PDA

View Full Version : Scrisoare deschisa



Darkslowstar
1st November 2005, 12:02
Vom muta aici p discutie pe care am inceput-o pe forumul ultrasport, pt ca gazdele noastre de acolo sa nu fie acuzate ca tulbura apele la FC Brasov. Iata mesajul lui DIXX, care este parintele acestei idei bune:

"Ce dl Manea,ce Multescu?!Fiecare antrenor care vine la Bv sa antreneze isi da seama ca au dea face cu o echipa de petarde dar stau aici sa-si faca banul si se cara toti dupa care fac declaratii la liber unde spun adevarul gol golut.Stiam ca Nicolae nu baga banul la echipa dar chiar asa sa ia doar petarde gratis de pe internet un mi-am imaginat ca poate sa faca.Pe Pascu il tine linga el pt ca nu deschide gura urmeaza ordinele lui (tepe in contracte si alte magarii ieftine).Dureros e ca nu se gaseste nimeni in stare sa-i spuna acestui jidan sa ne lase in durerile noastre si sa dea echipa unui OM care vrea sa faca ceva.Ma gindesc cu groaza cit timp ne vor mai umili toti moldovenii si toti tzarusii pe forumuri,pe teren si pe unde apuca din cauza acestori asa zisi presedinti de club si conducatori care n-au nici o legatura cu fotbalul brasovean.Daca noi suporterii care iubim echipa cu adevarat nu facem nimic sa nu ne asteptam sa ne ajute altii,ar trebui sa luam problema in dinti si sa incepem cu o scrisoare dechisa(la un ziar)catre domnul Nicolae si toata mafia din conducere pe care ii vom ruga sa ne lase pt ca asa nu se mai poate,Brasovul merita altceva(ex Timisoara).Hai sa miscam ceva si sa adunam semnaturi,voi ce ziceti?
CU STEAGU PINA LA MOARTE!!!"

Darkslowstar
1st November 2005, 12:16
Au urmat in ordine:

Autor: RaiNMaN - Gruppo Ragazzi (---.brasov.rdsnet.ro)
Data: 10-30-05 18:52

Da dixx hai sa trecem la treaba ! Cunosc multi suporteri care ar semna ! Contact me pe YahooMessenger : rareshstegaru

---------------------------------------------------------------
Hai RULMENTU !
Forza STEAGU !
Totul pentru Brasov si Sportul Brasovean
www.ragazzibv.lx.ro


Re: FC Brasov - FC Targoviste, al patrulea egal pentru „stegari”
Autor: dixx (---.j.pppool.de)
Data: 10-31-05 09:55

Bun atunci vorbesc pe Onlsp cu Dark sa vedem cum facem.


Re: FC Brasov - FC Targoviste, al patrulea egal pentru „stegari”
Autor: Aiblacknam (---.brasov.rdsnet.ro)
Data: 10-31-05 11:05

Salut Rares & Dixx ! Bai vreau sa va anunt ca si eu sunt de acord cu inlaturarea mafiei din conducerea clubului F.C. Brasov ! Contati pe mine cand veti strange semnaturi ! Una in plus conteaza ! Bafta si succes !
Aiblacknam " Ragazzi Ultra "

Popa Iulian


Re: FC Brasov - FC Targoviste, al patrulea egal pentru „stegari”
Autor: Darkslowstar (---.dnt.ro)
Data: 10-31-05 12:13

Si eu sunt de acord sa facem ceva, e mai bine decat nimic si nu mai putem sa stam pe margine si sa ne uitam cum ne ducem la fundul diviziei B. Haideti sa facem aceasta scrisoare deschisa si sa o semnam. Sunt sigur ca Ultrasport va fi alaturi de noi, si probabil si BZB si TEX.
Ce ar trebui sa punctam:
- Manea trebuie dat afara;
- trebuie adus un antrenor brasovean, preferabil Feri Bajko sau Adi Harlab;
- trebuie schimbata din temelii conducerea administrativa, in special Pascu si Kraila;
- trebuie adusi la conducere oameni competenti si stegari pana in maduva oaselor;
- trebuie inceputa o campanie de remaniere a lotului si date sanse tinerilor jucatori brasoveni sa-si demonstreze valoare, macar pana in iarna (afara cu jucatorii care fac figuratie pe teren gen Sandor, Dragulin, Mitrofan, Prodan etc);
- in iarna trebuie adusi jucatori tineri si cu caracter;
- trebuie inceputa o campanie de atragere a oamenilor la stadion;
- trebuie asanata galeria si readusi grupurile care au plecat din cauza actualei "conduceri" a galeriei, ma refer la rasnoveni etc;
- trebuie conceputa o politica de marketing solida si o valorificare eficienta a brandului "FC Brasov"
- implicarea activa a administratiei locale in club, atat la nivel decizional cat si investional, la nivelul infrastructurii si in special al Primarului Scripcaru;
Ar mai fi multe, asa ca va rog pe voi sa completati ce mai credeti de cuvinta.
Dupa aceea careva din noi va face si draftul scrisorii sa o comentam impreuna.


Re: FC Brasov - FC Targoviste, al patrulea egal pentru „stegari”
Autor: pele_buga (---.unitbv.ro)
Data: 10-31-05 16:47

nu am inteles ce ai cu mitrofan care a jucat un singur meci acas cred k nu il stii p jucatorul acesta;
2. ce vrei de la primar; moldovean ce e de la ala nu ai la ce s te astepti poate doar la nocturna :))
3 fcbv e 0 orice antrenor sau orice jucator vine joaca la fel adik nimik iar oamenii aia 300 k restu sunt jandarmi sau saturat de povesti
4 domnului nicolaie ii urez aceeasi bafta in afaceri cum are la fcbv

Darkslowstar
1st November 2005, 12:21
In plus fata de ce am spus as mai avea de adaugat urmatoarele:
- scrisoarea trebuie adresata primarului si autoritatilor locale pt ca ele au majoritatea actiunilor;
- o parte a presei ne va sustine probabil, nacar acei ziaristi carora le pasa de Steagu si noi stim bine cine sunt ei
- aceasta discutie se adreseaza in principal suporterilor brasoveni, dar cine are o sugestie sau un comentariu pertinent este binevenit. Off-topicul si orice discutii colaterale ale non-stegarilor vor fi sterse imediat

DIXX
1st November 2005, 13:47
Tot raul trebuie taiat de la radacina si eu zic ca daca lui Nico ii pasa de echipa nu-l vindea pe Buga cind echipa era cu un picior in B.Am eu informatii sigure de la cineva din echipa ca la Steagu nu se vrea perfomanta ce vreti sa va spun mai mult,toti vrem sa plece Pascu dar el e doar bagat la inaintare de jidan si executa orbeste ordinele de aia e si tinut acolo.Nico nu mai vrea sa bage bani in fotbal de aia au plecat toti pina acum dar in schimb se ambitioneaza sa tina de alea 51% din actiuni in speranta ca va gasi un prost care sa-i dea lui citeva milioane pe ce mai are,sa mai scoata si ceva in plus fata de ce a bagat.Pina nu pleaca jegul asta nu avem bani ,jucatori si liniste la echipa e foarte lesne de-nteles si acum ca l-a mai curentat si Bodu e jale.Multi antrenori si jucatori care au plecat declarau dupa aia ca nu aveau nici macar pansament la echipa si trebuiau sa-si aduca tot de acasa ori daca vrei sa faci performanta nu te incurci cu asa ceva.Concluzia e clara pt mine:pina nu pleaca jidanul nu avem fotbal,ne vom afunda si mai mult si nici alti sponsori nu vin la echipa.

