PDA

View Full Version : Etapa 13: FCM Bacau - Jiul Petrosani



ADelPiero
6th November 2005, 16:45
Vineri, 18 noiembrie 2005: FCM Bacau - Jiul Petrosani, ora 20:30, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
6th November 2005, 16:51
Victorie pentru Bacau. :D

Swisstec
6th November 2005, 17:14
MECIURI DIRECTE
FCM Bacau - Jiul Petrosani
52 -M- 52
24 -V- 20
8 -E- 8
20 -I- 24
75 -GM- 59
59 -GP- 75
58 -Pct- 50

baden
6th November 2005, 18:07
Jiul joaca mai bine ca Bacaul. Putem considera ca Bacaul si-a facut abonament pentru B.

be@
6th November 2005, 18:08
Ar cam fi cazul sa castigati...

codrind
6th November 2005, 19:08
Meci de care pe care! To be or Not to be!
Şi cred că se va termina exact cum va începe 0-0!

esku
6th November 2005, 19:46
X2 ..... doua echipe slabutze ..... un meci urat.....

Ammadeus
6th November 2005, 20:04
1-1

UrsMeier
6th November 2005, 23:28
Un derbi al suferintei..........cred ca va fi un X

Swisstec
6th November 2005, 23:48
Avand in vedere ca in Cupa i-am invins fara drept de apel, cred ca ii vom invinge! Urs Meier, fara suparare, dar se scrie derby(vine din engleza).

rhadoo
6th November 2005, 23:59
Avand in vedere ca in Cupa i-am invins fara drept de apel, cred ca ii vom invinge! Urs Meier, fara suparare, dar se scrie derby(vine din engleza).

subscriu
HAI JIUL!:yeah:

ADelPiero
7th November 2005, 02:05
X2 ..... doua echipe slabutze ..... un meci urat.....

da ... ai dreptate... dar eu merg pe un 1 ;)

NY_giants05
7th November 2005, 19:15
un meci plictisitor...pe un teren noroios, alunecos... fara nici un sut pe poarta
pronostic : 0-0

Rossi
7th November 2005, 19:30
pronostic X

satelitul stelei ,chiar daca joaca acasa , nu cred ca are forta sa invinga pe Jiul :ok:

Cra10veanu
8th November 2005, 05:44
Un derbi al suferintei..........cred ca va fi un X
cred ca ti-a placut vorba asta de aia o tot repeti, nu vad nici-un derby la suferintei, Bacaul e la rahat iar Jiul cel putin un pic mai sus, adica doar cu un deget in asa, si zic ca Jiul va bate,nu zic ci chiar SIGUR:drak:

ce_bine_e
8th November 2005, 10:18
ba oltene lasa-ne! "cand nu mai sti ce sa faci, ai putea sa incerci sa taci!
si daca nu am chef de tine lasa-ma! si daca vreau sa uit de tine lasa-ma!"
lasa-ne dreq ca ma inebunesti cu pronosticuri aiurea si false , in care nici u nu crezi!
bate Bacaul pt ca joaca pe teren propriu!

andrei_cj
8th November 2005, 11:20
Duelul suferintei o sa fie un meci de 1 X 2 slab calitativ! Nu poate pune nici un pronostic!

dede
8th November 2005, 12:25
meci de 1x2, cu putine goluri (poate chiar deloc)...meci slab

MINERU
8th November 2005, 14:24
Acum vom juca la Bacau... si vom adopta tactica Iasilui la Petrosani. Autocarul parcat in poarta si uitam un jucator pe la centrul terenului care va trebui sa faca difenta. Bacaul va juca cu presiunea asupra lor... Noi va trebui sa profitam si sa marcam pe contraatac.
Nu cred ca golurile vor lipsi... chiar sunt sigur ca vor fi goluri.
Si nu stiu cat de slab va fi meciul... vom vedea... un meci nu seamana cu altul.
Jiul joaca mult mai bine in deplasare sa speram ca o va face si la Bacau.
Sper intr-o victorie a Jiului!

Ammadeus
8th November 2005, 20:46
meci de x2, bacaul merita sa plece in b

rhadoo
8th November 2005, 21:32
In mod normal ar trebui sa batem ,daca tinem cont de meciul din cupa,insa un meci nu seamana cu celalalt
la cum ne a obishnuit JIUL cu rezultate de loto sper sa batem,cand zici ca bate ,i a bataie si cand zici ca ia bataie scoate niste rezultate nescontate,dar daca nu scoatem macar un x va fi destul de urat pt ca ne ducem la vale
totusi sper un 2
HAI JIUL PETROSANI!

iaro
9th November 2005, 03:40
Daca nu castiga acum, Bacaul se "scufunda" rau. Pe de alta parte Jiul joaca bine in deplasare si vor sa castige punctele pierdute cu noi. Cred ca va fi un X, desi nu va avantaja nici una din cele doua echipe.

