PDA

View Full Version : Suporteri dinamovisti batuti in Bulgaria



nicu26
4th November 2005, 16:18
Cu toate ca sunt un fan al echipei Steaua deschid acest thread pentru a va spune parerea cu acest nefericit incident. Fac apel si la suporterii celorlate echipe de a spune parearea lor si de a face "valuri" pe aceasta tema, deoarece oricine putea fi in situatia dinamovistilor.
Poate in acest fel vom forta autoritatile romane sa intervina in a rezolva aceasta situatie tensionanta. Nu se poate face o sesizare la UEFA?

Va multumesc

Paul
4th November 2005, 16:44
Stai linistit ...
si stelistii au mers anul trecut la CSKA Sofia , si nu a murit nimeni ...
Si miza acelui meci era muuuuuuuuuuuuuuuuult mai mare decat a acestuia ...
Era intrarea in grupele UEFA , adik cine pierde e out ...

Probabil ca dinamovistii s-au dat cocosi , si au luat`o ...

deathul
4th November 2005, 17:14
Imi pare rau pentru ce li s-a intamplat...dar din pacate multora nu le pasa...

AxinTe
4th November 2005, 17:20
Paule eu cred ca nu esti informat.. suporterii dinamovisti au fost batuti de JANDARMII BULGARI si de fanii echipei LITEX LOVECI.. in plus se stie fratia stelei cu tska sofia.

nicu26
4th November 2005, 17:23
Anul acesta am trecut prin Bulgaria in drum spre Grecia si nu am vazut nicaieri asemenea vamesi si politisti. In momentul in care am trecut printr-o localitate am fost opriti de un echipaj care singurele cuvinte romanesti ce le stiau erau "bani" si "subtil" si iti intindeau o agenda in paginile careia trebuia sa introduci niscavai Euro (dar nu mai putin de 50). Noroc ca ma invatase un prieten care trece des pe acolo si am solicitat sa mearga cu mine la banca sa platesc o eventuala amenda (care era de 15 Euro pentru nepurtarea centurii de siguranta). Dupa ce le-am explicat ce vreu sa fac mi-au spus ca de fapt se multumesc cu 10 Euro.

Asta spune tot despre nivelul coruptiei in randul politistilor bulgari.

Am prieteni care lucreaza la o firma romaneasca ce are filiala la Sofia si fac drumul Bucuresti - Sofia si retur saptamanal si nu opresc masina chiar de este politia pe urmele lor pana la granita de frica sa nu pateasca ceva preferand sa plateasca o amenda de 40 Euro ca nu au oprit.

Asa ca nu ma mira ce li s-a intamplat suporterilor dinamovisti, dar parca prea se vorbeste in Europa de cat de inaintea noastra sunt bulgarii si cat de inapoiati sunt romanii.

ieppy
4th November 2005, 17:42
m-am interesat si eu sa vad cam care e starea lucrurilor din bulgaria si mi-a fost confirmat ca politia bulgara opreste si aresteaza de multe ori cetateni romani, turisit sau cu afaceri. se pare ca bulgarii au o anumita boala pe noi si cum ne prind ne ard, asa ca ce s-a intamplat(daca s-a intamplat, eu nefiind inca convins) cu ultrasii dinamovisti nu e nici pe de parte o noutate. din pacate nu se poate face nimic. parerea mea despre asa zisii ultrasi care nu stiu altceva decat bataie nu e buna si sincer nu mia-r parea rau daca ar lua-o pe coaja mai des, dar sa fie din cauza lor. daca intr-adevar ei nu au provocat deloc atunci e o marlanie ce li se intampla. nimeni nu merita un tratament ca asta.


pentru paul, bai baiete, tu esti mai inchis la minte decat credeam. ceea ce nu intelegi tu este ca bataia asta nu are vreo legatura directa cu fotbalul dar ce dracu ma obosesc sa iti explic tie? pe tine daca te-ar lovi inteligenta cu bata in cap tot nu ai intelege ce se petrece.