Darkslowstar
1st November 2005, 15:14
Buga vroia sa plece atunci si imbecilii din administrativ nu-i facusera contract pe termen lung. Buga ca Buga, dar plecarea stupida a lui Stere ne-a lovit foarte rau, ca ala facea tot jocul la mijlocul terenului.
Dar ai dreptate, Nico trebuie sa se decida daca vrea sa mai faca performanta la noi.
Am mai uitat o idee foarte important:
- sa se inceteze cu tepele fata de jucatori si antrenori
- sa se incheie contractele cu cap, sa fie prelungite contractele si pe sumele mai mari cu jucatorii promitatori;
- sa fie asanate activitatea de copii si juniori, sa nu se mai faca selctie pe pile, etc
- sa fie scoliti antrenorii de la copii si juniori si sa se faca anula o evaluare stricta a performantelor (adica cine nu-i ajung jucatorii la nivelele de varf ale clubului, mai exact la echipa de seniori sau macar la echipa satelit sa zboare)

de_kid
1st November 2005, 15:44
Puteti sa contati si pe mine....mai am vreo 10 prieteni care sunt dispusi sa semneze scrisoarea , trebuie doar sa ma anuntati prin mail sau pe msng , mi s-a parut buna si ideea aia de pe forum de la ultra sport cu asociatiile de suporteri

Darkslowstar
1st November 2005, 15:48
Trebuie neaparat sa ne organizam, altfel nu ne va baga nimeni in seama. Tu ce ai ai mai vrea sa spunem in scrioarea asta, ca pana la semnat trebuie sa o punem pe roate.
Cu semnaturile o sa vezi ca o sa gasim muuulti doritori.

de_kid
1st November 2005, 18:49
mi-e greu sa ma gandesc acum la ce as scrie in acea scrisoare....mai bine s-ar pune problema : "ce n-as scrie" eu zic asa in viitorul apropiat sa ne intalnim undeva si sa discutam toate chestiile astea...in mare sunt deacord cu ce s-a propus pana acum dar mai e foarte mult de lucru , intrebarea mea este urmatoarea , mai stii cazuri in care s-a mai facut o asemenea scrisoare si s-au luat masuri????Cu ce nu am fost deacord este atitudinea fata de primar....el si-a facut pe deplin datoria pana acum si nu a lasat echipa asa cum s-a intamplat in alte orase....in fine tre sa asteptam si alte propuneri si atunci putem incepe redactarea scrisorii . respect

Darkslowstar
1st November 2005, 19:39
Pai puteti sa va intalniti voi la Brasov, dar Dixx e cam departe si eu sunt la Bucale. Oricum va trebui sa va intalniti/ne intalnim cand punem la cale strategia de comunicare a ei (strangere de semnaturi, mass-media, etc).

De acord ca nu trebuie sa dam in primar pt ca s-a implicat mullt mi mult decat alti edili locali, dar cred ca numai el ne poate scapa de Kraila & comp.

Daca treaba e facuta cu cap se poate face suficienta galagie ca autoritatile locale sa ia treaba bine de tot in maini. Mai ales ca inca mai este timp sa se faca ceva. Ce ma enerveaza cel mai mult este ca nu banii lipsesc la noi. cat timp mai sunt bani se poate face si performanta.

DIXX
1st November 2005, 20:48
Cred ca Alex de la Prosport abia asteapta o scinteie de la noi sa inceapa iar cu "suporterii de la FC Brasov l-au desfintat pe Nicolaie,Pascu&co".Intr-adevar scrisoarea trebuie facuta pe puncte dar cele mai importante scrise la inceput si subliniate.Dark chiar crezi K suma de buget e reala?

Darkslowstar
2nd November 2005, 10:47
Sincer, cu cat se face mai mult tam tam cu atat avem sanse sa se schimbe ceva. Cel mai rau lucru posibil este sa se continuie in formula de acum, total necastigatoare.
N-ai spus daca mai ai completari la punctele enumerate de mine. Mai ca m-as apuca sa redactez un draft, ca ma simt in vana. :)

DIXX
3rd November 2005, 12:49
As avea ceva completari in privinta patronului care nu mai baga bani in echipa,ti-am mai spus ori vrea performanta si in cazul asta se obliga sa cotizeze serios,sa cumpere jucatori ,sa plateasca contractele la timp si sa nu-l mai obige pe vasalul lui sa intepe in contracte ori sa ne lase in pace pt ca cineva tot se gaseste sa preia echipa,oricummai rau de atita nu se poate.Si inca ceva,scrisoarea trebuie sa fie concisa si punctele alea cu galeria trebuie sterse pt ca nimeni nu-ti publica in Prosport asa ceva.De fapt ti-am mai spus ca totul trebuie sa se invirta in jurul lui Nicolaie sa-l intrebam pur si simplu:"mai nene ne-am cam saturat de nepasarea ta si magariile de la echipa,uite unde ne-ai adus cu armata ta de oameni de fotbal.Daca ai de gind sa continui tot in stilul asta te rugam foarte respectuos sa ne lasi pt ca un oras ca Brasovul merita cu totul altceva,ne-am saturat efectiv sa fim umiliti peste tot din cauza ta si oamenilor tai care nu aveti nici o traba cu fotbalul".Cu cit scrisoarea e mai exploziva cu atit va fi publicata mai repede si va lua prima pagina a ziarelor,stii doar ca presa asa ceva asteapta si asta e intr-adevar tam-tam.

Darkslowstar
3rd November 2005, 13:16
Te simti in vana sa o scrii sau ma lasi pe mine. Asta-i intrebarea :D
Ai dreptate cu galeria, e mai bine sa omitem partea aceea, ca asa poate ni se alatura si Forza Carpatica. Viitoarea asociatie a suporterilor se poate ocupa foarte bine de partea aia de job, sunt sigur ca baietii din flanc uktra si gruppo ragazzi vor sti sa dea de urma rasnovenilor, zarnestenilor si sa-i readuca pe stadion.

RaiNMaN
3rd November 2005, 21:03
Salut Stegari ! intai de toate as vrea sa va salut .. acesta este unul din primele mele posturi pe acest forum..si sper sa am cat mai multe..trebuie sa ne strangem mai multi pentru aceastra scrisoare deschisa si sa ii dam drumu !

