PDA

View Full Version : AS Roma



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

realmadrid.com
9th July 2003, 01:36
Din pacate cel putin pt mine si pt inter :P Chivu nu a mai ajuns nici la inter milano nici la real madrid ci la as roma.Se pare ca F. Perez si Valdano sunt prosti dea binelea la fel ca toata conducerea realului inclusiv antrenorul. Chivu merita sa ajunga la real si nu la roma dar din pacate repet pt mine si unii suporteri ai realului boul de perez nu a putut sa dea si el 20$ mil :( . Chiar regret asta si ii plang apararea de kkt a realului

REAL 4EVER

inter
9th July 2003, 09:05
Roma: preso Chivu "Contento di venire in Italia"
08/07/2003 17:44.04
Missione compiuta in Olanda dal ds giallorosso, Baldini

Chivu alla Roma: affare fatto. Il ds giallorosso Franco Baldini ha compiuto la prima parte della missione in Olanda. La seconda riguarda l'ingaggio dell'attaccante Ibrahimovic.
La conferma della buona riuscita della trattativa con il difensore rumeno è stata confermata anche dalla sua ex società di appartenenza, l'Ajax: "L'accordo in linea di massima c'è. Aspettiamo soltanto le garanzie bancarie e poi l'affare sarà fatto".
Poco più tardi e sempre dal sito ufficiale del club olandese, è stato lo stesso giocatore (che sarebbe dovuto passare all'Inter, ma la società del presidente Moratti ha fatto scadere l'opzione) a confermare la conclusione dell'affare: "Naturalmente mi dispiace andarmene da Amsterdam. Però sono felice, molto felice di andare a giocare in Italia. Era un mio desiderio. Questo è un grande passo per la mia carriera".
Quando arriverà in Italia? "Entro questa settimana. Spero che mi accolgano bene".

Per Chivu 5 anni di contratto a circa 1,8 milioni di euro a stagione. Per il pagamento la Roma si è accordata con il club olandese per una cifra di 16 milioni di euro dilazionabili in tre anni. Il giocatore dovrebbe essere presentato nella giornata di mercoledì.

"Chivu era il primo della lista". Questo il commento a caldo del tecnico della Roma, Capello, all'annuncio dell'acquisto del difensore rumeno: "Sono molto contento dell'acquisto di Chivu. Lucio? Ripeto, Chivu era il primo della lista".

pai normal sa nu ajunga la Inter, cand Moratti are sfatuitori "destoinici", care l-au vrut in continuare pe rupatorul ala de Materazzi :evil: :evil: :evil: ,
PACAT :x

inter
9th July 2003, 09:07
Il romeno pronto a firmare il contratto con i giallorossi

E' iniziata l'avventura di Christian Chivu nella capitale. L'ormai ex difensore dell'Ajax è sbarcato all'Aeroporto di Fiumicino alle 22,10 con il volo 'KL 1609' proveniente da Amsterdam. Il neo acquisto della Roma è arrivato in Italia insieme al ds giallorosso Franco Baldini per effettuare le visite mediche e firmare il nuovo contratto. Il 23enne romeno siglerà un quinquennale da 1.8 milioni di euro a stagione.

:ciocan: :ciocan: :ciocan:

inter
9th July 2003, 09:13
si uite asa s-a facut Roma cu cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Italia :evil: :evil: :evil: , cred ca Capello e cel mai fericit :x

inter
9th July 2003, 09:20
ce o sa sufere cuplul Vieri-Crespo in fata lui Chivu-Samuel :(

baubau
9th July 2003, 09:21
Locul lui Chivu era prin Italia,nu pe la echipe ca Real(daca se ducea acolo si-i bagau astia un salar bazat,pa pa nationala)

Dorin
9th July 2003, 09:22
Adevarat circ cu transferul . E adevarat ca Roma e mai mica decit altii dar e oricum Roma . Probabil ca o sa-l vedem la Real cind o sa coste cel putin dublu !!!Succes! :yeah: Dorin

baubau
9th July 2003, 09:24
Adevarat circ cu transferul . E adevarat ca Roma e mai mica decit altii dar e oricum Roma . Probabil ca o sa-l vedem la Real cind o sa coste cel putin dublu !!!Succes! :yeah: Dorin

Hei ,dar au tricouri mai misto ca alea de la Real :D

Dorin
9th July 2003, 09:28
Si orasul si gagicile si multe altele sint mai faine . Si are un rol mai important in echipa si nu se amesteca cu atitia cu statut de stele mondiale unde te poti pierde in gramada.:yeah: Dorin

Ayrton
9th July 2003, 09:36
si uite asa s-a facut Roma cu cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Italia :evil: :evil: :evil: , cred ca Capello e cel mai fericit :x

Si au si pe cel mai bun mijlocas din Italia, pe Francesco Totti, pacat insa ca a plecat Cafu din aparare, iar in atac daca rezolva si transferul lui Zlatan Ibrahimovici (langa Montella) vor fi superputernici...

Deci FORZA ROMA!

inter
9th July 2003, 12:44
Roma: dopo Chivu sotto con Ibrahimovic
09/07/2003 11:24.04

Ma per l'attacco si pensa anche a Morientes e a Cruz

La Roma non si ferma e, mentre Cristian Chivu sostiene le visite mediche in Capitale (nel pomeriggio la firma del contratto a Villa Pacelli) cerca di completare la propria rosa acon almeno altri due lementi, uno in attacco e un altro in difesa.
In questi giorni di contatti con l'Ajax si è parlato anche di Zlatan Ibrahimovic, stella dell'attacco dei 'lancieri', obiettivo principale della formazione giallorossa.

Anche in questo caso, come in quello di Chivu, potrebbe essere decisiva la trattativa portata avanti stesso Fabio Capello, che si è esposto in prima persona nella proposta fatta a Fernando Hierro, gicoatore che lui stesso ha allenato al Real Madrid, roccioso difensore 35.enne che non ha rinnovato il contratto con la squadra spagnola.

L'alternativa a Zlatan (così come riporta sul retro la sua maglia da gioco) è un altro giocatore del Real Madrid: si tratta di Fernando Morientes, ma in questo caso le possibilità di vedere il giocatore spagnolo in giallorosso sono davvero ridotte. Più facile arrivare a Julio Ricardo Cruz, che con il Bologna quest'anno ha fatto molto bene.

:x , astia de la Roma nu se potolesc deloc :ciocan: :ciocan:

inter
9th July 2003, 13:51
la 16.30 are loc prezentarea oficiala a lui chivu :happy

inter
9th July 2003, 15:02
pe calciomercato, la sondajul "cine a dat lovitura la transferuri" conduce detasat cuplul roma -Chivu cu peste 52% din totalul voturilor :(

realmadrid.com
9th July 2003, 19:31
baubau de ce crezi ca sar fi dus nationala pt chivu daca ajungea la real io unu nu cred :P , si cred ca sa va face real cand va costa chivu 40-50mil$ poate o sal ia si ei :x

REAL 4EVER

inter
10th July 2003, 08:28
Sono molto felice di essere qui" ha spiegato il romeno

E' stato presentato il neo acquisto giallorosso Christian Chivu, che ha firmato un contratto di 5 anni. "Sono molto felice di essere arrivato qui - ha dichiarato - Ho scelto la Roma perchè rappresenta una sfida per la mia carriera". Il difensore si presenta: "Giocare nella difesa a tre o a quattro è indifferente. Il numero di maglia? Non ho ancora deciso". Due parole su Totti: "E' un simbolo di Roma. Sono onorato di poter giocare con lui".

:)

inter
10th July 2003, 09:14
in timp ce ziarele noastre spun ca Cristi va castiga 2 mil.euro pe sezon, pe calciomercato se da cifra de 3,32 mil. euro :happy :happy , .................cam mica diferenta :D :D :D

baubau
10th July 2003, 09:18
baubau de ce crezi ca sar fi dus nationala pt chivu daca ajungea la real io unu nu cred :P , si cred ca sa va face real cand va costa chivu 40-50mil$ poate o sal ia si ei :x

REAL 4EVER

Nu s-ar fii dus,dar ca sa-l citez pe Domnu'Mister :D ,"prin sinergia faptelor si individualitatilor de la Real sigur dintr-un "BEBE" ,ne-am fii ales cu un adolescent fitzos si fara mare chef de treaba....doar Real e cea mai cea..nu si-a atins scopul ?Ce rost ar mai fii sa se agite! :rolleyes:

Dar pe cand la Roma....in Italia tara de fundasi ...trebuie sa puna serios osu la treaba iar cand se va retrage cred ca i se va face mila si de cei de la Real si va juca ...din placere :P

Dorin
10th July 2003, 09:19
Nu aita de impozite care trebuie platite si la nivelul acesta . Romanii se exprima adesea netto! Si mai sint si contracte laterale :casa , masina ,servicii , etc .Desi poate e totusi o explicatie fortata.... :yeah: Dorin

gicu
10th July 2003, 14:53
Dorin, n-as putea spune ca orasul Madrid este cu mult mai prejos decat Roma...dar n-am inteles faza cu gagicile :thinkso:

Dorin
10th July 2003, 18:54
Ce tipe teribile spaniole poti spune spontan si ce tipe italience poti spune la fel de repede ???Si cum din vechime se zice "Toate drumurile duc la Roma " ai si al doilea raspuns :yeah: Dorin

Dorin
11th July 2003, 01:17
O curiozitate de ultimul moment . Transferul nu e aprobat de FIFA pina ce italienii nu achita o datorie mai veche catre un club din Peru . Dar se rezolva probabil rapid... :yeah: Dorin

Ayrton
11th July 2003, 10:07
Adica:
"AS Roma a fost suspendata de FIFA prin blocarea tuturor transferurilor sale pana cand clubul din capitala Italiei nu isi va rezolva problemele financiare cu Sporting Cristal, un club din Peru de la care romanii l-au transferat pe Gustavo Vassallo Ferrari. Sud-americanii i-au reclamat pe italieni la FIFA, iar forul mondial a instiintat AS Roma ca pana la rezolvarea litigiului nu va inregistra nici un transfer intern sau international. Pe moment transferul lui Chivu a fost blocat, italienii sperand ca in cateva zile sa poata lamuri situatia. Chivu a sosit ieri la pranz la Bucuresti, dar nu stia nimic despre blocarea transferului sau, informatia fiind publicata aproape de ora 16."

inter
11th July 2003, 11:42
transferul este legal ............. :happy , Chivu are drept de joc :)

inter
11th July 2003, 15:26
Galliani: "Il colpo del calciomercato è Chivu"
11/07/2003 13:16.55

"Abramovich? Le squadre italiane resisteranno alle tentazioni"

Adriano Galliani in visita di cortesia al Calciomercato, è stato intervistato da Studio Sport, trasmissione sportiva di Italia1, e subito fa i suoi complimenti al mercato dell'Inter, anche se il 'colpo' per lui è un altro: "Complimenti all'Inter. Guai se non ci fosse il calciomercato, ti fa sperare che la tua squadra possa rafforzarsi e ti fa sognare le giocate che si potrebbero vedere in autunno. Come presidente della Lega il mio sogno è che i giocatori più bravi del mondo vengano a giocare in Italia. Il colpo della stagione? Direi Chivu della Roma".

