PDA

View Full Version : Etapa 13: Otelul - Poli Timisoara



ADelPiero
6th November 2005, 17:50
Sambata, 19 noiembrie 2005: Otelul - Poli Timisoara , ora 14:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
6th November 2005, 17:52
Se repeta povestea de anul trecut. Bate Otelu. :D

THE HUN
6th November 2005, 17:59
Se repeta povestea de anul trecut. Bate Otelu. :D
Multumim be@ ca dupa cele intamplate la Timisoara totusi ne dai sperante pt.un rezultat bun obtinut in compania Otelului Galati.

Paul
6th November 2005, 18:37
Hagi debuteaza cu "dreptul"

1x

THE HUN
6th November 2005, 19:18
Hagi debuteaza cu "dreptul"

1x
Ce-i,ti-a facut capra infarct la Cluj si acum speri sa faca si capra noastra macar hepatita la Galati?Comenteaza atuurile fiecarei echipe din meciul de la Galati de a obtine un rezultat pozitiv.

esku
6th November 2005, 20:49
miroase a surpriza in meciul asta.... 1x :D

Cristy
6th November 2005, 20:54
esku iar zici ca pierd echipele din fata voastra ca sa-i depasiti si stii ca zici de cineva ca pierde si pierde exact echipa ta , oricum meciu cu dinamo il pierdeti sigur ... .. :D

cred ca bate poli , o sa le faca probleme "gazonul" , mari probleme ....

Ammadeus
6th November 2005, 20:55
meci clar de 2 solist

deep purple
6th November 2005, 21:09
Se repeta povestea de anul trecut. Bate Otelu. :D

Multumim Be@! Ma intreb, oare cum te simti dupa ce dai cu batzu-n balta etapa de etapa? Nu-ti vine sa te lasi de pronosticuri?

Nu ca ar fi Poli mare echipa, dar Otelul e prea varza in momentul de fatza.

be@
6th November 2005, 21:11
O sa vedeti voi....Asa varza cum e, Otelul a revenit de la 3-0 pt.Rapid, si ne-a dat si noua emotii etapa trecuta.

Marquise MGP
7th November 2005, 01:50
v-am mai dat si voua niste "emotii" ca noi avem prea multe din cauza pozitiei din clasament ... nu stiu cand dar pana la urma va veni si victoria pe teren propriu...ce am ajuns dintr-o echipa pe care nu o batea nimeni acasa...sa-l asteptam pe mos craciun cu prima victorie pe teren propriu :headbang:

esku
7th November 2005, 02:21
esku iar zici ca pierd echipele din fata voastra ca sa-i depasiti si stii ca zici de cineva ca pierde si pierde exact echipa ta , oricum meciu cu dinamo il pierdeti sigur ... .. :D

chiar nu ma gandesc ca am putea urca in clasament dupa etapa viitoare.....cu toate ca imi doresc ffff mult!!!! :D dar asta e parerea mea despre acest meci..... galatiul poate sa invinga timisoara.....sau sa scoata macar un egal....chiar daca diferenta de valoare e imensa!!!!:ok:

ADelPiero
7th November 2005, 03:00
ii doresc lu` Hagi sa debuteze cu o victorie:)

Benny
7th November 2005, 11:20
Multumim Be@! Ma intreb, oare cum te simti dupa ce dai cu batzu-n balta etapa de etapa? Nu-ti vine sa te lasi de pronosticuri?

Calm, deep. be@ si esku nu obisnuiesc sa dea pronosticuri. Lor le place deosebit de mult compania noastra si o discutie frumoasa. De aceea incearca sa animeze acest forum.

Sauron
7th November 2005, 11:28
Batem la Galati si cu Iancu pe banca:yeah: , si despre emotii Be@,voi aveti si cu Matasari daca jucati:drak:

ADelPiero
7th November 2005, 11:40
la meciul urmator ... Iancu e principal ? :evil:

Sauron
7th November 2005, 11:57
Este si acum principal....finantzator, este curios ca acum a sarit in grinda dupa ce la numit pe Oli ,tatic,. Mutarea trebuia facuta dupa dupa primele etape nu acum cand mai sunt 3 etape usoare si putem face 9 puncte.Ultima e ceva mai grea in groapa bucurestiului,poate ajung si maidanezii din Bulgaria pana atunci:drak: .

Otzelaru'
7th November 2005, 14:10
meci greu akasa cu timisoara dar yo zik ca otzelul nu-si mai poate permite sa piarda puncte akasa si va castiga, sunt sigur ca va castiga cu 2-0. O SA VEDETI sau cel putin la 1 gol diferenta /hello

Sauron
7th November 2005, 14:16
meci greu akasa cu timisoara dar yo zik ca otzelul nu-si mai poate permite sa piarda puncte akasa si va castiga, sunt sigur ca va castiga cu 2-0. O SA VEDETI sau cel putin la 1 gol diferenta /hello
Clar nu va permiteti o infrangere dar noi nu am castigat pana acum afara si cred ca a venit momentul, fara resentimente

dede
7th November 2005, 14:22
1-0 pt poli

Timm
7th November 2005, 14:29
Este si acum principal....finantzator, este curios ca acum a sarit in grinda dupa ce la numit pe Oli ,tatic,. Mutarea trebuia facuta dupa dupa primele etape nu acum cand mai sunt 3 etape usoare si putem face 9 puncte.Ultima e ceva mai grea in groapa bucurestiului,poate ajung si maidanezii din Bulgaria pana atunci:drak: .

sunt chiar curios ca mereu in campionat echipele din provincie cand joaca cu Dinamo le piere tot entuziasmul (exceptie Farul cinste lor).
Si anul trecut Poli a facut un meci suspect in groapa.
Vezi meciul senzational al Clujului de acu cateva saptamani!!!

