PDA

View Full Version : Etapa 13: Pandurii Tg. Jiu - FC National



ADelPiero
6th November 2005, 16:46
Sambata, 19 noiembrie 2005: Pandurii Tg. Jiu - FC National, ora 14:00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
6th November 2005, 16:47
Gorj-Italia 0-1!

be@
6th November 2005, 16:48
3 puncte pentru baietii nostri !
Si Pandurii se duc in B ! :D

esku
6th November 2005, 19:51
bate nationalul fara probleme.....:ok:

Ammadeus
6th November 2005, 20:00
2 solist

panDUR
6th November 2005, 22:51
bate nationalul fara probleme.....:ok:Asa cum a batut si Argesul :happy
Hai Pandurii /hello /hello /hello

UrsMeier
6th November 2005, 23:18
Bate Nationalul cu 2-0

ADelPiero
7th November 2005, 02:13
ursmeier te subscriu :)

panDUR
7th November 2005, 10:15
2-0....pentru Pandurii

be@
7th November 2005, 10:18
Asta iti doresti tu...Dar trebuie sa si puteti. ...

deja-vu
7th November 2005, 11:52
Daca pastram tendinta de crestere in joc din ultimele meciuri, castigam.
Hai NATIONALUL!!!!!!!

be@
7th November 2005, 11:54
La asta ma gandeam si eu. Cu Tm. si cu Otelul parca am inceput sa ne dam drumul drumul la joc...Parca nu-mi vine sa cred ca am inscris 3 goluri !

Balaci
7th November 2005, 12:07
Victorie Pandurii!1-0!Nationalul vinde meciul ca sa-si mai plateasca din datoriile la stat!

be@
7th November 2005, 12:12
Dar voi aveti bani ca sa va vinem meciul, amaratilor !? :D

Balaci
7th November 2005, 12:29
Ba,macar noi nu-l avem pe Radu Niculescu actionar!:happy
De bine,de rau,avem buget de doua milioane(bani reali,nu imaginari),adica atata cat nici nu viseaza Poli Iasi sau Nationalul!
Cat despre National,imi pare rau ca o sa se desfinteze,da asta e!Daca n-ai bani,nu te mai da mare!Oricum era echipa fantoma,ca si Bistrita sau Sportul!
Dar ca sa revin ontopic:bat Pandurii cu 1-0!Gol Armel!

be@
7th November 2005, 12:45
Ia fa o comparatie intre bugetul nostru si al vostru.
Si ca sa nu vorbim aiurea, vezi aici:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=4311

Leo_
7th November 2005, 13:03
Hmmm...interesant meci. Poate castiga Pandurii...asta ar fi o surpriza :D

Balaci
7th November 2005, 13:03
Da,ma,bine,cum zici tu!Sunteti bogati de nu mai puteti!De aia a plecat Iorgulescu,de prea mult bine!Hai sa fim seriosi!

be@
7th November 2005, 13:07
Iorgulescu a plecat fiindca s-a saturat sa bage bani in echipa. Acum de bugetul clubului se ocupa Constantin Iacov.

Balaci
7th November 2005, 13:12
Da,bine,cum zici tu!oricum o sa va batem!

Bancaru
7th November 2005, 16:17
Se pare ca si la Arges a fost o vanzare. Este posibil sa mai scapam de datorii. Asta nu ii face pe panduri mai duri. Din contra. Li se duce buhul drept cumparatori. Vintila stie de ce. Eu nu pot sa cred ca echipa cu punctaj de locul 3, Argesul, poate sa piarda cu Pandurii. Dar...
Daca ramane Necula, acesta va bifa a doua infrangere, iar conducerea il va imbarbata. Doar e copilul de suflet a lui Iacov. In definitiv a castigat Necula la puncte... Pe branci dar le-a luat. Daca ne vine antrenor cine vreau sau cine trebuie atunci aducem un punct, cel putin.

miril
7th November 2005, 16:54
Balaci, suntem mai bogati decat crezi tu si mai saraci decat vrem noi. Nu-ti fa probleme, ca daca era sa fim desfiintati se intampla de mult. Stii tu proverbul ala hipic... Avem sansa la trei puncte, dar de pierdut vom pierde pe teren si nu la tocmeala. Am depasit stadiul asta.

