PDA

View Full Version : Pentru moderatorii Onlinesport



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

Gica Chioru
31st March 2007, 22:40
This message has been deleted by miril. Reason: Ultima atentionare pentru limbaj!

Am fost atentionat pentru limbaj desi limbajul respectiv apartinea lui Tyler Durden.
Rog moderatorul de mai sus sa rectifice "atentionarea".

tchibos
31st March 2007, 22:49
Miril e un moderator foarte bun, nu cred ca are nevoie sa ii atragi atentia. Oricum daca tot ai deschis treadul pune si tu un link sa vada tot poporul la ce te referi.

Gica Chioru
31st March 2007, 22:55
Un rapidist, Tyler Durden:

#640 Topic Infiintarea clubului CFR/RAPID-"un mister pierdut in negura vremii"

viitorul lui apropiat se arata a fi mormantul
#455

poate niste ceferisti te-au sodomizat cand erai mic
#402

imbecila de mata,
#771 Topic Rapid-Steaua

iti recomand eu pe cineva pe care s-o iei la misto ( si pe buna dreptate): chiar pe cea care te-a facut.

Acesta era mesajul sters de catre moderatorul Miril si pentru care am primit "ultima atentionare pentru limbaj".

Rectifica, Mirile. "Atentioneaza-ti" protejatul. Ha.... ha.

tchibos
31st March 2007, 23:00
exista avertisment la asta #771 Topic Rapid-Steaua asa ca nu inteleg unde bati

Gica Chioru
31st March 2007, 23:04
Ce dracu nu intelegi, ma?

Ii arat aluia cat de mizerabil e el si-i citez opera si vine Miril si ma atentioneaza pentru limbaj, ce v-o place sa faceti asa pe nestiutorii...

YoYoyOi
31st March 2007, 23:09
n-o fi inteles miril ca tu il citati pe Tyler. O fi crezut ca e creatia ta proprie si personala:rolleyes:


am modificat eu la "offtopic"

tchibos
31st March 2007, 23:19
la ce e pe treadul ala nici nu ma mira..

Ce ne place noua nu e treaba ta Chiorule.. oricum chiar nu era clar ce vroiai sa spui iar stilul tau de a explica este foarte ciudat :rolleyes:

georgemp
1st April 2007, 00:30
Am fost atentionat pentru limbaj desi limbajul respectiv apartinea lui Tyler Durden.
Rog moderatorul de mai sus sa rectifice "atentionarea".
Ia nu mai suferi aiurea pe-aici.
Mereu te nemultumeste cate ceva.
Acum chiar m-am bagat in discutie cand am vazut ca te-ai luat de un Nationalist.

miril
1st April 2007, 00:33
Corect, Gica, nu se intelege ca este Tyler ci ca sunt cuvintele tale. Da Report Post de acum incolo si fa quote cand este cazul sa se inteleaga cine citeaza pe cine.
N-are nimeni nimic cu tine, in principiu. Mea culpa daca am gresit.

Gica Chioru
1st April 2007, 01:19
:lol: :happy :lol: :happy :happy

Adica dau quote, scriu ca e opera rapidistului si tu faci confuzii?

E lata, Mirile!

Gica Chioru
1st April 2007, 01:30
Ia nu mai suferi aiurea pe-aici.
Mereu te nemultumeste cate ceva.
Acum chiar m-am bagat in discutie cand am vazut ca te-ai luat de un Nationalist.

Tinere, nu ma deranjeaza ca te bagi aiurea, ma deranjeaza ca te declari Nationalist. Incearca si tu niste discutii cu progresistii mai batrani...

georgemp
1st April 2007, 01:32
Tinere, nu ma deranjeaza ca te bagi aiurea, ma deranjeaza ca te declari Nationalist. Incearca si tu niste discutii cu progresistii mai batrani...
Vorbesc...si cu cei batrani si cu cei tineri.
Ma deranjeaza ca puteai sa scrii asta si printr-un pm adresat lui Miril.

delaparis
1st April 2007, 01:34
PAna la urma eu tot nu inteleg unde e problema ... :shocked:

Din cate am vazut mesajele au fost sterse pentru ca erau off-topic toate ... ale lui Gica si Tyler ...

miril a procedat corect ...

Hai Gica mai lasa un pic mania persecutiei :no:

tchibos
1st April 2007, 01:45
PAna la urma eu tot nu inteleg unde e problema ... :shocked:

Din cate am vazut mesajele au fost sterse pentru ca erau off-topic toate ... ale lui Gica si Tyler ...



a modificat Yoyo in off topic mesajul lui Gica :)

miril
1st April 2007, 08:34
Gica, pentru ca sunt de buna credinta, ti-am dat in prealalbil un PM, in plus Tyler fusese sanctionat pentru cele citate de tine mai devreme. Inca o dovada ca n-am nimic impotriva ta este ca am inchis un topic cu GC, presedinte. Gica, sa fim rezonabili, nu mai fi suspicios, mi-am facut mea culpa si, repet, foloseste Report Post si Quote de acum inainte ca sa se inteleaga cine citeaza pe cine.

tchibos
1st April 2007, 11:08
el foloseste Quote, doar ca sterge cine e autorul mesajului la care face referire.. cum ziceam: ciudat :headbang:

Gica Chioru
1st April 2007, 11:22
Mai spun odata si cu asta am terminat, este incredibil cat de mult va place sa o fredonati, deci:

1.Nu aveam nevoie sa trec numele la citate pentru ca scrisesem sus ca este vorba despre opera individului dupa care am pus doua puncte.
2.Era logic ca ii dau exemple rapidistului din propria opera pentru ca si el face exact ca multi dintre voi, adica face pe prostul iar cand vede ca i se da peste bot schimba subiectul.
3.Individul este tinut in continuare in brate, nu mai intereseaza asta, eu nu am vrut si nici nu ma intereseaza ca ala sa fie banat sau avertizat, eu i-am aratat cat de mizerabil este. Daca as fi dorit asta dadeam report post atunci cand avusesera loc mizeriile.
4.Ai inchis topicul cu presedintele? :happy La cat de fixisti sunt cateodata moderatorii OLS ma mir ca l-ati tinut si atat la interne... dar Mirile... ce reason ai folosit... cata grija ai avut... parca l-ai fi gadilat pe burtica ca pe un pisoias ce a gresit confundand ghemul de lana cu fata de masa.

In fine, spor la treaba...:rolleyes:

tchibos
1st April 2007, 11:48
Mai spun odata si cu asta am terminat, este incredibil cat de mult va place sa o fredonati, deci:

1.Nu aveam nevoie sa trec numele la citate pentru ca scrisesem sus ca este vorba despre opera individului dupa care am pus doua puncte.


Vrei tu sa arati ca roata nu e buna sub actuala forma si ca ar fi mai buna una trunghiulara.. exista Quote prin care se vede clar cine e autorul, dar nu, tu vii, pui numele separat cu doua puncte si apoi stergi numele lui din Quote. Te scarpini la urechea stanga cu mana dreapta pe dupa cap. Eu nu am nimic cu tine si nici cu celalalt, dovada ca nu m-am bagat pana sa vad treadul asta, insa am vazut ca majoritatea mesajelor in care jignea sau provoca au fost sanctionate, asa ca nu inteleg de ce spui ca e tinut in brate. In rest.. numai de bine.

miril
1st April 2007, 11:48
Gica, tu ai impresia ca lumea sta in priza cand tu esti pe forum? Ai folosit un procedeu care s-a dovedit vulnerabil, am oprit topicul cand l-am descoperit si, presupun ca, virgula, ca si tine am alte lucuri de facut decat sa fiu cu ochii tot timpul pe niste persoane care se cred adulte dar care nu sunt in stare sa respecte un regulament simplu si aici nu ma refer strict la tine, ci in general. Cred ca am dezbatut prea mult pentru o nimica toata. In fine, spor la treaba si tie!

YoYoyOi
1st April 2007, 11:51
nu e neaparat sa fi sters numele lui de acolo. Se poate sa fi dat copy/paste la ce a scris Tyler, iar mai apoi in fata citatului se scrie [QUOTE ] iar la urma se scrie [/QUOTE ] si sa ii apara ca un citat, dar fara sa scrie pe cine a citat...

tchibos
1st April 2007, 11:54
sau asa.. oricum tot pe din dos e..

YoYoyOi
1st April 2007, 11:57
bine mai, sa inchidem subiectul.
Omul a vrut sa atraga atentia asupra unor fapte, miril a inteles gresit. Nici Gica nu a spus pe intelesul tuturor ce voia sa transmita.
Problema s-a remediat, sa trecem mai departe :ok:

tchibos
1st April 2007, 11:59
bine inteleapto :P :ok:

be@
3rd April 2007, 10:04
Am si eu o intrebare. Domnul craIOveanu nu are voie sa primeasca avertisment? E scutit, cumva, si nu stiu eu? Am trimis un report bad post, pentru ca limbajul lui pentru un moderator e inacceptabil, si vad ca nu apare. Bravo, domnilor. Tineti-o tot asa. Obiectivitatea vad ca e in floare, pe site-ul asta. Mda...

