PDA

View Full Version : FC Sibiu - Universitatea Craiova



Maximus
30th October 2005, 19:34
Simbata, 5 noiembrie, Craiova joaca la Sibiu cu marea deziluzie a aceste serii. Ne vom impune si la Sibiu?

pompieru
30th October 2005, 20:23
normal ca ne impunem... fara probleme...

spinU
30th October 2005, 21:12
daca despre meciul de la campina am zis ca a fost cel mai greu din deplasare de pana acum,si asa a fost, meciul de la sibiu va fi cel mai usor si STIINTA va obtine o victorie lejera....2,3-0
FORZA STIINTA!!!

Vietnam
30th October 2005, 23:43
Trebuie sa batem si o vom face ! Si cu toate ca nu ar trebui sa ne gandim la ceilalti mi-ar face placere sa se impiedice din nou si urmaritoarele noastre. :rolleyes:

Cra10veanu
30th October 2005, 23:45
victorie de victorie, craiova are posibilitatea sa bage multe goluri, vreau un 3-0 4-0

Vietnam
31st October 2005, 00:03
Ar fi frumos sa dam 3-4-5 goluri dar important in acest moment sunt cele 3 puncte pe care trebuie sa le aducem la Craiova. Daca reusesc sa bata este Ok indiferent cu cat batem. Fiecare viseaza la un scor de maidan dar eu zic sa ne pastram capul pe umeri.

EDMOND_
31st October 2005, 08:26
Nu o sa fie un meci asa usor cum prevad unii , insa Universitatea trebuie sa castige acest meci. Din cate stiu, oficialitatile din Sibiu intentionau sa schimbe antrenorul chiar in zilele care urmeaza. Daca se va intimpla asa , este posibil ca jucatorii sa incerce sa arate ca se poate conta pe ei ....

Cred ca vom castiga la unul, maxim doua goluri diferenta!

inter
31st October 2005, 09:10
meci greu , dar avem nevoie de victorie ca de aer!

Che Guevara
31st October 2005, 14:06
Este unul dintre cele mai grele meciuri de pana acum. Sa speram ca Stanga va sti sa mobilizeze echipa pentru aceasta partida. Nu cum a facut Iordanescu cu Romania la Erevan. :mda:

ady_g
31st October 2005, 21:04
sper intr-o victorie.e musai

leu_alb_albastru
31st October 2005, 21:52
Trebuie sa batem si o vom face ! Si cu toate ca nu ar trebui sa ne gandim la ceilalti mi-ar face placere sa se impiedice din nou si urmaritoarele noastre. :rolleyes:
Prefer sa batem noi, iar celelalte sa nu conteze. :cool:

Pacala
31st October 2005, 22:03
faptul ca sibiu e pe ultimul loc, si deja au si un ecart cam mare fata de locurile linistite ii va face sa se agate de toate meciurile cu disperare, teoretic pot pune probleme...numai ca au un lot f f slab, au renuntat si la antrenor, au un interimar, nu cred sa gaseasca antrenor pana la ora meciului cu noi...ar trebui sa profitam.... in fata ultimei clasate mai ales ca ei sint in degringolada........Universitatea Craiova nu trebuie sa-si trateze adversarii de sus.... toti jucatorii sa-si respecte adversarii si sa joace ca si cand in fata ar avea o echipa foarte buna si vor invinge.

777
31st October 2005, 23:17
Meci foarte greu...important este sa pastram distanta fata de contracandidatele la promovare... da bornescu gol :)

Puc
1st November 2005, 04:11
Toate echipele astea mici ,din divizia asta ,se abitioneaza la maxim cand joacã cu Universitatea.Cumva îi obligã pe bãieti sã joace bine la fiecare meci.Nu vãd probleme in câstigarea a incã 3 puncte.Mai mult mã ingrijoreazã urziceniul ãsta, e ceva de capul lor?

Maximus
1st November 2005, 07:34
urziceniul n-are fata de A. Mai ales ca prin septembrie a trecut apa pe linga ei

litza
1st November 2005, 10:42
Cu siguranta nu va fi un meci asa deusor precm vad unii.E bine si o victorie la un gol diferenta.Importante sunt cele 3 puncte

ady_g
1st November 2005, 19:30
sper intr-un 3-0!!/hello /hello

Balaci
1st November 2005, 19:34
Victori,insa nu la scor!Sibiul se va ambitiona si isi va vinde pielea scump!

Pacala
2nd November 2005, 04:58
indiferent cine e antrenor acolo....etc si bla bla bla........daca nu bat ultima clasata din B........

U1
3rd November 2005, 06:39
Atacul are ocazia sa-si revina in acest meci. In ultimele meciuri a cam somat. Trebuie sa batem, mai ales ca ne asteapta meciuri mult mai grele.
Scor 0-2 sau 0-3

EDMOND_
3rd November 2005, 08:39
Meciul se va televiza pe canalul TV Sport si va fi probabil transmis live de ziarele de sport si de unele site-uri ale gruparilor de suporteri olteni.
Universitatea va efectua un ultim antrenament vineri dimineata si apoi va pleca spre Sibiu unde va locui la hotelul Continental.
Meciul va fi arbitrat de Lucian Dan din Aiud, arbitru care a mai fost delegat la meciurile cu CFR Cluj si Minerul Motru.
La antrenamentele din aceasta saptamana au participat mai multi juniori si este probabil ca Stinga sa il foloseasca la Sibiu si pe Stefan Barboianu , un jucator de numai 17 ani.

