PDA

View Full Version : Steaua - Halmstad



Pages : 1 [2]

nicu26
1st December 2005, 08:30
Poate dupa aceasta victorie Oleg sa se mai gandeasca la o eventuala ramanere in Ghencea. Felicitari Steaua, felicitari Protasov!!

dragos_popa17
1st December 2005, 09:24
Ma gandeam aseara ca daca era si terenul bun, era vreo 6-0 in loc de 3-0. Stelistii au fost clar dezavantajati de teren aseara. Dar totul e bine cand se termina cu bine. /OLE/

alejandro
1st December 2005, 10:15
ce meci!!!din nou radoi a fost principalul nostru motor!!! a inscris primul,dupa care le-a dat siguranta jucatorilor ca pot castiga fara sa se precipite prea mult!!!mare jucator!!!
ce golaveraj nebun avem...7-0:happy

nicu26
1st December 2005, 10:45
Intradevar, un golaveraj care ar face invidioasa orice echipa. Sper ca si dupa meciul cu Hertha sa ramanem cu 0 goluri primite.

Tudose
1st December 2005, 10:49
A fost cel mai bun meci al Stelei pe care l-am vazut de la partida cu Valencia incoace (mentionez ca pe cel cu Lens nu l-am urmarit nici macar la televizor).

Nu credeam sa ajung sa spun asta, insa mi-a placut Gabi Safta, si inteleg de ce unii il apreciaza. Probabil ca totusi, daca ar fi fost o disputa cu una din rivalele traditionale, lucrurile ar fi stat altfel...

Sper sa nu se piarda meciul de la Berlin si sa se obtina calificarea de pe primul loc.

Totusi, si niste intrebari:
1) Ce s-a intamplat cu acea coregrafie care a fost in mod repetat anuntata la microfon si din care nu am mai vazut nimic?
2) A vazut cineva mijloacele de transport RATB care au fost promise? Eu pe drumul de intoarcere nu am zarit nici macar unul...

nukusor
1st December 2005, 11:41
/OLE/ /OLE/ /OLE/
Steaua e o echipa nebuna. Acum cativa ani Gigi Becali (JIJI - poreclit de handicapatii de la Prima) era de rasul multora - era un nebun care vrea si el sa se imbogateasca din fotbal - insa acum a ajuns el sa rada de toti. STEAUA o sa rada de EUROPA. O sa se puna la bataie un trofeu mare pentru cel ce va inscrie in Ghencea (probabil sponsorizat de nebunul de BORCEA).
/OLE/ pentru Protasiv
/OLE/ pentru Becali
/OLE/ pentru Steaua

nukusor
1st December 2005, 11:42
binenteles era PROTASOV nu Protasiv

MariusTR
1st December 2005, 11:49
Steaua e o echipa nebuna. Acum cativa ani Gigi Becali (JIJI - poreclit de handicapatii de la Prima) era de rasul multora ...
Handicapatii de care vorbesti tu sunt preferatii multora si nu sunt deloc asa, sunt prea inteligenti pentru unii... cat despre Jiji nu zic altceva. :ok:

CARCOTASII RULZ!

remy
1st December 2005, 12:33
Da, Steaua joaca cu ambitie, iar apararea, cum am spus, de cativa ani, e "beton" (doar Dinamo ce si-a mai batut joc de ea !). Atacul cam sufera, dar oricum, cu Protasov, ei joaca altceva, nu se mai apara ca si cu Zenga.
Dar acum a gasit niste echipe mai putin motivate. Doar daca ajung macar in semifinale se poate spune ca au valoare, nu in grupe, unde e regulament de 2 lei.
Si sa vad si eu ca dau macar un gol in deplasare, ca acasa sant lei, mai ales datorita publicului, e clar. El e al 12-lea jucator, cel mai valoros. Ei pur si simplu s-au calificat din cele 2 meciuri de acasa, mai ales cu golaverajul.
Dar valoarea reala se vede in Liga Campionilor !

alejandro
1st December 2005, 12:45
asa si?sa inteleg ca valoarea voastra se vede in campionat,da?
de ce nu ati obtinut calificare de acasa si voi?
cand ati marcat ultimul gol in deplasare:everton-nix,levski-nix
deci atac-nix,aparare-nix...adevarata valoare in CL...voi nici de uefa n-aveti fata...valorosilor...

sun
1st December 2005, 12:52
Ura Steaua E Iar In Primavara Europeana . /OLE/

Steaua e cea mai tare in UEFA . Acum trebuie neaparat sa ajungem pana in finala :yeah:

