PDA

View Full Version : dinamo o rusine nationala



the_big
7th November 2003, 08:33
cainilor rusinica,rusinica ........ce va mai bucurati cand a pierdut Realul din Giulesti la Bruxelles,saraciilor ati pierdut la o echipa de pe locul 10 din Rusia !!!!!!! asta e valoarea vostra ,bulanul care l-ati avut cu Sahtior nu s-a mai repetat !

doamne ce bucurie a fost aseara in Piata Rosie !!!! v-au batut taticii vostri comunisti ! :yeah:

Utilizator
7th November 2003, 09:03
Ne-au batut spre fericirea fratelui nostru micut si colorat de acasa…Asa mai ai si tu bucurii…E trist ca urmezi modelul Rada Celnegrusifaradepata…Sanatate si sa ajungeti si voi sa va intristati macar ca noi, in turul II UEFA. Deocamdata n-ati prea avut ocazia decat prin preliminarii. Pe mine nu m-a bucurat infrangerea voastra, tu vad ca faci deja topicuri si asta spune multe…

JJ
7th November 2003, 09:11
Din pacate, Dinamo si-a revenit la forma obisnuita in cupele europene... In primul tur am vazut altceva.

Ferko
7th November 2003, 09:28
Nu va feceti griji pentru Dinamo caci DINAMO este CEA MAI BUNA din ROMANIA.Nu DINAMO face de rusine ROMANIA ci alte echipe, stiti voi care - cele care nu reusesc sa treaca nici de preliminarii, pierzand puncte pentru coeficientul de tara la UEFA, iar DINAMO trebuie sa joace ca sa le recupereze. Si le-a recuperat.
Sigur ca mie imi pare rau ca DINAMO a pierdut, dar nu-i nici o tragedie.

JJ
7th November 2003, 09:32
Ferko, ati trecut si voi O SINGURA DATA de primul tur, fiind umiliti in al doilea, si tot sunteti cu gura mare?

Tin sa-ti aduc aminte ca acum un an nu ati avut nici macar 10 minute speranta ca v-ati putea califica cu Bruges.

the_big
7th November 2003, 09:33
utilizator gura mica ca v-am batut de 6 ori consecutiv ,suntem spaima voastra ............asa e cum zici tu mici si negriciosi dar voi ce sunteti niste javre comuniste ,blatiste si ........dar ce dracu mai romanule mai ai tupeu sa vorbesti cand au facut aia misto de voi ,s-au oprit la 4......ascunde-te javra !

Ayrton
7th November 2003, 09:37
Hai ma potoleste-te si nu mai fa atata galagie nici tu, ca doar nu ai cu ce sa te lauzi...

the_big
7th November 2003, 09:44
ma laud ma ,ca va batem cand vrea ........noastra ! ce darcu ma D. ce jucati ma voi ? nimic ca de obicei si va credeti cea mai buna echipa din tara ,ce dracu ma credeai ca jucati finala cu steaua !?

te salut smechere ! am si eu un frate dinamovist ! poate bem o bere dupa returul cu liverpool ! am baut toata noaptea cu englezii in Irish pe Titulescu !

Utilizator
7th November 2003, 09:47
Vad ca se adevereste ceea ce am spus ; limbajul tau deosebit de “colorat” cu nuante de rrom arata calitatea ta de Rada…Am tupeu sa vorbesc atunci cand vreau, aveti 6 victorii consecutive dupa zeci de infrangeri consecutive. Ne-au batut si? Sa ajungeti si voi sa adunati cate puncte a adunat Dinamo in cupele europene si pe urma mai vorbim. Trebuie sa vorbesti doar tu acum? Vezi ca s-ar putea sa va vina si voua randul din nou prin preliminarii, ca mai departe... Cat despre blaturi mai usor, Nea Savarina e un expert in produse de cofetarie. Si in propaganda utecista.

the_big
7th November 2003, 09:55
caine uita-ma !

Ferko
7th November 2003, 09:55
Noi nu ne credem, ci suntem cei mai buni. Chiar daca muriti de ciuda.
Noi am facut blaturi - cand a trebuit sa salvam Rapidul de la retrogradare, ca a fost ordin de partid adica al clasei conducatoare - intrebati-l pe Red Nik (Nick cel Rosu de la Dinamo cand a dat gol fara sa vrea si n-a mai stiut ce sa faca de frica ca v-a pierde Rapidul - poate de asta a ajuns la Rapid), voi le faceti acum - chiar pentru jocul de la Timisoara deja se stie ca va fi BLAT , in speranta ca Rapid sa castige campionatul si Timisoara sa ajunga in Cupa UEFA. Visati numai - visul vostru se v-a transforma intr-un cosmar. Nici una nu v-a ajunge sa joace in cupele europene.
Noi avem cu ce sa ne laudam in cupele europene - voi numai cu vorbe.

the_big
7th November 2003, 09:58
ferko cred ca si tie iti este rusine de tine ! esti penibil ! de fapt esti mare tantalau sa fii din Arad si sa tii cu dinamo ! esti abcd mobra !

baubau
7th November 2003, 10:03
the_big:OOOO TU "mare" frustrat......ai uitat de complexele belgiene si de de ideiile de adevarat lider ale lui Copos?
Care e problema?Nu mai avem voie sa tinem cu echipe din Bucuresti daca suntem din alta localitatea???Nu uita,ca toti admiratorii coniacului Unirea sunt rapidisti!

the_big
7th November 2003, 10:10
moldovene te tradeaza mirosul de vodka !

MATRIX98
7th November 2003, 10:11
Ferko taci draq ca esti penibil. Cat despre rezultatu` lu dinamo nu stiu ce sa zic... poate doar ca eram in extaz, daca mai pierdea si steaua sigur aveam orgasm aseara !!Ete vezi unde am ajuns??? Nici femeile nu mai reusesc sa-mi provoace orgasm, e de ajuns o infrangere ca aia de aseara si de marti seara cand si lazie tot cu 4-0 si-a furat-o !_:))
Forza Stiinta !!!

the_big
7th November 2003, 10:13
Matrix cum a fost golul lui Cassano ? am adormit prin min 80....

Ferko
7th November 2003, 10:32
Ferko taci draq ca esti penibil. Cat despre rezultatu` lu dinamo nu stiu ce sa zic... poate doar ca eram in extaz, daca mai pierdea si steaua sigur aveam orgasm aseara !!Ete vezi unde am ajuns??? Nici femeile nu mai reusesc sa-mi provoace orgasm, e de ajuns o infrangere ca aia de aseara si de marti seara cand si lazie tot cu 4-0 si-a furat-o !_:))
Forza Stiinta !!!

Penibil este Matrix98.
Stai rau de tot daca nici femeile nu-ti mai provoaca orgasm. Incearca altceva. Si lasa-te de conmentat fotbal ca esti pe langa.
Si inca ceva eu nu ma-m legat de Stiinta. Nici cand au mancat bataie acasa de al DINAMO.

