PDA

View Full Version : Pseudo-moderatorul Tchibos



Toshiro
4th April 2007, 12:18
Pitagora tu sa iti verifici fuduliile tale


sa nu crezi ca am vreo retinre sa te dau afara de pe forum, .. scapa de opsesie si inscrie-te in PNG ca o tot tii pe aia cu comunistii

...aiureaza saracu'...Cum era cu numele userilor?
Da' cu jignirile?

Poate catadixesc d-nii Vadim, delaparis sau DiabLo sa raspunda... Desi banuiesc ce vor spune. Si cine va mai interveni...

tchibos
4th April 2007, 12:21
Am inteles ca nu am stofa de moderator, merci ca mi-ai deschis ochii. Lasa ca dupa ce se termina sezonul nu voi mai fi moderator si iti arat eu ce insemna jignire.

Toshiro
4th April 2007, 12:32
... banuiesc ce vor spune. Si cine va mai interveni...

Lasa ca dupa ce se termina sezonul nu voi mai fi moderator si iti arat eu ce insemna jignire.
Numa' sa-ti dai carpele-alea jos de pe fata, sa nu ma sperii prea tare...:shocked:

tchibos
4th April 2007, 12:34
:scared: Bau

Discutia o vom continua dupa ce nu voi mai fi moderator ca sa pot cobora la nivelul tau.

Toshiro
4th April 2007, 12:38
Nu uita sa-mi urmezi sfatul: sulul de hartie igienica. Sa-ti pastrezi gurita curata...:groggy:

Kainsashiki
4th April 2007, 12:38
Toshiro, iar incepi ?

tchibos
4th April 2007, 12:41
Nu uita sa-mi urmezi sfatul: sulul de hartie igienica. Sa-ti pastrezi gurita curata...:groggy:

vezi sa nu crezi ca iar ti-am trimis PM pentru asta :happy

Toshiro
4th April 2007, 12:48
Toshiro, iar incepi ?Tu chiar nu vezi cine incepe? Si continua:

Infraction for Toshiro: Jigniri usoare

--------------------------------------------------------------------------------

Post: Pseudo-moderatorul Tchibos
User: Toshiro
Infraction: Jigniri usoare
Points: 2

Administrative Note:
Quote:
jignire

Message to User:
Quote:
crezi ca glumesc?..

Voi chiart va credeti Dumnezeu pe pamant? Daca il da prostia afara din casa pe tchibos, sa dea fuguta pan' la mare, sa se-arunce, poate se racoreste. Daca nu iese, nu-i bai...

delaparis
4th April 2007, 13:25
Observ ceva ciudat azi ...

Cativa useri au inceput sa se agate din senin de altii bagandu-se in seama fara motiv si provocand tensiune...

Exemple:

1. Sevilla86 imi da :rosu: pentru ca a observat ca parerea mea despre un arbitru intr-un meci de aseara este contrarie a lui sau a altui moderator :shocked:

2. SAMM face pe moderatorul pe intern si incepe sa jigneasca :cool:

3. Toshiro da si el lectii de moderare jignind ...:rolleyes:



Ce aveti mai azi ? ... va roade sa va bagati in seama cu orice pret pana o comiteti si luati sanctiuni.... :angry:

Sevilla86
4th April 2007, 13:53
1. Sevilla86 imi da :rosu: pentru ca a observat ca parerea mea despre un arbitru intr-un meci de aseara este contrarie a lui sau a altui moderator :shocked:


Ti-am vazut postul de pe Liga Campionilor si nu am vrut sa continui discutia, dar vad ca tu nu te lasi.

O sa incerc sa-ti explic pe intelesul tau: la o greseala a arbitrului, yoyo a acuzat arbitrajul la care tu i-ai raspuns: "Evident stelistii se leaga de arbitraj"
Peste cateva minute la o alta greseala a arbitrului reactia ta e: "porcarie cu penalty ... bou arbitrul ... gol"
Nu te-am acuzat pt ca parerea ta ar fi contrarie cu alta parere, ci pt ca dupa ce ai ironizat pe cineva care acuza arbitrajul, la randul tau peste cateva minute acuzai arbitrajul in termeni mult mai duri.
Ipocrizia e in floare :ok:

dextercioby
4th April 2007, 13:57
Off-topic: Ah, Delaparis, te-a prins. :) Ti-a zis-o.

