PDA

View Full Version : Steaua - Halmstad



Pages : [1] 2

Paul
3rd November 2005, 23:46
Steaua - Halmstad , 30.11.2005

Comentarii aici, inainte si dupa meci. Puteti vota si la poll.

GruppoApparte
3rd November 2005, 23:48
victorie fara probleme ... daca noi iam batut pe lens cu 4-0 si lens iau batut pe aia cu 5-0 ar rezulta in felul urmator ... Steaua - Halmstad 9-0 :P

otinho
3rd November 2005, 23:48
Steaua - Halmstad .. clar 1 ---> calificare .. le-a dat lens 5 dreq

KLMN
4th November 2005, 00:00
In mod normal, Steaua n-ar trebui sa scape victoria, cu cele 3 puncte este deja calificata mai departe. Dar, am o presimtire urata, odata si odata Steaua ne va dezamagi. Sper ca nu de ziua mea de nastere.

Dennis
4th November 2005, 00:36
Pe putin 3-0. Daca pe Lens i-am batut 4-0 si ei pe Halmstad 5-0 nu cred ca am putea sa scapam victoria. Singurul meci in care asta s-ar putea intampla ar fii meciul cu Hertha, dar nici acolo nu cred ca vom pierde. Nici o sansa pentru Halmstad!

FORZA STEAUA!!!!!!!

Dorin
4th November 2005, 00:48
In mod normal Steaua va face scor cu Halmstad.Problema este sa nu-i desconsidere prea tare si sa se arda cum romanii o fac de obicei in situatii asemanatoare , ultimul exemplu cu Rosenborg ( desi Rosemborg e o echipa mult mai tare decat Halmstad...). Pacat ca nu se joaca in Suedia ca la Halmstad locuiesc multi romani si ar fi fost tare sa vezi ce galerie s-ar fi format!:yeah: D
http://www.halmstadsbk.se/
Titlul , in suedeza , al meciului cu Lens, " Meci pierdut in fata celor fara de mila de la Lens"
Au avut ceva sanse printre care sut la incheietura barelor.Dar in ansamblu aerieni in aparare , prea optimisti. Cu Steaua se vor apara, apara, apara.....

Paul
4th November 2005, 01:09
Victorie = Calificare !

Mihai
4th November 2005, 01:10
Cred ca o sa fie un scor de tenis aici :D

KLMN
4th November 2005, 01:18
Sa inteleg ca va fi 6-4 ?

Mihai
4th November 2005, 01:24
Da de 6-0, 6-1 nu ai auzit :drak:

KLMN
4th November 2005, 01:31
Sa fim multumiti si cu 1-0.

Fanatik redblue
4th November 2005, 05:50
Mobilizare exemplara a baietilor, suporterii fantastici.......................asta e reteta succesului pe Ghencea, iar victoria nu ne poate scapa.

Pancujunior
4th November 2005, 06:27
Sa fim seriosi, ca sai bati pe suedezii astia nuti trebuie mobilizare exemplara ci numai seriozitate. Totushi e cam ciudat ca astia i-au eliminat pe sporting chiar in portugalia, iar acum au pierdut categoric primele 2 meciuri. Cine stie ce surprize pot oferi. Totush la ora meciului e probabil ca halmstad sa fie deja eliminata, si poate ca nu vor depune atata efort in ultimul lor meci, intro deplasare in estul europei.

Vand vise
4th November 2005, 08:17
o sa castiga cu 3-0

walt.mann
4th November 2005, 08:48
Victorie. eu m-as multumi si cu 1-0, ca suntem calificati.

nicu26
4th November 2005, 09:22
Victorie si ne vedem la primavara.

dragos_popa17
4th November 2005, 09:46
Victorie sa fie. Din partea mea si cu 0.5-0. Desi parca ar fi mai frumos un 4-0.:rolleyes:

don_denver
4th November 2005, 10:22
bate steaua...clar!!!

uti2102
4th November 2005, 12:17
Mai e mult pana la acel meci, insa pot spune de pe-acum ca meciul nu va fi atat de ushor precum pare. Cu sigurantza asupra jucatorilor va fi o oarecare presiune, avand in vedere ca victoria ne va califica in primavara. Datoria lui Protasov este sa-i elibereze de aceasta presiune shi sa-i puna sa joace fotbal adevarat, la fel ca in meciul cu Lens sau in meciul de aseara cu Sampdoria.
Daca vor fi atentzi, concentratzi, devotatzi shi calmi, stelishtii nu au cum sa rateze victoria.
M-ash multzumi shi cu 1-0 dar cred k putem sa le dam mai multe !!!
FORZA STEAUA !

MariusTR
4th November 2005, 12:30
Hop si eu!
Mai oameni buni, merge sa fim precauti daca e cazul. Aici nu e cazul. Halmstadt-istii ( mi se incurca limba in gura de la numele asta, mai draga ) au mancat bataie cu 5-0 de la echipa pe care am zdrobit-o noi cu 4-0 . Trebuie sa fi in stadiul IV de coma profunda ca macar sa crezi ca avem emotii acasa cu un stadion in flacari in spate. Nici o emotie, II SPULBERAM!

Triphat
4th November 2005, 12:57
O victorie ne-ar califica mai departe... sa speram ca jucatorii o sa trateze jocul cu seriositate.

MariusTR
4th November 2005, 13:03
Nu o sa-i lase suporterii sa-l trateze altfel. Va dati seama ziua jocului... stadionul Ghencea full si mii de decibeli care acopera atmosfera. Nu cred ca baietii o sa lase pedala de la podea.

Timm
4th November 2005, 14:21
Sa fim seriosi, ca sai bati pe suedezii astia nuti trebuie mobilizare exemplara ci numai seriozitate. Totushi e cam ciudat ca astia i-au eliminat pe sporting chiar in portugalia, iar acum au pierdut categoric primele 2 meciuri. Cine stie ce surprize pot oferi. Totush la ora meciului e probabil ca halmstad sa fie deja eliminata, si poate ca nu vor depune atata efort in ultimul lor meci, intro deplasare in estul europei.

Exact la asta ma gandesc si eu. Principalul adversar la acel meci vom fi noi. Ca sa nu se repete episodul Gloria nu trebuie sa ii subestimam. NEAPARAT. daca nu facem greseala asta facem scor. daca nu, mi-e groaza ce se poate intampla. Noroc cu Protasov ca este asa echilibrat. MARE ANTRENOR. le da clasa tuturor antrenorilor nostri.

Paul
4th November 2005, 15:02
Pentru cei care nu cunosc:

Campionatul in Suedia s-a terminat !
Halmstad locul 10 din 14 cu 32 de p.
Ultima echipa retrogradata avea 30 de p.

miril
4th November 2005, 15:07
Halmstad este o echipa de traditie, cu jucatori "frumosi" fotbalistic vorbind si nu a fost nici o clipa amenintata cu retrogradarea, "lasandu-se pe tanjala", la sfarsitul campionatului. Nu pare a avea vreo sansa impotriva Stelei, dar sa nu se uite ca sunt suedezi si sa nu uitam...Gloria.

Timm
4th November 2005, 15:08
Pentru cei care nu cunosc:

Campionatul in Suedia s-a terminat !
Halmstad locul 10 din 14 cu 32 de p.
Ultima echipa retrogradata avea 30 de p.

Corect. Crezi ca Bistrita e mai buna ca Halmstaad?
Crezi ca eu nu imi doresc un 4,5 la 0? Cum naiba sa nu imi doresc? Ma ung la inima victoriile la scor.
Am zis doar sa fim prevazatori sa nu patin ca si cu Bistrita (sau mai tii minte Parma de anu trecut echipa de doi bani pana la urma?)

nicu26
4th November 2005, 15:24
Aveti idee daca Steaua are jucatori suspendati pentru meciul urmator? Ar fi interesant sa stim si situatia cartonaselor galbene.

dede
4th November 2005, 15:48
de obicei, la meciuri cu adversare mult mai slabe, stelistii ii cam subestimeaza...ati vazut ce s-a intamplat la meciul cu bistrita, insa nu cred ca va fi cazul si in meciul acesta, deoarece jucatorii vor fii impinsi de la spate de un stadion full, care vor dori victoria...Steaua castiga, ceea ce inseamna ca sunt 100% calificati in primavara europeana

Paul
4th November 2005, 16:50
Aveti idee daca Steaua are jucatori suspendati pentru meciul urmator? Ar fi interesant sa stim si situatia cartonaselor galbene.

Situatia e relativ simpla

1) Cartonasele galbene din tururile preliminare s-au radiat !
2) IN dubla cu Valerenga ai nostrii au stat cuminti si nu au luat galebene
3) IN meciul cu Lens , doar Nicolita a luat galben , iar ieri Nesu

Asta , asa din memorie , cand ajungem prin sferturi apelez la arhiva secreta si iti voi spune cum sta treaba cu cartonasele ...

nicu26
4th November 2005, 16:56
Multam pentru raspuns.
Chiar nu stiam ca se radiaza cartonasele din preliminarii. Poate imi vei raspunde cu promptitudine si data viitoare, pentru ca iti promit ca pana in semifinale nu te mai deranjez!!
:)

Timm
4th November 2005, 17:44
Situatia e relativ simpla

1) Cartonasele galbene din tururile preliminare s-au radiat !
2) IN dubla cu Valerenga ai nostrii au stat cuminti si nu au luat galebene
3) IN meciul cu Lens , doar Nicolita a luat galben , iar ieri Nesu

Asta , asa din memorie , cand ajungem prin sferturi apelez la arhiva secreta si iti voi spune cum sta treaba cu cartonasele ...

Nu a luat si Bostina ieri?

Ioca10
4th November 2005, 21:21
Victorie nu prea ma inereseaza scorul (da de fapt parca ar conta:D )important e sa ne calificam

ADelPiero
5th November 2005, 16:34
ce rezultat zdrobitor pt Steaua in poll :D ... sper sa fie asa!

Paul
5th November 2005, 22:34
23-0-0

Unde e be@ sa voteze 2

GruppoApparte
6th November 2005, 05:18
care a votat pt aia se recunoasca si sa spuna de ce a votata asa , vrem motive clare , nu ca nu'i place de steaua sau bla bla , motive clare , o stricat frumusetea asta de poll cu votul lui

ADelPiero
6th November 2005, 12:13
Cry asta a stricat procentajul ... cred ca ai votat fara cap :P

oricum, Steaua bate... daca ne uitam la rezultatele echipei oaspete ;)

MariusTR
7th November 2005, 08:04
care a votat pt aia se recunoasca si sa spuna de ce a votata asa , vrem motive clare , nu ca nu'i place de steaua sau bla bla , motive clare , o stricat frumusetea asta de poll cu votul lui
Situatia e clara, cel care a votat ultima varianta este si cel care nu a votat "X"-ul in meciul Rapidului cu Sahtior. Probabil ca tocmai se trezise dintr-un vis prmonitoriu si a postat , numai ca de oboseala excesiva a incurcat tastele. Un individ responsabil nu putea sa voteze asa ceva, sfideaza lojica, bre.Parerea mea

Cristy
7th November 2005, 12:58
pai 25 de voturi, trebuia sa fie macar 1 pentru aia , oricum castiga steaua clar, da am zis sa aiba si aia un vot :P :D

Timm
7th November 2005, 13:03
Acum se pare ca UEFA devine obiectivul nostru principal.
Ar fi culmea sa il ratam si pe asta ca dulcele campionat e cam dus.

dede
7th November 2005, 13:17
@timm, de ce e dus? crezi ca dinamo va castiga toate meciurile pana la sfarsitul campionatului? stai linistit, mai este pana la final, suntem doar la mijloc...cat despre uefa, ne calificam mai departe, poate chiar de pe primul loc

MariusTR
7th November 2005, 13:28
Acum se pare ca UEFA devine obiectivul nostru principal.
Ar fi culmea sa il ratam si pe asta ca dulcele campionat e cam dus.
Noah bine... aicişa nu sunt de acord.
Rapidul de abia s-a dezmeticit, iar Dinamo... Dinamo trece prin cea mai dura ciza de forma de la infiintare.
Daca ma intrebi pe mine, eu o sa-ti zic : Steaua ajunge in finala uefa si ia campionatul la diferenta de contracandidate. Ce nu pot sa-ti zic e daca vom si castiga finala uefa... aici nu sunt sigur.

