PDA

View Full Version : Etapa 12: CFR Cluj - Steaua



Pages : [1] 2

andreiush
31st October 2005, 01:34
Duminica, 06 noiembrie 2005: CFR Cluj - Steaua, ora 14:00, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

codrind
31st October 2005, 01:42
Meci de 1,X,2.
Depinde de Dorinel, dacă s-a lepădat de jiji, dar şi de meciul stelei de joi din UEFA!
Aş merge totuşi pe victoria CFR-ului! :ok:

Rossi
31st October 2005, 02:48
Cfr-ul vad ca si-a revenit ( au batut in deplasare ) ... plus ca joaca acasa ... cred ca pot obtine un egal impotriva stelei ....
pronostic X

Angelina Jolie
31st October 2005, 02:50
Sper sa ii batem si sper ca intreg stadionul sa ii dea :degete: imputitului de oier 90 de minute non stop.
HAI CFR!

THE HUN
31st October 2005, 04:46
Bate CFR-ul cu un gol diferenta.

incanada2005
31st October 2005, 04:57
Ii batem pe bucuresteni cu 2-0. Jos cu jiji!:degete: :degete: :degete:

Ammadeus
31st October 2005, 05:20
3-2 cfr si ramanem in cartzi pt. uefa; tzeferishti, va ordon, lichidati oile ciobanului von maybach!

remy
31st October 2005, 05:30
Dorinel, razbuna-te pentru rusinea de a fi dat afara de un analfabet, dupa ce ai adus titlul aproape nemeritat de Steaua, dar, recunosc, nici de DINAMO si RAPID ! A fost, oricum, cel mai slab campionat din ultimii 15 ani si asta am spus-o chiar de la inceputul returului, vazand si meciurile directe dintre Steaua si Dinamo, infecte rau, de ziceai ca e blat, nici una nejucand absolut nimic !
Sa scapam de demagogi si fanfaroni, care se cred stapanii lumii !
Cred ca steaua va avea 3 saptamani negre !

george-dinamo
31st October 2005, 09:41
acum e momentul sa arate ceva si cfr. macar un egal sa scoata, nu zic de o victorie. care e posibila ce sa zic. numai sa nu se intample ca returul trecut.

UrsMeier
31st October 2005, 10:32
Etapa trecuta Steaua a pierdut si CFR a castigat.......acum cred ca se va face o rocada.Steaua trebuie sa isi recupereze punctele pierdute pe teren propriu......................2

Dennis
31st October 2005, 10:55
daca voi ziceti....cfr 0-2 steaua.

six
31st October 2005, 11:10
Ii batem pe bucuresteni cu 2-0. Jos cu jiji!:degete: :degete: :degete:
Ma bucura expresia asta...succes cu oile si felicitari pentru meciul cu bACAU

Vand vise
31st October 2005, 11:13
meci clar de 2 solist :)

ce_bine_e
31st October 2005, 12:08
castiga CFR!!!!!!!
le trageti un mic vaccin la oitze!
steaua nu mai reprezinta nimica, nici steaua, nici dinamo, in scurt timp sper sa putem noi, PROVINCIA, castiga campionatul!

Bega
31st October 2005, 12:48
Felicitari CFR pentru meciul de la Bacau. Sper sa-i batetzi si pe Steaua, dar planificatzi-va si un pas gresit pina la finele turului, cu Bistritza de exemplu, sa putem sa va depasim. Ca nu mai am rabdare pina la meciul direct din retur.

Vand vise
31st October 2005, 13:05
steaua nu mai reprezinta nimica, nici steaua, nici dinamo, in scurt timp sper sa putem noi, PROVINCIA, castiga campionatul!

daca steaua nu reprezinta nimic... atunci cine?
poli iasi, arges, otelul, gloria??? :happy :happy :happy :happy

STEAUA ESTE CAMPIOANA ROMANIEI SI VIITOAREA CAMPIOANA :yeah: :yeah: :yeah:
AVEM VALOARE
AM DEMONSTRAT-O IN EUROPA :yeah: :yeah: :yeah:

be@
31st October 2005, 13:19
Ce-ati demonstrat voi in Europa,mai ? Ati avut noroc ca ati intalnit niste echipe iesite din forma,care jucau cu juniori sau venite din Intertoto, cum e cazul lui Lens.
Valoarea voastra s-a vazut cu Rosenborg, cu Rapid II sau Gloria. :lol:

Si ca sa fiu on topic, va bate CFR de va suna apa-n cap.

Vand vise
31st October 2005, 13:42
Ce-ati demonstrat voi in Europa,mai ? Ati avut noroc ca ati intalnit niste echipe iesite din forma,care jucau cu juniori sau venite din Intertoto, cum e cazul lui Lens.
Valoarea voastra s-a vazut cu Rosenborg, cu Rapid II sau Gloria. :lol:

Si ca sa fiu on topic, va bate CFR de va suna apa-n cap.

cred ca esti ... in cap :)
o sa facem scor cu cfr cluj

@ce_bine_e
cum ti-ai dat seama ca nu mai reprezentam nimic???

be@
31st October 2005, 13:46
Ba o sa faca scor CFR-ul cu voi, fiindca o sa fiti obositi dupa meciul cu italienii. :evil:

Vand vise
31st October 2005, 13:51
2004-2005
Steaua Bucharest - CFR Ecomax Cluj 1:0
CFR Ecomax Cluj - Steaua Bucharest 0:2

istoria o sa se repete :D

+ ca o sa castigam si in italia :D

phlo
31st October 2005, 13:53
cfr- steaua 2-1 SPER

Vand vise
31st October 2005, 13:54
speri degeaba :D

vaslui - dinamo 2-1

codrind
31st October 2005, 14:06
.....vaslui - dinamo 2-1

GREUcene ! :rolleyes:
Vrei să devii idolul celor din vaslui???
Īţi ridică ăştia statuie-n "şentru" lāngă "Fane Babanu'" !

ce_bine_e
31st October 2005, 14:28
cum ti-ai dat seama ca nu mai reprezentam nimic???
urmarind jocurile voastre, vazand ce oamani va conduc, si ce suporteri va incurajeaza, observand superioritatea de care dati dovada, si increderea excesiva in sine! sunteti o echipa mai slaba ca POLI! 2005 d. H.
AMIN!

Vand vise
31st October 2005, 14:38
idol? putin spus... sunt fanul lor :happy :happy
100% dinamo nu castiga cu fc vaslui :D
o sa pariez 1x :P

Vand vise
31st October 2005, 14:39
sunteti o echipa mai slaba ca POLI!
klarrrr
foarte slaba.. noi suntem pe 2 ...voi pe 10

ce_bine_e
31st October 2005, 14:58
asa si? noi am facut egal cu bistritza , voi ati luat bataie :D

Dark Horror
31st October 2005, 15:03
Ar fi foarte bine sa batem ca sa ne apropiem la 2 puncte de Steaua.Poate tragem la titlul de campioni de toamna desi e foarte greu.

Vand vise
31st October 2005, 15:04
asha shi? noi am castigat meciul direct :happy :happy

poli - steaua 0-1 :happy :happy :happy
multumit? :D

@Dark Horror

vise, vise :D

walt.mann
31st October 2005, 15:09
urmarind jocurile voastre, vazand ce oamani va conduc, si ce suporteri va incurajeaza, observand superioritatea de care dati dovada, si increderea excesiva in sine! sunteti o echipa mai slaba ca POLI! 2005 d. H.
AMIN!
Sigur Steaua e mai slaba, ca daca ii cantarim, la Poli trage Moldovan cam greu la cantar.
Referitor la jocurile noastre, probabil ca te-ai uitat la ultimele meciuri ale lui Poli, dar esti daltonist si nu ai distins culorile Stelei de cele ale voastre.
Conducere: mai bine un oier, decat niste puscariasi!
suporteri: civilizatii nu jignesc decat tiganii (vezi Banel).
De la aerul asta de suficienta, o sa vi se traga numai necazuri. Trebuie sa jucati si fotbal, nu numai sa va umflati in pene!!!
On topic: CFR 1-3 Steaua

uti2102
31st October 2005, 15:10
Pana la meciul cu CFR mai este Sampdoria. Apoi ne vom gandi shi la meciul cu CFR.
Consider ca un punct la Cluj e minimul admis. Un punct la Cluj ar fi foarte bun. Dar tot mai bune-s trei !!!
Ne revedem dupa Genoa ! Pana atunci pregatitzi-va cum se cuvine de vizita Stelei !


Ce-ati demonstrat voi in Europa,mai ? Ati avut noroc ca ati intalnit niste echipe iesite din forma,care jucau cu juniori sau venite din Intertoto, cum e cazul lui Lens.
Valoarea voastra s-a vazut cu Rosenborg, cu Rapid II sau Gloria. :lol:

Tzi-a cazut ceva in cratitza !!! Vezi cum il prepari, ca nu prea are circumvolutziuni !!!

Paul
31st October 2005, 15:54
mah las`o pe be@ ...

E pe val ... au batut Sportul , sunt in sferturile Cupei ... Romaniei .... (ah credeam ca UEFA) asta este ...


asa si? noi am facut egal cu bistritza , voi ati luat bataie :D

excelent rationament ...
Imi place cum gandesti ...

andrei_cj
31st October 2005, 17:04
Urmeaza un meci foarte greu dar steaua vine dupa o perioada grea dupa ce a pierdut cu Bistrita acasa si o sa fie foarte obositi dupa meciul cu Italieni.....eu zic ca daca echipa va reusi sa se concentreze si va reusi sa-si puna in valoare...atuurile CFR poate invinge....e greu dar nu IMPOSIBIL FORZA CFR!!!!!

cfr_ista2000
31st October 2005, 20:28
bate cfr-ul......2-1.....asta e ...stelisti o sa fie obositi.....(..................)

