PDA

View Full Version : Etapa 12: Jiul Petrosani - Poli Iasi



Pages : [1] 2

andreiush
31st October 2005, 00:35
Duminica, 06 noiembrie 2005: Jiul Petrosani - Poli Iasi, ora 14:00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

codrind
31st October 2005, 00:39
Meci naşpa pt. POLI IAŞI
M-au speriat minerii şi īn '90 dar şi sāmbătă īn jocul cu dinamo!
Am făcut cruce şi am votat un X ! :D

Rossi
31st October 2005, 01:43
Jiul are moral bun dupa egalul din Stf cel Mare .. dar Poli Iasi mi se pare echipa mai puternica din aceasta confruntare / pronostic X2

THE HUN
31st October 2005, 03:52
Meci egal.minerii se descurca mai greu in meciurile de acasa unde au spatii mai mici de manevra.

Ammadeus
31st October 2005, 04:46
meci de 1x

ce_bine_e
31st October 2005, 07:15
revine Gava => x2:cool:

UrsMeier
31st October 2005, 09:26
amandoua echipele au moralul bun dupa ultima etapa.............cred ca va fi un X.

GeKuRA
31st October 2005, 10:13
meci de 0-0 sau 0-1...
moral bun pentru ambele echipe, dar cred ca Poli stie sa si-l gestioneze mai bine, avand in vedere si faptul ca joaca mai bine in deplasare, iar Jiul e putin lipsita de experienta si joaca mai slab acasa....

@K1dd
31st October 2005, 10:14
meci greu dar POLI va castiga ca are moralul bun si joaca si bine in deplasare :evil: :ok: FORZA POLI

ce_bine_e
31st October 2005, 10:20
bai, daca nici derbyul asta e netelevizat ...:happy :drak:
poate au norocul sa pice cu noi si in cupa, sa dam cu ei de pamant de 2 ori :D

FC_LUPENI
31st October 2005, 10:29
Sper sa castige Jiul , dar trebuie sa recunosc ca imi plac si jucatorii ieseni.Oricum sper sa fie un meci curat , si nu cred ca va fi violenta la Petrosani.Cred ca in ultimii ani, dupa ce au fost "pedepsiti exemplar" de guvernanti, minerii si-au schimbat mentalitatea.

Pentru supoerterul lui Poli Iasi: nu subestima niciodata adversarul, s-ar putea sa fiti voi la pamant de doua ori

HAI JIUL!!!!

ce_bine_e
31st October 2005, 10:59
da bine, atunci ne vor da ei de pamant de 2 ori, dar noi trebuie sa invingem duminica, si sper ca popik si gasca sa mearga la victorie, nu ma intereseaza trecutul lui Popa si nimik alceva, ca suporter al Iasului, imi vreau binele echipei mele!
o fac si eu pe Nostradamos, cu o victorie la Petrosani, apoi zdrobind Vasluiul, am urca destul de frumos in clasament
oricum sincer sa fiu, la petrosani ma multumesc si cu un egal in cel mai rau caz!!!
s-ar putea sa fiu prezent la acest meci, depinde, mai vad, am timp sa ma hotarasc.

DanielAndrei
31st October 2005, 11:33
noi jucam bine in deplasare, jiul mai prost acasa, meci de X2

bizarr
31st October 2005, 12:21
X2 DA MAI SIGUR 2:D

be@
31st October 2005, 12:24
Venim la Petrosani sa luam cele 3 puncte !
Bafta Poli !

Vand vise
31st October 2005, 13:49
Venim la Petrosani sa luam cele 3 puncte !
Bafta Poli !
venitzi degeaba :P
nu o sa luati nici un punct :evil:

be@
31st October 2005, 13:51
Mai vorbim dupa meci. :D

“Putem bate pe oricine!”

Daniel Rednic este la primul gol din acest sezon, iar reuşita sa i-a îngenuncheat pe “studenţii” din Regie

Mijlocaşul Daniel Rednic i-a administrat Sportului prima frângere deplasare din acest sezon.
-Daniel, te aşteptai să înscrii golul victoriei?
-Nu, dar la Poli nu contează cine înscrie, important e să câştigăm. E bine că am păstrat cele trei puncte la Iaşi, pentru că nu mai câştigaserăm de mult acasă.
-Sportul era neînvinsă în deplasare.
-A fost un meci greu, dar am reuşit să depăşim un adversar redutabil.
-Vă mobilizaţi mai bine în meciurile cu adversari puternici? Aţi învins Farul şi Sportul şi aţi pierdut puncte cu Oţelul şi Gloria.
-Nu ştiu, cert e că noi tratăm toate echipele cu aceeaşi seriozitate, indiferent de locul lor în clasament.
-Cum vezi meciul cu Jiul, echipă care a fost foarte aproape de o victorie în Ştefan cel Mare?
-Va fi un meci în care linia mediană va conta foarte mult. Trebuie să ne concentrăm şi să demonstrăm că suntem o echipă redutabilă în deplasare.

ce_bine_e
31st October 2005, 14:18
terminati-va cu sportul, jucam cu jiul!!!!! sper sa ii batem :(

lucas
31st October 2005, 15:30
Va cistiga Jiul. Vor fi extrem de motivati si au moral bun acum.

Dar cum pina acum toate pronosticurile mi-au iesit invers ... poate poate :-)

be@
31st October 2005, 15:32
Si ce, noi nu avem moral bun ? Venim dupa doua victorii. :yeah:

andrei_cj
31st October 2005, 16:10
Cred si eu ca bate Poli sau X nu cred ca Jiul are puterea sa invinga!

ce_bine_e
31st October 2005, 16:45
uite un om care stie fotbal :D

Paul
31st October 2005, 17:14
Venim la Petrosani sa luam cele 3 puncte !
Bafta Poli !


Si plecati cu 0 (zero)

metallic_rain
31st October 2005, 20:36
bate poli... covoare!

ce_bine_e
31st October 2005, 20:50
mai vedem noi, care face mistouri dupa meci!

Swisstec
31st October 2005, 21:05
Daca JIUL joaca la fel ca in meciul cu Dinamo, Popa va fi suparat dupa meci.:D Sa speram ca Badoiu va fi in forma buna si ca vom vedea ieseni insiratz pe banda dreapta!:D In schimb mi-e frica de Onofras, care l-ar putea face fericit pe Popa.:(
Desi deviez de la subiect vreau sa spun ca Dinamo s-a facut din nou de .....:"Īn lupta pentru obiectivele propuse, Dinamo nu are nevoie să profite de greşelile altor cluburi. Dinamo va juca toate meciurile numai pe teren, iar ceea ce contează este doar rezultatul de la finalul jocului. Asta nu īnseamnă că litigiul dintre cluburile Jiul Petroşani şi Juventus Bucureşti nu trebuie rezolvat de forurile conducătoare ale fotbalului romānesc, LPF şi FRF. Pe această cale le urăm succes celor de la Jiul īn lupta pentru evitarea retrogradării şi sperăm să fim trataţi cu acelaşi respect pe care-l avem faţă de adversarele noastre īn campionatul intern”

esku
31st October 2005, 21:58
x2 .... iasul poate lua puncte la petrosani....

metallic_rain
31st October 2005, 22:09
Ca sa vezi ca nu fac misto, spun ceva ce tu nu ai curaj sa spui... cine va fi cel mai bun sa invinga! Va urez multa bafta sambata!

be@
31st October 2005, 22:33
Asa sa fie. Cei mai buni sa invinga !

Swisstec
31st October 2005, 23:02
Sa vedem ce zic meciurile directe:
MECIURI DIRECTE

Jiul Petrosani - Politehnica Iasi


30 -M- 30
11 -V- 15
4 -E- 4
15 -I- 11
24 -GM- 46
46 -GP- 24
26 -Pct- 34

Avantajul e de partea Iasiului, dar JIUL are 38 de sezoane in Div. A, iar Poli Iasi doar 18. Aici avantajul este de partea JIULUI. Mai adaugam ca JIUL are si o Cupa a Romaniei. Dar azi nu mai conteaza titlurile de campioana, cupe, nu mai conteaza aceste lucruri. Nici un meci nu seamana unul cu altul, echipele "mari" pierd in fata nou promovatelor si mai nou in fata echipelor din esalonul secund. Duminica se poate intampla orice. Popa(fost antrenor la JIUL) vine la Petrosani sa ia cele trei puncte puse in joc. De partea celalta Chirila nu mai este contestat de suporteri, patron etc. si asta e bine! Jocul JIULUI a inceput sa se lege, s-a vazut si in ultimele meciuri. Sa speram ca aceasta sa fie prima victorie de la Petrosani a JIULUI!

