PDA

View Full Version : Cum va permiteti ???



Laur_Farul
2nd April 2007, 00:25
Cum explicati acest lucru ? :angry:

delaparis
2nd April 2007, 00:29
????

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 00:38
Alea is statistici de pe trafic.ro.
Si e ciudat cum o adresa din Chicago e data ca cel mai bun reffer, desi pe pagina respectiva nu e nimic decat un hello.
Cred ca la asta se referea.

Kainsashiki
2nd April 2007, 09:26
aoleoo, iar deschideti threaduri fara sa aveti habar. adresa este de la modulul de live, http://69.13.119.10/frm.php?sport=Fotbal&competitie=Liga%201%202006/2007&eveniment=Etapa%2024&id=119&meciid=639 ...

laur, cine te-a trimis nu te-a invatat bine.

tchibos
2nd April 2007, 09:30
si laur, daca mai deschizi treadul din astea risti sa primesti permanent banul ala pe care ti l-am scos acum ceva timp

Laur_Farul
2nd April 2007, 10:15
intrati ma pe site-u ala sa vedeti ca va zice...hello :|

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 10:19
DiabLo site-ul indicat acolo nu e ala care l-ai indicat si tu. E altul.
Si tchibos daca ai ceva de zis zi, nu umple threadul cu amenintari.

Asta suna a taci din gura ma ca de nu te banez.

Kainsashiki
2nd April 2007, 10:20
hai frate ca n-ai nici o treaba cu chestiile astea, daca nu te pricepi taci din gura. auzi la el, nu e ala :happy

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 10:43
http://10-119-13-69.cust.propagation.net/
Ce-i drept cele 2 site-uri sunt gazduite pe acelasi ip, dar pe acelasi IP mai sunt multe alte site-uri. Iar cel care e pe trafic.ro mi se pare ca e in Chicago.

Oricum nu-mi place tonul tau: "frate taci din gura". Asta sa le-o zici altora bine.

Vadim
2nd April 2007, 10:56
Modulul de live este gazduit la acea adresa, in SUA. Cand se da click din live spre site (spre forum, video etc), se contrizeaza la refferer in trafic. Asta nu afecteaza cu nimic cifrele de trafic ale Onlinesport, pentru ca nu se mareste numarul de vizitatori unici, ci numarul de afisari din site (ceea ce e normal). Mai aveti altceva cu care ati descoperit America?

Pentru detalii, cititi aici: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/16331/martie-cea-mai-buna-luna-din-istoria-onlinesport-ro.htm

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 11:35
Am observat ca unii moderatorii si administratorii sunt cam acizi in replici.
Stiu ca am fost de accord cu faptul ca ei au intotdeauna dreptate, dar chiar nu se poate sa fie mai politicosi? De aia is pusi: sa ajute useri, nu sa-i critice.
Sau poate n-am inteles eu bine ce se intampla pe forumul asta...

Vadim
2nd April 2007, 11:37
Sunt acizi cu unii "baieti destepti", nu de alta dar ne pierdem vremea sa le explicam si unora care nu vor sa inteleaga.

ps: Daca ti se da o explicatie care e corecta, chiar daca nu iti e pe plac, nu inseamna lipsa de politete.

tchibos
2nd April 2007, 11:47
Si tchibos daca ai ceva de zis zi, nu umple threadul cu amenintari.

Asta suna a taci din gura ma ca de nu te banez.

pai am zis :rolleyes: daca mai face treaduri din asta il banez.. amenintare, promisune.. chestie de formulare..

tu ce esti avocatul diavolului ca nu am inteles prea bine.. e interesant cum apareti din umbra ca ciupercile dupa ploaie, la aparitia unui astfel de subiect.. ia hai taci si tu din gura ca te banez si pe tine :evil:

Vadim
2nd April 2007, 11:50
Cine e baiatul, Tchibos? Daca e cum spui da-i direct ban.

tchibos
2nd April 2007, 11:52
cel mai probabil face parte din "gasca nebuna" de juniori.. nu ii dau ban decat daca mai comenteaza .. oricum pe laur l-am luat in vizor daca nu are bun simt.. dupa cate am facut pentru el, iar el vine cu magarii din astea

Alexz
2nd April 2007, 11:55
Manarii pe OLS :P banari,useri ciuperci ... amenintari din partea celor albastrii , democratie tata,ce naiba :yeah:

tchibos
2nd April 2007, 11:58
democratia nu inseamna nesimtiri si libertatea de face sau spune tot felul de idiotenii si de a-ti manifesta o rea intentie directionata voit spre distrugere.. mai lasa apelul la democratie si tu si ceilalti care nu stiu sa se comporte

Alexz
2nd April 2007, 12:00
asa si ? eu cu ce's de vina ? ca ii lasati pe toti copii sa deschida thread-uri inutile ? ba cu plagiat,ba cu de ce nu a fost specificata sursa,ba cu blat la dinamo-timisoara etc .

tchibos
2nd April 2007, 12:06
Pai esti de vina ca faci apel (chiar si la misto) la democratia.. toti care nu stiu sa se comporte si suporta consecintele faptelor lor (si nu e vorba numai de forum aici) striga jos comunismul si sus democratia. Culmea e ca multi sunt nascuti dupa '89 si habar nu au cum era in comunism, iar democratia nu o inteleg deloc.. cred ca democratia inseamna sa incalci toate regulile bunului simt, toate cutumele .. ei bine se inseala .. asa ca, daca spun "taci din gura sau te banez" stiu eu cui ii spun.. unui om cu capul pe umeri nu pot sa imi permit asa ceva

SlayerCommaThe
2nd April 2007, 14:45
Bine daca asa vedeti treburile asta e. Eu le vad altfel.
Daca voi ca moderatori nu va puteti comporta civilizat pacat. Chiar mi s-a spus ca e un forum unde merita sa te inscrii, dar se pare ca nu e.

