PDA

View Full Version : Yec



_LuCaS_
6th November 2005, 19:30
Vad ca WTA e cam neglijat pe aici
MIercuri incepe turneul campioanelor la Los Angeles. Meciurile vor fi transmise pe ES.
S-au calificat:
1.Davenport
2.Clijsters
3.Sharapova
4.Mauresmo.
5.Pierce
6.Schnyder
7.Petrova
8.Dementieva

Cine credeti ca va castiga?

Ady
6th November 2005, 19:45
Vad ca WTA e cam neglijat pe aici

Asa e , am incercat in cateva randuri sa remediem asta , dar probabil tinand cont de faptul ca nu avem romance sus in clasamente :( nu prea am reusit.
Ca sa fiu on topic , am votat cu Clijsters . Nu este ea favorita mea , dar cred ca are cele mai multe sanse . Pana la urma sa castige oricine numai Davenport nu :P.

_LuCaS_
7th November 2005, 12:50
Corectie, meciurile incep marti
Grupa verde
Clijsters
Mauresmo
Pierce
Dementieva

Grupa neagra
Davenport
Sharapova
Schnyder
Petrova

sun
7th November 2005, 17:29
Din prima grupa se califica Clijsters si Pierce , din a doua grupa Sharapova si Schnyder .

Am votat Schnyder , dar vor fi meciuri echilibrate . :ok:

_LuCaS_
7th November 2005, 17:48
Am inversat culoarea grupelor :P

Ady
7th November 2005, 22:51
Ce mult as vrea sa se califice Schnyder , da' cred ca se califica Davenport pana la urma :( .

pinky
7th November 2005, 23:00
Eu am vazut pe site-ul oficial ca turneul incepe marti!!!Oricum, sper sa castige Kim ca dupa cum a jucat anul asta merita sa termine anul pe locul 1!!:yeah:
Amandoua grupele mi se par la fel de interesante...acum are ocazia Sharapova sa salveze un sezon departe de asteptarile si pretentiile de la inceputul anului!!De cealalta parte, Clijsters poate sa confirme inca o data ca asta e anul ei!Davenport, dupa cum joaca poate ajunge lejer in finala, iar dintre celelalte jucatoare, Schnyder mi se pare intr-o forma de zile mari!!
Pentru iubitorii tenisului este un turneu ce nu trebuie ratat!! :ok:

pinky
9th November 2005, 11:03
Doamne ce zi!!!Nu-mi vine sa cred cum a pierdut Kim, cate duble greseli intr-un singur meci :o: ...sper ca n-o ia pe urmele Dementievei!!Si chiar putea sa castige meciul, nu stiu cum a revenit Pierce, chiar nu-mi dau seama!!
Adevarul e ca serviciul s-a dovedit hotarator astazi, in toate meciurile...Schnyder a facut spectacol cu Sharapova si totusi, serviciul slab a impiedicat-o sa castige!!Nu spun ca Maria n-a jucat bine, din contra mi s-a parut nemaipomenit de determinata si calma...bravo ei :ok: De asemenea Davenport a fost ajutata de serviciul ei impresionant in meciul cu Petrova...asta si faptul ca Petrova n-a avut taria sa revina dupa ce a pierdut categoric primul set!!
In grupa verde cred ca lucrurile sunt clare...Davenport si Sharapova vor trece lejer in semifinale, cu toate ca mie imi place la nebunie cum joaca Schnyder, este extrem de tehnica!!
In cealalta grupa e mai complicat...de la Dementieva chiar nu stiu la ce sa ma astept, Mauresmo probabil are un moral super bun dupa victoria de la Philly, Pierce parca ar avea 20 de ani, iar Clijsters :( , cred ca ar fi trebuit sa mai mearga la niste turnee mai serioase inainte de asta(Moscova, Philadelphia)...mai facea si puncte si era si pregatita pentru jocurile astea tari!!
Dar speranta moare ultima :D si eu tot mai am incredere ca o sa-si revina Kim si-o sa ia turneul!!!Go Kim /hello :yeah: /OLE/

sun
9th November 2005, 15:48
mda , pot sa vad meciul Clijsters de o suta de ori , si tot nu vad cum a putut sa piarda . Cred ca era prea sigura pe victorie .