Jerry20cm
4th April 2007, 14:32
si mai ciudat e ca toti sunt stelisti, incredibil ... cum s-a facut sa fie toti stelisti :rolleyes:

tchibos
4th April 2007, 14:52
Toshiro e stelist? Bagam mana in foc ca e rapidist. Bine ca la cat discuta el despre fotbal sau sport in general nici nu ma mira ca nu stiu ce echipa favorita are. Poate e si el pseudo-stelist

dextercioby
4th April 2007, 15:11
Tchibos, ai uitat uitat cumva de threadul "Cum iti permiti, Vadime ?" si celebrul link http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/14370/lovitura-lui-copos-ultras-recalcitrant-transformat-in-miel-director-de-marketing.htm ?

delaparis
4th April 2007, 15:34
O sa incerc sa-ti explic pe intelesul tau: la o greseala a arbitrului, yoyo a acuzat arbitrajul la care tu i-ai raspuns: "Evident stelistii se leaga de arbitraj"
Peste cateva minute la o alta greseala a arbitrului reactia ta e: "porcarie cu penalty ... bou arbitrul ... gol"


Acum pe intelesul tau ...

1. vezi verifica cat timp a trecut intre cele doua posturi ale mele ;)

2. in rezumat yoyo zice ca arbitrul a tras pentru italieni iar eu zic ca e bou pentru ca a gresit in favoarea italienilor ...

Deci opinii diametral opuse ....

Ce dracu e asa greu de inteles :headbang:



Gata ... cred ca iti bati joc :cya:



DECI:

1. ai grija la "caracterizari"
2. ai grija la trolling
3. ai grija in general sa citesti de trei ori inainte sa mai postezi pe admin deoarece nu este o sectie unde e loc de dispute.

acum ca esti avertizat te rog frumos sa tratezi situatia cat se poate de serios ...
Am de citit aproape 3000 de posturi pe zi si nu prea am timp de pierdut cu racaieli de genul asta.


Revin la postul meu inainte de asta ...
Ce aveti mai azi incepand de dimineata ? ... v-ati legat de oameni fara sa va faca nimeni nimic ...
Probleme ?

Sevilla86
4th April 2007, 16:49
1. vezi verifica cat timp a trecut intre cele doua posturi ale mele ;)
2. in rezumat yoyo zice ca arbitrul a tras pentru italieni iar eu zic ca e bou pentru ca a gresit in favoarea italienilor ...

Deci opinii diametral opuse ....
Ce dracu e asa greu de inteles :headbang:
Gata ... cred ca iti bati joc :cya:
DECI:

1. ai grija la "caracterizari"
2. ai grija la trolling
3. ai grija in general sa citesti de trei ori inainte sa mai postezi pe admin deoarece nu este o sectie unde e loc de dispute.

Lucrurile sunt mult mai simple. Cineva a acuzat arbitrajul si tu ai ironizat acea persoana. La ceteva zeci de minute (nu stiu exact cat pentrut ca postul nu mai exista) tu ai acuzat arbitrajul. Adica ai "efectuat" exact aceeasi "operatiune" pentru care ai ironizat pe cineva mai devreme. Nu conteaza cate minute au trecut si nici in favoarea cui a gresit arbitrul!!!
Iti spun inca o data: am vazut postul tau de pe Liga Campionilor, dar nu ti-am mai raspuns chiar cu riscul ca lumea sa creada ca astfel iti dau dreptate. Dar peste cateva minute vad inca un post al tau pe un alt thread si pe alta sectiune in care pomenesti de "disputa" de mai de vreme in care te legi de numele meu si vii cu un motiv inventat. Nu a fost niciodata vorba de faptul ca parerea ta ar fi fost contrarie cu a altcuiva.

Actiunea e simpla:
- x acuza o greseala evidenta a arbitrului
- delaparis il ironizeaza pe x

Ceva mai tarziu:
- delaparis acuza o greseala avidenta a arbitrului
- si vine al dracu Sevilla86 care se baga ca musca-n lapte si are tupeul sa il ironizeze pe delaparis

Pe Liga Campionilor nu am mai continuat discutia. Am lasat-o moarta, dar a trebuit sa-ti raspund cand am vazut postul tau de aici. Se pare ca tu nu ai putut sa o lasi moarta chiar daca ai avut ultimul cuvant.
Stiu ca suntem pe Administrativ si asta datorita tie. Doar nu vroiai sa-ti raspund pe Diverse?

tchibos
4th April 2007, 17:11
Tchibos, ai uitat uitat cumva de threadul "Cum iti permiti, Vadime ?" si celebrul link http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/14370/lovitura-lui-copos-ultras-recalcitrant-transformat-in-miel-director-de-marketing.htm ?

