PDA

View Full Version : Etapa 12: Poli Timisoara - Farul



Pages : [1] 2

andreiush
31st October 2005, 00:26
Sambata, 05 noiembrie 2005: Poli Timisoara - Farul, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

codrind
31st October 2005, 01:08
Dacă Farul vrea să mai spună ceva în acest campionat, cred că acum e momentul!
Se întâlnesc 2 echipe care au pretenţia, fiecare în parte, de a fi Campiona provinciei. Farul, puţin, fiind îndreptăţită să poarte acest nume.
Acum e care-pe-care!
Un X e mulţumitor ambelor echipe!

realivanhoe
31st October 2005, 01:28
Unu solist, Poli bate sigur eventual ceva probleme cu arbitrajul ar putea duce la egal...Poli e pe drumul bun

Rossi
31st October 2005, 01:37
Poli e favorita ... pronostic 1 .... Farul e in cadere libera deci nu are nici o sansa

leku
31st October 2005, 02:09
Un X e mulţumitor ambelor echipe!

Daca se juca la Constanta poate era multumitor un X pt. POLI (desi nu prea) dar asa, in nici un caz! Trebuie victorie neaparat! Si o sa fie asa!

deep purple
31st October 2005, 02:39
Un X e mulţumitor ambelor echipe!

Poate pe tine te-ar multumi un X. Dar e bine cand iesenii ne dau pronosticuri ciudate, ca ne cam iasa bine.
Be@o, hai cu pronosticu! Cate ne da Faru'? :evil:

Angelina Jolie
31st October 2005, 03:42
Da 1 si ia 2.
HAIDA POLI!

incanada2005
31st October 2005, 03:59
3-0 pentru Poli

Ammadeus
31st October 2005, 04:23
3-0, 4-0 sau asa ceva, hajde poli, lupta tzeferu', singurele echipe capabile si nealiniate ale restului tzarii! daca ele nu se vor impune la virf, nimeni altcineva n-o va face!

ultrasblueshark
31st October 2005, 09:05
La felul cum joaca, Farul n-are nici o sansa... nu ca Timisoara ar fi intr-o forma mai buna , dar apararea Farului nu mai e aceeasi... de fapt, toata echipa se intrece in gafe, mai ales gaina, pardon!, curca aia din poarta
Am si doua variante de rezultat final:)
1. Fara Curcanu' in poarta: 1-0 pt Poli
2. Cu Curcanu' intre buturi: 4-0

UrsMeier
31st October 2005, 09:38
meci greu pt. ambele formatii.Farul trebuie sa mai recupereze din punctele pierdute acasa.Nici Poli AEK nu joaca grozav..................cel mai probabil va fi x

six
31st October 2005, 10:20
La felul cum joaca, Farul n-are nici o sansa... nu ca Timisoara ar fi intr-o forma mai buna , dar apararea Farului nu mai e aceeasi... de fapt, toata echipa se intrece in gafe, mai ales gaina, pardon!, curca aia din poarta
Am si doua variante de rezultat final:)
1. Fara Curcanu' in poarta: 1-0 pt Poli
2. Cu Curcanu' intre buturi: 4-0
Sper sa ai gura aurita rechinule:yeah: ...eu personal prefer varianta 2:bere:

ce_bine_e
31st October 2005, 10:39
happy Helloween:drak:

unik
31st October 2005, 11:30
bate poli 2-0 ... mai ales ca am ocazia sa fiu si io pe stadion! ... FORZZA POLI

Rechinul Ucigas
31st October 2005, 12:33
egal chinuit sau producem surpriza adica vom invinge

be@
31st October 2005, 12:40
A doua varianta. Adica produceti surpriza si invingeti.

walt.mann
31st October 2005, 14:13
Bate Farul. Poli are probleme, cea mai mare fiind Oli.

deep purple
31st October 2005, 14:32
A doua varianta. Adica produceti surpriza si invingeti.

Multumim be@, ne-ai puratat noroc cu toate pronosticuriile astea anti-poli. :ok:

be@
31st October 2005, 14:42
Bun, hai sa incerc si altfel, poate imi iese. Sa zic ca bateti. Poate poate... :D

Vand vise
31st October 2005, 14:44
euro-poli :happy :happy - farul 0-2
2 solist :D

realivanhoe
31st October 2005, 15:38
Pt cei ce zic ca bate Farul tin sa le reamintesc ca Poli sezonul asta a primit doar un gol pe Dan Paltinisan si ala a fost din penalty...iar de la venirea lui Olaroiu daca nu ma insel este neinfranta pe teren propriu...Poli este in crestere de forma iar Farul in cadere de forma, atunci de unde o scoateti ca Farul va bate? Statistic nu va bate ca cifrele sunt de partea lui Poli iar Poli e in forma mai buna decat Farul, e adevarat pe alta parte ca mingea e rotunda si orice se poate intampla, eu zic ca Poli va da 2 goluri pe acolo si nu va incasa gol decat din faza fixa in nici un caz din actiune...Oricum valoric ca si jucatori si antrenor Poli este mult peste Farul


Hai Poli

Carlos Gambino
31st October 2005, 15:48
Daca asa "vrea" muschii lor, sa bata Farul, n-ai ce sa le faci...mai ales ca-i vorba de doi stelisti si o polistieseancanationalista. :drak:
Eu le respect parerea, dar ii avertizez sa aibe grija sa nu-si muste limba dupa ce se va termina meciul...:drak:

andrei_cj
31st October 2005, 16:05
Forza Poli in meciul cu Farul si felicitari pt victoria de la National!

ViolaBoy
31st October 2005, 16:42
meci greu pt. ambele formatii.Farul trebuie sa mai recupereze din punctele pierdute acasa.Nici Poli AEK nu joaca grozav..................cel mai probabil va fi x


vom invinge si pe constanteni. tu veziti de dinamo militia pitesti.


pronostic 2-1 pt POLI TIMISOARA

Paul
31st October 2005, 17:23
meci de X !

me
31st October 2005, 18:21
victorie timisoreana, Moldo o sa inscrie din nou,
poli are doar 3 egaluri acasa de cand a venit olaroiu, in rest numai vctorii iar din astea 3 egaluri cel cu sportul putea sa fie victorie daca arbitrul acorda penalty si chiar si la meciu` cu steaua se putea intampla acelasi lucru..indiferent ca va place sau nu, daca Poli nu e inca o echipa redutabila in campionat, macar pe teren propriu trebuie sa recunoasteti ca e greu sa se scoata puncte la timisoara..e drept si ca fiecare meci are istoria lui dar parerea mea e ca poli pleaca favoita in meciul asta..

tchibos
31st October 2005, 18:51
eu zic sa nu ne mai prezentam decat sa ne prezentam jalnic cum s-a intamplat in ultimele meciuri... daca o sa scoatem un x ar trebui sa il sarbatorim ca pe o victorie. Daca vom bate va fi numai meritul lu' Poli

FcPoliFan
31st October 2005, 19:14
Bate Poli :)

esku
31st October 2005, 22:01
cel mai bun pt. noi ar fi un X ..... si cred ca X se termina :D

UrsMeier
31st October 2005, 22:52
ViolaBoy .......mai bine ai sustine pe adevarata Poli din div.C.......................tu ce visezi noaptea scrii aici?

Carlos Gambino
31st October 2005, 23:04
Mai bine ai sustine tu tavanul ca sa nu-ti pice-n cap...

POLI-Farul 2-0.

UrsMeier
31st October 2005, 23:17
Se baga nea' Ion ca-i si el om..........Carlos Gambino...te-am bagat eu in seama?

Carlos Gambino
31st October 2005, 23:25
Nu-i nevoie ! Te bag eu in...seama de cate ori vrei.

POLI-Farul 2-0.

UrsMeier
31st October 2005, 23:29
Nu am nevoie sa ma bage ORICINE in seama. Adevarul doare.....nu?
Istoria VIOLA suntem NOI !!!......nu uita asta

Carlos Gambino
31st October 2005, 23:37
Adevarul doare.....nu?

Care adevar ? Ca nu va mai numiti "Arges" ? Cum era denumirea aia fantoma ? SC Fotbal Club 2005 SA sau ceva de genul asta parca...
Btw, tie nu ti se pare ca esti cam out of picture pe topicul asta ?...

POLI-Farul 2-0.

Vi3rme_X
31st October 2005, 23:43
ba mai terminati`va ma polistilor cu dinamo militie, cu toate chestile astea...ati dat si voi de bani si acu va credeti mare echipa?...arges a fost si e mult peste Poli Timisoara...va ofticati asta e problema voastra...va credeam si eu baieti mai cu cap dar sunteti la fel ca toti ceilalti...va credeti mari accidentali cu mentalitate...vai de capu vostru...sunteti penibili
in privinta meciului, cred ca puteti trece de Farul dar poate va iesi un egal...

UrsMeier
31st October 2005, 23:44
cand am zis de adevar ma refer ca adevarata poli nu e in div A.........cand ma gandesc la istoria voastra imi amintesc doar de cateva echipe: Fulgerul Bragadiru,Rocar,Poli AEK.........cu asta va mindriti voi?

Carlos Gambino
1st November 2005, 00:05
...
Cine a zis ceva de Dinamo militie ? Eu am vorbit doar de denumirea actuala a clubului. "Hai pa" !
Repet, daca v-ati dat pronosticul pt acest meci eu zic sa va vedeti de drum si sa-i lasati pe cei implicati direct sa discute despre subiect...

deep purple
1st November 2005, 01:23
Ursulet, de cand pana cand sunteti voi istoria Viola etc? Ai auzit de o echipa alb violeta care a cucerit primele 6 titluri ale Romaniei Mari? Hai ca-ti dau un indiciu. In Pitesti nu era inventat fanionul, iar vezica porcului se folosea la altceva.
Megeti mai baieti pe alte forumuri. Faceti-va un forum personal si jigniti pe cine vreti. Aici se discuta despre Poli - Farul, nu Dinamo Pitesti fosta Dinamo 2.

