PDA

View Full Version : Etapa 13: Steaua - Sportul



ADelPiero
6th November 2005, 16:58
Duminica, 20 noiembrie 2005: Steaua - Sportul , ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
6th November 2005, 17:06
Meciul se joaca cu portile inchise, iar baietii de la Sportul se vor simti ca la ei acasa, la fel cum s-a intamplat si cu Gloria. Meci de 2. :D

Paul
6th November 2005, 17:30
bate Steaua lejer !
Sunt 100 % convins !

t.b.
6th November 2005, 17:33
La cum a jucat Steaua etapa asta bate Sportul la scor...

THE HUN
6th November 2005, 18:49
Se pare ca Steaua in meciul asta va incerca sa se distanteze de Dinamo definitiv.

Vand vise
6th November 2005, 18:49
@t.b.
cum a jucat steaua ?
STEAUA - sportul 4-1

Triphat
6th November 2005, 19:04
In ritmul asta o luam de la Sportul...

esku
6th November 2005, 19:47
1 SOLIST... :D .... e momentul ca steaua sa`si revina

t.b.
6th November 2005, 19:50
@t.b.
cum a jucat steaua ?
STEAUA - sportul 4-1

Prost si fara ambitie...

Ammadeus
6th November 2005, 20:01
1 solist, bursucu o ia rau in freza...

uti2102
6th November 2005, 20:17
Dupa perioada de pauza Steaua va reveni cu un nou suflu. 9 puncte din urmatoarele 3 meciuri.
Primele 3 cu Sportul. Vetzi vedea :ok:

Cristy
6th November 2005, 21:10
cred ca bate steaua, greu da bate daca nu o sa poata e englezul dan acolo :D

ce semnatura paul mda ...... eu am luat 5 zile ban ole ...

andrei_cj
6th November 2005, 21:22
Nu stiu e un mec la care nu stiu ce sa pun am pus X!

Alin12
6th November 2005, 22:58
bate Steaua lejer !
Sunt 100 % convins !
Parca asa ai spus si inainte de meciul cu CFR.Nu bate steaua,sunt 1000% convins:yeah: :yeah:

UrsMeier
6th November 2005, 23:21
Steaua trebuie sa invinga daca mai vrea sa aibe sanse la titlu

ADelPiero
7th November 2005, 02:12
sper sa nu fie a 3`a consecutiva... Doamne ajuta:P

Vand vise
7th November 2005, 07:55
Prost si fara ambitie...
cred ca ai vazut alt meci :rosu:

codrind
7th November 2005, 08:28
steaua fiind în cădere liberă, sau în relaxare totală, cred că egalul îi va mulţumi! "Gaşca nebună" zburdă pe terenuri adverse! (singurul unde a fost pusă la colţ a fost cel din IAŞI - HI-HI-HI)

deci meci de X/hello

Vand vise
7th November 2005, 08:41
pe cine multumeste egalul?

codrind, ma faci sa rad... :happy
bate steaua lejer :yeah:

codrind
7th November 2005, 08:59
pe cine multumeste egalul?
......
bate steaua lejer :yeah:
Ha-Ha!
Eu ştiam că Şimon e "preten" bun cu becalioţii (fraţii, nu căpitanul luminii)!
Şi mai sunt şi alte elemente care conduc spre un meci EGAL! :ok:

Vand vise
7th November 2005, 09:07
care sunt "elementele" alea? :D

ADelPiero
7th November 2005, 10:44
nici un egal, nici o infrangere pt Steaua... s`au pierdut destule puncte... trebuie o victorie neaparata....

suporterita
7th November 2005, 10:54
mare porcarie,5 puncte avans pentru catei,nimic nu se mai poate pierde,cred ca Protasov pleaca daca pierde si meciul asta.

dede
7th November 2005, 12:20
desi Steaua are un meci greu cu sportu, trebuie sa castige
1-0 pt Steaua

Timm
7th November 2005, 13:00
Jucam iar fara suporteri. Va fi meci greu. Daca nu bate Steaua chiar ca s-a dus campionatul.
Iar apropo de distantare sa retinem totusi ca Dinamo mai are si cu Poli Timisoara turul asta, chiar daca acasa. Asa ca Steaua trebuie musai sa invinga. Principalul obstacol vor fi tribunele goale nu Sportul.

Timm
7th November 2005, 13:01
mare porcarie,5 puncte avans pentru catei,nimic nu se mai poate pierde,cred ca Protasov pleaca daca pierde si meciul asta.

Nu uita ca Dinamo are meci cu Poli curand. sper sa joace si ei la 2-3 zile dupa TSKA sau Olimpique, imi e lene sa vad cand au acest meci.

don_denver
7th November 2005, 13:15
ar fi cazul sa bata...acum....si cred...ca de data asta..o va face..

Timm
7th November 2005, 13:44
ar fi cazul sa bata...acum....si cred...ca de data asta..o va face..

Va fi tare greu fara spectatori
tare tare greu.

be@
7th November 2005, 13:48
Tocmai de aia o sa bata Sportul, fiindca ei sunt obisnuiti sa joace fara spectatori. :D

Timm
7th November 2005, 13:50
Tocmai de aia o sa bata Sportul, ca ei sunt obisnuiti sa joace fara spectatori. :D

Posibil, din pacate. Sper sa te inseli si sper sa se trezeasca Steaua macar acum spre sfarsitul campionatului.

ultras_sportul
7th November 2005, 15:20
Tocmai de aia o sa bata Sportul, fiindca ei sunt obisnuiti sa joace fara spectatori. :D


ADICA NOI NU SUNTEM SPECTATORI? SAU SUNTEM MORTII VII DE SUB SCARA FARA TREPTE? :) :happy

be@
7th November 2005, 15:32
Ba da, stiii bine la ce ma refer. Nu vine foarte multa lume in Regie, din pacate.E mai bine pentru voi ca jucati acest meci cu portile inchise ,decat cu public.

uti2102
7th November 2005, 16:48
Voi avetzi impresia ca Steaua ishi permite s-o lungeasca asha, cu meciuri fara gol shi fara puncte in campionat ?! Calmatzi-va, pauza asta a picat tocmai bine. Jucatorii vor reveni cu un nou suflu shi vor cashtiga ultimele 3 etape ale acestui tur. Suficient ca sa ne apropiem la o distantza minima de Dinamo.
Oricum, shi 5 puncte in spatele lui Dinamo n-ar fi rele, avand in vedere programul din retur.
FORZA STEAUA ! Zilele astea sa va antrenatzi bine !!! /hello

Dennis
7th November 2005, 18:04
Bate Steaua 2-0. Si sper sa nu mai mearge la jocuri de noroc si biliard si de-astea inainte de meci ca asa au facut si cu gloria si cu clujul, si au pierdut lol. sper si cred ca nu o sa se repete.

dede
7th November 2005, 18:16
asa fac inaintea oricarui meci...si nu prea cred ca le-au pierdut pe toate...
cat despre acest meci, stelistii trebuie sa-si revina si sa castige

NY_giants05
7th November 2005, 19:07
Steaua trebuie sa bata....altfel nu mai pupa ei primul loc. cred k o sa fie un meci bun pt. stelisti insa studentzii se vor apara foarte bine ..pronostic : 1-0 pt Steaua

Rossi
7th November 2005, 19:40
pronostic 1 X 2

cu Sportul nu se stie niciodata ....