Toshiro
3rd April 2007, 10:11
Of, alt nemultumit! Taci si-nghite, n-ai priceput inca? Asa e filmu' p-acilea...:groggy:

Aurel.D
3rd April 2007, 10:52
Cum naiba sa nu apara Report Post-ul reclamat?? :o:

Sergiu
12th April 2007, 20:25
Nu-i mai salutati pe userii neciopliti!
E de prost gust.

Kainsashiki
12th April 2007, 20:36
Obsedatule......................

Sergiu
12th April 2007, 20:55
Mersi de caracterizare, venind de la tine o iau ca pe un compliment.
Oricum comportamentul tau lasa de dorit.

Kainsashiki
12th April 2007, 21:04
NECIOPLÍT, -Ă, neciopliți, -te, adj. 1. Care nu este cioplit, netezit. 2. Fig. Lipsit de educație (și de cultură), cu apucături grosolane; grosolan, bădăran, nedelicat. ♦ Care arată, trădează grosolănie, bădărănie. – Ne- + cioplit.


care-i jignirea bai baiatule ?

delaparis
12th April 2007, 21:09
Sergiu ... las-o ca macane ... aperi daca ai ceva de aparat dar in cazul asta seamana mai mult cu bagare in seama ... :sleep:

Sergiu
12th April 2007, 21:15
DiabLo nu e frumos sa-i zici cuiva ca e necioplit chiar daca e. Dai dovada de lipsa de politete si de cei 7 ani de acasa.

Si delaparis eu vroiam numa sa nu se mai dea mare DiabLo cu replici de genu:
Moderatorii saluta userii neciopliti. E de prost gust. Atata v-am zis.

Jerry20cm
8th May 2007, 23:04
De ce permiteti clonelor sa posteze?:)

Kainsashiki
20th May 2007, 11:51
Scoateti-i si voi ban-ul lui Sergiu, va rog. Acum ca nu mai sunt mod, poate sa imi dea ignore daca mai are vreo problema cu mine. In plus, a stat destul banat.

YoYoyOi
20th May 2007, 12:06
scos :ok:

Kainsashiki
15th June 2007, 16:18
Mister Aurel.D, pe prima pagina a site-ului e pus link catre forum in care cititorii sunt invitati sa-si dea cu parerea despre "Crima din Liga I" si tu ce faci? Inchizi threadul! :happy :happy :happy

Jerry20cm
15th June 2007, 16:34
ceva de genul:
"Desteapta-te, romane ..."

Celso
15th June 2007, 17:07
Crima din Liga I:groggy:

suna a Dan Diaconescu Direct:D :lol:

Aurel.D
15th June 2007, 17:08
Da, l-am inchis din mai multe motive...daca vei citi ultimele pagini de acolo, vei intelege. Multumit?

Elphax
15th June 2007, 17:12
ideea era ca atunci cand se inchide un thread cu link in site, se cere parerea lui Vadim - asta vroia de fapt Diablo sa iti sugereze ...

Kainsashiki
15th June 2007, 17:14
uite un bozgor cu scaun la cap :ok:

Sandilius
15th June 2007, 17:16
Ce`nseamna bozgor? E sinonimu` lu` ungur? Elphax e ungur? Io stiam ca`i prin Arabia :o:

Kainsashiki
15th June 2007, 17:17
Eu stiam ca e din Pleshcoi, dar m-am inselat. Are origini dubioase.

Aurel.D
15th June 2007, 18:24
Da, asta am omis, este adevarat..:) M-am explicat pe RA.

Balaci
15th June 2007, 19:36
Eu stiam ca e din Pleshcoi, dar m-am inselat. Are origini dubioase.

Nu toti putem avea origini sanatoase:groggy:

Kainsashiki
18th June 2007, 15:33
nu mai imi stergeti mesajele! dati-mi cartonase, ban, dar lasati-mi mesajele la locul lor. le stergeti si nici macar nu ma sanctionati...

YoYoyOi
18th June 2007, 15:36
:cry:

vai ce ma enervezi :mda: :happy

Elphax
18th June 2007, 16:48
dar cine ti-a sters mesaje mai?
cred ca ti se pare ...

YoYoyOi
18th June 2007, 16:49
eu le-am sters, da-l in sarapane :happy

Aurel.D
18th June 2007, 17:30
Hai sa ne dam mai zmei decat suntem...:sleep:

Elphax
18th June 2007, 17:33
ce e aia sarapane yoyo?

Sergiu
19th June 2007, 11:31
Daca tot mi-ati scos banul puteti sa scoateti si banul pe IP-ul ala cu 6 la final.

Gontel
19th June 2007, 13:24
Va rog frumos, mai stergeti si voi din topicurile cretine lansate de lord sau cateodata de andreiy. Asta e forum de sport, nu putem sa il stricam in halul asta. Sigur ati vazut ce ghiveci e acolo pe Diverse.

Andreiy
20th June 2007, 02:10
eu dak am deschis vreun topic aiurea, in afara de "ce fire sunteti?" il mananc!

Gontel
21st June 2007, 17:36
cel cu strategia de a posta a fost "genial" si ala. :happy

realmadrid.com
26th June 2007, 00:41
Vadime, cum se face ca search-ul de la subforumul "La Volan", cand ii dai sa caute termenul de BMW..in mesaje mai vechi de 1 an, nu gaseste nimic..sau atunci nu se discuta si de BMW...

delaparis
26th June 2007, 00:43
Ai gasit si tu acum marci aiurea :mda: :D

Cauta Renault :D :ok:

realmadrid.com
26th June 2007, 00:46
Nu, gigi zicea ceva de un BMW 540...iar daca ii dai search nu gaseste nimic :D

Sergiu
30th June 2007, 12:19
V-as ruga sa scoateti banarea ip-ului 193.226.6.226. Din ce am inteles a fost banat din cauza mea. Oricum acuma ma duc in vacanta si n-o sa-l mai folosesc.
Ideea e ca 193.226.6.226 e ip-ul unui camin studentesc si poate mai vreti sa aveti vizitatori din acest camin, plus ca banul meu a fost suspendat si nu vad de ce mai ramane banul pe ip.

Jerry20cm
5th July 2007, 23:17
Eliberati-i frate pe labarii aia, dreq, forumu e viata lor.
Asta e, au gresit si ei.


PS: eu de cine dreq mai rad?:D

YoYoyOi
5th July 2007, 23:18
astfel de threaduri nu sunt permise pe forum...

delaparis
5th July 2007, 23:19
mutat aici ...

ai dreptate yoyo

Gica Chioru
6th July 2007, 08:49
Ma, ******, Sergio_D, dar n-ai citit mizeriile rapidistilor care m-au facut sa am reactia asta?


Minte asta ca un ordinar, ca intotdeauna, de fapt.

Trebuie sa se spunem mitomanilor ca Rapidul nu juca in Giulesti pentru ca era in reparatii. In momentul in care s-au intors pe stadionul lor numarul de spectatori s-a redus la un sfert. Nu am niciun motiv sa mint, este purul adevar. Pe Republicii venea lumea sa-i vada, Rapidul reprezenta o atractie pe vremea aia insa nu erau foarte simpatizati. Pe timpul ala marii lor dusmani erau Dinamo si se obisnuia ca stelistii sa mearga sa-i sustina cand jucau cu Dinamo si dinamovistii sa faca acelasi lucru cand jucau cu Steaua.

Oricum, galeria lor isi merita "supranumele" pe care il are si astazi, poate chiar mai mult pe timpul ala, componenta si comportamentul lor era mizerabil.

Ba, va comportati ordinar cateodata.

realmadrid.com
7th July 2007, 01:22
Conducerea, banul lui gigi ?...nu mai expira ? :mda:

Se vede de la o posta ca nu e clona...de ce nu faceti ce trebuie si il debanati ?

BAK
7th July 2007, 06:15
PS: eu de cine dreq mai rad?:D

pai te poti uita in oglinda, cu sigurnatza te vei amuza un pic......:ok:

grande
13th July 2007, 13:52
Chiar nu poate nimeni sa-l potoleasca pe acest bulgar .......fsadfdsfads .... ?

r0bby
13th July 2007, 14:15
Nu e bulgar.E una din clonele lui Andrey sau ale Lordului.

grande
13th July 2007, 14:18
tu de unde sti toate astea ?

r0bby
13th July 2007, 14:23
Pot verifica ip-urile.Forumul este a lui Andreiy.

Jerry20cm
24th July 2007, 16:28
k, acum ca mi-a expirat banul:
insa, am o rugaminte si in acelasi timp o indignare(am invatat sa vb si frumos cat timp am stat la racoare:D):

Banul lui Polar_bear e nemeritat, omu' doar si-a expus un punct de vedere, e adevarat, pe un ton mai ridicat si cu cateva injuraturi:D, dar nu cred ca merita ban permanent.

e un user inteligent, cu care poti purta o conversatie normala si care are habar de fenomenul intitulat fotbal si nu numai.

sper sa reconsiderati masura aplicata.

acestea fiind zise, al vostru' jerry va saluta.

dardar_3
24th July 2007, 16:50
ai grija jerricule nu te juca cu focu pe caldurile astea....;)

Jerry20cm
24th July 2007, 16:56
eu nu ma joc cu nimic ...
e incorecta decizia si asta o stiu toti.
omu' a stat 3 zile banat, eu zic ca ajunge. nu e genul de persoana cu care nu poti discuta.

sau poate nu stiu eu: se vrea cumva ca acest forum SPORTIV sa fie unu de cultura, matematica, istorie si educatie?
in cazul asta, cam 80% din useri ar trebui banati.