Quindi Galliani parla del 'magnate' russo Roman Abramovich, nuovo patron del Chelsea: "Chi entra nel calcio con risorse proprie fa del bene in generale al movimento, ma io credo che le squadre italiane avranno le risorse per resistere alle tentazioni".

Infine un commento sul caso Catania: "La Serie B? Il formato è a 20 squadre, lo abbiamo sempre detto, c'è perà una sentenza della magistratura alla quale dobbiamo attendere. Bisogna rispettare le sentenze".


:happy :happy

realmadrid.com
11th July 2003, 19:42
Intere fara suparare dar copy/paste pot sa fac si io si toti dupa forum :D

REAL 4EVER

MaPaX
11th July 2003, 23:28
Chivu MERDA! Dintre echipele cu care tin eu tocmai la aia s-a dus INTERNAZIONALE Milano si REAL Madrid . Sper pt. fani laziali ( le fac site-ul - www.lazio.go.ro/stiri ) sa vine macar MUTU!

inter
24th July 2003, 08:45
dupa victoria cu 1-0 de aseara in amicalul cu Lask Linz, Chivu a fost elogiat pt. evolutia lui de catre Capello :happy

Dorin
24th July 2003, 09:55
E bine si trebuia dupa eliminarea anterioara . Unde e articolul cu Capello ? :yeah: Dorin

inter
24th July 2003, 11:47
pe www.datasport.it :thinkso:

inter
25th July 2003, 19:56
Cristi va evolua in acest sezon cu nr. 4 pe tricou :yeah:
ceilalti :
pannuci -2
lupatelli-3
zabina-5
sartor-7
lima-8
montella-9
totti-10
emerson-11
zotti-12
cufre-13
dacourt-15
tomassi-17
cassano-18
samuel-19
bombardini-20
D agostini-21
pellizoli-22
Delvecchio-24
gouigou-25
de rossi-27
mancini-30
dellas-31
candella-32

inter
25th July 2003, 21:44
romanii declara ca Emerson si Cassano nu sunt transferabili :happy

inter
29th July 2003, 16:57
La differenza maggiore con la scorsa stagione sembre essere il rendimento della difesa: "La difesa sta funzionando, chiudono nella maniera giusta e fanno girare la palla. Chivu? Si è inserito molto bene nel gruppo, ma i campioni di solito queste cose le fanno rapidamente".

iata ce declara Capello, despre aparare, el declarandu-se foarte multumit de perioada de pregatire, spunand ca Roma va avea un cuvant greu de spus in noul campionat :thinkso:

Ayrton
29th July 2003, 17:00
Ar fi bine sa fie asa...
Chiar mi-as dori un clasament final:
1. Roma
2. Milan
3. Inter
...
7. Juventus (sa nu prinda nici Cupa UEFA daca se poate!) :yeah:

inter
29th July 2003, 17:09
e vezi tu Ayrton cum te "strici" :D :D :D
hai ca la "intern" iti "suport" favoritii, dar cu chestia cu milan pe 2 si Inter pe 3, chiar ca ma enervezi incat i-mi vine sa :ciocan: :ciocan:

inter
30th July 2003, 08:56
se pare ca in aceasta vara Roma este sicanata non-stop de Chelsea, care dupa ce a delarat ca-l vrea pe Emerson (declarat netransferabil de gruparea romana), a pus ochii pe Morientes, care se afla pe primul loc la incercarile de transfer ale Romei , care vrea sa-si intareasca atacul (urmatorul vizat fiind Zlatan Ibrahimovic, Dorine mai stii ceva? :thinkso: )

Dorin
30th July 2003, 16:03
Tacere de peste despre Zlatan . Pina si pagina lui oficiala e in refacere. :yeah: Dorin

inter
8th August 2003, 11:00
Roma - Atletico Madrid 1-1 , gol Totti in min.21 din penalty :happy si Nikolaidis min.49
si pastrand "obiceiul casei" Roma a avut 2 eliminati:Samuel si Candela :thinkso:

inter
8th August 2003, 12:18
http://www.asromacalcio.it/UserImages/953.jpg

:happy

inter
12th August 2003, 13:17
Davids (Juve) a declarat azi ca ar vrea sa joace la Roma :o :o :o

inter
15th August 2003, 14:21
surpriza..............
din cauza lipsei garantiilor bancare e posibil ca transferul lui Chivu la Roma sa fie anulat :D :D :D
cele 15 mil.eu care constituiau garantiile bancare .....nu exista :P ,iar cu taxele de inscriere , Roma tre sa aiba 22.5 mil.eu pana pe 27 august , altfel transferul va fi anulat :D :D :D :D
singurii bani care vor veni se pare sunt 5 mil.eu din Quatqr pt. Batistuta :thinkso:

Edgar
1st September 2003, 04:37
Sensi a declarat ca pe 1 septembrie ca rezolva problema lui Chivu. Se pare ca in umbra asteapta Milan si Chelsea, interesate de achizitionarea fundasului roman.

realmadrid.com
1st September 2003, 11:43
Se pare ca si inter m. dau cele 18 mil Euro pt chivu iar mutu zice ca iar place sal vada la madrid, asa sa fie

REAL 4EVER

inter
1st September 2003, 12:12
Olanda: l`Ajax rivuole Chivu
01/09/2003 10:14.02
La Roma accusata di non rispettare gli accordi contrattuali

L`Ajax rivuole Cristian Chivu e precisa che già in settimana il rumeno dovrà iniziare gli allenamenti con la squadra olandese. "L`Ajax riporta Chivu ad Amsterdam - ha annunciato il club - gli italiani non hanno rispettato i loro obblighi contrattuali sulle garanzie bancarie relative al trasferimento alla Roma". L`Ajax comunque aveva già fatto sapere nei giorni scorsi di considerare Chivu come un proprio giocatore, dopo che la Roma non aveva dato le necessarie garanzie bancarie sui 14 milioni di euro che restavano da pagare per il trasferimento del giocatore nella capitale.

se tulbura apele :thinkso:

IlMILAN
1st September 2003, 12:23
Au fost tulburi de la inceput, dupa parerea mea. :(
Nu stiu cum il mai tin pe Totti . Numai devotamentul lui, in rest...
Parerea mea e ca a avut si Chivu un cuvant de spus la faptul ca nu a evoluat in ultimul meci de campionat.
Pacat de Chivu .Nu stiu ce o fost in capul lui sa semneze cu Roma.
Trebuia sa mai astepte. :( :(

inter
1st September 2003, 12:27
poate vrei sa spui ca ce a fost in capul lui becali? :drak:

IlMILAN
1st September 2003, 12:30
Lasa-l dracu pe Becali.
Tot Chivu a avut ultimul cuvant.

inter
1st September 2003, 14:56
Trovato l`accordo con l`Ajax

Chivu resta alla Roma. La società giallorossa è riuscita a trovare l`accordo con l`Ajax riguardo alle modalità di pagamento del giocatore romeno, come ha confermato il suo procuratore italiano Andrea Pretti: "Le due società hanno individuato le soluzioni alla vicenda".

La Roma dovrebbe versare ai lancieri altri 2 milioni di euro per avere un supplemento di tempo nella definizione dell`operazione con le banche. E` atteso ad ore un comunicato da Trigoria.



inca o perioada de respiro pt. romani, dar ramane neclara problema cu dreptul de joc al lui Chivu :thinkso:

lupisor lupetto
1st September 2003, 21:15
Chivu va fi imprumutat pana in iarna la Roma. Acum, el poate sa joace pentru Roma.


Cristi n-a putu sa joace impotriva lui Udinese fiindca Olandezii nu-i trimisera transferul.

realmadrid.com
4th September 2003, 16:11
Ba io nu stiu ce sa mai cred , au zis prima oara ca revine la ajax , porma ca va fi imprumutat pe 4 luni la roma acuma ca a semnat pe 5 ani lamuritima si pe mine. A am o :? Chivu find la roma joaca in uefa dar daca se intoarce la ajax in decembrie sa zicem va putea sa joace in CL daca ajax va continua si nu va fi eliminata. Stiu ca daca joci cu milan sa zicem in CL si apoi vi la real nu mai ai drept de joc cu aceasta echipa in CL

REAL 4EVER

EDMOND_
14th September 2003, 22:56
Chivu... gol senzational!! Debut cum nu se poate mai fericit....

MATRIX98
9th October 2003, 18:14
ionutz tu chiar esti atat de copil incat crezi ca o sa se intoarca la ajax?:)) resta a roma!!! ayrton imi place clasamentul pe care l-ai vrea :>>> cu o mika exceptie , juventus in B si napoli in C :Z(incep sa o iau razna nu?:)) )

realmadrid.com
10th October 2003, 14:03
bai frate vad ca tu nu te lasi romanule. Te-ai suparat asa pt ca ti-am zis adevarul . Numele tau e mai penal dacat intrebarea lui madridITA pe car vad se si scrie nu , nu prea vad topicuri la tine si f. po****re. RESPECT
Si oricum aia am scris de mult cand si eurosportul a zis ca se intoarce la ajax fara suparare :yeah:

Cristian
7th November 2003, 01:43
Pn toti fani a lui as roma sunt invitati si celai suporteri dar sa nu injure

Cristian
7th November 2003, 15:47
nu e nici un suporter a lui AS ROMA ?

MATRIX98
7th November 2003, 16:08
Cre`ca doar eu cu tine si cu Rapidulet pe forumu asta :)) . Chivu s-a accidentat si e posibil sa nu joace duminica in derby-ul cu lazie .