Che Guevara
3rd November 2005, 21:10
Interesante stiri, Edmond. Multumim.

spinU
3rd November 2005, 22:52
poate ne fac iar cei de la tv sportu' vreo figura ca la meciurile cu otopeni si national si nu mai transmit meciu'.... :jerk:

bogho
4th November 2005, 11:29
In Craiova este o ceata destul de groasa si din aceasta cauza antrenamentul de azi a fost amanat cu cateva ore. Ar trebui sa fie ultimul antrenament dupa care se va pleca spre Sibiu unde se va sta la Hotel Continental, aflat la doua strazi de stadionul Municipal

EDMOND_
4th November 2005, 14:23
Antrenamentul s-a desfasurat pana la urma la 11.00 (in loc de 10.00 ) pe Oblemenco II. a participat si Corneliu Papura care a jucat la una din echipe.
Este in vacanta , jucand acum in China, pe un contract de 150 000 de dolari pe an, care i se va mari , echipa sa promovand in prima liga...
Alexandru Piturca si Salih Jaber nu vor fi folositi , conducerea tehnica preferand sa ii lase inca o saptamna in recuperare... fac doar antrenamente usoare. In schimb este posibil sa debuteze juniorul de 17 ani, Barboianu , pe care Stinga l-a inclus in lotul pentru Sibiu.

spinU
4th November 2005, 19:59
Barboianu a mai jucat,daca nu ma insel,in meciul de cupa de la corabia...

bogho
4th November 2005, 20:26
a jucat in cupa, in meciul cu Progesul Corabia si a fost inlocuit in min 57 de Dina

EDMOND_
4th November 2005, 20:30
eu vorbeam de debutul in campionat, in cupa au mai fost folositi si alti juniori, la conferinta de presa de astzi chiar el spunea ca spera sa debuteze cu dreptul pentru a multumi astfel lui "nea Ovidiu" pentru ca are incredere in el.

BornWild
4th November 2005, 21:14
Faceti atata tam-tam pe jucatorul asta de parca ar fi Maradona.........lasati tinerii sa se afirme si apoi "ridicati-i"..............deocamdata, niciunul nu are valoarea Craiovei!!!!!!!!

inter
4th November 2005, 21:36
hai mey Born ... "poleieste-i" si tu putin :D:D

EDMOND_
4th November 2005, 21:39
Nici Andrei Ionescu?

BornWild
4th November 2005, 21:44
Nimeni!!!!!!
Sa confirme!!!
Cand vor castiga ceva pt Craiova, vor fi mari.............in rest..........sunt doar niste pasageri a unui mare club caruia i-a facut cinste marele BALACI............si toata generatia!
Este greseala voastra ( si a mea) ca ii ridicam in slavi!!!

Gura mica Ionescule .....Aratati ca meritati sa calcati pe urmele adevaratilor maestrii!!!

Voi, daca vreti, cautati senzationale cu jucatori care nu stiu sa se lege la ghete!!
A sosit momentul in care Craiova tre sa arate.......nu sa declare!!!

spinU
5th November 2005, 11:25
ce comentator prost asta de la tv sport...

spinU
5th November 2005, 12:53
0 - 0 scor final

Balaci
5th November 2005, 13:08
Naspa!0-0 cu ultima clasata!Craiova mai are mult de lucrat!

inter
5th November 2005, 13:10
enorm de mult..:drak: :drak: :drak:
avea mare dreptate Born!:ok:

spinU
5th November 2005, 13:19
oricum a fost un lucru care mi-a placut...nota 10+ pt galerie :ok:
bine ca am ramas pe primul loc...

BornWild
5th November 2005, 13:45
ba.............nu o tre sa o mai cotim!!!............lasa-ma draq'n pace............faci egal cu ultima clasata din B?
Unde sunt jucatorii aia de nationala?............unde e viitorul Balaci?...........pai daca juca asa Balaci cand a debutat, il trimeteau aia direct la Ostroveni sa joace ca aveau derby greu cu Tractorul Bechet:headbang:
Mai lasati-i in pace cu umflarile in pene si sa puna draq mana sa joace.........chiar voi nu realizati ca am pierdut o gramada de puncte?
Imi zise un prieten ca jukaram vai de mama noastra...........asta e echipa care sa reprezinte Craiova?...........pacat de suporteri , dar jucatorii sunt descaltati rau:no:

spinU
5th November 2005, 14:04
Chiar "vai de mama noastra" nu jucaram...Am avut ocazii dar Dina si A.Ionescu le-au ratat (se mai intampla...).A mai fost si bara lu' Orac...
Mai ales ca sibienii n-au sperat cred la mai mult de un egal si s-au aparat tot meciul "cu curu-n poarta"...

BornWild
5th November 2005, 14:06
Rezultatul este elocvent.....fotbalul se joaca pe goluri, iar noi nu stim sa bagam varza'n poarta.
Micul Balaci ma mir cum rata ca s-a terminat smecheria cu el....e 'al mai prim din echipa:no:

Che Guevara
5th November 2005, 16:00
Un punct in deplasare e totusi un punct castigat. Suntem inca pe locul I in serie si nu cred ca trebuie sa luam lucrurile chiar asa in tragic cum le ia Born. Eu am o alta lista de valori in ce ii priveste pe jucatorii olteni: Ciuca, Bornescu, Stoica, Stanga, Mitchell. Exact in ordinea asta. La capitolul sperante ii putem trece pe A.Ionescu, Dina, Jaber, Orac. Sunt toti tineri si avem timp sa-i asteptam sa creasca. Steaua a luat-o pe teren propriu de la Bistrita si peste 3 zile a facut egal cu Sampdoria. Asta inseamna ca Bistyrita este peste Sampdoria? Sa fim seriosi. Sibienii s-au aparat bine azi si au facut un rezultat mare. Noi trebuie sa ne urmarim drumul nostru dar in nici un caz sa ne injuram proprii jucatori.

Puc
5th November 2005, 17:14
Drumul nostru fãrã atacanti care sã facã goluri nu cred cã poate duce cãtre dvizia A ,sau poate duce ,si ce-o sã facem acolo??Nu asta trebuie sã fie valuarea atacului nostru ;1 gol in ultimele 300!! minute de joc...Sau sã fim fericiti cã l-am dat si pe-ãla? Totusi ,consider un lucru bun cã in aceiasi perioadã de joc nu am luat gol.Avem o bazã pe care putem construi.

inter
5th November 2005, 22:39
Che tu vii acia sa tulburi apele cu "punctul" din deplasare ... si te mai iei si de Born .. care are dreptate .!

frate aici nu esti pe forumul .... unde iti sunt permise toate aberatiile!
asa ca fa bine si scuteste-ne!!!

posteaza mai bine pe "suporter dinamo"!

bogho
5th November 2005, 23:06
echipa a jucat prost.
cei din Sibiu a folosit acceasi tactica ca si Poiana Cimpina, 8-9 jucatori in aparare, iar ofensiv numai contraatac .
ai nostrii n trag de la distanta. de fapt nu trag deloc la poarta, parca ar vrea sa intre cu mingea in poarta.

incredibila ratarea lui Dina. din locul unde stateam o vazusem gol in prima faza.

