PDA

View Full Version : Liverpool FC



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

viole(n)t
30th October 2003, 12:25
Pana acum m-am abtzinut sa scriu pe extern pentru ca prea putzea a broscani shi mauri pe aici.

Asta se vrea pagina lui Liverpool. Sper ca acum, ca tot ne vin idolii in Romania, sa coagulam shi noi, fanii lui Liverpool, un grupuletz aici pe forum (shi nu numai).

"Patriotzii" shi A.U.rolacii sper sa se abtzina.

P.S.: Catziva dintre "romanashii" noshtri s-au oferit deja ca ghizi in bucureshti pt suporterii englezi (pe forumul lui Liverpool se intampla asta). Tzarani profitori!! O sa le fac o figura de s-o tzina minte.

Utilizator
30th October 2003, 14:54
Salve Viole(n)t
Si eu sunt suporterul lui FC Liverpool de prin ’84, de cand a eliminat Dinamo din Cupa campionilor…Bruce Groobelar, Ian Rush, Kenny Dalglish, Souness…O tempora, mar echipa.
Din pacate n-au prea luat de multisor titlul si au pierdut jucatori importanti: McMannaman, Fowler, Berger, Redknapp... Lotul actual, desi destul de bun, parca nu prea are fata de campion.Mie nu-mi place Houllier sincer sa fiu, nu cred ca va reusi sa ia vreun titlu.

IlMILAN
30th October 2003, 15:30
viole(n)t nu cred ca trebuia sa te abtii de la a-ti sustine formatia ta preferata din intrecerile externe, aici pe forum. Trebuie sa ne respectam doar intre noi, sa ne respectam optiunile, iar in cazul unor contre sa venim cu argumente k lumea :happy ....
Personal eu abrob postarea noutatilor despre Liverpool.

P.S Micile intepaturi nu vor lipsi :drak: :drak:

HAVE FUN!

viole(n)t
30th October 2003, 15:55
Utilizator, nici eu nu sunt un sustzinator al lui Houlier. Chiar nu are nici o scuza la lotul pe care il are; omogenitatea ar trebuie sa fie punctul forte al echipei dar echipa joaca de parca s-ar cunoashte de o zi.

Ce-mi place la Houlier este capacitatea sa de a promova tineri. Liverpool are acum in ograda o noua generatzie de tineri f talentatzi in frunte cu acest Le Tallec, pe care inca nu l-am vazut suficient pemntru a-mi forma o opinie dar am auzit ca ar fi liderul noilor-venitzi.

Insa, ceea ce ma ingrijoreaza e curba oarecum descendenta pe care merge echipa dpdv al rezultatelor. Practic, dupa sfertul cu leverkusen, rezultatele sunt din ce in ce mai modeste...

Utilizator
30th October 2003, 15:59
Corect cu tinerii promovati, dar Houlier parca exgereaza un pic cu asta, despartindu-se usor de consacrati cu valoare dovedita. Parca ar fi in Romania si-I vinde Becali jucatorii exact cand sa faca echipa o performanta majora. Liverpool trebuie sa ia titlul, nu e echipa de pluton…

viole(n)t
30th October 2003, 16:05
viole(n)t nu cred ca trebuia sa te abtii de la a-ti sustine formatia ta preferata din intrecerile externe, aici pe forum.

...pai o faceam pe forumurile dedicate

Nu am vrut sa par arogant... Imi cer scuze daca a reieshit asta. Adevarul este ca imi facusem o impresie total greshita despre rubrica "extern" din acest forum. Intrasem o data pe la inceput shi am vazut cam multe topicuri care semanau cu rubricile internatzional din ziarele de sport, adica se axau doar pe echipele unde joaca romani... u know what I mean.

Am zis atunci ca nu e de mine...

Cand, recent, am intrat din nou, am vazut ca exista destui fani adevaratzi, chiar daca majoritatea se axeaza pe Italia shi Spania... Ma rog... Atunci m-am hotarat ca e cazul sa strang shi un pol al fanilor fotbalului englez.

P.S.: Avatarul shi bannerul pot indica ca ash fi fan Fiorentina. Deshi sunt simpatizant viola, prima mea iubire externa e Liverpool. Ca sa inchei capitolul simpatii> imi place shi Olimpique Marseille.

viole(n)t
30th October 2003, 16:13
Corect cu tinerii promovati, dar Houlier parca exgereaza un pic cu asta, despartindu-se usor de consacrati cu valoare dovedita.

Bine, pe MacManaman nu Houlier l-a indepartat shi nici nu cred ca il putea tzine cineva.

De restul sunt de acord. Nu numai ca ne pleaca, dar se shi razbuna pe noi (Berger ne-a dat shi gol in campionatul asta). Pe Babbel l-au imprumutat la Blackburn shi peste 2 meciuri l-a rupt pe Baros. Fowler era preferatul meu, decat namila aia fara nici un rost (Heskey) il preferam pe el. Se parea ca il inlocuieste cu succes Baros, pacat ca s-a accidentat...

IlMILAN
30th October 2003, 16:27
viol(e)nt nu e vorba de aroganta, dar cel putin eu unul nu am vazut la rubrica extern injuraturile si contrele puerile cu desfintarea de pe intern....
in fine poate sunt orgoliile mult mai mari in campionatul intern DEsi nu vad de ce....rezultatele lipsesc.
Nici eu nu sunt deacord sa fim intoxicati cu stiri si meciuri cu si despre echipele in care sunt implicati romani. Eu unul am oroare de turci, il apreciez pe Lucescu in ceea ce face si cum ne reprezinta dar nu am chef sa vad meciurile lor, cand programul ar permite transmiterea unor meciuri mult mai interesante.