HAI STEAUA . :)

Vladek
1st December 2005, 13:01
Da, Steaua joaca cu ambitie, iar apararea, cum am spus, de cativa ani, e "beton" (doar Dinamo ce si-a mai batut joc de ea !). Atacul cam sufera, dar oricum, cu Protasov, ei joaca altceva, nu se mai apara ca si cu Zenga.
Dar acum a gasit niste echipe mai putin motivate. Doar daca ajung macar in semifinale se poate spune ca au valoare, nu in grupe, unde e regulament de 2 lei.
Si sa vad si eu ca dau macar un gol in deplasare, ca acasa sant lei, mai ales datorita publicului, e clar. El e al 12-lea jucator, cel mai valoros. Ei pur si simplu s-au calificat din cele 2 meciuri de acasa, mai ales cu golaverajul.
Dar valoarea reala se vede in Liga Campionilor !


Cand ma rog frumos v-ati "batut joc" de apararea Stelei ? In campionat, unde ati egalat cu chiu cu vai ( plus ca a fost fault in atac la Baltoi ) in minutul 88 ?? Sau poate in supercupa unde pana n-a ramas Steaua cu un om mai putin n-ati miscat in front ?

Si hai ca-mi placi. Ultima nascocire a frustratilor, intre 2 reprize de smuls parul din cap : Steaua a jucat cu echipe care nu era motivate :ciocan: :ciocan: . Lens, care a jucat in Intertoto, nu avea interes in cupa UEFA. Nici Halmstadt, nici Sampdoria ( astia venisera la meci de fapt ca sa aiba un pretext de bere ) nu erau interesate. Hai las-o jos ca macane. Nu mai incerca sa ascunzi evolutiile penibile ale lui Dinamo in Europa in spatele jalnicei scuze : "Steaua a jucat cu echipe care nu erau motivate ...". Poate ca voi nu sunteti interesati de cupa UEFA fiindca n-aveti fata de Europa.:rosu: :rosu:

Si pentru informatia ta am inscris si in deplasare ... cu Valerenga. Dar nu-i asa ca nu se pune, ca nici astia nu erau interesati ? Penibililor. Voi cate goluri ati inscris vitejilor ? O sa va bata rusii mar. Din partea mea, am mai zis-o, va urez bafta, dar nu cred ca veti face vreo branza.

Neamtu
1st December 2005, 13:01
Totusi, si niste intrebari:
1) Ce s-a intamplat cu acea coregrafie care a fost in mod repetat anuntata la microfon si din care nu am mai vazut nimic?
2) A vazut cineva mijloacele de transport RATB care au fost promise? Eu pe drumul de intoarcere nu am zarit nici macar unul...
A fost la un moment dat o tentativa sa ridice niste cartoane, dar s-au oprit. La cateva minute dupa aceea a inceput bataia intre ei si nu s-a mai intamplat nimic. Poate a fost cineva in galerie sa ne dea mai multe detalii.:rolleyes:

A trecut un 41 imediat cum s-a terminat meciul si atat. Doar e ratb, la ce trebuia sa ne asteptam? Se pot face reclamatii la ei pe site, daca va incalzeste cu ceva.

dede
1st December 2005, 13:02
Da, Steaua joaca cu ambitie, iar apararea, cum am spus, de cativa ani, e "beton" (doar Dinamo ce si-a mai batut joc de ea !).
ce mandru esti tu, mai-mai...o onoare pt voi, nu altceva... :happy


Atacul cam sufera
ce sufera? nu sufera nimic...7-0 iti spune ceva? :evil:

dragos_popa17
1st December 2005, 13:08
Las' ca-i a lor extraordinar. Cate goluri au dat pana acum in grupe? 0? Si asta dupa meciurile cu echipele mai slabe. Abia acum incepe greul.

uti2102
1st December 2005, 13:36
Meciul s-a disputat in spiritul prieteniei ferefisto-johanssoniene : adica in ritmul obishnuit al meciurilor Stelei contra adversarelor din divizia A. Care shi ea e la picioarele noastre :evil:


Nu credeam sa ajung sa spun asta, insa mi-a placut Gabi Safta, si inteleg de ce unii il apreciaza. Probabil ca totusi, daca ar fi fost o disputa cu una din rivalele traditionale, lucrurile ar fi stat altfel...

Am mai spus-o shi io odata : mai bine cu Safta deca fara el ! Chiar daca are destule bube !