Ferko
7th November 2003, 10:36
ferko cred ca si tie iti este rusine de tine ! esti penibil ! de fapt esti mare tantalau sa fii din Arad si sa tii cu dinamo ! esti abcd mobra !
Eu nu te-am facut tantalau chiar daca asa te simti. Nici penibil nu sunt.
Tot DINAMO este cea mai buna ! Tin cu echipa care joaca fotbal bun.

IlMILAN
7th November 2003, 11:01
Ferko taci draq ca esti penibil. Cat despre rezultatu` lu dinamo nu stiu ce sa zic... poate doar ca eram in extaz, daca mai pierdea si steaua sigur aveam orgasm aseara !!Ete vezi unde am ajuns??? Nici femeile nu mai reusesc sa-mi provoace orgasm, e de ajuns o infrangere ca aia de aseara si de marti seara cand si lazie tot cu 4-0 si-a furat-o !_:))
Forza Stiinta !!!

Ma gandeam ca te duce capul putin dar nu. Tu inca te crezi asuprit, esti opsedat mai omule, ai probleme mari. Nu e vorba de a fi roman...Dinamo va sparge si dupa era Netoiu(a Craiovei) iar rusii aseara nu ca i-au spart pe Dinamo, au jucat singuri...pricepi, au jucat singuri. Deci imagineaza-ti ce ar fi patit Stiinta lui Gigel, defapt orice echipa de provincie.... Nu am cuvinte pentru tine, din acest moment o sa te ignor complet....
Ai spus-o singur onanistule....cine itzi provoaca tie orgasm.....ai un creier bolnav...Nu-ti da de gandit?

Nu sunt eu Dinamovist, dar imi pare rau pentru ce s-a intamplat aseara, pacat ...pentru fotbalul nostru..asta e. Sper din suflet sa le dati macar un 1-0 la Bucuresti sa mai luam ceva puncte.

Iar in ce priveste Steaua, consider ca au fost ajutati de teren, desi ei au fost in mare mai tehnici. Spun ca au fost ajutati de teren prin prisma faptului ca ei joaca in Ghencea destul de des in mocirla.....Englezii nu au parte de asemenea gazoane.....

Sper sa va calificati baieti.

baubau
7th November 2003, 11:02
moldovene te tradeaza mirosul de vodka !
Din pacate nu-mi place alcoolul...dar daca tu tii cu ardoare la prejudecati am sa tin si eu ,dar asta e VALABIL doar pt TINE(nu si pt oamenii care incearca sa discute pe forum nu doar sa-si reverse frustrarile...)
Esti din Bucuresti(probabil) sa incepem...Sud...Sud=Prostie...esti rapidist de Rapid=tigan...esti tigan=prost...vezi cum e ciclica istoria
Repet asta a fost doar pentru tine nu pt ceilalti fanii ai rapidului,sau bucuresteni,olteni si nici macar pt rromi!

Sper ca Dinamo sa castige acasa(chiar daca nu se califica)E important pt punctajul echipelor romanesti in clasamentul UEFA asta e valabil si pt Steaua...care ar fii frumos sa se califice! :happy

adbogdan
7th November 2003, 11:08
The big, e dreptul fiecaruia sa se bucure sau nu dupa meciul de aseara al lui Dinamo. Nu-i inghiti pe Dinamo ? Foarte bine, da' nu-mi dau seama de ce trebuie neaparat sa te manifesti asa.
E clar ca in momentul de fata Rapid are o echipa mai echilibrata decat Dinamo, si deci are sanse serioase sa ia campionatul. Castigati titlul de campioana, mergeti in preliminariile CL si aratati-ne de ce sunteti in stare.
Acolo se vede adevarata valoare a unei echipe, nu in 'trosneli' pe diverse forumuri.
Si-apoi, daca tot e vorba despre cat de bune sunt echipele romanesti in cupele europene, rapidistii ar trebui sa-si faca probleme pentru la anu inca de pe acum, fiindca Spartak a jucat aseara cu 3 clase peste ceea ce a jucat Rapid la meciul ala de 4 - 3. Si Spartak e totusi o echipa de locul 10 in Rusia, nu uita ! Sau gresesc ?

Referitor la meci. N-ar fi prea multe de spus, dar e totusi clar ca avand un portar mediocru, doi fundasi laterali experti in gafe si pe Burca figurant in teren nu puteam emite prea multe pretentii. Proportiile scorului sunt exagerate, dar victoria si calificarea lui Spartak e perfect meritata. Cel putin rusii astia au aparare. Cand vom avea si noi poate totul va fi altfel.

baubau
7th November 2003, 11:11
Dinamo are nevoie de portar si o defensiva acceptabila macar...e echipa cu cel mai bun atac din campionat dar cred ca are si cea mai proasta aparare din campionat! :x

Sachil
7th November 2003, 11:18
Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.

JJ
7th November 2003, 11:21
Dinamo stia ca are aparare varza... Dar si atacantii au jucat incredibil de prost. Niculescu n-a fost in stare sa faca un stop ca lumea.

baubau
7th November 2003, 11:22
Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.

Care echipa crezi ca le va recupera?

Sachil
7th November 2003, 11:31
Nu le va recupera nici o echipa. In continuare vom avea rezultate proaste presarate probabil si cu cate un rezultat bun.

adbogdan
7th November 2003, 11:49
Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.

Sachil, in ultimii 5 ani Dinamo a fost eliminata de FC Bruges, Grasshoppers, Polonia Varsovia si Benfica. Care dintre astia sunt chelneri si care frizeri ?

Dar de fapt ai si tu dreptate. Hai sa vedem o lista cu cateva superechipe ce au eliminat echipe romanesti in ultimii 5 ani : Pobeda Prilep (eliminata Craiova), Skonto Riga, Vaalerenga si Vitesse (eliminata Rapid), FC St Gall (eliminata Steaua). Infioratori adversari ! De exemplu Pobeda si Skonto, care au catigat de cate 5 ori consecutiv Champions League, imi dau fiori si
acum.

ieppy
7th November 2003, 11:51
Nu am crezut niciodata ca o sa imi fie rusine dupa un mecial lui Dinamo. Nici acum nu am reusit sa ma linistesc, am o durere de cap de mor. Sunt insa fericit ca dezastrul lui Dinamo a facut atatia romanii fericiti. Imi este greu sa citesc strigatele de bucrie de la unii sau altii. Nici nu stiu ce sa mai scriu sau daca are vreun rost sa mai scriu pentru ca stiu ca nimic din ce asspune nu poate sa va faca sa va opriti, asa ca ma retrag de pe acest forum pe o perioada nelimitata pana cand o sa imi revin din durerea care imi apasa inima. Bravo Romania, tara in care dezastrele sunt mai celebrate decat succesele.