DIXX
4th November 2005, 12:09
Salut RaiNMaN si bine ai venit,sper sa-ti placa multitudinea de forumuri si de informatii de care ai parte aici.Putem foarte bine discuta si pe alte forumuri dar dintre toate Dark si eu il gasim pe asta cel mai complet de pina acum.
Dark poti s-o scrii tu dar tint cont de punctele principale te rog frumos,oricum e doar o ciorna dupa care mai venim cu retusuri pina va prinde forma finala.Daca o trimitem la Prosport nu mai avemnevoie de semnaturi pt ca oricum se va scrie:
"suporterii FC Brasov de pe Onliesport in frunte cu...".Sint sigur ca va iesi tam-tam pt ca dupa aia o va putea publica si Ilie in bzb si ultrsp ca o copie a unei publicatii de pe Prosport si asa s-a scos si el fara probleme.Sper sa iasa ceva klumea,bafte la inspiration.
FORZA STEAGU!!!

Darkslowstar
4th November 2005, 15:08
Scheisse, si eu care speram sa te oferi tu ca stau foarte prost cu timpul. Dar vad ca n-am de ales :D. O sa incerc sa fac un draft repede de tot, oricum pana plec la rusi si aia se va petrece luni dimineata. Normal ca va fi numai o ciorna si o sa stam pe ea sa o bibilim. Poate ne ajuta si Ilie :ok:

Dupa aia o sa o dam la toata presa si o sa facem, sper si o campanie de starngere de semnaturi in Brasov. Dixx, tata, sper ca ai si tu un fax acolo la work sa-mi trimiti semnatura prin fax. Eu as vrea sa semnam cu numele noastre adevarate, daca semnam cu nicurile riscam sa nu fim luati in serios

de_kid
4th November 2005, 17:06
Hehehe si eu iti uraz bafta , poate ne arati cat de curand cam cum vrei tu sa arate scrisoarea...vroiam sa va intreb ceva , pe ce criterii se pun echipele acolo la fiecare echipa cu galeria ei...de ce noi suntem la alte echipe? ce ei au mai multe posturi sau cum??? sau sunt mai multi useri inregistrati care tin cu aceeasi echipa??? forza_Stegu'

Darkslowstar
4th November 2005, 19:38
Pt ca noi avem putini suporteri care scriu regulat. daca am fi si noi mai multi si/sau activi am fi si noi in randul echipelor serioase. E vorba atat de numarul de posturi dar si de activitatea regulata. Mi se pare un criteriu destul de obiectiv. Adminii mi-au spus ca o sa ajungem si noi pe prima pagina daca activitatea va fi o tzara mai mare. Pana una alta, la momentul actual doar eu si DIXX postam aproape zilnic, restul celor care ii vezi intra mai sporadic. Mai sunt Claudiu (jay), Tudoor, canadianul, care intra acum mai rar, dar cel putin primii doi sunt mai vechi decat mine. Astat e situatia in momentul de fata si depinde de voi daca se va schimba.
Sper sa termin scrisoarea cat mai repede ca sa va puteti da cu parerea si sa propuneti si voi schimbari. :ok:

RaiNMaN
6th November 2005, 09:28
Da ai dreptate ! Eu zic sa incercam sa fim cat mai activii pentru ca asa am fi si noi macar pe net mai multi suporteri decat pe stadion !

de_kid
8th November 2005, 11:40
inca nu mi-a intrat in reflex sa vizitez site-ul asa des , dar o sa incerc sa intru zilnic si sa pun macar cate un post...ca am ajuns sa ne devanseze si FC National... chiar ieri am vorbit cu cineva si mi-am adus aminte ca acum 5 ani plecau de aici de la brasov 15 autocare pline cu suporteri brasoveni pt a incuraja echipa , oare unde o ri fi disparut toti ma intreb eu , s-o r fi ascuns ca nu pre pot sa imi dau seama ce s-a intamplat cu ei....probabil ca tre sa punem anunturi pe stalpii de lumina cu : wanted :))

DIXX
8th November 2005, 18:25
Multi nu mai sint in tara si cei care au ramas la ce sa mai vina pe stadion?

de_kid
8th November 2005, 20:52
Hehehe , cam asa e sunt multi plecati...si cei care au mai ramas se ascund pe cat posibil pt a nu fi victima ironiilor , oricum daca echipa ar juca bine nici nu cred ca ar mai avea loc discutia asta , in fine am tot asteptat azi raspunsuri da vad ca si voi v-ati cam plictisit de postat pe aici...eu inca mai astept sa incepemnijte discutii serioase poate asa ne vede si pe noi lumea...

DIXX
9th November 2005, 18:04
Stii cum sta treba Kid,il asteptam pe Dark sa se intoarca de la rusi (daca se mai intoarce)si incepem imediat scrisoarea.

de_kid
10th November 2005, 08:48
:)))Se intoarce el...numai sa nu treaca prin rep moldova ca il lasa aia fara masina

RaiNMaN
13th November 2005, 13:01
da klar..aveti dreptate.da sa nu treaca pe la bulgari ca iese grav :D