Rechinul Ucigas
1st November 2005, 01:39
bai violatorii ce aveti mah ?
ma multumeste doar victoria , acum pt noi si un egal e naspa . oricum nu sh daca mai avem sperante pt locul 3 :(( baietii s-au lasat la mana lor au vazut ca mai sus de 3 nu se poate si s-a dus mentalitatea de invingatori din sez trecut .

Vi3rme_X
1st November 2005, 01:59
Ursulet, de cand pana cand sunteti voi istoria Viola etc? Ai auzit de o echipa alb violeta care a cucerit primele 6 titluri ale Romaniei Mari? Hai ca-ti dau un indiciu. In Pitesti nu era inventat fanionul, iar vezica porcului se folosea la altceva.
Megeti mai baieti pe alte forumuri. Faceti-va un forum personal si jigniti pe cine vreti. Aici se discuta despre Poli - Farul, nu Dinamo Pitesti fosta Dinamo 2.
bai tata...tu vorbesti de Chinezul,nu?ei bine acea echipa NU MAI EXISTA deci nu mai are nici o valoare...e doar o amintire suflata de vant...in schimb FC Arges a scris istorie alb-violeta si a supravietuit...in plus noi am scos fotbalisti de marca pe care nici nu are rost sa`i mai amintesc...eu nu postam aici dar am vazut ca tot sustineti k suntem dinamo 2 , dinamo militia...ei bine, care pe care a jignit?eu nu tin minte sa fi jignit pe nimeni:rosu:
Poli Timisoara - Farul 1-1

UrsMeier
1st November 2005, 07:12
In Romania FC Arges reprezinta Istoria Viola prin istoria pe care a avut-o (cea mai tare echipa care reprezinta aceste culori).......asa ca nu va mai dati voi mari si tari.......noi am fost aceasi echipa chiar daca am avut diferite nume........nu ca voi, ati fuzionat cu atatea echipe ca sa aibe si orasul echipa in div.A......ca altfel nu ati fi reusit
ISTORIA VILOA SUNTEM NOI !!!

Benny
1st November 2005, 09:49
In Romania FC Arges reprezinta Istoria Viola prin istoria pe care a avut-o (cea mai tare echipa care reprezinta aceste culori!
In sfarsit unul, care graieste adevarul. Ce importa ca Chinezul a castigat de 6 ori campionatul!! Aia era inainte de razboi! Important este dupa, adica perioada comunista si dupa 1989! In aceasta perioada Argesul putea castiga de 10 ori campionatul, nu de 6 ori, daca nu era dezavantajata in nenumarate randuri de catre arbitrii! Asta istorie, nu Chinezul sau Poli!

In plus Argesul a dat pe cel mai mare jucator al Romaniei, pe Dobrin! Si cei mai infocati suporteri! Daca Netoiu s-ar decide sa mute echipa la Bucuresti sau Urziceni, infocatii suporteri pitesteni ar fi prezenti meci de meci pe teren propriu in numar de cel putin 5.000. Si nu s-ar inchina la prima echipa straina care fuzioneaza cu o echipa pitesteana din C (Rusine timisoreni!) Sunt argumente suficiente pentru a declara ca FC Arges este SINGURA echipa viola, care a scris istorie in Romania.

Atentie timisoreni: Chinezul NU MAI EXISTA. Cand se vorbeste despre istorie se vorbeste insa doar de echipe, care exista! Vezi Istoria Romanilor. Nu ii zice istoria dacilor, nu? Termenul de istorie nu se refera la persoane sau entitati, care nu mai exista! Se refera doar la ceea ce exista si in prezent. A cui e vina, ca Chinezul nu a supravietuit? A timisorenilor, fiindca nu au sustinut echipa. Dar FC Arges a supravietuit prin dragostea suporterilor pitesteni si nu numai!

Si sa nu uitam: Orasul Lalelelor este cel mai frumos din Romania!

Carlos Gambino
1st November 2005, 10:12
tu vorbesti de Chinezul,nu?ei bine acea echipa NU MAI EXISTA deci nu mai are nici o valoare...
Pai cum draq sa nu supravietuiti inca, daca ati fost infiintati doar prin '53..."marea istorie viola" a inceput cu denumirea de dinamo.
Pe vremea cand Chinezul castiga 6 campionate consecutiv, la Pitesti nici nu se stia de existenta acestui sport...viola.

POLI-Farul 2-0.

rradur
1st November 2005, 10:14
Pentru Benny,

Dupa felul cum gandesti, coroborat cu ultimele declaratii ale lui Becali, nici Steaua nu va mai exista !
Faptul ca niste indivizi, ca sa eludeze legile tarii, muta si schimba denumirile echipelor pe unde vor ei nu pot schimba istoria tarii.
Poate esti prea tanar ca sa fi vazut ce au facut comunistii in fotbal. Au desfintat unele echipe (gen Chinezul Ripensia, etc) si s-a infiintat dinamoviada, in tot blocul sovietic !
In schimb, cand te referi la cel mai bun jucator al Romaniei, faci referire la istorie ! Hotaraste-te odata, pastram istoria sau nu ?
Un singur adevar exista la Pitesti. In ultimii ani ati dat jucatori buni (drogati sau nu !) dar n-ati stiut sa-i pastrati.


Sper ca Poli sa castige cu Farul

six
1st November 2005, 10:17
In Romania FC Arges reprezinta Istoria Viola prin istoria pe care a avut-o (cea mai tare echipa care reprezinta aceste culori).......asa ca nu va mai dati voi mari si tari.......noi am fost aceasi echipa chiar daca am avut diferite nume........nu ca voi, ati fuzionat cu atatea echipe ca sa aibe si orasul echipa in div.A......ca altfel nu ati fi reusit
ISTORIA VILOA SUNTEM NOI !!!
Cred ca dupa uta(hahaha?)dinamu:degete: arges:ciocan: este pe trei...:yeah:

Carlos Gambino
1st November 2005, 10:25
Pentru Benny,

@rradur
Benny e polist de-al nostru. Ce-a scris e doar o mica ironie la adresa pitestenilor.:D

rradur
1st November 2005, 11:16
Vroiam sa-i raspund lui Vi3rme dar i-am incurcat !

Cristi`
1st November 2005, 11:21
Stima si respect pt galeria Polista, dar faru e cea mai buna echipa din provincie alaturi de Argesu... deci pronosticu este un x2

Benny
1st November 2005, 12:08
dar faru e cea mai buna echipa din provincie
Si cum cei mai buni castiga intotdeauna, presupun ca Sabau va lua campionatul. Cinste lui! Si cand ma gandesc ca eu ma certam cu Vladut cine va lua campionatul, eu ziceam Farul, el Dinamo ... . Ne-am inselat amandoi.

UrsMeier
1st November 2005, 12:45
Nu are rost sa mai discutam despre asta....se pare ca v-a batut prea mult "soarele" div.A in cap.Nu aveti cum sa intelegeti voi lucrurile asa cum sunt ele ca sunteti total pe dinafara.Nu se compara istoria noastra cu a voastra.Sper ca dupa campionatul asta sa reveniti cu picioarele pe pamant.

Carlos Gambino
1st November 2005, 13:17
Nu se compara istoria noastra cu a voastra.
Aici ai mare dreptate ! Nu poti sa compari istoria fotbalistica a acestor doua orase...e o distanta ca de la cer la pamant intre ele.
Timisoara-10 titluri de campioana a Romaniei si 4 Cupe ale Romaniei.
Pitesti-2 titluri de campioana a Romaniei.
Acum fa diferenta...

POLI-Farul 2-0.

be@
1st November 2005, 13:22
Carlosito, aici se vorbeste de performanta celor doua cluburi, nu de orase. Adica palmaresul vostru, de 3 ani, contra a lor. :drak:

Carlos Gambino
1st November 2005, 13:25
Be@, aici se vorbeste despre meciul Poli-Farul, in cazul in care nu ai observat.:drak: Dar pe tine te inteleg ca esti nervoasa...doar ti-am "executat" ambele(!!!) echipe.:drak:

be@
1st November 2005, 13:29
Lasa, ca mai exista si returul, pe teren propriu. :evil:

UrsMeier
1st November 2005, 13:30
be@ are dreptate.......deocamdata Poli Aek nu are nici macar un titlu.........sau macar aduceti si voi pe Real Madrid la Timisoara intr-un meci oficiat daca va credeti asa buni.Eu vorbesc de Poli Aek Timisoara,nu de adevarata Poli Timisoara........e mare diferenta intre cele doua

Carlos Gambino
1st November 2005, 13:30
Lasa, ca mai exista si returul, pe teren propriu.

Mda, asa spui an de an...:drak:

POLI-Farul 2-0.

PS
Ursule, intereseaza-te care-i denumirea oficiala a lui Poli si dupa aia mai discutam. Uite eu va respect si promit ca nu va voi mai jigni cu denumirea "Arges". Chiar daca-i mai complicat, ma voi chinui sa va scriu denumirea exacta: SC Fotbal Club 2005 SA.