ce_bine_e
1st November 2005, 07:09
si eu vrau ca cel mai bun o sa invinga! :pace:

sarmak
1st November 2005, 09:53
si cel mai bun sa fie... :D :yeah: POLI IASI !:P

metallic_rain
1st November 2005, 11:29
esti cumva crainicul din copou? :)

be@
1st November 2005, 11:30
Cam asa ceva ...:D
Popik tre' sa demonstreze ca a lasat Jiul pentru o echipa mai buna. :P

metallic_rain
1st November 2005, 11:46
Popica a venit la Poli la indemnul lui Netoiu anul trecut, un an in care Poli era intesata de dinamovisti si deservea clubul militienilor, iar pt "efortul" depus la salvarea de la retrogradare a luat bonus un mic jeep-uletz.
Si pot pune pariu ca duminica batem Poli, dar nu pt ca am fi neaparat mai buni ca ei, ci pt ca Popik e un ardelean domn si sangele apa nu face. Simota nu i-a dat drumul degeaba la Is.

be@
1st November 2005, 11:53
Daca iti inchipui ca Popa o sa va dea meciul, te inseli amarnic .Tocmai fiindca e ardelean, n-o sa faca asta.
Din cate am vazut eu, Jiul si Poli au jucat corect toate meciurile pana acum, si asa va fi si de aceasta data.

metallic_rain
1st November 2005, 12:03
Poate va batem pe bune. Doar nu sunteti AC Milan. Sunteti o echipa de jumatea 2 si voi, si cat ai fi tu de iesean tre sa recunosti ca in deplasare ati avut victorie norocoasa la Tg-Jiu cu un singur sut pe poarta, si aparare pe 2 randuri la cluj. La randul meu sunt de acord si eu ca nimeni nu va poate contesta rezultatul si l-ati luat pe bune fotbalul fiind pe goluri, nu?

DanielAndrei
1st November 2005, 12:11
mai tipule...mai iesi de dupa blocuri, mai lasa comentariile meciurilor de pe OLS, aceasta panarama, si uita-te la TV sa vezi cum joaca Iasul meciurile. Apararea face parte din joc, si nu e ceva ce trebuie hulit. La cluj am avut cele mai clari ocazii de gol, si am fost privati si de un penalti. La Tg Jiu, norocul a fost de partea celor mai buni

metallic_rain
1st November 2005, 12:24
Daca matale spui ca iasiul, jiul sau sau oricare echipa din Romania joaca fotbal...spune si mie tataie Barcelona ce joaca? Intamplator mai merg si la meciurile Iasiului si nu sunt in necunsotinta de cauza, exemple fiind meciurile cu bistrita si galati unde sintagma cu cei buni a fost valabila la altii, nu?

ce_bine_e
1st November 2005, 15:41
Poli Iasi este ca vremea, azi joaca bine, maine slab, sa speram ca la petrosani vom fi mai buni!
si eu sunt sigur ca nu va fi blat! nu pot sti ce este in sufletul profesorului, dar nimeni din conducere si din jucatori, din masiori si din doctori nu stie nimik de acest joc strategic si nici nu au stiut vreodata de camd sunt ei la Iasi, si nu cred ca un antrenor poate face blat de unul singur, oricum daca e asa cum zici u, fi sigur ca va suporta consecintzele!!! :ciocan:
dar NU cred sa fie asa, om trai si om vedea...cum Poli va castiga :happy

Bergero
1st November 2005, 22:47
Judecind prin prisma rezultatelor de pina acum ale Iasiului din deplasare, Jiul nu are cum sa cisitge acest meci! Daca Iasiul joaca in nota obisnuita, adica in obisnuitul stil italian, nu cred ca Jiul va avea macar o ocazie de gol! Iar daca Poli va avea si un dram de noroc si un arbitraj bun va putea cistiga!! Un meci f. greu pt. mineri!!

rhadoo
1st November 2005, 23:10
Daca am ajunge sa credem ca avem nevoie de un meci aranjat cu is apai mai bine am sta in B.pai is e echipa de care trebuie sa iti fie frica?hai sa fim seriosi.is este echipa de mana a 2 acare castiga puncte datorita hazardului si nicidecum datorita valorii.
JIUL va invinge fara probleme!
HAI JIUL PETROSANI!

esku
2nd November 2005, 00:33
n`as fi asa sigur....iasi este o echipa care nu se lasa usor.... este un meci echilibrat.....

ce_bine_e
2nd November 2005, 07:10
JIUL va invinge fara probleme!
HAI JIUL PETROSANI!

bai muratura, cu cine castigati voi fara probleme? mi se pare ca ai gresit meciul!
avem o echipa care, daca va juca ca la meciul de sambata, cu sportul, face cel putin egal fara probleme!

Bergero
2nd November 2005, 09:28
Eu propun sa numaram ocaziile de gol ale Jiului si apoi vom mai vorbi! Cred ca vor avea tot atitea ocazii cite a avut Pandurii sau Clujul adica cite o ocazie tot meciul! daca o vor avea si pe asta!

Benny
2nd November 2005, 10:30
1-1

ce_bine_e
2nd November 2005, 17:33
daca chiar va fi greva...voi merge sigur la meciul asta:evil:
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=133915 ..in concluzie ..luni nu mergem la scoala ..TRAIASCA BASESCU ! ) ..:evil:

rhadoo
2nd November 2005, 18:28
invingem fara probleme!
HAI JIUL!

ce_bine_e
2nd November 2005, 18:44
si daca este sa castigati, bv voua, sa o faceti pe teren, si nu prin alte mijloace neortodoxe! oricum cu suporteri ca TINE, mai bine ati pica in B ca faceti de ras orasul, ardealul, Romania!

Paul
2nd November 2005, 20:17
daca chiar va fi greva...voi merge sigur la meciul asta:evil:
http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=133915 ..in concluzie ..luni nu mergem la scoala ..TRAIASCA BASESCU ! ) ..:evil:

vezi mah ca mergi degeaba ...oricum pierdeti :P

Stai mai bine si invata , ca iti pici capacitatea :P

ce_bine_e
2nd November 2005, 20:22
am trecut de aceasta mica etapa a vietzi si sunt constient ca urmeaza altele, printre care si bucuria victoriei de duminica!

Paul
2nd November 2005, 20:26
lol , daca o victorie cu Jiul e o bucurie pentru tine , oare ce inseamna pentru tine o victorie cu Steaua ...

Faci nunta ...

Asa zicea un amic de`al meu ... "nunta faci de 2 de 3 ori in viata daca ai "noroc " insa pe Steaua nu o bati decat o data in Ghencea ... "

ce_bine_e
2nd November 2005, 20:30
avand in vedere ca e o victorie in deplasare, mi se pare normal sa ma bucur
oricum e o deplasare lunga, la mama naibii, oricum daca e greva merg :yeah:

Paul
2nd November 2005, 20:34
nu merita , fiindca vei fi dezamagit ...

Mie mi`e lene sa merg duminica pana la CLuj pt. CFR - Steaua ...
1) Sunt suparat pe ai nostrii
2) Vine indienii la Bistrita , si am de`i transmis ceva indianului sef , si catorva de`ai sai (in special Ilyes si Rada)....

Cred ca voi fi copil de minge , sa`i aplic lu` Rada o flegma direct intre ochi ...

DanielAndrei
2nd November 2005, 20:44
da mah, normal ca esti ocupat...de fapt esti cam ocupat de cand, chipurile, ai fi unul dintre cei mai infocati suporteri stelisti :rolleyes:

ce_bine_e
2nd November 2005, 20:47
si daca voi fi dezamagit(putin probabil), macar voi fi impacat spiritual ca am fost alaturi de ei, nu ca alti care nu merg cativa km (nr. Paul)

Cra10veanu
2nd November 2005, 20:55
luati un [mod]de la petrosani, poate niste carbuna in dinti asa :D bate Jiul, cel mai rau caz pt Jiu un egal, bafta Jiul

ce_bine_e
2nd November 2005, 21:02
ok, luam bataie de la jiu, o sa ne umileasca, mai bine nu ne prezentam

Cra10veanu
2nd November 2005, 21:05
bine ati face :yeah:

orixontel
2nd November 2005, 23:01
Sper sa fie prima victorie a Jiului pe teren propriu ! In cel mai rau caz un egal dar cu un joc bun al Jiului ! Ionut Chirila stie sa isi motiveze jucatorii si sper sa o faca si la acest meci asa cum a facut-o in meciul cu Dinamo! Vom vedea .... noi la stadion, voi .... la ... netelevizare ...:)

GeKuRA
2nd November 2005, 23:06
:) de parca noi... majoritatea de pe forum din Iasi, nu am facut deplasari...
te dai mare ca esti pe stadion ... dar unde ? la tine acasa... :mda: iaca... mare branza...
nu ca vor veni foarte multi... ca nu e chiar asa interesant Petrosaniul... dar chiar daca nu venim... tot s-ar putea sa o luati :D :ok:
FORZA POLI !!!

later edit:
m-am mai gandit... va batem la scor :happy :happy :yeah: :yeah: :P:P

ce_bine_e
3rd November 2005, 07:14
cu cat ne subestimati mai mult...cu atat suferintza va fi mai mare pt voi!:evil:
oricum voi fi pe stadion sa vad meciu!:yeah: , deci las-o mai moale cu netelevizarea, sunt convins ca la anu nici voi nu veti veni in Iasi

old lord
3rd November 2005, 08:07
1-1

codrind
3rd November 2005, 09:08
luati un [mod]de la petrosani, poate niste carbuna in dinti asa :D ....