Dan Petrescu are caracter ..... o fi el stelist dar nu o sa dea meciul ....

steaua joaca fara suporteri .... de 4 meciuri nu a inscris nici macar 1 gol ... meci greu pt steaua ...

eu unul sper sa vad a 3a infrangere consecutiva a stelei ... sa mai bata un record :P

Ioca10
7th November 2005, 22:15
batem sigur sunt convins de asta si dinamo pierde:D

ce_bine_e
7th November 2005, 22:18
castiga steaua!

inter
7th November 2005, 22:34
un meci interesant .... de urmarit dialogul spumos intre gigel si vasile ...:D:D
la centru va fi... Nicu presupun :D:D
nu pot rata meciul asta:D

be@
7th November 2005, 22:34
castiga steaua!



Mai,da' tu ce faci? Te dai cu dusmanii? Castiga steaua experienta la jucat meciurile cu portile inchise, poate ! :D
2 !

ce_bine_e
7th November 2005, 23:01
castiga steaua ca sa urcam in clasament!(daca umilim vasluiu, bineintzeles)

Cra10veanu
8th November 2005, 05:49
Mai,da' tu ce faci? Te dai cu dusmanii? Castiga steaua experienta la jucat meciurile cu portile inchise, poate ! :D
2 !
iti dai pe fatza subiectivitatea be@ nu e frumos :no:
egal se va termina inclin mai degraba spre victoria stelistilor, dar daca mazilu e croit, adiooo isi ia dinamo distanta

be@
8th November 2005, 09:25
Ei, pai ce sa fac...Doar se stie cat de mult o "iubesc" eu pe steluta. :evil:

andrei_cj
8th November 2005, 11:21
Steaua cu Sportu meci cu portile inchise Sportu are mai multe sanse de cat credeti meci de X 2!

be@
8th November 2005, 11:22
Asta e si parera mea !

simi_id
8th November 2005, 14:05
Ce s-a intamplat ... ? Ca de 2 saptamani vad ca stelistii nu mai au net :D

Dennis
8th November 2005, 14:56
Ce s-a intamplat ... ? Ca de 2 saptamani vad ca stelistii nu mai au net :D

stai omule linistit ca mai e vreme si mai avem cateva meciuri si pana se termina turul, iar dinamo le are mai grele decat noi. Steaua nu pierde campionatul asta...si voi...mare echipa n-am ce zice...

simi_id
8th November 2005, 16:51
stai omule linistit ca mai e vreme si mai avem cateva meciuri si pana se termina turul, iar dinamo le are mai grele decat noi. Steaua nu pierde campionatul asta...si voi...mare echipa n-am ce zice...

Eh .. acu cu ce palmares va mai laudati ? Infrangere cu Gloria ... infrangere cu Cluj ... 0 Cupe 0 Campionate ... :D

Dennis
8th November 2005, 18:03
Eh .. acu cu ce palmares va mai laudati ? Infrangere cu Gloria ... infrangere cu Cluj ... 0 Cupe 0 Campionate ... :D

In primul rand mergem bine in cupa UEFA deocamdata, iar in campionat mai este returul plus vreo 3 etape. Steaua cred ca a avut o perioada de oboseala dupa cupa UEFA si de-aia a avut meciuri proaste in campionat. Sa speram ca totusi o sa merite si de la anul sa avem 2 echipe in preliminariile cupei UCL :D, dar ne va trebui ajutor de la Rapid, ca Dinamo ma indoiesc ca o sa mai poata sa ne ajute.

Ammadeus
8th November 2005, 20:45
3-0 sau 3-1, bursucu o ia pe bune in freza...

iaro
9th November 2005, 04:12
Steaua trebuie sa gaseasca "magia" pe care o foloseste in Europa si sa o utilizeze si acasa. Cat despre stadionul gol trebuie spus ca suporterii au mare vina, iar echipei ii va fi mai greu sa castige (ar fi minunat sa invatati ceva din lectia asta pentru ca nu cu "capete sparte" se poate sustine o echipa). Unde mai pui si ca Sportul joaca bine in deplasare.
Pronostic: 1-0 pentru Steaua.

simi_id
9th November 2005, 10:38
In primul rand mergem bine in cupa UEFA deocamdata, iar in campionat mai este returul plus vreo 3 etape. Steaua cred ca a avut o perioada de oboseala dupa cupa UEFA si de-aia a avut meciuri proaste in campionat. Sa speram ca totusi o sa merite si de la anul sa avem 2 echipe in preliminariile cupei UCL :D, dar ne va trebui ajutor de la Rapid, ca Dinamo ma indoiesc ca o sa mai poata sa ne ajute.

Cum a zis si Popa ... ne bateti ... nu mai pupati campionat ;) Na ca se cam adevereste. Sa nu aveti 10 puncte distanta la finele turului de locul 1.

Chiar daca castigati Cupa Uefa si sa fiti in finala cu Rapidul oricum nu au cum sa mearga de la anul 2 echipe in CL.

Daca Bacaul retrogradeaza ... cam nasol in sezonul urmator ca nu o sa mai aveti puncte de aiurea.

dede
9th November 2005, 11:00
buey, asta de esti moldovean, ia vezi-ti tu de echipa ta sa nu cada cumva prin B si lasa-ne pe noi cu palmaresu nostru...si nu te mai ingrijora tu de infrangerile noastre...

Timm
9th November 2005, 11:24
Parca asa ai spus si inainte de meciul cu CFR.Nu bate steaua,sunt 1000% convins:yeah: :yeah:

Intr-adevar lasa sa nu bata Steaua las sa bata Dinamo peste tot. Eventual Steaua sa nici nu joace intr-o cupa europeana la anul. Asa avem ocazia sa ni se micsoreze din nou coeficientul UEFA cu punctele aduse de Dinamo. Super.

don_denver
9th November 2005, 11:25
l. Asa avem ocazia sa ni se micsoreze din nou coeficientul UEFA cu punctele aduse de Dinamo. Super.
:o: care puncte?

Timm
9th November 2005, 11:30
:o: care puncte?

Poate se lanseaza punctele negative. Matematic este posibil. Un -1 sau -2 pentru meciurile lui Dinamo.

dede
9th November 2005, 11:34
:o: care puncte?
cum care pct? vrei sa-i jignesti pe catelusi? :o: dupa ce s-au chinuit ei atat sa-i bata pe aia de la everton (care pe atunci erau pe ultimul loc prin anglia)...loooool...nu-i frumos...dupa aia vor zice ca nu le apreciaza nimeni perfomantele din cupa uefa...

simi_id
9th November 2005, 13:51
buey, asta de esti moldovean, ia vezi-ti tu de echipa ta sa nu cada cumva prin B si lasa-ne pe noi cu palmaresu nostru...si nu te mai ingrijora tu de infrangerile noastre...

N-avea tu grija ca nu picam ... avem 3 puncte asigurate in retur pe kuru vostru :D

Imi fac griji de infrangerile voastre pentru ca voi ne reprezentati in Europa. Intelesei ? Atunci hai sa nu ne mai facem griji nici de nationala. :mda:

4star
9th November 2005, 14:04
Ce s-a intamplat ... ? Ca de 2 saptamani vad ca stelistii nu mai au net :D

Pai ce sa mai scrie stelishtii, daca scriu altii despre noi. Ne poarta rau de grija.
Sunt cu ochii pe noi mai rau ca pe butelie (aici se pot face asocieri la alegere).
Iar despre palmares ... cred ca un palmares inseamna altceva decat 3 meciuri sau un sezon.