Nu prea ma incanta pe mine fotbalul englez dar nici nu-l resping. Citesc cu placere orice comentarii pertinente. :happy

Sunt de apreciat cei care isi sustin echipa si la bine si la rau , intr-un mod civilizat. Eu unul daca ar juca orice echipa romaneasca cu Milan as tine cu Milan. As face pe dracu in patru sa merg chiar in galeria lor... :D :D :D
Intelegi tu ce vreau sa spun. Si asta din momentul in care am vazut ca nu merita sa sufar pentru ratatii din campionatul intern. In schimb nu pot sa nu ma agit si sa nu ma enervez la meciurile lui Poli o data ce merg pe stadion. Cred ca daca mi-as permite sa merg in fiecare weekend in afara as merge ba in Italia ba in Spania(sau Anglia) la meciul de afis al etapei respective. Asa ma duc la Poli ca o consolare care de cele mai multe ori se transforma in nervi si draci datorita neputintei celor din teren. :x :x

viole(n)t
30th October 2003, 22:36
viol(e)nt nu e vorba de aroganta, dar cel putin eu unul nu am vazut la rubrica extern injuraturile si contrele puerile cu desfintarea de pe intern....

Nu te contrazic, n-am citit prea multe topicuri pe aici dar, din ce vad, se pare ca intr-adevar e mai multa ordine pe aici. Topicurile par a fi stabile, bine organizate, nu e vraishte ca pe intern.

Probabil ca e mai multa pace pt ca e mai mare shi respectul intre suporteri. Shi eu am o admiratzie pentru fanii adevaratzi, nu pentru cei care un an tzin cu Parma, la anul cu Chelsea s.a.m.d. Shtiu ce inseamna sa simpatizezi cu o echipa straina shi sa nu ai posibilitatea sa o vezi...


Nici eu nu sunt deacord sa fim intoxicati cu stiri si meciuri cu si despre echipele in care sunt implicati romani. Eu unul am oroare de turci, il apreciez pe Lucescu in ceea ce face si cum ne reprezinta dar nu am chef sa vad meciurile lor, cand programul ar permite transmiterea unor meciuri mult mai interesante.

Catzi ca tine? Acum 2-3 ani ProSportul, pe atunci cu echipa Broscoiului, au publicat o statistica cu cele mai vizionate meciuri din CL. Dominau categoric partidele Galatei cu un rating de 4-5 ori mai mare decat alte meciuri cu adevarat tari.

Pe de alta parte, e shi vina mass-mediei, pentru ca publicul a fost educat in aceasta maniera.

Am citit un editorial al lui Miki Junea (care e fan Inter:thinkso: ) in Fotbal Vest in care facea referire la un meci de-al lui Chelsea. Junea a observat ca tipul care comenta meciul il punea pe Mutu in centrul tuturor frazelor: jucatorii lui Chelsea devenisera "colegii lui Mutu", Ranieri era numit "antrenorul lui Adi", echipierii celeilalte echipe erau "adversarii lui Mutu", publicul devenea "suporterii lui Mutu", cand Mutu dadea o pasa greshita atunci "adi nu s-a intzeles cu colegul sau" s.a.m.d. Cu astfel de comentarii, audientza va fi indoctrinata cu Mutu-mania, iar orice gacica cu care iese Mutu va ocupa spatzii mari din presa sportiva pentru ca, nu-i asha?, se cere.


Sunt de apreciat cei care isi sustin echipa si la bine si la rau , intr-un mod civilizat. Eu unul daca ar juca orice echipa romaneasca cu Milan as tine cu Milan. As face pe dracu in patru sa merg chiar in galeria lor...
Intelegi tu ce vreau sa spun. Si asta din momentul in care am vazut ca nu merita sa sufar pentru ratatii din campionatul intern. In schimb nu pot sa nu ma agit si sa nu ma enervez la meciurile lui Poli o data ce merg pe stadion. Cred ca daca mi-as permite sa merg in fiecare weekend in afara as merge ba in Italia ba in Spania(sau Anglia) la meciul de afis al etapei respective. Asa ma duc la Poli ca o consolare care de cele mai multe ori se transforma in nervi si draci datorita neputintei celor din teren.

La mine ordinea e putzin inversa: Poli pe primul loc, Liverpool pe al doilea... Insa, Poli am din abundentza, Liverpool mai putzin. Asha ca merita un sacrificiu cand se iveshte o okazie precum cea din 6 noiembrie.

inter
31st October 2003, 14:03
si chiar vii pe 6 in bucuresti?
cu tricou si fular? :thinkso:

viole(n)t
5th November 2003, 09:48
acuma (de fapt peste 2-3 ore) plec in capitala, inter

cu tricou... fara fular

sper sa spalam pe jos cu militarii!!!

Pronosticul meu: 2-0 (goluri Kewell shi Owen)

IlMILAN
5th November 2003, 09:53
Cu stima viole(n)t dar Owen nu cred ca o sa dea gol , cel putin nu la Bucuresti:D :D :D

inter
5th November 2003, 09:54
Owen nu a facut deplasarea :P

sickboy
5th November 2003, 13:39
Si eu sint vechi suporter al lui Liverpool :yeah:

Vreau sa bata Steaua doar ca sa plece francezul ala nesimtit,afara cu francezii,back too Paisley,Shankly tradition.

Daca pot vin si eu pe stadion cu tricou original si fular!

C'MON YOU REDS!

mory
5th November 2003, 14:19
"Patriotzii" shi A.U.rolacii sper sa se abtzina.


Sunt patriot shi A.U.rolac shi n-am sa ma abtin :

HAI STEAUA !

HAI DINAMO !

E vorba de meciurile din UEFA, desigur. In campionat nu-mi pasa de ei...


