PDA

View Full Version : Suedia-Argentina



iuli
3rd April 2007, 22:19
Suedia-Argentina Goteborg, Suedia Carpet-Indoors

Suedia: Soderling, Bjorkman, T. Johansson, Lindstedt
Argentina: Canas, Nalbandian, Del Potro, Prieto

costeaa
4th April 2007, 19:00
argentina...jucatori in forma...:D

krydo
6th April 2007, 18:01
1-0 pt Suedia...Thomas Johansson - David Nalbandian 6-7 7-6 6-2 7-6 Destul de surprinzator...

iuli
6th April 2007, 22:55
2-0 Suedia...

krydo
7th April 2007, 11:26
Argentinenii mai pot inca intoarce in favoarea lor soarta acestui meci... Nu mai au voie insa sa faca nici un pas gresit. Perechea Prieto/Nalbandian ii poate invinge pe Bjorkman/Lindstedt, iar duminica impotriva lui Soderling, argentinienii l-ar putea introduce pe Canas in locul lui Nalbandian. Astfel in meciul decisiv Thomas Johansson ar urma sa-l intalneasca pe Del Potro si sincer cred ca tanarul de 19 ani are mai mari sanse in aceasta disputa...

Prome
7th April 2007, 13:52
da parca e accidentat canas :)

costeaa
7th April 2007, 13:53
sper ca bat argentinieni la dublu azi..:)

krydo
7th April 2007, 14:29
N-are nimic Canas... Joaca in proba de dublu alaturi de Nalbandian impotriva perechii Bjorkman/Johansson, asa ca amblele echipe au schimbat echipa stabilita initial, optand pt jucatori buni de simplu, care pot face diferenta...

Prome
7th April 2007, 14:48
pfaaa nalbandian :|
de mult nu mai joaca nimic asta...

krydo
7th April 2007, 17:21
Bjorkman/Johansson - Nalbandian/Canas 4-6 7-6 (4) 6-2 6-3...Suedia-Argentina 3-0....Suedia reuseste sa produca cea mai mare surpriza si sa se califice (dupa doar doua zile!) in semifinale, unde va intalni Germania

Ady
7th April 2007, 18:21
eram sigur ca vor castiga la dublu suedezii :)

Prome
7th April 2007, 23:53
Bjorkman/Johansson - Nalbandian/Canas 4-6 7-6 (4) 6-2 6-3...Suedia-Argentina 3-0....Suedia reuseste sa produca cea mai mare surpriza si sa se califice (dupa doar doua zile!) in semifinale, unde va intalni Germania

de ce o mare surpriza cand argentina joaca cu un jucator expirat ca nalbandian?

krydo
8th April 2007, 14:38
Expirat?! Multi jucatori inca nu au reusit sa ajunga la maximul de potential anul acesta... Uite-te la Federer, Nadal si Roddick ca nu joaca mai nimic in momentul de fata si sunt primii 3 in clasamentul ATP. La fel e cazul si la Nalbandian... Daca nu era el, Argentina nu ar fi ajuns in finala Cupei Davis anul trecut (si sa nu uitam ca in finala a castigat ambele meciuri de simplu la Moscova - cu Safin si Davydenko)... Tot cu el, in primul tur anul trecut, la Buenos Aires, Argentina a spulerat Suedia cu 5-0 asa ca mai usor cu criticile caci el cat poate - face...:galben:

4-0 pt Suedia...Jonas Bjorkman - Sebastian Prieto 6-1 6-2...

Prome
8th April 2007, 14:57
poate nalbandian va face ceva acum cand incepe zgura,dar pana acum nu a aratat absolut nimic,mai ales pe tipul de suprafata pe care s-au jucat meciurile cu suedia . nu stiam ca esti un fan al lui scuze...

krydo
8th April 2007, 16:40
Nu sunt fan al lui Nalbandian :P , dar pur si simplu nu cred ca puteau aborda cu alti jucatori mai buni aceasta partida din Suedia... Nalba si Del Potro erau cei mai capabili la ora actuala caci erau jucatori care se descurcau bine pe aceasta suprafata. Oricum era greu, suedezii servind atat de bine (Johansson a avut 33 de asi cu Nalbandian, Soderling 20 cu Del Potro, Lindstedt 17 cu Del Potro)... In ultimul meci: Juan Martin Del Potro - Robert Lindstedt 7-6 (7) 6-4...asadar scor final: Suedia - Argentina 4-1