Elphax
24th July 2007, 16:58
bine, am notat ...

Jerry20cm
24th July 2007, 16:59
faceam referire catre moderatori

Elphax
24th July 2007, 17:06
notez si asta?

Jerry20cm
24th July 2007, 17:11
da, si adu-mi nota de plata :happy

Elphax
24th July 2007, 17:13
cash sau card?

NORGEMAN
24th July 2007, 17:16
Jerry, eu zic sa facem o campanie "Libertate pentru suporteri" :ras-plans:
sa strangem randurile.. si asa suntem cam putini care stim cum arata stadioanele:headbang:

Lover
24th July 2007, 17:22
te contrazic eu... cu omul ala nu se poate purta o discutie...oricum ii zici ceva, el tot cu " fmm, marsh de aici, ^&*() matii" si alea alea iti raspunde...

dardar_3
24th July 2007, 18:10
Pai ce-ai facut tu ma jerricule e corect pupalash?....:drak:...

Hai sa nu o zbarcim si mai rau decat e...:ok:...


parerea mea...:D

Jerry20cm
24th July 2007, 19:38
da, sa n-o zbarcim, ca mai cunosc eu un moderator(sa-i zicem dardar) care a injurat ;)
nu ma judeca pe mine ... sa te vad pe tine injurat de un copil de 15 ani si discutam dupa aceea ;)

oricum, am trecut cu posturile peste ceea ce e important: scoaterea banului lui Polar Bear.
cu siguranta mai merita o sansa.

dardar_3
24th July 2007, 20:05
Extraordinar... sufar...:D

torn_beton
31st July 2007, 11:05
Mah voi v-ati lovit la cap?
Ce dracu iar ati inceput sa banati oamenii aiurea?

iuli
31st July 2007, 23:15
Eram acum pe forum si tocmai mi-a sarit in ochi o ditamai minciuna...


Ponturi, idei de pariuri. Contact direct cu pariorii profesionisti si incepatori. Cea mai mare comunitate de pariori din .ro :cry: :cry: :cry:

Mai usor, mai usor...

torn_beton
31st July 2007, 23:50
Care pusca mea a fost desteptul care a inchis threadul asta "OLS Championship" de pe forumul Soccerproject? Si de ce? :rosu:

iuli
1st August 2007, 00:40
hai mai yoyo...las-o naibii de treaba...de ce i-ai dat puncte lui torn betoane...uni buni pin a facut trolling in primul rand, el a atacat tot forumul, a scris caractere infecte si alte jigniri...ce naiba, chiar nu vezi ca pe unde posteaza scrie offtopic???
lui dc nu i-ai dat puncte? ca e mod? nu esti corecta deloc

torn_beton
1st August 2007, 00:44
Iuli stai ma linistit ca mi se falfaie de punctele lor, la fel cum mi se falfaie si de ban.

De parca nu as putea sa fac alt user, dar sunt cativa pe aici care parca te roaga sa ii cauti si sa le rupi capul la ce prostii debiteaza.

iuli
1st August 2007, 00:51
Chiar nu conteaza asta...
Important este ca yoyo nu este deloc obiectiva...uni buni a inceput cu jignirile, era normal sa ii raspunda cineva acestui moderator de toata jena

torn_beton
1st August 2007, 00:53
Chiar nu conteaza asta...
Important este ca yoyo nu este deloc obiectiva...

Pai ti se pare ca poate sa fie obiectiva?
Hai sa fim seriosi!

realmadrid.com
1st August 2007, 01:09
Chiar nu conteaza asta...
Important este ca yoyo nu este deloc obiectiva...uni buni a inceput cu jignirile, era normal sa ii raspunda cineva acestui moderator de toata jena

Cum sa fie obiectiva, normal ca tine cu stana ei...

N-are rost sa scrieti pe intern, nu ajungeti nicaieri, mai ales cu asemenea moderatori :D...mai mult va faceti draci :D

Jerry20cm
6th August 2007, 17:45
se vede ca s-a intors Puricosu' al' Mare :D

YoYoyOi
6th August 2007, 22:12
pe ce-ai bagat de seama? :D
ai stranutat? :D

delaparis
6th August 2007, 22:26
alergie la inteligenta ? :D

YoYoyOi
6th August 2007, 22:36
da :happy

DanielAndrei
9th August 2007, 11:43
dar de cand s-a oprit avertizarea celor care folosesc in exces emoticon-urile la semnatura?? eu inca sunt ofticat ca prin martie-aprilie mi-am luat un avertisment ca aveam doua chichinețe in semnatura, si nu cred ca deranja pe nimeni...

GruppoApparte
9th August 2007, 14:16
las nu te mai plange degeaba ca nu baga nimeni de seama :)

Jerry20cm
10th August 2007, 10:31
Puricosule, aiurea banul dat lui Dani3l.
omu' a postat la obiect, fara injurii.

tocmai d-aia si-a facut o clona, ca sa scape de renumele care si l-a creeat cu Steaua-Mania.

gab
10th August 2007, 10:50
se mai schimba nume? stie careva? ca am postat de cateva zile sa mi se schimbe si degeaba!

Sergio_D
10th August 2007, 11:20
se mai schimba, dar trebuie sa mai astepti

Mario Di Lazi
10th August 2007, 11:26
Puricosule, aiurea banul dat lui Dani3l.
omu' a postat la obiect, fara injurii.

tocmai d-aia si-a facut o clona, ca sa scape de renumele care si l-a creeat cu Steaua-Mania.

Jerry ... E CLONĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ
nu eu l-am pus să facă tărăboi cu steauamania ... :D
regulamentul :D

Jerry20cm
10th August 2007, 11:32
da, mah Mario, e clona
da' eu stiam de cand si-a facut ca e clona si multi stiau.

problema e ca se vrea ca oamenii sa posteze pe forumul asta, nu banarea lor. Omu' n-a jignit, n-a provocat excesiv etc.

Unde mai pui ca nu avea ban pe user-ul celalalt, deci putea sa posteze bine-merci cu celalalt, da' asa a considerat el ca e mai bine.

Mario Di Lazi
10th August 2007, 11:35
Omu' n-a jignit, n-a provocat excesiv etc.

:happy ... foarte tare
eu mă retrag din acest dialog ... am promis că steaua mania este un capitol închis și nu m-am ținut de cuvânt ...
am plecat ... :D

iuli
10th August 2007, 13:11
pai clone are si buniversalul...el de ce nu ia ban?

delaparis
10th August 2007, 14:52
da, mah Mario, e clona
da' eu stiam de cand si-a facut ca e clona si multi stiau.

problema e ca se vrea ca oamenii sa posteze pe forumul asta, nu banarea lor. Omu' n-a jignit, n-a provocat excesiv etc.

Unde mai pui ca nu avea ban pe user-ul celalalt, deci putea sa posteze bine-merci cu celalalt, da' asa a considerat el ca e mai bine.

Eu nu stiam ca si-a facut clona si nici motivul ...

Am aplicat regulamentul asa cum a fost aplicat pana acum si pentru alti useri clonati.

Daca vrea sa schimbe numele atunci sa ceara explicit si se face ....

apropos de provocari , aici nu prea ai dreptate dar oricum nu este singurul si nu a fost asta motivul banarii.

Jerry20cm
10th August 2007, 14:53
pai si eu am clona, imi dai si mie ban?:D

delaparis
10th August 2007, 14:57
Daca te prind te-am ars :D

Sfatul meu este sa ceri repede unirea conturilor ...

Jerry20cm
10th August 2007, 15:00
uneste-mi conturile:D
si uneste-i si lui Steaua-Mania conturile si lasa-l sa posteze :ok:

asa ar fi cel mai corect, avand in vedere ca nu a luat banul pentru injurii sau altceva.

Universal
10th August 2007, 15:05
nu exista buniversal,uni buni pin sau alte dracii.

Uni Buni Pin a fost creat de user-ul Costeeea care a aparut in forum sub numele Hopshio care este de altfel din Bihor. Eu am alt IP decat el, traiesc in alta tara,
, si se poate dovedi acest lucru.

Vadim stie de toata aceasta poveste marsava .

In Din sfarsitul lui oct pana la sfarsitul lui martie am lipsit din forum scriindu-mi diploma.
In acest timp am postat cel mult 15
mesaje in 6 luni !

Clona user-ului Jopshio, Uni Buni Pin , s-a declarat drept Universal.

Vadim a vazut insa Ip-urile si l-a banat.
Apoi , Hopshio a revenit in forum sub numele de Costeeea, fiind insa gasit.





in al doilea rand am avut clone de stiut am avut 3 -4 clone, si au fost unite ACUM 1 AN
Vina imi apartine.Si mi-am asumat-o.

Nu pot fi pedepsit pt o fapta comisa acum 1 an.Nu este corect.




Trei:
cine mai imprastie mesaje mincinoase ,care sa-mi tarasca numele in noroi , jar mananca.O sa vb cu Vadim si cer banarea definitiva a user-ului respectiv.