Timm
7th November 2005, 13:42
@timm, de ce e dus? crezi ca dinamo va castiga toate meciurile pana la sfarsitul campionatului? stai linistit, mai este pana la final, suntem doar la mijloc...cat despre uefa, ne calificam mai departe, poate chiar de pe primul loc

http://www.gsp.ro/index.php?a=26606&shift=1

Uite un articol care arata de ce, din pacate. Am senzatia ca dinamo are meciurile aranjate in proportie de 90%. Marile echipe din provincie (cu exceptia Farului cinste lor) cand joaca cu dinamo devin din lei si zmei cocosei. Cum iti explici? Asta e. lasa-i sa ia ei campionatul ca oricum pierd fara probleme in tururile preliminare. Prefer de o mie de ori un sfert de finala in UEFA decat un campionat luat pe aranjamente. Tu nu?

dede
7th November 2005, 14:03
pai e de ajuns ca noi si faru sa ii batem si suntem peste ei...timm, asta nu-i motiv de stres acuma, daca castiga dinamo campionatu sau nu(cu aranjamente). acum trebuie sa ne preocupam de meciurile din cupa uefa, in campionat nu trebuie decat sa castigam meciurile pe care le avem si sa asteptam greselile dinamovistilor, care vor veni, sigur...

Timm
7th November 2005, 14:21
pai e de ajuns ca noi si faru sa ii batem si suntem peste ei...timm, asta nu-i motiv de stres acuma, daca castiga dinamo campionatu sau nu(cu aranjamente). acum trebuie sa ne preocupam de meciurile din cupa uefa, in campionat nu trebuie decat sa castigam meciurile pe care le avem si sa asteptam greselile dinamovistilor, care vor veni, sigur...

Pai uite asta e problema. la ei nu apar (se stiu dinainte) in schimb apar la noi pentru ca toata lumea vrea sa aiba gloria de a invinge steaua. Cu noi toata lumea joaca pe viata si pe moarte iar cu ei ... (ce sa mai vorbim)
Pastrez speranta da cu oarecare dozas de spectisicm avand in vedere circumstantele
Ma canalizez pe UEFA ca pana la urma asta conteaza

dede
7th November 2005, 14:29
Cu noi toata lumea joaca pe viata si pe moarte iar cu ei ... (ce sa mai vorbim)

se vede in europa cine joaca pe bune in campionat si cine nu...noi castigam meciurile din europa, ei...mai greu :happy dar lasa-i pe ei cu blaturile lor

MariusTR
7th November 2005, 14:41
Haideti sa nu pomenim aici de echipa care pierde mai tot timpul si ne face de ras in Europa, sa vorbim doar despre Steaua care in meciul cu Halmstad va arata cum trebuie sa se comporte o echipa romaneasca pe propriul stadion. Vom vedea spectacol si cel putin 4 goluri.

Steaua va da iarasi clasa cum a facut si in meciul cu Lens. Va arde tribuna din Ghencea si vom aplauda o victorie clara.

Timm
7th November 2005, 14:44
Haideti sa nu pomenim aici de echipa care pierde si ne face de ras in Europa, sa vorbim doar despre Steaua care in meciul cu Halmstadt va arata cum trebuie sa se comporte o echipa romaneasca pe propriul stadion. Vom vedea spectacol si cel putin 4 goluri.

Steaua va da iarasi clasa cum a facut si in meciul cu Lens. Va arde tribuna din Ghencea si vom aplauda o victorie clara.

Asa zic si eu. Dinamo va bate pe Vaslui si pe Cluj si pe Bistrita (unde era Bistrita acea echipa care a batut pe steaua si rapid) iar noi vom bate pe Lens, Halmstaad si, eventual, de ce nu, Hertha. Fiecare cu victoriile lui!
In Europa cine va merge sigur va fi auzit de victoriile rasunatoare de la Vaslui si Bistrita!

dede
7th November 2005, 15:01
grupe ca grupe, dar din primavara sa-i vedem facand spectacol, cu echipe mult mai bune decat cele din grupele uefa...

Timm
7th November 2005, 15:07
grupe ca grupe, dar din primavara sa-i vedem facand spectacol, cu echipe mult mai bune decat cele din grupele uefa...

Si ijn acelasi timp pe dinamo jucand returul cu Vasluiul si Clujul si batand la fel de lejer. ImI pare rau ca sunt rautacios dar e frustrant sa vezi ce diferenta este intre jocul majoritatii echipelor cand joaca cu Steaua fata de jocul acelorasi echipe cand joaca cu dinamo. Si asta nu de azi de ieri.

dede
7th November 2005, 15:18
@timm, asta este...ne obisnuim cu situatia (unde mai pui la socoteala si ajutorul arbitrilor)
dar nu merita atatea discutii pt un subiect care nu are nici o legatura cu topicul...Steaua va castiga meciul asta si vom sarbatori a doua oara consecutiv calificarea in primavara europeana

MariusTR
7th November 2005, 15:24
Cu ultima propozitie sunt de acord 100%, asa cum se prezinta si sansele Stelei. :)

Timm
7th November 2005, 15:52
@timm, asta este...ne obisnuim cu situatia (unde mai pui la socoteala si ajutorul arbitrilor)
dar nu merita atatea discutii pt un subiect care nu are nici o legatura cu toipicul...Steaua va castiga meciul asta si vom sarbatori a doua oara consecutiv calificarea in primavara europeana

Scuze pt abaterea de la topic dar am fost foarte mahnit dupa esecul asta.
Halmstaad sper un nou 4-0 ca sa revin.

4-0
4-0
4-0

nicu26
7th November 2005, 16:03
Totusi Steaua nu trebuie sa uite ca mai sunt si meciuri in campionat. Altfel ne trezim la anu' pe vremea asta cu o neparticipare in Europa ceea ce ar fi ... nici nu vreau sa ma gandesc!!!

dede
7th November 2005, 17:11
pai facem si noi ca liverpool, castigam cupa uefa si participam in cupele europene...(de fapt ei au castigat UCL, dar merge si uefa)

Timm
7th November 2005, 17:26
Totusi Steaua nu trebuie sa uite ca mai sunt si meciuri in campionat. Altfel ne trezim la anu' pe vremea asta cu o neparticipare in Europa ceea ce ar fi ... nici nu vreau sa ma gandesc!!!

Exact la asta ma gandeam si eu.
Bine si Clujul, vine si Poli, Rapid. NU e deloc usor (si e bine ca e asa).
Trebuie sa tratam cu seriozitate toate meciurile.
Trebuie sa mai luam jucatori daca mai avem loc de Poli si Dinamo.
Sau sa facem ceva cu rezervele noastra ca eu zic totusi ca avem rezerve bune nu imi explic ce joaca atat de prost (Oprita, Dumitru, Cristea)

dede
7th November 2005, 17:42
Sau sa facem ceva cu rezervele noastra ca eu zic totusi ca avem rezerve bune nu imi explic ce joaca atat de prost (Oprita, Dumitru, Cristea)
joaca prost pt ca joaca rar...Oprita nu mai e in forma de anu trecut(dupa acea accidentare :mda:), Dumitru pleaca la iarna, iar Cristea...e Cristea...dupa meciul cu Valencia nu mai joaca nimic

SORENSEN
7th November 2005, 22:48
Sa nu avem surprize ...

MariusTR
8th November 2005, 07:16
Chiar daca o lasam mai moale in Campionat si iesim mai repede din uefa, vom putea sa recuperam dupa aceea... castigam tot ce se poate dupa experienta uefa.

Ammadeus
8th November 2005, 09:22
5,6-0, 1 solist toata ziua, halmstadt e curata pierdere de vreme si energie pt steaua

dede
8th November 2005, 11:08
castigam tot ce se poate dupa experienta uefa.
hehe, daca mai putem...stii si tu, oboseala, bla bla bla
Forza Steaua!

SORENSEN
8th November 2005, 13:47
acum urmeaza 2 saptamani de pauza asa ca sper ca se vor recuprea desi cred ca au fost convocati 6 stelisti la nationala mare.
Cu halsmstad ne va fi greu atat cat vom permite noi sa fie.Singuri ne putem face greutati in acest meci.

Timm
8th November 2005, 14:34
E bine sa batem la scor macar la 2-3 goluri sa avem asigurat golaverajul.
Putem astfel iesi pe 1 la golaveraj.
Ganditi-va!
Hertha a avut in deplasare cu Halmstaad deci nu are cu cine sa faca golaveraj. Sampdoria are in deplasare cu Halmastad deci nu va face, totusi, golaveraj.
Prin urmare, la golaveraj suntem primii.
Deci, la nr egal de puncte avem avantajul golaverajului.
Inca un motiv sa sper ca iesim pe I (unu).

Gabriel28
9th November 2005, 08:05
Daca acasa i-am batut pe Lens cu 4-0, si in deplasare am facut 0-0 cu Sampdoria, in mod normal pe Halmstad acasa ar trebui sa ii batem cel putin cu 2-0. Cum s-a mai spus insa trebuie sa acordam foarte multa seriozitate chiar daca e o echipa slabuta. Si Sporting i-au luat la misto si pe urma au ramas acasa. Cu o atitudine profesionala, si cu un joc atent putem fsa acem scor frumos cu ei.

Timm
9th November 2005, 09:04
Sunt cu atat mai indarjit cu cat vad ca in campionat scartaim rau, rau de tot.
In UEFA (cu exceptia returului de la Rosenborg ca in tur nu am ce sa le reprosez) au jucat, ca de obicei, un fotbal mult mai bun. Tocmai de aceea Dinamo e "jupana in Balcani" cum au zis bulgarii. Numai bulgarii stiu asta. Chiar m-a amuzat si incantat, de asemenea. Daca te duci, mai departe, in vest, nu a auzit nimeni nici de Dinamo, nici de Rapid. Am un prieten care a fost la Amsterdaam Arena (Ajax) si era in muzeul marilor echipe europene poza stelei.
Ma rog. Un sfert de finala sau o semifinala face pentru mine cat o duzina de campionate, sa se spele altii cu ele pe cap si sa piarda la echipe de doi lei (prietenii stiu de ce si cine!)

sun
9th November 2005, 20:52
5 - 0 . Nu ar trebui sa avem mila deloc .

Paraschiv , Bostina , si Dica ( x 3 ) au marcat pentru Romania in ultimul amical . Atat de obscur , ca nici nu mai tin minte cu cine o jucat .

dede
9th November 2005, 20:58
cu sportu 2...
in meciul asta, important este sa castigam, chiar si cu 1-0, victoria este tot ce conteaza...

SORENSEN
9th November 2005, 23:29
... victoria este tot ce conteaza...
Uneori doar asta conteaza

MariusTR
10th November 2005, 14:09
... victoria este tot ce conteaza...

Uneori doar asta conteaza
Intotdeauna numai asta conteaza. :ok:

NY_giants05
10th November 2005, 19:06
Steaua bate fara nici o problema...Trebuie sa-i trimitem p-astia acasa cu vreo 4, 5 goluri. Dupa cum a mai spus cineva p-aici , tre' sa avem golaveraj bun, sa nu ne facem probleme la sfarsit k tre' sa dam nu stiu cate goluri.
Nici sa nu-i lasam sa treaca de jumatatea terenului, shi Dica, Iacob fara mila baietzi, tragetzi suturi tari sa-i nenorociti!
HAIDE STEAUA!