Cra10veanu
9th November 2005, 06:00
ba oltene lasa-ne! "cand nu mai sti ce sa faci, ai putea sa incerci sa taci!
si daca nu am chef de tine lasa-ma! si daca vreau sa uit de tine lasa-ma!"
lasa-ne dreq ca ma inebunesti cu pronosticuri aiurea si false , in care nici u nu crezi!
bate Bacaul pt ca joaca pe teren propriu!
vezi ca te umflii in pene si poate te kci pe tine, pronosticuri false ? sa vii sa-mi faci pantofii daca bate Jiul :D
Ps : bai "caine rau" ( vine de la moldovean in gazda, vorba de pe litoral) daca vrei sa uiti de mine, pune-te-n fata trenului.
Bacaul in B alaturi de vaslui sau otelu sau poli i

simi_id
9th November 2005, 10:35
Na ca o zic si pe asta :D
Sper sa castige Jiul sa se afunde Bacaul, ca prea face puncte Steaua de aiurea in campionat.

Daca ar fi dupa mine as retrograda vreo 6 echipe :P

dede
9th November 2005, 11:27
Daca ar fi dupa mine as retrograda vreo 6 echipe :P
adica...iasi, otelu, vaslui ,bacaul + inca vreo 2, care sa intre la numaratoare, nu?

simi_id
9th November 2005, 13:47
adica...iasi, otelu, vaslui ,bacaul + inca vreo 2, care sa intre la numaratoare, nu?

Nu :)

Poli Iasi, Poli Iasi, Poli Iasi, Poli Iasi .... etc

Multumit ? :D

P.S. 1. Dinamo 29 Puncte ;)

dede
9th November 2005, 14:27
ooooo, poli iasi...e foarte bine
insa nu am priceput faza cu dinamo...daca te refereai la faptul ca ei sunt pe locul 1 si noi doar pe 2, sa stii ca nu ma stresez...inca
si ca sa nu fiu offtopic, meciu asta se va termina egal

GruppoApparte
9th November 2005, 20:42
parerea mea e ca va fi 0-0 , nu prea vad cine ar putea da gol

MINERU
9th November 2005, 20:50
Adica daca merg pana la mama dracului in moldova si nu vad macar un gol!!! Va rup degetele alea cu care tot tastati "0-0" :ciocan: :ciocan:
Bate Jiul cu 1-0 :evil: :evil:

orixontel
11th November 2005, 00:10
Jiul va castiga acest meci ! Ei joaca excelent in deplasare ! Bacaul nu mai e ce era inainte, iar B o asteapta ..... sper sa nu o astepte si pe echipa mea

stelistul16
11th November 2005, 00:13
eu cred ca jiul ii cea mai buna echipa ce joaca in deplasare.a facut probleme la fiecare echipa cu care a jucat in deplasare/hello

Ammadeus
11th November 2005, 00:40
x2 superclar

FORZA CFR
12th November 2005, 13:41
Un meci intre 2 echipe penibile, cred ca o sa fie 0-0

andrei_cj
12th November 2005, 14:50
Meci de 0 - 0 corect zici FROZA CFR!

simpson
13th November 2005, 00:28
Meciul e sambata seara de la ora 19:00, tot pe Telesport... si pronosticu' e 1 :D

Swisstec
13th November 2005, 17:51
CFR-istilor, voi cand atzi promovat cum eratzi??? Zic din nou, dupa cum s-a jucat in Cupa, JIUL castiga clar!

Swisstec
14th November 2005, 13:40
Antrenorul Ionuţ Chirilă e convins că Jiul nu va retrograda: "Noi şi Pandurii vom juca şi la anul în Divizia A. Nu îmi permit însă să spun numele celor care se vor duce în B".(GSP)
Din aceasta declaratzie ne dam seama ca Ionutz Chirila are de gand sa castige meciul cu Bacaul! E prea sigur pe el ca va castiga, deci sunt slabe sanse ca Bacaul sa scoata un punct!

baden
15th November 2005, 12:22
asa e ! desi aveti echipa care si cand joaca singura are sanse sa piarda!!!

metallic_rain
15th November 2005, 23:58
In final la cand si la cat se joaca meciul ca io nu mai pricep nika!

rhadoo
19th November 2005, 18:34
conduce JIUL!!!!!!!

Rossi
19th November 2005, 18:43
mai sunt 15 minute si Jiul conduce cu 2-1 ...sper sa
ramana asa rezultatul ....

Bacaul sa joace in B ....acolo ii e locul ....

rhadoo
19th November 2005, 18:50
doamne ajuta!
HAI JIUL!