Tocmai mă pregăteam să-i răspund oltenaşului, că la divizii inferioare (INFERIOARE - din toate punctele de vedere) se poate folosi acest limbaj.:rosu:
Dar văd că sunt si ceva îngeri păzitori ai BUNULUI-SIMŢ.
Şi ca să fiu ŞI on-topic: cred că egalul este un rezultat bun pt. ambele echipe!
Şi chiar dacă va învinge una sau alta, NU CRED CĂ VA FI SUPĂRARE MARE! ;)

metallic_rain
3rd November 2005, 09:55
Fotbalistii de la Poli Iasi, viitoarea adversara a “minerilor”, in partida de duminica de la Petrosani, sunt nemultumiti de faptul ca nu si-au primit ratele contractuale de doua luni si s-au plâns tehnicianului Ionut Popa. Acesta din urma a decis ca jucatorii sa-si amâne antrenamentele pâna când problema va fi rezolvata. “Eu nu pot lucra cu jucatori nemultumiti. Mi-au spus ca nu si-au luat banii si le-am comunicat ca cel de-al doilea antrenament nu-l mai efectuam”, a declarat Popa. Acesta a mai afirmat ca daca situatia va fi la fel de incordata si nu se va detensiona refuza sa faca deplasarea la Petrosani. Jiulistii spun ca nu iau in calcul amenintarea lui Ionut Popa si ei cred ca Poli Iasi nu va lipsi de la meciul din Vale.
Norisori si la voi in echipa?

ce_bine_e
3rd November 2005, 14:37
putin inourat, dar va rasari si pe strada noastra soarele :D

Swisstec
3rd November 2005, 15:53
Chestia cu jucatori nemultzumitzi e o tactica de adormire a adversarului. Popa o foloseste des! Exemplu declaratziile de dinainte si de dupa meciurile din Cupa. Pe el nu-l prea intereseaza Cupa.

ce_bine_e
3rd November 2005, 16:14
nu mai, sunt intradevar probleme la club financiare, dar cred ca au ajuns prea departe sa zici ca nu te prezinti la un meci...
"Din cauza numeroaselor accidentări, Ionuţ Popa se confruntă, din nou, cu mari probleme în alcătuirea lotului ce va face deplasare la Petroşani pentru întâlnirea dintre Jiul şi Poli Iaşi. Astfel, Adrian Ilie şi Brăneţ, care au suferit contuzii în partida cu Sportul, nu s-au putut antrena zilele acestea, ei efectuând doar alergări uşoare, fiind astfel incerţi pentru partida cu Jiul. Miclea este în continuare indisponibil, însă o veste bună vine din partea mijlocaşului Iulian Arhire, care şi-a reluat antrenamentele şi are şanse ca până la ora meciului să fie recuperat sută la sută. Argentinianul Gavatorta a jucat ieri în meciul şcoală pe care Poli l-a disputat în compania echipei satelit Poli II Unirea însă a resimţit dureri la piciorul accidentat şi este incert pentru partida cu Jiul."
off off mai mai

dede
3rd November 2005, 16:30
1-1

be@
3rd November 2005, 18:36
Sorin Boca: "Mi-e frică de arbitraj la meciul cu Jiul"

Sorin Boca, preşedintele clubului Poli Iaşi, a spus că se teme de arbitrajul de la partida din deplasare cu Jiul Petroşani.
"La Rapid am pierdut trei puncte din cauza arbitrajului, la Cluj două puncte. Până acum, cred că, din cauza arbitrajelor, am pierdut cel puţin şapte puncte", a spus Boca.

Oficialul ieşean a precizat că meciul cu Jiul se anunţă a fi extrem de greu, prin prisma ultimului rezultat obţinut de gazdele de duminică. "Ne aşteaptă un meci foarte greu. Jiul a făcut un meci mare în Ştefan cel Mare şi acest lucru ne pune pe gânduri. Dacă ţinem cont şi de absenţele din tabăra noastră, ne aşteaptă un meci foarte greu", a adăugat Boca.

Bergero
3rd November 2005, 19:23
Chiar si asa, cred ca, invers, Jiul va avea un meci f. greu! Daca i-am batut pe Vaslui in Cupa cu echipa a 2-a si intre Vaslui si Jiul nu e cine stie ce mare diferenta cred ca vom cistiga puncte din acest meci. Jiul ar putea avea avantaj faptul ca joaca acasa dar se pare ca terenul propriu nu prea e un avantaj pt. mineri pt ca nu a cistigat pina acum nici un meci la Petrosani!!!Asa ca acolo e o piine buna de mincat!!

ce_bine_e
3rd November 2005, 20:32
auzi, park u ziceai ca esti jucator la poli 2, nu?

rhadoo
3rd November 2005, 23:10
prima VICTORIE A JIULUI pe teren propriu cu o echipa de acelasi nivel ca vs ,otelu si pandurii
DACA NU ACUM ATUNCI CAND?SHI MAI ALES CU CINE?
HAI JIUL!

iaro
4th November 2005, 04:26
Meci care ar fi normal sa se termine X, calculand unde se joaca meciul si valoarea echipelor. Sigur ca o victorie a Jiului nu ar mira pe nimeni, iar una a Iasiului ar fi o mare realizare, avand in vedere accidentarile si tulburarile din sanul echipei.
Oricum, sa castige cel mai bun! Si fara arbitri!
Forza Poli! /hello

ce_bine_e
4th November 2005, 06:53
prima VICTORIE A JIULUI pe teren propriu cu o echipa de acelasi nivel ca vs ,otelu si pandurii
DACA NU ACUM ATUNCI CAND?SHI MAI ALES CU CINE?
HAI JIUL!

vise si iar vise!
POLI IASI net superioara JIULUI, dar asta nu inseamna ca vom avea un meci usor, si dinamo si steaua, si rapid, ne-au fost superioare si deabia s-au tarat!

ionut20
4th November 2005, 10:50
victorie clara a jiului,2-0 sec,iasule .:rosu:

be@
4th November 2005, 12:32
prima VICTORIE A JIULUI pe teren propriu cu o echipa de acelasi nivel ca vs ,otelu si pandurii
DACA NU ACUM ATUNCI CAND?SHI MAI ALES CU CINE?
HAI JIUL!

looool !
De acelasi nivel cu Vasluiul? Ne jignesti. Pe aia i-am batut cu echipa a doua, si-n zece oameni.
Pe pandurii i-am batut la ei acasa, iar cu Otelul a fost o intamplare nefericita.

<<Interesantă va fi şi īntīlnirea lui Ionuţ Popa cu echipa pe care a părăsit-o acum ceva mai bine de un an pentru a veni īn Copou, dar pe care a lăsat-o pe poziţia de lider al Diviziei B3. Cum şi mai interesantă va fi reīntīlnirea dintre tehnician şi patronul Jiului, Alin Simota, care s-a supărat tare de tot cīnd Popa a plecat de la Petroşani, semnīnd īn plin campionat cu Iaşul. "Vorbesc chiar des la telefon cu domnul Simota, care zilele trecute a avut un motiv extraordinar de bucurie, botezīndu-şi copilul. Sper, īnsă, că duminică va veni rīndul meu să mă bucur, pentru că – de ce să nu o recunosc? – ţintesc chiar victoria īn Vale. Cunosc aproape jumătate dintre componenţii Jiului, restul fiind aduşi īn vară de actualul antrenor, şi sper să facem o figură frumoasă. Nu stiu cum voi fi primit in Valea Jiului si nici nu ma intereseaza. Eu, cind am plecat de la Jiul, am lasat echipa pe primul loc in clasament. Oricum, pe mine ma intereseaza punctele echipei mele.Vreau sa abordam acest joc cu o concentrare maxima“ a spus antrenorul principal al Politehnicii.>>

pashpa
4th November 2005, 12:39
Cu siguranta Poli nu va primi gol.Acum dak va putea inscrie nu mai stiu.Dar poate se va intoarce cu cele 3 puncte.Jiul este dupa Vaslui poate cea mai slaba echipa din A.(Am uitat de Otelul).Suucces Iasule!!!!!!!

metallic_rain
4th November 2005, 13:30
mai pune si bacaul mister pashpa, si tg jiu ca se aduna

ce_bine_e
4th November 2005, 13:51
daca ii batem vom avea dreptul sa zicem sa cuntem mai buni ca ei, si ei vor avea dreptul sa nu mai comenteze in plus

metallic_rain
4th November 2005, 14:00
si daca va batem noi, ce se va intampla? scapam de voi?

ce_bine_e
4th November 2005, 15:39
daca ne bateti, ne bateti, sunteti acasa la voi, avem accidentati, poate ati jucat mai bine, asta e, dar daca nu ciocul mic si joc de glezne!