Paul
31st October 2005, 20:37
hehe , Steaua nu a mai pierdut 2 meciuri consecutiv de 5 ani

Virus
31st October 2005, 20:58
Despre care palmares al lui Steaua vorbim aici???
Va calca trenul la CLUJ!!!

codrind
31st October 2005, 21:08
hehe , Steaua nu a mai pierdut 2 meciuri consecutiv de 5 ani

Ba steaua NU A JUCAT ĪNCĂ 2 meciuri consecutive ! :yeah: :yeah: :shock:
Vă aşteptăm să faceţi ceva vechime!

ce_bine_e
31st October 2005, 21:21
hehe , Steaua nu a mai pierdut 2 meciuri consecutiv de 5 ani
nu e prea tarziu, haide CFR, spargeti gheatza! :evil:
s-ar putea sa piarda 4 meciuri consecutive, daca aveti noroc!:sneaky:

Swisstec
31st October 2005, 22:40
MECIURI DIRECTE

CFR Cluj - Steaua Bucuresti
18 -M- 18
6 -V- 9
3 -E- 3
9 -I- 6
21 -GM- 25
25 -GP- 21
15 -Pct- 23

esku
31st October 2005, 22:57
eu as dori ca steaua sa castige sau sa scoate cel putin un egal.....:D e lupta mare pt. campioana provinciei.

Rossi
31st October 2005, 23:59
Cfr Cluj - Steaua Crestina

pronsosticul meu este 3-1 pt clujeni ....

clujenii si-au revenit ...pe cand steaua nu stie in ce directie sa o apuce .... 5 colturi , 8 colturi ...:happy :happy

TZEFERU
1st November 2005, 05:20
Pronosticul poate fi si 3-0...prin "neprezentare".....la o adica. Pina Duminica se mai pot intimpla multe ....

THE HUN
1st November 2005, 05:41
Sigur Steaua e mai slaba, ca daca ii cantarim, la Poli trage Moldovan cam greu la cantar.
Referitor la jocurile noastre, probabil ca te-ai uitat la ultimele meciuri ale lui Poli, dar esti daltonist si nu ai distins culorile Stelei de cele ale voastre.
Conducere: mai bine un oier, decat niste puscariasi!
suporteri: civilizatii nu jignesc decat tiganii (vezi Banel).
De la aerul asta de suficienta, o sa vi se traga numai necazuri. Trebuie sa jucati si fotbal, nu numai sa va umflati in pene!!!
On topic: CFR 1-3 Steaua
Probleme cu daltonismul cred ai tu walt.mann,ca daca n-ai fi avut vedeai ca " ce bine e" este un fan al lui Poli Iasi.nicidecum al lui Poli Timisoara si pt. a fi in tema,pronosticul meu ramane tot 1.

Angelina Jolie
1st November 2005, 05:50
Pana atunci pregatitzi-va cum se cuvine de vizita Stelei !

Din cauza ingamfatilor ca tine urasc eu steaua si stelistii. :degete:
O sa va administram prima infrangere din campionat din toata istoria voastra.:happy :happy
HAI CFR!

uti2102
1st November 2005, 12:43
Marylin, asemenea gratuitatzi nu pot veni decat la unul pentru care ura e cu mult mai mare decat dragostea. Eshti mult prea mic ! Nici nu meritzi sa tzi se dea importantza; multzumim ca ne-ai aratat ce fel de om eshti :mda:

unik
1st November 2005, 13:33
bate cfr 1-0 ... si atat!

six
1st November 2005, 15:12
Cfr Gruia Cluj-steaua Crestina Pipera 3-1....:yeah:

uti2102
1st November 2005, 15:19
Aia Creshtina s-o infintza poate abia la anul, pe undeva prin D !!! :happy Asta doar daca scapam de Becali...

Bega
1st November 2005, 15:25
Scoate "Crestina" cel putzin un egal. Probabil 1-1.

uti2102
1st November 2005, 15:33
Pai vorbim de meciul de-acum Bega, nu de ala de la anul intre CFR shi Creshtina.

Virus
1st November 2005, 17:01
Cam cati suporteri vin din Bucuresti sa sustina pe Steaua actuala?

deep purple
1st November 2005, 17:09
alpopa, aia crestina va fi in A si cea adevarata va fi in Divizia F. Becali isi pastreaza locul.
CFR-ul are sanse mari sa bata, dar nu se stie niciodata. 1,X

Paul
1st November 2005, 17:12
Hehe , daca isi pastreaza locul , atunci pastreaza si datoriile de 11 milioane $ :P
Si atunci a cedat palmaresul degeaba :P

UrsMeier
1st November 2005, 17:18
Cred ca va castiga Steaua........1-2

delboca
1st November 2005, 19:15
sa ne auda dumnezo pa totzi si sa faca baietii o minune sa bata pa steaua
Fortza CFR Cluj
Fortza feroviarii
Fortza Clujeni
/OLE/ /OLE/ /OLE/
Anti jiji
Anti oi
Anti bucuresti
/OLE/ /OLE/ /OLE/

uti2102
1st November 2005, 19:57
Hehe , daca isi pastreaza locul , atunci pastreaza si datoriile de 11 milioane $ :P
Si atunci a cedat palmaresul degeaba :P
Corect Paul ! Probabil ca vrea sa-l pacaleasca pe Bodu, dar nu tzine! Chelul e conshtient ca fara locul in divizia A nu poate scoate 10 milioane de euro pe marca ! Shi Gigi la fel ! Tocmai de-aia a afirmat ca va face o noua Steaua...
Asha ca nu ai dreptate Deep ! Ai vrea tu, dar nu se poate :evil:

andrei_cj
1st November 2005, 20:00
Asta e cea mai buna care am auzit-o de multa vreme incoace!!! Auzi... Steaua Crestina e clar becali....e dus deacasa rau de tot!!! :sleep:

P.S. Iar referitor la meci speram sa batem nu sunt chiar asa de convins de victoria noastra dar nu este imposibil sa o obtinem si speram pana in ultimul minut!!!! HAI CLUJUL!!!!!

TZEFERU
1st November 2005, 21:23
Vad eu aiurea sau "steaua" aia din emblema e o roata dintata? Sau e luata de pe vreo bicicleta?
Deci sa recapitulam: Cu ce ramine Becali dupa despartire? doar cu jucatorii? sau si cu locul? Asta inseamna ca cei de la noua conducere a Stelei vor trebui sa cumpere alti jucatori? sau pe cei de la Becali?.....Credeti ca jucatorii Stelei Creshtine vor merge in D?....
Cite elemente distincte are o echipa de forbal care se pot vinde si cumpara oficial pe "stock market"?
Locul, emblema? jucatorii? stadionul? iarba? coltul terenului? intrarea de la tribuna B? Parcarea A? Jumate din numele proprietarului? ultimii cinci ani de palmares + 4 jocuri si o repriza pina la faultul din minutul 67?

roxana_cj
1st November 2005, 21:30
Ole ola CFR-i echipa mea,
Si va bate pe steaua! :D

Cam 2-0! :D:D:D:D:D

Angelina Jolie
1st November 2005, 21:32
Marylin, asemenea gratuitatzi nu pot veni decat la unul pentru care ura e cu mult mai mare decat dragostea. Eshti mult prea mic ! Nici nu meritzi sa tzi se dea importantza; multzumim ca ne-ai aratat ce fel de om eshti :mda:
Ce tot vb aiurea? Pregatiti-va cum se cuvine pt vizita stelei? Da cine sunteti voi ma? Tu ai impresia ca nu exista oameni in tara asta care sa va urasca monstruozitatea comunista? Si nu ma refer doar la rapidisti si dinamovisti. Sunt destui altii care va doresc raul, printre care ma numar si eu. E momentul sa ajungeti in D. Sa se intample acum ce trebuia sa se intample acum 50 de ani. Si jiji sa moara sarac lipit si negru de suparare ca tot va batem.
Degete nu va mai pot arata ca le-au scos astia.
FORZA CFR!

andrei_cj
1st November 2005, 21:35
Au scost degetele de ce? Erau o chestie faina....

P.S. OLE OLA CFR BATE STEAUA!!!! /OLE/ (TOT ARDEALU' spera ASTA)

Dark Horror
1st November 2005, 21:37
Ole Ola Le dam :degete la Steaua:D

andrei_cj
1st November 2005, 21:45
:degete: la toata STEAUA!

rhadoo
2nd November 2005, 00:40
2 solist.da ce bataie o sa i a cfr exact cum o sa bata dinamo la vaslui de oftica pt ce sa intamplat etapa trecuta.
daca reuseste un egal cj sa fie super bucuroasa
HAI JIUL!

remy
2nd November 2005, 01:29
Si poate Dorinel va face o bucurie si-l va mazili pe Protasov, sa vedem daca mai vine cineva antrenor la Steaua, mai ales ca vor pierde si la Sampdoria. Si sa-i arate si degetul din mijloc lui MEME si lui JIJI, care l-au dat afara ca pe o masea stricata, dupa ce au luat cel mai pervers titlu de dupa asa-zisa Revolutie.
Nu va dati seama, fara finu' Radoi Steaua nu exista ?
Sant semne ca Steaua va decadea mult in urmatoarea perioada, de, numai scandaluri pe acolo !
Hai clujeni, contribuiti la cea mai depravata echipa din ultimii ani, de cand e mos GIGI !:rosu:

Gigel Sportul
2nd November 2005, 01:30
Sper sa ii batem si sper ca intreg stadionul sa ii dea :degete: imputitului de oier 90 de minute non stop.
HAI CFR!
Bate steaua. Ati prins curaj iepurasilor??? sa vedem cand o disparea Paszkanyi din peisaj.

Angelina Jolie
2nd November 2005, 05:44
Au scost degetele de ce? Erau o chestie faina....

Cred ca am prea abuzat noi de ele pt dl. tb si de aia le-au scos. Pentru ca puteai sa injuri de fapt pe oricine de pe forumul asta fara sa primesti nici macar avertisment. De fapt nush cine dracu' s-a gandit sa le bage din prima dar whatever.
Oricum se poate si asa: _|_ jiji!

walt.mann
2nd November 2005, 10:20
CFR-ul o sa si-o ia. Nu va bucurati, nu jiji joaca pe teren. Nu uitati ce ati patit cu Dinamo.

