PDA

View Full Version : Etapa a douasprezecea: FC National - Otelul Galati



Bancaru
31st October 2005, 10:40
Sambata ne vedem iar in Cotroceni cu "baietii nostri". Avand in vedere ca inca nu au "reparat" instalatia de iluminat pe timpul intunericului ne ducem la stadion la ora 14.00. Sau putin mai devreme. Ne intalnim cu Otelul. In mod normal nu ar trebui sa ne scape victoria. Si asta din mai multe motive, nu le enumar. Dar ce mai e normal la noi... ? Sper sa castigam, totusi. Sa incercam un pronostic.

alamar
31st October 2005, 11:28
Echipa de fier vechi. Batem la ei...ca la forja. Problema mea este cu ora de disputare. Ce naiba, 14.00 este prea devreme, mai ales daca joaca sambata. Ce fac, vad doar repriza a 2-a? Alooooo, se audeeeee? Se mai si munceste in tara asta. Vreau antrenor, un atacant, un mijlocas la constructie si nocturna. Vreau cam multe...Pana la urma ma multumesc cu o victorie.
Haaaaaaaaaai Progresuuuuuuuuu'

miril
31st October 2005, 11:36
Un meci foarte important, o victorie, sper si la scor mai mare de...1-0, ne-ar asigura linistea deplina in ceea ce priveste zona de subsol a campionatului. Asta ar fi benefic si in perspectiva instalarii noului antrenor, intaririi lotului si ar putea avea si o influenta pozitiva in parcursul spre obiectivul major, castigarea Cupei Romaniei. Bine ar mai fi si sa luam cel putin patru puncte din meciurile cu Pandurii si Poli I, ca sa nu mai zic ca ce bine ar fi sa-i "sterilizam" pe..., stiti voi cine. Pana atunci, rabdare fara...tutun, ca-i mai sanatos.

Bancaru
31st October 2005, 13:23
SPer sa nu ajungem sa avem tangente cu zona despre care pomeneste Miril. Macar atat. Daca va fi sa ne facem de lucru pe jos, nu vad ce antrenor italian ar veni sa antreneze o echipa de subsolul clasamentului in Romania.
In plus, nu mai aud nimic de un posibil antrenor din Italia. Tot ce s-a spus in timpul meciului cu Poli s-a scris in ziare la inceputul saptamanii trecute. Eu nu mai astept nimic bun din punctele astea de vedere. Nu pot decat sa sper ca vor juca ceva, ceva. Nu cred ca daca va fi sa castigam o vom face intr-un mod convingator si nici ca in urma unei tactici stabilite de cineva.
Vreau antrenor!!!

be@
31st October 2005, 13:27
Din cate imi amintesc eu, atat Sunda , cat si Otelul, pe cand era antrenat de Cartu, ne-au cam facut zile fripte. Totusi,eu cred ca vom castiga acest meci.

miril
31st October 2005, 13:30
Eu cred ca va veni, daca va veni, intr-o pauza competitionala. Intrebarea ar fi, exista o pauza cometitionala inainte de sfarsitul turului? Mi se pare mie sau peste doua saptamani echipa nationala era programata pentru turneul din Iran, iar mai nou se aude un meci cu Argentina. Poate o fi atunci o mica pauza. In rest, asa am judecat si eu asociera cu un antrenor italian, dorinta de performanta, iar Iacov zicea de Bergodi, dar mai zice ca mai are convorbiri cu inca trei antrenori...italieni, in cazul in care nu cade de acord cu lazialul.

miril
31st October 2005, 13:32
Be@, ai dreptate in ceea ce priveste Otelul. In 97 ne-au batut la ei cu 2-0 si, zic eu, acolo am pierdut titlul in favoarea Stelei. Totusi, Otelul nu mai este Otelul, dar, vorba lui Bancaru, nici Gloria... Vom trai si vom vedea!

