PDA

View Full Version : Etapa 12: Gloria - Rapid



andreiush
31st October 2005, 00:32
Duminica, 06 noiembrie 2005: Gloria - Rapid, ora 13:30, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

codrind
31st October 2005, 00:48
Acum că gloria a scăpat de griji, iar lui "tata jean" încă îi răsună în urechi : "Glasul roţilor de tren, e o....." 2 e cel mai indicat pronostic. :evil:
Deci 2! :ok:

Rossi
31st October 2005, 01:41
pronostic 2 ..dar.. daca Gloria a fost in stare sa bata in ghencea ....orice e posibil ....

Ammadeus
31st October 2005, 04:47
nu va fi blat, adica sper la un 1x

Pancujunior
31st October 2005, 07:06
1-2 punctele luate in ghencea ni le da noua:)

UrsMeier
31st October 2005, 09:23
Gloria a castigat in Ghencea,asa ca poate sa cedeze punctele de pe teren propriu.........2 solist

be@
31st October 2005, 12:27
Rapid n-o sa aiba un meci usor la Bistrita. O sa vedeti !

Paul
31st October 2005, 15:12
Rapid bate lejer
Scor: 2-0

andrei_cj
31st October 2005, 16:11
NU se stie daca au reusit ce au reusit in Ghencea....ar fi frumos sa bata Bistrita!!! HAI ARDEALU'

Paul
31st October 2005, 17:12
ar fi extraordinar de frumos , insa dupa efortul facut in Ghencea , vor lasa Rapidului cele 3p.

Pretul: 100.000 $ !

Sunchase
31st October 2005, 17:23
Suntem de neoprit ! :D

Paul
31st October 2005, 17:25
va da Rennes de va sar papucii :P

Sunchase
31st October 2005, 17:30
Sa ne astepti cu Palinca la meci duminica , Paul !

Emilio
31st October 2005, 17:43
Victorie joi pentru Rapid cu Rennes dar si duminica la Bistrita. Ambele la limita, in stilul lui Lucescu. Lucescu jr.

O intrebare pe bune: desi a castigat cu Steaua (felicitari!!!), cati ani credeti ca o sa mai aiba Bistrita putere financiara sa stea in A? Eu prevad ca tata Jean, inainte sa iasa la pensie o sa-i vanda locul unei alte echipe.

esku
31st October 2005, 22:04
ar fi bun un 1X aici ..... :D

ronaldinho
31st October 2005, 22:30
@ paulica iar o dai in degajari? :D Ai mai mancat tu ceva negustos anul trecut inainte de Arges-Rapid si te-ai facut de ras. Tu nu intelegi ca Rapidul NU FACE BLATURI!!! Daca facea blaturi lua campionatul anul trecut, doar fa un calcul :). Poate, daca lui TataJean ii face placere sa le dea meciul, e altceva, dar nu e un meci cumparat dinainte sau la pauza, cum a facut de altfel in acest campionat :D.

Vi3rme_X
1st November 2005, 00:02
1x... hai Gloria!:ok:

Cristi`
1st November 2005, 11:13
Pronostic: 2-3 Ce ziceti merge?....:) A si Sunchase NU sunteti de neoprit... Va oprim noi stai sa vezi.....:evil:

UrsMeier
1st November 2005, 16:21
sper ca bistritenii sa incurce rapidistii

fia
1st November 2005, 16:57
Si eu sper sa-i incurce asa un pic, sa le dea un gol, dar sa ia 4-5.

andrei_cj
1st November 2005, 21:13
Fia nu fi asa de sigur nici un meci nu e jucat inainte sa inceapa!!!

rhadoo
1st November 2005, 23:28
PROBABIL X SAU 2 depinde de scoru cu care sare copos
HAI JIUL!