Kainsashiki
10th August 2007, 15:07
durule, calm down, trecutul nu se sterge cu buretele

Jerry20cm
10th August 2007, 15:25
Despre ce ai facut diploma?

r0bby
10th August 2007, 15:42
nu exista buniversal,uni buni pin sau alte dracii.

Uni Buni Pin a fost creat de user-ul Costeeea care a aparut in forum sub numele Hopshio care este de altfel din Bihor. Eu am alt IP decat el, traiesc in alta tara,
, si se poate dovedi acest lucru.

Vadim stie de toata aceasta poveste marsava .

In Din sfarsitul lui oct pana la sfarsitul lui martie am lipsit din forum scriindu-mi diploma.
In acest timp am postat cel mult 15
mesaje in 6 luni !

Clona user-ului Jopshio, Uni Buni Pin , s-a declarat drept Universal.

Vadim a vazut insa Ip-urile si l-a banat.
Apoi , Hopshio a revenit in forum sub numele de Costeeea, fiind insa gasit.





in al doilea rand am avut clone de stiut am avut 3 -4 clone, si au fost unite ACUM 1 AN
Vina imi apartine.Si mi-am asumat-o.

Nu pot fi pedepsit pt o fapta comisa acum 1 an.Nu este corect.




Trei:
cine mai imprastie mesaje mincinoase ,care sa-mi tarasca numele in noroi , jar mananca.O sa vb cu Vadim si cer banarea definitiva a user-ului respectiv.

Chill out man,nu vreau sa te superi dar chestia asta a sunat ca "daca mai razi de mine te zic lui mama!".

Universal
10th August 2007, 15:44
Chill out man,nu vreau sa te superi dar chestia asta a sunat ca "daca mai razi de mine te zic lui mama!".

Nu imi convine sa fiu bagat in noroi.Nu imi mai convine sa se faca misto de mine.

Cine nu intelege acest lucru , va suporta consecinte.
I'm not stupid.Si deloc haios :)

Nu mai sunt un biet idiot :)

Elvis81
10th August 2007, 15:59
in al doilea rand am avut clone de stiut am avut 3 -4 clone, si au fost unite ACUM 1 AN
Vina imi apartine.Si mi-am asumat-o.






.

la ce draq ti-au trebuit 3-4 clone?:groggy: Apropo de asta...eu sunt mai nou si nu stiu cum se proceda...inainte cine avea clone i se reuneau conturile si acum se baneaza? S-a schimbat regulamentul sau ce?

ps @universal vezi ca din ultima propozitie se intelege ca ai fost idiot mai demult..:)

iuli
10th August 2007, 17:27
Nu imi convine sa fiu bagat in noroi.Nu imi mai convine sa se faca misto de mine.

Cine nu intelege acest lucru , va suporta consecinte.
I'm not stupid.Si deloc haios :)

Nu mai sunt un biet idiot :)

Esti in noroi pana la gat. Esti clovnul forumului, cum sa nu se faca misto de tine?

And yes, you are stupid :)


l

ps @universal vezi ca din ultima propozitie se intelege ca ai fost idiot mai demult..:)

e si acum...stie jumate de forum asta

iuli
12th August 2007, 00:15
eu iau doua puncte pt trolling cand jegul ala de om trebuia sa ia cel putin 30 de puncte? Dar ca sa vezi, infractiunea mi-a dat-o yoyo, asa zisa protectoare a turmei de oi...bravo yoyo inca o data

Nico21
12th August 2007, 13:55
Bre,va rog...debanati-l pe Ully...m-ati lasat fara jucaria preferata...:(:(:(

torn_beton
12th August 2007, 14:40
Ce s-au incins spiritele aseara pe threadul meciului Steaua - Poli Iasi. :happy:happy:happy

Bravo baieti! :happy

Gica Chioru
20th August 2007, 19:09
Protest vehement!:)

Numitul sergiu_d, moderator OLS, a avut indrazneala sa-mi stearga un post, adresat lui Rossi care este "caine", aka suporter dinamovist, post care era, nici mai mult nici mai putin, o oda adusa lui Chuck Berry, negrul care a schimbat istoria muzicii, adevaratul Rege al rock'n roll-ului. Postul era: "Roll Over caine", titlul original fiind "Roll Over Beethoven".

Sergiulica Sergiulica...

SAMM
20th August 2007, 20:10
iarta-l ca acum vrea sa se afirme

Sergio_D
21st August 2007, 00:49
asa cum spune si SAMM, iarta-ma, te rog... sunt si eu mic si in cautarea afirmarii...

Bumbescu
22nd August 2007, 14:54
asa cum spune si SAMM, iarta-ma, te rog... sunt si eu mic si in cautarea afirmarii...


......si nici nu stiu cine-i chuck berry, ca eu ascult numai guta si adi de la valcea:D

Mario Di Lazi
22nd August 2007, 14:56
Adi de la Vâlcea e bine :D

Steaua-net
25th August 2007, 12:51
Nick:Steaua-net
Limbaj:coerent si corect gramatical.
Experienta :de 2 ani experienta in siteruri/forum.Am fost moderator si pe alte forumuri la fel de cunoscute.

Fac o cerere de Moderator.
As dorii mod la sectiunea Steaua.
Multumesc Anticipat.


Nu stiu daca am postat unde trebuia ,dar am cautat.

Geografu
25th August 2007, 14:37
Te sunam noi...

:happy

georg40
25th August 2007, 16:25
Nick:Steaua-net
Limbaj:coerent si corect gramatical.
Experienta :de 2 ani experienta in siteruri/forum.Am fost moderator si pe alte forumuri la fel de cunoscute.

Fac o cerere de Moderator.
As dorii mod la sectiunea Steaua.
Multumesc Anticipat.


Nu stiu daca am postat unde trebuia ,dar am cautat.

Eu personal nu as avea nimic impotriva, dar pana cand se realizeaza te sfatuiesc sa pui mana pe gramatica si ortografia limbii romane, iti pot fi de folos !

Elvis81
25th August 2007, 16:26
pai ar fi primul user banat care devine moderator:D asta da premiera:happy:happy

georg40
25th August 2007, 19:12
pai ar fi primul user banat care devine moderator:D asta da premiera:happy:happy

Usurel, ca nu devine. Mai intai trebuie sa dovedeasca. Si asta poate dura.

Lover
28th August 2007, 13:01
ia uitati ce face marele moderator universal, ma ibine zis... ce NU face

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=145064

YoYoyOi
28th August 2007, 14:07
care-i problema?

Lover
28th August 2007, 14:21
bine...de data asta vad ca te-ai bagat tu si i`ai dat, era treaba lui universal ca el este moderator acolo...
postu` ala era acolo , nesanctionat, de 14 ore :evil:

YoYoyOi
28th August 2007, 14:24
pai el nu era la acel moment....

Lover
28th August 2007, 14:26
serios? ia fii atenta aici...

http://www.onlinesport.ro/forum/search.php?searchid=653748

vezi cate posturi are, de la ora aia pana seara, si cate ore a fost pe forum


http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1527765#post1527765

ca sa nu mai zic ca el a facut primul post dupa cel al ja...ei, cum dracu` n`a fost? :headbang:

YoYoyOi
28th August 2007, 14:30
ah, n-am vazut scuze... poate n-o fi vazut el reportul... hai sa nu-l transam si sa-l dam la caini pt o nimica toata ;)

delaparis
28th August 2007, 14:38
... hai sa nu-l transam si sa-l dam la caini pt o nimica toata ;)

cainii au treaba azi ... au meci greu cu italienii :D

Elphax
28th August 2007, 14:46
deja au muscat cainii ... :(

Lover
28th August 2007, 14:53
ah, n-am vazut scuze... poate n-o fi vazut el reportul... hai sa nu-l transam si sa-l dam la caini pt o nimica toata ;)

cainii nu merita asa mancare buna...

delaparis, nu te supara pentru ce am scris mai sus, tu ai oricum numai mancare buna in paris :D

Universal
28th August 2007, 16:04
cainii nu merita asa mancare buna...

delaparis, nu te supara pentru ce am scris mai sus, tu ai oricum numai mancare buna in paris :D

Si ziceai ca sunt eu sunt offtopic?

:rosu:

Ulysses
18th September 2007, 19:47
stimabilul , onorabilul domn elphax , mi-a sters un thread numit "becali l-a sunat pe rednic " pe motiv ca nu am citat sursa. dupa cateva ore , pe toate ziarele de sport a aparut stirea ca rednic a fost sunat de becali care pregateste debarcarea regelui in caz ca STEAUA nu castiga la arad . deci threadul a fost sters" aiurea-n tramvai" cum elegant s-a exprimat domnul elphax ... multumindu-i pentru atentia cuvenita si respectul de care da dovada il rog sa repuna threadul , foarte interesant pentru toata lumea, cred eu -stire de prima pagina pentru orice ziar ,la locul lui.multumesc anticipat!

resita
18th September 2007, 19:51
al tau a fost sters iar acum 1 min. a aparut altul cu aceeasi tema. elphax ai cam dat cu batul in balta de data asta

delaparis
19th September 2007, 00:45
elphax nu avea cum sa stie ca aceasta stire este adevarata ... a actionat corect in acel moment.