Rossi
2nd November 2005, 13:59
scandalu care e acum la steaua o sa afecteze si jucatorii ...
sunt convins ca Cfr-ul o sa castige ...
Cfr-ul a batut in deplasare .... steaua a mancat bataie acasa ...deci cfr-ul e in revenire :ok:

don_denver
2nd November 2005, 14:10
Hai clujeni, contribuiti la cea mai depravata echipa din ultimii ani!:rosu:
pai ei au incercat..dar echipa cea mai depravata i-a batut cu 5-0....si asta dupa ce cfr-istilor nu li s-a dat un penalty...oricum...nu ma intereseaza cine bate...meciul sa fie frumos...

dede
2nd November 2005, 17:16
deci sunt din cluj si ma mandresc cu faptul ca locuiesc aici, duminica voi tine cu Steaua...cfr - Steaua 0-1
forza Steaua!

Paul
2nd November 2005, 21:35
scandalu care e acum la steaua o sa afecteze si jucatorii ...
sunt convins ca Cfr-ul o sa castige ...
Cfr-ul a batut in deplasare .... steaua a mancat bataie acasa ...deci cfr-ul e in revenire :ok:

Sper sa` i afecteze la fel de mult ca si scandalul sechestrul :P

Triphat
2nd November 2005, 21:52
:degete: la toata STEAUA!

Performantele cfr-ului sunt prea putine, ai prea multe degete sa le numeri. Tu si prietenii tai sunteti prea mici pentru Steaua. Cate aere pe cfristi dupa aventura din Intertoto... &*%$ multa.

Cra10veanu
2nd November 2005, 21:57
bate CFR pe creshtini :D:D:D sint terminati stelistii dupa bomba de acum doua zile ;) mai eu si meci prin UEFA adioooo bate cfr

Paul
2nd November 2005, 21:58
acu lasa`i ...
eu chiar am un minim respect pentru CFR fiindca acolo joaca un jucator foarte drag mie : Martin Tudor.
De asemenea sa nu`l uitam pe Dorinel ...

Insa nu ma cobor la nivelul unor suporteri de`ai CFR`ului ... fiindca unii au bun simt si imi sunt chiar simpatici ...

Insa nu pot sa`i sufer pe astia care au preluat din atitudinea moldovenilor care au sunt pe locul 10 dar au senzatia ca au descoperit mersul pe joc

apparte
2nd November 2005, 22:06
Duminica-s in Gruia,fie ce-o fi!gigi,fii pregatit!:drak:

Triphat
2nd November 2005, 22:07
acu lasa`i ...
eu chiar am un minim respect pentru CFR fiindca acolo joaca un jucator foarte drag mie : Martin Tudor.
De asemenea sa nu`l uitam pe Dorinel ...


Echipa imi place si mie... dar fanii astia cfr de pe forumul asta sunt cam enervanti...:no:

Paul
2nd November 2005, 22:07
apparte ...
cred ca vin si eu
depinde de meciul de maine ... Daca joaca si arata ca merita vin , daca nu raman la Gloria - Rapid ....

Ai vre`un mesaj pt. Il Muce , ca eu am o flegma si un pahar de suc varsat pe el .... :P

apparte
3rd November 2005, 00:15
Paul,nu merita nici macar atat:jerk: !

GeKuRA
3rd November 2005, 00:28
deci sunt din cluj si ma mandresc cu faptul ca locuiesc aici, duminica voi tine cu Steaua...cfr - Steaua 0-1
forza Steaua!
invidia e mare ??
te-as bate cu paru' :D:D:D :ok: numa'...:ciocan: :ciocan:
cum poti sa te mandresti cu orasul tau si sa nu tii cu el ?? in acelasi timp :mda:...
cred ca 1-1..

t.b.
3rd November 2005, 00:36
Si pe mine ma enerveaza asa-zisii stelisti, dinamovisti si rapidisti din Cluj, al naibii ca-s din ce in ce mai multi, dar aia-s suporteri de televizor multi nici n-au inca buletin, majoritatea n-au fost in viata lor pe stadion la echipa favorita... chiar azi la meciul de baschet am auzit niste copchii ca se laudau ca o sa mearga in galerie la Steaua (crestina sau cum o fi ea :D)

Dar majoritatea cl"U"jenilor isi doresc ca echipa cailor ferate sa piarda meci de meci, desi nu-mi e prea simpatica echipa lui Jee-Jee (crestina sau cum o fi ea :D) de data asta le tin pumnii :ok:

Ce de cruci in avatarul lui Apparte :D lipsesc niste stele cu 8 colturi :evil:

TZEFERU
3rd November 2005, 01:36
Io zic ca ceferei vor intra motivati pentru aceasta partida mai ales ca au nevoie de reabilitare inca. Sigur orice se poate intimpla sa si pierdem, dar parca de data asta simt in urina ca baietii de la CFR vor face ceva placut si pe tabela pentru noi. Cu putin noroc si inspiratie citigam meciul si la 2 goluri diferenta...daca nu, big deal....nu e rusine sa pierzi sau sa faci egal cu Steaua. Parca nu cred ca pierdem mai degraba egal...de data asta in cel mai rau caz.
Sa nu luam gol in primul minut...!!!! Parca si eu simt ca Anka baghe gol Duminica. Adi esti si tu Okei cu asta? ...."Ighen"...
CFR are nevoie cam de 2 lucruri pentru acest meci: Munti sa ii citeasca pe Stelisti...chiar si din zbor daca nu altfel + jucatorii sa lupte pe teren....si atunci voi putea spune: Steaua don't fight it...its over man.

GeKuRA
3rd November 2005, 01:52
Daca joaca si arata ca merita vin

daca vii... vin si eu... dai o bere.... dar tin cu CFR... :ok: :D:D:D

Cra10veanu
3rd November 2005, 03:35
invidia e mare ??
te-as bate cu paru' :D:D:D :ok: numa'...:ciocan: :ciocan:
cum poti sa te mandresti cu orasul tau si sa nu tii cu el ?? in acelasi timp :mda:...
cred ca 1-1..
ba taci ca ce e si prin Iasi de dinamovisti iti vine sa te arunci in Bahlui :happy

Angelina Jolie
3rd November 2005, 05:06
Duminica-s in Gruia,fie ce-o fi!gigi,fii pregatit!:drak:
Treci si pe la mine pe acasa, ca stau la 100 de metri de stadion si zi-le la ai mei ca-i pup. :happy :happy
FORZA CFR!

Virus
3rd November 2005, 08:19
Ca sa inteleaga toata lumea, pe aici pe la Cluj nu ne dam aere ci pur si simplu purtam o anumita ura fata de echipele din Bucuresti care sunt de cele mai multe ori avantajate. Mie personal chiar mi-e scarba sa vad la stirile din sport ce spune Jiji sau ce melodie pe telefon isi trag jucatorii stelei. De proportie sa nu mai vorbim, 5 minute fiecare echipa din capitala si 1 minut pt toate celelalte. E chiar jenant ca sunt 16 echipe in divizia A, din care cinci sunt din capitala. Cred ca pe buna dreptate avem boala pe mitici!
HAI PROVINCIA!

old lord
3rd November 2005, 09:06
2-0 40%
1-1 50%
1-2 10%

apparte
3rd November 2005, 10:27
Ce de cruci in avatarul lui Apparte :D lipsesc niste stele cu 8 colturi :evil:
T.b,ma mira faptul ca n-ai recunoscut coperta albumului!Sa-ti dau un pont cu crucile:mareste avatarul:drak: !

six
3rd November 2005, 11:30
Ca sa inteleaga toata lumea, pe aici pe la Cluj nu ne dam aere ci pur si simplu purtam o anumita ura fata de echipele din Bucuresti care sunt de cele mai multe ori avantajate. Mie personal chiar mi-e scarba sa vad la stirile din sport ce spune Jiji sau ce melodie pe telefon isi trag jucatorii stelei. De proportie sa nu mai vorbim, 5 minute fiecare echipa din capitala si 1 minut pt toate celelalte. E chiar jenant ca sunt 16 echipe in divizia A, din care cinci sunt din capitala. Cred ca pe buna dreptate avem boala pe mitici!
HAI PROVINCIA!De aia ne plac noua BANATENILOR ARDELENII pentru ca gandim aproape la fel.....:) /hello ......:yeah:

Dark Horror
3rd November 2005, 15:29
Poate si de aia ne plac noua banatenii.:) :) :)

GeKuRA
3rd November 2005, 15:53
ba taci ca ce e si prin Iasi de dinamovisti iti vine sa te arunci in Bahlui :happy
dinamovisti ?? :D da de stelisti ce zici ??.. ca is de 10 ori mai multi...
macar de-ar tine cu Iasul cand joaca cu echipele lor favorite...

cfr_ista2000
3rd November 2005, 18:35
deci sunt din cluj si ma mandresc cu faptul ca locuiesc aici, duminica voi tine cu Steaua...cfr - Steaua 0-1
forza Steaua!
mai bine taceai....ne faci de rusine orasul.....huoooooooo...:jerk:
in legatura cu meciul.....o sa fie un meci foarte frumos.....(speram sa nu ne fure arbitrul...)
HAI CFR!!!:P

ionut20
3rd November 2005, 18:44
va fi un pic de blat avand in vedere ca clujul a batut la bacau
va ceda punctele stelei asa ca stati linistiti stelistilor

Dennis
3rd November 2005, 18:51
lol pe putin 2 goluri diferenta pentru steaua nu aveti sanse....continuati sa visati la fel cum ati facut cu Dinamo.

andrei_cj
3rd November 2005, 23:56
Da...intr-adevar CFR va avea nevoie de foarte multa dorinta de victorie...iar Anca cred ca revine cu un gol in poarta stelei....cat despre albumul....ala cu multe cruci.....(de fapt studentii asculta numai manele) este vorba de Metallica - Master of Puppets :rosu:

P.S. d3d3 stai calm nu esti din cluj esti uist si u cluj nu e pe harta fotbalistica a clujului......esti doar un frustrat...care tine cu orice echipa care joaca contra CFR-ului! :rosu: RUSINE!!!!!

A si dupa toate astea inca ceva.....MULTUMIM BANATENILOR!

t.b.
4th November 2005, 00:20
T.b,ma mira faptul ca n-ai recunoscut coperta albumului!Sa-ti dau un pont cu crucile:mareste avatarul:drak: !