DanielAndrei
4th November 2005, 16:18
eu cred ca se poate...asa se intampla in romania, obtii un rezultat bun cu o echipa mare, respectiv Dinamo, al doilea meci va fi un esec sau semiesec :D

miril
4th November 2005, 16:33
Haideti sa vorbim despre fotbal si nu despre...regionalisme. Meci echilibrat, Jiul favorit.

U1
4th November 2005, 16:39
Jiul va obtine prima victorie acasa in actualul campionat. Scor 2-0.
Poli. Iasi n-are echipa de divizia A. Luati-va de mina cu prietenii de la Vaslui.

Swisstec
4th November 2005, 16:41
Talentat??? Mi se pare cel mai nesigur portar din catzi am vazut pana acum. Doar Delwarte(fost la Dinamo) il poate intrece. Ca sa nu-mi fie sters din nou mesajul: JIUL-Poli Iasi 2-1

ce_bine_e
4th November 2005, 16:43
bai baiatule ai halucinati? poate voi nu aveti fatza de A, poli merge sacrificandu-se la mineriada si va iesi biruitoare!
daca e sa pierdem v-am zis asa ne-a fost scris!
avem multe indisponibilitati, dar dupa cum ati fost invatzati de mici, CEI BUNI CASTIGA INTOTDEAUNA!

miril
4th November 2005, 16:44
U1, hai sa nu exageram despre ieseni! Swisstec, gresisem topicul, dar nu si faptul ca ai scris off topic. Off topic, Vintila a jucat la Nationala si a facut-o bine. On topic, Jiul, cum am zis, este favorita, meci de 1X.

ce_bine_e
4th November 2005, 16:46
subestimati-ne voi mult si bine, v-am zis cu cat ne subestimati mai mult, cu atata dejamagirea voastra va fi mai dureroasa...s-ar putea lasa cu carnagi!
din cate am aflat echipa Poli Iasi, va sta la un hotel a lu Simota;)

Swisstec
4th November 2005, 16:49
Frumos din partea ta ca ai schimbat postarea! La ce mineriada merge Poli??? Intr-adevar JIUL este favorita:D si dupa ce am vazut ultimele jocuri cred ca poate sa ia cele trei puncte!

miril
4th November 2005, 16:53
Normal, cand spui lucruri corecte pe topicuri gresite, trebuie sa schimbi, dar, important, parerea mi-o pastrez. Jiul a aratat ca poate juca si fotbal, dovada ultimele etape, dar iesenii nu joaca rau, asa cum considera unii, de aici si sansa unui eventual egal, sansa mica, totusi.

DanielAndrei
4th November 2005, 16:56
iasul pierde la scor, jiul va castiga campionatul si va juca finala cupei romaniei impotriva petrolului

ce_bine_e
4th November 2005, 17:00
bai, poate astia chiar cred? :P

Swisstec
4th November 2005, 17:01
jiul va castiga campionatul si va juca finala cupei romaniei impotriva petrolului
Tu crezi ce-ai scris sau zici la misto??? JIUL poate ajunge in finala Cupei, dar sa ia Campionatul...

ce_bine_e
4th November 2005, 17:03
Tu crezi ce-ai scris sau zici la misto??? JIUL poate ajunge in finala Cupei, dar sa ia Campionatul...
ce am zis eu mah?:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

miril
4th November 2005, 17:03
Nu zice la misto, spune, doar, lucruri...traznite. In cupa depinde cu cine pica, desi Rapid si P.oli par favorite.

Swisstec
4th November 2005, 17:05
ce bine e nu tzie tzi-am pus intrebarea, ci lui Black Knight:D. Eu as dori o finala JIUL-Rapid:D

DanielAndrei
4th November 2005, 17:09
e simplu de dedus cum am vb, serios sau nu. asta ramane la latitudinea userilor de pe acest thread ce sa creada :rolleyes:

Swisstec
4th November 2005, 17:13
Simota are hotel in Parang!(informatzie pentru Popa, Onofras&Co.):D

ce_bine_e
4th November 2005, 17:14
eu cred ca ai vb f serios :drak:
daca au ghinion castiga si CL, ajung in semifinale cel putin! :evil:

Bergero
4th November 2005, 17:42
prima VICTORIE A JIULUI pe teren propriu cu o echipa de acelasi nivel ca vs ,otelu si pandurii
DACA NU ACUM ATUNCI CAND?SHI MAI ALES CU CINE?
HAI JIUL!
Cum adica? Acelasi nivel cu Vasluiul? Ai vazut clasamentul? Sunt 10 puncte (ZECE) intre noi si Vaslui, 6 puncte (SASE) intre noi si Otelul, tot sase intre noi si voi! Cum poti sa spui ca suntem de acelasi nivel?? Urmind rationamentul tau suntem Poli Iasi este cam de acelasi nivel cu Steaua chiar daca stelistii au cu zece puncte mai mult ca noi!! Eu zic sa aveti simtul realitatii si sa ziceti mersi daca scoateti un amarit de punct care oricum nu va ajuta prea mult!

poliis
4th November 2005, 18:26
dar iesenii nu joaca rau, asa cum considera unii

astia care considera asa ceva vorbesc din horoscop...nu au vazut nici un meci al Iasiului
in cel mai rau caz pt noi se termina egal

Dark Horror
4th November 2005, 18:30
Jiul vine dupa un meci bun facut in Groapa,iar Iasi vine dupa o victorie.Cred ca se va teemina egal.

rhadoo
4th November 2005, 19:12
vise si iar vise!
POLI IASI net superioara JIULUI, dar asta nu inseamna ca vom avea un meci usor, si dinamo si steaua, si rapid, ne-au fost superioare si deabia s-au tarat!


diferenta e ca noi am fost superiori lui dinamo shi ei sau chinuit sa faca egal acasa cu noi:rosu:
victorie a JIULUI fara probleme pt cxa sunteti ieftini
HAI JIUL PETROSANI!/hello :yeah:

codrind
4th November 2005, 19:27
diferenta e ca noi am fost superiori lui dinamo shi ei sau chinuit sa faca egal acasa cu noi
victorie a JIULUI fara probleme pt cxa sunteti ieftini
HAI JIUL PETROSANI!/hello :yeah:
Şi de-al dracului pt. aşa suporteri ar fi bine să invingem!

ADelPiero
4th November 2005, 19:29
meci de x

DanielAndrei
4th November 2005, 19:57
pt moderatorii care sterg...limbajul sububurban nu presupune neaparat jigniri sau injuraturi...si cred ca facem egal sau batem la Jiul...am rude la Petrosani si nu pot sa jignesc mai mult pe petrosaneni :D

ADelPiero
4th November 2005, 20:22
lasa ca te vor ierta dupa meci :D continua :P ... oricum rezultatul meciului va fi: X

rhadoo
4th November 2005, 20:34
lasa ca te vor ierta dupa meci :D continua :P ... oricum rezultatul meciului va fi: X


ce te face sa crezi asta?parca ai fi nostradamus.
eu sper sa batem shi sa aratam forma buna din meciul cu dinamo:yeah:
HAI JIUL!!!/hello /hello /hello

ADelPiero
4th November 2005, 20:41
am incredere in mine intotdeauna si ma bazez pe ce vb ;) ... scor final 1-1 ;)

rhadoo
4th November 2005, 20:46
numai esti "unirist"?de ce?tot datorita increderii pe care o ai in tine sau din alte motive
noi vom bate indiferent daca iti place sau nu ,stiu ca nu iti place JIUL da nu ai ce sa faci tu trebuie sa mai astepti cel putin 1 an pt a avea echipa in A
HAI JIUL!!!!

ADelPiero
4th November 2005, 20:48
la ce se intampla acu la echipa ... si daca se va continua tot asa.... nici peste 10 nu o mai vad in A .... dar nu asta e problema...

oricum scorul in acest meci o sa fie egal ;)

The Surveyor
4th November 2005, 20:54
La Poli, mai joaca Romila si Simionas? Nu? Atunci e clar, 99,9% bate Jiul!

miril
4th November 2005, 20:57
Mai au si probleme de portar. Nu stiu pe cine sa-l bage in poarta, pe Costas, Mircea Constantinescu sau Vasile Iordache. Sanse minime de remiza.

Swisstec
4th November 2005, 21:03
Nu fitzi asa siguri de victoria JIULUI!!! Se poate ca din nou, Popa sa recurga la legarea fundasilor cu atza(putzin elastica)! Asta poate fi formula castigatoare pentru Poli Iasi!