T-Mac3
10th November 2005, 20:14
Cred ca nici cel mai inrait anti-stelist (dar realist) nu ar trebui sa-si puna problema dak Steaua castiga cu Halmstad. Steau castiga sigur, si cred ca la diferenta de cel putin 3 goluri (sper ca Iacob sa dea cel putin 2 goluri).

Si putin offtopic:
Steaua nu va dezamagi, priviti poza de mai sus, STEAUA este plasata intre Real Madrid si FC Porto si nu de noi - suporterii stelei. Sa ne spuna dinamovistii si rapidistii de ce nu apar si ei pe acolo ?


Poza din post-ul lui Timm!!!!

dede
10th November 2005, 20:23
Nici sa nu-i lasam sa treaca de jumatatea terenului, shi Dica, Iacob fara mila baietzi, tragetzi suturi tari sa-i nenorociti!
HAIDE STEAUA!
sa traga, numai sa traga in poarta...:drak:

MariusTR
15th November 2005, 08:31
Presiunea o sa fie atat de puternica ( galerie stelista in delir, baietii nostri campioni cu pofta nebuna de joc, Halmstadt descumpanita de sansa pe care nu o are, un Zeu al fotbalului care impinge vesel Corabia Stelista ) incat vom vedea si un autogol sau chiar 2 de partea halmstadt-istilor neajutorati.
Ca vom nimeri poarta, nici nu ma indoiesc, ca o vom bombarda de zor sunt sigur, ca o vom penetra de multe ori , cel putin 3, sunt convins.
VICTORIE!

alejandro
15th November 2005, 10:48
si eu sunt sigur ca dupa acest meci vom fi prima echipa romaneasca calificata in primavara europeana...sper sa nu fim si singurii....de dinamo nu mai zic nimik,da rapid are sanse reale sa se califice,ar fi pacat sa n-o faca...

dede
15th November 2005, 11:06
ajungem in primavara, numai poate ca nu vom fi prima echipa din ro calificata...este posibil ca la acea ora rapid sa fie calificata deja (bate pe sahtior si face 6 pct)...oricum, vom bate pe halmstad chiar pe 1 decembrie...

alejandro
15th November 2005, 12:37
crezi ca bate pe sahtior?

MariusTR
15th November 2005, 12:41
si sa mai zica unii ca Steaua nu e singura echipa nationala de club :D
Buey, pe 1 dec. inaltam 2 steaguri : al Romaniei si imediat langa el pe cel stelist... acum incep sa am emotii cand ma gandesc la amploarea victoriei ce o sa vina... se trezeste omul ( ca tot omul ) si baga in el fripturi la greu si vin, ca deh, e ziua Romaniei si.... seara, dupa ce s-a inndopat ca si curcanul bine hranit deschide TV-ul sau merge pe stadion in vulcan si i se face un cadou mare ... Steaua - Halmstadt 4-0.... ce mei vreti? mai vreti ceva adicatelea?

dede
15th November 2005, 12:49
@alejandro, orice e posibil...sahtior are deja 6 pct, lucescu senior nu ar pierde mare lucru daca i-ar darui lu lucescu ala mic 3 pct...daca nu, atunci Steaua va fi prima echipa romaneasca calificata(asta doar dc invinge pe halmstad)...oricum, nu conteaza ordinea
@freezer, pregateste steagurile...:P

alejandro
15th November 2005, 13:36
atunci sa vedem d3d3:ok:
@freezer:tu ai sa mergi la meci?stai cam departe:D

MariusTR
15th November 2005, 13:48
nu, mey alexander... eu sunt din categoria sau... stii tu , la tv.

Avem 3 Gica Contra care au votat varianta victorie Halmstadt, astia nu sunt seriosi de nici o culoare...

alejandro
15th November 2005, 13:53
cred ca pe Zapada n-ar trebui sa-l pui acolo!!!
Eu stiu de ce el face asa:mai tii minte cand a zis ca nici o echipa romaneasca nu se califica in grupe?si s-au calificat toate:happy deci el incearca de fapt sa ne ajute,merge pe ideea ca cum zice el se face invers...deci e clar aici...

MariusTR
15th November 2005, 14:49
Ok, Zapada iese din calcule... mai raman 2 care nu se au cu pronosticurile...
la ei cum gasesti scuze? :P

alejandro
15th November 2005, 15:31
aia-s incepatori:D

Rossi
16th November 2005, 03:31
0-1 cu Gloria ..... 0-1 cu Cfr Cluj .... 0-1 cu Sportul ...sunteti in forma maxima ....

2 solist ...

Cra10veanu
16th November 2005, 03:43
dinamo 0-1 cu Levski :D:D:D , nu mai fa infarct pe aici ca-n europa nu se fac blaturi, meci de 1
vad de nervi si de turbare curata ai votat si 1 :D:D:D:D, creierul iti functioneaza bine mai putin necazu :D
Achilles ce sa-i faci, sinteti tari in campionat , in europa de k...t !

MariusTR
16th November 2005, 08:09
Asa e Cra10veanu , valoarea se arata pe terenurile europene, nu pe mlastinile noastre, unde din cand in cand se mai fac aranjamente cu echipele din provincie indoite de datorii... imi amintesc de o declaratie a domnului Mitica Dragomir sau a fost M. Sandu sau poate amandoi odata care intrebati de reporter " Domnule, se fac blaturi in Divizia A?" Raspuns sec "DA".
Pacat ca am ajuns sa ne raportam la jocul la nivel national , care uneori nu are nici o importanta sau valoare si e un veritabil teatru scurt, si ajung unii ca Achiles sa ignore adevaratele teste europene care scot in evidenta VALOAREA.
Pacat ca Steaua nu se poate concentra acum pe toate fronturile si alte(a) echipe(a) neavenite(a) ii iau fata poate prin mijloace indecente.

Eu zic ca Dinamo trebuie sa primeasca clasa la fiecare meci european al Stelei... pe 1 dec. e o ocazie chiar potrivita sa ia notite , sa vada cum se joaca un meci european... sa vada O ECHIPA adevarata.

walt.mann
16th November 2005, 11:17
Dinamovistii au un complex... ei stiu ca in europa sunt bannati, pt. ca nu pot folosi "mijloace specifice". Oricum, eu sper ca au inteles un pic ce simtim noi atunci cand dinamo castiga cu arbitrii, asta dupa meciul cu Levski...
Dar nu ma bazez pre mult pe simtirile lor. Oricum, cu TSKA aranjeaza cu arbitrii, ca joaca acasa :), iar cu Marseille o sa invoce memoria lui Ianul.
Important va fi si Procuroru', care le va desena jucatorilor rombul defensiv pe care il practica TSKA, apoi le va cere sa fluidizeze benzile laterale, impanand explicatiile cu citate din Diogene, Descartes si Adi Minune.

MariusTR
16th November 2005, 11:29
Apropo de ce zice mai sus walt.mann ... domnul Conte Geniul Pustiu Dinu are obsesia cu verticalizarea... orice meci comenteaza cu hartia in fatza trage concluzia ca Dinamo ar face bine sa verticalizeze... incepand de la portar, trecand pe la fundasii tunari si ajungand la varfurile dinamoviste super talentate care verticalizeaza direct in corner. Si va mai mirati, mai fani dinamovisti ce sunteti voi,ca pierdeti tot verticalizand...

walt.mann
16th November 2005, 11:32
Ei sunt obisnuiti sa verticalizeze sticlele de vin... Ca si dinu a verticalizat ceva la viata lui...

SORENSEN
19th November 2005, 19:08
Cred ca la data meciului nostru Halmstad nu a mai avut un meci de o luna sau asa ceva ...
Ar trebui sa avem un meci mai usor decat cele avute pana acum.Cred ca vom castiga fara probleme.

Gabriel28
20th November 2005, 21:10
asta ar fi si normal sa castigam fara probleme. cel mai bine ar fi sa nu primim gol si sa batem cu cel putin 2-0.

delaparis
21st November 2005, 01:42
Va fi un meci chinuit dar cistigat ... Steaua nu e in forma !

MariusTR
21st November 2005, 07:55
Cred ca ne confunzi cu dinamovistii.. ei au primit in freza de la argeseni in stil mare
Si v-am zis sa scrieti STEAUA cu bold si Mare ca sa nu incurcati "fanii"! ;)

Revenind la campioana noastra ... ii vom spulbera de n-o sa stie de capatana lor.. 4-0 sec.
Unde mai pui ca-i trimitem acasa si congelati...

SORENSEN
21st November 2005, 09:34
ar fi chiar "dinamovis"t sa castigam chinuit , cred ca vom face scor pt ca suedezi n-au mai jucat un meci competitiv de ff mult timp...

dede
21st November 2005, 10:48
sincer, cand am vazut ca Steaua n-a mai marcat de ceva meciuri, am crezut ca o sa avem probleme...dar acum, ca baietii si-au revenit, zic si io: 4-0

MariusTR
21st November 2005, 10:58
That's the spirit, my friend! :P

alejandro
21st November 2005, 11:03
mie mi-a fost frica in meciul de ieri doar pana a marcat radoi,dupa aia am stiut ca vom castiga,mai ales ca am vazut gestul lui mirel dupa ce a marcat,nu prea s-a bucurat,parca zicand:"n-avem de ce ne bucura,nu jucam cu cineva care ne vor pune probleme"...

SORENSEN
22nd November 2005, 16:51
Brigadă din Macedonia la Steaua-Halmstads

Cea de-a treia partidă pe care Steaua o va disputa în grupa C a Cupei UEFA, miercuri 30 noiembrie 2005, de la ora 21,45, în compania suedezilor de la Halmstads, va fi condusă de o brigadă de arbitri din Macedonia. La centru va oficia Emil Bozinovski, acesta fiind ajutat de asistenţii Mijalce Mihajlov şi Ljubomir Krstevski, iar arbitru de rezervă va fi Aleksandar Stavrev.
Delegat UEFA a fost desemnat grecul Emmanuel Manos Mavrokoukoulakis, iar observator pentru arbitri, englezul Donald McVicar.

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 17:03
Nu conteaza decat VICTORIA!Daca se va termina 7-1 pt STEAUA sau 1-0 pt STEAUA,gol marcat in min 94..nu conteaza!
Din cate se vede,iarna a venit..deci,suedezii se vor simti in elementul lor....HAI STEAUA!

alejandro
22nd November 2005, 17:09
nici chiar asa...daca e sa vorbim din perspectiva calificarii ai perfecta dreptate,dar pentru spectatorii care au lipsit 2 etape pe ghencea sper sa se termine 7-1 cu un gol marcat in minutul 1..cred ca meritam asa o victorie frumoasa:happy

Lucky_OLD_G's
22nd November 2005, 17:38
3 goluri marcheaza fara probleme steaua.........ar fi bine sa nu luam gol .....si nici la berlin sa nu primim gol sa fim singura ekipa din uefa care n-a luat gol in grupe.........si cred ca ghionea goian nesu ogararu si radoi sunt de acord cu mine..:D:D:d

dede
22nd November 2005, 18:35
pai si hamutovski nu-i de acord?
acesta este meciul perfect pt a face spectacol...chiar inainte de sarbatori...trebuie sa castigam...la scor...fara gol primit

chip
22nd November 2005, 22:27
Dupa meciurile bune de pana acum, si dupa pofta de gol aratata in campionat cu Sportul, chiar ca ar fi o contraperformanta sa nu-i batem.

Paul_Makaay
23rd November 2005, 01:43
S ia hai STEAUA !!!

STEAUA VA CASTIGA CU 3-0 !!!

