PDA

View Full Version : Viitorul Craiovei



spinU
6th November 2005, 18:34
Au trecut aproape trei luni de la startul sezonului in care Craiova joaca din nou in B dupa 41 de ani...
In acest rastimp echipa noastra a alternat meciurile f bune (gen cfr cluj,petrolul,national ) cu meciurile catastrofale ( poiana campina, si dupa parerea unora sibiu)...
Echipa ocupa in acest moment prima pozitie in clasament cu 2 puncte avans fata de locul 2 (desi trebuiau sa fie 4) si a fost eliminata nedrept de national din cupa la 11 m...
Credeti ca se poate construi o noua echipa care sa faca performanta in cativa ani (cupe europene,campionate,cupe) avand la baza jucatorii de care dispunem acum?
Eu sunt sigur ca se poate...

Che Guevara
6th November 2005, 18:41
Daca vrei sa faci performanta in 2 ani raspunsul este sigur nu. Daca vrei sa faci performanta peste 4 ani atunci cand Ciuca va avea 27 de ani si va fi in apogeul carierei sale, sigur da. :yeah:

vasi_florescu
6th November 2005, 22:26
E nevoie de mai multi bani.Entuziasmul nu este suficient pentru a construi o ECHIPA MARE.

phlo
6th November 2005, 22:32
nu cred ca se va face cu actualul patron pt ca la vara va vinde p groaza de jucatori.

craiova va face performanta cand va venii sper un patron care sa aiba bani nu pamanturi ca mititelu asta, sper ca si la craiova sa existe un bum asa cum a fost la timisoara

EDMOND_
6th November 2005, 22:38
Nu ai de unde stii tu ce va face Mititelu. deocamdata se gandeste sa mai aduca jucatori in iarna. presupuneri putem face toti.

KOSTA
6th November 2005, 22:46
Craiova Is The Best Forever

phlo
6th November 2005, 22:51
da mai, dar eu am urmarit o emisiune cu el si zicea ca acum a avut bani sa aduca pe tinerii astia si sa supravietuiasca in campionat ca a vandut un teren si ca at cand promoveaza iar mai vinde unul = pararea mea ca e instabil din punct de vedere financiar iar craiovei acum pt ca are format un colectiv de tineri ii trebuie bani ca sa ii tina, pt ca sunt sigur ca la vara ionescu sau dananae vor fi ofertai la vara de bucuresti si o sa plece pt ca e si normal sa-si doreasca un trai mai bun

vasi_florescu
6th November 2005, 22:54
Nu ai de unde sa stii ce va fi la vara.Daca jucatorii sunt platiti la zi si au contracte ferme cu Stiinta nu au cum sa plece.

Che Guevara
6th November 2005, 23:18
Jucatorii de la Craiova au contracte pe minimum 3 ani. Atata timp cat conditiile contractuale sunt respectate de catre patronatul clubului, jucatorii nu pot pleca decat daca clubul considera profitabila plecarea lor.

Dupa cum ne amintim, in vara Steaua l-a ofertat pe Bornescu. Mititelu a cerut 300.000$ si Becali s-a retras imediat. Consider ca daca va fi vandut un jucator in vara cu banii luati pe el vom putea cumpara inca 3 de cel putin aceeasi valoare. Asa incat nu trebuie sa ne facem griji. In Oltenia exista fotbalisti, si deja sunt cativa care joaca in Divizia B in serie cu noi pe care clubul nostru a pus ochii. Cred ca se construieste bine la Craiova acum. /hello

vasi_florescu
6th November 2005, 23:22
Daca vrei sa faci performanta in divizia A,in nici un caz nu te apuci sa iti vinzi jucatorii cei mai valorosi la adversarele din campionat,cu atat mai putin din Bucuresti.

phlo
6th November 2005, 23:30
Jucatorii de la Craiova au contracte pe minimum 3 ani. Atata timp cat conditiile contractuale sunt respectate de catre patronatul clubului, jucatorii nu pot pleca decat daca clubul considera profitabila plecarea lor.