The Surveyor
4th November 2005, 21:09
Mai au si probleme de portar. Nu stiu pe cine sa-l bage in poarta, pe Costas, Mircea Constantinescu sau Vasile Iordache. Sanse minime de remiza.

Poate Dorin Naste, ca tot cunoaste bine terenul de lupta!

GeKuRA
4th November 2005, 21:15
La Poli, mai joaca Romila si Simionas? Nu? Atunci e clar, 99,9% bate Jiul!
nu mai joaca Romila si Simonas... joaca altii... mai buni :D/hello /hello

ce_bine_e
4th November 2005, 21:32
am niste detali daca va intereseaza: toti jucatori care au facut deplasarea vor fi apti 100% de joc maine, inclusiv Ilie, Gavatorta si Branet!/hello

GeKuRA
4th November 2005, 21:37
da bani le-au dat ??

Cristi`
4th November 2005, 21:40
''ce bine e'' mai vedem noi cine pica in B, mai vedem, dar tre sa recunosc ca sunteti varza

Hai jiul petrosani.......

GeKuRA
4th November 2005, 21:48
''ce bine e'' mai vedem noi cine pica in B, mai vedem, dar tre sa recunosc ca sunteti varza
nu prea se potriveste... sa recunosti... :D
mai bine recunoaste ca tu esti varza... cu FC Arges ca a luat bataie... sau a fost blat ?? ;)
sau recunoaste ca Poli joaca ... :ok:

ce_bine_e
4th November 2005, 21:50
ms, voi sunteti curichi, niste muraturi!

nu prea se potriveste... sa recunosti...
mai bine recunoaste ca tu esti varza... cu FC Arges ca a luat bataie... sau a fost blat ??
sau recunoaste ca Poli joaca ...
lasa-i dai in munti, atata rautate cat au astia olteni astia, nu am vazut in viatza mea, dar in loc sa se uite in curtea lor, ca au laut bataie de la cea mai slaba echipa din div A, au alta treaba, sa ne jigneasca pe noi...oricum nu reptrezinta majoritatea argesenilor, si cat te logik ai gandi, ti-ai da seama ca este un meci de 1x2

DanielAndrei
4th November 2005, 22:11
uăi di parcă voi nu ştiaţi şi invidioşi &#238;s oltenii ăştia...&#238;i roade invidia, ei in B, noi in A

Cra10veanu
4th November 2005, 23:46
ma fiti cuminti ca aveti putin bulan prin A, si care nu sta bine cu recunoscutu mi-ar place sa va aud cand ziceti ca ati stat mai mult in B si C decat in A :D in orice caz Jiul v-o trage :D 14 otelu 15 bacau 16 Vaslui astept 13 Iasi :D

rhadoo
5th November 2005, 00:11
ma fiti cuminti ca aveti putin bulan prin A, si care nu sta bine cu recunoscutu mi-ar place sa va aud cand ziceti ca ati stat mai mult in B si C decat in A :D in orice caz Jiul v-o trage :D 14 otelu 15 bacau 16 Vaslui astept 13 Iasi :D


rabdare!doar rabdare
pacat ca aceasta echipa is devine tot mai urata pe forum datorita meseriashilor care posteaza pt ea:rosu: :headbang:
sunt subtiri si ei stiu asta dar nu pot sa recunoasca shi de aia au devenit FRUSTRATI:ciocan:
pacat ca in viitor o sa paraseasca divizia A
HAI JIUL!/hello /hello /hello

Cra10veanu
5th November 2005, 00:21
deja Pandurii s-au mai indepartat de zona periculoasa :D insa altii se pare ca au tendintza de a se apropia :D

sarmak
5th November 2005, 00:35
mdeah
cam slaba prestatia echipelor moldave anul asta,
in afara de POLI IASI :D :ok:
inca nu e gata campionatul de anu asta, multe se pot intampla...
rabdare... :D

Cra10veanu
5th November 2005, 00:37
aia zicea si rhadoo aveti rabdare :D

ce_bine_e
5th November 2005, 07:54
voi chiar nu intzelegeti ca daca Poli retrogradeaza, urmeaza apocalipsa?:evil:
daca vreti sa ca da-ti dreq doriti-va sa retrogradam :happy

ce_bine_e
5th November 2005, 08:07
e 8 si ceva, ma imbrac si plec la Petrosani!
fortza POLI!!!

andrei_cj
5th November 2005, 10:58
E posibil ca poli sa bata sau sa scoat un punct la petrosani caci echipa e in crestere de forma....deci asteptam si vedem ce se va intmpla!!!

inter
5th November 2005, 11:10
bate Jiul .

be@
5th November 2005, 11:13
Hopa....intere, da' de cand te intereseaza pe tine meciul Jiul-Politehnica Iasi? :drak:

miril
5th November 2005, 11:16
De cand are...actiuni la...FC National. Vrea sa...be...a la finala Cupei. Jiul favorit, dar Iasul poate lua un punct.

inter
5th November 2005, 11:20
Hopa....intere, da' de cand te intereseaza pe tine meciul Jiul-Politehnica Iasi? :drak:

de cand eram mic copil :D:D
in urma victoriei de azi ...Jiul va confirma evolutia din meciul cu dinamo!/hello

BornWild
5th November 2005, 11:21
3-1 jiul:D

be@
5th November 2005, 11:26
Da, mai, 10-0 pentru Jiul. Sunteti multumiti?
Of, of, frustrarea asta...

Balaci
5th November 2005, 11:27
Victorie JIUL!

be@
5th November 2005, 11:41
Sa intru pe suporter la voi? De ce, din moment ce voi nu stiti decat sa jigniti?
Nu , multumesc !
On topic : Poli bate sau face egal, in cel mai rau caz.

miril
5th November 2005, 11:45
Haideti sa vorbim...on topic! Meci de 1X.

inter
5th November 2005, 12:01
be@ ... iar incepi cu copilarii pe threadul asta? ti-ai spus opinia .. nu te-am atacat , dar tu cu orice prilej "bagi material" ... si mai vb. unii de fair-play ...:rolleyes: asa ca sustin in continuare ca Jiul va invinge/hello

Swisstec
5th November 2005, 12:19
Inter, meciul se joaca duminica, ora 14:00, victorie JIUL!:D

inter
5th November 2005, 12:22
subscriu ... si nu spun scorul dorit .. ca asa declansa "avalanse" pe aici :P

be@
5th November 2005, 12:24
Poti sa spui ca bate Jiul si cu 16-0. Oricum n-are nici o importanta.

rhadoo
5th November 2005, 12:48
bate JIUL si va fi prima victorie acasa pt noi!
HAI JIULE!

GeKuRA
5th November 2005, 12:52
va fi a 3-a victorie in deplasare pt. noi :D:D:D
:P

Paul
5th November 2005, 13:14
visezi ... :)

1 (X) in cel mai rau caz :P

MINERU
5th November 2005, 13:35
Meci greu! Un meci in care probabil vor lipsi fazele de poarta!!!
Ambii antrenori se bazeaza pe aparare!
Dupa cum il stiu pe Ionut Popa... sunt convins ca mai mult de 2 jucatori nu sunt indisponibili! Aceiasi tactica o adopta si cand era la Petrosani!
Va juca pe contraatac si vor face presing... (omu` asta e innebunit sa vada jucatorii alergand... jucatorii care au fost sub comanda lui... nu stiu sa oboseasca in timpului unui meci).
Chirila se aseamana foarte mult cu Popa la declaratii. Insa Chirila e un tactician mai valoros (cel putin asa a aratat pana acum, tinand seama de lotul pe care il are Jiul)
Va fi un meci greu pentru ambele echipe.
Sper totusi sa castige JIUL!
P.S. La ce "Mineriada" veniti voi mah? Sa nu uitam ca la un meci cu Poli Iasi a s-a ars stadionul vechi (Va multumesc pt asta! Acum avem unul dintre cele mai frumoase si mari stadioane din tara. SIngurul stadion din tara cu tribunele acoperite in totalitate).
FORZA JIUL!!! Ne vedem maine la staion!!!

