PDA

View Full Version : Dinamo - TSKA Moscova



Pages : [1] 2

Paul
3rd November 2005, 23:48
Dinamo - CSKA Moscova , 01/12/2005.

Comentarii aici, inainte si dupa meci. Puteti vota si la poll.

Pancujunior
4th November 2005, 06:18
Hmm Mai e destul timp pana la meciu asta. Prefer sa mai astept sa vad in ce directie o iau lucrurile la Dinamo, si numai apoi voi putea da un pronostic. Teoretic, daca vor fi uniti si determinati la ora meciului pot castiga. Nu prea ma intereseaza sansele lu dinamo, da la prima vedere, daca cska bate pe levski etapa urmatoare, iar apoi dinamo bate pe cska, dinamovistii pot trece in fata lui cska, insa conteaza golaverajul. Apoi in ultima etapa e meci herenveen-levski, unde sunt destule sanse ca in functie de rezultat numai una din ele sa prinda primavara, iar dinamo sa ia fata uneia.

RstInPc
4th November 2005, 10:05
Meci foarte greu mai ales ca vor lipsi doi jucatori foarte importanti din angrenajul actual al echipei, si anume Moti si Pulhac. Pentru Moti sa spunem ca ar mai fi inlocuitori pentru ca in lot avem fundasi centrali, dar pentru Pulhac chiar nu vad cine ar putea sa-l suplineasca cu succes.

Dennis
4th November 2005, 10:14
Nu prea cred ca veti iesii din grupe...pronostic x

nicu26
4th November 2005, 10:54
Nici eu nu prea cred, dar macar sa mai aduca un punct acolo la coeficienti. Poate pana atunci se vor mai linisti apele la Dinamo.

ieppy
4th November 2005, 12:15
daca e adevarat ca o sa lipseasca pulhac atunci o sa joace radu stefan pe postul lui. am mare incredere in baiatul ala. l-am vazut jucand de cateva ori si are ceva calsa in el. singura problema e ca el e mai obisnuit sa joace fundas central dar a mai jucat si pe stanga.

oricum, dinamo o sa bata in meciul asta. sunt sigur.

don_denver
4th November 2005, 12:16
eu vad un egal....

MariusTR
4th November 2005, 12:44
eu vad negru, denvere. Baietii nu au NICI O SANSA nici in meciul asta . Ultimul loc in grupa.

aliss
4th November 2005, 13:33
Hmm Mai e destul timp pana la meciu asta. Prefer sa mai astept sa vad in ce directie o iau lucrurile la Dinamo, si numai apoi voi putea da un pronostic. Teoretic, daca vor fi uniti si determinati la ora meciului pot castiga. .

Sunt de acord cu tine..:ok:
Important este sa treaca peste esecul asta si sa constientizeze ca mai au sanse, minime, dar mai au. Daca reusesc sa se adune...putem sper la o victorie (iarasi:rolleyes: )

AxinTe
4th November 2005, 14:10
eu inca cred in ei.. astia joaca bine cu echipele mari(everton, manchester, sahtior) si daca prind baietii o zi buna putem bate.

RstInPc
4th November 2005, 14:18
Batem pe dracu. Eu nu mai am incredere in astia nici de doi bani.

aliss
4th November 2005, 14:19
Sa nu fim chiar asa radicali
Insa, intr-adevar in momentul de fata...nu prea imi vine sa mai visez.

RstInPc
4th November 2005, 14:54
Ba sa fim radicali. De ani de zile ne chinuim sa jucam ceva afara iar astora le este rusine sa puna osul la munca (iar Andone creierul). M-am saturat sa tot avem rabdare. Cine confirma in meciurile internationale ramane, cine nu, atat jucatori cat si antrenori, AUT.
Fl. Petre, Baltoi, Grigorie sunt zmei in meciurile interne(exagerez, pentru ca si aici s-au facut de cacao in ultimele meciuri) dar afara parca sunt niste fete mari duse la maritat legate la ochi. Vreau meciuri in care sa ne sufocam adversarul sa nu mai iasa aia din jumatatea proprie decat printr-o minge bubuita la intamplare. Dar astea sunt vise.

aliss
4th November 2005, 14:56
Pai, da, mai...dar nu jucam de unii singuri pe teren...E adevarat ce spui ..oricine isi doreste asta...si culmea..uneori dau senzatia ca se poate.
De fapt asta ma enerveaza ca ei pot face asta...dar....

Paul
4th November 2005, 14:59
RstInPc, cred ce te-ai uitat la Sampdoria - Steaua , si ti-au venit si tie idei cum ar trebui sa joace Dinamo ...
Stiti de ce aveti nevoie: de un portar din Belarus si 10 jucatori din Romania foarte buni.

Portar din Belarus aveti .
Jucatori romani foarte buni aveti : pe Bratu ! (vb de valoare in general , nu de forma de moment , etc)

Deci va mai trebuie 9 jucatori .
Peste 4-5 poate scoateti capu , iar peste 10 se vad rezultatele ...

MariusTR
4th November 2005, 15:01
RstInPc , tu parca trebuia sa fi suporter dinamovist. Ce palaria mea o intorci ca la Ploiesti? Tine cu Dinamo, bre tata, chiar daca sunt pe dinafara si pe langa ca si Vida Gheza. Pai nu voi aveati o vorba: "Caine pan' la moarte!"
Poi ce fel de moarte e asta, doooooomnule? Buey!

Paul
4th November 2005, 15:04
mai este o expresie :
Caine pana la 0-1 :yeah:

MariusTR
4th November 2005, 15:05
Piele de lup in burduf de caine.. or something. ;)
Mai, asa niste suporteri dezamagiti nu am vazut de cand sunt eu si nici nu cred ca o sa mai vad... stai putin, gresesc, ba o sa vad... dupa meciul cu CSKA. :D

RstInPc
4th November 2005, 15:11
Paul, nu te mai umfla in pene atat sa nu te spargi. Am vazut meciul cu Sampdoria(fara nu stiu cati titulari, apropo de asta. Mare bafta aveti de cadeti sa jucati numai cu d-astia) si nu ati facut ce spuneam eu ca cer de la echipa. Nu am cum sa iti povestesc de un meci Sampdoria-Dinamo (0-0) din sferturile Cupei Cupelor din 1988 (parca) unde, dupa ce se terminase 1-1 (meci dominat in totalitate de noi) meciul tur de la Bucuresti cu un gol al italienilor marcat in ultimul minut, italienii nu au reusit sa treaca mijlocul terenului decat de vre-o 4-5 ori in 90 de minute doar ghinionul a facut sa nu ne calificam.
Sau de alt meci mai recent Benfica-Dinamo (0-1) cand faceam presing in jumatatea adversa aproape tot meciul. A fost o partida cum nu am mai vazut de multa vreme la o echipa romaneasca. Ce a urmat la Bucuresti se stie.
Astea-s amintiri si nu am speranta ca am sa mai vad asa ceva pana la pensie.
Hai gata.

ieppy
4th November 2005, 15:19
rest, ai pe undeva dreptate. insa eu nu vreau o echipa care sa sufoce adversarul. asta imi e indiferent. vreau o echipa acre sa castige. si echipa asta nu a castigat in 2 meciuri si din cauza ghinionului si stii bine ca asa e. am fost si peste olandezi si peste bulgari.

si asculta tu la mine, dinamo bate pe rusi, cu francezii inca mai astept dar daca totul merge cum zic eu ii batem si pe aia.

dede
4th November 2005, 16:04
nu as vrea sa ii supar si mai tare pe dinamovisti, dar la forma pe care o au jucatorii de la dinamo acum, ii si vad pe rusi facand scor...

ieppy
4th November 2005, 16:17
asa i-ai vazut si pe bulgari daca nu ma insel. te retinem de la ceva?

dede
4th November 2005, 16:46
mda, am zis ca vor castiga bulgarii cu 2-0...se pare ca m-am inselat, au castigat doar cu 1-0

Paul
4th November 2005, 16:58
Sau de alt meci mai recent Benfica-Dinamo (0-1) cand faceam presing in jumatatea adversa aproape tot meciul. A fost o partida cum nu am mai vazut de multa vreme la o echipa romaneasca. Ce a urmat la Bucuresti se stie.
Astea-s amintiri si nu am speranta ca am sa mai vad asa ceva pana la pensie.
Hai gata.

Din fericire meciul ala l-am vazut si eu ...
Poate pentru Dinamo nu vei mai vedea asa ceva , insa meciuri gen Steaua - West Ham , sau chiar Steaua - Liverpool au fost peste acel Benfica - Dinamo ...

Benfica nu e Chelsea ... atunci era a 4-a echipa a Portugaliei dupa Porto - Boavista si Sporting ...

Ioca10
4th November 2005, 21:25
eu inca cred in ei.. astia joaca bine cu echipele mari(everton, manchester, sahtior) si daca prind baietii o zi buna putem bate.
everton echipa mare ,sahtior echipa mare :o: si cu manchester au fost praf
:happy :happy :happy :happy :happy :happy au inebunit cainii:happy

ieppy
4th November 2005, 21:32
ioca, ai prins glas? :D dupa crestinizarea stelei nu erai de gasit pe nicunde. ca sa nu mai vb de meciul cu gloria. hai du-te de spune tatal nostru. :D

Ioca10
4th November 2005, 21:54
De imi era si mie rusine:D ca sunt obisnuit numa sa fac misto si nu as fi suportat:D

AxinTe
4th November 2005, 22:33
everton - locul 4 in Anglia (venisera dupa o calificare ratata cu greu in UCL cu villareal)
sahtior - nu ne dadea nimeni nici o sansa, echipa a 2 a lui abramovici, etc.
manchester - in retur nu am jucat nimic, dar in tur ?!

Sunchase
5th November 2005, 03:01
Mai nou cine intra-n gropa fara un egal nu scapa ! :D

X.

Paul
5th November 2005, 14:35
Cred ca rusii ii executa pe DInamo , fiindca altfel au sanse foarte mar sa iasa din UEFA inca din faza grupelor ...

ieppy
5th November 2005, 14:47
eu nu cred. la cum joaca sunt mari sanse sa nu mearga mai departe.

pinky
5th November 2005, 15:00
Meci foarte greu mai ales ca vor lipsi doi jucatori foarte importanti din angrenajul actual al echipei, si anume Moti si Pulhac. Pentru Moti sa spunem ca ar mai fi inlocuitori pentru ca in lot avem fundasi centrali, dar pentru Pulhac chiar nu vad cine ar putea sa-l suplineasca cu succes.


De unde stii ca nu vor juca Moti si Pulhac?Asta nu e deloc bine, pai fara ei s-a dus naibii apararea...pe dreapta si-asa n-avem pe nimeni ca lumea, daca mai lipseste si Pulhac pe stanga nu stiu ce-o sa ne facem...si cine anume crezi tu ca o sa-l inlocuiasca pe Moti cu succes ca mie nu-mi vine nimeni in minte acuma!!Dinamo de obicei cand a plecat cu a doua sansa intr-un meci a reusit sa surprinda!!sa speram ca asa va fi si peste 2 saptamani...as vrea o victorie, macar de orgoliu, ca prea ne-am facut de ras pana acum!!!
Hai DINAMO!!!/OLE/ /hello :yeah:

ADelPiero
5th November 2005, 16:35
macar acum sa castige si dinamo... sa se trezeasca in ultimul ceas si sa faca o minune :mda:

Ioca10
5th November 2005, 19:47
Dinamovisti nu ma dezamagiti doar am pariat 2 la meciu asta:D

ieppy
5th November 2005, 20:08
ioca, eu cred ce te retinem de la a spune crezul. nu e bine. :D te rog frumos.... :D

Paul
5th November 2005, 20:52
mai bine l`ati spune voi mai des , poate va ajuta sa nu luati gol in min 2 cu CSKA Moscova :P

ADelPiero
5th November 2005, 21:21
si daca il vor lua in minutul 93... tot un draq e :D

Paul
5th November 2005, 21:23
depinde cate dau

ADelPiero
6th November 2005, 12:19
e destul si o boaba.... dar lasand din nou gluma ... ca se nu ma critice romanii .... pronostichez si imi doresc sa se termine 2-1 :cool:

MariusTR
7th November 2005, 07:16
Nimeni nu te critica daca esti realist.
Dar 2-1 poate sa faca Dinamo cu F.C Maramures, ca astia sunt in divizia Ţ de secole, dar in nici un caz nu pot bate pe detinatoare actuala a cupei europene. Vom vedea acelasi joc de ţurca sau miuţa la mijlocul terenului si vom fi exasperati de ratarile din pozitii incerte ale dinamovistilor. Aici adaug o apatie acuta a cainilor mov, pardon rosii si vom avea un meci de **cat cu singurul gol al meciului marcat de moscoviti in minutul 95.
Concluzia: iarasi ne vom tine cu mainile de cap , vom blestema fatalitatea, arbitrul impartial si vantul care bate prea tare. Noi, cei care vom spera intr-un meci frumos,vom ramane cu jumatate de par in cap, restul fiind smuls la nervi.