AxinTe
4th November 2005, 19:10
a aratat acum pe protv imagini.. INCREDIBIL.. DADEAU IN EI CA IN NISTE ANIMALE! RUSINE BULGARIA! :(

ieppy
4th November 2005, 21:35
astia sunt mah bulgarii. la ce naiba sa te astepti? da-i in masa de jigodii.

ultravioletcanada
4th November 2005, 21:50
mda. probabil ca bulgarii sint vecinii care ne urasc cel mai mult. probleme asemanatoare au fost si in '91 cind am fost la sofia, doar ca atunci nu era internet si lucrurile se aflau mai greu.
acelasi stil de japca, amenzi aiurea, suturi sau ****ne....
aici in Montreal, am aflat de la prieteni care au fost la cursuri de limba cu castraveciorii, care mai nou se afirma "francofoni" (de unde dracului nu stiu, ca nu te poti intelege cu ei in nici o limba pe strada), ca tiganii sint romani, ca tiganii din bulgaria provin de fapt din romania, ca noi sintem salbatici, inapoiati, si toate cele, si ca sintem de fapt o natie de tigani care nu merita decit stirpita. si nu unul-doi au aceasta parere, ci majoritatea.
morala: trebuie stirpiti pe unde sint prinsi :evil:

gicu
4th November 2005, 22:42
Pacat de ce s-a intamplat. sa speram ca se vor rezolva toate problemele astea.

ultravioletcanada, francofoni s-au declarat mai de mult...de cel putin 5-6 ani :headbang: Inca nu m-am prins de ce :D
Nu cunosc parerea bulgarilor despre noi, am intalnit decat o bulgaroaica (ce-i drept plecata de mult) care era chiar simpatica ;) Oricum, sunt apx. 8 milioane de "gradinari"...asa ca nu ma intereseaza prea mult parerea lor

ultravioletcanada
4th November 2005, 22:50
Nu cunosc parerea bulgarilor despre noi, am intalnit decat o bulgaroaica (ce-i drept plecata de mult) care era chiar simpatica ;)
aia era exceptia care confirma regula

Oricum, sunt apx. 8 milioane de "gradinari"...asa ca nu ma intereseaza prea mult parerea lor
multi, mult prea multi, ar trebuie sa mai rarim din ei :D

t.b.
4th November 2005, 23:03
Stai linistit ...
si stelistii au mers anul trecut la CSKA Sofia , si nu a murit nimeni ...
Si miza acelui meci era muuuuuuuuuuuuuuuuult mai mare decat a acestuia ...
Era intrarea in grupele UEFA , adik cine pierde e out ...

Probabil ca dinamovistii s-au dat cocosi , si au luat`o ...

Voi cica sunteti infratiti cu aia de la CSKA...

E regretabil ce s-a intamplat, dar nu cred ca dinamovistii au fost tocmai mielusei, cu siguranta au avut partea lor de vina in acest conflict...

BornWild
5th November 2005, 01:16
Sub influenta bauturilor alcoolice, fanii alb-rosii au devastat o benzinarie, localnicii ripostind cu topoare si tirnacoape, interventia intirziata a politiei bulgare conducind la spitalizarea a cinci ultrasi dinamovisti.


Inteligenta este "elocventa".....hai la furat sa luam bataie...defapt a lua bataie e deja o obisnuinta pt respectivele creaturi

Triphat
5th November 2005, 01:57
Stai linistit ...
si stelistii au mers anul trecut la CSKA Sofia , si nu a murit nimeni ...
Si miza acelui meci era muuuuuuuuuuuuuuuuult mai mare decat a acestuia ...
Era intrarea in grupele UEFA , adik cine pierde e out ...

Probabil ca dinamovistii s-au dat cocosi , si au luat`o ...

Intre Steaua si CSKA exista o fratie intre suporteri. De aia n-au fost incidente...

Cat despre ce au facut bulgarii... niste animale :no: :rosu:

AxinTe
5th November 2005, 11:06
Sub influenta bauturilor alcoolice, fanii alb-rosii au devastat o benzinarie, localnicii ripostind cu topoare si tirnacoape, interventia intirziata a politiei bulgare conducind la spitalizarea a cinci ultrasi dinamovisti.