MariusTR
23rd November 2005, 07:21
Din cate se vede,iarna a venit..deci,suedezii se vor simti in elementul lor....HAI STEAUA!
Mai degraba varsatoriu de sange vom fi noi pe zapada... romanasii sunt expertzi in meciuri in conditii extreme. Eu zic ca vom schia mai bine decat ei.
Ce mi-e frica mie e sa nu se puna pe nins ca si in Alaska chiar miercuri in ziua meciului... ca experienta avem in acest sens :D

Ok, repet ... imi place sa o fac ... ii snopim cu 4-0 de nu se vad. 3 goluri in prima repriza, ultimul il dam in min. 92, asa la misto :D

HAIDE STEAUA , HAIDE STEAUA ... OLE OLE OLE!

dede
23rd November 2005, 13:55
se pare ca suedezii nu pot conta pe cel mai bun jucator al lor, Thorvaldsson...inca un motiv pt care trebuie sa castigam miercuri...la scor

alejandro
23rd November 2005, 14:02
cu el sau fara el oricum n-au nici o sansa...

dede
23rd November 2005, 14:11
da, ai dreptate, dar totusi...acum avem si mai multe sanse sa castigam la scor...

alejandro
23rd November 2005, 14:18
oricum,nu cred ca facem 7-1:D

Paul
23rd November 2005, 14:19
se pare ca suedezii nu pot conta pe cel mai bun jucator al lor, Thorvaldsson...inca un motiv pt care trebuie sa castigam miercuri...la scor

mda, thorvasson , cica e ocupat cu ceremonia de inmanarea a balonului de aur :drak:

MariusTR
23rd November 2005, 14:28
Pentru ca sa castigam la scor acasa avem nevoie doar de:
1. Un stadion full care = al 12-lea jucator
2. Pofta de joc a campionilor Stelei
3. Vreme buna, fara nameti pana in gat.

SORENSEN
23rd November 2005, 14:35
Biletele la Steaua - Halmstads BK
Biletele pentru meciul Steaua - Halmstads BK: 5 lei la peluze, 10 lei la tribuna a doua, 20 de lei la tribuna întâi, 50 de lei la tribuna zero şi 100 de lei la fotolii. Posesorii de abonamente vor intra la meci pe baza abonamentelor. Biletele vor fi puse în vînzare pe 28 noiembrie, la casele de bilete ale stadionului Steaua şi la Magazinul Nike din Unirea Shopping Center.

Paul
23rd November 2005, 14:41
hehe , cred ca vin la meci ... mai ales daca continua greva :P

SORENSEN
24th November 2005, 22:44
Rezultatele de astazi din grupa fac obligatorie o victorie cu Halmstads BK , la scoar , la limita dar trebuie

Vladek
24th November 2005, 23:10
Pai care sunt rezultatele si de ce e victoria obligatorie ( oricum ii batem de le suna apa in cap ) ?

Paul
24th November 2005, 23:32
mai bine sa fim modesti ... dezastrul rosenborg inca ma urmareste

sper sa fie un gazon bun , si sa`i punem bate (la scor)

vladuletz
24th November 2005, 23:34
daca aia ne pun probleme chiar nu heritam sa ne calificam...no offence. Sunt cam prapaditi si nu vad ce ar trebui sa manance inainte de meci ca sa aiba o sansa

SORENSEN
24th November 2005, 23:47
Pai care sunt rezultatele si de ce e victoria obligatorie ( oricum ii batem de le suna apa in cap ) ?

Halmstads BK 1 - 3 Sampdoria jurici/Volpi,Diana,Bazzani ( deschis scorul Halmstads Bk)
Hertha BSC 0 - 0 Lens

1.Steaua 2 1 1 0 4-0 4p
2.Sampdoria 2 1 1 0 3-1 4p :scared:
3.Lens 3 1 1 1 5-4 4p :scared:
4.Hertha 2 1 1 0 1-0 4p :scared:
5Halmstads 3 0 0 3 1-9 0p

Cam de asta :mda:

Vladek
25th November 2005, 01:01
Corect. N-au vrut aia de la Halmstadt sa ia si ei macar un punct ...:) :)

remy
25th November 2005, 01:41
A nu se uita pe cine au eliminat Halmstadt inainte de a intra in grupe: pe Sporting Lisabona, cea mai mare surpriza de pana acum, anul asta. Chiar urmaream rezultatele, fusese 1-2 in tur, pt. Sporting. In minutul 89 era inca 1-1, deci Sporting calificata. In min. 90, bomba: gol Halmstadt, 1-2, prelungiri !
In prelungiri, 2-2, apoi ... 2-3, pana la final, deci, calificata o echipa aproape necunoscuta !
Am mai spus-o, balonul e rotund si fotbalul a devenit un hazard, depinde si de noroc sau forma slaba a unei echipe exact in meciul decisiv. Asa ca nu mai faceti calcule de scoruri mari, ca nu se stie niciodata, si pe urma chiar ca va pare rau. Nici acum nu pot sa-mi dau seama cum au putut elimina pe Sporting Lisabona, chiar la ei acasa, cand in grupele UEFA au fost umiliti de 3 echipe, cu golaveraj 1-8 si 0 puncte !!!
Nu ziceti hop pana nu sariti gardul, asta e proverbul care e foarte real in viata obisnuita !

DACA STEAUA FACE EGAL, AM CALCULAT ACUM, A CAM SFECLIT-O, MAI ALES DACA SAMPDORIA BATE PE HERTHA ! STEAUA AR PUTEA RAMANE CU 5 PUNCTE, IAR CELELALTE 3 CU 7 PUNCTE, BINEINTELES, TEORETIC, DAR SE POATE SI PRACTIC, CALCULATI SI VOI.
ASA CA ORICAND SE POATE INTOARCE ROATA.
DACA BATE PE HALMSTADT, SE CALIFICA DOAR CU GOLAVERAJUL, LA MUSTATA. ASTA E SINGURUL AVANTAJ MARE AL EI, GOLAVERAJUL.

maximus3ad
25th November 2005, 03:14
remy, iti dau dreptate in oarecare masura, nu trebuie sa ne avantam prea tare ci sa fim totusi realisti, insa Steaua este foarte determinata sa castige meciul cu Halmstad si sa se califice in primavara, pentru mine este o liniste sa stiu ca trage serios pentru o victorie, scorul putin conteaza, cele trei puncte conteaza. Cat despre Hertha, am fost sigur ca va bate pe Lens, se pare ca este mai accesibila decat am crezut de prima data, cred ca putem chiar sa castigam la ei, depinde si de ziua pe care o sa apuce Steaua.
Succes Stelei in meciul cu Halmstad!!!

dragos_popa17
25th November 2005, 08:58
Prevad ca meciul Steaua-Halmstad va fi ceva de genul Finlanda-Cehia(nu ma refer ca va fi blat :P). Adica nordicii nu mai au nici o sansa de calificare, vin la Bucuresti dupa ce in ultima luna au jucat doar meciul cu Sampdoria, iar Steaua va fi sustinuta de un public frenetic. Cum zicea si Protasov, singurul adversar ar putea fi terenul, insa ne descurcam noi. Mai ales ca avem in acest moment toata echipa valida(sper sa fie asa si la ora meciului). A, si sa nu uit ca suedezii si-au luat-o de la toti.

uti2102
25th November 2005, 10:55
Eu din contra, zic ca suedezii vor veni sa-shi apere blazonul. O victorie a noastra e MUSAI, insa ne-am putea califica la o adica shi doar cu 5 puncte... Sper totushi la victorie ! Nici nu vreau sa ma gandesc la altceva !

dede
25th November 2005, 10:55
mah, daca si la meciu asta ne stresam ca nu castigam...atunci pe cine sa mai batem? ganditi-va...va fi un stadion full, halmstad vine la bucuresti fara nici un pct, fara nici o sansa de calificare, campionatul lor s-a terminat de ceva timp, vor juca fara cel mai bun jucator al lor...castigam!
Forza Steaua!

AxinTe
25th November 2005, 10:56
bate Steaua clar.

alejandro
25th November 2005, 11:00
@d3d3:ideea e nu ca ne stresam,ci ca tre' sa abordam fiecare meci cu seriozitate,nu vreau sa mai amintesc de gloria:headbang: plus ca asa joaca orice mare echipa,isi respecta adversarii...e clar ca halmstad n-are treaba cu fotbalul,dar stii de ce se zice ca fotbalul e frumos,nu?;)

dede
25th November 2005, 11:16
da mey alejandro...tre sa abordam fiecare meci cu seriozitate, bla bla bla...dar jucatorii sunt cei care nu trebuie sa se creada castigatori inainte de meci...si nu cred ca se pune problema de asta...are grija Protasov...

SORENSEN
25th November 2005, 11:52
E un mare pericol ca jucatorii sa trateze neserios meciul ,dar cred ca vor castiga meciul pt au experienta sa simta pericolul si sa se concentreze

dragos_popa17
25th November 2005, 12:23
suedezii vor veni sa-shi apere blazonul

Cum l-au aparat si finladezii cu cehii. :mda:

P.S. Nu se compara situatia cu meciul cu Gloria. Atunci Steaua era neinvinsa in campionat si s-a jucat cu portile inchise. Acesta este un meci decisiv(in lupta pentru calificare si pentru primul loc) si se va tribunele cu tribunele pline.

remy
25th November 2005, 13:02
Deci, v-am spus, tineti minte si pe cine si cum a eliminat Halmstadt inainte de grupele UEFA ! CITITI MAI SUS CE AM SCRIS EU, CE SI CUM AU FACUT-O.
Si, in plus, stiti ce ziceau JIJI si MEME inainte de meciul cu Rosenborg !
Cu toate ca nu cred ca aia mai sant in stare de vreo surpriza, pt. ca sant foarte slabi, poate atunci a fost doar intamplare ca s-au calificat. Dar ... stiti ca mai exista un dar ... Si 1% sanse conteaza, asa cum a fost cu Rosenborg.
Si mai luati in calcul si faptul ca si celelalte 3 echipe au tot 4 puncte, deci, doar victoria le aduce sigur calificarea, pt. ca dupa calculul hartiei, vor face si ele 7 puncte. Dar astea-s calcule reci, realitatea poate fi alta.

Paul
25th November 2005, 13:13
Mah tu stii cum s-a calificat Marseille in UEFA...
La penalty-uri ... cu Germinal , o echipa de super desculti

Si asta nu i-a impiedicat sa bata la Moscova , pe detinatoarea trofeului ...
SI Marseille e a 5-a sau a 6-a echipa a Frantei , in momentul de fata ...
------
Apoi nu ne purta noua de grija ... daca batem pe Halmstad 100 % ne calificam.

Stiu ca te-ai gandit la acel clasament cu 4 echipe - fiecare cu 7p.
Aia e situatia ideala pentru noi , fiindca avem cel mai meserias golaveraj ==> Castigam grupa.

Din pacate vad ca tu pomenesti numele lui Jiji si Memelu , mai des decat o fac toti stelistii la un loc :no:

superchumbo
25th November 2005, 13:18
Deci, v-am spus, tineti minte si pe cine si cum a eliminat Halmstadt inainte de grupele UEFA ! CITITI MAI SUS CE AM SCRIS EU, CE SI CUM AU FACUT-O.
Si, in plus, stiti ce ziceau JIJI si MEME inainte de meciul cu Rosenborg !
Cu toate ca nu cred ca aia mai sant in stare de vreo surpriza, pt. ca sant foarte slabi, poate atunci a fost doar intamplare ca s-au calificat. Dar ... stiti ca mai exista un dar ... Si 1% sanse conteaza, asa cum a fost cu Rosenborg.
Si mai luati in calcul si ca celelalte 3 echipe au tot 4 puncte, deci, doar victoria le aduce sigur calificarea, pt. ca dupa calculul hartiei, vor face si ele 7 puncte. Dar astea-s calcule reci, realitatea poate fi alta.