UrsMeier
1st November 2005, 13:41
De cate ori vrei sa iti repet ca noi nu am fozionat cu nici o echipa ca sa avem fotbal de div.A in oras. Atat de greu e de inteles?In plus voi "furati" jucatorii altor echipe ca altfel nu ati putea face fata ........pe cand noi suntem cea mai buna pepiniera din tara.......producem jucatori pe fiecare an. Baga la cap asta(Daca ai!!)

Carlos Gambino
1st November 2005, 13:59
In plus voi "furati" jucatorii altor echipe ca altfel nu ati putea face fata ........
Ok, te-am inteles...esti mic si nu stii nimic. Mergi si culca-te pana nu ti se ridica tensiunea si lesini cu cana de lapte in fata...
Btw, iti reamintesc(pt a nu stiu cata oara) ca esti offtopic. Asteapta si tu pana anul viitor si vom relua discutia de unde am lasat-o...

POLI-Farul 2-0

UrsMeier
1st November 2005, 14:04
Daca taceai filozof ramaneai.........ESTI PENIBIL !!!
ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI !!!

Carlos Gambino
1st November 2005, 14:16
ESTI PENIBIL !!!

Ok, acum te simti mai bine ? Te-ai mai linistit putin ? Vezi sa nu uiti de pastilute sa le iei din 6 in 6 ore...

Bega
1st November 2005, 14:21
bai tata...tu vorbesti de Chinezul,nu?ei bine acea echipa NU MAI EXISTA deci nu mai are nici o valoare...e doar o amintire suflata de vant...in schimb FC Arges a scris istorie alb-violeta si a supravietuit...in plus noi am scos fotbalisti de marca pe care nici nu are rost sa`i mai amintesc...eu nu postam aici dar am vazut ca tot sustineti k suntem dinamo 2 , dinamo militia...ei bine, care pe care a jignit?eu nu tin minte sa fi jignit pe nimeni:rosu:
Poli Timisoara - Farul 1-1

Omule bun, poti sa-mi spui de ce "adevarata" Poli este in Divizia C? Daca mergem pe firul argumentatie tale, "adevarata" Poli ori nu mai exista, ori este cea urmarita de 10-30.000 de spectatori, joaca pe D. Paltinisanu si are in conducere reprezentanti ai Universitatii Politehnica. Asta ar putea fi echipa care joaca acuma in A, pentru ca in C nu joaca adevarata Poli, din simplul motiv ca echipa lui Zambon este o combinatie juridica cu Dacia Pitesti sau cum s-a numit echipa a doua a Argesului cu care a fuzionat Zambon. Deci tot nu este acea Poli 100% de care vorbesti tu cu atita "nostalgie".

UrsMeier
1st November 2005, 14:39
nu a fuzionat cu dacia pitesti............dacia a oferit locul in B(gratis) lui Poli pt. ca retrogradase in C

cuzmy
1st November 2005, 15:15
Avand in vedere faptul ca Poli a inceput sa jaoce ceva mai bine, faptul ca joaca acasa unde este neinvinsa anul acesta si ca marinarii mai schiopateaza, zic un 2-0 pentru gazde!

don_denver
1st November 2005, 15:26
merg pe mana unui egal......dar..vom vedea...

deep purple
1st November 2005, 16:06
De cate ori vrei sa iti repet ca noi nu am fozionat cu nici o echipa ca sa avem fotbal de div.A in oras. Atat de greu e de inteles?


Deci Dinamo 2 a fost infiintzata in Pitesti pe scheletul vechii echipe FC Arges infiintzata in 1898? :D
Tu nu-ti cunosti propria istorie si te apuci sa vorbesti. Hai du-te, ca faci de kko si pe suporterii pitesteni de bun simt.
Daca ai ceva de spus despre Poli - Farul, fa-o scurt si scuteste-ne.

UrsMeier
1st November 2005, 16:35
2 solist...................victorie Farul........le scoate timisorenilor vedetismele din cap

Mister KO
1st November 2005, 19:02
Daca se juca la Constanta poate era multumitor un X pt. POLI (desi nu prea) dar asa, in nici un caz! Trebuie victorie neaparat! Si o sa fie asa!
poate uiti de 4-0 de anul trecut de la constanta .
tinand cont ca hibridul este o echipa mediocra pentru mine si de pasa proasta prin care trece Farul cred ca va fi un X ( 2-2) sa fiu mai exact!

deep purple
1st November 2005, 19:49
Daca tu ai 32 de ani, permite-mi sa ma consider Nea Tomescu.
Cati din echipa care a incasat 4 goluri la Constanta mai joaca azi la Poli?
Atunci pun si eu altfel problema ca vad ca e voie sa te iei de istorie chiar daca jucatorii sunt altii. In '96 Poli a batut cu 4-1 la Constanta. De asta ce zici?
In 94 Poli a batut in semifinala cupei pe Farul si la Constanta si la Timisoara.
Continuam?
P.S. Meciul se joaca saptamana asta.

andrei_cj
1st November 2005, 20:50
Cam X la acest meci totusi.... 1 sau X nicicum 2....meci interesant!

Bega
1st November 2005, 21:59
be@ are dreptate.......deocamdata Poli Aek nu are nici macar un titlu.........sau macar aduceti si voi pe Real Madrid la Timisoara intr-un meci oficiat daca va credeti asa buni.Eu vorbesc de Poli Aek Timisoara,nu de adevarata Poli Timisoara........e mare diferenta intre cele doua

Ai dreptate, e mare diferenta intre cele doua echipe. Una e pe 6 in Divizia A si cealalta este in C.
Intrebare de baraj: Care e diferenta intre "sabia lui Stefan cel Mare" si sabia cu care se lupta Stefan Cel Mare. Daca si-a pierdut o sabie se lupta cu mina goala, cu brisca sau cu spray-ul paralizant sau se folosea de alta sabie? A doua nu mai era "sabia lui Stefan cel Mare", era sabia "hibrid" probabil. Imi pare rau ca trebuie sa va dau exemple din astea puerile, dar bag de seama ca pentru unii e nevoie.
Parca toi ati fi functionari la Registrul Comertului, nu microbisti.

rhadoo
1st November 2005, 23:19
SE intalnesc vedetele? provinciei?! sa vedem ce o sa fie probabil x
HAI JIUL!

esku
2nd November 2005, 00:10
:mda: .... "vedetele" de la eurofulgerubragadiru :happy .... sper sa iasa un x :D

FcPoliFan
2nd November 2005, 09:27
Numai xxx vede lumea :D Sau numai asta vrea sa vada...

O sa mai dureze pana cand Poli isi va redobandi "credibilitatea", dupa debutul nefericit de sezon.

six
2nd November 2005, 10:09
2 solist...................victorie Farul........le scoate timisorenilor vedetismele din capmai vorbim dupa meci......PENALILOR:ciocan: :rosu:

Benny
2nd November 2005, 10:16
Eu vorbesc de Poli Aek Timisoara,nu de adevarata Poli Timisoara........e mare diferenta intre cele doua
Asa e frate. Asa se vede de la Pitesti, este? Printre lalele?

El Nińo
2nd November 2005, 15:06
ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI !!!
phoa...http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif

Vi3rme_X
2nd November 2005, 16:18
dar cine El Nińo, voi?:ciocan: k alti alb-violeti nu mai cunosc!
Poli- Farul 1-1

ceau
2nd November 2005, 16:28
Real Madrid,Ac Fiorentina, Anderlecht, Austria Viena, Real Valladolid, Toulouse si ar mai fi ....
Deci mai usor cu istoria...de abia ati implinit 50 de ani.

Vi3rme_X
2nd November 2005, 16:34
Alb-violeti din Romania mai ceau....in "mica" nostra istorie de 52 de ani doar 3 ani am stat in B...deci ciocu` mic...suntem mai buni ca voi!

ceau
2nd November 2005, 16:40
Chiar sunt nedumerit..daca sunteti atat de siguri ca voi sunteti Istoria Viola atunci de ce repetati asta obsesiv? Asta si poate pentru ca pana nici argesenii nu cred asta..altfel ar fi plin stadionul meci de meci.

Vi3rme_X
2nd November 2005, 16:45
Documenteaza`te mai bine...chiar e plin meci de plin...chiar neincapator!

Carlos Gambino
2nd November 2005, 16:58
La Mioveni ? Intr-adevar e plin...cu 5000 de spectatori. La Pitesti nu strangeti decat vreo 2000...

POLI-Farul 2-0.

Vi3rme_X
2nd November 2005, 17:02
Anul trecut da...am avut o medie destul de scazuta la meciuri...era de inteles...jucam chiar foarte prost si nu prea castigam acasa..
Chiar dak ar fi avut 15000 arena de la Mioveni tot ar fi fost plin la majoritatea meciurilor..
Poli-Farul X

Paul
2nd November 2005, 20:21
dupa 3 infrangeri , sunt sigur ca Farul va scoate minim un punct !

Cra10veanu
2nd November 2005, 21:04
se poate Poli, victorie acasa ;)

old lord
3rd November 2005, 08:10
2-1

iaro
4th November 2005, 04:48
Poli are sanse mari la o victorie pentru ca la Farul e "furtuna" mare. Chiar imi pare rau pentru ca incepusera tare bine constantenii! Jucau foarte bine si pareau o echipa bine inchegata.