Nu va fi meci usor dar steaua trebuie sa castige.

simi_id
9th November 2005, 14:07
Pai ce sa mai scrie stelishtii, daca scriu altii despre noi. Ne poarta rau de grija.
Sunt cu ochii pe noi mai rau ca pe butelie (aici se pot face asocieri la alegere).
Iar despre palmares ... cred ca un palmares inseamna altceva decat 3 meciuri sau un sezon.

Respect pentru replica :)

dede
9th November 2005, 14:11
Imi fac griji de infrangerile voastre pentru ca voi ne reprezentati in Europa. Intelesei ? Atunci hai sa nu ne mai facem griji nici de nationala. :mda:
da, mai, cum de nu mi-am dat seama...voua chiar va pasa...
hai sa-ti zic ceva...noi chiar daca am pierdut 2 meciuri consecutive in campionat, in europa am avut meciuri bune (poate chiar foarte bune)...meciurile din campionat nu ne-au oprit sa ajungem pana aici(si inca nu ne-am oprit)...

Ammadeus
9th November 2005, 19:12
3-1 steaua, bursucu se isterizeaza (acum ca falcosu' are scaunul asigurat pana la vara) si il lasa si logodnica...

remy
9th November 2005, 21:28
Ole, ole, Steaua nu mai e !
Si poate se apropie de ei si Sportul, pt. ca merita, ca si Clujul si Timisoara, Farul nu, deja a decazut, nu pot uita meciul cu Steaua, cand fundasii lor parca nu existau, erau ca niste jaloane, de ziceai ca trei dintre ei sant deja amanetati de Steaua.

dede
9th November 2005, 21:51
@remy, da de ce merita?...face si Steaua 2 meciuri proaste, si imediat sar cainii cu tot felu de aberatii...
si in legatura cu meciu asta, castiga Steaua...nu conteaza scoru...

SORENSEN
9th November 2005, 23:26
In ultimii ani Steaua a avut meciuri grele cu Sportul asa ca nici asta nu va face exceptie .
Cred ca vom invinge .Am incredere in Steaua

Timm
10th November 2005, 07:39
Ole, ole, Steaua nu mai e !
Si poate se apropie de ei si Sportul, pt. ca merita, ca si Clujul si Timisoara, Farul nu, deja a decazut, nu pot uita meciul cu Steaua, cand fundasii lor parca nu existau, erau ca niste jaloane, de ziceai ca trei dintre ei sant deja amanetati de Steaua.

In schimb Dinamo joaca ca o mare echipa in campionat. Victoria de la Vaslui a fost FANTASTICA. Merita, ce mai! Este o mare echipa bate meci de meci.
Nu inteleg, in schimb, motto-ul tau. Dinamo the best from east. Te referi la estul Bucurestiului? La estul Romaniei? La estul cui? Ca banuiesc ca nu te referi la estul Europei caci, draga Remi, nu prea ai argumente pentru asa ceva. DIn pacate pentru tine, argumentele (cifre seci adica nu vorbe si asta in ultimii 15 ani ca sa nu vorbim de ultimii 20) sunt de partea altora.
Asa ca intr-adevar Dinamo e o echipa mare in estul Romaniei, in Romania poate dar nu in estul Europei. Acolo este mediocra.

aiurea
10th November 2005, 14:28
Cred ca de data asta Steaua nu se va mai impiedica pe teren propriu ... deja au pierdut puncte importante si cred ca nu vor mai ceda altele .
Cu toate ca terenul este suspendat iar cei de la Sportu` se simt acolo ca la ei acasa Steaua nu va ceda nici un punct ..........parerea mea :P

Rossi
10th November 2005, 20:56
steaua isi propune sa bata record dupa record :evil:
vor sa faca 3 infrangeri consecutive :P

daca au "norocul" sa-i prinda pe cei de la Sportul in forma ... nu se stie ce iese .... 1 X 2

dede
10th November 2005, 20:58
stai linistit ca nu vom bate recordu vostru...

FORZA CFR
10th November 2005, 21:14
steaua crestina - Sportul 0-3
Va marca de 3 ori Costin Lazar

orixontel
11th November 2005, 00:23
BAte Sportul cu o ploaie de goluir(sper) Steaua de 2 etape nu a luat decat bataie ! Bataie va lua si etapa asta...

remy
11th November 2005, 00:29
Parca Don' JIJI zicea acum cateva luni ca vor castiga campionatul lejer, iar suporterii stelisti chiar o iau in serios. Dar cine crede JIJI ca este echipa asta, Chelsea a Romaniei ? Ciocul mic cei care tin cu Steaua. Ce mai zic acum, dau cumva vina pe divinitate, nu-i asa ? Nu mai spulbera pe toate in campionat ? Chiar asa jignesc ei celelalte echipe, desfiintandu-le ?
Auzi dom'le, cum de au curaj chiar sa joace celelalte 15 cu cea mai sfanta echipa, Steaua Cre(s)tina ? E curata blasfemie ! Ei concureaza de unii singuri si la urma ies pe locul 2, sau chiar pe 3 !:ok:

Dennis
11th November 2005, 01:01
Ce *******i sunt unii suporteri dinamovisti....bah fraierilor sa terminat campionatul?! o sa vedeti ca terminam la distanta de voi fara sa o zica Becali.

remy
11th November 2005, 01:09
Ce *******i sunt unii suporteri dinamovisti....bah fraierilor sa terminat campionatul?! o sa vedeti ca terminam la distanta de voi fara sa o zica Becali.
Bai, nu jigni, ca esti mai ******* decat oricare. Cum spun ceva de Steaua, cum sari de cur in sus. Lasa-te de echipa asta, ce stii tu despre ea, decat ceea ce spun Meme si JIJI ? Numai fraierii se iau dupa ce spun ei.
N-am dreptate cand spun ca ei au declarat asta, ca n-au adversar in campionat si UEFA ? Daca nu, inseamna ca ai luat-o razna ... Dar halatu' ... cat e halatu ...
Tot inapoi cu oameni ca tine. Si vorbeste fara sa jignesti, ca nu stiu cine e mai nesanatos dintre noi.
Schimba-ti limbajul, ca e un forum respectabil !

gogumania
11th November 2005, 01:15
FORTZA STEAUAAAAAAAAAAAAAA

cip_81
11th November 2005, 01:51
In meciul asta steaua va marca de 3 ori mai multe goluri decat a facut-o in ultimele 4 partide...tre' sa razbune in vreun fel toate aceste nereusite.

Ammadeus
11th November 2005, 04:13
3-1, sa-l rupa pe bursucu' sluga la becalii siamezi, bishnitzaru' si nevazutu'. Umilitzi bursucul, acum ca i-au scazut shansele sa preia pe dinamo...
bursucule, nevasta ti-a fost suflata, sluga esti, echipa de trei parale, dar mai buna decit rapid, ai. Complete profile of a loser

walt.mann
11th November 2005, 09:01
Bate Steaua. Nu ma hazardez la scor, dar oricum castiga.