Bergero
5th November 2005, 16:23
In sfirsit un comentariu mai obiectiv si mai putin patimas!Asa e, Popa joaca f. inchis, pune accentul pe presing dar cred ca asta e o calitate. pt ca fotbalul modern inseamna presing si mai ales a gasit jucatorii potriviti tacticii sale! Jucatorii tb sa alerge ca de-aia au ales sa fie fotbalisti, plus ca suntem satui de meciurile din campionatul nostru jucate in ritm de mers la..... culcare. Gresesti cu Ionut Chirilla...sau poate nu...eu oricum nu-l vad mare antrenor...la lotul pe care-l are cred ca Jiul ar fi trebuit sa fie mai sus in clasament...daca nu-l vor schimba, Jiul se va tiri prin zona periculoasa pina la finalul campionatul...dar e o parere subiectiva...si ca sa fiu obiectiv pina la capat, meciul este intr-adevar echilibrat...dar Poli iasi pare o echipa acum mai omogena si nu m-ar supara sa cistige!

rhadoo
5th November 2005, 16:32
ca nou promovata ne este greu sa ne impunem,pt ca toti ne vad victime sigure.
acum va fi si o lupta intre popa si chirila,popa vrea sa arate ca sa renuntat prea usor la el si chirila vrea sa confirme rezultatele bune din deplasarile de pana acum.o victorie ar fi totusi meritata pt JIUL care sa zbatut pana acum si care ar distanta o de celelalte competitoare si ar avea un ascendent asupra lor,ceea ce va fi bine pt noi
sper in victorie shi sunt convins ca se poate obtine fara prea mari probleme cu conditia adoptarii unei tactici alese cu grija si care sa fie buna ,in plus depinde mult si de forma anumitor jucatori care pot face diferenta in teren
HAI JIUL PETROSANI!!!!!

be@
5th November 2005, 16:39
Jiulisti, uitati-va la avatarul meu sa vedeti ce va fi maine. :P

rhadoo
5th November 2005, 16:43
stai linistita,inca nu sa nascut o nostradamus
pe teren e mai greu decat pe net si degeaba vreti voi trebuie sa si poata echipa voastra
HAI JIUL!

metallic_rain
5th November 2005, 16:45
Intamplarea face ca il cunosc pe Ionut Popa si nu sunt de acord cu epitetul folosit la adresa dumnealui "profesorul". Spre deosebire de el Chirila nu isi injura elevii asa cum iasa din gura profului. Fara suparare dar eu nu numesc educatie sportiva atunci cand implici originile si mamele fotbalistilor in expresiile asa zise didactice. Si pt a putea fi numit profesor ar cam trebui sa aiba omul ceva rezultate notabile in spate, dar el in afara de salvarea de la retrogradare din campionatul trecut nu are nimic demn de mentiona. Antrenor la UTA pe care a retrogradat-0, antrenor la FC Bihor unde a facut o treaba simetrica ca si la Arad. Nu imi amintesc ce nume mari de jucatori a slefuit el ca jucatori... Pe Ionut Popa il plasam in aceeasi oala cu un Ioan Sdrobis ( mare palavragiu si ala), Petre Grigoras, si Viorel Hizo, pt limbajul lor colorat. Profesori putem numi un Stefan Covaci, un Mircea Lucescu si alti monstrii sacrii in ale antrenoratului. Ionut Chirila care are pusa amprenta asupra unor jucatori de gen Tararache, Haldan, Florentin Petre, Iulian Tames, Ionut Voicu si altii. Plus unde mai pui ca anul acesta a venit la petrosani cu jucatori de pluton din divizia B si care fac ce fac in divizia A. Jucatori de 19-22 de ani de care se vor auzi multe.

be@
5th November 2005, 16:50
Jiulistul, eu la meciuri stau la tribuna A, aproape de banca noastra de rezerve. Si niciodata nu l-am auzit injurand.Nici macar la meciul cu Bistrita ,cand am jucat extrem de slab.Striga la jucatori sa joace fotbal, dar n-a vorbit urat.

@ rhadoo: Glumeam si eu...asa ca inainte de meci. :P
Nimeni nu poate sti ce va fi maine.

metallic_rain
5th November 2005, 16:52
Ai asistat si la antrenamentele dumnealui?

be@
5th November 2005, 16:54
La unele, da. Martea aveam o fereastra la facultate, si mai trageam cate o fuga pana la stadion, caci e aproape de UAIC.

rhadoo
5th November 2005, 16:54
oricum imi place ca ai revenit la sentimente mai omenesti decat in alte cazuri
sa castige cel mai bun,insa eu sper intr o victorie a noastra care coroborata cu celelalte rezultate ar fi bune pt noi
HAI JIUL!

metallic_rain
5th November 2005, 16:59
Crede-ma ca am vazut si eu multe antrenamente si faze ale dumnealui si nu ma hazardezatunci cand spun ca e porcos la vorbe.

Swisstec
5th November 2005, 18:26
Pe langa jignitul jucatorilor(asta n-o stiam), "profesorul" Popa stie si niste vorbe colorate pe care le mai adreseaza uneori suporterilor.:rosu: Am asistat la o faza de-asta la Petrosani, cand, JIUL era in Div. B si ar fi trebuit sa promoveze. Nu merita numele de profesor si din cauza faptului ca dupa meciul cu Gaz Metan Medias 0-0, din ultima etapa a plecat de la stadion fara sa se stie nimic de el. Dar, cand cei din conducere au vrut sa se promoveze anul viitor, Popa s-a intors, gandindu-se ca poate poate reuseste o promovare. Dar a venit acea oferta frumoasa de la Iasi si a plecat din nou, n-a fost dat afara!!!
Ii spunetzi profesor lui Popa. Atunci Marcu ce e??? Spre deosebire de Popa, Marcu a ramas dupa meciul cu Medias si a spus ca va ramane la echipa si va incerca sa o promoveze in A si inainte sa vina "profesorul" Popa la JIUL, Marcu care era antrenor avea rezultate foarte bune si se tzinea bine de locul 1!

Bergero
5th November 2005, 18:59
Sa fie supararea ca a plecat de la Petrosani? Nu e frumos sa lasi echipa cind are mai mare nevoie de antrenor dar, asa e in fotbal, cind primesti o oferta mai buna si nici nu esti legat ferm de un club de ce n-ai pleca?? Ionut Popa, dincolo de vorbe, este un antrenor iubit si respectat in Iasi pentru ca a construit aici o echipa, zicem noi competitiva, din jucatori refuzati de alte echipe sau veniti din ,,B''. Din partea noastra poate sa se poarte cum doreste dumnealui, numai sa aiba rezultate! Pina una alta, clasarea de anul trecut (locul 10) este o buna performanta pentru Iasi raportat la ultimii ani si n-ar mira pe nimeni daca anul acesta vom termina mai sus in clasament!! Dar pentru asta trebuie sa nu pierdem la Petrosani! Sa cistige miine cei care merita si imi mai doresc ca arbitrajul sa fie impartial!!

ducu_d
5th November 2005, 19:09
Jucati 1 solist la pariuri si nu o sa regretati pentru ca Jiul va castiga duminica.Jiul e mai buna decat Poli Iasi,asta e realitatea fratzilor...

Bergero
5th November 2005, 19:50
Jucati X2 si sigur veti cistiga! Poli Iasi nu are cum sa piarda, e o ,,nuca'' prea tare pt. Jiul!

DanielAndrei
5th November 2005, 19:54
mai..cum ati vrea sa vb un antrenor cu jucatorii lui?? "haideti copilasi, va dau o prajitura, dar numa faceti sprintul aasta?? vor rog eu frumos" ...sunteti penibili...

Swisstec
5th November 2005, 21:03
Da, dar te intreb eu:Ce motivatzie mai au acei jucatori daca antrenorul se poarta astfel cu ei??? Si tzi se pare normal sa injure spectatorii???:rosu: JIUL va castiga! Macar acum cand sunt in forma jucatorii sa luam puncte!

be@
5th November 2005, 21:08
Hai mai terminati-o, ca nu injura nimeni jucatorii. Popa are autoritate in fata lor, atata tot.

Paul
5th November 2005, 21:10
le mai da 2 dupa urechi , am auzit eu de la un jucator care a lucrat cu Popa

be@
5th November 2005, 21:14
Daca ar fi asa, l-ar lucra jucatorii pe Popik.

GeKuRA
5th November 2005, 21:14
adevarat ca Ionut Popa e un tip mai recalcitrant...
chiar.. m-am intalnit cu el in Mall, lua un laptop pentru fiica-sa... si ii certa pe astia ca se misca greu..:D:D cu actele... era si cu sotia si cu vicepresedintele lu Poli...
dar asta da roade... si pe noi ne-a multumit...

Paul
5th November 2005, 21:16
nu cred ca da roade in timp ;
In timp o sa`l zboare jucatorii ...
Azi se cearta cu unu , saptamana viitoare 2 , se fac 5 , se face o bisericuta si pateste ca si Grigoras, care si el mai altoia jucatorii :P

rhadoo
5th November 2005, 21:28
da voi credeti ca ne intereseaza ce face popa cu jucatorii vostrii?NU
shi nu vad relevanta acestor tampenii,da sa ii bata de sa le sara fulgii de pe partea mea,treaba lui.
ce treaba are asta cu meciul de maine?nici o treaba
nu inteleg de ce voi nu puteti fi8 obiectivi si sa lasati subiectivismul deoparte pt ca pe teren lucrurile stau altfel si chiar nu va inteleg
vad ce scriu si alti sustinatori de echipe dar voi sunteti iremediabili sau frustrati ca nu ati mai fost demult in divizia A
ma asteptam la chestii din astea de la sustinatorii lui pandurii sau vaslui da voi ati mai fost prin A,deci nu va umpleti de penibil,aveti o ehipa ca majoritatea de provincie saraca,fara bani ,fara vedete asa ca lasati o mai usor
stau si ma gandesc daca erati suporterii realului oare ce ati fi facut?
HAI JIUL!