Totusi, si niste intrebari:
1) Ce s-a intamplat cu acea coregrafie care a fost in mod repetat anuntata la microfon si din care nu am mai vazut nimic?
2) A vazut cineva mijloacele de transport RATB care au fost promise? Eu pe drumul de intoarcere nu am zarit nici macar unul...
1) Cred k a fost o incercare de revolutziune contra lui Musteatza. Rezultatul din pacate au fost nishte pumni aruncatzi la greu de nishte indivizi din gashka lui. De la T2 s-a vazut perfect cum impartzeau mercenarii pumni....Sper sa aflu mai multe. Dar nu promit sa va shi zic :D
2) Cred k cu RATB-ul a fost la fel ca shi cu coregrafia......

Hipgnosis
1st December 2005, 13:40
Cea ce mi se pare extraordinar este faptul ca apararea pusa excelent la punct de Zenga si-a pastrat valoarea, drept dovada numarul de goluri primite in grupa, desi am jucat cu 2 echipe ffff bune.
Oleg a lucrat la atac si se pot face cateva observatii:
In primul rand se joaca cu pasa lunga direct pe varfuri sau pe extreme (nicolita sau bostina).
In al doilea rand, Steaua ataca cu mingi pe sus asa cum fac doar echipele mari din Europa! si asta deoarece fundasii sunt prea buni pt. a fi depasiti pe jos.
In al treilea rand jocul de pase din una, maxim doua atingeri. Lacatus spunea ca echipei din anii '80 i se spunea vitejistii "nu pt. ca aveam noi viteza chiar asa de mare, ci pt. ca mingea circula f. repede".
In meciuri f grele, adversarii Stelei dau impresia ca nu stiu sa ..atace. de "vina" este asezarea jucatorilor nostri care stiu f bine sa stea pe teren, plus pressingul extraordinar reusit in fata unor echipe f mari, asa cum a fost cu Besiktas, Valencia, Standard, si anul acesta cu Lens si Sampdoria.
Problema marcatorilor: Mi se pare extraordinat ca foarte multi jucatori ajung in pozitie de a inscrie si uneori o si fac /hello . Aseara de ex. a dat gol un fundas, un mijlocas si un varf. Asta spune foarte multe despre forta ofensiva a unei echipe. O echipa mare nu traieste doar pe spatele unui golgheter, ci toti jucatorii trebuie sa ajunga in pozitie de a marca.
Cred ca jocul Stelei de azi se apropie foarte mult de ceea ce se joaca in Europa. Chiar dc exista o diferenta de valoare evidenta intre jucatorii Stelei si jucatorii de top ai Europei, prin tactica si daruire "vitejistii" de azi pot pune probleme multor echipe mari, mai bine cotate.
Grazie Walter, Spasiba Oleg, datorita voua Steaua joaca astazi FOTBAL.

maximus3ad
1st December 2005, 13:44
remy: eu doresc la Dinamo numai un gol sa dea in grupe si sar califica - 1-0 cu TSKA si 0-0 la francezi, asta e limita o sa o faceti? Acuma trebuia sa fiti si voi pe primul loc in grupa pentruca ati avut posibilitate si echipe accesibile, Steaua si-a facut datoria, echipe bune, echipe slabe, echipe dezinteresate cum zici tu, dar a marcat 7 goluri si e pe primul loc si este calificata - si sant sigur ca va face un meci bun si la Hertha. Daca ramane Oleg eu spun ca Steaua poate chiar sa spere la finala Cupei UEFA.

Ioca10
1st December 2005, 14:15
Of direct de pe stadion vin aici sa vad ce mai abereaza unii iar cei care vor sa ne critice sa-si vada de echipele lor depramate,pana una alta noi suntem calificati pentru al doilea an consecutiv in primavara unde altii nu au mai mirosit de pe vremuri demult apuse.
Cat despre meci mie mi s-a parut a fi fost o atmosfera extraordinara mai putin momentul in care iar ne-am incaierat cu jandarmi si faptul ca nu ne-a iesit coregrafia.
Oleg a ramas pot spune dupa acest meci cu suporterii stelei la inima find profund emotionat cand numele sau era strigat din sufletele a 25000 de stelisti infrigurati dar in acelasi timp si foarte fericiti(lasnad o mica speranta ca nu ne va parasi.)
FORZZA STEAUA!

Neamtu
1st December 2005, 14:33
@ioca: ce s-a intamplat exact la peluza? de ce nu a iesit coregrafia?