Am recunoscut coperta stai linistit, am vazut si varianta modificata stiu ce scrie pe cruci :D, dar ziceam asa ca acum se potriveste cu noua denumire a echipei...:drak:


d3d3 stai calm nu esti din cluj esti uist

Ba al naibii ca e stelist, de data asta n-ai nimerit-o...


de fapt studentii asculta numai manele

pai altfel ar muri de foame trubadurii, sa stii ca azi chiar am vazut unul cantand la nai pe langa libraria Universitatii, i-am dat ceva maruntis da` sa stii ca la tine m-am gandit :drak:


On topic, tare misto bilete au astia pentru meci, is galbene de ti se face greata numa` cand le vezi si scrie pe ele asa, organizator: FUNDATIA caile ferate ecomax... acum am inteles de ce nu aveti voi datorii :rosu: metode tipic ********e ce mai...

uti2102
4th November 2005, 00:59
Tot ce pot sa spun acum e ca baietzii trebuie sa se recupereze dupa efortul de la Genova shi sa joace macar la 50% din cat au facut-o cu Doria. Presimt ca la Cluj Steaua va sparge ghinionul ultimelor 3 meciuri fara gol inscris.
FORZA ROSH-ALBASHTRII

remy
4th November 2005, 05:22
Daca pierd clujenii, adio CUPA UEFA, la anul. Numai daca vrea Dorinel se va intampla asta, ceea ce nu cred !

iaro
4th November 2005, 05:32
Meci de X pentru ca Dorinel cunoaste Steaua, iar stelistii nu pot pierde pentru ca nu isi pot permite. Clujul pare ca s-a trezit, dar Steaua e pe val.

apparte
4th November 2005, 09:56
Bey,ce-ati facut?Ati ascuns biletele?Din pacate,aseara in timpul meciului Stelei am primit vestea proasta:nu mai sunt bilete:no: !Asa ca,din pacate,duminica nu voi fi la Cluj:mda: !

six
4th November 2005, 11:29
FORZA CFR CLUJ NAPOCA...The best in Trans......from VIOLA/hello :yeah:

t.b.
4th November 2005, 14:16
Bey,ce-ati facut?Ati ascuns biletele?Din pacate,aseara in timpul meciului Stelei am primit vestea proasta:nu mai sunt bilete:no: !Asa ca,din pacate,duminica nu voi fi la Cluj:mda: !


Gasesti la bisnitari, asta-i politica clubului, pardon fundatiei :D, da biletele bisnitarilor care le revand la pret dublu/triplu, o sa gasesti bilete si in ziua meciului, dar o sa te coste poate mai mult decat o deplasare pana in Ghencea...

otinho
4th November 2005, 17:07
sa speram ca nu ne vom impiedica iar .. meciul cu Gloria a fost de ajuns .. no more mistakes .. pronostic 1-0 pt steaua

Timm
4th November 2005, 18:53
Meci de X pentru ca Dorinel cunoaste Steaua, iar stelistii nu pot pierde pentru ca nu isi pot permite. Clujul pare ca s-a trezit, dar Steaua e pe val.

Steaua nu are voie sa piarda nici un punct. Dinamo e in fata si nu trebuie sa se distanteze. O infrangere sau un egal e cam acelasi lucru.
Joaca prea bine si ar fi pacat sa piarda campionatul. IN Liga numai ea poate sa ajunga ceea ce se vede din joc in UEFA, joaca mult peste Rapid si Dinamo (zie eu, fara a diminua meritele acestora din urma).

Asa ca eu zic ca bate Steaua lejer.

Timm
4th November 2005, 18:57
Ce-ati demonstrat voi in Europa,mai ? Ati avut noroc ca ati intalnit niste echipe iesite din forma,care jucau cu juniori sau venite din Intertoto, cum e cazul lui Lens.
Valoarea voastra s-a vazut cu Rosenborg, cu Rapid II sau Gloria. :lol:

Si ca sa fiu on topic, va bate CFR de va suna apa-n cap.

An de an Steaua este singura echipa care nu se face de ras in Europa si tot exista contestatari ca tine! Asta e nu avem ce sa facem.

Cata lipsa de obiectivitate la suporterii astia!!!!!! Este clar ca Steaua joaca un fotbal net superior si totusi ..... Ia zi si Sampdoria este expirata?
Nu incetez sa ma mir mereu de asta.

Dark Horror
4th November 2005, 19:19
O infrangere sau un egal e cam acelasi lucru.

Sa nu facem egal ca suntem amandoi tristi;puteti sa pierdeti si o sa faceti fericiti macar trei sferturi din tara asta.:evil:

TZEFERU
4th November 2005, 20:08
Partea proasta (poate e chiar buna vom vedea) e ca Steaua e in spatele lui Dinamo si are neaparata nevoie de victorie. Pentru CFR este un meci extra-dificil, inspiratia si motivatia din meciul zilei va putea eventual compensa diferenta de valoare intre cele 2 echipe. Eu nu zic ca vom bate Steaua, dar sper sa batem, dar si un egal ar fi OK.....Sper sa nu fie faze de genul....0-3..sau 0-la nu stiu cit...cu alte cuvinte daca Steaua da 3 goluri noi sa dam 4...:drak:
Ca suporter al CFR-ului am dreptul sa sper. Ca va fi sau nu va fi....vom vidia'.

HAI CFR!!! :yeah:

ADelPiero
4th November 2005, 20:28
bate steaua .... scor final 1-2 ! ;)

saphicus
4th November 2005, 20:58
Meci deschis oricarui rezultat,mai ales pentru faptul ca CFR ul joaca cu...20%
fosti stelisti:) Va fi un meci frumos (sper) si cu un rezultat pe masura pentru
cei care ne-au incantat la Genoa! (zic eu!:) Este adevarat ca forma de moment a jucatorilor si tactica utilizata de cei 2 antrenori la acest meci va fi hotaratoare in stabilirea rezultatului final! Chiar daca rezultatul final va fi nefavorabil, la prestatiile pe care le-a avut pana acum, Steaua deja poate trece eventualele nereusite ( firesti chiar pentru o echipa de top din Europa ) pe seama "accidentelor" la parcursul de regularitate, cum a fost si cel cu Gloria Bistrita. In fotbal, oricum am dori noi, balonul ramane rotund!
Important este ca la scadenta , Steaua sa fi acumulat mai putine"accidente" decat concurentele sale la treapta cea mai inalta a podiumului :)
Hai, baietzi, vrem spectacol!!!!!!!!!!!!!!:ok: :ok: :ok:

ADelPiero
4th November 2005, 21:20
daca rateaza Dica si cu Iacob... la fel cum au facut in meciul de joi ... o sa fie un meci foarte foarte greu pt ei :mda:

Dark Horror
4th November 2005, 21:21
Lasa sa nu rateze,numai sa nu ajunga in astfel de pozitii:drak:

andrei_cj
5th November 2005, 00:36
Speram sa bata cfr! FORZA CFR!

Cra10veanu
5th November 2005, 01:32
dupa cum a jucat Steaua cu Sampdoria mi-e teama sa nu-mi fie mila de CFR, dar sper totusi intr-o victorie a CFR`ului ;)

Angelina Jolie
5th November 2005, 07:14
Gasesti la bisnitari, asta-i politica clubului, pardon fundatiei :D, da biletele bisnitarilor care le revand la pret dublu/triplu, o sa gasesti bilete si in ziua meciului, dar o sa te coste poate mai mult decat o deplasare pana in Ghencea...
La ce scenarii SF debitezi ma intreb daca esti normal! Newsflash: nu tot ce se intampla in lumea asta e vina clubului CFR.
BATEM STEAUA!

andrei_cj
5th November 2005, 11:15
T.B. esti in continuare un baietel frustrat care din ura pt performantele CFR-ului continui sa jignesti performanta si valoarea si sa aprobi hotia si lipsa de fair play (care e la u) dar mai baiete faza cu biletele e simpla vine unu cumpar 3 bilete la tribuna si doua le vinde in ziua meciului....si daca e acolo sa ramna cu ele o sa le dea la pretul cu care le-a cumpart ca doar nu o sa ramana cu ele in buzunar! Si ce vina are clubul de aici?

P.S. Speram sa castigam! FORZA CFR! :yeah::yeah:

Paul
5th November 2005, 13:54
In mod normal batem !

miril
5th November 2005, 14:02
Sa vorbim de fotbal si sa lasam la o parte diferentele...regionale. Steaua are meci greu la Cluj. Meci de 1X2.

Paul
5th November 2005, 14:06
miril , stii cat timp a trecut de cand Steaua nu a mai pierdut 2 meciuri consecutiv ...

miril
5th November 2005, 14:07
Stiu, dar meciul este greu. Recunoaste!

STEAUA-MANIA
5th November 2005, 14:07
Paul,ce intrebare pui si tu...miril stie doar sa dea ban..lool
Voi fi pe stadionul din Gruia!LUPTA STEAUA!
Se pare ca Nesu va fi inlocuit de P Marin!Batem 2-0:D Dica si Iacob.

Paul
5th November 2005, 14:09
Stiu, dar meciul este greu. Recunoaste!

Nu , nu e greu.
CFR e o echipa care joaca fotbal , joaca ofensiv, joaca 4-4-2 , ceea ce ne convine ...

Iar valoric suntem peste ei ==> ii batem

Noi avem probleme cu echipa care stau cu fundul in poarta , gen Gloria , Poli Iasi , Pandurii ...
Care nu ne lasa sa ne facem jocul ...

miril
5th November 2005, 14:13
You have a...point, Paul. S-M, joaca...corect pe forum si nimeni nu va avea de obiectat. Va fi un meci interesant intre orgoliul lui Munti si dorinta Stelei de a se afla sus, pe primul loc, in clasament.

Paul
5th November 2005, 14:14
Munti sa-si arate orgoliul in meciurile cu DInamo si Rapid ...

Daca vrea sa ajunga vre`odata antrenor la Steaua ...

miril
5th November 2005, 14:16
Nu cred ca asta-i scopul lui. A plecat prin usa din dos, datorita unui bataus, nejucator. Nu se face!

be@
5th November 2005, 14:22
Munti sa-si arate orgoliul in meciurile cu DInamo si Rapid ...