Ultras
11th November 2005, 10:11
3-1, sa-l rupa pe bursucu' sluga la becalii siamezi, bishnitzaru' si nevazutu'. Umilitzi bursucul, acum ca i-au scazut shansele sa preia pe dinamo...
bursucule, nevasta ti-a fost suflata, sluga esti, echipa de trei parale, dar mai buna decit rapid, ai. Complete profile of a loser

Rade ciob de oala sparta! Fara alte comentarii...

Dennis
11th November 2005, 10:20
In meciul asta steaua va marca de 3 ori mai multe goluri decat a facut-o in ultimele 4 partide...tre' sa razbune in vreun fel toate aceste nereusite.

lol. stai linisitit ca o sa-i batem, nu pierdem cu sportul...

dede
11th November 2005, 10:30
Dar cine crede JIJI ca este echipa asta, Chelsea a Romaniei ?
nu mai, chelsea a romaniei e craiova...jij crede ca Steaua e realmadridu' romaniei...sau cel putin asa credea...da' cine il mai baga in seama pe jiji...de fiecare data cand deschide gura spune numai prostii...:o:
cat despre meciu asta...sa speram ca va castiga Steaua...:cool:

none_elf_ear
11th November 2005, 12:22
O serie de 3 infrangeri ar insemna intr-adevar un mic dezastru, desi nici asta nu ar fi chiar irecuperabil. Eu am votat pentru un egal, pentru ca Sportul este foarte mediatizata in ultima vreme, chit ca impresia mea, poate gresita, este ca singurii care poarta echipa in spate sunt Mazilu si eventual Balan, pe cand la Steaua sunt mult mai multi jucatori valorosi. Dar nu pot spune nimic sigur pana nu vad ceva concret ... nu am prea vazut Sportul jucand sezonul asta.

andrei_cj
12th November 2005, 14:44
Eu zic ca o sa fie un meci in care Sportul ar putea face o surpirza profitand de criza de moment in care se afla steaua......si sa ne mai gandim la faptul ca steaua joaca sub presiune pt ca nici un rezultat in afara de victorie nu-i convine....iar pt sportul un egal e foarte bine venit....si de aici poate sa apara chiar o victorie a sportului!!!!

codrind
12th November 2005, 21:47
Dacă neşu e TITULAR, sigur SPORTUL câştigă! :evil:

ultras_sportul
13th November 2005, 00:29
Nesu - Steaua
Romania - Steaua

Trei goluri le dam in Ghencea!!!


Evident daca joaca Mihaita Nesu ;)

uti2102
13th November 2005, 01:04
Tzii cu Steaua la meciu asta ?! :drak:

codrind
13th November 2005, 02:11
Tzii cu Steaua ....

Cred că e doar FAN mihăiţă (of alintatul mamei lui) neşu! Cel mai tare debut la NAŢIONALA ROMÂNIEI ! :evil: :evil:

remy
13th November 2005, 09:48
Am zis eu ca jucatorii stelisti sant umflati cu pompa de MEME si JIJI. Astia numai pentru a strica jucatorii exista acolo. Tot ei l-au terminat si pe RADOI.:rosu:

Kainsashiki
13th November 2005, 11:03
prea il criticatzi voi pe Neshu, asa ati facut si cu Radoi dupa meciu cu Rosenborg, sper ca Neshu sa urmeze acelasi traseu ascendent ca Radoi de dupa meciul ala...

none_elf_ear
13th November 2005, 11:56
Subscriu. Amin :D

4star
14th November 2005, 12:01
[QUOTE=remy]Cum spun ceva de Steaua, cum sari de cur in sus. Lasa-te de echipa asta, ce stii tu despre ea, decat ceea ce spun Meme si JIJI ? Numai fraierii se iau dupa ce spun ei.
N-am dreptate cand spun ca ei au declarat asta, ca n-au adversar in campionat si UEFA ? Daca nu, inseamna ca ai luat-o razna ... QUOTE]

@remy
1.dar cine crezi ca esti tu ca sa ti se ceara parerea dak putem sa ne exprimam si noi opinia cu privire la echipa favorita? Sau vrei sa te intrebam cu ce echipa sa tinem? Nu cumva asta e un forum public ? Sau te crezi cumva vre-un mic giovani, dictator de forum?

2. Daca ai fi avut un minim simt al observatiei ai fi vazut ca majoritatea suporterilor stelishti nu ii baga in seama pe jiji sau/si pe mm asa ca singurul care se uita in gura lor eshti tu. Deci cam cine o fi fraierul care se uita in gura lor si se cearta mereu cu ce spune jiji si ce spune mm??

alejandro
14th November 2005, 16:07
cred ca v-a apucat abureala pe toti cu nesu...credeti ca asta se va intampla la nesfarsit?mai gresesc oamenii...

Ultras
14th November 2005, 16:18
Greseala nu este a lui Nesu, ci a lui Piturca. Dar a fost doar un meci amical in care a dorit sa vada cat mai multi jucatori. Daca era un meci cu miza nu cred ca ar fi facut schimbarea asta (nici nu ar fi avut cum), pentru ca intr-un astfel de meci, in care jucam incalcit, nu ar fi aruncat un debutant pentru a-l incalci si mai mult. Cum spuneam si mai sus, veriga slaba mi s-a parut Iencsi care a gafat la ambele goluri, dar si-a spalat imaginea prin golul marcat. Altfel cred ca in presa se discuta mai mult despre el decat despre Nesu.

dede
15th November 2005, 10:47
Nesu nu va gresi la meciurile Stelei...a facut-o la nationala si pt Steaua...

Ammadeus
17th November 2005, 08:46
...ce va fi interesant la meciul asta va fi atitudinea TOTAL diferita fatza de joc a jucatorilor de la sportu'...Total DIFERITA FATZA DE CE (N-)AU ARATAT la meciul blat cu dinamo (moarte lu' dinamo!, bineintzeles). ...vetzi vedea mobilizare totala la sportu', da' bursucu o va lua in freza, 3-1.

be@
17th November 2005, 16:50
News:
Radoi, Ghionea si Paraschiv sunt accidentati. :D


http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=16536

lor6
17th November 2005, 21:43
Nu conteaza, bate Steaua oricum. Radoi trebuie sa-si revina si oricum a mai jucat si accidentat

remy
17th November 2005, 23:51
Ce-as rade sa piarda Steaua iar cu 1-0, sa-i aud pe Stelisti cum mutesc si incep sa abereze ca noi dam Campionatul lui Dinamo, nu ne mai intereseaza, ca noi vrem sa castigam Cupa Uefa, lasati-ne, nu mai vrem nici un trofeu.
Fiti sanatosi si luati voi tot in Europa. Chiar sant curios ce vor face stelistii si unde vor ajunge cu lotul asta asa subtire !

walt.mann
18th November 2005, 09:32
Noi avem lot subtire, dar voi aveti doar gloabe. Nu stiu exact cate, 30, 35? Ati luat toti ratatii de la Craiova...
Aveti, insa, o strategie referitoare la lot. In loc de testul Cooper, la voi se da "testul sticlelor de vin". Pacat ca nu e antrenor dinu, ca ar fi fost pe aceeasi lungime de unda cu jucatorii.
Un lucru trebuie sa recunosc: voi aveti acoperit postul de arbitru in lot.Ati luat cam toti arbitrii. Unde mai pui ca joaca bine si in aparare si in atac. Ce nu pot sa imi explic este cum de a gafat arbitrul la meciul vostru cu Jiul. Auzi, penalty si eliminare... V-a defavorizat!!!

bob
18th November 2005, 16:08
prea il criticatzi voi pe Neshu, asa ati facut si cu Radoi dupa meciu cu Rosenborg, sper ca Neshu sa urmeze acelasi traseu ascendent ca Radoi de dupa meciul ala...

care traseu ascendent? ca a fost mai mult "accidentat". ori a fost transferat la milan sau arsenal, cum s-a aberat pe forum?