Sunt tare curios da nu am cine stie ce asteptari.
Echipele din provincie sunt bune pana ajung sa joace cu Dinamo. dupa aia devin echipe mediocre. Tare mi-ar place sa ma insel de data asta dar sunt circumspect.

Sauron
7th November 2005, 14:49
[Echipele din provincie sunt bune pana ajung sa joace cu Dinamo. dupa aia devin echipe mediocre. Tare mi-ar place sa ma insel de data asta dar sunt circumspect.[/QUOTE]
Echipele din tara poate vrei sa spui,nu stiu ca Banatul sa fie provincia sectorului agricol Ilfov!!!
In privinta meciului din retur tind sa-ti dau dreptate,dar nu uita meciul din Ghencea prin care sunteti campioni!!! Adevarul supara?
Batem 4-0 la Galati!!!!

Timm
7th November 2005, 14:53
[Echipele din provincie sunt bune pana ajung sa joace cu Dinamo. dupa aia devin echipe mediocre. Tare mi-ar place sa ma insel de data asta dar sunt circumspect.
Echipele din tara poate vrei sa spui,nu stiu ca Banatul sa fie provincia sectorului agricol Ilfov!!!
In privinta meciului din retur tind sa-ti dau dreptate,dar nu uita meciul din Ghencea prin care sunteti campioni!!! Adevarul supara?
Batem 4-0 la Galati!!!![/QUOTE]

Despre meciul din Ghencea nu pot spune acelasi lucru ca despre cel din groapa. Meciul ala a fost disputat, cu multe faze de poarta. Poli chiar a jucat bine atunci. Meciul din groapa! Hai sa fim seriosi. ala a fost meci? Parca dormeatzi. Si nu uita ca Poli era plina de dinamovisti care nici macar nu se ascundeau sa nege acest fapt (Moldovan, Cantra erau liderii remember?)
Si rectifica te rog. NU am zis sectorul agricol Ilfov, am zis Dinamo. DINAMO.

Sauron
7th November 2005, 15:18
NU AM CE SA RECTIFIC !! BANATUL,ARDEALUL,MOLDOVA,OLTENIA,MUNTENIA,DOBROGEA NU SUNT PROVINCIILE Bucurestiului ! OK ? Toti impreuna formam ROMANIA !!
Aici e vorba de Otelul-Poli,si cum am spus batem fara probleme si fara Olaroiu.

Timm
7th November 2005, 15:22
NU AM CE SA RECTIFIC !! BANATUL,ARDEALUL,MOLDOVA,OLTENIA,MUNTENIA,DOBROGEA NU SUNT PROVINCIILE Bucurestiului ! OK ? Toti impreuna formam ROMANIA !!
Aici e vorba de Otelul-Poli,si cum am spus batem fara probleme si fara Olaroiu.

Sper si cred ca o sa bateti, intr-adevar. Sunt de acord cu tine in rest.

six
7th November 2005, 15:53
meci greu akasa cu timisoara dar yo zik ca otzelul nu-si mai poate permite sa piarda puncte akasa si va castiga, sunt sigur ca va castiga cu 2-0. O SA VEDETI sau cel putin la 1 gol diferenta /hellomeci USOR in deplasare cu otelu dar yo zik POLI nu-si mai poate permite sa piarda puncte inDEPLASARE si va castiga sunt sigur ca va castiga cu4-0.O SA VEDETI sau cel putin la 2 goluri diferenta:yeah:

Benny
7th November 2005, 17:03
Si anul trecut Poli a facut un meci suspect in groapa.

Suspect? Gigel a trimis de 2 ori in bara. Sau o fi gresit? O fi vrut sa trimita afara, saracul ...

Dar in rest ai dreptate, sunt destule echipe care se "predau" in fata lui Dinamo. Si mai sunt unele, care se "predau" in fata Stelei. In orice caz au fost. Dar acum cu venirea lui Sabau la Bistrita, parca s-au mai imputinat.

Marquise MGP
7th November 2005, 18:46
ii doresc lu` Hagi sa debuteze cu o victorie:)

ii doresc lui hagi sa-si arate valoarea in alt meci :D

dede
7th November 2005, 18:52
[QUOTE=Benny]Suspect? Gigel a trimis de 2 ori in bara. Sau o fi gresit? O fi vrut sa trimita afara, saracul ...
QUOTE]
pai poate sa fie suspect avand in vedere ca dat in bara si nu a bagat-o in poarta...:o:
cat despre meci, va fi prima victorie din campionat a lui Hagi (in calitate de antrenor)...sau poate prima infrangere :evil:

Rossi
7th November 2005, 20:38
cred ca timisorenii vor reusi sa se impuna la Galati

pronostic 2

Bega
8th November 2005, 01:47
Cred ca l-au schimbat pe Oli ca sa avem si noi antrenor pe banca la Galati.

deep purple
8th November 2005, 05:31
Cred ca l-au schimbat pe Oli ca sa avem si noi antrenor pe banca la Galati.
Chiar ma gandeam ce se va intampla cu Oli daca merge la Farul de exemplu. Va trebui sa stea primul meci la oficiala?
Be@, daca Otelul v-a dat voua emotii, inseamna ca ne bat pe noi de ne snopesc?