Bancaru
31st October 2005, 13:40
Otelul ne-a cam chinuit de fiecare data. Asa cum Constanta avea complexul National, asa si noi am trait cu complexul galati. Asta este. Ramane de vazut. In mod normal nu ar trebui sa ne temem. Avem o echipa mai buna.
Legat de Bergodi cred ca ar fi prea frumos. Adica sa ai antrenor un tip care a fost secund la Lecce, e ceva.
Nu cred ca ne mai ducem in Iran. Am auzit astazi ca Ungureanu, ministrul de externe, l-a sfatuit pe Piturca sa nu se duca in zone considerate instabile. Se pare ca totul va pica. Nu stiu ce e cu Argentina, desi ma indoiesc. Poate are Sandu un As in maneca, avand in vedere ca i se zgaltaie scaunul. Incearca sa faca orice ca sa fie reales. Jalnic. Desi nici perspectiva sa vina Popescu nu ma "coafeaza". Poepscu e in cardasie cu Becali, fratii. Il preferam pe Lupescu. Nu a fost fotbalist de talia lui Popescu, dar are o alta educatie, pe care a dobandit-o la ceva vreme dupa cei 7 ani de acasa. Asta nu s-a dus bou sa se intoarca vaca, din Germania.
Vreau antrenor!!

miril
31st October 2005, 13:48
Si eu, ...antrenor...italian.

Bancaru
31st October 2005, 14:19
Poate ne face Necula pe plac si ... isi ia cetatenie italiana. Alta solutie nu vad.

miril
31st October 2005, 14:24
...ca sa merga la cules de...struguri?

Bancaru
31st October 2005, 15:46
Zice ca sunt acri...

miril
31st October 2005, 15:55
Atunci, asta nu-i nici de pus la...mat. In schimb e bun de mat...rasit.

Bancaru
31st October 2005, 21:59
Mat... rasist. Ma intrebam ieri de ce pe ta'su il cheama Necula Raducanu iar pe el Catalin Necula? Adica Raducanu e prenumele lui ta'su? Sau el si-a luat prenumele lui ta'su si l-a transformat in renume? Ce complicat! Mai bine pleaca. Christiano Bergodi. Nu stim cum il cheam ape ta'su, nu stim si nu ne intereseaza. Sa nu aiba probleme cu femeile, dar nici cu barbatii. Sa vina cu Paola lui in Cotroceni, ca e cartier bun.

miril
31st October 2005, 22:03
Pai il are si pe cumna'su, aici. N-am stabilit noi?

Bancaru
31st October 2005, 22:13
Cu atat mai mult. Facem si ceva economie. Pana se acomodeaza cu regulile economiei de piata (piata Moghioros) sta la omu lu' sor'sa. Sau al lui fra'su... Doamne, fereste!, desi Basescu nu a legalizat uniunile. Eu ma intreb daca trebuie sacrificat si meciul asta ca sa avem si noi antrenor. Senzatia mea este ca discutiile au capatat o tenta de bascalie, de misto. Numai ca o spun cu toata seriozitatea si tot calmul: Catalin Necula nu are inca fata de antrenor la National. Orice s-ar zice Nationalul este o echipa care in ultimii ani a fost echipa capabila sa incurce pe oricine si a fost cel mai aproape sa produca surpriza pe care o asteapta multi - intreruperea "traditiei. Ori Catalin nu intrerupe decat traditia dn familia lui. Poate are treaba pe la emisiuni de "divertisment" si noi facem comedie cu el in Cotroceni.