8) 8) 8)

Utilizator
13th November 2003, 12:08
Cum a fost frate Viole(n)t la Steaua –Liverpool? Sau n-ai mai fost? Ai stat cu englezii in tribuna? Cred ca nu se putea asta…Deapana ceva impresii daca ai fost pe stadion.

Sergio
13th November 2003, 12:21
"Patriotzii" sa se abtzina.


ok, ma voi abtine. :D



P.S.: Catziva dintre "romanashii" noshtri s-au oferit deja ca ghizi in bucureshti pt suporterii englezi (pe forumul lui Liverpool se intampla asta). Tzarani profitori!! O sa le fac o figura de s-o tzina minte.

Si pana la urma le-ai facut-o? :drak:

sorinl
13th November 2003, 12:28
eu sant fan al "cormoranilor" de cand keegan era la ei,dar chiar si dupa ce i-a lasat pentru hanseaticii de la hsv echipa nu a slabit fiindca a aparut dalglish.
cred ca una din ipotezele prabusirii lui liverpool,este si scaderea numarului de tineri talentati din scotia,irlanda sau wales.
mai mereu vedetele lui liverpool au fost scotieni(souness,dalglish,hansen)
irlandezi (whelan,lawrenson),galezi(rush) si prea putin englezii -in afara de keegan doar thompson si neal merita aceasta caracterizare.in aceste conditii e firesc ca antrenorul sa se orienteze spre jucatorii francezi,mai ales cand ii ia si pe bani putini.
interesant e ca anul asta il puteau aduce acasa macar pe mc manaman,dar nu au facut-o.
cineva a bagat de seama ce atac are keegan la city?anelka-fowler si in spate mc manaman...
si james,la liverpool era campionul gafelor,acum e titular in nationala.
se pare ca stagiul individual facut in vara in sua l-a ajutat...

sickboy
13th November 2003, 23:46
De acord cu tine,sorinl!

ieppy
14th November 2003, 12:17
Uite o stire interesanta:

Auxerre a decis sa il vanda pe Cisse pe 3, da 3(trei), milioane de euro la iarna, asta deoarece din vara ar putea pleca gratis. Primele echipe interesate sunt Roma si Liverpool.

sorinl
16th November 2003, 11:06
Cisse in locul lui Heskey? Ar fi o idee... problema e ca pe Cisse trebuie sa-l aprovizionezi cu mingi in adancime,si la Liverpool in afara lui Gerard,nimeni nu prea stie sa trimita o minge la picior.
Eu am auzit ca Rivaldo ar putea ajunge din iarna in Anfield...

ieppy
16th November 2003, 14:57
intradevar si Rivaldo a declarat ca e in tratative destul de avansate cu Liverpool

Swordlord
19th December 2003, 04:35
Ar fi grozav sa vina Rivaldo la Liverpool. Poate ar putea si Liverpool sa aspire la titlu!

sorinl
21st December 2003, 15:01
din pacate aud ca rivaldo e tot mai aproape de espanyol.

FatFrumos
21st December 2003, 17:01
ar juca mai liber la Espanyol.....

Swordlord
21st December 2003, 21:28
Da, asa e, si macar ar juca in fiecare meci.

N0_NaM3
30th December 2003, 23:36
Forza LIverpool!!!...sa am shi eu mai multe 'post`uri' :))

Swordlord
30th December 2003, 23:46
Tii cu Liverpool?

ady_azzuro
1st January 2004, 00:44
Yalla Liverpool! :D :D :D

sorinl
6th January 2004, 09:13
cisse la liverpool,dar dudek pe cale sa plece la hertha... si kirkland accidentat.

viole(n)t
29th January 2004, 11:19
"transfer speculations" de ultima ora:

Daniel van Buyten (olimpique marseille & belgia) - fundash central - 26 de ani

Diego Tristan (deportivo la coruna & spania) - atacant - 28 de ani

Simon Davies (tottenham & tzara galilor) - jucator de banda - 24 de ani

Swordlord
29th January 2004, 22:23
Diego Tristan... interesant! (Banuiesc ca Deportivo a renuntat la titlu si anul asta. :D)

MaPaX
31st January 2004, 11:43
Sambata, 31 ianuarie
17:00 TV Sport Direct Fotbal / Anglia, Premier League: Liverpool - Everton

MaPaX
31st January 2004, 18:55
Liverpool-Everton scor final:0-0

viole(n)t
3rd February 2004, 15:43
Varianta Daniel van Buyten a cazut. L-a luat ManCity imprumut pana in vara.

Alte zvonuri o dau pe Liverpool ca favorita in cursa pentru achizitzionarea lui Matija Kezman (PSV). Cert este ca se cauta cu disperare un atacant shi un fundash central.

O shtire buna: Milan Baros si-a reluat pregatirile. Chiar a jucat pentru echipa de rezerve a lui Hugh McAulie.

viole(n)t
3rd February 2004, 15:46
Felicitari de Valentines Day cu Liverpool:

http://www.real-print.com/ver2/greetings1_new.mv?uN=Liverpool&visitor_id=01C3EA5AD8F70C320000230A00000000&special=yes

Swordlord
4th February 2004, 02:57
Kezman ar fi o achizitie excelenta! Un Van Nistelrooy iugoslav. :cool:

viole(n)t
4th February 2004, 22:32
Kezman ar fi o achizitie excelenta! Un Van Nistelrooy iugoslav. :cool:

De acord.

In plus de asta, eu am incredere in scoala de atacantzi PSV Eidhoven (de la care au plecat, printre altzii, Gullit, Romario, Ronaldo, Van Nisterlooy etc.)

Swordlord
5th February 2004, 07:27
Da, intr-adevar, PSV a lansat cativa atacanti excelenti. :yeah:

N0_NaM3
7th February 2004, 01:59
Chiar extraordinari...:D ...shi ajax este datatoare de talente...numai acum cati jucatori de perspectiva are .