Dupa cum ne amintim, in vara Steaua l-a ofertat pe Bornescu. Mititelu a cerut 300.000$ si Becali s-a retras imediat. Consider ca daca va fi vandut un jucator in vara cu banii luati pe el vom putea cumpara inca 3 de cel putin aceeasi valoare. Asa incat nu trebuie sa ne facem griji. In Oltenia exista fotbalisti, si deja sunt cativa care joaca in Divizia B in serie cu noi pe care clubul nostru a pus ochii. Cred ca se construieste bine la Craiova acum. /hello


parerea mea e urmatoare: daca la vara becali (oricare din ei) fac oferta profitabila unui juc de la craiova eu zic ca mititelul il da si apoi mai vine inca una si tot asa.

fac aceste afirmatii pt ca in momentul de fata craiova are jucatori TINERI de prespectiva pe care multi ii doresc pt ca tinetii astia cresc si aduc bani

vasi_florescu
6th November 2005, 23:35
Jucatorii nu pot pleca de la o echipa pentru ca asa vor muschii lor sau ai lui Fecali.Contractele sunt contracte si Mititelu le da banii,altfel nu ar exista rezultate.Fecali daca vrea jucatori tineri sa ii ia de la sluga lui,pe nume GP.

Che Guevara
6th November 2005, 23:38
Ti-am mai spus. nu am nimic impotriva plecarilor de jucatori. Aici sunt resurse pentru 3 echipe de fotbal nu pentru una. Spiritul Craiovei este cel care ne da putere si cel pe care nu ni-l poate cumpara nimeni.

Numai ca uiti un mic amanunt. Ce te faci daca jucatorii nu vor dori sa lase Craiova pentru Bucuresti?

phlo
6th November 2005, 23:39
nu ai inteles mititelul ii da pt ca nu are bani sau cel putin asa cred insa vom vedea la vara

Che Guevara
6th November 2005, 23:45
Si tu nu ai inteles ca Staicu a luat numai pe Plesan banii pe care el i-a bagat la Craiova timp de 2 ani de zile cat a fost patron aici. Ce ma intereseaza pe mine ca banii vin din vanzari de jucatori sau din vanzari de pamanturi? Important este sa fie asigurate toate conditiile, restul tine de bucataria interna a clubului.

phlo
6th November 2005, 23:49
ma rog, sper sa o vad totusi pe craiova acolo sus in div a (dar sub dinamo) pt ca e pacat de traditia pe care o are si de oras. am eu un dinte impotriva ei si asta din cauza anumitei clase de suporteri care imi lasa un gust amar

EDMOND_
6th November 2005, 23:49
phlo , ce ar fi sa ne lasi in pace..tu habar nu ai de ce vorbesti. daca vrei sa discutam schimba-ti culorea aia, daca nu lasa-ne te rog. Jucatorii astia care sunt au contracte de 3 si 5 ani si nu sunt impresariati de ala.

In plus, din cate stiu, jucatorii au , probabil, cele mai bune contracte din divizia B. lasa-ne, este treaba noastra.

BornWild
6th November 2005, 23:57
se pare ca apelitivul de mai sus ti se potriveste tie insuti..........
Iar daca intr-adevar esti craiovean si tii cu echipa aia interzisa..........spune totul despre tine:jerk:

Che Guevara
6th November 2005, 23:57
Ceea ce ai scris mai sus este exact mentalitate de Bucuresti. Locul unde oamenii nu au mama, nu au tata si in ochi le stralucesc decat aceste simboluri: $$. La Craiova lucrurile stau putin mai altfel si nu sunt putine exemplele cand jucatori olteni ar renunta la toti banii din lume numia sa imbrace cel putin o data tricoul cu dungi alb-albastre. Exemple: Lutu castiga de 4 ori cat i-ar da Craiova acum, dar ne stresseaza mereu ca vrea la Craiova. Nanu a fost pe la toate echipele din lume dar cel mai mare of al lui este ca nu a apucat sa imbrace macar o data tricoul alb-albastru.

Sa stii baiete, ca nu toti sunt mercenari ca Plesan, Niculescu sau Stoican. Exista si oameni de onoare pe lumea asta si vei avea ocazia sa ii vezi jucand in Divizia A peste numai 9 luni de zile. /hello

vasi_florescu
7th November 2005, 00:00
phlo,tu postezi din Romania sau faci parte din grupul de catelusi arestati prin Bulgaria?Sau poate de ei nu ti se face greata?

phlo
7th November 2005, 00:01
Ceea ce ai scris mai sus este exact mentalitate de Bucuresti. Locul unde oamenii nu au mama, nu au tata si in ochi le stralucesc decat aceste simboluri: $$. La Craiova lucrurile stau putin mai altfel si nu sunt putine exemplele cand jucatori olteni ar renunta la toti banii din lume numia sa imbrace cel putin o data tricoul cu dungi alb-albastre. Exemple: Lutu castiga de 4 ori cat i-ar da Craiova acum, dar ne stresseaza mereu ca vrea la Craiova. Nanu a fost pe la toate echipele din lume dar cel mai mare of al lui este ca nu a apucat sa imbrace macar o data tricoul alb-albastru.