Ioca10
1st December 2005, 14:34
Nu s-au inteles nu s-au respectat exact comenzile

Tudose
1st December 2005, 15:08
Popica, stai ca nu am ramas in grija ta, am rezolvat eu :D Am vorbit cu cineva care a fost in peluza si mi-a povestit ca aceasta coregrafie ar fi trebuit sa reprezinte harta Romaniei cu argintiu, inconjurata de rosu si albastru. S-a inceput impartirea cartoanelor (de fapt, la un moment dat s-au si vazut cateva si niste sclipiri). Cei care se ocupau de organizare au intarziat distributia, a inceput meciul, s-a marcat primul gol, entuziasm, galagie, dupa care Mustata a anuntat ca se renunta la coregrafie. Apoi a izbucnit si incaierarea din mijlocul peluzei. Ioca10 poate sa confirme sau sa infirme ceea ce am aflat eu.

In ceea ce priveste RATB-ul, din fericire eu unul nu am avut nevoie de el :) Safta ne promitea ca o sa tot fie transport in comun si la alte meciuri jucate de la aceeasi ora, eventual in Liga Campionilor. Eu am fost la astfel de meciuri acum 9-10 ani, si apoi plecam usurel pe jos :)

Apropo de crainic, zice alpopa ca e mai bine cu el decat fara el. De acord, dar si suspendarea din primavara a fost pe deplin meritata. La meciurile internationale observ ca prestatia sa este la inaltime. Avem si noi unii suporteri stelisti pe aici pe forum care sunt un fel de Gabi Safta 2 si din cand in cand o mai iau pe varianta cu hate ... dar vorba aia, mai bine cu decat fara :D

remy
1st December 2005, 15:11
Iar replici ca Dinamo, Rapid, etc, fac, dreg. Mi s-a acrit. Aici nu e vorba de Dinamo. Si oricum, nu e "echipa mea", altii sant patronii.
Cititi si voi cu atentie ce am scris mai sus, nu extrageti ce vreti voi din context. Daca vor ajunge macar in semifinale, e cu adevarat o performanta. Nu mai zic de Champions League. Sau nu e asa ?
Fiti mai cumpatati, pt. ca pe mine nu ma intereseaza sa se laude cineva cu o echipa sau alta, de zici ca sant cei mai mari si mai tari din lume. Cand vor ajunge sus, atunci da dovada de adevarata valoare. Chiar daca Dinamo se va califica castigind cele 2 meciuri, nu e motiv de mare mandrie, doar pt. faptul ca a invins unele dintre cele mai tari echipe din Europa, dar care nu pun mare baza pe CUPA UEFA.
Am scris clar ca Steaua joaca cu ambitie, chiar foarte bine, dar ... mai ales acasa da si goluri, cand publicul ii mobilizeaza. Dar cu Rosenborg de ce n-au jucat asa, pt. ca era unicul obiectiv, dupa cum spunea nea JIJI? Chiar el a declarat ca nu-l intereseaza Cupa UEFA, pentru el numai Champions League conteaza. Stiu ca a zis ca nici nu se uita la meciurile din UEFA, decat daca ajunge in finala. Si asa e, a avut dreptate, e prima data cand sant de acord cu el.

NU AM DREPTATE NICI ACUM ? ASTEPT SA SARITI LA GAT, CA SANT INVATAT.

dede
1st December 2005, 15:16
cine a zis ca n-au jucat asa? au jucat chiar bine, numai ca au primit gol in ultimele minute...plus ca au ratat mult...

alejandro
1st December 2005, 15:18
@remy,e echipa noastra,e threadul nostru,o laudam cat vrem!!!
daca nu-ti place,vezi-ti de threadurile voastre:happy

remy
1st December 2005, 15:24
Ete na, hai ca-i culmea, ai cumparat cumva forumul (anumite threaduri despre Steaua), tu sau alti suporteri ai unei echipe ?
Sau ti-e frica sa nu aiba altul dreptate in ceea ce spune ?
Chiar interzici dreptul de a avea o parere ? Hai, interzice si dreptul de a respira. Unde ai vazut ca am scris eu ca numai unii au dreptul sa scrie intr-un anumit thread ? Sau ai pus stapanire pe Forum ? Pt. ce se mai numeste forum de discutii ?
Inc-o data spun, mai multa cumpatare din partea oricui, ca nu stii ce-ti rezerva viata, acum esti sus, dupa cateva ore, zile, luni, ani, poti pica. De, varsta va tradeaza pe unii.

alejandro
1st December 2005, 15:30
remy,n-am zis ca nu ai voie sa postezi si sa-ti exprimi parerea!!!Doamne fereste,tu ai zis doar ca nu-ti place ca ne laudam atata echipa,iar eu ti-am zis ca daca nu vrei sa ne auzi laudele,poti sa mergi pe dinamo...acolo nu ne vei vedea laudandu-ne...bine,cel putin nu asa de mult:D
referitor la ce-ti rezerva viata...cum iti asterni asa dormi...