Swordlord
7th February 2004, 03:46
Asa e. Uite cate echipe il vor pe Zlatan Ibrahimovic, de exemplu. :)

MaPaX
7th February 2004, 19:04
Bolton W. [2 - 2] Liverpool

11' [1 - 0] Nicky Hunt
51' [1 - 1] Sami Hyypia
58' [2 - 1] Youri Djorkaeff
69' [2 - 2] Steven Gerrard

viole(n)t
24th February 2004, 08:49
Reactii dupa rushinea cu Portsmouth:

Gerard Houllier last night admitted he expects to be slaughtered following Liverpool's exit from the FA Cup.

The Liverpool boss is expecting a fresh barrage of criticism to head his way after Richard Hughes settled the fifth round replay with a late winner at Fratton Park.

Houllier accepts the result wasn't good enough for the Reds, but he is hoping people look at the performances over the two games and not just the results before launching criticism at him and his players.

He said: "I know I am going to get slaughtered but I do not feel under any more pressure now than I did before the game.

"It is not about me, it's about the team. I personally don't think I can blame my players. Right until the end we could have equalised. But that's football and you have to live with it. It's part of being a big club.

"It has been a difficult season, we were without Michael Owen for three months and other things have gone against us.

"I do think it's unfair to slaughter us though. We wanted to go through and we had the chances to go through. It was a funny game. Looking at the results over the two games we are not happy but looking at the performances we had the chances to win both games.

"We had a great chance with the penalty and it was a shame we didn't take it. It was a difficult pitch and difficult weather conditions but we played pretty well."

Sursa: www.liverpoolfc.tv

Swordlord
25th February 2004, 05:25
Dupa ce Liverpool a castigat Cupa UEFA si a terminat pe locul 2 in campionatul englez acum 2 ani, cred ca toata lumea (inclusiv eu) se astepta ca Liverpool sa se bata pentru titlu.
Ce naiba face Houllier la Liverpool, oricum? Nimic pozitiv, se pare...

ady_azzuro
25th February 2004, 11:41
Cred ca cea mai buna solutie ar fi demitarea lui Houllier. :)

Swordlord
25th February 2004, 21:24
Da, probabil.

viole(n)t
27th February 2004, 08:43
Subscriu shi eu la ideea demiterii lui G.H.

A avut destul timp sa arate ce poate! Acum e timpul sa se dea la o parte. Numai sa nu-l salveze (din nou) Cupa UEFA!!!

viole(n)t
4th March 2004, 22:13
In optimile Cupei UEFA am picat cu Olimpique Marseille!!!

Pentru mine e o situatzie oarecum delicata pentru ca simpatizez cu francezii...

Se putea shi mai rau, dar categoric shi mai bine. Ash fi preferat pe turcii aia care au scos Parma sau pe Mallorca (lucky magpies!).

Din ce mai exista acum in UEFA, principalele favorite la cupa par a fi Barca, Valencia si... Celtic Glasgow. Parerea mea! Bineintzeles am exclus "cormoranii" din socoteli.

Swordlord
4th March 2004, 22:55
Am fost primul care am votat, pe eurosport.com, ca Celtic - Barcelona e derby-ul optimilor.
Pe bune! -- voturi: 1; Celtic - Barcelona 100%; celelalte 0% :D

viole(n)t
8th March 2004, 15:24
Mesaje ale fanilor catre Gerard Houllier: Sort it out Houllier / Not good enough for LFC / No more expensive mistakes / We want the title. shi ceva mai dure: "Hope you die of AIDS, Houllier" :evil:

viole(n)t
8th March 2004, 15:33
Swordlord, eu zic ca in meciul ala se intalnesc doua din cele mai in forma echipe din Europa la momentul actual. Sentimental as vrea sa se impuna Celtic, dar cred ca scotzienii vor plati tribut lipsei de jocuri tari. Nici macar Rangers nu-i mai pune probleme.

ultravioletcanada
8th March 2004, 16:44
bastia-marseille 4-1!
sper ca francezii sa joace tot asa si cu liverpool.
cit despre mine, sint suporter liverpool de pe cind aveam vreo 11 ani, si la ei juca kenny dalglish... si cormoranii faceau legea in anglia si in europa... si pina la urma "who the f**k it's man united?"...

Swordlord
8th March 2004, 23:50
De acord.

sorinl
26th March 2004, 12:41
s-a terminat...
am avut ceva sperante dupa golul lui heskey,dar n-a tinut...
si biscan... in fine,asta-i nivelul echipei .
pacat de gerrard si owen,se irosesc aiurea.mai bine l-ar lua pe drogba,daca nu pun altii mana pe el.
va veni la anul o'neill pe anfield ca antrenor?sincer,sper din toata inima.

Swordlord
27th March 2004, 03:01
Sa plece Houllier, ca n-a facut nimic! (Si nici n-o sa faca.) Si l-a mai vandut si pe Fowler.

viole(n)t
29th March 2004, 12:52
ce shansa am ratat aseara!!! cotofenele au pierdut la bolton, iar noi nu am fost in stare sa batem la leicester. PACAT!!! sorinl, din cate am auzit eu, o'neill e curtat shi de chelsea shi se pare ca sunt shi alte echipe care trag cu ochiul. Sa vedem.

viole(n)t
29th March 2004, 12:59
De pe liverpoolfc.tv: "Gerard Houllier declared himself very satisfied with the performance of his Liverpool team at relegation haunted Leicester City, and said 0-0 is not a bad result"