Cra10veanu
8th November 2005, 07:11
Victorie Poli cu usurinta, mai ales ca este si "regele" pe banca tehnica, clar :D 2-0 Poli Tim

be@
8th November 2005, 10:14
Be@, daca Otelul v-a dat voua emotii, inseamna ca ne bat pe noi de ne snopesc?
Dar unde am spus eu asa ceva ? Am zis ca va bat , si atat ! :P

unik
8th November 2005, 10:44
3-0 bate Poli

cuzmy
8th November 2005, 11:14
Avand in vedere ultimele evolutii ale celor doua echipe in campionat, Poli cred ca se va impune clar la galati! 2 solist!

six
8th November 2005, 11:28
O sa vedeti voi....Asa varza cum e, Otelul a revenit de la 3-0 pt.Rapid, si ne-a dat si noua emotii etapa trecuta.
Va razbunam noi nici o problema cat despre meci victorie clara ....ce draq pe banca va sta The KING....:yeah:

NY_giants05
8th November 2005, 11:28
se vedem ce face Hagi pt timishoreni...pronostic : 1-3 pt. poli t.

andrei_cj
8th November 2005, 12:15
Nu stiu de ce sunteti asa de siguri Otelu' a facut un meci bun la FC NATIONAL iar chiar daca Hagi a venit la timisoara pana se aseaza umpik lucrurile e tensiune mare iar Sunda & Co. poate surprinde!!!!
Deci....meci de 1 x 2 !!!! parera mea......

Marquise MGP
8th November 2005, 13:57
hagi nu va conta in meciul asta ... nu are ce sa schimbe in cateva zile...doar sa le ridice moralul un pic insa asta cred ca facea si olaroiu destul de bine.

Timm
8th November 2005, 16:51
Nu stiu de ce sunteti asa de siguri Otelu' a facut un meci bun la FC NATIONAL iar chiar daca Hagi a venit la timisoara pana se aseaza umpik lucrurile e tensiune mare iar Sunda & Co. poate surprinde!!!!
Deci....meci de 1 x 2 !!!! parera mea......

doar co, fara sunda.
Daca Otelul face surpriza e de rau pt Poli.

Benny
8th November 2005, 18:04
e la moda rau, socul asta.

Ammadeus
8th November 2005, 21:48
0-2, lejjjjer

THE HUN
8th November 2005, 21:56
0-2, lejjjjer
Daca o sa fie,nu cred ca o sa fie chiar atat de lejer avand in vedere foamea de puncte pe ambele parti ai baricadei.

iaro
9th November 2005, 05:01
Jucatorii timisoreni vor juca foarte motivati pentru ca e Hagi pe banca! Ca sa nu mai vorbim de experienta lui Gica! Timisoara trebuie sa se ridice, altfel nu se justifica uriasele cheltuieli! Iar daca se va ridica, nu uitati de munca lui Olaroiu!
Galati-ul e capabil de meciuri surpriza. Totusi cred ca e meci de 2.

deep purple
9th November 2005, 06:42
Dar unde am spus eu asa ceva ? Am zis ca va bat , si atat ! :P
Acu' trei pagini. Priveste aici:


O sa vedeti voi....Asa varza cum e, Otelul a revenit de la 3-0 pt.Rapid, si ne-a dat si noua emotii etapa trecuta.

Noua inca nu ne da Otelul emotii. Terenul pe care joaca s-ar putea sa...

be@
9th November 2005, 09:28
Esti culmea omule !
Am spus ca luati bataie, dar nu ca va snopesc !

Sauron
9th November 2005, 10:05
Esti culmea omule !
Am spus ca luati bataie, dar nu ca va snopesc !
Punem pariu ca batem noi? Ce zici, te prinzi?

six
9th November 2005, 11:11
Jucatorii timisoreni vor juca foarte motivati pentru ca e Hagi pe banca! Ca sa nu mai vorbim de experienta lui Gica! Timisoara trebuie sa se ridice, altfel nu se justifica uriasele cheltuieli! Iar daca se va ridica, nu uitati de munca lui Olaroiu!
Galati-ul e capabil de meciuri surpriza. Totusi cred ca e meci de 2.
MOLDOVENE gandesti si vorbesti bine:yeah: dar ai tu o colega care va face de ras(parere personala)victorie clara......succes si voua:)

simi_id
9th November 2005, 11:42
Am sa fiu scurt.

Primul esec al lui Hagi pe banca celor de la Timisoara. Si egalul tot esec se va chema.

be@
9th November 2005, 13:22
MOLDOVENE gandesti si vorbesti bine:yeah: dar ai tu o colega care va face de ras(parere personala)victorie clara......succes si voua:)

Alo, BANATENE, presupun ca de mine e vorba. Cand i-am facut eu de rusine?
Bate Otelul,chiar daca au ramas fara antrenor, pentru ca:
1.au nevoie foarte mare de puncte
2.pentru ca voi n-ati castigat pana acum in deplasare si
3.fiindca anul trecut v-au batut. Asta e parerea mea si nu e obligatoriu sa fii de acord cu mine.

simi_id
9th November 2005, 14:43
Poate intre timp ajunge Olaroiu la Otelu :P

FcPoliFan
10th November 2005, 00:48
Hai ca Otelul a batut mai multe echipe tari anul trecut, dar anul asta e doar o "replica palida" a acelei echipe.