Prome
8th April 2007, 16:52
del potro totusi e tanar. cu toate ca a facut ceva rezultate bune recent la miami tot nu este un jucator de top . Nalbandian inca nu si-a intrat in forma iar pe aceasta suprafata nu se prea descurca. Eu as fi optat pentru Canas din prima zi. Oricum au jucat bine suedezii bravo lor

o alta varianta ar fi fost si J.I. Chela sau de ce nu Gaudio

Cipri
8th April 2007, 19:40
Dupa parerea mea cea mai mare surpriza e aici :) nush dc capitanul nejucator al argentinienilor l-a bagat pe Del Potro si nu l-a introdus pe Canas :O:O:O

Optimistul
8th April 2007, 21:04
Si pt. mine e o mare surpriza .Nu stim ce s-a intimplat acolo de s-a ajuns la un asa scor !?

Universal
25th April 2007, 17:05
Nu subestimati Suedia- cel putin Bjorkman si Johansson :) au o foarte mare valoare in Sve.

Optimistul
25th April 2007, 18:19
Nu subestimati Suedia- cel putin Bjorkman si Johansson :) au o foarte mare valoare in Sve.

Tu cunosti mai bine realitatea de acolo... Ce mai face Borg ? Si-a vindut pina la urma colectiile ca sa mai ia un ban ? Pacat de el -un adevarat geniu...E adevarat ca in Suedia sportul nr.1 e tenisul ?

Universal
25th April 2007, 18:43
Tu cunosti mai bine realitatea de acolo... Ce mai face Borg ? Si-a vindut pina la urma colectiile ca sa mai ia un ban ? Pacat de el -un adevarat geniu...E adevarat ca in Suedia sportul nr.1 e tenisul ?

Hockey si tennis :) Lui Borg nu-i merge prea bine, este falit.ASa este viata:o:

krydo
25th April 2007, 21:50
Bjorkman si T Johansson sunt cam...depasiti... Sa fim realisti...Bjorkman nu-i poate face fata intr-un meci de 3 din 5 lui Roddick, Blake sau chiar Fish... Nici Johansson nu e un tinerel el... Soderling este singurul care le mai poate da ceva sperante suedezilor cu americanii. Este bun si pe zgura si pe rapid si ar putea produce ceva surprize in intalnirile de simplu. Nu stiu de ce nu incearca Suedia un dublu Lindstedt/Aspelin... Ambii sunt destuli de buni la dublu dar nu tin minte sa-i fi vazut jucand vreodata impreuna.:mda:

Optimistul
25th April 2007, 22:31
Bjorkman si T Johansson sunt cam...depasiti... Sa fim realisti...Bjorkman nu-i poate face fata intr-un meci de 3 din 5 lui Roddick, Blake sau chiar Fish... Nici Johansson nu e un tinerel el... Soderling este singurul care le mai poate da ceva sperante suedezilor cu americanii. Este bun si pe zgura si pe rapid si ar putea produce ceva surprize in intalnirile de simplu. Nu stiu de ce nu incearca Suedia un dublu Lindstedt/Aspelin... Ambii sunt destuli de buni la dublu dar nu tin minte sa-i fi vazut jucand vreodata impreuna.:mda:

Pe ce suprafata se va juca ? Pe zgura e greu ...dar pe rapida nu se stie. Indiferent unde se va juca cred ca se va alege rapida : americanii n-au de ales ca altceva nu stiu, iar pt. suedezii luind in considerare ca echipa suedeza e prea batrina tot rapida cred ca o vor alege. Parerea mea este ca sansa este de partea suedezilor.Ramine de vazut...
N-am vazut niciodata dublul Lindstedt/Aspelin ,asa ca nu ma pot pronunta .

iuli
26th April 2007, 00:08
Suedezii cred ca vor alege zgura totusi :) Soderling poate face doua victorii in fata americanilor pe zgura.

krydo
26th April 2007, 09:02
Daca Blake a pierdut pe zgura cu Berdych (in meciul din primul tur pe care americanii l-au castigat 4-1 parca, disputat in Cehia), cred ca va pierde si cu Soderling, daca Suedia (care e gazda) va alege zgura... Roddick de asemenea...ma indoiesc ca i-ar face fata lui Soderling pe zgura...