Swordlord
30th March 2004, 05:11
"0-0 is not a bad result" de 5 ani incoace...
Cand o sa miste si Liverpool ceva?
Pai, de-asta are Arsenal atatea zeci de puncte avans! Ca restul echipelor sunt varza. Inclusiv Liverpool, echipa cu cele mai multe titluri. :(

sickboy
31st March 2004, 13:53
Nu-mi vine sa cred ce se intimpla la Liverpool,altadata obisnuita doar cu locul 1,acu' se multumeste cu un egal la Leicester,eliminata din UEFA de catre o echipa mediocra...totul din cauza lui Houllier si francezilor lui mediocrii!
Nu ma laud,dar si cind au cistigat Cupa Uefa,nu mi-a placut stilul defensiv si transferurile masive de straini...sa vina O'Neill sau Capello,bring back Fowler,vreau sa vad o echipa britanica care sa joace tare,in viteza,numai pe atac.
S-a ales prafu de Liverpool(odata cu darimarea si tribunei Kop),n-au mai luat campionatu din 90,dar...'You'll never walk alone'

maryuss_mau
31st March 2004, 16:05
si cu toate acestea Liverpool a reusit in ultimii ani in cupa uefa sa treaca de doua echipe romanesti(stim noi care); ce frumos ar fi fost ca atunci sa piarda si in campionat liverpool sa bata tot!

Swordlord
1st April 2004, 08:28
sickboy are dreptate! Asa ar trebui sa gandeasca si mai-marii de la Liverpool.

viole(n)t
7th April 2004, 13:22
Birmingham City are the latest Premiership club reportedly interested in the Reds' striker, with rumours of a Ł3 million bid having appeared in this morning's press.

But Heskey insists there's only one club he wants to be playing for next season - and that's Liverpool.

He told Liverpoolfc.tv: "There's always speculation about me. It's Birmingham this morning, it was Middlesbrough last month and it was Tottenham before that.

"I'm used to these stories appearing now but they don't affect me at all. I just keep plugging away and keep trying to do my best whenever the manager selects me.

"I have another year to go on my contract and of course I want to stay here. I'm happy at Liverpool and will stay until I'm told otherwise." de pe www.liverpool.tv

Swordlord
8th April 2004, 02:26
Bravo lui Heskey! E un jucator de caracter! :ok:

ady_azzuro
9th April 2004, 14:43
Liverpool conduce cu 1-0 pe Arsenal datorita golului marcat de Hyypia! :yeah:

Swordlord
10th April 2004, 00:11
Liverpool a jucat bine, dar geniul lui Henry a constituit diferenta dintre infrangere si victorie.

Arsenal - Liverpool 4-2
Henry 31', 50', 75', Pires 49'/Hyypia 5', Owen 42'

Frumos meci, dar Liverpool mai are mult de lucru in aparare.

ady_azzuro
11th April 2004, 16:53
Degeaba e Henry geniu in campionat daca in Champions League nu face nimic! :)

Swordlord
11th April 2004, 22:57
A facut, in meciul de la Milano. :D

viole(n)t
19th April 2004, 13:15
5 echipe se bat pentru locul 4 din Premier League:

4. Liverpool 50p (34meciuri)
5. Newcastle 50p (33meciuri)
6. A. Villa 49p (34meciuri)
7. Charlton 48p (33 meciuri)
8. Birmingham 47p (34 meciuri)

Programul pe ultimele etape:

Liverpool: ManUt (d), Boro (a), Birmingham (d), Newcastle (a)

Newcastle: Chelsea (a), ManCity (d), Wolves (a), Southampton (d, intermediara), Liverpool (d)

A.Villa: Boro (d), Totenham (a), Southampton (d), ManUt (a)

Charlton: Man Ut (d, intermediara), Fulham (d), Leicester (a), Leeds (d), Southampton (a)

Birmingham: Wolves (a), Arsenal (d), Liverpool (a), Blackburn (d)

ady_azzuro
20th April 2004, 18:48
A facut, in meciul de la Milano. :D
Degeaba mah, cu Chelsea nu a facut nimic, iar Arsenal a spus :cya: Champions League! :yeah:

ady_azzuro
8th May 2004, 23:46
Birmingham C. [0 - 3] Liverpool

29' [0 - 1] Michael Owen

51' [0 - 2] Emile Heskey

86' [0 - 3] Steven Gerrard

viole(n)t
10th May 2004, 08:04
Suntem cea mai in forma echipa din P.L.!!!

Cu toate astea sper sa nu se ajunga la meci decisiv cu magpies... asha ca martzi voi fi fan saints!

N0_NaM3
10th May 2004, 23:29
Sper sa prinda locul 4 ...deshi este ca shi al lor.

viole(n)t
13th May 2004, 14:29
Southampton-Newcastle 3-3

Suntem in CL!!

Thanya
13th May 2004, 20:17
Suntetzi totzi?

viole(n)t
15th June 2004, 08:42
Speculations:

Liverpool are said to be interested in Aston Villa striker Juan Pablo Angel, who could be available for around Ł7million.

viole(n)t
14th July 2004, 09:20
Benitez succeeded Gerard Houllier, with Liverpool without a title since 1990.

He said: "We need time but perhaps we have a surprise for the supporters. I am so excited by this. I see this as a big challenge for me and my staff.

"When I arrived at Valencia people said it was difficult to win the league but we did it. I won't say it will be the same here but I will fight hard."

He added: "The message to the fans is the same as to the players - we have to work hard and have the good mentality that there has always been at Liverpool. Then who knows what we can achieve?

"Last year they worked hard but we have to improve because we want to be at the top.

"We will do everything we can to build a competitive team that is determined to win every competition we enter.