MATRIX98
7th November 2003, 16:26
Jaap guarda con fiducia al match di domenica, ma non sottovaluta l'avversario: “La Roma è un'avversaria temibilissima e per provare a batterla dovremo dare il cento per cento mantenendo lo stesso impegno e la stessa concentrazione per novanta minuti. Da molto tempo la Lazio non vince un derby e pertanto proveremo a dare una grande gioia ai nostri tifosi

E optimist !:))))

Cristian
7th November 2003, 16:33
pronostic 4-0 pn As Roma cum i-am batut un ultimi ani odata parca odata i-am batatu si la ei acasa .
Crezi ca avem sanse la titlu?
si sami traduci un pic din ultimul mesaj pn ca eu nu pre stiu italiana

inter
8th November 2003, 08:24
Roma (3-5-2):
22 Pelizzoli, 5 Zebina, 19 Samuel, 2 Panucci, 30 Mancini, 27 De Rossi, 11 Emerson, 15 Dacourt, 8 Lima, 10 Totti, 18 Cassano. (12 Zotti, 31 Dellas, 32 Candela, 17 Tommasi, 28 Wahab, 23 Carew, 9 Montella).
All. Capello.
Squalificati: nessuno.
Diffidati: Zebina.
Indisponibili: Delvecchio, Chivu, Lupatelli.

Lazio (4-4-2):
33 Sereni; 22 Oddo, 31 Stam, 11 Mihajlovic, 19 Favalli; 14 Fiore, 16 Giannichedda, 6 Dabo, 10 Stankovic; 21 Inzaghi, 9 Corradi. (15 Casazza, 23 Negro, 24 Couto, 5 Zauri, 4 Albertini, 20 Liverani, 53 Conceicao).
All. Mancini.
Squalificati: nessuno.
Diffidati: Mihajlovic.
Indisponibili: Cesar, Muzzi, Lopez, Gottardi, Peruzzi.

cred ca Roma va invinge 8)

Cristian
8th November 2003, 18:02
la ce ora este meciul

ady_azzuro
9th November 2003, 23:18
GOALAZOOOOOOOO
MANCINI
BRAZILIANO :thinkso: :thinkso: :thinkso:
UN GOAL SENZATIONAL CU ,CALCAIUL :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
9th November 2003, 23:20
AE FORZA ROMA AE FORZA ROMA AE AE AE AE FORZA ROMA AE AE FORZA ROMA AE :yeah: :yeah: :yeah:

GOAAAAAAAAL
ROMA LAZIO
2-0

PASA MAIASTRA MANCINI TIFOSI IN DELIR :yeah: :yeah: :yeah:
EMERSON INSCRIEEEEEEEE

ady_azzuro
9th November 2003, 23:28
FINAL DE MECI
ROMA CASTIGA CU 2-0
ROMA E ROMA EE ROOMA EEE FORZA ROMA :D :D :D

Edgar
9th November 2003, 23:43
ady... cu cine spuneai ca tii in Italia? :D

ady_azzuro
9th November 2003, 23:46
Cu juve :) :) :)
Dar cum asta seara nu mai avusai altceva mai important sa fac ma uital la roma lazio si tinui cu roma .
Oricum suntem primii :yeah: :yeah: :yeah:
(NOI JUVE 8) 8) 8) )

mariusT
10th November 2003, 00:16
Mama ce goooooooooll , marca Mancini , cred ca e cel mai frumos pe care l-am vazut pana acum .

O dadu mai bine decat Del Piero cu Borusia si mai bine decat a dat-o Ionut Savu in primvara Craiova -Brasov :D :D :D


Imi place Roma , peluza Sud , ce sa mai , alaturi de Inter , Roma e preferata mea .

MATRIX98
10th November 2003, 00:17
GRANDE ROMA !!! O saptamana perfecta .... enumeram !:))
: Chelsea - lazie 4-0 , spartak - dinamo 4-0 , craiova - arges 1-0 , Sevilla - GALACTICII( :D :D :D ) 4-1 , Barça - Betis 2-1 , den haag - AJAX 1-4 , ROMA - lazie 2-0 !! Ce draq vreti mai mult?:)=))))))))))))))))
Forza Giallorossi !!!
p.s : ady, poate incet incet te convertesti in tifoso giallorosso , vazusi ce atmosfera pe Olimpico??:))

Cristian
10th November 2003, 02:18
OLE OLE FORZZA ROMA

SUNTEM PE 2 ETAPA VIOTARE VOM FI PE 1

inter
10th November 2003, 09:29
senzational golul lui Mancini :yeah: :yeah:

mory
10th November 2003, 10:33
Felicitari romanilor ! s-ar putea ca anul asta sa dea lovitura si sa ia scudeto !
8) 8) 8)

IlMILAN
10th November 2003, 11:23
Frumos meci , frumos golul lui Mancini...Capelo s-a dovedit din nou un mare maestru tactic. Lazio e varza :happy

Matriz din ce ai enumerat mai sus chiar ai avut o saptamana superba......
eu doar pe 3 sferturi... :P

ieppy
10th November 2003, 12:33
GRANDE ROMA !!! O saptamana perfecta .... enumeram !:))
: Chelsea - lazie 4-0 , spartak - dinamo 4-0 , craiova - arges 1-0 , Sevilla - GALACTICII( :D :D :D ) 4-1 , Barça - Betis 2-1 , den haag - AJAX 1-4 , ROMA - lazie 2-0 !! Ce draq vreti mai mult?:)=))))))))))))))))
Forza Giallorossi !!!
p.s : ady, poate incet incet te convertesti in tifoso giallorosso , vazusi ce atmosfera pe Olimpico??:))

Matrix, vezi sa nu ii calci in urmele lui MAPAX. Cam multe echipe pe acolo. :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
10th November 2003, 12:38
p.s : ady, poate incet incet te convertesti in tifoso giallorosso , vazusi ce atmosfera pe Olimpico??:))

Yo sunt cu juve , dar a2a echipa e Roma , imi place mult , si mi-a placut si ambianta de pe Olimpico :yeah: :yeah: :yeah:
Succes in continuare 8) 8) 8)

MATRIX98
10th November 2003, 20:20
Matrix, vezi sa nu ii calci in urmele lui MAPAX. Cam multe echipe pe acolo. :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ieppy stai linisti ca nu`s nici fan chelsea , nici spartak, nici sevilla . M-am bucurat doar `ptr infrangerile GALACTICILOR :d:d , a lu` dinamo etc :)) capisci?:))
Cristian poate vom fi pe 1 da nu cred ca de etapa viitoare !:))

Cristian
11th November 2003, 00:12
cu cine jucam etapa viotare ?

Cristian
11th November 2003, 00:13
cu cine jucam etapa viotare ?

MaPaX
11th November 2003, 21:51
Jucatorii echipei AS Roma nominalizati la "Balonul de Aur": CHIVU :yeah: si Francesco Totti.

MATRIX98
13th November 2003, 18:53
cristian avem la bolognezi, figli di putana :) ca nu-i suport si dupa acasa cu lecce . :) deci 6 puncte :;P

ieppy
14th November 2003, 12:19
Uite o stire interesanta:

Auxerre a decis sa il vanda pe Cisse pe 3, da 3(trei), milioane de euro la iarna, asta deoarece din vara ar putea pleca gratis. Primele echipe interesate sunt Roma si Liverpool.

ady_azzuro
14th November 2003, 12:21
ieppy , dar de ce nu-l ia dinamo?
3 mil$ nu e mult la cati jucatori a vandut dinamo :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ieppy
14th November 2003, 12:57
Pai sa stii ca asa este. Pretul mi se pare extrem de mic si Auxerre ar accepta orice oferta la acesti bani. Problema este ca Cisse sau oricare alt jucator cu nume nu ar veni in Romania din 2 motive: salariul si performanta.

klm
14th November 2003, 12:57
dinamo trebuie sa mai vanda 2 echipe , ca sa ia 2 milioane de $ .

Ce e cu cocosatul ala de Marica ??? ala zic ei ca e de Inter ?? :D :D :D :D :D , cand va ajunge ala ala la Inter , nu mai tin cu Inter .
Ce sa mai zic de "noul Hagi " Zicu :D :D :D , cred ca e bun sa-i care lu' Emre sacosa la autocar .

ady_azzuro
14th November 2003, 13:01
:D :D :D :D :D :D :D

Cisse o poate ajuta pe dinamo sa-i bate pe spartak cu 5-0 , astfel poate sa faca si dinamo performanta 8) 8) 8) 8) , salariul nu ar fi o problema da jiji netoiu 1 mil $ pe an ca are de unde, okonowo cat are salariu?
Se rezeolva problema cat ai zice peste :) :) :) :) :) :)

ieppy
14th November 2003, 13:02
klm, tu se pare ca esti orbit de ura. Daca tu imi spui ca Marica si Zicu nu au valoare atunci e clar ca habar nu ai de fotbal. Oricum e clar ca tu ii vezi pe Moti si Murgan peste ei asa ca te las in lumea viselor.

klm
14th November 2003, 13:29
,zicu si marica au valoare de dinamo .. :D :D :D , le place sa joace contra fundasilor lenti , visatori , fara marcaj ...de care sa aiba grija borcea sau becali :D :D :D :D

ieppy
14th November 2003, 13:50
Da bine, probabil ca acelasi lucru l-ai spus si despre Mutu si Niculae sau Mitea. Te las pe tine sa gandesti cum vrei ca oricum esti prea ros de ura ca sa vezi realitatea sau sa fii obiectiv.

madridIZA
14th November 2003, 22:38
Mama, mama ce gol a dat Mancini!!!!!!!!!! ALA e omul cel mai tare al lui Capello. Ma bucur pt. Chivu ca e la Roma, e un fundas super, Totti e magistral, Cassano si De Rossi sunt talentati, dar Mancini e revelatia. E un MARE castig pt. echipa giallorosa!

MATRIX98
17th November 2003, 15:30
ieppy, nu prea cred ca il da Auxerre doar cu 3 mil $ , gandeste-te, e Cisse , nu alt jucator. Si juve si Roma si manchester(daca nu am insel) au vrut sa-l ia anu trecut si nu au reusit. Sub 10 milioane nu cred ca o sa-l cumpere vro echipa, parerea mea. Cât despre faptul ca sa-l cumpere dinamo ... :))))))))))))) sa fim seriosi , Cisse e un geniu, o sa ajunga jucator mare.