Sachil
7th November 2003, 12:07
Sa stii ca nu apar nici o echipa, ce am spus de Dinamo se cam potriveste si celorlalte. Nivelul echipelor noastre de club e f slab, ca sa nu folosesc un cuvant mai dur.
Lista pe care ai facut-o tu este cel mai bun exemplu.As mai sublinia faptul ca Grasshopers nu reperzinta nici ea mare lucru, de Polonia Varsovia nu am auzit decat cand a scos-o pe Dinamo, Benfica si-a ras de ei si i-a intors ca pe un ceas iar FC Bruges le-a dat o lectie de fotbal.
Treaba e ca dupa ce au pierdut cu albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii au ajuns in grupa lor valorica, si adversarii lor sunt numai capi de serie.

adbogdan
7th November 2003, 14:05
Partial, e corect ce spui. Dar a sustine ca o echipa romaneasca TREBUIE (ca pe vremea Impuscatului) sa invinga pe oricine e o naivitate.
O compari pe Dinamo cu FC Bruges sau Benfica ? Pe ce baza ? Ce avem noi si n-au ei ? Bani ? Jucatori ? Palmares ?
Despre Polonia si Grasshoppers se poate spune in cel mai bun caz ca erau egale cu Dinamo valoric, in nici un caz inferioare. De unde si pana unde frizeri si chelneri ?

In momentul de fata la nivel de echipe de club suntem pe locul 26 in Europa. Daca vrem sa urcam trebuie sa incetam sa pierdem in fata echipelor INFERIOARE valoric si financiar si sa incepem sa castigam in fata celor superioare. Rapid a fost la un pas sa elimine o echipa net superioara, iar Southampton si Sahtior sunt poate egale valoric cu echipele romanesti care le-au eliminat, dar in mod sigur sunt superioare financiar. Ce ti se pare atat de 'dezastruos' ? Daca ai fi obiectiv te-as sustine 100 %, dar din pacate nu esti. Iti inchipui ca o echipa cu un nivel de joc 'foarte slab' se poate 'bate' de la egal la egal cu Sahtior Donetk ?

FatFrumos
7th November 2003, 15:04
am incercat sa iti spun Ieppy ca Romania a ajuns asa mare dezastru in general.....nu credeam ca sa ajuns sa fim lumea a III-a dar dupa vizita din septembrie chiar sa ajuns la aces stagiu......

UNIONE
7th November 2003, 15:12
Dinamovistilor, in locul vostru dupa meciul de aseara taceam dracului din gura, chiar nu mai este nimic de zis. Si culmea prostiei Ferko incepe cu texte "Dinamo e cea mai buna", etc.... Noapte buna, vise placute!!!

ad3an
7th November 2003, 15:24
"TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!

MATRIX98
7th November 2003, 15:56
Sunt insa fericit ca dezastrul lui Dinamo a facut atatia romanii fericiti. Imi este greu sa citesc strigatele de bucrie de la unii sau altii. Nici nu stiu ce sa mai scriu sau daca are vreun rost sa mai scriu pentru ca stiu ca nimic din ce asspune nu poate sa va faca sa va opriti, asa ca ma retrag de pe acest forum pe o perioada nelimitata pana cand o sa imi revin din durerea care imi apasa inima. Bravo Romania, tara in care dezastrele sunt mai celebrate decat succesele.

ieppy, asta e felul nostru` de gandire.Nu e vb de Romania, in toate tarile ultrasii se bucura de insuccesele rivalilor. Un ex : editia trecuta de C.L cand juventus a eliminat realu, fanii barcelonei au iesit pe strazi dupa meci sa celebreze victoria italienilor. Un suporter obisnuit de obicei se bucura cand castiga o echipa din tara lui, chiar daca el simpatizeaza alta echipa.Dar ultrasii, sai cei care au mentalitatea asta nu gandesc asa, ptr ei este doar o singura echipa, si au dreptate sa se poarte asa ptr ca ei sunt cei care isi incurajeaza echipa meci de meci, si acasa si in deplasare si tot ei suporta din plin abuzurile "fortelor de ordine" sau incidentele cu dusmanii lor.Deci e de neconceput sa se bucure ptr unii cu care se razboiesc chiar si in meciurile indirecte. Nu stiu daca te multumeste raspunsul meu, fac ce pot. Crede-ma ca unu dintre cei mai buni prieteni ai mei e dinamovist inrait. Si am destui amici stelisti si dinamovisti, da asta nu ma face sa ma bucur ptr succesele lor.
I|Milan nu stiu daca are rost sa iti raspund ca vad ca te prinzi greu

Ai spus-o singur onanistule....cine itzi provoaca tie orgasm.....ai un creier bolnav...Nu-ti da de gandit?
Imi place ca`s unii care chiar pun botu la tot. Posibil sa nu-l mai scoale. Asuprit?? de cine?? :)) .Tu sa te simti bine. Rusii nu i-au spart aseara pe dinamovisti?? 4-0 ala ce a fost?? Sa inteleg ca te asteptai la mai mult?:)
De fapt nu stiu ce ma complic sa-ti raspund, cand stiu sigur ca tu, care te crezi milanist convins, ai zis cu gura ta ca speri sa bata si inter nu stiu la ce meciuri. Ce draq .... Cu cine tii din Romania, ca nu am reusit inca sa ma prind ? Cred ca Steaua. O sa vezi curand si mesajele stelistilor vis-a-vis de rezultatu` de aseara dintre spartak si dinamo !
Forza Stiinta !!![/quote]

MATRIX98
7th November 2003, 16:00
ad3an... cu cine tii?? Vad ca tii partea dinamovistilor, mai vad pe la tine Forza UTA , Hai Bihorul ... pana la urma ejti fan declarat Unirea Urziceni??

Rapidulet
7th November 2003, 18:09
"TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!

Esti tigan Ad3an ? Pentru ca numai ei striga tiganii !

Anderlecht, campioana Belgiei ,actualmente in grupele Champions League, o evolutie destul de buna si in aceasta faza , un egal cu Bayern sau o victorie cu un om mai putin pe aproape toata durata partidei impotriva celor de la Celtic si desigur printre primele echipe din campionatul Belgiei, pe urma vine Spartak Moscova, o echipa ce a injosit pe Dinamo , patru goluri fara drept de apel, fara sa-i fii dezavantajat arbitrii pe Dinamo si fara sa-i fii ajutat desigur, o echipa ce termina pe locul 10 in Rusia .

Ad3an esti penibil !!

dana
7th November 2003, 18:19
cainilor rusinica,rusinica ........ce va mai bucurati cand a pierdut Realul din Giulesti la Bruxelles,saraciilor ati pierdut la o echipa de pe locul 10 din Rusia !!!!!!! asta e valoarea vostra ,bulanul care l-ati avut cu Sahtior nu s-a mai repetat !

doamne ce bucurie a fost aseara in Piata Rosie !!!! v-au batut taticii vostri comunisti ! :yeah:

:ciocan: din mesajul tau reiese ca tu la randul tau esti o mare rusine

Rapidulet
7th November 2003, 18:31
Da Dana , le-am scris si eu , locul 1 in Belgia nu se compara cu locul 10 in Rusia , dar ce vrei , microbisti marii cei ce sustin Dinamo :) :)

apparte
7th November 2003, 18:45
Cu un an inainte,St Gall i-a produs mari emotii Galatei cu Popescu si Hagi in teren(1-2 si 2-2). in turul 3 al CL.Si uitati ca in retur pe langa alte mari ocazii ratate am avut si o bara in min 90.In plus a aparat........baiatul lui Silvica.... :evil:

MATRIX98
7th November 2003, 20:46
Rapidulet, Dana e dinamovista ! Vroia sa arate ce a scris ala ! ;)

zamolxe
8th November 2003, 01:28
"TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!

mey bolshevic mic si tiganos, tu nu cunosti istorie?

