PDA

View Full Version : Contestatii la avertismente



Pages : [1] 2 3

fia
5th November 2005, 17:40
Am si eu o nelamurire. Am primit un avertisment pentru o semnatura presupus ilegala.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=417281&postcount=719

Din cate am vazut eu pana acum se ruga userul sa schimbe semnatura in cazul in care nu jignea in mod evident. Semnatura mea nu jignea in opinia mea pe nimeni, dar daca imi zicea sa o schimb o schimbam.

Deci avertismentul mi se pare nejustificat. Pe de alta parte nici macar nu am primit notificare prin PM.

Astept raspuns doar de la supermoderatori sau admini sau explicatie de la Paul.

Paul
5th November 2005, 17:45
Deci

1) Imi cer scuze ca nu ti-am dat PM , este greseala mea.
Insa fiind user vechi , sti ca nu e permisa o asemenea semnatura

2)Semnatuta ta , e un "slogan" , unii il mai foloseau (foarte rar) , si se stie ce urmeaza

Nici actuala semnatura nu e in regula , te o rog sa o schimbi !

In faza initiala , "strofa" se termina cu M*** Steaua.

fia
5th November 2005, 17:50
Eu contest ca nu m-ai anuntzat sa o schimb pentru ca o schimbam.
Mie nu mi s-a parut jignitoare, daca unora li se parea, o schimbam.
Rog unul din admini sau SM sa anuleze avertsimentul.

desdemona
5th November 2005, 18:19
Nu contest faptul ca semnatura trebuia modificata, dar modul in care a procedat Paul nu este cel standard. Ii reamintesc lui Paul ca si la el au fost situatii asemanatoare.... si nu mai povestesc aici care era reactia lui. Cred ca ar trebui sa ia si asta in considerare cand aplica "aceeasi masura" si altora. Daca vrea sa se respecte regulamentul, ceea ce vrem cu totii, ar trebui sa o faca el in 1 rand, ca moderator.
In concluzie, e ok ca a modificat semnatura ... pe care .. apropo - nu o are numai fia - dar trebuia sa anunte userul prin PM. Ca sa nu mai zic ca fia nu e chiar un nou-venit.... si cred ca se putea rezolva cu vorba buna situatia, in nici un caz nu se impunea avertisment!...
Avertismentul se anuleaza.

fia
5th November 2005, 18:21
Oleeeee :)
Puteai sa pui si tu cu bold ultima linie sa vada si aia de mai departe... de la Bistrita asa.

Paul
5th November 2005, 18:30
Nu contest faptul ca semnatura trebuia modificata, dar modul in care a procedat Paul nu este cel standard. Ii reamintesc lui Paul ca si la el au fost situatii asemanatoare.... si nu mai povestesc aici care era reactia lui. Cred ca ar trebui sa ia si asta in considerare cand aplica "aceeasi masura" si altora. Daca vrea sa se respecte regulamentul, ceea ce vrem cu totii, ar trebui sa o faca el in 1 rand, ca moderator.
In concluzie, e ok ca a modificat semnatura ... pe care .. apropo - nu o are numai fia - dar trebuia sa anunte userul prin PM. Ca sa nu mai zic ca fia nu e chiar un nou-venit.... si cred ca se putea rezolva cu vorba buna situatia, in nici un caz nu se impunea avertisment!...
Avertismentul se anuleaza.

nu i`am dat PM fiindca fia e prea vechi si stia prea bine regulamentul , si stia la ce sa se astepte

Am spun , greseala mea :rosu:

t.b.
5th November 2005, 18:44
Da` ce-i cu semnatura respectiva... mie chiar imi place cantecelul cu pupaza :D

fia
5th November 2005, 19:37
Nu e absolut nimic, doar ca Paul are ceva personal cu mine.

Liliak
5th November 2005, 20:02
Acum nu mai e. Mai devreme era pe 5 randuri.

fia
5th November 2005, 20:04
NU d-aia a dat el avertisment.... hai ca stii si tu asta

Acum nu mai e. Mai devreme era pe 5 randuri.
@Liliak: Nu cumva ai uitat sa te deloghezi :D?

Paul
5th November 2005, 20:48
mie mi se pare ilegala semnatura in continuare si cer sa fie steasa !

Idee imi este foarte clara ...
Jignire catre stelisti

Vadim
5th November 2005, 21:00
Care e jignirea?

Paul
5th November 2005, 21:05
Vadim , este un cantec , care in viziunea galeriei Rapidului , dupa vine pupuza si spune , urmeaza M*** Steaua ...

Intelegi ...

Fia in varianta initiala a semnaturii , avea _ _ _ E _ _ E _ _ A
Ceva de genul asta , deci se vedea intentia de a scrie pe _ "M*** Steaua "

Exact cum mi-as pune semnatura

A* a*ut si vom avea mereu
B*ala pe t*g***
N* ****m pe ei la infinit
***e lu R*p**

fia
5th November 2005, 21:10
Am fost nevoit sa tai ultimul rand pentru a ma mentine in 4 randuri si voiam neaparat sa am si prima fraza.
Nu e nici o jignire. Asa imi plac mie povestile pentru copii. Daca vrei sa stii am ca ringtone pe telefon cantecul ala cu "Eu sunt motanul Danila, sunt cel mai tare motan, de soricei nu mi-e mila, oricand... aicea ii am" din Veronica.

Paul
5th November 2005, 21:27
Ete fix , eu am scooter - maria :P

inter
5th November 2005, 22:19
Paulica tata tu esti dus , da rau de tot .. interpretezi versuri , tragi concluzii ... oier curat!
despre jignirile aduse de tine "tiganilor" asa cum iti place sa spui ... nici macar o silaba ... esti jalnic ... si-i faci de "bafta" pe moderatorii de pe aici , basca mai ai si nesimtirea sa le dai avertismente la useri ...
esti dus!
ols n-are nevoie de tine!

fia
5th November 2005, 22:21
Lasa-l intere ca e si el mic si in vana, o sa se faca mare si-o sa-i treaca.

inter
5th November 2005, 22:23
mey nu-i dupa mine, e dupa "patroni" da daca ei accepta ca un imberb sa se "cace" in munca lor ... "toto inainte" ..!

apropo ... ca n-avusai timp ... Felicitari!:D:D stii tu pt. ce!:P

Gonzo
9th November 2005, 11:30
Vadim: ASP, Bornwild, Gonzo, Inter, Cra1oveanu avertisment pentru jigniri la adresa lui neamtu

este a nu stiu cata oara cand primesc avertisment gratuit... ba pt off topic, ba pt comentariu la poza, etc... pai scrie in regulament ca se ia avertisment in cazul in care comentez pozele in alta parte?

Vadime da-mi si mie mesajul jignitor pt care am luat eu avertisment... nu comentez la altii... strict persoana mea... cu ce am jignit eu? pt ce am luat avertisment?

don_denver
9th November 2005, 11:49
gonzo..chiar nu stii??...daca esti vlah...:headbang:

Gonzo
9th November 2005, 11:53
imi cer scuze ca sunt vlah :headbang:

va rog nu ma mai impuscati pt orice miscare cu avertisment, nu eu am ales sa fiu vlah... asa m-am nascut :D

bogho
9th November 2005, 11:58
tocmai vazui ca imi luai avertisment pentru jigniri.
primul meu avertisment.
adevarul e ca ma simt mult mai bine acum.
si mai impacat cu mine insumi :evil: :evil:

fia
9th November 2005, 12:41
Nu e vina lui delpiero ca a dat banul... Daca au iesit 3 la numaratoare nu are nici o vina. Devina in cel mai rau caz e cine a dat avertisment cine le-a dat pe primele, sau cine le-a produs... Oricum si mie imi pare rau de inter....

Oricum vad ca am facut o moda cu contestarea avertismentelor.... :evil:
Acum sa vedem cati o sa aiba cauza solutionata.... eu am avut :evil:

bogho
9th November 2005, 12:42
eu nu vreau sa am cauza solutionata.
nu am eu ce face, daca pe unii in doare adevarul :drak:

Gonzo
9th November 2005, 13:09
macar de acum daca e sa iau stiu pt ce imi iau...

pai ce dreptate sa iti ce eu tie? ar fi si culmea sa apelez la tine... ma faci sa rad... si cam pt ce mi-ai da tu avertisment din mesajul de mai sus? :D :D :D

poate daca iti da sefu' tau ordin... ca vad ca nu binevoieste sa-mi raspunda aici... umbla cu atatatu prin alte parti

si inca ceva delpiero... ai deprins aceleasi practici ca sefu' tau... cand ti se spune un lucru incomod abuzezi de functie stergi mesajul pe motiv de off topic si eventual dai si avertisment...

Tudose
9th November 2005, 13:23
Din pacate, nu am vazut pentru ce s-au dat avertismentele, deci nu imi pot exprima o opinie obiectiva, iar mesajele incriminate nu mai exista, au fost sterse definitiv.
Despre AdelPiero: el si-a facut pana acum datoria de super-moderator. Nu spun ca nu are unele scapari, datorate mai ales varstei, dar in general si-a facut datoria.
In momentul in care a anuntat sanctiunile, nu era cazul sa insereze si emoticon-uri. E o problema de atitudine, iar ca SM trebuie sa fii neutru, mai ales in probleme administrative, nu sa iti exprimi sentimentele. Si-a dat seama de eroare, a revenit si a sters.

BornWild
9th November 2005, 13:24
Ba.........iar incepeti?...............uitati-va cine a inceput cu prazu si cu rasa masii si dupa aia mai vb............pai stau sa fac toti maimutoii mijto.?
Ce e vadime?..........vrei poze?............ia-le din presa daca vrei poze........hai ca sa ne comparam cu caministii morti de foame.
Cine l-a pus sa inceapa sa ne jigneasca?..........sau iar incepem showul?
Mi-am cerut omeneste scuze..ca nu stiam cum arata..........dar am facut o greseala ca m-am luat de el .........
Sau mai bine sunt gelos ca e macho....nici nu mai stiu ........

Hai mai da-ti si aici un avertisment, ca doar ati inceput campania

Tudose
9th November 2005, 13:30
Scopul nu ar trebui sa fie acordarea de avertismente, ci mentinerea climatului pe forum. E de preferat sa evitam, sa prevenim, decat sa sanctionam.
Un sfat pentru toata lumea: atunci cand vedeti ca cineva calca stramb, nu mai intrati in discutii care pot duce la scandal si lucruri neplacute. Aveti la dispozitie butonul "Report Post". http://www.onlinesport.ro/forum/images/buttons/report.gif

Si vorba lui BornWild: sa oprim show-ul si sa discutam despre sport. Forumul e plin de subiecte interesante. De vreo saptamana am inceput si eu sa devin mai activ la sport, insa din pacate problemele administrative apar din nou :(

BornWild
9th November 2005, 13:38
Pai asa ar trebui sa fie.........dar sunt lasati intentionat sa ne provoace......noi , normal ca nu stam cu mainile in san..........si cine cade cel mai nasol?..........born , gonzo , inter si ceilalti olteni.
Greselile genetice isi iau decat un avertisment.........noi , doua ca avem statut aparte
Ia sa fii fost un moderator atunci sa-i modifice aluia mesajul sau sa-l atentioneze!..........

In fine..........stiu ca nu avem dreptate........dar daca se vrea razboi....iese razboi..........nu ne e frica......il iau si pe paul cu mine ca am vazut ca e musculos si ala

Gonzo
9th November 2005, 13:43
ala ca a pus poze in care ne arata degetu' mijlociu nu a mai luat avertisment... dar noi pt cea mai mica aluzie sau off topic luam dublu sau luam in grup cate 4-5 avertismente... f interesant mod de a trata userii echidistant

BornWild
9th November 2005, 13:45
ba........daca am fi jignit..........nu l-am facut ..."prost"' "labagiu"."homosexual" ......nimik..dar absolut nimik
Poate copilul lui Inter e de vina ca s-a speriat saracutu'
Gonzo.......tu ti-ai gasit ma cainele?

Parca am fi la biserica aici.......nu avem voie glume ..nimik..........dar ala sa zica de praz si toate celelalte poate

Gonzo
9th November 2005, 13:50
chiar ma, inter si-a luat ban pt ca a avut curajul sa spuna ca i s-a speriat juniorul.... iar eu imi luai avertisment ca mi-a fugit cainele de acas'... :happy

bey sa nu care cumva sa aveti probleme si sa le spuneti pe forum ca va baneaza vadim pe toti :happy

Leo_
9th November 2005, 13:53
Mie mi-a disparut friptura din farfurie...Gonzooo, fi-ti-ar cainele de ras !! :D:D

BornWild
9th November 2005, 13:56
Inter, suntem alaturi de tine........stiu ca esti suparat..........si noi suntem suparati......probabil ca vom fii si noi langa tine cat de curand cu asemenea maniera de "judecare"
As fi mai bucuros daca as stii ca ala micu' e mai bine.......poate ca e si greseala ta ca l-ai scos pe aici prin parc..........mai apare cate o maimuta......normal ca se sperie copilu'

Gonzo
9th November 2005, 14:02
born in minutul in care tu ai postat acest mesaj, vadim a postat pe suporter Craiova... e interesat de situl nostru oficial... problemele forumului lui nu il intereseaza...

Neamtu
9th November 2005, 15:54
Bai, daca mi-aduc bine aminte bornwild a inceput sa jigneasca in momentul in care i-am facut observatie lui edmond ca sunt 4 reale intre craiova si valcea, si nu 5. Am dat cuiva in cap? De la aceasta observatie si pana a spune despre cineva o gramada de mizerii e cale lunga. In primul rand nu-si aveau rostul pe un thread in care se vorbea despre divizia B. Nu va mai vaitati, ca nu aveti dreptate. Eu nu am jignit pe nimeni referitor la felul cum arata si asta nu are legatura cu ceea ce scrii pe forum.
In ce ma priveste, o sa evit pe cat posibil sa mai intru in discutii cu vreunul din voi si as aprecia daca si voi ati face acelasi lucru.

bogho
9th November 2005, 15:57
eu propun ca toti olteni sa fie banati pe acest forum.

Gonzo
9th November 2005, 16:03
categoric, nu putem accepta astfel de comportamente pe forum :cool:

babyfat
9th November 2005, 17:15
Eu zic sa nu fie babati toti oltenii de pe forum, ci numai aia care fac probleme repetat. Ar fi bine ca in regulament sa se prevada ca la un numar X de "banari", contul respectiv sa fie suspendat definitiv. Astfel s-ar face repede curat. Si aici e vorba de toata lumea. Eu sunt nou pe acest forum, desi il urmarest de cel putin 1 an de zile. Am experienta pe forumuri in limba engleza, tot asa mari ca si asta, unde nu exista mila fata de elementele reprobabile care scriu, asa cum e si aici. Se pare ca intr-adevar exista aici mai multi oameni, in majoritate olteni, care scriu multe porcarii si trebuie eliminati. Si nu numai: Steaua si Dinamo sunt alte doua echipe care au uscaturi pe aici. Ar fi bine ca macar 5-6-7 oameni sa fie eliminati de pe acest forum. Va spus asta la rece, ca un om care a observat atent ceva timp. Daca deranjez, imi cer scuze.

don_denver
9th November 2005, 17:26
bey cate experienta acumulata intr-o zi de un user nou-noutz....ntz..ntz....miroase...de la posta..babyfat...du-te de schimba scutecele...parerea mea...

babyfat
9th November 2005, 17:30
Nu sunt user nou-noutz. Citesc aici de multa vreme. Pe tine nu te stiu, dar stiu din scris multa lume in special pe moderatori si admini care fac o treaba buna. O sa scriu mai mult, o sa vezi, pentru moment asta e singurul forum din Romania pe care stau, dar mai sunt pe forumuri de afara (Marea Britanie) de pariuri.