Nu am uitat insa si acolo numai rebeliuni fara sens si total paralele cu fenomenul fotbal. Daca stau bine si ma gandesc nici nu stiu la ce e bun un user precum toshiro; tot ce a facut pana acum a fost sa contrazica pe unul sau pe altul insa nu pentru o idee intr-o controversa sportiva sa zic, ci pentru a face discomfort, trolling, a provoca sau jigni. Am fost mult prea tolerant cu el insa vad ca a incept sa sara calul mult prea rau. I-am dat ban 3 zile insa daca dupa alea trei nu se potoleste si se reorienteaza in a discuta despre sport si a mai lasa jignirile, trollingul si alte porcarii din astea , atunci cat voi fi moderator el va fi banat. Sa caute alte locuri unde sa se razboiasca, sa ceara socoteala sau sa fie vesnic nemultumit.

Gica Chioru
4th April 2007, 17:31
Nu am uitat insa si acolo numai rebeliuni fara sens si total paralele cu fenomenul fotbal. Daca stau bine si ma gandesc nici nu stiu la ce e bun un user precum toshiro; tot ce a facut pana acum a fost sa contrazica pe unul sau pe altul insa nu pentru o idee intr-o controversa sportiva sa zic, ci pentru a face discomfort, trolling, a provoca sau jigni. Am fost mult prea tolerant cu el insa vad ca a incept sa sara calul mult prea rau. I-am dat ban 3 zile insa daca dupa alea trei nu se potoleste si se reorienteaza in a discuta despre sport si a mai lasa jignirile, trollingul si alte porcarii din astea , atunci cat voi fi moderator el va fi banat. Sa caute alte locuri unde sa se razboiasca, sa ceara socoteala sau sa fie vesnic nemultumit.

Feriti-va din calea astuia, fratilor. E rau de tot, baneaza tot, nu comite rebeliuni fara sens si total paralele cu fotbalul, ca fenomen, nu asa... nu contrazice, nu creaza disconfort sau troling, nu provoaca, nu jigneste. Este tolerant, nu sare calul nici bine nici rau, nu-l sare deloc, nu se razboieste, nu cere socoteala nu este nemultumit, dimpotriva, este foarte multumit asa ca face ce-i place, isi arata muschiu si da cu paru, aka baneaza. Fii tare, tchibos!

delaparis
4th April 2007, 17:48
Nu a fost niciodata vorba de faptul ca parerea ta ar fi fost contrarie cu a altcuiva.




:headbang: :headbang: :headbang: :rosu: :rosu:

uite aici postul meu de acolo (al doilea care iti explica ce am zis in primul ... mai sus tot acolo ... deh e greu de la inceput)


Da si ? ... am alta parere decat cea a lui yoyo ....

Pentru asta merit rosu ? :rolleyes:

Hai sa calmam un pic ca deja e offtopic i:no:

Si mai e ceva ...
ACOLO am discutat cu tine, AICI e alt thread iar postul meu avea o alta intentie ... nu cea de-a continua galceava de care vad ca tot ai chef in continuare.

Citeste titlul thread'ului de aici ... apoi citeste primul post al meu pe acest thread ... apoi taci te rog frumos si digera avertismentul acesta pentru trolling ...

Nu cu tine vroiam sa discut aici ... ai deviat de la subiect ... deci

Gabri3l
9th April 2007, 12:40
Toshiro...hai mah ca Tchibos e de treaba...:ok:

Toshiro
10th April 2007, 08:44
...Daca stau bine si ma gandesc nici nu stiu la ce e bun un user precum toshiro; tot ce a facut pana acum a fost sa contrazica pe unul sau pe altul insa nu pentru o idee intr-o controversa sportiva sa zic, ci pentru a face discomfort, trolling, a provoca sau jigni. Am fost mult prea tolerant cu el insa vad ca a incept sa sara calul mult prea rau. I-am dat ban 3 zile insa daca dupa alea trei nu se potoleste si se reorienteaza in a discuta despre sport si a mai lasa jignirile, trollingul si alte porcarii din astea , atunci cat voi fi moderator el va fi banat. Sa caute alte locuri unde sa se razboiasca, sa ceara socoteala sau sa fie vesnic nemultumit.
Nu trage, dom' Semaca...:shocked:
Si nu face eforturi prea mari cu ganditul. Sa n-ai ceva probleme...:headbang:
Vezi-ti mai intai de porcariile tale. De barna din ochi...