Ia mai cauta pe net, si spune-ne si noua care este bilantul european in umtimii 10 ani al Rapidului si dinamo-bolshevicei!

ad3an
8th November 2003, 12:54
Nu sunt dinamovist da dinamano rusine nationala,sa fim seriosi,aici voi sunteti o rusine!!!

Blue
8th November 2003, 18:28
asa e, ca nici nu e rusine sa o iei cu 4-0 mai ales cand iei bataie la Moscova si tu esti o echipa infiintzata la Moscova. Era de asteptat, sa ia bataie de la tatucii lor acolo. Am auzit ca dinamovistii ar fi fost intr-un fel de pelerinaj la locurile sfinte ale lui stalin, i-au vazut pe stalin si lenin, le-au pupat mainiile (alea mumificate). Pentru dinamovisti, Moscova este ca Mecca pentru arabi, doar nu vroiatzi sa " fluiere in biserica" :D :D :D

Blue
8th November 2003, 18:51
javra41 si the big, daca vretzi sa ajutatzi Rapidul, lasatzi-l pe Zamolxe ,de exemplu, sa vorbeasca. Voi abtzinetzi-va ,ca nu prea avetzi "mijloacele" necesare si efectul este invers decat cel scontat :D :D :D

javra41
8th November 2003, 19:36
Blue nu vreau sa ma cert cu tine, da' nu te baga.

Nu m-am putut abtine. de obicei gasesc moduri mai "bune" de a rezolva asemenea lucruri. /nope/

8)

Ferko
10th November 2003, 08:31
Dinamovistilor, in locul vostru dupa meciul de aseara taceam dracului din gura, chiar nu mai este nimic de zis. Si culmea prostiei Ferko incepe cu texte "Dinamo e cea mai buna", etc.... Noapte buna, vise placute!!!

Exact, DINAMO este cea mai buna echipa de fotbal din Romania !!!
Chiar asa ! Si Real Madrid a pierdut cu 4-1. Se mai intampla. Si MU a pierdut acasa cu 3-1. Sunt aceste echipe o rusine ???

the_big
10th November 2003, 08:45
ok Blue ,asa o sa facem......dar e greu sa e inchizi gura ......felicitari ptr victoria de la tuicari !

JJ
10th November 2003, 08:50
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Dinamo-cea mai buna? La ce? :D :D :D :D :D :D

In UEFA nu aveti nici 1% sanse de calificare, ceea ce e corect dupa ce ati ajuns acolo dupa cel mai mare furt posibil-cel din semifinala cu Astra.
In campionat, ati luat bataie si de la Rapid, si de la Steaua.

Acum, recunosc ca Steaua e cea mai in forma echipa de la noi, dar nu uita ca RAPID este Campioana Romaniei!

IlMILAN
10th November 2003, 11:04
Imi place ca`s unii care chiar pun botu la tot. Posibil sa nu-l mai scoale. Asuprit?? de cine?? :)) .Tu sa te simti bine. Rusii nu i-au spart aseara pe dinamovisti?? 4-0 ala ce a fost?? Sa inteleg ca te asteptai la mai mult?:)
De fapt nu stiu ce ma complic sa-ti raspund, cand stiu sigur ca tu, care te crezi milanist convins, ai zis cu gura ta ca speri sa bata si inter nu stiu la ce meciuri. Ce draq .... Cu cine tii din Romania, ca nu am reusit inca sa ma prind ? Cred ca Steaua. O sa vezi curand si mesajele stelistilor vis-a-vis de rezultatu` de aseara dintre spartak si dinamo !


:D :D :D

Daca nu ti-ai dat seama te anunt ca sunt fan inrait a lui Poli.
Nu pot insa sa nu tin cu romanii in cupele europene(doar in cazul in care e implicata Milan) pentru ca pe Poli nu o vad prea curand in Cupele Europene, din pacate banii si jucatorii de valoare din campionatul intern tot la echipele din Bucuresti ajung.
In ce priveste pe Inter , eu spuneam ca mi-ar placea sa se ajunga iarasi cel putin 3 echipe in semifinalele Cl. Deci tu nu ai inteles. Bineinteles ca ma bucura orice esec al rivalelor lui Milan in campionatul italian :drak: .
Sa o lasam balta, ca nu are rost sa vorbim aiurea, tu gandesti intr-un fel eu in altul ......mai ales ca in momentul de fata sunt foarte fericit ca Poli i-a batut pe Rapid :D :D :D , dar in acelasi timp nu mai pot de draci ca Milan a facut doar un egal cu Parma :x

ieppy
10th November 2003, 12:18
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Dinamo-cea mai buna? La ce? :D :D :D :D :D :D

In UEFA nu aveti nici 1% sanse de calificare, ceea ce e corect dupa ce ati ajuns acolo dupa cel mai mare furt posibil-cel din semifinala cu Astra.
In campionat, ati luat bataie si de la Rapid, si de la Steaua.

Acum, recunosc ca Steaua e cea mai in forma echipa de la noi, dar nu uita ca RAPID este Campioana Romaniei!


O intrebare: voi cate sanse mai aveti in UEFA?

JJ
10th November 2003, 13:18
Cate ati avut si voi acum un an.

ieppy
10th November 2003, 13:41
:) :) :) bun raspuns. Hai ca mi-ai placut la faza asta.

Sachil
10th November 2003, 16:56
Daca ai fi obiectiv te-as sustine 100 %, dar din pacate nu esti.

Asta nu poate decat sa ma amuze. Si spre ce echipa crezi ca trage subiectivismul meu?
Fara indoiala, in primul tur echipele noastre au avut jocuri si rezultate bune, dar tu crezi ca exact acesta este nivelul lor?Mie mi s-a parut doar o floare. Pana la primavara mai este. :thinkso:

gicu
10th November 2003, 18:07
JJ, comparatia mergea daca ati fi trecut si voi de turu' 1 anu' trecut :P Asa ca... /nope/

MATRIX98
10th November 2003, 18:43
Nu pot insa sa nu tin cu romanii in cupele europene(doar in cazul in care e implicata Milan) pentru ca pe Poli nu o vad prea curand in Cupele Europene, din pacate banii si jucatorii de valoare din campionatul intern tot la echipele din Bucuresti ajung.