Inteligenta este "elocventa".....hai la furat sa luam bataie...defapt a lua bataie e deja o obisnuinta pt respectivele creaturi

Daca vin 50 de suporteri ai unei echipe straine si dau in tine cu TARNACOAPE, TOPOARE, SAPE, tu stai ca idiotul si nu dai in aia ?

Paul
5th November 2005, 12:08
Las , nu le plange de mila, stiau la ce sa se astepte ...
Daca vroiau sa evite orice riscuri sa steaua acasa ...

BornWild
5th November 2005, 12:14
Daca vin 50 de suporteri ai unei echipe straine si dau in tine cu TARNACOAPE, TOPOARE, SAPE, tu stai ca idiotul si nu dai in aia ?


mai tre sa iti raspund avand uitandu-ma la id-ul tau?

dar cand furi si vandalizezi totul cum e?......saracutii de ei......nevinovatyii..........

fotografiile cu cutitele confiscate si lanturile le-au adus tot bulgarii.............
deh..............fie cum spui tu ma, AXINTE:D

Paul
5th November 2005, 12:31
hai ca mi`o placut de militienii bulgari :P

i`au executat pe militienii romani :P

ADelPiero
5th November 2005, 16:35
da :D misto ... bataie intre "militieni" ... ce fain suna :P

oricum, imi pare rau de ai nostri ...

remy
5th November 2005, 22:00
hai ca mi`o placut de militienii bulgari :P

i`au executat pe militienii romani :P

Aoleu, dar ce logica poate avea, mama, mama ! Se vede ca tine cu Steaua.
Cum adica, in autocarele alea cu suporteri or fi fost cumva si soldati, ofiteri, ceva, sau nu stim noi ? S-au batut politistii intre ei, au adus Dinamo expres, sa stii, e clar, o conspiratie, erau infiltrati, sa lupte ca la Plevna, in 1877, cu topoare, furci si bate. Las-o mai moale cu ce ai putut abera mai sus, ca esti comic, nu gluma !

Paul
5th November 2005, 22:21
da :D misto ... bataie intre "militieni" ... ce fain suna :P

oricum, imi pare rau de ai nostri ...

pacat ca nu este si retur

Angelina Jolie
6th November 2005, 07:02
Ma oameni, de abia ma abtin sa nu va injur, pe unii dintre voi. Va sugerez sa cititi putin pe dinamomania pentru a vedea si varianta dinamovista. Eu nu cred ca s-au apucat ei sa faca pe smecherii intr-o tara de inapoiati cum e "pulgaria". Si chiar daca ar fi fost de vina, nu conteaza eu le-as tine partea pentru ca sunt ROMANI. Iar cei care nu gandesc asa, sau se lasa orbiti de rivalitatile interne si posteaza aici niste tampenii, imi permit sa afirm ca nu meritati sa fiti romani.
Daca unii sunt in stare sa se bucure si sunt de acord cu ce au facut imputitii de bulgari (bagale-as castravetii in c**) atunci nu pot decat sa sper ca o veti pati odata la fel ca baietii astia, dar mai rau. Sa va rupa capul domnilor!
M**E pULGARIA!

ADelPiero
6th November 2005, 12:12
monroe ... daca te`ai gandit si la mine .... tin sa te anunt ... daca nu ti`ai dat seama.... ca eu am zis o esenta de gluma :) .... normal ca nu ma bucur ... vb ta: suntem romani!

delaparis
6th November 2005, 13:55
Da e urit ce a fost acolo dar din pacate nu prea e nimic de facut imediat.
Cel mult sa-i scapam de puscarie pe cei ramasi in Bulgaria dar atit deocamdata. Protestele noatre nu vor fi auzite nici macar de femeia de servici de la UEFA ...

In schimb nu trebuia uitat iar cu prima ocazie la vreo deplasare unei echipe bulgaresti prin Romania sa le bagam castravetii unde a zis Monroe ...

