PDA

View Full Version : Etapa 13: Rapid - CFR Cluj



Pages : [1] 2

ADelPiero
6th November 2005, 16:53
Sambata, 19 noiembrie 2005: Rapid - CFR Cluj, ora 21:30, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Cristy
6th November 2005, 16:57
meci fara spectatori si televizat de telesport ce poate fi mai frumos ?
sper sa castigam , o sa ma duc la portile stadionului si o sa-mi dau seama de scor dupa reactiile jucatorilor , frumos :(.....

Paul
6th November 2005, 17:34
huhu , cica cine ia bataie de la Gloria , ia si de la CFR

x2

be@
6th November 2005, 17:36
Greu de dat un pronostic...

Cristy
6th November 2005, 17:36
nu trebuia sa postezi ca oricum spuneai ca pierdem da n-ai ce sa faci , poate il vezi si pe farist100% ce semntaura are sa vedem ce faci .

sper sa batem o sa vad meciul la poarta stadionului , huh o sa-l vad? nu prea mdea .....

roxana_cj
6th November 2005, 17:42
Eeee! Stati calmi copii! Castiga CFR!
HAI CFR!

Paul
6th November 2005, 17:42
Mah Cry , ce draq nu gasesti in tot bucurestiu un bar cu telesport ?

Cristy
6th November 2005, 17:44
nu frate eu ma duc la stadion ca nu am lipsit sezonu asta la nici un meci de acasa si nu o voi face nici acum , chiar daca nu o sa intru.

Cristy
6th November 2005, 17:46
sper sa se puna pe terenu de langa bazin un ecran mare sa vedem meciu acolo , daca nu .... stam aiurea la stadion.

roxana_cj
6th November 2005, 17:53
Bai!!! Off topicilor!
Castiga CFR! Degeaba va agitati!

Dark Horror
6th November 2005, 18:26
Cred ca va fi un super-meci.Pacat ca e inchis stadionul.Sper ca vom cashtiga.

andreiush
6th November 2005, 18:50
Meci intre visinii :D

Bate Rapidul :yeah:

roxana_cj
6th November 2005, 18:56
Bine mai Andrei! Asta crezi tu! :D Castiga CFR!
off topic: "Am musafiri... :))"

THE HUN
6th November 2005, 19:15
Pare X dupa ultimile rezultate,dar ...........?

be@
6th November 2005, 19:19
Inclin sa cred ca va castiga CFR-ul din Cluj, fiindca Rapidul joaca fara suporteri !

Ammadeus
6th November 2005, 19:40
1-3, tzeferu' e pe val, progenitura in sfarshit demisa...spre binele echipei, evident

esku
6th November 2005, 19:44
va fi un meci interesant .... 1-1 sau 1-2 :D

Sunchase
6th November 2005, 20:29
2 saptamani pauza au timp baietii sa se odihneasca :) 3-0.

andrei_cj
6th November 2005, 21:06
Rapidu' joaca fara spectatori deci sper ca CFR-ul sa reuseasca o victorie....baietii au timp sa se odihneasca dupa meciul cu Steua si sa le treaca euforia...si sa trateze cu maxima seriozitate meciul cu RAPID!

P.S. Meci intre echipe infratite......speram sa fie spectacol total FORZA CFR!

andreiush
6th November 2005, 21:09
Andrei... totusi, daca cele doua echipe sunt infratite... de ce s-a bucurat azi lumea pe stadion pentru victoria Bistritei si a lui Dinamo? :o:
Cand au anuntat pe stadion Gloria - Rapid 0 - 1, numai eu m-am bucurat la tribuna A :D da' am tacut repede :D

andrei_cj
6th November 2005, 21:12
Deci treaba e simpla noi pe rapid nu-i uram dar Bistrita si mai ales antrenorul bistritei e special pt noi pt ca datorita lui am promovat si pe aceasta cale vreau sa-i multumesc domnului Ioan Ovidiu Sabau pt acest lucru!

P.S. Sper ca e un motiv destul de pertinent ca sa ne intelegi!!!!

Cristy
6th November 2005, 21:13
P.S. Meci intre echipe infratite......speram sa fie spectacol total FORZA CFR!


spectacol fara spectatori ? niciodata ...

andrei_cj
6th November 2005, 21:15
Macar in teren daca nu in tribune!!!

Cristy
6th November 2005, 21:16
acolo sunt toate sansele :D:P

andrei_cj
6th November 2005, 21:20
Ok hai ca mai vb maine ca facem prea multe posturi pe aci!! FORZA CFR!!!!

Virus
6th November 2005, 23:49
Avem un meci greu cu Rapidul, in mod special ca ne va lipsi Jula si Panin. Macar avem moralul de partea noastra. Chiar mi-ar fi placut sa vin sa revad galeria Rapidului care e de admirat. Cu toate ca sunt ANTI BUCURESTI, respect pt galeria Rapidului. Pt echipa nu prea am cum, pt ca tot sufletul imi e CFR-ist :)
In fine, faptul ca se joaca fara spectatori pe un stadion visiniu cred ca pe noi ne va avantaja.
Meci de 1 X 2 totusi trebuie sa bata CFR-ul pt ca sunt din CLuJ.

GeKuRA
6th November 2005, 23:58
egal...

Cristy
7th November 2005, 00:41
egali la galeriile din tribune la ora meciului , asa e :(

ADelPiero
7th November 2005, 02:02
CFR.... sper sa o iei dupa urmele Gloriei :D ...... meci de 2 ! :D

Angelina Jolie
7th November 2005, 02:36
Treaba e in felul urmator: de cand am intrat in A am batut Steaua, Dinamo, Nationalul, Poli, Farul, toate echipele cu pretentii ca sa zic asa. Cine lipseste? Rapidul. Deci ar fi cazul.
HAI CFR!

codrind
7th November 2005, 09:03
Meci de X

cfr_ista2000
7th November 2005, 11:24
meci de 2...bate cfr....

dede
7th November 2005, 12:49
meci de x...scor final 1-1

Balaci
7th November 2005, 13:06
Bate CFR-ul si urca pe 2!

Cristy
7th November 2005, 13:07
ca si la topicul de cupa toata lumea poli bate pe Rapid , aici se intampla la fel, hahaahahaha mai vedem pe teren ca acolo se joaca , pacat ca nu e galeria al 12 lea jucator si ca nu pot vedea meciul transmis ( auzi transmis mdea) de televiziunea fantoma ...

roxana_cj
7th November 2005, 18:18
Eu zic sa nu te uiti! :D Ca oricum castiga CFR-ul!

NY_giants05
7th November 2005, 19:04
Alt meci greu pt. CFR...un meci de 1x...nu cred k cfristii vor castiga...Rapidul are nevoie de puncte si nu cred k vor fi multumiti cu egal..Pronostic : 1-0 sau 1-1.

Cristy
7th November 2005, 19:10
sigur roxana, eu zic sa nu te uiti tu daca nu tii cu echipa ta , auzi sa nu te uiti la un meci al echpei favorite ca-l pierde.

televiziunea fantoma , doamne ....

ne batem in europa si nu avem sanse sa batem cefereu , ce gluma buna ....

Rossi
7th November 2005, 19:31
Rapidul daca nu castiga meciul asta ramane fara antrenor ...

cred ca in final se va impune Rapidul

pronostic 1

andrei_cj
7th November 2005, 20:07
O sa fie un meci foarte tensionat speram sa reusim sa invingem FORZA CFR!

ce_bine_e
7th November 2005, 22:10
sti reclama aia cu "fulga nu fi vaca?"
bate rapidu sau cfr
in cel mai rau caz se termina egal
ar putea fi blat
dar exista si probabilitatea ca meciul sa se amane din cauza conditziilor metereologice neprielnice

Ammadeus
7th November 2005, 22:18
1-3, cel mult 2-3. tzeferu baga 3 goluri sigggggur

Virus
8th November 2005, 00:47
Sincer vorbind e clar ca e un meci de 1 X 2. Nu ma pronunt la un pronostic anume dar am o presimtire ca va marca Tilinca. Sper sa aduca si victoria :)
Pana la urma e ceva normal ca fiecare suporter sa isi doreasca victoria echipei favorite.

Cra10veanu
8th November 2005, 05:42
a mers cu Steaua, Rapidu va vine de hac
Vasilache 11 m , 1-0 Rapid ;)

Ammadeus
8th November 2005, 09:19
anca, coroian si minteuan o baga in atze pt tzeferu, tilinca va veni cu fumuri de la meciul cu afrika boyz; de la rapid, ilyes si progenitura zboara...apropos, ce cauta al micu cu tac'su cand au meci luna asta? pute a blat (egal) cumva? well, daca nu-si poate ridica singur cota, atunci trebuie sa fie cineva care sa i-o ridice...la cate blaturi a facut senioru' pt. echipa securitatzii, unu pt al mic nu mai conteaza...oricum, tzeferu va matura cu rapid pe jos, suporterii lui rapid ar trebui sa se bucure ca n-au ocazia sa vada executzia in direct!

andrei_cj
8th November 2005, 10:35
Speram sa fie asa cum zici Amadeus dar nu cred ca va fi asa de usor dar presimt ca CFR-ul va castiga la un gol diferenta!!!

Cristy
8th November 2005, 12:56
sti reclama aia cu "fulga nu fi vaca?"
bate rapidu sau cfr
in cel mai rau caz se termina egal
ar putea fi blat
dar exista si probabilitatea ca meciul sa se amane din cauza conditziilor metereologice neprielnice

baiete ai gresit site-ul , auzi blat , doamne ce oameni in lumea asta .....

@ammadeus terminat ca deobicei ...

simi_id
8th November 2005, 14:10
Acum 2 saptamani as fi pronosticat 1 ca sigur cand am reusit noi sa facem egal in deplasare... De vreo 2 saptamani ... ih ... cam greu ... prevad o supriza ca sa nu zic rezultatul :)

Ammadeus
8th November 2005, 20:40
ludrurile vo fi clare la ora jocului, tzeferu baga 3 goluri, minimum desi sunt dezavantajatzi vis-a-vis de chemarea la natzionala a antrenorului-jucator si a principalului marcator; progenitura nu va mai putea da vina pe oboseala, va incerca placa cu lipsa suporterilor si probabil, arbitrul (la fel ca vicleanu', cand pierde...); totul e ca tzeferu sa nu ia gol in prima juma' de ora, dupa minutul 70, rapidul se stinge vizibil...fanilor rapidisti le recomand sa nu se amageasca cu rennes si feyernoord, echipe neinteresate de uefa; cazul farul a fost influentzat de dorintza jucatorilor de a-l da jos pe grigorash; daca n-au fost in stare sa bata pe gloria la bistritza, asta inseamna mediocritate

ce_bine_e
8th November 2005, 21:50
tzin cu cfr, dupa poli iasi, gata! fortza cfr!
deacuma la fiecare meci sunt ceferist infocat, bineintzeles dupa poli!

be@
8th November 2005, 22:06
Ammadeus, dar ce tot ai tu cu juniorul? Vad ca nu-ti place deloc de el.