Daca vrea sa ajunga vre`odata antrenor la Steaua ...
Cu alte cuvinte, s-o lase mai moale cu voi.Bravos, Paulica!
Imi place cum gandesti. :ciocan:

Paul
5th November 2005, 14:25
N-ai inteles nimic !
Sa-si arate orgoliul in meciurile cu DInamo si Rapid.
Ca un stelist adevarat ce e , sa bata pe DInamo , si pe Rapid ...
In cazul asta mi`e indiferent ce face cu Steaua ...
Insa cand ia 5 de la Dinamo , de ce nu ar lua 3 de la Steaua ?

uti2102
5th November 2005, 14:30
Las' ca o sa ia unul shi o sa fie suficient sa cashtige Steaua ! :ok:

Paul
5th November 2005, 14:32
si unu e bun , fiindca sunt sigur ca nu luam nici unu :P

regelesolomon
5th November 2005, 15:17
Obiectivul declarat al CFR-ului pentru urmatoarele 2 meciuri (cu Steaua - acasa - si Rapid - in deplasare) este sa obtina 4 puncte. Daca le vor obtine, atunci intr-adevar isi merita locul pe care-l ocupa acum in clasament.

Steaua insa face un pressing formidabil si joaca cel mai eficient fotbal dintre toate echipele romanesti. Nu degeaba este campioana! Sa speram ca va iesi un meci frumos, deschis, cu multe faze de poarta in care sa invinga pe merit cei care vor fi mai buni.

andreiush
5th November 2005, 15:20
Eu zic sa se multumeasca si cu 3 puncte :D Cu cele de maine, de acasa :D

roxana_cj
5th November 2005, 15:51
Stelistilor pregatiti-va sa plangeti maine! :drak:
CFR va castiga acest meci!
HAI CFR!

boti
5th November 2005, 15:59
forza CFR!!!

Bega
5th November 2005, 17:11
Macar un punct sa le luati "crestinilor". Sa mai bata putin pasul pe loc in clasament.

remy
5th November 2005, 17:18
Cheia e la Dorinel. Depinde ce orgolii are fata de cei de la Steaua. Eu totusi il cred un om de onoare si va juca tare, fara a se menaja, cum face el deobicei (prima repriza cu DINAMO a fost excelenta pt. CFR, dar a gresit tactic acolo).
Cred ca aici si etapa asta s-ar putea decide chiar campionatul, daca pierde Steaua, iar Dinamo nu pierde cu Vasluiul ! Si Clujul ar putea avea o echipa in UEFA !
Doamne ajuta, pentru ca m-au impresionat in INTERTOTO, au jucat mai ales tactic extraordinar, de, e Dorinel cu experienta lui de la Dinamo, Steaua si Nationala.

andrei_cj
5th November 2005, 17:26
Multumim remy puteati si voi pierde cu noi la bucuresti daca dorinel aborda repriza secunda mai bine si daca arbitru nu va avantaja umpik acum speram sa batem maine STEAUA tot ARDEALU' STRIGA FORZA CFR! (mai putin 1000 de uisti frustrati)

t.b.
5th November 2005, 17:29
La ce scenarii SF debitezi ma intreb daca esti normal! Newsflash: nu tot ce se intampla in lumea asta e vina clubului CFR.
BATEM STEAUA!

Ma, mie mi-a spus un ceferist despre "vanzarea biletelor" veneau unii si cumparau bilete cu sutele, nici un club care-i serios nu vinde atatea la o singura persoana, maine dimineata o sa se gaseasca destule bilete...

Oricum mie mi se rupe de biletele voastre...

boti
5th November 2005, 17:32
Hajra Vasutas Ecomax!!!!
Megverjuk a Csillagot!!!!

Paul
5th November 2005, 17:33
ce mah esti invidios ca la voi vin 1500 de oameni , si al ei se joaca cu casa inchisa ...

Eu in locul lu Arpy puneam 300.000 pret la bilete, fiindca stiu ca CLujul e unul dintre orasele cu cel mai ridicat nivel de trai ... deci lumea isi permite :P

boti
5th November 2005, 17:34
Ba "U" aici este coruptie....
toata lumea vinde biletele cu gramada!!!!!!

boti
5th November 2005, 17:35
Bravo paul.
Hai CLUJ
hai CFR

Paul
5th November 2005, 17:35
tu esti ungur sau te faci

boti
5th November 2005, 17:36
Arpad e cel mai tare impreuna cu Muresan

boti
5th November 2005, 17:37
Sunt ungur......
E o problema?

Paul
5th November 2005, 17:38
nu , insa am avut senzatia ca un fan al U`ului isi face o clona si face misto de CFR

Imi cer scuze pentru confuzie

boti
5th November 2005, 17:41
GIGI sucks!

t.b.
5th November 2005, 19:38
ce mah esti invidios ca la voi vin 1500 de oameni , si al ei se joaca cu casa inchisa ...

Eu in locul lu Arpy puneam 300.000 pret la bilete, fiindca stiu ca CLujul e unul dintre orasele cu cel mai ridicat nivel de trai ... deci lumea isi permite :P

Dupa cum am mai zis, mi se rupe de biletele de la fundatia ecomax sau de cati cetateni merg la meciurile lor, oricum stadionul plin la ei inseamna 9000 de insi, cam atatia au mers de-ai nostri la un meci de cupa de la Tg. Mures. Oricum majoritatea celor care merg la meciul de maine merg ca sa o vada pe steaua nu pe fundatia ecomax...

Daca era 300.000 la un meci a lui "U" (indiferent cu cine) cu siguranta nu aveam nici o retinere... de fapt la meciul de la SM am cheltuit suma aia pe drum si "provizii" si nu-mi pare rau

be@
5th November 2005, 19:40
"E mai greu să-i ţinem pe cei care sînt acum titulari fiindcă au apărut deja oferte pentru ei", a spus MM imediat după întoarcerea din Italia. :D

Timm
5th November 2005, 19:53
"E mai greu să-i ţinem pe cei care sīnt acum titulari fiindcă au apărut deja oferte pentru ei", a spus MM imediat după īntoarcerea din Italia. :D

Exact asta lipsea. Singurul motiv pentru care este tolerat Gigi este ca nu a vandut jucatori ca disperatul (vezi Dinamo sau Rapid). Ne asteptam sa inceapa vanzarile oare asa cum a vanzut dinamo acu 2-3 ani?
Astfel nu ar mai exista, intr-adevar, nici un motiv de simpatie fata de Gigi.
Nu vreau sa ma gandesc inca la o astfel de catastrofa!!!!!!!!!

Dark Horror
5th November 2005, 20:56
Daca vor pleca jucatri multi,va fi foarte greu pentru Steaua sa ramana sus in clasament.

Paul
5th November 2005, 21:37
Exact asta lipsea. Singurul motiv pentru care este tolerat Gigi este ca nu a vandut jucatori ca disperatul (vezi Dinamo sau Rapid). Ne asteptam sa inceapa vanzarile oare asa cum a vanzut dinamo acu 2-3 ani?
Astfel nu ar mai exista, intr-adevar, nici un motiv de simpatie fata de Gigi.
Nu vreau sa ma gandesc inca la o astfel de catastrofa!!!!!!!!!

Nu ma deranjeaza daca vinde 1-2 , insa banii sa`i foloseasca sa aduca altii mai buni ...

Oricum nu va vinde , daca vroia sa vanda , Radoi , Dica , Ogararu nu jucau acum la Steaua ...

t.b.
5th November 2005, 21:41
Poate ii vinde Bodu :evil:

Paul
5th November 2005, 21:44
nu poate ;
Jucatorul trebuie sa aceepte :P

be@
5th November 2005, 21:46
Daca au oferet bune din strainatate stii cum pleaca? Oho.....:D

Paul
5th November 2005, 21:58
Daca aud astia de la UEFA , de sechestru pe jucatori , si de imixiunea politicului in fotbal , ne suspenda pe 5 ani din toate competitiile

be@
5th November 2005, 22:01
Uite, iti dau exemplul Martin Tudor. A primit o oferta mai buna de la CFR , si-a plecat. Si sa nu-mi spui ca nu a mai fost dorit , caci lui mm ii pare rau dupa el (vezi Gsp).

Paul
5th November 2005, 22:08
Pai era liber , si a plecat fiindca stia ca nu va fi titular , ca protasov e rus ca si Hamtovsky ...

Ce atata minune ,a procedat corect !

t.b.
5th November 2005, 22:13
Bine, Tudor nu-i nici o pierdere, nu inteleg de ce la actuala echipa nu mai face gafe cum facea la Steaua :(
In schimb lui Radoi, Dica, Ogararu li s-ar simti lipsa...

uti2102
5th November 2005, 22:15
Tudor gafa la Steaua ?! :happy
Imi aduc aminte doar de un gol aiurea luat cu Dinamo acum vreo 4 ani shi de o minge scapata cu Gloria, victorie 4-1.

Paul
5th November 2005, 22:18
asta e tare ... cu gafele

Hamutovsky a facut in 2 ani ,mai multe decat Tudor in 6 ani ...

Cred ca`l confunzi cu Tibi Lung :P

t.b.
5th November 2005, 22:23
Eu tin minte un meci cu UTA de pe Ghencea, pasa spre portar, mingea cade in fata lui si sare peste Tudor, ajunge la N`Jock care inscrie, 1-0 pentru aradeni... Si au mai fost destule

Paul
5th November 2005, 22:33
nop
a fost un 5-2 pt. Steaua , dar N`jock a dat gol cu capu` ...

t.b.
5th November 2005, 22:38
Nu cu capul l-a dat, golul ala a fost la 0-0, pana la pauza au egalat stelistii si dup-aia in repriza a doua s-au dezlantuit...
Oricum sper ca Tudor sa gafeze cat mai mult la actuala echipa :drak: (sau fundatie, ce-o fi :D)

Paul
5th November 2005, 22:42
fustrare maxima;
si eu sper sa gafeze maine :P

t.b.
5th November 2005, 22:51
Nu-i nici o frustrare, ce tu nu te bucuri cand/daca gafeaza Gaev/Coman? Asta inseamna ca esti frustrat? Sa fim seriosi...

Paul
5th November 2005, 22:53
Nu`mi fac o obsesie din a pierde DInamo si Rapid.
Evident ca`mi provoaca o bucurie , insa nu ma pot bucura ca Dinamo face egal cu Jiul cand noi jucam penal cu Bistrita.