dede
7th November 2005, 17:58
castiga national cu 1-0

Platanu
7th November 2005, 18:51
Ba,macar noi nu-l avem pe Radu Niculescu actionar!:happy
De bine,de rau,avem buget de doua milioane(bani reali,nu imaginari),adica atata cat nici nu viseaza Poli Iasi sau Nationalul!
Cat despre National,imi pare rau ca o sa se desfinteze,da asta e!Daca n-ai bani,nu te mai da mare!Oricum era echipa fantoma,ca si Bistrita sau Sportul!
Dar ca sa revin ontopic:bat Pandurii cu 1-0!Gol Armel!Stai nene putin!Cum sa se defiinteze Nationalul?Ca iti doresti tu sa se desfiinteze,asta e altceva.Asa ca nu mai veni cu glume d-astea de 2 lei pe-aici,ca nu-ti merge!Vod ca esti tare increzator in forta Pandurilor.Eu iti spun ca vom bate.Lejer,nelejer,vom bate.FORZZA NATIONAL!!!:yeah:

Rossi
7th November 2005, 19:35
1x .. cred ca pandurii vor toate cele 3 puncte .... eu unul cred ca vor reusi sa le obtina ..

Cra10veanu
8th November 2005, 06:02
Dar voi aveti bani ca sa va vinem meciul, amaratilor !? :D ataci ca porcu in tufish esti ridicola de fiecare data cand postezi :rosu: crezi ca nationalu e mai breaz sau poli iasi la budget, sinteti canal amandoi, inc-o data :rosu:
esku si bate nationalu cum a batut si fc arges ? :D
meci egal, sau victorie Pandurii, va fii BLAT

Cra10veanu
8th November 2005, 06:07
Stai nene putin!Cum sa se defiinteze Nationalul?Ca iti doresti tu sa se desfiinteze,asta e altceva.Asa ca nu mai veni cu glume d-astea de 2 lei pe-aici,ca nu-ti merge!Vod ca esti tare increzator in forta Pandurilor.Eu iti spun ca vom bate.Lejer,nelejer,vom bate.FORZZA NATIONAL!!!:yeah:
dupa fuzionarea cu Poli T ati mai avut ceva bani v-ati refacut echipa, acuma mai trimiteti un pluton de jucatori drecu stie pe unde, caca bani, asta va va fii soarta, desfiintarea (bineinteles prin fuzionare cu alta echipa). Si nu va ganditi la Craiova ca acest lucru e imposibil, deocamdata stiinta e a lu mititelu si nu a lu Solomon ;)

be@
8th November 2005, 09:22
ataci ca porcu in tufish esti ridicola de fiecare data cand postezi :rosu: crezi ca nationalu e mai breaz sau poli iasi la budget, sinteti canal amandoi, inc-o data :rosu:
esku si bate nationalu cum a batut si fc arges ? :D
meci egal, sau victorie Pandurii, va fii BLAT
Auzi , tu iti citesti mesajele dupa ce le scrii, sa vezi cat de ridicole sunt ? Fa-o, si dupa aia mai vorbim.

deja-vu
8th November 2005, 10:23
dupa fuzionarea cu Poli T ati mai avut ceva bani v-ati refacut echipa, acuma mai trimiteti un pluton de jucatori drecu stie pe unde, caca bani, asta va va fii soarta, desfiintarea (bineinteles prin fuzionare cu alta echipa). Si nu va ganditi la Craiova ca acest lucru e imposibil, deocamdata stiinta e a lu mititelu si nu a lu Solomon ;)

Scuza-ma, dar esti penibil. Daca asta a fost fuziune, inseamna ca voi ati fuzionat cu Dinamo de cel putin doua ori pana acum.
Iar in privinta desfiintarii, voi ati fost mult mai aproape ca noi de aceasta. Si inca aveti motive de neliniste. Eu sincer nu va doresc asta. Unii din voi insa arata multa frustrare.

andrei_cj
8th November 2005, 11:18
Hmmmmmmmm Meci interesant pandurii sunt in crestere de forma iar nationalu' nu o duce prea bine in ultima perioada.....meci de x2 dar nu se stie niciodata poate produc pandurii surpirza!!!!!