@ ce_bine_e : Da' ce te-a apucat?

ce_bine_e
8th November 2005, 22:14
pt ca clujul este un orash cu un potential mare, si fatza de alti nu sunt atat de inganfati,(bucurest, tm) pt ca am cunoscut cateva persoane care m-au impresionat!
pt ca au o mentalitate diferita!
sper sa castige campionatul, daca noi nu suntem in stare :(
noi luam cupa:evil:

Swisstec
8th November 2005, 23:38
Auzi, Feyenoord echipa neinteresata de UEFA! Pai in primul rand il interesa acest meci foarte mult pe Koeman! Va datzi seama ca n-ar fi vrut sa plece de la Feyenoord! Si despre o echipa de clasa lui Feyenoord care are si o istorie extraordinara nu se poate spune ca n-o intereseaza vreun meci!
Cat despre meci, sper sa castige RAPIDUL, desi CFR-ul a aratat ca merita CEL MULT un loc 3 in Div. A!
Hai RAPID!!!

Virus
8th November 2005, 23:45
Tocmai faptul ca Tilinca a fost convocat la nationala va reveni la club cu un plus de maturitate. Cu siguranta va avea cate ceva de invatat de acolo chiar daca nu va juca. Pe asta se bazeaza declaratia mea, vis-a-vis de faptul ca Tili va marca.

Angelina Jolie
9th November 2005, 05:21
tzin cu cfr, dupa poli iasi, gata! fortza cfr!
deacuma la fiecare meci sunt ceferist infocat, bineintzeles dupa poli!
:happy :happy :happy Bravo ma. M-ai facut sa zambesc pe ziua de azi.
FORZA CFR!

andrei_cj
9th November 2005, 11:59
Multumim tuturor pt sustinere!!!! /OLE/ SPERAM SA BATA CLUJUL!

Cristy
9th November 2005, 12:14
admini da vedeti cum stalceste numele echipei Rapid terminatul de ammadeus ?
din 102 de postari mai mult de jumatate sunt jigniri la adresa Rapidului mda....

clujeni, ieseni, toata tara strigati anti mitici , atat va mai ramas =)):happy

Timm
9th November 2005, 12:15
Multumim tuturor pt sustinere!!!! /OLE/ SPERAM SA BATA CLUJUL!

Dupa cum ati observat nici o echipa (cu exceptia dubioseniei de Dinamo) nu este lipsita si de sincope. Asta e un semn ca acest campionat este cel mai echilibrat de dupa revolutie. Este posibil ca Rapidul sa invinga, totusi, desi lipsa spectatorilor e o catastrofa (vezi Steaua). Nici Clujul nu a avut un parcurs de regularitate, va amintiti esecurile avute cand va asteptati mai putin (voi clujenii). Il stimez enorm pe Dorinel si ii doresc sa castige dar m-as mira.

ce_bine_e
9th November 2005, 12:16
si eu sper sa bateti, off iarasi telesport? :(

dede
9th November 2005, 13:28
tzin cu cfr, dupa poli iasi, gata! fortza cfr!
deacuma la fiecare meci sunt ceferist infocat, bineintzeles dupa poli!
lool, pai daca e adevarat, atunci ar trebui sa scrii acolo, la echipa favorita, dupa poli iasi, cfr cluj, nu? :rolleyes: ...glumeam :P

Timm
9th November 2005, 13:32
si eu sper sa bateti, off iarasi telesport? :(

Mai bine cu CFR ca astia joaca fotbal nu karate ca iesenii aia care au vrut sa muste din gatlejele adversarilor.

ce_bine_e
9th November 2005, 13:33
bineintzeles ca nu!
intai POLI IASI!
dar imi sunt simpatici clujeni, si am sa tzin si cu ei :D

Mai bine cu CFR ca astia joaca fotbal nu karate ca iesenii aia care au vrut sa muste din gatlejele adversarilor.
jucam un fotbal frumos, si vom termina mai sus decat se asteapta uni!

dede
9th November 2005, 13:37
pai eu am zis sa scrii cfr dupa poli...adica echipa favorita: poli iasi, cfr cluj

ce_bine_e
9th November 2005, 13:42
haide mai, nu mai faceti atata zarva!
singura echipa care exista pt mine este Poli Iasi!
dar avand in vedere ca nu prea imi prieste Bucurestiul, singura echipa din provincie care e in stare sa faca ceva este Clujul, si le urez bafta!

Timm
9th November 2005, 13:47
bineintzeles ca nu!
intai POLI IASI!
dar imi sunt simpatici clujeni, si am sa tzin si cu ei :D

jucam un fotbal frumos, si vom termina mai sus decat se asteapta uni!

Oricum sa stii ca am glumit nu te supara. Am fost in Iasi si este un oras foarte, foarte frumos si, mai ales, foarte curat. Si acolo trecatorul va gasi, cu siguranta, cele mai frumoase si cochete fete din Romania. Si echipa se descurca surprinzator de bine avand in vedere ca nu are forta altor echipe. La fel cum Steaua are fotbalul cel mai frumos atunci cand joaca in Europa. Sper ca recunosti asta, draga ce_bine_e!

dede
9th November 2005, 13:49
@ce_bine_e, da cine face zarva...eu doar am glumit...cat despre faptul ca cfr e singura echipa din provincie care poate pune probleme Bucurestiului, eu nu prea cred...mai sunt si alte echipe

Timm
9th November 2005, 13:50
da cine face zarva...eu doar am glumit...cat despre faptul ca cfr e singura echipa din provincie care poate pune probleme Bucurestiului, eu nu prea cred...mai sunt si alte echipe

Oricat am incerca sa ne ascundem dupa degete, mai e si Poli Timisoara, in primul rand. Pana acum are egaluri si cu steaua si cu rapid asa ca ...

ce_bine_e
9th November 2005, 13:58
Oricum sa stii ca am glumit nu te supara. Am fost in Iasi si este un oras foarte, foarte frumos si, mai ales, foarte curat. Si acolo trecatorul va gasi, cu siguranta, cele mai frumoase si cochete fete din Romania. Si echipa se descurca surprinzator de bine avand in vedere ca nu are forta altor echipe. La fel cum Steaua are fotbalul cel mai frumos atunci cand joaca in Europa. Sper ca recunosti asta, draga ce_bine_e!
recunosc :P

da si tm mai este, la inceputul campionatului spuneam ca este si farul, dar dintre toate acestea m-am indragostit de ardeleni :D
poate in scurt timp si Poli Iasi va putea emite pretentzi la podium :)

Timm
9th November 2005, 14:02
recunosc :P

da si tm mai este, la inceputul campionatului spuneam ca este si farul, dar dintre toate acestea m-am indragostit de ardeleni :D
poate in scurt timp si Poli Iasi va putea emite pretentzi la podium :)

Ar fi frumos pt Iasi dar din pacate, din cate stiu eu, banii se duc spre Bacau nu spre Iasi. Nu prea sunt smecheri care sa bage bani acolo (no offense).

andreiush
9th November 2005, 14:06
Baieti, vedeti ca ati deviat discutia.
Aici e Rapid - CFR Cluj.
Despre investitorii de la Poli Iasi in alta parte, va rog :)

Haide Rapiduletul!

Cristy
9th November 2005, 15:23
meciul se va juca vineri la 20 30 nu sambata la 21 30 , ols ...

dede
9th November 2005, 15:36
si pe gsp scrie sambata de 21 30, si este transmis pe telesport

Timm
9th November 2005, 17:43
si pe gsp scrie sambata de 21 30, si este transmis pe telesport

Egal categoric. 1-1 se va termina.

andrei_cj
9th November 2005, 18:13
Rapid - CFR Cluj devansat, Copos ii cere sfaturi lui Mircea Lucescu

Partida Rapid-CFR Cluj din cadrul etapei 13 se va disputa cu o zi mai devreme decat fusese stabilit initial. Astazi, George Copos a declarat ca a vorbit cu Mircea Lucescu, pentru a-i cere sfaturi legate de grupele Cupei UEFA.

Divizia A: Clasament etapa 12 | Rezultate | Program
Forum: Hagi, debut cu stangul! | Etapele 12 si 13 - comentarii pe meciuri | Oltenii cumparara Poli Timisoara
CONCURS: Pronosticuri Divizia A

Rapid - CFR Cluj trebuia sa aiba loc pe 19 noiembrie, dar se va juca vineri, 18 noimbrie, de la ora 20:30.

LPF a hotarat acest lucru la cererea Rapidului, care are meci in sapt?mana imediat urmatoare, in Cupa UEFA, cu Sahtior Donetk.

Legat de aceasta partida, George Copos a declarat astazi (miercuri) ca s-a intalnit cu Mircea Lucescu pentru a-i cere sfatul despre modul in care clubul din Grant ar putea sa ajunga in primavara europeana.

Copos a spus ca discutia nu s-a extins si pe meciul Sahtior-Rapid. Echipa lui Mircea Lucescu este aproape calificata din grupe, fiind prima clasata in grupa Rapidului, cu sase puncte din doua partide.

Ammadeus
9th November 2005, 19:07
2 solist la meciul asta, dar meciul cheie al turului va fi dinamo-politim. sper sa fie 2 si acolo; e bine pt. tzeferu' ca meciul vine dupa anticipatul blat sahtior-rapid, progenitura va fi umflata in negrele-i pene si va sti ca daca pierde cu tzeferu' nu va fi dat afara de savarina corupta; lipsa de preocupare a lui savarina sacrifica aceasta echipa care are ca obiectiv doar cistigarea cupei ro (altfel, adio europa in 2006) si primavara europeana in uefa. rusine, se putea mai mult, dar se pare ca interesele de afaceri primeaza in fatza performantzei. tzeferu' e pe val si baietzii se gandesc deja la contracte in bundesliga, deci vor pune osul serios. rapid ca de obicei: arbitrul, starea vremii, lipsa suporterilor, orice, doar incompetentza progeniturii nu!