Hipgnosis
1st December 2005, 16:27
Remy: Nu stiu daca ai vazut meciul Stelei cu Rosenbrog. Eu l-am vazut si pot spune ca a jucat aproape la fel de bine ca si cu Valencia sau cu Lens!!!
Doar ca pur si simplu a fost un ghinion incredibil, asa cum vezi foarte rar pe un stadion de fotbal. Daca era 4-0 la pauza nu se supara nimeni. Insa asta e fotbalul.

ps: La Steaua -Dinamo de acum 2 luni, terminat 2-2, la 2-0 Steaua a avut 3 ocazii imense !!! plus inca vreo 3 la 2-1 de a mai da gol! Inclusiv vinclul lui Iacob, Bostina, Dica si Nicolita (de 2 ori) practic singuri cu portarul...Insa asta e fotbalul.

Sunt de acord cu tine ca grupele UEFA nu insemana mare lucru. Insa deocamdat echipele romanesti nu se pot compara cu varfurile din Europa, ci se bat sa invinga dezamagirile pe care le-au pricinuit in ultimii 15 ani (vorbesc despre evolutia per ansamblu, cu toate ca Steaua a mai ridicat capul - 3 prezente in LIga, plus multe alte rezultate extraordinare). Deocamdata atata putem: grupele UEFA.
Doar ca, si sper ca nu te superi si recunosti ca asa este, echipa ta favorita este depasita total chiar si aici, cu toate ca ati avut clar grupa cea mai usoara (adica 2 echipe slabe -heerenven si litex), pe cand noi doar una (halmstad). Pacat, dar cand o sa renuntati la dinamoviadele interne poate o sa aveti si rezultate afara!
bafta deseara oricum.

delaparis
1st December 2005, 16:39
Remy hai lasa off topic'ul si sa vorbim de meci daca vrei...

Am fost si eu fericit aseara in interior ca printre francezi nu prea are ecou cupa UEFA ... dar nu conteaza !

Primul gol a fost un pic norocos dar Radoi oricum merita o reusita in seara asta pentru felul in care se implica in joc de mai mult timp incoace la Steaua. Am impresia ca Piturca l-a motivat si mai tare cu atitudinea lui.

Goian a sarit excelent si a venit la intimpinare ca un veritabil atacant britanic ... Bravo ! Lovitura era imparabila , plasata si cu pamintul ... excelent executie de mare clasa si in plus de la o oarecare distanta (10m) !!!

Iacob mi-a fost frica la un moment dat ca era in offside dar uitindu-ma mai bine mi-am dat seama ca pasa lui Radoi este demna de exemplu in scolile de fotbal dn Europa ...
In plus controlul atacantului in alergare si precizia cu care a bagat piciorul face din el un atacant de nivel mondial. Daca continua asa va ajunge departe de tot !!!

Steaua trebuie sa se duca la nemti pretentii mari acum. E clar ca este una dintre cele mai bune echipe din cupa UEFA !!!

uti2102
1st December 2005, 17:00
Am vorbit cu cineva care a fost in peluza si mi-a povestit ca aceasta coregrafie ar fi trebuit sa reprezinte harta Romaniei cu argintiu, inconjurata de rosu si albastru
Eu cred ca in peluza au fost multzi carora nu le-a convenit ca R. Moldova a fost lasata in afara granitzelor...

PS : nu e vina mea ca unii umbla cu hate-ul sau idiotzenia dupa ei.....

ASIGURATORUL
1st December 2005, 17:12
Bravo STEUA! Stiti sa va impuneti! Acum mai este un mic hop. se numeste HERTA, dar il puteti trece cas*****d grupa. Suntem alaturi de voi cum am fost si miercuri si stiu ca puteti CASTIGA!Asa il veti face pe Protasov sa ramana!
Daca na-ti avut succes datorita ginionului in Liga Campionilor anul acesta , va fi mult mai bine la anul. Anul acesta ii lasam pe Dinamo sa aiba succes unde spune Remy de valoare....
Succes pe mai departe si nu uitati suntem alaturi de voi mereu/hello

andreiush
1st December 2005, 19:00
Acum am vazut la stiri bannerul cu: "Mama te iubesc dar nu ca pe Steaua" :lol: Foarte original, ce sa zic :mda:

Originalul e: "Mama te iubesc dar nu ca pe U" !!!

remy
1st December 2005, 19:01
Apropo, care e regula in continuare, cu cine ar putea, teoretic, sa pice echipele noastre (mai putin Dinamo, dar inca sper ca si ea, daca va juca precum in meciul cu Everton, care a fost, cred, cel mai bun din istoria clubului, apoi cel cu SV Hamburg, si cel cu Inter Milano, de acum cateva zeci de ani) ?

don_denver
1st December 2005, 19:02
andreiush...nici la cfr nu e original..e luat din afar....:D..mom i love you but not like...lakers..sau altceva asemanator...

andreiush
1st December 2005, 19:34
U, nu cfr :D
Nu stiu daca e luat de afara. Sa confirme clujenii :D

t.b.
1st December 2005, 19:51
What :o: ne-au plagiat stelistii acel celebru Mama te iubesc dar nu ca pe "U", ala-i 100% al nostru, si nu-i de un an doi e de prin anii `70-`80
Mai nou au aparut tot felul de pseudo-galerii care folosesc sloganul, eu am vazut la Otelul si la Bacau, si bineninteles replica jenanta a celor din deal de la meciul cu Steaua de anul trecut -Steaua te urasc dar nu ca pe "U"- :mda:

Totusi de la galeria stelei aveam mai mari pretentii, ei care se laudau cat sunt de originali :no:

apparte
1st December 2005, 20:38
T.b,bannerul a aparut in anii 90(nu mai retin cu precizie anul,dar cred ca era 93 sau 94)!

t.b.
1st December 2005, 21:29
In fine, eu stiam ca era mai vechi dar ideea-i ca stelistii ne-au plagiat :no:

Paul
1st December 2005, 21:59
unde a aparut banner "Steaua te iubesc dar nu ca pe "u" " ca`l mananc

tanita
1st December 2005, 22:20
a nu se confunda un banner cu o japoneza...
GT:evil:

t.b.
2nd December 2005, 00:45
unde a aparut banner "Steaua te iubesc dar nu ca pe "u" " ca`l mananc


Steaua te urasc dar nu ca pe "U" - a aparut la meciul de anul trecut dintre echipa cailor ferate si Steaua, ce sa-i faci lipsa de inspiratie :rolleyes:

andreiush
2nd December 2005, 02:47
unde a aparut banner "Steaua te iubesc dar nu ca pe "u" " ca`l mananc
La meciul cu Halmstad a fost ma... "Mama te iubesc dar nu ca pe Steaua" ... au aratat astia la stiri ca Basescu s-a amuzat pe seama acestui afis...

GruppoApparte
2nd December 2005, 03:47
Bravo Steaua .... Bravo Radoi si restu echipei
acuma se vede cu adevarat de ce merita in continuare Gigi Becali sa fie la Steaua ... a stiut sa tina atatia ani o echipa unita , fara vanzari fara nimik , acum sa savuram roadele

keluba
2nd December 2005, 10:02
Roadele si multiplele ratari. Mai trebe sa lucreze si Stelistii si Rapidistii si Dinamovistii la finetea peselor si a centrarilor. Daca ajunge o echipa in sferturi, putem fi fericiti.:sleep:

MariusTR
2nd December 2005, 10:20
Domnule Fc Bihor FC Oradea... matale ai vazut meciurile Stelei in care a umilit cu 4-0 si 3-0 ? Adicatelea ai sesizat ca Steaua are o eficienta superioara prin care marcheaza cand are ocazii clare, sau cu alte cuvinte stii cine e Steaua sigur nu o confunzi cu alta echipa din A?

Sau tu vrei sa fii Gica Contra , in timp ce toti sunt pe aceeasi directie in ceea ce o priveste pe Campioana Steaua... toti urcam cu sarg si tu o iei invers la vale :(

superchumbo
2nd December 2005, 10:23
Cand vor ajunge sus, atunci da dovada de adevarata valoare. Chiar daca Dinamo se va califica castigind cele 2 meciuri, nu e motiv de mare mandrie, doar pt. faptul ca a invins unele dintre cele mai tari echipe din Europa, dar care nu pun mare baza pe CUPA UEFA.
.

Suntem deja sus. De mult.


