PDA

View Full Version : Scrisoare deschisa a suporterilor pentru FR Baschet



outsider
1st April 2007, 19:53
Draga prietene!

Stiu ca esti suporterul unei echipe de baschet din Romania. Poate a uneia diferita de cea pe care o iubesc eu. Dar totodata stiu ca daca iti voi adresa un mesaj personal, te vei apleca asupra lui cu interesul pe care il oferi oricarui alt aspect din sportul tau...de fapt, al nostru...preferat. Ca si tine, iubesc echipa mea in orice conditii. Si cand joaca bine si cand joaca prost. Cand nu-i merge jocul sau ceilalti sunt mai buni, ma incurajez simplu: o sa-si revina, o sa joace mai bine si o sa castige meciul urmator. Are atatia suporteri, nu se poate sa nu-i pese de noi. Imi iubesc echipa la antrenamente, la inceput de sezon, la final de sezon, in toate deplasarile si in meciurile de acasa, castigate, dar mai ales dupa cele pierdute, cand joaca spectaculos, dar si cand nu joaca mai nimic, dar castiga. Cel mai mult insa o iubesc atunci cand obtine o
victorie intr-un meci in care, de la inceput, pare sa nu aiba nici o sansa. Exista adversari, care pana atunci au parut pur si simplu mai buni. Dar daca ii invingi pe aceia, gustul victoriei nu se compara cu nimic. E cel mai
dulce!
Totusi, in acest campionat, oricat am iubit echipa mea favorita, uneori a trebuit sa ma multumesc cu alte rezultate,
indiferent cat de bine sau de rau au jucat favoritii mei. Si nu adversarii au fost totdeauna cei mai buni. Arbitrii au distrus in multe meciuri sansele, asa mici cum erau. Ma gandesc sa nu mai merg la
baschet, desi in continuare imi iubesc echipa si acest sport. De aceea, protestez impotriva arbitrajelor din campionat. Este singurul lucru democratic si fair-play, pe care il pot face. Poate fi un semnal de alarma pentru cluburi, arbitri, federatie si ceilalti suporteri. La fel de bine poate fi un simplu strigat de ajutor pe care nu-l va auzi nimeni. Dar pana la urma, nu-mi doresc decat sa vad baschet de calitate si sa-mi sustin echipa favorita. Consideri ca e prea mult? Tu ce crezi?

Un suporter

vasi
1st April 2007, 22:46
Draga prietene!

Stiu ca esti suporterul unei echipe de baschet din Romania. Poate a uneia diferita de cea pe care o iubesc eu. Dar totodata stiu ca daca iti voi adresa un mesaj personal, te vei apleca asupra lui cu interesul pe care il oferi oricarui alt aspect din sportul tau...de fapt, al nostru...preferat. Ca si tine, iubesc echipa mea in orice conditii. Si cand joaca bine si cand joaca prost. Cand nu-i merge jocul sau ceilalti sunt mai buni, ma incurajez simplu: o sa-si revina, o sa joace mai bine si o sa castige meciul urmator. Are atatia suporteri, nu se poate sa nu-i pese de noi. Imi iubesc echipa la antrenamente, la inceput de sezon, la final de sezon, in toate deplasarile si in meciurile de acasa, castigate, dar mai ales dupa cele pierdute, cand joaca spectaculos, dar si cand nu joaca mai nimic, dar castiga. Cel mai mult insa o iubesc atunci cand obtine o
victorie intr-un meci in care, de la inceput, pare sa nu aiba nici o sansa. Exista adversari, care pana atunci au parut pur si simplu mai buni. Dar daca ii invingi pe aceia, gustul victoriei nu se compara cu nimic. E cel mai
dulce!
Totusi, in acest campionat, oricat am iubit echipa mea favorita, uneori a trebuit sa ma multumesc cu alte rezultate,
indiferent cat de bine sau de rau au jucat favoritii mei. Si nu adversarii au fost totdeauna cei mai buni. Arbitrii au distrus in multe meciuri sansele, asa mici cum erau. Ma gandesc sa nu mai merg la
baschet, desi in continuare imi iubesc echipa si acest sport. De aceea, protestez impotriva arbitrajelor din campionat. Este singurul lucru democratic si fair-play, pe care il pot face. Poate fi un semnal de alarma pentru cluburi, arbitri, federatie si ceilalti suporteri. La fel de bine poate fi un simplu strigat de ajutor pe care nu-l va auzi nimeni. Dar pana la urma, nu-mi doresc decat sa vad baschet de calitate si sa-mi sustin echipa favorita. Consideri ca e prea mult? Tu ce crezi?