Tu ai 1 luna, esti senior.

bogho
9th November 2005, 17:35
Eu zic sa nu fie babati toti oltenii de pe forum, ci numai aia care fac probleme repetat. Ar fi bine ca in regulament sa se prevada ca la un numar X de "banari", contul respectiv sa fie suspendat definitiv. Astfel s-ar face repede curat. Si aici e vorba de toata lumea. Eu sunt nou pe acest forum, desi il urmarest de cel putin 1 an de zile. Am experienta pe forumuri in limba engleza, tot asa mari ca si asta, unde nu exista mila fata de elementele reprobabile care scriu, asa cum e si aici. Se pare ca intr-adevar exista aici mai multi oameni, in majoritate olteni, care scriu multe porcarii si trebuie eliminati. Si nu numai: Steaua si Dinamo sunt alte doua echipe care au uscaturi pe aici. Ar fi bine ca macar 5-6-7 oameni sa fie eliminati de pe acest forum. Va spus asta la rece, ca un om care a observat atent ceva timp. Daca deranjez, imi cer scuze.

da, ai dreptate.
asa s-a intamplat cu unul Paul. era stelist, dar facea misto cam de toti userii de pe aici. era si moderator. se zvoneste ca avea un lingament extraordinar.

babyfat
9th November 2005, 17:42
Nu il cunosc, dar asa ar trebui sa se intample cu toti cei care fac scandal. Repet, poate aude cineva: la 3 "banari", suspendati oameni buni conturile de tot. Daca nu puteti din spate, macar de acum inainte. Toti astia care fac probleme de 3-4 ori trebuie zburati!

bogho
9th November 2005, 17:45
Nu il cunosc, dar asa ar trebui sa se intample cu toti cei care fac scandal. Repet, poate aude cineva: la 3 "banari", suspendati oameni buni conturile de tot. Daca nu puteti din spate, macar de acum inainte. Toti astia care fac probleme de 3-4 ori trebuie zburati!

e bine ca nu il cunosti.
toti cei care il cunosc sau pe care ii cunoaste au avut probleme cu el.:rosu:

fia
9th November 2005, 17:51
babyfat nu ti se pare un pic aiurea sa vii asa nou si neanutzat si sa iti dai cu parerea intr-o problema care e totusi de bucatarie interna?

Tu ai 1 luna, esti senior.
Are o luna peste un an implinit :D.

Gonzo
9th November 2005, 18:37
Nu il cunosc, dar asa ar trebui sa se intample cu toti cei care fac scandal. Repet, poate aude cineva: la 3 "banari", suspendati oameni buni conturile de tot. Daca nu puteti din spate, macar de acum inainte. Toti astia care fac probleme de 3-4 ori trebuie zburati!

eu cred ca ar trebui dati afara de la prima abatere... pai care se abate o data se va abate si a doua oara si a treia oara... asadar oameni buni suspendati toate conturile sa raman numai eu cu babyfat :D

Leo_
9th November 2005, 18:41
Daca ramai doar tu cu babyfat, va e suficient messengerul :D Si eu zic la fel: off with their heads de la prima abatere!! :D

Angelina Jolie
17th November 2005, 07:51
Si nu numai: Steaua si Dinamo sunt alte doua echipe care au uscaturi pe aici.
Al dracu' ca mai sunt cativa care tin cu o anumita echipa din parcul mare al Clujului, nu-mi vine acum in minte numele.:happy :happy

ieppy
17th November 2005, 17:27
vreau sa stiu si eu de cand expresia "loser patetic" e considerat o jignire. :D nu de alta dar vreau sa stiu si eu cum pot sa imi spun opinia personala nitr-un mod corect regulamentar. :happy :happy

corto
17th November 2005, 18:03
hahahahahaha ... it's not an offense mate, it's an oximoron!

ieppy
17th November 2005, 18:03
tu fiind cine?

corto
17th November 2005, 18:05
hmmm ... myself ...se pare ca umorul nu merge la clo(cenzurat) :D

Vadim
17th November 2005, 18:10
vreau sa stiu si eu de cand expresia "loser patetic" e considerat o jignire.
Cred ca ai spus totul singur. A sancionat bine Andreiush. Nu cred ca mai are sens sa dezvoltam discutia. :mda:

ieppy
17th November 2005, 18:13
corto, pe tine cine te-a trimis? si btw, macar invatza sa folosesti limba engleza daca tot vrei sa te dai rotund cand vb cu mine.

vadime, daca zisi tu, cum pot eu sa te contrazic? :P

fia
17th November 2005, 18:13
iete ma ca ieste 2 smecheri pe forum mai nou si freezer si corto.

corto
17th November 2005, 18:14
Ah. de cand asteptam asta1 My first conflict! yupiiii ... nu ca m-ai facut smecher Fia ... doar ca m-ai comparat cu freezer:(

fia
17th November 2005, 18:16
Pentru ca in anumite privintze (nu in toate, tu ai talent ca te-am vazut la ala cu 5 civinte sa faci compunere :D) te semeni cu el. Adica te bagi unde nu-ti fierbe oala, si dai impresia ca stii mai multe decat ar trebui.

Si stai linistiti ca nu e nici un conflict... ti se pare.

corto
17th November 2005, 18:18
eu sunt clona lui Superman! de aia stiu tot ... M-am inreg pe OLS cu 5 luni inainte sa postez primul mesaj ... am ublat prin arhive etc ... o fi si greu sa stiu anumite lucruri ... da tot nu ai zis ca-ti pare rau ca m-ai comparat cu Freezer :mda:

ieppy
17th November 2005, 18:22
:happy mortal. fia, lasa-i mah in pcae sa se inmulteasca. :D

desdemona
17th November 2005, 18:23
mie imi place de corto, nu seamana nici pe departe cu freezer! :)

corto
17th November 2005, 18:26
Plecaciuni stimata doamna! exact asta incercat sa-i explic lui Fia! Cat despre Dante ... am acasa albumele Sin City .. nici nu pot sa-l ating! e sub protectia lui Tarantino :D si Miller ... si Rodriguez.

edit: cute as hell ... thanks D! I wanted to do the same! :D

Vadim
17th November 2005, 18:27
iete ma ca ieste 2 smecheri pe forum mai nou si freezer si corto.
Vine din spate generatia noua. :) Concurenta pe posturi. :)

corto
17th November 2005, 18:28
freezer=paul
corto=pacala/gonzo/born ?

hmmm ... :P

fia
17th November 2005, 18:40
@corto: bine, daca vrei explicit, IMI CER SCUZE. Dar eu am considrat ca daca ti-am explicat la ce capitol te-am comparat e sufucient.

@Vadim: concurentza la ce posturi tata? Vadim, vadim de cate ori sa-ti zic ca numai in mintea ta sunt razboaie, tabere, concurentza si alte prostii din astea.

corto
17th November 2005, 18:44
Fia: scuze? n-ai de ce! sincer imi face placere sa fiu si eu bagat in seama ... mai ales ca eu m-am inscris pe forum cu vreo cateva luni inaintea lui Frigider si am doar 100 de post-uri in comparatie cu ... 1000 ale lui. Dar hai ca sunt off-topic. Nici o suparare, serios! Numai bine.

desdemona
17th November 2005, 18:50
Gata, acum ne pupam sau, dupa caz, ne strangem mana.. si ne vedem de ale noastre :)

Canadianu
17th November 2005, 18:53
corto=pacala/gonzo/born ?


:happy :happy gluma zilei :ok:

ieppy
17th November 2005, 18:54
I'm with you des. :P

Vadim
17th November 2005, 19:01
@Vadim: concurentza la ce posturi tata? Vadim, vadim de cate ori sa-ti zic ca numai in mintea ta sunt razboaie, tabere, concurentza si alte prostii din astea.
Era o gluma... Le inhati si tu... :mda:

Oricine si oriunde ar fi ii vom afla. :D

corto
17th November 2005, 19:05
Oricine si oriunde ar fi ii vom afla

brrrr ... veniti va rog in Cracovia pentru a lamuri situatia. :ok:

desdemona
17th November 2005, 19:18
Eu o sa mai merg :ok:

corto
17th November 2005, 19:22
Data viitoare nu scapi pana nu bem o bere :D Stiu vreo cateva baruri ... :P

MariusTR
18th November 2005, 08:09
Bravo, am ras cand am citit.... frustrarea lui dante care a fost avertizat pentru comportament barbar, dar deh asa e el nu se poate abtine de la jigniri si injurii, concluzia lui fia in ceea ce il priveste pe corto ca fiind mai talentat decat mine ( fac aici o paranteza, comparatie intre un maramuresean si oltean nu se poate face in nici o privinta ), declaratia senina a desdemonei care ma antipatizeaza din toate ţîţînile, asta dupa ce m-a dat in urmarire generala, corto care nu stie ca eu postam intr-o veselie si deschideam topicuri ce au facut cariera pe aici ( Dedicatiile muzicale, Regionalismele, Perlele) in timp ce domnul Paul - pe care eu il respect- se lupta de zor cu cei care il contestau....

Tot ce doresc eu e ca unii din voi sa actionati pe fatza si corect, sa respectati legile scrise ale OLS , dar si cele nescrise ale bunului simt... Daca va fi asa nimeni nu o sa iasa cu sechele de nici o natura...

Asa sa va ajute Cel De Sus!

ieppy
18th November 2005, 09:17
tu ai deja prea multe sechele. :happy nu mai ai nici o scapare, mai ai o singura solutie. In the immortal words of Daffy Duck: "I demand that you shot me now!":happy

P.S: des ai dreptate, prea e pe fatza, vadim, domnul paul. :D smells like teen spirit. :happy

P.S pentru frustrarea lui dante, si comportament barbaric(don't ask :happy) nu se da nimic? nu de aöta dar ca sa stiu ca pot sa folosesc si eu cuvintele astea mai des. :D

MariusTR
24th November 2005, 16:11
Deci, azi am intrat in "Arena " am sesizat ca Dante e clona lui Ieppy. A intrat copilul realmadrid.com care nu are ce cauta printre moderatori si m-a facut prost, mi-a stalcit nickul si a sustinut ca sunt clona , ceea ce nu e adevarat si nici corect ,conform regulamentului OLS. Am apelat la Tudose si i-am aratat unde m-a jignt. A sters jigniriile copilului realmadrid.com si problema s-a considerat a fi rezolvata.
Apoi copilul mi-a dat mie avertisment...
Am screenshots cu jignirea copilului si la cerere le postez.


De unde are copilul asta atata putere, jigneste si e iertat. De ce?
De ce lasati un copchil de 16 sa faca tampenii pe aici... de ce l-ati facut moderator?
Ce cauta el aici si nu la scoala unde trebuie sa umble ca sa invete?

AM DOVEZI ALE JIGNIRILOR LUI. Vreau sa stearga careva avertismentul primit si sa-l avertizeze macar pe copil, desi merita sa fie retrogradat pentru afirmatii jignitoare pe fatza!

realmadrid.com
24th November 2005, 16:32
Opa opa :D...sa citez dintr-o melodie f frumoasa :D

La cati useri ai provocat tu....nu vad de ce te agiti asa :)
"Clona" dante...a primit avertisment doar pt ca ai aberat tu in voie...tu ai scapat, pe nedrept.
Te-am facut clona si asta te consider in continuare, un om normal nu face ce faci tu....poate esti clona unui user cunoscut si vrei sa-ti versi frustrarile pe aici.
Tudose a sters mesajele alea, foarte bine a facut, dar din pacate pt tine, nu cred ca eu sau aliss...au inceptu cu mesajele idioate pe thredul acela....thread pe care s-a discutat cand tu, o noua clona...nu erai nascuta :)
Tu l-ai acuzat pe dante ca e clona, fara nici un argument....asa te acuz si eu pe tine....asa ca nu vad de ce comentezi :)

Cat despre avertisment, nu l-ai primit pt ce s-a discutat pe threadul ala..
Ai primit avertisment pt ce ai spus pe dedicatii (am si eu printscreen in caz ca editezi)...unde pe mine m-ai facut handicapat (cu o vrajeala ieftina de la tine, a aparut "andicapat"...dar toata lumea a inteles ce ai vrut sa spui) iar pe aliss ai facut-o printesa grasuna ;)
De cand si pana cand te legi tu de cum arata cineva...(3-4 olteni au primit aver. pt ca s-au luat de fizicul lui Neamtu) sau ma faci pe mine handicapat ?

Cat depsre puterea pe care eu o am, te asigur ca este la fel de mare ca a oricarui moderator :)

Eu ti-am pocit numele, recunosc :)...dar si tu ai facut-o cand mi-ai zis ".com" :)....pt prienteni sunt .com, real, reclama...cum vor ei....pt tine sunt realmadrid.com :)
Si nici "copilashul fara 3 dinti" nu cred ca ma cheama.

Tudose
24th November 2005, 16:38
@MariusTR
1) Cine are ce cauta printre moderatori nu decizi tu. Avem o metodologie pe care o aplicam in mod democratic. Daca trebuie sau nu retrogradat nu hotarasti tu.
2) Ce vrei sa spui cand afirmi ca faptul ca cineva sustine ca e clona nu e corect conform regulamentului OLS?
3) Pe thread-ul de pe ArenA v-ati atacat reciproc. Si tu ai scris ceva despre un "handicapat" si ai modificat apoi. Iti aduc eu aminte daca ai uitat. Am considerat ca e mai bine sa inchid scandalul si nimeni nu a primit avertisment.
4) Ai primit avertisment pentru jigniri pe alte thread-uri:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=439221&postcount=456

Vad ca ai trecut si la amenintari:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=439333&postcount=6154

Cine trebuie sa fie moderator si cine nu, lasa-ne pe noi sa decidem. Cam mult tupeu sa acuzi insa cand si tu esti cu mata in sac.

Exista dovezi si ale jignirilor tale.
Daca vrei ochi pentru ochi, se poate da avertisment si la .com, iar tu mai primesti inca 2 in afara de cel existent, pentru ce ai scris acolo, deci o pauza de 3 zile.


P.S. Vezi ca realmadrid.com nu poate fi la scoala, ca e greva...

MariusTR
24th November 2005, 16:39
@ realmadrid.com
1.Termenul de andicapat vine de la Andi... nu exista in Dictionar asa un cuvant.
Andicapat = copil care seamana cu "Andi", om simpatic si am considerat ca esti asa un om.
Nu exista "H"-ul in cuvant. Ar trebui sa fi mandru ca esti andicapat.
2. Dedicatia facuta lui aliss e o alintare printesa grasuna, asa o alint si pe prietena mea cu care fac sex in fiecare noapte, bre , o ador.
3. In ambele dedicatii am pus un zambaretz ca sa arat simpatie.

Sterge-mi avertismentul, bre ca l-ai dat pe nedrept si da-ti unul singur pentru ca m-ai facut prost pe fatza. Bag imediat si screenshots cu jignirea...

Si noi avem dovezi ale jignirilor tale.
Daca vrei ochi pentru ochi, se poate da avertisment si la .com, iar tu mai primesti inca 2 in afara de cel existent, pentru ce ai scris acolo, deci o pauza de 3 zile.

Pe dedicatii nu am jignit, tocmai am explicat de ce.
Avertizeaza-ne pe amandoi : pe mine pentru trolling ( asta zici ca am facut ) si pe .com pentru jignire ( termenl "prost") , stalcire nick ( freza, termen pe care il foloseste in continuare si e extrem de jignitor) + acuza de clona neadevarata. Pentru acest cumul poti sa-i dai direct pauza si suspendare drept de moderare.
Pentru dedicatii nu merit avertisment.

Vad ca ai trecut si la amenintari:
Cand un copil vine si-ti trage una in fatza razand, cum procedezi?
M-a jignit si apoi m-a avertizat tot el, in bataie de joc!

realmadrid.com
24th November 2005, 16:43
Ti-a spus-o si Aliss...nu te-am facut eu !