"Obviously the Premiership and the Champions League are the priorities but how we compete in those depends on many things. The most important thing for us right now is to make sure we have the mentality to win."

viole(n)t
23rd July 2004, 09:03
Amical Wrexham - Liverpool 1-2 (pt Liverpool "dubla" Le Tallec)

Liverpool (1st half): Kirkland, Finnan, Traore, Hyypia, Medjani, Biscan, Welsh, Murphy, Cisse, Kewell, Le Tallec.

Liverpool (2nd half): Dudek, Diao, Whitbread, Warnock, Riise, Raven, Potter, Pongolle, Otsemobor, Foy, Le Tallec.

inter
27th July 2004, 12:15
i-ati spart pe Celtic 5-1 ..... bey da nu i-ati iertat pe purtatorii de fuste! :D:D:D

viole(n)t
28th July 2004, 16:22
i-ati spart pe Celtic 5-1 ..... bey da nu i-ati iertat pe purtatorii de fuste! :D:D:D

vremea razbunarii :D :D

Echipa:
Chris Kirkland
John Arne Riise
Jamie Carragher
Sami Hyypia
Steve Finnan
Harry Kewell
Igor Biscan
Dietmar Hamann
Vladimir Smicer
Milan Baros
Michael Owen
SUBS :
Djibril Cisse
Salif Diao
Steven Gerrard
Stephane Henchoz
Danny Murphy
Florent Sinama Pongolle
Stephen Warnock

Goluri: Riise (5), Owen (17), Cisse (62), Henchoz (69), Cisse (76)

P.S.: Transferul lui Josemi (ex-Malaga) aproape finalizat

viole(n)t
30th July 2004, 13:44
turul 2 preliminar Champions League:

Liverpool FC - Grazer AK (Austria)

viole(n)t
4th August 2004, 07:42
in us

vs Porto 0-1
vs Roma 2-1 (pt noi au marcat Cisse, Owen)

interesant primul 11: Dudek - Carragher, Henchoz, Hyypia, Finnan - Riise, Biscan, Gerrard, Kewell - Baros, Cisse.

Thanya
4th August 2004, 21:14
Pt. voi?Care voi?Eshti shi tu printre aia?

N0_NaM3
5th August 2004, 01:44
:P Thanya...Liverpool a cashtigat un jucator foarte important (Cisse) mai ales ca din cate am vazut i`a luat locul lui Owen in amicale..dar nu cred ca Owen va fii rezerva in viitorul sezon...

IlMILAN
5th August 2004, 13:56
Pt. voi?Care voi?Eshti shi tu printre aia?
:happy :happy
Viole(n)t te plangeai ca nu scrie nimeni pe threadu asta... :D na poftim:D

viole(n)t
11th August 2004, 15:03
Ashtia-s "pasageri"... Vad ca nici nu-mi intzeleg limbajul...

In alta ordine de idei, NOI ne-am calificat deja in liga...

Ieri:

GAK - Liverpool 0-2 (0-1), 2 goluri Gerrard

Echipa: Dudek - Riise, Carragher, Hyypia, Josemi - Kewell, Gerrard, Hamann, Finnan (!) - Baros, Cisse.

sames44jc
12th August 2004, 01:45
o sa sio ia liverpool de la grazer

viole(n)t
12th August 2004, 11:44
o sa sio ia liverpool de la grazer

...desigur, scorul primei manshe te indreptatzeshte sa crezi ca asha va fi :D :D :D

sau poate nu shtiai ca GAK = Grazer AK :drak:

viole(n)t
12th August 2004, 11:50
Zvonuri:

plecarea lui Owen pare iminenta... de altfel nici nu a jucat in liga

Se vorbeshte de venirea lui Xabi Alonso (ex-Sociedad). N-ar fi rau pt inlocuirea lui "tataie" Hammann...

IlMILAN
12th August 2004, 12:27
Ashtia-s "pasageri"... Vad ca nici nu-mi intzeleg limbajul...

:o:
Adica ce vrei sa spui ca sunt pasager pe aici?:D
ei lasa ca o sa vezi tu misto...nu prea ma uit eu la englezi dar o sa-i cer niste detalii lui Alpopa despre cotofene poate imi fac o preferata, de valoarea lui Liverpool ,cu astia va bateti voi..mai sus e grele :p

P.S Stai linistit ca-i snopiti pe astia...pacat de Owen, nu l-ati dat la Milan acu doi ani...zgarcitilor :headbang:

inter
13th August 2004, 08:58
viole(n)tule, se pare ca e reala chestia cu Owen :
Calcio: Calcio Estero: Generico

Real Madrid: č fatta per Owen
12/08/2004 23:30.32

Il Liverpool riceverŕ 12 milioni di euro

Patrick Vieira non giocherŕ nel Real Madrid. La trattativa tra Arsenal e Real Madrid si č bruscamente interrotta, in quanto le merengues si sono accordate con il Liverpool per Michael Owen. L`attaccante inglese dovrebbe sbarcare a Madrid in cambio di 12 mln di euro.


si despre sosirea lui Xabi , siteurile italiene scriu de mai multe zile ....
oricum multa bafta!

PS. IMilan nu avea Owen sanse la dracii tai ....:p

inter
13th August 2004, 15:53
Liverpool: la societŕ conferma Owen al Real
13/08/2004 14:42.02

Ai Reds andranno 12 milioni di euro piů il centrocampista Nunez

Il pallone d`oro del 2001, Michael Owen č un giocatore del Real Madrid. Lo riferisce il sito ufficiale del Liverpool che spiega come l`attaccante non abbia rinnovato il contratto con i Reds. La societŕ non specifica i termini economici dell`accordo con le Merengues (che dovrebbe comunque aggirarsi intorno ai 12 milioni di euro) ma ha confermato che dalla Spagna arriverŕ il centrocampista Antonio Nunez come contropartita tecnica. "Il contratto non č stato ancora concluso - ha detto il tecnico del Liverpool Rafa Benitez - Michael dovrŕ fare le visite mediche a Madrid e lo stesso varrŕ per Nunez. Tutto ovrebbe concludersi presto. Abbiamo ancora attaccanti di valore e una buona squadra".

