PDA

View Full Version : PROBOWL Players



NY_giants05
1st November 2005, 20:22
Pro Bowl-ul este meciul dintre cei mai buni jucatori din AFC si cei mai buni din NFC. Eu am primit un mail care imi spunea sa votez ce jucatori vreau eu sa mearga la ProBowl...Am votat si yo cat am stiut...unele pozitii nu le cunosc prea bine. Sa va spun ce am ales eu:

QB : AFC - P.Manning (IND), J.Plummer (DEN), T.Brady (NE)
.......NFC - E.Manning (NYG), Hasselbeck (SEA), McNabb (PHI)
RB : AFC - Dilan (NE), Tomnilson (SD), Jordan (OAK)
.......NFC - S.Alexander (SEA), T.Barber (NYG), S.Davis (CAR)
WR : AFC - R.Moss (OAK), McCardell (SD), C.Johnson (CIN)
.......NFC - A.Toomer (NYG), Fitzgerald (ARI), T.Owens (PHI)
TE : AFC - A.Gates (SD), T.Gonzales (KC)
.......NFC - J.Shockey (NYG), J.Witten (DAL)
Kicker : AFC - Graham (CIN)
...........NFC - J.Feely (NYG)
Punter : AFC - J.Miller (NE)
............NFC - Bidwell (TB)

Voi cine credeti ca se duce in ProBowl ?

codrutc
3rd November 2005, 01:37
Am votat si eu pe nfl.com dar din pacate nu-ti ofera sansa sa salvezi votul cum fac cei de pe nba.com cand votezi pentru all star.
Asa ca voi mai vota o data si atunci imi notez cu cine am votat ca sa va pot spune si voua exact.

Seahawk
3rd November 2005, 02:20
Si eu la fel am votat.Intr-adevar e aiurea facut sistemul de voting

Seahawk
19th November 2005, 21:57
Listed below are the top 10 overall All-Star vote-getters through November 14:



Pos. Name, Team Votes
RB Shaun Alexander, Seahawks 499,289
QB Peyton Manning, Colts 495,931
RB LaDainian Tomlinson, Chargers 493,589
WR Chad Johnson, Bengals 456,188
TE Antonio Gates, Chargers 454,101
QB Carson Palmer, Bengals 431,213
TE Jeremy Shockey, Giants 422,078
RB Edgerrin James, Colts 404,814
WR Marvin Harrison, Colts 349,222
WR Santana Moss, Redskins 348,859

codrutc
20th December 2005, 01:03
Iata cum s-a incheiat votul suporterilor pentru Probowl


TOP ZECE OFENSIVA
Pozitie, Nume, Echipa, Voturi
QB Peyton Manning, Colts 1,184,142 (record)
RB Shaun Alexander, Seahawks 1,110,575
RB LaDainian Tomlinson, Chargers 1,044,360
WR Chad Johnson, Bengals 987,650
TE Antonio Gates, Chargers 941,846
QB Carson Palmer, Bengals 938,676
RB Edgerrin James, Colts 920,815
WR Marvin Harrison, Colts 876,332
TE Jeremy Shockey, Giants 872,102
WR Steve Smith, Panthers 752,723

TOP ZECE DEFENSIVA
Pozitie, Nume, Echipa, Voturi
ILB Brian Urlacher, Bears 447,145
CB Champ Bailey, Broncos 379,477
DE Dwight Freeney, Colts 374,289
CB Deltha O'Neal, Bengals 373,918
DE Michael Strahan, Giants 348,765
IL Rod Coleman, Falcons 307,839
DE Kyle Vanden Bosch, Titans 292,990
CB DeAngelo Hall, Falcons 287,958
CB Ty Law, Jets 283,449
IL Montae Reagor, Colts 282,891

codrutc
21st December 2005, 22:20
Inca nu s-a anuntat tot lotul pentru Probowl (4:00 Eastern) dar postez aici
jucatorii alesi din partea echipelor ai caror fani se regasesc pe forumul nostru:

Seattle Seahawks
RB Shaun Alexander, QB Matt Hasselbeck, G Steve Hutchinson, T Walter Jones si FB Mack Strong

Indianapolis Colts
C Jeff Saturday, LB Cato June, S Bob Sanders, QB Peyton Manning, WR Marvin Harrison, RB Edgerrin James, T Tarik Glenn si DE Dwight Freeney.