Toata lumea a inteles ce ai vrut sa spui...cu andicapat :)
Cat despre simpatia ta....sunt convis :D...daca pui un smile nu te scapa neaparat de vina :)
Eu nu sterg nimic, daca Vadim/Tudose, desdemona/delpiero cred ca este ilegal...nici o problema :)

PS_Ce faci tu cu pretena ta...de la sex shop...(atunci cand o unfli e mai grasuta) e treaba ta....sincer, pe noi nu ne intereseaza :D

Tudose
24th November 2005, 16:47
Pe dedicatii nu am jignit, tocmai am explicat de ce.
Avertizeaza-ne pe amandoi : pe mine pentru trolling ( asta zici ca am facut ) si pe .com pentru jignire ( termenl "prost") , stalcire nick ( freza, termen pe care il foloseste in continuare si e extrem de jignitor) + acuza de clona neadevarata. Aici poti sa-i dai direct pauza si suspendare drept de moderare.
Pentru dedicatii nu merit avertisment.
Ce bine le zici tu cine si cum merita avertismente, parca ai fi moderator... Ai un stil tare asemanator cu altcineva...
Am decis niste lucruri, sentinta e definitiva si cazul inchis.

MariusTR
24th November 2005, 16:50
PS2: desdemona , ai liber sa tragi in plin in directia mea, sunt pe lista olteneasca , bucura-te!

desdemona
24th November 2005, 17:32
PS2: desdemona , ai liber sa tragi in plin in directia mea, sunt pe lista olteneasca , bucura-te!

S-avem pardon, oltenii sunt simpatici si ii jignesti alaturandu-te lor ;)

Ca o observatie... ce se oftica unii cand ii ignori :D Vezi ca ai o obsesie cu mine, ma pomenesti peste tot (nu ma uiti in nici una din zile :D) ..... ai grija sa nu ajungi sa ma visezi si noaptea... ca, din pacate, o sa ramai cu visele :happy

Acum m-am deranjat sa-ti raspund pentru ca era vorba de olteni, ca altfel nu am tresariri in ceea ce te priveste. :D

MariusTR
24th November 2005, 17:37
S-avem pardon... am zis ca sunt pe lista oltenilor nu ca sunt cu ei... adicatelea OLS are fobie pentru olteni si sunt persecutati... pe undeva ma simt si eu aici ;)

Pe la inceputurile mele pe aici imi propuneai chiar sa moderez pe topicul de "Muzica" , atunci ma placeai... deh, uitam repede ;)
Eu te-am scapat de Gabriel pe diverse, eu i-am zis in fata ca e ridicol ca te urmareste... ai uitat.

Oricum acum ai liber si de la conducere sa ma executi... nu-ti mai tre' motiv acum

realmadrid.com
24th November 2005, 17:40
@MariusTR

Tu nu esti oltean, dupa cum spune si desde, ii faci de ras daca te declari alaturi de ei :D
Dupa avatar....pari o clona :D....stiu un oltean autentic care a folosit avatarul asta mult timp :D (useri mai vechi pot confirma :D)

Darkslowstar
24th November 2005, 17:45
Freezere, tu-mi aduci aminte de cineva, dar nu-mi dau seama acum de cine si nici nu-mi obosesc putinii neuroni pt asa ceva. :)

MariusTR
24th November 2005, 17:49
Bine buey, simpaticii lu' peshte , eu , MariusTR sunt clona lui freezer, m-ati prins bre!

realmadrid.com
24th November 2005, 17:50
Hai sa te banam atunci :D

Inca ceva, umbla o vorba prin oras despre aniversarea a 1 an de existenta gruppo-maxima in Craiova, esti si tu invitat :D....olteanule ?

alejandro
24th November 2005, 17:53
Bine buey, simpaticii lu' peshte , eu , MariusTR sunt clona lui freezer, m-ati prins bre!
eram sigur!!!

desdemona
24th November 2005, 17:54
S-avem pardon... am zis ca sunt pe lista oltenilor nu ca sunt cu ei... adicatelea OLS are fobie pentru olteni si sunt persecutati... pe undeva ma simt si eu aici ;)

Pe la inceputurile mele pe aici imi propuneai chiar sa moderez pe topicul de "Muzica" , atunci ma placeai... deh, uitam repede ;)
Eu te-am scapat de Gabriel pe diverse, eu i-am zis in fata ca e ridicol ca te urmareste... ai uitat.

Oricum acum ai liber si de la conducere sa ma executi... nu-ti mai tre' motiv acum
1. Au fost multi persecutati pe ols, nu doar oltenii.
2. Nu ti-am propus nimic, vino cu dovezi daca afirmi asa ceva. Nu fac eu propuneri pentru moderatori, in cel mai bun caz imi dau cu parerea daca ma intreaba administratorul forumului :D Chiar nu stiu la ce te referi, ar fi buna o lamurire, sunt interesata :D
3. De Gabriel nu aveai cum sa ma scapi, pentru ca nu ma urmarea. Era amuzant sa "conversez" cu el, dar din pacate s-a oprit dupa ce am scris pe forum ce imi spunea el pe PM-uri....
4. Mersi, daca vroiam sa te execut as fi avut si motive, cel putin azi - la cat ai jignit - si nu-mi trebuia nici un liber. Nu ma intereseaza executarea nimanui... cu cat mai multi utilizatori cu atat mai bine, nu ma intereseaza pe mine provenienta si tipul lor, cum de fapt nu ma mai intereseaza multe chestii ;)

realmadrid.com
24th November 2005, 18:01
Inca ceva, la aniversare vor fi peste 40 de invitati..dupa multe forumuri :D..

@Marius
Eu spun sa te interesezi, nu merita ca un oltean de calibrul tau sa rateze asa un eveniment :D

MariusTR
24th November 2005, 18:02
Am zis ca azi nu mai am chef de tine, ce palaria mea nu intelegi din afirmatia mea?
Vorbesc romaneste... limba romana care este, bre!

alejandro
24th November 2005, 18:04
freezer,nu cred ca cineva ma va cataloga ca amic a lui freezer,in definitiv nici nu ma intereseaza ce cred altii,important e ce fac eu...si n-am cum sa ma murdaresc,Ionutz si Desde imi sunt amici,la fel imi esti si tu Marius.Nu inteleg de ce nu puteti trece peste anumite momente si sa le faceti uitate,lupta asta nu prea isi are sens....se va lasa cu victime si rezultate pe care nu cred ca le doreste cineva...
eu zic sa incetati sa mai postati toti:
tu Marius,tu Realmadrid.com si tu Desdemona,astfel conflictul nu va mai evolua si faza va fi stinsa...chiar imi doresc sa va calmati cu totii...mai iesiti la o tigara,cand reveniti va fi mai bine!!!

desdemona
24th November 2005, 18:07
@alejandro, stai tu calm ca n-am nimic cu nimeni... ma intereseaza numai niste afirmatii facute pe threadul acesta. Atat. Nu m-am mai implicat in nici o alta lupta, ca nu ma intereseaza subiectul, daca ma intelegi.

alejandro
24th November 2005, 18:10
Te inteleg,Des,asa e mai bine...

later edit:
mersi la toti pt ca ati facut ce v-am rugat,apreciez faptul asta!!!!

MariusTR
24th November 2005, 18:23
Mie mi-a trecut febra... scuze daca am deranjat, nu-mi place sa pierd.. trebuie sa invat si asta odata.
alejandro, cand te prind iti ard o bere, frate :P
desdemona, hai sa o lasam asa....

alejandro
24th November 2005, 18:30
Bravo Marius!!!/hello

p.s.:despre bere singur ai zis-o:P
p.s.s.:desde a zis ca o lasa,deci nu vor fi probleme!!!

desdemona
2nd December 2005, 03:07
Pe la inceputurile mele pe aici imi propuneai chiar sa moderez pe topicul de "Muzica" , atunci ma placeai... deh, uitam repede ;)

Ma simt datoare sa lamuresc aceasta afirmatie, pentru ca freezer nu a binevoit, desi l-am rugat. Am gasit intamplator explicatia pentru ceea ce spunea el:


@freezer, imi dadusi o idee... de ce nu deschizi un topic (daca nu este deja :D ) in care sa vorbim despre videoclipuri - care sunt mai bine realizate, care ne plac.. etc.? :)


Ps la PS lui desdii : Onoarea sa revina celor 2 moderatori simpatici. Am zis. :)


@freezer - muzica nu are moderator deocamdata :ok: asa ca te poti baga linistit sa deschizi topicuri... in fine.. nu vrei, nu vrei :) Nu te pot obliga :)



Pentru conformitate: Dedicatii muzicale pe OLS (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9292&page=2), mesajele 24, 25, 27. Era vorba despre sugestia mea ... de a deschide freezer un thread in care sa vorbim despre videoclipuri (lucru pe care il poate face orice user, nu neaparat moderatorii sectiunii respective, cu atat mai mult cu cat "Muzica" nu are moderator), nicidecum sa devina moderator acolo :o: :evil: Of of, mai mai :rolleyes:

delaparis
7th December 2005, 01:40
Bai voi il omoriti pe mariusTr cu singe rece ...

Ca aveti voi oameni buni de sunteti asa rai ???

Mi se stringe inima cind va vad asa "ceausesti" ...

Va tot citesc de citeva zile si tot sper sa vina cineva sa calmeze prostia dar tot degeaba ...
Sunteti personaje interesante toti dar foarte foarte iritati ... Ce va lipseste mai dragilor ? Ceva urit in viata ? Un parinte bolnav pe moarte ? Un copil handicapat ? O ruda care moare de foame ? Un cancer in familie ? ...

Hai ca imi vine sa vomit ...

Va rog frumos ... mariustr termina sa-i termini pe toti ! Ceilalti nu va mai comportati ca o haita de ciini turbati !

Eu singur aici in aia masii al parisului as vrea sa regasasc un pic de umanitate originara de pe la mine de acasa ... (scuze dar limba romana imi e din ce in ce mai straina .. snif ... )
E singurul forum in romanaeste in care pot sa citesc ceva civilizat din cind in cind ...
Nu va mai crispati asa credeti-ma ca nu merita !!!

Darkslowstar
7th December 2005, 01:58
Tu ai luat ceva in seara asta sau ti-e prieten ipochimenul? Ai urmarit posturile lui de curand? Am fost chiar foarte blanzi cu el, ar fi trebuit avertizat mai curand. Mai documenteaza-te!

delaparis
7th December 2005, 02:02
Johnny : am citit tot ...

Ma plasez deasupra daca ma intelegi ... Dar oricum nu conteaza foarte mult ce zic eu ... daca imi dau seama ...

Darkslowstar
7th December 2005, 11:38
Daca ai citit totul cu atentie ai vazut ca nu are nimeni cu el, doar ca in scurt timp a reusit sa se faca antipatic la toata lumea, ceea ce este intradevar o performanta. Nu are nimeni nimic cu el, mai curand are vacarul cu satul :)

Leo_
7th December 2005, 11:45
Nu are nimeni nimic cu el, mai curand are vacarul cu satul :)
Asa e...Marius s-a transformat intr-un adevarat cowboy texan sparat pe ranchul sau, care pushca in dreapta si in stanga :P Din fericire, gloantele lui sunt oarbe :D

realmadrid.com
19th January 2006, 21:36
"Te rog nu generaliza...sunt sigur ca doar papagalii care se cred "gigoloi" au aceasta parere ..."

In acest mesaj ii raspund lui Aliss, nu intrerup nici pacea nici "buna dispozitie a forumului si a forumistilor" :no:
Daca eu spun "papagal" si un idiot se crede, atunci nu este jignire :ok:
Daca spun "realmadrid este un papagal"...pai atunci chiar este o jignire...

Pacat, pentru ca cei care s-au simtit atacati de mesajul meu, este foarte clar ca se cred si sunt niste papagali...iar cand le spui pe nume sar in sus si apasa pe butonul "report bad post"...deh, asa sunt si ei bagati in seama de "aia mai mari ai forumului"

Sunt sigur ca acest avertisment a venit pt ca Mariusica, ala din Baia Mare si-a cam furat-o pe forumul asta....cand a avut conflicte cu mine si cu toata lumea....iar acum dupa ce s-a dus cu PM-urile pline de rugaminti si plangeri la Vadim, acesta s-a trezit sa ma avertizeze doar pt ca unul s-a simtit jignit de afirmatia "papagal"

PS_Pt. capetele seci care cred ca semnatura "Salvati papagalul frezat" este ilegala, le transmit sa mai studieze un pic regulamentul forumului.

stefanm14
19th January 2006, 21:48
realmadrid.com, las-o ca de data asta ai intrecut masura, dupa ce a revenit dupa ban, nu a mai zis nimic, si acum tu vii pe un thread pe care discutiile erau on-topic, cu o aluzie ieftina si clar pornit pe cearta. Pana acum ai cam avut dreptate, dar de data asta ai meritat-o. Parerea mea.

Paul
19th January 2006, 21:53
.com , las`o ca pute

Stiu cu toti ca te refereai la mariusTR , da daca tot e sa iei avertisment zii si tu ceva de cea care l-a adus pe lume (aka mama lui , sau ma-sa )

Asta in cazul in care ai ceva personal cu el ...

realmadrid.com
19th January 2006, 22:05
Eu n-am spus "XX este un papagal", am spus doar papagal...fiecare crede ce vrea :ok:

Eu nu pot sa-l injur cum a facut-o el...eu ma revansez prin alte moduri :ok:

Paul
19th January 2006, 22:08
aaaaa , deci tu il provoci , el raspunde , si tu il avetizezi ; macar tace si fa`te ca uiti ... da mai esti si prostutz :D
atunci imi pun probleme cine e papagalu :evil:
tu sau el :D

fia
20th January 2006, 14:43
Cam aiurea : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=487143&postcount=809

Eu cred ca e exces de zel. Sorry Uti! Tudose nu s-a sesizat, ti-ai facut si tu de lucru :D

MariusTR
31st January 2006, 15:00
Vreau sa protestez...pentru avertismentul meu.
Si sa felicit pentru avertisemntul lui paulica... si-o merita. La cat mai multe bistriteanului!

Paul
31st January 2006, 15:18
Vreau sa protestez ca:

- NU AM FOST ANUNTAT PE PM (pentru a cata oara) ... :rosu:
Pana acum in toata viata mea pe OLS nu am fost anuntzt la PM de avertisment , insa cand eram mod , am fost pus la zis pentru ca nu anutz avertismentele pe PM

- cum nu citesc lista neagra , noroc ca am citit ce a scris asta de mai sus , ca altfel nici nu bagam de seama

@Tudose , arata`mi si mie print screenul ala, ca sunt curios sa vad motivul...

Paul
31st January 2006, 19:40
Repet , nu stiu pentru ce am fost avert. ...
Nu tin minte ce am postat , adica care mesaj a fost editat

Daca tot nu am fost anuntzat pe PM ca vad ca e optional , dar RECOMANDAT chiar de catre Tudose , (cf. reg) , macar sa fie scrie pe LN un link sau motivul (l`ai facut bou pe X , sau ceva de genul asta)

E clar ai declansat vanatoarea Tudose ... :happy:

desdemona
1st February 2006, 00:10
La rugamintea lui Tudose, postez un printscreen pentru Paul.

Paul
2nd February 2006, 00:52
apropo , cer anularea tuturor celor 3 avertismente primite ieri de la ronaldinho

fia
2nd February 2006, 16:41
Cine m-a debanat si de ce?

Paul
2nd February 2006, 16:42
cadou de ziua ta de la El Greco :D

fia
2nd February 2006, 16:58
Ce *****....
N-am nevoie!

Grecule, baga mare!

Vadim
2nd February 2006, 17:08
Fia, esti penibil. Ai scapat controlul.

gicu
2nd February 2006, 17:09
Cine m-a debanat si de ce?
Cum ti-ai dat seama ca esti debanat? :D

Mihai
2nd February 2006, 17:10
I-am zis eu:drak:

Paul
2nd February 2006, 17:33
pai fia nu scrie de pe contul tau :great: ?

Mihai
2nd February 2006, 17:37
:happy asta numai o minte creatza o poate concepe!
Sunt altii abonati sa posteze cu clone nu eu:)

Paul
2nd February 2006, 20:23
In atentia conducerii OLS ...

Decizia banarii:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=502912&postcount=844


Paul, 3 avertismente acumulate (31th January, 1st February, 2nd February), ban 7 zile, fiindca de la ultimul ban nu au trecut mai mult de 30 de zile

Primul avertismente , dat de Tudose , acoperire regulamentara dar fortat.
Vreau sa spun ca unii useri de gen cip_81 , folosesc fraze de genul "bubui de prostie" si nu au patit nimic , desi personal am scris minim 10 Report Bad Posts la adresa lui cip_81.

