PDA

View Full Version : Poll - corectitudine.



MT
31st March 2007, 22:46
Ca sa rupem pisica in doua :D sunt curios sa vad si eu cine si cum dintre cei care urmaresc baschetul romanesc ar raspunde la urmatorul poll:

CSU Ploiesti, o echipa de o valoare indiscutabila, este acuzata de anumite voci :D ca foloseste in cazul intalnirilor cu adversari dificili care ar avea sansa - mica, dar totusi existenta - de a invinge, si mijloace nesportive, care nu sunt legate direct de valoarea jocului prestat in teren de cele doua echipe. Cum ar fi o posibil influentare a modului in care sunt judecate fazele de joc de catre unii arbitri, ca sa fim mai concreti.


Intrebarea este simpla:
"Credeti ca Echipa sau conducerea formatiei CSU Ploiesti a folosit mijloace nesportive pentru a influenta in favoarea sa rezultatul unor partide din acest sezon? Da/Nu"

Poate cei care acuza gresesc si sunt manati doar de invidie. Sau poate nu. :)

Zabriskie
31st March 2007, 22:50
Lol, ce intrebare e asta, normal ca da...

MT
31st March 2007, 22:53
Ma gandesc ca e totusi o sansa pentru unii de a realiza ce gandesc niste entitati neinsemnate - userii unui forum sportiv - fata de maretia lor cosmica. :D
Si bineinteles, rezultatul este imprevizibil :)

SilverZeus
31st March 2007, 23:31
Asesoftzii astia is cei mai curati din intreaga istorie a sportului....am votat cu nu...MT, e inadmisibil sa te iei asa fara motiv de acesti zei ai sportului autohton.....rog sa se scoata din varianta de raspuns care incearca sa pateze nejustificat imajinea nepatata a fecioarei din Ploiesti...sa ramana doar varianta cu "da, galacticii baschetului romanesc, sunt cea mai curata, mai buna si mai talentata echipa din Ploiesti, Romania, Europa, NBA"...lex, dura lex !!!

MT
31st March 2007, 23:49
:) Nu ejti normal, tu chiar ai votat "nu" :)
Asta se numeste "democratie". :) Cuvant format din combinarea lui Demos= popor + Kratos=putere.

Exercitiu: Care este insa etimologia urmatoarei expresii: "A fost o aseshotie pe fata!" ?

SilverZeus
1st April 2007, 11:02
.....am mintit, recunosc (acu serios vb)....bine ca nu-s in saptamana mare...oricum, e gretzoasa situatia asta in care aceasta echipa a devenit intangibila....si cand ii auzi cum vb despre valoarea lor "incontestabila"....se lauda singuri si poate or sa ajunga sa joace singuri

vasi
1st April 2007, 11:25
asa sa fie... sa joace sebi cu alex, 1 la 1... si saa rbitreze banica, grigoras si ciulin

4za_Lazio
1st April 2007, 13:34
doar unele ?? :mda:

marlon
1st April 2007, 14:14
Orice om cu capul pe umeri ar lasa frustrarile deoparte si ar recunoaste ca valoarea Asesoftului este incontestabila.
Dovada certa este ca a terminat sezonul fara nici o infrangere iar pe clujeni i-au invins deja de 3 ori din 3 meciuri pana acum si pe Sibiu de 2 ori din 2 meciuri in actualul sezon.
Asa ca acestia ar trebui sa bage capul in pamant de rusine , sunt cativa care fac asta ,insa sunt si unii care inca il mai ling in cur pe penibilul CRISTESCU si ii canta in struna.
Nu aveti decat sa-l ascultati in continuare pe CRISTESCU, ca niste slugi ce sunteti, pentru ca asta faceti voi , in loc sa-i cereti socoteala pentru prestatia proasta a echipei voastre asa cum ar fi fost normal.
Si inca un lucru, cei din cluj si-au dovedit inca o data penibilitatea prin neprezentarea la finala mica din final4, finala mica pe care o meritati.
:rosu:

outsider
1st April 2007, 17:24
marlon, vorbeai ca esti educat cu ceva posturi in urma, esti educat poate pana la 2 ani...desi nu ma mir ca atata va e nivelul mai la sud de carpati...adminul site-ului cred ca e plecat in vacanta ca ai merita bannat pe veci...esti penibil!