NY_giants05
4th November 2005, 07:51
Farul e la pamant..meciul asta e pierdut. Nu stiu care sanse avem sa batem la Timisoara...cu defensiva pe care o avem, sa ne rugam sa nu primim prea multe goluri...Pacat !..pacat de Farul! ..yo chiar credeam k o sa facem un sezon bun si k o sa fim in primele 5 echipe.
Pronostic : 2-0 pt. poli :(

six
4th November 2005, 09:52
Farul e la pamant..meciul asta e pierdut. Nu stiu care sanse avem sa batem la Timisoara...cu defensiva pe care o avem, sa ne rugam sa nu primim prea multe goluri...Pacat !..pacat de Farul! ..yo chiar credeam k o sa facem un sezon bun si k o sa fim in primele 5 echipe.
Pronostic : 2-0 pt. poli :(
Cica aseara Grigoras a demisionat:o: ...pacat....sansele noastre cresc considerabil/hello :yeah:

Benny
4th November 2005, 10:41
Farul e la pamant...yo chiar credeam k o sa facem un sezon bun si k o sa fim in primele 5 echipe
Sezonul inca nu s-a terminat. Farul chiar poate face un sezon bun.

matei_viola
4th November 2005, 17:19
meci greu pt. ambele formatii.Farul trebuie sa mai recupereze din punctele pierdute acasa.Nici Poli AEK nu joaca grozav..................cel mai probabil va fi x

1 solist la prima strigare daca nu intra in rol cruciada.
ursfraier ce a facut pitestiul cu panduri:headbang:

El Nińo
4th November 2005, 17:54
2-0 pentru Poli!! http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/63.gif

deep purple
4th November 2005, 19:14
Nu pot sa-nteleg de ce a demisionat Grigoras. A avut cel mai bun sezon din istoria Farului anul trecut si acum demisioneaza din cauza ultimelor 3 (trei) meciuri?
Conducerea a procedat bine ca nu a vrut sa-l lase sa plece. E tanar si e un antrenor de mare perspectiva + ca a jucat la Farul in trecut.
Foarte ciudata decizia lui. Oricum, in acest meci nu cred ca ne va avantaja faptul ca Grigoras nu mai e pe banca marinarilor, ca si la noi Oli va sta in tribune cu celulita la ureche.
A avut grija comisia de disciplina sa asigure o partida cat mai echilibrata. :D

ADelPiero
4th November 2005, 19:31
meci usor pt Poli ... avand in vedere ce s`a intamplat in ultima perioada la Farul :ok:

UrsMeier
4th November 2005, 19:43
1 solist la prima strigare daca nu intra in rol cruciada.
ursfraier ce a facut pitestiul cu panduri:headbang:

matei_viola.....dar timisoara ce a facut pana acum in campionat?:jerk: :no: ........stai linistit ca si timisoara o sa mai faca meciuri slabe si o sa mai piarda puncte.O sa mai fie surprize destule in campionat.

deep purple
4th November 2005, 20:21
....stai linistit ca si timisoara o sa mai faca meciuri slabe si o sa mai piarda puncte.O sa mai fie surprize destule in campionat.


Asta-i presimtire sau dorinta? Ca la faza cu premismtirea am vazut ce-i facut la arges- pandurii. Deci, ramai cu dorintza. :sleep:

UrsMeier
4th November 2005, 22:01
Nici presimtire,nici dorinta.........nu doresc raul nimanui.Dar e normal ca o echipa sa aiba o perioada mai neagra sau mai multe.Important e ca echipa respectiva sa treaca cat mai repede peste ea/ele.

Carlos Gambino
4th November 2005, 22:08
:jerk:
Daca ne mai arati mult fundul s-ar putea sa te scoatem la produs...:drak:

POLI-Farul 2-0.

tchibos
4th November 2005, 22:23
meci usor pt Poli ... avand in vedere ce s`a intamplat in ultima perioada la Farul :ok:


asa e din pacate;)

Cra10veanu
5th November 2005, 00:27
ursmeier mai are netzoiu sa vina la echipa si va numiti din nou militia 9 ;)
M-am razgandit in privinta acestui meci, cred ca i s-o fii urat farului cu rezultatele din ultimele etape s-ar putea sa fie mai motivati dar nici Timisoara nu se lasa usor, deci in concluzie se va termina gen egal inclin totusi o victorie Poli.

UrsMeier
5th November 2005, 08:30
ursmeier mai are netzoiu sa vina la echipa si va numiti din nou militia 9 ;)
M-am razgandit in privinta acestui meci, cred ca i s-o fii urat farului cu rezultatele din ultimele etape s-ar putea sa fie mai motivati dar nici Timisoara nu se lasa usor, deci in concluzie se va termina gen egal inclin totusi o victorie Poli.
Cra10veanu......baga la cap ca nu ne-am numit niciodata asa.Daca nu esti suporterul argesului e normal sa nu stii istoria echipei....dar nu mai crede orice se scrie pe aici.Cineva a dat zvonul pe aici ai acum toti nestiutorii il duc mai departe.

andrei_cj
5th November 2005, 10:55
FORZA POLI clujul e cu voi speram sa-i bateti pe faristi!! Oricum meci interesant...o sa vedem ce se va intampla!

six
5th November 2005, 13:14
Nici presimtire,nici dorinta.........nu doresc raul nimanui.Dar e normal ca o echipa sa aiba o perioada mai neagra sau mai multe.Important e ca echipa respectiva sa treaca cat mai repede peste ea/ele.
ursmaier uitate mai inapoi si vezi ca de vreo trei zile am prevazut SURPRIZA la voi in schimb la noi sunt sigur de victorie....nu ma lasa Miril ca ti-as spune mai multe...:yeah:

Paul
5th November 2005, 13:16
meci usor pt Poli ... avand in vedere ce s`a intamplat in ultima perioada la Farul :ok:

Cele mai grele meciuri sunt importriva echipelor care isi schimba antrenorul ...

x2 , parerea mea !

miril
5th November 2005, 13:26
Zeroase, cum am mai zis, mi se trage de la Timisoara, de la BAD!!! Poli T ar trebui sa castige usor, avand in vedere perioda de...tsunami a Farului. Marinarii ar putea conta pe "vantul din pupa", datorat schimbarii capitanului de vas, Grigoras, masura total gresita. Daca mai au si formatia completa pot spera, nesperat, la un X. Totusi, meci de 1 solist, in opinia mea.

saphicus
5th November 2005, 13:31
Meci interesant al etapei, cu doua echipe ce vor sa obtina in final titlul neoficial de cea mai buna echipa a provinciei.
Meciul se desfasoara in conditii oarecum speciale, cu viole(n)t-ul Oli trimis sa mediteze asupra gestului sau necugetat impotriva arbitrului din meciul cu bancarii (gest care dupa opinia mea , nu il caracterizeaza!) si cu "carmaciul"
constantenilor, care si-a lasat de izbeliste nava, nava aflata in deriva de cateva etape incoace.
Pronostic normal in aceste conditii 1. Insa ce energii ascunse pot naste aceste evenimente, nimeni nu stie! Cert este ca Poli a inceput sa se "aseze" pe treaba!
Sper intr-un meci frumos si curat! Avem nevoie de asa ceva!!:ok: :ok:

be@
5th November 2005, 13:34
Meci de 2. Demisia lui Grigoras a fost socul necesar Farului ca sa-si revina.

Paul
5th November 2005, 13:39
Meci interesant al etapei, cu doua echipe ce vor sa obtina in final titlul neoficial de cea mai buna echipa a provinciei.


Cand 2 se bat , castiga CFR`ul :P

miril
5th November 2005, 13:52
Paul, sa trag concluzia ca... Eu cred ca P.Oli a parasit zona de meciuri inconcludente si va incepe marsul spre top si cum....K2 pare insurmontabil, mai ramane...restul.

dante38
5th November 2005, 18:33
haide farul ! sper macar un 1-0 pt farul ,sau macar un egal.

Rossi
5th November 2005, 19:45
Bacau si Otelu nu au reusit sa acumuleze nici un punct in aceasta etapa ...

de preferat ca si Farul ( al 3 lea satelit al stelei ) sa piarda in aceasta seara !

bafta Poli !

Paul
5th November 2005, 20:33
satelitu egaleaza Timisoara :P

be@
5th November 2005, 20:50
Cred ca faci o confuzie.
Singurul satelit dintre cele doua echipe e ala din Banat. :D
Haide Farul , ca se poate !

Paul
5th November 2005, 20:57
aha ,deci meciu` satelitilor :)

Anonimus
5th November 2005, 21:04
Am jucat bine, am avut destule ocazii din 5-6 metrii cu poarta goala... una peste alta este un meci frumos. Shi daca va decurge la fel cum am inceput, nu are cum sa nu invingem in aceasta seara Farul...