Si de ce nu o vezi pe Poli prea curand in cupele europene(sper si cred ca anu asta castiga cupa si ajunge in europene)?? De ce ajung toti jucatorii de valoare in bucuresti?? Ptr ca acum echipele alea cu care tu nu concepi sa nu tii in europa, steaua si dinamo, au ajuns echipe mari in campionat din cauza abuzului de putere. In comunism aveau tot ce vroiau. Aproape orice jucator valoros era constrāns sa joace la ei ca sa nu-si rateze cariera. Si asa au ajuns echipe valoroase , si asa toti jucatorii joaca la ele ca asa au mai multe sanse sa iasa afara. Si tu vrei sa tin cu astea?? Uiti cum a retrogradat poli in era comunista??? A trebuit sacrificata ! Pe nedrept!! Si totusi , tu ai pretentia sa tinem cu sTEAUA si dINAMO in UEFA. Nu te condamn ca tii cu ele , Doamne fereste ! Fiecare are dreptul sa gandeasca cum vrea. Si totusi, intreaba pe cineva din CVUCS daca a tinut cu dINAMO cand a jucat cu Spartak .
FORZA STIINTA !!

IlMILAN
11th November 2003, 11:48
Matrix poate ca ai dreptate, ca s-au facut multe magarii si se mai fac inca.
Dar asta e parerea mea....pe vremea comunismului luau jucatori si ii obligau sa joace in Bucuresti, si acum pleca ei de buna voie de la echipele din provincie. Ce poti sa faci? Uite un exemplu : Silvasan de la Poli , dupa victoria cu Rapid a si fost intrebat de presa: Pleci din iarna la Rapid? ce sa faca cvucs? o sa injure de mama focului degeaba. Coposel cel sarac, sau JiJi sau Netoiu, o sa adune in continuare valorile la echipele din Bucuresti, pentru ca dau bani. Tu in locul lui Silvasan ai ramane la Poli sau te-ai duce pe un salar dublu? Si ce crezi ca va castiga echipa de pe seama transferului? nu cred.........

Eu sper din tot sufletul sa castige Poli cupa dar cam greu, pentru ca echipele mici nu sunt lasate in pace.....vezi episodul Astra. :(

Aaaaaaa si inca ceva, stai linistit ca cei mai ofticati pe Dinamo or sa fie suporterii lor. O sa vedeti voi.....deja ii injura de mama focului pe Netoiu , Borcea. Stii de ce am tinut eu cu Dinamo in Uefa, pentru ca cei din afara care nu stiu de Dinamo , Steaua stiu de Romania... ei recepteaza urmatorul fapt rusii i-au batut pe romani cu 4-0......, in Romania terenurile de fotbal sunt orezarii. In toate ziarele britanice era vorba numai de noroi..... :( :( Asta ma enerveaza nu altceva....

adbogdan
11th November 2003, 13:53
Corect. Doar 1 din 10 straini fac diferenta intre echipele romanesti. Atunci cand Gerard Houllier de la Liverpool a vrut sa-si asigure un alibi pentru orice eventualitate, a specificat faptul ca Steaua a castigat CCE acum 15 ani. De ce ? Pentru ca pentru englezi, o echipa romaneasca, indiferent care, e o echipa slaba. Nu le spunea nimic numele de 'Steaua', tot asa cum nu le spune nimic numele de 'Dinamo, 'Rapid', 'Craiova', etc.
Tot asa, am senzatia ca strinilor li se rupe-'n paispe daca echipele lor favorite au sau nu sustinatori in Romania.

redmaniac
11th November 2003, 15:22
Sa zicem ca era Nationalul echipa care castiga Cupa Romaniei sau Astra, ce faceau in cupele europene, o luau ca Bacaul de la Bremen 11-0 in doua meciuri, daca exista echipe mai bune in Romania de ce nu castiga titlul, de ce nu joaca in cupele europene, deocamdata Rusia este mai aproape ca noi de occident, ei mai investesc in fotbal. Rapid a jucat in cupele europene o saptamana, coeficientul ei UEFA a fost parca 0,5 spre deosebire de alte echipe care au coeficienti peste 5. Rapidul a ramas corigenta. Mai uitati-va si la voi si la domnul Rada (mister frumusete) si la domnul Copos (mister inteligenta).

klm
11th November 2003, 15:38
redmaniac scrisa :

Sa zicem ca era Nationalul echipa care castiga Cupa Romaniei sau Astra, ce faceau in cupele europene, o luau ca Bacaul de la Bremen 11-0 in doua meciuri, daca exista echipe mai bune in Romania de ce nu castiga titlul, de ce nu joaca in cupele europene, deocamdata Rusia este mai aproape ca noi de occident, ei mai investesc in fotbal. Rapid a jucat in cupele europene o saptamana, coeficientul ei UEFA a fost parca 0,5 spre deosebire de alte echipe care au coeficienti peste 5. Rapidul a ramas corigenta. Mai uitati-va si la voi si la domnul Rada (mister frumusete) si la domnul Copos (mister inteligenta).

------------------

ALO , NIMENI NU ZISA CA RAPID E MAI BREAZA DECAT CELELALTE ECHIPE DIN HANZANAUA DE BUkaLE .
Ce diferenta e intre eliminarea lor si aia a voastra cu moskovitii ?
NICI UNA !!

Se vede ca dupa ce ati luat campionatul prin BLATURI , ATI TRANSFERA TOATA ECHIPA CRAIOVEI SI ATI MAI ADUS DE PESTE TOT < TOCAMAI PT CASTIATI CE ECHIPA A CASTIGAT CAMPIONATUL SI ATI CREZUT CA VA VETI FACE MIRACULOS TRUPA , CARE SA SUBSTITUEZE BALERINII SI ACTORII.

ANUL ASTA LA FEL , ATI FOST JENANTI , MERITATTI SA RETROGRADATI , dar ati CIORDIT CUPA , ati adus repede 3 negrii si un portar strainez si ati crezut ca faceti mare branza .

Craiova a adus prima in Romania : Primul antrenor Strain din campionat puternic , Primul jucator strain , iar acum anul trecut a fost prima care a avut in lot mai mult de 3 straini .

VINDETI JUCATORII REPEDE CA NU CUMVA SA REINTRE IN FORMA CARE I-A CONSACRAT SI PE URMA SA-I TRIMITEI LA POIANA CAMPINA .
[/b][/url][/code]

JJ
11th November 2003, 15:39
Cum uitam trecutul, redmaniac! De doua ori in ultimii 5 ani Dinamo a avut coeficient UEFA 0(ZERO).

ieppy
11th November 2003, 15:47
de ce am fii meritat sa retrogradam klm? Pe ce te bazezi cand spui asta?

methos
11th November 2003, 15:58
lasa-i bah in pace!nu vezi ca iar s-au trezit toi destepti aia care cica sunt shi vor fii intotdeauna impotriva dinamovistilor...dar care sareau in sus de bucurie cand elimina Dinamo pe Sahtior...

klm
11th November 2003, 16:23
Jur ca am injurat ca n-a mers mai departe Shactior .

Ce interses as avea , ca sa nu fiu impotriva dinamului si steloaiei .

Meritati sa retrogradati , aveati joc mai slab ca al lu UTA , v-au salvat iarsi faru constanta cu Zicu in echipa parca :D :D :D , Dinamo Pitesti , Dinamo Bacau si ati scapat :D :D ,

ieppy
11th November 2003, 16:56
Sa inteleg ca am blatuit meciurile cu farul, arges si bacau. Ma intreb ce parere are tudose despre asta. Oricum imi pare rau pentru tine ca tea facut Dinamo sa injuri in meciul cu ucrainienii, sa speram ca iti vom mai da ocazii.

klm
11th November 2003, 17:03
********* tine si pe ceilalti dinamovisti ce asteptati okazii sa stergeti :D :D rusinea de la Moscova , va paste o integrare in CSSI , cica s-au indragostit rusii de jocul cu multe goluri al lui Dinamo :D :D :D

adbogdan
11th November 2003, 17:08
Sigur le-am blatuit. Bacau - Dinamo 3 - 1 si Arges - Dinamo 2 - 0 au fost blaturi superclare. Dinamo - Farul 2 - 0 a fost chiar culmea blatului, mai ales ca Farul era la ora meciului pe penultimul loc, probabil vroiau sa se sinucida retrogradand.

ieppy
11th November 2003, 17:09
ce vrei sa spui klm, ca nu am vazut de stelute. :D :D :D

adbogdan
11th November 2003, 17:10
********* tine si pe ceilalti dinamovisti ce asteptati okazii sa stergeti :D :D rusinea de la Moscova , va paste o integrare in CSSI , cica s-au indragostit rusii de jocul cu multe goluri al lui Dinamo :D :D :D

Asta fiindca n-au vazut jocul cu mai putine goluri al Craiovei. Pe voi va paste atat o integrare cat si o derivare, totul combinat cu o ridicare la patrat.

klm
11th November 2003, 17:16
Tu ai zis ca "speri ca sa mai imi dai okazii sa injur dupa meciurile lu Dinamo ...

iar eu am zis ca

*****

ieppy
11th November 2003, 17:19
Pacat ca stii sa o folosesti in felul asta. Adevarul este ca atunci cand te lasa argumentele esti practic obligat sa faci o chestie ca asta, nu?

klm
11th November 2003, 17:28
Primi un avertisment pt injurii din culpa fara intentie :D :D :D

Culmea e ca eu folosesc foarte des cuvantul "tare" ca adjectiv , iar uneori in combinatii suna altfel pt unii .

De exemplu am vazut un meci cu niste pitesteni si bucuresteni .
La un moment dat am zis spontan " fu tare pasa aia a lui Badea ... " in traducere pt ceilalti care nu sunt olteni , si pe deasupra nu cunosc limba romana " a fost tare pasa aia a lui Badea ..." , :rolleyes: :rolleyes:

baubau
11th November 2003, 19:00
La un moment dat am zis spontan " fu tare pasa aia a lui Badea ... " in traducere pt ceilalti care nu sunt olteni , si pe deasupra nu cunosc limba romana " a fost tare pasa aia a lui Badea ..." , :rolleyes: :rolleyes:

Cred ca pe forum scrii(literar) si nu vorbesti(olteneste,noldoveneste sau ardeleneste) deci,noi cei care nu stim limba romana ne cerem scuze ca nu intelegem ("fu tare" "parese" <-tot de a ta e!) etc

Tudose
11th November 2003, 21:05
klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.

calin19
11th November 2003, 21:47
DINAMO ESTE RUSINEA ROAMNIEI DIN TOTDEAUNA CONDUSA DE GARCEA ( BORCEA ) CARE VB AIUREA DE FAPT ASTA ESTE EL UN AIURIT MARE FILOZOF ASTA VA E LOCUL IN EUROPA :D :D :D SANTETI VARZA SI MEREU ATI FOST ASA FURAND JUCATORI DE PE LA ALTE CLUBURI ACUM A VENIT DEMOCRATIA SE VEDE.. :D :D :D :D :D :D

Blue
12th November 2003, 02:07
klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.
am tot cautat ce a scris klm urat si n-am gasit :? :? :?

phil
12th November 2003, 02:28
klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.

:) :) :) o singura remarca tudose: in loc de "a fost" trebuia sa folosesti "fu".

redmaniac
12th November 2003, 08:43
DINAMO ESTE RUSINEA ROAMNIEI DIN TOTDEAUNA CONDUSA DE GARCEA ( BORCEA ) CARE VB AIUREA DE FAPT ASTA ESTE EL UN AIURIT MARE FILOZOF ASTA VA E LOCUL IN EUROPA :D :D :D SANTETI VARZA SI MEREU ATI FOST ASA FURAND JUCATORI DE PE LA ALTE CLUBURI ACUM A VENIT DEMOCRATIA SE VEDE.. :D :D :D :D :D :D
Raportul dintre DINAMO si rapid atat pe plan intern cat si pe plan extern. Cred ca nici nu va vedeti, care este cea mai mare performanta a voastra? Vorbiti ca DINAMO si Steaua sunt cluburi departamentale dar la voi pe stadion M.T. oare ce inseamna, nu va dovedeste ca sunteti club departamental. Niciodata nu va veti compara cu ei, si mai uitati-va si la blaturile voastre, Copos le vede doar blaturile altora, pe ale sale nu le mai vede.

Ayrton
12th November 2003, 09:03
Caline, vezi sa nu ragusesti de la atata tipat...
Sau chiar crezi ca daca scrii cu "caps lock" te crede cineva mai inteligent sau convingi pe cineva de aberatii alea pe care le scrii?
Hai, du-te si vezi de derbyul "dintre tomberoane" pe care trebuie sa-l jucati cu echipe de nivelul vostru, gen Intergaz sau Electromagnetica!

JJ
12th November 2003, 09:12
Un subiect destul de po****t, se vede ca Dinamo chiar este considerata rusinea Romaniei.

redmaniac
12th November 2003, 09:34
O echipa anonima nu este nimic, mergeti afara sa vedeti de care echipe s-a auzit din Romania. Rapid nu s-a facut remarcata pentru a se face de ras. Daca Dinamo ramanea la stadiul rapidului atunci nici ea nu se facea de ras.

JJ
12th November 2003, 09:39
Nu mai postez pe subiectul asta. Va las sa va pregatiti pentru primavara europeana. :D :D :D

PS. De la meciul ala dubios de la Paris al Stelei, acum vreo 6 ani, nu a mai luat vreo echipa romaneasca in asemenea hal bataie. Si la PSG jucau Rai, Marco Simone...Nu extrem de celebrii Titov si Pavliucenko.

gicu
12th November 2003, 09:54
Nu prea inteleg de ce-i considerata "rusine nationala" (ce chestie...) o echipa romaneasca ce a ajuns in turul 2 UEFA. Tocmai noi, care ne rugam sa-i mai vedem pe-ai nostrii ca merg cat mai mult prin cupele europene acum cand surprinzator avem 2 echipe (din 3, alo...se aude Rapidu? :P ) in turu' 2 ne umflam in pene si incepem sa acuzam. Si cine se ocupa de asa ceva...eh, tocmai cei ce n-au ocazia sa-si vada echipa favorita jucand in UEFA (sau CL) :thinkso:

MATRIX98
12th November 2003, 10:37
methos asta sa o crezi tu ca saream in sus de bucurie daca batea dINAMO . Apropo , vezi ca se scrie FORZA , nu FORTZA ! Sau.... e vr-un dialect de la voi din curva nord ¿? ca le cam aveti cu astea :)))))))

