PDA

View Full Version : Vijilentului Quitarro



Toshiro
2nd April 2007, 14:38
Domnu' moderatoru',

Vezi ca nu'sh ce-ai manevrat si postarile mele apar alandala...

Aurel.D
2nd April 2007, 14:44
Am unit threadul "Ia sa vedem cum este cu clonele" creat de tine, cu "De ce nu s-au desfiintat....." unde se discuta de cateva luni problemele puse de tine in acel thread, precum si altele asemanatoare.
Sper sa nu interpretezi gresit si aceasta actiune....:o:

Aaaa, apropo: Foloseste te rog si tu butoanele EDIT/ QUOTE+, nu mai edita consecutiv 2-3 posturi, chiar daca sunt citate....Multumesc.

Toshiro
2nd April 2007, 15:07
Ai unit doua thread-uri cu teme diferite. Ei, atata poti, atata faci...
Poate te mai gandesti, te mai sfatuiesti si cu altii...

Problema e alta. De cand ti-ai demonstrat talentele, de cate ori postez, raspunsul apare in cu totul alte locuri, ivindu-se strania situatie de a -mi vedea raspunsurile inainte sa-mi fi fost puse raspunsurile...
Ia vezi ce faci cu setarile...

Aurel.D
2nd April 2007, 15:29
"Doua threaduri cu teme diferite" pe care se discuta in esenta aceleasi lucruri....

Gica Chioru
2nd April 2007, 15:31
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie.

Cred ca za maiti moderator Quittaro n-a stiut ce sa uneasca si cu cine si a incercat pe pipaite mai intai... el tinand mortis sa-si arate muschiu si sa uneasca ceva, neaparat.

ps.nu stiu daca esti la curent dar as putea sa-i injur de mama pe toti ca nu m-ar avertiza... boghi a facut-o de cateva ori fara probleme...

Toshiro
2nd April 2007, 15:34
"Doua threaduri cu teme diferite" pe care se discuta in esenta aceleasi lucruri....Pierzi esenta...

Aurel.D
2nd April 2007, 15:48
Ce dracu' mai Toshiro, tu care adori sa te abati "netarmurit" :) de la subiectul unui thread, pretinzi ca se discuta numai subiectul in cauza? Uita-te te rog frumos, de curiozitate, de unde a plecat threadul "De ce nu s-au desfintat...." si ce s-a ajuns sa se discute pana in ziua de azi legat de infiintarea, existenta si legitimitatea celor doua echipe, Dinamo si Steaua.
Am inteles unde vrei sa bati cu acel thread, dar din pacate sunt lucruri care s-au discutat si rasdiscutat pe Intern, ca si problema echipei "comuniste" Rapid sau a palmaresului lui Poli....
(Sper sa nu mi-o iei in nume de rau, desi ma indoiesc...)

Un subiect mai interesant legat de ceea ce se intampla in Liga I nu gasesti si tu?


Gica Chioru'

Sunt convins ca poti injura ca la usa cortului, ba chiar fara sa fii pedepsit. Sunt convins de asemenea ca sunt si posturi jignitoare sau scrise intr-un limbaj necivilizat care raman nepedepsite pt. simplu motiv ca moderatorii nu sunt roboti si nu pot vedea chiar tot ce se intampla pe forum.
De aceea exista "Report Post", pt. ca utilizatorii sa reclame astfel de posturi si sa ajute la pastrarea unui limbaj decent pe un forum de sport.

Dar scopul tau este sa cauti acul in carul cu fan......sa ai pretexte pt. a acuza....

Gica Chioru
2nd April 2007, 15:58
Gica Chioru'


Nu mai tin minte cine m-a avertizat ca-i zisesem lui Doris Dorisache.:happy
Poate chiar asta:lol:

N-am sa te injur de mama, n-am sa te supun la sodomizari, n-am sa te fac retard, toate chestiile astea nefiind culpabile pentru moderatorii OLS, si n-am sa dau report post pentru ca nu ma interesezi.

Retin insa o noua mostra de ipocrizie asa ca baga-ti apostrofu in... nas.:happy

Aurel.D
2nd April 2007, 16:01
Ce legatura are ce am spus mai sus cu ipocrizia :o:???? Esti dus rau, taica....:no:
Retin doar ca eu discutam cu Toshiro despre o chestiune care ne privea doar pe noi doi si tu te-ai bagat din nou singur in seama, PT. A CATA OARA???
Cred ca suferi rau de singuratate....si nu numai.

PS: Vezi in manualale de clasa a III- a cum este cu "apostroafele" :D

Kainsashiki
2nd April 2007, 16:03
Quittaro has been permanently banned. Esti multumit ?

Gica Chioru
2nd April 2007, 16:08
Toshiro, sper ca nu te-ai suparat ca m-am bagat intre tine si moderatorul asta nesimtit, nu? Omu cu apostrofu...

Aurel.D
2nd April 2007, 16:59
Tu te bagi aiurea in seama, jignesti si tot eu sunt nesimtit?? :happy :ras-plans: Sa vina doctoru'!!

Toshiro
3rd April 2007, 09:28
Ce dracu', mai, Quittaro, tu care adori sa te dai in stamba, nu pricepi ca e vorba de mai multe lucruri:
1. Nu e o chestiune care ne priveste doar pe noi doi. E vorba de faptul ca, in calitate de moderator, nu faci decat sa incurci borcanele. Lucru valabil si pentru alti pseudo-moderatori.
2. Repet, poate pan' la urma pricepi: thread-ul initiat de unu' cu fixuri la bibilica - "desfiintarea" - e un talmes-balmes, o colectie de frustrari ale unora care-si mananca unghiile pna-n carne de ciuda ca n-au fost echipele lor cele favorizate... Thread-ul initiat de mine se dorea o replica la toate aberatiile scrise despre Steaua. Si, bineinteles, unu' ca tine, s-a gasit sa strice totu'... Sa inece subiectul in marea de discutii filozofico-aiuristice ale multilateral dezvoltatului Tyler Durden. Atata poti, atata faci. Alt incompetent de pe tarlaua pastorita de Vadim...
3. Ipocrit, cum te stiu, pui o intrebare scoasa cu forcepsul din putul gandirii quittariste: "Un subiect mai interesant legat de ceea ce se intampla in Liga I nu gasesti si tu? " Arunca-ti un ochisor albastru asupra thread-ului "Dinamo pe butuci" si vezi confirmarea in presa de azi... Sau, ca sa nu te mai chinuie eforturile intelectuale, fa o lista cu subiectele "care se poate si care nu se poate"...

In consecinta, fa bine si pune thread-ul la loc! Si ai grija cu setarile, sa nu mai ajung sa-mi vad raspunsurile inaintea intrebarilor... Priceput mai esti...:yeah:

Aurel.D
3rd April 2007, 09:50
Esti incurabil...:happy Peste tot vezi numai persecutii....esti un utilizator oprimat.
Fa tu o Carta a moderatorilor sa vedem cum ar trebui dupa mintea ta sa se faca moderarea.

" Ipocrit, cum te stiu, pui o intrebare scoasa cu forcepsul din putul gandirii quittariste"......
Ce are ipocrizia cu asta..??:o: Fii si tu original, nu mai copia "pareri" dupa..... nu ii mai zic numele ca imi vine sa vars....:D

Punem pariu ca discutiile de pe threadul creat de tine s-ar fi ajuns curand la aceleasi discutii ca pe cel cu care l-am unit?? Am crezut ca se poate discuta cu tine, dar din pacate ai dovedit (pt. a cata oara!?), contrariul.....ai fixatiile tale din care nu te scoate nimeni...

Inchei aici aceasta discutie, nu vreau sa ajungem iar la discutiile pe care le-am mai avut pe Administrativ.

Toshiro
3rd April 2007, 10:09
Iar pricepi ca cucu'...
Nu de mine era vorba, ca nu ma simt oprimat. De tine (si nu numai) era vorba. Daca as fi singurul care va reproseaza modul discretionar in care intelegeti sa va exhibati talentele, as mai accepta. Dar uita-te cati useri au fost jigniti (uneori de-a dreptul marlaneste) de niste neica-nimeni mandri de stampila moderator aplicata pe frunte...

Daca te aranjeaza, refa thread-ul meu si arunca-l drac' in f'o hazna a forumului. Ca unde l-ai pus e tot aia... Si, la urma urmelor, era munca degeaba. Nici eu nu cred ca as putea sa le schimb parerea unora care-si inchipui ca Steaua intra cu tancu' pe teren si tragea cu bombardeaua in bietii disidenti afumati (de locomotiva, de locomotiva...)...

Aurel.D
3rd April 2007, 10:40
Sunt de acord cu tine ca unii moderatori uita ca trebuie sa fie un exemplu pt ceilalti utilizatori si jignesc sau folosesc un limbaj neadecvat, dar eu nu ma numar printre ei.
De fapt nici cand eram simplu utilizator nu am injurat si nu am jignit pe nimeni pe forum. Mi se pare ipocrit sa jignesti pe cineva din fata monitorului, fara sa fii fata in fata cu acea persoana.
Ca uneori mai gresim, este adevarat...aici este ca in arbitraj: fiecare judeca in maniera proprie dar si raspunde pt. ceea ce face!
Nu am pretentia ca sunt perfect insa ma straduiesc sa fiu echidistant si chiar sa trec peste unele jigniri (putine, e adevarat :)) care mi se aduc chiar gratuit si sa judec dupa regulament.
Eu raspund pt. maniera in care moderez eu, buna sau rea....ceilalti moderatori....este treaba lor ce fac si cum inteleg sa isi faca treaba.

"Si, la urma urmelor, era munca degeaba. Nici eu nu cred ca as putea sa le schimb parerea unora care-si inchipui ca Steaua intra cu tancu' pe teren si tragea cu bombardeaua in bietii disidenti afumati (de locomotiva, de locomotiva...)..."

Vezi, de asta ti-am spus ca este un subiect care s-a dezbatut si rasdezbatut pe Intern si in afara de certuri si jigniri nu s-a ajuns la nici un rezultat, cu argumente, dovezi, etc....
De aceea am adus vorba de un subiect mai interesant.

Gica Chioru
3rd April 2007, 15:20
Bah, Dorisache,

Dear Gica Chioru,

You have received a warning at OnlineSport Forum.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=910584

Reason:
-------
Pocire voita nume membru forum/echipa/club

Gica Chioru'
Astept sanctionarea respectivului.

ps.I-am spus lui Doris Dorisache. Dorisache este mai degraba un alint, nu ca mi-ar fi draga persoana respectiva, asta am dorit, asta a fost.
Chioru'(l) nu este numai o pocire ci si o jignire, respectivul ar putea fi incadrat si la capitolul jigniri. Insa, asta e, nu am cum sa astept prea mult profesionalism in OLS...

SAMM
3rd April 2007, 15:26
Sunt de acord cu tine ca unii moderatori uita ca trebuie sa fie un exemplu pt ceilalti utilizatori si jignesc sau folosesc un limbaj neadecvat, dar eu nu ma numar printre ei.
De fapt nici cand eram simplu utilizator nu am injurat si nu am jignit pe nimeni pe forum. Mi se pare ipocrit sa jignesti pe cineva din fata monitorului, fara sa fii fata in fata cu acea persoana.
.


Pt. ca ai memoria scurta si despre altceva decat arbitri nu mai stii sa discuti,

ce minicinos e asta :happy :happy :happy

un adevarat suporter dinamovist, asa va minte borcea an de an ca aveti echipa cand voi pe teren sunteti ZERO BARAT :lol:
.
.