Paul
5th November 2005, 21:07
las ca e bun si egalu
Ambele echipe multumite :P

saphicus
5th November 2005, 21:09
Dupa prima repriza pot sa afirm ca este un meci frumos, demn de doua echipe care spun ceva in fotbalul nostru, cu ocazii nenumarate de partea echipei viola dar si faze aparent inselatoare dar foarte periculoase din partea Farului.
La una din actiunile snur ale lui Poli s-a acordat 11 m la o faza care era la limita situatiei in a fi acordat sau nu. Dam credit arbitrului! Contrar cursului
jocului si dupa ce Farul a mai echilibrat putin situatia pe teren, a venit golul Farului dupa o centrare perfecta, Cristocea a egalat!
Deci dupa o repriza buna datorita in special jocului gazdelor, a ocaziilor nenumarate ratate de acestea, la care a contribuit si jocul oaspetilor prin cateva sarje extrem de periculoase, sa vedem ce va fi in repriza a doua!Arbitraj, in general, bun!
Comentariul de la National TV penibil!! Balbaieli, aiureli, vorba multa si... cam atat! Sa vedem ce va fi dupa pauza!:ok:

ADelPiero
5th November 2005, 21:10
ooooooooooooooooooooooooohhhhhhhhhhhhhhhhh se aude din tribune dupa ce Stanca prinde mingea dupa o centrare trimisa de Naidin :evil:

Paul
5th November 2005, 21:10
ce liniste e in tribuna;
se aud si huiduieli;

public de nota 10 , cel mai , si cel mai ;

Unde sunt cei 40.000 de oameni , care poarta pe Poli spre titlu ?

ghych
5th November 2005, 21:14
/hello Hai Timisoara 2-1

Paul
5th November 2005, 21:15
min 60 , 1-1 , daca rezista inca 10 imn Farul , atunci se termina 1-1

krapulax
5th November 2005, 21:21
adi va inscrie golul victoriei timisorene de asta-seara. ia sa vedetz.

be@
5th November 2005, 21:22
Poate un gol turcesc o sa dea adi. :evil:
Va inscrie Pasco-gol. :D

ADelPiero
5th November 2005, 21:27
goooooooooooolllllllllllll TODORANNNN :evil:

tchibos
5th November 2005, 21:29
Ho ho ho ce gol:ok: ... soc la poli:yeah:

tchibos
5th November 2005, 21:30
beep beep beep... dupa 2 min

Paul
5th November 2005, 21:30
ce gol Poli , ce meci :P

ADelPiero
5th November 2005, 21:30
moamaaaaaaaaaaaaaaaa ce gol a dAT CARAMARIN !!!!!!!!! :shock:

Catalanul
5th November 2005, 21:31
2-2 :yeah: hai cu golu' 3, meritam mai mult victoria decat Faru' pentru ocaziile pe care ni le-am creat (am avut si 2 bari din cate am inteles :()

rhadoo
5th November 2005, 21:31
Iaca E Egal 2 2

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:33
ati egalat dintr-o lovitura libera la un "fault" vazut doar de sEREA.... FORZA FARUL !!!!!!

Paul
5th November 2005, 21:34
ce ocazie Faruuuuuuuuu

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:34
ati inceput sa umblati si la arbitrii???!!!

krapulax
5th November 2005, 21:35
acu aditza o sa faca 3-2. asta e futbolul...

be@
5th November 2005, 21:35
Haide Cosmine, nu ma dezamagi....
E vorba de Pascovici,nu va ganditi la altcineva.

ADelPiero
5th November 2005, 21:36
todoran asta... presimt ca mai da un gol :D ......... 2 ocazii in ultimele 3 minute

Rechinul Ucigas
5th November 2005, 21:37
hai farul hai cu golul 3 !!!!

Rossi
5th November 2005, 21:37
in ultimile 5 etape nu am vazut un meci atat de frumos ...

indiferent de rezultat ... e 2-2 acum ... felicitari ambelor echipe ...

un adevarat spectacol ...

sper sa vedem cat mai multe meciuri d'astea

sper sa castige Timisoara

fia
5th November 2005, 21:38
Foarte frumos meciul. Sincer si eu sper sa bata Farul.... NU am nimic cu Timisoara, dar asa de rau ma enerveaza Viorel Moldovan.

rhadoo
5th November 2005, 21:39
DA E unul din cele mai frumoase meciur

Cristy
5th November 2005, 21:40
2 2 se termina :P
auzi are manusi si a aruncat chirurgical de la margine, doamne nu am mai auzit asa ceva D:D:D:D:D:D:D: =)):happy

Paul
5th November 2005, 21:42
deh , National TV

Se mai da un gol , parerea mea

rhadoo
5th November 2005, 21:42
faru e pe ei

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:43
sEREA asta vede numai lovituri libere pt tIMISOARA frate...

rhadoo
5th November 2005, 21:43
ar fi bine sa vada rosu coman care crede ca e tare

ADelPiero
5th November 2005, 21:45
incredibil domnule .... caramarin asta... nemarcat... trimite din 12 metri pe langa poarta!!!!!!

krapulax
5th November 2005, 21:45
ar fi bine sa vada rosu coman care crede ca e tare
si eu cred ca e tare. au mai ramas 3 minute pana la golul lui adi.

Paul
5th November 2005, 21:46
deh , valoare scazuta ...

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:47
hai Farutule ca se poate... FORZA FARUL

Rossi
5th November 2005, 21:47
sEREA asta vede numai lovituri libere pt tIMISOARA frate...

hai mah termina ca arbitrajul a fost super corect

si GOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 3-2

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:48
cat bulan puteti avea... !!! incredibil...

Catalanul
5th November 2005, 21:49
Bravol POLI /hello Bucur marhceaza golul victorie (sper) :)

rhadoo
5th November 2005, 21:49
frumos meci
sa vedem replik farului

Paul
5th November 2005, 21:49
deh , National TV

Se mai da un gol , parerea mea

ce v`am zis :P

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:50
" marea " echipa a t IMISOAREI trage de timp...

ADelPiero
5th November 2005, 21:50
au prins grai suporterii din tribuna :D

felicitari Poli pt victorie ;)

Catalanul
5th November 2005, 21:50
pai si ce altceva vrei sa faca ? :D voi nu ati fi facut acealshi lucru ? :P

Paul
5th November 2005, 21:51
3-3 ar fi scorul perfect pentru un asemenea meci

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:52
Farul A Atacat Si La 2-2, Lasa Astea...

Catalanul
5th November 2005, 21:53
pai si ce, noi nu am atacat ?
bulan nu am avut deloc, de 3 ori am scapat singur cu portaru si am ratat + alte 2 bari, deci victorie meritata pentru violeti ;)

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:53
Ce Victorie Meritata...

Rossi
5th November 2005, 21:54
BV Poli .... victorie meritata

e adevarat ca au avut si putin norok .... dar asta e fotbalul ...de asta e asa frumos ...

frumos meci .... un meci nebun ...




ps:toti satelitii stelei au mancat bataie ... :happy :happy :happy

rhadoo
5th November 2005, 21:54
asta e!felicitari ambelor echipe
ar fi bine sa vedem cat mai multe meciuri la fel ca acesta

Paul
5th November 2005, 21:54
una peste alta Poli merita victoria
Dar daca Todoran dadea 3-2 atunci cand mingea s-a lovit de Popa ... :(

vagus
5th November 2005, 21:55
Victorie ABSOLUT meritata pentru Poli care a ratat incredibil in acest meci. La pauza trebuia sa fie cel putin 5 - 1 pentru Poli /hello /hello
Dar asa cum se-ntampla in fotbal ocaziile se razbuna iar apoi Farul a prins curaj si putea chiar sa castige. Oricum, Felicitari Farului ...
Asadar Poli TM 3 - 2 Farul .... Dedicatie pentru Be@ :happy

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:57
una peste alta... un meci frumos... nu sunt suparat , pt ca Farul a jucat fotbal...

ultrasblueshark
5th November 2005, 21:58
Cu Farul Pana La Moarte... Forza Rechinii !!!!!

e pacat, pt ca era o paine de mancat in fata astora de la Poli Timisoara...

Mister KO
5th November 2005, 22:01
nu a fost 11 m pt banateni ! in rest f.f.f.fain meci , felicitari !

Ultras
5th November 2005, 22:01
Ce pot sa zic? In sfarsit l-am revazut pe Gigel! Sper sa continue sa joace bine, pentru ca merita.

ultrasblueshark
5th November 2005, 22:04
un penalty inventat si o lovitura libera care in "afara" nu s-ar fi acordat niciodata... asa a dat tIMISOARA doua goluri...

deep purple
5th November 2005, 22:05
Felicitati ambelor echipe pentru meci. Nu l-am vazut (inca) dar din comentariu se vede ca Poli a ratat cat pentru tot turul iar constantenii spun ca ar fi meritat ei victoria. Nu inteleg.

ultrasblueshark
5th November 2005, 22:06
poate ca spuneti ca sunt subiectiv dar am langa mine un stelist si un rapidist... si ei zic la fel...

CTU-TM
5th November 2005, 22:06
Cu Farul Pana La Moarte... Forza Rechinii !!!!!

e pacat, pt ca era o paine de mancat in fata astora de la Poli Timisoara...
las-o moarta :headbang: ca dai în ziduri deja! esti subiectiv deja!

altfel:

Bravo Poli! felicitari Farul!

ultrasblueshark
5th November 2005, 22:08
in retur , la Constanta, ne razbunam... un 4-0 ca in sezonul trecut... asta daca nu va mai ajuta arbitrul...

vagus
5th November 2005, 22:08
Din pacate Bucur nu a jucat bine. Bine ca a dat macar acest gol f. important. Mansur in schimb a facut vreo 3 faze excelente din care au iesit 2 bare. Si deobicei este (co)autor la golurile victoriei. Nu vreau sa spun ca Mansur este un atacant bun pentru ca totusi realizeaza prea putine fata de pretentiile care sunt, dar este peste Bucur, deocamdata ...

saphicus
5th November 2005, 22:09
Repriza a doua superba! De ce?
Gol magnific Todoran! Super Euro-gol Caramarin! Gol G Bucur datorita clasei lui Viorel Moldovan! Alte ocazii rarisime, ritm alert, cu alte cuvinte tot ce-si doreste un spectator sau telespectator sa vada ca sa aiba satisfactii! Asta e fotbalul adevarat! Bravo Poli Timisoara! Bravo Farul ! Ati facut spectacol adevarat si nu ati mimat fotbalul! Succes in continuare!!Avem nevoie de asemenea jocuri spectaculoase!!:ok: :ok: :ok:

apparte
5th November 2005, 22:11
Deep,tocmai am vb cu tarantula la telefon si a folosit exact expresia ta:"am ratat cat pt un campionat":D !Intr-adevar,un meci frumos dupa care fiecare echipa se poate declara nemultumita de rezultat(poate mai putin timisorenii tinand cont de faptul ca au obtinut,totusi,victoria)!