GruppoApparte
7th November 2005, 07:27
Nimeni nu te critica daca esti realist.
Dar 2-1 poate sa faca Dinamo cu F.C Maramures, ca astia sunt in divizia Ţ de secole, dar in nici un caz nu pot bate pe detinatoare actuala a cupei europene. Vom vedea acelasi joc de ţurca sau miuţa la mijlocul terenului si vom fi exasperati de ratarile din pozitii incerte ale dinamovistilor. Aici adaug o apatie acuta a cainilor mov, pardon rosii si vom avea un meci de **cat cu singurul gol al meciului marcat de moscoviti in minutul 95.
Frumos comentariu ma faci sa plang :D

T-Mac3
11th November 2005, 05:51
freezer - in cazul Dinamo - CSKA Moscova, crede-ma chiar nu este nevoie sa "... ne vom tine cu mainile de cap , vom blestema fatalitatea, arbitrul impartial si vantul care bate prea tare. Noi, cei care vom spera intr-un meci frumos,vom ramane cu jumatate de par in cap, restul fiind smuls la nervi.", pentru ca nu au nici o sansa sa manance bataie doar la un singur gol diferenta, o sa incaseze multe Dinamo.

Cel mai bun fundas stanga al lui Dinamo in ultimii anisori pana sa fiti atat de stupizi sa-l vindeti a fost Semeghin "spaima sticlelor de vin", care are cel putin 2 clase peste Pulhac!

Dinamo va pierde sigur calificarea!

NY_giants05
11th November 2005, 11:52
Dinamo va pierde sigur calificarea!

Eh..ce sa faci, poate la anul o sa ajunge mai departe cu mai multe echipe. Degeaba avem noi 3 echipe in UEFA, dar cred k doar una va reusi sa treaca de grupe..adik Steaua.
Au gresit dinamovistii exact la meciurile in care trebuia sa batem fara nici o problema. Auzi.am ajuns sa pierdem de la o echipa din Bulgaria !!! ce naiba mha ! si noi visam la Champions League...
Meciul asta cu CSKA e pierdut, calificarea, tot !..pronostic : 2-0 pt. CSKA

Utilizator
11th November 2005, 12:42
mi-as dori ca Dinamo sa se califice dar in momentul de fata pot afirma fara sa gresesc prea tare ca nu va merge mai departe. A risipit sanse bune in primele doua meciuri, joaca din ce in ce mai slab (inexplicabil) iar minunile trebuie ajutate ca sa se indeplineasca. Considerand prin absurd ca va bate pe TSKA acasa, nu vad in nici un fel si oricat de optimist as fi o victorie in Franta. Nu ca n-ar fi teoretic posibil, dar practic nu-i vad pe jucatori calificandu-se dupa doua victorii consecutive la cale mai tari echipe din grupa, cu victorie in deplasare in meciul decisiv. Ar fi o superperformanta de care nu-i cred in stare la cat de apatici sunt.

sun
11th November 2005, 14:35
Sunt absolut bulversat de declaratiile celor care onduc Dinamo . Daca initial postul lui Andone era legat de calificarea in primavara ( desi obiectivul de calificare in grupe a fost atins ) , acum parca l-ar lasa pe Andone pana la vara.
SAU CEL PUTIN PANA DINAMO E PE PRIMUL LOC .
Aceasta stare de incertitudine e absolut inutila si maligna.

O alta "prostie" e eterna declaratie a jucatorilor ( mergem sa batem ) .Dupa egalul cu Heerenven erau siguri ca bat la Sofia ( pentru ca , ziceau ei , nu se poate sa nu razbunam ghinionul din primul meci ) . Dupa Levski au raspuns la orice intrebare cu : batem pe TSKA . Desigur ,ei se auto-motiveaza cu aceste declaratii , poate ca si grupa lor e un pic mai ciudata ( adica echipele care au jucat 2 meciuri sunt pe locurile 3-5 ) , oricum se vede LIPSA DE EXPERIENTA IN EUROPA .

Pronostic 1-1 .

MariusTR
11th November 2005, 14:40
Domnul Utilizator, de ce ne-ai uitat ? :rolleyes:

MariusTR
15th November 2005, 08:34
Avand in vedere conflictul Becali - badea , in urma caruia cineva va pleca mai mult ca sigur, la care adaug faptul ca micutul fotbalist dinamovist nu are oferte de prelungire a contractului la acelasi salariu record, stiu sigur ca Peticita Corabie Dinamovista se va inneca lamentabil pe terenul moscovit.
Scorul cu care va umfla Steaua pe Halmstdat se va inregistra si la CSK - Dinamo.

RstInPc
15th November 2005, 08:53
Dom' freezer, in primul rand terenul "moscovit" este de fapt teren bucurestean, adica terenul lui Dinamo. In al doi-lea rand primele doua meciuri din grupa au prins Dinamo intr-o pasa extrem de proasta, perioada in care au facut egal cu Jiul si au fost eliminati din cupa, in plus fiind lipsiti si de principalul marcator Niculescu. Sunt sanse sa-si revina si este posibila o victorie cu CSKA (greu totusi) in schimb in Franta nu-i vad bine. Sincer cred ca nu trecem de grupe dar macar sa le luam niste puncte favoritelor.

MariusTR
15th November 2005, 09:02
Pai atunci si mai rau sta treaba cu cateii inrositi de la atata bataie in Uefa, daca intalnesc campioana en-titre tocmai acasa si tocmai acasa vor manca bataia preconizata...
Atat sunt de obisnuit ca Dinamo sa joace dezastruos in Uefa , incat i-am trimis pe teren moscovit... parerea mea.

alejandro
15th November 2005, 10:59
Cred ca se va termina egal...si odat' cu acest meci si aventura europeana a cainilor...de,asa se vor concentra mai bine pe campionat....si cupa:P

MariusTR
15th November 2005, 14:53
Poate egalul ni se pare noua rezonabil macar pentru onoare si mandrie care trebuie sa fie macar aia, dar pe cei de la CSKA i-ai intrebat daca accepta compromisul asta?

alejandro
15th November 2005, 15:11
nu cred ca le va fi usor rusilor sa invinga la bucuresti..da' nici cainii nu vor avea o viata mai usoara:D

ieppy
15th November 2005, 15:13
ce misto e cand ne poarta de grija stelistii. :happy, voi nu avetzi ce face, nu? :D

alejandro
15th November 2005, 15:44
pai daca grijile noastre luara sfarsit:D

Rossi
16th November 2005, 03:28
Dinamo o sa faca un meci mare cu rusii ...victorie la scor ...:ok:

deabia astept sa va inchidem gura .... sa crapati de invidie

Cra10veanu
16th November 2005, 03:53
poate mai raman si vreo cativa catzei pe la rusi :D, de acolo nu-i mai scoate nici drecu, Pronostic : Moscova :D

MariusTR
16th November 2005, 09:16
Dinamo o sa faca un meci mare cu rusii ...victorie la scor ...:ok:
deabia astept sa va inchidem gura .... sa crapati de invidie
Si eu abia astept sa vina E.T. (extraterestrul care este) si sa ma duca pe planeta Utopia si sa-mi ofere numai utopice superbe in fiecare zi ... sa crape inamicii de invidie :drak:
Deci... clar cu victoria catelusilor rosii...

alejandro
16th November 2005, 10:07
vise placute:drak:

ieppy
16th November 2005, 10:11
like i said, ce misto e cand se trzesc stelistii de dimineatza si altceva nu e la ei in cap decat dinamo. :D

alejandro
16th November 2005, 10:33
pai daca va iubim:kiss: :D

ieppy
16th November 2005, 10:35
iubitiva intre voi acolo. :P

alejandro
16th November 2005, 10:42
am inteles:D bine va las...altfel facem varza threadul vostru:P

ieppy
16th November 2005, 10:47
mai mult decat l-ati facut deja? :D

alejandro
16th November 2005, 11:12
crezi ca nu suntem in stare?:D

walt.mann
16th November 2005, 11:25
Lasati-i in pace sa-si rumege visele...
Ca si recomandare: legitimati-l repede pe Giovanni ca jucator, sa vedeti ce le rupe nasu' rusilor, si o sa ii faca si de la brau in jos.
By the way: nu murim de grija voastra, ne incanta in schimb agonia in care va scaldati.

Rossi
16th November 2005, 13:10
poate mai raman si vreo cativa catzei pe la rusi :D, de acolo nu-i mai scoate nici drecu, Pronostic : Moscova :D

comenteaza divizia B ? ciocu' mic oltene ...noi jucam in uefa voi in B .....

meciul se joaca la Bucuresti .... tu vorbesti doar ca sa te afli in treaba .....doar esti oltean ....

MariusTR
16th November 2005, 13:35
comenteaza divizia B ? ciocu' mic oltene ...noi jucam in uefa voi in B .....

Pai asta tot asteptam de o luna ... sa jucati ceva in uefa....

alejandro
16th November 2005, 13:43
de ce esti rau?au jucat nu mai tii minte? 5-1 cu everton...cam atat pentru anul asta:D

MariusTR
16th November 2005, 13:49
dar cu un accident nu faci o autostrada europeana... sau nu. :D

ieppy
16th November 2005, 15:56
By the way: nu murim de grija voastra, ne incanta in schimb agonia in care va scaldati.

:happy patetic :happy

alejandro, tu tot o cauti cu lumanarea. :D sa imi spui daca vrei sa o gasesti. :D

Ayrton
16th November 2005, 16:44
Din pacate Bratu nu va juca... putea sa-i faca la viteza pe fundasii rusi, si poate ii intepa o data sau de doo ori... Acum nadejdea ramane in Clau-gol.

ieppy
16th November 2005, 16:45
ayrton, eu am inteles ca bratu e accidentat doar pentru meciul cu argesul.

Ayrton
16th November 2005, 16:48
e pe dracu... cine se reface dupa o operatie de apendicita in 5 zile?... va sta 3-4 saptamani pe pariu.

ieppy
16th November 2005, 16:49
noi oricum jucam pe 1 cu rusii, deci mai e timp sa se recupereze. cred ca o sa joace.

Ayrton
16th November 2005, 16:53
pacat ca nu va avea drept de joc Danciulescu...