NY Giants
RB Tiki Barber, TE Jeremy Shockey, DE Michael Strahan, DE Osi Umenyiora si special teams David Tyree.

St. Louis Rams
T Orlando Pace si WR Torry Holt

Philadelphia Eagles (parca era un fan pe aici)
MLB Jeremiah Trotter

Nu am aflat nimic despre Titans sau Chiefs

Seahawk, ma surprinde ca nu aveti nici un jucator din aparare. Din cate stiu eu, mi se pare ciudat si poate nedrept.
Tu stii mai bine situatia, ce zici de asta ?

codrutc
21st December 2005, 23:27
Iata si loturile finale:
http://img441.imageshack.us/img441/3663/probowlroster5jw.jpg

Retineti, daca se accidenteaza cineva, si sigur va fi cazul cu multi jucatori , sunt sigur, jucatorul respectiv va fi inlocuit de jucatori care au avut mai putine voturi, dar nu au prins lotul.

Seahawk
22nd December 2005, 10:20
Seahawk, ma surprinde ca nu aveti nici un jucator din aparare. Din cate stiu eu, mi se pare ciudat si poate nedrept.
Tu stii mai bine situatia, ce zici de asta ?

Acum sincer sa fiu, cred ca Rookie'ul Lofa Tatupu care este Middle Linebacker...una dintre cele mai importante pozitii din aparare... (MLB joaca Urlacher si Ray Lewis) practic coordonatorul apararii.. sincer sa fiu el merita sa joace in pro-bowl'ul asta, chiar si as a rookie.

Argumente in favoarea lui:
- A jucat in toate meciurile din sezonul asta titular, as a rookie
- A luat 3 interceptii si a sack'uit QB`ul advers de 4 ori. Primul sack al sau l-am vazut chiar eu pe viu la meciul cu Falcons :D
- Are 80 !!! de tackles sezonul acesta.
need i say more?
- si are doar 1.80 inaltime !


Din pacate lumea nu prea l-a luat in seama ... se stie ca la pro-bowl merg mai mult jucatorii cu imagine... care cateodata merg acolo in dauna altora...care-s mult mai buni si mai talentati. Dar asta-i viata. [vorbesc in general]
Nu e neaparat cazul acum pt. ca both Urlacher si Trotter sunt mai buni pe postul acesta decat Tatupu

Cel putin eu nu l-as fi luat pe Michael Vick la pro-bowl anul acesta nici in ruptul capului. Mai degraba as fi mers cu Eli Manning :) sau de ce nu... Mark Brunell ? :) Pana una alta Falcons nici macar in play-off n-au ajuns ! iar Vick comparativ cu Brunell si Manning la stats e copil mic. L-au votat doar pt ca alearga bine... dar au uitat ca vreo 4-5 meciuri nici n-a putut sa joace din cauza accidentarilor. Asa ca va intreb pe voi... a-ti prefera un QB care stie sa alerge bine, n-are nici o treaba cu pasatul..si care paote sa joace in medie 11-12 meciuri pe sezon in dauna unuia ca Eli Manning? Voi evident ca veti spune nu... dar toata lumea din sudul Americii e nebuna cu Vick asta... the so called "Vick hype" asa ca trebuia sa ne asteptam la asta. Cu toate ca se voteaza fair and square... jucatorii care ajung in pro-bowl nu sunt neaparat cei mai buni.


Comparatie: Defense`ul lui Falcons este egal cu cel al lui Ny Giants
- Falcons a avut program mai usor decat Giants
- Ambele echipe (Atlanta si Giants) sunt in 2 divizii de foc
- Ambele echipe au Running backs de probowl (Tiki Barber, Warrick Dunn)

si acum cei mai interesant:
- Ny Giants sunt pe primul loc cu 10-4, Atlanta pe locul 3 cu 8-6
- Atlanta a si fost ajutata de arbitrii in meciul cu New Orleans la ultimul field goal care l-au ratat, iar arbitrii au cerut repetarea kick`ului si l-au castigat. Giants au avut ghinionul sa rateze nu 1, nu 2 ci 3 kick`uri contra Seahawkshilor si tot au pierdut meciul saracii.
Vick are 13 passing td si 12 int iar Manning are 22 de passing td si 16 int doar. Passing yards nici numai vb 3314 vs 2136 ! Dar trecem cu vederea peste asta...pt ca Manning are un grup de receiveri mai talentati ca al lui Vick.