Paul
5th November 2005, 21:32
hai Jiul si din partea mea :P

GeKuRA
5th November 2005, 21:35
posibil si revolutia jucatorilor...
chiar am auzit de pe la astia de la satelit ca Popa nu prea se uita la astia tineri...

be@
5th November 2005, 21:37
Nu, nu se uita....Doar i-a promovat pe Adi Ilie ,Tincu, Cata..

Paul
5th November 2005, 21:50
Tincu si Cata cine draq sunt ?

arfel
5th November 2005, 21:58
aia care o sa va dea cate 2 boabe maiine

DanielAndrei
5th November 2005, 22:34
Nu, nu se uita....Doar i-a promovat pe Adi Ilie ,Tincu, Cata..
doar tincu a fost promoovat de la tineret de catre popa...c&#238;ţă a fost cumparat, iar adi ilie este un produs de al lui Kereszy...a fost bagat de simionas.

@[paul: o sa auzi tu cat de curand de tincu :drak:

GeKuRA
5th November 2005, 22:41
intr-adevar s-ar parea ca Popa nu prea a avut rezultate ... pana acu...
dar el invata .. in continuare... si se poate schimba in foarte scurt timp un om.
oricum, la el ... cred ca toti jucatorii incearca sa joace, nu e nic unu mai vedeta...:ok:.. formeaza o echipa...
HAI IASU' !!!

Paul
5th November 2005, 22:47
n`are cum sa aiba rezultate , daca echipa n`are valoare
locul 10 este peste nivelul vostru

mult peste ...

DanielAndrei
5th November 2005, 22:49
toti cei care va luati de popa...taceti naibii din gura, ce stiti voi despre popica si cum se poartta el cu jucatorii...ati venit voi la Iasi sa-i vedeti (nu prea cred asta, mai ales in cazul lu' paulica, care nici meciurile Stelei nu le vede) cum se comporta ca o adevarata famile??!!! :rosu:

Swisstec
5th November 2005, 22:53
Black Night tot nu mi-ai raspuns: Tzi se pare normal ca un antrenor sa injure spectatorii???:rosu:

DanielAndrei
5th November 2005, 23:04
unde a injurat?? cand?? dar alta intrebare pt tine, dar si pt stelistul care se baga aiurea: e normal ca un presedinte sa loveasca un spectator??

metallic_rain
5th November 2005, 23:06
Black Knight sunt petrosanean, sunt stabilit in iasi cu 6 luni inaintea veniri lui Popa si ii stiu naravurile. O sa mai povestim despre d-l popik care va va lasa la greu cand o sa va tipe maseaua mai tare. El este legat de Poli Iasi datorita jeepanului primit vara trecuta de la autoritatile orasului. Anul trecut cand Jiul a ratat promovarea in ultima etapa el a fugit de la petrosani spunand numai lucruri urate despre echipa pe care el o antrenase, ca mai apoi unde a scuipat sa mearga sa linga sa fie reprimit. E ardelean de-al meu dar e lipsit de scrupule, chiar daca in acest orash minunat el si-a facut un nume. O sa mai vb noi si veti vedea ca nu se va sfii sa va arda pt ca e un mercenar.

be@
5th November 2005, 23:06
toti cei care va luati de popa...taceti naibii din gura, ce stiti voi despre popica si cum se poartta el cu jucatorii...ati venit voi la Iasi sa-i vedeti (nu prea cred asta, mai ales in cazul lu' paulica, care nici meciurile Stelei nu le vede) cum se comporta ca o adevarata famile??!!! :rosu:
Asa e...sunt o familie.Si asta s-a vazut cand jucatorii au intervenit pe langa Stan ca sa-l readuca pe Arhire la echipa atunci cand a fost exclus din lot, sau cand Miclea era gata sa plece ,si conducerea, vazand cat de iubit este Miclea de colegi si de suporteri, s-a hotarat sa-l cumpere definitiv.

P.S. Pai Adi Ilie a devenit jucator de baza la meciul cu Sportul , din Regie...Pana atunci nu prea era bagat.
Iar Cata...putea sa-l lase Popa mult si bine sa joace pentru satelit, dar l-a luat la prima echipa, nu? Poate o sa-l aduca si pe Palimaru inapoi...

Swisstec
5th November 2005, 23:14
La Petrosani a injurat! La a doua intrebare raspund cu nu! MM trebuia suspendat vreme luuuunga si sa primeasca o amenda pe masura! Ca Popa sa fie numit profesor, el ar trebui sa fie un om demn! A dovedit insa ca nu este! Ar trebui sa ia o bataie de la JIUL s-o tzina minte cat va trai!

GeKuRA
5th November 2005, 23:15
sunt multe pe care noi nu le cunoastem...

DanielAndrei
5th November 2005, 23:17
Iar Cata...putea sa-l lase Popa mult si bine sa joace pentru satelit, dar l-a luat la prima echipa, nu? Poate o sa-l aduca si pe Palimaru inapoi...

Cīţă a fost luat in vara asta si normal ca nu pt a fi tinut la echipa a doua, iar Palimaru, care a marcat din nou astazi :headbang: :headbang: , e varful care ne lipseste si se pare ca il vor chema in iarna

Swisstec
5th November 2005, 23:20
Black Night, n-ai curaj sa-mi raspunzi sau ce??? Macar pentru acea magarie facuta de Popa ar trebui ca JIUL sa castige maine!

DanielAndrei
5th November 2005, 23:24
ce injuratura mah?? eu nu stiu despre ce vb sau tu ii crezi pe astia de la steaua?? asta vrei sa imi zici?

metallic_rain
5th November 2005, 23:24
jiul nu trebuie sa castige datorita magariilor. trabuie sa castige pe puterile ei, iar maine ar fi momentul, pt ca poli e un adversar accesibil. practica acelasi fotbal modest ca majoritatea echipelor din divizia a, iar valoarea celor 2 echipe e sensibil egala. cine e mai bun maine sa castige.

Swisstec
5th November 2005, 23:27
Nu cred pe nimeni de la Steaua. Chiar nu-mi prea place echipa asta! Dar acum doi ani, in Div. B, la un meci de acasa, cand era putzina liniste in tribune, un suporter din spatele meu(eu stau deasupra bancii de rezerve a JIULUI) a contestat jocul slab al echipei! Popa s-a intors usor spre tribuna si a zis:......................................! Eh, asta e comportament de antrenor???

DanielAndrei
5th November 2005, 23:30
si eu as fi facut la fel...si las ca stiu eu cum se contesta un joc, nu prin vb dulci ci altfel...tu nu te duci la stadion sa faci echipa, ci lasi antrenorul...

Swisstec
5th November 2005, 23:33
Se pare ca nu te pot face sa intzelegi! Nu ma mai consum! Sa speram ca maine bate JIUL(asa va fi!)!!!

metallic_rain
5th November 2005, 23:35
Black Knight, iti doresc sa fi si tu in pielea unui jucator injurat de un om cu caracter indoielnic sa vad daca ramai la fel de nepasator. Sau (si) in cazul tau se aplica legea efectului de turma - las-o ma ca merge-asa?

GeKuRA
5th November 2005, 23:44
Jiulistii cam au dreptate... Popa nu e omul care sa se abtina in a zice vorbe "dulci" ... asta il face mai deosebit... insa nu e ca Hizo sau altii... care sa stea numai cu gura pe arbitri... isi mai iese si el din fire... insa cel mai mult incearca sa-si motiveze jucatorii...

metallic_rain
5th November 2005, 23:45
si sa vedeti ce amara va va fi despartirea de prof.... dar gata.. prea multa atentie pt neica nobody.

radcom
6th November 2005, 00:34
...Nu stiu cum a fost Popa la voi, dar aici shi-a capatat admiratzia shi simpatia unui orash intreg(..."capitala culturala a Romaniei" shi al doilea municipiu al tzarii)...!?!?!?:rolleyes:
FORZA POLI !!!:happy :happy :happy

Swisstec
6th November 2005, 00:55
Si-a capatat admiratzia orasului??? Cum a fost atunci cand l-atzi asteptat la iesirea de la stadion, dupa gard, si i-atzi cerut socoteala??? Nu era asa de admirat! Tot castiga JIUL! Il vom face sa-i fie ciuda ca a plecat de la Petrosani!:P

DanielAndrei
6th November 2005, 00:58
niciodata nu i s-a cerut socoteala lui Popa...atunci cand s-a adunat lumea dupa gard a fost pt arbitri

radcom
6th November 2005, 01:08
Ce-i Dorele(@Swisstec), ai fost la mare??!??!??!??!:rosu: :headbang: :rosu: :headbang: :rosu: :headbang:

GeKuRA
6th November 2005, 01:53
ne certam ca paduchii... :D asa de mici suntem... n-avem nimic... si ceea ce avem se poate duce de rapa ...
FORZA POLI IASI !!!