Sa stii baiete, ca nu toti sunt mercenari ca Plesan, Niculescu sau Stoican. Exista si oameni de onoare pe lumea asta si vei avea ocazia sa ii vezi jucand in Divizia A peste numai 9 luni de zile. /hello

te inseli amarnic, lutu sau nanu sunt fumati ca jucatori acum sa fim seriosi, si tu ai accepta o oferta dubla din partea altui club si nu ma refer la bucuresti poate chiar de la timisoara. sau tu ai refuza?? eu nu cred si mai lasa tu onoarea de a juca pt craiova ca pana la urma totul se reduce la bani si faima iar la craiova nici un jucator nu se poate intalni prea curand cu asta

BornWild
7th November 2005, 00:03
iar daca tu ai gandi putin cu capul ti-ai da seama ca si tu ai accepta o oferta dubla din partea altui club
ce vrei sa spui aici?..........nu gandeste?

EDMOND_
7th November 2005, 00:04
Lasati-l, sa revenim la ale noastre. Nu are rost sa va chinuiti cu el ....
Se plictiseste pe subforul lui Dinamo, e "desert" acolo, nu are cu cine vorbi...:D

BornWild
7th November 2005, 00:05
edmond.....un ban strica?:cool:

vasi_florescu
7th November 2005, 00:08
chestia cu oferta dubla este ceva firesc pentru dinamo srl.Nu este obligatoriu sa o accepti decat daca ai caracter.Ca al lui Figo!
Cat despre faima,nu aduce anul ce aduce ceasul.Si pana la urma despre ce faima vorbim cand la dinamo joci in fata a maximum 7.000 de spectatori,cu oamenii de ordine cu tot.

Che Guevara
7th November 2005, 00:08
:) :) :) M-ai facut sa rad cu gura pana la urechi. Pentru cultura ta generala, am lucrat cativa ani buni afara si as putea oricand sa maintorc acolo. Si crede-ma ca as castiga de 20 de ori cat in Craiova. Numai ca de fiecare data cand am fost plecat gandul meu a fost mereu la Craiova. Chiar am venit de cateva ori de la mii de KM distanta ca sa vad meciuri ale Stiintei si sunt sigur ca nu sunt singurul care a trecut prin asta. Mai sunt destui ca mine care nu pot trai fara Stiinta sau fara orasul Craiova cu toate imperfectiunile lui.

Ti-am dat cele 2 exemple ca sa intelegi acest sentiment nobil pe care ti-l da tricoul alb-albastru cu leul imprimat in dreptul inimii. Nu ma asteptam de la tine sa intelegi ce vreau sa spun fiindca observ ca nu ai nici un pic de sensibilitate. Cei care gandesc ca tine sfarsesc la fel ca Iuda care a pus cativa arginti mai presus de calitatile umane.

phlo
7th November 2005, 00:11
:) :) :) M-ai facut sa rad cu gura pana la urechi. Pentru cultura ta generala, am lucrat cativa ani buni afara si as putea oricand sa maintorc acolo. Si crede-ma ca as castiga de 20 de ori cat in Craiova. Numai ca de fiecare data cand am fost plecat gandul meu a fost mereu la Craiova. Chiar am venit de cateva ori de la mii de KM distanta ca sa vad meciuri ale Stiintei si sunt sigur ca nu sunt singurul care a trecut prin asta. Mai sunt destui ca mine care nu pot trai fara Stiinta sau fara orasul Craiova cu toate imperfectiunile lui.

Ti-am dat cele 2 exemple ca sa intelegi acest sentiment nobil pe care ti-l da tricoul alb-albastru cu leul imprimat in dreptul inimii. Nu ma asteptam de la tine sa intelegi ce vreau sa spun fiindca observ ca nu ai nici un pic de sensibilitate. Cei care gandesc ca tine sfarsesc la fel ca Iuda care a pus cativa arginti mai presus de calitatile umane.

ma rog asta e parerea ta. si daca e asa atunci jos palaria inseamna ca tu chiar iubesti echipa asta spre deosebire de altii.bv.

vasi_florescu
7th November 2005, 00:11
Am facut si eu la fel.Desi eram student in Bucuresti,plecam de la cursuri ca sa prind meciurile Craiovei de acasa(de cele pe care le juca in Bucuresti sau Ploiesti nu mai vorbesc).
Acum cand sunt la doar 100 km iti dai seama ca nu se pune problema sa lipsesc.