Terminati va rog frumos cu provocari fara rost ...

thd lui Uly a fost repus si unit cu cel care tarziu a confirmat acest zvon :sleep:

resita
19th September 2007, 08:36
elphax nu avea cum sa stie ca aceasta stire este adevarata ... a actionat corect in acel moment.

Terminati va rog frumos cu provocari fara rost ...

thd lui Uly a fost repus si unit cu cel care tarziu a confirmat acest zvon :sleep:

pana acum cand deschideai un thread nu trebuia sa pui sursa. :shocked::shocked::shocked:

acum daca eu deschid un thread si nu pun sursa voi il inchideti, fratilor asta e cenzura si culmea se inchid doar unele threaduri nu toate care nu specifica sursa

Elphax
19th September 2007, 10:24
auzi, daca eu pun un thread si spun asa "Borcea l-a sunat pe Lacatus(sau si mai bine, Adi Ilie)", fara nici o sursa si fara nici un detaliu - ce parere ai avea? nu ar iesi discutii aiurea si scandal ?

asta e forum serios, nu fanatikshow
s-a mai discutat despre cum se fac threaduri pe forum, nu au fost pe faza atunci?
ca moderator poti completa sau corecta daca userii nu o fac, nu aveam cum sa completez din moment ce nu erau informatii

ulysses putea sa faca din nou un thread cu informatii detaliate

Ulysses
19th September 2007, 12:20
de acord , forumul e serios , (vezi sa nu faci si tu ca m8k kare a zis ca e de rahat dar numai dupa ce a iesit de la moderare),dar modul in care pui problema ," aiurea-n tramvai " e deplasat .fii mai respectuos ca moderator ca nu esti zeus . luati exemplu de la delaparis!:ok:

Elphax
19th September 2007, 12:40
hai ma ca expresia aia nu e jignire, e la misto, puteam sa zic si eu chestia aia cu musca daca vroiam sa jignesc

Lover
20th September 2007, 19:11
mr. delaparis a mutat threadul asta pe SUPORTER , thread in care era vorba despre 2 echipe.... Rapid si steaua , deci nu era vorba despre o singura echipa, ca sa-i fie locul pe suporter.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=154157


in schimb, marele delaparis lasa pe intern aceste threaduri, care nu au ABSOLUT NICI O LEGATURA cu vreo alta echipa, in afara de steaua.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=154944
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=154951
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=154091
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=153868
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=154093
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=151769

in threadurile de mai sus... se vorbeste despre becali si hagi. ce dracu` ne intereseaza pe toti ?
dupa cum vedeti... nici o intamplare, pentru ca sunt foarte multe.

va intreb... care`i diferenta dintre primul thread si celelalte ?
cum adica aia nu`i priveste pe ceilalti ? si cum de celelalte threaduri NUMAI SI NUMAI despre steaua, ne intereseaza pe toti ?




oricum, concluzia : interzis altor echipe pe intern... in afara stelei

Geografu
20th September 2007, 19:16
Delaparis e dinamovist din ce stiam eu....:rolleyes:

Lover
20th September 2007, 19:21
Delaparis e dinamovist din ce stiam eu....:rolleyes:

asta inseamna ca-i un fel de Hagi... ordine de la sefu` !

San Cristobal
20th September 2007, 19:47
...am si eu de oferit un exemplu edificator furnizat de domnul elphax...mi-am permis , pe topicul Vaslui - Craiova , sa ma adresez lui ReD_Devil in modul urmator : " te bagi in discutie ca musca'n curu' calului...esti un simplu trecator prin realitatea noastra alb-albastra ...hai pa "...am primit avertisment " jigniri usoare " pentru cuvantul musca... cred ca elphax a interpretat eronat mesajul meu ...trebuia sa primesc mustrare pentru expresia curu' calului...:happy

Lover
20th September 2007, 19:59
inca unu...

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1582036#post1582036

ce ma intereseaza pe mine cine o ameninta pe steaua? asa ma intereseaza... cum ma intereseaza si cine`l ameninta pe kevin federline cu moartea...

Ulysses
19th October 2007, 15:49
cat de javra trebuie sa fii ca sa faci trolling in calitate de moderator pe o sectiune destinata frumosului si armoniei?:rosu:

kain
28th October 2007, 23:09
Am si eu o problema, as vrea sa o discut cu un administrator al forumului. Contactati-ma pe id-ul de mess :P Multumesc.

iuli
31st October 2007, 01:25
o intrebare...la faza cu white si relansat. Oameni buni, dlp si yoyo, ca restul sunt cam slabi de inima, unii de care iti cam dai seama de pe forum ce le poate pielea, nu toti...ce naibii se intampla daca relansat face ceea ce face? Este vreo problema majora? Se duce si da informatiile la guvern? Vrea si omu` sa stie ce s-a mai discutat...is such a big deal?

Elphax
31st October 2007, 03:42
big deal: regulamentul e acelasi pt. toata lumea :)

bine, poate nu se aplica de fiecare data, nu tot timpul e cineva pe faza, si nici moderatorii nu pot sa fie permanent obiectivi 100%, dar eu vreau sa cred ca ne dam silinta

iuli
31st October 2007, 18:06
se exagereaza elphax...stiti doar ca relansat nu face nimic rau

Jerry20cm
1st November 2007, 17:51
Puneti-ma moderator pe Italia.
multumesc anticipat.

Balaci
1st November 2007, 23:02
De VA ROG nu ai auzit?

YoYoyOi
1st November 2007, 23:08
schimba-ti username-ul, oo-sule si ma mai gandesc...

Balaci
1st November 2007, 23:11
schimba-ti username-ul, oo-sule si ma mai gandesc...

Ma mai gandesc? Cine a murit si te-a pus pe tine sefa de site? Vezi ca la tine delirul grandorii a ajuns la cote alarmante

YoYoyOi
1st November 2007, 23:17
altcineva avea denumirea "tanga" pana acum, dar cred ca tie ti se potriveste mai bine :rolleyes:

Ess
1st November 2007, 23:32
aham...v-ati mutat aici, hopa si eu...
balaci> sti ca nu am nici o simpatie sau antipatie pe-aici, vb de persoanele de fata, dar chestia cu "topic cu ce se'ntapla pe RA" este o chestiune pe cat de vendetica, sa nu zic infantila, pe atat de "masina de spalat a rufelor celor ce nu ma mai inghit de pe RA".
Habar n-am ce-i aia sa moderezi pe ols, nici nu ma intereseaza, dar asta s-ar traduce ca si cum te-ai duce la o alta firma cu manualul calitatii ascuns sub jacheta. adica, nu-i ok, sa nu zic mai mult.
daca gresesc, te rog sa ma corectezi.

Tyler Durden
1st November 2007, 23:34
Balaci, cam are dreptate Ess.

Balaci
1st November 2007, 23:35
Corectura: e ca si cand ai indica secretara cu care si-o trage seful.
E oarecum vendeta, mai degraba vreau sa testez limitele legale ale sistemului, nu inseamna ca o sa o si fac, noaptea e un sfetnic bun:D

Balaci
1st November 2007, 23:36
Pe de alta parte, confruntarea cu Ulysses va fi lansata cat de curand, cum nu mai sunt moderator:ok:

vlad1607
1st November 2007, 23:36
gata....s-a calmat balaci...nu mai are cohones...:D

Tyler Durden
1st November 2007, 23:38
Balaci, eu zic sa nu o dam in can-can. :D
Pana la urma ai intrat de bunavoie, ai iesit de bunavoie.

Balaci
1st November 2007, 23:38
Ce vroiai aici, Prigoana si Bahmutanca in direct?

@Tyler: m-a invins sistemul ticalosit:D

Balaci
1st November 2007, 23:44
Oamenii muncii incep sa imi trimita mesaje sa nu renunt la lupta pe care partidul nostru o duce cu imperialismul forumistic...in aceste momente, tovarasi, ma simt bucuros ca mai sunt atatia dintre voi care cred inca in valorile neintinate ale socialismului romanesc.:D
Noapte buna, vorbim maine

delaparis
1st November 2007, 23:44
Corectura: e ca si cand ai indica secretara cu care si-o trage seful.
E oarecum vendeta, mai degraba vreau sa testez limitele legale ale sistemului, nu inseamna ca o sa o si fac, noaptea e un sfetnic bun:D

nu mai tot testa in stanga si in dreapta ... in politica si in viata daca faci pe titirezul ametesti ... :rolleyes:

Ai zis bine ... noaptea e un sfetnic bun deci noapte buna si maine discutam mai calmi :ok:

vlad1607
1st November 2007, 23:47
yoyoi esti penibila.noapte buna.

YoYoyOi
1st November 2007, 23:49
multumesc, la fel :D

White Shadow
1st November 2007, 23:50
Oamenii muncii incep sa imi trimita mesaje sa nu renunt la lupta pe care partidul nostru o duce cu imperialismul forumistic...in aceste momente, tovarasi, ma simt bucuros ca mai sunt atatia dintre voi care cred inca in valorile neintinate ale socialismului romanesc.:D
Noapte buna, vorbim maine

:ras-plans::ras-plans::ras-plans: super tare Balaci

Ess
1st November 2007, 23:52
acum ascult de culcare: T'Rex-children of revolution.
dar trec toate :happy

noapte buna

torn_beton
6th November 2007, 04:00
Bre' am fost nostalgic in seara asta si am revazut niste threaduri dupa o oarecare caterinca aparuta accidental pe forum.:D

Totusi, am si eu niste nelamuriri pentru domnii sus pusi de pe forum.