Dar sa zicem ca e legal primul.

Al doilea dat azi ... desi in evidentza lui andreiush figureaza ca si ieri ...

---------
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=502453&postcount=32


In urma celor argumentate aici si a consultarilor cu alti moderatori, am decis comutarea sanctiunii in cate un singur avertisment atat pentru Paul cat si pentru Cry. Am inteles ratiunea pentru care ronaldinho a actionat sever, in scopul de a proteja forumul pe care il are in grija, insa am considerat ca trebuie sa mergem pe un criteriu uniform de acordare a sanctiunilor.

Consider ca acest avertisment este DISCUTABIL ...
Mai intai ai revenit de la 3 avertismente la 1 , insa nu cred ca trebuia acordat nici macar unul.

Au fost 3 mesaje offtopic , si daca studiezi lista neagra , o sa vezi ca nimeni (exceptandu`l pe remy - pentru care offtopicul e un mod de a trai) nu a luat avertisment pentru offtopic , desi eu nu sunt nici primul , nici ultimul care face off topic nevinovat.

Va rog sa reflectati asupra acestui avertisment.
---------------------------

Avertisment 3:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=502803&postcount=843 - acordat de Vadim


Paul, avertisment pentru jigniri pe threadul : Cine sunt adevaratii nostri rivali?

Cautam threadul.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11131

Am 3 mesaje pe acest thread !

1) http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=491438&postcount=4


eu votez Petrolul si UTA , 2 echipe care ocupa un loc asemanator cu voi in istorie ... (nu ma refer la prezent cand cele 2 teamuri sunt in B)

2)http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=491453&postcount=6


pentru voi or fi rivali ... pentru noi nu reprezentati nimic

3)http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=497197&postcount=16



esti jalnic ...

Despre victorii din Cupa de la Targoviste , memoria mea selectiva imi spune doar de un meci cand ne`ati eliminat la penalty`uri , in martie 98, cand Ritli si Marius Luca au fost eliminati ...

Apoi ati devenit sclavii Rapidului , si in aprilie-mai 98 , ne`ati servit un 3-2, ati luat carutza de malai de la ei ...

Alea ca presa vuia sa ne dati meciul au fost inventii ... stiu exact conjuctura... Rapidul era echipa cu bani a acelor momente , Cocos si Mucescu disperati dupa titlu , noi veneam dupa 5 titluri la rand si a fost o onoare pentru taranimea dependenta (de banii Rapidului) sa invinga Steaua (singura infrangere din deplasare in acel sezon)

Pana la urma am luat titlul , dupa 1-1 in Giulesti (ce gol a puscat Ciocoiu) , si 2-2 la Craiova - Rapid in ultima etapa ...

Vad ca va asumati acel 3-2 ca pe o mare victorie , insa sunt curios de ce SPortul nu isi asuma ca o mare victorie , acel 1-1 din etapa a XXXIII-a , adik penultima.

Apoi a urma declinul nostru , cu acel sezon penibil cand Petrolul ne`a servit 5-1/4-1 , si ati prins si voi o zi buna si ati batut cu 4-0...
Atunci veneam dupa ce eliminasem West Ham United (0-0 la Londra) , si aveam echipa dezintegrata de accidentari (Duro si Miu au lipsit la acel meci )

Cat despre 1-0 din Ghencea (gol Cristi Vlad) deja era satelitul natural a lui Dinamo , si si-au bagat baietii din Groapa coada la domnu arbitru ...

Nu ne`a dat 11 m la 0-0 , si i`a eliminat pe Neaga si Mutica ... mare victorie domne...

Cat despre alte "multe altele " te astept sa ni le expui , ca in ultimii 8 ani , cam astea au fost toate rezultatele bune ale voastre ...

Ma rog , ai uitat de un FC Arges - Steaua 0-4 , unde daca vroiam va dadeam in genul Poli - Steaua 1-8 (am inceput cu gol in min 2 - Trica) ...

Nu pot sa inteleg cum voi aveti pretentia ca cei mai mari rivali ai vostri sunt cei de la Steaua , cand pentru noi , pentru Steaua, FC Arges e o cantitate neglijabila , o anexa a lui Dinamo , care traieste de pe urma lui Dinamo (jucatori , bani - imprumuturi credite) care aprovizioneaza Rapidul cu jucatori ...

E nornal , cat timp mentalitatea voastra e filo- Rapid si filo-Dinamo , mi se pare normal sa antipatizati STeaua.

Aveti un singur personaj cu onoare si caracter si tot clubul : Sorin Cartu , care fara discutie ca are un feeling pozitiv fata de Steaua , si asta se vede din indarjirea cu care au jucat jucatorii in Stefan cel Mare.
Insa asta nu schimba situtia , tot o anexa a lui Dinamo ramanetz

Consider ca si acest avertisment , este eronat acordat ...

expresia "esti jalnic" nu mi se pare o jignire , asa am decis eu sa`mi incep raspunsul la adresa lui Tudose pe tema Steaua vs FC ARges.

Vad ca Vadim mi-a dat avertisment , desi iarasi eram pe un forum unde Tudose eram Moderator , pe langa functia de administrator.

Mai ales ca el mi`a raspuns ...

----------------
Sa nu fie oare vanatoarea lui Paul ?
3 avertismente , 2 date de Tudose si 1 de Vadim ...tocmai cei 2 administratori

Oare nu mai sunt moderatori , care sa-mi dea avertismente... le e frica dupa ce a patit ieri ronaldinho ?


Oare se fac ca uita ca urmeaza Arena , si am meci cu Dinamo...

aviz amatorilor , nu va mai luatzi de echipa FC Arges...
Cine se ia de Pitesteni (daca fac un mic de efort , stiu ca colegul de suferintza cry e in razboi total cu argesenii , in frunte cu Tudose si Esku) , ajunge banat

3 , 7 , 10 zile nu conteaza...

-----------------
Concert , solicit (daca se poate) ca contestatia sa fie analizata de oamenii neimplicati direct in caz ...adik Tudose si Vadim sa fie exclusi din analiza ... oare sunt si alti factori de decizie pe forum ...

Daca e nevoie pun la dispozitie mesaje asemenatoare , in care altii folosesc cuvintele "esti jalnic" "bubui de prost" , si nu au patit nimic , desi am raportat ... !!!!


Apropo , am fost avertizat de Vadim azi pentru un mesaj postat acu 5 zile , insa un s-a sinchisit sa`l modereze daca erau JIGNIRI ...

De ce nu te uiti domne , ca 99 % din mesaj era argumentare pe meciuri clare ?

Oricum , indiferent de decizie , e clar ca regulamentul nu e acelasi pentru toti ...

Daca imi spune mie cineva (exceptand cei 2 admini) ca pentru acel "esti jalnic" se da avertisment , eu imi dau foc la valiza...

hai sa zic ca pentru "bubui de prost" adresat lui remy , exista circumstantze de avertisment , insa celelalte 2 sunt fortate !!!

stefanm14
2nd February 2006, 20:45
Parerea mea...

Primul avertisment : Il consider 100% corect. Nu vad de ce sunt necesare aceste jigniri, in locul argumentelor, chiar daca vorbim de remy, un caz cat se poate de special. Iar afirmatia "de ce mi s-a dat mie avertisment, pt ca altora nu li s-a dat pt acelasi lucru" nu sta in picioare, atata timp cat vorbim aici de avertismentele tale paul, unde in acest caz e o incalcare clara de regulament.

Al doilea avertisment : Sa zicem ca si asta este corect. Totusi, au fost 3 mesaje off-topic la interval destul de scurt de timp. Iar, nu vad de ce sa postezi pe aceeasi tema off-topic, mai ales ca stii ca mesajul va fi sters.

Al treilea avertisment : Greu de spus. Expresia "esti jalnic" nu mi se pare o jignire, mai ales pt ca era folosita mai mult cu sensul de "argumentele tale sunt jalnice"

Deci, in concluzie, banarea are circumstante atenunate, si agravante deoarece se stie ca Paul nu este un sfant.

Cainele
2nd February 2006, 21:02
e cu dus si intors din punctul meu de vedere ,dar ma rog...daca asa s-a considerat...
nici Paulica nu e usa de biserica ...

ronaldinho
2nd February 2006, 21:17
ce tot ma chnuiam eu sa explic ieri.

Mihai
2nd February 2006, 21:22
:happy
Deci baietii astia cu ban-urile nu prea stiu ce fac:)
1. Fia care avea de isapsit o pedeapsa a fost debanat azi si apoi banat la loc!:rosu: - rosu nu pentru ca l-ati ban-at si pt ca l-ati debanat:) deci conducerea OLS se contrazice pe sine.
2.Cat despre banarea lui Paul:happy Eu propun ca:
ieppy
Goodfellas
5th May 2003 10,361 Today 21
Paul
Banned
1st December 2003 9,704 Today 17
inter
suntem Olteni!
7th April 2003 9,529 N/A
Vadim
sportaholic
4th November 2002 8,735 N/A 29
fia - asta e deja banat:D
Banned
11th March 2004 7,981 Today 24
alpopa
Al Awwal
18th May 2003 7,468 N/A
desdemona
LadyOfTheRings
4th December 2004 7,009 N/A
ADelPiero
cu ochii in 4 !
16th August 2003 6,894 Today 19
EDMOND_
sport legend
29th June 2003 6,838 30th January 2006
Catalanul
Always Winners!
21st March 2004 6,836 Today 16
realmadrid.com
<<Snooker Fan>>
17th May 2003 6,654 N/A 17
ady_azzuro
Craiova Ban
14th July 2003 6,609 24th January 2006 17
vlad1607
RED ASSAULT !
18th August 2004 6,348 Today
Sergio
monstru sacru
9th May 2003 6,250 Today 21
vasile314tzurka
-
15th November 2003 5,477 31st January 2006 49
Darkslowstar
HERE'S JOHNNY!!
12th March 2004 5,453 Today 29
be@
master
15th March 2005 4,962 Today 23
alejandro
the wise one...
31st October 2003 4,939 Today 22
Utilizator
Che Guevara
8th July 2003 4,803 N/A 36
Mihai
Clona
18th May 2004 4,731 Today 22
Mariusmadmax
sport legend
13th October 2003 4,570 26th December 2 005 36

Sa fie banati pentru off topic. Este imposibil ca in cele peste 4500 de posturi sa nu fi scris 3 posturi off topic. Deci dupa regula impusa de ronaldinho mai nou => 3 avertismente => BAN:drak:

Eu sunt rapidist in trecut am avut si dispute cu Paul insa acum ban-ul mi se pare total exagerat. Eu nu cred ca Tudose il vaneaza pe Paul si sunt sigur ca Ronaldinho i-a dat avertismente fara sa fie influentat de cineva.
Dupa ce a recunsocut ca a gresit cu cele 3 avertismente mai isi si sustine parerea ca e bine sa fie banat paul:happy
Pai si ce daca nu e usa de biserica. Vrei discutii de genul asta pe forum:
Paul:Steaua e cea mai buna echipa din tara!
ronaldinho: sunt de acord cu tine, dar eu cred ca Rapid este cea mai buna!
Paul: Te rog lasa-ma sa te contrazic Steaua este cea mai buna.
ronaldinho:Eu stiu solutia!!!! Rapid si Steaua sunt cele mai bune echipe din tara! Sunt la egalitate.
Paul: Perfect! Hai sa ne pupam si sa ne impacam :kiss:
Si acum vine Ieppy: Beeey si cu Dinamo cum ramane?!?!
Si acum iar urmeaz o discutie gen lacrimile secretului mariei;) in care Ieppy, paul si ronaldinho se pupa si se impaca.

ronaldinho
2nd February 2006, 21:37
lol. Nu e vorba de asta, nu zic ca nu-mi plac discutiile in contradictoriu, dar sa faci din orice discutie o contradictie si mai ales sa instigi lumea la violenta :D e prea de tot. Parerea mea e ca imaginatia trebuie lasata libera, dar cand depasesti anumite limite, trebuie sa te opresti sau sa te opreasca cineva. Din partea mea, lui Paul, puteti sa-i puneti cate o bila alba la fiecare trolling....sincer, nu ma intereseaza. Eu mi-a spus un punct de vedere, iar acum vadca sunt luat si peste picior. pesemene ca tu, Mihai, vrei discutii de genul pe forum:
Ronaldinho: Badoi are loc la nationala
Paul: n-are, ca are aripi
ronaldinho: de ce spui asta
Paul: ma lasi cu fitele astea de podar
si aici apare :D ieppy: dar petre de ce nu ar avea loc?
Paul: face blat, am eu informatii din surse sigure ca e blatist
ieppy: de ce spui asta
Paul: gata cu latratul

Mihai
2nd February 2006, 21:42
Eu am spus ce am avut de spus:D Nu mai vrea sa adaug nimic pentru ca vorbim degeaba! Tot ce vreau eu este sa se termine circul asta si sa vad o Arena cat mai frumoasa cu Steaua si Dinamo:drak:

PS: din tot dialogul acela eu am intes ca Ieppy latra si nu musca:happy:happy:happy - (sper sa nu dea ieppy pe theradul asta:pace:)

realmadrid.com
2nd February 2006, 23:28
Cum adica sa recunosti ca ai gresit...dar sa spui ca totusi ai avut dreptate si omul ramane banat :D
Ce gandire la unii dintre moderatorii OLS :(

delaparis
2nd February 2006, 23:37
Hello ...

Eu nu contest nimic dar intreb totusi (desi am incercat sa citesc tot pina acum) Pentru ce Paul a fost banat ?

Merci pentru raspuns ...

Darkslowstar
2nd February 2006, 23:55
Asta e o intrebare foarte buna. Raspunsul simplu este: pt ca a luat 3 avertismente. Raspunsul complicat e foarte lung :).

Eu sincer n-as fi dat avertisment la cazul 3. Am avut multe astfel de discutii aprinse la divizia B, mai ales intre clujeni si bihoreni dar si inter clujeni. Astfel de discutii dau culoare forumului, desi cateodata e o limita destul de subtire intre polemica si jignire. Eu personal prefer sa actionez cat mai discret si sa intervin numai cand e neaparat nevoie. Dar fiecare face cum crede

cip_81
3rd February 2006, 00:02
Vreau sa spun ca unii useri de gen cip_81 , folosesc fraze de genul "bubui de prostie" si nu au patit nimic , desi personal am scris minim 10 Report Bad Posts la adresa lui cip_81.
Poate ca nu e locul potrivit si nici n-as fi intervenit aici daca nu as fi observat, intamplator, ca ai adus in discutie numele meu. Te rog sa dovedesti ca am folosit astfel de expresii (e o expresie, nu o fraza). Intr-adevar, am folosit anumite cuvinte si expresii, care intr-un anumit context, nu v-au picat bine, dar ceea ce scrii tu acolo nu este apanajul meu. Nu-mi pune mie in carca expresii de care sunt strain si nu incerca sa denaturezi adevarul. Daca nu o poti face....esti cel mai mare mincinos de pe forumul asta si cel mai bun lucru ar fi sa stam cat mai departe de tine.

N-as fi intervenit, dar m-a scos din sarite acest personaj.

ieppy
3rd February 2006, 00:33
bey frate, a ajuns paul martirul forumului? serios acuma. :D mie nu imi e nici simpatic, nici antipatic, e si el acolo cu restul, dar pana acum, si imi amintesc foarte bine, toti care il apara acum de parca ar fi Issus inainte de rastignire, il injurau si incercau sa il scoata de la moderare acum 2-3 luni. sa se simta cei care trebuie.


Mihaie, am observat si eu, chair asa am scazut? nu mai sunt fioros? :D nu mai imi stie nimeni de frica? :D

Paul
12th February 2006, 00:56
Ia sa mai contestam ceva , poate primim si un raspuns.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=514413&postcount=859

Incep cu prima chestie:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=494470#post494470

Cica injurii ...