Si ce, Poli n-are mare nevoie de puncte? :D

Asa misto sunt argumentele astea. Spune ca "vreau sa bata Otelul", atunci nu are nimeni ce sa-ti comenteze.

gexge
10th November 2005, 07:45
Cred ca turul asta de campionat Poli nu a prea aratat nimic in special din cauza jucatorilor. O gramada de vedete care nu se demit sa joace fotbal, sint prea valorosi. Acum, cu punerea pe liber a lui Oli o sa fie mai atenti la ce fac pe teren ca au vazut ca nu sint nici unul de neinlocuit inclusiv antrenorul care nu a reusit sa ii convinga sa joace si un picut de fotbal. Si o sa incerce sa mai vina si pe la antrenamente si sa le ia in serios asa cum iau in serios si sedintele la coafor cind isi perfecteaza imaginea de "vedete".
In concluzie, cred ca acum au vazut pisica si se pun pe treaba. Altfel, la iarna ii paste CFR-ul...
Daca otelarii au nevoie de puncte atunci sa le ia din alta parte. "Vedetele" noastre au nevoie de imagine si de o slujba in retur... Asadar 2 solist ca ai nostri sint cu spatele la zid.

cuzmy
10th November 2005, 15:52
...frumos spus!!!! Sunt cu totul deacord!!!

leku
11th November 2005, 02:50
mai, vad ca cei care tin si cu Poli Iasi si cu Nationalul au niste sentimente necurate fata de Poli Tm! Pana acum am crezut ca Bea-i unica, era cat pe-aci sa ma obisnuiesc, da' vad ca face prozeliti!!!
On-topic: 0-2!
Forza Poli!

Ammadeus
11th November 2005, 05:36
hagi-antrenor modest, rigid si cu idei fixe are nevoie de 3 puncte...1-2, bate poli, neconvingator insa...

FORZA CFR
12th November 2005, 14:39
la pauza o sa fie 3-0 pentru Poli , iar rezultatul final va fi 3-3

andrei_cj
12th November 2005, 15:56
Nu se site o sa fie un meci foarte greu pt poli avand in vedere ce presiune e acolo pe jocatori si antrenor!

vagus
13th November 2005, 06:25
La Galati sunt o mana de "ultrasi", vreo 500, care de cand incepe meciul pana la sfarsit canta un obositor "Baaaaaarcaaaaa pe vaaaaaaal .." inducand o stare generala de somnolenta, in special adversarilor care se trezesc la sfarsitul meciului cand este prea tarziu :happy Cred ca terenul f. prost si atmosfera "incendiara" de pe stadion reprezinta sansa lor in acest meci ... :happy
Scor O.G 1 - 2 P.Tm, muncit ...

Ammadeus
13th November 2005, 07:13
vreau 9 puncte de la banatzeni in astea 3 meciuri, cel cu dinamo sper sa fie super; pana la ora meciului bishnitzaru-cazier-penalu'-bulaubulgaresc-becali-javra-scarboasa va fi dat afara de la ciini

me
13th November 2005, 13:01
0-2, credca se impiedica mansour si reuseste astfel o preluare buna si reuseste sa deschida scorul..:)
golul doi o sa cada si el in repriza 2..dar ma indoiesc c-o sa joace prea bine polistii, totusi victorie

vlad1607
13th November 2005, 13:34
egal si atat.

blaga
13th November 2005, 21:49
Va razbunam noi nici o problema cat despre meci victorie clara ....ce draq pe banca va sta The KING....:yeah:

doar nu crezi ca la Oli era buba- oricum daca Hagi se apuca numai sa urle la ei, 0 barat, daca le-ar explica cum se dribleaza, paseaza la omu tau ca sa aiba cat de cat o sansa si cum nu se trage peste poarta :o: ... adica abc-ul ... ar fi ceva:bere:...apropo de razbunare, bataile care le-ati luat pe la cluj si bacau au fost fara cuvinte :no:

vagus
13th November 2005, 22:55
Avand in vedere ca au fost singurele infrangeri din acest tur, a fost chiar bine ... :yeah: Se putea si mai bine daca Croitoru nu prindea sutul vietii sale tocmai la meciul cu noi. Ce sa-i faci, accidente se mai intampla ...

FcPoliFan
14th November 2005, 07:30
Chiar rusionasa rau infrangerea cu Bacaul. Hai ca la Cluj se mai intelege, desi nici acolo n-am jucat mai bine.

Ma astept de la o victorie impotriva Otelului. Orice altceva e dezamagitor.

alex36
14th November 2005, 08:06
Hagi debuteaza cu "dreptul"

1x




.....te inseli!!..Hagi este stingaci:D asa ca 1 solist:ok:

Bega
14th November 2005, 19:09
Nu cred ca ai juca la pariuri 1 solist, oricit de curajos te dai acuma pe forum.

bamboo_tm
14th November 2005, 23:41
se stie clar k suntem cu 2 clase mai buni k moldovenii..asa k 2 solist:ok:

roshu
15th November 2005, 12:18
Dupa 2 victorii ale lui Hagi ca antrenor pe banca lui Poli in meciuri de pregatire va urma infrangere la Galati, asa cum sezonul trecut au plecat ciufuliti fara sa fi avut o faza de poarta!!!!