Urmeaza Davenport - Petrova , in care s-a vazut clar cine are mai multa experienta . Petrova era nou-venita in G8 ( grupul celor 8 :P ) si a primit botezul cuvenit : infrangerea ( care putea sa fie si mai categorica )

Schnyder a avut multa nesansa sa joace cu Sharapova ( care se afla acum la acelasi nivel psihic ca in Iulie 2004 :D ) . Meciul decisiv al grupei este fara indoiala Schyder - Davenport . Evident voi tine cu Patty :ok:

ps: Abia astept revansa Dementievei cu femeia - steroid :yeah:

Apolini
9th November 2005, 18:41
Eu am vazut azi meciul dintre Clijsters si Pierce, in primul set a jucat groaznic dar pe urma a revenit in forta si a castigat. Cred ca finala se va disputa intre Clijsters si alta jucatoare, eu tin cu Clijsters :D

pinky
9th November 2005, 20:18
Eu am vazut azi meciul dintre Clijsters si Pierce, in primul set a jucat groaznic dar pe urma a revenit in forta si a castigat. Cred ca finala se va disputa intre Clijsters si alta jucatoare, eu tin cu Clijsters :D

Nu stiu ce meci ai vazut tu, dar noi am vazut azi dimineata, de la ora 4 :mda: , cum Kimmy si-a luat-o de la babaciunea de Pierce...deci mai e mult pana in finala pentru ea :rolleyes:

dianette_d
10th November 2005, 15:50
Desi am vazut k nu prea e simpatizata Davenport pe aici, e preferata mea din cele 8 si dupa cum se prezinta pana acum pare a fi in forma si in stare sa castige turneul...si Clijters imi place dar deja are 2 infrangeri (cu Mauresmo si Pierce) :(..pakt ar fi fost un an mare pt ea dak ar fi castigat Turneul Campioanelor..

pinky
10th November 2005, 19:32
Desi am vazut k nu prea e simpatizata Davenport pe aici, e preferata mea din cele 8 si dupa cum se prezinta pana acum pare a fi in forma si in stare sa castige turneul...si Clijters imi place dar deja are 2 infrangeri (cu Mauresmo si Pierce) :(..pakt ar fi fost un an mare pt ea dak ar fi castigat Turneul Campioanelor..

Mie imi place foarte mult de Lindsay :kiss: , este super draguta si cum joaca :o: Eu sper numai sa n-o lase mai moale acuma ca ea s-a calificat si s-o ajute pe Sharapova sa treaca mai departe!!
Imi pare rau ca a pierdut Schnyder, joaca un tenis atat de frumos si de variat...pacat :( Cea mai mare dezamagire este bineinteles Clijsters, nu-mi explic de ce joaca atat de slab, cred ca a facut in 2 meciuri mai multe duble greseli si greseli neprovocate decat a facut tot anul!!Sper sa castige macar cu Dementieva...ar fi culmea sa o ia si de la tipatoarea aia :mda:
Eu cred ca lupta pentru titlu se va da intre Pierce, Davenport si poate si Sharapova...dintre ele o prefer pe Davenport :ok:

dianette_d
11th November 2005, 12:21
Mie imi place foarte mult de Lindsay :kiss:
pai dak nu zisesi si tu, kiar credeam k s-a creat o antipatie pt Davenport :D
Sharapova sa se descurce si singura, nu cred k Davenport se va "da la o parte" in meciul cu rusoaica...o finala intre veteranele Pierce-Davenport ar fi frumoasa :rolleyes:

joanaM
11th November 2005, 12:55
Eu cred ca vom vedea o finala intre Pierce si Sharapova desi nu-mi place deloc de ea(de Sh.).La noi la club toate fetele o iubesc pe Sh.si o copiaza,toate gesturile de la serviciu,din timpul meciului ca deja mi-a iesit pe nas si e penibila de cat tipa .Asta vara la un meci nu mai stiu din ce turneu a starnit rasul spectatorilor ....................