Cra10veanu
16th November 2005, 19:47
comenteaza divizia B ? ciocu' mic oltene ...noi jucam in uefa voi in B .....

meciul se joaca la Bucuresti .... tu vorbesti doar ca sa te afli in treaba .....doar esti oltean ....
voi nu jucati in uefa, voi va faceti de cacao in UEFA, mare diferenta , MARE :jerk:

Rossi
17th November 2005, 05:58
voi nu jucati in uefa, voi va faceti de cacao ...

noi jucam in grupele cupei UEFA ... voi jucati in divizia B ... diferenta mare ...

legat de faptul ca Dinamo a luat 1 punct din 2 partide .....
care e prbl ta ? stai tu linistit ca oltenii nu au performantele si rezultatele lu' Dinamo ... sunteti in urma rau de tot ....aproape ca nu existati pe langa noi ...

Ia uite ce facea Craiova in uefa ...asta apropos de cacao ...
69-70
eliminati in Cupa balcanica de Partizani Tirana
84-85
eliminati in UEFA de Zeleznicar 2-0 0-4
91-92
eliminati in CCE de Apollon Limassol 2-0 0-3
92-93
eliminati in UEFA de Sigma Olomuc 1-2 0-1
00-01
eliminati in UEFA de Pobeda Priljep 1-1 0-1
01-02
eliminati in Intertoto de FC Synot 2-2 2-3

lasa-i pe altii sa ne critice ....tocmai voi v-ati gasit ?! ...

stai tu linistit ca o sa batem la scor detinatoarea trofeului ....adik pe CSKA

Cra10veanu
17th November 2005, 06:49
tot nu ma convingi :D si mi se pare c-ai sarit cativa ani importanti :D , nu mai da exact ceea ce vrei, ca indata dau si despre dinamo :D

MariusTR
17th November 2005, 07:26
Domnul Achiles, aici e topic despre Dinamo si rezultate in uefa care nu sunt de nici o culoare... ca de 2 partide au jucat mai prost decat cizmele mele si se preconizeaza inca un meci slab al catzelandrilor... asa ca lasa tu complexul oltenesc in seama altora, bre.

Rossi
17th November 2005, 08:25
Dinamo o sa revina la jocul de altadata ...au avut o pasa mai proasta ... asta si datorita faptului ca rezervele nu sunt de valoarea titularilor accidentati ...
Revenirea incepe cu Fc Arges si continua cu

http://i26.photobucket.com/albums/c145/ForzaDinamo/Adversar20dinamo.jpg

MariusTR
17th November 2005, 08:29
Imi doresc si eu sa mergem mai departe cu 3 echipe, sa te auda cine trebuie si fie ca noi cei care suntem nemultumiti de jocul actual slab al dinamovistilor sa ne inselam asupra profetiilor noastre!
Dar daca iarasi va dezamagi... nici nu vreau sa ma gandesc la reactiile noastre.
Din partea mea pauza pana la meciul vostru cu CSKA... dar daca si dupa acel meci veti dezamagi... vom fi aici ... mark my words!

MariusTR
17th November 2005, 09:06
NU mai putem accepta inca un esec al lui Dinamo in Uefa, atat noi ca si fani ai fotbalului romanesc in general si nici voi ca si fani dinamo, sunt sigur.
E cazul sa confirmati accidentul ala de 5-1... asteptam sa vedem...

Rossi
18th November 2005, 01:12
Imi doresc si eu sa mergem mai departe cu 3 echipe .....
Din partea mea pauza pana la meciul vostru cu CSKA... dar daca si dupa acel meci veti dezamagi... vom fi aici ... mark my words!

e spre binele fotbalului romanesc sa mearga mai departe 3 echipe ...acumulam puncte ... vor juca in cupele europene 4 echipe ...
stai linistit , daca nu luam 3 puncte cu CSKA ... eu unul o sa tip mai tare ca tine

Ayrton
18th November 2005, 09:45
In sfarsit jucam si noi la o ora mai normala: se joaca la ora 19.30 - pe 1 decembrie, asa ca e cazul sa avem o dubla sarbatoare.

Forza Dinamo!

delaparis
18th November 2005, 13:12
Daca Dinamo nu bate TSKA Andone zboara sigur iar Becali se va inradacina puternic in conducerea clubului. Desi nu-mi place ideea cu Becali ma gindesc ca Andone si-a cam aratat limitele. Sa nu uitam ca el s-a dus la Levski sa-i vada cu la fata locului si tot nu a reusit sa pregateasca bine meciul.
E un antrenor bun pentru o echipa mica dar la Dinamo sint pretentii mari si trebuie performanta nu gluma. Cei care il sustin in condcere vor avea dificultati daca nu mai sunt rezultate.

dede
18th November 2005, 15:03
Meciul dintre Dinamo si CSKA Moscova, din grupele Cupei UEFA, va fi condus de o brigadă de arbitri din Austria, cu Fritz Stuchlik la centru, a anuntat forul european al fotbalului. Fritz Stuchlik va fi ajutat de Wojclech Gorgon si Alain Hoxha, la cele doua tuse, în timp ce rezervă va fi Robert Schorgenhofer. UEFA a comunicat si observatorii acestei partide: Guido Cornella (Elvetia) si Vladimir Antonov (Moldova).

Gabriel28
20th November 2005, 21:11
sa dea dumnezeu sa bata dinamo, dar dupa ultimele esecuri....e tare greu. poate prind si eu o buna si vor fi "motivati" si "concentrati" si bat.

claudio25ro
20th November 2005, 23:19
bah e nasol.. rau de tot..la cum jucati acum...mai mult de un egal...nu stiu...tre sa mai gandesc si cu capu...ca la pariuri am tot pierdut din cauza voastra...MILIOANE!

alejandro
21st November 2005, 11:12
nasol de tot meciul de sambata...eu zic totusi ca meciul cu rusii se va termina egal...de ce nu 0-0 sau maxim 1-1...

don_denver
21st November 2005, 11:18
Dinamo o sa revina la jocul de altadata ...au avut o pasa mai proasta ... asta si datorita faptului ca rezervele nu sunt de valoarea titularilor accidentati ...
Revenirea incepe cu Fc Arges si continua cu

http://i26.photobucket.com/albums/c145/ForzaDinamo/Adversar20dinamo.jpg
bey ...sper sa nu va revniti cu tska...asa cum v-ati revenit cu argesul..ca dupa rad..si curcile....

nicu26
22nd November 2005, 09:48
Greu de crezut ca vor obtine un egal.... dar sa speram.

Poate asa scapati si voi de Becali!!

delaparis
22nd November 2005, 13:32
Sau de Andone ...

MariusTR
22nd November 2005, 13:36
delaparis, tu esti dinamovist dom'le... fan adicatelea... pai si unde e atunci vorba voastra: Caine pan' la moarte si mai incolo, bre! , unde e uniunea de trib , haita sau ceva de genul... ce ai cu antrenorul? Schimbati toata echipa daca vreti rezultate... rugati Steaua sa va imprumute rezervele...

Utilizator
22nd November 2005, 13:37
Un egal e...egal cu 0 din punct de vedere al unei calificari in primavara care teoretic e inca posibila avand in vedere ca celelalte echipe din grupa cu 2 jocuri au doua puncte (una e TSKA). Problema e ca mi se pare imposibil de realizat practic aceasta calificare avand in vedere caderea lui Dinamo din ultima perioada si faptul ca va juca ultimele doua meciuri cu cele mai tari echipe din grupa.
Inclin sa cred ca va fi o abordare disperata a meciului cu TSKA din care in cel mai fericit caz va rezulta un 0-0. Cel mai probabil inscrie repede TSKA si se rupe filmul. Pronostic: 0-3.

delaparis
22nd November 2005, 14:24
Hai mai mult curaj ca inca nu s-a terminat !!!
3 puncte acasa si 1 la Marseille si se poate duce mai departe.

Dom-le ex-... nu ma lua cu 'stelisme' din astea ca nu sint asa dinamovist precum crezi tu. Vezi ai grija ca mai e putin si va vine Olaroiu peste cap si "urca" Steluta pe locul 6 ...

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 14:33
Din pacate pt dinamo..daca Claudiu Niculescu nu e,nimic nu e!Zicu e cu fitze,e prea inconstant.Fl Petre-a obosit,nu mai poate nici el,nu prea aveti variante de inlocuire a piticului..daca nu gresesc a jucat toate meciurile.O mica parenteza,Fl Petre este singurul jucator de la Dinamo pe care-l respect,niciodata nu a facut declaratii pompoase la adresa STELEI...RESPECT!Ceea ce nu pot spune de asa zisi fotbalisti,gen:barcauan,kirita,zicu,niculescu,pulh ac...caractere 0,fotbalisti 0,exceptie Niculescu.
Achizitionarea grupului craiova,tre sa va dea de gandit..daouda,guso,moti au pus "mana" la retrogradarea craiovei!
TSKA tocmai a castigat campionatul rusesc,dupa infrangerea cu OM si egalul cu Hereenven,va trebui sa traga la victorie,altfel sunt ca si eliminati.
Pentru binele fotbalului romanesc de club,sper ca dinamo sa bata,astfel,depasim Elvetia..locul 15 ne asteapta!HAI Romania!
Nu pot spune Hai .....:)

Aurel.D
24th November 2005, 14:03
Dinamo a facut egal cu Jiul si a pierdut cu Argesul, ambele pe teren propriu. Se intampla multor echipe mari si din alte campionate (vezi AS Roma, Manchester United, PSG) sa faca meciuri proaste intr-un sezon. Numai ca la Dinamo, cea mai mare problema este atitudinea jucatorilor cand intra pe teren. V-ati uitat la ei sezonul asta? In afara catorva meciuri, putine la numar, majoritatea jucatorilor trateaza cu aroganta echipele adverse: Grigorie (merge pe teren (?????)) in meciul cu Petrolul, iar de la meciul cu Clujul (inclusiv) face o groaza de greseli de preluare, pase gresite, e total in afara jocului. Zicu joaca de multe ori la misto, cauta doar pase cu calcaiul si isi bate joc de ocazii ceva de speriat; are si cateva merite sezonul asta dar cred ca mai multe sunt minusurile; Bratu este foarte imobil, nu alearga cand nu are mingea la picior si daca nu primeste mingea in pozitie favorabila lui, este mort; este tehnic, are viteza, sut, dar trebuie sa se implice mai mult in jocul echipei. Plesan se crede inca in lupta pt. evitarea retrogradarii si tot asa....
Nu vreau sa fac pe lupul moralist, dar dupa ce am urmarit meciurile din sezonul asta, fata de Rapid si Steaua, lui Dinamo ii lipseste in primul rand ATITUDINEA. Jucatorii nu sunt mai putin talentati sau pregatiti decat cei de la cele doua echipe, dar daca nu iesi cu iarba in dinti de pe teren dupa un meci, degeaba!

TREBUIE SA FIM CAT MAI MULTI LA MECIUL CU TSKA MOSCOVA, SA II AJUTAM PE TAMPITI, POATE REUSESC SI EI O VICTORIE IN UEFA ANUL ASTA!.
Sau ca sa fim mai aproape de realitate, POATE MARCHEAZA SI EI UN GOL IN UEFA!!

Aurel.D
24th November 2005, 14:22
PENTRU TOTI NE-DINAMOVISTII DE PE ACEST THREAD (stelisti, craioveni (pe unde mai joaca acum "U"?), rapidisti si alte etnii: Lasati-ne fratilor in durerile noastre si nu va mai bucurati atat de raul altuia!!
Si in fond ce s-a intamplat pana la urma in UEFA? Heerenveen a venit la Bucuresti sa se bage cu curul in poarta si sa bubuie mingile in tribune, cum fac numai echipele de pluton din Divizia A, si se stie ca e greu sa desfaci astfel de echipe; TSKA Sofia a eliminat pe Auxere care merge foarte bine in Franta; greseala lui Dinamo, ca nu a atacat din prima repriza si ghinion ca luat gol in drum spre vestiare. Poate ca Steaua sau Rapid le-ar fi batut cu cate 11-0 pe fiecare, dar nu avem de unde sti...
Asa ca mergeti mai bine pe threadurile voastre, bucurati-va ca mergeti mai departe in UEFA si lasati-ne pe noi cu ale noastre.