Angelina Jolie
7th November 2005, 04:23
Ce gunoi de om poate fi si ioanitoaie ala. Cica:"Eu nu cred ca s-au repezit oamenii cu tarnacoape in maini la ei". Pai uita-te la filme ma boule.
Jenant ca toti idiotii sunt impotriva lor. Daca va veti uita si pe ceva site-uri ale stelei veti vedea ca majoritatea ii sustin. Probabil aia sunt oameni care au fost in asemenea deplasari si stiu cum e. Iar pentru cei care nu le pasa ca 5 cetateni ai ROMANIEI au fost arestati pe nedrept si sunt batuti ca in Evul Mediu de retardatii de bulgari, nu mai am cuvinte. Bine ca a sarit o tara intreaga pentru jurnalistii aia care s-au dus in Irak sa-si faca doar meseria(pun pariu ca pentru deplasarea aia au fost platiti inzecit), dar pentru acesti oameni care au platit din buzunarul propriu si au mers acolo doar din iubire pentru o echipa care apara culorile Romaniei peste hotare nu sare nimeni in ajutorul lor.
Cat despre modul in care intelege Romania sa-si protejeze cetatenii aflati in afara tarii, jignitor. Daca erau americani sa pateasca asa ceva in Bucuresti cred ca a doua zi deja erau adusi acasa, nu lasati sa fie batuti si umiliti de o natie de agricultori retardati.
Ma intreb daca m-as adresa consulatului roman din LA cu vreo problema, oare m-ar scuipa in fatza si m-ar da pe usa afara? Mie asa mi se pare

Gabriel28
7th November 2005, 05:19
Ba voi sunteti timpiti voi nu ati vazut video-urile de la dinamomania? sunteti turbati?? Voua vi se pare normal ce au facut bulgarii? Alo trezirea....halal guvern, halal po****tie de imbecili..ca si Ioanitoaia, ca si toti boi ca el in privinta asta ca "vai ce bine le-au facut"....retardatilor.

ptr cei care vor sa-si bage organele in guvern care deocamdata a ajutat cu curul "sinistratii"...pot intra aici:

http://www.guv.ro/legaturi/mail-guv.php


Marylin: degeaba te agiti ca si mine de altfel...cu oile nu ai ce sa discuti. dar cum ai zis si tu, daca pateau niste americani chestia asta, oriunde in lume, a doua zi era armata americana acolo, punct. aoleu ce guvern de ***** avem....le doresc tot ce le-au facut bulgarii la romani triplat la toti umflatii astia comunisti care nu se mai satura din distrugerea tarii.

Angelina Jolie
7th November 2005, 08:16
Pai mai e o chestie. Daca ar fi patit asa ceva un ***** de parvenit cu relatii, imediat ar fi sarit ambasadorul Romaniei sa rezolve cazul, dar pentru niste amarati a caror singura vina e ca iubesc fotbalul, si o anumita echipa, nu misca nimeni un deget. Pai atunci sa-mi bag io piciorul in egalitatea in drepturi.
Macar acum stiu cand oi merge in vacanta prin sud pe undeva sa nu cumva sa trec prin tigania aia de tara.

Gabriel28
7th November 2005, 09:34
Evident, daca eram vreun ratat de copil de Tiriac, Sandu...sau vreun eu stiu ministru, mama era toata tara in alerta, da asa, cu ii pasa de copiii lu Leana, Vasile...etc. Nimanui, o tara de...nimic, vecina cu o tara de si mai nimic....o sa ne primeasca astia in UE cand o sa cada ceru'.

AxinTe
7th November 2005, 09:57
Da e urit ce a fost acolo dar din pacate nu prea e nimic de facut imediat.
Cel mult sa-i scapam de puscarie pe cei ramasi in Bulgaria dar atit deocamdata. Protestele noatre nu vor fi auzite nici macar de femeia de servici de la UEFA ...