MATRIX98
17th November 2003, 15:33
Mama, mama ce gol a dat Mancini!!!!!!!!!! ALA e omul cel mai tare al lui Capello. Ma bucur pt. Chivu ca e la Roma, e un fundas super, Totti e magistral, Cassano si De Rossi sunt talentati, dar Mancini e revelatia. E un MARE castig pt. echipa giallorosa!

Asa madridIZA, incepe sa-mi placa de tine :)))))))) . Asl Pls !:)))
Cassano e mai mult decât talentat !:))
Sper sa luam si noi scudetto anu asta ... si anu viitor... si.. celalalt....si.. peste 3 ani ... si ... etc , ca incep sa o iau razna :))))))))))))

ieppy
17th November 2003, 17:24
ieppy, nu prea cred ca il da Auxerre doar cu 3 mil $ , gandeste-te, e Cisse , nu alt jucator. Si juve si Roma si manchester(daca nu am insel) au vrut sa-l ia anu trecut si nu au reusit. Sub 10 milioane nu cred ca o sa-l cumpere vro echipa, parerea mea. Cât despre faptul ca sa-l cumpere dinamo ... :))))))))))))) sa fim seriosi , Cisse e un geniu, o sa ajunga jucator mare.

Frate, eu asa am auzit. daca e adevarat sau nu ramane de vazut. Explicatia ar fii ca din cauza faptului ca la vara pleaca gratis si gandinduse ca nu il pot oprii, vor sa scoata si ei un ban care macar sa acopere investitia.

realc
18th November 2003, 21:47
Chiar o iei razna ... ai inceput de mult! :D :D :D :D

realc
18th November 2003, 22:02
Pitu=100000000000*MATRIX98&LIMA /fu/
__________
Hala Madrid!

realc
18th November 2003, 22:36
Dedicatie ptr. Matrix98:

National titles


29 Spanish League Titles

1931-32 1932-33 1953-54 1954-55 1956-57 1957-58
1960-61 1961-62 1962-63 1963-64 1964-65 1966-67
1967-68 1968-69 1971-72 1978-79 1979-80 1985-86
1986-87 1987-88 1988-89 1989-90 1994-95 1996-97
2000-01 2002-03


17 Spanish Cup Titles

1904-05 1905-06 1906-07 1907-08 1916-17 1933-34
1935-36 1945-46 1946-47 1961-62 1969-70 1973-74
1974-75 1979-80 1981-82 1988-89 1992-93


7 Spanish Super Cup Titles

1988-89 1989-90 1990-91 1993-94 1997-98 2001-02
2003-04


18 Regional Champion Titles

1903-04 1904-05 1905-06 1906-07 1907-08 1912-13
1915-16 1916-17 1917-18 1919-20 1921-22 1922-23
1923-24 1925-26 1926-27 1928-29 1929-30 1930-31


International Titles


9 European Champions Cup Titles

1955-56 1956-57 1957-58 1958-59 1959-60 1965-66
1997-98 1999-2000 2001-2002


2 UEFA Cup Titles

1984-85 1985-86


3 Intercontinental Cup Titles

1960 1998 2002


1 Copa Latina Title

1955-56


1 European Super Cup Title

2002

Noi avem cu ce! pe cand voi... /fu/ /fu/ /fu/ :D :D :D
__________
Hala Madrid!

MATRIX98
19th November 2003, 16:16
asa si ?? ce vrei sa-mi demonstrezi cu asta... ca altceva in afara de faptul ca tii si tu cu cine castiga( vezi steaua si real) nu reiese din inteligentele tale comentarii.
Si totusi e bine ca esti optimist !

realc
19th November 2003, 22:24
Nu imi place sa ma repet dar tin cu Steaua de la 5 ani si cu Real din 1997 deci nu tin cu cine castiga! O sa fiu blanco chiar daca Real ar evolua in segunda division. Apropo tu de cand esti cu Roma?
__________
Hala Madrid!

JJ
20th November 2003, 11:19
Se zvoneste ca Pancu va fi cumparat de Roma. Capello il vrea titular in locul lui Totti. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

diablo20
20th November 2003, 11:24
Se zvoneste ca Pancu va fi cumparat de Roma. Capello il vrea titular in locul lui Totti. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
sa fim seriosi. chiar daca s-ar mai naste pancu de 100 de ori si tot nua are cum sa-l dea afara pe totti. pancu nu are nici macar un sfert din valoarea lui totti, le mai are romanul cu mingea dar la pase decisive in comparatie cu totti este 0, ca sa nu mai vb da faptul ca totti este un simbol al romei.

riva
20th November 2003, 12:46
Se zvoneste ca Pancu va fi cumparat de Roma. Capello il vrea titular in locul lui Totti. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

daca ne luam dupa zvonurile lui jj atunci se mai zvoneste ka si real il va cumpara pe mutu si va face cuplu de atancati cu ronaldo. queiroz il vrea in locu lu raul

MATRIX98
20th November 2003, 16:45
realc , din 93 tin cu AS. Cât despre Totti , e buna poanta :)))))))
Totti daca vrea , il da el pe capello afara , si pe el si pe sensi. :>

MaPaX
21st November 2003, 22:09
Duminica, ora 16:00 > Bologna-AS Roma in direct pe B1 TV

inter
22nd November 2003, 14:19
Man. Utd. ia facut Romei o superoferta pt. Cassano 8)

Cristian
24th November 2003, 21:22
Bologna 0 - AS Roma 4
Bravo baieti etapa vitoare jucam cu Lece
Suces pn. inter sa bate pe juve iar noi sa trecem pe 1

Sachil
24th November 2003, 23:57
Nu imi place sa ma repet dar tin cu Steaua de la 5 ani si cu Real din 1997 deci nu tin cu cine castiga!

Deci intai ai tinut cu real. 8)

realc
25th November 2003, 19:51
Nope... cu Steaua tin din '87...! :D
Daca nu te ajuta capu' ... te inteleg! /fu/
__________
Hala Madrid!

dj_jaxxx
27th November 2003, 22:31
Azi in cupa UEFA e 1-0 pt Hajduk la pauza!! :)

Hai Hajduk :D

Ravelly
28th November 2003, 01:24
Din fericire Roma a egalat prin Cassano si s-a merge mai departe

realc
4th December 2003, 16:23
Da merge mai departe pana in turul urmator!

MATRIX98
11th December 2003, 21:04
bravo realc, tot inteligent ca de obicei ai ramas :> Siamo nooiiiiii , siamo noiiiiiii , campionii del italia siamo noi!!! capisci???

Swordlord
19th December 2003, 04:59
Cappello iar a format o echipa de geniu. O sa fie greu pentru Juve si Milan.

Cand se joaca Milan-Roma sau Roma-Milan? N-o fi in ultima etapa?!

Cristian
24th December 2003, 20:33
Duminica aceasta este etatapa?

Swordlord
25th December 2003, 02:07
Nu cred ca e etapa saptamana asta. Dar saptamana cealalta e Roma-Milan! :drak:

Petrut
26th December 2003, 03:38
etapa urmatoare este pe 6 Ianuarie

Dorin
7th January 2004, 00:25
Trist da adevarat .Roma pierde acasa ! Chivu a gresit la primul gol dar s-a refacut si salvat mai tarziu.Sevcenko erou cu 2 goluri :yeah: Dorin

Swordlord
7th January 2004, 00:30
N-a jucat prea bine Roma azi. Se pare ca cine a zis ca, daca nu joaca Totti bine, nu joaca nici Roma bine a avut dreptate.

Cipangoo
7th January 2004, 08:24
In afara de dacourt si poate samuel nu a jucat nimeni nimic. Totti era inca la ski sau asa ceva. Cassano e un fel de piturca - ratangiu. In concluzie cel mai avansat jucator care a facut cate ceva a fost dacourt si el e inchizator :(. Asa nu castigi, nu cu Milan...

Ayrton
7th January 2004, 09:19
Si mie mi-a parut rau pentru Chivu (stupefiant de slab a jucat!!!), Totti si Roma, m-am bucurat pentru Milan, s-a echilibrat si clasamentul, cu
1 Roma 36 p
2. Milan 33 p (o restanta cu Siena)
3. Juve 33 p (ah, au fost aproape de un egal cu Perugia, si ce bine era...)

Swordlord
8th January 2004, 08:01
Cipangoo, Cassano a jucat bine, dupa parerea mea. Numai ca n-a putut sa-l bata pe Dida cu suturi de la distanta. Iar Dida a jucat foarte bine.
(Vezi, DRAGOS, de asta am zis mai inainte ca Dida e mai bun ca Buffon. E imbatabil in unele meciuri.)
Carew a jucat execrabil. Nu degeaba l-a inlocuit Capello. Dar l-a inlocuit cu un jucator care s-a vazut si mai putin...

John
15th January 2004, 18:34
Roma E Nashpa
Cea Mai Proasta Echipa :d

realmadrid.com
15th January 2004, 21:24
Naspa si cam saraca si la jucatori si din punct de vedere financiar :((

MaPaX
16th January 2004, 19:15
Sambata, 17 ianuarie
ora 21:30 > Udinese - Parma in direct pe B1 TV

DRAGOS
18th January 2004, 18:52
Lasa Udinese-Parma!!!
AS ROMA - Sampdoria 3-1
min. 6 [0-1] Fabio Bazzani
min. 10 [1-1] John Carew
min. 60 [2-1] Francesco Totti
min. 67 [3-1] Francesco Totti
In minutul 73 Francesco Flachi a ratat un penalty pt. Sampdoria iar in minutul 90 Morris Carrozzieri a fost eliminat de la genovezi.
Noroc de arbitru ca ati castigat. N-ati jucat nimic!!!

Pancone
19th January 2004, 10:52
Pentru a 3-a oara la rand hm....

DRAGOS
20th January 2004, 15:33
Asa e!!!!

MaPaX
23rd January 2004, 00:00
Roma Milan
1 2
Emanuele Mancini 81
Alessandro Nesta 49
Jon Dahl Tomasson 57

AS Roma a iesit din Cupa Italiei
La AS Roma nu a evoluat Chivu

Swordlord
23rd January 2004, 02:34
Cam slabut din partea Romei. 3 infrangeri in ultimele 5 meciuri, 2 dintre ele acasa!... E drept, toate in fata lui Milan, dar oare a pierde in fata unei echipe nu-i invata nimic pe jucatorii romani despre acea echipa?...