Cristy
9th November 2005, 19:47
vai da nu ia nimeni nici o masura , isi bate joc de numele echipelor mda ...
vineri sau samabata tot aia , tot fara spectatori si netelevizat....

roxana_cj
9th November 2005, 19:49
Nu-i pe televiziunea fantoma?
Oricum CFR castiga! :D

Cristy
9th November 2005, 19:52
cica le lipsesc 2 jucatori titulari din aparare jula si panin , probabil joaca sarbul ala de tot rasul :D
În minutul 75 Tilincă, accidentat, a părăsit terenul şi România joacă în 10 oameni. hmmm altul
parca si ala de la brasov e accidentat surdu sau ma insel ....

roxana_cj
9th November 2005, 20:27
Ba... Da tu de unde stii atatea? Nostradamus! :D
CFR Castiga meciul! Voi sa va faceti treaba in UEFA!
HAI CFR!

andreiush
9th November 2005, 20:40
Ne facem noi treaba in Uefa, dar trebuie sa mai castigam si in campionat, macar acasa :D Asa ca... victorie Rapid. La limita... dar victorie!

sun
9th November 2005, 20:43
egal cu scantei :P Goluri Buga si Coroian :yeah:

be@
9th November 2005, 20:56
Mai sun, dar pe tine cine te-a mai avertizat? :D


Nu stergeti, ca se termina egal sau bate CFR-ul. :D

Leo_
9th November 2005, 20:59
Bate Rapidul :D
Be@, lasa-i in pace, hai mai bine la noi pe subforum ca e cald si bine ;)

be@
9th November 2005, 21:03
Care subforum, al lui National, sau al lui Poli ? :D


Cred ca se termina 3-3, dupa ce Rapidul va conduce cu 3-0 . :D

Ammadeus
9th November 2005, 21:05
domnilor, nu va mai legatzi de chestii minore, mai bine s-ar analiza la rece realitatzile din jurul echipelor in discutzie. Si mi se pare ciudat ca un moderator suporter al rapidului sa-mi stearga posturi valabile in care ba raspundeam la o persoana de pe forum ori analizam situatzia lui rapid. Criticile realiste nu ar trebui suprimate deoarece pot deschide ochii unora

Leo_
9th November 2005, 21:05
Al lui Poli, ca pe cel al Nationalului n-am intrat inca...nu e nimeni pe acolo...
Bate Rapidul cu 3-1

TZEFERU
9th November 2005, 21:28
E un meci dificil pentru CFR, dar sper sa "scoatem" ceva...
Stiti cit de grava e accidentarea lui Tilinca de la meciul cu Sportul II?

t.b.
9th November 2005, 21:36
probabil joaca sarbul ala de tot rasul

Care din ei? numa` Sunda ii poate deosebi pe aia ca toti is la fel de... buni :drak:


parca si ala de la brasov e accidentat surdu sau ma insel

Da, Galamaz l-a rezolvat :evil: acuma nu au ce face tre` sa joace bruncevici (unu, din sarbi, nalt ca bradu si....:D )


BTW, ca tot e Sunda liber de contract, poate ajunge din nou la fundatia ecomax, ca ar fi urat din partea lor sa-l lase fara servici dupa ce i-a bagat in A dupa 40 de ani si le-a si umplut echipa de supervalori din fosta Iugoslavie :drak:

Dark Horror
9th November 2005, 22:58
Mai bine v-ati ruga sa vina la voi sa va bage in A ca atata stie.

Ammadeus
10th November 2005, 00:31
halo, uishtii, vezi ca tocmai a plecat directoru' sportiv shamir itzik iasko sa antreneze portari sub pulpana marelui antrenor de la bursaspor...buna trupa a facut mafiotul ala; in alta ordine de idei: s-a acomodat szekeli cu BMW-ul sau e tot shocat de tehnologia germana?

Cristy
10th November 2005, 00:34
@roxana cj jula si panin nu sunt suspendati ? iar surdu am auzit ca e accidentat in timp ce tilinca s-a accidentat la meciu Romania sportu2 .....
@ammadeus wow ai scris numele adevarat , e un pas inainte
@t.b pai in locul lu jula sau panin ca nu le stiu pozitia in teren intra sarbu milosevici parca , am vazut meciurile din intertoto e slab rau ....
bruncevici e ceva de capu lui anca e cam degeaba pe teren .....

telesport rulez , mdea ascult meciul la radio daca il da .... da mai bine am duc la portile stadionului ....mda ...

t.b.
10th November 2005, 00:52
Sarbii astia is pui de zmei, joaca pe orice post la fel de "bine" ca doar o stiut el Sunda ce jucatori sa aduca la echipa (a se citi fundatie) :D

Angelina Jolie
10th November 2005, 03:19
Ne facem noi treaba in Uefa, dar trebuie sa mai castigam si in campionat, macar acasa :D Asa ca... victorie Rapid. La limita... dar victorie!
Ardelean mutat in Cluj sa tii tu cu Rapidul???:o: :o: RUSINEEE!!:rosu:
HAI CFR!

andrei_cj
10th November 2005, 10:38
FORZA CFR speram sa fie asa cum zici tu be@

Cristy
10th November 2005, 12:10
andrei cine naiba sa dea la voi 3 goluri ? turcu , bruncevici sau domnisoara anca ?:happy

andreiush
10th November 2005, 13:07
Ardelean mutat in Cluj sa tii tu cu Rapidul???:o: :o: RUSINEEE!!:rosu:
HAI CFR!
Pai tocmai... ca nu sunt clujean... nici CFR-ist...
Tu acum tii cu San Francisco?:D

andrei_cj
10th November 2005, 14:17
O sa lea dea 3 goluri Munti Tilinca si Coroian in cel mai bun caz dar nu eu am zis asta e sunt multumit doar cu 1 gol diferenta!

dede
10th November 2005, 14:21
tilinca nu-i accidentat?

cfr_ista2000
10th November 2005, 16:00
tilinca....so scalntit glezna...in o sapt o sa-si revina sigur.....RAPIDISTILOR..NU VA TOT FACETI SPERANTE...

Cristy
10th November 2005, 16:52
pai sper sa joace el in locul lu coroian ....ca e slab pe langa coroian, pe anca sa o lase in teren ca ... :D

andreiush
10th November 2005, 16:57
Anca e jucator pe langa Tilinca. I-am vazut si la meciul cu Steaua. Anca cred ca a castigat aproape toate duelurile la cap, Tilinca nimic. E drept, au ratat amandoi cate o ocazie mare... Oricum, nu prea conteaza cine va juca la CFR, importat e sa joace Rapidul cum trebuie, adica sa marcheze ei mai multe, si gata :)

dede
10th November 2005, 17:20
lui tilinca i-au tremurat picioarele in meciu cu Steaua...era singur cu portaru si asteapta sa vina careva sa-i ia mingea...plus inca alte cateva faze penibile...

Ammadeus
10th November 2005, 18:11
arma secreta rooney-de-gruia va marca golul care va face diferentza...rapid o sa vina dupa anticipatul blat est-european (vezi vizita lu' vicleanu' la ministrul savarina, oare de ce uefa nu se sesizeaza din oficiu? aud?). tzeferu e in momentul de fatza peste rapid, chiar daca sunt descultzi;

Cristy
10th November 2005, 18:16
ludrurile vo fi clare la ora jocului, tzeferu baga 3 goluri, minimum desi sunt dezavantajatzi vis-a-vis de chemarea la natzionala a antrenorului-jucator si a principalului marcator

heh de la 3 minim ai ajuns la 1 diferenta si pana la urma vor castiga gazdele

Ammadeus
10th November 2005, 18:32
heh de la 3 minim ai ajuns la 1 diferenta si pana la urma vor castiga gazdele


3-2, tzeferu-rapid, e voie? am spus tzeferu baga minimum 3 goluri si cistiga la un gol diferentza. nu e greu deloc!

FORZA CFR
10th November 2005, 21:20
Rapid-CFR 0-2
Va marca Tilinca in minutul 21, si Coroian in minutul 71

dede
10th November 2005, 21:24
mai, da ce le mai stii tu pe toate...zi-mi cand se vor face schimbarile, ca sa stiu si eu...

Cristy
10th November 2005, 23:18
Rapid-CFR 0-2
Va marca Tilinca in minutul 21, si Coroian in minutul 71

asa e iar eu voi fi pe stadion :yeah:

Virus
10th November 2005, 23:30
Prima schimbare la Rapid in min 30. Alte intrebari?

Cristy
10th November 2005, 23:57
cine pe cine inlocuieste ?

orixontel
11th November 2005, 00:18
ma dar ceferisti astia au mari sperante :headbang: ca vor :headbang: bate Rapidul ! Ati batut si voi Steaua si va credeti o echipa mare :rosu: . Mai aveti mult de papat !
on toppic 3-0 :ok:

stelistul16
11th November 2005, 00:19
un meci ce se va juca pana in ultimul minut:rosu: si sa castige cea mai buna:drak: [SIZE="hai steaua[/SIZE]

Rossi
11th November 2005, 00:23
Clujul a venit cu sperante mari si in Stefan cel Mare ...... si a fost 5-0 .....

Eu cred ca si Rapidul o sa faca scor cu cei de la cfr-Cluj ...

Ammadeus
11th November 2005, 00:38
...si a plecat cu un penalty neacordat la 0-0, trei coaste rupte pana la primavara si alte abuzuri d-ale arbitrului sluga becaliana, coltzescu; dar doamne-doamne nu doarme, atzi luat-o in ultima secunda de la bulgari/hello /hello /hello :happy :happy :happy

on topic: daca va fi arbitraj curat, tzeferu' bate 3-1 sau 3-2;

walt.mann
11th November 2005, 09:03
CFR va castiga, dar dupa un meci destul de aprins. Eliminare Rada dupa ce ii rupe piciorul lui Dorinel.

andrei_cj
11th November 2005, 09:57
FORZA CFR suntem pe un val ascendent si speram sa reusim aceasta victorie la bucuresti!!!!

cfr_ista2000
11th November 2005, 10:31
CFR va castiga, dar dupa un meci destul de aprins. Eliminare Rada dupa ce ii rupe piciorul lui Dorinel.