In schimb nu trebuia uitat iar cu prima ocazie la vreo deplasare unei echipe bulgaresti prin Romania sa le bagam castravetii unde a zis Monroe ...

adica la meciul lui levski cu TSKA Moscova :D

Alin12
8th November 2005, 03:36
Las , nu le plange de mila, stiau la ce sa se astepte ...
Daca vroiau sa evite orice riscuri sa steaua acasa ...
si tu esti un *******.Atit:rosu: :rosu:

achile
8th November 2005, 16:20
Bai cainilor deocamdata conducerea voastra sta cu mainile in san pe cand suporteri vostri aia 5 cer ajutorul lui jiji iar nebunu o sa dea bani si o sa incerce sai aduca inapoi a zis aseara la otv
Bravo lui roman adevarat

4star
9th November 2005, 10:38
#278 25th October 2005, 11:28
george-dinamo
RED ASSAULT! Join Date: Nov 2004
Echipa favorita: DINAMO!
Posts: 544

@4star..in mai pe 10, in mai pe 10, in mai pe 10 mereu vom petrece!:degete: :degete:


AxinTe
incepator Join Date: Apr 2005
Location: Bucuresti
Echipa favorita: Dinamo
Posts: 42

__________________
Remember 10 mai '97


Aproape ca imi venea sa le plang de mila suporterilor dinamovisti, dar am mai citit niste posturi si semnaturi ca cele de mai sus, si acum stau sa ma intreb daca nu cumva e ca in vorba aia cu hotul care tipa ca este furat.
Cum o fi?

delaparis
9th November 2005, 11:52
Eu as pune problema altfel...

In loc sa ma intreb daca sint sau nu vinovati as incerca sa ma imi inchipui ce traiesc ei in momentul de fata printre politistii bulgari care numai impartiali nu sint ...

Daca jandarmii bulgari erau corecti cu adevarat ii umflau pe baieti la prima altercatie si ii expulzau inapoi in Romania. Dar ei au preferat sa-i bata sa-i aresteze si sa asiste fara vreun gest cum autocarele erau atacate de golanii din Bulgaria ...

Eu cred ca una peste alta ar trebui sa nu ne mai punem intrebari si sa-i sustinem neconditionat pentru ca bulgarii au fost mai golani decit ai nostrii indiferent de cine a inceput ...

4star
9th November 2005, 12:56
DA nu contest faptul ca au viata grea si nu doresc nimanui sa i se intaple asa ceva, cu atat mai putin ma bucur de asta, dar vroiam sa le fie un semnal care sa ii faca sa gandeasca inainte de a posta lucrurile alea .
Daca ei fac apologia violentei pe stadioane la ce se pot astepta mai departe?
Sau atat timp cat nu ii afecteaza pe ei totul este ok si sarbatoresc si sunt fericiti pana cand o simt pe pielea lor?
Sper sa se rezolve cu bine, sa vina inapoi acasa.

nicu26
9th November 2005, 15:20
4star, daca este sa ai dreptate, atunci poate le va fi si o lectie de viata aceasta patanie. Sa povesteasca cum este si celorlalti batausi ai galeriei.

dede
9th November 2005, 15:22
"În faţa stadionului Dinamo s-au strîns astăzi, în jurul orei 11:00, fanii "cîinilor", Stelei, Rapidului, Universităţii Craiova, Petrolului Ploieşti şi FC Naţional. Cei aproape 400 de suporteri au militat pentru eliberarea celor 5 ultraşi ai Peluzei Sud dinamoviste, reţinuţi în Bulgaria, la Teteven. Fanii au dorit să facă şi un miting de protest, însă nu au primit autorizaţia necesară, astfel că aceasta acţiune s-a amînat pentru vineri. S-a cîntat imnul României, "Deşteaptă-te române!", s-au scandat lozinci pentru redarea libertăţii celor reţinuţi şi s-a strigat împotriva consulului României în Bulgaria, Victor Bojin, acuzat că nu îl interesează soarta cetăţenilor sechestraţi la Teteven."

cam asta scrie in gsp

bob
9th November 2005, 16:48
bulgarii din romania trebuie gasiti si "atentionati" ! e o solutie radicala si simpla! oricum, n-a existat organizare. trebuiau sa tina legatura cu restul autocarelor. chiar daca exista frictiuni in galerie, pt. o deplasare externa s-ar fi bagat unii pt. altii.

GoPens
9th November 2005, 17:24
Daca jandarmii bulgari erau corecti cu adevarat ii umflau pe baieti la prima altercatie si ii expulzau inapoi in Romania.

unde scrie daca comiti o infractiune pe teritoriul altei tzari, ca aceasta are obligatia sa te expulzeze. ti se face procesul ca si oricarui autohton.