MaPaX
24th January 2004, 10:53
Duminica, 25 ianuarie
16:00 B1TV Direct Fotbal / Italia, Serie A: AS Roma - Udinese

DRAGOS
24th January 2004, 17:00
Sa speram ca va veni si a patra infangere maine impotriva lui Udine. :drak: Astfel Juve ar trece pe primul loc si cand noi suntem in frunte campionatul e al nostru!!! :D

MaPaX
25th January 2004, 18:19
Roma Udinese
1 1

Christian Panucci 16
Marek Jankulovski 89

Swordlord
27th January 2004, 09:12
Udinese a facut-o din nou!
Dar ma mir ca romanii si-au inchipuit ca ulciorul o sa mearga la infinit la apa. Nu poti sa aperi o diferenta de un gol timp de 80-90 de minute chiar in fiecare meci. :cool:

MaPaX
31st January 2004, 11:41
Sambata, 31 ianuarie
21:30 B1TV Direct Fotbal / Italia, Serie A: Brescia - AS Roma

Sunt sanse sa revina Chivu!

MaPaX
31st January 2004, 23:23
Brescia Roma
1 0
Jonathan Bachini (pen) 43

inter
5th February 2004, 15:16
Abramovich ofera 40 mil eu pt. Samuel :p

inter
7th February 2004, 13:10
Raul declara ca Totti va fi binevenit la Real, acest lucru provocand o eventuala plecare a lui Figo la Milan, desi portugezul a negat aseara aceasta varianta :D

baubau
9th February 2004, 00:05
Postez si eu pe threadul A.S.Roma,pentru ca mi se pare echipa cu cel mai frumos joc si cele mai frumoase goluri din seria A!:ok:

Ah si 4-0 cu Juve!:D

Swordlord
9th February 2004, 02:05
Felicitari Romei. Nu mi se pare ca a jucat extraordinar de bine ieri, dar a meritat victoria. Sa speram ca Roma o sa continue lupta pentru titlu, pentru ca altfel sezonul asta ar fi prea plictisitor.

inter
9th February 2004, 09:13
/hello /hello /OLE/

sunteti buni :ok:

Swordlord
9th February 2004, 09:16
Te bucuri, inter?

inter
9th February 2004, 09:21
nu prea mult, dar o echipa care "desfiinteaza" juve cu un 4-0 ( in urma unui joc in care nu a excelat) merita felicitata :p

Swordlord
9th February 2004, 09:28
Absolut. :p :D:D:D

Delia
9th February 2004, 09:48
Swordlord, felicitari pentru fair play. :)
Roma a jucat foarte frumos, zic eu. Excelenti Dacourt, Cassano si Totti...
Mi s-a parut mie sau Pelizzoli le-a facut cu ochiul celor din stafful Romei, cand au vrut sa intervina, crezand ca portarul s-a accidentat? :happy

Swordlord
9th February 2004, 10:16
Multumesc, Delia.
Roma si-a facut datoria.
Da, si eu cred ca Pelizzoli s-a prefacut ca s-a accidentat. Poate era un pic jenat ca a ratat interventia cu mingea. :)

inter
9th February 2004, 10:28
http://www.gazzetta.it/Foto%20Hermes/2004/02-Febbraio/08/Roma2--310x210.jpg

noul mod al romanilor de a sarbatori victoria :)

inter
9th February 2004, 12:57
Declaratia lui Cappelo dupa meci : ati vazut o echipa tonica, care se va bate pentru titlu pana la sfarsit !


Dopo il 4-0 sulla Juve il tecnico del Milan si complimenta: "Straordinari". Ma Capello è prudente: "Restiamo tranquilli e consapevoli della nostra forza".

:cool:

inter
9th February 2004, 13:21
Vi prego, fermate questo momento.

.... 4 a 0... goal fantastici, una traversa bella da registrarsi e vedersela 10 volte al giorno.... rigore parato, umiliazione ai gobbi bianconeri.... quando riaccadrà mai un giorno del genere? Non svegliatemi vi prego..... fermate questo momento...... perché non posso pensare che già dalla prossima settimana si ricomincerà da 0, come fu in quel 1-5 ai burini laziali... purtroppo già dalla partita successiva tutto verrà rimesso in pentola.... perché se non si vince con l'ancona, tutto va in cenere.... è così....
e allora.... ora.... più che mai....
fatemi godere questo momento e......
GRAZIE...... GRAZIE ROMA......


de pe forumul Romei , simpatici baietii :D:D:D

Totti
9th February 2004, 17:51
SUPERB !!!

UMILINTA... DEMONSTRATIE DE FOTBAL ... CLAR, CLAR, CLAR ... DEMONSTRATIE DE FOTBAL... atzi vazut la golul lui Dacourt...mai intai a tras cu stangul... a fost blocat apoi imediat cu dreptul ... si a marcat... asta da jucator !!! Apoi penalty-ul batut de Totti..superb...fara nici o sansa pentru buffon...desi ma asteptam la un lob !!! Golurile lui Cassano au fost pur si simpu SUPERBE ... mai ales cand a centrat mancini si a reluat cu capul superb !!! dar sa nu uitam combinatzia care a dus la acel gol.. !

A avut dreptate Pelizzoli cand a zis ... ca duminica o sa fie cu totu o alta Roma.. !
Chivu a jucat fara greseala mai putin la faultul in careu...care nu a fost fault ... ! Roma e la doar 5 puncte de Milan.. un pas gresit si o victorie in meciul cu Milan ar aduce Roma pe primul loc !!!

AS ROMA - JUVENTUS 4-0

(Dacourt 13, Totti 53 penalty, Cassano 70, 85)

ROMA: Pelizzoli – Zebina, Samuel, Chivu, Panucci - Mancini, Emerson, Dacourt (90Ă2 De Rossi) , Lima - Cassano (87 Carew), Totti (89 D'Agostino). Antr: F. Capello

JUVENTUS: Buffon – Thuram, Montero, Legrottaglie, Zambrotta - Camoranesi (68 Appiah), A. Conte (58 Tudor), Tacchinardi, Nedved - Di Vaio (45Ă1 Miccoli), Trezeguet

Eliminare: Montero

A arbitrat Pierluigi Collina

ady_azzuro
9th February 2004, 18:01
Felicitari Romei.
Hopa, Totti ai poposit si pe acest forum?
Te-ai plictisit deja de gsp si fifaromania? :D

inter
9th February 2004, 19:04
Adriano, pe gazeta Totti cam vorbeste de unul singur :p, aici are "adversari" :D:D , azi s-a bucurat, maine nu se stie vorba "romanului" de mai sus ....... :p

inter
9th February 2004, 19:39
Marca, de azi spune : " a fost o victorie determinata de "galacticul"(Totti) lui Capello si de evolutia stelara a lui Cassano " (daca am gresit ma corecteaza Vadim :p) , fapt ce alimenteaza vocile care sustin ca din vara Totti e dorit de Real.

Totti
9th February 2004, 20:58
"Hopa, Totti ai poposit si pe acest forum?
Te-ai plictisit deja de gsp si fifaromania? "

dap...vin dupa tine :)
numai postez pe gsp...acolo nu sunt moderatori si ... e super naspa ca totzi injura...nu se poate vorbii nimic k-lumea
pe fifaromania inca mai postez...acolo nu te plictisesti ... ;) !


Today 07:04 PM
inter Adriano, pe gazeta Totti cam vorbeste de unul singur , aici are "adversari"

aici iti dau dreptate :) !

ady_azzuro
9th February 2004, 21:11
In cazul asta, iti spun 'bine ai venit' si cat mai putine 'dispute' cu 'adversarii' de pe acest forum :D

Totti
9th February 2004, 21:13
In cazul asta, iti spun 'bine ai venit'

multumesc ! ;)


cat mai putine 'dispute' cu 'adversarii' de pe acest forum

normal...
...doamne-ajuta :) !

MATRIX98
9th February 2004, 21:52
No Comment ! Prietenii stiu de ce !:) www.laroma.net si intratiu la videoclipuri , sa vedeti faza de faza cu Totti :))))))

MATRIX98
9th February 2004, 21:54
inter, stai tu linistit ca "il capitano" nu pleaca de la Roma. E genu de jucator care o sa "moara" acolo ... Ca e dorit de real,asta e probabil, orice echipa si-ar dori un asemenea geniu :)))

Swordlord
10th February 2004, 04:39
Sa nu fie euforia prea mare la Roma acum...

Totti
10th February 2004, 08:29
eh, Totti joaca de cand s-a apucat de fotbal la Roma... nu a jucat la nici o echipa ! Este emblema clubului, este cel mai cunoscut jucator din italia, in Roma este un idol, castiga mult mai multzi bani decat ar castiga la Real (chiar daca n-a primit salariul, Roma o sa-si rezolve problemele financiare) !

IlMILAN
10th February 2004, 10:23
Alooooooo "romanilor" unde ati fost cand v-a tras-o Milan de trei ori in doua saptamani? Matrix nu prea te-ai afisat atunci cand marele Chivu a fost umilit de Sheva...si Totti s-a cautat singur la mijlocul terenului....:p

Oricum eu va felicit pentru victoria asupra lui Juve.

Totti
10th February 2004, 10:27
deci.... la primul meci ... cel din campionat ... jucatorii aveau un moral foarte scazut desii au ras tot, din cauza problemelor de la club, cu banii si cu iesirile nervoase ale unor fotbalisti... lima, cassano, zebina.... aceste certuri au trecut....chivu nu o sa mai prinda o zi asa de proasta ... iar Capello a adoptat o noua tactica care aduce rezultate f. bune, dar scade la spectacol...oricum nu asta conteaza, spectacolul !

iar celelalte doua meciuri nu se contabilizeaza in care a lipsit aproape intreg primul 11 din campionat... si aici intra si Totti !

AC MILAN este o echipa buna...echilibrata la toate compartimentele... dar nu face nici 50% din Roma.... care are un contraatac devastator si ataca pozitional cum nimeni n-a mai facuto !
Daca v-atzi uita la meciurile celor de la Roma... contraatacurile serioase...75% din ele au fost trasformate in gol !

Delia
10th February 2004, 10:34
Credeam ca Matrix98 a fost banat....

IlMILAN
10th February 2004, 10:35
Mai Totti ma faci sa rad. Bine daca tu zici Milan o fi avut bulan.....