Timisoreanul
12th November 2003, 15:56
Numai aberatii! Ala nu face nimica in UEFA, ala nu face nimica in preliminariile CL, ala nici nu ajunge sa joace in preliminariile UEFA, bla, bla, bla. :rolleyes:
Pai cum sa faceti ceva in Cupele Europene, ma, cind inca dinaintea turului preliminar Rapidul isi vinde jucatorii: Schumacher, Rat, Bratu, Iencsi pleaca, nu pleaca, pe Dolha il bag sau nu in poarta cind vrea muschii lui Copos, dinamo incepe sa-si vinda jucatorii pe parcursul cupei UEFA, macar sa profite Netoiu, sint curios daca mai treceau de-un tur mai aveau jucatori sa se prezinte in turul 3, steaua are un lot valoros???, pai te duci in Cupa UEFA si cu ce te intaresti: cu Niculescu, Nanu sau Dinita? hai sa fim seriosi.
Toti conducatorii cauta sa-si vinda jucatorii pe bani seriosi, in Europa, pentru a-si "recupera investitiile"??? Asa ca: bla, bla, bla... :ciocan:

baubau
12th November 2003, 18:16
Numai aberatii! Ala nu face nimica in UEFA, ala nu face nimica in preliminariile CL, ala nici nu ajunge sa joace in preliminariile UEFA, bla, bla, bla. :rolleyes:
Pai cum sa faceti ceva in Cupele Europene, ma, cind inca dinaintea turului preliminar Rapidul isi vinde jucatorii: Schumacher, Rat, Bratu, Iencsi pleaca, nu pleaca, pe Dolha il bag sau nu in poarta cind vrea muschii lui Copos, dinamo incepe sa-si vinda jucatorii pe parcursul cupei UEFA, macar sa profite Netoiu, sint curios daca mai treceau de-un tur mai aveau jucatori sa se prezinte in turul 3, steaua are un lot valoros???, pai te duci in Cupa UEFA si cu ce te intaresti: cu Niculescu, Nanu sau Dinita? hai sa fim seriosi.
Toti conducatorii cauta sa-si vinda jucatorii pe bani seriosi, in Europa, pentru a-si "recupera investitiile"??? Asa ca: bla, bla, bla... :ciocan:


Omul are mare dreptate aici!La obiect,curat si clar!

Tudose
12th November 2003, 18:27
am tot cautat ce a scris klm urat si n-am gasit :? :? :?
Draga Blue, stersei eu ce fuse urat...

gabilove
12th November 2003, 18:45
DACA DINAMO ESTE RUSINE NATIONALA CA ESTE IN TURUL II CRAIOVA CE FEL DE RUSINE ESTE? MONDIALA?

klm
12th November 2003, 18:47
hahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahaahahahahaha hahahhahahahaaahaahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaahhaha
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :hahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahaahahahahah ahahahhahahahaaahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahaahhaha
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :hahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahaahahahahah ahahahhahahahaaahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahaahhaha
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :hahahahhahahahahahhahahahahahhahahahahaahahahahah ahahahhahahahaaahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahaahhaha

baubau
12th November 2003, 18:50
Strange....wierd....dam'! :thinking:

Ravelly
13th November 2003, 01:07
Acum dinamovostii vor sa-l "alunge" pe netoiu si tare m-as bucura sa mai stea pe la ei ceva vreme sa vanda tot ce se poate si apoi sa-si ia talpasita , sa vada si ei ce inseamna sa ai pe cineva la club care e interesat numai de castigul material si nu de performantele echipei.
Cum tare bine zice cineva de pe acest forum DESFIINTAREA DINAMO!
Forza STIINTA

klm
13th November 2003, 01:16
Netoiu e in misiune la Dinamo , trimis de Craiova :D :D :D :D
La iarna va intari sprijinul financiar , aducandu-l pe Dancia cu banii luati pe Barcauan :D :D :D

Plange Marineasca dupa olteni :D :D :D , cu cine se mai bucura ea la victorii :D :D :D

HALAL ECHIPA , HALAL SUPORTERI , MAI BINE ISI LUAU CIOBAN , ALA STIE SA SE POARTE CU ANIMALELE :D :D :D

dankressman
13th November 2003, 03:15
Nu intzeleg ce tupeu de sub Podul Grant putetzi avea? Sa va intre in cap: numai STEAUA, DINAMO si U CRAIOVA au dreptul moral sa discute despre cupele europene!
Voi vedetzi-va de savarinele voastre ca in loc de Europa voi vizitatzi.....Hotel Europa ...al lui Copos!
Daca dam blaturile la o parte...daca uitam de Jean Padureanu...de Zotta....si de aranjamente....voi trebuia sa fitzi cam pe locul 12 in campionat in fiecare an!
Rapid este singura echipa refuzata pana si de Giovani Becalli....rugat de "magnatul stavridului desenat pe stadion" pentru ai fi presedinte.....
La rusinea voastra si daca as fi primul "sef de galerie " al Rapidului...pe porecla lui "Cobza" mi-ar fi rusine sa sustzin asemenea ...panarama de echipa...

the_big
13th November 2003, 08:48
cred ca pe ******* asta de mai sus l-au ******* baietii in ****........de este asa complexat ! :evil:

Ayrton
13th November 2003, 09:12
Auzi, te cam deranjeaza adevarul, nu?

Pentru porcariile astea eu cred ca o sa iti iei un avertisment, asteapta numai sa vada un moderator... Asa ca da repede edit si modifica mesajele...

PS: Mai esti suparat pe ai tai? Ca de cate ori nu mi-ai zis ca nu te mai duci pe stadion la Rapid ca te-au suparat... si totusi la primul meci iar abia asteptai sa-i vezi pe alde Badoi & Soava... Si cum au pierdut la Timisoara cred ca iar i-ai injurat...

redmaniac
13th November 2003, 09:37
Am pierdut, dar viata merge inainte, cu Netoiu, fara Netoiu, putin imi pasa, dar stiu un lucru, ca multi sunt ofticati pe DINAMO pentru performantele lor, suntem unici suntem cei mai buni. Once champions, always champions

Sachil
13th November 2003, 10:53
Redmaniac, stai jos si nu mai vorbi neintrebat, nu vezi ca rade lumea de tine.Cuvintele dinamo si performante nu prea merg impreuna intr-o propozitie.

redmaniac
13th November 2003, 12:10
DINAMO nu inseamna numai fotbal, inseamna sport in general, inseamna performanta, inseamna victorii, inseamna si infrangeri, informeaza-te mai bine Sachil si apoi vorbeste. DINAMO este cel mai mare club sportiv din Romania. Citeste mai mult si vei afla ce inseamna pleonasm.