Bancaru
8th November 2005, 11:40
Daca ramane Necula, surpriza ar fi sa batem noi acolo. Eu sper sa batem fara el, sau cu el in postura de secund. Avem fotbalisti bunicei, cu o medie de varsta acdceptabile, vreo 25 - 26 de ani, numai buni. Varsta optima. Aceeasi medie o are si antrenorul. El ce mai ridica media. Si Prunea.
Necula nu e un Munteanu de la Cluj. Munteanu nu are experienta de antrenor. Insa el are ceva ce nu au multi - mentalitate germana. Care prinde excelent la ardeleni. Aia au vointa sa se indrepte si sa se scuture de mizerie.

be@
8th November 2005, 14:14
simi_id....Vad ca tii si cu Progresul. /hello
De ce nu vizitezi si Suporter "FC National" ?

simi_id
8th November 2005, 14:21
atata cat nici nu viseaza Poli Iasi

O fi avand n-o fi avand ... whatever ... :D Arunca o privire in clasament si ca la benchmark-uri ... de sus in jos is better ... :P
Clasamentul dupa puncte ... nu cel dupa buget ... ;)

simi_id
8th November 2005, 14:22
De ce nu vizitezi si Suporter "FC National' ?

Unde ? Cand ? Cum ? Ce e asta ? :D

be@
8th November 2005, 14:24
La sectiunea "Suporter". Oricand ai tu timp. Simplu. Habar n-am . :D

simi_id
8th November 2005, 14:30
La sectiunea "Suporter". Oricand ai tu timp. Simplu. Habar n-am . :D

Ih :P Prea multe threadu-uri ... nu fac fata ... abia tin pasul cu Cupa Romaniei, etapa curenta si cea viitoare :D

bancar100%
8th November 2005, 14:46
ataci ca porcu in tufish esti ridicola de fiecare data cand postezi :rosu: crezi ca nationalu e mai breaz sau poli iasi la budget, sinteti canal amandoi, inc-o data :rosu:
esku si bate nationalu cum a batut si fc arges ? :D
meci egal, sau victorie Pandurii, va fii BLAT

Pentru un sustinator al unei echipe de divizia B, care a facut 0-0 cu ultima clasata esti cam agresiv, nu crezi?! Desi nu stiu de ce ma mir dupa comportamentul pe care-l aveti la meciuri. Vezi ca ai gresit meciul, divizia B se discuta in alta parte. Si daca nu va dadeam noi meciul in retur erati penalizati cu mai multe puncte.:ciocan:

ce_bine_e
8th November 2005, 16:35
daca batem vasluiu sa castige tg jiu!
daca pierdem cu vasluiul sa castige nationalul!

Balaci
8th November 2005, 18:10
Pai oricum Iasiul bate clar pe Vaslui! :D

Cra10veanu
8th November 2005, 18:36
Auzi , tu iti citesti mesajele dupa ce le scrii, sa vezi cat de ridicole sunt ? Fa-o, si dupa aia mai vorbim.
nu aud citesc :D

Ammadeus
8th November 2005, 20:47
meci clar de 2

codrind
9th November 2005, 00:11
Meci de X-2!
Atāt! Fără remuşcări!:evil:

Platanu
12th November 2005, 21:42
National,lupta National!!!

THE HUN
12th November 2005, 23:08
Probabil X2 iar surpriza va fi 1.