Dark Horror
5th November 2005, 22:12
Felicitari Timisoara!!!Cat am vazut din meci,mi s-a parut frumos si pentru asta felicit ambele echipe.

The Watcher
5th November 2005, 22:12
Se pare ca ai vazut alt meci.

vagus
5th November 2005, 22:13
Se pare ca ai vazut alt meci.
Pai el nu s-a uitat la Sportul cu Bacaul, ca tine ... :happy

THE HUN
5th November 2005, 22:14
poate ca spuneti ca sunt subiectiv dar am langa mine un stelist si un rapidist... si ei zic la fel...
Cauta alti suporteri de la alte echipe ca in astia nu prea am incredere ,avand in vedere locurile ocupate de Farul si Poli Timisoare ei dau cu presupusul din alt punct de vedere adica ce le-ar fi convenit echipelor lor favorite si nu ce sa intamplat de facto.

Dark Horror
5th November 2005, 22:15
Pai chiar mi-a placut cum s-a jucat.Vrei sa spui ca a fost un meci slab?

ultrasblueshark
5th November 2005, 22:19
gata, mi-a trecut supararea... am chiar puterea sa spun: felicitari Poli...
mergem mai departe... FORZA FARUL

Paul
5th November 2005, 22:23
ce repede au revenit timosrenii la viata ...

vin rezultatele vin suporteri

gretos :(

ei trebuiau sa fie pe forum , cand poli era in aer

vagus
5th November 2005, 22:24
Poli a avut bafta ca a reusit sa castige totusi la final si ghinion ca n-a castigat la scor, ce chestie ... :happy

The Watcher
5th November 2005, 22:26
Ba am vazut Poli Tim - Farul. Meci excelent, am avut ce vedea. A fost cu adevarat spectacol. Gol extraordinar Caramarin. POpa a scos 2 golusi ca si facute. Constanta de asemenea ritm excelent, putea sa obtina kiar mai mult. Intr'un cuvant , spectacol, adica ceea ce ar trebui sa gasim pe un stadion. suvagus, ma refeream la observatia ta cu Bucur... mie mi s-a parut ca e kiar fotbalist :D

vagus
5th November 2005, 22:28
@vagus, ma refeream la observatia ta cu Bucur... mie mi s-a parut ca e kiar fotbalist :D
asta chiar ca-i tare ... :happy

deep purple
5th November 2005, 22:30
ce repede au revenit timosrenii la viata ...

vin rezultatele vin suporteri

gretos :(

ei trebuiau sa fie pe forum , cand poli era in aer

Pai nu demult Poli se batea la retrogradare si aici erau mai multi suporteri polisti.
Cine-i gretos?

THE HUN
5th November 2005, 22:31
ce repede au revenit timosrenii la viata ...

vin rezultatele vin suporteri

gretos :(

ei trebuiau sa fie pe forum , cand poli era in aer
Nu te-ai gandit,tu copil de trupa avansat la gradul de trompetist de serviciu,ca poate nu au avut laptop-ul cu ei la meci.Daca ai ceva de zis despre meci,dai drumul,dar nu este cazul sa te iei de suporterii forumisti ai lui Poli Timisoara.

vagus
5th November 2005, 22:36
Pai nu demult Poli se batea la retrogradare si aici erau mai multi suporteri polisti.
Cine-i gretos?
Paul, Paul, Paul ... :happy

FcPoliFan
5th November 2005, 22:37
Asta da fotbal! Desi trebuia sa fie 3-0 la pauza, ma bucur mai mult pentru ca am vazut un meci atat de frumos. Mi-ar fi venit greu sa inghit o infrangere sau un egal, dar asa, chiar a fost superb.

Paul
5th November 2005, 22:39
Nu te-ai gandit,tu copil de trupa avansat la gradul de trompetist de serviciu,ca poate nu au avut laptop-ul cu ei la meci.Daca ai ceva de zis despre meci,dai drumul,dar nu este cazul sa te iei de suporterii forumisti ai lui Poli Timisoara.

Las ca stim noi ce liniste era cand Poli mergea din egal in infrangere

ady51a
5th November 2005, 22:39
Am vazut un meci excelent intre 2 dintre cele mai bune si curate echipe din provincie.
:ok:

Am si eu in schimb cateva intrebari pt cine este in masura sa-mi raspunda (nu incerc sa-i scuz pe faristi)

1. Cand un jucator vrea sa joace balonul cu capul si sare, iar adversarul intoarce spatele si se lasa in jos, ce acorda arbitrul??? Asa s-a intamplat la faza din care s-a obtinut lovitura libera transformata de Caramarin la 2-1 pt Farul, cand Gurita a sarit la cap si apoi in cadere a lovir balonul cu mana si s-a dat hent. Nu trebuia fault pt Farul???:mda:


2. Inaite de lovitura libera batuta de Senin cand s-a petrecut cea mai mare ocazie a Farului, Todoran cu capul, respingere cu piciorul Popa, arbitrul Serea a fost chemat de asistent, i s-a comunicat ceva iar acesta a spus (s-a inteles exact): "Pai si ii dau rosu pt asta??? (si a facut un gest de "lehamite" , cu mana lasata in jos). Oare ce i s-a spus arbitrului Serea? Despre ce jucator era vorba? Despre ce infractiune? :mda:

Felicitari Poli pt rezultat!!!
Falicitari Farul pt unele momente de joc!!!:ok:

Bega
5th November 2005, 22:42
Am fost pe stadion si trebuie sa recunosc ca a fost excelenta prestatia Farului. Felicitari. Poli a avut si ea poate cel mai bun meci din tur.

Paul
5th November 2005, 22:43
Sa speram ca o sa faca cel mai bun meci din tur contra lui DInamo :P

vagus
5th November 2005, 22:44
Las ca stim noi ce liniste era cand Poli mergea din egal in infrangere
Daca nu stiai, Poli a avut 5 infrangeri in ultimul an, mai bine spus de cand a venit Oli, adica de 27 meciuri ... /hello Asa ca n-avea cum sa mearga asa cum spuneai tu sau cum ai vrea tu ... :happy

THE HUN
5th November 2005, 22:45
Las ca stim noi ce liniste era cand Poli mergea din egal in infrangere
Vrei sa-ti desenez sau pricepi si fara desen ca aici se discuta in principiu despre meci si nu despre istoria suporterilor.

Paul
5th November 2005, 22:46
si vre`o 10 egaluri

vagus
5th November 2005, 22:48
si vre`o 10 egaluri
da, dar majoritatea obtinute in deplasare ... /hello

Swisstec
5th November 2005, 22:56
Bravo Poli! Doar ca atzi jucat cam haotic in ultimele minute. Nu se potriveste acest joc pentru o echipa asa "mare" ca voi!:drak:

Quartz@nu
5th November 2005, 23:01
Asta da fotbal! Desi trebuia sa fie 3-0 la pauza, ma bucur mai mult pentru ca am vazut un meci atat de frumos. Mi-ar fi venit greu sa inghit o infrangere sau un egal, dar asa, chiar a fost superb.
SA ZICEM CA AI DREPTATE: 3-1 CA AM MARCAT IN PRIMA REPRIZA :jerk:

deep purple
5th November 2005, 23:04
SA ZICEM CA AI DREPTATE ...DAR ESTI CRETIN : 3-1 CA AM MARCAT IN PRIMA REPRIZA :jerk:

:D, buna observatia, dar nu cred ca era cazul sa jignesti.

Se pare ca Farului i-a picat bine demisia lui Grigoras. Ce era daca juca asa si cu Steaua si Rapid?

Quartz@nu
5th November 2005, 23:06
:D, buna observatia, dar nu cred ca era cazul sa jignesti.

Se pare ca Farului i-a picat bine demisia lui Grigoras. Ce era daca juca asa si cu Steaua si Rapid?
M-A luat "valul"...am modificat

ady51a
5th November 2005, 23:13
Am fost pe stadion si trebuie sa recunosc ca a fost excelenta prestatia Farului. Felicitari. Poli a avut si ea poate cel mai bun meci din tur.


Asta-i ghinionul nostru in acest sezon:
Poli Iasi - Cel mai bun joc conta Farului
Steaua - Cel mai bun joc la Constanta
Rapid - Cel mai bun joc in deplasare tot aici la noi
Poli Tim - Cel mai bun meci cu noi castigat foarte greu.:headbang:
FC National - O repriza in 10, cel putin un gol perfect valabil al Farului. :
headbang:
Iata cele 5 infrangeri de anul asta!:headbang:
Si-a bagat :drak: coada!

THE HUN
5th November 2005, 23:18
Asta-i ghinionul nostru in acest sezon:
Poli Iasi - Cel mai bun joc conta Farului
Steaua - Cel mai bun joc la Constanta
Rapid - Cel mai bun joc in deplasare tot aici la noi
Poli Tim - Cel mai bun meci cu noi castigat foarte greu.:headbang:
FC National - O repriza in 10, cel putin un gol perfect valabil al Farului. :
headbang:
Iata cele 5 infrangeri de anul asta!:headbang:
Si-a bagat :drak: coada!
Poate asta-i destinul vostru de anul asta adica sa-i faceti pe ceilalti sa joace un fotbal de calitate impotriva voastra.