1. V-ati prins a cui clona sunt pana la urma, sau v-ati resemnat cu ideea ca nu o sa aflati niciodata?
Ma refer bineinteles la userul ala cu care postasem cele 70 de posturi din care Vadim nu gaseste niciunul.

2. Vadim ai gasit threadul ala cu Mercedes VS BMW de care iti spuneam?
Garantez ca exista, mi-am amintit(ce-i drept nu sunt 100% sigur) si cine l-a deschis, ma rog numele aproximativ.

3. Mi-am amintit si userul pe care il aveam inainte. Parola nu o mai stiu.
Dar ghici surpriza, e inregistrat in 2004 si are 0 posturi cand eu stiu sigur ca am postat minim 30 si maxim 70. Forumul il citeam cam de la lansarea lui, numai ca pana la imbecilul respectiv de pe threadul amintit la punctul 2 nu am avut de ce sa postez, implicit nu aveam nevoie de user.

Asa ca domnule administrator, de ce dezinformati(ca sa nu folosesc verbul a minti) oamenii? Unde sunt posturile mele si unde e threadul respectiv, cat si alte posturi pe la F1 care mi-au disparut(evident aceeeasi perioada)? :rosu:

Sanatate ca acum ma bag la somn si revin maine cu forte proaspete. :D

PS: Pentru cei care nu s-au prins(desi cam greu sa existe, totusi am mai vazut minuni pe aici) mentionez ca sunt gigiciuperca, vechea clona a lui relansat.
As mai adauga faptul ca as vrea sa trec la user mai simpatic, preferabil mecanica_fina sau gigiciuperca.

PPS: Nu te chinui sa ma intrebi ce user aveam, acum chiar esti naiv daca presupui ca ti-l voi spune. Dupa atata incompetenta, macar sa muncesti un pic daca esti curios sa-l afli.
Relansatule, daca tot esti banat, activeaza bre' threadul cu doua suflete pierdute ca il dam uitarii in curand. :D

Bumbescu
6th November 2007, 08:58
Pe de alta parte, confruntarea cu Ulysses va fi lansata cat de curand, cum nu mai sunt moderator:ok:

Si cand se va intampla asta stimabile?
Se mai aude ceva cu demisia aia?:D

San Cristobal
6th November 2007, 10:00
As mai adauga faptul ca as vrea sa trec la user mai simpatic, preferabil mecanica_fina ...


mecanica fina mi-a mancat 20 de ani din viata...si nici acum nu ma lasa sa devin cetatean liber ...

Balaci
6th November 2007, 21:42
Si cand se va intampla asta stimabile?
Se mai aude ceva cu demisia aia?:D


Astept sa imi fie acceptata:D

iuli
9th November 2007, 16:46
dardar, de ce vorbesti pentru toti? De crezi tu ca nimeni nu il mai vrea pe relansat?

dardar_3
9th November 2007, 16:58
Rog pe cel care il mai vrea pe relansat sa arunce primu cu piatra:ok:

iuli
9th November 2007, 17:19
in tine?

dardar_3
9th November 2007, 17:26
Era sa zic eu in cine....


Cert e ca eu nu as vrea .... scurt si la obiect...

iuli
9th November 2007, 17:28
Cred ca si-a dat toata lumea seama de asta, dar nu te mai referi la toti...

Ciao

iuli
9th November 2007, 20:54
de ce vrei yoyo 2 saptamani de concediu? Sa ai timp sa stai cat mai mult pe forum? :|

delaparis
10th November 2007, 01:07
iuli , gata ... aici te opresti ca deja incepi sa o iei pe aratura ...
te rog sa nu mai provoci toti moderatorii la rand.

YoYoyOi
10th November 2007, 01:18
lasa-l sa-si faca de cap... a primit o gratiere si acum isi bate joc de ea :rolleyes:

iuli
10th November 2007, 16:13
ce gratiere am primit? cand vad cat de nesimtiti sunt o parte dintre moderatorii astia...cat de arogant e parizerul asta...degeaba ai 38 de ani, chiar degeaba...



Si in plus, tu chiar nu ai vazut ce caterinca a facut relansat pe forum? O fi fost amuzant, insa chestii de acest gen puteau sa destabilizeze comunitatea OLS.

ia uite-l si pe sergiulica, cu aceeasi naivitate specifica lui

Sergio_D
10th November 2007, 16:29
iuli inteligentule, tempereaza-ti iesirile specifice varstei adolescentine si vezi-ti de activitatea pentru care ti-a fost scos banul permanent, la insistentele altora.

Vadim
10th November 2007, 17:42
Iuli, iar te-a apucat si maine plangi ca de ce esti banat pe forum?

iuli
10th November 2007, 21:56
M-a apucat sa spun adevarul si se pare ca pe multi ii supara ...dar deh, asa e aici, superi mozii, iei ban..

Gabri3l
11th November 2007, 00:31
@moderatori(supermoderatori)

as dori si eu(daca se poate) ca mesajul #59 -> http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1628095&postcount=59 sa fie pus ca mesajul #1 pe threadul respectiv -> http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=118727

YoYoyOi
11th November 2007, 02:28
doar asa am putut... asta daca am inteles bine ce vrei :groggy:

Gabri3l
11th November 2007, 17:04
e f bine asa... mersi YoYo! :ok:

Dregan
14th November 2007, 07:48
Am si eu o problema cu un anumit moderator, care imi schimba semnatura cum vrea el. Vi se pare normal?

YoYoyOi
14th November 2007, 07:58
nu ni se pare normal, dar poate semnatura ta nu e regulamentara.
Stii cine e acel "anumit"?

Dregan
14th November 2007, 10:15
Hardliner... Semnatura mea nu avea nimic neregulamentar in ea. Este a 4-a sau a 5-a oara cand face asta...

Balaci
14th November 2007, 10:19
Avea link extern, din cate stiu eu. Asta e ilegal, conform regulamentului

Dregan
14th November 2007, 12:55
Scosesem link-ul extern... Dar voi nu intelegeti: sa stergi semnatura cuiva e una, dar sa scrii nu stiu ce prostii inseamna abuz de putere.

Hard
14th November 2007, 13:29
De unde stii ca ti-am schimbat-o eu ? E usor sa iti dai seama daca prin semnatura ta jignesti pe cineva ,nu ?
Ti-am schimbat semnatura nu mai putin de 6 ori ! . Decat sa primesti ban pt semnatura neregulamentara si jigniri , am incercat sa te avertizez printr-o modalitate proprie care ,precum vezi ,a dat roade. Ai invatat ceva:ok:
Nu ai voie sa faci reclama altor website-uri pe acest forum .

Dregan
14th November 2007, 15:23
Nici tu nu ai voie sa scrii ce vrei tu in semnatura altuia. Altfel de ce ar mai intra lumea pe forum, daca scriu altii in locul lor. Nu inteleg cu ce te deranja pe tine ultima mea semnatura: scria "Cititi Dunarea Batrana - singura revista despre Otelul" - NU AVEA NICIUN LINK EXTERN. Vad ca fiecare "moderatorash" face ce vrea din acest site. Pacat!

Cristian
14th November 2007, 15:31
Ce e ilegal ma la o semnatura ca asta a mea ??

Kainsashiki
14th November 2007, 17:30
faceti un subforum pe intern: "ZVONURI SI BARFE" in care sa se bage threadurile despre transferuri "riquelme, marica, sand, etc."

kill3r
14th November 2007, 17:39
propun banarea lui El Greco pentru spam.

Vadim
14th November 2007, 17:54
Se rezolva...

Hard
14th November 2007, 17:55
Ce e ilegal ma la o semnatura ca asta a mea ??
cu "ma" sa te adresezi vecinilor de pe palier.Mie sa-mi spui domnul moderator de acum ;)
La tine nu e nimic neregulamentar,dar iti place sa te bagi ca musca. Dregan o face pe interesantul acum :headbang: dar stie ca a gresit.

iuli
14th November 2007, 18:05
faceti un subforum pe intern: "ZVONURI SI BARFE" in care sa se bage threadurile despre transferuri "riquelme, marica, sand, etc."

ar cam trebui

Cristian
14th November 2007, 19:42
cu "ma" sa te adresezi vecinilor de pe palier.Mie sa-mi spui domnul moderator de acum ;)
La tine nu e nimic neregulamentar,dar iti place sa te bagi ca musca. Dregan o face pe interesantul acum :headbang: dar stie ca a gresit.

Ba ma lesi ? eu iti spun cum vreau eu, auzi la el, Domnul moderator, ai prins si tu aere de astea expirate de bucuresti ??? Vezi poate iti trimit o bomba ca se zice ca teroristii Al Quaida se antrenau la Galati :ok:

Hard
14th November 2007, 23:58
Da, se antrenau pe stadionul Otelul,macar ei sa invete fotbal.