Ia sa vedem:

Asta e threadul:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11298


Uitati un schimb de replici :


http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=494015&postcount=7


Deduc ca antrenamentul Stelei e o mare m***

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=494101&postcount=14


Il musca de varice, sa castige Cupa UEFA.
Doar asa se poate indeplini visul lui JIJI.
Multa M... la Steaua.
Asta e noua metoda de antrenament





evident , Ogararu exerseaza cum va da [moderated]



pe acel [moderated] , era scri M*** , dar in forma normala, fara asteriscuti

Sa nu`mi spenutzi ca cei din`naintea mea sub absolviti de vina , ca au folosit *** .

Asa o sa apara din nou pe forum M*** *****O (stiti bine ce am vrut sa zic )

De ce doar eu am fost avertizat , si apoi unde e injuratura.

Paul
12th February 2006, 13:24
s-a rezolvat , avertismente anulate :P

Sergio
12th February 2006, 14:11
uraaaaaaa :D

Rossi
25th February 2006, 05:37
s-a rezolvat , avertismente anulate :P

normal

pt ca esti stelist

pe un site facut de stelisti pt stelisti e normal

cum ti-au mai scris si altii ... din cele 10.000 de msj pe care le ai 9.900 sunt aberatii si spam ...offtopic ....tu esti dnul RUSINICA al acestui forum

ti-am dat exemplu meciul stelei din prima etapa (retur) unde ai deja peste 40 de msj postate ....99% dintre ele offtopic

cum ti-am mai zis : get a life !!!

zi de zi nu faci altceva decat sa comentezi parerile altora ...tu nu esti capabil sa faci un comentariu pertinent

incearca sa intelegi ( nu o sa reusesti oricum , dar macar incearca ) ...ca viata nu se rezuma numai la forumul onlinesport

desdemona ...m-am uitat la rubrica ban'uri ....vad ca o dai ca nu ai inteles ....sa-ti explic dinou ....sa te iau usor ....

in semnatura aveam doua propozitii ...
"Caini pana la moarte ...." daca dadeai click te ducea in fcdinamo.ro
"traiasca fratia steaua-bacu......" daca dadeai click te ducea in dinamomania.ro

1 nu inteleg de ce atata tam-tam cand toata lumea stie cele 2ua site-uri , nu e nev de reclama ...chiar si voi culegeti info noi de pe dinamomania

2 mi-ai dat pvt ca mi-ai modificat semnatura si ca am avertisment ....
( imi stersesei DOAR a doua propozitie ...de tot - prima ramasese intacta cu url cu tot)
dupa 24 de ore iar imi dai pvt sa ma anunti ca iar mi-ai dat avertisment si ca iar mi-ai modificat semnatura
( de data asta mi-ai scos doar url-ul ...mi-ai lasat propozitia cu " caini pana la moarte ..." )

DE CE AM INJURAT SI M-AM LUAT DE TINE ?
pt ca m-ai stresat cu atatea private si acuze aduse pe nedrept .... nu era vina mea ca tu mi-ai modificat doar partial semnatura ....eu am lasat-o asa cum era ...editata de tine ( adik partial editata )

ps: nu ca imi pasa de ban .....dar asa ca fapt divers ....sunt convins ca au fost SI stelisti , care si-au iesit din pepeni si au vorbit vulgar ..... imi puteti da un exemplu in care un stelist a luat ban 30 de zile ????????????????????
"Ban Achiles 30 zile pentru deschiderea a 2 threaduri (pe Steaua si pe Intern) cu jigniri "


ULYSSES = Achiles ....

Rossi
25th February 2006, 07:00
nu am dat edit pt ca sunt prbl diferite ...in caz ca se trezeste cineva sa comenteze ....

==========================


Cu toate ca sunt suporter stelist va invit la o discutie civilizata pe tema palmaresului intern al clubului Dinamo mai precis perioada de inceput.
M-am uitat pe thread-ul Dinamo - palmares intern, pe site-ul oficial a lui Dinamo si pe www.labtof.ro si sincer am observat ca e putin incurcat (nu e ironie) inceputul lui Dinamo.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11775

desdemona ...si lu asta i-ai dat avertisment pt reclama ? msjle mele vad ca le-ai sters ..p'alu' asta nu le-ai vazut ? nu erau cumva la acelasi thread ? ....sau asta e stelist si merita tratament preferential ???????

si pt a n'spea' oara va zic ca nu sunteti obiectivi ....


ps: remu esti super haios. cu totii discutam aici de impresari, si tu pac-pac (vorba idolului tau) mai bagi o chesti cu gigi.
ma dar esti culmea ai stat tu la curu lu aia sa vezi cine i-a facut baiatul?
am vazut si eu emisiunea, si aia zicea asa:
" asta o stiu de la baieti, de la baietii de pe acolo..nu ca as fi vazut eu"
intervenea vadim: "pai nu e asa.."
la care ea" ba da, bine-inteles", etc...
e bine sa mai ai si surse credibile . Sa-ti dau un exemplu: Dc eu zic ca esti un mic labar nu ma crede nimeni, pt. ca ne contram mereu aici, etc...In schimb dc vine taicatu si zice asta, sunt deja sanse mai mari sa fie adevarat.
Ai inteles?
Asa ca atunci cand vii sa citezi o stoarfa si un cretin, esti mai putin convingator. CTP e cam prostut, crede ca tre sa ai 3 surse. Ajunge una verificata:drak: (insa nu verificata de toti "baietasii" care ii spuneau povesti)



http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=514181



"remy
This message has been deleted by Tudose. Reason: Jigniri - avertisment "


msj lui hip nu l-ati vazut ?!
doar ce a scris remy a-ti vazut ? era pe acesi pagina ...
Tudose te uiti doar la ce vrei ? nu ai vazut ca a fost provocat ?
daca incep sa dau si eu exemple asemanatoare legate de tine , imi dai ban in secunda 2 .....
imi place de voi ... sunteti obiectivi din cale'afara

GeKuRA
25th February 2006, 10:39
incearca sa intelegi ( nu o sa reusesti oricum , dar macar incearca ) ...ca viata nu se rezuma numai la forumul onlinesport
__________________
pai... ce te agiti asa ??

ieppy
25th February 2006, 11:49
hmmmm, si inca un dinamovist banat de administratia ros-albastra. :D la mai mare. :D

desdemona
25th February 2006, 15:14
@ieppy, cam intzepat coane de la o vreme... Eu zic sa-i mai scoti la plimbare, ca nu le prieste sa stea in casa si vad ca au inceput sa se urce pe pereti.


@Achiles sau ULYSSES (whatever)

Chestiile astea le-ai mai inserat si intr-unul din mesajele cu jigniri. Numai ca atunci problema era de ce mi-am permis eu (una careia ii e locul... stii tu unde!) sa iti spun sa-ti schimbi semnatura, deoarece continea link, cat timp linkul "te ducea pe un cunoscut site dinamovist", ziceai tu.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11775&page=3


Ca sa stii si tu, in semnatura nu este voie nici sa pui nici www.onlinesport.ro, d-apai alte site-uri.


4. Semnaturi

4.1 Semnaturile nu au voie sa contina imagini si linkuri (si nici tentative de link gen w w w . o n l i n e s p o r t . r o), ci numai text. Este voie cu un singur “smile” per semnatura.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516


Nu ai voie cu linkuri, indiferent ca duc pe siteul Bisericii Ortodoxe sau pe al Guvernului Romaniei, e chiar asa greu sa intelegi? Tie nu ti se pare reclama, celor care au facut regulamentul da. Cat timp vrei sa postezi linistit pe OLS, respecti regulamentul acestui forum, asa cum il respecta toti. Spuneai (in aceleasi mesaje cu jigniri) ca oricum nu mai vrei sa stai pe forumul asta, ca asa si pe dincolo. Sa inteleg ca acum te-ai razgandit, din moment ce ti-ai facut clona. Apropo, si clonele sunt interzise de regulament, o sa-ti fie banata.

Si ca sa-ti explic cum sta de fapt treaba de cand am inceput discutiile cu tine (cu semnatura). Nu stiu ce.. 2 linkuri aveai tu in semnatura, pe vremea aia nu m-am intersectat cu tine pe forum sa le observ. Asa ca degeaba imi bagi povesti cum ca ti-as fi sters un link si ti-am lasat altul si ca, de fapt, tu nu ai nici o vina. Nici nu cred ca ai avut 2 linkuri sau-daca le-ai avut- ti-a sters altcineva inainte unul (tu sau alt moderator), nu eu.
Cand te-am vazut eu, pe 20 februarie (am sa atasez PM-ul) aveai un singur link – cel la care te ducea clickul pe “Caini pana la moarte bla bla”. Nu aveai nici un "traiasca fratia Steaua-..." ca l-as fi sters si pe ala si pe oricare altul. Nu ti-am modificat nimic in semnatura altceva decat sa scot functia de url, propozitia ti-am lasat-o intacta cum ai scris-o. Am schimbat o gramada de semnaturi cu linkuri pana acum, ai niste banuieli tare ciudate ca as fi sters din greseala si alte chestii in afara de ceea ce trebuia. Asta am zis ca nu inteleg (presupunerile tale aiurea si comportamentul), vad ca te faci ca nu pricepi.
Repet, ti-am sters numai linkul – la o singura propozitie.

Treaba a stat cam asa:
Cand am vazut prima data semnatura cu acest link (20 februarie a.c.) – ti-am sters linkul (cel de o singura propozitie) si ti-am dat PM in care te-am anuntat (foto 1). Nu ti-am dat avertisment asa din prima, pentru ca de multe ori, cu alti useri, am rezolvat astfel de probleme cu vorba buna. Nu te-am mai verificat dupa aia (am si altele mai bune de facut), dar vad - la vreo cateva zile dupa aia - pe Lista Neagra ... avertisment de la iulian, pentru tine – pentru semnatura. Deci iti pusesei iar linkul, dupa ce iti fusese sters (tot la o singura propozitie, nu 2 cum spui tu). Seara, cand am vazut postarea lui iulian, ma uit si eu iar la semnatura ta, sa vad daca de data asta ai lasat modificarea sau ai schimbat iar. Linkul era bine mersi (sfidare pe fata a regulilor OLS). Atunci ar fi trebuit sa-ti mai dau si eu un avertisment/ban, dar am ales sa procedez tot ca prima data, trimitandu-ti doar un PM (foto 2).
Se pare ca daca esti bun, esti luat de prost (asa se explica continutul jignirilor tale!).

Cam asta e povestea semnaturilor care – repet – nu are nici o legatura cu banarea ta de acum. Pentru semnatura aia te-ai ales doar cu avertismentul de la iulian (care ramane pe lista avertismentelor, pentru cand s-or contoriza). De la mine doar cu sfaturi! Daca ti-as fi dat avertisment, se vedea pe Lista Neagra (altfel nu se iau in calcul). Daca te banam – nu mai puteai posta. Nu am facut nici una din astea.

Banarea a venit abia pentru circul facut de tine aseara:
1.cele 2 threaduri deschise (pe Suporter Steaua si Intern) cu mesajele si pollul pe care le stii (ca doar tu le-ai facut). Sunt expresii pe care nu vreau sa le repet aici, dar iti reamintesc ca pentru astfel de threaduri se ia ban.
2.mesajele jignitoare de pe suporter Dinamo la adresa mea si a conducerii OLS. Si pentru astfel de mesaje se ia ban.

=> Ei bine, pentru aceste jigniri (cele 2 threaduri, plus mesajele de pe al treilea thread) ai luat acel ban. Ca sa nu mai zic ca esti recidivist. Mi-aduc aminte ca ti-am mai dat chiar eu un ban acum 2 luni, pentru niste threaduri jignitoare deschise pe OLS, cat si alte mesaje cu jigniri. Dar aia nu mai iau in calcul, ca a fost in Antichitate.



Dupa toate astea, ti-ai mai facut si clona, cu care ai inceput sa jignesti chiar din primul mesaj. Jignirea ti-am sters-o fara a o penaliza, oricum clona iti va fi banata. Stii ca pentru clone se ia si ban definitiv? Eu cred ca tu nu cunosti regulamentul, prea dai din lac in put. Sau o faci cu rea intentie. Una din doua.

Cam multa indulgenta din partea mea, nu crezi? Si tot tu esti cu gura mare. Am incheiat discutia, sper ca te-ai lamurit.


P.S. http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Rossi
26th February 2006, 05:27
"Moderat by desdemona"

eu nu contest ca exista niste reguli ..si trebuiesc respectate de toti ....
dar daca tu ca moderator nu respecti userii , de ce ai pretentia sa fii respectata ?!

A fost deschis un thread pe suporter Dinamo
De ce ? Pt ca un stelist nu avea somn ...si nu putea sa se impace cu ideea ca pe fcdinamo.ro sunt niste
informatii , care nu coincid cu ce scrie pe labtof.ro
Asta era motiv sa deschida thread ?! ......

Pe langa ca nu ai sters acest thread care nu-si avea rostul ....pe cel care a deschis threadul , si a folosit
de nenumarate ori "www.labtof.ro" de ce nu l-ai avertizat ? de ce nu i-ai editat mesajul ? aia nu mai era reclama ?
tu citesti doar mesajele unde vezi la avatar poza cu Dinamo ?

ai facut o afirmatie mai sus ....precum ca am jignit OLS .....
ce am zis ?
am zis ca e un site facut de stelisti pt stelisti ....
am mai zis ca moderatorii nu sunt obiectivi ...

daca tu zici ca am jignit , asta inseamna ca si tu consideri jignitor atunci cand cineva te face stelist ....
ma bucur ca gandesti asa ..... adev ca si eu consider la fel ca tine , jignitor cand cineva te face stelist
adev este ca e rusinos sa fii stelist .....pt asta , imi cer scuze ca v-am jignit atunci cand v-am facut stelisti

desdemona nu-mi explica mie regulamentul ..... inainte sa-mi citezi mie pasaje ..citeste'l tu pe tot ...vad ca ai mari lacune ...

nu intelegi de ce am "luat foc" cu voi ?
1 nu a-ti sters un thread creat in mod stupid ...
2 nu ai avertizat pe cel ce facea reclama
3 nu ai editat un mesaj care continea reclama
4 dar in scimb m-ai stresat pe mine cu pm-uri si avertizari

nu mai ma stresa cu ban - clone - tupeu - etc .... cere ban ip , ban clasa ip ....poate asta o sa te faca sa fii fericita ...

din ultimele 100 de mesaje pe toate threadurile 50 sunt spam-off topic ....
un thread moderat ca'lumea nu am vazut .... si tu dai lectii de rules ?! .... ^^

desdemona
26th February 2006, 19:53
Achiles, give me a break. Nu o sa stau acum sa moderez tot subforumul Suporter Dinamo. Nu cumva ai pretentia sa moderez singura tot OLS, mesaj cu mesaj? Ai gasit pe Dinamo sau in alta parte chestii care contravin regulamentului si nu au fost moderate, da Report Bad Post sau ia-te de moderatorul vostru care - din cate vad ca insinuezi - nu si-a facut treaba.



dar daca tu ca moderator nu respecti userii , de ce ai pretentia sa fii respectata ?!
Ia mai gandeste-te care din noi 2 nu stie ce e aia respect. Eu te-am respectat, desi m-ai tratat cu un dispret total. Nu am luat nici o masura, te-am tratat cu manusi... cat timp ai incalcat constant regulamentul cu semnatura. Cand insa ai inceput sa jignesti, stricam prietenia, sa stii. Daca te crezi pe stadion sau la usa cortului, ramai acolo. Deocamdata 30 de zile. Mai vedem cand te intorci.


P.S. Esti haios cu "lacunele". Cauta altceva cu care sa te iei de mine, ca vad ca nu o prea nimeresti.


desdemona nu-mi explica mie regulamentul ..... inainte sa-mi citezi mie pasaje ..citeste'l tu pe tot ...vad ca ai mari lacune ...
nu intelegi de ce am "luat foc" cu voi ?
1 nu a-ti sters un thread creat in mod stupid ...
2 nu ai avertizat pe cel ce facea reclama
3 nu ai editat un mesaj care continea reclama
4 dar in scimb m-ai stresat pe mine cu pm-uri si avertizari
nu mai ma stresa cu ban - clone - tupeu - etc .... cere ban ip , ban clasa ip ....poate asta o sa te faca sa fii fericita ...