BornWild
7th November 2005, 00:11
Si pana la urma despre ce faima vorbim cand la dinamo joci in fata a maximum 7.000 de spectatori,cu oamenii de ordine cu tot.

Precizeaza...asta la derbyuri!!!!!!

Ca in rest se pun unii la o peluza si altii la cealalta........si vb intre ei ca nu-i deranjeaza nimeni:happy

Che Guevara
7th November 2005, 00:12
Pai citeste ce am scris cu atentie. Nu sunt singurul din Craiova care are aceste sentimente pentru Stiinta. Sunt numai un suporter umil dintre cei multi in al caror piept bate alb si albastru.

phlo
7th November 2005, 00:14
si cati crezi tu ca sunt cinstiti si fac ceea ce zic? hai sa fim seriosi.

Che Guevara
7th November 2005, 00:21
Depinde la ce ne raportam.

Daca vorbim despre cei din lotul lui Dinamo sunt sigur ca nu m-as increde in vreunul de acolo, cu exceptia lui Petre Florentin, daca viata mea ar depinde de el.

Daca vorbim despre oamenii care sunt in lotul Craiovei astazi, sunt sigur ca proportia de caractere adevarate este covarsitor mai mare.

Cu bani cumperi mercenari, care te vor vinde asa cum i-au vandut si pe cei de la care au plecat. Cu bani nu vei putea cumpara niciodata caractere. (Sper ca iti vor prinde bine in viata aceste sfaturi pe care le primesti de la mine).

Pacala
7th November 2005, 00:22
100% se va face o echipa profitabila la Craiova daca acest grup de tineri vor juca 3 ani impreuna si copii care vin in spate, juniorii vor avea sanse sa joace impreuna..unica conditie este sa fie pastrat grupul ..fara sa fie vandut niciunul din cei 13-14 care au juct mai mult...si adusi 2-3 jucatori buni pe posturile cu probleme...inlocuitor pentru Stanga si varf de atac.
va reusi Mititelu sa pastreze grupul de tineri si sa-l imbogateasca cu inca cativa jucatori care acum sint juniori gen stavaru, gangioveanu ,stemat etc....
problema este nu daca se poate face o echipa foarte buna cu acesti copii
se poate face sigur..intrebarea este daca Mititelu va putea si va vrea sa-i tina sa faca echipa buna.

spinU
7th November 2005, 00:24
phlo esti reprezentativ pentru dinamo...mi-e sila de voi si de gandirea voastra de MERCENARI...

phlo
7th November 2005, 00:24
ms de sfaturi insa nu are rost sa mai discutam pe tema asta cel mai bine este sa vedem la vara ce va fi. chestia e ca exact asa s-a zis si de plesan si ceilalti innainte si acum sunt injurati .....

ramane sa vedem ce va fi, eu imi pastrez parerea

vasi_florescu
7th November 2005, 00:26
Caracterele nu se dobandesc la piata sau notariat.Caracterul il ai din nastere si viata ti-l modeleaza.
Problema echipei este ca intr-adevar mai trebuie un coordonator de joc si un varf,in asa fel incat sa ai 20 de jucatori de valoare in lot.Nu sunt suficienti 11,mai trebuie si rezerve de valoare.Apar accidentari,suspendari pe timpul unui campionat.

Pacala
7th November 2005, 00:30
apropo de caracter php..desi ai fost prins ca nu stai in Craiova si nici nu o cunosti..ai continuat sa lasi locatia desi oricine se uite la ip-ul tau vede ca nu stai acolo...unu la mana...in al doilea rand, pari cam deranjat ca in Craiova s-a strans iar un grup talentat de jucatori..ti-e frica de o echipa care poate pune probleme lui dinamo si de un patron care nu permite jucatorilor sa semneze cu voi.....:D ei lasa...ca furati si de la altii ..pana veti fi desfiintati

phlo
7th November 2005, 00:34
apropo de caracter php..desi ai fost prins ca nu stai in Craiova si nici nu o cunosti..ai continuat sa lasi locatia desi oricine se uite la ip-ul tau vede ca nu stai acolo...unu la mana...in al doilea rand, pari cam deranjat ca in Craiova s-a strans iar un grup talentat de jucatori..ti-e frica de o echipa care poate pune probleme lui dinamo si de un patron care nu permite jucatorilor sa semneze cu voi.....:D ei lasa...ca furati si de la altii ..pana veti fi desfiintati


ce om cred ca habar nu ai ce vorbesti: in craiova m-am nascut doar ca nu tin cu craiova care e problema???? ti-ai dat tu seama asa peste noapte ca nu sunt din craiova.