Darkslowstar
14th November 2005, 15:30
Scrisoare deschisa a suporterilor stegari


Noi, suporterii stegari subsemnati ne-am saturat pana peste cap de situatia existenta la FC Brasov si mai ales de incompetenta, nepasarea si reavointa la nivelul conducerii administrative. Suntem in situatia paradoxala de a fi o echipa care, cel putin de la venirea d-lui Nicolae si a implicarii autoritatilor locale, nu a mai avut probleme financiare, dar nici rezultatele nu au fost pe masura asteptarilor. Dupa acea participare in Cupa UEFA echipa a luat-o in jos si din pacate tendinta descendenta continua si acum. Daca conducerea administrativa ar fi stiut sa pastreze si sa intareasca de acum 5 ani am fi putut chiar sa ne luptam cu echipele bucurestene peantru un trofeu intern. Nu numai ca echipa nu a fost intarita, dar cei mai mai buni jucatori au fost vanduti, iar inlocuitorii lor au fost din ce in ce mai slabi. Asa am ajuns in situatia ca pe gazonul unde ne-am duelat cu Inter Milano sa ne chinuim cu Targoviste, Botosani si alte „mari echipe”.
Printre alte marete ispravi ale conducerii se numara aducerea unei pleiade de vedete straine la echipa care, cu exceptia lui Dossey, care impreuna probabil au prin mai putin de 10 meciuri la prima echipa, in timp ce au fost refuzati „petarde”, ca acel jucator din Kazachstan, refuzat de Steagu’, pe care l-am vazut jucand titular la Spartak Moscova in Champions League. In mod sigur nu avea loc de Iorga in atacul nostru, nu-i asa?
Multi jucatorii au plecat sau au refuzat sa vina la noi din cauza tepelor date de catre Pascu & co de-al lungul timpului si acest lucru trebuie sa inceteze imediat!
Nu exista o politica de marketing, un plan de dezvoltare pe termen scurt si mediu, brandul FC BRASOV nu este valorificat la adevaratul potential. Nu exista un magazin al clubului, cateva produse promotionale au fost scoase pe piata abia anul acesta, intr-o ghereta mizerabila de la stadion, deschisa din cand in cand. Ce sa mai vorbim de calitatea produselor, de diversitatea lor, etc.
Juniorii brasoveni sunt promovati foarte greu la prima echipa, desi pepinierea noastra a produs mereu talente, se prefera aducerea unor jucatori „mercenari” care nu au nici un fel de atasament fata de culorile galben-negre. Este edificator exemplu lui Traian Marc, stegar trup si suflet, alungat de la echipa anul trecut, care acum apara constant in divizia A. Toata lumea isi aduce aminte de criza de portari de asta vara, rezolvata foarte greu prin readucerea tarzie a lui Dossey, portar bun, dar cu o varsta. Marc a fost dat afara de la echipa intr-o perioada in care era un obisnuit al lotului national de tineret! Asta da politica de promovare a jucatorilor locali!
Conducerea administrativa nu a fost niciodata in stare sa incheie contracte solide cu jucatorii de baza, fiind mereu nevoita sa vanda jucatori de baza , aflati aproape de finalul contractului, mult mai ieftin decat ar fi putut sa o faca daca ar mai fi avut catva ani de contract. De exemplu Buga si Surdu. Dar de ce sa-i vindem cand am fi putut sa facem si noi ca CFR Cluj, sa cumparam jucatori buni nu sa-i vindem cum scot capul.
Surdu, intrebat de ce a plecat de la Steagu’ la Cluj a spus ca la noi nu se vrea performanta si ca la Cluj, ambitiile si conditiile de performanta sunt cu totul altele.
De ce se poate la Cluj si la Brasov nu, in conditiile in care, potrivit datelor din presa averea d-lui Nicolae este mai mare decat a lui Pazkany? Poate pentru ca unuia ii place fotbalul si altuia nu?
Credem ca ar fi momentul ca d-ul Nicolae sa-si puna intrebarea daca vrea sa faca performanta la Brasov. Daca nu, ii multumim pentru implicarea de pana acum si il rugam politicos sa lase pe altcineva care chiar vrea sa faca treaba.
Pentru ca Steagu’ sa nu fie altceva decat o gaura neagra, clubul trebuie condus de oameni profesionisti si pentru care culorile galben-negre sunt aproape o religie asa cum sunt pentru noi.
Si in ceea ce priveste banca tehnica consideram ca trebuie data intaietate antrenorilor brasoveni, mai ales celor care au demonstrat ca stiu meserie si au dovedit atasament fata de colorile galbe-negre, asa cum sunt Adrian Harlab, Gabi Stan si Feri Bajko. In acest moment, desi nu suntem mari fani ai lui Multescu, consideram ca el trebuie lasat sa-si duca treaba la capat, macar pana la vara.
Daca mai era nevoie de o dovada suplimentara a incompetentei conducerii administrative, numirile si demiterea lui Multescu din sezonul acesta ne-au lamurit ca motivele degringoladei Brasovului sunt la nivelul conducerii administrative. In vara a fost adus Multescu, un antrenor cu performante slabe in Romania, si cu ceva succese in Turcia. Imediat ce echipa (sa nu mai vorbim de jucatorii adusi in vara) incepuse sa joace a fost demis si numit Naica, despre care toate lumea stia ca nu are nimic in comun cu antrenoratul avand zero rezultate pe oriunde a fost. Rezultatele s-au vazut imediat, noi pierzand 99% din sansele de promovare directa.
Ca urmare a managementului defectuos si a parcursului echipei in consecinta spectatorii au plecat de langa echipa, la meciuri nemai asistand decat cateva sute de spectatori la fiecare meci. Se simte nevoia unei plan care sa readuca oamenii la stadion, plecand de la jocul echipei pana la stadion si galerie.
In concluzie solicitam actionarilor echipei si autoritatilor locale sa dea afara prezenta conducere si mai ales pe domnii Pascu (parintele blaturilor la Brasov si artizanul atator insuccese) si Kraila (parintele recentei degringolade) si sa aduca la echipa administartori competenti si stegari pana in maduva oaselor.
Solicitam tuturor care iubesc Steagu’ sa vina alaturi de noi si ne luam angajamentul sa nu incetam aceasta lupta pana nu vom vedea ca Steagu s-e transforma intrun club dedicat performnatei, care joaca pentru suporterii sai si ii respecta..
Solicitam mai ales d-lui Primar sa se implice atat in ceea ce priveste infrastructura, dar mai ales in in ceea ce priveste aducerea in fruntea clubului a unor administratori competenti, care sa duca clubul acolo unde eii este locul, intre primele echipe din Romania.

Darkslowstar
15th November 2005, 00:45
Nu sunt foarte multumit de ce am "creat" dar sper ca voi sa mai indreptati si mai ales sa completati cele de mai sus.

DIXX
15th November 2005, 02:20
Gasesc scrisoarea destul de performanta mai ales ca la urma ai pus accentul pe ce ne doare,acum intrebarea e daca ne va publica cineva o scrisoare atit de lunga,voi unde ziceti ca e mai bine s-o publicam?

Darkslowstar
15th November 2005, 09:54
Si mie mi se pare cam lunga, dar aveam atatea pe suflet.... Pe de o parte mi se pare ca nu am acoperit tot, pe alta ca e prea lunga. Ma rog, sa vedem ce zic si baietii.
In BZB si in Ultrasport cel putin, cred ca va aparea. I-am dat-o si lui Ilie Vaju sa ne spuna o parere. Cateva zile de feedback si de modificari (daca mai vreti ceva sau imi mai vine vreo idee :D) si red ca sapt viitoare suntem gata de iesire pe piata.

de_kid
15th November 2005, 10:48
e ok scrisoarea...cum puteti sa spuneti ca este prea lunga???altfel nu se mai numea scrisoare...in afara de cateva greseli de ortografie am remarcat ca lipseste un lucru...trebuie sa le aduci la cunostinta cititorilor acestei scrisori ca echipa FC Brasov se afla la sfarsitul campionatului trecut pe locul 6 intr-un clasament all-time al diviziei A si este ultima echipa din provincie care a mai urcat pe podium in ultimii 10 ani daca nu ma insel , in rest e foarte buna , aaaaar mai fi ceva , nu trebuie data vina pe Dl. Ion NIcolae pt ca el nu face altceva decat sa aloce banii ceruti de conducere din diverse sponsorizari , daca cei din conducere cer niste bani si ii cheltuiesc nejustificat asta nu cred ca mai ajunge la urechile lui Ion Nicolae.

Darkslowstar
15th November 2005, 12:21
Bine punctat amigo, o sa mentionez chestia cu clasamentul all-time.