L`annuncio arriva alla vigilia dell`esordio in Premier League in casa del Tottenham: "La cosa importante per noi č l`incontro di domani e spero che i tifosi siano contenti della squadra".

viole(n)t nu ma injura ca am pus stirea de pe datasport

IlMILAN
15th August 2004, 10:34
Duelul debutanţilor în Premier League, Jacques Santini (Tottenham) contra lui Rafa Benitez (Liverpool), s-a încheiat nedecis, 1-1. Însă tehnicianul oaspeţilor se poate considera nemulţumit de rezultat. Liverpool a dominat cea mai mare parte a timpului de joc, şi-a materializat superioritatea în minutul 38, prin francezul Cisse, dar a avut în arbitrul Dermott Gallagher un adversar de netrecut. După ce i-a refuzat lui Gerrard un penalty clar (17), "centralul" a pus umărul, decisiv, şi la golul egalizator al gazdelor. Gallagher a trecut cu vedere un henţ la Jermain Defoe, înainte ca acesta să expedieze balonul în plasă (70).
Violentule violet nu prea esti fericit nu?:D
Ba si cand ma gandesc ca Telesport o preluat drepturile tv pt Premier L. imi vine sa mor...cum sa dai drepturile TV la descultii aia?:headbang:

inter
17th August 2004, 16:53
impresarul lui X. Alonso a confirmat azi ca acesta va juca la Liverpool.
Luis Garcia de la Barcelona e si el in vizorul lui Benitez.:p

viole(n)t
19th August 2004, 08:35
Antonio Nunez (25 de ani :( ) a efectuat ieri primul antrenament la Liverpool... accidentandu-se usor la genunchi :(

In cazul lui Alonso, se spera ca va fi rezolvat pana in week-end

Recapitulare transferuri estivale 2004:

Veniri: Djibril Cisse (14 milioane lire), Josemi (2 milioane lire), Antonio Nunez (schimb). Posibile: X. Alonso

Plecari: Makus Babbel (liber de contract) Bruno Cheyrou (imprumut) Emile Heskey (6.25 milioane lire) Anthony Le Tallec (imprumut) Danny Murphy (2.5 milioane lire) Michael Owen (8 milioane lire + Nunez) Gregory Vignal (imprumut)

Parerea mea:
- avem nevoie de inca un atacant (in conditziile in care la momentul actual avem doar 2 atacanti shi jumatate, jumatatea fiind Sinama)
- n-ar strica nici un fundash central (in primul meci Benitez a jucat cu Hyypia - Carragher, putand intra in schema Henchoz shi Biscan, ambii mult sub nivelul pretentziilor lui Liverpool)
- nu prea avem variante pe partea dreapta (sugestiv in acest sens tandemul folosit de Benitez in ultimele amicale shi in meciul cu Spurs: Josemi - fundash dreapta + Finnan - mijlocash dreapta)

iulian
19th August 2004, 23:54
- nu prea avem variante pe partea dreapta ....
nu aveti variante deloc....

red & white cop=DINAMO
Bine ca a plecat Owen de la voi ca se rata saracu` si era pacat :ok:

viole(n)t
20th August 2004, 08:41
vai ce rau eshti, iuliane

vezi ca acolo scrie "red & white kop" shi nu "red & white cop"...
"c" nu-i totuna cu "k"... altfel v-atzi fi numit K.K.A., nu C.C.A. (deshi vi s-ar fi potrivit mai bine)

IlMILAN
20th August 2004, 10:21
:happy :happy
Iuliane astia vad ca nu te apreciaza la adevarata valoare.... :o:
Iulian sunt perfect de acord cu tine in ce priveste "copoii alb rosii":D, iar cu Owen ai mare, mare dreptate:ok:.Tu chiar te pricepi:D

P.S:Bey violetule viole(n)t :D ar trebui sa te bucuri ca mai scrie cineva pe threadul asta:D
P.S.S Auzi fratelo:D, de ce ti-ai schimbat semnatura Red & White Kop? (nu Cop):D?

viole(n)t
20th August 2004, 10:36
P.S:Bey violetule viole(n)t ar trebui sa te bucuri ca mai scrie cineva pe threadul asta

pai chiar ma bucur...
daca i se pune lu iulian pata shi pe threadu' asta ca pe poli-steaua

viole(n)t
20th August 2004, 13:14
LIVERPOOL COMPLETE GARCIA SWOOP

Barcelona claim they have sold forward Luis Garcia to Liverpool for Ł6million, subject to a medical.

Barca's sporting director Txiki Begiristain expects the deal will be completed on Friday.

inter
20th August 2004, 14:02
9 mil.eu e costul tranzactiei!

viole(n)t
20th August 2004, 14:18
6 mil Lire = 9 mil Euro

DRAGOS
21st August 2004, 10:07
~Mijlocasul formatiei Real Sociedad, Xabi Alonso, a semnat un contract pe o perioada de cinci sezoane cu gruparea engleza FC Liverpool.