Au zi dar la Milan cine a jucat in meciurile din cupa? O fi fost prima echipa. Am vazut ce devastatori sunteti in campionat. Stati linistiti sa jucati cu o echipa ca lumea...Milan sau Inter, iarasi va trece euforia..... :D

P.S Ai dreptate intr-o singura privinta....Roma=Totti. Daca Totti joaca prost Roma e pe nicaieri. Totti cred ca e unul dintre cei mai completi jucatori din lume.

Totti
10th February 2004, 12:57
Mai Totti ma faci sa rad.

stiam eu ca sunt amuzant ! :D


Au zi dar la Milan cine a jucat in meciurile din cupa?

cu cel putin jumatate de echipa !
roma nici portarul ei nu l-a avut !
vrei sa-ti enumar totzi absentii ? :)


P.S Ai dreptate intr-o singura privinta....Roma=Totti. Daca Totti joaca prost Roma e pe nicaieri. Totti cred ca e unul dintre cei mai completi jucatori din lume.

dap....
aici itzi dau dreptate
trebuie sa fiu realist...Roma fara Totti nu ar mai avea fantezie...nu ar mai fi aceeasi !
probabil ca ai zis ca e complet...vazand filmuletzul de pe B1TV cu parcursul romei din tur... si acolo ai vazut ca Totti a dat goluri si cu stangul si cu dreptul...si driblinguri spectaculoase...si lob-uri de toata frumusetea ;) !

realmadrid.com
10th February 2004, 22:20
Bravo Roma, o victorie cu rasunet. Eu unul am tinut cu juve dar ati meritat pe deplin victoria. Deci felicitari in orice caz:)

realmadrid.com
22nd February 2004, 21:19
Ce scor astazi si cu un om mai putin o reprizaa intreaga. Am vazut meciul si mia placut, mai ales cu atatea goluri:)

Swordlord
23rd February 2004, 03:12
La cate goluri e Cassano in urma lui Shevchenko? Oare poate Cassano sa castige titlul de golgeter? :D

B&W
23rd February 2004, 23:06
Goalscorers
1 Andriy Shevchenko (UKR) Milan 17
2 Francesco Totti (ITA) Roma 13
3 David Trezeguet (FRA) Juventus 12
4 Fabio Bazzani (ITA) Sampdoria 11
- Ernesto Chevanton (URU) Lecce 11
- Christian Vieri (ITA) Inter 11
7 Dino Fava Passaro (ITA) Udinese 10
8 Antonio Cassano (ITA) Roma 9
- Alberto Gilardino (ITA) Parma 9
10 Andrea Caracciolo (ITA) Brescia 8
- Kaka Kaka (BRA) Milan 8
- Tommaso Rocchi (ITA) Empoli 8
13 Enrico Chiesa (ITA) Siena 7
- Bernardo Corradi (ITA) Lazio 7
- Julio Ricardo Cruz (ARG) Inter 7
- Marco Di Vaio (ITA) Juventus 7
- Francesco Flachi (ITA) Sampdoria 7
- Jon Dahl Tomasson (DEN) Milan 7
19 Francesco Cozza (ITA) Reggina 6

Cred ca doar Totti il mai poate ajunge pe Shevchenko.

Swordlord
25th February 2004, 05:36
Da...
Nu stiu de ce aveam impresia ca Cassano a marcat mai multe goluri. :D

Apropo de Roma, eu nu as vinde clubul unei firme rusesti! Daca ar fi o singura persoana, un miliardar ca Abramovich (si care nu sta in Rusia), mai merge, dar o firma? Nu-mi suna a bine!

Vadim
26th February 2004, 18:49
Bursa din Milano a suspendat, temporar, tranzacționarea acțiunilor clubului italian de fotbal AS Roma, ca urmare a zvonurilor privind achiziționarea grupării de către investitori ruși, informează cotidianul "AS".
Președintele Franco Sensi, care deține cele mai multe acțiuni în cadrul clubului, a recunoscut, miercuri, că și-ar putea vinde pachetul de acțiuni companiei petroliere Nafta Moskva. Investitorii ruși au oferit o sumă de 400 milioane de euro.
Gruparea italiană, care este cotată la Bursa din Milano, are datorii de 250 de milioane de euro.
Franco Sensi deține, prin intermediul societății "Roma 2000", 63,77 la sută din capitalul clubului și mai este implicat și în afaceri petroliere.
La echipa italiană evoluează fundașul Cristian Chivu, care a fost achiziționat la începutul sezonului de la formația olandeză Ajax Amsterdam.

ricky
26th February 2004, 21:13
ROMA va vorbi ruseste ! NAFTA Chivu !

realmadrid.com
26th February 2004, 21:16
Roma a pierdut azi in deplasare cu 1-0 la gaziantep, dar sunt sigur ca ii vor zdreobi in retur

DRAGOS
4th March 2004, 14:45
ROMA - Gaziantepspor 2-0
min. 23 [1-0] EMERSON
min. 42 [2-0] CASSANO

BRAVO baieti!!! Intr-o singura repriza ati reusit sa va transati calificarea!!!! Sper sa castigati Cupa Uefa dar sa-i lasati lui JUVE campionatul!!! :D De fapt mai bine jucati finala Cupei Uefa si pierdeti in fata Barcelonei!!! :evil: :drak:

inter
23rd March 2004, 19:19
Compania Nafta-Moskva a anuntat asta seara ca va sponsoriza clubul moscovit Saturn cu 60 mil.$ in urmatorii 6 ani, purtatorul de cuvant al companiei anuntand ca nu este o operatie alternativa la esecul momentan de preluare al clubului roman, care potrivit reprezentantului moscovit al companiei a mai lasat o portita de negociere :D:D:D

Swordlord
24th March 2004, 10:47
Lasa, mai bine asa! Rusii sa stea la ei acolo, ca au terorizat Europa destul!

ady_azzuro
25th March 2004, 18:07
Ce ziceti ca face Roma asta seara cu Villareal?
Eu cred ca se califica. :yeah:

Swordlord
25th March 2004, 21:46
O sa fie foarte greu! Nu multe echipe revin de la 0-2 dupa prima mansa.

ady_azzuro
26th March 2004, 00:39
A fost 2-1 pt Roma, se pare ca Sony Anderson a inscris de langa Chivu. Asta este ghinion de nesansa :evil:

NESTINA
26th March 2004, 22:59
Goalscorers
1 Andriy Shevchenko (UKR) Milan 17
2 Francesco Totti (ITA) Roma 13

Cred ca doar Totti il mai poate ajunge pe Shevchenko.
Da , da , asteapta si spera . Intre timp Sheva a ajuns la 19 .

realmadrid.com
27th March 2004, 21:18
felicitari villarreal pt calificare. ma inteleg ca joaca chivu acolo dar chiar asa si comentatori erau pro roma, exact ca si in cl cu chelsea.

Swordlord
29th March 2004, 00:14
In lotul lui Villarreal nu mai e nici un roman?

Azi, Roma - Bologna 1-2 (1-1).
Asa vor ei sa castige titlul? Pacat ca Milan n-are cu cine sa se masoare anul asta! Milan s-a poticnit azi, si n-are cine sa profite.

cocomic
2nd April 2004, 01:51
cine sa vrea, ca 'suporterii' roma din romania sunt suporteri pana pleaca cristi chivu... si dupa ce 'bine' joaca, poate pleaca din vara :)

intre timp, roma-chievo se va juca la palermo, pentru ca stadionul a fost suspendat pentru incidintele din lazio-roma... da degeaba va spun, ca oricum nu va intereseaza, nu?... (asta a fost sa mai dinamizez si threadul asta, din care lipsesc culmea, chiar fanii romei)

Swordlord
2nd April 2004, 03:28
Da, era MATRIX98, dar nu l-am mai vazut de mult. Daca nu-i intereseaza pe altii, macar ne intereseaza pe noi.

Cat e suspendat stadionul din capitala? Ca am auzit ca Lazio - Roma se va rejuca tot pe Olimpico.

inter
2nd April 2004, 09:04
2 etape, meciul cu Chievo se va juca la Palermo :p

Swordlord
2nd April 2004, 12:49
Am auzit si eu. Se pare ca romanii primisera initial o suspendare de doar un meci, dar au apelat decizia si au primit o pedeapsa dubla! :D Si cica vor sa apeleze iar, la alt for de data asta.

Ce tot aveti toti cu :P-ul asta, de-l postati peste tot? :)

realmadrid.com
2nd April 2004, 13:40
roma nu mai are nici o sansa la titlu. sa vedem daca ii cumpara rusi

Swordlord
3rd April 2004, 00:24
Sa speram ca nu. Aia sunt niste hoti. N-ati vazut cum au fugit cand s-a anuntat ca cluburile italiene vor fi sub investigatie?

cocomic
3rd April 2004, 01:35
Sa speram ca nu. Aia sunt niste hoti. N-ati vazut cum au fugit cand s-a anuntat ca cluburile italiene vor fi sub investigatie?

lol... de ce speri ca nu... nu stiu ce-ti iese tie din afacere de speri ca nu... probabil speri pentru ca esti fan Juve si esti constient ca Roma daca ar avea bugetul lui Chelsea pentru transferuri ar fi o forta de temut... alt motiv nu vad sa ai...

sper ca nu-mi zici ca esti impotriva cotropitorilor, si ca ai ranchiuna pentru 45 de ani de comunism :D

Swordlord
3rd April 2004, 10:07
Sa stii ca mai degraba partea a doua, amice. :cool:

In ceea ce priveste comunismul, Ceausescu e principalul vinovat. Eu ii urasc pe nenorocitii de rusi ca nu ne-au dat inapoi tezaurul. Ca sunt ei niste animale din fire, asta e un bonus! :D

Dar nu discutam politica sau istorie aici. Revenind la fotbal, iti jur ca nu mi-e frica pentru Juve. Din partea mea, chiar mi-ar face placere ca toate cele 18 (20 in curand) echipe sa se bata la titlu! Daca Juventus e cea mai buna echipa, o sa castige, indiferent cati bani are Roma.

Forza Juve! :yeah:

inter
3rd April 2004, 10:13
si sa programat ca meciul cu Lazio sa se desfasoare pe 14 aprilie cu portile inchise.