pinky
11th November 2005, 13:23
Pai Sharapova este rusoaica numai dupa locul nasterii...in rest este 100% produs american si bineinteles ca asta implica mediatizare intensa care conduce la imitarea ei de catre toate copilitele care cred ca este cool sa fii ca Sharapova, ca doar toata lumea o place :rolleyes: Iar pentru toate tipetele ei exasperante si c'mon-urile, invatate de la maestrul Hewitt, merita :rosu:Este total lipsita de fair-play si arata si lipsa de respect fata de adversarele sale facand aceste lucruri!!:no:
Dupa cum ma asteptam, a castigat Sharapova in meciul de azi si am o mica banuiala ca ce-a aratat Lindsay azi este departe de ce poate :mda: Sunt curioasa sa vad cine va castiga in meciul dintre Pierce si Mauresmo...eu una, tin cu Amelie /hello
Vreau finala Davenport-Mauresmo, fara discutii :D :cool:

iuli
11th November 2005, 18:14
pai dak bate amelie joaca din semifinale cu davenport

Ady
12th November 2005, 11:20
Jucatoarele calificate in semifinale sunt : Lindsay Davenport , Mary Pierce , Maria Şarapova şi Amelie Mauresmo .
Rusoaicei i-a luat două ore şi opt minute pentru a încheia cu un as disputa cu numărul unu WTA, Lindsay Davenport: 6-3, 5-7, 6-4 .

PS : Bine ai venit pe forumul OLS iuli :ok:

sun
12th November 2005, 14:59
Nadia Petrova a adunat toate energiile din ea si a pulverizat-o pe tarina Sharapova . Aceasta infrangere s-ar putea sa o motiveze pe Maria sa treaca de steroid in semifinale.

DAVENPORT - PIERCE se anunta un meci electrizant :yeah:

adin.m
15th November 2005, 17:31
mda , pot sa vad meciul Clijsters de o suta de ori , si tot nu vad cum a putut sa piarda . Cred ca era prea sigura pe victorie .

Urmeaza Davenport - Petrova , in care s-a vazut clar cine are mai multa experienta . Petrova era nou-venita in G8 ( grupul celor 8 :P ) si a primit botezul cuvenit : infrangerea ( care putea sa fie si mai categorica )

Schnyder a avut multa nesansa sa joace cu Sharapova ( care se afla acum la acelasi nivel psihic ca in Iulie 2004 :D ) . Meciul decisiv al grupei este fara indoiala Schyder - Davenport . Evident voi tine cu Patty :ok:

ps: Abia astept revansa Dementievei cu femeia - steroid :yeah:
In opinia mea meciul grupei a fost Davenport-Sharapova in grupa lor si meciul Pierce-Clijsters in cealalta grupa. Oricum mi-a placut mult acest turneu de final de an competitional. Voua ce v-a placut cel mai mult?

adin.m
15th November 2005, 17:35
Nadia Petrova a adunat toate energiile din ea si a pulverizat-o pe tarina Sharapova . Aceasta infrangere s-ar putea sa o motiveze pe Maria sa treaca de steroid in semifinale.

DAVENPORT - PIERCE se anunta un meci electrizant :yeah:
Intr-adevar si mie mi-a placut acest meci.Chiar daca Eurosport a transmis doar un set,vazand statistica mi-am putut da seama ca a fost un meci tare datorita punctelor direct castigatoare cate 49 Pierce si 40 Davenport. acest lucru spune multe despre ceea ce s-a produs pe teren.Frumoasa partida.