Si mai bine ati vedea parii din ochii vostri decat paiul din ochiul altuia; nu uitati ca nici la voi nu merg lucrurile ca pe roate si nrorocul se mai si intoarce cateodata!!

nicu26
24th November 2005, 16:14
Ma faci sa rad :)
Dupa ce spui tu ne faci sa credem ca Dinamo ar putea fi campioana in Olanda (daca nu campioana locul 2 sigur), iar daca a luat bataie de la bulgaroii aia care au eliminat pe frantuji, atunci in Franta locul 3 ar fi la mintea lui .... Plesan!!
Se vede ca esti incepator!
Fara resentimente, dar chiar esti simpatic.

walt.mann
24th November 2005, 16:34
Quittaro spune totusi niste adevaruri... Ai lui n-au atitudine. Joaca la misto, sunt imobili, etc. Eu sper sa joace serios cu TSKA si sa continue seria "reusitelor" din campionat, care a in ceput cu Argesul si continua cu Nationalul.

Aurel.D
24th November 2005, 17:28
Ma faci sa rad :)
Dupa ce spui tu ne faci sa credem ca Dinamo ar putea fi campioana in Olanda (daca nu campioana locul 2 sigur), iar daca a luat bataie de la bulgaroii aia care au eliminat pe frantuji, atunci in Franta locul 3 ar fi la mintea lui .... Plesan!!
Se vede ca esti incepator!
Fara resentimente, dar chiar esti simpatic.

Nu asta am vrut sa spun!!! Ci ca la meciul cu Heerv. cu toate ca a atacat, Dinamo nu a avut un adversar interesat de fotbal ci de distrugerea lui; si implicit a fost mai greu. Iar la Sofia au gresit si ei dar nici bulgarii nu sunt chiar de mana a treia din moment ce au eliminat pe Auxere, care merge destul de bine.
Cu asta nu am vrut in nici un caz sa scuz 11 idioti care joaca in niste tricouri rosii, pe undeva pe Stefan cel Mare...Mi-ar placea ca si Halmstad sa se ingroape in propriul careu de 16 m si sa vedeti si voi cum este sa joci cu antifotbalisti!!
PS: 1. Nu trebuie sa fii de acord cu ce spun eu!
2. Cred ca ar trebui sa tii cont de ceea ce am scris mai devreme!

superchumbo
24th November 2005, 18:15
[QUOTE=Quittaro
Si in fond ce s-a intamplat pana la urma in UEFA? Heerenveen a venit la Bucuresti sa se bage cu curul in poarta si sa bubuie mingile in tribune, cum fac numai echipele de pluton din Divizia A, si se stie ca e greu sa desfaci astfel de echipe; TSKA Sofia a eliminat pe Auxere care merge foarte bine in Franta; greseala lui Dinamo, ca nu a atacat din prima repriza si ghinion ca luat gol in drum spre vestiare. [/QUOTE]

Patetice scuze............................................. ...

Heerenveen a jucat la Bucuresti exact cum trebuia sa joace Dinamo la Sofia. iar asa zisul gol luat "in drum spre vestiare" a fost rezultatului "superbului" joc din repriza a doua (putea sa vina mult mai devreme cand s-a impiedicat bulgarul). Ideea cu "kuru-n poarta" s-a mai auzit si la Rapid : (alta scuza patetica pentru ineficienta atacului, in ziua de astazi trebuie sa joci modern, nu mai suntem in anii '80-'90 sa se dea la o parte adversarii)

Iar daca Levski a batut pe Auxerre, prin deductie rezulta ce mare echipa a batut-o pe Dinamo. Romania sau Bulgaria = aceiasi periferie a fotbalului

Stop excusing Start playing:evil:

AxinTe
25th November 2005, 11:00
daca batem pe tska suntem calificati.. parerea mea.

alejandro
25th November 2005, 12:36
n-as fi atat de sigur...

remy
25th November 2005, 12:53
Eu cred ca hotarator e meciul cu Marseille din ultima etapa. Daca Dinamo bate pe TSKA la 1 gol diferenta, atunci, un egal acolo, e sigur de calificare. Chiar daca face egal cu TSKA, mai ramane o sansa, cam mica, dar de ce nu, atat cat ea exista, teoretic, se poate sa bata pe MARSEILLE !
Nu mai sant valabile calculele daca Dinamo bate pe TSKA la 2 goluri si pierde cu Marseille cu mai putin de 3 goluri (dar sa fie un meci cu minim 2 goluri marcate de Dinamo, sa zic, 2-5 !). Dar astea-s calcule, si, oricum, in UEFA, care nu are regulament echitabil, pt. a da dreptul tuturor echipelor, daca sant intr-o eclipsa scurta de forma, sa-si revina dupa meciurile retur. Dar asta e, Cupa Uefa are o valoare mai mica si alta dupa Liga Campionilor nu mai avem ! Sper sa se revina la regulamentul vechi, e mai echitabil, mai realist, nu doar pt. banii de televizari cum e acum !
Oricum, sa asteptam finalul meciurilor, si atunci ne vom da cu parerea ce si cum. Nu uitati, balonul e rotund si fotbalul a cam devenit o intamplare, poate fi o greseala de arbitru, o greseala copilareasca a unui jucator (vezi cazul Radoi cu Rosenborg), o forma slaba avuta de un jucator care era obisnuit cu golurile.

Paul
25th November 2005, 13:01
Daca fac egal cu TSKA , adio calificare ...

remy
25th November 2005, 18:53
Ce, e chiar imposibil sa bata pe Marseille, daca vor fi calificati deja ?

dede
25th November 2005, 19:10
mai, voi nu bateti nici pe cele mai slabe echipe din grupa si visati sa bateti pe marseille

delaparis
25th November 2005, 19:21
Marseille nu sunt grozavi dar rapizi ...

Trebuie batuti TSKA pentru ca altfel nu se mai poate califica cu 5 puncte ...

BlueEnergy
25th November 2005, 22:24
Am vazut meciul dintre Marseille si Heerenveen... ori a prins Heerenveen o zi buna insa meciul a fost echilibrat! Marseille a castigat datorita unui penalty! Oricum daca Dinamo castiga cu CSKA acasa si merge extrem de motivata la Marseille are sanse sa prinda primavara europeana. Eu sunt stelist insa mi-as dori ca si Dinamo sa mearga mai departe!

sandilau
26th November 2005, 02:00
Multa bafta cu rusii ar fi timpul sa incepem sa devenim o forta in Europa, macar sa avem rezultatele din anii '80 cand echipele romanesti ajungeau in sferturi si semifinale.

delaparis
26th November 2005, 15:24
Am vazut meciul dintre Marseille si Heerenveen... ori a prins Heerenveen o zi buna insa meciul a fost echilibrat! Marseille a castigat datorita unui penalty! Oricum daca Dinamo castiga cu CSKA acasa si merge extrem de motivata la Marseille are sanse sa prinda primavara europeana. Eu sunt stelist insa mi-as dori ca si Dinamo sa mearga mai departe!

L-am vazut si eu ...

Marseille nu sunt de nebatut , olandezii sint egali cu ei insisi , seriosi organizati dar fara prea mult talent , greu de batut dar incapabili sa cistige. Dinamo trebuie sa aiba curaj ca sa intoarca situatia in grupa...

Cu rusii au ultima sansa.

RstInPc
28th November 2005, 08:00
Da mai, dar cu cineeee ? Cu Banderas alias SacDeCartofiPutreziLaMijloc &Compania ? N-as prea crede. Succes Stelei si Rapidului mai departe ! Dinamo nu merita, asa ca...pa UEFA.
PS: Ne bat moscovitii de ne suna apa-n (vinu-n) cap !

walt.mann
28th November 2005, 10:18
Treziti-i, mai, pe ai vostri! La cum e situatia in grupa, aveti o sansa mare sa va calificati chiar si cu patru puncte!!!
Bateti-i pe rusi, ca puteti!

dede
28th November 2005, 11:39
degeaba au sanse daca nu pot...

don_denver
28th November 2005, 11:47
trebuie sa poata....dar mai trebuie si incurajari....din partea suporterilor....insa..recunosc...ca si suporterii sunt la limita....dar stiu ca se poate..vedem joi....daca pot sau nu...eu le tin pumnii

alejandro
28th November 2005, 12:43
chiar ar fi culmea sa se califice acum dinamo dupa ce toata lumea le plangea de mila...normal ca toti romanii spera sa-i bata pe rusii si sa obtina calificarea...dupa meciurile din campionat insa nu prea as zice ca la moment dinamo este in stare sa bate pe detinatoarea trofeului...pe de alta parte cand ma gandesc la cum au jucat la inceputul sezonului in cupa Uefa as zice ca n-ar fi o mare surpriza daca cainii i-ar invinge pe rusi ...chiar si cu 1-0...

nicu26
28th November 2005, 13:47
Haideti si voi acum, lasati-i in pace pana la ora meciului. Poate dupa seria asta dezastruoasa din campionat si cupa o sa se trezeasca la realitate chiar in meciul cu rusii. Eu va tin pumnii si o sa fiu un infocat suporter al vostru timp de 90 min. joi. Ar fi pacat sa nu profitati de sansa aparut prin jocul rezultatelor. S-au mai vazut minuni si pana acum, asa ca .... focu' la ei!!

PS In locul lui Andone nu asi risca cu titularizarea lui Plescan

alejandro
28th November 2005, 13:58
@nicu,eu n-am zis ca nu vreau sa se califice dinamo,Doamne fereste:o:
am zis doar ce cred eu,dar chiar le urez succes pe 1 dec...

Paul
28th November 2005, 15:24
indiferent de calificare / necalificarea lui Dinamo , ei trebuie sa lupte pentru ei , pentru Romania ... adik pentru puncte.

Si un egal ar fi bunicel ... si o victorie urmata de o necalificare ... calificarea ar fi prea de tot , insa am avea o primavara interesanta ...

O lupta in 3 in campionat (STeaua , DInamo , Poli) + 3 echipe in Europa (Steaua , Dinamo , Rapid) + o Cupa a Romaniei cu 2 echipe tari ramane : Poli si Rapid , ar fi maximul posibil pentru fotbalul romanesc.

Pentru echilibru si dezvoltare ulterioara ...

Aurel.D
28th November 2005, 16:27
Mare minune daca Dinamo scoate un punct din meciurile cu TSKA si Marseille!!
De ce sa nu fim realisti? TSKA ne va bate de ne va suna apa in cap, iar pe Marseille, e greu sa ii bati la ei acasa. I-am vazut meciurile din campionat. Greu!
Cred ca Dinamo ar trebui sa se multumeasca daca va inscrie si ea un gol in UEFA, anul asta!

delaparis
28th November 2005, 16:47
Marseille ia goluri si asta poate fi important ...
Greu de cistigat la ei acasa dar nu imposibil. Au multe puncte slabe si se poate specula pe ele. Ca orice echipa franceza trebuie tinuta strins sa nu cumva sa se aprinda ... Daca ii luam la plimbat mingea ii cumintim si adorm ... daca gafam penibil sau jucam larg si fara vina atunci sintem fripti ...

AxinTe
28th November 2005, 17:09
degeaba ne facem planuri... nu avem cu cine sa batem TSKA sau Marseille.. cu cine ? cu CRISTEA? cu PLESAN? cu DAOUDA?
eu in locul lui Andone aduceam 2 copii de la tineret.. sa vada cristea, grigorie si alte muraturi cum alearga aia.. poate se simt si ei nu ?

walt.mann
28th November 2005, 17:11
Pana la Marseille, hai sa ii bateti pe rusi. Chestia e ca va trebuie determinare cu caru', iar asta nu poate fi insuflata decat de catre antrenor...daca il lasa conducerea! Daca Ando stie sa isi motiveze jucatorii, ii bateti pe rusi!