Pacala
7th November 2005, 00:38
esti nebun
pho....nu ai ip de craiova..ai fost prins ca nu stii Craiova :D asa ca las-o mai usor cu jignorile...eu nu te-am facut nicicum...pentru apelativul adresat mie...astept sa ti se dea un avertisment pentru limbaj inacceptabil in cazul acestei jigniri .....una este sa aveam pareri diferite si alta este sa ne jignim ca la usa cortului :rosu:
ai intrat pe acest forum doar sa jignesti :no: poate iei o pauza ceva ...

vasi_florescu
7th November 2005, 00:38
Pai acesta este stilul dinamo.Lui Becali ii este rusine ca il cheama Ioan,prefera sa i se spuna Giovanni,sa nu isi dea seama lumea ca este un badaran.De ce te miri ca phlo da o locatie falsa?Dinu prefera sa i se spuna "Procuroru" desi nu a fost niciodata asa ceva in viata lui.Netoiu este "Comandantu" desi nu a comandat nicaieri in vreo structura a MI sau MApN.

phlo
7th November 2005, 01:07
pho....nu ai ip de craiova..ai fost prins ca nu stii Craiova :D asa ca las-o mai usor cu jignorile...eu nu te-am facut nicicum...pentru apelativul adresat mie...astept sa ti se dea un avertisment pentru limbaj inacceptabil in cazul acestei jigniri .....una este sa aveam pareri diferite si alta este sa ne jignim ca la usa cortului :rosu:
ai intrat pe acest forum doar sa jignesti :no: poate iei o pauza ceva ...

bai desteptule unde stai tu in craiova ca sa-ti demonstrez ca sunt din craiova. daca nu sunt din craiova nu ma duceam la sellgros sapt asta care e vis-a-vis de daewoo. sau vrei sa-ti demonstrez ca stiu craiova mai bine ca tine????

Pacala
7th November 2005, 01:37
ti-am mai spus, pe calea bucuresti unde spuneai ca stai si tu..pe urma ti-ai dat seama ca nu stii zona unde stai :D pacat ca nu stii unde stai :D ..unde anume stai pe calea bucuresti
nu ma lua tu pe mine ca ai fost nu stiu unde in craiova.....ai demonstrat tuturor ca nu cunostii craiova ..nici ip de craiova nu ai..sint satul de dinamovsiti moldoveni care se se cred semecherii pamantului...intra sa jigneasca si sa minta grosolan...:rosu:

U1
7th November 2005, 04:42
Mititelul este in grafic. Dupa 12 etape suntem pe primul loc si chiar daca echipa a avut urcusuri si coborisuri putem spune ca Stiinta si-a format o baza pe care poate sa se construiasca. Faptul ca jucatorii sunt tineri si au contracte pe termen lung este cheia cu care Mititelul va reusii sa faca o echipa mare la Craiova. Drept sa spun eram circumspect la inceputul capionatului in privinta valorii lotului de jucatori venit de la Caracal. Insa m-am convins pe parcursul campionatului ca lotul poate constituii o baza pentru viitor.
Totusi in viitorul apropiat echipa trebuie sa se intareasca cu tineri de valoare atit in iarna cit si in vara astfel incit Stiinta sa reinceapa aventura in divizia cu un lot de 24 de jucatori buni, astfel incit sa existe o concurenta puternica pe posturi. Pentru a realiza aceasta premiza ne mai trebuie vreo…10 jucatori (5 in iarna si 5 in vara). In privinta lu Stanga am ceva indoieli... in privinta capacitatii de a gestiona o echipa mare. In aceste 12 etape a dovedit ca are multe lacune mai ales pe plan pedagogic. Modul in care incearca sa-si motiveze jucatorii nu are nimic din caracteristicile unui adevarat profesionist. La acest capitol mai are mult de lucru.
In afara de echipa mai trebuie lucrat si la infrastructura clubului. Ne trebuie oameni cu mare experienta in fotbal, de preferinta olteni, care sa acopere posturile de presedinte, director tehnic si cautatori de talente.
Toate acestea necesita bani, multi bani…Mititelul va fii obligat sa mai vinda ceva terenuri, dar dupa parerea mea isi va recupera banii in urmatorii 5 ani cu virf si indesat.
Hai Craiova!