Sincer as fi preferat-o pe be@ pe post de Gica contra. remy , tare plictisitor. Si inca ceva : oare esti roman???????????:rosu:

Pe toate cele 3 topicuri numai felicitari, numai tu ne plictisesti

MariusTR
2nd December 2005, 10:29
Si nu e singurul, din pacate... am mai vazut vreo 2 Gica Contra din astia care habar nu au la ce meciuri se uita...

suporterita
2nd December 2005, 11:49
NU SUNT CUVINTE care sa descrie locul 1 din grupa si rezultatele strinse ne arata cit de puternice sunte echipele din aceasta grupa,aseara a fost veriga slaba Halmstadt care venise hotarita sa obtina un rezultat mare dar s-a lovit de Steaua care nu iarta nimic.putem bate pe oricine si o spun fara falsa modestie,avem o ECHIPA de fotbal.

4star
2nd December 2005, 13:53
No more comments. STEAUA THE BEST .
Sa speram ca Oleg se va razgandi si va ramane macar pana la vara.!

STEAUA-MANIA
2nd December 2005, 15:17
vorba unui prieten: "prieteni nordici...ramaneti la handbal
Acesti "nordici" au eliminat finalista pe finalista Cupei Uefa 2004-05:SPORTING Lisabona..

AStefan
2nd December 2005, 16:31
No more comments. STEAUA THE BEST .
Sa speram ca Oleg se va razgandi si va ramane macar pana la vara.!

Mi-a placut titlul ala: "Ole Oleg Oleu Oli"

sa speram ca Oleg ramane la noi si nu vine catastrofa aia de Olaroiu care ii doresc sa ramana cu echipele lui "italienesti" (ar fi foarte bun la rapid de exemplu sau chiar Dinamo echipa de contraatac dar numai la steaua nu).

am fost pe stadion si am strigat din rasputeri OLEG PROTASOV. M-am convins ce inseamna, totusi, pe langa jucatori sa ai si un ANTRENOR ADEVARAT. E diferenta de la cer la pamant.

Paul
2nd December 2005, 17:17
NU SUNT CUVINTE care sa descrie locul 1 din grupa si rezultatele strinse ne arata cit de puternice sunte echipele din aceasta grupa,aseara a fost veriga slaba Halmstadt care venise hotarita sa obtina un rezultat mare dar s-a lovit de Steaua care nu iarta nimic.putem bate pe oricine si o spun fara falsa modestie,avem o ECHIPA de fotbal.

Cel mai important e ca :

- dupa meciul cu Lens , antrenorul lor a zis: "Locul Stelei nu e in UEFA , trebuia sa joaca in Champions League"

- dupa meciul cu Sampdoria , antrenorul lor "Steaua e cea mai buna echipa din grupa"

- antrenorul lui Halmstads: "Jucam cu cea mai buna echipa din grupa , sper la un rezultat pozitiv

- acum antrenorul Hertei zice: "ne intereseaza in primul rand calificarea , nu victoria cu Steaua"


concluzie ... deja impunem respect ... :ok:

nicu26
2nd December 2005, 17:22
Cu atat mai mult vad cat de important a fost rolul lui Protasov la Steaua. Mare pacat ca va pleca!!! Nu cred ca Olaroiu va face macar 50% din cate a facut Protasov. Probabil echipa va mai merge cateva luni din inertie pe sistemul actual de joc, dar dupa aceea ... Dumnezeu cu mila. Eu spun un NU hotarat venirii lui Olaroiu in Ghencea.

Timm
2nd December 2005, 17:59
Sunt alaturi de tine si propun sa declnsam o campanie intitulata simplu:
NU OLAROIU LA STEAUA.

Timm
2nd December 2005, 18:14
A fost cel mai bun meci al Stelei pe care l-am vazut de la partida cu Valencia incoace (mentionez ca pe cel cu Lens nu l-am urmarit nici macar la televizor).

Nu credeam sa ajung sa spun asta, insa mi-a placut Gabi Safta, si inteleg de ce unii il apreciaza. Probabil ca totusi, daca ar fi fost o disputa cu una din rivalele traditionale, lucrurile ar fi stat altfel...

Sper sa nu se piarda meciul de la Berlin si sa se obtina calificarea de pe primul loc.

Totusi, si niste intrebari:
1) Ce s-a intamplat cu acea coregrafie care a fost in mod repetat anuntata la microfon si din care nu am mai vazut nimic?
2) A vazut cineva mijloacele de transport RATB care au fost promise? Eu pe drumul de intoarcere nu am zarit nici macar unul...