Cainele
9th November 2005, 17:25
a ffost super azi. Nu credeam ca o sa aplaud stelisti ...si la intrarea in stad. Dinamo :)

delaparis
9th November 2005, 18:39
unde scrie daca comiti o infractiune pe teritoriul altei tzari, ca aceasta are obligatia sa te expulzeze. ti se face procesul ca si oricarui autohton.

Ce infractiune ?

Era un sejur scurt numai pentru meci asa cum se organizeaza pentru suporterii echipelor in deplasare ... Erau incadrati de jandarmi pentru a fi supravegheati de aproape si trimisi inapoi daca fac prostii ... Asa se face de obicei pe aici dar se pare ca in Bulgaria bita e de obicei reflexul ...

GoPens
9th November 2005, 18:52
daca era asa, fara niste bite de baseball, lanturi etc. la mijloc, n-avea nici dreaq grija lor.
dar oricum e treaba ambasadei de la sofia sa se ocupe de assistenta juridica, orice ar fi facut.

remy
13th November 2005, 10:22
Dar e curios, cum naiba stiau bulgaroii aia ca veneau Dinamovistii exact la benzinaria aia ? Nu miroase a pont ? Cum naiba s-a intamplat sa fie si pregatiti cu bate, tarnacoape, etc. ? Unde era protectia Politiei sau a Jandarmeriei promisa ? De ce n-au supravegheat atent orice miscare a suporterilor, pt. a nu fi incidente grave, chiar puteau face cordon, asa era normal. De ce i-au lasat pe bulgaroi sa devasteze proprietatea unui club, firma, etc ? :rosu:
Astia cred ca au vrut sa se razbune pe Romani inca din trecut, doar stiti ca si Steaua a mai patit-o.
Si ciocul mic, mai ales stelistii, care vad ca iar au luat-o in mana cu atacurile absurde asupra suporterilor clubului Dinamo. De, JIJI si MEME i-a indoctrinat ! Daca pana si suporterii celorlalte echipe au manifestat pt. niste R O M A N I , atunci cei care au vorbit impotriva celor arestati, chiar, nu stiu ce mai cauta aici, de ce nu se duc in alta tara, poate vor putea abera mai mult impotriva cetatenilor de acolo !
RUSINE MAI ALES UNOR SUPORTERI STELISTI FANATICI, CARE ATACA SI JIGNESC ORBESTE !

nicu.musat
15th November 2005, 10:28
Ma remy, tu nu te dezminti!! Deja imi esti simpatic rau!!!
mai bine te-ai uita in curtea ta si ai vedea ce pret pun conducatorii vostri pe voi: 50 Euro. Atat valorati voi in ochii lor.
A ajuns jiji sa plateasca 5.000 pentru suporterii dinamovisti si asta spune multe despre caracterul lui.

4star
15th November 2005, 10:54
Ma remy, tu nu te dezminti!! Deja imi esti simpatic rau!!!
mai bine te-ai uita in curtea ta si ai vedea ce pret pun conducatorii vostri pe voi: 50 Euro. Atat valorati voi in ochii lor.
A ajuns jiji sa plateasca 5.000 pentru suporterii dinamovisti si asta spune multe despre caracterul lui.


Si ca o ironie amara, cel care a platit a fost oierul pe care remy il "pomeneste" in aproape fiecare post. Remy, la faza asta ar trebui sa spui un multzumesc.:D si sa renuntati la patronii vostri pentru care valorati atat de putin.

walt.mann
15th November 2005, 11:23
Nu conteaza cine cum plateste, ideea este ca sunt romani. Daca neaderthalienii aia din bulgaria judeca doar prin prisma castraveciorilor, noi nu trebuie sa coboram la nivelul lor. Sa nu uitam ca exista antecedente, vezi jurnalistul roman arestat in bulgaria. In plus, s-a trezit si doamna ministru a culturii din bulgaria sa spuna ca de fapt, noi ne tragem din bulgari. Nu stiu, dar am impresia ca baietii astia care fac trafic de castraveti murati au uitat sa evolueze si au uitat ca vor sa intre in UE.