DOAMNE FERESTE..!!!!!!!!!!!!(IN LEGATURA CU DORINEL....DAR IN LEGATURA CU RADA NU MAR DERANJA:evil: )

six
11th November 2005, 15:10
Meci interesant intre "franari" habar-nam 1x2.....:ok: :yeah:

Cristy
11th November 2005, 15:58
sa speram ca ii va rupe picioru si va scapa fara rosu , iar meciul il vom castiga dupa un gol din offside si unu din penalty sa muriti...

dede
11th November 2005, 16:07
de ce sa-i rupa picioru'? nu cred ca ar merita D. Munteanu sa-si termine cariera de fotbalist in felul asta...

Ammadeus
12th November 2005, 00:26
tot turul descultzii si dezbracatzii de la rapid au stat sub tzeferu' in clasament; e timpul sa aratam ca echipa feroviara number one in ro e tzeferu'; propun chiar transformarea echipei rapid in satelit-de-la-bucale, ceva in genul diej-ului; le urez rapidistilor cat mai multzi ani cu progenitura pe banca, o nesperata sansa pt. celelalte echipe sa urce in clasament!
1-3 sau 2-3, caz fericit pt. progenitura si ai sai

Cristy
12th November 2005, 02:22
al 120 lea post cand esti anti Rapid , ma mir ca n-ai zis de blatul din ucraina unde ne vom califica in primavara.

2 0 goluri niculae si pele buga

Rossi
12th November 2005, 02:52
tot turul descultzii si dezbracatzii de la rapid au stat sub tzeferu' in clasament; e timpul sa aratam ca echipa feroviara number one in ro e tzeferu'; propun chiar transformarea echipei rapid in satelit-de-la-bucale, ceva in genul diej-ului; le urez rapidistilor cat mai multzi ani cu progenitura pe banca, o nesperata sansa pt. celelalte echipe sa urce in clasament!
1-3 sau 2-3, caz fericit pt. progenitura si ai sai


descultzi .... dezbracati .... lol .... ce ai patit mai baiatule ? :rosu:

lu' Rapid nu-i prea iese jocul ... si antrenorul lasa de dorit .... dar stai linistit ca sunt 10 clase peste voi din orice pct de vedere ... lotul de jucatori , stadion , suporteri , performante ... tot

urat din partea voastra sa aruncati cu noroi in Rapid ..... ar trebui sa va vedeti lungul nasului .... nu uitati ca sunteti o echipa mai mult decat modesta ...

Ammadeus
12th November 2005, 05:15
descultzi .... dezbracati .... lol .... ce ai patit mai baiatule ? :rosu:

lu' Rapid nu-i prea iese jocul ... si antrenorul lasa de dorit .... dar stai linistit ca sunt 10 clase peste voi din orice pct de vedere ... lotul de jucatori , stadion , suporteri , performante ... tot

urat din partea voastra sa aruncati cu noroi in Rapid ..... ar trebui sa va vedeti lungul nasului .... nu uitati ca sunteti o echipa mai mult decat modesta ...


dude, esti suporter de ferentari sau te-a emotzionat demersul cu ocnasii din bulgaria? improsc cu noroi clona nereusita a rapidului, in care mafia intereselor personale a fost pusa in fatza intereselor clubului...1-3, Tzeferu' bate

Angelina Jolie
12th November 2005, 05:54
Pai tocmai... ca nu sunt clujean... nici CFR-ist...
Tu acum tii cu San Francisco?:D
Da, bine punctat. Da cu FC Baia Mare tii?
FORZA CFR!

andrei_cj
12th November 2005, 11:06
Nu fiti asa de rai ma o sa fie un meci frumos iar tot Clujul spera ca CFR-ul sa castige!!!

Cristy
12th November 2005, 14:42
tot clujul ? ia mai gandeste-te :D

andrei_cj
12th November 2005, 14:46
Mai putin 1000 - 3000 de frustrati uisti care sunt o cantitate total neglijabila!

Dark Horror
12th November 2005, 22:51
Cum mai mult de jumatate dintre ei sunt shi dinamovishti,probabil ca doar vreo 300 nu vor vrea victoria noastra.

Virus
12th November 2005, 23:38
Dupa meci cred ca isi va aduce aminte "CRY" de ce si-a pus nickul asta. Nu urasc Rapidul, dar mai bine sa planga ei :)
Iar pt Achiles, se gandeau Clujenii sa faca miting pt dinamo dar astia sunteti voi suporterii si poate ca asta meritati, sa fiti tratati asa. Nici macar conducerea voastra nu se implica...

Cristy
13th November 2005, 04:13
mie sa nu se viruseze jucatori de la cefere inainte de meci si sa va batem lejer... ca asta va fi sigur

Ammadeus
13th November 2005, 06:08
Dupa meci cred ca isi va aduce aminte "CRY" de ce si-a pus nickul asta. Nu urasc Rapidul, dar mai bine sa planga ei :)
Iar pt Achiles, se gandeau Clujenii sa faca miting pt dinamo dar astia sunteti voi suporterii si poate ca asta meritati, sa fiti tratati asa. Nici macar conducerea voastra nu se implica...



dude, ar fi un sacrilegiu sa faci miting pt. suporterii lui dinamo, cancerul fotbalui romanesc, cat pt. nenea cry, le-o trage tzeferu' la copii ferentariului chiar sub grant; lipsa spectatorilor este benefica in cazul unei infringeri acasa...cat despre meciul protejatu'(progenitura)-vicleanu'(tatal progeniturii), scrie blat, 1-1 (gest de bunavointza a oligarhului) sau victorie rapid (interese economice ale oligarhului, copos poate ajuta); bey nene cry, sincer itzi doresc ca rapidu' sa scape de duetul lacrimogen progenitura-vama si sa avetzi parte in sfirsit de cineva capabil...

Angelina Jolie
13th November 2005, 06:41
Ioi ma Ammadeus da rau esti cu ei.
FORZA CFR!

Ammadeus
13th November 2005, 06:41
"Daca batem noi, se va considera ca a fost blat, daca facem egal, la fel. Iar dupa o victorie a lor s-ar titra: Tata fara suflet", a comentat antrenorul din Giulesti.

...victoria oligarhului s-ar titra: rezultat normal

...iar se miorlaie progenitura...asta cand apare in presa 80% din comentarii sunt sa se scuze pe el pentru incompetentza reala de care da dovada...progenitura mai are de invatzat in ale vicleniei de la tac'su, vicleanu', blatist recunoscut pe vremea lu' ceasca...

on topic: 1-,2-3

Ammadeus
13th November 2005, 07:02
Ioi ma Ammadeus da rau esti cu ei.
FORZA CFR!


doar realist, adevarul e ca dinamovishtii si-au cautat-o cu lumanarea in bulgaria; e o prostie sa te faci praf inainte de meci, eu de obicei ma faceam dupa meci...imi pare rau de ei, dar miting n-as face pt. dinamo, cu atat mai mult cu cat conducerea lor n-a miscat un deget pt. ei; ministerul de interne de la noi are ceva relatzii cu ala de la ei si puteau s-o aranjeze cumva...daca fanii de la dinamo fac miting ar trebui s-o faca impotriva mafiotzilor din club si a afacerilor cu jucatori...

on topic:0-3, azi sunt durrrr!

Angelina Jolie
13th November 2005, 07:51
Eu m-as fi dus acolo daca aveam posibilitatea. Sunt ROMANI!
On topic: 0-4, eu sunt si mai dur!:happy

Rossi
13th November 2005, 14:39
dupa meciul cu Rapid o sa reveniti cu picioarele pe pamant ..... asa v-am zis si inainte de meciul cu Dinamo , si 1 saptamana nu a'ti aparut pe forum ....

Angelina Jolie
13th November 2005, 21:46
La mine a fost o coincidenta ca n-am mai scris chiar atunci. Ca tocmai imi vandusem laptopul.
DA AMU BATEM!

Ammadeus
13th November 2005, 23:23
dupa meciul cu Rapid o sa reveniti cu picioarele pe pamant ..... asa v-am zis si inainte de meciul cu Dinamo , si 1 saptamana nu a'ti aparut pe forum ....



bah achiles de bucale, nu mai comenta de meciul lui dinamo, ala a fost furt pe fatza in primele 44 minute...e jenant sa fii suporterul cancerului fotbalului romanesc, dar treaba asta te priveste doar pe tine...cat de meciul cu melodramatica echipa rapid, care de cand a inceput turul isi spala rufele in piatza, in vazul tuturor, e sub tzefer la momentul asta, nu ma refer la clasament ci la joc...1-3, maximum 2-3, pierde rapid si progenitura se va lamenta din nou cum stie el mai bine: nu e sustzinut de conducere, lipsa fanilor, arbitrul care trebuia sa fluiere in avantajul gazdelor oprimate si n-a facut-o s.a.m.d., de 12 etape tot vaicarelile astea de fatalau la menstruatzie le aduce la boboru' in romania; individul asta a fost bagat prea mult in seama de mass media din cauza lu' vicleanu', blatistul nevazut al epocii de aur, cind dinamo taia si spinzura (exceptie steaua) to in fotbalul romanesc avindu-l pe ********ul postelnicu in spate...sa tot fi fan la ashtia, hai ce sa zic...sper ca intr-o dimineatza cu soare sa te trezesti, te uitzi in oglinda si realizezi ca potzi mai mult...ala va fi momentul cand NU vei mai fi fan dinamo...bafta!