EDMOND_
5th November 2005, 23:15
Nu cred ca Born are dreptate. Aici se lupta intr-un campionat nu intr-un singur meci. Este o echipa care se incheaga luptand pentru promovare. Pana in acest moment Universitatea Craiova a fost superioara celorlalte colege de serie. Trebuie sa tineti cont ca in realitate Stiinta a castigat pe teren patru puncte in plus fata de a doua clasata si cinci fata de a treia. Cred ca a trecut timpul in care sa ne lamentam dupa o infrangere sau sa ne "umflam" dupa o victorie. Finalul conteaza. Vor mai fi meciuri pierdute, precum si altele castigate. Cine gandeste ca echipa asta ar trebui sa castige toate meciurile este intr-o mare eroare si nu isi aduce aminte ce ganduri ne faceam inainte de inceperea campionatului si ce sperante putine aveam.

inter
5th November 2005, 23:28
Voievoade ... ai si tu dreptate , da chiar nu tre sa-i "umflam" artificial ... ca pe urma tot noi ne vom de cu :headbang:

EDMOND_
5th November 2005, 23:56
Pai nu ii umflam , dimpotriva.... la Sibiu puteam sa castigam , insa trebuia de la bun inceput jucat cu doi oameni in atac... Dupa ce a intrat Dina au aparut ocaziile de gol, doua chiar foarte clare... Cat a jucat Orac ca singur varf a fost destul de izolat intre fundasii sibieni... Se construieste prea mult, insistam pe posesie in ideea ca vor aparea ocaziile si vom inscrie. De multe ori ne iese, alteori o dam in bara. Ne lipseste fantezia, rezolvarile individuale. Asta si pentru ca asa le cere sa joace Stinga. Antrenorul spune ca mai este mult de lucru pana cand echipa se va exprima in teren la potentialul maxim.
Acum sa vedem ce facem..ii dam crezare si avem rabdare sau ...

BornWild
6th November 2005, 00:46
Nu avem ba nici o rabdare...Edmond........nu avusei nici o reactie...nu crezi ca e cazul sa modifici si pe la altii?..........ia uita-te pe pagiona cealalta ..E un atac la persoana...........
Si lasa-ma pe mine cu echipa asta de rahat pt ca nu reprezinta Craiova.
Explica la altii...dar mai intai modereaza

Cra10veanu
6th November 2005, 03:13
de asta mi-era cel mai teama, bine ca nu fu infrangere ca ar fii fost urat de tot, insa un atacant in situatia in care se creeaza ocazii .... ma rog ramanem lideri si in concluzie eu zic ca atat jucatorii cat si antrenoru sint in descoperire acuma, incearca cam toate felurile de joc pana sa vada cum joaca echipa mai bine, si atacanti avem in echipa slava domnului, oricum puncte usoare s-au dus pe apa jiului

Che Guevara
6th November 2005, 10:50
@Inter: eu cred ca tu ar trebui sa mi te adresezi atunci cand discut cu tine. Daca Born se simte atacat nu are decat sa se apere singur.

Eu cred ca voi uitati ca anul trecut nu am reusit sa castigam aproape nici un meci pe teren propriu si in deplasare luam scoruri de 5-0 sau 4-0. Sa nu uitam ce "vedete" aveam in echipa atunci si ce mai visam la titluri si la Europa...

Acum a vem o trupa de copii in lot care se straduiesc sa asculte de indicatiile lui Stanga. Daca tinem seama de meciul de la Campina cand am jucat si mai prost decat la Sibiu si am pierdut cu o echipa de ciobani cotonogari eu cred ca am castigat un punct la Sibiu nu am pierdut 2.

Faptul ca unii l-ar vrea pe Netoiu la Craiova si acum mi se pare o porcarie si cred ca lipsa rezultatelor proaste i-a facut sa acumuleze atat de multe frustrari in sinea lor incat au ajuns sa izbucneasca acum dupa un egal obtinut in deplasare. Acesti critici, ar face mai bine sa priveasca la Fc Arges care a luat bataie acasa tot in aceasta etapa, sau la Dinamo care nu mai sperie pe nimeni de foarte mult timp 0-0 cu Heerenven acasa, 1-1 cu Jiul acasa, 0-1 cu Levski la Sofia.

spinU
6th November 2005, 11:45
@Born : Toti suntem suparati,poate unii mai mult decat tine...Ceea ce tu nu intelegi este ca TREBUIE sa avem rabdare cu aceasta echipa...Nici o echipa din lume nu poate castiga toate meciurile si la toate apar sincope de genul celor de la noi ( ex. Chelsea care a fost eliminata din cupa de o echipa de divizie inferioara).Totusi echipa este inca in formare si a demonstrat in destule meciuri ca poate sa ajunga la un nivel mai ridicat.
Si nu cred ca i-am "umflat" niciodata artificial...A.Ionescu, Bornescu , Ciuca , D.Stoica ,Stinga, Dina , Jaber ,toti au avut sclipiri in 2,3,4 meciuri (deocamdata atat pot),ceea ce demonstreaza ca luati individual au valoare...
Deocamdata suntem pe primul loc nu foarte departe de locul 2,probabil in retur cand echipa va mai castiga experienta si jucatorii se vor cunoaste mai bine + 1,2 "plombe" ne vom distanta si vom promova la pas...
Deci RABDARE!!!