Dregan
15th November 2007, 08:43
Pana la urma nu ia nimeni atitudine fata de acest "moderator" ?

Hard
15th November 2007, 09:25
:plans:S-a luat,poti sa stai linistit.:cya:

Cristian
15th November 2007, 09:28
Da Dregan s-au luat masuri, i s-a mai scris o echipa alaturi de celelalte penibile ( In afara de FC Barcelona si Liverpool)

iuli
23rd November 2007, 00:41
Imi place ca iuli "cel cu parola ca sapunul" se baga aici unde chiar nu-i fierbe nimic ...
Off...nu stiu de ce iti raspund tie...faci afirmatii nespecifice unui om de 38 de ani. Vreau sa iti spun ca nu am dat parola nimanui de pe forum. Vadim poate vedea ce ip s-a logat cu userul asta, asa a scris in threadul de banat al lui shadow. Chiar as vrea sa faca o verificare vadim ca sa vezi si tu, dar si yoyo, ca si ea ma acuza ca as fi dat parola cuiva.
Yoyo, atunci cand ti-am scris alea, cum ca sa intri pe mess, sau caramel, sau mai stiu eu ce, le-am dat copy paste doar. Relansat era pe net si m-a rugat sa dau copy paste de pe mess pe forum. Ai inteles?

Vadim, te rog sa faci o verificare si sa vada si supermoderatorii ca doar un singur ip s-a logat de pe acest user.



Threadul ala s-a inchis, sper sa vada aici si sa le spuna si supermoderatorilor

Gica Chioru
26th November 2007, 23:24
N-am stiut ca este posibil ca administratorii sa poata citi/controla Mesajele Private. Asta nu este ca o violare a corespondentei? Cum este posibil asa ceva?

Bumbescu
26th November 2007, 23:32
Gica, a fost la cererea mea..

Gica Chioru
26th November 2007, 23:36
Nu e normal, bey, Bumbescule, Mesajele Private trebuie sa ramana private. Nici n-am stiut ca se poate asa ceva...

delaparis
26th November 2007, 23:56
Nu e normal, bey, Bumbescule, Mesajele Private trebuie sa ramana private. Nici n-am stiut ca se poate asa ceva...

vezi ca pe yahoo, google , msn, si altele tot asa se intampla ... ce credeai ?

;)

tu chiar vorbesti serios ?

Gica Chioru
27th November 2007, 00:07
Da, trebuie sa recunosc ca eu credeam ca sunt chiar private.

Vadim
27th November 2007, 00:09
Bine, atunci sa stii ca pe YM, MSN etc te citeste SRI-ul. Aici citesc numai eu, in cazuri speciale. :)

delaparis
27th November 2007, 00:11
Gica ... din moment ce le trimiti pe net nu sunt private decat pentru tine si cel care este destinatar ... din moment ce esti pe un site devine proprietatea celui care detine acel site ...
oricum stai linistit ca yahoo nu-mi transmite mie ce email ai pus acoilo :D

Gica Chioru
27th November 2007, 00:13
Bine, atunci sa stii ca pe YM, MSN etc te citeste SRI-ul. Aici citesc numai eu, in cazuri speciale.

Inteleg sa ma "citeasca" SRI, SIE sau mai stiu eu ce institutie de Stat, dar sa ma "citesti" tu? Chiar asa, bai fatarnicule, ia citeste-mi, ma, PM-urile, si vezi ca nu dau o ceapa degerata pe mataluta... nu mai zic sa ma duc in Franta sa-ti dau telefoane de amor... aaa, si bine ca mi-am adus aminte, nu-mi propuneai tu sa scriu pe OLS? Ia spune-le la baieti, cred ca mai am PM-urile alea...:cool:

Gica Chioru
27th November 2007, 00:14
Bai Delaparis, este proprietatea OLS ceea ce fac public, ceea ce este privat este numai proprietatea mea si a adrisantului.

Vadim
27th November 2007, 00:15
Stai linistit ca nu sta nimeni sa citeasca PM-urile non-stop, nu e visul nimanui. Nu stiu daca te incalzeste, dar aici beneficiezi de un privacy mult mai ridicat decat pe mail la Yahoo sau Google sau pe instant messenger pe Yahoo sau MSN., acolo unde ai dosar. Ma mai uit pe Pm-uri daca imi cere cineva de pe forum pentru a elucida o problema, daca mai e cineva injurat, daca se face spam de reclama si asa mai departe. Totul pentru ca utilizatorii sa nu aiba probleme si sa nu fie stresati. Nu am ascuns niciodata ca pot citi ca administrator PM-urile. Ca o fac de trei ori pe an, asta e alta treaba. Nu te simti urmarit de mine, ca nu ai de ce.

Legat de ceea ce spune delaparis, are dreptate. Utilizatorii foloesc o platforma care este proprietatea cuiva, la fel ca si pe Yahoo sau Google.

Gica Chioru
27th November 2007, 00:20
Te inseli, Vadime, eu nu am de ce sa nu fiu "linistit", chiar asa, poate ar fi frumos sa deschid un topic cu PM-urile purtate cu forumistii OLS. Ar fi destul de "interesante" cateva...:happy, mai ales dintre cele primite. Dar daca-mi aduc bine aminte la un moment dat, cu ani in urma, puteau fi pastrate foarte putine si am fost nevoit sa sterg multe dintre ele, si le-am sters fara sa le triez... :happy cine mai stie ce-oi fi sters, cate mesaje de "amor nebun" de la dujmani...:cool:

delaparis
27th November 2007, 00:22
Bai Delaparis, este proprietatea OLS ceea ce fac public, .
Nu ...
Ceea ce publici este proprietatea ta dar ceea ce este afishat pe ols este proprietatea ols ..; cam complicat dar asta-i adevarul :rolleyes:

Vadim
27th November 2007, 00:22
Gica, Eu sunt de parere ca PM-urile sa nu se faca publice. Eu nu am facut-o niciodata, ma refer la ale mele, la fel si cu discutiile de pe messenger. Dar faci cum vrei, le poti face publice pe cele pe care le mai ai, daca tu vrei, este la latitudinea fiecaruia.

Delaparis, nici macar ceea ce publici nu este proprietatea ta. Practic daca mie mi se strica serverul si se pierd toate mesajele nu ma poate trage nimeni la raspundere ca mesajele respective au fost sterse si ca le vrea inapoi. Platforma in totalitate apartine celui care o are in proprietate. Cine vrea sa isi pastreze posturile le poate salva la el in Word si alea sunt proprietatea lui. Pe forum aici nu, ca dovada ca moderatorii sterg, editeaza si asa mai departe, asa cum scrie in regulament. E ciudat, nu m-am gandit niciodata la asta. :)

Gica Chioru
27th November 2007, 00:25
Nu ...
Ceea ce publici este proprietaea ta dar ceea ce este afishat pe ols este proprietatea ols ..; cam complicat dar asta-i adevarul :rolleyes:

Asta-i ca aia cu "tradare sa fie da sa stim si noi", cum puța lui Stalin vine asta, bey? Ce inseamna privat? Adica daca-i fac o declaratie de dragoste lui Yoyo trebuie sa stie si Vadim?

delaparis
27th November 2007, 00:27
Gica, Eu sunt de parere ca PM-urile sa nu se faca publice. Eu nu am facut-o niciodata, ma refer la ale mele,
... asta e atitudine corecta si incontestabila pe net ... buna intentie este demonstrata deci "disclaimer" decurge de aici incepand ... :rolleyes:

Vadim
27th November 2007, 00:27
Gica, daca o faci pe forum, pe PM, se poate vedea. Ca eu nu ma uit, aia e alta treaba, stai linistit, scrie ce vrei. :) Daca vorbim deschis mai demult m-am uitat pe pm-urile catorva si am citit parerea despre mine. Poate am avut resentimente. Asa ca prefer sa nu o fac, fiecare e liber sa creada ce vrea, dar sa respecte regulamentul forumului in disctiile publice. Repet, ma mai uit pe Pm-uri la cerere sau cand mi se semnaleaza nereguli. In rest nu am timp si sincer nu ma intereseaza sa intervin sau sa cunosc problemele personale exprimate pe pm ale celor care folosesc serviciul, pentru ca nici mie nu mi-ar conveni sa imi faca asta mie cineva.

delaparis
27th November 2007, 00:32
Asta-i ca aia cu "tradare sa fie da sa stim si noi", cum puța lui Stalin vine asta, bey? Ce inseamna privat? Adica daca-i fac o declaratie de dragoste lui Yoyo trebuie sa stie si Vadim?

bai Gica ... daca o faci prin scrisoare atunci posta o stie , daca o faci prin email yahoo atunci tot yahoo stie, daca o faci prin mess atunci Bill o astie :D ... ce tot vrei sa demonstrezi ? ... pana la urma tot se stie ce transmiti prin curier:rolleyes:

Gica Chioru
27th November 2007, 00:32
Gica, daca o faci pe forum, pe PM, se poate vedea. Ca eu nu ma uit, aia e alta treaba, stai linistit, scrie ce vrei. :) Daca vorbim deschis mai demult m-am uitat pe pm-urile cuiva si am citit parerea lor despre mine. Poate amavut resentimente. Asa ca prefer sa nu o fac, fiecare e liber sa creada ce vrea, dar sa respecte regulamentul forumului in disctiile publice.