Poate ce Halmstadt e din aceiasi zona geografica cu Rosenborg, dar in mod sigur tu NU esti Nostradamus

Iar ce zice Gigi, MM sau Remy n-are legatura cu ce se va intampla in teren

Paul
25th November 2005, 13:34
intre Halmstazi si Rosenborgi e o mica diferenta

Jucatorii lui Rosenborg aveam impreuna 500 de meciuri in Champions League , iar cei de la Halmstad nici nu stiu cum arata UCL.

Apoi Rosenoborgii au eliminat Olympiakos`ul din Liga...

remy
25th November 2005, 13:48
Da, e tare de tot Olimpiakos, mama ce legaturi faci !!! E clar, Olympiakos, dupa judecata ta, e cea mai tare echipa, de s-a calificat din grupe de n ori. Au fost ciuca batailor mereu in Ch. League, sa stii asta. Si daca nu dadea gol in ultimele minute Rosenborgul cu Olympiakos, ramaneau si ei de caruta. Ce aberatii ca Rosnborg e o echipa tare ! Mai stii, ii ajunge la valoare pe Real Madrid, macar.

Eu am zis ca acei doi finuti conducatori s-au laudat ca vor spulbera pe Rosenborg de le vor merge fulgii, chiar pusesera pariuri grase ! (ce bine-mi pare ca ... stiti voi versurile). Si tocmai finutu i-a tradat ! Lauda de sine nu miroase a bine.
JIJI a spus ca pt. el doar Liga Campionilor conteaza, deci, in Cupa UEFA orice rezultat n-are nici o valoare (chiar a spus asta, nu glumesc).
Si de orbi ce santeti, nu vedeti ca am spus mai sus ca nu cred ca Halmstadt s-a calificat in grupe pt. ca e mai buna ca Sporting. E chiar o echipa de desculti, cum spun unii. Dar sa nu se avante unii ca-i vom sparge, ca mi-e mila de voi sa nu regretati, sau sa patiti ceva. Patimas mai e fotbalul pentru unii ! Auzi aberatie incredibila : <<< Jucatorii lui Rosenborg aveam impreuna 500 de meciuri in Champions League >>> ! Poate ai vrut sa spui cu toate meciurile din campionatul si cupa lor ! De unde le scoti ?

Vladek
25th November 2005, 14:15
Mai remy... si care e problema daca Jiji si MM au aberat in declaratii inainte de meciul ce Rosenborg ? Inainte sa ma acuzi ca sunt "orb", "fanatic" sau mai stiu eu ce, mentionez ca nu imi plac nici una din cele 2 personaje mentionate mai sus. Daca ar fi dupa mine, i-as expedia de la Steaua de urgenta si as aduce un om serios ca patron.

Mai tii insa minte vremurile cand Borcica al vostru se rastea la ziaristi sa-l lase in pace sa se antreneze pentru CL ? Vezi ca n-au pus Jiji sau MM monopol pe aberatii... proprii vostri jucatori bat campii continuu, declarand ca o sa bata pe Heerenven... apoi pe Levski... acum pe TSKA, dupa aia o sa bateti pe Marseille.

Noi speram sa-i batem mar pe suedezi. De ce ? Fiindca sunt o echipa de mijlocul clasamentului la ei ( locul 10, cu 32 de puncte iar ultima retrograta avea 30 ). Fiindca la ora meciului vor veni dupa o luna de pauza. Fiindca sunt cea mai slaba echipa din grupa, 3 infrangeri si au luat vreo 8 goluri si au dat unul singur. Asa ca da-ne voie sa fim optimisti. OK ?:yeah: :yeah:

SORENSEN
25th November 2005, 14:31
"Halmstads vine la Bucureşti &#238;n excursie"

Presa sudeză consideră că formaţia Halmstads BK va veni &#238;n excursie la Bucureşti, pentru ultimul joc din grupa C a Cupei UEFA, după ce a pierdut, scor 1-3, &#238;nt&#226;lnirea disputată &#238;n compania echipei italiene Sampdoria.
"Halmstads avea şanse mici de calificare &#238;n primăvara europeană. Aseară, şansele au devenit nule, după &#238;nfr&#226;ngerea de la Goteborg, &#238;n faţa Sampdoriei. Ultimul joc, de la Bucureşti, cu Steaua, nu va fi altceva dec&#226;t o excursie lungă şi obositoare", notează cotidianul Aftonbladet, &#238;n materialul ce poartă titlul "Halmstads bătută măr &#238;n Cupa UEFA".

Site-ul footballdirekt.com este de aceeaşi părere: "Meciul cu Steaua, de miercurea viitoare, este c&#226;t se poate de nesemnificativ".

"Halmstads a &#238;nceput bine jocul cu Sampdoria. Mult mai bine ca meciul cu Hertha Berlin, pierdut cu 1-0. Iar golul marcat de Duşan Djurici, după o combinaţie frumoasă, le dădea speranţe celor 3.126 de spectatori prezenţi la meci. Dar, cu trecerea timpului, Sampdoria s-a dovedit o nucă prea tare pentru Halmstads", precizează site-ul suedez.

"Visul european s-a stins", titrează cotidianul Hallandsposten, care consideră că scorul final a fost decis de greşelile individuale. "Sampdoria nu a fost net superioară formaţiei suedeze. Doar greşelile individuale au făcut ca jocul disputat pe o ploaie morocănoasă şi pe un v&#226;nt puternic să se termine cu scorul de 1-3", notează cotidianul suedez. Prosport.ro

Periculos,periculos...

dede
25th November 2005, 14:42
mai bine stau acasa...nici nu se mai obosesc cu drumul, si poate daca vin vor pierde cu o diferenta mai mare de 3 goluri...glumeam :P
oricum, jucatorii nu trebuie sa ia meciu asta ca si castigat

Paul
25th November 2005, 14:56
sper sa nu ninga ca atunci se simt suedezii ca acasa :P

alejandro
25th November 2005, 15:01
si daca nu ninge ci doar ploua jucam in mocirla...atunci ne simtim noi ca acasa...

don_denver
25th November 2005, 15:25
nu conteaza cine se simte acasa...ci cine bate....:D

SORENSEN
26th November 2005, 22:03
IN VEDEREA MECIULUI CU HALMSTADS DE MIERCURI 30.11.2005 - ORA 21:45 - CONDUCEREA CLUBULUI STEAUA VA INTREPRINDE TOATE DEMERSURILE PE LANGA ADMINISTRATIA RATB PENTRU A ADAPTA PROGRAMUL MIJLOACELOR DE TRANSPORT IN COMUN LA ORA DE TERMINARE A MECIULUI.
www.steauafc.ro
Hai la meci ,desi pare ca e usor dar va fi greu hai sa-i incurajam sa facem 7 puncte.

SORENSEN
28th November 2005, 01:01
Hmmm nu pot merge la meci ,dar il voi vedea la TV sper ca pot...

Ioca10
28th November 2005, 22:06
Hai ca ne vedem cu toti in templu la meci sa ducem campioana spre primavara:ok:

SORENSEN
28th November 2005, 22:45
Halmstads a sosit la Bucureşti fără doi atacanţi

Formaţia Halmstads BK a sosit, la Bucureşti, &#238;n vederea partidei cu Steaua, din Grupa C a Cupei UEFA, fără doi jucători exponenţiali, islandezul Gunnar Heidar Thorvaldsson, accidentat, şi internaţionalul ghanez Yaw Preko, al cărui contract cu gruparea suedeză va expira miercuri.
"Preko nu a venit la Bucureşti pentru că nu a ajuns la un acord cu conducerea pentru prelungirea contractului. Am avut o discuţie cu el, doreşte o mărire de salariu şi, &#238;n condiţiile &#238;n care are alte oferte, nu puteam să mai contez pe el.", a declarat antrenorul Janne Andersson.

Tehnicianul suedez va avea la dispoziţie pentru partida de miercuri, cu Steaua, doar trei atacanţi: brazilianul Eduardo Delani şi suedezii Patrik Ingelsten şi Joel Johansson, ultimul &#238;n v&#226;rstă de 19 ani.

"Cu Steaua ne aşteaptă cel mai greu meci din grupă. Sperăm să obţinem cel puţin o remiză, pentru că nu este deloc plăcut să termini grupa cu 0 puncte. Am avut mult ghinion cu Sampdoria şi am fost foarte aproape de un egal cu Hertha. Jucătorii sunt &#238;nsă destul de obosiţi, pentru că este al 44-lea meci pentru noi &#238;n acest an", a precizat Andersson.

Janne Andersson a declarat că nu ştie multe despre Steaua, dar că marţi va afla mai multe detalii. "Am avut un trimis special la Bucureşti, care a văzut Steaua &#238;n două jocuri. M&#226;ine voi afla exact", a precizat antrenorul suedez, care vede pe Steaua, Sampdoria şi "cel mai probabil" Hertha Berlin calificate &#238;n primăvara europeană din grupa C.

Fundaşul Tommy Jonsson a declarat, la sosirea pe Aeroportul Henri Coandă, că obiectivul formaţiei Halmstad &#238;n deplasarea de la Bucureşti este c&#226;ştigarea partidei cu Steaua. "Noi nu suntem aici &#238;n vacanţă, am venit să c&#226;ştigăm. Sunt sigur că va fi un meci greu. Pentru noi este unul important, av&#226;nd &#238;n vedere că este ultimul din grupă", a afirmat Jonsson.

Fundaşul Per Johansson a declarat că nu ştie prea multe despre formaţia Steaua, dar este conştient că partida de miercuri va fi una dificilă. "Nu cunosc prea mulţi jucători de la Steaua, ştiu &#238;nsă că este o echipă bună şi va fi greu pentru noi. Noi ne-am pregătit bine pentru acest meci, nu am venit &#238;n excursie aici", a spus Johansson.

&#206;ntrebat dacă ştie că formaţia Steaua are probleme cu antrenorul Oleg Protasov care intenţionează să plece, Per Johansson a răspuns: "Nu, nu ştiam. Dar dacă au probleme este bine pentru noi".

Partida Steaua Bucureşti - Halmstads BK, cont&#226;nd pentru etapa a IV-a a grupei C din Cupa UEFA se va disputa miercuri, pe stadionul "Steaua", de la ora 21.45. PROSPORT.RO

RstInPc
29th November 2005, 08:15
Steaua intalneste cea mai slaba echipa din grupa. Ar fi culmea sa nu castige.

4star
29th November 2005, 10:38
Victorie Steaua.

Ma uimeste tampenia unor reporteri. Am vazut aseara la stiri cum ii intrebau pe fotbalistii suedezi la sosirea pe aeroport, daca cumva au venit in vacanta.
Daca eram eu il scuipam in ochi. Cum poate fi atat de cretin si prost crescut sa intrebe un fotbalist profesionist daca este in vacanta la un meci de cupa UEFA?
Si dovada de lipsa de respect pentru adversari, .. .

MariusTR
29th November 2005, 10:38
PREGATITI-VA PENTRU FIESTA... maine joaca campioana Romaniei si va zdrobi niste suedezi

alejandro
29th November 2005, 10:50
sper ca jucatorii sa nu fie afectati de schimbarile prevazute la steaua...

walt.mann
29th November 2005, 11:03
Trebuie sa joace pentru Protasov, pentru noi, dar si pentru ei. Aa, bineinteles, si pt. Oli, sa aiba si el sansa sa antreneze in primavara europeana...
Batem fara probleme.

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 11:18
In gsp de azi..scrie "Alarmă pentru Protasov &#238;naintea meciului de m&#238;ine seară cu Halmstad. Rădoi (foto) este &#238;n pericol de a nu putea intra pe teren &#238;mpotriva suedezilor. El a jucat &#238;n ultima etapă de campionat, la Petroşani, av&#238;nd o infecţie la unul dintre degetele de la picior. Din cauza faptului că a evoluat toate cele 90 de minute ale meciului cu Jiul, problema medicală i s-a agravat, astfel că &#238;n acest moment titularizarea lui a devenit incertă.