Bega
5th November 2005, 23:27
Asta-i ghinionul nostru in acest sezon:
Poli Iasi - Cel mai bun joc conta Farului
Steaua - Cel mai bun joc la Constanta
Rapid - Cel mai bun joc in deplasare tot aici la noi
Poli Tim - Cel mai bun meci cu noi castigat foarte greu.:headbang:
FC National - O repriza in 10, cel putin un gol perfect valabil al Farului. :
headbang:
Iata cele 5 infrangeri de anul asta!:headbang:
Si-a bagat :drak: coada!
De noi ce sa mai zic. Nationalul laudata pentru jocul de la Timisoara; Farul la fel, Jiul si-a revenit acasa cu un egal cu Poli, Bacaul face meciul vietii in etapa a doua, Clujul rupe muntii cu noi acasa, dupa care nu mai bate nimica,Vasluiul moare pe teren la Timisoara. De cind ne-au botezat "EuroPoli" toti se infierbinta cu noi.

Klingon
5th November 2005, 23:31
Sa nu uit: baietii astia simpatici care spun ca Farul a stat capra in fata Stelei ar trebui poate sa nu mai sara peste controlul medical anual. Voi nu vedeti mai ca Farul a uitat cum e sa castige un meci, indiferent cu cine joaca? :headbang:

N-am vazut afacerea de pe Bega. Din ce citesc pe net, Farul a jucat in nota ultimelor meciuri: apararea vraiste si atacul incercand sa duca singur tot jocul, tras dupa el de Todoran.

Este clar ca trebuie sa fie si niste victime din randul jucatorilor, nu doar Grigoras. Cate gafe de clovn trebuie sa mai faca Barbu pana este trimis acolo unde ii este locul, adica la circ? Dar Farmache de cate ori trebuie sa ne mai bage mortu-n casa pana sa-i recomandam un job de cioclu? Cate campionate trebuie sa mai treaca pana cand va marca si atacantul pur-sange Liviu Mihai un amarat de gol?

Bine ca atunci cand e vorba sa-si dispute paternitatea succeselor de anul trecut stiu cu totii sa dea cu gura, de la Grigoras pana la rezerve. Este atat de tipica chestia asta pentru o echipa care gusta succesul pentru prima data! Fiecare isi inchipuie ca e numai meritul lui, ca fara el nu rasare Soarele. Din pacate, de obicei scandalurile de acest gen lasa urme adanci. Atmosfera s-ar putea sa nu mai fie niciodata la fel, decat poate dupa o remaniere radicala a echipei. Ceea ce ii si recomand lui Bosanceanu sa faca. Incepand cu apararea care, asa cum e acuma, s-ar putea numi foarte bine "teren viran cu jaloane portocalii, pentru soferi amatori de slalomuri ieftine". :ciocan:

Dar daca nu e dispus sa umble la pusculita pentru a aduce niste jucatori care au si valoare si caracter, mai bine renunta la echipa si ne lasa in pace, sa ne vedem de treburile noastre. Ca avem destule!

CTU-TM
5th November 2005, 23:32
De noi ce sa mai zic. Nationalul laudata pentru jocul de la Timisoara; Farul la fel, Jiul si-a revenit acasa cu un egal cu Poli, Bacaul face meciul vietii in etapa a doua, Clujul rupe muntii cu noi acasa, dupa care nu mai bate nimica,Vasluiul moare pe teren la Timisoara. De cind ne-au botezat "EuroPoli" toti se infierbinta cu noi.
Adica îi "tamaduim" :D

FcPoliFan
5th November 2005, 23:35
SA ZICEM CA AI DREPTATE: 3-1 CA AM MARCAT IN PRIMA REPRIZA :jerk:


Ma refeream pur si simplu la faptul ca pana la golul Farului putea lejer sa fie deja 3-0. Si din momentul in care am modificat o cunoscuta cu o necunoscuta, toate cunoscutele anterioare devin nule ca valoare :D

be@
6th November 2005, 00:00
"Nu s-a văzut nici o schemă tactică, totul a fost haotic, la întâmplare. Nu se poate să ratezi atât. În iarnă vor avea loc schimbări. În afară de mine şi de Emil Roşianu (n.r. - vicepreşedintele clubului), vor fi schimbări peste tot", a subliniat Iancu, adăugând că la echipă se vor aplica o serie de sancţiuni şi pedepse după partida cu Farul.

:D :D

Carlos Gambino
6th November 2005, 00:02
Care-i problema ? Ti-a ramas un os in gat dupa meciul asta ? :drak:

vagus
6th November 2005, 00:03
Farul a aplicat tactica socului dar a dat gres. Nu cred ca asa se face performanta. Mai bine ramanea Grig pentru ca este un antrenor valoros si era sustinut sa-si impuna autoritatea in vestiar. Cand se ia partea unor jucatori si acestia sunt lasati sa se creada mistreti si-o iau in cap si greu mai poti face treaba cu ei. Mai bine se scoteau figurile din cap ale acelor jucatori si se pastra antrenorul ...

be@
6th November 2005, 00:07
Care-i problema ? Ti-a ramas un os in gat dupa meciul asta ? :drak:
Imi place,se intrezareste scandalul...:drak:

Carlos Gambino
6th November 2005, 00:10
Poti sa te culci linistita...azi n-ai noroc.:drak: De fapt, nici maine...nici luna viitoare, nici anul viitor.Trebuie sa recunosti ca e frustrant, nu-i asa ?:drak:

be@
6th November 2005, 00:12
Si crezi ca jucatorilor o sa le pice bine daca vor fi sanctionati?

ceau
6th November 2005, 00:13
Meci spectaculos...de infarct as putea spune...insa "totul e bine cand se termina cu bine " :D
Galeria si publicul la inaltime, arbitrajul neaspteptat de bun.

Pana un alta be@ jucatorii Iasiului ce au spus..intra in teren etapa viitoare?..ca nu si-au mai luat banii de multisor...si din cate am auzit nu prea sunt f fericiti :drak: (PS. mai scrie si tu o parere nu mai tot da copy/paste...pun pariu ca din alea nspemii de posturi de-ale tale cel putin jumate sunt opera gsp sau psp)

be@
6th November 2005, 00:15
Mai, am scris destule pareri !
N-ai citit?

ceau
6th November 2005, 00:19
Ba da ..era sa uit si "ziua de iasi" :drak:

be@
6th November 2005, 00:22
Pai ce sa fac, daca eu ma ocup cu pusul Stirilor pe subforumul lui Poli. :D

Carlos Gambino
6th November 2005, 00:22
Si crezi ca jucatorilor o sa le pice bine daca vor fi sanctionati?
Iti recomand ca data viitoare cand mai citesti presa sportiva, neaparat sa astepti sa treaca cel putin 24 de ore de la terminarea meciului inainte sa scrii ceva.:drak: Declaratiile date "la cald", de obicei tind sa se "raceasca" de abia a doua zi...;)

ceau
6th November 2005, 00:33
Pai ce sa fac, daca eu ma ocup cu pusul Stirilor pe subforumul lui Poli. :D
E clar putem sa dormim linistiti..se ocupa be@ de tot :drak:

deep purple
6th November 2005, 00:36
Imi place,se intrezareste scandalul...:drak:

Pai daca esti fan scandal iti recomand un sotz betiv si impulsiv. Sunt sigur ca vei avea o viatza "placuta". :D
Be@, ai timp pana in primavara sa adaugi si pe Poli alaturi de Poli Iasi si National. Adica sa mergi pe principiu "if you can't beat them, join them!" :cool:

miril
6th November 2005, 01:38
Be@, sa ne ocupam mai degraba de presa noastra decat de Poli...problemele altora. A propos de ce am zis (!!!), acum nu-l inteleg pe Conu Iancu, nici la victorie, dupa joc frumos, nu lasa...colesterolul si trombocitele in pace. Nu-l vad bine, desi echipa joaca mai bine de la un meci la altul si a ajuns acum pe locul trei. Dar sa-i urmez sfaturile amicului Gambino si sa las primele impresii la...gheata. Felicitari, Poli!!!

vagus
6th November 2005, 02:04
Conu Iancu era exasperat de ratari iar in acest meci s-a vazut cel mai bine. Probabil vor fi ceva sanctiuni sau atentionari verbale. In orice caz atacul este destul de slabut, singurul Moldo care este cat de cat mai consistent. Deci cred ca unele schimbari se impun, dar nu acum ci la iarna.
Totodata, reactia lui Iancu este binevenita si pentru a-i tine "montati" pe jucatori pentru urmatoarele meciuri care dupa ultimele victorii s-ar putea sa se culce pe-o ureche, asa cum ii sade bine fotbalistului roman. Mai ales ca urmeaza meciuri care la prima vedere par castigate dinainte ...
Deci, totul spre mai bine ... /hello

six
6th November 2005, 09:12
Ba am vazut Poli Tim - Farul. Meci excelent, am avut ce vedea. A fost cu adevarat spectacol. Gol extraordinar Caramarin. POpa a scos 2 golusi ca si facute. Constanta de asemenea ritm excelent, putea sa obtina kiar mai mult. Intr'un cuvant , spectacol, adica ceea ce ar trebui sa gasim pe un stadion. suvagus, ma refeream la observatia ta cu Bucur... mie mi s-a parut ca e kiar fotbalist :D
Oare geneza este completa!?.....si jos palaria FARUL CONSTANTA/hello ...:yeah:

Bega
6th November 2005, 10:24
Mai ales ca urmeaza meciuri care la prima vedere par castigate dinainte ...
Deci, totul spre mai bine ... /hello

E adevarat.
Galati - deplasare
Pandurii - acasa
Dinamo - deplasare, "cistigat dinainte"

Ammadeus
6th November 2005, 10:32
nah ca l-au facut pe olaroiu; f. bine, era o frina pt. echipa, poate va juca si paez asa; sper sa aduca pe cineva din afara la echipa, e prea mare lipsa de unitate in echipa;

p.s. gsp va uraste asa de mult ca nici nu au actualizat clasamentul, nu cumva sa se vada ca a ajuns poli pe 3; broscoiul batrin si tolontan sunt niste frustratzi!