Aurel.D
28th November 2005, 17:20
Marseille ia goluri si asta poate fi important ...
Greu de cistigat la ei acasa dar nu imposibil. Au multe puncte slabe si se poate specula pe ele. Ca orice echipa franceza trebuie tinuta strins sa nu cumva sa se aprinda ... Daca ii luam la plimbat mingea ii cumintim si adorm ... daca gafam penibil sau jucam larg si fara vina atunci sintem fripti ...

Cred ca nu ai vazut pe Dinamo in ultima luna, de esti asa increzator!:rolleyes: Sunt de acord cu tine ca si cei de la Marseille au puncte slabe, dar Dinamo a jucat cu frica in toate deplasarile din cupele europene si nu numai anul asta. Oricat de dinamovist as fi, mi-ar fi greu sa cred ca ar putea face un rezultat bun la Marseille, mai ales daca joaca cum a jucat la Liverpool sau la Sofia, toamna asta:headbang: . Daca isi schimba atitudinea, au o sansa, daca nu..sa se roage sa nu incaseze prea multe (vezi meciul cu Spartak Moskova de anul trecut)!
In rest, vom trai si vom vedea!:)

delaparis
28th November 2005, 17:50
Trebuie incurajati orice ar fi.
Nu e TSKA nu stiu ce echipa de nebatut ... Dinamo e in criza iar ca in orice criza toti sint crispati , jucatori, antrenori, etc... Fiecare crede ca are dreptatea lui si nimeni nu mai misca nimic.
Fanii lui Dinamo trebuie sa nu se mai complice atit ci sa impinga jucatorii sa-si regaseasca increderea si vina pe care orice profesionist trebuie sa o aiba.
Jucatorii trebuie sa joace penru ca de aia sint platiti ... sa joace sa cistige si intr-un picior daca sint nevoiti. Sa traga tare acolo si sa alerge pina le ies ochii si chiar daca nu sint in forma tot va iesi ceva...

dede
28th November 2005, 18:11
imi place optimismul dinamovistilor...vor ajunge departe daca gandesc asa :evil:

delaparis
28th November 2005, 18:19
Nu prea e optimism dupa cum vezi. Daca te referi la mine eu nu sint mai dinamovist decit stelist sau altceva. Cred ca asta e atitudinea normala a suporterilor. Suporterii trebuie sa impinga echipa inainte orice ar fi.
Eu imi dau cu parerea despre ce ar trebui sa faca fanii dinamovisti pentru meciul asta cel putin.
Sint curios cum gindesti tu si unde vei ajunge ?

dede
28th November 2005, 18:46
io am zis optimism la mishto...de fapt era pesimism...iar despre mine, sincer, eu nu ma prea gandesc la dinamo...daca stelistii erau in locul lor, nu incepeam sa-i injur si sa-i amenint, cum au facut-o mai multi dinamovisti...ii incurajam in continuare...

AxinTe
28th November 2005, 19:25
da desigur.. d3d3, TREZESTE-TE! esti roman?!
biletele sunt ieftine! Haideti toti sa ii incurajam!

Ioca10
28th November 2005, 22:08
Desi am pariat pe dinamo nimic nu m-ar face mai fericit ca o infrangere:evil:

RstInPc
29th November 2005, 07:53
Ioca10, esti...fitzos rau de tot. Si de ce te-ar face fericit infrangerea ? Nu ar fi bine sa avem doua echipe in LC ? Fii si tu mai...crestin, mai roman ca nu strica.
Una peste alta, va fi un meci greu mai ales ca avem multi indisponibili din diverse motive. Zicu este suspendat pentru cumul de cartonase iar Plesan, Margaritescu si Bratu sunt accidentati, acesta din urma fiind operat de apendicita. Din cate stiu eu, poate ma insel, si Pulhac este suspendat. Sunt foarte curios cum o sa arate echipa din moment ce nu avem mijlocas la inchidere. Cred ca Andone n-a inceput meciul cu National cu Pulhac titular tocmai din cauza acestei suspendari. Sper a fie bine dar nu prea am sperante.

Aurel.D
29th November 2005, 09:36
imi place optimismul dinamovistilor...vor ajunge departe daca gandesc asa :evil:

Suntem mai degraba realisti:) . Cred ca cei mai optimisti si increzatori trebuie sa fie jucatorii, ca noi oricum ii vom incuraja pe stadion, indiferent in ce stare suntem/hello . Iar legat de optimism in fotbal s-a vazut de atatea ori unde duce ruperea de realitate si lansarea intr-un optimism exacerbat:rosu: : ca exemplu, vezi meciurile nationalei din ultimii ani, inclusiv Finlanda-Cehia.
Cred ca este mai bine sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa aceptam realitatea.:headbang:

Ayrton
29th November 2005, 09:55
eu merg la meci. cine mai merge?

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 09:55
Dinamo ar face bine sa ajute la coeficientul romaniei.."traieste" dintr-un meci,5-1 cu everton!Trezirea!Apropo,dati un sms lui ando,sa nu-l bage pe daouda...e "percutant" precum Eto's in fatza..propriei porti!Am sa pariez pe vict lui Tska!Daca bate dinamo asa o contrubuie la coef Uefa,daca or sa bata TSKA..am sa rad de dinamovisti:D

Ayrton
29th November 2005, 10:07
Zicu este suspendat pentru cumul de cartonase iar Plesan, Margaritescu si Bratu sunt accidentati, acesta din urma fiind operat de apendicita. Din cate stiu eu, poate ma insel, si Pulhac este suspendat.

De unde stii de Zicu si Pulhac?

iar Plesan se pare ca are ruptura de menisc, insa se spera in recuperarea lui Margaritescu.

RstInPc
29th November 2005, 11:01
Pai din cate stiu astia doi au cate doua cartonase galbene, sau nu mai este asta regula ?
Later Edit:
Gata am aflat. Jucatorul este suspendat la 3 cartonase galbene. Va fi suspendat doar Baltoi pentru cartonas rosu. Zicu si Moti au cate 2 cartonase galbene si daca iau unul in meciul cu rusii, vor lipsi in meciul cu francezii. Iata situatia tuturor echipelor (m-a ajutat cineva sa gasesc link-ul):
http://www.uefa.com/newsfiles/372733.pdf

Vladek
29th November 2005, 11:02
Ar fi momentul ca Dinamo sa participe si cu niste puncte la coeficientul UEFA al Romaniei. La urma urmei, nu are si Dinamo interesul sa fim cat mai sus acolo in clasament ? Asa ar putea chiar si ei sa prinda Liga Campionilor in sezonul 2007-2008 chiar daca vor iesi cel mult pe locul 2 in campionat :) :)

Din partea mea ... bafta joi cu rusii ! Macar luptati-va si nu va mai trantiti pe jos, ca degeaba va trantiti ! Nu cred ca Dinamo va trece de grupe, dar macar un egal ar putea sa scoata, cu rusii si cu francezii. O victorie ar fi minune curata, dar mai stii ?

don_denver
29th November 2005, 13:00
ultima sansa de calificare in primavara europeana....sa le tinem pumnii si sa speram..ca se trezesc din visare...

MariusTR
29th November 2005, 13:02
"ultima sansa de calificare in primavara europeana....sa le tinem pumnii si sa speram..ca se trezesc din visare..."
Urarea asta e ca si asta : " Sa traiti bine , romani!" Si toti stim ca e imposibil sa traim chiar toti bine.

alejandro
29th November 2005, 14:08
nu toti,da majoritatea:P

Aurel.D
29th November 2005, 14:09
Sincer, ma uimeste cati stelisti (mai ales), rapidisti, polisti, etc, posteaza:o: pe threadul asta. Ne duc grija, oamenii, ce sa mai zici? Dar atata timp cat nu apeleaza la rautati gratuite cred ca pot fi bineveniti!
Pe de alta parte, tare sunt curios ce rezultat va face Dinamo in degringolada in care se afla, in fata castigatoarei UEFA!!!
Am trait sa prind si o zi ca asta!!:D

Sper ca fanii sa vina cat mai multi pe stadion si sa ii incurajam pana in minutul 94, indiferent de rezultat!/hello /hello /hello
Jucatorii ar trebui ajutati si de suporteri, in perioada asta prin care trec!:ok:

dede
29th November 2005, 14:30
de fapt, majoritatea posteaza pt a va incuraja...ca sa mai faceti si voi ceva pct...e nevoie de ele...

MariusTR
29th November 2005, 14:35
... ca de aer . A zis si nea Andonica : " Buey, trebe sa scoatem puncte multe in urmatoarele 3 meciuri, cu frantzujii cu Rusii si unu' in campionat cu nush' acu' cu cine, ca am lapsus..."
Adicatelea vor si ei , adica tre' si ei sa bata cum n-au facut-o de 10 partide.
Buey, hai bafta ca va trebuie

don_denver
29th November 2005, 14:36
Sincer, ma uimeste cati stelisti (mai ales), rapidisti, polisti, etc, posteaza:o: pe threadul asta. Ne duc grija, oamenii, ce sa mai zici? Dar atata timp cat nu apeleaza la rautati gratuite cred ca pot fi bineveniti!
Pe de alta parte, tare sunt curios ce rezultat va face Dinamo in degringolada in care se afla, in fata castigatoarei UEFA!!!
Am trait sa prind si o zi ca asta!!:D

Sper ca fanii sa vina cat mai multi pe stadion si sa ii incurajam pana in minutul 94, indiferent de rezultat!/hello /hello /hello
Jucatorii ar trebui ajutati si de suporteri, in perioada asta prin care trec!:ok:
postam pt ca in primul rand suntem romani..../hello /hello /hello

RstInPc
29th November 2005, 14:42
...indiferent de rezultat!...
Nu prea cred ca ar putea cineva sa inghita o infrangere la o diferenta >3 !!
Ca sa devin mai optimist, parerea mea este ca-i rupem pe rusnaci. 4-0 le dam, mama lor de imperialisti comunisti :yeah:

@ d3d3, daca am juca noi...dar joaca niste impiedicati cu salarii grase. Noi ne omoram ochii in fata monitoarelor si corzile vocale pe stadion iar pe ei ii doare la doi metri-n spate.

Pentru..se stie el cine. Buey, ma disperi cu mesajele astea. Esti asa de constructiv, ceva de speriat !
A, bafta si voua...buey :ok:

MariusTR
29th November 2005, 15:02
Bravo dom'le ... asa e ... sunt constructiv ceva ca ma speriu singur. :P
Eu asa un ghinion ca la Dinamo n-am vazut la nimeni... cum puteti sa aveti "bafta" asta si sa tot alunecati pe panta ca si eu iarna cu skiurile... ma depaseste
Ati avut noroc cu 5-1 si cu calificarea dar ce s-a intamplat dupa si in campionat ... jale frate... jucati ca si cum nu ati fi pe teren.
Io zic ca va trebe bafta cu sacul... ba nu cu bascula ;)
Buey, mai norocos sunt eu la 6/49...

dede
29th November 2005, 15:21
iti zic io ce-au facut dupa...in cupa uefa...au scos un pct cu heerenveen...si ala conteaza...si daca se trezesc mai pot face ceva pct...daca se chinuiau un pic mai mult cu bulgarii, veneau si de acolo cu un pct...

MariusTR
29th November 2005, 15:27
Clar ghinion!

delaparis
29th November 2005, 15:45
Sa nu ne ia rusii la alergat ca aia suntem.
TSKA vine la victorie asta e clar si daca nu suntem atenti de la inceput s-ar putea chiar sa primim un gol sau doua chiar inainte sa ne apucam de joc.
Sint mult mai greu de jucat ca Everton sa nu credem altceva. Sper ca Andone sa le fi studiat jocul ...