Swordlord
3rd April 2004, 10:20
Cu portile inchise! Asa le trebuie! :D

inter
3rd April 2004, 12:16
:D:D, prefectul Romei, nu este de acord cu rejucarea partidei in data de 14 si nu isi da acordul pt. disputatea meciului :D:D, adevarata telenovela :p

realmadrid.com
4th April 2004, 22:18
io sper sa ii cumpere ca altfel tre sa vanda jucatori

Swordlord
4th April 2004, 23:47
Daca ar fi Realul in aceeasi pozitie, ai vrea sa-i cumpere niste rusnaci? :rolleyes:

inter
9th April 2004, 13:44
Samuel va pleca la sfarsitul acestui sezon.
sunt 4 destinatii : Real, Chelsea, Juve si Inter , oare ce va alege?
in locul lui va sosi Nicolas Burdisso de la River Plate !

ady_azzuro
9th April 2004, 14:47
Sper sa vina la CHELSEA! :yeah:

Swordlord
10th April 2004, 00:56
Eu sper sa mearga la Juventus, pentru ca Juventus are cea mai mare nevoie de el.
Chelsea are deja multi jucatori buni, si o echipa buna.
Real joaca bine cu ce are.
Inter nu joaca bine, indiferent pe cine are.
:D

inter
10th April 2004, 01:02
gata Swordlord, o dadusi in tangouri, las ca de la anu poate schimba FIGC regulamentul si jucam cu voi de 34 de ori :D:D

Swordlord
10th April 2004, 01:26
Poate.
Dar nu pune la suflet ce-am spus, a fost o mica gluma. Inter o sa se califice in semifinalele cupei UEFA (daca Bastia si Strasbourg au putut sa-i bata cu 4-1 pe Marseille). Eu o sa pronostichez '1' miercuri.
Am incredere in Inter. :)

(Dar Juve chiar are nevoie de fundasi. Trebuie sa-l luam noi pe Walter. :D)

inter
13th April 2004, 15:12
rejucarea meciului cu lazio pe 21 aprilie ora 18 ... cu public :D:D

inter
30th April 2004, 18:46
Totti la Real cu un salariu de 5 mil eu pe an , anunta Calciomercato preluand o stire data pe postul de radio "Cadena Cope"

http://calcio.datasport.it/leggi.asp?id=2163212

:mad:

ADelPiero
2nd May 2004, 13:26
Forza Chivu !! el este baza la Roma :D

IlMILAN
3rd May 2004, 11:00
Forza Roma si Forza Chivu au mancat bataie de patru ori anul asta de la Milan :D :D :D
/hello /hello

Imi pare rau ca nu a jucat Chivu sa-l mai umileasca putin Sheva...... :D

realmadrid.com
4th May 2004, 22:21
Daca nu fac rost de bani repede echipa sigur se va rupe, majoritatea vor pleca sigur

ADelPiero
24th May 2004, 23:57
usor ... usor ... Roma isi va vinde toti jucatorii :)
va ramane cu juniorii :ok:

BoboCosta
25th May 2004, 14:36
roma il cumapara pe mexes sa il inlocuiasca pe samuel

ADelPiero
28th May 2004, 17:22
a plecat si Capello ... sa vedem cine mai ramane :p

MaPaX
29th May 2004, 15:06
Cesare Prandelli este noul antrenor al echipei AS Roma si s-ar putea sa-i aduca pe : Alberto Gilardino si Matteo Ferrari

ADelPiero
29th May 2004, 16:56
Mutu, dorit la Roma
Plecarea lui Fabio Capello de la AS Roma a deschis o nouă poartă spre întoarcerea lui Mutu în Il Calcio. Ieri-seară, la Villa Pacelli, reşedinţa din Roma a lui Franco Sensi, patronul echipei lui Chivu i-a ofertat telefonic atît pe Cesare Prandelli, cît şi pe Claudio Ranieri. Ambii tehnicieni ar agrea aducerea lui Mutu la AS Roma, primul avîndu-l pe român elev la Parma, iar al doilea la Chelsea.

MaPaX
30th May 2004, 10:38
Mutu si Chivu colegi la AS Roma, este ceea ce si-au dorit ei :)
Si AS Roma va mai avea un val de fani din cauza ca va veni Mutu la AS Roma... :rosu:

ADelPiero
31st May 2004, 01:15
nu vine Mutu la Roma...
face o greseala enorma daca vine...

IlMILAN
31st May 2004, 10:53
nu vine Mutu la Roma...
face o greseala enorma daca vine...
Parerea mea e ca Mutu a gresit cand a plecat din Italia acu nu mai are ce face, decat sa vina sa-i tina de urat lui Chivu....la esecurile ce vor urma:D
Roma a fost , este si va fi o echipa de pluton in Seria A ...am spus-o si anul trecut in Italia sunt trei echipe Milan /hello :yeah: , Juve :rosu: si Inter :rosu: . :mda:

Sergio
31st May 2004, 23:13
Imi pare rau ca nu a jucat Chivu sa-l mai umileasca putin Sheva...... :D
De unde stii ca nu-l umilea Chivu pe Sheva? :drak:

ADelPiero
1st June 2004, 00:06
Roma a fost , este si va fi o echipa de pluton in Seria A ...am spus-o si anul trecut in Italia sunt trei echipe Milan /hello :yeah: , Juve :rosu: si Inter :rosu: . :mda:

Roma a fost ... si nu va mai fi...
iar primele echipe din camp viitor sunt : /helloJUVE/hello , Milan:rosu: si inter:rosu:
:evil:

Sergio
1st June 2004, 01:15
iar primele echipe din camp viitor sunt : /helloJUVE/hello , Milan:rosu: si inter:rosu:
:evil:
Si eu zic ca acestea se vor lupta, dar ordinea la final va fi exact inversa... :evil:

ADelPiero
1st June 2004, 09:53
imi place ca este concurenta aici :evil:
oricum ... se stie : Juve is the best !! :yeah:
nu fii timid si recunoaste si tu :ok:

IlMILAN
1st June 2004, 10:08
Mai Of the Piero.....treaba ta ce discuti cu Sergio dar aceleasi discutii le-am avut cu Edgar sezonul trecut si uite unde s-a ajuns:D....Juve e gata, mai ales ca v-ati luat un perzant la conducere:D......Lipi era the best pentru voi, simte pentru Juve traieste pt Juve pe cand Fabio vrea doar revengefata de stii tu cine....
O sa manacati bataie rau de tot in meciurile directe, cu conditia sa fie arbitrate corect, de exemplu de Collina.

Sergio pe tine sa te intreb iarasi de Madonina?:D:D

Sergio
1st June 2004, 11:41
Sergio pe tine sa te intreb iarasi de Madonina?:D:D
Va lasam voua derby-ul, iar noi vom lua campionatul. Bine asa? :p

IlMILAN
1st June 2004, 22:29
Va lasam voua derby-ul, iar noi vom lua campionatul. Bine asa? :p
Daca ni-l lasati ca si anul asta nu ma supar :D

inter
9th June 2004, 11:53
Sensi vinde Roma lui Italpetroli :D:D

MaPaX
15th June 2004, 00:16
Fundasul echipei AC Parma, Ferrari este foarte aproape de AS Roma.
Carew vrea sa plece la Celtic Glasgow!

JOOD
7th July 2004, 13:42
Am citit in Voetbal International ca chivu ari fi putut vandut la Juve.. Dar ce mai am vazut la televizor e ca Koeman a stat cu Chivu la telefon la care christi ii-a zis ca-i este greu in Italia, ca este o lume dura, unde cu greu se poate obisnui... Stie ca la ajax numai poate sa se intoarce din motive finaciare, dar ii este dor de Amsterdam si mai ales echipa Ajax....
Eh, cred va-ti dat seama dece o iubesc asa de mult pe aceasta echipa si acest orasi ca si Chivu... Este clar, aici ai un popor relaxad.. Daca faci o greseala fanii te ajut sa te refaci, presa nu te face negru si echipele sunt ca o familie... De aceeca inca imi pare rau de tot ca a plecat dela Ajax, cu el si cu vd Meyde (ambii vreau sa se intorc :D) putem sa fim unii din cei mai buni din Europa!!

Pancone
7th July 2004, 22:02
Fabio vrea doar revengefata de stii tu cine....
O sa manacati bataie rau de tot in meciurile directe, cu conditia sa fie arbitrate corect



1984 ? :P

Profetu
8th July 2004, 16:13
Sa vedem cu ce echipa abordeaza "La Rosa" sezonul urmator:

Pelizzolli

Mancini, Pannucci, Dellas, Chivu

De Rossi, Dacourt, D'Agostino

Totti

Cassano, Montella

Pe rand: in spate mai trebuie cel putin doi fundasi de incredere; s-ar integra bine Mexes si Ferrari

La fel in mijloc, Candela si Tommasi sunt jucatori de rezerva. Ar mai fi nevoie de 2 mijocasi tineri, fara nume, buni.

In atac, macar Gilardino sa vina. Mai e Delvecchio si copii aia care ar putea sa se ridice.

In concluzie, dupa parerea mea, Roma nu poate sa vizeze titlul anul asta cu jucatorii de care dispune in momentul asta. Lotul actual e de locul 3-4 in Italia.

Pe masura ce se mai oficializeaza ceva trasferuri, vom modifica si noi echipa.

Voi ce ziceti ? E probabila aceasta garnitura ?

Profetu
12th July 2004, 17:42
Ferrari urmeaza sa fie inregimentat zilele astea.

Problema s-ar putea sa apara de la Real, care il vor pe Cassano.

Emerson inca nu e cedat la Juve, care nu e in stare sa dea 12 milioane sau 10 milioane si Blasi.

Informatiile sunt culese din www.goal.com

inter
30th July 2004, 10:23
Roma umilita de Chelsea 0-3! scor stabilit in min. 23 !!!!!

realmadrid.com
3rd August 2004, 13:57
NEW YORK, Aug 3 (SW) - As Roma captain Francesco Totti could be out of action for a month after picking up a knee injury during the last New York training session of his side.