Nu dam vina pe Nicolae mai mult decat trebuie, zic eu, pt ca el i-a adus pe oamenii din conducere si el l-a mentinut pe Pascu de cand a venit in functie. In sfarsit, sa vedem ce mai zic si ceilalti, eu ma inclin in fata dorintei majoritatii.

PS poti sa modifici si tu, daca vrei, si ne dam de data asta noi cu parerea :)

rasheedkpenny
15th November 2005, 12:36
Este cam patimasa... se simte ca e scrisa de un suporter! Poate e putin cam subectiva pe alocuri. Hmm... exemplele sunt bune, sustin afirmatiile, dar mi se pare prea patimasa! Mai poate fi schimbata pe alocuri... I'll think of smth.
Despre partea de semnaturi, sunt de acord, totusi nu stiu daca se poate face ceva in a schimba ceva, Nicolae si Kraila sunt prea mari in Brasov ca sa-i critice presa, in mod constant.

Darkslowstar
15th November 2005, 12:46
Asteptam cu nerabdare eventualele sugestii :)
Pai normal ca este un pic patimasa, doar este scrisoarea suporterilor. Recunosc ca nu m-am simtit foarte inspirat cand am scris-o, dar shit happens.
Nu vrei sa faci si tu un pic pe scriitorul? Pls

DIXX
15th November 2005, 13:23
Pai presa locala nu-i critica,ea publica doar o scrisoare din partea suporterilor dar atentie pun pariu ca vor aparea la tv sau in presa lingai care vor spune ca nici n-au stiut de aceasta scrisoare etc,etc.Asta e motivul pt care trebuie specificat clar din partea caror suporteri provine aceasta scrisoare,eventual nick-uri sau grupuri.

Darkslowstar
15th November 2005, 13:42
Eu zic ca trebuie sa ne semnam cu numele noastre reale, altfel riscam sa nu fiim luati in seama. O anonima nu mai baga nimeni seama zilele aceastea. Plus ca se poate spune ca e opera unei singure persoane care vrea sa tulbure apele la Steagu'

DIXX
16th November 2005, 01:40
Treaba asta tre discutata pe Skype.Yo zic sa va descarcati si voi Skype,se descarca repede si usor si din toate care le-am probat are cel mai bun ton,putem sa facem conferinte si in acelasi timp sa ne uitam pe net,etc,etc.Saptamana asta sint pe net intre 9-10(oraRO)si 0-1.30 cu
dixx777.Cautati si voi pe google skype/download si hai sa vorbim live si gratis.

Darkslowstar
16th November 2005, 09:41
Singura chestie e ca eu plec azi din tara pana duminica si nu cred ca pot participa la comferinta. Vorbiti voi si duminica vin si eu si sa-i dam o forma finala.

DIXX
16th November 2005, 11:28
Iar pleci mai nene,cred ca tu esti mana dreapta a lui Tariceanu si noi nu stim cu cine stam de vorba.

Darkslowstar
16th November 2005, 11:36
Rahat Tariceanu. Adevarul ca n-am nici un chef sa plec, ca sunt si o ztara bolnav si numai avion imi mai lipseste mie. Dar n-am ce face, ca tre sa le fac o prezentare unor tembeli si n-am avut de lucru sa ma bag. Altadata n-o sa uit chestia aia cu never volunteer.

de_kid
17th November 2005, 09:50
lasati-l mah ca dark se pliba prin lume pentru a face po****r brand-ul FC Brasov , sa nu va mire daca o sa jucam in curand meciuri pe milioane de dolari cu totzi chinezoii si la fel de putzin sa va mire daca radutzoiu o sa aduca clubului anual cate 10 milioane de dolari din publicitate si din vanzarea tricourilor...una peste alta forza Steagu' si va spun de pe acum sa stai linistiti ca suntem mai buni decat cei de la forex...iar acest meci nu poate fi numit un derby pt ca nu exista inca nici o rivalitate intre cele 2 echipe , acesta este un derby de conjunctura eventual

RaiNMaN
17th November 2005, 09:57
Da scrisoarea este buna, pe alocuri am putea schimba ceva ! Si despre meciul cu "rivala" forex .. vom pune poze aici cu minunata coreografie pe care o vom realiza.. speram sa va placa .. oricum STEAGU castiga 100% (3:1) .. Hai sa vedem cand publicam scrisoarea ca numai pot..

de_kid
17th November 2005, 16:26
:))) ma tu ai mai facut ceva? tii vreo evidentza la membrii clanului? oricum daca o sa facem sindicatele alea cum a spus dark s-ar putea sa ne fie mult mai usor sa ne gasim

DIXX
18th November 2005, 02:00
Sint curios de scorul dim meciul asta poate mai adugam cite ceva sau poate mai stergem vreunul de pe lista neagra.

Darkslowstar
19th November 2005, 01:49
Pai schimbati fratilor. Eu sunt acum la bozgori si ma intorc duminica. Forzzzzzza Steagu!!!!!!

Levente
19th November 2005, 17:25
Scor final C.S. Forex 3 - 2 F.C. Braşov :ciocan:

Jucătorii de la F.C. Braşov parcă nu au jucau cu dăruire cum era şi firesc!

Canadianu
19th November 2005, 17:30
o alta chifla ... mde asa e cand e sa se aleaga praful!
sau poate e vb. de o fuziune in vara?

DIXX
19th November 2005, 22:03
Sintem la vale rau datorita mintilor ascutite din conducere,inca un motiv in plus sa-i dam drumul la scrisoare.Nu ajunge ca ne umilesc destul toti tzarusii mai trebuie sa fim umiliti si in Brasov,pina cind sintem datori sa mai suportam aceste jigodii la conducerea clubului?Cind se va termina odata cu umilintele?Desteptarea!!!

Darkslowstar
21st November 2005, 02:50
Am reveit cu forze proaspete la de la bozgori. Momentul este cel mai bun pt lansarea scrisorii. Mai modificam ceva sau ii dam drumul?

DIXX
21st November 2005, 19:52
Yo personal zic sa-i dam smantana ca se termina campionatul ...

Darkslowstar
21st November 2005, 23:49
Ok, atunci ramane asa. O sa incepem de maine sa vb cu presa sa vedem cine ne sustine si sa ne apucam sa stragem semnaturi.

DIXX
22nd November 2005, 21:39
Pina adunam semnaturile trece o gramada de timp asa ca putem scrie din partea unor grupuri si a suporterilor de pe Onlinesport.Yo zic sa vorbesti si cu Alex de la Prosport care cred ca o publica imediat...hai sa ne miscam macar sa stim ca am fost primii(si probabil si ultimii) care am facut ceva.Poti sa dai si niste nickuri sa ne vedem si noi intr-un ziar mai mare sa ne salute lumea pe strada de la 20m.