Adik voi din B , nu inteleg de ce va bucurati ca aia din A pierd

Ei oricum sunt 3 nivele peste voi ...

t.b.
5th November 2005, 23:00
Vezi declaratia lui Ogararu de dupa meciul lui Dinamo :happy
Nici eu nu-mi fac o obsesie, dar ma unge pe suflet, mai ales cand pierd cu Pandurii sau cu 5-0 :D dar nu-i o obsesie....
obsesie se numeste cand iti cumperi satelit in divizia B doar pentru a-i incurci pe altii sau sa motivezi adversarii rivalei din divizia B, de frica sa nu ramai fara spectatori

Paul
5th November 2005, 23:09
la tine e o obsesie;

pe tine ar trebui sa te obsedeze mediasul , gaz metan , si alte echipe de nivelul vostru , nu cfr `ul ... care vina din alta lume ...

t.b.
5th November 2005, 23:17
Nu-i obsesie e scarba fata de echipa(a se citi fundatia) cailor ferate, am mai zis care-s motivele si sunt destule, cand cineva vrea raul echipei tale favorite nu cred ca poti sa ramai indiferent, cand au promovat din C ma durea in cot de ei...
Cu gaz metan nu am nimic, nici cu bihor, alea-s doar contracanditate la promovare

Paul
5th November 2005, 23:36
pai de ei ar trebui sa te doara ... si te va durea :P

Insa tu nu ar trebui sa ai nimic cu CFR ... ei sunt in A si asta spune tot;
Si am dat`o in off topic

t.b.
5th November 2005, 23:44
Am mai zis motivele, unul dintre ele e ca m-au tinut (impreuna cu vreo 2000 de "U"-isti) in fata tentativei de stadion vreo juma de ora desi aveam bilet, atunci am inceput sa doresc tot raul echipei din deal :drak: nu ma intereseaza in ce divizie joaca si daca ar fi in C (unde au fost vreo 20 de ani) la fel m-as bucura pt infrangerile lor, nu mai are rost sa continuam discutia, maine sper sa-i vad plangand pe suporterii aparuti ca ciupercile dupa ploaie ai fundatiei :evil:

Paul
5th November 2005, 23:44
n`o sa planga si daca pierd;
o sa accepte cu demnitate ca i-a batut echipa campioana !

Cristy
5th November 2005, 23:50
1 1 , gol marcat de munteanu dandu-i peste nas marelui specialist in fotbal memeu batausu'.

t.b.
5th November 2005, 23:55
Cica a fost mm-ul la meciul "U"nicei echipe a Clujului, pacat ca nu l-am vazut sa-l primim asa cum merita :drak:

Paul
6th November 2005, 00:00
pai ei sunt de ieri in CJ...

t.b.
6th November 2005, 00:04
Stiu, da` pe stadion meritau o primire "calduroasa" mai ales dupa aberatia cu Univeristatea Avram Iancu :mda:
BTW, in gazeta de azi (editia de Transilvania) pe ultima pagina gasiti ceva interesant :drak:

remy
6th November 2005, 00:32
Tu chiar nu ai ce discuta, decat de rivalitatea U - CFR ?
Cum se poate sa se urasca asa 2 echipe din acelasi oras, in afara de Bucuresti, care e altceva ? Doamne, cum am ajuns ! In loc sa va faliti ca aveti o echipa care va reprezinta bine si in Europa... Cand o fi U Cluj in A, si va face performantele lui CFR Cluj, atunci poti sa te lauzi cu ea. Deocamdata, vad ca se chinuie rau in B, nici macar pe primul loc nu e, si sant in lupta vreo 5-6 echipe !

Swisstec
6th November 2005, 00:35
Da' de ce e mai cu motz Bucurestiul??? Rivalitatea dintre U si CFR e veche, nici nu erai tu nascut! Dar tu nu intzelegi chestia asta!

t.b.
6th November 2005, 00:45
Tu chiar nu ai ce discuta, decat de rivalitatea U - CFR ?
Cum se poate sa se urasca asa 2 echipe din acelasi oras, in afara de Bucuresti, care e altceva ? Doamne, cum am ajuns ! In loc sa va faliti ca aveti o echipa care va reprezinta bine si in Europa... Cand o fi U Cluj in A, si va face performantele lui CFR Cluj, atunci poti sa te lauzi cu ea. Deocamdata, vad ca se chinuie rau in B, nici macar pe primul loc nu e, si sant in lupta vreo 5-6 echipe !


Da, clar singurele echipe din acelasi oras care sunt rivale suntem noi si caile ferate... aia din Milano, Genoa, Torino, Madrid, Liverpool asa se iubesc de mult.
"U" are performante mult mai mari decat fundatia cailor ferate, ia zi-mi care a fost cea mai severa infrangere a lui Dinamo din campionat?
Cand noi eram rivali cu cfr-ul inca nu ajunsese comunismul in Romania, deci implicit nu existau echipele departamentale :jerk: si acuma va credeti buricul pamantului :ciocan: ani de zile ati trait din jucatorii crescuti de catre echipele din provincie si luati cu japca...

remy
6th November 2005, 00:53
De ce oare nu raspundeti la obiect, la ce am scris eu mai sus, stiti sa cititi ?
De ce sa nu va laudati cu oricare echipa din Cluj care face performanta ? Uite, si de asta nu merge bine fotbalul in Cluj.
Ia zi, orice ar fi, Dinamo e vinovata ! Si dupa revolutie, Dinamo a trait din jucatorii luati de la Cluj ?
P.S. Si afla, eu nu sant Bucurestean, nici macar n-am fost si nu sant student in Bucuresti, am doar un var Stelist de mic, care sta pe langa Academia militara, in fostul Ho-Si-Min. Si ne mai mistocarim uneori cu echipele noastre, ne mai distram si noi. Voi nu stiti decat sa va urati intre voi, cei dintr-un oras mare din provincie !

t.b.
6th November 2005, 01:05
De ce sa nu va laudati cu oricare echipa din Cluj care face performanta

Voi de ce nu va laudati cu performantele Stelei? Pentru ca sunteti suporterii lui Dinamo, ei uita din aia nu ne laudam nici noi, pentru ca suntem suporeri ai UNIVERSITATII CLUJ nu ai orasului... noi ne laudam cu palmaresul nostru si avem cu ce ne lauda chiar daca nu puteam sa ne contruim o echipa ca veneau hienele comuniste si ne luau jucatorii. Nu acuz suporterii lui Dinamo de asta, ei n-au nici o vina, dar asta a fost regimul comunist echipele regimului erau avantajate...

Dupa revolutie fostele echipe departamentale au facut prin putere financiara ceea ce inainte faceau prin puterea politica

remy
6th November 2005, 01:36
Stoica: ''Numai Steaua e in stare''. Becali, in avionul Rapidului

Mihai Stoica crede cu tarie ca Steaua poate depasi performantele de anul trecut din Cupa UEFA, iar numai Steaua poate tine steagul Romaniei la nivel de cluburi. Legat de meciul din campionat cu CFR Cluj, MM il minimalizeaza pe Dorinel Munteanu. Gigi Becali si Mirel Radoi s-au dus sambata cu Rapidul la Bistrita.

"Dorinel Munteanu pentru Steaua reprezinta un capitol incheiat. Nu vreau in echipa jucatori de 38 de ani", a spus Stoica.

Legat de cupele europene, Stoica a afirmat ca "daca ne vom califica din grupe, vom egala in jocuri performantele de anul trecut. Numai steaua e in stare sa faca asemenea performante".

Martin Tudor, acum la CFR CLuj, a declarat ca "sigur ca putem castiga cu Steaua, orice meci poate fi castigat cu orice echipa"

Dorinel Munteanu nu a tacut nici el: "Meme a cam umbrit performantele Stelei, de cand a venit la echipa".

O informatie de culoare, in avionul care a dus Rapidul la Bistrita pentru meciul cu Gloria, au fost si Gigi Becali si Mirel Radoi. Astfel, Radoi a fost fata in fata cu cel care l-a accidentat, rapidistul Rada. Radoi a spus ca nu mai este suparat pe acesta, iar "killerul din Grant" a declarat ca sportul este sport si astfel de lucruri se mai intampla, fara intentie.

Cristy
6th November 2005, 02:16
killerul din Grant ba da-o dracu :D:DD:D
daca rada e killer de lacatus ce sa mai zic :))) :D:D =))?

cat despre stoica nu stiu cine il mai crede dupa meciul de box de anul trecut :no:

maximus3ad
6th November 2005, 08:23
Iacob o sa inscrie ca sa is recupereze ratarea de la Genoa :)

NY_giants05
6th November 2005, 09:27
Cred k Steaua o sa castige..adik Steaua Crestina..sau Steaua in 8 Coltzuri cum naiba se mai numeste echipa asta.
Apropro, mai rezista mha Dorinel asta ???...nu prea mai face treaba pe la CFR !..
Pronostic : 1-3 pt. Steaua

Angelina Jolie
6th November 2005, 09:35
Dupa cum am mai zis, mi se rupe de biletele de la fundatia ecomax sau de cati cetateni merg la meciurile lor, oricum stadionul plin la ei inseamna 9000 de insi
Ma da se vede ca nu te da desteptaciunea afara din casa. Pai daca stadionul are 9000 de locuri cati spectatori ai vrea sa fie 100.000? Daca ar avea 20.000 la meciul cu Steaua tot plin ar fi. La voi anul trecut cu Steaua de abia au fost vreo 15 16 mii in stadion de 28 de mii de locuri. Deci, cu vrajeli din astea poti merge la Campia Turzii langa combinat, poate te cred aia.:happy :happy
FORZA NOI! BATEM!

andrei_cj
6th November 2005, 10:00
T.B. iara esti janlic scir pe forrum la ISCT sau la Sanicolau' Mare .... nu aveti voi fata de divizia A! Referitor la locurile in stadion o sa fie cel putin 12.000 de oameni pt ca s-au vandut 9000 de bilete dar cei care intra pe baza de gratuitati o sa fie si ei pe la 2000 - 3000 de oameni!!!