Un suporter

doi suporteri cu mine. pana acum

Cosmin Salajan
1st April 2007, 22:47
daca ma pun si eu, inseamna ca iar este un tread al clujenilor?

SilverZeus
1st April 2007, 23:27
...da, de acord....semnez si eu

BAK
1st April 2007, 23:48
aveti si semnatura mea si a celor 4 clone pe care le am pe forum
p.s. glumesc

Black Mamba
2nd April 2007, 14:45
Si a mea.

ovi sibiu
2nd April 2007, 15:49
daca ma pun si eu, inseamna ca iar este un tread al clujenilor?
Nu chiar, semnam si noi. http://www.csufans.ro/stiri.php?id=157&skey=diviziaa&lang=ro

vasi
2nd April 2007, 16:01
nu e al clujenilor
e al celor carora chiar le pasa de baschet. de ceea ce inseamna sportul asta
si nu al celor pentru care baschetul e un sport inventat acum 5 ani, in care joaca o echipa in alb sau albastru, care trebuie sa castige mereu

boshcUtza
2nd April 2007, 16:32
semnat:P

unguru1432
2nd April 2007, 19:48
me, too...

paul*
2nd April 2007, 20:58
subscriu.
asta nu inseamna ca vom fi prieteni de acum incolo. una-i una, alta-i, alta...

ZV
2nd April 2007, 21:42
semnat

ionut_au
3rd April 2007, 08:36
ma semnez si eu

SilverZeus
3rd April 2007, 19:57
subscriu.
asta nu inseamna ca vom fi prieteni de acum incolo. una-i una, alta-i, alta...


vom fi doar frati vitregi, ok???? :D

veronka
3rd April 2007, 22:10
semnez si eu.....

fodo
3rd April 2007, 22:21
X...

ultras79
3rd April 2007, 23:44
si eu

virtual
4th April 2007, 11:16
virtual:D

giulio
4th April 2007, 21:49
si eu votez

eddy_jozsa
5th April 2007, 11:19
^^^ me too

MT
5th April 2007, 12:13
Sorry for the delay, i'm in, too. ;)

real23
5th April 2007, 12:26
+1. Hai CS Otopeni !

ultras79
5th April 2007, 19:03
http://www.fanatik.ro/editoriale_sectiune_49/articol_18903/razvan_ioan_boanchis__de_ce_nu_imi_place_cfr_cluj. html

bog_306
9th April 2007, 15:36
toti semnam... da...ce semnam???la toti ne place sa semnam

criss25
9th April 2007, 23:26
Semnat:yeah: , parafat:yeah: ,votat:yeah:

tudor89
10th April 2007, 09:29
Semnat:)

woody
11th April 2007, 18:55
Si eu si eu, dar centralizeaza cineva, sau doar ne jucam de-a datul cu batzu:)?

outsider
11th April 2007, 18:58
pe front page se aduna numarul voturilor...pacat ca sunt atat de putine :(

VladS
12th April 2007, 14:28
semnez si eu

blondu_tripuena
8th July 2007, 01:40
si eu semnez.....sunt multe mismaciuri in BASCHETU ROMANESC ..... si la Lotu national se fac....credetima stiu pe pielea mea :((

valb
9th July 2007, 09:30
pun si eu de-o semnatura!