EDMOND_
7th November 2005, 09:11
bai desteptule unde stai tu in craiova ca sa-ti demonstrez ca sunt din craiova. daca nu sunt din craiova nu ma duceam la sellgros sapt asta care e vis-a-vis de daewoo. sau vrei sa-ti demonstrez ca stiu craiova mai bine ca tine????



Pai si de ce crezi ca intereseaza pe vreunul dintre noi ? Si nu inteleg ce cauti pe subforumul asta, de ce iti irosesti talentele pe aici.... Du-te straine pe subforumul lui Dinamo si presteaza acolo.... care este problema ta?

Che Guevara
7th November 2005, 11:35
@U1: ai dreptate. Numai ca te grabesti judecandu-l pe Stanga. Adu-ti aminte ca in ultimii ani noi am fost obisnuiti sa schimbam antrenorii la fiecare 4-5 etape. Asta ne-a adus in Divizia B. Lipsa de consecventa si de coerenta in gandire. Cea mai mare prostie ar fi sa schimbam un antrenor acum sau in vara. O echipa se construieste in 2-3 ani nu in 5 luni de zile. Stanga va intelege singur unde greseste o data cu trecerea timpului. Tot asa, va ajunge sa cunoasca si jucatorii mai bine petrecand mai mult timp aici. Orice om greseste in viata. Adu-ti aminte ca Stanga are vreo 10 de meciuri oficiale disputate "pe banca" Stiintei si nu a pierdut decat 2. Cu Urziceni si cu Campina. Am facut egal cu Sibiul iar cu FC National am pierdut la 11m. Consider ca palmaresul este bun spre foarte bun. Mai ales daca tinem cont de faptul ca la venirea lui Stanga aici nu aveam in lot decat oameni gen: Banica, Feleaga, Ungureanu sau Cl. Tudor. Sunt sigur ca actuala conducere administrativa impreuna cu cea tehnica vor sti ce sa faca astfel incat sa imbunatateasca performantele echipei actuale si nu sa incerce sa schimbe aceasta echipa. Asta ar fi o mare prostie.

BornWild
7th November 2005, 13:16
Pai si de ce crezi ca intereseaza pe vreunul dintre noi ? Si nu inteleg ce cauti pe subforumul asta, de ce iti irosesti talentele pe aici.... Du-te straine pe subforumul lui Dinamo si presteaza acolo.... care este problema ta?


Edmond, mai tii minte acum cativa ani buni ca eu condamnam avorturile?
Uite .acum am si raspunsul din ce cauza le condamnam.........din pacate tre sa fim intelegatori:cool:

U1
7th November 2005, 17:04
@Che Guevara. De acord cu tine. Citeva precizari se impun totusi pentru a ma intelege mai bine.
Nu am spus ca inlaturarea lui Stanga ar fi o solutie ci mai curind ar putea devenii o necesitate daca el continua sa lucreze la fel cu jucatorii. In sport si nu numai managerii care reusesc sunt cei care pe linga calitatile strict profesionale reusc sa canalizeze toate fortele spre obiectivul propus si sa-si motiveze jucatorii la fiecare meci. Repet, cred ca aici Stanga mai are mult de lucru.
Probabil ca motivul supararii sale il constituie subtirimea lotului si lipsa de experienta a jucatorilor. Cred totusi ca se poate baza pe 14 jucatori actuali... Aducerea altor jucatori in iarna si in vara viitoare reprezinta o urgenta daca tinem cont si de faptul ca o echipa mare se poate construii in minim 3 ani.

vasi_florescu
7th November 2005, 19:08
Nu inteleg de ce trebuie sa schimbam antrenorul daca are rezultate si este pe primul loc.Dupa parerea mea la Sibiu nu am castigat pentru ca nu avem la ora actuala oameni de gol in echipa,pentru ca altfel jocul a ajuns destul de des in careul Sibiului.

sonty
7th November 2005, 21:52
Nu inteleg de ce trebuie sa schimbam antrenorul daca are rezultate si este pe primul loc.
pai uite-asa ca e la moda. se poarta schimbarile si pe la case mai banoase.

spinU
7th November 2005, 21:58
nu se schimba nici un antrenor...