Darkslowstar
15th November 2005, 12:50
Marele avantaj al otelarilor este acel teren penal pe care se va juca. In mod normal Hagi ar trebui sa debuteze cu o vict

Marius DG
15th November 2005, 16:40
Spuna fiecare ce vrea,ca Hagi e asa sau nu e.Cred urmatorul lucru ;daca nu ai fost intro pestera(Ursu)si daca iti place fotbalul de cel putin 6-10 ani atunci lai vazut pe Hagi cum a evoluat pe teren.cind a fost el cine a fost.deci prezenta lui face deja un val,e adevarat ca un antrenor bun trebuie sa stie mai multe ptr ca trebuie sa poata sa le transmita jucatorilor ce doreste in asa fel incit cei de pe teren sa le fie intradevar o onoare de fi acolo ... Indiferent de rezultat Hagi va avea o ocazie sa isi vada elevi la lucru ,sint cu toti probabil emotionati ptr ca e foarte important sa faca o impesie buna astfel sa prinda mai multe meciuri ...din pacate presa din romania este f plina de scandaluri,mi s epare mie sau la noi e veste sau stire numai daca iese cu bataie ( tras de nas...etc) ca sa fac o paranteza ...sper ca craciunescu sa nu fie influentzat de becali&co ca am pus-o atunci ...ce va fii la ultima etapa daca au caini nevoie de puncte ...cred ca ne va vinde nelutzu lui Iuda ...pe trei prune si un castravete ...Poli va invinge sau va face egal ,Otzelu si-a pierdut din vlaga asa ca sint sanse mari sa castigam /hello /hello /hello


Nu se site o sa fie un meci foarte greu pt poli avand in vedere ce presiune e acolo pe jocatori si antrenor!


TE INTELEG CE VREI SA SPUI TU DAR NU ITI DAU DREPTATE ;SI AM MAI AUZIT SI LA ALTI CHIAR SI LA TV DE LA PETRESCU (DAN)LA RECURSUL ETAPEI DUMINECA TRECUTA ...CICA PREA MULTA PRESIUNE PE CUTARE SAU CUTARE ...CE NAIBA,PRESIUNE ARE TOATA LUMEA LA SERVICI PTR CA ESTI PLATIT PTR UN ANUMIT NEVEL DE PRESTATIE SI DAC NU POTI FACE FATA ATUNCI NU AI CE CAUTA IN FOTBALUL PROFESIONIST ,AHH NU ZIC SE MAI INTIMPLA ACCIDENTE DAR ALTFEL TATA DACA NU STI CE FACI SAU NU POTI SA FACI JOBUL PTR CARE PRIMESTI PLATA GATA CAUTA ALTA SOLUTIE .IMI PARE RAU CA TREBUIE SA O SPUN ASA VERDE PE FATA ..DAR ASTA ESTE ADEVARUL.CE VOI ATI ACCEPTA DACA ANGAJATI PE CINEVAHAI SA SPUNEM CA AVETI O PANA LA CAUCIUC ,CE VRETI CA LA SERVICE SA PLATITI PTR O ANVELOPA BUNA/NOUA REPARATA CUM TREBUIE SAU PUS GUMA DE MESTECAT IN GAURA ...LA FEL SI CU CEI CARE DAU BANI LA CLUB ,,,,,TREBUIE CERUT PTR CE SE PLATESTE !:rolleyes:

six
16th November 2005, 11:59
Dupa 2 victorii ale lui Hagi ca antrenor pe banca lui Poli in meciuri de pregatire va urma infrangere la Galati, asa cum sezonul trecut au plecat ciufuliti fara sa fi avut o faza de poarta!!!!roshu ia un...:rosu: roshu!!

tuxie
16th November 2005, 18:02
Pronostic porcesc: 2
Pronostic si mai porcesc: un gol marcat de Paez.

livaches
17th November 2005, 02:43
2 solist
Nici o emotie, Hagi va castiga acest meci lejer. Apoi prevad instalarea lui Grigoras la Galati.

Ammadeus
17th November 2005, 09:49
0-2, cel mai bun caz 1-2...

be@
17th November 2005, 11:34
Ati incurcat-o! :D
Moldovan si Bucur nu joaca la Galati.

Benny
17th November 2005, 12:39
Moldovan si Bucur nu joaca la Galati.
E clar: Silvasan da 2 goluri.

tuxie
17th November 2005, 16:21
Daca se joaca tot in formula (aproximativa) 4-5-1 ca la amicalul ala cu FK Zemmun, Silvasan o sa dea gol cand o sa-mi latre mie pisica. Mai multe sanse ar avea Bucur in respectiva formula.

leku
17th November 2005, 17:29
Ati incurcat-o! :D
Moldovan si Bucur nu joaca la Galati.

Nu ni-l dati voi pe Bīlbă? Doar o etapa...

be@
17th November 2005, 17:47
Ati vrea voi sa-l aveti pe Balba...:D
Nu se poate,e ocupat.Tre' sa dea niste goluri vasluienilor. :D

STEELMAN
17th November 2005, 19:50
Otelul-Poli se va juca pe un teren greu.e meci de 1x2.

lor6
17th November 2005, 22:40
Nu bate Poli, in orice caz...
De mult n-au mai batut la Galati si n-au nici o victorie in deplasare sezonul asta...

six
18th November 2005, 11:40
Nu bate Poli, in orice caz...
De mult n-au mai batut la Galati si n-au nici o victorie in deplasare sezonul asta...batem sigur la galatz nu va faceti probleme.....:yeah: :yeah:

dede
18th November 2005, 12:17
otelu - nici o victorie acasa
poli - nici o victorie in deplasare
...ceea ce inseamna ca meciul se va termina egal

tuxie
18th November 2005, 17:17
otelu - nici o victorie acasa
poli - nici o victorie in deplasare
...ceea ce inseamna ca meciul se va termina egal
N-ar fi mare lucru, mai ales pe terenul de la Galati. Cel putin, daca se termina egal, reimprospateaza echipa colectia de cārtitze :)