Dacă n-ar putea juca m&#238;ine, pentru Mirel ar fi al doilea joc consecutiv din grupa C a Cupei UEFA c&#238;nd ar absenta din trupa lui Protasov, el nejuc&#238;nd nici la Genova, &#238;mpotriva Sampdoriei, din cauza accidentării la gleznă din derby-ul cu Rapid.

Nu s-a antrenat aseară
Faptul că situaţia medicală a lui Rădoi este complicată a fost confirmată de absenţa lui de la antrenamentul Stelei de aseară, penultimul &#238;naintea confruntării cu suedezii. Mirel nici măcar nu a ieşit pe teren pentru a efectua alergări, răm&#238;n&#238;nd la vestiare, sub atenta supraveghere a medicului echipei Radu Paligora, care face eforturi să-l recupereze."
Doamne,sper sa-si revina..ma ingrozeste gandul ca lovin ii va lua locul:((
MIREL RADOI HEI HEI!!!!

MariusTR
29th November 2005, 11:48
Radoi ar fi o pierdere importanta e adevarat... dar si asa batem sunt sigur.

don_denver
29th November 2005, 11:54
vb "fratilor" nostri dinamovisti....vom avea un alt antrenament oficial..:D

alejandro
29th November 2005, 12:02
sa nu ne stricam si noi ca ei...la cate antrenamente oficiale au avut...acum si antrenamentele li se par meciuri oficiale:D

don_denver
29th November 2005, 12:03
da..mey/...da la antrenamente nu ei bataie....sau cel putin steaua inca nu a ajuns acolo..:D

alejandro
29th November 2005, 12:08
la antrenamente nu iai bataie in mod oficial,da tot poti sa iai:D

MariusTR
29th November 2005, 12:51
Sa avem pardon... Dinamo mananca bataie in orice situatie, nu numai la antrenamente... aici excludem accidentele bineinteles :D

dede
29th November 2005, 15:16
castigam...fara nici un gol primit, mai ales ca aia stau cam prost cu atacantii...4-0 :P

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 16:30
vb "fratilor" nostri dinamovisti....vom avea un alt antrenament oficial..:D
DON,STELISTII nu au frati!Asa cum MILANISTII nu au "cugini"!
Am obs ca biletele sunt mult mai ieftine decat la mec cu RC Lens,o fi pt ca meciul se joaca la 21:45,u know..RATB stuff?
LUPTA STEAUA!

uti2102
29th November 2005, 18:00
Motivul cred k este frica de un oarecare dezinteres al publicului, avand in vedere calitatea mai... precara a adversarului. O fi shi anotimpul, shi ora, poate shi RATB-ul...
Oricum, eu sper sa fie spre 25 000 pe Ghencea, daca nu chiar plin. Sa ducem echipa in primavara shi sa-i multzumim lui Protasov !

SORENSEN
29th November 2005, 19:01
Din pacate interesul este extrem de scazut ,cred ca nu vor fi mai mult de 10-12000 de oameni la meci...

Hipgnosis
29th November 2005, 19:27
O spun din start, nu de Halmstad ci de Steaua!
La mondialul din '90, toata lumea zicea ca batem Camerun si am batut URSS, finalista CE1988.
La mondialul american toti speram sa batem Elvetia si am facut...1-4.
Franta 1998...Egfal cu Tunisia! Si ex. pot continua!
Cand a avut in fata advesrari puternici Steaua a jucat motivat, si a obtinut rezultate bune! Cand a jucat cu adversari considerati mai slabi, a dat gres! De asta mi-e frica, de mentalitatea si de modul in care jucatorii vor aborda jocul!
Sper totusi sa batem, primavara e prea aproape!

uti2102
29th November 2005, 19:39
Din pacate interesul este extrem de scazut ,cred ca nu vor fi mai mult de 10-12000 de oameni la meci...
Din ce-am auzit eu biletele se cam vand ca painea calda. Nu cred k s-au vandut doar 3000 de bilete !

dede
29th November 2005, 21:45
daca nici acuma nu va veni lumea la stadion...atunci cand? ne calificam in primavara, dupa un meci in care jucatorii stelisti ar trebui sa bata la scor...chiar daca e cam tarziu...daca vom intra in gr ucl tot de la ora asta vom juca...

fia
29th November 2005, 21:47
Mie imi este frica pentru steaua tocmai pentru ca joaca cu o echipa atat de slaba. Daca era ceva mai bunicica, nu era nici o emotie, asa ca favoriti certi imi este putin teama....

Sper sa bata si de ce nu sa se califice de pe locul 1 :)

SORENSEN
30th November 2005, 00:19
Sa vedem cat s-a schimbat mentalitatea...de la nefericitul meci cu Rosenborg.

saphicus
30th November 2005, 00:29
Un singur lucru vreau sa precizez in legatura cu meciul asta si anume ca
intr-un meci international care are loc acasa, in Ghencea, Steaua se mobilizeaza exemplar cu orice echipa de orice nivel din afara tarii. Acest lucru ii confera Stelei renumele dobandit de ceva vreme, in comparatie cu alte echipe din tara. Si o face in acest mod pentru urmatoarele motive:
- In meci oficial international beneficiaza, in general (cu mici exceptii), de un arbitraj neutru si nepartinitor.
- Jocul Stelei impotriva unei echipe straine, are unele particularitati, adversarul nereusesind intotdeauna sa-l contracareze pe parcursul celor 90 min.
- Tonusul psihic foarte bun si mentalitatea de invingator in orice situatie.
- Efort maxim, fara menajamente, tenacitate si spirit de sacrificiu.

La toate acestea se adauga un lucru pe care eu il consider ESENTIAL si anume ca acolo, in Ghencea, terenul "vibreaza" de ispravile unei echipe care in istoria sa, a depasit formatii de prim rang, din Europa, iar publicul spectator si telespectator, vibreaza si el intr-o stare de perfecta rezonanta!!
O fi acest lucru, oare, hotarator in obtinerea de performante constante ale Stelei in Europa? Foarte posibil !!!!!!
FORZZZAAA STEAUAAAAAAAAAAAAAAA!!! SUCCES!!!/hello /hello /hello /hello /hello

P.S. Exceptiile, CONFIRMA REGULA!!!

don_denver
30th November 2005, 00:51
O spun din start, nu de Halmstad ci de Steaua!
La mondialul din '90, toata lumea zicea ca batem Camerun si am batut URSS, finalista CE1988.
La mondialul american toti speram sa batem Elvetia si am facut...1-4.
Franta 1998...Egfal cu Tunisia! Si ex. pot continua!
Cand a avut in fata advesrari puternici Steaua a jucat motivat, si a obtinut rezultate bune! Cand a jucat cu adversari considerati mai slabi, a dat gres! De asta mi-e frica, de mentalitatea si de modul in care jucatorii vor aborda jocul!
Sper totusi sa batem, primavara e prea aproape!
o fi si asa hip..dar deh..optimismul..bate pesimismul..si de multe ori bate si realitatea..stiu ca meciurile nu se aseamana unul cu altul...dar..deh..eu zic ca batem...:D

MariusTR
30th November 2005, 08:32
Stie careva daca vom juca in 12... adica daca vom avea stadion full?
Simt nevoia unui vuiet ingrozitor diseara... vreau valuri si urale... vreau sa-i bagam pe nordici in poarta cu tot cu varfuri.
Cu stadionul plin batem de la 4-0 in sus.
Deci ... spuneti va rog un nr. de spectatori...

alejandro
30th November 2005, 10:10
habar n-am marius...da' tu nu poti sa rabzi pana diseara sa afli?:P

don_denver
30th November 2005, 10:12
va fi si al 12-lea mai ales ca incep ultimile meciuri ale lui oleg..trebuie luat la revedre intr-un mod cat mai placut

alejandro
30th November 2005, 10:18
poate-l facem sa se razgandeasca totusi...parca nici el n-ar fi prea sigur ca vrea sa plece....acolo il asteapta bani,aici mare performanta...

don_denver
30th November 2005, 10:24
tu ce ai face alejandro in locul lui?el a zis ca din cauza familiei pleaca..dar tu , ce ai face?

alejandro
30th November 2005, 10:31
din cauza familiei?familia lui traieste la Dnepropetrovsk?
nush,ce sa zic,eu credeam mai mult ca e din cauza banilor...sincer,intre 180 mii si 1 mil,e ceva diferenta,da daca e familia...nush,cred ca inca juma de an n-ar fi chiar sfarsitul lumii,in plus ca de sarbatori pot sa vina ei la mine sau eu sa merg la ei...
deci ca sa-ti rapund,daca banii n-ar fi o problema,ci doar familia,cred ca juma de an as mai sta la echipa cu care am mari sanse sa fac mari performante...

Hipgnosis
30th November 2005, 11:11
Don Denver: Spuneam doar de ce imi este frica. Sper totusi sa batem, si chiar la scor/hello , jucam totusi in ghnecea, ACASA, unde nu am pierdut un meci in cupele europene de f mult timp!
Cat despre Oleg, plecarea lui iminenta nu cred ca va putea fi suplinita de vreun antrenor din tara. Pt. cota de piata pe care o are Oleg este un antrenor extraordinar. Insa poate ca si problema familiala coroborata cu cea financiara il vor face sa plece. Eu personal il inteleg, se intoarace ACASA pe bani de 5 ori mai mult. Cine n-ar face-o?
Cu totii in Ghnecea, pentru Steaua dar si pentru Oleg!:yeah:

dragos_popa17
30th November 2005, 11:17
Declaratiile suedezilor imi amintesc de declaratiile finladezilor inainte de meciul cu Cehia. Ii batem pentru ca stim ca putem da' si pentru ca stim ca ne pot si incurca. Jucatorii vor intra foarte determinati, asta mai mult ca sigur.

don_denver
30th November 2005, 11:22
@hip am inteles de la inceput..ce vroiai sa zici....si ai dreptate....
@dragos_popa de la declaratii pana la fapte e drum lung..vom vedea deseara
@sasha plecam...pt familie..nu ma intereseaza banii..ci familia...e mult mai importanta....

MariusTR
30th November 2005, 12:09
:P
Care vor intra nedeterminati, noi sau ei ? ... ca orisicum privim problema ( adicatelea din orice unghi ) ii batucim pe nordici de nu o sa mai stie pe unde sa ajunga acasa :ok:

Neamtu
30th November 2005, 12:49
Stie careva daca vom juca in 12... adica daca vom avea stadion full?
Simt nevoia unui vuiet ingrozitor diseara... vreau valuri si urale... vreau sa-i bagam pe nordici in poarta cu tot cu varfuri.
Cu stadionul plin batem de la 4-0 in sus.
Deci ... spuneti va rog un nr. de spectatori...
Cand am fost ieri sa iau bilete era destul de aglomerat pe la casele de bilete. Din ce se aude pe aici se pare ca vom fi 12.:ok:

MariusTR
30th November 2005, 12:52
Inca o intrebare, domnilor... cum e vremea in Bucuresti?
Vremea va fi de partea noastra? si asta conteaza... stim cu totii ca Steaua are nevoie de un teren si o vreme cat de cat acceptabila pentru a dezlantui infernul. Asa am facut si cu Lens cand i-am ingenunchiat. O vreme cu ploaie sau , cine stie , chiar zapada, scade din spectacol....