ASP
7th November 2005, 23:14
stanga ar trebui sa aiba un contract pe cel putin 10 ani.
ferguson a luat pe manchester din B si in 16 ani a rupt anglia si europa in doua.
continuitatea e secretul.

spinU
7th November 2005, 23:20
stanga ar trebui sa aiba un contract pe cel putin 10 ani.
ferguson a luat pe manchester din B si in 16 ani a rupt anglia si europa in doua.
continuitatea e secretul.
:ok:
de aceeasi parere sunt si eu
oricum il auzi azi pe Mititelu,zicea ca Stanga va depasi recordul de timp ca si antrenor pe banca Stiintei...deci si el are incredere in "olandez"...

BornWild
7th November 2005, 23:25
dar nu cred ca s-a pus vreodata problema demiterii lui Stanga.sau cel putin asa stiu eu

spinU
7th November 2005, 23:30
nu , dar s-au auzit zvonuri cu olaroiu...prostii...

ASP
7th November 2005, 23:33
cine credeti ca a scos zvonurile??????????????
gsp

Che Guevara
8th November 2005, 00:10
Si aia de la Cuvantul Libertatii.

vasi_florescu
8th November 2005, 17:15
Zvonuri apar de fiecare data cand un antrenor cu nume este dat afara.Parerea mea este ca daca avem un antrenor cu rezultate nu trebuie sa il schimbi.Trebuie sa o rupem odata cu chestia asta la noi.Asa am facut cu Alesanco(l-am adus pe Balaci) sau Badea(inlocuit cu Rednic,care ne-a lasat ca si Balaci cu fundul in balta).

Che Guevara
8th November 2005, 17:34
Perseverenta si stabilitatea sunt 2 dintre secretele performatei. Asta e clar.

vasi_florescu
8th November 2005, 20:39
Si as adauga selectia jucatorilor pe un singur criteriu:valoarea.Sa lasam pilele sa actioneze la alte echipe.

Cra10veanu
14th November 2005, 02:49
Consider ca sint prea tineri jucatori actuali pentru a forma un lot puternic pentru divizia A, lipsa de maturitate, de experienta si harfele pe care le vor avea vazanduse in divizia A nu vor fii favorabile stiintei, sint jucatori tineri care promit in viitor si care sint baza craiovei pentru moment, mai trebuie retushata echipa putin 2-3 atacanti puternici ,in fine, Stanga stie, trebuie adusi jucatori mai batrani ( nu batrani :D) cu experienta astfel copiii lu Stanga vor avea modele de imitat.
si ca sa raspund intrebarii, raspunsul este NU, insa pe viitor se poate, in cazul in care nu mai trimitem un car de jucatori la bucuresti.

vasi_florescu
14th November 2005, 10:07
Pentru ca jucatorii sa nu mai plece in Bucuresti trebuie sa nu mai fie impresariati de indivizi din capitala si sa li se plateasca contractele si primele la timp,ca sa nu mai vorbim de faptul ca trebuie sa fim sus,in clasamentul primei divizii si sa mai castigam si cate un trofeu.

DoRyN
14th November 2005, 22:40
fac aceste afirmatii pt ca in momentul de fata craiova are jucatori TINERI de prespectiva pe care multi ii doresc pt ca tinetii astia cresc si aduc bani

Te joci prea mult cu hattrick-ul :D

stefanm14
4th December 2005, 08:55
Chiar am vrut sa deschid un thread pe aceasta tema, dar l-am vazut la timp pe acesta.

O sa vedem in timp evolutia acestor jucatori tineri si talentati. Parerea mea este ca DA, se poate crea o echipa f buna avand ca baza acesti 10-12 jucatori tineri...sa vedem ce va mai fi si la vara.

spinU
8th December 2005, 00:42
Am vazut azi primele imagini cu australienii (atacantul si fundasul) pe site-ul oficial...Mie mi-a placut ce am vazut si cred ca or sa fie un castig pt echipa...

stefanm14
8th December 2005, 09:45
Am vazut si eu acum aceste imagini, arata destul de bine, insa sunt irelevante, vom vedea evolutia celor 2 .