Am scapat de comunism sa putem zice ce vrem, insa se pare ca pe forumu asta e prezenta securitatea. Si cum zici ceva ce nu le convine te agreseaza (verbal desigur).
Am obtinut totusi dreptul sa fim tratati egal, toata lumea e egala in fata legii. Aici nu: moderatorii se comporta cu altii ca si cum ar fi fiinte inferioare: le zic ce vor si nu trebuie sa dea socoteala.

Nu pot suporta sa mi se vorbeasca in modul acesta. DiabLo, Vadim si tchibos calmati-va si fiti mai atenti la limbaj.

Numai bine.

tchibos
2nd April 2007, 14:48
Daca voi ca moderatori nu va puteti comporta civilizat pacat.

Am scapat de comunism sa putem zice ce vrem, insa se pare ca pe forumu asta e prezenta securitatea.



Cand suntem agasati cu tot felul de tampenii primiti ce meritati. Exista limite in toate, nu mai invocati voi un eveniment care a adus democratia, cand voi nici macar nu stiati ce e aia pe atunci (nu ca ati sti prea mult acum). Daca prin securitate intelegi siguranta (forumului) atunci ai dreptate. Doar ca tu, ca multi altii de fapt, confunzi cuvantul in sine cu organizatia post decembrista. Asa au facut multi, chiar si oameni de valoare. Cuvinte precum plan, securitate s.a.m.d. au fost initial evitate, pentru a intelege ca doar modul abuziv in care s-au folosit, dauneaza. Ei insa au o scuza: au trait vremurile alea si stiu cu ce se mananca. Tu insa nu ai nici o scuza, vorbesti doar din basme. Civilizat sa va comportati voi si apoi sa cereti de la moderatori, care oricum sunt mult prea civilizati decatt merita unii de pe aici. De cand si cine e laur sa puna intrebari gen "cum va permiteti?" cine e el sa ceara socoteala, ca habar nu are ce e cu el. Si apoi cine esti tu care ii tot iei apararea. Oi fi si tu vreun nepatat :rolleyes: Nu te mai baga unde nu iti fierbe oala.

pentru toshiro doar atat am sa spun: ,

Toshiro
2nd April 2007, 14:55
Cand suntem agasati cu tot felul de tampenii primiti ce meritati. ...democratia, cand voi nici macar nu stiati ce e aia pe atunci (nu ca ati sti prea mult acum). ... Civilizat sa va comportati voi si apoi sa cereti de la moderatori, care oricum sunt mult prea civilizati decatt merita unii de pe aici. De cand si cine e laur sa puna intrebari gen "cum va permiteti?" cine e el sa ceara socoteala, ca habar nu are ce e cu el. Si apoi cine esti tu care ii tot iei apararea. Oi fi si tu vreun nepatat :rolleyes: Nu te mai baga unde nu iti fierbe oala.

pentru toshiro doar atat am sa spun: ,
QED... Plus fudulia de rigoare...

Toshiro
2nd April 2007, 14:56
...Daca voi ca moderatori nu va puteti comporta civilizat pacat. ...se pare ca pe forumu asta e prezenta securitatea. Si cum zici ceva ce nu le convine te agreseaza (verbal desigur).
...moderatorii se comporta cu altii ca si cum ar fi fiinte inferioare: le zic ce vor si nu trebuie sa dea socoteala. ...calmati-va si fiti mai atenti la limbaj.
Cred ca tre' sa-ti schimbi nick-ul. Spune-ti Don Quijote. Pen' ca te lupti cu morile de vant. Asta-i linia forumului. Toti sunt egali, dar moderatorii sunt mai egali decat ceilalti... :headbang:

tchibos
2nd April 2007, 15:59
QED... Plus fudulia de rigoare...

Pitagora tu sa iti verifici fuduliile tale, lasa-le pe ale mele

Toshiro
3rd April 2007, 09:31
tchibos, pe langa faptul ca prostia la tine e la fel de evidenta pe cat este fudulia, mai esti si mitocan... Dar, deh, fratia moderatorilor te mangaie pe crestet si-ti spune: "lasa, puiule, ca nu ajungi la lobotomie..."

Laur_Farul
3rd April 2007, 11:03
Hai ma ca s-a vazut clar ca e manarie...din partea mea..puteti sa`mi facetzi ce vretzi:)

tchibos
3rd April 2007, 11:07
e bine de stiut laur