Cra10veanu
14th November 2005, 03:22
Pentru un sustinator al unei echipe de divizia B, care a facut 0-0 cu ultima clasata esti cam agresiv, nu crezi?! Desi nu stiu de ce ma mir dupa comportamentul pe care-l aveti la meciuri. Vezi ca ai gresit meciul, divizia B se discuta in alta parte. Si daca nu va dadeam noi meciul in retur erati penalizati cu mai multe puncte.:ciocan:
si care e legatura cu divizia B ? si cine e agresiv aici ? bai suta la suta bancar, bineinteles de pe banca din parcu cu platani :D tin cu o divizionara B dar care cantareste mult mai mult ca nationalu si ca performante si ca dragoste, din acest punct de vedere incuiete si nu reprosha, daca ati fii si voi multi in tribune poate c-ati fii mai agresivi, dar numarul vostru redus nu starneste invidie,
deci.......... bate Pandurii (daca ar fii vreo profesoara de romana pe aici ar face infarct) :D

Bancaru
14th November 2005, 11:35
dar care cantareste mult mai mult ca nationalu si .... ca dragoste...
Ce-i drept la voi dragostea are ca unitate de masura... cobilita. Asa masori tu dragostea? Poate putinii suporteri ai Nationalului sunt capabili de mai multe sacrificii "din dragoste" pentru Progresul. Voi sunteti mai multi.

miril
14th November 2005, 11:59
Si uite ca iar am ajuns la discutii despre cantitate si calitate. Cat despre limba romana, se pare ca este in...vacanta sau poate in greva. Meciul va fi interesant si prin prisma modului in care noul antrenor al Nationalului va debuta, nu in limba romana, ci...pe teren. Sper sa luam cel putin un punct, in Gorj, caci avem trei meciuri grele, din care doua deplasari si un meci acasa, nu in nocturna, dar cu..."Serea". Sa nu ramanem cu...cobilita goala!

4star
14th November 2005, 12:14
Cred ca bate Nationalul. Sa vedem totusi ce va aduce noul antrenor.

Cra10veanu
14th November 2005, 18:36
Si uite ca iar am ajuns la discutii despre cantitate si calitate. Cat despre limba romana, se pare ca este in...vacanta sau poate in greva. Meciul va fi interesant si prin prisma modului in care noul antrenor al Nationalului va debuta, nu in limba romana, ci...pe teren. Sper sa luam cel putin un punct, in Gorj, caci avem trei meciuri grele, din care doua deplasari si un meci acasa, nu in nocturna, dar cu..."Serea". Sa nu ramanem cu...cobilita goala!
calitatea se poate obtine si-n numar mare, nu numai ce e mic e si frumos ;)

miril
14th November 2005, 20:28
Nici Adorno nu putea formula mai frumos aceste cugetari adanci despre calitate. Ar fii (sic) fost, insa, si mai estetic daca ai fi formulat mai corect teza calitatii. Si cum vorbim (si) de fotbal, eu prevad ca aia putinii vor bate pe...ceilalti, in deplasare. Ce rezultat...frumos va fi! HAI PROGRESUL!

Cra10veanu
14th November 2005, 21:13
idealul este sa obtinem calitate in cantitate mare, sintem pe drumu cel bun :D/hello

miril
14th November 2005, 21:17
Daca zici tu! Vad ca n-are cine sa te opreasca. Atentie la drum! Si, totusi, speram sa venim in Cotroceni cu trei puncte. Drumul va fi...anevoios, insa!

Cra10veanu
14th November 2005, 21:33
Oricine spera sa vina cu cele 3 puncte sau unu singur, nu sint fan pandurii poate nu observasi insa imi doresc sa castige meciul asta atat tot

miril
15th November 2005, 09:45
Ce ti-am luat eu dreptul sa...doresti? Si eu imi doresc...trei puncte. HAI PROGRESUL!

be@
15th November 2005, 11:50
Oricine spera sa vina cu cele 3 puncte sau unu singur, nu sint fan pandurii poate nu observasi insa imi doresc sa castige meciul asta atat tot

Meciul asta, si cel cu Iasul. Nu-i asa, Cra10veanu ? :D

Bancaru
15th November 2005, 15:51
Discutii aprinse! Se pare ca oltenii au prins boala pe noi. Cum se mai intoarce roata. Acum 3 ani suporterii olteni ne sustineau, acum... La anul se pare ca vor avea ocazia Pandurii sa viziteze Univesitatea. Sa vedem atunci. Pana la anul, poate lum si noi cele 3 puncte, asa, de bun venit, domnule Bergodi! Flacaii Progresului...