Paul
1st November 2005, 23:31
Si eu sper sa-i incurce asa un pic, sa le dea un gol, dar sa ia 4-5.

mai bine ai spera sa se joace pe teren meciul , si nu la hotel ... :no:

Mihai
1st November 2005, 23:45
Nu cred ca o sa fie de acord sabau cu asa ceva! Poate fara stirea lui!
Paul voiam sa te intreb de mai mult timp! Exista acolo la voi suporteri care chiar tin cu Gloria? Nu ca tin cu Steaua si cu Gloria... doar cu gloria sa se duca la meci... chiar sa tina. Intelegi tu:P

esku
1st November 2005, 23:53
nici nu trebuie sa stie sabau.... se poate face blat si cu 3-4 jucatori cheie de la gloria..... sper sa nu se intample asa ceva...dar totul e posibil!

Sunchase
2nd November 2005, 10:55
Acum ca Rapidul pare de neoprit :D ! deja incep voci cum blaturi , smecherii etc.
Daca faceam noi blaturi eram de mult lideri , nu incepem noi cu Bistrita.

Istoria nu permite.

esku
2nd November 2005, 11:06
doar "pare" de neoprit .... dar poate fi "incetnit" de o evolutie buna a bistritenilor ... :ok:

Vi3rme_X
2nd November 2005, 16:48
prevad o surpriza aici... 1x :D

Paul
2nd November 2005, 20:47
Nu cred ca o sa fie de acord sabau cu asa ceva! Poate fara stirea lui!
Paul voiam sa te intreb de mai mult timp! Exista acolo la voi suporteri care chiar tin cu Gloria? Nu ca tin cu Steaua si cu Gloria... doar cu gloria sa se duca la meci... chiar sa tina. Intelegi tu:P

NU , nu exista asa ceva !

NU exista nici macar suporteri care sa tina cu Steaua si cu Gloria , sau cu Dinamo si cu Gloria.

Deci sunt cativa tigani (nu e rasism) care "tin " cu Gloria , ca le lasa intrarea libera in "galerie".

Apoi mai e un grup al dinamovistilor si stelistilor , care "tin" cu Gloria doar de dragul de a ramane in A ca sa vina la Bistrita , Steaua sau Dinamo ...

E imposibil sa tii cu Gloria ... atat timp cat azi e curva lui Dinamo , maine a Stelei si poimaine a Rapidului ...

Cra10veanu
2nd November 2005, 20:58
bate gloria, daca au reusit s-o faca cu steaua o vor face si cu Rapidu

Paul
2nd November 2005, 20:59
problema e daca vrea sa bata ...

old lord
3rd November 2005, 08:11
0-2

be@
3rd November 2005, 19:44
NU , nu exista asa ceva !

NU exista nici macar suporteri care sa tina cu Steaua si cu Gloria , sau cu Dinamo si cu Gloria.

Deci sunt cativa tigani (nu e rasism) care "tin " cu Gloria , ca le lasa intrarea libera in "galerie".

Apoi mai e un grup al dinamovistilor si stelistilor , care "tin" cu Gloria doar de dragul de a ramane in A ca sa vina la Bistrita , Steaua sau Dinamo ...

E imposibil sa tii cu Gloria ... atat timp cat azi e curva lui Dinamo , maine a Stelei si poimaine a Rapidului ...
Cum mai nu exista? Ca la Iasi a fost unul. Avea chiar si trei bannere cu Gloria.:D :D

Paul
3rd November 2005, 20:38
mdeah , era fratele lui Negrean ...

iaro
4th November 2005, 04:36
Rapidul are in minte exemplul Stelei si in teren o echipa buna; Gloria acasa schiopateaza. Cred ca va fi un 1-2

Sunchase
4th November 2005, 14:32
Nici cu Sabau in teren nu putem pierde :)

ADelPiero
4th November 2005, 19:31
Gloria draga... daca chiar vrei sa te cred ca esti tare.... vreau 1-0 scor final :evil:

andreiush
4th November 2005, 19:36
Vise Alex, vise... :D
Sper sa nu urmeze un meci slab al Rapidului dupa succesul din Uefa. Asta ar putea fi singura problema pentru jucatorii giulesteni... neconcentrarea. Eu sper insa ca Razvan ii va conecta asa cum trebuie si pentru acest meci :ok:

Cra10veanu
5th November 2005, 00:43
mi-a facut o impresie foarta buna rapidu ieri ( 2-0 Rennes), va bate rapidu la un gol diferenta o sa se resimta oboseala.

andreiush
5th November 2005, 00:46
E buna si victoria la un gol diferenta. Victorie sa fie. Dar eu zic ca va fi la mai multe goluri :ok:

rhadoo
5th November 2005, 01:00
incepe circulatia punctelor in natura!
bate rapidu?!

andrei_cj
5th November 2005, 10:59
Rapidu' e in crestere clar de forma dar nu se stie poate mai produce gloria inca o surpriza in campionat!

be@
5th November 2005, 11:57
mi-a facut o impresie foarta buna rapidu ieri ( 2-0 Rennes), va bate rapidu la un gol diferenta o sa se resimta oboseala.
Ete' ca sunt de acord cu Cra10veanu. Minune ! :D

Paul
5th November 2005, 13:12
incepe circulatia punctelor in natura!
bate rapidu?!

Asa este ... Gloria a jucat la 2 capete ( ca de obicei )

Daca pierdea la Steaua , isi dadea viata pe teren cu Rapidul , si lua banii Stelei .

Asa , va lua "suta" de la Dinu Vama ...

De fapt nu a fi o suta , ci va fi Fl. Moldovan ...

Wait and see :P

Cristy
5th November 2005, 15:44
am spus adevarul admin, cu gloria blat cu shatior blat sa inteleg ca am facut si cu feyenoord rennes si celelalte meciuri din uefa?

logic ar fi sa batem dar cum e RAPIDul nostru ...

mihaigerard
5th November 2005, 16:07
Nu trebuie sa ne gandim prea mult ca sa ghicim scorul final:1-2;nu cred ca a disparut peste noapte prietenia trainica dintre nea Jean si rapid:no:

Clar bate rapidu asta daca se concentreaza maftei si nu mai da pe langa minge...:evil:

Paul
5th November 2005, 16:39
de data asta si daca da pe langa ea , rapidul nu are cum sa se impiedice :(

saphicus
6th November 2005, 01:09
Nush' ce feeling am eu, insa cred ca in acest meci, nu va fi un galop de sanatate al Rapidului pe bulevardul Gloria!!
Mai cred ca existenta lui Nelutu Sabau la carma echipei, pe care-l consder un om extrem de serios, nu va permite reactivarea cooperativei, impotriva careia a fost extrem de dur si vehement cand a fost instalat!
Dar si in conditiile unui meci jucat corect, Rapidul prin valoare, isi permite sa incline balanta in favoarea sa, dar numai sa si POATA!! Ca Steaua in meciul cu bistritenii din Ghencea a vrut, dar ...n-a putut!!
In concluzie, dupa opinia mea, orice varianta e de luat in calcul!!! OK?:ok::ok:

GruppoApparte
6th November 2005, 05:08
bate rapid la limita, cu 1-0 cred cel mai probabil .... se apropie de podium rapidisti asa ca cine zicea ca nau sanse la titlu se insala , si daca ne uitam bine peste clasament si poli e in ascensiune

miril
6th November 2005, 09:35
Bine observat, GruppoApparte!

Ammadeus
6th November 2005, 10:38
sper sa nu fie blat, 2-1 bistritza, progenitura n-are valoare, vicleanu' va aranja un egal in ucraina, meci fara brazilieni si cu multzi romani care frecau banca altfel...

fia
6th November 2005, 11:11
Da ma nu are valoare, d-aia a batut pe Feyonoord si pe Rennes.
Dar lasa tu ramai cu frustrarile tale, si noi cu bucuriile noastre.

Ammadeus
6th November 2005, 11:16
2 echipe neinteresate de uefa, plus farul, unde jucatorii se chinuiau sa-l dea afara pe grigorash; rapid n-are valoare de locurile 1-3, mai mult poate 4-6;

fia
6th November 2005, 11:17
Bine ma, cum zici! Tu sa fii fericit.
Nu avem nevoie de aprobarea celorlati pentru a realiza ca jucam bine.