H3adache
18th November 2005, 20:15
Batem cu 1-0 sau 2-0. Marcheaza Silvasan. :P :D Hai POLI !

litza
19th November 2005, 01:10
Sunt curios de ce se va intampla in primul meci oficial a lui Hagi la Poli si in campionatul romaniei!Sper sa inceapa cu dreptul! Va castiga Poli cu 1-0!

ultrasblueshark
19th November 2005, 09:50
yo sper ca machedonu' sa inceapa cu stangu'
Bate Otelul 1-0

Ammadeus
19th November 2005, 11:53
0-3, simt determinarea jucatorilor in a se impune ca titulari de drept...galatziul are atatea sanse cate au hindushii dela mittal steel sa fie confundatzi cu niste suedeze blonde, ochi albashtri si craci lungi...se mai vad si limitele lui sunda...

grande
19th November 2005, 12:00
pierde poli !

be@
19th November 2005, 12:11
0-3, simt determinarea jucatorilor in a se impune ca titulari de drept...galatziul are atatea sanse cate au hindushii dela mittal steel sa fie confundatzi cu niste suedeze blonde, ochi albashtri si craci lungi...se mai vad si limitele lui sunda...

Sunda nu mai e.Mai informeaza-te si tu !
Bate Galatiul !

Carlos Gambino
19th November 2005, 13:19
Bate Galatiul !
Zi zau cu limba scoasa !:drak:

ce_bine_e
19th November 2005, 14:15
ar fi misto sa bata galatiul, si sa invingem si noi vs

esku
19th November 2005, 15:43
bah .... astia de la galati .... de cand dreaq o aburiti cu gazonu` ala ... nu l`ati mai terminat??? .... dreaq akum jucati pe maidanu asta....

p.s.: si voi aveti un portar mai bomba ca al nostru :happy

tuxie
19th November 2005, 15:58
Sunda nu mai e.Mai informeaza-te si tu !
Bate Galatiul !
Corect. Bate. Pasul spre retrogradare.
Iar maidanul ala nu se poate numi teren. Imi aminteste de cum a castigat Steaua cu Valencia, atragandu-i in mlastini :)

krapulax
19th November 2005, 16:01
regele nu va pierde nici un meci cu noua sa echipa.
dar ce sa vezi? cine a dat primul gol pentru regele?

dede
19th November 2005, 16:16
1-0 pt poli si se pare ca otelul este si ea o candidata pt retrogradare...

GoPens
19th November 2005, 16:22
ce jale de teren!

dede
19th November 2005, 16:52
2-0 pt poli

GoPens
19th November 2005, 16:53
silvasan :D

dede
19th November 2005, 16:55
scor final 0-2...si hagi reuseste prima sa victorie din divizia A in calitate de antrenor

tuxie
19th November 2005, 16:59
Amin. Locul 3 momentan, hai rapidul :)

Wittmann
19th November 2005, 17:08
Bravo POLI, in sfarsit 3 puncte in deplasare!
Be@ da mai des pronosticuri ca vad ca stii meserie!:happy

Marquise MGP
19th November 2005, 17:44
bah .... astia de la galati .... de cand dreaq o aburiti cu gazonu` ala ... nu l`ati mai terminat??? .... dreaq akum jucati pe maidanu asta....

terenul e gata insa va fi "inaugurat" la primavara ... mai trebuiesc facute cateva ajustari in ce priveste bancile de rezerve,gardul de protectie si tunelul care conduce jucatorii spre teren ... nu terenul e principala problema in momentul asta ci lotul de jucatori ... ce-o fi o fi.

FcPoliFan
19th November 2005, 17:50
Ce gol a la Silvasan :D

Bine jucat de alb-violeti, ofensiv si cu determinare. Era si singura optiune in conditiile care existau...

esku
19th November 2005, 18:21
cei mai stupizi comentatori astia de la tvr..... cum dreaq sa zici ca otelul se indreapta spre divizia b cand mai sunt 16 etape de jucat.... doamneeeee... :headbang:

dede
19th November 2005, 18:23
17 etape

esku
19th November 2005, 18:25
ma rog... orikum .... tot stupizi raman!! :D

amadeus
19th November 2005, 18:34
cei mai stupizi comentatori astia de la tvr..... cum dreaq sa zici ca otelul se indreapta spre divizia b cand mai sunt 16 etape de jucat.... doamneeeee... :headbang:
au -13 la adevar! ce-ai fi vrut sa spuna? ca inca mai au sanse la titlu? :headbang:

Bega
19th November 2005, 18:55
terenul e gata insa va fi "inaugurat" la primavara ... mai trebuiesc facute cateva ajustari in ce priveste bancile de rezerve,gardul de protectie si tunelul care conduce jucatorii spre teren ... nu terenul e principala problema in momentul asta ci lotul de jucatori ... ce-o fi o fi.

Imi place stereotipul cu "terenul a dezavantajat echipa mai tehnica", adica pe Otelul, ar trebui sa tragem concluzia. Daca nu ati fi apelat la metodele istorice cu otravitul de fintini si jucatul pe jaful ala de teren poate ca ati fi avut mai multe sanse. Ce "smecheri" au fost oficialii Otelului sa ne atraga in mlastini.

esku
19th November 2005, 19:30
au -13 la adevar! ce-ai fi vrut sa spuna? ca inca mai au sanse la titlu? :headbang:

hai sa iti dau un exemplu .... anul trecut in divizia b seria a 2-a .... international pitesti avea la finalul turului 5 puncte!!! Cine ii mai dadea sanse de a se salva de la retrogradarea in C? Nimeni.... Stii cate puncte au avut la finalul sezonului?? 25 (sau pe acolo pe undeva) .... oricum au iesit primii deasupra liniei .... partea proasta ca nu au gasit finantator si s-au desfintat .... nu poti vorbi de acum despre cine retrogradeaza si cine nu .... mai sunt o groaza de etape de jucat.... numai un om cu putina "materie" in chestia aia de sta asezata pe gat se poate gandi de acum la asa ceva .... comentatorii aia, cel putin, sunt expirati de mult .... nush ce dreaq ii mai tine tvr-ul ca lipsa de mascarici nu duc ...sunt destui pe akolo ....!!! :rosu:

Rossi
19th November 2005, 19:38
se vede mana lu' Hagi ...