Vezi, bey, Vadime, poate ar fi trebuit sa mi le citesti taman p'ale mele, poate n-ai mai fi scris ce-ai scris. Sau poate ar fi trebuit sa ai puterea sa porti o discutie telefonica cu mine, poate ai fi inteles ca nu-s omul care sa-ti ascunda pica ce ti-o poarta in cazul in care acest lucru ar fi adevarat. Eu daca am avut ceva sa-ti spun ti-am spus public.

Asta nu inseamna ca-ti mai port bruma de simpatie ce-ti purtam pentru succesul cu OLS, te-ai facut de cacao in fata mea, nu ca ar insemna ceva chestia asta dar totusi...

Vadim
27th November 2007, 00:33
Corect, e de apreciat. In rest poti sa ma suni cand vrei, telefonul meu e public. Ti-am zis eu sa nu ma suni? Ca tot am vorbit despre asta pe PM. :D

Gica Chioru
27th November 2007, 00:34
bai Gica ... daca o faci prin scrisoare atunci posta o stie , daca o faci prin email yahoo atunci tot yahoo stie, daca o faci prin mess atunci Bill o astie :D ... ce tot vrei sa demonstrezi ? ... pana la urma tot se stie ce transmiti prin curier:rolleyes:

Bah, degeaba te-ai dus in Franta, tot cu mania persecutiei ai ramas... nu poate fi dracul chiar asa bocciu...

Gica Chioru
27th November 2007, 00:35
Corect, e de apreciat. In rest poti sa ma suni cand vrei, telefonul meu e public. Ti-am zis eu sa nu ma suni? Ca tot am vorbit despre asta pe PM. :D

Ce telefon public ai tu? Unde puii mei e? Si oricum e prea tarziu acum, nu ma mai intereseaza.

delaparis
27th November 2007, 00:35
Bah, degeaba te-ai dus in Franta, tot cu mania persecutiei ai ramas... nu poate fi dracul chiar asa bocciu...
hai ca am exagerat aici si tu poti sa intelegi :cool: ... lasa un pic aici :rolleyes:

Vadim
27th November 2007, 00:44
Ce telefon public ai tu? Unde puii mei e? Si oricum e prea tarziu acum, nu ma mai intereseaza.

Daca ai citit blogul il vedeai acolo publicat de N binevoitori. Oricum in acel articol eu am pus un "poate". Puteam sa pun ca m-a amenintat poate Traian Basescu.


hai ca am exagerat aici si tu poti sa intelegi :cool: ... lasa un pic aici :rolleyes:
Chiar asa e. Eu am inteles ca te citesc daca vor cu tot ce ai pe computer, pana si daca iti faci si calcule pe calculatorul din Windows. :) Deci sfatul meu, folositi calculatorul de birou. :)

iuli
27th November 2007, 00:47
Vadim, s-a logat altcineva in afara mea de pe contul meu? Te-am mai intrebat asta...as vrea sa citeasca 2 persoane pe aici care cred altceva

Gica Chioru
27th November 2007, 00:50
Da, un "poate" foarte parsiv. Dar tot acolo ai spus ca l-am amenintat cu moartea lui Gigica dar eu doar i-o doream. Pe de alta parte am scris pe un site al stelistilor si pentru stelisti. Multi dintre ei simteau acelasi lucru. In fine, a trecut... sunt obisnuit cu astfel de lucruri.

Un tip de pe aici oferea recompense sa dea de mine, cand i-am facut o propunere a inceput sa se balbaie, presupun... asta e, si el a pierdut ocazia.:cool:

delaparis
27th November 2007, 00:55
Un tip de pe aici oferea recompense sa dea de mine, cand i-am facut o propunere a inceput sa se balbaie, presupun... asta e, si el a pierdut ocazia.:cool:
... vorbeste mai clar ... ce drac ? :confused: ti-e frica de ceva ? :mda:

Gica Chioru
27th November 2007, 00:59
... vorbeste mai clar ... ce drac ? :confused: ti-e frica de ceva ? :mda:

:):):)
Ce-ar insemna clar? Nu-i stiu numele adevarat, nu-i stiu adresa, nici macar telefonul.:cool::cool::cool:

L-am vazut in zona si mi-am adus aminte.:happy

delaparis
27th November 2007, 01:06
hmm ... Gica ... nu prea :confused:

Daca nu prinzi mingea la fileu atunci e greu pentru cei ca tine :rolleyes:

hai ca ma duc la culcare :D ...iar intre noi :cool: ... nu esti ceea ce pretinzi ;)

Gica Chioru
27th November 2007, 01:14
hmm ... Gica ... nu prea :confused:

Daca nu prinzi mingea la fileu atunci e greu pentru cei ca tine :rolleyes:

hai ca ma duc la culcare :D ...iar intre noi :cool: ... nu esti ceea ce pretinzi ;)

Cei ca tine, ceea ce pretinzi, mingea la fileu... limbaj de... spartan. Ce-ai vrea ma? Sa-l dau in primire? Nu e cazul, nu mai e... cel putin.

ps.Poate ca intr-o zi va avea noroc, cine stie?

Tu, pakistanezule, faci parte dintr-o anumita categorie de oameni, nu mai vreau s-o numesc pentru ca acum sunt bine dispus. Dar ai grija...:cool:

delaparis
27th November 2007, 01:18
prins in fileu :D

Hai Gica :yeah::D

hai cu noi :D

Gica Chioru
27th November 2007, 01:22
Ziceai ca pleci la culcare...

Cu noi? Cacare aia, "noi"?

Hai pa, io chiar plec la culcare...

YoYoyOi
27th November 2007, 07:02
Adica daca-i fac o declaratie de dragoste lui Yoyo trebuie sa stie si Vadim?

:D :D :D :D :D

Tyler Durden
27th November 2007, 09:00
Un tip de pe aici oferea recompense sa dea de mine, cand i-am facut o propunere a inceput sa se balbaie, presupun... asta e, si el a pierdut ocazia.:cool:
nu m-am balbait deloc , chiar poate fi verificat lucru asta de catre Vadim, daca tot are acces la p.m-uri. Faza e ca imi cereai telefonu' (la cat de ticnit esti chiar nu e indicat sa-ti dau eu tie telefonul), iar eu nu am fost de acord, eu am zis sa ne intalnim face to face, iar tie nu ti-a suras deloc ideea...
Nu mai face pe braveheart ca nu e cazul...

Benny
27th November 2007, 10:33
Delaparis, nici macar ceea ce publici nu este proprietatea ta. Practic daca mie mi se strica serverul si se pierd toate mesajele nu ma poate trage nimeni la raspundere ca mesajele respective au fost sterse si ca le vrea inapoi. Platforma in totalitate apartine celui care o are in proprietate.

Atunci e clar: daca cineva indeamna la uciderea celor de alta rasa sau la rasturnarea prin forta a formei de guvernamant pe OLS, tu esti cel care poate fi tras la raspundere, este?

.

Gica Chioru
27th November 2007, 16:45
Ca sa vedeti cine era omu' cu recompensa...:rolleyes: taman el.:lol:
Pariziene, hmmm, ai scapat sansa de a-l avea coleg... nu din vina ta, evident. Sacu' si peticu', cum ar zice un bun amic. Si cu Vadim zece care-i si intrece. Aferim!

Datenshi
27th November 2007, 17:43
La cat esti de rau de gura, trebuie sa fie un pic tampit unul care a avut dispute cu tine pe forum ca sa iti dea numarul de telefon. Daca esti asa coios de ce nu ai vrut sa va intalniti?

Tyler Durden
27th November 2007, 17:56
[QUOTE=Gica Chioru;1700269]Ca sa vedeti cine era omu' cu recompensa...:rolleyes: taman el.:lol:
QUOTE]
Gica, nu ma mira ca tu ai luat-o literal p'asta cu ofer recompensa...chiar esti un tip complet lipsit de simtul umorului, un individ cazon, care se ia foarte in serios si in general ia totul in serios.

Gica Chioru
27th November 2007, 19:43
La cat esti de rau de gura, trebuie sa fie un pic tampit unul care a avut dispute cu tine pe forum ca sa iti dea numarul de telefon. Daca esti asa coios de ce nu ai vrut sa va intalniti?

Ma asteptam sa se bage unu ca tine, esti la fel de panarama ca si ala. Pai ma bivole, tocmai d'aia am vrut sa vorbesc cu mizerabilul, ca sa-i ofer sansa vietii...

Observ ca te bagi ca musca, este a treia oara cand faci asta, ar trebui sa va faceti un club, o brigada:rolleyes:, Legione antichioru.

Datenshi
27th November 2007, 19:47
De unde stii ca nu ne-am facut? Oricum, sentimentele mele fata de tine mi le-am dezvaluit cu mult inainte ca Tyler sa-si faca un cont pe acest forum. Nu mai stau sa caut acum.

Radu
27th November 2007, 20:17
deci aveti grija dak va intalniti cu tyler sau cu datenshi...astia sunt periculosi...se pricep la ciordit...va fac la buzunare una doua...doar sunt fratii lu' mailat din legiune...:happy:happy:happy