BornWild
6th November 2005, 14:15
1-0 pt Rapid....;previzibil

Cristy
6th November 2005, 14:30
lasati-l pe ammadeus daca va uitati la postarile lui numai critici mai ales la adresa Rapidului mdea ..

1 0 penalty clar :D

fia
6th November 2005, 14:43
ce dracu le-o place rapidistilor sa se lasa asa de dominati. Odata si o data o sa ne-o luam, oricat de buna e apararera noastra.

AxinTe
6th November 2005, 15:06
1-1 (Sarmasan '75 / Ilyes '40 PEN)

miril
6th November 2005, 15:09
Daca scorul ramane pana la final, parca-l vad pe un fost antrenor la o echipa de...vest ca...

be@
6th November 2005, 15:12
Mda....unde-i Paulica care zicea c-o sa fie blat? :D

miril
6th November 2005, 15:16
Paul, pune de blat in...alta parte. Rapidistii au jucat prea defensiv, din descriere, si acum platesc. Dar sa nu anticipam.

ADelPiero
6th November 2005, 15:18
haide rapiduuuuuuuuuu .......... haide rapiduuuuuuuuuuu :D

rapidul are aparare :D s`a vazut :P

be@
6th November 2005, 15:19
Incredibil !!!!

BornWild
6th November 2005, 15:20
gata......il da afara pe Lucescu.parerea mea........2-1 pt Bistrita

ADelPiero
6th November 2005, 15:20
gooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllll PADURETU !!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))

miril
6th November 2005, 15:21
Oli, bine ai venit in... Stiu, dar nu vreau sa spun!

poliis
6th November 2005, 15:22
incet incet vad ca bistrita se ridica...nu a mai pierdut de mult

(sa speram ca e ceva de moment :D )

BornWild
6th November 2005, 15:22
nu vine oli la Rapid.............nu accepta ala idioteniile lu' Copos

AxinTe
6th November 2005, 15:22
Pacurar ma .. nu Paduretu :))

be@
6th November 2005, 15:23
Bistrita a jucat foarte bine si la Iasi. Se pare ca munca lui Sabau incepe sa dea roade.

ADelPiero
6th November 2005, 15:23
Final De Meciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ................ Aleeeeeee Gloria Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............. :D:D:D:D

be@
6th November 2005, 15:24
E ceva sa bati in ghencea si pe Rapid.Bravo, Nelutu ! /hello

Cristy
6th November 2005, 15:25
Felicitari gloriei , pentru meciurile cu steaua si cu Rapid insa rusine cu dinamo nu ati jucat asa .....
rusine pentru cei care au sarit ca a fost blat.
am luat bataie dupa un meci foarte greu joi fiind obositi gloria a profitat plus ca am jucat 30 40 de min cu 2 accidentati dani coman si maldarasanu ... :(

de arbitru nu am ce sa zic dupa ce a acordat un penalty corect in repriza a 2 a a stricat toata repriza a 2 a care a tocat-o la fiecare faza danda fault si galben ca in final sa dea 2 rosii mdea ..... si nu o sa uit faza cu vasilache abia intrase saracu a facut un fault usor si i-a dat galben rusine ..

inca o data felicitari gloriei doar pt. meciurile cu steaua si Rapid cu dinamo se stie ce a fost ...

sry pentru greseli da nu pot sa uit cum au jucat cu dinamo si cum a jucat cu steaua si cu noi azi , iar corpodean acelasi mda ...

AxinTe
6th November 2005, 15:25
a jucat bine si cu Dinamo .. au avut bara in minutul 92!!

umoristu
6th November 2005, 15:25
bravo gloria

miril
6th November 2005, 15:26
BornWild, asa cred si eu, dar caile Domnului...

AxinTe
6th November 2005, 15:28
Cry.. nu stiti sa pierdeti!
de curiozitate ai vazut meciul Gloria - Dinamo ? ai vazut cum Gloria ne-a dominat tot meciul? ai vazut cum au avut 2 bari din care ne puteau bate lejer ?

ADelPiero
6th November 2005, 15:30
Sunt curios ce va spune acum domnul George Copos.....