Bancaru
2nd November 2005, 17:59
Lita suspendat 2 etape!!! Si 160 euro luati. Pentru ce naiba 2 etape? Consider ca e un jucator de care ne putem lipsi 2 etape (nu mai mult). Dar pentru ce naiba? Toti killerii sunt suspendati, DACA SUNT, o etapa. Ai nostri ... 2 etape, 2 etape. Da-o naibii de treaba. Lita suspendat, Panc accidentat, Thwaite are ciclu ( indispozitie - asa ziceau fetele la ora de sport cand nu faceau), Chiacu si Sapun au probleme cu scaunul de la seminte. Bad ala nu injura? De ce nu injura Bad? Si Burca poate sa injure. Sa fiu eu in locul lui Necul, care poate si el sa injure, as numi oamenii care pot sa injure. Asa cum zici: Savu executa penalty, Sapunaru lovituri libere, as zice Bad si Burca trebuie sa injure. Sunt chestii care se invata la antrenament. Tot eu sa le zic...

Platanu
2nd November 2005, 19:08
Lita suspendat 2 etape!!! Si 160 euro luati. Pentru ce naiba 2 etape? Consider ca e un jucator de care ne putem lipsi 2 etape (nu mai mult). Dar pentru ce naiba? Toti killerii sunt suspendati, DACA SUNT, o etapa. Ai nostri ... 2 etape, 2 etape. Da-o naibii de treaba. Lita suspendat, Panc accidentat, Thwaite are ciclu ( indispozitie - asa ziceau fetele la ora de sport cand nu faceau), Chiacu si Sapun au probleme cu scaunul de la seminte. Bad ala nu injura? De ce nu injura Bad? Si Burca poate sa injure. Sa fiu eu in locul lui Necul, care poate si el sa injure, as numi oamenii care pot sa injure. Asa cum zici: Savu executa penalty, Sapunaru lovituri libere, as zice Bad si Burca trebuie sa injure. Sunt chestii care se invata la antrenament. Tot eu sa le zic...Mie mi-a placut faza aia cu ciclu...:happy :happy :happy

Bancaru
2nd November 2005, 19:50
Pai zau ca asa e. Parca e domnisoara. Pentru mine e clar ca vrea sa plece...

miril
2nd November 2005, 19:59
Deci, ce-am inteles eu de la (Bad) Bank: Sapun, Bad Habit, Thwait, Bad...Cycle (The Red One), Lita, Bad Manner, Abi, Bad/Bed Instinct(s), Bad, Bad Future (But Good On The...Bank), Necula, Bad (For The) Moment, Giannini, Bad Character, Bergodi, Bad Expectation, Gino, Bad (Mafia)Boss, Iacov, Bad (For) Bodu...building, Radu Niculescu, Bad Boy, Oli, Bad OIL, Landi, Bad Sheik, Orange_007, Bad Blue Boy (And Me Too), Be@, Bad Blue Girl (For Someones), Fans, Bad Blue Boys. Concluzia, Sa vina Bad...ea (S)Cartan sa ne antreneze!

Platanu
2nd November 2005, 20:56
Deci eu nu sunt BAD,ca nu ma regasesc pe lista ta.

miril
2nd November 2005, 20:58
Platanu, Not Bad Enough!

Bancaru
3rd November 2005, 09:32
Totusi trebuie sa imi dati dreptate ca pana in acesat moment, Bad s-a dovedit mereu Bad choice.
The good, the Bad and the ugly.

miril
3rd November 2005, 09:33
Vad ca te dai la...spaghetti. Deh, vine Bergodi!

Bancaru
3rd November 2005, 09:40
Si daca sunt si western spaghetti, si mai bine. Odata cu venirea lui poate recapatam acea Bad attitude. Asta fara acel Bad actor.

miril
3rd November 2005, 09:48
Wilde, wilde...West! The Bad Direction! A propos de film, merita revazut, o parodie...not bad at all!

Bancaru
4th November 2005, 13:08
Nimic nou pe frontul nostru? Bergodi impacheteaza? Stie cineva ceva? Sper sa ii faca un cadou de bun venit - victoria cu Otelul.

be@
4th November 2005, 13:19
Uite ca vin eu cu noutati, dar nu despre Bergodi.