BornWild
6th November 2005, 12:16
Aha..........aveti voi rabdare.....ete ca nici macar Stanga nu mai are rabdare cu ei si ii da afara dintre ei.
Chelsea de care vb pana sa fie eliminata, defileaza in campionat...........noi ne-o furam de la Campina, Urziceni si facem egal cu ultima clasata.
Aratati-mi voi unde sunt jucatorii de echipa nationala daca tot nu-i umflam..........aratati-mi unde e "micul Balaci" , de care toata lumea zice ca inainte de pauza s-a facut de ras.
Pai ca sa-l compari pe mucea ala cu Balaci e cale lunga.Cei care nu l-au vazut pe MARELE Balaci , le recomand filmul intitulat Craiova-Maxima ca sa-si faca o idee.Vine ala care nu era bagat nici la fotbal cand se juka in scoala 32 si care (asta Stanga a spus'o) a fost impins sa se pregateasca cu Eidhoven si gata......e 'al mai prim.
De Jaber ce vreti sa-mi spuneti ca n-am ochelarii la mine.
Care e datoria atacantului?Lasa-l draq si pe ala ca a dat la inceput un gol -doua si apoi declara ca vrea la nationala.
Dina ala nici nume de fotbalist n-are si rateaza ca boul.
Singurul de care nu am ce zice e Bornescu.
Ba, astia 'ai batrani..................spuneti ma inainte ce rabdare avea lumea cu echipa mare a Craiovei?.........hai sa va vad...................deja daca se termina 1-0 sau 2-0 pe Central, maraia lumea ca nu a jucat bine echipa
La Craiova se vor rezultate nene...........rabbdare e pt altii
Pai daca ar auzi Teasca (Dumnezeu sa-l ierte!) de rabdare, ce i-ar mai alerga cu bicicleta

spinU
6th November 2005, 12:31
:)

Se pare ca tu ai ideile tare preconcepute si nu ti le poate schimba nimeni...


Nu stiu exact ca nu am prins vremurile CRAIOVEI MAXIMA ,dar ma indoiesc ca in primul an in care au jucat impreuna au avut rezultatele f bune care au urmat mai tarziu...

ps : Chelsea a facur si egal la everton daca iti aduci aminte (echipa care a luat 5-1 de la dinamu)...

BornWild
6th November 2005, 12:44
Din pacate am ideile preconcepute..........echipa de care ai spus, nu a avut rezultate imediat, dar nici nu s-a facut de ras cand a jucat fotbal..........mai ales ca actuala echipa e in B
Cand spuneti ca tre sa avem rabdare cu o echipa care e in B......mi se pare cea mai mare crima.
Probabil ca daca pierdem promovarea....o sa ne lingem ranile ca echipa tanara , la anul va fi mai buna........si uite asa.
Daca tu spuneai de rabdare.....explica-mi si mie reactia lui Stanga cu disponibilizarile.El nu are rabdare.........e antrenorul echipei si da afara din ei........voi dc cereti asta?
NU VA OBISNUITI CU ANONIMATUL!

Che Guevara
6th November 2005, 13:12
Stai linisitit ca Stanga nu da pe nimeni afar de azi sau de maine. Va astepta sfarsitul campionatului si va renunta la cei care nu isi fac treaba cum trebuie si va aduce valori in locul lor. Este un lucru normal care se face la orice echipa de fotbal din lumea asta.

Daca iti amintesti unii i-au tinut pe Borbely si pe Vigariu aici pana cand au retrogradat cu ei. si aia nu erau nici macar 1/2 din Jaber sau Andrei Ionescu. Ce sa spun? Toti am vrea sa promovam in vara asta, dar daca echipa nu va avea valoare sa o faca nu e nici o suparare. Decat sa ajungem in A si sa cadem inapoi in B imediat dupa aia, mai bine asteptam pana cand vom fi suficient de putrernici sa facem fata rigorilor fotbalului mare.

Adu-ti aminte ca vara trecuta toti spuneau ca vom ajunge in Divizia C. uite ca incet-incet echipa face pasul catre A.

spinU
6th November 2005, 13:20
sa asteptam disponibilizarile si dupa aceea sa vb despre asta...

poate au fost doar niste vorbe aruncate la suparare

dupa parerea mea singurul de care ar putea sa se dispenseze din echipa care a fost la sibiu ar fi orac...in rest ceilalti despre care s-ar putea spune ca au gresit cat de cat grav ar putea fi ionescu (pe care ma indoiesc ca l-ar da afara) , dina (nici pe el nu cred ca il va disponibiliza,demonstrand in alte meciuri ca poate marca goluri importane...si sa nu uitam ca pe cand juca la caracal a fost la un pas de rapid,dar a ales craiova) si .... stanga (care pe langa centrarile bune a mia dat si cateva prin peluza...)

la urma urmei echipa asta "de rahat" cum ii spui tu este cea mai buna din divizia b si daca ar fi avut si cele 2 puncte LUATE de vedetele de anul trecut nu stiu daca ai mai fi asa acid la adresa ei...

Maximus
6th November 2005, 13:25
Marea problema dupa aceasta partida este ca iarasi se vorbeste la Craiova despre disponibilizari, refacere lot, intr-un cuvint scandaluri. In loc sa ne urmarim obiectivele in liniste: aducere 1-2 atacanti ca lumea si un coordonator iesim prin presa cu liste negre care creaza tensiune!

fia
6th November 2005, 13:27
aducere 1-2 atacanti ca lumea
pai nu mai e valabil aia cu "Piturca si Orac / Cel mai tare atac"
Acum fara misto, Orac e destul de bun, eu zica ca mai are destul de aratat, intradevar nu e prea e nimeni care sa-l puna in valoare.

BornWild
6th November 2005, 13:31
la urma urmei echipa asta "de rahat" cum ii spui tu este cea mai buna din divizia b si daca ar fi avut si cele 2 puncte LUATE de vedetele de anul trecut nu stiu daca ai mai fi asa acid la adresa ei...

Unde am spus eu ca echipa e de rahat?.:o:
Arata-mi si mie.poate am avut o ratacire ceva......
Am zis ca jucatorii sunt umflati prea repede decat merita in pene si incep sa-si dea aere de vedeta!!
Aerele astea dauneaza grav performantei ( ca tutunul ;) )

De la aere pana la "rahat" e diferenta mare..........cu aerele poti sa-ti rupi pantalonii .........cu "rahatul" poti sa-i murdaresti :happy
P.S
Ultima propozitie e vb la modul general!

spinU
6th November 2005, 13:50
Nu avem ba nici o rabdare...Edmond........nu avusei nici o reactie...nu crezi ca e cazul sa modifici si pe la altii?..........ia uita-te pe pagiona cealalta ..E un atac la persoana...........
Si lasa-ma pe mine cu echipa asta de rahat pt ca nu reprezinta Craiova.
Explica la altii...dar mai intai modereaza

azi-noapte ai postat mesjul asta...