N-am ce ban sa cer, ti-l pot da si singura.
Vad ca nu prea intelegi niste lucruri, desi te dai rotund pe aici. In primul rand te faci ca nu pricepi motivele pentru care ai fost sanctionat si ma iei prin invaluire cu alte chestii nesanctionate pe forum (de echipa de moderatori OLS). Stai linistit, sunt mai multe decat ai descoperit tu. Asa e cand unii moderatori nu-si fac treaba, nu o pot face ceilalti in locul lor in timp record. Toate la timpul lor.

Referitor la punctele 1,2,3 - ai moderator pe Suporter Dinamo. Da-i Report daca vezi probleme. Daca te-ar fi deranjat intr-adevar si ai observat ca moderatorul sectiunii nu isi face treaba, la cat de pornit esti trebuia sa ii fi atras atentia. Daca el se face ca ploua, mai sunt si supermoderatori, admini pe forum. Uite ca ei nu au observat threadul ala, nu e nimeni obligat - sa stii - sa citeasca absolut tot ce se scrie pe Suporter Dinamo, din moment ce are un moderator numit sa vegheze discutiile. Cum spuneam, cu un moderator in concediu pe Suporter Dinamo, trebuia sa atentionezi supermoderatorii si adminii: prin PM sau Report Bad Post la mesajale respective/thread. Nu sa vii acum si sa spui ca era de datoria mea sa fac ordine pe acolo, sa iau la rand toate mesajele probabil - pentru a descoperi eventualele probleme.
Mesajele alea pe care ti le-am sters le-am descoperit intamplator (dupa cum vezi, nu chiar atunci cand au fost scrise), fiindu-mi semnalate de cineva pentru ca observase jigniri la adresa mea, nu citind toate threadurile de pe Suporter Dinamo.


ai facut o afirmatie mai sus ....precum ca am jignit OLS .....
ce am zis ?
am zis ca e un site facut de stelisti pt stelisti ....
am mai zis ca moderatorii nu sunt obiectivi ...
Cat de dragut esti cand o dai la intors. Ar fi fost "bine" sa te fi exprimat in felul in care o faci acum. Hai ca stii mai bine ce ai spus si cui. Nu iti sunt datoare cu nici o explicatie. Stii foarte bine ce ai facut. Ai gresit, platesti si nu-mi schimb hotararea, pentru ca este perfect justificata.

Daca mai ai alte neclaritati/contestatii cu privire la motivele pentru care te-am banat, sunt aici. Repet: cu privire la actiunile mele fata de tine si la comportamentul tau pe forum, ca despre asta e vorba aici.

Daca ai nemultumiri cu privire la alte mesaje (sanctionate sau nu) de pe forum sau fata de moderatorii OLS in general, ti-am mai explicat ce ai de facut.
Nu trebuie sa interactionezi neaparat cu mine, din moment ce nu sunt nici purtatoare de cuvant si nici functionar OLS la ghiseul de relatii cu publicul. Suntem o echipa, sunt sigura ca te poate ajuta unul din noi, trebuie doar sa ne sesizezi in timp util!

ricky
26th February 2006, 21:37
In intilnirea dintre HAMBURG si STUTTGART, arbitrul MERK a acordat total gratuit un cartonas galben jucatorului REGHECAMPF !

Contest aceasta decizie !

Anexez la dosar si una bucata lada cu :bere:

Paul
26th February 2006, 21:51
Reghecampf , era copil de mingi , in acel meci ==> arbitrul a gresit , acordand galben copilului de mingi

Apelul a fost acceptat, galbenul anulat , lada de bere retinuta ,altfel esti acuzat de trafic de influenta

fia
27th February 2006, 19:31
hai mai Uti, ban permnanent asa din prima? Nu te-ai pripit un pic :D? E cumva la a mai multa abatere, ca astfel se intelege, dar daca e la prima abatere nu-i dai permanent.... Parerea mea....

Darkslowstar
27th February 2006, 19:38
SlamDuck e o persoana civilizata, din cate am vazut eu, mai bine vb cu el in privat si eventual un avertisment.

stefanm14
27th February 2006, 20:54
Am vorbit si eu cu SlamDuck pe mai multe threaduri de pe JO si sporturile de iarna, si mi s-a parut ok. Ban permanent e mult prea mult. Poate ban 3 zile daca nu doar avertisment.

MariusTR
3rd March 2006, 11:35
Avertisment MariusTR pt jigniri pe threadul "Comentarii la Steaua vs Rapid"
Asta e payback pentru rani mai vechi.
Dar Ionutz asta mic a fost pus unde nu merita , asa ca ASTA E.

realmadrid.com
3rd March 2006, 11:44
Mariusica, am cerut parerea si altor moderatori, sa vad daca meriti avertisment sau nu. Raspunsul lor a fost "DA" :ok:

"Ok, deoarece vad ca apar aurolacii cu gust de sange rog iarasi pe Vadim sa inchida topicul de inscrieri deschis de mine si sa-l redeschida el ca si autor."

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=540120&postcount=9

1.Este mai mult decat clar ca aici te-ai referit la fia :ok:
2. Pocirea nick-ului lui relansat in 3-4 mesaje diferite.

Sper ca esti multumit de raspuns :ok:

Cristy
3rd March 2006, 16:40
http://www.onlinesport.ro/forum/private.php?do=showpm&pmid=76552

ce e asta ? bataie de joc ?
am luat avertisment pentru o postare off topic , pai la cate off topicuri ai tu alpopa ar trebui sa ai ban permanent :rosu: :rosu:

relansat
3rd March 2006, 16:50
Am vrut sa citesc si yo , linku nu e bun :D

Cristy
3rd March 2006, 16:55
alpopa
Al Awwal Join Date: May 2003
Location: Colentina
Posts: 7,783


Avertisment

--------------------------------------------------------------------------------

Avertisment pentru offtopic pe threadul "Istoria STELEI in imagini si in cuvinte" !


:rosu: :rosu: am avut o postare acolo , off topic , iar el imi da avertisment, pai la cat off topic face el pe intern ar trebui sa aiba ban permananet :rosu:

Paul
3rd March 2006, 17:04
asta e threadul

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11340

AIci erau chestiuni serioase , si ai venit si te-ai bagat un seama cu un "bleah".
Avertisment meritat , ala era nu topic pe care nu aveai ce cauta.
Erau destule pe suporter steaua ...

uite ce ai incalcat


1.3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite. Mesajele, semnaturile si profilul nu trebuie sa contina cuvinte plasate special sa enerveze sau sa produca tensiuni intre membri.

clar ca buna ziua.

Cristy
3rd March 2006, 17:07
pai la cat misto ati facut voi pe topicurile cu Rapid in Europa , trebuia sa aveti permanent si eu am avut o postare off topic si gata avertisment .:rosu:


bine zicea unu , forum facut de stelisti pentru stelisti :rosu:

a si sa nu uit ca si tu erai off topic motiv pentru care ti-a fost sters mesaju , dar sigur nu ai luat avertisment , doar esti stelist :rosu:

relansat
3rd March 2006, 17:09
Vadim e stelist ? http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/13.gif

Cry imi pare rau pt tine .

Paul
3rd March 2006, 17:12
threadurile de pe europa sunt threaduri , alea de pe suporter sunt iarasi threaduri

mistoul si offtopicul in anumite limite este tolerat

Dar ala era un thread (mai sunt cateva - putine) din categoria closed & STicky , adica se posteaza anumite informatii , si nu are ce cauta offtopciul.

BTW.
Referitor la semnatura.
Iti explic aici ca sa intelegi idee:
Steaua a luat SuperCupa Europei in 1987 , desi castigase Cupa Campionilor Europeni in sezonul 1985-1986.

Acel mesaj din semnatura ta , il referi la un sezon , in care Steaua luase eventul , insa in sezonul anterior luase doat titlul , dar in noul sezon jucase SuperCupa cu detinatoarea Cupei Romaniei din editia trecuta.
SuperCupa respectiva am trecut`o pe noul sezon , ca in fond SuperCupa e meciul de deschidere.

Iti dau un exemplu : Daca DInamo ar fi luat eventul in acest sezon (adica cupa + campionat) , tot un hattrick era considerat , fiindca luase in deschiderea sezonului SuperCupa.

Ma rog , dupa mintea ta , SuperCupa e meciul de inchidere al unui sezon , dar nu e prea asa.

Cristy
3rd March 2006, 17:16
hai ma dati-mi ban ca DOAR eu am fost off topic , tu nu ai fost deloc.

cat despre semnatura, esti penibil , supercupa se joaca intre castigatoarea titlului si castigatoarea cupei din sezonu ala , iar daca steaua a facut event cu cine a jucat pentru supercupa ?
las-o balta :headbang:

uti2102
3rd March 2006, 17:23
Cry, threadul pe care tu ai postat acel ceva, ca mesaj nu se poate chema, este un thread despre istoria Stelei. Nu aveai de ce sa scrii acolo, cu atat mai putzin sa scrii ceea ce ai scris tu.
Postarea ta nu era doar off-topic, era chiar mai mult decat atat. Se poate chiar incadra la "trolling", sau, vorba lui Paul, la "bagare in seama". Un post care nu avea absolut nimic in comun cu istoria Stelei, cu clubul Steaua sau cu Onlinesport Forum.
Somn de voie !

Cristy
3rd March 2006, 18:08
mda bineinteles avertisement pentru o singura postare off topic .:rosu:

multumesc

uti2102
3rd March 2006, 18:20
Subforumul Stelei e unul din putzinele locuri de pe forum unde nu prea se shterg mesaje, decat daca depashesc o limita critica. Asta a fost cazul tau. In rest, potzi sa te uitzi shi singur. Se bate campii la greu pe alte threaduri, dar n-am shters mesaje. Cel mai bun exemplu e Remy, caruia i-am facut un thread separat.

MariusTR
6th March 2006, 12:03
Vreau sa protestez pentru avertismente.

Protestez!

fia
8th March 2006, 17:28
O premiera pe forumul OLS: autoavertisment : Ayrton :ok: (nu neaparat pentru motive ca nu stiu de ce si-a dat, dar mi se pare tare faza).

andreiush
8th March 2006, 19:04
Uite-aici premiera :)

ronaldinho 1 avertisment pentru "jigniri" pe privat, la adresa lui alpopa
Avertisment anulat ulterior de Tudose (asa cum cred ca se va intampla si acum), pentru ca un mod nu poate da avertisment unui mod :)

fia
8th March 2006, 19:11
Eh, l-am ratat, era fix de ziua mea, 3feb, eram in concediu de forum (si nu numai) .... Eram chiar si banat :D

desdemona
8th March 2006, 20:14
Bineinteles ca ii va fi anulat. Si l-a dat in urma unei discutii cu mine, dar eu consider ca e de ajuns ca a sters mesajul. Un moderator nu poate da avertisment unui alt moderator :)

andreiush
8th March 2006, 20:41
... chiar daca este unul si acelasi :D

MariusTR
9th March 2006, 12:06
Vreau sa zic ca avertismentul dat de Tudose mie este corect.

remy
15th March 2006, 17:57
Subforumul Stelei e unul din putzinele locuri de pe forum unde nu prea se shterg mesaje, decat daca depashesc o limita critica. Asta a fost cazul tau. In rest, potzi sa te uitzi shi singur. Se bate campii la greu pe alte threaduri, dar n-am shters mesaje. Cel mai bun exemplu e Remy, caruia i-am facut un thread separat.
Si, e normal sa scoti din context, de pe anumite threaduri, si sa bagi alandala postarile mele, de nu mai intelege nimeni nimic ?
E ca si cum le-ai sterge. :rosu:
N-ai respect pt. activitatea de aici si timpul "pierdut" de unii Forumisti.
Vezi la Suporter Dinamo daca se face asa cum procedezi tu.
Nu mai vorbesc de alte Forumuri din Romania.
Fii mai realist si mai echidistant, ca esti moderator, nu sa stalcesti cuvintele mele, punandu-le la gramada, fara sens, intr-un thread special.
Totul avea legatura cu Steaua sau cu threadul de acolo, dar tu o dai ca OFF-TOPIC.

alejandro
15th March 2006, 18:03
E ca si cum le-ai sterge. :rosu:

1.Daca le-ar sterge,ai avea cu 1000 de posturi mai putin
2.E mult mai fain asa,e cel mai tare thread,va fi nr 1;)

MariusTR
20th March 2006, 10:53
Paul, avertisment pentru rasism pe threadul Rapid - Steaua (dubla mansa)

3 avertismente acumulate (5th March, 19th March, 19th March) => ban 3 zile
Paulica era in tribuna cand ne-au potcovit cu Valerenga. Oricum e bine si acum ca l-ati pedepsit pe bistritean, desi retroactiv...

be@
20th March 2006, 15:52
Ha ha ! Ce faza ! De-abia acum am vazut ! Deoarece am spus sa fie dat afara cel care a realizat comentariul live la Poli Iasi-Poli Timisoara pentru ca n-are nici o treaba cu fenomenul , am primit avertisment de la ADel Piero . Cica pentru jigniri. Ridicol!

Paul
29th March 2006, 20:04
Paul si MariusTR, cate un avertisment pentru off-topic la greu si trolling pe thread-ul "Catre administratorul acestui forum". Va informez ca thread-ul respectiv este destinat ridicarii de probleme care necesita atentia sau interventia unui administrator, nu ca sa se certe cine apuca si sa ingroape lucrurile importante.
Si totusi domn` Tudose cand ma provoaca si incepe cu porecle/pociri , e normal sa iei aceeasi masura?

Bun , el ma provoaca: , eu ii raspund. Stiu sunt vinovat ca ii raspund.
Am dar report bad post , si nu ai dat nimic ...
Ok , avertismentul meu are acoperire regulamentara , dar parca el merita dublu...
Cat despre threadul "Topciul lui Marius" , am inteles ca ieri a fost ziua lui , si nu putea fi avertizat , desi apelativul "paul papagal" , ".com - furnica" erau de avertisment cat is eu popa.

Asa in ritmul asta de alint , poate fac si eu "topicul lui Paul" si o sa zic
X- porc ,
Y -vaca
Z - mare crocodil
-------------------
de asemenea am cateva intrebari/lamuriri de cerut:

1. Ce e de preferat ? Report Bad Posts sau sa ne plangem aici pe administrativ?
Vad ca plangerile pe administrativ au succes mai mare .

2. Userii care scriu pe OLS in stare de ebrietate au imunitate?

3. Vreau un raspuns clar la urmatoarea intrebare clara: Unii posteaza intr-o veselie poze cu anumiti suporteri stelisti de etnie rroma(presupun ca stii si tu linkul). andreiush da avertismente , alti moderatori le sterg pur si simplu !
Nu ar trebui sa fie o unitate in decizii ?

4. In legatura cu user-ul MariusTR.
E normal ca atat timp cat el nu imi raspunde la un anumit post , nu imi da ceva cu quote , el sa se bage in seama cu atacuri /aluzii , pe anumite threaduri.

Adica ceva in genul ca eu ma duc pe Rapid vs Steaua , si scriu "bah Tudose a fost buna berea pe care ai baut`o ieri in timp ce mergeai la Baia Mare ? e adevarat ca era Stella fara alcool ?"
Eu cred ca interventiile lui MariusTR ar trebui taiate inca din radacina , fiindca altfel creeaza discutii ...

andreiush
29th March 2006, 20:57
3. Vreau un raspuns clar la urmatoarea intrebare clara: Unii posteaza intr-o veselie poze cu anumiti suporteri stelisti de etnie rroma(presupun ca stii si tu linkul). andreiush da avertismente , alti moderatori le sterg pur si simplu !
Nu ar trebui sa fie o unitate in decizii ?
Hai ca zic eu ceva la punctul asta.
andreiush nu e singurul care da avertismente pentru asa ceva. Si Tudose face la fel. Si asta pentru ca nu mai acceptam astfel de lucruri. Au fost date destule avertizari inainte, pe threaduri, pe PM-uri, scrie si in regulament, deci nu mai avem de ce sa toleram asa ceva.