Ammadeus
19th November 2005, 10:58
...trupe, va ordon: spargetzi bursucu' ala nenorocit, sluga siamezului-bishnitzar-bulau-bulgaresc-rupator-de-nasuri-fakecamorradude!

3-0 sau 3-1

SORENSEN
19th November 2005, 11:24
Botu' mic castigam si gata , bursucul pupator de steag rapidist trebuie umilit cum ne-a umilit si el pe noi...

remy
19th November 2005, 12:11
Hai Sportul ! UE, Steaua ! Poate ii vedem curand pe CFR Cluj pe 2, ca Steaua pica (Ole, ole, Steaua nu mai e !)

dede
19th November 2005, 13:41
castiga Steaua...cu 1-0

dede
19th November 2005, 17:17
"Mijlocaşul campioanei, Sorin Paraschiv, este indisponibil pentru partida de mîine, în compania Sportului Studenţesc. El a fost călcat pe deget de un nigerian în partida disputată miercuri în Ghencea, între România şi Nigeria, astfel că este indisponibil pentru meciul de mîine seară. Cel mai probabil în locul său va fi folosit Florin Lovin." gsp
sa speram ca nu vor fi probleme la mijloc...

SORENSEN
19th November 2005, 19:25
Hai Sportul ! UE, Steaua ! Poate ii vedem curand pe CFR Cluj pe 2, ca Steaua pica (Ole, ole, Steaua nu mai e !)
Vrabia malai viseaza .
Dar la cum joaca Dinamo si voi nu ar trebui sa va temeti.
Vom face scor Duminica , ne vom distra cu bursucul tradator.:D

TNT
19th November 2005, 23:17
Oameni, ce avetzi? E clar ca Steaua este cea mai pragmatica echipa! Uitati-va la Dinamo, chiar credeti ca-i cea mai buna? Este pe primul loc tocmai din cauza greselilor altora nicidecum ca ar merita ...

SORENSEN
19th November 2005, 23:18
Vrabia malai viseaza .
Dar la cum joaca Dinamo si voi nu ar trebui sa va temeti?
Unde o fi baiatul asta ..remy parca isi zice cred ca se intreaba cat mai sta dinamo pe primul loc:D
Las ca maine se va simti mai bine dupa ce vom castiga cu 3-4 goluri cu sportul dar nici la un gol difera cred ca nu e o problema.:rolleyes:

dede
19th November 2005, 23:25
lasa-l mai, ca imediat vine si ne zice ca jiji si meme le-au zis la aia de la arges sa bata pe dinamo, si ca jiji si meme sunt de vina pt ca a pierdut dinamo...si ca de ce tinem noi stelistii cu Steaua, ca ne facem de rusine cu niste conducatori ca jiji si meme care spun aia si fac aia

six
20th November 2005, 10:42
Prevad din pacate victoria sTELII dar.....eu fac un apel la jucatorii stelei sa nu-l cotonogeasca pe MAZILU ca mai avem nevoie de el.....:evil: :ok:

Ioca10
20th November 2005, 10:54
Hai baieti azi e timpul sa mai recuperam din avantajul mincinos pe care il are si cu ajutorul timisoarei:D sa trecem iar pe primul loc:ok:

SORENSEN
20th November 2005, 14:27
Prevad din pacate victoria sTELII dar.....eu fac un apel la jucatorii stelei sa nu-l cotonogeasca pe MAZILU ca mai avem nevoie de el.....:evil: :ok:
La cat de "valoros " e mai bine bursucul tradator nici nu l-ar mai folosi poate asa mai ne pun probleme studentii.

ultras_sportul
20th November 2005, 15:38
E posibil sa marcheze Lazar, Nae, Stancu sau Varga ca sa aiba si Steaua o bucurie saptamana asta :)

vladi
20th November 2005, 16:04
sa speram ca Dan Petrescu nu a uitat ca nu mai este la Steaua..... :-D


totusi, nu vad pe Steaua sa mai piarda si al treilea meci consecutiv.

dede
20th November 2005, 17:50
nu a uitat, stai linistit...
in seara asta trebuie sa castigam...FORZA STEAUA!!!

codrind
20th November 2005, 18:51
HAI SPORTUL!
NU sunt dinamovist! dar vreau titlul în PROVINCIE! :ok:

dede
20th November 2005, 18:56
vrei cam multe...
Forza Steaua!

deep purple
20th November 2005, 19:17
Vom face scor Duminica , ne vom distra cu bursucul tradator.:D

Parca am mai auzit placa asta recent. Stai sa ma gandesc cand a fost. A, da... mi-am amintit. Era inainte de meciul cu Bistrita.

SORENSEN
20th November 2005, 19:24
bursuc tradator ? nu cred ...
Oricum ne multumim si cu o victorie la limita .Cred ca s-a terminat cu pasa neagra vine o perioada luminoasa si stralucitoare

Swisstec
20th November 2005, 19:38
De ce-i spunetzi tradator???

dede
20th November 2005, 19:41
pt ca a pupat steagu lu rapid

Swisstec
20th November 2005, 19:46
Hmmm... Deah! Eu tzin si cu Rapid, dar nu mi-a placut faza aia! Mai ales de Giovanni... Asta da tradator...mai bine spus, migrator...
Sa bata Sportul, desi n-as vrea sa ia Dinamo campionatul...

Ulysses
20th November 2005, 20:09
Ce s-a intamplat ... ? Ca de 2 saptamani vad ca stelistii nu mai au net :D
DRAGUL MEU ,MACAR PUTEAI SA INVENTEZI ALTCEVA DECAT SA COPIEZI PUR SI SIMPLU VERSURILE UNUI REFREN IN CARE,DA ,LA SFARSIT SE POTRIVESTE STELEI-FIINDCA SUNT CAMPIONI,INCLUSIV AI EUROPEI,PE CAND MOLDOVENII DUMNEAVOASTRA POATE OR FI FOST SI EI CAMPIONI ...DAR DE JUDET!HAHAHAHAHA:jerk:

remy
20th November 2005, 20:35
Gol Sportul ! Primul gol Steaua dupa 4 meciuri, inscris chiar de ... Radoi. Cred ca se dau multe goluri.

Cristy
20th November 2005, 21:07
bun a batut steaua, acum sa vedeti cum joaca etapa viitoare sportu ...

otinho
20th November 2005, 21:13
DACA SI ALA A FOST PENALTY ... SALOMIREEEe :rosu:

3-1 .. e bineee :D .. keep up the good work

vladi
20th November 2005, 21:47
ma uit la meciul asta si mi-e rusine de rusinea colegilor mei stelisti.....si cind te gindesti ca Dan Petrescu se batea cu pumnul in piept ca daca nu cade "mafia de la FRF" emigreaza.....Danutzeeeeeeeeeeee, la revedere frate, esti veriga slaba :-D

ozone
20th November 2005, 21:59
Sportul nu poate mai mult.