Cry, ma bucur pentru sinceritatea ta...

Cristy
6th November 2005, 15:30
am vazut meciul tocmai daia zic.
felicitari pentru meciu de azi desi prima repriza au avut autocaru in poarta si felicitari pt meciu cu steaua cu dinamo RUSINE !

BornWild
6th November 2005, 15:43
Eu incep sa cred ca Sabau are valoare!!

ADelPiero
6th November 2005, 16:01
eh... valoarea se vede in mai multe meciuri ... nu poti sa ii faci o caracterizare dupa 2-3 ....

t.b.
6th November 2005, 16:06
Mda, victorie a unei echipe care a avut in teren 4 fosti jucatori de-ai nostri unul a si inscris, plus un antrenor principal si un secund :(
Ce sa zic, gol frumos al fostului capitan al lui "U" :headbang:

sun
6th November 2005, 16:37
Cum a reusit Rapidu sa piarda ? Ce nasol , puteau si ei sa se apropie de Steaua . :P

Bravo Bistrita , meriti dubla victorie cu granzii . :yeah:

Cristy
6th November 2005, 16:38
cum a reusit sa piarda ? jucand corect si facand-o foarte bine in uefa nu ca altii .....

codrind
6th November 2005, 16:57
Acum că gloria a scăpat de griji, iar lui "tata jean" încă îi răsună în urechi : "Glasul roţilor de tren, e o....." 2 e cel mai indicat pronostic. :evil:
Deci 2! :ok:

MEA CULPA!
Sau poate tata Jean e AFON! :evil: sau senil !!!??? şi uită repede-repede!!
Oricum felicitări bistriţei!
Mari băftoşi! Al II-lea meci consecutiv acasă câştigat în ultimul minut!

Ammadeus
6th November 2005, 19:07
sper sa nu fie blat, 2-1 bistritza, progenitura n-are valoare, vicleanu' va aranja un egal in ucraina, meci fara brazilieni si cu multzi romani care frecau banca altfel...


o parere, ceva?

Cristy
6th November 2005, 19:08
parere, da sper sa fie blat in ucraina sa luam un punct sa ne calificam , campionatu de amicale e luat de altcineva .

Ammadeus
6th November 2005, 19:10
sa fie clar, rapid imi este cea mai simpatica formatie din restul transilvaniei, dar detest nepotismele si umflatul in pene, miorlaiala continua a unui antrenor fiu de partener de afaceri a patronului echipei; adevarul este ca in situatzia actuala rapid nu are sanse la campionat nici daca in prezent ar avea 15 puncte mai mult in clasament...

esku
6th November 2005, 19:43
inca o surpriza....bv sabau & co.!!!


p.s.: tot in ultimele minute cry.... :happy

Cristy
6th November 2005, 19:47
:D:D cum a fost si cu voi , ce sa-i faci cand dai totul pentru cupa uefa esti obosit in ultima parte a urmatorului meci :) :D

Sunchase
6th November 2005, 19:52
Gloria a meritat victoria , felicitari ! :P

Asta e Rapiduletul nostru ;)



Edit : Paul abereaza ca de obicei :P E obisnuit inca cu tancurile ;)

andreiush
6th November 2005, 20:44
ce sa-i faci cand dai totul pentru cupa uefa esti obosit in ultima parte a urmatorului meci :) :D
Nu cred ca e vorba neaparat de oboseala, cat mai ales de concentrare, de pregatirea mentala a meciului, de felul cum privesti adversarul...

andrei_cj
6th November 2005, 21:00
Felicitari echipei Bistrita....v-am spus ca nu exclusa o surpriza!

P.S. Etapa urmatoarea intalnim fratele mai mare...si speram sa reusim sa il invingem!!! FORZA CFR!

Cristy
6th November 2005, 21:05
da probabil, oricum mai erau 30 de min si o singura schimbare moment in care s-au accidentat coman si maldarasanu ... a contat si asta insa n-am inteles 2 accidentati si el l-a schimbat pe ilyes cu burdujan , putea sa-l scoata pe maldarasanu ....