Levente
23rd November 2005, 04:57
Intervin si eu! pe unde este scrisoarea acela? yo-s tehoredactor la Gazeta de Transilvania si eu am coleg la prosport. Stirile bune merg repede, azi in brasov maine in toata tara ! :evil:

Darkslowstar
23rd November 2005, 12:57
Scrisoarea este pe pagina 2, ai aici un link direct: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=428462&postcount=26

Avem si noi la Prosport, nu va fi o problema ca presa centrala sa publice scrisoarea. Noi am vrea ca presa locala sa ni se alature si deja avem 2 ziare care probabil vor fi alturi de noi (nu le spunem aici, pe YM daca vrei). Ne intalnim sambata sa punem la punct ultimele detalii si luni demaram actiunea.
Lasa pe PM sau YM un numar unde poti sa fii gasit.

Poti sa vb la tine la gazeta sa vezi daca vor sa o publice si ei scisoarea?

DIXX
23rd November 2005, 17:29
V-am mai zis de 10 ori sa va descarcati Skype si putem sa stam de vorba cit vrem,sapt asta sint acolo de la 16-17 si 19-20 cu dixx777. E tare cind vorbim cite patru deodata si putem lua si o decizie mai rapida,va astept acolo.

Darkslowstar
23rd November 2005, 17:44
La orele alea sunt la munca sau in drum spre casa/aiurea. Mai tarziu nu poti? Eventual si pe YM, o comferinta. Pt Skype-ul tau nu-ti trebuie kit multimedia?

Levente
23rd November 2005, 19:13
Scrisoarea este pe pagina 2, ai aici un link direct: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=428462&postcount=26

Avem si noi la Prosport, nu va fi o problema ca presa centrala sa publice scrisoarea. Noi am vrea ca presa locala sa ni se alature si deja avem 2 ziare care probabil vor fi alturi de noi (nu le spunem aici, pe YM daca vrei). Ne intalnim sambata sa punem la punct ultimele detalii si luni demaram actiunea.
Lasa pe PM sau YM un numar unde poti sa fii gasit.

Poti sa vb la tine la gazeta sa vezi daca vor sa o publice si ei scisoarea?

exact asta si vreau! acuma il scot pe hartie si ii dau colegului de la sport.
Azi vorbind cu tata de cele ce se pregateste de suporteri, mi-a spus da, da, dar pe cine ii punem in locul lor, Kraila respectiv Romeo Pascu.

Si aste este o idee destul de buna, nu putem venii fara sa facem si propuneri cum si ce in continuare, e nevoie sa oferim si alternativa noastra si nu cu "stegar pana la maduva oaselor".

DIXX
23rd November 2005, 21:44
Bine Levi dar am mai spus ca e foarte important sa spui din partea cui si asta trebuie discutat.
Dark nu mai pot sa intru pe YM pt ca l-am sters odata sa-l descarc pe germana si mi-am uitat parola ca un bou ce sint dar oricum pe Skype e cea mai tare calitate si poti deschide browserul ca sa navighezi sau sa-ti descarci alte programe intre timp,nu e nici o problema.Atunci o lasam pe Simbata si zici tu ora la care vrei sa intram.Zicea acum la stiri ca fac americanii stadion si la Brasov,sint curios cine o sa joace.

Darkslowstar
23rd November 2005, 23:20
Levente, nu te grabi sa dai inca scrisoarea, sa ne coordonam si noi un pic sa scrie presa in aceasi timp. Daca apare undeva prematur nu o sa o mai publice restul presei, pt ca stirea e rasuflata. Haide sa ne intalnim sambata si cu baietii de la ragazzi si flank ultra, ok? Luni sau marti ii dam drumul

Levente
23rd November 2005, 23:41
oky ! l-am dat sa-l citeasca, e pe hartie sa vad ce reactie are maine cand ma voi duce la munca.

Darkslowstar
24th November 2005, 00:48
Oki, numai sa nu apara prematur, pt ca trebuie sa strangem si ceva semnaturi, altfel o sa spuna ca sunt unul-doi tembeli care fac galagie.

cocostegar
24th November 2005, 07:06
sal,semnez si eu pentru scrisoare....forza steagu

DIXX
24th November 2005, 17:38
Pai zi tu Dark ora de intilnire Simbata si unde.Aici se descarca greu nu stiu ce sa-ntimplat cu onlsp.

Darkslowstar
24th November 2005, 18:28
Ne intalnim sambata la meci la Steagu cel mai bine. O sa le trimit la toti cate un PM cu intalnirea si cu datele mele de contact ca sa sa puteam sa tinem legatura pt sambata.

de_kid
25th November 2005, 10:18
sambata cred ca vin si eu la stadion , s-ar putea sa ajung doar la repriza a 2-a...oricum nu e prea tarziu sper pt ca nu pot sa ajung mai repede

Darkslowstar
25th November 2005, 23:12
E bine si asa numai sa ajungi :)

joao pinto
28th November 2005, 18:25
Chiar daca de departe, semnez si eu, doar sunt brasovean.
Hai Steagu' !!! :yeah:

Darkslowstar
28th November 2005, 20:01
Oki, numai ca semnatura tre sa fie pe hartie, ca sa o putem da la presa si sa contina si adresa si numele tau adevarat. Daca imi dai pe PM sau YM o adresa de mail iti trimit tabelul de semnaturi sa-l descarci si sa semnezi tu si cine mai ai pe acolo. Noi am inceput deja sa stragem semnaturi si merge destul de bine. O sa finalizam destul de curand.

Levente
28th November 2005, 22:17
acuma a fost in diresc Kraila pe mix2TV, in emisiunea sportiva de acolo.

A povestit multe, incat ma retrage din activitatea asta de a demite conducerea de acuma. A povestit si de juniori si copii.

Cine mai vrea sa-l vada, va fii in reloare la ora 23.00 tot pe acelasi post tv!

Cine poate si are unelte sa inregistreze emisiunea de la tv sa-o faca ca merita!!! pe mix2TV

joao pinto
28th November 2005, 22:22
Si tu ai avut timp sa il crezi?

Levente
28th November 2005, 22:33
merita sa-l vezi atat iti spun. a venit cu copia contractelor etc.

DIXX
29th November 2005, 10:54
GATA ne-am saturat de vorbe si de hirtoage,daca vorbea Romica va indoiati si mai tare dar yo nu dau doi bani pe vrajeala lor.Levente asta nu e o demitere,e doar o scrisoare prin care trebuie sa se inteleaga ca mai exista totusi suporteri cu capul pe umeri carora le pasa de echipa si care nu accepta magariile care se fac si situatia actuala.Poate sa vorbeasca Kraila cum vrea si sa vina cu toate hirtoagele din club asta nu schimba deloc rezultatele si umilintele pe care le-am suportat si le mai suportam din cauza incompetentei lor.Problema e cit se poate de simpla,cei pe care ii vezi tu la televizor cu hirtii si bla,bla,bla nu se pricep la fotbal si trebuie schimbati pt ca daca nu se intimpla curind asta ajungem si mai rau decit acum.

de_kid
29th November 2005, 12:38
L-am vazut pe kraila zilele trecute in carefour :))) statea la coada in spatele si parea un om de treaba acum stiti voi ca aparentele inseala si nu se stie ce se ascunde in el...faza cu fuziunea mi se pare o treaba Ok doar sa se faca cumva sa ramana palmaresul echipei ca de' suntem si noi a 6-a putere in fotbalul romanesc care ati vazut ca e pe 3 in europa anul asta , poate ne baga astia direct in vreo cupa europeana doar asa ca le-a placut de noi

Darkslowstar
29th November 2005, 15:39
Levente, tu cred ca ai inteles gresit scopul demersului nostru. Ce vrem noi este sa tragem un semnal de alarma la cele ce se intampla la Steagu, nu se demitem pe unul sau pe altul neaparat. Unele din faptele semnalate sunt facut de Kraila, dar cele mai multe nu.
Daca pe tine te conving mai mult cele spuse de el (nu stiu de ce vorbesti pt ca n-am vazut emisiunea) decat faptele lui in acest cateva luni (campanie de transferari dezastroasa, ala-bala cu antrenorii, bataie de joc in contracte, management defectuos, marketing inexistent, etc, etc), atunci poate ai dreptate si vedeam aceleasi fapte cu alti ochi. Pe mine personal Kraila nu ma mai poate convinge de bunele lui intentii si competenta manageriala. Sa ne lase!

DIXX
30th November 2005, 10:53
Dark cind dai drumul odata la scrisoarea aia?Se pare ca multi brasoveni care nu mai vin la stadion ne vor da dreptate. Scopul dupa cum am mai spus fiind acela de a deschide ochii unora si de a demonstra ca publicul brasovean nu a murit cu totul dar motivele pt care lumea numai vine la stadion sint foaret clare si lucrurile care sint putrede in clubul ala nu trebuie trecute cu vederea.

Darkslowstar
30th November 2005, 13:23
Am mai stat ca sa mai strangem semnaturi si ca sa prindem un culoar bun in presa. Probabil luni va fi ziua Z, daca totul merge bine. Cum a inceput si scoala va fi mai usor sa se stranga semnaturi acum. Te tin la curent, oricum.

DIXX
1st December 2005, 16:00
Am scanat tabelul si ti-am trimis semnatura,sper sa se vada bine.Singura completare care as mai aduce-o la scrisoare ar fi tabelul jucatorilor plecati in frunte cu Buta,Buga,Stere,Moldovan&co,a antrenorilor si tabelul jucatorilor adusi in frunte cu...aici nu mai stiu si la urma incheiat cu un fel de "comentati singuri ginditi-va la vremurile si mai bune ce-o sa vina daca aceste eminente cenusii vor continua sa conduca clubul nostru mult iubit".Fa cum crezi ca e mai bine,succes.

Darkslowstar
1st December 2005, 16:13
Tabelul nu-i o idee rea, numai ca eu nu pot sa-l fac din lipsa de timp la munca si de curent electric acasa. Asa ca daca ai putea sa-l faci tu ar fi super. Oricum nu e obligatoriu sa ne oprim aici, putem sa continuam si dupa ce lansam scrisoarea si dam semnale prin presa.

DIXX
1st December 2005, 18:37
Problema e ca azi am avut o zi de concediu in rest am o jumatate de ora pe zi timp pt internet in afara de weekend,bun si ce sa fac cu tabelul,sa-l trimit la fiecare sa semneze?Zi ce tre sa fac.Ma da unde sint Rares si Kid ca doar ei sint viitorul.

Darkslowstar
2nd December 2005, 12:42
Rares a avut ceva probleme cu compu dar revine el. probabil baietii sunt acum foarte ocupati cu strangerea de semnaturi. :)
Daca mai ai cine sa semneze e oki, daca nu e bine si asa. Semnatura initiatorului nu putea sa lipseasca. :D

DIXX
2nd December 2005, 13:34
Pai nu mai are cine dar vezi in posta daca se vede semnatura bine.

Darkslowstar
2nd December 2005, 13:42
Se vede foarte bine, stai linistit :D

DIXX
3rd December 2005, 12:47
Bine atunci cu nerabdare ziua Z care sper sa fie saptamana care vine.

Darkslowstar
14th December 2005, 16:43
Scrisoarea a plecat azi pe la 1:30 la toata presal locala si cea sportiva. Deocamdata a aparut numai pe situl onlinesport: www.onlinesport.ro. Sa speram ca ziarele de maine o preiau.

Darkslowstar
15th December 2005, 11:52
Scrisoarea a aparut in TEX!!!

FANII „STEGARILOR” SUNT INGRIJORATI




Pe mail-ul redactiei am primit ieri o scrisoare deschisa a suporterilor brasoveni, disperati de situatia in care se scalda, actualmente, „stegarii”, locul trei in prima serie a Diviziei B-1. Fanii si-au exprimat nemultumirea, printre altele, fata de demiterea antrenorului Gigi Multescu, de inlaturarea elementelor autohtone din cadrul echipei, de managementul defectuos dus de la „dubla” cu Inter Milano din Cupa UEFA incoace, de politica sportiva a patronului Ioan Nicolae etc.

Darkslowstar
15th December 2005, 11:57
Si in Gazeta Sporturilor:

Fanii "stegarilor" declanşează revoluţia!
Violeta Sfeatcu (Braşov)

Nemulţumiţi de parcursul slab al echipei şi de politica păguboasă a conducerii clubului de sub Tîmpa, suporterii braşoveni cer o schimbare radicală

Lipsa rezultatelor, vînzarea jucătorilor de perspectivă şi instabilitatea de pe banca tehnică i-au iritat pe susţinătorii Braşovului, aceştia facîndu-şi publică nemulţumirea printr-o scrisoare deschisă. "Ne-am săturat pînă peste cap de incompetenţă, nepăsare şi rea-voinţă la nivelul conducerii administrative. Echipa nu are probleme financiare, dar nici rezultate", au răbufnit fanii Braşovului.

Suporterii Steagului contestă şi vînzarea jucătorilor de perspectivă, fără însă a aduce alţi fotbalişti cu potenţial la echipă:
"Conducerea administrativă nu a fost în stare niciodată să încheie contracte solide cu jucătorii de bază. Jucătorii emblematici au fost vînduţi mereu. Dacă domnul Nicolae nu vrea să facă performanţă, îi mulţumim pentru ce a făcut pînă acum şi îl rugăm politicos să lase pe altcineva, care chiar vrea să facă treabă".

Ce acuză "stegarii"
- vînzarea tuturor jucătorilor cu perspectivă
- incompetenţa conducerii administrative
- instabilitatea de pe banca tehnică
- nepromovarea tinerelor talente către prima echipă

15 decembrie 2005

DIXX
15th December 2005, 12:14
Bravo Dark esti mare si juram sa nu ne lasam pina nu se va face ordine la club.Vad ca Nico a schimbat obiectivul echipei sa aiba liniste din partea presei dar n-o sa-i mearga cu noi,ori face treaba sau adio.Sper ca maine sa apara si in ziarele locale.