FC Naţional - Oţelul Galati, ora 14.00
Arbitri: Marius Martiş (central) - Sebastian Stoianov, Dorin Mudura (asistenţi) - Mihai Ianovschi (rezervă)
Observatori: Mircea Cezar Ionescu, Marcel Lică

miril
4th November 2005, 13:26
Sper, cu Bergodi, jocheu, sa devenim echipa dark horse, pardon, wild horse a campionatului. Sa le dam...copite la toti. Eleganti, pro...fotbal, pro...gresu si pur...sange.

Bancaru
4th November 2005, 13:29
Per... fect!

miril
4th November 2005, 13:34
Per...tinent, bad...e Bancaru!

krapulax
4th November 2005, 15:57
eu incep cu urmatorul 11: prunea sau nae- thwaite, burca, memetovic, panc- abidun, wayne s, zenovie, robertino- sapun, savu ion. daca fundasii laterali is indisponibili, joaca ghinda si cipi. antrenor-catalin necula, cel atat de criticat in ultima vreme. eu insa nu zic nimic rau de el, fiindca a fost fotbalist la noi si fiindca modestia lui este de apreciat.

miril
4th November 2005, 16:08
Krapu, deci, nu zici nimic precum... Vad ca l-ai scos la inaintare pe...(H)Igiena! Sper sa aprecieze gestul! HAI PROGRESUL!

miril
5th November 2005, 13:58
Mai sunt mai putin de 5 minute pana la inceputul meciului. HAI PROGRESUL! Vrem victorie, Nec (plus) ul(tr)a!

miril
5th November 2005, 14:23
Sper sa Savu...ram o victorie fara probleme. 1-0!

miril
5th November 2005, 14:30
Min 23, Bancaru trebuie sa fie in disperare (si nu numai el)... Se intelege de ce.

be@
5th November 2005, 14:45
12. PRUNEA – 8. MOZACU, 14. GHINDEANU, 27. BURCÃ, 4. MEHMEDOVIC - 21. M. OPREA, 28. BUNDEA, 10. SRHOJ, 23. ABIODUN - 25. BÃD, 15. I. SAVU

Rezerve: 22. Stanev, 3. Twaite, 6. Bazzi, 7. Chiacu, , 16. Herea, 18. M. Savu, 19. Sãpunaru, 11. Griffiths

Ma intreb de se intampla cu Nae? Nu e nici macar rezerva ! Iar Thwaite si Sapun sunt reverve....
In schimb, joaca Bad , care face fault la Balauru.

miril
5th November 2005, 15:03
Nae este, probabil, in refacere dupa accidentul din cupa. Ceilalti doi continua sa fie pe tusa, ca si-n etapa trecuta.

Platanu
5th November 2005, 15:20
Bravo Miril.Ai prevazut rezultatul de 2-0.Sper ca acest rezultat sa se mentina pana la pauza,sau,de ce nu,sa se mareasca avantajul nostru,ca la golaveraj stam cam prost.

be@
5th November 2005, 15:23
Platanu,cum de nu esti la meci?
E 2-1...

Platanu
5th November 2005, 15:23
Pacat!2-1!

miril
5th November 2005, 15:26
A iesit Bad. Sper sa nu facem vreo surpriza...neplacuta. Platanu, Ai nostrii ca...Platanii!

Platanu
5th November 2005, 15:26
Pai,singur nu ma lasa parintii sa ma duc,si azi n-a putut taica-meu sa vina cu mine la stadion.Asta e!

Platanu
5th November 2005, 15:28
Incredibil!E 2-2!

miril
5th November 2005, 15:29
Mi-e teama de 2-3. N-avem conditie, n-avem om de gol, n-avem antrenor!

be@
5th November 2005, 15:30
Pai,singur nu ma lasa parintii sa ma duc,si azi n-a putut taica-meu sa vina cu mine la stadion.Asta e!
Pacat...