STEAUA-MANIA
29th March 2006, 21:15
De ce lui fia ii este permis sa scrie o injurie la adresa lui RADOI?!Eu,daca scriu "am avut si vom avea mereu!" (stiti continuare) sau "mortii vostrii de tigani!" imi iau avertisment.
Regulamentul nu e valabil pt moderatori?Daca asa e...spuneti-ne si noua.

Va fi liniste si pace.... se va canta: "Refrenul serii : "Mirel Radoi , sa-mi bag **** in mortii tai"" care nu e rasist, deci e foarte potrivit :)
Pana nu se va lua masuri..imi voi permite sa spun orice!Yuppi!

desdemona:scuze..oricum,ideea ramane valabila...

desdemona
29th March 2006, 21:20
Hai ca zic eu ceva la punctul asta.
andreiush nu e singurul care da avertismente pentru asa ceva.
Totusi eu nu am prins ideea. Nu are importanta cine mai da avertismentele in afara de tine.... dar Paul zicea ceva ca aceste avertismente sunt sterse dupa aia! De catre cine si de ce??

@Steaua-Mania - fia nu e moderator, asa ca nu are rost sa acuzi tagma moderatorilor aiurea. :P

andreiush
29th March 2006, 21:22
@Steaua-Mania. E o optiune din poll, care nu a fost initiat de Fia. Atunci trebuia avertizat Paul.

STEAUA-MANIA
29th March 2006, 21:25
Ce treaba are optiunea cu ceea ce a scris?In sfarsit...ar fi culmea ca un rapidist sa avertizeze un rapidist...e vb de principiu, "corectilor".

Mihai
29th March 2006, 21:26
Steaua Mania eu zic sa postezi aici... sa te plangi;)

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7047

andreiush
29th March 2006, 21:27
A raspuns la poll. In poll era acea optiune. Pricepi?!
@Desde Ce avertismente se sterg? Iti garantez eu ca nu se sterg avertismente. Cred ca nu ai inteles bine ce a zis Paul :)

Angelina Jolie
30th March 2006, 02:55
Vreau sa contesc avertismentul ce l-am luat azi de la Vadim pe Diverse. Presupun ca e pentru ca i-am zis la frizer sa o f*ta pe Mihaela aia a lui. Dar dansul se referise mai inainte cu acest termen la actul sexual cu dansa deci nu vad care e problema.:D

MariusTR
30th March 2006, 07:13
Later Edit: MariusTR mai primeste un avertisment pentru a N-a pocire de nume a unui forumist pe "ArenA".
Bai Tudose , dar cand paulica ma face frizer nu vezi, bai pitestene?
Ce dreq esti atat de subiectiv?

El m-a facut frizer , eu am zis sa nu ma mai faca asa fiindca e contra regulamentului.
Mai sus angelina jolie iarasi foloseste acest apelativ.
De ce palaria mea nu vezi ca se greseste. REGULAMNTUL le interzice sa ma faca frizer... da avertismente, bai pitestene!

Intreb toti administratorii : E corect ca sa fiu numit cu un apelativ pe care nu-l accept si care ma deranjeaza?
Tudose, iti arat zeci de topicuri in care ma jigneste in acest fel, de ce dracu nu vezi?

Presupun ca e pentru ca i-am zis la frizer sa o f*ta pe Mihaela aia a lui.
ASTA NU E IMPOTRIVA REGULAMENTULUI? sau Tudose = Salomir care fura pe fatza?
Este Tudose un hot care fura doar unde vrea el?
Pentru repetarea unei infractiuni se da ban direct, Tudose.

Si totusi domn` Tudose cand ma provoaca si incepe cu porecle/pociri , e normal sa iei aceeasi masura?

Bun , el ma provoaca: , eu ii raspund. Stiu sunt vinovat ca ii raspund.
TU ma provoci. Pe Europa , pe Offtopic, pe Arena.
MA faci frizer si apoi razi. Adminii stau, se uita si rad.
Am deschis lupta Steaua vs Dinamo si te-ai ofticat ca nu ai avut tu ideea, ai dat-o intruna cu frizer in sus , frizer in jos. TU provoci fiindca esti gelos pe ideile mele.

Ei bine acum iar mi-a venit o idee buna : Am aflat ceva despre Victoras Iacob... am si imagini si declaratii. Chiar acum deschid un topic pe Europa... du-te sa fa-ma iar "frizer" ca te lasa Tudose. Sa crapi de ciuda Paulica, ca tu stai 14 h pe OLS si nu ai idei. Tu nu esti stelist, bai Paulica , eu nu te recunosc! Esti steril in idei, in viata sociala , in viata sexuala.

Tudose , du-te pe Europa sa vezi ideile mele : spun despre Victoras Iacob , am si imagini! baneaza-ma fiindca am ceva de zis si nu te recunosc ca administrator! Baneaza-ma Tudose fiindca ma face Paulica frizer si vreau sa zic ceva pe OLS!

Ei bine , nu arat nimic ( m-am pregatit de ieri seara cu imagini si informatii ) pana nu imi raspunde Tudose, pitesteanul, sa-mi zica de ce eu am primit avertisment fiindca l-am facut pe paulica burlan si am primit avertisment si el ma face intruna frizer si nu primeste nimic!

Da avertisment pentru paulica pentru apelative jignitoare daca esti corect! Sau retrage-mi mie avertismentul al 2-lea dat pentru pocirea lui paulica. ASA E CORECT!

PS: E clar ca Tudose o sa ma nedreptateasca iarasi si mai primesc un avertisment. Asa ca zic acum : Haide Steaua diseara! VICTORIEEEEEEE!!!! Luptati pentru Victoras Iacob, luptati pentru noi!

fia
30th March 2006, 08:47
freezer, sa-ti zic ceva sincer.... imi e asa de mila de tine... pot sa fac ceva pentru tine sa nu mai fii asa de frustrat?

MariusTR
30th March 2006, 09:10
Faceti dreptate ca sa pot sa postez ce am de zis .
Uitati-va la atachmente! Am de zis multe! AM si declaratii ale lui Iacob, am si alte informatii.

DAR FACETI DREPTATE! Sa mi se anuleze al doilea avertisment nedrept si sa-l impiedicati pe paul sa ma mai faca frizer!! SA raman doar cu un singur avertisment pe care il merit. DREPTATE!!!

Angelina Jolie
30th March 2006, 10:44
Asa, si eu cer anularea aluia. Marius zicea ca o f*te:D pe femeia gonflabila, eu doar il incurajam, ca-i timid baiatu'.

MariusTR
30th March 2006, 10:51
Incredibil cum poate jigni user-ul angelina jolie de doua ori pe aceeasi pagina... si nimeni nu schiteaza un gest! Si cand eu folosesc termenul burlan, acceptat de cel la adresa caruia il folosesc, primesc avertisment . INCREDIBIL!!!! Dorm administratorii in stil mare. BRAVO!

realmadrid.com
30th March 2006, 10:53
frizer, asta a fost nick-ul tau, asa ca nu vad de ce nu avem voie sa-l folosim :D

@angelina

Femeia lui gonflabila, grasuna...si dornica de sex...asa o caracterizeaza mereu :D.

PS_Chiar ca este incredibil, cata nesimitire pe lumea asta....sa jigneasca un stelist adevarat in asa hal :happy

Angelina Jolie
30th March 2006, 10:53
Ma user mariustr. Ai folosit acel termen referindu-te la prietena ta gonflabila sau nu? Eu doar te citez, frumosule.:lol:

MariusTR
30th March 2006, 10:58
Femeia lui gonflabila, grasuna...si dornica de sex...asa o caracterizeaza mereu :D.

Daca si asa ceva nu e de avertisment, atunci e clar.
Noapte buna, administratori.

aliss
30th March 2006, 11:00
Angelino...ce facusi?....iar i-ai trezit spiritul razboinic.....:D

Tudose
30th March 2006, 11:04
Nu vad rostul sa comentam fiecare avertisment in parte si sa il intoarcem pe toate fetele. Eu am acordat sanctiunile pe ceea ce am vazut. E interesant ca atat Paul cat si MariusTR contesta. Daca voiau sa nu pateasca nimic, nu se amestecau in discutii de nivelul acesta, pentru ca riscul e clar. Nu stau sa analizez mesajele cuvant cu cuvant. Nu stau sa imi pierd vremea sa fac educatie, daca va jigniti, o patiti, eu nu am nici timpul si nici placerea sa intru intr-o troaca. Pe urma se mai gasesc si unii isteti sa isi dea cu parerea ca eu fac aici munca patriotica si sa linga putin prin alte parti.
Atat timp cat eu imi rup din orele mele libere ca sa administrez acest forum, aceasta e decizia mea. Daca se gasesc oameni sa fie angajati in schimburi sa urmareasca toate ineptiile si sa stea sa judece la milimetru, sa vina si sa aiba ei grija aici! Ar fi un castig pentru mine ca timp liber!
Va sfatuiesc sa incetati, pentru ca a continua scandalul aici va face pasibili de avertismente.

STEAUA-MANIA
30th March 2006, 11:23
tudose,rst,voi nu stiti sa cititi?ia uitati-va la numele topicului....cica trolling:))))sunteti de toata coma:)))

Nu vad rostul sa comentam fiecare avertisment in parte si sa il intoarcem pe toate fetele.
hahahaha:))))))))) atunci de ce ati mai deschis acest topic sau de ce nu il inchideti:)))
Ca moderatori,aveti datoria sa dati raspunsuri la intrebari..voi,va limitati sa stergeti mesajele..of,ce moderatori "intelepti":)))Daca dati avertisment/ban asta nu schimba problema!

fia
30th March 2006, 12:32
Threadul a fost deschis de mine si chiar aveam o solicitare pe bune, nu la caterinca, se comisese o greseala, drept dovada a fsot si corectata. Aici asta ar trebui sa fie semnalate greselile in acordarea avertismentelor nu piticii de pe creier al fiecarei persoane care e banata.

Asa ar trebui sa fie si de acum inainte, nu sa-l umplem de offtopic si de cereri stupide.

STEAUA-MANIA
30th March 2006, 13:53
Stupide?Adica?Dupa cate vad,numele topicului este "contestatii la avertismente"atata timp cat e vb de avertismente,nu e trolling,offtopic,samd..cara incosecventa din partea unora...

Marquise MGP
30th March 2006, 14:31
sunt unii pe aici care tot timpul au ceva de comentat si care abuzeaza de acest thread pt a-si expune aberatiile care in alta parte ar fi sterse ... parerea mea e ca sanctiunile sunt prea blande pe OLS si luati peste picior moderatorii.

"Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile"

mania , cand te-ai inregistrat pe forumul asta ai fost de acord cu fraza aia asa ca nu vad de unde atata insistenta in a primi explicatii la orice atentionare.
faptul ca unii nu sunt in stare sa inteleaga cateva reguli simple nu ii scuteste de sanctiuni si nici nu ne obliga pe noi sa ii educam.

numai bine.

EDMOND_
1st April 2006, 03:31
Am primit un avertisment aiurea :

"Edmond si Lidia, fiecare cate un avertisment pentru off-topic si trolling pe threadul de Fm 25 " de la Vadim citire!

Nu as avea nimic de zis daca ar fi aceeasi unitate de masura pentru toti. Daca cititi threadul respectiv cred ca veti vedea cel putin trei persoane care baga off topic fara mustrari de constiinta, printre care si Vadim.
As dori ca moderatorii si supermoderatorii sa isi spuna parerea in ceea ce priveste acest avertisment. Nu cred ca am incalcat in vreun fel regulamentul forumului , asta doar daca nu s-a bagat vreun articol nou peste noapte, cum se mai obisnuieste pe aici.
Nu ma deranjeaza in nici un fel avertismentul respectiv, consider ca nu l-am luat, este doar o oarece frustare a unora. Sunt curios insa ce parere au cei care modereaza in mod curent forumul.

grande
1st April 2006, 16:13
Avertisment ...?

pentru Andreiush cuvantul ,, colorat ,, face parte din categoria RASISM !!

Paul
1st April 2006, 16:33
colorat = negru = indian = cioara = tigan = maimutza = bunic = crapidist =cioroi

toate sunt rasisme

Lidia
1st April 2006, 16:57
EDMOND_: stai linistit... nu prea cred ca vreun moderator nu o sa contesteze decizia lui Vadim... nu am vazut sa se fi intamplat asta pana acum...
nu-i place de fata noastra si argumentul asta ii este suficient lui Vadim ca sa dea avertismente...

eu am primit avertisment pentru raspunsul meu la mesajul lui fia:
"fia: nu credeam... stiam ca Vadim sterge mesaje ca am patit-o... dar la thread-uri intregi nu credeam ca se baga...
pe mine m-a ajutat Vadim sa ma hotarasc sa nu merg la FM... nu imi plac oamenii care imi dicteaza ce sa vorbesc si unde sa vorbesc."

Nu i-a convenit ca i-am zis ca e un "mic dictator" si mi-a sters mesajul. L-am pus la loc si iar l-a sters dandu-mi avertisment.
Sincer, ma lasa rece avertismentul lui... atata timp cat regulile nu sunt valabile pentru toti chiar nu-mi pasa.
Daca imi da ban imi face chiar un serviciu... nu o sa mai pierd vremea degeaba pe aici si o sa am mai mult timp sa citesc ceea ce chiar merita citit...

grande
1st April 2006, 17:23
colorat = negru = indian = cioara = tigan = maimutza = bunic = crapidist =cioroi

toate sunt rasisme


aloo...desteptarea !!!!


1) echipamentul echipei Rapid este COLORAT in visiniu-alb.....
2) BUNICUL meu este rapidist....
3) am vazut un film INDIAN....
4) CIOARA are gripa aviara...

etc ,etc,... mai da-ti un avertisment pentru cuvintele astea rasiste !!:ciocan:

Paul
1st April 2006, 17:27
lasa ca nu ai folosit "colorat" in sensul indicat in fraza 1)

EDMOND_
1st April 2006, 23:39
EDMOND_: stai linistit... nu prea cred ca vreun moderator nu o sa contesteze decizia lui Vadim... nu am vazut sa se fi intamplat asta pana acum...
nu-i place de fata noastra si argumentul asta ii este suficient lui Vadim ca sa dea avertismente...

Astea sunt lucruri stiute insa nu era vorba de o contestare, eu am facut doar o trimitere catre moderatori , sincer am crezut ca macar cativa isi vor spune parerea. Nu cred ca este o lipsa de curaj, mai degraba o mare lehamite!
Nici nu as fi postat aici daca nu as fi crezut ca avertismentul respectiv este doar o gluma.

Vand vise
9th April 2006, 13:32
PM - Avertisment
Originally Posted by RstInPc

Te anunt pe aceasta cale ca ai primit avertisment pentru avatar, care a si fost sters de catre admini.

Originally Posted by Jesse_James
ahahahhahahahahahahha... rad in hohote... cu ce ocazie???????

Originally Posted by RstInPc
Te faci ca ploua ? Daca ai schimbat avatarul crezi ce cine a avut ochi, n-a vazut ? Tudose ti-a sters avatarul (poza aia cu tiganul si cu ceva referitor la Rapid pe ea) si m-a rugat sa pun avertismentul. Lamurit ?

Originally Posted by Jesse_James
HMM.. DECI N-AM VOIE SA-MI PUN AVATAR????? PE POZA SCRIA " HAIDE RAPID"
OMG.. CICA RASISM... HAHAHAHAHHAHAHAHAHAH

...

Originally Posted by Jesse_James
dc am primit avertisment???? pt ca mi-am pus avatar?????

Originally Posted by Tudose
Da, si pentru Custom Title-ul pe care te sfatuiesc sa il scoti.

dupa ce am primit mesajul asta mi-am scos Custom Title-ul " sunt rasist ".. dar degeaba ... peste cateva ore am primit ban

pt... avatar si custom title am primit avertisment ... nu intelg pt. ce am primit ban...

care este parerea voastra... meritam ban???