PS: Io nu sunt acum in Bucuresti, si vreau sa aflu de la voi, nu de la ametitii de la TV. /hello

Neamtu
30th November 2005, 13:23
Cerul este variabil, vantul bate slab pana la moderat.:happy
Serios vorbind, sunt cativa nori dar nu cred ca o sa ploua. Nici nu e frig, asa ca o sa vina lume multa. Cu alte cuvinte vremea tine cu noi.:ok:

Sevilla
30th November 2005, 14:21
Meci extrem de important ! Zi extrem de importanta.
VIctorie inseamna calificare in primavara europeana !
In primavara anului 2006, cand vom aniversa 20 ani de la victoria de la Sevilla ...
Poate vedem supercupa europei : Steaua - FC Barcelona :P

4star
30th November 2005, 14:24
Cred ca o sa fie multi suporteri pe stadion. Am vrut sa imi cumpar bilet dar nu mai erau decat la peluza II si la fotolii (in Magazinul Unirea). Nu shtiu la stadion ce bilete or mai fi, dar oricum MM a zis ca s-a vandut tot la tribuna II. Asa ca o sa fie atmosfera super pe stadion.
Poate se razgandeste si Protasov si nu mai pleaca daca vede ca este dorit de suporteri, asa ca cine merge pe stadion sa scandeze numele lui.

@sevilla "Poate vedem supercupa europei : Steaua - FC Barcelona"

SI poate ii mai si batem inca o data.

maximus3ad
30th November 2005, 15:07
Hai Steaua, Hai Protasov - cred ca nu ii lasa Oleg sa joace oricum, el a spus ca cele trei puncte sant vitale ca si oxigenul, inseamna ca el a lucrat la moralul echipei si vor fi determinati si gata de victorie, Doamne ajuta!!!

dede
30th November 2005, 15:58
castigam...cu 4-0, dupa un meci fff bun facut de stelisti...iar stadionul trebuie sa fie full...ca sa vada si Oleg ce pierde daca pleca...

GruppoApparte
30th November 2005, 16:43
Na Na Na ForZZZZZZZZZZZZa SteAuA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

don_denver
30th November 2005, 16:50
inca 5 ore...pana la vacarm....:D...si apoi inca doua pana la sarbatorirea primaverii din decembrie..:D

nicu26
30th November 2005, 16:51
Victorie Steaua!!!

dede
30th November 2005, 16:55
inca un pic...si suntem in primavara...inca nici iarna nu a inceput, dar noi vom fi in primavara...europeana...:P

dumy84
30th November 2005, 17:29
Victorie STEAUA cu 3-0. Nu cred sa avem probleme cu suedejii :D.Sper sa sarbatorim dupa meci o noua calificare in primavara europeana.:)

Lucky_OLD_G's
30th November 2005, 17:29
sa nu fim asa sigur ca doar nu joaca steaua singura......trebuie avut grija cu vikingi aia...............3-0 la final oricum::D:D

uti2102
30th November 2005, 17:31
Ole ole ole ole ole ole !!!
Mi-e un dor nebun de stadion. N-am mai fost cred ca de o luna, de la meciul cu Bacaul ! Dar e atat de indepartat incat am toate shansele sa ma inshel !!!
Sper ca baietzii sa intre pe teren determinatzi shi cu mintea limpede. Sunt sigur ca Protasov ii va monta shi ca Mirel ii va ghida cum se cuvine din teren. Iar noi vom fi acolo, in stadion, facand o atmosfera de zile mari ! SPER SA CASHTIGAM ! VOM CASHTIGA !!!
FORZA STEAUA !!!!!!!!!!!!!
/hello

PS : Am plecat !!! SPRE PRIMAVARA ! :yeah:

GruppoApparte
30th November 2005, 17:51
ce greu trece timpu asta ... is nerabdator sa vad o caruta de goluri in poarta celor de la Halmstad ........ beyyyy stati ca viu si eu spre primvara :P faceti loc
5-0
dica min26 si min 69
iacob min 14
nicolita min 78
cristea min 91

dede
30th November 2005, 18:06
inca 3 ore...intr-adevar gruppo, greu mai trece timpul...

delaparis
30th November 2005, 18:19
Stie cineva ce echipa va trimite Protasov din start ?

SkyWalker
30th November 2005, 20:06
Steaua 10 - 0 Halmstad
Exista 10 feluri de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg :lol:

Iata si o faza in care Ogararu va opri unul dintre putinele atacuri ale oaspetilor:
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=8638&stc=1&d=1133377326

KLMN
30th November 2005, 20:46
Eu m-as multumi si cu 1-0. Ne trebuiesc 3 puncte si suntem in primavara europeana. Vad ca sunt foarte multi optimisti, de multe ori prea mult optimism strica. Calculele hartiei arata ca poate fi o victorie la scor a Stelei, sdar sa vedem ce va fi in teren.
Opinia mea: Daca Steaua va face un meci frumos, de spectacol si va reusii sa inscrie multe goluri, atunci merita sa ajunga pana in finala. Hai Steaua !!!

GruppoApparte
30th November 2005, 20:50
singura schimbare se pare ca va fi Lovin in locul lui Radoi , dar nu se stie nimik inca sigur .... in rest

khamutowsky (sau cum se scrie)

ogararu .... goian ........ ghionea ...... nesu

nicolita .... radoi(lovin).. paraschiv ... bostina

iacob ..... dica

:)) astias jucatori aseazarea numa protasov o stie :P

SkyWalker
30th November 2005, 21:04
Hai ca nu sunt chiar asa optimist, ce dreaqu, ca 10 in baza 2 inseamna 2 in baza 10 :P

AxinTe
30th November 2005, 21:05
bate steaua .. gol in ultimele minute!

Sevilla
30th November 2005, 21:20
traiasca salomir

Dennis
30th November 2005, 21:21
bate steaua .. gol in ultimele minute!

lol? poate al 3-lea sau 4-lea gol in ultimele minute...

si btw, nu cred ca avem voie cu albitru roman la un meci cu echipe straine...

Swisstec
30th November 2005, 21:44
Imi voi pune tot forumul in cap, dar sper sa bata Halmstad!!! Numai pentru ce-a facut la Petrosani!!! Johansson, da-le gol becaliotzilor!!! Dar va fi greu pentru ca arbitrul e cu Steaua, doar e Salomir!!!:D

zaha
30th November 2005, 22:02
degeaba speri swisstec, Steaua bate sigur; oricum JIUL MERGE IN DIV B; pt ceilalti eu am pariat ca halmstad nu da gol

Gabriel28
30th November 2005, 22:39
deja vu? (Steaua vs Rosenborg). aceasi treaba, steaua vs echipa nordica slaba, un gol la pauza, multe ocazii ale noastre, aia scapa rar pe contra atac. sper totusi...sa nu dea si astia gol in ultimele 5 minute.

Swisstec
30th November 2005, 22:41
Aham... O sa retrogradeze JIUL la fel cum va pierde Steaua in seara asta!:D

Sevilla
30th November 2005, 22:47
19:45 HT Sampdoria (Italy) 0 : 0 Hertha (Germany)
19:45 HT Steaua (Romania) 1 : 0 Halmstad (Sweden)

In acest moment suntem calificati !
Mai intai sa ne vedem cu sacii in carutza , apoi putem discuta despre locul 1 , 2 sau 3...

Oricum in Sampdoria - Herta orice rezultat ne convine!

x2 - calificare asigurata din seara asta
1 - se configureaza acea grupa cu 4 echipa , cu cate 7p , din care Steaua se poate califica de pe primul loc !

The Surveyor
30th November 2005, 22:48
1-0 la pauza, dupa 45' de fotbal mestesugaresc.

HAI ROMANIA!

GruppoApparte
30th November 2005, 23:12
GOL: Goian (Steaua) - Goian inscrie printr-o lovitura de cap din 10 metri, dupa o centrare primita de pe partea stanga!
gOOOOOOOOOOOOOOOOOOl
2-0
la genova tot 0-0

Vladek
30th November 2005, 23:15
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Magica Steaua !! Goian loveste din nou !!

Suntem in primavara europeana !!
PS : Swisstec esti PENIBIL frate. Ia vezi, ca nici Halmstad nu prea a trecut centrul terenului ; nu cumva o fi si pe-aici vreun blat ? Spune-ne, atoatestiutorule !

Hipgnosis
30th November 2005, 23:17
Spasiba Oleg, o noua seara de vis in Templul Fotablului Romanesc
2-0 si avem sanse imense sa terminam pe primul loc grupa

Hipgnosis
30th November 2005, 23:19
Iacob is the man

7 goluri in cupa uefa

min 72

Vladek
30th November 2005, 23:19
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Steaua !!! Jancker isi face si el treaba si golaverajul creste, creste, creste ..../hello /hello /hello /hello /hello /hello

GruppoApparte
30th November 2005, 23:20
hahahahh yepaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 3-0 ... campioniiiiiii campioniiiiiii ole ole ole
GOL: Iacob (Steaua) - Nicolita insista pentru o minge, o recupereaza, ii paseaza lui Iacob, acesta patrunde in careu, suteaza din 9 metri lateral dreapta si inscrie

maximus3ad
30th November 2005, 23:21
GooooL Iacob, atacantul meu favorit :)

The Surveyor
30th November 2005, 23:21
Minutul 73:
Steaua - Halmstad 3-0
Sampdoria - Hertha 0-0
Clasament:
1. Steaua 7 pct:3 meciuri
2. Sampdoria 5:3
3. Hertha 5:3
4. Lens 4:3
5. Halmstad 0:4

The Surveyor
30th November 2005, 23:27
Minutul 80:
Sampdoria a reusit doar un sut pe spatiul portii lui Fiedler. In continuare 0-0 la Genoa. Steaua este ca si calificata in 16-imile Cupei UEFA, care se vor disputa pe 15 si 23 februarie 2006.

Gabriel28
30th November 2005, 23:28
m-am linistit!!! :D :D :D :D ole ole ole ..inca un gol, asa de spectacol? :D

The Surveyor
30th November 2005, 23:36
La Genoa s-a intrat in min. 90. Genovezii nu gasesc drumul spre poarta adversa (din 9 suturi spre poarta, numai unul a nimerit tinta). 0-0

GruppoApparte
30th November 2005, 23:37
gata la Genova
inca ceva bun pt noi : Grasshoppers 2-3 Dnipro

The Surveyor
30th November 2005, 23:40
S-a terminat la Genoa 0-0. Steaua e calificata 100%, italienii si nemtii isi joaca sansele in ultima runda.

Bravo Radoi et comp. !

strainu
30th November 2005, 23:41
Interesant ca steaua joaca cu un balon alb-visiniu...
Gradinescu acelasi lingau etern.... Cica "gazonul este in conditii foarte bune.." Mai bine jucau pe stadionu politehnicii
In rest..vorba unui prieten: "prieteni nordici...ramaneti la handbal". Ma rog, nu are in totalitate dreptate, in definitiv Rosenborg a cam maturat cu steaua.. :P

apparte
30th November 2005, 23:42
Cine e pe primul loc?Steaua eeee,Steaua eee!!!Suntem calificati!

maximus3ad
30th November 2005, 23:43
Steaua si-a facut datoria acuma urmeaza Dinamo si Rapid

The Surveyor
30th November 2005, 23:44
Interesant ca steaua joaca cu un balon alb-visiniu...


Va doresc, ca maine, sa jucati si voi cu un balon rosu-albastru si sa-i bateti pe greci.

Swisstec
30th November 2005, 23:45
Chiar trebuia sa se faca blatul la Petrosani??? Pacat... Felicitari, dar o spun printre dintzi, nu uit ce-au facut la Petrosani! Avem o echipa in primavara, inca una cu in picior si jumatate in primavara(Rapid) si inca una, saraca, care nu prea mai are sanse, din pacate!
O veste buna pentru mine si prietenii mei din "principat":D: Slavia Praga-AS Monaco 0-2(Maoulida 11', 71')!!!
Nu este decat baloane alb-albastre, alb-visinii, alb-rosii, galben-albastre si cam atat.:)

lupisor lupetto
30th November 2005, 23:49
Bravo Steaua :)

Swisstec
30th November 2005, 23:49
Vladek, acum terenul a fost de vina!:D Ce sa mai! V-atzi dorit mai mult victoria!:D Nesu a inceput sa le cam greseasca...frate!:)

maximus3ad
30th November 2005, 23:50
Daca face Steaua 0-0 cu Hertha se califica de pe primul loc

Vladek
30th November 2005, 23:56
Vladek, acum terenul a fost de vina!:D Ce sa mai! V-atzi dorit mai mult victoria!:D Nesu a inceput sa le cam greseasca...frate!:)

Din partea mea, n-are decat sa greseasca tot asa ... si Steaua sa castige tot cu 3-0 !! Bravo Steaua ! Bravo baieti ! Si mai ales bravo Mirel Radoi, jucator de care "marele antrenor" Piturca :rosu: n-are nevoie la nationala !:rosu:

chip
30th November 2005, 23:59
Stie careva care sunt criteriile de departajare in caz de egalitate?