4star
15th November 2005, 12:00
Da, pe bulgaroi nu ii duce prea mult mintea si nu au evoluat. Au ramas la stadiul de bate si ciocane. Dar, cum am mai spus, cine seamana vant culege furtuna. (vezi "Remember 10 mai '97", "@4star..in mai pe 10, in mai pe 10, in mai pe 10 mereu vom petrece!:degete: :degete:" ). Am dreptul sa am anumite rezerve si sa nu ii sustin in totalitate, nu? Oricum sa zica merci ca au scapat cu suspendare si se intorc acasa. Ca altfel, dupa ce le-au tras-o bulgarii si pe teren si pe strada, daca ii mai prindeau si in puscarie ... .
Iar ideea "suntem romani si trebuie sa tinem cu ei indiferent ce s-a intamplat", scuza-ma dar nu o accept. Ar insemna de maine sa incepem proteste pe la toate ambasadele tarilor care ne inapoiaza infractori si sa fim solidari cu ei doar pentru ca suntem romani..

delaparis
15th November 2005, 13:54
4star
Nici chiar asa ...
Tu ai o reactie subiectiva la ceea ca s-a intimplat in Bulgaria ...
Pe tine te impresioneaza "10 mai ... degete ... etc"

Din pacate nu iti dai seama ca aici e vorba de o problema mult mai grava ... Situatia a fost inegala din punct de vedere uman si al libertatii de actiune ... Bulgarii au atacat iar romanii cind au ripostat au fost arestati ... Daca te gindesti bine ai nostrii nu au avut nici o sansa de la bun inceput ...
Dar am mai spus , multi prefera sa dea din vorbe inainte sa faca un pic de efort sa inteleaga bine ce s-a intimplat.

bob
15th November 2005, 14:07
daca e adevarata faza cu banii dati de gigi pt. avocatul suporterilor, jos palaria! cinste lui!
4star, tu pornesti de la premiza ca dinamovistii au fost vinovatii. din filmuletele vazute nu e asa.

4star
15th November 2005, 16:12
nu am zis ca sunt vinovati dinamovistii. sau poate ca sunt unii dar nu sunt cei arestati, sau poate ca ... am zis ca pot sa am rezerve fata de ce s-a intamplat acolo si nu pot sa ii consider din start nevinovati.
nu sunt impresionat de cele scrise, dar cand cineva se lauda cu lucrurile astea ... parca ar fi ceva infantilism. adik "sic sic ti-am tras o piatra in cap si ma bucur". dar la oamenii maturi ma astept la mai mult.
oricum, toate galeriile au un nucleu dur care asta urmareste si isi doreste. adrenalina. poate ar fi bine ca pentru ei sa existe un fight club unde sa se descarce iar pe stadioane sa poata merge si suporteri care nu sunt dispusi sa o fure sau sa ajunga prin spitale
vinovati sau nu, ei stiu cel mai bine daca sunt. si de aceea nici nu pot sa spun ca sunt nevinovati.
si dak va incalzeshte cu ceva, dinamovist n-am batut (sau poate nu-mi aduc acum aminte) dar unui bulgar obraznic shtiu sigur i-am tras-o sa ma tina minte.

SORENSEN
25th November 2005, 11:13
Consulul României nu e în sală!
Cu o seară înaintea procesului, tatăl acuzatului, Constantin Tiucu, a discut vreme de 34 de minute la telefon cu consulul României la Sofia, Victor Bojin. L-a invitat la proces. ''Trebuie să ne ajutaţi, altfel e cînd vede lumea că sîntem toţi românii uniţi. E nevoie de prezenţa dumneavoastră'', l-a rugat tatăl lui Robert pe consul. Răspunsul a fost năucitor! ''A spus că trebuie să scoată pe cineva din spital. A zis că n-are timp, nu ştie dacă ajunge'', a povestit şi Robert. Procesul a început la 8:30, consulul probabil că doarme la această oră. La Loveci nu este, în nici un caz Prosport.ro