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 16:35
Dinamo are un precedent pozitiv in mec cu echipele rusesti,cele de acasa!dinamo 3-1 spartak moscova.Pentru binele fotbalului romanesc m-as bucura sa bata dinamo..daca nu va invinge,andone poate sa-si caute alt contract de antrenor!

Ioca10
29th November 2005, 19:54
Da pentru rapid m-am bucurat ca a batut da pentru dinamo chiar nu pot pentru ca tot ce tine de acest club ma enerveaza la maxim deci (chiar daca am pariat pe caini)prefer sa nu imi iasa rezultatu:drak:

saphicus
30th November 2005, 00:53
La poll am votat cu...inima de roman!! Insa meciul este infernal, mai ales in conjunctura actuala!
Dar poate Dinamo sa fie o....pasare phoenix ce sa renasca din propria-i cenusa???? M-as bucura sincer!!
Hai Dinamo!! Ca se poate, daca vrei cu ADEVARAT!!!! Sa avem 3 (TREI) echipe romanesti in primavara europeana!!!!! SUCCES!!!/hello /hello

Ayrton
30th November 2005, 10:01
Echipa probabila:
Gaev
Galamaz, Moti, R.Stefan, Pulhac
Petre, Tamas, Ad.Cristea, Grigorie
Zicu, Niculescu

Rezerve:
Gusso
Balan, Dauda, Goian, Iordache, V.Munteanu, L.Ganea

Absenti:
Margaritescu, Plesan, Bratu, Chihaia - toti accidentati, Baltoi - suspendat

MariusTR
30th November 2005, 10:05
Bravo, bre, faina configuratie fotbalistica maine ... SUCCES... aveti nevoie. Sa-i batuciti pe campionii aia en-titre ( hehehe )... va tin pumnii!

Hipgnosis
30th November 2005, 11:19
Imi place sa vad ca domina optimismul printre suporterii dinamovisti, eu cred ca ei abia s-au trezit din somn si nu stiu ce a facut dinamo in europa in ultimii 15 ani:rosu:
Oricum ar fi sper sa aduca si ei ceva puncte in europa, desi e greu de crezut. Desi dupa ce suporterii i-au aruncat in cap lui dauda cu banane ar trebuie sa cumpere si ceva bericici, un vinuletz, ceva acolo pt. jucatorii romani ai lui dinamo. Si cand ies de pe teren, sa-i intrebe: "Alo, Zicu, o bere ceva?" Si zbag una in cap :ciocan:
ps: Pt. tamas luati o tarie ceva ca asta nu se incurca cu lichide fermentate :evil:

Ayrton
30th November 2005, 11:29
eu cred

Credinciosule, ce-ar fi sa nu mai bati campii si sa aberezi prostii?
Si ce-ar fi sa-ti vezi tu de Steaua Crestina a ta? Sau mai bine a-i lua exemplu de la alti stelisti ce dau dovada de fair-play si posteaza pe subiect, nu caterinca ieftina ca a ta... :rosu:

MariusTR
30th November 2005, 11:46
ayrton, dar voi cu cine veti ataca maine... presupun ca vreti sa si marcati...
deci ce atacanti bagati in teren, bre?

Fortza Dinamo, marcati si voi odata... ce dreq!

Hipgnosis
30th November 2005, 14:02
Ayrton: Chiar eram pe subiect. Aseara fanii dinamovisti au aruncat cu banane in Dauda, da? Aveti o echipa de asistati care nu stie sa joace corect in Europa, da? Oricate performante ati avea pe plan intern afara sunteti mielusei. Apropo de oi!!:rosu:
Am gresit ceva? Am spus ca sper ca si dinamo sa aduca in sfarsit 3 pct din grupele uefa insa este greu de crezut, si asta nu datorita adversarului, care nu se afla in forma! ci datorita echipei tehnice si a jucatorilor de la dinamo pentru care a nu se face de ras in europa este o constanta a politicii din ultimii 15 ani:headbang:
Bafta cu TSKA, insa am si eu o intrebare, ce sunteti asa optimisti? arbitreaza Serea? :rolleyes:

MariusTR
30th November 2005, 14:11
Aveti o echipa de asistati care nu stie sa joace corect in Europa, da?
:P Hai sa nu le zicem chiar asistati... mai degraba neantrenati ;)
Faza cu Serea mi se pare super reusita :ok:

Pacat ca jocul lor cade pe 1 Dec. ... o sa ne strice ziua nationala :(

RstInPc
30th November 2005, 14:22
Ce treaba are Serea cu meciul de maine ? E absurd ! Este drept ca nici jucatorii par a nu avea nici o treaba cu meciul asta, dar de ce sa nu fim optimisti ? Atunci de ce sa mai mergem pe stadion ? Doar asa, ca nu avem ce face acasa ?

MariusTR
30th November 2005, 14:24
Ar fi o idee si asta... mai bine vezi cum pierd meciul la tv, la ce bun sa te deplasezi pana acolo sa vezi cum o iau in freza "live" ? /hello
Poate o iei si tu ca si spectator inocent.. se mai enerveaza unul altul si ... pac una peste mufa :P

Hipgnosis
30th November 2005, 14:39
[QUOTE=RstInPc]Ce treaba are Serea cu meciul de maine ? E absurd ! Este drept ca nici jucatorii par a nu avea nici o treaba cu meciul asta, dar de ce sa nu fim optimisti ?


Am spus mai sus motivele pt. care nu aveti de ce sa fiti optimisti. Iar gluma cu Serea se datoreaza relatiei voastre desosebit de "apropiate" cu arbitrii, relatie recunoscuta de toata lumea! Toate eisiunile de sport, toate ziarele din Romania vb. despre asta! "Serea in finala" (2005), "Campionii Blaturilor" (2004), sunt titluri de prima pagina care vb. despre modul cum castigati titluri in Romania!
Oricum, bafta maine cu TSKA! nu de alta dar aveti nevoie....

Ayrton
30th November 2005, 15:04
@hip
Daca tot ai adus aminte de blaturi, ia vezi mai bine cum ati castigat ultimul titlu, cu meciuri amicale in plin campionat (vezi cele cu Bacau, Timisoara) de anul trecut, cand pana si suporterii vostri plecau de pe stadion de jena (cu Bacau)... sau cei timisoreni care recunosteau ca echipa lor s-a lasat invinsa rep 2 din in ultima etapa si i-au amenintat cu bataia pe jucatori (ca nu s-a intamplat asta e si din cauza ca nu a luat Dinamo titlul si i-au iertat).

Revenind la meciurile din cupele europene, acum ai dreptate sa te dai cocos, sau ma rog, berbec :D , dupa anul trecut, dar in rest mai lasa galagia, ca nu voi ati facut toate punctele din cupele europene... stii si procentele cu care contribuiti voi la coeficientul Romaniei? In jur de 40% pt Steaua (ca vreo 2 ani v-ati uitat la cupele europene la televizor!), in jur 28% Dinamo (tin sa-ti aduc aminte de punctele stranse doar in ultimii doi ani cu Sahtior Donetk, Spartak Moscova, Everton, Zilina, celelalte meciuri din tururile preliminare chiar daca se pun la jumate, etc) si restul pt Rapid, Otelul, Brasov si altii care au mai fost in ultimii ani.

Vladek
30th November 2005, 15:37
@hip

Las-o si tu mai moale. E adevarat ca Dinamo n-a facut treaba prea grozava prin Europa, dar nici noi n-am castigat CL. Am adus mai multe puncte ca ei, asta o spun faptele, dar pana la urma nici ce-a adus Dinamo nu e de dispretuit. La meciul de acasa cu Spartak Moscova cand au avut 3-0 la un moment dat chiar am crezut o secunda ca vor reusi sa intoarca acel rusinos 4-0 pt rusi de la Moskva. N-a mers, dar cel putin au luptat pana la capat.

PS: A, si pt cei care ne tot intreaba de ce naiba ne intereseaza catelushii, raspunsul e foarte simplu : coeficientul UEFA. Daca n-ar exista acest foarte semnificativ amanunt, cred ca nu ne-ar mai interesa ce face Dinamo in Europa. Oricum, bafta ! Si treziti-i pe adormitii aia ai vostri, macar pt meciul asta !

Hipgnosis
30th November 2005, 15:42
@hip


Revenind la meciurile din cupele europene, acum ai dreptate sa te dai cocos, sau ma rog, berbec :D , dupa anul trecut, dar in rest mai lasa galagia, ca nu voi ati facut toate punctele din cupele europene... stii si procentele cu care contribuiti voi la coeficientul Romaniei? In jur de 40% pt Steaua (ca vreo 2 ani v-ati uitat la cupele europene la televizor!), in jur 28% Dinamo (tin sa-ti aduc aminte de punctele stranse doar in ultimii doi ani cu Sahtior Donetk, Spartak Moscova, Everton, Zilina, celelalte meciuri din tururile preliminare chiar daca se pun la jumate, etc) si restul pt Rapid, Otelul, Brasov si altii care au mai fost in ultimii ani.

1. Nu "acum" am dreptate! Am avut si in 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 00, 01, 03, 04, 05 !!!!!! Mereu am avut rezultate mai bune decat voi.
2. Vreo 2 ani v-ati uitat la TV...DOAR 1 (unu) an!
3. Steaua doar 40% ??? ha ha ha Cred ca in ultimii 5 ani (asa se ia coeficientul UEFA) am adus cel putin 75 % !!!!
3. dinamo -28 %?? Aici cred ca si suporteri dinamovisti stiu ca "exagerezi" un pic cam mult.

ps: Au fost ani in care Steaua a adus 10, 12 pct, si voi nici macar UNUL !!!
Anul trecut Steaua a adus 16 pct, dinamo ...3 pct (asta dc ati batut pe Zeleznik tur-retur)!deoarace cu Manchester si Partzan ati adus...ZERO.
Deci 3 pct aduse de voi din vreo 20 insemana 38% ha ha ha. Se vede ca greva profesorilor ti-a afectat judecata :rosu:

Oricum, punctele aduse de voi sunt sub nivelul coeficientului de tara, asta este cel mai important !! Asta insemana ca trageti pe altii in jos si totodata ca profitati de rezultatele mai bune ale altora, cu toate ca nu meritati.
Sunteti undeva la coada plutonului, si povestea ca "macar aducem si noi ceva-ceva" nu tine! 3-4 pct pe an aduna si Albania sau Republica Moldova, capisci?

Ayrton
30th November 2005, 15:54
A fost Zilina (1-0 pt Dinamo in ambele manse, goluri Danciulescu), nu Zeleznik, aia sunt cei ce v-au batut pe voi anul trecut chiar in Ghencea :D
Cu Partizan rezultatele au fost 1-3 la Belgrad si 0-0 pe stad National.

asta ca sa vezi ca vorbesti prostii. o sa caut sa vad daca gasesc si procentele alea...

Si nu mai posta mesaje consecutive, foloseste butonul "edit".

Hipgnosis
30th November 2005, 16:50
4 din 20 inseamna 38% ??:rosu:
adica 3 puncte cu Zilina...plus 1 cu Partizan. ....dinamo--4 pct.
noi am avut asa : 1, 5 cu zeleznik, 4 cu TSKA Sofia, 3 cu Standard Liega, 3 cu Besiktas, 3 cu Valencia, 1 cu Villareal...in total 15, 5 pct.
corect?

ps: Am pus 1, 5 la meciurile cu Zelezniek pt ca a fost in preliminarii, la fel si voi doar 3 cu Zilina

ps: Scuze ca am confunat Zeleznik cu Zilina, oricum erau ambele slabe

nicu26
30th November 2005, 16:54
Imi este mila de voi!!!

dede
30th November 2005, 17:05
hip, ai gresit un pic...dinamo a facut 4 pct cu zilina + 1 pct cu partizan = 5 pct...
iar noi am avut asa...cu zeleznik 1 pct, cu tska 3 pct, cu standard liege 2 pct, cu besiktas 2 pct, cu valencia 2 pct si cu villareal 1 pct...in total 11pct

Hipgnosis
30th November 2005, 17:07
Pai nu se pune 1 pct la egal si 3 la victorie?