NY_giants05
6th November 2005, 08:30
am pariat pe Jiul pt. k joaca acasa, insa nu m-ar surprinde o victorie a ieshenilor! Haide POLI Iasi !..Jiul tre' sa plece in B

rhadoo
6th November 2005, 10:02
de ce tre ' sa plece?
bate JIUL!
HAI JIULEEEEEEEE!!!!!!!!

bizarr
6th November 2005, 11:34
BATE............ DA BATE PASUL PE LOC:evil: :evil: :evil:

Swisstec
6th November 2005, 11:39
La ce mare sa fi fost??? JIUL sa retrogradeze??? Hmmmmmm... Vise! De ce ai pariat pe JIUL daca esti asa sigur ca bate Poli Iasi. Tzi-as spune ceva dar mi-e ca mi se sterge mesajul. Multzescu e accidentat si mi-e frica cu Hotoboc in poarta! A comis-o si in Groapa.:headbang: Joaca si Ciprian Petre(ciuda dinamovistilor:P). Revin "dinamovistii" Perenyi si Dragan(asa-i numitzi voi). Numai sa nu-i lege Popa cu atza pe ai lui!:D Va fi prima victorie a JIULUI acasa!!!/hello

Bergero
6th November 2005, 12:55
Sigur va veni si ziua cind Popa va pleca de la Iasi; daca-si va respecta sau nu contractul ramine de vazut! (are contract pina in vara lui 2007!) Conteaza insa ce lasa in urma lui! A preluat echipa de pe ultimul loc cu 2 puncte dupa 8 etape si a terminat campionatul trecut pe locul 10! (nici noi nu credeam asta!) Apoi anul acesta Poli credem ca nu va avea emotii cu retrogradarea (de altfel obiectivul este clasarea pe unul din locurile 8 -11). Ce se doreste acum la Iasi este crearea unei stabilitati la nivelul echipei si, daca unii spun ca avem un lot mai modest decit locul ocupat acum (totusi altii sunt de parere ca nu e chiar asa!), meritul in acest caz revine evident antrenorului. Iar

pif
6th November 2005, 13:12
Anul trecut poli iasi o terminat pe locul 9 ca vad ca tot spui locul 10.

MINERU
6th November 2005, 13:17
Mai sunt doar 50 de minute :) Sper sa bata Jiul :P

miril
6th November 2005, 14:15
Stai putin, s-ar putea ca golul sa fie la Bistrita si sa se inregistreze in Petrosani.

be@
6th November 2005, 14:17
E varza onlinesportul. La meciul lui Poli e comentariul de la Gloria -Rapid.Rusine !!!

sulin
6th November 2005, 14:17
Pe livescore tot 0-1 asa ca asta tre sa fie scoru

miril
6th November 2005, 14:18
Nu si pe Prosport sau GSP!

arfel
6th November 2005, 14:21
1-0 pt iasi a ramas scoru si a disparut celelatle varza jiu

Rocko
6th November 2005, 14:22
si aici e 0-0...

http://www.totalsport.ro/cuprins/campionat/leaguematches.php?com_mode=flat&com_order=1&themid=1453

sulin
6th November 2005, 14:23
pe prosport 0-1 gol balba deci asta e scoru 0-1:yeah:

be@
6th November 2005, 14:23
Ba da , e 1-0 ! A dat Balba goooooooool !!!!!!!

lucas
6th November 2005, 14:24
toti sint defazati ... pe gsp abia acum se fluiera inceputul meciului de la Cluj :-) toata atentia e acum la Tim si la demisia/demiterea lui Olaroiu :-)

be@
6th November 2005, 14:25
A fost penalty pentru noi. Minune !

Rocko
6th November 2005, 14:25
acum am auzit la radio... FORTZA POLI IASI

lucas
6th November 2005, 14:25
11 m dat pentru Iasi ... incredibil ! :-)) nu credeam ca am sa vad asa ceva in campionatul asta :D

simi_id
6th November 2005, 14:25
Faiiiiiiiiii :D

In ce minut ?


Sa speram ca dupa ce ne-a ingropat cu Steaua isi spala pacatele la Petrosani. :P

sulin
6th November 2005, 14:26
Da primul penalti din sezonul asta oare cum de a dat?

miril
6th November 2005, 14:26
Concluzia, sa dea altcineva gol decat...Balba. Intelegeti de ce. Vad ca Totalsport nu este in stare sa repare balba si sa-i dea lui Balba ce-i al Balbei.

be@
6th November 2005, 14:27
Fault clar la Onofras. Asa au spuns la radio.

lucas
6th November 2005, 14:28
poate jucam in echipamentul jiului si a facut arbitrul o confuzie .... cred ca sta asta 2 etape pentru gestul lui curajos :D

Bergero
6th November 2005, 14:30
Minune mare....primul penalty acordat pt. Poli in acest campionat! Dupa multe altele refuzate (ultimul la Cluj!!) Daca se intra cu acest scor la pauza cred ca Jiul nu va avea forta sa recupereze!!

be@
6th November 2005, 14:32
S-au trezit si astia de la ols sa spuna ca e penalty. :D

be@
6th November 2005, 14:42
Cica ne aparam bine si contraatacam periculos.

ADelPiero
6th November 2005, 15:08
cica ... bate iasul ...... mai sa fie :D ... contrar asteptarilor :mda:

Bergero
6th November 2005, 15:19
Da' tu niciodata nu te astepti sa bata Iasul! Probabil ca si etapa viitoare la Iasi cu Vasluiul vei spune ca nu vom cistiga!

arfel
6th November 2005, 15:26
iasu era sa puncetze pt 2-0 iasu mai periculoasa pe contraatac

arfel
6th November 2005, 15:28
Dragan suteaza in Branet din 7-8 metri !!!

be@
6th November 2005, 15:33
Hotoboc blocheaza un sut al lui Balba, marcatorul primului gol.

Hai ai mei !!!!

arfel
6th November 2005, 15:36
Bordeanu eliminat iasu joaca in 10

arfel
6th November 2005, 15:37
Jiu chiar daca joaca in avantaj nu mai scoate nici o faza la poarta lu branet

lucas
6th November 2005, 15:37
poate mai rezistam inca 10 min ... greu mai trece timpul :D

be@
6th November 2005, 15:37
Iar rosu????????
Off....

poliis
6th November 2005, 15:38
indisciplinat baiatu asta...ii dau si eu :rosu:

be@
6th November 2005, 15:39
Cu Vasluiul am marcat in 10. :P

poliis
6th November 2005, 15:46
a luat direct rosu....avand in vedere ca e recidivist...nu cred ca scapa cu mai putin de 2 etape de suspendare

Rocko
6th November 2005, 15:46
2-0 onofras

be@
6th November 2005, 15:47
Ce v-am zis? Gooooooooool !!!!!!!!!
Bravo, baieti. Sunteti minunati !!!

sulin
6th November 2005, 15:47
Da 2-0 pt poli iasi in 10 oameni:yeah:

Bergero
6th November 2005, 15:48
2-0 in zece jucatori! Ce mai e de comentat? Felicitari pentru aceasta victorie clara!!!

poliis
6th November 2005, 15:50
mi-a mai trecut din suparare :P

arfel
6th November 2005, 15:50
culmea tot onofras a dat golu ca la bacau cu vasluiu :))

Bergero
6th November 2005, 15:51
Jiul poate sa joace pina miine ca tot nu dau gol...sunt varza....in frunte cu Ionut Chirila....cica e tactician bun....daca nu-l schimba au sanse sa se intoarca de unde au venit!!!....cica unii spun ca Iasul este de valoare egala cu Jiul....poate doar in imaginatia lor....Se vede ca n-au simtul realitatii! Sa li se dea primele la baieti!!! Bravo Poli Iasi!!!

arfel
6th November 2005, 15:51
a doua victorie la 2 goluri diferenta jucam mai bine in 10 :D

lucas
6th November 2005, 15:52
se para ca jucam f. bine in 10 jucatori ... acum sa vina si "galacticii" din vaslui :-)

Bergero
6th November 2005, 15:53
O frumoasa lectie pe care Ionut Popa le-a dat-o celor din Petrosani care-i contesta calitatile de antrenor!!!! Urmeaza Vasluiul!!

codrind
6th November 2005, 15:53
ESTEEEEE!!!
&#206;NCĂ o victorie &#238;n deplasare!
Aşteptăm "minerii" de pe forum, să sape ad&#226;nc, şi să scoată din străfunduri - FAIR-PLAY-ul şi să recunoască că au fost, pe alocuri, fără BUN-SIMŢ! :rosu:

Am urcat pe 9, &#238;naintea Farului! /hello