Rossi
13th November 2005, 23:42
sa ziceti saru'mana daca Rapid va da doar 3-4 boabe .....
Amadeus imi inspiri doar mila .... d'astia ca tine am vazut multi ..... parca vad ca Dorinel renunta ...si in max 2 ani de zile va bateti pt supravietuirea in B .... voi pe langa Dinamo,Steaua,Rapid sunteti cum e furnica pe langa elefant .... sunteti mici .... voi nu realizati ca sunteti o echipa mica , doar in trecere prin divizia A ... pe cand granzii or sa fie acolo mereu

ps: banuiesc ca victoria in fata stelei cu 1-0 o treceti la palmares :P

Ammadeus
14th November 2005, 00:26
...in acest moment suntem cea mai curata echipa care face performantza in divizia a...ar mai fi farul care trece prin perioada de framantari interne, cu jucatori care vor sa plece pt. cash mai mult...rapid are bani dar totul e facut pt. imaginea de ins po****r a lui savarina...cu banii care-i invirt ar putea fi mult mai sus...in momentul de fatza sunt echipa de pluton, norocul lor e ca faru le-a dat 3 puncte ca sa-l dea pe grigorash jos...valoarea lor se va vedea cu nemtzii si cu grecii care cred ca vor sa faca performantza in grupe, opus cazului lui rennes, ca de anticipatul blat progenitura-vicleanu' n-are sens sa vorbesc...dinamo sa scape de bishnitzaru-pushcarie-in-bulgaria si apoi mai vorbim, chit ca nici cu porcea si netoiu nu mi-e rushine...clujul bate daca dorinel nu joaca miercuri, programul de saptamina viitoare ne dezavantajeaza clar...inutilul meci cu nigeria ar trebui anulat, nu le foloseste decat la mutu-praf-in-laringe si lobontz-tata-nefericit-var-cu-ballantines...acum e momentul sa-l ingropam pe rapid, cuprogenitura si vama cu tot...

Angelina Jolie
14th November 2005, 06:09
O echipa plina de titluri si de glorie orice prost o poate sustine. Dar o echipa mica se sustine din motive mult mai adanci decat cupele si titlurile.
FORZA CFR!

dede
14th November 2005, 11:41
ammadeus...de ce esti rau cu ei? :P
stai linistit ca Munteanu nu joaca miercuri, vine la Cluj sa pregateasca meciul cu rapid

Cristy
14th November 2005, 14:10
Nervi la Mogoşoaia

Decizia lui Piţurcă de a-i permite lui Munteanu să plece la Cluj pentru a pregăti jocul cu Rapid, corelată cu refuzul selecţionerului de a-i lăsa pe giuleşteni la echipa de club, i-a nemulţumit pe oficialii bucureşteni. :no:


Marea noutate pentru meciul cu Nigeria e reprezentată de faptul că Dorinel Munteanu a fost învoit de către selecţionerul Piţurcă. Alături de el şi un alt clujean, Tilincă.
Decizia lui Piţi i-a enervat la culme pe rapidişti, care au trei jucători la lot, în condiţiile în care la două zile după amicalul cu Nigeria au meci direct cu CFR-ul lui Munti.
Imediat după ce tricolorii au sosit din Franţa, Dorinel s-a despărţit de grosul lotului. Dacă cei mai mulţi dintre jucători au mers direct în cantonamentul de la Mogoşoaia, antrenorul principal al clujenilor şi Cosmin Tilincă, unul dintre cei mai importanţi atacanţi ai „ceferiştilor“, s-au întors la Cluj pentru a pregăti meciul de vineri, cu Rapid. Acesta este, de altfel, motivul oficial pentru care Dorinel i-a părăsit pe tricolori. „S-a acumulat o stare de oboseală din cauza ultimelor meciuri disputate de mine şi, în plus, am de pregătit un joc deosebit de important, cel cu Rapid“, a declarat „optarul“ naţionalei.
Întrebat despre posibilitatea de a proceda la fel şi cu rapidiştii Coman, Bădoi şi D. Niculae, Piţurcă a răspuns sec: „Nu, nu pleacă nimeni. O să-i ţin pe toţi jucătorii de la Rapid până după meciul cu Nigeria“. Această poziţie a stârnit indignarea oficialilor giuleşteni. „Mi se pare normal ca fotbaliştii tuturor echipelor să aibă parte de acelaşi tratament“, a declarat preşedintele Dinu Gheorghe.
Surse din anturajul echipei de sub Grant susţin
că aseară târziu s-a pus problema de a-i lua pe cei trei vişinii din cantonament. Soluţia de compromis este constituită de mutarea jocului cu CFR Cluj, de vineri, pentru a doua zi.


rusine piturca :no: , in meciurile din calificari nu ai luat nici unul de la Rapid ca nu sunt buni , acum iti bati joci de ei prin meciuri amicale cu africani .

felicitari domnule, pe munteanu si mai ales pe tilinca ii lasi nu ?
bravo ma , sper sa te schimbe popescu daca vine la federatie .

Aurel.D
14th November 2005, 14:20
Salutare!
pt. Ammadeus
De ce consideri tu ca a fi fan Dinamo este o rusine? Daca tu te-ai fi atasat de mic, cand nu vedeai decat frumusetea jocului de fotbal, de aceasta echipa...? Sau daca faceai sport de performanta la acest club, nu te atasai de el? Crezi ca toti fanii lui Dinamo sunt de acord cu ce se intampla pe la club? Ne intreaba pe noi cineva ceva? Iar in leg cu ce a fost inainte de '89, nu pot sa zic decat ca s-a facut PERFORMANTA la nivel de club (Dinamo, Steaua, U Craoiva, Sportul Studentesc).
Si sa stii ca in toate campionatele mici este bine ca valorile sa fie concentrate la cateva echipe cu potential (vezi Scotia, Portugalia, Grecia, Turcia). Si tu crezi ca sunt multi jucatori in Romania, care nu vor sa joace in Bucuresti? Sa fim seriosi!

Pt. toti clujenii:
Imi place echipa CFR-ului, si am apreciat-o pt. ce a facut si in Intertoto dar eu nu prea inteleg, cum de va urati atat de mult cu cei de la "U" Cluj, ca doar sunt doua echipe mari si late in tot orasul?

Aurel.D
14th November 2005, 14:26
Nervi la Mogoşoaia

Decizia lui Piţurcă de a-i permite lui Munteanu să plece la Cluj pentru a pregăti jocul cu Rapid, corelată cu refuzul selecţionerului de a-i lăsa pe giuleşteni la echipa de club, i-a nemulţumit pe oficialii bucureşteni. :no:


Marea noutate pentru meciul cu Nigeria e reprezentată de faptul că Dorinel Munteanu a fost învoit de către selecţionerul Piţurcă. Alături de el şi un alt clujean, Tilincă.
Decizia lui Piţi i-a enervat la culme pe rapidişti, care au trei jucători la lot, în condiţiile în care la două zile după amicalul cu Nigeria au meci direct cu CFR-ul lui Munti.
Imediat după ce tricolorii au sosit din Franţa, Dorinel s-a despărţit de grosul lotului. Dacă cei mai mulţi dintre jucători au mers direct în cantonamentul de la Mogoşoaia, antrenorul principal al clujenilor şi Cosmin Tilincă, unul dintre cei mai importanţi atacanţi ai „ceferiştilor“, s-au întors la Cluj pentru a pregăti meciul de vineri, cu Rapid. Acesta este, de altfel, motivul oficial pentru care Dorinel i-a părăsit pe tricolori. „S-a acumulat o stare de oboseală din cauza ultimelor meciuri disputate de mine şi, în plus, am de pregătit un joc deosebit de important, cel cu Rapid“, a declarat „optarul“ naţionalei.
Întrebat despre posibilitatea de a proceda la fel şi cu rapidiştii Coman, Bădoi şi D. Niculae, Piţurcă a răspuns sec: „Nu, nu pleacă nimeni. O să-i ţin pe toţi jucătorii de la Rapid până după meciul cu Nigeria“. Această poziţie a stârnit indignarea oficialilor giuleşteni. „Mi se pare normal ca fotbaliştii tuturor echipelor să aibă parte de acelaşi tratament“, a declarat preşedintele Dinu Gheorghe.
Surse din anturajul echipei de sub Grant susţin
că aseară târziu s-a pus problema de a-i lua pe cei trei vişinii din cantonament. Soluţia de compromis este constituită de mutarea jocului cu CFR Cluj, de vineri, pentru a doua zi.


rusine piturca :no: , in meciurile din calificari nu ai luat nici unul de la Rapid ca nu sunt buni , acum iti bati joci de ei prin meciuri amicale cu africani .

felicitari domnule, pe munteanu si mai ales pe tilinca ii lasi nu ?
bravo ma , sper sa te schimbe popescu daca vine la federatie .


Cred ca te superi degeaba. Tilinca este accidentat dinaintea meciului de la Le Mans si nu avea cum sa joace cu Nigeria, iar Dorinel este in primul rand antrenor la CFR si dupa aia jucator. In al doilea rand meciul s-a mutat pt. Sambata. Iar in al treilea rand daca este sa ii bata Rapidul, ii bate si cu cei doi de la CFR si fara ei!
In ce ii priveste pe rapidistii de la lot, dupa cum vezi, faza cu oboseala trebuie sa cam dispara la romani (vezi grupele UEFA).

Cristy
14th November 2005, 17:55
bai nu are nimeni nimic cu ei ca au plecat citeste atent, ci faptul ca pe ei i-a lasat iar cand vama a spus sa vina si rapidisti el a spus ca nu pleaca nimeni si ca o sa-i tina pt meciu cu africanii.
daca plecau si ai lor si ai nostrii nu era nici o problema da ....

da si daca tilinca joaca sambata cum e , mai e sau nu accidentat?

t.b.
14th November 2005, 18:17
Pei ce vrei, iulia muresan e cea mai apriga sustinatoare a lui sandu, ii normal sa i se faca favoruri, nu vedeti cum se baga ala in seama... simte nevoia sa perie pe cineva, mentalitate de ******** n-ai ce-i face...

da` si de vine Popescu asa-i arde si pe ******** si pe pletosu` finantator al fundatiei cailor feratei :) dupa tot ce-au debitat nici nu-i de mirare

Ammadeus
14th November 2005, 18:52
nu este corect ca tzeferu, echipa mica si corecta, care joaca meciurile pe teren sa fie dezavantajata: surdu a fost fisurat la coloana vertebrala de criminalul de galamaz (dinamo) iar tilinca s-a rupt la meciul cu sportu echipa a "n"-a; rapidishtii se plangeau ca nu-s selectzionatzi...oricum in uefa urmatorul lor meci e 80% blat; suntem singurii care iau atitudine impotriva fratzilor mafiotzi becali, suporterii lui dinamo ce fac? suntetzi onoratzi sa-l avetzi pe bishnitzaru-bulau-in-bulgaria shef? adik, echipa patronata de ministerul de INTERNE are shef un ocnash? ce-i comedia asta?

andreiush
14th November 2005, 19:11
Ammadeus, tu vezi ca nu esti la subiect? Pentru a n-a oara. Ce treaba are Dinamo cu acest thread? Ce treaba au bisnitarii cu acest thread? Ce treaba are sahtior-rapid cu acest meci? Ce treaba are becali cu acest meci?