Poli obtine prima victorie in deplasare ...

satelitul stelei (otelu)se indreapta cu pasi mari spre divizia B ...

THE HUN
19th November 2005, 20:12
Poli a luat 3 puncte pretioase pe un teren care ar fi pus probleme si la un meci de rugby.

deep purple
19th November 2005, 20:18
se vede mana lu' Hagi ...

Poli obtine prima victorie in deplasare ...

satelitul stelei (otelu)se indreapta cu pasi mari spre divizia B ...

Hai sa nu exageram. "Satelitul" de care vorbesti l-a dat afara pe Zenga in primavara.

Marquise MGP
19th November 2005, 21:29
@ achiles

faptul ca anul trecut pe finalul sezonului ati sperat la titlu se datoreaza otelului, ca a invins steaua la galati...si am invins steaua de multe ori la galati in ultimii ani ,ca de altfel cam pe toata lumea...am jucat asa cum am putut...cand mai bine cand mai rau.


Imi place stereotipul cu "terenul a dezavantajat echipa mai tehnica", adica pe Otelul, ar trebui sa tragem concluzia. Daca nu ati fi apelat la metodele istorice cu otravitul de fintini si jucatul pe jaful ala de teren poate ca ati fi avut mai multe sanse. Ce "smecheri" au fost oficialii Otelului sa ne atraga in mlastini.

nu am apelat la metode de pustiit terenurile si otravit fantanile ci am facut ceea ce era omeneste posibil ... stadionul Dunarea era singura optiune viabila pt a ne putea inscrie in campionat...stadionul otelul arata la fel de rau si nu puteam juca in alt oras...suntem o echipa mica ce incearca sa supravietuiasca...astea sunt posibilitatile momentan in divizia A ... avand in vedere ca steaua care e aspiranta la titlu e in aceeasi situatie ar trebui sa fiti mai cumpatati...nu vrea nimeni sa joace pe terenul ala dar asta e situatia momentan...va astept la primavara pe stadionul Otelul si pe forumul OLS sa descrieti gazonul de pe arena galateana.

Bega
20th November 2005, 00:24
@ achiles

faptul ca anul trecut pe finalul sezonului ati sperat la titlu se datoreaza otelului, ca a invins steaua la galati...si am invins steaua de multe ori la galati in ultimii ani ,ca de altfel cam pe toata lumea...am jucat asa cum am putut...cand mai bine cand mai rau.



nu am apelat la metode de pustiit terenurile si otravit fantanile ci am facut ceea ce era omeneste posibil ... stadionul Dunarea era singura optiune viabila pt a ne putea inscrie in campionat...stadionul otelul arata la fel de rau si nu puteam juca in alt oras...suntem o echipa mica ce incearca sa supravietuiasca...astea sunt posibilitatile momentan in divizia A ... avand in vedere ca steaua care e aspiranta la titlu e in aceeasi situatie ar trebui sa fiti mai cumpatati...nu vrea nimeni sa joace pe terenul ala dar asta e situatia momentan...va astept la primavara pe stadionul Otelul si pe forumul OLS sa descrieti gazonul de pe arena galateana.

Eu nu ma refeream doar la situatia sugerata si in presa ca stadionul Otelul ar fi fost gata sau oricum pe terminate astfel incit se putea juca meciul cu Poli. Chiar in urma cu vreo 4 etape se spunea ca veti reveni pe stadion in meciul cu Timisoara. Nu ma refeream la cauzele mutarii voastre acum un an.

ceau
20th November 2005, 00:30
Nah ca am ajuns pe locul 3./hello
Cu putin noroc terminam returul in coasta lui dinamo si peste steaua.

Poli Timisoara
20th November 2005, 00:53
prin prisma rezultatelor "astia" ne obliga sa atentam la mai mult...ce mult mai e din campionat + achizitiile din iarna...hmmm...e de bine !

Marquise MGP
20th November 2005, 01:06
@ bega

presa intotdeauna speculeaza si din lipsa de subiecte serioase uneori mai si inventeaza ( vezi articolele in care se spunea iar ca se vor face achizitii de milioane in iarna :no: ) intr-adevar , se pare ca se putea juca pe Otelul insa nu au vrut sa grabeasca aceasta revenire...daca au facut bine sau nu ramane de vazut ... momentan se pare ca nu .

dede
20th November 2005, 01:06
danny22tm, ati inceput sa va ganditi iar la titlu?

Poli Timisoara
20th November 2005, 01:17
ssst,ca va suflam in ceafa !
de ce nu? credeti ca aveti mai multe sanse decat noi?

FcPoliFan
20th November 2005, 01:21
Daca batem pe Dinamo, avem sanse.

Daca nu batem...in functie de rezultate, avem sanse :P

dede
20th November 2005, 01:23
din partea mea n-aveti decat sa va ganditi deja la ucl...hai sa fim seriosi, a batut poli pe galati, si deja se vede campioana...