Steaua e in efectiv complet, era si cazul sa le dea multe goluri. Meci f frumos

Triphat
20th November 2005, 22:01
Bravo Steaua! M-am temut de meciul asta. Bine c-am trecut cu bine.. /hello

cip_81
20th November 2005, 22:09
Ce dracului,mai...nici macar un cartonas?,,,macar asa de bun simt.

Ioca10
20th November 2005, 22:10
Bravo baieti tinta noastra este fotoliul de lider

otinho
20th November 2005, 22:17
DA FRATE BLAT PE FATA .. UN BLAT LA IN DIRECT .. DECI MAI BLAT CA ASTA NU SE POATE .. :o:

DE-ACUM INCOLO N-O SA MAI PIERDEM NICI UN MECI .. TOATE SUNT PLATITE .. DAN PETRESCU A LUAT 10.000 DE COCO PT MECIU ASTA . :o:

Pt Vladi : v-ati vazut si voi mai sus in clasament si va permiteti cam multe , io zic sa revii cu picioarele pe pamant .

ON-TOPIC :

bravo steaua .. joc bun :)

bogdan5c
20th November 2005, 22:21
Mai aveti 2 puncte e recuperat, noi v-am ajutat.
Steaua nu se bate cu dinamo pt. titlu ci cu arbitrii, frf, militia etc

saphicus
20th November 2005, 22:47
Meci alert,datorita mai ales...frigului!! S-a jucat, nu s-a...asteptat!
Executii tehnice rafinate, goluri multe, repetitie buna pentru...meciul cu Halmstadt!!
O singura problema: totul a fost ...pustiu!! :(
Am spus in repetate postari anterioare, iar comentatorul Emil Gradinescu a
pus punctul pe "i", in relatarea partidei de azi:
In cazul unei decizii de penalizare a clubului pentru galeria care nu stie sa se comporte civilizat, sa se accepte jucarea partidei programate "acasa", oriunde in tara, dar cu spectatori.
In loc sa se ia masuri punctuale cu montarea de camere video DIRECT PE GALERIILE ECHIPELOR si depistarea derbedeilor, FRF si LPF dau solutii "beton" de pedeapsa globala: ECHIPA, JUCATORI, SPECTATORI !!! Halal masura!! Dupa ce ca pe stadioane vin atat de putini spectatori, mai sunt si alungati!
Ce ziceti "domnilor conducatori" in ale fotbalului?? Nu va este rusine, sau bunul simt a fost abandonat? :ciocan: :ciocan: :ciocan:

be@
20th November 2005, 23:11
Hmmm, ce slaba a fost astazi apararea Sportului ! Foarte ciudat...

STEAUA-MANIA
20th November 2005, 23:15
OOO,uite-o pe bea,anti-stelista prin excelenta...la fiecare meci al STELEI,da slujbe la biserica ca STEAUA sa piarda!
In aceasi linie,ciudata executia lui raducanu la mec cu vaslui + interventia "excelenta" a lui pesici la golul iasiului..suspect,chiar blat!:D
Sunt sigur ca la 1-0 pt sportul stud erai in extaz...asta e,o sa mai ai parte de multe zile proaste:D
Catalin,ce naiba..ceri si tu imposibilul!:( Cum poti cere ca beea sa aiba bun simt?

SORENSEN
20th November 2005, 23:19
Hmmm, ce slaba a fost astazi apararea Sportului ! Foarte ciudat...
Ai putin bun simt nu mai mult .Eu zic si ca apararea lui Lens a fost cam slaba..ciudat :mda:
Cum spuneam ne-am distrat cu bursucul tradator:ok:

Sa vezi ce zi proasta o sa aiba dupa meciul retur cu Poli I :yeah:

THE HUN
20th November 2005, 23:30
Ciudat meci, s-a vazut o mare incrancenare intre cele doua tabere, mai ales in tabara studentilor care faceau driblinguri in propriul careu sau nu stiau cum sa paseze mingea la adversar ca sa-i dea posibilitatea comentatorului tv.la o reflexie adanc gandita de genul"Steaua a avut o mai mare posesie a mingii'.Nu pot sa afirm ca a fost meci aranjat dar jocul si tactica aleasa de Sportul au fost curioase.Steaua nu a facut un meci exceptional dar a jucat ca de obicei adica la victorie.

apparte
20th November 2005, 23:33
Hmmm, ce slaba a fost astazi apararea Sportului ! Foarte ciudat...
Explicatia e simpla: Patriche,19 ani fundas central(sportul avea 3 fundasi lipsa,2 suspendati si unul accidentat)!

otinho
20th November 2005, 23:35
io nu pot sa inteleg de ce la orice meci al stelei tot mai exista diversi care cred ca a fost blat .. FRATILOR WAKE UP .. daca noi faceam numai blaturi in campionat cand ajungeam in cupele europene ne calcau aia in picioare (vezi alte echipe) .. deci plz abtineti-va .. daca si meciul asta e suspect de blat cand se stie ca Dan Petrescu e foarte corect atunci unde o sa ajungem ? :rosu:

SORENSEN
20th November 2005, 23:59
decand Timisoara a scos iar capul in campionat hop cate un frustrat scoate o "bomboana"...
Scorul,jocul ,valoarea etc au dus la deznodamant .Probabil ca singurele meciuri care nu sunt "vazute" blaturi pot fi considerate meciurile cu Dinamo,Rapid,Poli t sau mai sti :evil:
Penibil batman.Seamana putin cu spotul nedifuzat dar de multi vazut de la Altex:D

Cristy
21st November 2005, 00:10
victorie previzibila , studentii s-au odihnit pentru meciul urmator unde isi vor da viata pentru cele 3 puncte.

faza saptamanii dan petrescu foarte corect lol mda ...

ultras_sportul
21st November 2005, 00:16
A fost 11 m la Ferfelea.

Faza respectiva s-a desfasurat la 10 m in fata mea, iar in poza se vede clar ca Ogararu intinde piciorul spre Ferfelea fara a avea sansa sa atinga mingea.

Ogararu il faulteazape Ferfelea
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625480.jpg

Balan marcheaza din 11 m
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625520.jpg

Trei din rezervele Sportului http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625546.jpg

Capitanii echipelor
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625592.jpg

STEAUA-MANIA
21st November 2005, 00:26
victorie previzibila , studentii s-au odihnit pentru meciul urmator unde isi vor da viata pentru cele 3 puncte.

faza saptamanii dan petrescu foarte corect lol mda ...
Eh,las,ca fratiorii vostrii ceferisti..nu au vrut sa va oboseasca,sa fiti fresh pt meciurile ce vor urma.In cazul mec din giulesti,nu s-a aplicat faimoasa vorba "frate,frate..dar branza e pe bani":rosu:

uti2102
21st November 2005, 00:29
Asha cum anticipa toata lumea, meciul a fost adjudecat de echipa care a fost impinsa clar de la spate de arbitrul Salomir, care a purtat pe dedeusbtul echipamentului chilotzii shi tricoul cu Steaua. Un penalty foarte clar neacordat studentzilor inca din debutul meciului, urmat apoi de 4 autogoluri de generic din partea acelorashi studentzi, antrenatzi de pe margine de un bursuc turbat care fara indoiala ishi va varsa naduful in urmatorul meci din campionat, contra celei mai titrate shi frumos colorate echipe a tzarii. Lazar, Tibi Balan shi Mazilu au evoluat fara tragere de inima, semn ca intr-adevar sunt "anti-bucureshti" shi in nici un caz nu vor deveni "anti-timishoara". Pe aceeashi linie s-a inscris shi Radoi, care n-a adus nimic in jocul Stelei, demonstrand inca o data ca este cel mai slab jucator din campionatul intern shi ca locul sau este in echipa de pe Bega. Astfel, spectacolul de pe teren a lipsit cu desavarshire, fiind salvat de atmosfera senzatzionala din tribune, intretzinuta de cei peste 25 000 de suporteri rosh-albashtrii. Aceshtia insa, in final, dupa prestatzia jalnica la care au asistat, shi-au exprimat nemultzumirea huiduind copios, semn ca nu au uitat evolutzile penibile din Europa, cu infrangeri pe linie shi umilintze in fatza marilor echipe de la sud de Dunare sau din Mediterana.

@Ultras Sportul : se vede intr-adevar foarte clar ca decizia de neacordare a penlatiului luata de Salomir a fost complet eronata, acesta privand Sportul de un penalty absolut clar !!! Clarisim !!!

apparte
21st November 2005, 00:31
A fost 11 m la Ferfelea.

Faza respectiva s-a desfasurat la 10 m in fata mea, iar in poza se vede clar ca Ogararu intinde piciorul spre Ferfelea fara a avea sansa sa atinga mingea.

Ogararu il faulteazape Ferfelea
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625480.jpg

Balan marcheaza din 11 m
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625520.jpg

Trei din rezervele Sportului http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625546.jpg

Capitanii echipelor
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625592.jpg
Ultras,Ferfelea il calca pe picior pe Ogararu(am vazut faza pe TV la Minutul 91),dar in timpul meciului am crezut ca a fost penalty!

ultras_sportul
21st November 2005, 00:53
Ce treaba avea Ferfelea cu piciorul lui Ogararu cand el avea controlul mingii si Ogararu intindea un picior disperat dupa jucatorul nostru. Eu zic ca a fost 11 m clar.


Aseara ne-au lipsit mult cei doi fundasi centrali accidentati: Ratiu si Dedu. Absenta lui Varga a facut ca pe foaia de rezerve sa apara si Mladin, un junior de 18 ani. Ciupe a fost trecut pe foaia de rezerve dar inca nu e bun de joc dupa dubla fractura de tibie si peroneu.


Loja lui Gigi inca era goala cand am ajuns la meci :)

http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625642.jpg

Swisstec
21st November 2005, 00:54
Nu a fost penalty! Ferfelea a simulat clar! Pentru o faza mai clara, Corradi a luat galben in seara asta!(Inter-Parma 2-0)

uti2102
21st November 2005, 00:57
Iata nishte capturi de la golul 4. Se vede clar ca nu exista fanta de lumina intre Iacob shi fundashul studentzilor, cei 10 cm in fatza ai lui Iacob fiind sub limita de 15 impusa de regulament pentru a se semnaliza off-side-ul. :drak:

walt.mann
21st November 2005, 08:54
Daca si la meciul asta au ajuns unii sa strige "blat", de-abia astept sa vad ce or sa mai zica si dupa Halmstad. Probabil ca o sa fie blat...

bob
21st November 2005, 09:39
blat curat! a fost emotionant!

Ammadeus
21st November 2005, 09:40
io nu pot sa inteleg de ce la orice meci al stelei tot mai exista diversi care cred ca a fost blat .. FRATILOR WAKE UP .. daca noi faceam numai blaturi in campionat cand ajungeam in cupele europene ne calcau aia in picioare (vezi alte echipe) .. deci plz abtineti-va .. daca si meciul asta e suspect de blat cand se stie ca Dan Petrescu e foarte corect atunci unde o sa ajungem ? :rosu:


...in general, corect, doar ca bursucu e carpa siamezilor infractori becali...

bob
21st November 2005, 09:43
iar sandu e carpa lui gigi si porumboiu!

walt.mann
21st November 2005, 11:02
Sunt uimit! Baietii astia cu simt de observatie, care au semnalat "blatul" Steaua - Sportul, nu au observat blatul de la Real - Barca!? Nu au vazut ca realul a avut primul sut pe poarta in minutul 70? nu au vazut cum se dadea Sergio Ramos de-oparte, in fata necunoscutului ala brazilian, Ronaldinho, parca? La fel la Steaua cu Sportul. Galacticii Sportului (Patrichi, Nae etc.) s-au dat la o parte din fata unor nume comune: Radoi (cine e asta?), Dica (unde l-au gasit?), Iacob (p-asta l-a bagat Protasov ca sa fie 11 pe teren), Bostina (ii tremurau chilotii cand Mazilu - supergalacticul - a fost transformat in fundas dreapta).
Mai copii, vedeti-va de treaba. Cand o ajunge Sportul sa bata in Ghencea, o sa fie si poli campioana (a provinciei Banat).

dede
21st November 2005, 11:29
la inceput mi-a fost teama ca vom pierde si meciul asta, la fel cum am facut cu bistrita, dupa un meci prost a lui dinamo, dar nu a fost asa...am castigat si ne-am apropiat de dinamo...sa speram ca la finalul turului vom fim pe 1, acolo unde ne e locul...orice e posibil

armin
21st November 2005, 12:20
Bv. Steaua, bv. Radoi, rusine Piti.

11m n-a fost, in schimb a fost off-side la golul 4, si mai trebuia un galben pt. Ogararu pt tinere de tricou. Salomir e catastrofa.
Piti, pacat ca esti un infatuat.

dede
21st November 2005, 12:23
scorul final trebuia sa fie 3-0...penalty n-a fost, offside la Iacob la golul 4

ultras_sportul
21st November 2005, 13:10
Hai ca ma omorati: eu am fost la maxim 10 metri de faza si am vazut clar interventia imprudenta a lui Ogararu la Ferfelea si pot spune ca a fost 11 m clar, eu daca eram arbitru faceam la fel.

dede
21st November 2005, 13:17
bine mai, daca zici tu...oricum, tot Steaua a castigat...apropo, fa-te arbitru

ultras_sportul
21st November 2005, 13:25
Am fost arbitru intre 1996 si 2000 dar datorita unor probleme cu coloana am renuntat in 2001. Si oricum aveau grija Chivulete si Avram sa-mi dea meciuri din joi in Paste :drak:. In plus, la antrenamentele conduse de Alexandru Tudor simteai ca te apuca lesinul, tipul asta are ceva din sadismul unui ofiter SS in felul de a fi.:happy. Si oricum nu-i arbitram pe Sportul niciodata, aveau grija sa ma trimita unde a intarcat mutu iapa :)

dede
21st November 2005, 13:31
nu te supara ca te intreb, nu te cunosc...ai ceva legatura cu sportu?

ultras_sportul
21st November 2005, 13:58
Aseara am fost in Ghencea ca reprezentant al site-ului neoficial al clubului, :D, ca sa pot face poza cu lovitura de la 11 m obtinuta de Ferfelea. Am inghetat o repriza langa marginea terenului apoi datorita scorului m-am retras intr-o cabina la caldurica.

dede
21st November 2005, 14:05
mda...ma miram eu cum ai avut ocazia sa vezi faza de la 10 m...ma gandeam ca erai vreun jucator si nu stiam cu cine am onoarea sa vorbesc :P

solo
21st November 2005, 15:09
mda...ma miram eu cum ai avut ocazia sa vezi faza de la 10 m...ma gandeam ca erai vreun jucator si nu stiam cu cine am onoarea sa vorbesc :P
Site neoficial, sau jucator, ce mai conteaza? Chestia e ca a stiut unde si cand sa se posteze?!?
Dar legat de faptul ca avem adeseori pareri diferite despre faze de joc litigioase, as avea o intrebare: ce credeti, daca la meciul Rapid-Steaua de acum trei saptamani, disputa dintre Radoi si Rada era invers, ce decizie lua arbitrul Tudor?

sun
21st November 2005, 16:29
Fratilor , daca vreti sa vedeti blaturi , Ghencea va asteapta mereu :

Oferta e diversifcata ( 3-3 cu Rapid , 0-1 cu Iasi si Bistrita , 4-1 cu Sportul , si desertul evident 1-0 cu Dinamo ) ;

Sunt un pic dezamagit de opiinile voastre. Se pare ca nu reusim nicicum sa ne desprindem de malignul termen "blat" :rosu:

Meciul a fost foarte frumos , Radoi este esential pentru Steaua prin spiritul sau incredibil ( de 2 ori i s-a pus contra , desi abia se refacuse ).
Dica si Iacob au pofta mare de gol . A mai ramas o bifare peste 2 etape cu Vasluiul . Cel putin 5 goluri :ok:

Dinamo , Steaua se apropie :evil:

himi
21st November 2005, 18:03
Mai copii, vedeti-va de treaba. Cand o ajunge Sportul sa bata in Ghencea, o sa fie si poli campioana (a provinciei Banat).

Sportul a batut Steaua si in regie si in ghencea acu 4 ani, atunci insa eram la retrogradare...

SORENSEN
21st November 2005, 22:52
Site neoficial, sau jucator, ce mai conteaza? Chestia e ca a stiut unde si cand sa se posteze?!?
Dar legat de faptul ca avem adeseori pareri diferite despre faze de joc litigioase, as avea o intrebare: ce credeti, daca la meciul Rapid-Steaua de acum trei saptamani, disputa dintre Radoi si Rada era invers, ce decizie lua arbitrul Tudor?
:rosu: In orice caz trebuia acest cartonas.
Cat despre lipsa de fair-play al unor forumisti dinamovisti si poate rapidisti sau polisti(oricare ar fi ei ca la performante sunt pe aproape:sleep: )as avea niste comentari dar mai bine:jerk:
Meciul cu sportul bursucului a fost unul obisnuit si valoarea a dat si rezultaul ,.
Am pierdut 2 meciuri si se astepta lumea sa ne bata toata pleaba campionatului desi nu e cazul sportului care pana la urma e o echipa buna:cool:

be@
22nd November 2005, 13:56
Dacă tot a fost linişte pe stadion, ca la teatru, şi pe teren a fost tot ca la teatru: distracţie şi spectacol. ” -declaratia oierului sef. :rosu:

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 14:11
Beeea,pai,si la nationalul tau e vesnic ca la teatru...liniste,distractie..asta inseamna ca national face blat la fiecare meci acasa?:D
Apropo,ai fost la moastele Cuviincioase Paraschiva sa-i ceri sa aduca infrangeri STELEI sau ai cerut sa iti dea putere sa strangi bani ca sa mergi in Italia?:D
jiji,prost cum e...ajuta oameni loviti de soarta,le ridica case..tu, ce lucru bun ai facut pt omenire?Stiu,e retorica intrebarea..are un singur raspuns:nimic!

be@
22nd November 2005, 14:16
Dar eu am banii lui Becali , ca sa-i ajut ?
Apropo,voi n-aveti ce cauta in retur pe Cotroceni, decat atunci cand o sa jucati cu Nationalul. Becali sa ne mai scuteasca putin.

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 14:22
Normal ca nu ai banii lui jiji...e destul sa ma uit la locatia ta..
Stai flex,ca nu o sa jucam moca pe Cotroceni,or sa plateasca pt a folosi stadionul.
beeaa,esti gica-contra varianta feminina a acestui forum...nu faci nimic constructiv,te multumesti sa fii anti-STEAUA.O faci pt ca vrei sa enervezi lumea sau pt chiar asa esti..oricare ar fi raspunsul,lasi mult de dorit...din pacate!Din fericire,mai sunt si moldoveni cu caracter....
Asta e..dupa cum zice mister Walker,We Keep walking...

be@
22nd November 2005, 14:27
Stai flex,ca nu o sa jucam moca pe Cotroceni,or sa plateasca pt a folosi stadionul.
Nu e vorba de bani, ci de faptul ca se strica gazonul si mai tare.

beeaa,esti gica-contra varianta feminina a acestui forum...nu faci nimic constructiv,te multumesti sa fii anti-STEAUA

Poate-mi zici ce faci tu constructiv pe acest forum. :D

ultras_sportul
22nd November 2005, 20:11
Am inteles ieri de ce Steaua a jucat "superb" cu Gloria Bistrita spre deosebire de evolutia "jalnica" cu Sportul. Fratia pro Mircea Sandu dintre Oier si Blaturean a fost evidenta pentru oricine a vrut sa vada :rosu:

dede
22nd November 2005, 20:14
daca e cum zici tu, atunci ce intelegere a avut padureanu cu rapid?

uti2102
22nd November 2005, 21:50
Adicateleacum ultrase, vrei sa zici ca n-a fost blat cu Sportul shi a fost cu Gloria ?! :happy

ultras_sportul
23rd November 2005, 03:19
Cu Sportul, Steaua a jucat ca-n partida cu Lens, adica serios ....

walt.mann
23rd November 2005, 09:00
Cu Sportul, Steaua a jucat ca-n partida cu Lens, adica serios ....

Ce naspa... Auzi, sa joace serios cu Sportu'! Pai, e o jignire!!! Trebuia ca STEAUA sa joace neserios?
Du-te si tu la "airport"!:rosu:

SORENSEN
23rd November 2005, 14:33
Jiul Petroşani - Steaua (ora 14:00, Telesport)
Centru: Ionică Serea (Focşani); Asistenţi: Dragoş Iliescu, Florin Buzărnescu (ambii Craiova);
Sper ca Serea sa fie cuminte ca altfel ...ca o sa-l punem cu botul pe labe

Rossi
13th April 2006, 15:13
Am inteles ieri de ce Steaua a jucat "superb" cu Gloria Bistrita spre deosebire de evolutia "jalnica" cu Sportul. Fratia pro Mircea Sandu dintre Oier si Blaturean a fost evidenta pentru oricine a vrut sa vada :rosu:


A fost 11 m la Ferfelea.

Faza respectiva s-a desfasurat la 10 m in fata mea, iar in poza se vede clar ca Ogararu intinde piciorul spre Ferfelea fara a avea sansa sa atinga mingea.

Ogararu il faulteazape Ferfelea
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625480.jpg

Balan marcheaza din 11 m
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625520.jpg

Trei din rezervele Sportului http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625546.jpg

Capitanii echipelor
http://site.neogen.ro/ss1916/images/img_625592.jpg


dap , de blatul asta uitasem