Ia scrie si tu un post ONTOPIC! Adica, la subiect! Ai scris? OK. Multumim atunci.

Bate Rapidul :yeah:

GeKuRA
14th November 2005, 19:45
salutari din Cluj:D:D:D

CFR-ul daca pregateste bine meciul poate sa bata... dar daca joaca cum a jucat cu Steaua e posibil sa nu le mai mearga... trebuie sa joace tot meciul echilibrat...:)

Ammadeus
14th November 2005, 21:42
scuze pt. off-topic, tzeferu AR trebui sa bata, dar ultimele evenimente pot dovedi contrariul; merg pe 2-3, rezultat final; valoarea per ansamblu a rapidului e 90% din cea a singurei echipe REPREZENTATIVE A CLuJuLuI...

Virus
14th November 2005, 21:47
Ammadeus, tu vezi ca nu esti la subiect? Pentru a n-a oara. Ce treaba are Dinamo cu acest thread? Ce treaba au bisnitarii cu acest thread? Ce treaba are sahtior-rapid cu acest meci? Ce treaba are becali cu acest meci?

Ia scrie si tu un post ONTOPIC! Adica, la subiect! Ai scris? OK. Multumim atunci.

Bate Rapidul :yeah:
Mai Andreiush de ce te iei de Ammadeus ca nu e la subiect vezi doamne... da atunci i-ai pe toti la intrebari pt ca multi sunt off topic pe aici. Vezi de exemplu ce cauta la un meci RAPID - CFR g"u"noaiele societatii si dinamovistii? Adica noi ar trebui sa stam sa nu spunem nimic la atacurile lor? In primul rand pe ei ar trebui sa ii avertizezi dar avand in vedere ca tu esti cu Rapid si acum ei arunca cu noroi in adversarul vostru e ok? Pei daca astea sunt regulile forumului eu fac ceva pe tot forumul asta si sa ne dati ban la toti CFR-istii!!! Sunteti de-a dreptul penali.
Iar de restul ar trebui sa isi vada de propriile echipe de prin divizia B.
On TOPIC: CFR CLUJ aduce de la Rapid 3 puncte!

andreiush
14th November 2005, 22:18
Virus, i-am sters cumva mesajul lui Ammadeus? Tocmai ca nu! L-am lasat sa raspunda, si i-am sugerat ca pe viitor sa posteze la subiect. Stiu eu de ce ii spun asta. Pentru ca din 150 de mesaje in 100 a scris despre altceva decat era subiectul threadului.

Si cu asta basta!

Cel mai bun sa castige!:yeah:

Dark Horror
15th November 2005, 00:10
Bate CFR daca nu bate Rapid sau daca nu va fi egal:P

Ammadeus
15th November 2005, 00:52
Virus, i-am sters cumva mesajul lui Ammadeus? Tocmai ca nu! L-am lasat sa raspunda, si i-am sugerat ca pe viitor sa posteze la subiect. Stiu eu de ce ii spun asta. Pentru ca din 150 de mesaje in 100 a scris despre altceva decat era subiectul threadului.

Si cu asta basta!

Cel mai bun sa castige!:yeah:



...adevaru' e ca in cele mai multe mesaje despre rapid, exprim o realitate de multe ori nevazuta din cauza telenovelei de la clubul respectiv: ma refer la progenitura, plodu' lui vicleanu', blatistul viclean care se ascundea in anii 80 in spatele lu' postelnicu, cel care taia si spanzura tot (in afara de echipa lu' vali ceashca); adevaru' e ca progenitura nu are valoarea de a se lafai la rapid si a fost instalat de coruptul ministru savarina doar pt. interese de afaceri cu vicleanu'; moderatorul threadului e rapidist si e normal ca doare, dar nu putem ignora boala de care sufera rapidul, cea mai po****ra echipa din bucuresti (bravo), chestia cu steaua e falsa, nu cred ca e cea mai iubita echipa; problema lui rapid in momentul de fatza e ca nu reuseste sa castige in fatza granzilor si a echipelor dificile: poli tim, natzionalu', chiar poli iasi; meciul cu farul nu e relevant, a fost o repriza de non-combat la farul; rapid se teme de tzefer si e normal sa fie asa, ca joc e sub tzefer; 1-3, 2-3 in cel mai bun caz, dar situatzia loturilor celor 2 echipe la ora meciului s-ar putea sa fie decisiva...

Angelina Jolie
15th November 2005, 02:53
Ma da tu ai o problema serioasa cu rapidul. Las ca-i batem noi sa te facem fericit.
HAI CFR!

roxana_cj
15th November 2005, 20:46
Adica sa pleci tu TB!
Castiga CFR clar! Hai CFR!

Ammadeus
15th November 2005, 20:57
...problema e ca daca natzionala nu joaca miercuri, rapid e dintr-o data favorit, tinind cont de absentza lui tilinca...bruncevici n-a demonstrat pana acum ca e ceva de capul lui...roszel ar putea fi o mutare surpriza, nu stiu forma in care e, n-a mai marcat/jucat de 10 luni...situatzie dificila pt. tzefer...galamaz criminalul ar trebui suspendat pana cand intra si victima lui pe teren...dar dupa cum stim cu totzii aici, dinamo e favorizata intotdeauna, deh, doar nu degeaba e bishnitzaru' siamez in conducere...

Cristy
15th November 2005, 22:36
tilinca nu joaca , munteanu e obosit saracu , jula si panin suspendati, aveti cu cine sa ii inlocuiti? :happy

Virus
15th November 2005, 22:58
Rapid - CFR 0-2

Dark Horror
15th November 2005, 23:18
Ajunge si 1-0 pentru CFR ca la meciul cu Steaua si sa ne cocotzam mai sus in clasament.

Bai Plangaciosule,nu iti fa probleme ca avem cu cine sa jucam.Ar fi frumos sa joace mai multe rezerve si sa va batem cu ele in teren ca sa nu mai aud comentarii.

Ess
16th November 2005, 00:07
CFR joaca f bine cu echipele care joaca fotbal si nu se inchid si au antijoc gen arges sau pandurii. Insa trebuie sa stie sa cistige si cu astia. Nu m-ar mira deloc un rapid-cfr 0-2 si dupa aia un cfr-vaslui 0-1.
pronostic: rapid-cfr 1-2
sahtior-rapid 0-3
na!!! ca n-am suparat pe nimeni::drak:


,,fortza Rapid! singuri impotriva tuturor"...pai cu cine????nu aveti 15 adversari in campionat???
nu ar fii mai original ,,...si moartea a spus/ ca sunteti in plus"
rectific: rapid-cfr 1-2 si lucescu jr. trimis de arbitru in min 15 in tribune printre spectatori!!!
ioooi tu rozi...mi rau

milan85
16th November 2005, 00:37
Eu zic ca Clujul va obtine un egal in acest meci...cel putin, sa nu uitam ca pentru Rapid urmeaza sapt. viitoare meciul cu Sahtior.

Cristy
16th November 2005, 00:40
ess fuel,hai dai edit acolo si culca-te.

mah dark oricum jucatorii aia sunt niste rezerve pe oriunde s-ar duce in afara de batranelul antrenor ...

Rossi
16th November 2005, 01:49
1-3
1-3, cel mult 2-3
3-2, tzeferu-rapid, e voie? am spus tzeferu baga minimum 3 goluri si cistiga la un gol diferentza. nu e greu deloc!
1-3 sau 2-3, caz fericit pt. progenitura si ai sai
1-3, Tzeferu' bate
0-3, azi sunt durrrr!
1-3, maximum 2-3, pierde rapid si progenitura se va lamenta din nou
merg pe 2-3, rezultat final
1-3, 2-3 in cel mai bun caz,
vad ca esti f sigur ca o sa dati macar 3 goluri in acest meci ....

poti sa-mi spui si mie te rog in ultimele 10 meciuri ( cupa-campionat) , in cate partide a inscris Cfr Cluj 3 goluri ????

Angelina Jolie
16th November 2005, 05:30
In toate numa nu s-o vazut la TV.

Aurel.D
16th November 2005, 10:40
Salutare!

Nu am nimic cu Rapidul dar cred ca CFR-ul va incerca sa profite din plin de tribunele goale, iar Dorinel va stii cum sa ii motiveze. Iar Rapidul nu merge prea bine in campionat. Cred ca va bate CFR.

Dark Horror
16th November 2005, 10:40
mah dark oricum jucatorii aia sunt niste rezerve pe oriunde s-ar duce in afara de batranelul antrenor ...

Eu nu ma supar daca ar fi rezerve pe nu stiu unde daca reusesc sa ca bata la 2-3 goluri diferenta.

Cristy
16th November 2005, 14:37
da ma la 10 11 cred eu.

Dark Horror
16th November 2005, 14:51
Lasa ca am auzit ca vine la noi Badoi si atunci o sa avem macar un jucator care nu ar fi rezerva pe oriunde ar juca.

tuxie
16th November 2005, 17:11
Meci de 2-1 pt Rapid :evil:

Cristy
16th November 2005, 17:23
am auzit ca il luati si pe ilyes si pe dolha , hmmmmmmm

Dark Horror
16th November 2005, 18:29
Dolha nici nu se pune problema.Am vorbit cu unii din conducere si au zis ca sigur nu.

Ammadeus
17th November 2005, 08:41
...tzeffer bate...nu se mai aude nimik de progenitura, nu mai sunt telenovele la rapid...suspect de linishte...1-2

dede
17th November 2005, 10:56
mai, tu iti schimbi parerea de la o zi la alta...
cfr ar trebui sa profite de faptul ca rapid joaca cu tribunele goale si sa scoata un rezultat cat mai bun

GeKuRA
17th November 2005, 11:51
Bine mah... Important e ca CFR sa bata! Ce mai conteaza rezultatul!? :D

dede
17th November 2005, 11:55
pt golaveraj...

Cristy
17th November 2005, 11:56
gekura mai aveai de spus atat : anti mitici :happy

ce sa spun cefereul joaca fara cei mai buni oameni ai lor jula si tilinca , vom castiga nu usor da vom castiga , nu usor deoarece vor lipsi spectatorii nostri ...