1) NU a mai fost. Scrie pe siteurile de sport motivele. Niciodata nu am strigat cu atata bucurie un nume cum l-am strigat zilele trecute pe cel al lui OLEG PROTASOV. As renunta si la Radoi pentru el ca unu ca el mai gasim da la Protasov nu. Vai Olaroiu ma doare sufletul ca o sa strici echipa asta!!!
2) Un tramvai am vazut eu. Atat.

uti2102
2nd December 2005, 19:19
Sa zicem ca pleaca Oleg.
Sa zicem ca vine Oli.
Daca nu cashtiga campionatul Oli e terminat pe veci !!!

Rossi
2nd December 2005, 19:52
felicitari Stelei pt victoria la scor in fata campionilor europeni de la Halmstad

calificarea este asigurata

Timm
2nd December 2005, 20:32
Draga Achiles, daca esti ironic (campionii europeni) inseamna ca ai o problema.
Banuiesc ca te deranjeaza sa vezi Steaua ca joaca bine in Europa.
Uite ca exista oameni fair play peste tot si tocmai a declarat Giovani Becali ca Steaua este mai omogena si, in ultima instanta, mai buna decat Dinamo (cel putin acum).
De ce trebuie sa strici bucuriile altora cu ironiile astea?

Paul
2nd December 2005, 21:38
Sa zicem ca pleaca Oleg.
Sa zicem ca vine Oli.
Daca nu cashtiga campionatul Oli e terminat pe veci !!!

Daca il castiga ,e al doilea consecutiv , dupa cel de anu trecut cand ne-a dat o mana de ajutor :P

dede
2nd December 2005, 22:57
Sunt alaturi de tine si propun sa declnsam o campanie intitulata simplu:
NU OLAROIU LA STEAUA.
de parca o sa va bage careva in seama...daca vine, vine...vine si pleaca

ASIGURATORUL
3rd December 2005, 12:48
A fost o saptamana de vis pentru europenele noastre. La noi in Ghencea s-a simtit mirosul de Lacatus, Stoica, Belodedici, Piturca, Dukadam, Boloni, Iordanescu, Bumbescu, Iovan, Majaru..... de inger si demon in teren. Mai uitam de grijile de zi cu zi iubindui pe Radoi, Bostina, Gionea, Ogararu, Iacob, Dica, Hamutovschi, Nicolita, Goian, Paraschiv, Nesu, Lovin, Cristea, Oprita, etc. De voi depinde Protasov. Lacrimile lui la victoria de miercuri pot fi transformate in schimbarea deciziei de plecare prin victoria cu Herta. Si sta in puterea voastra. Voi puteti fi mai convingatori ca Gigi! Nu de bani e nevoie la Protasov! Ci de confirmarea dragostei pe care o are la STEAUA!/hello

Paul
3rd December 2005, 15:17
din pacate Oleg , nu e un tip carismatic (gen Zenga) caruia sa-i fie scandat numele , insa chiar daca nu ii este scandal numele constat , este extrem de apreciat ...

Si eu cred ca stie asta ...

SI vb aia , multi dintre noi , nu am auzit de fotbalistul Protasov (mai ales cei tineri , care in principiu populeaza tribunele din Ghencea) ...pe cand de Zenga stie toata lumea ...

Si daca in privinta lui Zenga mai aveam retineri (joc defensiv , o inceputul greoi , alternarea jocurilor bune cu cele proaste sau chiar foarte proaste , multe modificari in echipa ) , in privinta lui Oleg chiar nu avem ce sa`i reprosam (cred ca a facut 2 greseli in aceasta jumatate de an : "echipa" P. Marin - Nesu la Trondhiem , si schimbarile din Supercupa cu DInamo , cand nici nu cunisostea echipa ... )

In rest actuala echipa , arata a echipa (vedeti cu totii ca presa diferentieaza clar pe Steaua de restu echipelor... n-am auzit sa zica "Rapid - echipa europeana " , cum au insistat asupra Stelei ...

Aparare beton , mijloc super , si atac eficient ... ce iti poti dorii mai mult ...
Poate un Ronaldinho in locul lui Paraschiv :)

saphicus
3rd December 2005, 23:38
@Paul "SI vb aia , multi dintre noi , nu am auzit de fotbalistul Protasov (mai ales cei tineri , care in principiu populeaza tribunele din Ghencea)"

Paule, Protasov, a fost un jucator stralucitor, cu o tehnica si simt al golului iesite din comun. L-am vazut de multe ori jucand. Iti incanta privirea. Facea un adevarat spectacol cand era in zilele lui bune. Probabil ca tatal tau si-l aminteste foarte bine!:ok: :ok: :ok: