PDA

View Full Version : Offtopic



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

codrutc
27th October 2005, 17:41
Baieti am o intrebare pentru cei care cunoasteti mai mult despre tehnologia audio-video. Am vazut ce probleme ati avut cu convertirea din NTSC in PAL.

Stiti cumva cum se poate se poate citi de pe un VHS (caseta video) si scrie pe un DVD sau daca este posibil, poate chiar pe un CD in format mpeg (de preferat in cazul meu, pentru ca nu am DVD drive la calculator) ?

Ma gandesc ca daca mai inregistrez meciuri , in playoffs sau superbowl-ul si vreau sa vi-l trimit ar fi mult mai convenabil pentru mine sa trimit un CD/DVD dar si pentru voi pentru ca toti aveti un calculator.

Seahawk
31st October 2005, 12:40
Hai sa ne organizam un picut :D
Aici intra toate "intrebarile tehnice" sau mai stiu eu ce. Dupa numele thread'ului... putem sa aberam aici in prostie. Dar numai aici.

codrutc
31st October 2005, 17:48
Fiindca tot am creat thread-ul acesta fara sa-mi dau seama :), Mike, cum ai facut sa-ti schimbi user-name-ul din mikebibby in seahawk ? As vrea sa-l schimb si eu pe al meu din codruct in codrutc.

andreiush
31st October 2005, 18:03
Scrii un mesaj pe pagina de mai jos si se rezolva :)
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=37&page=11

codrutc
31st October 2005, 18:24
Mike nu te supara dar sunt in buna dispozitie azi si sunt pus pe sotii. Stiu de ce ti-ai schimbat numele. Incepe sezonul NBA si nu-ti place sa porti nickname-ul unui rival de la
Kings cand tu tii cu Supersonics, right ? :)

Seahawk
31st October 2005, 20:42
Am mutat aici postu codrut ca e offtopic :)
Hai sa-ti spun cum sta toata treaba asta cu numele.
Eu prima data cand am venit aici am stat in Sacramento, si pe vremea aia Mike Bibby era in mare forma...si evident ca era (si inca este) jucatorul meu favorit, tocmai pt. ca (pastrand proportiile) eu joc basket cam cum joaca el asa :))) (am zis pastrand proportiile) si nah... pe vremea aia m-am gandit eu sa-mi pun MikeBibby
Eh, si pe urma m-am mutat in Seattle... si evident am inceput sa tin cu Sonics. Dar cum eu sunt mai mereu pe forumul de fotbal american... (intru si pe forumu de NBA, dar nu asa de des...si mai mult doar in timpul sezonului) m-am gandit sa mi-l schimb in seahawk.

Nu ma intereseaza ca sonics sunt rivali cu kings, anul trecut in play-offs oricine s-ar fi calificat as fi fost happy :))
Din nefericire ambele echipe se pare ca or sa fie cam slabute anul asta.

But not the SEAHAWKS !!!

codrutc
31st October 2005, 22:38
Si eu tineam cu Sacramento, pe langa Pacers. Am zis "tineam" pentru ca nu sunt sigur ca mai tin cu ei, mai ales de cand a plecat Vlade Divac, sarea si piperul echipei, parerea mea. Din echipa care imi placea mie au mai ramas doar Peja si Bibby. Imi placea si Jason Williams, dar Bibby a fost un upgrade.

Seahawk
1st November 2005, 22:12
Bibby n-a fost upgrade. Practic e acelasi jucator, poate uuuuun pic mai altruist si cu capul pe umeri decat White Chocolate. Dar si JW are un talent fulminant.

Otherwise... pe unde mai umbla titans? ca nu l-am mai fazut pe forum de buna vreme...

titans_rulez
2nd November 2005, 09:59
gata tata am aparut...sorry dar a fost o nebunie la mine la munca...cu schimbare de patron de televiziune...sunt producator acum...:)):)):P sunt dat draq...am mai multe responsabilitati printre care si-au facut aparitia si niste deplasari in plus
off topic la off topic....maine merg in templul fotbalului romanesc...giulesti stadium pentru intalnirea cu boloni...hai rapiduu'

nu imi mai aduc aminte pe care thread se discuta despre vazutul meciurilor...
gigantule tot nu am reusit sa fac conversie la caseta...problema este in felul urmator...eu ti-o pot trimite cu cea mai mare placere...am adresa ta...
insa..eu vad meciuri de pe torente...incearca asa e criminala faza...instalezi bitcometu'...apoi un videolan player...doar cu el vezi nici un alt codec nu citeste formatul...si pune-te pe descarcat...luandu-le de prin state tragi cu vreo cativa bitzi...:)):))...dar poti sa intri pe dc++ pe hubbul dc.czone.ro eu sunt utilizatorul depor si le sheruiesc eu...am o gramada deja luate...le vei lua mai repede asa....

Seahawk
2nd November 2005, 10:17
Titans eu vin acasa in curand... si-o sa-mi trebuiasca si mie meciuirile :)) asa ca o sa ne "vedem" pe dc++

*Later edit:
Mai exact pe 14 noiembrie.

codrutc
15th December 2005, 00:55
Hei, titan, de abia acum am vazut mesajul tau de mai sus. Felicitari pentru promovare. La ce Televiziune esti, daca nu cumva este confidential?

Postez acum pentru ca vreau sa-ti zic Felicitari! pentru calificarea Rapiduletului
tau in 16zecimile cuei UEFA, si inca de pe primul loc.
Daca sunt fani dinamovisti pe aici, vreau sa zic ca imi pare rau pentru ei :(.

Mihai13
15th December 2005, 05:20
Da, felicitari Rapidului, desi s-au incurcat in romanisme azi... Mai e mult pina departe.

titans_rulez
10th January 2006, 21:24
bai fratilor grav rau cu trimisul de reviste in romanica...
m-am chinuit sa imi fac abonament mai intai la sporting news, apoi la espn , apoi la sports ilustrated...ma doare capul....daca ofertele lor parea rezonabile si la pret pentru un salariu de neaos...apoi daca se punea macar problema unui shipping outside usa...un pret de 19.80 cum era oferta la prima pt 60 de numere ajungea la 319.80....si tot asa la celelalte.....
crima fratilor....si nu alta....

Darkslowstar
10th January 2006, 21:34
Mai bine ii dai bani unui amic din state si ti le trimite el cu posta, ca in mod sigur e mai ieftin eventual mai multe o data) :)

codrutc
10th January 2006, 21:53
Esti sigur ca e chiar asa de mult shipping and handling ? Eu ma cam indoiesc.

De exemplu, eu am facut abonament pe 12 luni la National Geographic pentru o verisoara din Pitesti si nu a costat decat cu $10 mai mult decat abonamentul
in U.S. Abonamentul bineinteles ca a inclus si costurile de expediere.

Seahawk
10th January 2006, 22:40
titans... $300 more pt shipping? ai innebunit ce naibi:))))

titans_rulez
11th January 2006, 09:25
Dear Subscriber,

THE SPORTING NEWS appreciates your inquiry and
welcomes the opportunity to serve your needs.

The current rates, including postage, for
delivery outside the United States are:

60 issues for $319.80
120 issues for $639.60
180 issues for $959.40.

Our policy is to accept only prepaid
subscription orders.

Thank you for contacting THE SPORTING NEWS. If
we can be of further assistance, please let us
know.

Sincerely,

Tracey
Customer Service


.....asa am banuit eu ca este vorba de shipping...din moment ce oferta este super clara...60 issues for 19.80 $

Seahawk
11th January 2006, 10:23
60 issues for 20 de parai nu se poate, sincer. Nici macar ziarele n-ar costa atat de putin...

titans_rulez
11th January 2006, 19:11
www.sportingnews.com
ce naiba...nu sunt diliu....spun clar....33 de centi per issue

Seahawk
11th January 2006, 20:48
wowwww ce rip-off am observat ca sunt 60 de reviste pt 20 de para + iti da o rain jacket :))
Daca e cand ajung in u.s. ti le cumpar eu si ti le trimit :) sau ar putea codru sa faca asta mai repede :P

titans_rulez
11th January 2006, 21:46
am vorbit cu saracu' codru...insa problema este alta...si aici inteleg pe oricine...probabil ca cele 60 de numere vin pe rand...si cui ii convine sa stea sa trimita pe rand 60 de reviste....sunt taxe postale, sunt drumuri catre oficiul postal si cate si mai cate...beah...
oricum...ma bucur ca in sfarsit ati inteles...aveam impresia ca aveti impresia ca fac misto...:D:D...pare putin cam rip-off

Seahawk
11th January 2006, 21:56
pui toate revistele intr-un colet. cat de greu poa' sa fie?

titans_rulez
11th January 2006, 22:04
:)))))))))))))))))))
super misto spus...
pai ma omule...eu nici macar nu stiu cum iese acest sporting news...este cotidian...saptamanal, lunar.....
cum pot eu sa ii spun cuiva...stii pune toate revistele intr-un colet...daca acel cineva tre' sa astepte vreo 60 de luni?...:)))))))sau de saptamani....sau chiar zile....
ca am eu o vaga impresie ca nu vin toate o'ata....

Seahawk
11th January 2006, 22:09
:))))))))))))))))))Maaaa acum mi-am dat seama. Sunt bolnav ce sa fac...am avut febra 40 aseara...am fost la spital...se cunoaste :)))
Cre'ca ma gandeam ca-s dinainte...sau cine stie la ce ma gandeam...credeam ca se vorbeste de greutate :)))) da in fine...
O sa iti trimit eu in fiecare luna cate una daca e ...pana in vara (ca ma intorc iar aici)

titans_rulez
11th January 2006, 22:16
ma omule sper sa te faci repede bine...sa savurezi drumul catre super bowl al pescarusilor...
ma bucur ca ne-am pus pe aceeasi orbita...:))))
insa...sincer mi-a picat fata cand am vazut totusi diferenta de preturi....sunt 300 de dolari....eu nici macar nu visez la salariul asta....:))))))

codrutc
12th January 2006, 18:22
Revista e saptamanala. IN SUA, costurile postale intra in pretul de $19.97.
M-am uitat si eu.

titans_rulez
12th January 2006, 18:28
ba sa fiu al draq....adik...pretul a 60 de scrisori practic....usa-romania...sau mai bine spus colete...este 300 de dolari?....oarecum justificat....

Darkslowstar
12th January 2006, 21:55
Daca e saptamanala ti le poate trimite cienva odata la 2 luni, cel putin si tot e ceva, itit vin 8 reviste dintr-o data. :ok:

Seahawk
6th March 2006, 16:01
Offtopic:D Pe 16 ajung in Chicago, unde am obtinut si transfer la college ...Am si multe rude si prieteni acolo :P Asa ca o sa fiu "vecin" cu Codrut :D Dar tot Seahawk si Sonic voi ramane :drak:

codrutc
6th March 2006, 17:45
Ahaa, lasa ca te vad eu cum devii fan al Bulls si fan Bears in cateva luni :)
Mai este un roman care locuia in Indianapolis, mare fan Pacers (Adrian de pe forumul de NBA), care s-a mutat la Chicago. I-am spus si lui ca va deveni fan Bulls, am sa va urmaresc la amandoi evolutia :)

Seahawk
6th March 2006, 21:18
Mai, poate o sa-i simpatizez. Dar odata ce o echipa imi intra in suflet numai iese de acolo... Asa ca Seahawk forever :) Btw noi jucam cu Chicago anu viitor? ca numai am linku' ala cu viitorii adversari

White Shadow
6th March 2006, 21:22
Seahawk cand incepe "nebunia" ? stii tu ce vreau sa spun , in septembrie ?.......sunt un parior si imi place la nebunie sa pariez in NFL.

Seahawk
6th March 2006, 21:24
Stiu ca esti parior :D Si mie imi place la nebunie sa pariez in NFL :)) Asa ca da, asteptam luna septembrie :P

titans_rulez
6th March 2006, 21:39
treaba e sa ramana si cu nickul asta si sa isi faca si altu bearsu'...
sa fim si noi mai multi...:))))))))))
oricum lovie smith face trupa frumoasa in chicago....

White Shadow
6th March 2006, 21:42
De obicei bag o miza mare doar pe trei meciuri din toata etapa , e suficient , cotele sa nu fie prea mici pt ca am observat ca se prind destul de greu.

In ultima etapa ( asa sa spune etapa sau trebuie sa bag o denumire Made in USA ? :D ) am castigat foarte mult pt ca au fost echipe care au lasat-o mai moale pt ca deja au fost calificate in play-off si yo am stiut acest lucru :D ,......am avut grija sa ma informez in legatura situatia echipelor , da , stiu , in NFL echipele lupta corect in ultima etapa , bla bla bla , oare chiar asa a fost ? au luptat corect ?

Sa auzim de bine si astept cu nerabdare luna septembrie sa incep sa imi pierd banii in NFL :D , pt ca la fotbal am pierdut destul......daca ar fi etapa in fiecare luna yo as renunta la pariurile din fotbal.

Respect din partea Umbrei :yeah:

titans_rulez
6th March 2006, 21:46
ce viziune frumoasa am si eu asupra pariurilor....'rar sufletu' al draq al valenciei si egalul lor de doi lei cu malaga...cum ma imbogateam eu cu cateva milioane bune si imi luam placa video bestiala...

White Shadow
6th March 2006, 22:03
Doamne ca tot de Valencia dau peste tot , am plecat de pe "Pariuri Sportive" pe threadul asta ca sa uit de weekendul trecut cand am pierdut 3.100.000 si surpriza , dau de Valencia.

codrutc
7th March 2006, 00:16
Mai, poate o sa-i simpatizez. Dar odata ce o echipa imi intra in suflet numai iese de acolo... Asa ca Seahawk forever :) Btw noi jucam cu Chicago anu viitor? ca numai am linku' ala cu viitorii adversari

Just teasing, pai nu tineai cu Sacramento Kings ? :)

Sa stii ca jucati cu Bears, si inca in Chicago, asa ca ai posibilitatea sa mergi la meci.

Seahawk
9th March 2006, 01:21
Am observat. Prea tare. Si am mai auzit o faza tare cum ca Romania o sa dispute un turneu amical in Chicago... Am uitat echipele cu care o sa jucam totusi si mi'e lene acum sa fac un research :P

p.s. cu sacramento a fost doar o "aventura" :))) din cauza lu' Bibby :) Sonics si Seahawks - the ones and only true luvs

codrutc
13th March 2006, 07:34
Pai scrie pe OnlineSport.
Joaca 3 meciuri, cu Uruguay, Columbia si Irlanda de Nord, dar numai doua sunt in Chicago, celalalt este in L.A.

Seahawk
17th March 2006, 13:57
abia astept meciurile :d

Alcatraz
2nd April 2006, 14:13
As vrea sa stiu de unde sau daca pot descarca meciuri de fotbal american de pe net...cum fac astia cu wrestling'ul de exemplu...pls..ori de care...

Seahawk
9th April 2006, 00:40
pe dc++ sau pe unele site`uri de torrente... vezi dai un pm lui titans_rulez si vb cu el ca stie mai bine

A.k.a
9th April 2006, 20:05
Pe dc++ nu prea gasesti asa de multe meciuri,pe torrent gasesti mai mult,numa pacat ca ocupa destul de mult.Ce n-as da sa transmita si la noi meciurile din sezonu urmator :(

titans_rulez
10th April 2006, 21:56
unde a disparut codru?...ca sa nu mai intreb de gigantu'...
sper sa pot sta mai mult pe dc++ acum ca sa puteti descarca...
tocmai am luat de pe torrente rose bowl...3 ore si 46 de fotbal american ca la carte aud....imediat cum imi gasesc timp...adik dupa 7 iunie incolo cand se termina jegu' asta de divizie A....ma uit sigur...

White Shadow
5th September 2006, 01:06
Am si eu o intrebare , in 9 septembrie incep si eu sa pariez prin NFL si am intrat din greseala pe acest site

http://sports.espn.go.com/nfl/features/talent

Se pricep baietii astia la predictii ? cine stie , poate pe viitor ma voi inspira si eu de la astia daca se pricep.

Kainsashiki
5th September 2006, 01:18
daca te inspiri de la altii stii ca pierzi :P


ps: intra pe mess putin shadow

White Shadow
5th September 2006, 01:25
Pai daca din aia 8 "profesionisti" 6 merg pe Redskins intr-un meci atunci normal ca si eu ma duc pe Redskins pt ca totul e clar , mai arunc si o privire si pe aici sa vad ce zice Seahawk si daca Seahawk merge si el pe Redskins atunci normal ca si eu merg pe Redskins , totul e foarte simplu dar eu inca nu stiu cine sunt aia 8.

codrutc
5th September 2006, 09:06
Baiatule, urmeaza-ti instinctul, lasa expertii ca nu stiu nimic. Mai degraba stiu ei, dar la pariuri poti sa stii si sa pierzi daca rationalizezi prea mult.

Good point DiabLo.

Kainsashiki
1st October 2006, 16:44
SHADOW, ai un adversar serios de acum inainte la concurs !


ps: daca va stric concursul sa-mi ziceti ca ma retrag :D

White Shadow
1st October 2006, 22:29
:happy ...ce stil ai la concurs , se vede ca esti parior :happy

Nu-i vorba ca strici concursul dar te-ai bagat si tu acuma in week 4 :happy

Ultimul loc il ai asigurat :D

r0bby
14th October 2006, 20:35
salut...acest thread este despre off topic asa ca as vrea sa va intreb cu cine tineti?..eu tin cu Bengals..voi(se cunoaste dupa nume insa as vrea sa stiu daca mai tinteti cu alta echipa)..

A.k.a
14th October 2006, 22:04
Giants da mai imi plac Bengals si Redskins

Seahawk
4th November 2006, 12:38
Offtopic, o poza :D

http://img80.imageshack.us/img80/5881/img1616jx2.jpg

downtown chicago, seara :P

A.k.a
4th November 2006, 15:29
Tare poza. De la tine pe bloc ii facuta?

Seahawk
5th November 2006, 12:25
As vrea eu. E dintr-o cladire din downtown, undeva sus de tot... John Hancock building

r0bby
6th November 2006, 19:57
foarte tare poza seahawk..!..asta ma face as imi doresc mai mult sa ajung in state..in miami..pe plaja ..fara griji!

titans_rulez
6th November 2006, 21:18
Downtown Giulesti.....

r0bby
14th December 2006, 11:56
Se vorbeste ca s-ar putea acest sub-forum sa devina un forum...acum depinde de Vadim!Sa speram..cred ca ar atrage mai multi useri!:)

r0bby
14th December 2006, 12:01
Acum observ....Fotbal American a "implinit" 3000 de postari!:cheer:
/OLE/Si la mai mare!:D

Seahawk
14th December 2006, 12:08
Tot ce ramane de facut e sa "scriem, scriem, scriem" :D cum o spunea cineva o data...

georgebz
14th December 2006, 12:39
La mai mare !

codrutc
14th December 2006, 18:33
Excelent. Asadar sunt sanse sa avem linkul mutat mai in fata pe pagina Onlinesport?.

Seahawk
15th December 2006, 10:26
Da... se discuta problema asta pe 'administrativ'. E inevitabil... Odata cu transmisii directe, comentarii... tvu player... etc o sa inceapa si cei de acasa sa se uite..
Si aici ma refer in primul rand la fani ai "Sporturilor" in general... microbishti :D

cristane
15th December 2006, 10:39
Ar fi tare. E clar cel mai de succes sub-forum de la "alte sporturi", si cu siguranta cel mai probabil sa continue sa creasca.

White Shadow
17th December 2006, 02:02
Cei care pariati prin NFL

Ce parere aveti despre acest meci ?

Cincinnati @ Indianapolis Under 54.5pts 1.90

Wau , under 54.5 puncte , trebuie sa pariez pe acest meci neaparat.

Eu zic ca-i o super oferta , vor fi mai mult de 54 de puncte la acest meci ? nu am mai vazut niciodata sa fie trecut la under-over 54.5 puncte.....de obicei trec 47 , 46.5 , 45 dar sa fie trecute 54.5 puncte , wau , foarte interesant.

georgebz
17th December 2006, 09:24
Eu zic ca-i o super oferta , vor fi mai mult de 54 de puncte la acest meci ? nu am mai vazut niciodata sa fie trecut la under-over 54.5 puncte.....de obicei trec 47 , 46.5 , 45 dar sa fie trecute 54.5 puncte , wau , foarte interesant.

Daca te uiti la rezultatele din etapa trecuta vei observa ca Indianapolis au incasat nu mai putin de 44 de la Jacksonville , iei marcand 17 ... deci nu ar trebui sa te mire acest barem de 54,5 , pentru ca cei de la Indianapolis , chiar daca sunt pe primul loc in conferinta au o aparare foarte slaba cand vine vorba la atacurile "pe pamant" , si cei de la Cincinnato au un atac destul de bun pe "pamant" , plus ca au nevoie neaparat de victorie pentru a ajunge in PlayOff..... nici atacul celor de la Indianapolis nu e de neglijat ... deci nu e chiar asa o cota pusa la intamplare ........asta e tot ce am avut de zis , nu iti voi spune nici sa pui sub , nici peste , ramane la latitudinea ta .... bafta

Seahawk
17th December 2006, 11:33
SHADOW, joaca peste... o sa se inscrie 60 de puncte minim. Iti tin 50% din pierdere ;)

r0bby
17th December 2006, 20:17
vad ca nu a fost mutat linkul in fata!:(..O sa vorbesc cu Vadim!:D

GO BENGALS!!!

codrutc
18th December 2006, 03:02
Eu nu sunt asa de convins ca va fi shootout. Go Colts!

A.k.a
18th December 2006, 11:03
De abia astept meciu de diseara. Adica maine sa-l pot lua si eu. ocho-cinco ocho-cinco =))

georgebz
20th December 2006, 00:13
http://www.youtube.com/watch?v=HCdj9TabBFg :D

titans_rulez
21st December 2006, 12:49
vreau sa va multumesc frumuos tuturor celor care sunteti membrii activi la acest de curand forum...
am scapat de titulatura sub-forum si am fost scosi in fata.cu ajutorul vostru, acum cu ajutorul sport 1 care televizeaza meciuri frumoase si cu alte cateva actiuni in curand fotbalul american va deveni un stil de a fi, o definitie, o culoare frumoasa dar mai ales... O OBISNUITA.
la inceputul acestor discutii eram doar cativa oameni impatimiti si iata ca am reusit.
INCET DAR SIGUR NE DEZVOLTAM.
alaturi de voi am devenit locul unde lumea gaseste absolut totul despre fotbal american si alaturi de voi vom incerca sa ne perfectionam.
IMPREUNA.
aceasta a fost deviza de la inceput.IMPREUNA.sa cautam si sa gasim solutia de a ne imprieteni si de a ne ajuta unul pe celalalt.
daca intri pe google si cauti fotbal american vei fi directionat aici...alaturi de voi.

VA MULTUMESC....SI TINTA URMATOARE ESTE LIGA CAMPIONILOR.

stiu ca este un obiectiv indraznet, stiu ca probabil veti rade...asa ati facut de fiecare data insa ne-am descurcat si cu fiecare zi au crescut postarile si numarul de useri.
mergeti si propovaduiti fratilor...:happy

ATACAM FORUMUL LIGA CAMPIONILOR SI TREBUIE SA AVEM MAI MULTE POSTARI CA ACOLO SI MAI ALES MAI CALITATIVE...

IMPREUNA...

codrutc
21st December 2006, 18:07
VA MULTUMESC....SI TINTA URMATOARE ESTE LIGA CAMPIONILOR.


Ce vrei sa spui prin Liga Campionilor?

cristane
21st December 2006, 18:25
Cred ca vrea sa spuna ca urmatorul obiectiv este sa depasim forumul de Liga Campionilor la numar de postari. Nu va fi deloc usor, mai ales avind in vedere ca in curind NFL intra intr-o vacanta mult prea lunga, dar nici imposibil.

Titans, ce vrei sa spui cu "alte cateva actiuni"? :D

r0bby
21st December 2006, 19:40
Felicitari...numarul de useri va fi in crestere!Ma bucur ca Fotbalul American a evoluat in Romania si sper sa creasca in continuare!:ok:

georgebz
21st December 2006, 21:04
Asa e mai bine , va intra mai multa lume pe aici si poate vor si "ramane" cativa interesati

mtfk
21st December 2006, 21:29
mai ales avind in vedere ca in curind NFL intra intr-o vacanta mult prea lunga, dar nici imposibil.


intra nfl in vacanta, dar atunci incepem noi, sper ca pana in primavara sa gasim oameni sa facem niste meciuri in izvor sau un parc cu multa iarba.
o sa fie mai interesant ca nfl:P

codrutc
21st December 2006, 22:09
La cat mai multe postari de calitate!
Sunt sigur ca daca este calitate va fi si cantitate. Multumesc Onlinesport.

Fiindca suntem in preajma Craciunului vreau sa urez tuturor celor de pe forumul de fotbal american un Craciun Fericit! sau, daca este cazul, Hanukah.

Codrut

r0bby
22nd December 2006, 12:29
Un Craciun fericit si tie Codrutc si tuturor celor de pe forumul Fotbal American!

playfair
23rd December 2006, 13:49
sarbatori fericite tuturor si tot ce va doriti sa se indeplineasca....numai bine :)

georgebz
29th December 2006, 11:06
Daca dati de asa ceva prin magazine pe la noi .... dati-mi si mie un semn .... ca sunt prea bestiali.

http://store.nba.com/gp/node/n/302784011/105-6192723-4613268?ie=UTF8&league=core

A.k.a
29th December 2006, 11:43
La noi nu stiu daca gasesti, da is pe EastBay.

cristane
29th December 2006, 13:25
Daca dati de asa ceva prin magazine pe la noi .... dati-mi si mie un semn .... ca sunt prea bestiali.

http://store.nba.com/gp/node/n/302784011/105-6192723-4613268?ie=UTF8&league=core

Dar NBAStore livreaza si in Romania, poti lua de la ei. Si oricum, pret mai mic decit in SUA la produse de astea nu gasesti nicaieri in lume. Eu CD-urile, DVD-urile si jocurile mi le cumpar de pe amazon.com, unde e de 2-3 ori mai ieftin ca la noi in magazine (tocmai mi-am luat Lost season 1 cu 40 USD, adica 110 RONi, la noi in magazine e 260 RONi :D).

r0bby
29th December 2006, 15:41
Daca dati de asa ceva prin magazine pe la noi .... dati-mi si mie un semn .... ca sunt prea bestiali.

http://store.nba.com/gp/node/n/302784011/105-6192723-4613268?ie=UTF8&league=core

Salut!
Ma bucur sa vad ca iti place si NBA-ul.uite:
http://www.eastbay.com/promo/default.cfm?TID=5555-27290607400127071284955-0&promoId=5001734&cm=57831&cm_re=Slot%2D1-_-Promo-_-Homepage%20superstar
Dupa cum vezi sunt si pe eastbay..daca doresti sa iti comanzi da-mi un pm cu id-ul tau de messenger pentru ati recomanda un om de incredere care aduce de pe eastbay cu 7$ comisionul.

cristane
29th December 2006, 18:14
Nu inteleg... adica platiti cei 99 USD, plus transport, plus comision?? De ce e nevoie de intermediar?

little_earl
29th December 2006, 18:47
Nu inteleg... adica platiti cei 99 USD, plus transport, plus comision?? De ce e nevoie de intermediar?

prin intermediar platesti doar 99 usd si comisionul de 7, deci 106, fara alte taxe

A.k.a
29th December 2006, 18:58
Si stiam ca daca se i-a in masa atunci ii mai ieftin cu nu stiu cat.

cristane
29th December 2006, 19:05
Aha, deci fara transport, care am vazut ca e cam 30 usd. Now I get it.

mtfk
29th December 2006, 22:03
din cate stiu eu. daca cumperi pana in 30 d produse trebuie sa dai 30 de dolari daca treci d 30 pana la 60 tre sa dai 60 de dolari si tot asa. nu e rentabil daca vrei sa tii comanzi tu separat.

eu am vrut sa imi iau niste rbk derry ones dp eastbay. iam dat banii baiatului ( mi la recomandat un tov). timp d 1 luna si ceva ..nu ii aveau p stoc. apoi ma razgandesc sa imi iau geaca cu banii aia. trece 1 luna.maximul de asteptare si primesc telefon ca ia confiscat marfa garda.nu prea cred asta.
tre sa il cunosti personal p cel care iti va aduce ce comanzi. ca daca nu ori va face ca o banca sa iti tina banii un timp ori sa dispara cu ei.

ai grija!

r0bby
30th December 2006, 15:42
Da..ai dreptate..cel mai sigur este sa iti comanzi de pe okazii sau sa cunosti personal omul...

georgebz
30th December 2006, 15:52
da.. prin intermediar oricum nu luam ... pana la urma probabil o sa caut pe mai multe situri , si o sa ii iau de unde au cel mai mic pret la transport ....

r0bby
30th December 2006, 16:02
Eu te sfatuiesc sa alegi okazii.ro..comenzile se fac in masa ..mai mult de 30 de persoane iar oamenii sunt cei mai de incredere..asta e singura solutie daca nu vrei sa platesti transportul..

mtfk
30th December 2006, 17:28
..p okazii.ro erau unii care aduceau in masa de pe eastbay..dar platesti transportu..chiar platesti si mai mult de atat..am vz ca aveau rbkurile p care le voiam eu. deci pret 74.99$adidasi+6$taxele,transp etc. cand am skimbat eu in dolari am dat 2.3mil. pe okazii erau 2.8 mil in perioada aia..asta e bn ..daca ii gaseam in famous brands la rbk sau la reprezentantele rbk pun pariu ca erau peste 4 mil...daca niste s.carter p eastbay sunt 40$ si in magazin sunt 3.4 mil...poate se vor skimba cate ceva de cand vom intra in ue

cristane
30th December 2006, 22:50
Nu cred ca se va schimba nimic. Diferenta mare de preturi fata de SUA exista nu numai in Romania, ci si in Europa. Acelasi produs pe amazon.co.uk e aproape dublu fata de amazon.com de exemplu. Eu ramin fidel magazinelor americane, nu merita sa ma stresez cu preturile de la noi :D Singura chestie care as vrea sa se schimbe dupa 1 ianuarie ar fi sa existe mai multe magazine americane care sa livreze in Romania. Si poate Paypal.com sa ne permita si noua accesul, ar fi foarte util pt Ebay mai ales.

Seahawk
31st December 2006, 01:36
PayPal si eBay nu o sa acorde accesul romanilor pe o perioada indelungata...va asigur :drak: Prietenii stiu de ce...

mtfk
31st December 2006, 01:52
auziti..mi s-a nazarit o idee...da sper sa nu ii deranjeze pe cei din afara Romaniei. Nu ar merge daca gasiti Adidas Superstar, de pe siteul pe care l-a zis George, in reprezentantele adidas din apropierea voastra sa i le trimiteti si sa va dea banii ramburs?

asta a fost o sugestie, pls nu imi sariti in cap..

georgebz
31st December 2006, 01:54
PayPal si eBay nu o sa acorde accesul romanilor pe o perioada indelungata...va asigur :drak: Prietenii stiu de ce...

:D de acord cu tine , asta am vrut sa zic si eu :D

pe eBay avem acces , insa modalitatile de plata sunt parca prea complicate fara PayPal

r0bby
2nd January 2007, 14:25
Imi plac foarte mult chestiile astea:
http://www.eastbay.com/catalog/productdetail.cfm?TID=5555-31020706240131060142911-0&module=fangear&action=searchNFLGear&supercat=fangear&model_nbr=37020&sku=94692425&cm=35001447
Sunt supertari.:D

georgebz
2nd January 2007, 17:43
Imi plac foarte mult chestiile astea:
http://www.eastbay.com/catalog/productdetail.cfm?TID=5555-31020706240131060142911-0&module=fangear&action=searchNFLGear&supercat=fangear&model_nbr=37020&sku=94692425&cm=35001447
Sunt supertari.:D

:D nice :evil:

mtfk
3rd January 2007, 05:06
am gasit cv mai tare ca 50 greatest football plays si 100 greatest td, must see
http://www.netvideo.ro/view.php?cat=23&id=383

A.k.a
3rd January 2007, 11:11
Asta am torrent de o ora si ceva parca cu cele mai tari faze. Uitate pe TYT ii 21 century follies si mai este NFL football follies #1 si $2

r0bby
3rd January 2007, 15:00
Am si eu o intrebare...onlinesport are singurul forum de fotbal american din Romania?..asa cred:)

A.k.a
3rd January 2007, 18:07
Am mai gasit ceva da vrajeli. Asta ii baza, miezu, fruncea cum vrei sa-i zici :D

codrutc
3rd January 2007, 18:22
Am si eu o intrebare...onlinesport are singurul forum de fotbal american din Romania?..asa cred:)

Mai era un site , fanclub.ro parca care avea un subforum. am postat si eu acolo, dar dupa 6 luni de activitate, cand in sfarsit a mai aparut cineva pe acolo, am scris un mesaj in care i-am invitat pe toti sa vine pe Onlinesport.
Ca prin minune, imediat a aparut un mesaj de la moderator sa-mi spuna sa nu fac reclama la alte forumuri :) Nu am mai dat pe acolo de atunci.

A.k.a
3rd January 2007, 18:33
Mai era un site , fanclub.ro parca care avea un subforum. am postat si eu acolo, dar dupa 6 luni de activitate, cand in sfarsit a mai aparut cineva pe acolo, am scris un mesaj in care i-am invitat pe toti sa vine pe Onlinesport.
Ca prin minune, imediat a aparut un mesaj de la moderator sa-mi spuna sa nu fac reclama la alte forumuri :) Nu am mai dat pe acolo de atunci.

Am vazut si eu faza aia :)) La siteu ala ma gandeam cand am postat numai ca nu-i mai stiam numele

titans_rulez
3rd January 2007, 19:27
toate sunt vrajeli....AICI E DE NOI....
:happy :happy :happy
SI SA NE VRETI AFARA SI TOT DEPASIM LIGA CAMPIONILOR ANUL ACESTA...:D :D

mtfk
3rd January 2007, 21:46
Mai era un site , fanclub.ro parca care avea un subforum. am postat si eu acolo, dar dupa 6 luni de activitate, cand in sfarsit a mai aparut cineva pe acolo, am scris un mesaj in care i-am invitat pe toti sa vine pe Onlinesport.
Ca prin minune, imediat a aparut un mesaj de la moderator sa-mi spuna sa nu fac reclama la alte forumuri :) Nu am mai dat pe acolo de atunci.



culmea tocmai azi cautam fotbal american p google si am gasit si siteu ala..am citit jumate din el..da era cam old dp vrema nflului p tv sport si fara activitate

Seahawk
7th January 2007, 07:49
O statistica interesanta: pe forumul nostru, in ultimele 23 de zile avem numai putin de 670 de posturi.

Mai bine zis o medie de aproximativ 30 de posturi pe zi... ceea ce daca am putea sa pastram macar 3/4 dintr-un an ar fii undeva la 8-9 mii pe an... :D


Asa ca felicitari baieti inca odata... si hai sa ne bucuram in continuare de play-off'uri si nu numai...

Sper totusi si cred ca vom reusi sa punem pe picioare o echipa adevarata de fotbal american.

Prima in Romania ;)

mtfk
7th January 2007, 08:22
Sper totusi si cred ca vom reusi sa punem pe picioare o echipa adevarata de fotbal american.

Prima in Romania ;)

asta incerc sa fac..but still need some help

Sinisther
7th January 2007, 16:31
asta incerc sa fac..but still need some help

cauta si tu ceva baieti de la Rugby...sigur gasesti pe cineva dispus sa joace sau poate chiar fan NFL

georgebz
7th January 2007, 16:49
Apropo de rugby , cum credeti ca s-ar fi descurcat Jonah LOMU in NFL ( din cate stiu eu a avut cel putin 2 oferte , a 2-a de la DENVER prin 2003 , de 10 mil $ ) ... se pare insa ca iubea prea mult sportul in care s-a afirmat si tara sa .

little_earl
7th January 2007, 16:52
Apropo de rugby , cum credeti ca s-ar fi descurcat Jonah LOMU in NFL ( din cate stiu eu a avut cel putin 2 oferte , a 2-a de la DENVER prin 2003 , de 10 mil $ ) ... se pare insa ca iubea prea mult sportul in care s-a afirmat si tara sa .

pt ce pozitie il vroiau? banuiesc ca running back :P

r0bby
7th January 2007, 20:57
am observat ca ati facut si primul site de fotbal american din Romania...
www.fotbal-american.go.ro sper sa aveti succes!:)

codrutc
8th January 2007, 03:24
Ce post juca Lomu la rugby si ce echivalent ar fi in fotbalul american?
Stiu ca au nume diferite dar multe din ele au un echivalent.
Pacat de el ca s-a imbolnavit.

A.k.a
8th January 2007, 08:27
Si Wilkinson stiam ca a primit oferte dupa ce a tot inscris in finala cupei mondiale

Zabriskie
8th January 2007, 11:21
Ce post juca Lomu la rugby si ce echivalent ar fi in fotbalul american?
Stiu ca au nume diferite dar multe din ele au un echivalent.
Pacat de el ca s-a imbolnavit.


Lomu era aripa si era cel mai rapid rugby'st din lume, scotea 10 sec jumate la 100 de metri. Plus avea o forta impresionanta in a scapa de placaje, este socotit si acum ca cel mai bun ever de pe pozitia sa. Pacat ca a trebuit sa faca transplant de rinichi. :(
In NFL altceva decat Rb nu cred ca ar fi putut juca.



Si Wilkinson stiam ca a primit oferte dupa ce a tot inscris in finala cupei mondiale

Wilkinson castiga destul la rugby, cu tot cu publicitate cam 3 milioane de euro pe an, nu cred ca ar fi fost tentat sa fie kicker, mai ales ca ceea ce joaca/juca el la rugby presupune(a) mai multa actiune :) Si pe asta l-au distrus accidentarile.

georgebz
10th January 2007, 23:06
super tare

http://www.youtube.com/watch?v=L2yDOCmp9tQ

--------------------------------------------------------

Sinisther
11th January 2007, 12:12
un mic blog despre REX Grossman :D .... ii un pic mai vechi dar excelent

http://kissmesuzy.blogspot.com/2006/11/f-k-it-im-throwing-it-downfield.html

DaEdge
11th January 2007, 17:49
Lomu era omu' in rugby...eu am vazut multe meciuri cu all blacks si va spun ca brandon jacobs care cred ca e cel mai mare Rb din Nfl acum era mic pe langa lomu: 1m 98 123kg si 10:30 pe 100 plus ca constant fugea cu 2 oameni in carca....cred ca ar fi avut succes...de asemenea un atlet Dwayne Chambers a cochetat cu NFL dupa ce a fost depistat pozitiv in atletism insa nu a facut fat in pregatiri la lovituri fiind ciudat sau nu ..foarte fragil

DaEdge
11th January 2007, 17:51
http://www.youtube.com/watch?v=__1D26C7D1s
poate am mai pus-o odata pe forum dar tre sa vedeti...e super tare

A.k.a
11th January 2007, 18:35
http://en.wikipedia.org/wiki/Drop_kick

Habar nu aveam ca exista in football.

codrutc
11th January 2007, 18:56
http://en.wikipedia.org/wiki/Drop_kick

Habar nu aveam ca exista in football.

Da exista, a fost folosit ultima data anul trecut de Doug Flutie in ultimul meci al sezonului dintre Patriots si Dolphins. Pana atunci nu mai fusese folosit de vreo 40 de ani.
Era destul de des folosit la inceputurile fotbalului american

A.k.a
11th January 2007, 19:05
Ar fi tare daca ar putea fi folosit ca in rugby, cu punctaj diferit

little_earl
11th January 2007, 20:56
era folosit des la inceput pt ca si mingea avea alta conformatie, nu era asa colturoasa si, implicit, imprevizibila

A.k.a
11th January 2007, 22:05
Foarte offtopic: http://sportsillustrated.cnn.com/2007/soccer/01/11/beckham.mls/index.html

Beckham a semnat cu L.A Galaxy pt 250 mil $. Ati auzit careva asta?

little_earl
11th January 2007, 22:07
se pare ca e serioasa treaba, scrie si pe goal.com

codrutc
11th January 2007, 22:28
Mi se pare o mutare proasta pentru MLS si Alexis Lalas.
$250 milioane ? La fel cat a primit jucatorul de baseball A Rodriguez de la Texas acum cativa ani. De asta si face headlines pe aici.
Beckham nu cred ca e la fel de po****r in America ca in Asia si nu stiu cum isi vor scoate banii.

georgebz
11th January 2007, 23:15
250 mil in 5 ani .... nu il mai vad p Beckam sa joace 5 ani sa fim seriosi ... ( anu asta face 32 asta ar insemna sa joaca pana la 37 ... la banii care i-a strans pana acum si din publicitatea pe care oricum o va face si dupa retragere ... nu mai are nevoie sa joace , mai ales in america unde cum a zis si codrut nu e prea po****r )........ parerea mea

cristane
11th January 2007, 23:32
Banii astia nu ii da Galaxy. Cea mai mare parte ii va reveni din publicitate. Salariul e de vreo 2 milioane pe an, din cite am auzit. Oricum, eu ma bucur ca a ajuns in State, in ultimii ani am urmarit constant MLS, stiu echipele, jucatorii, etc, si ma bucur sa vad ca, mai mult ca sigur, interesul pt MLS va creste. Daca merge si Ronaldo la NY asa cum se zvoneste, ar fi perfect.

Seahawk
12th January 2007, 10:32
Salariul e neinteresant. Important e ca o sa castige (dupa estimatele americanilor) 1 milion de dolari pe saptamana.

Steve Didcott: "He's rubbish. And if you're rubbish, you go to the States."

E clar, Victoria i-a sucit mintile. Vrea sa devina actrita la Hollywood. Si fac pariu ca in curand si el o sa fie actor..

codrutc
12th January 2007, 19:00
Chestia este ca americanii vorbesc despre soccer, ceea ce nu se intampla prea des, numai cand este campionat mondial.
Asa vad si eu lucrurile, cred ca mai degaba il vom vedea printr-un film de prost gust decat pe teren. Nu cred ca o sa mai joace 5 ani, poate 2.

little_earl
12th January 2007, 20:11
Chestia este ca americanii vorbesc despre soccer, ceea ce nu se intampla prea des, numai cand este campionat mondial.
Asa vad si eu lucrurile, cred ca mai degaba il vom vedea printr-un film de prost gust decat pe teren. Nu cred ca o sa mai joace 5 ani, poate 2.

fotbalul (soccer) la americani e o gluma, acolo joaca pusti de 15 ani (freddy adu) cu expirati de 40 de ani (stoicikov-cu ceva ani in urma), beckham poate sa o duca mult si bine, n-are nici 32 de ani, dar nu cred ca va schimba cu ceva situatia soccer-ului in SUA, nu stiu daca se practica asa ceva in realitate, dar cand mai vezi in filme ca joaca baieti si fete amestecati iti faci o parere despre cat de serioasa e treaba

cristane
12th January 2007, 21:01
fotbalul (soccer) la americani e o gluma, acolo joaca pusti de 15 ani (freddy adu) cu expirati de 40 de ani (stoicikov-cu ceva ani in urma), beckham poate sa o duca mult si bine, n-are nici 32 de ani, dar nu cred ca va schimba cu ceva situatia soccer-ului in SUA, nu stiu daca se practica asa ceva in realitate, dar cand mai vezi in filme ca joaca baieti si fete amestecati iti faci o parere despre cat de serioasa e treaba

Te inseli. Eu urmaresc MLS si nu e chiar asa. Adu e o exceptie, cei de 40 de ani sint si ei exceptii. La meciuri merg in medie cam 15.000 de oameni, adica de aproape 3 ori mai multi ca la noi. Se joaca destul de intens si frumos. Bineinteles, nu se compara cu campionatele mari din Europa, dar progresul fata de anii trecuti mi se pare evident. Iar Becks nu va schimba multe, dar va schimba ceva. Vor merge si mai multi oameni la meciurile lui L.A. Si-asa aveau o medie mare de spectatori (cam 20.000). In 4 ore de la semnarea contractului au vindut 1.000 de season tickets. Daca ajung si Davids & Ronaldo in MLS, asa cum se zvoneste, plus ca si Reyna se pare ca va ajunge la NY, valoarea ligii va creste mult fata de anii trecuti.

A.k.a
12th January 2007, 21:38
Sunt transminse meciuri din MLS si pe Sportklub pt cei interesati. Eu am vazut doar un meci dar parerea mea e ca au o valoare mult mai scazuta decat cea din Europa. De Adu am mai tot auzit, s-ar zice ca e printre cei mai buni de acolo, au fost interesate cluburi din Europa de el parca dar e prea tanar mai vrea sa joace acolo.

r0bby
13th January 2007, 09:46
http://www.youtube.com/watch?v=__1D26C7D1s
poate am mai pus-o odata pe forum dar tre sa vedeti...e super tare

ha ha ha...ce tare e:D

georgebz
17th January 2007, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=eGhuCk5qQ_8 :))

codrutc
17th January 2007, 18:24
Aha, streaker-ul a primit ce a meritat. A gasit cineva un clip cu streaker-ul din Superbowl (Patriots-Panthers parca) ? Si ala a fost placat de un jucator.

codrutc
17th January 2007, 18:28
Aha, l-am gasit eu, merita vazut. Urmariti cum jucatorul de la Patriots il pune jos dintr-o miscare

http://www.youtube.com/watch?v=SCItkITK3MU

georgebz
17th January 2007, 18:40
:)) asta e penibil rau


si asta cand ii ia mingea lu Favre din mana e tare


http://www.youtube.com/watch?v=6pzN-K49OMk

codrutc
17th January 2007, 19:06
Imi place si cum se ciocnesc urmaritorii individului intre ei (cel in galben cu cel in negru), dar si placajul final . Imi aduc aminte de faza. Intamplator eram in masina, veneam din Tennessee pe autostrada si ma apropriam de Cincinnati. Am auzit la postul de radio al Bengals.

codrutc
17th January 2007, 22:07
Noua prietena a lui Tom Brady, ce ziceti ?

http://sports.espn.go.com/espn/page2/amjump

little_earl
17th January 2007, 23:38
cred ca e mai vedeta ea decat el

codrutc
18th January 2007, 18:14
Iata un clip despre Tom Brady facut de fanii sai. crippy?

http://www.youtube.com/watch?v=9ufwukWgKfI

georgebz
18th January 2007, 18:20
Am fost azi prin magazine in Bucuresti si am vazut la Plaza tricouri,bluzoane,fasuri cu Falcons si Patriots.Cateva sepci vreo 3 modele cu Giants ,49ers,..etc

Si tricouri cu Brady , McNair , Brees , Sapp , Garcia , si inca vreo 2 nu mai retin.

Toate erau la Reebook.


Preturile nu le-am retinut decat la tricouri : 170 Ron

codrutc
18th January 2007, 18:32
Cu de-ai nostri nu ai vazut?

georgebz
18th January 2007, 18:43
Cu de-ai nostri nu ai vazut?

din pacate NU , nici macar o sapca

mtfk
19th January 2007, 00:01
...tricourile alea erau acu 3 luni ~2.5 mil si cel mai mare era xl...:(
am vz tricouri mai calumea decat alea din plazza in tomis mall, ct da erau pt fete, si aveau haine cu mai multe echipe decat in buc...

A.k.a
19th January 2007, 12:46
http://www.youtube.com/watch?v=69gtkOqAY4k destul de amuzant

http://www.youtube.com/watch?v=O4FXx6khWtI asta ii rupere, printre cele mai tari reclame zic eu

r0bby
20th January 2007, 16:10
Am fost azi prin magazine in Bucuresti si am vazut la Plaza tricouri,bluzoane,fasuri cu Falcons si Patriots.Cateva sepci vreo 3 modele cu Giants ,49ers,..etc

Si tricouri cu Brady , McNair , Brees , Sapp , Garcia , si inca vreo 2 nu mai retin.

Toate erau la Reebook.


Preturile nu le-am retinut decat la tricouri : 170 Ron

Si eu am vazut la carrefour in Constanta la hypersport parca un jersey cu Michael Vick de la Rbk...destul de tare ..nu m-am uitat la pret deoarece ma grabeam..

A.k.a ce tare e a doua reclama de la Nike cu Big Ben si LT!:yes:

georgebz
25th January 2007, 01:10
se pare ca azi e ziua unuia dintre membrii acestui sub-forum ..... La multi ani .... Seahawk :bere:

codrutc
25th January 2007, 02:16
Ahaa, foarte frumos. La Multi Ani Seahawk ! Ai schimbat prefixul cumva ?

DJ Klaus
25th January 2007, 05:16
Seahawk intercepteaza si gaseste un culoar pe partea stanga .... 90 yarzi, 80....70............30 (10 secunde ramase ) ....20....10 yarzi andddd......... TOUCHDOWN .... TOUCHDOWN ... TOUCHDOWN
Seattle Seahawks wins the Super Bowl !!!!!!

That would have been nice :)

La multi ani Seahawk ! Si tot ce-ti doresti .:ok:

Seahawk
25th January 2007, 08:31
Thanks guys hehe :) Dap am schimbat si eu prefixul in sfarsit :drak:

A.k.a
25th January 2007, 09:42
La multi ani!, desi eu stiam ca ii in 28 :P

Zabriskie
25th January 2007, 10:06
La multi ani! :bere:

cristane
25th January 2007, 10:22
Cheers mate :bere:

cris21
25th January 2007, 10:24
La multi ani !!!! Ai schimbat prefixu de la 9 la 10 ani? sau 49-50? :P

little_earl
25th January 2007, 10:56
la multi seahawk :bere:

Seahawk
25th January 2007, 11:04
Cheers! :bere:

titans_rulez
25th January 2007, 12:43
la multi ani fratelo
te astept in romanica sa bem o bere si sa vorbim mult si bine despre ale noastre
sorry de seahawks mai ales ca era ultimul an in care puteati castiga super bowlul
next year....incePe VINCE ERA

Seahawk
26th January 2007, 08:19
hehehe s-o crezi tu :D
Young mai are destul pana se "coace" haha... Oricum ms. tuturor..

r0bby
26th January 2007, 18:36
La Multi Ani Seahawk!/hello:bere:!
Scuze de intarziere,acum am intrat pe forum.

r0bby
27th January 2007, 21:18
Titans_rulez sau seahawk,va rog scoateti threadurile vechi sau inchise din randul celor sticky.

georgebz
28th January 2007, 12:27
o sugestie am si eu ..... threadul deschis de mtfk si sters de Seahawk...... nu putea fi doar in ichis si va disparea pe paginile urmatoare , decat sa fie DELETE si sa ramana pe prima pagina .....

sau va disparea curand ? ca nu prea ma pricep la forum ... dar nu e prea estetic asa cum apare la mine acum :D

r0bby
28th January 2007, 13:36
Seahawk sau titans_rulez trebuiau sa mute neaparat threadul,regulamentul prevede ca schimburile,vanzare-cumparare sa se faca doar pe Bursa Sport.Ei n-au putut sa mute threadul asa ca au fost nevoiti sa il stearga.Threadul nu avea voie sa ramana.Nici la mine nu e prea estetic insa va disparea treptat spre coada.Sper ca ai inteles.