BornWild
6th November 2005, 13:52
Mda.ai dreptate......nu vreau sa ma scuz..dar ma refeream la alt mod.
Toate ca toate..ai dreptate

spinU
6th November 2005, 14:03
e normal sa fie peste tot opinii diferite...dar un lucru este clar : toti vrem binele SIMBOLULUI OLTENIEI SI CELEI MAI IUBITE ECHIPE DE FOTBAL DIN ROMANIA , adica UNIVERSITATEA CRAIOVA...
daca in momentul de fata cand echipa joaca de la egal la egal cu formatii de divizie A si este pe primul loc in clasament nu ne convine nu stiu daca vreodata o sa ne multumeasca ceva (poate castigarea champions league :) )...

stiu ca este normal sa ne dorim tot timpul mai mult dar cred ca este bine si sa avem rabdare pt ca lucrurile facute peste noapte sunt efemere...

FORZA STIINTA!!

Che Guevara
6th November 2005, 14:19
@Spinu: nu ai nimerit lista cu jucatorii disponibilizabili. La Sibiu cei mai slabi jucatori su fost de departe Saceanu si Velcovici. De Saceanu nu am auzit decat in repriza a doua cand a fost schimbat, iar Velcovici a jucat slab in comparatie cu Dananae, celalalt jucator de banda, dar de pe partea opusa.

Cu riscul de a ma repeta cred ca daca l-am fi avut pe Knudsen in locul lui Saceanu, cel putin in meciul de la Sibiu, am fi castigat la o diferenta destul de confortabila.

spinU
6th November 2005, 14:32
Macar astia doi de care zici tu nu s-au vazut deloc...deci nu prea au influentat :)
Cei de care am zis eu au ratat din situatii clare de gol...
Oricum asta a fost parerea mea...am vazut meciul si nu trebuie sa ma iau dupa ziare...(nu zic ca tu ai fi "citat" de undeva)

Che Guevara
6th November 2005, 15:20
Deci noi am jucat practic cu 2 oameni mai putin pe teren in acest meci. Stii bine ca la fotbal orice amanunt conteaza. :rolleyes:

Puc
6th November 2005, 15:24
Sunt multe lucruri bune care se întâmplã la Unversitatea anul ãsta.Cu toate astea , suporterii ei sunt obligati sã cearã PERFORMANTA . Sã nu uitãm cã ne aflãm in divizia "b" , deci un pic cam departe de ceea ce ne-am dori cu totii.În mod normal ar fi trebuit sã defilãm ,sã-i rupem pe toti si sã ne intoarcem sã ne batem pt titlu (chiar dacã nu am mai facut asta de ceva timp)de la egal la egal cu bucurestenii.Dar în finalul campionatului trecut s-a petrecut ceva mai putin normal ,au fugit cu totii ca niste iepuri ...si aici eu cred cã s-a pus punct la o epocã .S-a inceput de la zero ,si acum imi pun si eu intrebarea :Reprezintã actuala Universtitatea Craiova acel club pe care îl avem in inimã? O intrebare la care mã refuz sã raspund.

spinU
6th November 2005, 15:25
stiu...ai dreptate...poate d-aia nu i-am nominalizat nici eu...ca nu mi-am dat seama ca au jucat :)
dar raman la parerea ca singurul care ar putea fi disponibilizat ar fi orac...si nu numai pt meciul de la sibiu...

BornWild
6th November 2005, 15:27
Sunt multe lucruri bune care se întâmplă la Unversitatea anul ăsta.Cu toate astea , suporterii ei sunt obligati să ceară PERFORMANTA . Să nu uităm că ne aflăm in divizia "b" , deci un pic cam departe de ceea ce ne-am dori cu totii.În mod normal ar fi trebuit să defilăm ,să-i rupem pe toti si să ne intoarcem să ne batem pt titlu (chiar dacă nu am mai facut asta de ceva timp)de la egal la egal cu bucurestenii.Dar în finalul campionatului trecut s-a petrecut ceva mai putin normal ,au fugit cu totii ca niste iepuri ...si aici eu cred că s-a pus punct la o epocă .S-a inceput de la zero ,si acum imi pun si eu intrebarea :Reprezintă actuala Universtitatea Craiova acel club pe care îl avem in inimă? O intrebare la care mă refuz să raspund.


Se pare ca multi nu inteleg lucrul asta.......

Sunt total de acord cu tine.....f bine sintetizat:ok:

spinU
6th November 2005, 15:34
@Puc : Cred ca ar trebui sa terminam cu prostiile de genul "Reprezintã actuala Universtitatea Craiova acel club pe care îl avem in inimã?".Echipele din anii trecuti au reprezentat?Si mai mereu am fost alaturi de ei?Nu vad de ce nu am fi si alaturi de acesti copii care sunt in mare parte olteni si au CRAIOVA in suflet de mici...

BornWild
6th November 2005, 15:37
Pt ca sunt in B si nu demonstreaza valoare ca se poate recladi Craiova pe umerii lor.

P.S
Vad ca tu ai ideile tale preconcepute...........Stanga zice ca ii da afara.........Mititelu e facut para........Editia ii urla..............iar tu ne indemni la rabdare.............

spinU
6th November 2005, 15:53
Nu din cauza lor suntem in B...
Nu trebuie sa te iei dupa niste vorbe spuse la suparare...intr-un fel e normal ,ce-ai vrea sa ii laude pt un egal la ultima clasata?
Ce vreau eu sa spun este ca acesti pusti au potential si CRAIOVA se poate recladi pe umerii lor

min. 75 cfr cluj - steaua 1-0

(echipa noastra "de rahat" a invins cluju)

BornWild
6th November 2005, 16:03
...........si a pierdut in fata a doi sateliti ai dusmanilor nostrii de moarte.........ceea ce denota ca e de RAHAT ....ca vad ca insisti

EDMOND_
6th November 2005, 17:52
Fiecare priveste lucrurile in modul in care simte si vrea. sa nu uitam insa ca Dina si Orac au fiecare cate 20 de ani ... varsta la care ( nu imi mai aduc aminte) dar cred ca Sorin Cartu nu debutase inca in A...
Stinga spune multe la suparare, insa cel mai slab jucator de pe teren a fost fotbalistul Stinga.Iar antrenorul a fost destul de neinspirat, putem spune ca el a piedut punctele astea, nu jucatorii.... hai sa il dam afara acum , si pe el si jumatate din ceilalti.. si sa incepem de la zero... Cine se baga? Born? Inter? Edmond? Acum este momentul, ca nu trecura decat zece etape de cand incepu campionatul...

BornWild
6th November 2005, 17:58
Cine a zis sa-l dea afara pe Stanga?...........vezi ca asta se spuse in partea cealalta:D

EDMOND_
6th November 2005, 18:01
Nu a spus nimeni! era doar o generalizare.... daca el a fost cel mai slab in meciul asta este normal sa incepem cu el. Nu?

BornWild
6th November 2005, 18:06
Nu.......mai bine incepem cu atacantii gen Jaber care dupa 2 goluri vroia la nationala..........
Parca datoria atacantilor e sa o bage'n ate

Che Guevara
6th November 2005, 18:38
@Puc si Born: vorbiti din vise si din aduceri aminte. Craiova de astazi este la nivelul celei din 1963-1964 cand am promovat in A. Primul campionat a fost castigat abia peste 10 ani, iar participarea cea mai de succes in cupele europene a avut loc peste inca 10 ani adica 20 de ani in total. Ar fi bine sa ne vedem lungul nasului si sa nu pretindem ca suntem zmei cand noi abia acum ne nastem. Lasa sa promovam noi si pe urma mai vedem daca putem face mai mult. Deocamdata asta e ceea ce putem face.

Puc
6th November 2005, 20:30
Aici e problema Che,nu vreau sa-mi vãd de lungul nasului si sã mã limitez cu actuala conditie .Nu vreau sã ne obisnuim cu mediocritatea.Chiar dacã Stiinta va ajunge in campionatul judetean eu tot de titlu de campion am sã vorbesc , :) .Ai putea spune cã punem jucãtorii sub presiune ,dar ei trebuie sã facã fatã ,doar atunci se va putea spune cã au valuare .

spinU
6th November 2005, 21:00
Puc te credeam un om cu capu pe umeri...Ma faci sa-mi schimb parerea despre tine...Tu chiar nu-ti dai seama in ce situatie ne aflam!?
Sa vorbim este usor...cu practica stam mai greu...
Iti spun sigur ca orice jucatori ai aduce acum la Craiova nu ne vom putea gandi la titlul de campioni decat peste 3-4 ani , poate doar daca ai cumpara o echipa cu totul ne-am putea gandi mai devreme....
Nimeni nu azis ca trebuie sa ne obisnuim cu mediocritatea dar nici sa exageram...Pt situatia in care se afla acum Stiinta suntem cu toti vinovati...de la mercenarii pe care i-am sustinut ani la rand,de la asa zisii investitori care si-au vazut doar propriul interes pana la noi suporterii ca i-am lasat sa vina la Craiova...Sa nu incepem acum cand sunt semne ca ne vom reveni si cand echipa a redevenit a noastra sa criticam jucatorii ,fara motiv zic eu...
Sau zi tu...ce ar trebui sa faca conducatorii Craiovei...Da-mi 2,3 exemple de jucatori pe care tu i-ai vrea la Craiova si care ar veni in situatia actuala...

Che Guevara
6th November 2005, 22:06
uite cel mai elocvent exemplu. Timisora a cumparat o echipa intreaga cu antronori cu tot. A gasit sponsori peste noapte si a investit milioane de $ in infrastructura. Ce au rezolvat? Nu reusesc sa ajunga nici in cupele europene.

Noi nu am facut nimic din toate astea, dar vorbim de campionate di de Europa. Nu vi se pare ca batem putin(sau mai mult) campii? :headbang:

vasi_florescu
6th November 2005, 22:07
In meciul cu Sibiul s-a vazut ca nu avem oameni de gol.Asa-zisii atacanti au stat numai cu spatele la poarta si era normal sa nu marcheze.Despre Dina cred ca a prins o zi mai slaba,daca nu a reusit sa marcheze singur cu poarta din 6 metri in doua situatii.

ady_g
6th November 2005, 22:17
Aha..........aveti voi rabdare.....ete ca nici macar Stanga nu mai are rabdare cu ei si ii da afara dintre ei.
Chelsea de care vb pana sa fie eliminata, defileaza in campionat...........noi ne-o furam de la Campina, Urziceni si facem egal cu ultima clasata.
Aratati-mi voi unde sunt jucatorii de echipa nationala daca tot nu-i umflam..........aratati-mi unde e "micul Balaci" , de care toata lumea zice ca inainte de pauza s-a facut de ras.
Pai ca sa-l compari pe mucea ala cu Balaci e cale lunga.Cei care nu l-au vazut pe MARELE Balaci , le recomand filmul intitulat Craiova-Maxima ca sa-si faca o idee.Vine ala care nu era bagat nici la fotbal cand se juka in scoala 32 si care (asta Stanga a spus'o) a fost impins sa se pregateasca cu Eidhoven si gata......e 'al mai prim.
De Jaber ce vreti sa-mi spuneti ca n-am ochelarii la mine.
Care e datoria atacantului?Lasa-l draq si pe ala ca a dat la inceput un gol -doua si apoi declara ca vrea la nationala.
Dina ala nici nume de fotbalist n-are si rateaza ca boul.
Singurul de care nu am ce zice e Bornescu.
Ba, astia 'ai batrani..................spuneti ma inainte ce rabdare avea lumea cu echipa mare a Craiovei?.........hai sa va vad...................deja daca se termina 1-0 sau 2-0 pe Central, maraia lumea ca nu a jucat bine echipa
La Craiova se vor rezultate nene...........rabbdare e pt altii
Pai daca ar auzi Teasca (Dumnezeu sa-l ierte!) de rabdare, ce i-ar mai alerga cu bicicletaacu zi tu sincer te asteptai la inceputil campionatului sa fim macar in situatia de acum??sunt niste copii si au nevoie de multe meciuri in picioare..
de aia se taie baietii ca gasesc suporteri neingaduitori ca tine ...tu probabil daca mergi la meci ii huidui si ii fluieri din primul minut.Pai nu asa se face frate ca ii timoram de tot

vasi_florescu
6th November 2005, 22:24
Ai si tu dreptate,ady,in vara multi spuneau ca nu vom face fata nici in B,nu aveam nici macar echipa.Dar ce te faci daca promovezi?Deja in iarna asta trebuie gasiti jucatori de divizia A,ca eu zic ca nu prea avem cum sa ratam promovarea.