Platanu
15th November 2005, 17:13
H A I
N A T I O N A L !!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Cra10veanu
16th November 2005, 00:01
Meciul asta, si cel cu Iasul. Nu-i asa, Cra10veanu ? :D
nu, o sa tin cu poli iasi :happy

Cra10veanu
16th November 2005, 00:02
Discutii aprinse! Se pare ca oltenii au prins boala pe noi. Cum se mai intoarce roata. Acum 3 ani suporterii olteni ne sustineau, acum... La anul se pare ca vor avea ocazia Pandurii sa viziteze Univesitatea. Sa vedem atunci. Pana la anul, poate lum si noi cele 3 puncte, asa, de bun venit, domnule Bergodi! Flacaii Progresului...
nu a prins nimeni boala pe voi, n-avem pe cine :D in fine boala avem noi pe altcineva, (stiti? sau va spun? tre sa stiti) insa intre olteni si bucaleni, totusi tinem cu oltenii, solidaritatea asta...

Bancaru
16th November 2005, 10:51
Cariovene, cauta de citeste topicurile inchise, sau aminteste-ti de cele inchise temporar. Daca nu vrei iti spun eu ca era vorba de meciurile noastre (noi cu voi). Cele mai galagioase topicuri au fost celel in care ne-am intersectat. Normal ca voi, olteni fiind, sa tineti cu ai vostri. Si eu tin cu bucurestenii inaintea oltenilor. Cu bucurestenii din Cotroceni. Vedeti-va de oile voastre si poate aveti sansa ca la anul sa ne certam cu voi facand parte din aceeasi divizia. Divizia A.
Pana atunci, ca sa ne dovediti ca nu aveti boala pe noi nu mai votati aiurea, chiar contrar la ceea ce credeti. Nu ma refer personal la tine si nici strict la meciul asta. Dar sunt olteni care la retrogradare ne-au trecut pe noi, desi era clar ca, de exemplu, Pandurii sau Jiul, Bacaul si Vasluiul, la un moment dat su Gloria, erau destul de napastuite. Unele mai sunt si acum.
Potentialul echipei noastre sper eu sa fie pus in adevarata valoare de catre acest italian, Bergodi, care pe langa atuul mentalitatii il are, cred, si pe cel al experientei, avand in vedere ca a antrenat, in calitate de secund, la Lecce. Printre elevi l-a avut si pe olteanul Popescu, Gica Popescu. Sa fii secund in seria A cred ca e ceva. Asa vreau eu sa cred.

Benny
16th November 2005, 10:57
1-1

be@
16th November 2005, 11:07
1-2 ! :ok:

Bancarii vor incerca sa-si impresioneze noul antrenor, fiindca prima impresie conteaza intotdeauna !

miril
16th November 2005, 12:18
Sper sa ai dreptate, Be@!

Cra10veanu
16th November 2005, 19:55
miril degeaba, dar cand te iei dupa be@ iese tot timpu pe dos :D

Bancaru
16th November 2005, 21:54
A facut Carioveanu o statistica. Doua pe fata si una pe dos.

Ammadeus
17th November 2005, 08:47
0-3, natzional reloaded cu bergodi!

Balaci
18th November 2005, 12:23
PONTA tine si el cu Pandurii:
Deputatul PSD de Gorj Victor Ponta va fi pus sambata intre ciocan si nicovala. Echipa sa de suflet, FC National, va juca la Tg-Jiu in compania Pandurilor. Fiind unul dintre membrii fondatori al clubului FC National, Ponta s-a retras din conducerea clubului bancar pentru a nu fi incompatibil cu functiile politice, insa spune ca a ramas alaturi de bucuresteni.
Deputatul PSD nu va veni maine la meciul de pe Municipal, nestiind pe cine sa mizeze. „Nu vin la meci, nu ma uit nici la televizor si imi inchid si telefonul, pentru ca nu voi putea urmari acest meci. Totusi, data fiind situatia din clasament, cred ca cel mai bine ar fi sa castige Pandurii Targu Jiu. Sper sa nu se supere prietenii mei de la FC National pentru aceasta declaratie“, spune Ponta, incercand sa impace ambele parti. Mai mult, politicianul declara ca in ultima saptamana nu a mai dorit sa vorbeasca cu cei de la National despre fotbal pentru a nu da nasteri la interpretari.