Suntem Cei Mai Tari!
Hai Jiul!


ALO?moldovenii?cum e?bate bacau?mereti dracu
HAI JIUL!

STEAUA-MANIA
19th November 2005, 19:09
Frumos,alaturi de Vaslui,intre Bacau si Otelul se va decide cine pleaca in B!Din 4 echipe,moldova va ramane cu 2:)) Iasi si Bacau/Galati:DPacat ca nu pica mai multe..sa vezi cum ramaneam fara moldoveni:)))
Din pacate revine cancerul fotbalului romanesc:pinalti.

rhadoo
19th November 2005, 19:13
Daca imi pare rau de ceva ,este ca ne au batut cei mai slabi (iasi)care au fost la petrosani,si acum ma gandesc cum am putut pierde cu cea mai slaba echipa,parerea mea mai slaba si decat pandurii.dar asta e bine ca am batut la bacau
HAI JIUL!

The Surveyor
19th November 2005, 19:40
Ce facem domnu' Chivorchian cu obraznicii astia de la Petrosani, cu mentalitatea lor de divizia B? Se poate sa-ti aduca matale, cu o asa "experienta" in divizia A, cu antrenor categoria PRO, un asa afront. Rusine sa le fie!

Si Chirila sat, ce tip nesuferit... La al saselea meci in deplasare, fara infringere... Cine naiba se crede?

za_horse
19th November 2005, 19:47
Pentru Jiul iar au marcat 2 utisti, ma enervez :P. Felicitari Drida, felicitari Iedu si veniti acasa ca e nevoie...

t.b.
19th November 2005, 19:54
Felicitari alb-negrilor din Petrosani pentru victorie, 100% nu o sa retrogradati :ok:
bacaul in B ca merita... :drak:


@za_horse, las` ca azi ati batut cu 4-0 ;)

rhadoo
19th November 2005, 20:11
TE oftici?mori ca ati facut egal si noi am batut
stii ce scrie pe tine?BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
HAI JIUL

The Surveyor
19th November 2005, 20:32
Daca tot ne-am realizat obiectivul, luand, in sfarsit, inca trei puncte de la Bacau, sa-l mai bagam o data in seama pe domnu' presedinte al moldovenilor: si-au facut loc, in vasta d-voastra cultura fotbalistica, nume precum cele ale lui Costica Marinescu, Tiberiu Bone, Tudor Paraschiva, Francisc Fabian, Iuliu Farkas, Vajdea? Daca nu, va informez ca acestea sunt numele unor fosti mari fotbalisti ai Jiului, care bateau echipe grele ale vremii, prin anii '40, pe cand la Bacau se juca inca cu mingea de carpe pe tapsan.

Am facut aceasta precizare ca sa lamurim cum sta treaba cu traditia si experienta in divizia A.

Altfel, s-auzim numai de bine.

Si, evident, HAI JIUL!

Cra10veanu
19th November 2005, 21:04
care zicea ca nu le am la pronosticuri ? :D bravo Jiul :D

metallic_rain
19th November 2005, 21:14
Dupa acest meci, jur ca nu mai pricep nimic! Cred ca o sa ma apuc de cricket. Cred ca e mult mai ushor de inteles acolo care-i mersul cu tramvaiul!!!

rhadoo
19th November 2005, 21:33
ce se poate spune JIUL este echipa de loto,are rezultate contradictorii acasa si de cele mai multe ori rezultate asteptate in deplasare
oricum bravo baieti
HAI JIUL PETROSANI!

Swisstec
19th November 2005, 22:12
V-am spus ca vom castiga!!!/hello Pacat ca s-a vorbit de arbitraj inaintea meciului! Un joc frumos, desi au fost putzini spectatori si am vazut un teren facut praf! Nu se compara cu terenul de la Petrosani.:D Intr-adevar cam obraznici JIULUISTII astia: gata gata sa bata pe Dinamo, bate Bacaul...vor mai continua obrazniciile...
Multzumim pentru felicitari forumistilor Cra10veanu, t.b.(sper sa promoveze U!!!), za horse(hai cu U.T.A. in A!!!), Achiles pentru felicitari!!! Daca am uitat pe cineva, scuze!
P.S.: Bravo CFR Cluj:drak: (nu m-am putut abtzine!!!)

baden
20th November 2005, 08:26
Seche ar trebui sa-si ia echipa si sa o duca in spatele casei lui ... :) are loc acolo pentru a le da de treaba la baieti ...
bravo jiului !

iaro
21st November 2005, 22:17
Felicitari Jiul! In deplasare ramaneti foarte periculosi.
Bacau-le trezeste-te! Nu mai ratati atat!