Paul
25th April 2006, 00:17
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=616350&postcount=1016


Paul,avertisment pt pociri de nume.

iulica moderatoru lu tata...

Unde ? Cand? Ce ? Cum ?

Te rog detalii !
Nu am pocit nimic !

delaparis
19th May 2006, 23:18
Agie ...
Ai cautat ... ai gasit ...

Bravo /hello

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=653334&postcount=1085

Angelina Jolie
19th May 2006, 23:36
Ce ma, nu-i meritat?:D

delaparis
19th May 2006, 23:39
Probabil ... mai mult ca sigur ... :D

Eu ce zic e ca ai cautat si ai gasit ... :D ... atit ...
Ce te deranjeaza ????

Rossi
25th May 2006, 20:06
http://img400.imageshack.us/img400/9683/paultaranulretardatdinbistrita.jpg

pt asa ceva am luat avertisment ?!

va mai suparati cand va face lumea tarani ...

Paul
25th May 2006, 20:15
aici ai tot ce vrei
offtopic si jignirea unei clase de forumisti : adica stelistii :)

E la moda sa se dea sanctiuni dupa modelul LFP.
Ce daca stelistii canta "anti tigani" , daca la Rapid nu sunt tigani. II suspendam.

Rossi
25th May 2006, 20:19
ce te faci daca un admin imi da ip-ul tau ? ce te faci daca o sa ai net 1 ora pe zi ? o sa-ti tai si tu venele prin geamuri ?

glumeam ... eu ocrotesc animalele

Paul
25th May 2006, 21:00
bun , pentru ce ai scris aici mai primesti un avertisment (desi ai merita ban) si cum mai ai 2 avertismente , o sa iei 3 zile de ban

Nu de alta dar eu plec maine la Timisoara , si sa fiu sigur ca in lipsa mea , nu o sa faci prosti.
Cand revin eu , revi si tu.

Cat despre IP`uri , socoteala e simpla. Sunt 3 admini , din care 2 sunt proprietari , si unu` e din Alba Iulia si maine la o anumita ora ma duc sa beau o bere cu el :D

Si totusi uite asta e IP`ul meu : 80.97.171.19

Daca esti atat de curios. Te astept cu flood`ul , daca poti bineinteles :D . Stiu , esti smecher facut pe mirc la apelu de seara , poate sti si 3 comezi in Linux si deja ai nevoie de bodyguard ca esti persoana publica la tine pe scara de cand ai Linux , si ii dai flood la curva de la 2, care face sex-chat cu 9 dolari minutu :D

----
Deci cum ne`am inteles , pentru ce ai scris aici , ai avertisment , e al treilea , deci ban.

fia
29th May 2006, 12:35
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=665484&postcount=1111

Angelina jolie a dat avertisment unui moedrator, asa ceva nu este permis:

Angelina Jolie, Ursu carpatin, WOLF_ULTRAS, bada_otelul cate un avertisment pentru offtopic grosolan.

Paul
29th May 2006, 14:09
problema e ca a.j. are 3 avertismente , si in plus din cate stiu eu mozi nu-si pot da avertismente

fia
29th May 2006, 16:25
Pai nu asta am zis si eu? Ca a dat avertisment unui moderator, adica lui?
Si daca are 3 de ce nu-l banezi :D?

Paul
29th May 2006, 16:28
imunitate mestere :D
crezi ca e pe vremea lu Tudose , unde moderatorii care ziceau ceva de fc arges erau banatzi pentru diverse motive :D

starsteel
29th May 2006, 18:01
Originally Posted by Angelina Jolie
Angelina Jolie, Ursu carpatin, WOLF_ULTRAS, bada_otelul cate un avertisment pentru offtopic grosolan....

Off-topic grosolan stiti unde? Pe threadul Diverse - Romani vs. romani rade ciob de oala sparta. Probabil a considerat ca la o discutie unul dintre cei 2 nu era roman asta o fi fost off-topic iar in cazul in care discutau 2 si nici unul nu era roman, clar e off-topic grosolan. Mai AJ lasa postura asta de moderator ca nu te prinde. Tu esti regele neincoronat (sau incornorat?) al trollingului pe OLS. Mai bine plimba ursul si ramai cu ce stii sa faci.
P.S. Ce iti face fetita? Sa-ti traiasca! mai dezamagit, sa nu intelegi tu ce inseamna threadul - AJ a nascut!

Angelina Jolie
29th May 2006, 20:41
starsteel cu tine n-are sens sa imi bat capul. Du-te toarna otzal. fia mi-am dat si mie pentru ca asa am considerat corect. Sa nu zica aialalti ca ii persecut. Si cred ca am 2 nu 3, daca nu ma insel.

starsteel
29th May 2006, 20:52
Pune ochii pe un regulament, schimba atitudinea sau renunta la postura de moderator. Vad ca nu prea duci in spate un atac mai serios, eu de unul singur fara nici un sprijin m-am luptat cu toata haita ardeleana o zi intreaga parca. Daca ati fi folosit mijloace corecte va duceam si o saptamana.
P.S. Ursul e bandit a spus ca pleaca la Timisoara si astazi l-am vazut la stiri, umbla pe la 2 noaptea printr-un cartier din Brasov. Au tras vanatorii cu tranchilizante in el sper sa nu ramana cu sechele. Insanatosire grabnica si inapoi la Cluj!

starsteel
29th May 2006, 21:05
Stergi jignirea? sau o transmit pt. cel de-al 3 lea avertisment si iar inhati o pauza.
P.S. mai serios nu inseamna serios; uite am corectat si schimba-ti ca sa nu-ti jeneze privirea

Paul
29th May 2006, 22:09
Stergi jignirea? sau o transmit pt. cel de-al 3 lea avertisment si iar inhati o pauza.
P.S. mai serios nu inseamna serios; uite am corectat si schimba-ti ca sa nu-ti jeneze privirea

are 3 :drak: oricum da are si imunitate

Sergio
29th May 2006, 22:23
problema e ca a.j. are 3 avertismente , si in plus din cate stiu eu mozi nu-si pot da avertismente
dar tie insuti iti poti da? :evil:

delaparis
30th May 2006, 00:54
Ce s-a intimplat pe aici ? adica pe diverse ...:D

Ce e curatenia asta ??? Nu se mai vede nimic ... nici useri nici posturi ...nimic :o:

Am vazut pe vale ... ursu a turbat ... Ce i-ati facut ?

Paule da si tu o explicatie ceva cind tai in carne vie ... sa mai intelegem si noi astia de departe ...:D

MariusTR
30th May 2006, 07:42
Mai mai, ce-mi vad ochii, ce-mi vad ochii? :D

AJ si UrSUL banati ... sincer azi e o zi buna ...

Vadim s-a trezit intr-un final, l-a dat afara pe AJ asa cum merita si l-a banat si pe celalalt monosilabic :D

Felicitari.

Acum ma duc ca ma apuca orgasmul , sunt extaziat :) merg pe Arena sa-i dau si eu in mufa clujeanului, ca Vadim&Paul Co nu l-au umflat destul ...

Tzake
30th May 2006, 18:05
Eu cred că aţi īntrecut măsura cu prostiile astea. Orice ar fi făcut Ursu carpatin, 2 ani mi se pare o pedeapsă aberantă. Adică 7 zile se dă pentru cuvinte obscene. 2 ani? Pentru ce dracu 2 ani!?
Acum spun cīt se poate de sincer, īmi este teamă de urmări.

MariusTR
30th May 2006, 18:14
Bai asta, mosule, ca te vad baiat simpatic ... Ursul asta carpatin a injurat ceva de speriat , a bagat de mama , de tata , de componente organice... numai porcarii din astea ... eu i-as fi dat 10 ani.

Rossi
30th May 2006, 18:32
Mai mai, ce-mi vad ochii, ce-mi vad ochii? :D

AJ si UrSUL banati ... sincer azi e o zi buna ...

Felicitari.

Acum ma duc ca ma apuca orgasmul , sunt extaziat :)


mda , iar ai orgasm , iar te stropesti singur pe fata

Tzake
30th May 2006, 19:26
Bai asta, mosule, ca te vad baiat simpatic ...
Nu mă mai trage de şireturi că mă cam doare la başcheţi.

MariusTR
30th May 2006, 19:33
Baieti, voi va simtiti bine? ... ca va vad cam palizi ... sa-l chem pe freezer?... va poate ajuta :D
sau mai bine sa vina domnul Vadim si sa va imparta cate un avertisment in mod egal pentru ca aberati pe un topic cu tema fixa?
Domnule Vadim, baietii astia doi sunt noi pe OLS si au niste nelamuriri ... :D

Tzake
30th May 2006, 19:42
"Mamii, tatii, băeţii ăştia s-a luat de minee"
Īmi asum avertismentul, dacă va fi. Numai că mi-am dat seama şi singur cu cine am de-a face... :no:

MariusTR
30th May 2006, 19:59
Uita-te de cand am venit eu pe OLS si abia apoi fa pe istetul ...
Mai da si un "find posts by this user" ca sa vezi cu adevarat cu cine vrei sa faci palarii artistice... buey, eu am mancat pe paine titani pe OLS, tu esti un fir de nisip in calea mea... nu ma determina sa vad ce-i cu tine prin zona ;)

CoolRain
30th May 2006, 20:19
Baieti, voi va simtiti bine? ... ca va vad cam palizi ... sa-l chem pe freezer?... va poate ajuta :D
:happy :happy :happy
Sa lesini de ras, nu alta. Si eu am zis odata ca "tr"-ul ala vine de la trans-sexual.

Mah, tu ai mancat pe paine altceva. Doar ca ti-a placut sa crezi ca-i ciocolata. Bata-te norocul sa te bata de gura aurita ce esti... Pana la urma, cine esti ma tu? Un papagal. Habar n-ai ce frumos era forumul asta pana sa apari tu... Daca tot te iei dupa vechime, uita-te la mine cand mi-am facut cont aici si poate ma crezi cand iti spun ca esti papagalul OLS-ului ever.

MariusTR
30th May 2006, 20:25
Esti offtopic si mai zici ca ti-ai facut cont din 2004 toamna ... la cat esti tu de vechi o sa-ti iei un avertisment de nu te vezi :D
Sa se revina la subiect, daca se poate ...

Tzake
30th May 2006, 21:18
MariusTR, tu consideri pe toţi noii veniţi outsideri. Chiar nu te simţi aiurea cu atitudinea "cu nasu pe sus"? Sīnt convins că eşti un băiat de treabă, dar nu mă lua cu "băi ăsta", că fac pe isteţu cu tine şi că sīnt un fir de nisip īn calea ta. Chiar nu īmi doresc să fac mişto pe seama ta, pentru că o face toată lumea şi ar fi prea de tot să-mi scot şi eu arsenalu de caterinci. Bla bla bla, sīnt offtopic... ne mutăm cu totu īn altă parte.

t.b.
30th May 2006, 21:26
Uita-te de cand am venit eu pe OLS si abia apoi fa pe istetul ...


wow, esti din octombrie 2005 din care vreo 2 luni (cumulat) ai fost banat - o ETERNITATE :D



buey, eu am mancat pe paine titani pe OLS

:happy :happy GENIAL!!! :happy :happy :happy

Tzake
30th May 2006, 21:41
Genius-ul suferă de cultul personalităţii. Indubitabil.

Paul
30th May 2006, 21:42
ma mir cum de nu si`o rupt dintii :evil:

e exact ca si mitica dragomir care ori de cate ori , o echipa romaneasca face ceva , repede sare "domne avem campionat tare ! e meritu meu"
-------------------
On topic: Ursu va fi banat pana in secunda , cand spune ca "vreau sa revin, dar ma potolesc".
Aia cu 2 ani a fost la plesneala , noi nu alungam userii , iar ursu are sansa la un nou inceput curat. Adica fara injuraturi.

realmadrid.com
30th May 2006, 21:57
@Tzake

Lasa frizeru, un om asa important ca el cu doar 50 de mesaje pe OLS si 3 luni vechime, isi permite multe aici :D. Asculta-l pe CoolRain, stie ce vorbeste ;). Si lasa-l, ca de cand s-a inregistrat, a fost clownul forumului :D.

Bey frizerule, userii cu vechime pe forum sunt cei din 2002, 2003, 2004..si cam atat.....2005 poate la anu :D...a, si cei care au macar peste 1000-2000 de mesaje, nu ca tine 50 :D

MariusTR
31st May 2006, 06:41
Vreau sa contest avertismentul dat lui realmadrid.com de pe Arena, trebuia sa-i dati 2 odata.
Oricum bine ca l-ati banat pe Ionutz totusi, poate o pauza o sa-i prinda bine la cerebelul ala mic :D

mblue
16th June 2006, 15:39
sincer nu inteleg de ce am primit advertisment? l-am luat doar pe un user la rost ca a e pe din afara , ca a vazut alte meciuri si uite deja am primite un advertisment. ciudat

Paul
16th June 2006, 15:45
avertismentul oricum nu are nici un efect (adica nu iei puncte de penalizare) ...

E ca si politaiul care te prinde cu 55 km/h in localitate , si iti da avertisment , fara amenda si alte chestii.

La fel si avertismentul de aici : ti-a atras atentia ca din punctul de vedere al moderatorului respectiv (nici nu stiu despre ce e vb in cazul tau) ai gresit.

Acest thread oricum devine INUTIL , fiindca e vorba de vechile avertismente.

Acum orice nelamurire referitoare la problema , se rezolva pe threadul respectiv (unde iti este scrisa sactiunea).

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=16462
Aici se discuta "cazul tau" daca vrei sa ceri explicatii moderatorului , si el sa ti le ofere , etc

Deci : thread closed

Rossi
29th August 2006, 11:12
You have received an infraction at OnlineSport Forum

--------------------------------------------------------------------------------

Dear BIANCO-ROSSI,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

http://www.onlinesport.ro/Forum/showthread.php?p=773347

Reason:
-------
Pocire voita nume membru forum/echipa/club

Daca nu stii pt ce,uita-te inca o data!
-------

e normal sa fiu penalizat pt ca am scris : "Ducacadam" ?

Ducadam e cumva echipa sau club ?
Ducadam este cumva membru ols ? si chiar daca era vreun membru , se vede clar ca ma refeream la fotbalistul Ducacadam

starsteel
30th August 2006, 17:55
Aici iti dau dreptate chiar daca ai jignit un simbol al fotbalului romanesc.

Rossi
30th August 2006, 17:58
un stelist care are puterea sa recunoasca cand unul de'al lui a gresit

Rossi
30th August 2006, 20:46
Aici iti dau dreptate chiar daca ai jignit un simbol al fotbalului romanesc.


1 pt tine poate e un simbol pt mine nu e ( il consider chiar un portar slab)

2 si se pare ca aman2 ne-am inselat ; am primit PM de la Vadim , in care imi spune ca se penalizeaza ce am facut eu

*Coco*
30th August 2006, 20:58
Dear *Coco*,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

http://www.onlinesport.ro/Forum/showthread.php?p=777483

Reason:
-------
Jigniri usoare

un rosu pe deplin meritat desi vad ca pt. unii moderatori nu e destul de clar
-------

This infraction is worth 2 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.


Moderatorul "starsteel" imi da un:rosu: pentru faptul ca am zis "Tipic Moldovenilor Prsoti si fara carte" si prietenului sau galatean care imi aduce numai injuri se vede in posturile 2 si 3 ii da doar un "galben" asa imi specifica pe privat!

inter
30th August 2006, 21:05
aiurea dat ..!

*Coco*
30th August 2006, 21:07
Mi`l mai da si auirea si aluia nu ii da nimic:o:

starsteel
30th August 2006, 22:57
Hai ca il chem pe Vadim aici sa vedem daca e aiurea dat. Inter, Inter chiar nu te inteleg.

*Coco*
30th August 2006, 22:57
Hai ca il chem pe Vadim aici sa vedem daca e aiurea dat. Inter, Inter chiar nu te inteleg.
Dar te vor frumos cheama-l

starsteel
30th August 2006, 23:03
Astea sunt "dovezile" care le mentionai pe Intern?