AxinTe
6th November 2005, 10:49
Vine Hagi :evil: si Craciunescu director general :)

Puteti spera la locul 6 :D

Ammadeus
6th November 2005, 11:01
jenant, un mediocru e inlocuit de alt mediocru; craciunescu va deconta punctele furate in tur la angajare sau ii vor fi trase din salar? nu e de mirare ca se muta moldobut...

FcPoliFan
6th November 2005, 11:12
Daca-l aduc pe Hagi, e degeaba.

Ce deziluzie, atitudinea BKPului, de e asa. Cum a ramas cu ianuarie?

miril
6th November 2005, 11:12
Este interesant ca Olaroiu era un erou cand Poli T a iesit campioana returului, anul trecut, scapand echipa de la retrogradare, cu un lot mai slab valoric, iar acum este gasit tapul ispasitor. Bravos Natiune! Adevarata raspunzatoare, in opina mea, este conducerea de...mitici, incompetenta, care prin declaratii sforaitoare a pus presiune inutila asupra jucatorilor si a exaltat tribunele, cu planuri de marire, nerealiste, pe termen scurt. Nu este suficient sa investesti, trebuie sa dai dovada de diplomatie si capacitate strategica, ceea ce le lipseste lu' d'alde Iancu si Rosianu. Modiocrii, asa e, asta este cuvantul care caracterizeza pe conducatorii lui Poli Timisoara.

FcPoliFan
6th November 2005, 11:16
Culme vine ca pana acuma au tot dat dovada de diplomatie si capacitate strategica...

miril
6th November 2005, 11:26
"Cica trebuie sa puna presiune asupra jucatorilor". Astia da psihologi! Pai echipa da semne de timorare, de la Moldovan la ultimul...bucur. Nu este posibil ca un jucator de valoarea lui McKain sa nu dea randament, in timp ce colegul lui...National, Thwaite, este convocat, in locul lui la nationala Australiei. Buba-i mai sus. Pana si Dobos, singurul din conducere care are legatura cu fotbalul, este pus in umbra. Trebuia sa fie cooptat la nivelul de conducere si de actionari, nu dat la o parte cu...257 km la ora.

inter
6th November 2005, 11:29
Au spus si la radio. Olaroiu a fost demis iar in locul lui vine Hagi care va avea un salariu destul de mare. Craciunescu va avea si el o functie importanta in club. Vin vremuri grele pe Bega!

miril
6th November 2005, 11:31
Miticii angajeaza mitici. Dinamo isi face intrarea in Timisoara. Ca-n momente si schite! Rusine si inconstienta, intr-un cuvant!

inter
6th November 2005, 11:34
iar relatia Becali-Hagi se va "cimenta" cu ocazia meciurilor directe ...:drak:

miril
6th November 2005, 11:41
Cementat, era cuvantul corect, Inter. Cineva isi bate joc de..doi poli de...Poli, cu contributia conducerii. Parca ar fi la...Inter, desi diferenta dintre Moratti si Conu Iancu este....de nemasurat.

FcPoliFan
6th November 2005, 11:41
"Cica trebuie sa puna presiune asupra jucatorilor". Astia da psihologi! Pai echipa da semne de timorare, de la Moldovan la ultimul...bucur. Nu este posibil ca un jucator de valoarea lui McKain sa nu dea randament, in timp ce colegul lui...National, Thwaite, este convocat, in locul lui la nationala Australiei.

Hai, ca McKain joaca bine. Radoi a fost "buba" in defensiva ieri. :rolleyes:

Hagi vine maine la Timisoara.

Swisstec
6th November 2005, 11:42
Ion Craciunescu??? Oau! Si Hagi??? E bomba campionatului! Usor, usor...se alege praful de Poli!

miril
6th November 2005, 11:44
Mai bine l-ati fi activat pe...Gino, macar asta stie fotbal, daca tot era vorba de mafioti!

Swisstec
6th November 2005, 11:44
„M-am întîlnit cu domnul Iancu şi am hotărît de comun acord să nu mai rămîn la Timişoara. Nu a fost vorba de nici o demitere”, a declarat Cosmin Olăroiu. După meciul cîştigat cu Farul, reşedintele luii Poli Timişoara, Marian Iancu, spunea: „Nu s-a văzut nici o schemă tactică, totul a fost haotic, la întîmplare. Nu se poate să ratezi atît. În iarnă vor avea loc schimbări. În afară de mine şi de Emil Roşianu, vor fi schimbări peste tot” .

miril
6th November 2005, 11:49
Swisstec, acum intelgi cine trebuiau schimbati cu...257 km la ora. Eu zic ca daca vin...zvonurile, puneti de o...revolutie. Inconstientii astia isi bat joc de suporterii timisoreni.

inter
6th November 2005, 11:49
mda ... o echipa de temut duetul iancu-rosianu :D:D poate inscriu echipa in campionatul de raliuri :D:D

mirile................ hai ma ca iancu nu-i ajunge nici pan la siret lui Moratti!

esku
6th November 2005, 11:50
noroc cu gigel ca altfel........ :D

FcPoliFan
6th November 2005, 11:51
Comunicat Cosmin Olaroiu:

"Sambata seara dupa meciul cu Farul Constanta am purtat o discutie cu Marian Iancu si cu vicepresedintele Emil Rosianu. In aceasta discutie fiecare si-a expus civilizat punctele de vedere. De comun acord, in urma acestor discutii am decis rezilierea contractului. Am primit propunerea de a prelua un post in conducerea lui Poli, propunere la care am sa reflectez. Sper ca aceasta discutie sa fie spre binele Politehnicii Timisoara.
In cele zece luni cat am stat la Timisoara m-am simtit minunat. A fost o munca grea, in care m-am straduit sa fac tot ce a depins de mine. Imi pare rau pentru faptul ca am pierdut 5 meciuri din cele 29 oficiale. Imi cer scuze suporterilor, sunt convins ca se putea face si mai mult, dar atat am putut eu sa realizez. Le multumesc factorilor locali pentru sprijinul acordat, tuturor celor din Timisoara cu care am colaborat, jucatorilor si in special publicului. Ii asigur pe suporteri ca Poli va ocupa intotdeauna o parte importanta din inima mea!"

Cosmin Olaroiu

Swisstec
6th November 2005, 11:52
Si mai zice dom' Iancu ca in afara de el si fracso' geaman vor fi schimbatzi totzi! Ha! Ce se bucura ceilaltzi cand aud chestia asta!

inter
6th November 2005, 11:55
mda se pare ca zilele de duminica sunt cele mai teribile pt. suporterii Timisoreni .... Pandi tot intr-o astfel de zi a fost demis ...vad ca nu va plictisiti duminica..:rolleyes:

miril
6th November 2005, 11:56
Pai eu nu de sireturi vorbeam, Inter, ci de...spanzurat. Pacat de Moratti, prea bun pentru o lume... berlusconizata si moggaitizata, ca cea de acum. Cam ce se in...tampla si la Poli, acum.

Klingon
6th November 2005, 11:59
Credeam ca n-am vazut bine stirea pe GSP. Olaroiu demis dupa o victorie in urma unui meci pe care unii il considera cel mai bun facut de echipa sa in acest sezon sau chiar mai mult, si care aduce Timisoara in preajma podiumului pentru prima data in ultimii ani?! :o: Cum este asta diferita de demiterea lui Zenga de anul trecut? Nu prea este. Concluzia: cei care au facut aceste demisii gandesc si actioneaza la fel. Nu stiu de ce speram mai mult de la vistiernicii BKP-ului decat de la mi(ori)ticul din Ghencea?

Poate Mi(ori)ticii de pe Bega s-au gandit viitor: aducandu-i pe Hagi si pe dizidentul Craciunescu, Timisoara are mari sanse de a deveni a doua echipa a federatiei, dupa Dinamo, in cazul alegerii celuilalt mioritic (Baciul) in fruncea forului suprem al Mi(ori)ticilor. As paria pe ceasul lui Iancu (de Hunedoara) ca meciurile dintre Poli si Dinamo vor fi tare incinse dupa aceste increngaturi cu miros de cenusa. Cenusa focului la care se perpeleste incet-incet fotbalul romanesc tot mai mi(ori)ticizat.

De ce atata graba, nu mai puteau astepta pana la iarna? Poate ca nu: Poli are sanse sa termine turul pe podium, campioana provinciei, si atunci chiar ca demisia lui Oli era o reiterare a cazului Zenga, mai jenant ca acum. Oricum, ce ironie, ambii antrenori trecuti pe la National au avut aceeasi soarta. Si poate mai era un motiv de graba: la urechile BKP-ului o fi ajuns zvonul ca Hagi ar putea fi ofertat de Farul, aflat si el intr-o criza cat aia din '33. Panicati ca le-o iau altii inainte, Mi(ori)ticii de pe Bega si-au lasat azi dimineata scrupulele acasa si au trecut la fapte.

Regret ca Hagi nu mai este disponibil pentru Farul? Da, dar nu ma cocoseaza senzatia. Ce-mi stramba mai mult buzele intr-un ranjet scarbit este umbra lui Mi(ori)tica la Cozia. Care Cozia? Deschideti fereastra si ii veti respira aerul proaspat contaminat al unei dimineti de duminica.