Facti ceva in privinta threadurilor sticky?

Zabriskie
28th January 2007, 13:42
corect, sunt cam multe :)

Seahawk
29th January 2007, 06:37
Ok au ramas cele care sunt foarte active in momentul de fata, NFL Draft (care va urma sa fie activ) si cele de baza ale forumului (regulile, etc)

Zabriskie
31st January 2007, 12:04
http://www.youtube.com/watch?v=7vL19q8yL54

Ce parere aveti despre asta? Este sau nu Adrian Wilson?
cert e ca lumea e foarte entuziasmata. 3000 de comenturi in 3 zile :))

A.k.a
31st January 2007, 12:09
cand vad cometariile alea tampite: it's all in the shoes si dinastea imi vine sa rad.

georgebz
31st January 2007, 16:15
Nice ... o sa incerc si eu :D

r0bby
31st January 2007, 22:30
http://www.youtube.com/watch?v=7vL19q8yL54

Ce parere aveti despre asta? Este sau nu Adrian Wilson?
cert e ca lumea e foarte entuziasmata. 3000 de comenturi in 3 zile :))

DAMN,ce detenta:shocked:

Seahawk
1st February 2007, 07:50
wOW e incredibil

A.k.a
1st February 2007, 22:36
Ca tot am vazut ca s-a vorbit de baseball aveti vreunul vreun torrent cu ceva meci ca as vrea sa ma conving singur cat de plictisitor e :D

georgebz
1st February 2007, 23:14
eu am pe DVd maciurile importante de anul trecut din Playoff.... stai sa caut eu un torrent cu un meci mai frumos :D ... sper sa gasesc



... am gasit ceva dar nu au Seeders , daca nu te ajuta altcineva .. putem incerca pe DC .... ca unele meciuri au vreo 400-500 Mega si poate avem conexiune buna

r0bby
2nd February 2007, 10:45
Gata,vad ca suntem 3 fani ai baseball-ului asa ca am deschis un topic despre acest sport,intrati si postati:D
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1067239&posted=1#post1067239

Seahawk
2nd February 2007, 10:58
Of of baseball... Nu imi place sportul asta de nici o culoare.

r0bby
2nd February 2007, 11:02
Stiu,ai mai spus in cateva threaduri:D:lol:

cristane
2nd February 2007, 11:06
Eu inca nu ma pronunt. Astept sa vad citeva meciuri cind incepe sezonul, ca n-am vazut nimic niciodata. Poate ma prinde :)

cris21
2nd February 2007, 11:11
Nu e chiar asa plictisitor, mai ales daca joaca si echipa favorita devine chiar interesant. Asta e alta sport care mai bine il joci decat sa te uiti la tv, la fel ca si tenisul.

r0bby
2nd February 2007, 11:26
Exista siteul: www.baseball.go.ro :o:Insa nu are fisier index.
Al cui este?Cred ca este creat recent.

A.k.a
2nd February 2007, 11:28
Nici eu nu am vazut nici macar un meci, nici regulile nu le stiu prea bine numa eram interesat sa vad

georgebz
5th February 2007, 17:41
http://youtube.com/watch?v=dbnhXDaHE9o :great:

Zabriskie
5th February 2007, 17:50
au batut si ursii in final :D

A.k.a
5th February 2007, 18:13
contra niste delfini ar fi trebuit sa joace. Da pe uscat :happy

A.k.a
8th February 2007, 11:39
Uitati aici http://www.thestar.com/Sports/article/179354 :))

georgebz
8th February 2007, 11:51
:ras-plans: super tare :ras-plans:

A.k.a
8th February 2007, 12:42
vezi asa pariu trebuia sa puna cuccu cu codrut, nu pe sapca :P

georgebz
8th February 2007, 17:29
Mi-am schimbat avataru .. multumiri lui Robby ;)

codrutc
8th February 2007, 18:57
Aseara pe NFL network, in transmisiunea de la Pro Bowl din Hawai, Peyton a stat foarte mult timp de vorba cu Rich Eisen si Marshall Faulk. Spre final li s-au alaturat si Marvin Harrison care dintr-o data a devenit mai vorbaret si Reggie Wayne.
Peyton a zis ca Marvin a avut ce sa spuna la Media Day pentru ca a tacut tot anul.
Am tot asteptat sa i se puna intrebarea despre fan-ul Bears care isi schimba numele , dar fie am scapat faza, fie nu i-au pus intrebarea.
A mai fost un interviu cu mama lui DeAngelo Hall (Falcons) , tot cu cei doi. Interesant este ca DeAngelo era pe teren , se antrena cu echipa NFC, in timp ce auzea in casca ce ziceau mama lui, Rich si Marshall si chiar participa la conversatie in pauzele dintre alergatul de rute.

P.S. Mi-a placut cum Peyton exersa play action cu L.T. M-a dus gandul la cum ar fi sa fie amandoi in aceasi echipa. Yam!

r0bby
8th February 2007, 19:25
Mi-am schimbat avataru .. multumiri lui Robby ;)

Eu caut in continuare varianta cu Bengals insa nu o gasesc :(.

mtfk
9th February 2007, 13:21
http://www.youtube.com/watch?v=T3nQgU3B600
check this out...big ben #7 baby:D

r0bby
9th February 2007, 13:30
OMG,ce pasa.:shocked:

georgebz
9th February 2007, 13:38
da .. dar si mai mult noroc :D

A.k.a
9th February 2007, 14:14
N-as putea da cu ea atata in veci

r0bby
9th February 2007, 14:52
A murit vedeta playboy Anna Nicole Smith:((
RIP Anna:(((

mtfk
9th February 2007, 15:32
...how did she died? fatness or drugs?

A.k.a
9th February 2007, 15:54
Nu mai era grasa de ceva vreme. In cateva zile sa face autopsia

r0bby
9th February 2007, 16:49
...how did she died? fatness or drugs?

Mai multe amanunte aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1085846#post1085846
Sau vezi ca mai e un thread pe Film
Nus e stie inca cum a murit la putin timp in urma ii murise si fiul de 20 de ani.:(

cris21
9th February 2007, 16:59
Si`a luat tzapa tura asta nu a mai murit sotu primu. (asta daca avea unu) ;)

georgebz
9th February 2007, 21:06
Un site interesant , cu niste jocuri dragutze : www.nflrush.com

r0bby
10th February 2007, 11:16
Ce premii se dau la locurile 2 si 3?Ma refer la competitia cu pronosticuri.

Seahawk
12th February 2007, 11:36
Anul viitor vor fi premii si pt locurile 2-3. Incet incet atragem lumea aici, si asta e un lucru imbucurator. Mai tarziu vor fi premii si pentru locurile 4-5-6. :ok:

georgebz
12th February 2007, 12:04
Sezonul viitor poate facem si o liga de fantasy football ;)

Seahawk
12th February 2007, 13:04
Am incercat anul asta, dar n-a mers... Mie cel putin mi-e greu sa fiu atat de activ, si pe forum si pe fantasy:)) recunosc. Si cred ca mai sunt cativa ca mine... Nu avem asa mult timp liber you know :)

Oricum vom incerca iarasi la anul bineinteles :)

r0bby
12th February 2007, 21:25
Anul viitor vor fi premii si pt locurile 2-3. Incet incet atragem lumea aici, si asta e un lucru imbucurator. Mai tarziu vor fi premii si pentru locurile 4-5-6. :ok:

Asta e un lucru bun,incep sa postez si eu pronosticuri sezonul urmator:D

codrutc
12th February 2007, 22:44
Atentiune, nerecomandat minorilor si adultilor sensibili datorita limbajului.
Altfel, am crezut ca e destul de amuzant din partea unui fan Patriots
http://youtube.com/watch?v=sPqbalW-IRk

A.k.a
14th February 2007, 17:28
In 22 incepe Combine-u, pe RCA Dome si se va incheia pe 28. Am depus un request pe TYT pt combine sper sa i-a cineva in considerare cererea. :)

codrutc
15th February 2007, 00:08
Ce este TYT ?

georgebz
15th February 2007, 00:10
tenyardtorrents.com

codrutc
15th February 2007, 00:18
Cool. NFL network va transmite toata combinata.

