PDA

View Full Version : Agassi vs. Rios



Ady
5th April 2007, 10:52
Se vor intalni la sfarsitul lunii intr-un meci demonstrativ in Chile /hello

dextercioby
5th April 2007, 11:14
De Rios nu mai stiu nimic de multa vreme. S-a retras pe usa din dos, ca multi alti jucatori, unii dintre ei cu multe GS cistigate. Chiar asa, stie cineva cind s-au retras Becker, Stich si Rafter ? De fapt, daca nu ma insel, doar Pete a avut o retragere de gala, restul lipsa (dupa cunostinta mea)...

Optimistul
5th April 2007, 11:58
Rios...un super talent cu f.multi bani (taica-sau are o retea de cazinouri) dar care nu l-a ajutat prea mult fizicul si daca nu ma insel o luase intr-un timp cu drogurile...
Va fi un meci placut intre doi fosti jucatori pro care au iubit enorm tenisul.

Cneazul
5th April 2007, 12:40
rios e cel mai bun in circuitul veteranilor. anul trecut cred ca a castigat toate turneele pierzand doar un singur set la goran ivanisevic parca

dextercioby
5th April 2007, 12:44
Stai sa intre si Sampras acum din mai, de la Boston, sa vedem cum va mai fi si cu Rios...Ca idee, cred ca va cistiga Agassi.

Ady
5th April 2007, 14:47
Anul asta nu stiu daca a jucat Rios, dar anul trecut a rupt tot ... se plangeau astia ca e prea tanar pentru ei, ca la varsta lui ar trebui sa joace in circuit-ul profesionistilor, nu la veterani. L-a batut la prima intalnire pe Ivanisevic, d-abia dupa aia a reusit croatul sa il opreasca ...
Despre Agassi, Darren Cahill, a spus in timpul comentariului de la Indian Wells ca ar fi in cea mai buna forma din viata sa, ceea ce mi se pare o exagerare ...

Cipri
16th April 2007, 13:14
Agassi wil WoN tourney :))

dextercioby
16th April 2007, 13:21
Acum am vazut, Rios e intr=adevar tinar pentru circuitul veteranilor, e nascut in 1975, deci anul asta va implini de-abia 32 de ani. In fine, el n-a mai jucat la nivel de ATP din 2003 si cum regula este sa stai minim 2 ani dupa ce te retragi, a putut bine mersi sa joace in 2006.