Sachil
13th November 2003, 13:04
Acuma ai vorbit mai bine si mai frumos. Eu m-am referit strict la fotbal.
Nu cred ca e cazul ca un fan al unei echipe romanesti sa se umfle asa tare in pene cu performantele echipei favorite.
Voi, dinamovistii ar trebui sa aveti grija ca Netoiu, Becali si Borcea isi bat joc de echipa si isi umplu buzunarele. Netoiu ala, cel putin, e de competenta penalului si gherlei dupa ce a facut si la Craiova si ce face si acuma. Dar suntem in Romania.

ieppy
13th November 2003, 13:07
Din pacate nu prea avem ce sa ii facem lui Netoiu. Daca il injuram crezi ca se simte si pleaca asa pentru ca vede ca nu il iubim. Sa fim seriosi. El e cu botul pe ciolan si nu cred ca va mai ramane ceva pe el cand va pleca.

redmaniac
13th November 2003, 13:23
Toti din conducerea lui DINAMO declara ca vor binele acestei echipe, dar de ce nu investesc, ei au investit dar au scos profit din investitie, nu sunt adeptul lui Gigi Becali, dar el este singurul care investeste in fotbal in tara asta si nu are nevoie de profit ci doar de satisfactie, nu Netoiu, Badea, Borcea, Cohn sau Nicolae,Copos, Sechelariu etc. Cand a venit Netoiu la DINAMO cu o armata de jucatori credeam ca, campionatul este castigat de noi inainte de a incepe, dar m-am inselat. Daca as fi la fel de bogat ca unii dintre conducatori de cluburi cred ca as investi mai mult si as aparea la televizor mai rar, si nu cred ca as dori sa arat prostia din mine.
FORZA DINAMO!!

MATRIX98
13th November 2003, 18:17
redmaniac in privinta asta sunt de acord cu tine, becali e singurul care investeste ca sa castige steaua, si dupa se gandeste la profit. Sa fie toti ca el si am avea campionatul mult mai puternic.
ieppy cred si io ca nu aveti ce sa-i faceti lu netoiu, suporterii dinamovisti nu o sa exercite nciodata aceeasi presiune ca cei olteni. Daca nu eram noi, suporterii, netoiu si acum era la craiova si trimitea jucatori la dinamo .
FORZA STIINTA!!

ieppy
13th November 2003, 18:20
Ma indoiesc sincer Matrix de cele spuse de tine insa daca te face sa te simti mai bine iti dau dreptate.

Rapidulet
14th November 2003, 11:50
Pt. rusinea Romaniei , "Dinamo blat" :

Voi faceti blaturi in campionat, si-n Europa sunteti de c...t !!

ieppy
14th November 2003, 12:00
Rapidulet, mai usor cu "urarile" de bine. OK?

Ayrton
14th November 2003, 13:57
Mai Rapidulet, ce mari performante ati facut voi in Europa?
Pai sunteti de c***t voi, ce stingeti lumina pe stadion intentionat si pierdeti meciuri la masa verde, adica incercati si voi tot un soi de blat coposian, dar aia de la UEFA nu sunt Mircea Sandu sau Kasai sa faca cum vre muschiul utecistului chelios...
Pai a ras o lume intreaga si ati facut de ras Romania, ca daca pierdeati pe gazon intelegeam, dar voi, ati facut penibilul un adjectiv usor si bland pentru echipa tomberonarilor...

ieppy
14th November 2003, 14:01
ayrton daca el foloseste cuvinte ca cele autocenzurate asta nu inseamna ca trebuie sa ii raspunzi acelasi mod. Lasa-i in pace ca ii roade invidia ca ei nu au fost in stare sa duca un meci panį la capat desi conduceau cu 2-0 la pauza. Apropo cine stie poate a facut Savarina un mic blat si sa mai imbogatit si el ca macar in Capital sa fie fruntas daca in campionat nu merge.

MATRIX98
14th November 2003, 15:48
ieppy, no offence , da in galeria voastra au intrat body-guarzii lu gheara si v-au facut sa taceti , nu mai comenta nici unul nimic , nu in a noastra. Cand era netoiu la Craiova, la un amical cu Rapid , si-a trimis oamenii sa verifice WC-urile sa nu fie vr-un ultras "cu cazier" pe acolo, trecea o data la 4 luni pe la stadion de frica ca il linsau astia , nu o data a fost nevoit sa plece prin spate in cate o Dacie fabricata in 70 ca sa nu-l vada suporterii.
Diferenta dintre Craiova si Dinamo este ca la voi doar galeria protesteaza(sau cel putin incearca daca nu reusesc), la noi e toata Oltenia. Tii minte cand a plecat nETOIU cu toata echipa la dinamo, si toti credeam ca o sa se desfiinteze craiova, sau in cel mai bun caz pica in B, ca nu mai aveam finantator. Au fost proteste prin oras, venisera din toata Oltenia. Am vazut o gramada de oameni care plangeau , si tineri si batrani. Sincer acum, nu cred ca e echipa mai iubita in Romania decāt Craiova. Chiar daca steaua si dinamo au mai multi suporteri, nu sunt asa iubite cum e Craiova.
Hai Universitatea !!!

ieppy
14th November 2003, 16:52
if you say so.

Cainele
15th November 2003, 19:40
DINAMO inseamna ISTORIE , dar minoritarii colorati nu stiu nici macar sa citeasca :x

the_big
18th November 2003, 10:57
dinamo inseamna blat,comunism,postelnicu,militie,japca,arestari... .......iar minoritarii va cam bat de vreo sase meciuri,ce rusine ,sa va bata minoritarii!? :)))))) cand Rapid juca in cupele europene dinamo exista doar pe la Moscova.....asa ca ciocu mic ******* din Obor ! :ciocan:

realc
18th November 2003, 22:20
Dinamo e cea mai slaba echipa din Divizia A!!!
Steaua si Rapid joaca fotbal adevarat! nu Danciulescu(stelist pana la moarte) & Co. /fu/ /fu/
_________________________________________
DINAMO=RUSINEA TARII! (vezi Spartak-Dinamo)

JOOD
18th November 2003, 22:34
hmmm... mi-e si rusine ca excist asa niste fani stelitsti.... nu mai fii rebel.. si de unde o simpatie ptr. Rapid, realc???
Daca ai ceva contra Dinamo, snune-o intrun mod normal.... sunt stelist, dar am totusi respect ptr. Dinamo... si Dinamo NU este o rusine nationala... parca se ocupa cineva din strainatate cu prestatile al Dinamo si cu istoria ei...
Acest subiect NU ARE ROST!!

MATRIX98
19th November 2003, 15:34
Bravo realc , esti inteligent. Intelegem ca ai fost agresat sexual de parinti, da mai scuteste-ne draq cu tāmpeniile astea. JOOD , imi place de tine ca stii sa respecti . Si eu am asa un mare respect ptr dinamo si steaua.... mai ales ptr meciurile alea cāstigate la scoruri de 8-0 ,7-1 etc(deh, doar aveau nevoie de golaveraj)Ca sa nu zic cat va respect mai ales cand constrāngeati jucatorii sa joace ptr voi ( vezi GP). De fapt cred ca intelegn de ce respecti pe dinamo chiar daca esti stelist, la urma urmei nu e mare diferenta intre voi si ei. Doar cāteva titluri in plus furate.
Respect sa ai ptr PSV sau Feyenoord ca alea nu au facut blaturi ...cred :D