Chiar dc am pune 2 pct al victoie si 1 la egal (cum incerci tu sa calculezi) - ceea ce eu cred ca e gresit -, calculul tau tot ar fi gresit, pt ca meciurile cu Z & Z au fost preliminarii, si punctajul a fost pus la jumatate

dede
30th November 2005, 17:10
1 pct la egal si 2 la victorie...in preliminarii 0.5 pct egal si 1 pct victorie

Ayrton
30th November 2005, 17:10
Esti culmea... a mai fost si dubla mansa cu letonii aia de la Metalurg Liepaja (5-2 aici, parca 1-1 acolo)...
In fine, ti-am gasit articolul din Gazeta:

http://www.gsp.ro/index.php?arhiva=1&a=25666&pid=35676&ss=all%7Call%7C01-01-2004%7C30-11-2005%7C0%7C1%7Ccoeficient%7Cuefa

Hipgnosis
30th November 2005, 17:12
nu, ca nu ar avea logica...coefiicientul uefa a fost asa cand la victorie se dadeau 2 pct :)).

ayrton: pai da linkul pls

Utilizator
30th November 2005, 17:14
Daca echipa se va mobiliza dupa prestatiile jenante din ultimul timp si dupa admonestarile de ieri ale suporterilor e posibil sa obtina victoria. Dar asta inseamna sa dea tot din ei iar Andone sa se concentreze si el mai mult asupra meciului. Daca iar va juca excesiv de prudent mai mult de un egal nu va putea obtine si e foarte posibil sa piarda la scor. Pentru ca maine e ziua Nationala as vrea sa le reamintesc jucatorilor lui Dinamo imnul Romaniei: 'Desteapta-te romane'. Ar fi bine sa-l inteleaga atat cu sensul propriu cat si la figurat.

Ayrton
30th November 2005, 17:15
uite si o poza...
e calculat la zi, deci si cu anul acesta... cand ati facut voi puncte de ne-ati depasit...

Hipgnosis
30th November 2005, 17:18
ayrton: Mersi, e destul de edificator

deci noi aproape jumate, voi 25%
in fine, hai sa terminam
Bafta tuturor in uefa, poate jucam cu 2 in liga peste 2 ani.

Ayrton
30th November 2005, 17:21
E, asa da!

atunci zic si eu: Hai Romania! Si azi si maine, si sa facem 9 puncte!

GruppoApparte
30th November 2005, 17:54
In Primu Rand e Soarta Lui Dinamo , Viitorul Echipei apoi la acest Viitor al echipei Dinamo se leaga intr-o oare care masura si viitorul Echipelor care vor participa pe viitor in Europa , deci Haide Dinamo macar un punct ..... fane un 1 Decembrie adevarat :P

APercele79
30th November 2005, 18:01
nici eu nu prea sper in meciul de maine....sanse normal ca avem, dar acum cine crede in ele???

delaparis
30th November 2005, 18:10
Echipa probabila:
Gaev
Galamaz, Moti, R.Stefan, Pulhac
Petre, Tamas, Ad.Cristea, Grigorie
Zicu, Niculescu

Rezerve:
Gusso
Balan, Dauda, Goian, Iordache, V.Munteanu, L.Ganea

Absenti:
Margaritescu, Plesan, Bratu, Chihaia - toti accidentati, Baltoi - suspendat

Cam greoaie in spate ... Multi jucatori lenti pe linia de fund, pericol cu rusii pe contra cre sint rapizi si percutanti.

Ayrton
30th November 2005, 18:14
as vrea si io sa avem altii... dar ei sunt, cu ei defilam...

oricum, in afara de cei 2 brazilieni, Love si Carvalho nu vad un rus capabil sa dea gol... daca ii anihilam pe cei doi, avem sanse.

remy
1st December 2005, 00:19
Cheia este la ZICU si NICULESCU, bineinteles si daca PETRE e mai exact in pase. Parca-parca ii vad mai hotarati sa castige, dupa ce au fost "curentati" de suporteri si de conducere. Macar sa-i vad ca-si dau viata, chiar daca nu s-ar califica. Eu cred ca s-a dat la pace intre investitorii de la Dinamo si nu-si mai arata muschii Giovanni si Netoiu, ca ei au adus jucatorii si fac ce vor in clubul asta. Mai ales ca au gresit 90% dintre jucatorii adusi de ei.

Si mai e ceva: important sa castige Marseille la Sofia, in caz ca Dinamo nu pierde diseara meciul si va face egal, in cel mai rau caz ! Mai stii, poate-si revine Dinamo tocmai cu Marseille in ultimul meci. Ar fi o bomba, cu toate ca Marseille sigur va juca cu rezervele.
IN CAZUL ASTA, POT FI 3 ECHIPE CU 5 PUNCTE (TOATE 3 CU GOLAVERAJ ZERO !), UNA CU 3 (SAU 4p LEVSKY, DACA FACE EGAL CU MARSEILLE) SI MARSEILLE CU 8 sau 10.
ORICUM, SANT CALCULE TEORETICE !
IMPORTANT E SA CASTIGE MAINE DINAMO, IAR LEVSKI SA NU BATA !

delaparis
1st December 2005, 00:24
Se pare ca Bratu e si el rezerva ... Ar fi bine pentru ca e cam pustiu pe banca ...

maximus3ad
1st December 2005, 00:52
Dinamo trebuie sa bata pe TSKA pentruca la francezi va fi prea dificil, bafta pe maine si doresc calificarea si lui Dinamo

Hipgnosis
1st December 2005, 00:53
Ca de atatea ori in ultimii 15 ani Steaua ridica o stacheta pe care celelate echipe incearca sa o egaleze, sau macar sa se apropie de ea.
Va reusi oare dinamo?

Eu personal le urez bafta, ar fi buna o victorie pentru coeficientul de tara al romaniei.

alex36
1st December 2005, 06:14
nici eu nu prea sper in meciul de maine....sanse normal ca avem, dar acum cine crede in ele???


Eu cred!..si inca foarte mult! ..2-0 ptr. DINAMO !

lupisor lupetto
1st December 2005, 06:30
Bafta Dinamo

GeKuRA
1st December 2005, 10:30
HAI DINAMO !!!
pentru a cata oara ...
sa ne faca mandri ca suntem romani... macar azi...

alejandro
1st December 2005, 10:36
am o presimtire ca ne vor face...habar n-am de ce da' cred ca azi vor fi mai motivati ca nicodata...
lupta dinamo!!!

nicu26
1st December 2005, 10:43
Dinamo poate face o surpriza frumoasa tutror microbistilor, indiferent de echipa cu care tin. Trebuie sa creada in sansa lor!! Trebuie sa lupte asa cum au facut in meciul cu Everton. Pot spera la calificare si ar fi pacat sa iroseasca aceasta sansa. Lupta Dinamo, haideti langa Steaua si Rapid in primavara europeana!!!

cip_81
1st December 2005, 10:46
In primul rand, nesimtitii aia tre' sa-si schimbe atitudinea fata de joc. Daca vor continua sa-l mimeze toate discutiile astea sunt inutile, iar meciul nu va reprezenta decat alte 90 de minute de chin. Apoi, sunt si eu curios cum va juca o echipa, intr-adevar, cu cutitul la os, atunci cand o cale de mijloc nu mai exista. Acum nu vor mai avea posibilitatea de a da vina nici pe terenul prea mic, nici pe iarba tunsa prea scurt, nici pe lipsa de efectiv, nici pe alinierea planetelor, nici pe nimic...sa speram ca de data asta prostia, nesimtirea si indolenta nu vor mai prima.

dede
1st December 2005, 13:16
poate vor da vina pe lipsa spectatorilor, in caz ca acestia nu vor veni in nr mare...mergeti la stadion si incurajati echipa!
Succes! poate reusiti si voi sa castigati, macar azi, de ziua Romaniei!!!

Hipgnosis
1st December 2005, 14:24
Sunt la birou cu o busuioaca de bohotin in pahar, toata lumea e fericita... mai ales dupa victoria Stelei si calificarea in primavara /hello /hello /hello /hello, insa tare imi e ca sarbatoarea nationala va fi umbrita de o noua contraperfomarmanta a echipei din stefan cel mare.
Oricum, sa le tinem pumnii atata timp cat speranta mai e...:yeah:

Utilizator
1st December 2005, 14:38
Hip: chestia cu rusinea nu-si are rostul in discutia asta. Esti bucuros pentru ca favoritii tai au facut niste ispravi remarcabile. Felicitari sincere!
Dar da-mi voie sa nu te cred atunci cand vorbesti de 'umbrit' bucuria si de 'rusine'. mai degraba esti malitios si cred ca ar fi fost mai sportiv sa te abtii.
Eu sunt dinamovist si desi imi doresc sa castige diseara ai nostri nu pot sa nu spun ca sunt sanse minime in situatia actuala. Dar exista si cred in ele. Si orice s-ar intampla in afara de faptul ca ne va amari in principal pe noi suporterii lui Dinamo nu vad alte efecte dramatice. Pana la urma nu e batalia de la Podu' Inalt ci doar un meci de fotbal intre o echipa de club romaneasca si alta straina. Nu poate fi vorba de contraperformanta ci de un esec.

Hai Dinamo, ajutati-ma sa beau si eu diseara fericit precum face Hip in acest moment. Ba pot promite de pe acum ca voi mari doza de bucuria realizarii unei reveniri miraculoase :)

Ioca10
1st December 2005, 14:47
Cainilor desi ma enerveaza tre sa castigati am pariat pe voi:D

Kainsashiki
1st December 2005, 14:52
am o presimtire ca va fi 0-4 rezultat final din pacate...dinamo ne va face de ras...

http://img302.imageshack.us/img302/9247/rezultate2jr.jpg (http://imageshack.us)

AxinTe
1st December 2005, 16:18
rennes - shaktar 3-0 e singurul meci gresit de acolo :)

ultras_sportul
1st December 2005, 16:23
Bate Dinamo, am presimtirea asta, 3-1 pentru cainii rosii.

Kainsashiki
1st December 2005, 16:29
ar fi bine sa bata dar e foarte greu..

Hipgnosis
1st December 2005, 16:32
Utilizator: cand am spus de umbrit sarbatoarea ma refeream la 1 decembrie...nu la victoria Stelei.
ps: da, sunt malitios, recunosc :rosu: , insa nu ma pot abtine (uneori, nu intotdeauna:ok: ). Oricum, bafta deseara sper sa faceti macar un egal, pt ca se poate. TSKA este in pozitia Valenciei de anul trecut, cu singura diferenta ca totusi spaniolii aveau un lot si un palmares superior.

ASIGURATORUL
1st December 2005, 16:32
Suflet baieti, va trebuie mult suflet si veti invinge! Fiti voi pe teren si ganditiva ca nu aveti ce pierde! Pentru voi, pentru Dinamo .... si pentru noi suporterii fiti adevarati ca se poate. Am fost pe stadion cu INTERNATIONALE si atunci ca acum nu erau multe sanse ... si am castigat de la suporterii dinamovisti o lada de sampanie caci am spus ca vom elimina INTERUL. Si l-am eliminat frumos. Azi doar ne trebuie doar sa dam un gol mai mult ca ei! Vom bate!!!!/hello :ok:

alejandro
1st December 2005, 16:37
TSKA este in pozitia Valenciei de anul trecut
da,chiar ar fi frumos..echipele romanesti bat 2 ani la rand detinatoarea titlului...

delaparis
1st December 2005, 17:36
TSKA este in pozitia Valenciei de anul trecut, cu singura diferenta ca totusi spaniolii aveau un lot si un palmares superior.