Platanu
5th November 2005, 15:31
A intrat Sapunaru in locul lui Mehmedovich.

be@
5th November 2005, 15:34
Si Roberto Iancu in locul lui Oprea.

Platanu
5th November 2005, 15:35
be@,tu prinzi Telesport?

be@
5th November 2005, 15:39
Nep, ma chinui cu onlinesport-ul. Asta e..

Platanu
5th November 2005, 15:41
Nici eu.Ma chinui cu PROSPORT-ul.

Platanu
5th November 2005, 15:52
Goooollll!!!!!!!!

sun
5th November 2005, 15:54
gol !!!!!!!! A marcat Nationalul !!!!!!!! 3-2 si gata /hello

miril
5th November 2005, 16:11
Merci ca ai adus...Soarele pe...Dr. Lister. Avem carente mari in joc si sunt convins ca Bancaru ma va sustine, inapoi cu timisorenii de imprumut! Nu mai fac vreo gluma pe seama...unuia din ei, dar mai mult ne incurca. Sper ca italianul sa preia echipa luni, desi, de data asta, lui Necula i-au iesit schimbarile. Noroc ca s-a accidentat Oprea, insa. Vulpoiul batran nu a ratat. Galatenii au dovedit ca pot mai mult, decat locul lor din clasament. Sau o fi invers? Cine a vazut sa...spuna!

Baresi
5th November 2005, 18:29
bv national! a fost un meci bun per-total iancu cu sapun si marian ar trebui sa ii vedem iin primul 11 meciu viitor!

miril
5th November 2005, 18:30
Asta am inteles si eu...printre randuri. Ai fost al meci, Baresi?

miril
5th November 2005, 18:46
Parerea celor de la Totalsport:

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=16019

Bancaru
5th November 2005, 18:54
Meci foarte slab. Nu a timp acum sa spun ce am vazut, dar o sa revin. Ca sa incepi cu Bad titular si ca sa faci niste schimbari de tot rahatul... nu te chemi antrenor.
Revin...
La Prima TV nici nu au pomenit ca Nationalul a invins. Sau ca a jucat , macar. In schimb nationala de rugby under 18 nu stiu ce face iar RATB volei joaca in Polonia. Aoleu! Au zis. 5 vorbe.

miril
5th November 2005, 19:56
Iata si comenantariul detailat al meciului, de catre Totalsport:

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=16019

krapulax
5th November 2005, 19:58
ca sa faci niste schimbari de tot rahatul... nu te chemi antrenor.


pai schimbarile au fost foarte bune. ok, 2 au fost fortate de accidentari (burca am avut impresia ca a fost schimbat fiindca era lovit).cu echipa din final trebuia sa incepem. in fine... victorie meritata zic eu. n-avem parte de un meci linistit, desi dupa golul australianului (in curand pe sectiunea de poze) eram foarte relaxat. 2 goluri norocoase ale otelului, dupa care am jucat si noi ofensiv, cum s-a intamplat doar cu jiul, la 1-1. de data asta n-am mai avut ghinionul de atunci si dupa 2 bune ocazii iancu si una sapun, a venit si golul lui savu. nu credeam ca mai e capabil de asa ceva. doresc in inchiere sa adresez felicitarile mele intregii echipe, domnului necula personal si tutulor suporterilor. ura!

miril
5th November 2005, 20:00
Krap, urari ca pe...vremuri, stii tu, ca pe timpul meciurilor de pe Mecanica Fina!

krapulax
6th November 2005, 08:18
(burca am avut impresia ca a fost schimbat fiindca era lovit)
nu burca, ci memetovic


dupa 2 bune ocazii iancu si una sapun, a venit si golul lui savu.

si o ocazie mircea oprea

Baresi
6th November 2005, 08:23
miril,da am fost la meci k noi suntem copii de mingi la toate meciurile de acasa ale nationalului(ah,ce frig a fost!)

miril
6th November 2005, 09:24
Baresi, asa se caleste...Otelul! Bafta pe mai departe!