PDA

View Full Version : Sferturile Cupei Davis



Fata_1985
1st April 2007, 22:33
Intre 6 - 8 aprilie au loc sferturile Cupei Davis.

RUSIA v FRANTA :(
Loc de desfasurare: Moscova, Rusia (clay – indoors)

RUSIA
Igor Andreev
Nikolay Davydenko
Marat Safin
Mikhail Youzhny
Capitan nejucator: Shamil Tarpischev

FRANTA :(
Arnaud Clement
Richard Gasquet
Michael Llodra
Paul-Henri Mathieu
Capitan nejucator: Guy Forget

BELGIA v GERMANIA
Loc de desfasurare: Ostend, Belgia (clay-indoors)

BELGIA
Dick Norman
Christophe Rochus
Olivier Rochus
Kristof Vliegen
Capitan nejucator: Julian Hoferlin

GERMANIA
Tommy Haas
Michael Kohlmann
Florian Mayer
Alexander Waske
Capitan nejucator: Patrik Kuhnen

SUA v SPANIA
Loc de desfasurare: Winston-Salem, NC, SUA (hard – indoors)

SUA
Andy Roddick
James Blake
Mike Bryan
Bob Bryan
Capitan nejucator: Patrick Mc Enroe

SPANIA
David Ferrer
Feliciano Lopez
Tommy Robredo
Fernando Verdasco
Capitan nejucator: Emilio Sanchez

SUEDIA v ARGENTINA
Loc de desfasurare: Gothenburg, Suedia (carpet – indoors)

SUEDIA
Jonas Bjorkman
Thomas Johansson
Robert Linstedt
Robin Soderling
Capitan nejucator: Mats Wilander

ARGENTINA
Guillermo Canas
Juan Martin Del Potro
David Nalbandian
Sebastian Prieto
Capitan nejucator: Alberto Mancini

Ady
1st April 2007, 22:58
pe noi ne intereseaza mai mult meciurile din grupe in urma carora se vor stabili posibilii adversari din toamna ...

Val
1st April 2007, 23:20
La cum se prezinta jucatorii nostri, la toamna tre sa ne vina niste adversari tare slabi.

iuli
1st April 2007, 23:53
Eu nu inteleg de ce Rusia a ales zgura ca suprafata pentru meicul cu Franta. Ii avantaja mai mult o suprafata mai rapida, parerea mea.

La Belgia-Germania, sa il vedem pe Tommy cum joaca pe zgura....dak castiga ambele meciuri, se califica mai departe. La dublu castiga nemtii

SUA e deja calificata

Suedia-Argentina va fi foarte interesant, nu stiu ce sa zic. Cred doar ca Soderling va castiga ambele meciuri :)

Ady
1st April 2007, 23:59
pe rusi ii avantajeaza zgura, problema e ca si pe francezi ... :P

iuli
2nd April 2007, 00:03
nu ii avantajeaza mai mult sa zicem indoor-hard? cu un Youzhny si Safin, ar trebui sa castige macar 3 meciuri

Fata_1985
2nd April 2007, 00:05
Rusia cred ca a ales zgura ca suprafata pentru meciul cu Franta pentru ca Igor Andreev a fost ultimul jucator care l-a batut pe Rafael Nadal pe zgura (la Valencia in 2005).

Val
2nd April 2007, 00:05
Ba da, pe rusi ii avantajeaza mai mult zgura. cel mai bun jucator francez pe zgura ar fi Mathieu.

Ady
2nd April 2007, 00:07
nu ii avantajeaza mai mult sa zicem indoor-hard? cu un Youzhny si Safin, ar trebui sa castige macar 3 meciuri

adu-ti aminte ce ne-au facut noua pe indoor carpeta ... diferentele dintre jucatorii ambelor echipe sunt mai mici pe zgura , pe carpeta cred ca bateau francezii la ei ca la fasole ...

Val
2nd April 2007, 00:08
Nadal are vreo problema medicala sau face si el ca Federer si ignora echipa de Cupa Davis?

iuli
2nd April 2007, 00:38
hai ma, nici gasquet nici grosjean nu sunt mai buni ca safin sau youzhny....pe carpeta spun; pe ai nostri cine nu ii batea?

Nadal are o problema la picior

Ady
2nd April 2007, 00:52
safin e un punct slab pentru echipa acum, nu unul forte... ai mai auzit ceva de el in ultima vreme? si youzhny are zile si zile ... davidenko este un jucator pe care te poti baza sa joace mai mult timp la fel ...

Val
2nd April 2007, 01:02
Cu Safin nu se stie nicioadata. Asa a fost si in decembrie cand au castigat Salatiera. Pe clasamente era cel mai slab rus din echipa, dar a fost cel mai bun om al rusilor.

ciprian_medias
2nd April 2007, 14:47
nadal de ce nu joaca pentru spania?

Ady
2nd April 2007, 14:50
Nadal are o problema la picior

era cateva post-uri mai sus:headbang:

Cipri
2nd April 2007, 16:20
GO GO Rusia :D

dextercioby
2nd April 2007, 16:26
Probabil ca Rafa are ceva la picior, dar e cert ca nu putea juca in Cupa Davis saptamina asta, nici daca era 100% fit.

Si el si Federer sint in postura de-a-si conserva energiile pentru obositorul sezon de zgura ce urmeaza...

Ady
7th April 2007, 18:23
cam mari diferentele dintre echipe, pentru runda in care se joaca ...

Cipri
8th April 2007, 19:42
Mda ... Grosjean a castigat cu Andreev in 5 seturi :O:O:O nu prea ma asteptam sa il tina iarasi atat de mult conditia fizica .... !!!

Ady
9th April 2007, 17:07
dupa ce a castigat in cupa davis rusedski si-a anuntat retragerea.

are 33 de ani, si se retrage dupa o cariera cu 15 turnee castigate si o finala de grand slam ...

praf_de_stele
1st May 2007, 17:19
hai USA!
eu tineam si cu Franta, dar a pierdut...