Mai e o diferenta TSKA pare a fi in forma ... campioana Rusiei, in schimb Valencia anul trecut era vai de mama ei in campionat iar antrenorul era pe duca ... Un pic asemenea cu Dinamo si Andone !!!

alejandro
1st December 2005, 18:42
cine ti-a zis ca TSKA e in forma?

Zapada
1st December 2005, 18:44
ce televiziune tranzmite azi meciul echipei DINAMO?
nu am gasit informatii

despre Rapid stiu ca va fi transmis de TVR2 si TVRI la ora 21:45

The Surveyor
1st December 2005, 18:46
Stadionul lui Dinamo este aproape gol cu o oră īnaintea īnceperii meciului. Se spune că, mai mult decāt ploaia, pe suporteri i-a alungat un ins numit Becali, aflat īntāmplător şi regretabil la conducerea clubului.

Īn amintirea acelui fabulos 3-0 cu Hamburg, hai Andone, hai Dinamo!
Chiar dacă tribunele nu va fi pline, astăzi toţi romānii vor fi alături de voi.

delaparis
1st December 2005, 18:48
cine ti-a zis ca TSKA e in forma?

Pai nu e campioana rusiei ?
Campionatul abia s-a terminat ...
A batut si pe castraveti ...

Zapada
1st December 2005, 18:48
sunt salvat
am aflat de la TVRI ca vor transmite meciul in direct

Alin12
1st December 2005, 18:56
esti sigur,ca eu m-am uitat pe program si nu scrie nimic ,numai de Rapid -PAOK

ronaldinho
1st December 2005, 19:09
Hai bah adormitilor, macar acum, de ZIUA ROMANIEI incercati sa nu ne faceti de ras. Incercati sa scoateti macar un egal si stiu ca cer prea mult, sa jucati FOTBAL, cu mingea daca se poate.
Va acuz de vreo 5 ani ca sunteti rusinea fotbalului romanesc, ceea ce e adevarat....dar macar o data in cei cinci ani meritati suportul unui roman.

remy
1st December 2005, 19:13
Daca va juca precum in meciul cu Everton, care a fost, cred, cel mai bun din istoria clubului, apoi cel cu SV Hamburg, si cel cu Inter Milano, de acum cateva zeci de ani, vor avea sanse sa castige.
Dar trebuie, cred, sa faca si egal cu Marseille. Ce mult a contat golul din ultimele secunde de la Sofia. Pot sa zic ca au avut mare ghinion anul asta.

The Surveyor
1st December 2005, 19:16
Peste cca. 15' va incepe transmisia in direct pe TVR1

alejandro
1st December 2005, 19:17
Pai nu e campioana rusiei ?

pai e,adevarul e ca e...da' n-a prea impresionat...in deplasare n-a facut meciuri mari..si nici nu cred ca se compara campionatul spaniol cu cel rusesc...pot sa-ti zic de ex ca cu lokomotiv a pierdut in deplsare si a remizat acasa...
@zapada:TVR,transmite ambele meciuri

remy
1st December 2005, 19:21
Daca era in teren cuplul N & D, sigur castigau. La fel, si daca nu erau atatea accidentari si ghinioane.

Zapada
1st December 2005, 19:22
esti sigur,ca eu m-am uitat pe program si nu scrie nimic ,numai de Rapid -PAOK

pe program asa scrie dar au anuntat ca va fi transmis si meciul acesta

dede
1st December 2005, 19:26
io stiam ca rapid-paok este transmis de antena1...

Zapada
1st December 2005, 19:32
am luat plasa
meciul e transmis doar de TVR1 desi la jurnalul de la TVRI a spus ca meciul va fi transmis (au transmis sportul in direct fara sa specifice ca meciul va fi transmis doar la TVR1)

voi asculta doar comentariile la TV cu ecranul negru

meciul rapidului va fi transmis in direct la TVRI

delaparis
1st December 2005, 19:32
...pot sa-ti zic de ex ca cu lokomotiv a pierdut in deplsare si a remizat acasa...


Pai lokomotiv e Rapidul rusilor si tot ce e Rapid/lokomotiv nu prieste la Steaua/TSKA ... Nu-i asa ?:D

remy
1st December 2005, 19:32
Zicule, esti cheia pt. atacul lui DINAMO ! Sper sa nu mai rateze atat. E un jucator cu potential mare, imens, nu degeaba Hagi a spus acum multi ani ca va fi mai mare decat el ! Numai ca nu prea alearga.

alejandro
1st December 2005, 19:34
Pai lokomotiv e Rapidul rusilor si tot ce e Rapid/lokomotiv nu prieste la Steaua/TSKA ... Nu-i asa ?:D
vad ca te-ai prins:D poate o bagam pe rapid in locul lui dinamo?ca acolo dinamo al lor si-a cam luat-o in barba de la tska:D

remy
1st December 2005, 19:40
Ce bou e Cristea asta.
Parca Dinamo ar juca precum in meciul cu Everton !

The Surveyor
1st December 2005, 19:40
Min. 8: Cristea face pulbere o ocazie imensa!

The Surveyor
1st December 2005, 19:43
Min. 9: Claudiu Niculescu il imita pe Cristea

dede
1st December 2005, 19:43
daca ati rata mai putin, ati avea ceva sanse...

remy
1st December 2005, 19:43
Joaca cu ambitie f. mare. Dar se rateaza f. mult. Nu stiu ce e si cu Niculescu, de cand s-a accidentat, a ratat imens acum !
SE JOACA PE CONTRE, TREBUIE MAI MULTA PRECIZIE !
ZICULE, FII MESERIAS, CA DE OBICEI !

delaparis
1st December 2005, 19:43
La noi Dinamo al nostru a luat-o in barba de la Dinamo bulgaresc ... :D
Deci vor bate Steaua ruseasca ...

Vad ca au ocazii totusi !!!

alejandro
1st December 2005, 19:44
meciul abia a inceput...

Paul
1st December 2005, 19:44
Pai nu e campioana rusiei ?
Campionatul abia s-a terminat ...
A batut si pe castraveti ...

rusia ... mare putere in fotbal nu gluma ...
Valencia era campioana Spaniei , si atunci Steaua a eliminat Valencia in dubla -mansa , directa , nu prin jocul rezultatelor unei grupe...
Cainii sunt calare pe ei ... orice e posibil ...

remy
1st December 2005, 19:46
Nu Inteleg Ce E Cu Niculescu, Parca E Beat !

delaparis
1st December 2005, 19:47
rusia ... mare putere in fotbal nu gluma ...
Valencia era campioana Spaniei , si atunci Steaua a eliminat Valencia in dubla -mansa , directa , nu prin jocul rezultatelor unei grupe...
Cainii sunt calare pe ei ... orice e posibil ...

Da mai dar campioana cu un an unainte pecind TSKA tocmai aluat campionatul la ei....

Sigur nu se compara cu Spania ... aici ai dreptate

Paul
1st December 2005, 19:47
Daca va juca precum in meciul cu Everton, care a fost, cred, cel mai bun din istoria clubului, apoi cel cu SV Hamburg, si cel cu Inter Milano, de acum cateva zeci de ani, vor avea sanse sa castige.
Dar trebuie, cred, sa faca si egal cu Marseille. Ce mult a contat golul din ultimele secunde de la Sofia. Pot sa zic ca au avut mare ghinion anul asta.

Ba tu esti tampit ?
Pai Hamburg era campioana Europei la vremea aceea , si era in sferturile CCE , iar echipa aceea a lui Dinamo , era maximul posibil ...

Pe cand Everton era locul 20 din Anglia , si revenea in Europa dupa 700 de ani ....

delaparis
1st December 2005, 19:50
Nu Inteleg Ce E Cu Niculescu, Parca E Beat !

l-a intilnit pe Semeghin la incalzire ...:D

Paul
1st December 2005, 19:50
Joaca cu ambitie f. mare. Dar se rateaza f. mult. Nu stiu ce e si cu Niculescu, de cand s-a accidentat, a ratat imens acum !


1) Aspectul logic ... orice jucator care se accidenteaza isi revine mai greu ... exemplu Oprita care nu si-a revenit la juma de an de la accidentare;

2) E meci european ... nu e meci cu Iasi , Galati sau stiu eu ce sclavi mai aveti voi

delaparis
1st December 2005, 19:51
Ba tu esti tampit ?
Pai Hamburg era campioana Europei la vremea aceea , si era in sferturile CCE , iar echipa aceea a lui Dinamo , era maximul posibil ...

Pe cand Everton era locul 20 din Anglia , si revenea in Europa dupa 700 de ani ....

In optimi Paulica ...

otinho
1st December 2005, 19:51
ce rupt e niculescu .. si zicu :rosu:

remy
1st December 2005, 19:52
Ba tu esti tampit ?
Pai Hamburg era campioana Europei la vremea aceea , si era in sferturile CCE , iar echipa aceea a lui Dinamo , era maximul posibil ...
Pe cand Everton era locul 20 din Anglia , si revenea in Europa dupa 700 de ani ....

Bai, dementzel, ce naiba aberezi acolo ?
De ce jignesti aiurea ? Chiar ca nu inteleg ce ai vrut sa spui mai sus.
Chiar nu a fost cea mai buna repriza (meci) a lui Dinamo din istoria ei, cea cu Everton ? Parca erai stelist. De unde stii tu exact care a fost cel mai bun meci, pt. ca tu nu aveai ochi decat pt. Steaua ?
Eu m-am referit ca stil de joc si ca ambitie, nu ca valoare a echipei adverse !

delaparis
1st December 2005, 19:56
Hai ca ne-au luat la alergat ...

Carbyt1985
1st December 2005, 19:57
Pacat ca a ratat cristea in minutul 8.
Azi sunt roman si sper sa castige Dinamo.

otinho
1st December 2005, 20:00
doamne cum e zicu .. :headbang:

Carbyt1985
1st December 2005, 20:01
o noua ocazie ratata de dinamo :mda:
au avut si ei cate ceva.

remy
1st December 2005, 20:03
Ce Meseriash Este Zicu !!! Face show ! Faza antologica. De reluat pentru manualul fotbalului. Numai Ronaldinho mai poate asa ceva.
DACA AR JUCA MEREU CU AMBITIE !

Carbyt1985
1st December 2005, 20:09
un gol pana la pauza nu ar strica si la cum joaca dinamo eu zic ca merita sa dea unu

Paul
1st December 2005, 20:09
wow ce teren are DInamo ... seamana cu Ghencea ... doar ca tribunele sunt goale :P

remy
1st December 2005, 20:12
Nu inteleg ce se intampla cu atacantii de rateaza atat. De ce naiba l-au dat pe Danciu-Gol chinezilor ? Cu el in atac, facea Dinamo furori. Poate N & D va reveni in retur. Mai important e campionatul si apoi Liga Campionilor !

t.b.
1st December 2005, 20:15
Haideti bai, dati un gol rusnacilor...

Paul
1st December 2005, 20:18
gazonul e dezastru ...
seamana cuc el de pe ghencea , doar ca in ghencea macar tribuna e plina :P

Carbyt1985
1st December 2005, 20:18
nu pot sa cred zicu rateaza mai ce are asta?????:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

otinho
1st December 2005, 20:18
HAAHAHAHHAHAHAH .. deci ma jur .. ZICE E CEL MAI PROST JUCATOR CARE L-AM VAZUT !

Paul
1st December 2005, 20:19
mdeah ,... dinamo ... echipa cu cel mai bun atac din tara
N & D

sau "Dinamo are cei mai buni 6 atacanti din Romania " , Cristi Borcea , aug 2005

Asta pe cand Steaua, cu 1 varf expirat (Iacob) si unu care e mijlocas , da 13 bobite in 5 meciuri in UEFA ...