Cosmin Salajan
1st April 2007, 22:45
de ce sa fie banat?

asa mai putem rade :D

Razvan P
2nd April 2007, 09:17
Raspuns la intrebarea din Poll : "DA" , cu urmatoarea precizare "in unele"

MikePort
2nd April 2007, 11:39
Asesoft este incontestabil peste restul echipelor din Romania.
Au fost ajutati de mai multe ori de arbitri si nu sunt singura echipa in aceasta situatie.
Din pacate, cu sau fara arbitri, nu vad echipa care sa castige mai mult de 1 meci in playoff in fata Asesoftului. Poate la anu...

Davidof
2nd April 2007, 17:58
In legatura cu votarea am votat cu DA pentru ca am am fost la meci la noi si am vazut comportamentul lor cea ce mi se pare ca merge la un meci de fotbal si nu la un meci de baschet!!mai ales din cauza asta am votat cu DA dar si pentru ca sunt alaturi de Cluj!!

haie
2nd April 2007, 18:05
Eu as vrea sa stiu daca Banica este angajatul Asesoft, pentru ca asa se vede. Iar D-na Tocala are si ea cateva ore la Ploiesti, daca declara cu mandrie ca ea a facut desemnarile pentru arbitraje.
Al naibi Banica, terminatorul bschetului de calitate, tot ii cade in mana d-nei Tocala. O fi hazardul? Daca este hazardul, mai trebuie sa intervina si bunul simt. Nu poti delega acelasi arbitru la toate meciurile unei echipe. Asta nu mai este tragere la sorti.
In locul Clujului, as cere arbitrii internationali. Poate ca ar costa ceva, dar...

unguru1432
2nd April 2007, 19:19
doamna tocala este atat de corecta, pe cat de corecta a fost numirea fiului ei drept cel mai bun jucator de la campionatele europene de juniori (asta in dauna lui titus nicoara)... atat timp cat federatia va fi condusa de astfel de oameni echipele din sud, vor fi tot timpul favorizate... :rosu:
concluzia: bineinteles ca asescons blatesti a fost favorizata, avand astfel de oameni in spate... :(

boshcUtza
2nd April 2007, 19:34
s-a vazut clar ce si cum cu asesoft(sau cum le-o fi zicand acuma)
chiar oare in meciu cu aradu i-o ajutat arbitrii:P:)

Cosmin Salajan
2nd April 2007, 20:54
de ce nicoara si nu baciu :D

magica_steaua
2nd April 2007, 22:17
n-am nici o treaba cu asesoftul dar suprematia lor e clara..........mor de ras cand vad cum incercati sa va explicati umilintele din campionat......imi este de ajuns sa ma uit la meciurile din fazele superioare ale cupei romaniei si campionatului si orice om normal isi da seama de valoarea asesoftului.....
si in fotbal sunt echipe ajutate de arbitrii dar oricum mai pierd meciuri.......dar la voi in baschet asesoft n-a mai pierdut de nu mai tin minte.......

eu v-am spus cum se vad lucrurile privite cu obiectivitate nu cu frustrare

outsider
3rd April 2007, 00:28
ok, fii atent obiectivule! cum te-ai simtit cand steaua a pierdut cu UTA? sunt fan steaua la fotbal, mi-a venit sa musc peretii...cam asa am simtit cand clujul avea sansa sa in meciul cu ploiesti si i-a fost anulata....da? ne-am lamurit? sentimentul e acelasi....asa ca lasa-ma cu povesti cu obiectivitatea, daca te oboseai sa citesti forumul ca lumea, vedeai ca lumea nu are treaba cu valoarea echipei din ploiesti, ci cu felul in care e "sustinuta" cind prinde o zi proasta...

unguru1432
4th April 2007, 21:04
de ce nicoara si nu baciu :D

de ce... NU? :D