(c) Impact in Gorj 18.11.2005

miril
18th November 2005, 12:40
Ponta se pare ca nu stie dar nici nu putea sa se uite la TV, caci meciul nu se transmite. Oricum, diplomatic micul Titulescu.

be@
18th November 2005, 12:48
Da, foarte diplomatic. Pai de unde-i vin voturile, nu din Gorj ? :D

Cristy
18th November 2005, 13:43
2 0, dubla reusita de african mamuna sau cum il cheama :)

be@
18th November 2005, 13:54
2 0, dubla reusita de african mamuna sau cum il cheama :)
Marmota se cheama ! :drak:

Cristy
18th November 2005, 17:25
a ms pentru ajutor :evil: :D

Platanu
18th November 2005, 17:54
2 0, dubla reusita de african mamuna sau cum il cheama :)Si "marmota" invelea 2-0 -ul in staniol.

dede
18th November 2005, 20:50
daca nu venea italianul, as fi zis ca national va castiga la 2 goluri diferenta...acuma, ca a venit, national va castiga doar cu 1-0...sau poate se va termina egal: 0-0

Platanu
19th November 2005, 13:28
Hai National!!!

miril
19th November 2005, 13:55
Hai Progresul!

Cristy
19th November 2005, 15:22
cam liniste aici :drak:

be@
19th November 2005, 15:57
1-1 scor final.

Balaci
19th November 2005, 16:58
Punct cu mare noroc pentru National!Pandurii meritau victoria pentru toate ocaziile avute!Dar asa e in fotbal!

ce_bine_e
19th November 2005, 17:07
ciudat!

be@
19th November 2005, 17:56
Da' de ce e ciudat? Ce, te asteptai cumva sa fie blat?



Bergodi: "Sunt fericit că am venit în România"

Tehnicianul italian Cristiano Bergodi a spus că este fericit că a ales să antreneze în România, după ce FC Naţional a remizat, scor 1-1, în meciul cu Pandurii Târgu Jiu, din etapa a XIII-a a Diviziei A.
"Sunt fericit că am ales să antrenez în România. Rezultatul de astăzi mă mulţumeşte şi este bine că nu am debutat cu stângul", a afirmat Bergodi.

Preşedintele Consiliului de Administraţie al grupării FC Naţional, Constantin Iacov, s-a declarat mulţumit de jocul echipei. "A fost un meci frumos, s-a jucat fotbal şi sunt mulţumit de jocul echipei şi de rezultat. Felicit publicul de la Târgu Jiu pentru că a aplaudat şi nu a înjurat", a spus Iacov.

Daniel Ghindeanu a afirmat că se poate spune că FC Naţional a pierdut două puncte sâmbătă. "Noroc că Ionuţ Savu a marcat din penalti, pentru că dacă nu îşi lua doar înjurături de la noi", a afirmat Ghineanu.

Portarul Florin Prunea a spus că FC Naţional a primit un gol "cum rar se poate întâlni pe un stadion de fotbal".

Rossi
19th November 2005, 18:42
cred ca X-ul asta multumeste ambele formatii ...

Cristy
19th November 2005, 18:58
pfoai min 90 penalty 1 1 mda ....

Cra10veanu
19th November 2005, 21:06
miril, sintem multumiti amandoi ? :D

Platanu
19th November 2005, 21:16
miril, sintem multumiti amandoi ? :DEu,unul nu sunt multumit.:no: :rosu: :no:

rhadoo
19th November 2005, 21:37
MECI INTERESANT
dar se pare ca nu a prea fost penalty pt national
oricum saracii de la pandurii sau luptat dar asta e fotbalul
HAI JIUL!

Pacala
19th November 2005, 22:05
pacat ca rezultatul partidei a fost influnetat grav de arbitru......
de la un timp, nationalul este ajutata de arbitri in mod constant....:rosu:

Bancaru
19th November 2005, 22:14
Iar apar orbii din tara chiorilor. Rhadoo, tu ai face bine sa nu comentezi chestiile astea, pentru ca mi-am adus aminte ca am luat gol de la Jiul din offside. Nu a fost penalty, a fost un super şpiţ in coorul lui Ersin Mehmedovic. Asta nu se pedepseste? A dat in ala fara minge. E greu sa intelegi...
V-am pupat. Stiti unde ma gasiti. Cascati ochii!