EDMOND_
6th November 2005, 22:30
Asta este echipa. Cine poate tine cu ea, o face. Cine nu, se lamenteaza pe forumuri. Insa doar atat. Born ne cearta pe noi, astia care suntem aici si care mergem la meciuri. Iar noi dorim sa vina el sau un altul cu bani si sa preia echipa , sa aduca numai valori. Suntem intr-un cerc vicios....:)



PS> Vasi, Solomon nu s-a implicat inca acolo, asata este ideea lui Nedelescu.... sa preia primaria echipa aia.....

spinU
6th November 2005, 22:34
Jucatorii care ii avem acum au potential si au timp sa formeze o ECHIPA adevarata pana cand vom promova...Cu 2-3 "plombe" (jucatori cu experienta,gen stanga) vom face fata fara probleme in div. A iar in cativa ani ne vom putea bate cu sanse la cupele europene...Dar pt lucrul asta trebuie sa fie liniste la echipa si nu sa aruncam cu pietre in jucatori la primul pas gresit...

BornWild
6th November 2005, 22:34
edmond......te las........cauti pricina..........pe cine am certat eu?..........tu deraiezi si dai in conducere acum.
Eu ti-am mai spus-o si o repet..........mai lasati-i sa joace FOTBAL intai si dupa aia ii ridicati in slavi.
Apropos.............junioru' ala de 17 ani de il anuntai cu surle si trambite a avut un sejur reusit?
Bati apropouri ca ma lamentez pe forumuri si nu stiu ce...........merci

ady_g
6th November 2005, 22:49
acum normal ca ar fi bine sa facem iar performanta cat mai curand .Si eu imi doresc de pilda sa castigam campionatul imediat dupa promovare.Dar se ridica intrebarea...putem?se poate dar nu cred ca intr-un timp atat de scurt.In primul rand e necesara vointa de a face performata.Apoi bani..apoi jucatori de valoare si nu in ultimul rand MENTALITATE de invingator pe care se pare ca din pacate la ora actuala nu o au decat fostele echipe comuniste dinamo si steaua.

vasi_florescu
6th November 2005, 22:58
Mentalitatea de invingator ti-o formeaza si rezultatele.Treaba e de unde o sa scoata Mititelu bani mai multi pentru divizia A?In al doilea rand vor face fata jucatorii socului diviziei A,unde cei mai multi nu au jucat niciodata?

spinU
6th November 2005, 23:00
Pai din meciurile cu cfr cluj si national se pare ca o sa faca fata "socului"...

BornWild
6th November 2005, 23:01
Mentalitatea de invingator ti-o formeaza si rezultatele.Treaba e de unde o sa scoata Mititelu bani mai multi pentru divizia A?In al doilea rand vor face fata jucatorii socului diviziei A,unde cei mai multi nu au jucat niciodata?


jucatorii actuali(unii dintre ei!!) nu au demonstrat nici ca merita sa joace la Craiova.
Daca pt multi e ceva normal sa ia bataie de la satelitii rivalilor de moarte, pt mine este inacceptabil..........asta daca te respecti...........daca nu.............va ajunge si echipa de fotbal ca si cele de volei...baschet.......handbal din Craiova si gata.

vasi_florescu
6th November 2005, 23:04
Cu bani gasesti jucatori imediat.Vezi CFR Cluj,care i-a adus pe Dorinel,Martin Tudor(se pregateste si Fl.Dumitru).

EDMOND_
6th November 2005, 23:13
edmond......te las........cauti pricina..........pe cine am certat eu?..........tu deraiezi si dai in conducere acum.
Eu ti-am mai spus-o si o repet..........mai lasati-i sa joace FOTBAL intai si dupa aia ii ridicati in slavi.
Apropos.............junioru' ala de 17 ani de il anuntai cu surle si trambite a avut un sejur reusit?
Bati apropouri ca ma lamentez pe forumuri si nu stiu ce...........merci


Nu bat nici un fel de apropouri si nu cred ca am ridicat pe cineva in slavi. Am spus doar ca Stinga a pierdut punctele astea si este parerea majoritatii din cei care au fost la meci. Personal m-am saturat de lamentari aiurea. Hai sa bocim toti acum .... asta este echipa pe care o avem , pe asta o sustinem..
Ai tu o solutie imediata? Sa facem o super echipa....

PS. Pai Vasi, asta este problema..... vino tu cu banii aia si vedem ce jucatori gasim..... Dorinel si dumitru? Cat o sa mai joace aia?

vasi_florescu
6th November 2005, 23:20
Edmond,Dorinel si F.Dumitru au fost doar primele exemple care mi-au venit in minte.Poate jucatorii Timisoarei sunt exemple mai sugestive.
Daca aveam banii aia eram deja la Craiova.Sunt insa destui cu bani si nu au de gand sa dea vreun ban la club.Ba chiar cer bani de la Craiova,dupa ce si-au facut avere pe spinarea Universitatii si a muncii antrenorilor si jucatorilor.

BornWild
6th November 2005, 23:20
@Edmond_, nu tata...........nu tre sa ne lamentam..........iar eu unul nu ma incumet nici sa il acuz pe Stanga.Dar care e treaba unui jucator?.........;fie el varf sau mijlocas , care se gaseste in fata portii?......sa o bage'n ate?
Atunci, dc sa ne luam de antrenor, cand "marii jucatori" nu au fost in stare sa o bage'n ate din 3 metrii?.
Ganditi-va bine............tre neaparat sa promovam anul asta!!!............si vin meciuri grele de acum inkolo!!!
Daca nu promovam, e groasa

spinU
6th November 2005, 23:22
Cu bani gasesti jucatori imediat.Vezi CFR Cluj,care i-a adus pe Dorinel,Martin Tudor(se pregateste si Fl.Dumitru).
Tu ai un fix cu banii...Sa-ti dau un ex (care sigur o sa ii placa lu' Born) : Craiova Maxima...Crezi ca ei aveau multi bani?Stiu ca o sa spui ca atunci erau alte vremuri ,dar pun pariu ca nu aveau bani cum aveau cei de la steaua sau dinamo...si au ramas la Craiova...si au facut performanta...si stii de ce?Pt. ca IUBEAU CRAIOVA...