Darkslowstar
15th December 2005, 13:17
Maine va aparea in BZB, din cate am vb cu cei de acolo si marti in Ultrasport, ceva mai detaliat. Se poate sa fi aparut si in cele care n-au pagini de net, cum sunt Monitorul (are dar nu mai mere), Gazeta de Transilvania si Monitorul Expres. Oricum, azi am dat comunicatul si pe Mediafax si Rompres. Sper sa-l includa in fluxul lor de stiri, sa prindem si presa non-sportiva. Maine asteptam contra-atacul celor de la club. Noi mergem inainte!

Darkslowstar
16th December 2005, 12:54
Cel mai bun articol de pana acuma, in Buna Ziua Brasov:

Suporterii lui FC Braşov protestează!



Printr-o scrisoare deschisă trimisă redacţiilor sport ale mai multor instituţii media, suporterii lui FC Braşov protestează faţă de modul în care au decurs lucrurile în ultima vreme la echipa fanion de la poalele Tâmpei.
Astfel, printre nemulţumirile suporterilor „stegari” se numără faptul că:
- „După participarea în Cupa UEFA echipa a luat-o în jos şi, din păcate tendinţa descendentă continuă şi acum. Dacă conducerea administrativă ar fi ştiut să păstreze şi să întărească echipa de acum 5 ani, am fi putut chiar să ne luptăm cu echipele bucureştene pentru un trofeu intern. Nu numai că echipa nu a fost întărită, dar cei mai buni jucători au fost vânduţi, iar înlocuitorii lor au fost din ce în ce mai slabi. Aşa am ajuns în situaţia ca, pe gazonul unde ne-am duelat cu Inter Milano, să ne chinuim cu Târgovişte, Botoşani şi alte <>”.
- „Mulţi jucătorii au plecat sau au refuzat să vină la noi din cauza ţepelor date de către Paşcu & co de-a lungul timpului”.
- „Nu există o politică de marketing, un plan de dezvoltare pe termen scurt şi mediu, brandul FC BRAŞOV nu este valorificat la adevăratul potenţial. Nu există un magazin al clubului, abia câteva produse promoţionale au fost scoase pe piaţă abia anul acesta, într-o gheretă mizerabilă de la stadion, deschisă din când în când. Ce să mai vorbim de calitatea produselor, de diversitatea lor, etc”.
- „Ca urmare a managementului defectuos şi a parcursului echipei în consecinţă, spectatorii au plecat de lângă echipă, la meciuri asistând doar câteva sute de spectatori la fiecare meci. Se simte nevoia unui plan care să readucă oamenii la stadion, plecând de la jocul echipei până la stadion şi galerie”.
- „În concluzie solicităm acţionarilor echipei şi autorităţilor locale să dea afară prezenta conducere şi mai ales pe domnii Paşcu (părintele blaturilor la Braşov şi artizanul atâtor insuccese) şi Kraila (părintele recentei degringolade) şi să aducă la echipă administratori competenţi şi stegari până în măduva oaselor”.

DIXX
17th December 2005, 02:54
Pai ca e Ilie acolo si au scris mai mult.

Darkslowstar
17th December 2005, 13:31
Din cate am aflat un articol si mai amplu si care va contine si scrisoarea integrala sunt sanse bune sa apara in Ultrasport-ul de saptamana viitoare. Inca n-am vazut nici un fel de reactie de la club.

de_kid
18th December 2005, 09:37
Ia spuneti cum merge treaba cu scrisoarea???? eu nu am mai intrat pt ca mi-au taiat astia netul .......din cate am vazut mai sus a aparut prin prin toate ziarele de sport posibile , acum doar cei de la club ar trebui sa se mai sesiseze si totul va fi OK

Darkslowstar
19th December 2005, 12:33
Merge bine de tot, asteptam maine un articol mai baban in Ultrasport si mai apoi mai vedem noi. In functie de feedback hotaram ce facem pe mai departe.

DIXX
20th December 2005, 18:25
Asa cum am prognozat de la inceput cred ca vom fii ignorati de conducerea asta infecta dar nu-i nimic asta e doar inceputul si nu trebuie lasati sa respire pina cind nu vom vedea ca au miscat ceva(mai mult) la nivelul conducerii,managementului si al lotului.

de_kid
21st December 2005, 00:05
Din cate am inteles sunt schimbari majore care se vor face de la anul la club...dar klaila si mandoca o sa ramana:)))

Darkslowstar
21st December 2005, 02:25
Ce schimbari daca Kriala si prob Pascu raman in functie? Mandoca poate sa ramana, dupa mine. daca stii mai multe zi-ne si noua pls :)

DIXX
21st December 2005, 13:06
Daca ne duc iar cu zaharelul cu "o sa facem,o sa spargem"de data asta n-o sa le mai mearga cu noi,ne-a ajuns cutitul la git si nu vrem sa vedem decit FAPTE.Gata ajunge cu vrajeala aia ieftina a lor.:headbang:

Darkslowstar
21st December 2005, 15:30
Kraila out, asta vreau eu. Mandoca poate sa ramana, pt ca e o fost glorie si a facut cate ceva pt noi. Oricume mai mult decorativ, Pascu decizand in locul lui. Si sa nu uit: Romica out!

DIXX
21st December 2005, 16:32
Pai da dar cind se va mai intimpla si asta?Dupa reuniunea echipei daca vedem ca n-au miscat nimic pregatim a doua scrisoare si daca iar nu primim nici un raspuns vorbim cu baietii din galerie sa sa puna afise peste tot sa nu mearga nimeni la meciul cu shahlaul.Mandoca a jucat la Steagu si atit,in rest nu face nici bine nici rau,il periaza non-stop pe Nico si atit asta e adevarul.

Darkslowstar
21st December 2005, 18:26
Pai pana aincepe turul ar fi timp destul sa se faca asociatia suporterilor, problema e daca suntem suficienti de multi si de credibili pt asa ceva. A doua scrisoare nu stiu daca va mai avea un efect, sa vedem ce se va intampla la club dupa reunirea lotului, cand prevad ceva miscari de trupe. Din pacate a nostrii sunt inactivi in timp ce alti fac transferuri de zor. O prima bila neagra pt Grig care e in vacanta si tot zice ca este vreme. Pe naiba. e chiar tarziu!

DIXX
21st December 2005, 23:59
Auzi,semnaturile alea(nu stiu cite au fost) chiar ti-au folosit la cevasau puteam sa trimitem si fara?

de_kid
22nd December 2005, 14:00
hehe pai deocamdata nu conteaza dar daca va dori cineva confirmarea nu e nici un fel de problema...le-o dam peste nas

Darkslowstar
23rd December 2005, 11:43
Da, au folosit. Scrisoarea a devenit credibila avand scrisorile atasate. Nu cred ca o bagau in seama, pt ca primesc o groaza de scrisori si mailuri in fiecare zi, cu tot felul de probleme si nu cred ca ar fi publicat un articol numai pe baza scrisorii mele.