Asa ceva nu se poate bulgarul are alta treaba .DEMISIA DEMISIA

Poliţistul are 1,90 metri, dar spune: "Mi-a dat o palmă şi am leşinat" / 09:28

Nu o fi fost Robert mieluşel, însă declaraţiile poliţistului care spune că a fost bătut e dubioasă! Asta dacă îl vezi faţă în faţă cu Robert, un tip zdravăn la 1,85 de metri. Doco Docov, un munte de om, la 1,90 de metri şi spate pătrat care te duce cu gîndul la luptătorii din filme, a afirmat, printre altele: ''Românii au sărit pe geam, au început să ne înjure în limba engleză...Cineva mi-a dat o palmă în cap, am căzut la pămînt şi nu am mai ştiut cîteva secunde ce se întîmplă... M-am dus în parcare să plec la spital, la Yablanitza, dar am leşinat iar...Locotenentul Hristu mi-a zis că cel ce m-a lovit este Robert, pe el l-a identificat''. ''În ce stare erau băieţii?'', este întrebat de judecătoare. ''O stare de debilitate, de ebrietate'', răspunde Docov. Robert priveşte cînd la translatoare, cînd la avocatul bulgar, cînd la Docov. Îşi muşcă buzele, nervos, cînd se uită la gesturile largi folosite de poliţist. Prosport.ro

Incredibil , defapt bolsevici nu pot trece de caderea comunismului ...

Ayrton
25th November 2005, 11:17
daca e adevarata faza cu banii dati de gigi pt. avocatul suporterilor, jos palaria! cinste lui!

Se pare ca doar gura e de Jiji... pana in acest moment nici un leu, euro sau dolar nu a dat avocailor sau familiei pt cazarea si masa. Insa da bine sa dai din gura la tv... Iar conducatorii dinamovisti nici macar declaratii de sustinere a lui Robert nu dau... :rosu:

SORENSEN
25th November 2005, 11:57
... tu pornesti de la premiza ca dinamovistii au fost vinovatii. din filmuletele vazute nu e asa.
Ehh, vinovati sunt si dinamovisti , dar e clar ca macelul l-au inceput castravechiorii aia murati iar militenii s-au comportat ca niste kominternisiti :rosu:

delaparis
25th November 2005, 14:54
... Iar conducatorii dinamovisti nici macar declaratii de sustinere a lui Robert nu dau... :rosu:

Sint ocupati sa-i taie nasul lui Paskany

don_denver
25th November 2005, 15:29
ceea ce inseamna ca i-au interesat soarta suporterilor propiei echipe foarte mult.....:rosu:

remy
25th November 2005, 18:56
Gata, a scapat si Robert cu 1 an cu suspendare !

SORENSEN
25th November 2005, 20:38
A scapat de bolsevici...

remy
25th November 2005, 21:47
Si ca o ironie amara, cel care a platit a fost oierul pe care remy il "pomeneste" in aproape fiecare post. Remy, la faza asta ar trebui sa spui un multzumesc.:D si sa renuntati la patronii vostri pentru care valorati atat de putin.
Ce aberati, baieti ! Iar v-a aburit JIJI, ca de obicei. Numai cine e slab de inger, sau obsedat de o echipa ca Steaua, crede.
Unde sant banii promisi de JIJI ? Mi s-a acrit de hazul lui, si va rog, nu mai laudati acest copil la minte, care promite, si iar promite ... luna de pe cer. Santeti penibili, ati dat in mintea lui.
Ascultati la mine, asta cred ca are ceva la scufita de promite atat, si cred ca va mai aiura mult si bine. El doar baga fitile, strambe, poate-poate i se va ridica statuie intre cimitire.Voi chiar credeti, sincer, ce declara acest Neanderthal ? Si ce-as mai rade s-o ia in mana si cu cumpararea lui FC Arges, asa cum a luat-o in mana si cu transferul multor jucatori la Steaua. Steaua, din cauza lui, e evitata de jucatori, antrenori, investitori (ce sa-i faci, el e unicul, cappi dei tutti cappi !), foste mari glorii ale sportului, de la Steaua, pana si Hagi l-a refuzat pe mascarici, de a adus un antrenor ucrainean, dupa indelungi cautari si incercari ! El parleste tot ce atinge.