Swisstec
30th November 2005, 23:59
Da, aici itzi dau dreptate, parca Ovidiu Petre e mai bun...:mda: Cu Hertha va va fi mai greu, dar nu Steaua a trecut de Valencia???:ok:
Primul criteriu este meciul direct. Avand in vedere ca Steaua a invins doua echipe in grupa, e clar ca se califica mai departe!
Este trecut de ora 00:00, este 1 DECEMBRIE, ZIUA NATZIONALA A ROMANIEI!!! La multzi ani!:D:D:D

delaparis
1st December 2005, 00:02
Bravo Steaua !!!

Buna echipa a facut Protasov asta ... chiar daca suedezii sunt slabi Steaua s-a prezentat ca o mare echipa.

Ps Piturca e pe alta lume....

Hipgnosis
1st December 2005, 00:03
Da, aici itzi dau dreptate, parca Ovidiu Petre e mai bun...:mda: Cu Hertha va va fi mai greu, dar nu Steaua a trecut de Valencia???:ok:
Primul criteriu este meciul direct. Avand in vedere ca Steaua a invins doua echipe in grupa, e clar ca se califica mai departe!


Ba nu ! Primul criteriu sunt punctele :rosu: , apoi golaverajul. Daca egalitatea se mentine se califica echipa care are coeficientul UEFA mai bun. Asta chiar este o regula de tot *****ul, pt. ca ar fi trebuit sa fie invers, drept recompensa pt o echipa mai slaba care a reusit sa fie egala cu una mai buna:o:

Insa toate calcule sunte de prisos! STEAUA ESTE IN PRIMAVARA EUROPEANA /hello /hello /hello /hello /hello

dumy84
1st December 2005, 00:08
Au fost slabi suedezii, dar totusi a fost un meci de Uefa. Si Heerenven e o echipa slaba, cam de acelaisi nivel cu Halmstad si altii nu au reusit sa o invinga.....cu exceptia celor de la Fc National :D.Victoria Stelei este meritata si vine ca o confirmare a sezonului bun facut de echipa. SUPER OLEG PROTASOV-sper sa nu plece.:)

don_denver
1st December 2005, 00:09
bravoooooooooooooooooooo..steaua...am ratat pronosticul cu un gol....dar ce mai conteaza..suntem calificatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiii.....................

DanielAndrei
1st December 2005, 00:10
meci frumos, echipa frumoasa, pacat ca pleaca Oleg :(

dede
1st December 2005, 00:10
Felicitari STEAUA!!! vine vine primavara...:P

PS: meciurile directe nu sunt un criteriu de departajare...se joaca numai un tur...

Swisstec
1st December 2005, 00:11
Eu stiam ca se iau meciurile directe daca este egalitate... Ciudata noua regula...:mda:

Vladek
1st December 2005, 00:12
OK, analiza mai la rece. Ne-am temut prea mult de meciul asta. Am avut in fata o echipa sub mediocru, care nu prea a miscat in fata Stelei cu unica exceptie a cornerului din repriza 1, unde unii mai carcotasi ar putea spune ca a fost fault la portar. Dar ma rog, nu prea mai conteaza acum.
Jucatorii : Hamutovksi, nu prea e mare lucru de zis. Un reflex bun la cornerul ala, in rest nu prea a avut treaba. Ogararu : meci bun, sigur pe el cu veniri numeroase si utile in ofensive. Ghionea : sigur in aparare, si-a facut treaba. Goian : bun joc, culminat cu golul marcat. Nesu: a incercat multe, unele au iesit, altele nu. Paraschiv : muncitor ca de obicei, o evolutie buna. RADOI : excelent. Un gol ( cu un pic de noroc ), a dat siguranta si consistenta jocului echipei la mijloc si a reusit si o pasa de gol. FORMIDABIL. Nicolita : insistent si muncitor, ca intotdeauna. Bostina : Offf. Lucruri bune ( driblinguri, pase, un-doiuri ) urmate de ezitari, centrari slabe, pierdere de vreme. Cu un pic mai multa concentrare, reusea mult mai mult. Dica : hmm, n-a fost chiar o seara grozava. Dar a muncit, a intrat in combinatii, n-a stat degeaba pe teren. Iacob : Jancker al nostru, a lovit din nou ! Joc bun, incununat de a 7-a reusita in cupa UEFA. Florentin Dumitru, Cristea, Lovin : au intrat cand meciul era practic terminat. Nimic deosebit de remarcat.

A, ultimul lucru... ECHIPA A JUCAT FOARTE BINE. Si asta se datoreaza in mare masura unui om caruia stelistii ii datoreaza un MULTUMESC mare de tot si o rugaminte : Oleg Protasov, ramai cu noi ! Continua la Steaua !!

BlueEnergy
1st December 2005, 00:18
Intai de toate felicitari Steaua! Am mai postat pe undeva si am zis ca dupa parerea mea Protasov e peste Zenga. Steaua sub carma lui Zenga era o echipa defensiva! Cu Protasov, Steaua joaca un fotbal ofensiv si placut ochiului. Oricum cu Herta ne asteapta un meci f greu, nemti avand doar varianta victoriei daca vor sa mearga in primavara europeana!

dede
1st December 2005, 00:19
nu-i ciudata deloc...daca intr-un meci, de ex. Steaua - Halmstad, castiga Steaua (:P) nu ar fi normal sa se ia in considerare meciul direct deoarece Steaua a jucat acasa (cu un stadion full) in timp ce halmstad a jucat in deplasare...

Nexus
1st December 2005, 00:20
Hai sa va dau o veste buna.

basturk ( din cite vad io ) are 2 galbene.

Am scapat de un om periculos. 0-0 si sanatate. Sau daca o luam sa bata si Samp la Lens ca sa evitam locul 2.

In momentul de fata cam in toate grupele oricare din 1-3 poate fi 1 sau 3.
Asa ca as vrea sa evitam echipa din liga care totusi a jucat 6 meciuri foarte tari.

Swisstec
1st December 2005, 00:21
E ciudata partea cu acel coeficient UEFA... Nu e corect. Oricum Steaua nu se va confrunta cu asa ceva!

chip
1st December 2005, 00:27
Eu stiam ca se iau meciurile directe daca este egalitate... Ciudata noua regula...:mda:
Nu e chiar atat de ciudata. In definitiv nu se joaca 2 meciuri intre fiecare echipa astfel incat sa se ia in considerare rezultatele directe. Deoarece se joaca un singur meci, echipa care joaca acasa e, cel putin teoretic, avantajata. Mie mi se pare mai potrivit pentru sistemul in care se desfasoara in acest moment grupele in Cupa UEFA criteriul golaverajului.

P.S.
In caz de egalitate se aplica,urmatoarele criterii
a) diferenta dintre golurile marcate si cele primite
b) numarul de goluri marcate
c) numarul de goluri marcate in deplasare
d) coeficientul de club calculat pe ultimii 5 ani

saphicus
1st December 2005, 01:19
Dupa un joc fara menajamente, asa cum ii sta bine unei adevarate echipe de fotbal profesioniste in fata unui adversar modest dar foarte ambitios, Steaua
canta in cor: Vine ,vine primavara!!
Impresionant publicul din Ghencea care a umplut stadionul si a "vibrat" la unison pe parcursul celor 90 min! Admirabil atasament fata de culorile ros-albastre si fata de Oleg, omul care devine tot mai drag fanilor stelisti!!!
In opozitie cu atmosfera entuziasmanta din stadion, aceiasi nota discordanta a facut-o starea terenului desfundat, cu gropi si fara brazda, care in mod sigur A INFLUIENTAT JOCUL STELEI, echipa de departe mai tehnica decat adversara sa! Multe pase rafinate isi schimbau subit directia, balonul se ducea aiurea, jucatorii nu reuseau artificii tehnice, care in conditiile unei suprafete normale de joc puteau realiza scor mai mare!!
Bine ca se termina cu calvarul "tarlalei" din Ghencea!! Trebuia de mult facut acest lucru, pentru a menaja jucatorii!!
BRAVO STEAUA!! FIE CA ANUL 2006 SA FIE ANUL VOSTRU SI SA CUCERITI EUROPA!!!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Neamtu
1st December 2005, 02:13
Acu ajunsei si io de la meci dupa ce am luat berariile si shaormeriile la rand:D
V-au placut valurile? V-au placut ole-urile? Atmosfera europeana, nu altceva.
Jocul echipei, incantator. 1-2-uri pe un teren groaznic, devieri, pase cu calcaiul si bineinteles goluri. M-au uns pe suflet.
Nicolita si Radoi fenomenali. Primul a alergat ca un nebun 90 de minute, al doilea nic nu zici ca a jucat vreodata fundas de marcaj. :rosu: Pitzi
In ritmul asta nu stiu cine poate sa opreasca/hello

its a sport???
1st December 2005, 03:09
Un joc frumos ,pe un teren execrabil!In fata unei echipe de turisti veniti de pe plaja Turciei.De valoare apropiata Vasluiului.Asta e adevarul.Felicitari ptr. calificare!

Nea Vasile
1st December 2005, 03:54
Acu ajunsei si io de la meci dupa ce am luat berariile si shaormeriile la rand:D


Da' unde ai stat bre, ca nu te vazui? :D Ca-mi sareau toti in cap la fiecare gol :).

Io m-am temut nitel de jocul asta (suedezi, Suedia, va aduc astea aminte de un cosmar indepartat?), dar noroc ca ai nostrii s-au "montat" bine si nu si-au luat-o in cap (si pe cocoasa). 3 meciuri la rind fara gol primit? Cine e in poarta, Dida? :) Adevarul ca saracu' bielorusnac a facut aerobic aproape tot meciul, era de coma. Publicul a fost (aproape) extra, cu mici derapaje inerente la cintece cu "infinit" in coada, dar deh!, mai bine infinit decit batai in avion, banane peste gard sau alte 'monkey sounds"-uri :D (no offence pt albi-rosii si violetzi , bafta multa miine, bre, "pe ei pe mama lor" /hello )

Abia astept sa revad meciul de pe tiunar, ca-l lasai acasa sa suga. Frumos sfirshit de an european pe teren propiu pt Steaua, cine a fost acolo "cunoaste" :). Sa curga bericile, sa se haleasca shaormele! :D

lupisor lupetto
1st December 2005, 06:07
rezumatul meciului http://www.fcsteaua.ro/files/Rezumat_Steaua_halmstads_fcsteauaro_168770937.mpg

lupisor lupetto
1st December 2005, 06:31
Steaua ocupa locul al 11 in tabela coeficientilor pentru acest sezon in cupele europene http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/tcoef2006.html

Este chiar sub Milan si Real Madrid.

MariusTR
1st December 2005, 07:17
Buey, nene... n-am cuvinte. Merg ceas baietii... suntem peste tot ce misca in grupa noastra, suntem peste tot ce misca in Divizia A.
Suntem pe cai mari.
Vacarm a fost, asa cum merita Steaua acasa. La fiecare gol tribuna exploda intr-o forma invincibila de glorie.
4-0 cu Lens
3-0 cu Halmstads

ACASA NU PUTEM PIERDE, SUNTEM INVINCIBILI!