Si nu in ultimul rand cele 60 de puncte in plus marcate de Giants fata de Falcons... si Vick e la pro-bowl in dauna lui Manning? :D See what im talkin about ?




Si nici numai are rost sa incep sa fac o comparatie intre Vick si Brunell :D (13td-12int vs 20td-8 int!!!)

Pana si Steven McNair e mai bun ca el :happy 16(td) vs 9(yards)

codrutc
22nd December 2005, 15:53
Ai dreptate, alegerea lui Vick nu e decat o demonstratie ca selectia pentru probowl este si un concurs de po****ritate.
Pe mine chiar ma revolteaza, sincer sa fiu. Nu sunt sigur ca Eli era cel care ar fi trebuit sa-i ia locul lui Vick, desi intr-adevar argumentele tale sunt convingatore atunci cand faci comparatia intre cei doi.
Considera mai multi QBs din NFC si vei vedea ca sunt superiori lui Vick (Bledsoe, Brunnel, McNabb, Warner, Simms, Bulger). Eu mai degraba l-as fi luat pe Brunnel.
Eu de Vick am mai zis ca e un mascarici si atata tot. Dupa mine asta nu e QB, mai degraba este RB. Pai daca l-ar pune pe LT ca QB ar fi mai bun decat Vick.

Am ascultat aseara pe NFL network pe baietii aia (Rod Woodson, Lincoln Kennedy) si amandoi au zis ca Vick nu merita sa fie in Probowl. Ei de fapt
nu prea erau de acord nici cu Delhomme si amandoi au argumentat in favoarea lui Brunnel.
Problema este ca in NFC multi QB sunt accidentati, altii sunt rookies, etc.

Mihai13
22nd December 2005, 21:44
Oricum acest Pro Bowl nu inseamna mai nimic, decit un detaliu de pus pe CV-ul jucatorilor. Eu unul nici nu ma uit la el. M-am uitat numai o data, cind a dat Bulger 4 TD. Cit despre selectii, fiecare isi alege jucatorii de la echipa favorita, si in rest oamenii aleg si ei un nume pe care-l cunosc. Nu e prima oara cind se intimpla ca un jucator care n-are nici o treaba (in cazul de fata Vick) sa intre in Pro Bowl. Chesita asta se intimpla an de an, si de aceea acest meci n-are nici o valoare. Si nici valoare fotbalistica nu prea are, tinind cont de faptul ca blitzurile sint interzise si meciul se termina cu scoruri gen 55-52.

codrutc
22nd December 2005, 23:57
Mie imi place, daca NU incerc sa nu ma uit la el ca la un meci competitiv.
Au fost faze frumoase si anul trecut, precum TDul lui Hines Ward, pasa lui Peyton pentru Marvin, etc.

Intr-adevar nu ai voie multe, ca de ex. sa incerci sa blochezi un extra point sau punt, dar nici in NBA All Star game nu prea exista aparare (cu exceptia finalului de meci).

Seahawk
23rd December 2005, 12:38
Da dar in NBA cand pui cap la cap the best of the best...iese show de zile mari, pe cand in NFL de ex. la pro-bowl practic echipele se anihileaza una pe alta. E clar ca nu se vor accidentari si mai stiu eu ce in timpul unui meci ca asta, asa ca normal ca defense'urile joaca mai slab decat ar face-o normal. Plus ca nu exista nici un fel de "chemistry" intre jucatori... asa ca fiecare joaca dupa cum il duce capul. Jocul in sine nu prea conteaza... Eu il privesc mai mult ca pe o sarbatoare. De aia se si tine in Hawaii... la soare.. etc.. dupa un sezon dureros cu batalii pe viata si pe moarte prin vanturile din Chicago si gerurile din Pittsburgh si Boston... mai meriti si o relaxare la soare :D nu credeti?