P.S. FORZA CFR SPER SA CASTIGAM IAR DACA NU CE NAIBA NE-A BATUT CAMPIOANA ROMANIEI!

cfr_ista2000
6th November 2005, 10:01
t.b ia mai tineti guraa........universitatea cluj 2-2 IS Campia Turzii
si voi vreti sa promovati cand luati gol de la o echipa de pe locul 7 sau 8 in ultimul minut...:)) mi-ar fi jena sa mai intru pe forum cu nasul pe sus(ca tine...)
mai zic si yo dak luati gol de la o echipa de div A.....dar...ma voi DAKA promovati va manca paduchii in divizia A de amarati ce sunteti....HUOOOOO

Paul
6th November 2005, 10:02
am plecat spre Cluj !

Hai Steaua !

cfr_ista2000
6th November 2005, 10:05
andrei_cj....meri la meci?

six
6th November 2005, 10:20
Succes CFR pronostic 1.....:yeah:

Virus
6th November 2005, 10:48
Pentru stelisti pretul biletului e de 500.000 la peluza :lol: Se cam gata biletele si la bisnitari din cate am inteles deja ieri se incepea a se vinde biletul la peluza cu 400.000. Cred ca o sa fie batalie azi pt cei care vin din alte orase. Nu-i o problema ca foarte probabil o sa fie 100.000 intrarea in blocul de langa stadion, cu vedere ca de pe NO CAMP.
Anyway, HAI CFR!

Ammadeus
6th November 2005, 11:29
lupta tzeferu', sa le-o dam la mitici!rushine lu' meme, lingaul din lesa oierului; apropos de ultimul, nu mai este razboinicul luminii? parca zicea ca renunta la tot numai sa-si salveze averea. o dovada directa ca e un gargaragiu ieftin, demagog.

uti2102
6th November 2005, 11:34
Nu am emotzii shi nici dubii ca jucatorii stelishti vor trata cu maxima seriozitate acest meci. Mi-am dat seama ca staff-ul tehnic e alcatuit din profesionishti 100%. Iar ei, sunt sigur, sunt conshtientzi ca o victorie astazi la Cluj este MUSAI pentru a continua cu shanse reale lupta pentru titlu !
Tot ce sper e ca baietzii sa joace fotbal adevarat, sa-shi impuna stilul, sa-shi sufoce adversarul, sa-shi creeze ocazii shi sa inscrie goluri ! Baietzi ! NU CONTEAZA SCORUL ! TOT CEEA CE CONTEAZA E VICTORIA ! OBTZINETZI-O ! PUTETZI !!!
Forza Steaua ! Forza Rosh-Albashtrii ! Suntem alaturi de voi !!! /hello

Ammadeus
6th November 2005, 11:39
3-2 tzeferu' ultimul gol...roszel, rooney din gruia

roxana_cj
6th November 2005, 12:22
AZI CASTIGAM!
CFR VICTORIE! /hello :D

Suport3ru
6th November 2005, 12:49
..Daca i sustinem cu adevarat si ii incurajam putem castiga orice meci ...HAI CFRRRuuu ...Parca`i aud pe stelisti :Tot stadionuuu....."se`nchina" tot stadionuuuuuu...../OLE/ /OLE/ hehehe

be@
6th November 2005, 15:30
Goooooooooooooool CFR !
Ha ha ha!

miril
6th November 2005, 15:31
A marcat CFR-ul prin Coroian, min 9.

remy
6th November 2005, 15:45
1-0 CFR - Steaua !!!
Arbitrul nu vede un fault clar la un clujean ! Ce se intampla cu arbitrul ? :rosu:

P.S. Off-Topic

Gol DINAMO la Vaslui ! Reintra acum si Cl.Niculescu, cel care a lipsit mult echipei, si da gol dupa cateva minute. 0-2 !
Ce nasol ca se programeaza cam la aceeasi ora cele 3 meciuri !

miril
6th November 2005, 15:50
Haideti sa nu umblam la subterfugii p.s.-uri, off topic. Sa comentam, exclusiv, meciul de pe acest topic. Sa vedem cum reactioneaza stelistii.

simi_id
6th November 2005, 15:55
Sorry Miril ... am crezut pe forum la jiul - poli iasi ca esti stelist. :D

Bravo Clujule .... tineti-o tot asa inca vreo 50 de minute :P

Gabriel
6th November 2005, 15:56
pfaa...ce s-a pierdut Tilinca cu firea. scria 2-0 pe mingea aia :(

miril
6th November 2005, 16:01
Simi, sunt doar...moderator. Clujenii sunt periculosi pe contraatac, fiind mai aproape de 2-0 decat stelistii de o egalitate, deocamdata.

Gabriel
6th November 2005, 16:12
sunt periculosi pe contraatac...dar au cam dezamagit la faza de finalizare.
se anunta o repirza a doua foarte interesanta...

miril
6th November 2005, 16:14
Depinde de ce se va spune la...vestiar.

ADelPiero
6th November 2005, 16:17
pauza. .. doar 1 - 0 ...

TZEFERU
6th November 2005, 16:20
Ce bun era un 2-0 acuma.....sper sa nu cada baietii in repriza a 2-a. Iar ne jucam cu ocaziile....
HAI CFR!!!!

Dennis
6th November 2005, 16:23
aoleu fratele meu...1-0 clujul, meci greu dupa cum se vede p-aici. sper sa revina steaua si sa castige :D

miril
6th November 2005, 16:23
Tzeferu, nu se...cade!

TZEFERU
6th November 2005, 16:34
aoleu fratele meu...1-0 clujul, meci greu dupa cum se vede p-aici. sper sa revina steaua si sa castige :D

Da ce credeti ca jucati cu Sampdoria?...:drak:

ADelPiero
6th November 2005, 16:41
cred ca Steaua va egala... dupa felul cum se joaca... Iacob va marca:)

t.b.
6th November 2005, 16:42
Ma da se vede ca nu te da desteptaciunea afara din casa. Pai daca stadionul are 9000 de locuri cati spectatori ai vrea sa fie 100.000? Daca ar avea 20.000 la meciul cu Steaua tot plin ar fi. La voi anul trecut cu Steaua de abia au fost vreo 15 16 mii in stadion de 28 de mii de locuri. Deci, cu vrajeli din astea poti merge la Campia Turzii langa combinat, poate te cred aia.:happy :happy
FORZA NOI! BATEM!

Pe tine vad ca te-a dat afara din casa, pana si desteptaciunea, si ai ajuns tocma` in SF

La noi stadionul are 28.000 de locuri, dar de o gramada de ani, tribuna a 2-a si peluza sunt inchise... Pentru meciul cu Steaua, stiind cum se mobilizeaza "U"-istii la un meci important s-a deschis si peluza, deci sa fie vreo 16.000 de locuri in total, dar dupa ce peluza s-a umplut spectatorii au sarit gardul si au mers la tribuna a 2-a care a fost jumate plina, in total peste 20.000 de spectatori, spre finalul meciului toti in afara de cei veniti din bukale strigau HAIDE "U"


On topic, vai de Steaua, 2 meciuri vreau sa castige si chiar atunci pierd :jerk: Cred ca Al de Sus nu-i ajuta pana nu se crestineaza :evil:

remy
6th November 2005, 16:44
Dupa cum joaca, cersind 11 metri, faulturi, etc., nu merita deloc. Steaua a jucat jalnic azi, orice rezultat va fi. Pe deasupra si joaca dur tare, la intimidare. Asa vor sa ia campionatul ? De-asta urasc STEAUA, pt. ca-s foarte rai si increzuti !
Ar fi pacat pentru clujeni, merita pt. ambitie sa joace in UEFA !
Si ce se striga: C-ul, C-ul !!! [UE Steaua]

Alin12
6th November 2005, 16:47
ce comentatori de kkt,stelisti pe fata,astia aproape pling la televizor,milogii dracului.Bine CFR ,tineti tot asa.Bravo Dotinel

ADelPiero
6th November 2005, 16:57
aline ... ai vazut meciul lui dinamo ? sa vezi acolo comentariu ... ?!!?!

mie mi se pare neutru asta de la cfr-steaua

remy
6th November 2005, 16:57
Ce comici astia de la Steaua, au mingea fara sa-i atace nimeni, si Ogararu, o scapa afara ! Faza antologica.
CFR-ul a cam obosit, poate fundasii sa reziste. Mai aveti putin si ii ajungeti in clasament pe Steaua ! Poate ii vedem pe locul 3 sau 4. DOAMNE AJUTA !

phlo
6th November 2005, 17:03
bravo cfr!!!!

felicitari!!!

mia
6th November 2005, 17:05
Hai baietii!! Inca 10 minute si am castigat!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello

remy
6th November 2005, 17:09
MAMA, ce ii ajuta arbitrul pe Steaua acum, nu da faulturi clare ca lumina zilei !
Ce face asta, ii ajuta pe unii care zici ca joaca in B ?
noroc ca arbitrul de tusa e mai atent. Rezistati, baieti, sa luptati cu Dinamo pt. titlu !

ADelPiero
6th November 2005, 17:15
remy ... cred ca te uiti la alt meci ....

miril
6th November 2005, 17:19
Nadejdea Stelei s-a mutat in Cotroceni si la...Hagi!

remy
6th November 2005, 17:19
Am vazut, un jucator de la Steaua a cazut fara sa fie nimeni in preajma lui, de zici ca a facut infarct.
Si gata, clujeni, am spus eu ca Dorinel a vrut sa le-o dea in mana sefilor de la Steaua, mafiotii JIJI si MEME, de care e numai gura !
Apropo, sper ca-i vom mai auzi pe forum pe Stelisti: SANTEM CEI MAI BUNI, CHIAR DIN EUROPA ! Balarii. O echipa care nu inscrie de 4 meciuri, din care 3 sub orice critica: Rapid, Gloria Bistrita, CFR Cluj, vrea sa ia campionatul ? Doar meciul cu LENS-ul sa fie ceva izolat ?

Cristy
6th November 2005, 17:20
aha stoica sa mai zici altadata ceva de dorinel, hai pa boxer prost ce esti, auzi se credea si mare specialist in fotbal , vai de capul tau .

uti2102
6th November 2005, 17:21
Felicitari Munti ! Felicitari CFR !
Se vede ca Munti a invatzat ceva dupa meciul cu Dinamo. O evolutzie intr-adevar realista astazi ptr CFR.
Sterilitatea Stelei continua...

iaro
6th November 2005, 17:22
Bravo Clujule! Steaua schiopateaza "in casa" si alearga in Europa!
@Steaua-mania: dupa cum spuneam, iti scriu un mesajel dupa etapa 12. Steaua nu e de jos palaria cu 4 puncte in 4 partide, desi afara e de laudat!