GeKuRA
17th November 2005, 11:56
Mdea!... Dar mai importante sunt cele 3 puncte! :D

roxana_cj
17th November 2005, 11:59
Domnu Cry, ai uitat de Panin! Si cu toate astea CFR va castiga acest meci! :D

dede
17th November 2005, 12:00
@Gekura, logic ca sunt mai importante...dar nu prea cred io ca sunt in stare ceferistii sa scoata 3 pct...doar daca vor juca cum au facut-o cu Steaua

roxana_cj
17th November 2005, 12:03
Vor juaca poate cu o mai mare ambitie. Orgoliile sunt mari si jucatorii care vor intra in locul titularilor trebuie sa confirme~! Asa ca sa ne asteptam la un mare joc! :D
Hai CFR!

dede
17th November 2005, 12:06
daca zici tu...pacat insa ca meciul e transmis de telesport...

Ess
17th November 2005, 14:29
cry>sloganu anti-mitici nu e doar a frustratilor, ci si a idiotzilolor a caror stra-stra-strabunici au furat cu carutzele, gotice baroace si alte vienuri de peste muntii padurea craiului si le-o tzipat pa case. pai daca n-au fost destul de injineri-economisti sa inventeze chirpiciu...noi ce sa le facem???Amu stau cu goticele pa cap de le shterg tat timpu de praf...

OnTopic> nu luam nici un punct daca facem iar s greshala cu steaua- din min 60 aparare disperata de rezultat. Poate rapidistii nu vor fii "asa obositi" si nici "nu-i va fura arbitru" ca pe stelisti. (BTW:vezi craiova-cfr 3-2).
Avem sanse de 3-2 daca rapidu ne conduce cu 2-0 la pauza :D
Suntem cei mai buni dintre romaaaaaaani/
Suntem unguuuuuuri !!!!!

Cristy
17th November 2005, 17:22
Domnu Cry, ai uitat de Panin! Si cu toate astea CFR va castiga acest meci! :D


am zis cei mai buni de la voi nu toate umpluturile :happy

GeKuRA
17th November 2005, 20:03
vezi ca Panin e prieten cu Roxana... asa ca te-ai luat de cine nu trebuia :rosu: :nah: :nah: :nah: :nah: :nah: :nah: :no:
Cry esti cam singurul rapidist de pe forum mai deosebit... in sensul rau :no: mie imi place Rapidul, sa nu se inteleaga gresit...

Virus
17th November 2005, 22:18
Bucuresti e capitala, emigrantilor din toata tara!
Hai nu mai faceti voi pe inteligentii ca nu voi ati inventat lumea asta. Pur si simplu e normal ca banii sa traga la echipele din capitala, ceea ce nu e normal este ingamfarea si grandomania. Prin circumstante politice dominati fotbalul diviziei A de-a lungul timpului si nicidecum prin forte proprii. Pentru asta nu meritati respectul meu, si aici ma refer la toata capitala si nu in mod special la Rapid. Fiind tot timpul dezavantajati intr-un fel sau altul fata de voi cred ca pe bune se naste o anumita urã.
CRY me a river :)
FORZA CFR!!!

Cristy
17th November 2005, 22:41
2 0 buga si niculae .

Angelina Jolie
18th November 2005, 04:59
Bai Cry ai suparat-o pe fata noastra de si-a primit si avertisment din cauza ta.:happy :happy Sa-ti fie rusine.:happy :happy
E clar ca batem ca sa le suflam in ceafa la aia de pe locurile 1 si 2. Sa se invete cu noi acolo sus pt ca acolo vom fi de acum inainte.
HAI CFR!

andrei_cj
18th November 2005, 13:01
Da trebuie sa se invete si poate reuseste sportu inca o surpirza si Steaua pierde al treilea meci consecutiv in campionat si printr-o victorie a noastra am fi pe locul II ne apropiem suna bine nu?

dede
18th November 2005, 13:14
parca sunteti argesenii...ei credeau ca daca inving pe nu stiu care si pierde nu stiu care ajung si ei pe trei...daca ganditi asa, nu prea aveti sanse...voi sa bateti pe rapid ca sa nu cadeti pe 4

Dark Horror
18th November 2005, 13:15
Noi trebuie sa batem in toate meciurile si apoi sigur vom fi sus.

Cristy
18th November 2005, 13:40
batem lejer meciul asta, pacat ca nu-l vad, televiziunea fantoma stie de ce .

Virus
18th November 2005, 15:30
Daca nu stii cine e Panin Cristian si cate minute are jucate pt CFR atunci mai bine ai tacea. E un titular incontestabil si dupa parerea mea ar avea loc si la nationala.

Emilio
18th November 2005, 15:50
Eu mi-as dori ca ambele echipe sa castige 3 puncte. Din pacate, nu e posibiul asa ceva, asa ca sper sa castige Rapidul.

Lupta, lupta, CFR!

Cristy
18th November 2005, 17:24
cica acest meci ar fi derbyul etapei ( cica pentru ca echipa cefere abia a promovat) si el nici macar nu este transmis :mda:

danito
18th November 2005, 17:48
cred ca v-a fi ultimul meci al lui lucescu la black raoid

Emilio
18th November 2005, 18:25
danito, poti sa folosesti butonul edit, asta ca sa eviti mesajele duble.

ce e aia black Rapid?

roxana_cj
18th November 2005, 19:54
Hai mah... De ce mi-ai sters mesaju? :((
Oricum CFR castiga si cry isi plange in pumni!

andreiush
18th November 2005, 20:01
Pentru ca n-avea nici cea mai mica legatura cu threadul... hai ca ti-am explicat destul pe PM...

Oricum bate Rapidu :D

roxana_cj
18th November 2005, 20:03
Las ca vedem maine!
Sau cel putin eu vad ca cry nu vede! :D:D:D
HAI CFR!

andreiush
18th November 2005, 20:08
Pai nici eu nu cred ca o sa vad meciul :(

TZEFERU
18th November 2005, 21:45
Nu stiu de ce se face atita tam-tam pe chestia cu Tilinca si D. Munteanu.
Tilinca oricum e accidentat si nu va juca iar Dorinel este antrenor si tre sa pregateasca meciul...sau cine sal' pregateasca? Badea Gheorghe din Tior-Tiur?

Cu echipa completa mai mai ca ziceam ca facem ceva, asa...nu stiu...poate poate...cine stie poate careva vrea sa prinda echipa...:D

HAI CFR pe chestia asta.!!!!

Angelina Jolie
18th November 2005, 22:07
Sorin Oncica va face magii. Presimt eu.
HAIDA NOI!

Dark Horror
18th November 2005, 22:47
Ar fi frumos.Poate intra el la mijloc si trece Coro in atac langa Anca.

Bate CFR!

codrind
19th November 2005, 00:51
Bat feroviarii! :evil: :ok:

/hello

/hello
Ăia ne-mitici! /hello /hello

regelesolomon
19th November 2005, 01:32
Pacat ca nu o sa fie spectatori la meci! Sa joci intr-un meci de fotbal sau o piesa de teatru fara spectatori... eu mi-as simti picioarele de plumb. Tribunele iti dau aripi, fantezie, indrazneala...
Asa ca o sa fie un meci greu pentru ambele echipe. Mi-ar placea sa se termine la egalitate (nu indraznesc sa sper ca CFR ar putea cistiga meciul - Rapid este, dupa parerea mea, o echipa foarte solida si cu un antrenor priceput si iscusit - a demonstrat-o de fiecare data cind a avut sabia lui Damocles deasupra capului).
Din cite tin minte, ultima data cind o echipa clujeana a cistigat in Giulesti a fost taaare demult... "U" a condus cu 3-0, a revenit Rapid la 3-2 si in ultimele secunde au marcat clujenii golul al patrulea. Oare cind ar putea CFR-ul repeta isprava de atunci a concitadinilor?

Ammadeus
19th November 2005, 07:25
Mah, tu nu eshti cumva tatal progeniturii, vicleanu'? V-o tras internet acolo in mina la donetsk? rapid nu bate, cel mult egal tzinind cont de absentzele de la tzeffer; totushi, simt un 3-2 pt. Cluj, doar e ziua lui arpy...

ultrasblueshark
19th November 2005, 08:46
Bate Rapid... asa poate ii mai inchide gura lu' Muresan ala si lu' Paskany (asa se scrie, nu?), marele patron
Imi placea Cfr-ul, dar astea doua personaje m-au dezgustat cu atasamentul lor fata de Nasu'...
3-0 pt Rapid

Angelina Jolie
19th November 2005, 10:34
Da si pe mine ma mira chestia cu nasu'. Dar totusi BATEM! Si noi si GAZ METAN MEDIAS!

grande
19th November 2005, 10:42
Nu va mai agitati atat,ulciorul nu merge de multe ori la apa,bate RAPID !

Ammadeus
19th November 2005, 10:48
...chestia cu nashul e relativa...adevarul este ca in spatele lui popescu sta siamezul bishnitzar becali; in ultimii ani nu a avut ce vinde si singura lui sansa de a scoate cash e sa puna mina pe natzionala prin intermediul lui popescu...un antrenor marioneta va face o natzionala cu jucatori aflatzi sub contract cu becali...jucatorii tineri ar vedea ca singura lor sansa de plasament ar fi cu fratzii becali...olteanu' e smecher si ar avea putere de convingere daca nu ar fi legat de siamezi...altfel bate tzefferu'...

Ess
19th November 2005, 11:30
Bucuresti e capitala, emigrantilor din toata tara!
Hai nu mai faceti voi pe inteligentii ca nu voi ati inventat lumea asta. Pur si simplu e normal ca banii sa traga la echipele din capitala, ceea ce nu e normal este ingamfarea si grandomania. Prin circumstante politice dominati fotbalul diviziei A de-a lungul timpului si nicidecum prin forte proprii. Pentru asta nu meritati respectul meu, si aici ma refer la toata capitala si nu in mod special la Rapid. Fiind tot timpul dezavantajati intr-un fel sau altul fata de voi cred ca pe bune se naste o anumita ură.
CRY me a river :)
FORZA CFR!!!

Pai? Unde ar mai fii farmecu daca n-ar fii asa?? Orice echipa din provincie are sansa a 2-a la bucuresti. Cu atat o victorie la Buc e mai frumoasa.
Pai daca in LordOfTheRings Frodo ar fii jucat de Arnold filmu ar fii de 2 ore nu de 9, si n-ar prea avea farmec...
In alta oridine de idei:m-am dus la Cablu sa-mi activez telesportu pt meci si ala mi-o zis ca nu mai are cartele ca s-o epuizat...io's mai prost, da imi explica si mie careva unde se baga cartela respectiva????:mda:

grande
19th November 2005, 13:32
in primul rand despre ce cablu vorbesti ? cartela se baga in aparat ! ai digitv sau maxtv ?

roxana_cj
19th November 2005, 13:37
da imi explica si mie careva unde se baga cartela respectiva????:mda: La ei undeva! :jerk: :D
In alta ordine de idei CFR castiga!