Luci@n333
19th November 2005, 22:47
In prima repriza am vazut 2 echipe frumoase. In a doua am recunoscut Nationalul de prin alte etape ( cel patetic ). Nu am vazut ultimele 15 minute multumita FRF-ului sau LPF-ului ( ma rog nu stiu cine le face ) si programarilor lui.
Cel mai ciudat public din tara la TARGU-JIU TATAAA!!!
Fulare cu craiova, caciuli cu steaua si dinamo, 0 materiale sau fulare cu Pandurii.... CIUDATILOR!!!
Injurau ca la carciuma ca dadea out in favoarea Nationalului ... VAI DE OLTENIA VOASTRA.
P.S. La primul penalty .... SA VAZUT OFTICA.
Hai pa, urmeaza dinamo.

Cra10veanu
19th November 2005, 22:52
pai bancaru cum sa fii multumit cand ati egalat la limita, 11 m min 90 ?

rhadoo
19th November 2005, 23:12
Iar apar orbii din tara chiorilor. Rhadoo, tu ai face bine sa nu comentezi chestiile astea, pentru ca mi-am adus aminte ca am luat gol de la Jiul din offside. Nu a fost penalty, a fost un super şpiţ in coorul lui Ersin Mehmedovic. Asta nu se pedepseste? A dat in ala fara minge. E greu sa intelegi...
V-am pupat. Stiti unde ma gasiti. Cascati ochii!


MI am zis parerea ,nu trebuie sa te supere asta dar eu zic ca se putea da lovitura directa din careu la faza aia.cu asta basta.
nu stiu daca se dadea invers cum reactionai,fi obiectiv ca nu ai nimic de pierdut sau te ai luat dupa doctorita in fotbal?:headbang:
in rest numai de bine
HAI JIUL!/hello

Bancaru
19th November 2005, 23:12
Pai Craioveanu, am zis eu ca nu sunt? Sau ca sunt?Meciul are 90 minute plu prelungirile. Banuiesc ca nu trebuie sa iti amintes de mari meciuri castigate, chiar, dupa minutul 90. Prunea a zis ca am avut mai multe ocazii. Eu nu am vazut meciul. Si sa spui ca al nu a fost penalti, cand cred ca la ora asta Ersin sta cu dop de damigeana, ca are ochiu maro cat adidasul lu' ala... sa fim realisti.
Rhadoo, dar tu poti sa fii realist si echidistant? Lovire fara minge ce este? Daca nu i-a dat la gioale si i-a dat la cur are mai putin importanta? Eu sunt realist si zic ca nu stiu daca penalty-ul acordat Pandurilor a fost pe bune. Lovitura pe care a incasat-o Mehemedovic mi se pare cat se paote de clara.

saphicus
19th November 2005, 23:46
Acum era momentul ca FC National, sa ramana in "coasta granzilor" si sa se
impuna in lupta cu celelelte aspirante la podium!! Dar nu e ..totdeauna cum doresti in jocul asta cu...basica! Asta este!!
Si fata de un Steaua-Gloria 0-1 sau Dinamo-FC arges 1-2 ... tot mai bine este un ..1-1!!
Probabil ca politica pasilor marunti ne prieste!! Sa dea Domnul!!
Pasul cel mare...trebuie facut etapa viitoare!! Voi fi in Cotroceni ...sa-l fac si eu impreuna cu baietzii!!
HAI PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ok: :ok: :ok:

six
20th November 2005, 10:31
Acum era momentul ca FC National, sa ramana in "coasta granzilor" si sa se
impuna in lupta cu celelelte aspirante la podium!! Dar nu e ..totdeauna cum doresti in jocul asta cu...basica! Asta este!!
Si fata de un Steaua-Gloria 0-1 sau Dinamo-FC arges 1-2 ... tot mai bine este un ..1-1!!
Probabil ca politica pasilor marunti ne prieste!! Sa dea Domnul!!
Pasul cel mare...trebuie facut etapa viitoare!! Voi fi in Cotroceni ...sa-l fac si eu impreuna cu baietzii!!
HAI PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ok: :ok: :ok:
Lasa ca va razbunam noi etapa urmatoare ca jucam cu ei!!...ups????dar oare bea vrea?????..../hello