BornWild
6th November 2005, 17:23
Este clar ca nu poate rezista pe mai multe fronturi!
Dar ce te faci cu altii care nu rezista in Europa si ca sa isi ia masuri de siguranta, in campionat o da pe blaturi.............Craciunescu stieeeee

Cristy
6th November 2005, 17:23
n`o sa planga si daca pierd;
o sa accepte cu demnitate ca i-a batut echipa campioana !


:happy :happy :happy vai =)) muhahaahahahah

TZEFERU
6th November 2005, 17:24
VICTORIE!!! Meserie !!!! Ardelenii inving Steaua a 2-a oara consecutiv.
Daca jucam cu echipe bune jucatorii se concentreaza e clar. Pacat ca am pierdut 9 puncte acasa...acum puteam fi macar in fata Stelei. Trebe sa invatam sa jucam si contra echipelor mai slabe. Ma bucur pentru acest rezultat si sper ca s-a mai spalat rusinea de acu citeva etape. Sper ca si conducerea va aprecia efortul baietilor.

La acest capitol tin sa felicit si echipa GLORIA care a invins consecutiv a 2-a echipa din Bucuresti. Sa fim sinceri, e ceva.

BRAVO CFR!!! BRAVO BAIETI!!!
HAI CFR!!!

miril
6th November 2005, 17:24
MM a mai facut o gafa...muntimentala.

codrind
6th November 2005, 17:27
"Cine NU ARE BĂTRÂNI, să-şii ....PĂSTREZE!" - e o vorbă din BĂTRÂNI, de care memeluşul şi-a BĂTUT JOC!:headbang:
Iar viaţa i-a tras O PALMĂ peste capul ală ŢUGUIAT! :ciocan:
FELICITĂRI CFR-ului, pt. joc şi pt. locul III ocupat! /hello

Ioca10
6th November 2005, 17:28
Nasol,da se vede cine joaca pe bune in campionat mai pierdem da o ducem bine in uefa altii defileaza in campionat si in uefa risca nici macar sa nu dea gol.Asta e poate o sa se schimbe ceva candva!

vladi
6th November 2005, 17:29
si mie mi s-a parut arbitrajul pro-Steaua in final....desi l-a eliminat pe Paraschiv

Cristy
6th November 2005, 17:31
remy mie mi-ar fi rusine cand echipa nu face nimic in cupele europene.
prevad cum castiga dinamo titlu si ce face in CL eliminata fara probleme .....

bv cfr cred ca etapa viitoare iar castigati , din pacate :(

BornWild
6th November 2005, 17:32
ai dreptate Cry....si asteapta-te la o lunga perioada de acum inkolo de domnie prin blaturi..........vine Iuda.....si cu asta am zis totul

remy
6th November 2005, 17:39
Nasol,da se vede cine joaca pe bune in campionat mai pierdem da o ducem bine in uefa altii defileaza in campionat si in uefa risca nici macar sa nu dea gol.Asta e poate o sa se schimbe ceva candva!
Hai zi, a fost blat si acuma, iar Dinamo e vinovata, a facut blat cu Porumboiu (!), chiar a facut sa piarda steluta voastra care se cam stinge, vai, dar ce tare echipa aveti !:rosu: Si la Dinamo revine Cl. Niculescu, plus ca din 24 nov. vine si Danciulescu, se reface N & D, si vor da iar cate 5 goluri.
Si va rog, nu mai bagati ca in Europa santeti cei mai buni din tara, doar cu un 4-0 clar cu Lens, ca rezultat, n-ati castigat la Sampdoria, cand au fost 3 goluri clare, de marcau si niste copii ! Degeaba joci bine daca nu stii sa faci toate fazele si sa dati goluri.

be@
6th November 2005, 17:40
Hehehe...Ce spunea Paulica? De cand n-a mai pierdut steluta in campionat doua meciuri consecutiv? :evil:

sun
6th November 2005, 17:44
Meciul a fost ingrijorator de slab. CFR a dat un gol , apoi a tras de timp crezand ca e CRONOS. Aiurea, s-a jucat putin si din pacate Steaua a pierdut.

Steaua trece printr-o perioada grea . :headbang: Sper sa terminam turul pe 2 si sa nu mai pierdem puncte acasa.

HAI STEAUA

ps1 : accidentarea lui Radoi a fost momentul decisiv in acest tur
ps2 : Dinamo ar trebui sa ii multumeasca lui Rada :rosu:
ps3 : aviz amatorilor : cu Steaua se poate castiga intr-un singur fel : enervand jucatorii si jucand cat mai putin fotbal

codrind
6th November 2005, 17:45
Ce spunea Paulica? .... pierdut steluta in campionat doua meciuri consecutiv? :evil:

PAULUS spunea şi ceva de seceta de goluri!?? Că nu-l văd pe forum!! :headbang:
Al 4-lea meci al stelei fară GOL ! :ok:

miril
6th November 2005, 17:45
De vreo...jumatate de ora. Am uitat sa-i felicit pe clujeni si pe capitanul lor minunat, Dorinel Munteanu! Respect, Munti!!!

Cristy
6th November 2005, 17:46
cat de penibil sun la ps1 si ps2 nu ma asteptam ....

sun
6th November 2005, 17:57
cat de penibil sun la ps1 si ps2 nu ma asteptam ....

adevarul e ca nu inteleg de ce Rapidul prefera sa joace pentru altii :

anul trecut le-a dat gol dinamovsitilor exact cand "trebuia" , acum i-a zapacit pe stelisti , "eliminand " capitanul din echipa .

NU SE POATE SPUNE CA ATACUL NU A FOST INTENTIONAT !!! :evil:

ps : nefericit post cu numarul 1000 :(

Cristy
6th November 2005, 17:59
pai tocmai ca nu ajuta pe nimeni ca a incurcat ambele clone.
respect RADA .

saphicus
6th November 2005, 18:00
Bravo CFR Cluj! Ati jucat foarte bine si v-ati atins scopul imediat adica podiumul! Succes in continuare! Dorinel ramane acelasi mare jucator care le stie foarte bine iar Tudor a fost la inaltime! Steaua nu a reusit sa se dezmeticeasca dupa realizarea din grupele Uefa, lipsa de concentrare si oboseala acumulata din partida cu Doria, a fost hotaratoare!
Dupa opinia mea, este foarte dificil sa ai realizari pe toate planurile. Iar lipsa
celor accidentati a fost resimtita mult, atat Lovin cat si Petre Marin
nu s-au ridicat la valoarea titularilor.
Ceace ingrijoreaza la Protasov, este faptul ca nu reuseste sa schimbe tactica de joc din mers, lucru pe care Steaua obisnuia sa-l faca. Desi l-a scos pe Iacob, a insistat cu mingi inalte la "poate-poate" o pica ceva, si nu la combinatii in preajma careului, din care probabil ar fi iesit mai multe lovituri libere. Mai este mult de lucrat pana la avea incredere ca echipa va putea juca pe toate fronturile! Cred ca interventia lui Lacatus si discutiile acestuia cu staff-ul tehnic, vor fi benefice in acest sens!:ok: :ok: :ok:

roxana_cj
6th November 2005, 18:07
CFR! CFR!
V-am zis ca vom castiga cu 1-0 nu? :D
Ole ola CFR-i echipa mea!

remy
6th November 2005, 18:18
On-topic: Bravo CFR Cluj! Ati jucat foarte bine si v-ati atins scopul imediat
adica podiumul! Succes in continuare! Dorinel ramane acelasi mare jucator care le stie foarte bine iar Tudor a fost la inaltime! Steaua nu a reusit sa se dezmeticeasca dupa realizarea din grupele Uefa, lipsa de concentrare si oboseala acumulata din partida cu Doria, a fost hotaratoare!
Dupa opinia mea, este foarte dificil sa ai realizari pe toate planurile. Iar lipsa
celor accidentati a fost resimtita mult, atat Lovin cat si Petre Marin nu s-au ridicat la valoarea titularilor:
Dar tu crezi ca din 2 meciuri in UEFA, poti spune ca e cea mai buna in Europa ?
Dar cei de la Steaua gasesc mereu o scuza, ba o accidentare, ba un blat care e doar in inchipuirea lor, ba arbitrul a fost vinovat (apropo, ce spuneai de Tudor, el a arbitrat acum ???), ba astrele n-au fost favorabile. Cred ca Dumnezeu il pedepseste pe JIJI ca l-a blasfemiat, zicand ca el este Dumnezeu la Steaua.
Ce naiba, de 4 meciuri abia joaca, si tu spui ca au fost obositi ? Dar ei sant vesnic obositi, chiar si la meciul din Supercupa cu Dinamo, dar si cu celalalt de pe Ghencea. OFILITII !

miril
6th November 2005, 18:42
Remy, ar trebui sa comentezi meciul mai mult si Steaua mai putin, iar pe Dinamo deloc, pe acest topic. Ce zici de echipa CFR si de Munti? Eu zic ca si-au aratat valoarea pe care nu o intrezaream dupa meciul cu voi.

remy
6th November 2005, 18:48
Eu, daca poti citi ce am scris pe threadul asta, de acum 2 saptamani, ca totul depinde de Dorinel, daca va juca cu ambitie sa-i dea o palma lui JIJI, va castiga. Si a facut-o cu prisosinta, s-au daruit in teren, dar si pt. faima lor, poate vor juca in UEFA, ca merita !!!
Si oricum, asta nu e jignire daca razi de o echipa care nu poate mai mult, cum ai crezut mai sus. N-are rost sa stergi posturile, vroiam sa vad ce zic stelistii care nu mai contenesc sa spuna ca restul sant niste echipe mici, numai ei sant peste tot. Cum pot abera asa, cand ei de cateva saptamani nu mai reusesc sa dea un gol ?

Cristy
6th November 2005, 18:52
pai merita mai mult ca voi asta e clar :), chefere cluj ole :)

roxana_cj
6th November 2005, 18:59
CFR Cluj Ole!
Le-am dat-o-n barba! :D

be@
6th November 2005, 19:06
Paulica, asteptam un comentariu din partea ta cu privire la meciul CFR-sTEAUA! :D