Ess
19th November 2005, 14:57
in primul rand despre ce cablu vorbesti ? cartela se baga in aparat ! ai digitv sau maxtv ?
De TvCablu...la mine in casa chestia asta se compune dintr-un cablu ce vine de pe balcon si intra in teveu...da loc de bagat cartela...inca mai caut...
in mod normal nu ashtia tre sa activeze - la fel ca si hbo-ul?????
ce cartela n-are ala de la cablu n-am inteles nici io...poate mi-o vazut mie fatza asta mai oligofrenica si o ras de mine:no:
corpus christie, amin

GeKuRA
19th November 2005, 15:10
In alta ordine de idei CFR castiga!
sa pariez ?? :D:D

t.b.
19th November 2005, 19:26
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ce-mi place echipamentul fundatiei cailor ferate :happy :happy :happy :happy :happy :happy
Dar totusi parca le-ar sta mai bine in roz :drak:

Mihai
19th November 2005, 19:47
1-0 pt Rapid! Daniel Niculae /hello

rhadoo
19th November 2005, 19:49
hopa 1 0 pt rapid

Cristy
19th November 2005, 20:03
e adevarat ca pleaca niculae? chiar au zis aia de pe televiziunea fantoma ?

andreiush
19th November 2005, 20:04
Acum am citit si eu pe Onlinesport:o:
Doar la greci? :thinkso:

Cristy
19th November 2005, 20:06
aiurea, se destrama echipa in iarna se pare , niculae pleaca ilyes si maldarasanu vor sa plece badoi la fel , foarte ciudat ce se intampla si transferuri nu se anunta.

cel putin e 1 0 la pauza

Emilio
19th November 2005, 20:19
Va reamintesc ca a venit Mircea Lucescu la Bucuresti acum 3 saptamani si a discutat cu Copos vrea 2 ore despre ce sa se construiasa echipa Rapid pentru primavara europeana... sau cel putin asa a zis Copos.

Desi nu vad ce constructie e aia daca vinzi jucatori si nu cumperi.

PS. chiar s-a confirmat oficial ca Niculae pleaca?

andreiush
19th November 2005, 20:21
Pai nu cred ca s-a confirmat... eu am citit stirea pe OLS, ca asa au anuntat comentatorii meciului... Ce e adevarat si ce nu... cine poate stii.

Batem in meciul acesta :yeah:

Cristy
19th November 2005, 20:22
mah au vorbit despre meciul direct si au afaceri impreuna , ce sa construiasca cu el mda.

asa au zis comentatorii de la televiziunea fantoma sa vedem acum ...

babuinu
19th November 2005, 20:25
ma, siteul asta e serios????
ce zice aici?????????????
"


Actualizat: Sambata, 19 Noiembrie 2005, 19:27:13
Niculae pleaca in Grecia!

Postul Telesport, cel care transmite in direct meciul Rapid-CFR CLuj, informeaza sambata seara ca Daniel Nicuale, atacantul lui Rapid, s-a transferat la un club din Grecia.

Divizia A: Clasament | Rezultate | Program
Forum: Etapa 13 - comentarii pe meciuri
CONCURS: Pronosticuri Divizia A

Sursa citata afirma ca Daniel Niculae s-ar fi inteles in Grecia cu AEK Atena sau Larnaka.

Plecarea sa ar urma sa aiba loc in iarna, datele contractului fiind deja agreate.

Onlinesport"

pai...dupa cum stiu eu larnaka e in cipru nu in grekia....sa fie or telesport e degeaba/or telesport trage teapa si astia pun botu/or astia ne dau teapa.

din partea mea sa plece invartindu-se ca si asa nu mai are cum sa progreseze. la varsta lui are musculatura de 15 ani si se tine pe picioare precum unul care face trecerea de la cresa la gradinita.

si sa-l ia si pe nae constantin cu el...ca si ala face umbra nocturnei degeaba..


forza RAPID!!!!

Cristy
19th November 2005, 20:27
chiar m-am gandit ca pleaca in grecia la larnaka , pe dracu parca e in cipru :)))))))))))))))))))))

Emilio
19th November 2005, 20:31
Plecarea la Larnaka mi se pare o prostie. Pentru un pumn de dolari in plus isi inchide singur cariera. Ar fi pacat. Musculatura --- da, poate ai dreptate, ne lipseste la Rapid si un preparator fizic competent. Alex del Piero cand a ajuns la Juventus era un bat... dar dupa un an arata ca umflat cu pompa.

cica 1-0 pentru Arges. Sa dea Domnu'!

Cristy
19th November 2005, 20:33
ma stirea e data de unde post de televiziune fara acoperire nationala si cu sediul in garsoniera deci .....


1 0 scor final

aia care ziceati ca bate cefereul si la scor inca dati-va 2 palme si la culcare ma baieti.

Cra10veanu
19th November 2005, 21:07
in meciurile acestei etape cam nimerii toate pronosticurile :D, ce-mi place ca dupa infrangere nu mai vezi umbra de cfrist pe forum :D

The Surveyor
19th November 2005, 21:08
Rapid - A doua echipa a Clujului: 1-0, asta va fi ultima victorie acasa a Rapidului din acest tur de campionat!

Cristy
19th November 2005, 21:08
acum sa vad ceferisti la urmatorul meci pana atunci liniste totala , ati si disparut.

TZEFERU
19th November 2005, 21:13
Felicitari Rapid pentru victorie.

dede
19th November 2005, 21:16
cadou frumos oferit de ceferisti lui paskany (sau cum se scrie)...de pe locu 3 pana pe locu 5

Ess
19th November 2005, 21:21
Felicitari Rapid !
crai>tu ai fii fost in stare de asa ceva daca se termina 2???
btw: f fain sa vezi meciu pa livescore.com. Mergem cu mitica si nashu inainte!!! ura ura ura:no

Virus
19th November 2005, 22:10
Se pare ca pana la urma s-a demonstrat ca lipsa titularilor a constituit o problema pentru noi. A fost un meci relativ echilibrat in care Rapidul a fost usor peste CFR, iar se pare ca Dan Florin nu e Daniel Niculae ca sa suteze si sa dea gol, la noi se prefera pasa pana pe linia portii. Sunt de parere ca se putea termina si egal. Asa e in fotbal, nu poti castiga tot timpul.
FORZA CFR!

Swisstec
19th November 2005, 22:32
CFR bate clar, spuneau cei din Cluj. Eh, v-atzi inselat din nou!!! Pot spune ca Rapidul merita sa castige. Putetzi sa spunetzi ca atzi avut ocazii, da' ce sa va fac daca Dorinel nu-i invatza sa dea pe spatziul portzii???
The Surveyor, intr-adevar este ultima victorie acasa a RAPIDULUI in acest tur! Prietenii stiu de ce!:D

Cristy
19th November 2005, 22:44
Uite inca unul care sare la atac. bat si ei pe CFR care acum 2 ani erau in C si gata incepe cu *****ismele. Sa nu iti dai tu singur palme dupa ce rommul tata va bate pe rommul fiu si dupa ce Stuttgart va demoleaza satra din Giluesti. Sunt suporter U cluj dar nu accept ca sudul si tagania sa vorbeasca de Ardeal. Mai cititi si va cultivati dupa care ve-ti avea acces in lumea civilizata ( Ardeal)


pai sar ma ca i-am vazut inainte de meci le dam 5 le dam 3 batem lejer da sa nu uite ca abia au venit din c.

felicitari pentru rasism acum du-te si culca-te linistit.

lume civilizata ardeal lol? nu cred ca ai vazut meciu cu steaua.

rhadoo
19th November 2005, 22:54
in meciurile acestei etape cam nimerii toate pronosticurile :D, ce-mi place ca dupa infrangere nu mai vezi umbra de cfrist pe forum :D


felicitari rapid!
da urma de moldovean vezi?:headbang:
si astia au disparut ca sunt la cantina la halit:rosu:
una peste alta rezultatul este pe undeva normal sau a fost la pace dupa cum mai scriu cate unii pe aici
cum sa scris mai devreme ultima victorie a rapidului acasa
HAI JIUL PETROSANI!:yeah:

Cristy
19th November 2005, 23:01
adica ne bateti voi =))

rhadoo
19th November 2005, 23:06
DE CE NU
care problema ?vedem dupa meci cum o sa fie ,acum sa vb despre meciul asta
HAI JIUL PETROSANI!

regelesolomon
20th November 2005, 01:02
Bravo Rapidului! Sper sa obtineti acelasi scor si cu Sahtior si sa ajungeti in primavara europeana!
Cit despre ai nostri... mai avem de muncit pina sa ajungem sa batem echipele puternice din campionat in deplasare (Rapid, Dinamo si Steaua). Am progresat formidabil, este perfect adevarat, dar drumul pina la marea performanta este inca lung.

Suport3ru
20th November 2005, 01:30
Bun asa :)

Angelina Jolie
20th November 2005, 02:15
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ce-mi place echipamentul fundatiei cailor ferate :happy :happy :happy :happy :happy :happy
Dar totusi parca le-ar sta mai bine in roz :drak:
Bai uratule, asa se dovedeste ca tu de fapt esti pasionat de CFR si urmaresti cu interes tot ce se intampla in GRUIA. Bravo Gazu, si Hai Oradea! Sunteti dusi fiule.
In alta ordine de idei mai avem pana sa fim prima echipa ceferista a tarii.

Rossi
20th November 2005, 02:43
dupa meciul cu Rapid o sa reveniti cu picioarele pe pamant .....

mda ...

Ammadeus
20th November 2005, 05:30
...cu o echipa carpita, tzefferu a pierdut...meritat, munti nu trebuia sa joace cu 5 fundasi...rapid va termina campionatul sub tzefer, nu va agitatzi...

Dark Horror
20th November 2005, 06:29
Felicitari Rapid!!!Mult succes cu Shatior!

roxana_cj
20th November 2005, 11:26
:( Din pacate s-a simtit lipsa titularilor!
Asta e!
Mergem inainte!
HAI CFR!