BornWild
6th November 2005, 23:27
acum nu mai e asa.........

vasi_florescu
6th November 2005, 23:30
Craiova Maxima avea la dispozitie resurse financiare inimaginabile pentru un om de rand din acele vremuri.Nu trebuia neaparat sa te ridici la nivelul echipelor departamentale.Dar sa castigi 5000 de lei la un meci,cand salariul mediu era de 2000 de lei pe luna,era ceva.
Sigur,banii nu sunt totul in fotbal,pentru Cristi Chivu nu banii au fost argumentul hotarator cand a venit la noi,dar au o importanta decisiva,nu crezi?
Mai trebuie si suflet,vezi GP,pe care il doare in spate de Stiinta si care se viseaza presedinte FRF(apropo,nu are nici o sansa!).

BornWild
6th November 2005, 23:32
Mai trebuie si suflet,vezi GP,pe care il doare in spate de Stiinta si care se viseaza presedinte FRF(apropo,nu are nici o sansa!).

text interzis aici .da-l draq pe ala

Che Guevara
6th November 2005, 23:33
@Spinu: cei din Craiova Maxima au ramas aici pentru ca erau studenti la facultatile din Craiova. Si asta a cantarit mai greu decat banii de la Steaua, Dinamo, Hunedoara sau Jiul Petrosani. De fapt si la Scornicesti se castiga mai bine si cred ca se mai pot gasi si alte echipe care isi plateau jucatorii mult mai bine decat erau platiti ai nostri.

Un alt motiv pentru care au ramas la Craiova a fost faptul ca majoritatea jucatorilor din echipa respectiva s-au casatorit cu oltence, fapt care i-a legat de acest oras. Un alt motiv a fost faptul ca echipa respectiva avea anumite performante si jucand aici acei fotbalisti aveau mult mai multe sanse sa iese afara, sa joace la echipa nationala (ceea ce insemna alte deplasari). Si la fiecare deplasare se intorceau cu un video, un covor, un lantisor de aur, un pachet de cafea, chestii cu care apoi puteau sa isi cumpere diverse favoruri.

Un alt motiv pentru care acea echipa a ramas aici mai mult timp a fost faptul ca fotbalistii se bucurau de un tratament special in Craiova din partea autoritatilor locale si din partea publicului larg. Asta insemnand de fapt ca erau iubiti. Acum iubirea se arata prin coregrafii pe stadion si injuraturi la meciuri, fapt care nu inseamna nimic concret pentru cei din teren. De-aia spun ca mai e destul pana cand jucatorii actuali vor fi la fel de apropiati de public cum erau Balaci, Crisan sau mai ales Oblemenco.

EDMOND_
6th November 2005, 23:39
Edmond,Dorinel si F.Dumitru au fost doar primele exemple care mi-au venit in minte.Poate jucatorii Timisoarei sunt exemple mai sugestive.
Daca aveam banii aia eram deja la Craiova.Sunt insa destui cu bani si nu au de gand sa dea vreun ban la club.Ba chiar cer bani de la Craiova,dupa ce si-au facut avere pe spinarea Universitatii si a muncii antrenorilor si jucatorilor.

Cam asat spun si eu... Noi suporterii avem doar doua lucruri de facut ... fie sustinem echipa, asta pe care o avem... fie ii gonim si pe astia si asteptam pe altcineva. In momentul asta nu cred ca avem alte alternative. Poate doar sa uitam de fotbal si de Universitatea. Fiecare poate alege....

vasi_florescu
6th November 2005, 23:41
Che Guevara,m-ai uns la suflet cu Oblemenco,stii ca este corabian de-al meu.
Stii ce uitam noi acum?In acele vremuri se punea mult suflet in echipa,toti trageau intr-o singura directie,Craiova era un fenomen social,o nebunie frumoasa cum ne place sa spunem.Nu existau tabere si grupuri de interese.
Stiu oameni de la mine din oras care au murit pe drum mergand la meciuri ale Craiovei.Acum oamenii sunt mihniti cand vad doar scandaluri.Ce sa ii spun eu unui copil de 7-8 ani,cum sa il conving sa tina cu Craiova?

Che Guevara
6th November 2005, 23:52
Sa-i explici ca daca nu tine cu Craiova la meciul urmator cand Craiova va veni la Corabia vor veni Postasu' cu ai lui prin tribune si-i vor macelari pe el si pe toti colegii lui care nu au trecut "la dreapta credinta".

Serios vorbind, cu Craiova nu inveti sa tii. Cu Craiova te nasti in sange sau nu. Nu este obligatoriu. Poate omului nici nu-i place fotbalul. E dreptul fiecaruia sa aleaga. Sunt sigur ca pentru fiecare oltean care nu tine cu Craiova exista cel putin 2 locuitori ai acestei tari care ar vrea sa mearga la meciurile Craiovei dar sunt prea departe de acest oras sfant ca sa o faca.

vasi_florescu
6th November 2005, 23:57
Daca ai adus vorba de Postasu',sa stii ca individul pe care l-au batut la meciul din cupa la Corabia era chiar un suporter al Stiintei,care avea tricoul cu Steaua de la Claudiu Raducanu.Oricum "Ciocolata"(porecla tipului batut) era un individ dubios,iar Postasu' a facut o mare bucurie politistilor ca l-a batut.

Che Guevara
6th November 2005, 23:59
OK. De acum vom fi numiti "cavalerii dreptatii". "Cand joaca Stiinta in deplasare/ impatim dreptatea cu parul pana cand dusmanul moare!"

Glumesc si eu ...

vasi_florescu
7th November 2005, 00:03
Sa fi vazut cum se ruga Ciocolata dupa meci de Mititelu sa ii dea banii si telefonul celular pe care le-ar fi pierdut chipurile cu ocazia "imPARtirii dreptatii".

Che Guevara
7th November 2005, 00:11
Da-l incolo..... Ajunse si asta vedeta peste noapte. Din partea mea transmite-i fraza asta: Drop dead, you scam!