Carlos Gambino
20th November 2005, 01:27
...hai sa fim seriosi, a batut poli pe galati, si deja se vede campioana...
Nu din cauza asta, ci din cauza ca steaua si dinamo joaca orice, numai fotbal nu...

GruppoApparte
20th November 2005, 01:29
Primu Gol Straniu , Al doilea Frumos , era de asteptat sa bata Poli , BV lor

dede
20th November 2005, 01:33
daca veti castiga cu dinamo, atunci pot sa zic si io ca aveti ceva sanse la titlu...

t.b.
20th November 2005, 01:35
Poli incepe sa arate ca o echipa, valoare individuala cu siguranta au, acum a inceput sa se omogenizeze si cred ca in retur nu o sa piarda prea multe puncte, daca bat pe Dinamo au sanse la titlu... altfel (din pacate) titlul va ramane tot la bukale

amadeus
20th November 2005, 09:05
hai sa iti dau un exemplu .... anul trecut in divizia b seria a 2-a .... international pitesti avea la finalul turului 5 puncte!!! Cine ii mai dadea sanse de a se salva de la retrogradarea in C? Nimeni.... Stii cate puncte au avut la finalul sezonului?? 25 (sau pe acolo pe undeva) .... oricum au iesit primii deasupra liniei .... partea proasta ca nu au gasit finantator si s-au desfintat .... nu poti vorbi de acum despre cine retrogradeaza si cine nu .... mai sunt o groaza de etape de jucat.... numai un om cu putina "materie" in chestia aia de sta asezata pe gat se poate gandi de acum la asa ceva .... comentatorii aia, cel putin, sunt expirati de mult .... nush ce dreaq ii mai tine tvr-ul ca lipsa de mascarici nu duc ...sunt destui pe akolo ....!!! :rosu:
eskule
nimeni n-a zis ca-s retrogradati, doar ca se indreapta spre B

tuxie
20th November 2005, 11:04
danny22tm, ati inceput sa va ganditi iar la titlu?
Nu crezi ca avem si motive? :)
Oricum, daca luam cupa, e suficient si un loc pe podium (my 2 pennies).
Sa vedem ce iese in continuare la jocul de puncte.

six
20th November 2005, 11:20
se vede mana lu' Hagi ...

Poli obtine prima victorie in deplasare ...

satelitul stelei (otelu)se indreapta cu pasi mari spre divizia B ...
dpdv sportiv otelarii"s VARZA(fara suparare).....acum ne pregatim pentru urmatoarea victorie din deplasare......ghiciti unde??......:evil: .....:yeah:

Ioca10
20th November 2005, 11:56
Hai timisoara nu acceptati o noua umilintza din partea cainilor am incredere in voi ca ne puteti duce pe primul loc:D

ddpurple
20th November 2005, 12:59
Pai nu stiu care ne-au umilit mai tare dinamo sau stelutza voastra?sau ati uitat ca ne-ati prins odata la pamant si ne-ati infipt de opt ori cutitul in spate:P

Ioca10
20th November 2005, 13:08
Pai ati uitat cine va retrogradat acum ceva vreme:ok:
Asa ca nu mai lasati nimic din ei cand o sa ii prindeti:D

cirdois
20th November 2005, 17:26
o sa vina si randul vostru odata si odata........;)

dede
20th November 2005, 17:49
altadata...acuma e randu lu dinamo

THE HUN
20th November 2005, 18:55
altadata...acuma e randu lu dinamo
Adica mai precis, in retur.P.S.Asta numai in cazul ca Gigi castiga meciul cu Bodu.

dede
20th November 2005, 19:00
in retur stiti ca jucati pe Ghencea, nu? deci altadata...

THE HUN
20th November 2005, 19:05
in retur stiti ca jucati pe Ghencea, nu? deci altadata...
Si cei cu asta ca doar cu Gloria ati jucat tot acolo si nu in Stefan cel Mare.

dede
20th November 2005, 19:08
am jucat fara spectatori...

Carlos Gambino
20th November 2005, 20:17
Nu stiam ca si spectatorii joaca...

dede
20th November 2005, 20:29
nu joaca, dar conteaza...voi ar trebui sa stiti ca si suporterii sunt importanti...va tot laudati cu publicul pe care il aveti...

Carlos Gambino
20th November 2005, 21:59
Iti dai seama ce conteaza...de aia am luat 8 cu steaua (cu stadionul plin) si de aia am pierdut toate intanlirile pe teren propriu cu dinamo (tot cu stadionul plin) din 2002 incoace...
Are importanta in masura in care si echipa are valoare cat de cat...
Totusi, un meci cu portile inchise n-ar trebui sa constituie o asa mare problema pt echipa campioana a tarii, nu-i asa ? Btw, cam greu cu Sportul...

Benny
21st November 2005, 10:15
Silvasan da 2 goluri.
Na, ca m-am inselat! A dat un singur gol. Dar daca il baga de la inceput, dadea si doua.

Concluzie 2: Mansour nu le are cu ofsaidurile.

Concluzie 3: Nici fratii siamezi nu le au cu ofsaidurile. Singurele ofsaiduri corect semnalizate au fost cele a lui Mansour. In rest de-a valma, fie ca era Poli, fie Otelul, gata! Ofsaid!

rradur
21st November 2005, 10:46
In sfarsit a alergat si Coman.
Cartonasul face parte din "tabieturile" zilnice (etapa de etapa). Poate e mai bine asa, sa joace cu Dinamo.