Totti underwent a MRI in a New York private hospital and the medical staff reported a suspicious meniscus injury in his left knee, already operated some years ago.


http://www.soccerway.com/news/full/?page=details&area=1091525700

realmadrid.com
5th August 2004, 14:28
ROME, Aug 4 (SW) - AS Roma have officially confirmed to have acquired the services of Italy and Chievo midfielder Simone Perrotta for 7,2 Million Euros, and also announced the loan of Brighi from Juventus to the club from the capital.

http://www.soccerway.com/news/full/?page=details&area=1091647941

DanielAndrei
5th August 2004, 17:58
Pur si simplu ador aceasta echipa. Va rog sa imi dati si mie imnul lui AS Roma (mp3), cine il are sau macar de unde il iau

DanielAndrei
5th August 2004, 18:02
Sa vedem cu ce echipa abordeaza "La Rosa" sezonul urmator:

Pelizzolli

Mancini, Pannucci, Dellas, Chivu

De Rossi, Dacourt, D'Agostino

Totti

Cassano, Montella

Pe rand: in spate mai trebuie cel putin doi fundasi de incredere; s-ar integra bine Mexes si Ferrari

La fel in mijloc, Candela si Tommasi sunt jucatori de rezerva. Ar mai fi nevoie de 2 mijocasi tineri, fara nume, buni.

In atac, macar Gilardino sa vina. Mai e Delvecchio si copii aia care ar putea sa se ridice.

In concluzie, dupa parerea mea, Roma nu poate sa vizeze titlul anul asta cu jucatorii de care dispune in momentul asta. Lotul actual e de locul 3-4 in Italia.

Pe masura ce se mai oficializeaza ceva trasferuri, vom modifica si noi echipa.

Voi ce ziceti ? E probabila aceasta garnitura ?

Curci
Briotti Chivu Dellas
Perotta Adewale De Rossi D'Agostino
Totti
Cassano Cerci (Simonetta)

si mai sunt destui :Aquilani, Gallopa

DanielAndrei
5th August 2004, 18:04
Ca sa iti dai seama cum e la Roma (orasul) trebuie sa vii prin IASI. Amandoua sunt asezate pe 7 coline. Sunt SUPERBE!!!

Thanya
5th August 2004, 20:26
Ce comparatie ai facut shi tu......

DanielAndrei
6th August 2004, 20:51
Ce comparatie ai facut shi tu......
Si ce daca. Ce nu-i gluma nu-i minciuna!

Thanya
7th August 2004, 02:36
Eu shtiam ca se zice:ce-i in mana nu-i minciuna.
Oricum...comparatia e daramata.

Profetu
12th August 2004, 15:42
A fost achizitionat si Simone Perrota, mijlocas la inchidere in nationala Italiei, foarte buna achizitie dupa parerea mea.

Rau e ca Gilardino a reinoit cu Parma.

Thanya
14th August 2004, 03:05
Serios?

inter
17th August 2004, 19:31
si Roma trateaza cu Ibrahimovici ...
agentul sau declara pe calciomercato : "o gluma buna" :D:D:D

Profetu
18th August 2004, 17:17
glume d-astea s-au facut si pe seama lui tristan.

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:33
din pacate voi tine cu lazio ca sa o ia milan, cdar nu-i suport pe nazistii aia de la lazio:)

inter
21st August 2004, 21:07
loool, vasile ce-i cu avatarul tau?
nu stiam ca esti fan Roma! :cool:

MATRIX98
22nd August 2004, 17:38
Anu asta ne luptam ptr intertoto ! Poate e anu interului :))

inter
24th August 2004, 08:52
Roma: si apre un giallo dietro all`infortunio di Chivu
23/08/2004 21:41.34

Un testimone dice: `Era ubriaco ed è caduto dalle scale`

Dietro all`infortunio patito quest`estate da Cristian Chivu, difensore della Roma, si è aperto un vero e proprio giallo. Tutto nasce da un articolo pubblicato dal giornale rumeno "Libertatea de duminica". Il quotidiano riporta infatti il lungo racconto di un testimone anonimo, in cui si spiegherebbe il modo in cui Chivu si sarebbe fratturato il quinto metatarso del piede destro. Non nella versione ufficiale, ovvero durante un incontro di calcio-tennis, ma durante una festa `ad alta gradazione alcolica` tenutasi al Club Tiffany di Calea Victoriei, una delle principali vie di Bucarest. Il tutto durante una festa privata a cui avrebbero preso parte, oltre a Chivu, i suoi fratelli Becali, Giovani e Victor, la compagna Maria Marinescu e altri giocatori come Lobont, Pancu, Petrescu (che però si sarebbe trattenuto poco al party) e Lupescu. L`atmosfera si sarebbe scaldata presto a furia di whisky, bourbon e cibo italiano con abbondante vino.

I convitati si sarebbero dati da fare anche con la `narghilea`, ovvero il fumo pesante tipico del luogo, e il Ťtariiť, una forte bevanda locale. Tra i più `agitati` Lobont, che sarebbe salito a più riprese sui tavoli per cantare e ballare danze tradizionali. Fino allo scherzo che sarebbe costato il piede a Chivu: Lobont avrebbe raccontato al romanista che la sua macchina era sparita dal parcheggio. Il giocatore, non saldo sulle gambe, si sarebbe precipitato fuori dal locale per cercare quella macchina che lo stesso Lobont nel frattempo avrebbe provveduto a spostare. Al rientro nel locale Chivu, sempre secondo il testimone anonimo, sarebbe stato visto visibilmente alterato e barcollante, fino a incespicare sulle scale che conducevano al piano terreno. Malgrado l`infortunio, la nottata del gruppo sarebbe proseguita fino a mattina inoltrata, con Chivu a osservare perplesso eventuali postumi al piede, ma senza rendersi pienamente conto dell`accaduto. Sempre secondo la `fonte` del giornale rumeno, esisterebbe anche un resoconto fotografico dell`accaduto, il tutto `immortalato` dal fotografo ingaggiato per la serata. Il giocatore e il procuratore Andrea Pretti, venuti a conoscenza dell`articolo, non hanno voluto commentare.


si asa Chivu sa facut de kko in cizma!

inter
28th August 2004, 14:39
si noul antrenor este Rudi Voller! .. sa vedem ce va reusi ...

ricky
17th September 2004, 22:52
Miercuri, 15.09

AS ROMA - DINAMO KIEV 0-1 ( intrerupt dupa prima repriza )

Intimplarea de la ROMA, din meciul impotriva echipei DINAMO KIEW, nu are nimi comun cu sportul.
Un timpit, de la tribuna VIP-urilor, suparat pe arbitrul FRISK (care eliminase in prelungirile primei reprize un jucator italian ), a aruncat o moneda de 50 c. lovindu-l pe principal !
Acesta a trebuit sa fie dus la spital si cusut cu 5 copci !
Normal ca UEFA va trebui sa intervina !
Normal ca UEFA trebuie, odata pentru totdeauna, sa-si arate LINIA !

Ca meciul trebuie validat in favoarea lui KIEV, nu incape nici o indoiala !
Si suspendarea terenul trebuie sa intre in categoria “NORMAL” !
Dar, este momentul ca UEFA sa pedepseasca si mai drastic astfel de iesiri…nesportive !
O suspendare din competitia CL ar fi bine venita ! Mai ales ca AS ROMA nu este la prima abatere !

AICI nu e vorba de a fi sau nu FAN al romanilor !
AICI e vorba de SPORT si de SPORTIVITATE !
Si, in numele EI nici o masura nu e prea dura !

giovanni BV
18th September 2004, 09:08
AS Roma a jucat cam slabutz in ultimul timp , si se vede ca nici fanii lor nu mai au rabdare sa vada revenirea echipei , iar prin gestul lor din Cupa UEFA , nu va ajuta cu nimic mai mult echipa , si vor pierde alte 3 puncte la masa verde , si in plus nu-si mai pot vedea echipa pe viu la joc !!! Cred ca urmatoarele meciuri ale Romei se vor juca cu stadionul inchis , probabil altundeva in Italia !!! Pacat , mai ales pentru traditia AS Romei , care odata a dovedit ca este o echipa mare , dar la ora actuala acuza mari caderi de forma !!!

ricky
18th September 2004, 15:01
DA !
Gestul necugetat al individului se pare ca va cintari mult in balanta cistigurilor in CL din acest sezon !
Si-asa, AS ROMA se confrunta cu probleme financiare deosebite .
Culmea este (s-a vazut si la alte echipe ) ca atunci cind echipa are nevoie de mai multa liniste si concentrare atunci parca suporterii devin mai nervosi si mai nerabdatori !

Si-apoi, la anul, cind datorita problemelor financiare nu-si vor putea intari echipa (mai degraba vor pierde ceva jucatori buni), atunci zic, nimeni nu-si va mai aduce aminte de momentul de miercuri !

Uneori e bine ca omul uita repede !
Alteori insa... :ciocan:

Arjen_Robben
18th September 2004, 15:06
parerea mea ca roma isi va reveni si va iesi in primele 4 acest sezon ....... cat despre UEFA nu cred ca va amenda prea aspru clubul roman :rosu:

Profetu
20th September 2004, 16:39
Prima problema e ca Roma joaca in Liga Campionilor nu in UEFA.

Apoi, echipa a trecut prin momente grele si mai are si "inconstienti" in echipa. Io cred in tenacitatea de teuton a antrenorului si sper ca previziunea ante-forumistului meu, Robben, sa se implineasca.

MATRIX98
26th September 2004, 20:49
Voller si-a anuntat demisia. Era de asteptat. Trebuie sa iesim din criza asta... Si o sa iesim incepand de marti, cand o sa invingem realul

ricky
26th September 2004, 21:40
Era de asteptat ca VÖLLER sa plece !
Am mai spus-o : EL nu este antrenor !
Este doar un...tip simpatic !
Nemtii au avut mult prea mult respect fata de el !
A parasit NATIONALA atunci cind a trebuit !
Si aici, la ROMA, s-a...prins la timp !

ADelPiero
27th September 2004, 00:05
Roma ... anul acesta cred ca se bate sa se salveze de la retrogradare cu Inter :) :lol:

inter
27th September 2004, 19:04
del piero ... ce bausi?
ia scuteste-ne de previziunile tale... si nu mai discuta despre Inter pe acest thread!
sa-ti vad tupeul cand romanii o sa va ia 6 din 6 !:p

ADelPiero
27th September 2004, 21:23
inter :) eu nu zic din rautate... ci asa sa ma simt bine ;)

BoboCosta
27th September 2004, 23:13
O sa te simti tu bine cand o sa jucati cu noi...va batem ca anul trecut(2 din 2)...sa te vad atunci cum te simti

ADelPiero
28th September 2004, 00:24
mai vedem noi cum o sa fie :)
daca ne bateti ... tot respectul ;)