miril
20th November 2005, 10:42
Bancaru, Blatulovici, un...incepator, a fost cel radical in declaratii. Da, dupa desfasurarea ostilitatilor ar trebui sa fiu multumit, dar nu si de jocul prestat, de aceea nu ma consider multumit pe intreg. Regulamentul prevede ca la orice iregularitate comisa in careul de 16 metri, indiferent daca are legatura cu faza de joc sau nu, trebuie sanctionata cu penalty. Am vazut faza la ProTv si prima impresie a fost ca....nu prea a fost. Sper sa o mai vad o data si atunci pot sa ma pronunt mai bine. Arbitrul parea bine pozitionat.

Bancaru
20th November 2005, 22:44
La care penalty te referi, Miril? Au fost 2. Mie mi s-a parut ca a fost un sut bine tintit in fundul lui Mehmedovic, daca la asta te refereai. In plus, nu vad de ce ar trebui sa se dea Balas cu noi. Dintr-o privire retrospectiva ai putea sa zici ca, in general, Nationalul a fost dezavantajata de arbitri. Nu ma refer la turul asta. Ma refer in general. cele mai mari scandaluri "postrevolutionare" cu arbitri au fost alea in care a o protagonista, oropsita, era Nationalul. Acum, ca am dat goluri in 2 sau 3 meciuri, in ultimul minut ne ajuta arbitrul. Eu nu exclud nici o politica de discreditare cu pasi marunti.

miril
20th November 2005, 23:40
Bine, asta intra in rechizit...oriu. Sa vedem daca-l salvam sau il deporatm pe...Andone.

Swisstec
21st November 2005, 00:47
Bancarule, eu nu stiu ce meci ai vazut, dar puteai sa urmaresti talk-show-urile de duminca seara dupa acea etapa si vedeai CLAR ca n-a fost offside! natzionalul joaca din ce in ce mai prost, pacat... Unde e echipa care trecea de Heerenven si juca cu PSG in UEFA???

be@
21st November 2005, 07:24
Deci a fost penalty, a recunoscut si Perisic.Cred ca alte comentarii sunt de prisos.

alamar
21st November 2005, 11:12
Bancarule, eu nu stiu ce meci ai vazut, dar puteai sa urmaresti talk-show-urile de duminca seara dupa acea etapa si vedeai CLAR ca n-a fost offside! natzionalul joaca din ce in ce mai prost, pacat... Unde e echipa care trecea de Heerenven si juca cu PSG in UEFA???

Ai grija ca daca te uiti prea mult la talk-show-uri si la telenovele iti faci o impresie gresita despre viata. A fost offside la meciul ala despre care vorbesti. Iar jucatorii care formau echipa care trecea de Heerenven ii gasesti acum la altii. Noi acum defilam cu jucatori imprumutati. Si totusi se invarteste...

miril
21st November 2005, 13:07
Alamar, vad ca esti Galileo Galilei-ul Progresului! Sa se invarta in favoarea noastra! HAI PROGRESUL!

be@
21st November 2005, 13:13
Iar jucatorii care formau echipa care trecea de Heerenven ii gasesti acum la altii. Noi acum defilam cu jucatori imprumutati.
Mda...:headbang:
Multumim jINO si oLAROIU pentru asta.

miril
21st November 2005, 13:26
In afara de Burca si cei trei polisti, restul sunt ai nostrii, inclusiv Thwaite, cel putin pana la vara. Situatia nu se poate compara cu cea de la sfarsitul campionatului precedent.

Platanu
21st November 2005, 13:52
In afara de Burca si cei trei polisti, restul sunt ai nostrii, inclusiv Thwaite, cel putin pana la vara. Situatia nu se poate compara cu cea de la sfarsitul campionatului precedent.Totusi aveam echipa mult mai buna ca cea de astazi.