A.k.a
15th February 2007, 00:56
Da, si ii un user care pune majoritatea ce is transmise acolo, el a pus aproape toate episoadele din America's Game

r0bby
15th February 2007, 11:07
Un joc destul de interesant despre fotbal american,recordul meu e de 1350 de puncte din vreo 6 incercari:P
http://jocuri.bizi.ro/jocuri-fotbal/fotbal-american-30.html

georgebz
16th February 2007, 20:57
Threadul cu MADDEN s-a mutat la sub-forumul CUPA OLS Madden NFL

r0bby
16th February 2007, 21:52
Maine vom pune la punct tot sub-forumul;)

Zabriskie
16th February 2007, 23:47
totusi mi se pare ca un singur thread era de ajuns. nu o sa fie audienta de la fifa sau mai stiu eu ce campionate mai fac baietii de pe ols :D

georgebz
16th February 2007, 23:56
e organizare mai buna asa

r0bby
17th February 2007, 14:30
totusi mi se pare ca un singur thread era de ajuns. nu o sa fie audienta de la fifa sau mai stiu eu ce campionate mai fac baietii de pe ols :D

E o mai buna organizare,campionatl va mai creste si aveam nevoie de un spatiu mai mare de desfasurare,de aceea a fost creat sub-forumul.

Zabriskie
17th February 2007, 14:30
LaDainian Tomlinson si Reggie Bush au participat aseara la NBA All Star Celebrity Game :)

r0bby
17th February 2007, 14:34
L.Tomlinson dribleaza,uitati-va la privirea lui:D
http://img201.imageshack.us/img201/8607/tomilson400fj9.jpg

codrutc
18th February 2007, 20:19
A-ti vazut ca Reggie Bush si-a luxat glezna in meciul de baschet?

A vazut cineva intrecerea la fuga dintre Charles Barkley si arbitrul acela de 67 de ani (Bavetta) ? Dupa parerea mea asta a intrecut si concursul de slam dunk de proasta calitate. Mortala faza cu pupatul la sfarsit :)

georgebz
18th February 2007, 20:31
Tare poza

Nu am vazut faza codrut :(

codrutc
18th February 2007, 20:39
uite aici. Charles a alergat cu spatele la misto pe ultimii metrii

georgebz
18th February 2007, 20:43
Thanks ... daca tot suntem la offtopic ... nu sunt inca decis daca sa stau in noaptea asta sa vad All Star game-ul ... oricum dintre toate sporturile americane ( referitor la meciurile intre conferinte ale celo mai valorosi jucatori ) mi se pare cel mai reusit si spectaculos .

codrutc
18th February 2007, 20:49
Eu zic sa stai, se merita si daca e meciul strans in sfertul 4 poate vezi si ceva baschet. Ma faci sa imi aduc aminte cum stateam noaptea sa vad All Star game-ul cand eram in Romania. Pica mai mereu la sfarsitul sesiunii de examene.

r0bby
18th February 2007, 20:53
A-ti vazut ca Reggie Bush si-a luxat glezna in meciul de baschet?

A vazut cineva intrecerea la fuga dintre Charles Barkley si arbitrul acela de 67 de ani (Bavetta) ? Dupa parerea mea asta a intrecut si concursul de slam dunk de proasta calitate. Mortala faza cu pupatul la sfarsit :)

Am vazut eu faza aceea:happy
In seara aceasta este ASG-ul,deabea astept.:)

georgebz
18th February 2007, 20:59
Eu zic sa stai, se merita si daca e meciul strans in sfertul 4 poate vezi si ceva baschet. Ma faci sa imi aduc aminte cum stateam noaptea sa vad All Star game-ul cand eram in Romania. Pica mai mereu la sfarsitul sesiunii de examene.


Da .. pacat ca nu mai transmite TVR'u ... acum au inceput sa transmita cei de la BOOM Sport meciuri din NBA si vor transmite si ASG in noaptea asta

r0bby
18th February 2007, 22:04
Totusi poti vedea meciul pe Sopcast.

A.k.a
18th February 2007, 22:11
De la ce ora?

cris21
18th February 2007, 22:16
Pt cei care vor sa vada un program cu ce transmit posturile astea pe net gen sopcast si tvuplayer: aici (http://www.rojadirecta.com/).
PS:Adaugati o ora pt romania ca e CET time.

georgebz
18th February 2007, 22:25
De la 3 parca e

cristane
19th February 2007, 00:02
Pt cei care vor sa vada un program cu ce transmit posturile astea pe net gen sopcast si tvuplayer: aici (http://www.rojadirecta.com/).
PS:Adaugati o ora pt romania ca e CET time.

Mai bun si mai complet e www.myp2p.eu . Eu sint cam rupt, nu stiu daca o sa apuc sa stau la All Star Game. Sper totusi sa rezist... :rolleyes:

A.k.a
21st February 2007, 10:36
ete aici fetitzali
http://sportsillustrated.cnn.com/multimedia/photo_gallery/0702/gallery.nba.allstar.cheerleaders/content.1.html

georgebz
21st February 2007, 10:45
nice :evil:

titans_rulez
21st February 2007, 12:39
n-am stiut pana acum ca duncan si novitzki au un fund atat de.....apetisant
:happy
promit sa fiu mai atent la meciurile din nba acum ca s-a incheiat sezonul de nfl....
la draq, eu ma pregateam pentru mlb....:headbang:

codrutc
21st February 2007, 19:48
Titane, ce-ti trebuie MLB, ca acolo nu au cheerleaders, iar fundul intepat cu steroizi al lui Barry Bonds (care s-a prezentat ieri in spring training apropo) nu cred ca prezinta nici un interes. :)

mtfk
22nd February 2007, 01:17
http://www.youtube.com/watch?v=PU7_JyQxPkw

the little replica of lil bow wow (?):D

mtfk
22nd February 2007, 19:44
stiati ca michael vick #7 from falcons are o editie speciala d nike air force one?..guess what se gasesc in romania de vreo 4 luni bune
check this out: http://www.sneakerhead.com/313984-411.html

r0bby
22nd February 2007, 20:38
Nu inteleg, sunt de basket:thinkso:.

mtfk
22nd February 2007, 21:03
kinda..am vz si p nikegridiron.com o pereche de ghete tot pentru vick..si pareau ghete de bskt..

titans_rulez
23rd February 2007, 08:57
al dracului de offtopic
baieti...e cazul sa imi tineti pumnii bine de tot.la ora 13.45 intru live sa prezint o emisiune la un anumit post de televiziune si deja se fac pariuri daca lesin inainte sa zic buna ziua sau apuc sa spun...:happy :happy :happy


ne auzim maine.....daca ne mai auzim...:happy
anyway...FORZA TENNEESSEE TITANS...:happy

georgebz
23rd February 2007, 10:36
Bafta .. si lasa emotiile deoparte ;)

r0bby
23rd February 2007, 11:11
Unde titans_rulez?La ce emisiune?:D

A.k.a
23rd February 2007, 12:37
http://www.youtube.com/watch?v=hAckshe5Dc0 ascultati versurile
http://youtube.com/watch?v=Ud_-AuBmp6Q ascultati refrenu, seamana cu o injuratura romaneasca :))

Am ras la amandoua ca prostu

codrutc
23rd February 2007, 18:48
Hei baieti am si eu un anunt, sper sa nu fie considerat o lauda ieftina.
Incepand de ieri sunt Ph.D. Eu si cu Dr. Z. de la Sports Illustrated :)

r0bby
23rd February 2007, 19:00
Felicitari codrutc:ok:!

A.k.a
23rd February 2007, 19:03
Felicitari. Ce-i cu Dr. Z, si el si-a luat ieri Ph.D-ul sau ce? :D

codrutc
23rd February 2007, 20:16
Dr. Z? Nu, dar mi-a venit in cap ca cineva din lumea fotbalului.

A.k.a
23rd February 2007, 20:19
a ok :P

georgebz
23rd February 2007, 23:02
http://baseball.fantasysports.yahoo.com/league/romania - liga privata de Fantasy Baseball :D ... doritorii sa isi declare intentia de a participa si le trimit invite