~Clubul spaniol FC Barcelona a acceptat sa-l cedeze pe atacantul Luis Garcia formatiei engleze Fc Liverpool contra sumei de 9 milioane de euro.

inter
21st August 2004, 21:21
Buna dimineata! :D:D:D

inter
21st August 2004, 23:30
Baros si Gerrard, aduc victoria dupa ce Liverpool era condusa cu 1-0 de Man.City! :ok:

viole(n)t
23rd August 2004, 08:32
echipa din meciul cu ManCity:

Dudek - Josemi (62, Diao), Hyypia, Carragher, Riise - Finnan (78, Warnock), Gerrard, Hamann, Kewell (90, Biscan) - Baros, Cisse

viole(n)t
23rd August 2004, 11:43
alte stiri de la meci:
- Josemi a iesit din teren accidentat (se pare dureri de spate mai vechi)
- Kevin Keegan (manager ManCity) a acuzat arbitrajul, dar shi pe Rafa Benitez, care cica s-ar fi agitat prea mult in timpul meciului, blocandu-i vederea...

P.S.: Fiind postul meu cu numarul 1000, am voie sa-mi pun o dorintza... Gata, mi-am pus-o!!!

inter
23rd August 2004, 15:04
Liverpool a pregatit o oferta de 5.9 mil eu pt. Sammy Kuffour (Bayern Munchen) !

viole(n)t
24th August 2004, 11:26
...conform presei germane, dar nici o confirmare din tabara engleza (deocamdata).

M-ar bucura mishcarea, chiar avem nevoie de un astfel de jucator.

Se pare ca se trateaza shi pentru Mista, unul din preferatzii lui Benitez la Valencia.

In conditziile venirii lui Luis Garcia, care probabil va fi folosit pe dreapta, se preconizeaza despartirea de Finnan, care este dorit de Everton (alaturi de Traore)... Intere, am auzit ca Everton vrea sa-l ia shi pe Van der Meyde... Cat e de adevarat?

inter
24th August 2004, 11:29
e adevarat pt. ca nu are asigurat postul de titular!(obicei balcanic)

de kuffour au scris si italienii , pe calciomercato!

da cei cu ora de incepere a partidei de deseara : 21.10 ???
asa e data pe calciomercato!

viole(n)t
24th August 2004, 13:02
chiar atunci se joaca... nu cred ca e impusa ora in preliminariile LC

inter
24th August 2004, 13:08
:D:D:D, bey tu esti de la "Catavencu" :p

sickboy
24th August 2004, 23:28
A plecat Houllier,care a adus o gramada de francezi dusi cu pluta,acu zine un spaniol sa aduca niste iberici dusi cu @%*\'...cum au putut sa-l dea pe Qwen pe doar 12 mil. si un necunoscut!L-au cedat si pe Heskey,care avea el problemele lui dar era bun daca il foloseau cum trebuie...a plecat si Murphy care dupa parerea mea era un mijlocaj bun,polivalent.Acu' citiva ani cind incepea Premier League,chiar ma interesa,urmaream in fiecare zi stiri de pe Anfield Road,despre Fowler,McManaman...acu satu si citesc carti despre Shankly si Paisley...fuck this. :headbang:

viole(n)t
25th August 2004, 08:38
sickboy, hai sa-i vedem intai pe spanioli la treaba shi apoi sa vorbim...

Pe Owen il regret shi eu, shi daca tot a plecat, se putea intr-adevar obtzine mai mult pe el...
Heskey... aici nu regret deloc... pastrand proportziile, eu il vad un fel de Radu Niculescu al Angliei.
La Murphy, subscriu shi eu... dar probabil ca planurile lui Benitez nu-l mai includeau...

Eu personal am mare incredere in acest cuplu Cisse-Baros, shi chiar cred ca va depasi in performantze alte cupluri recente (Fowler-Collymore sau Owen-Heskey)

Una peste alta, anul trecut echipa asta s-a clasat la 30p de primul loc!!!.... In aste conditzii, eu i-ash dau mana libera lui Benitez

P.S.: Nu mai zic nimic de meciul de aseara... ca nu am ce.

viole(n)t
25th August 2004, 12:44
apropo de Bill Shankly, cateva din vorbele lui de duh:

"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

on boardroom meetings :
"At a football club, there's a holy trinity - the players, the manager and the supporters. Directors don't come into it. They are only there to sign the cheques, not to make them out. We'll do that, they just sign them."

on his relationship with the fans :
"I'm just one of the people who stands on the kop. They think the same as I do, and I think the same as they do. It's a kind of marriage of people who like each other."

on Tommy Smith :
"If he isn't named Footballer of the Year, football should be stopped and the men who picked any other player should be sent to the Kremlin"

to Tommy Smith, who tried to explain that his bandaged knee was injured :
"Take that bandage off. And what do you mean about YOUR knee? It's Liverpool's knee!"

to Alan Ball, who'd just signed for Everton :
"Don't worry, Alan. At least you'll be able to play close to a great team!"

to a barber when asked if he wanted anything off the top :
"Aye, Everton."

A scout told Shanks about a young player who he'd given a trial at Liverpool
"He has football in his blood," the disappointed scout complained. "You may be right," Shanks said, "but it hasn't reached his legs yet!"

at Dixie Dean's funeral :
"I know this is a sad occasion but I think that Dixie would be amazed to know that even in death he could draw a bigger crowd than Everton can on a Saturday Afternoon."

"A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are. In my time at Liverpool we always said we had the best two teams on Merseyside, Liverpool and Liverpool Reserves."

on Ian St.John :
"He's not just the best centre-forward in the British Isles, but the only one."

IlMILAN
25th August 2004, 17:29
Ba Violetule vad ca nu pomenesti de maretul rezultat de aseara:D, tremurasi un pic...am vrut sa-ti dau beep la gol, dar mi-o fost frica sa nu faci cu inima:D sper sa-ti dau deseara vreo 5...:drak:

inter
21st September 2004, 11:49
Gerrard va sta 2 luni , in urma accidentarii suferite in meciul cu diavolii rosii!

Seahawk
22nd September 2004, 04:16
mda..Liverpool..imi pare rau de ei..dar nu ii vad prea bine anul asta..mai ales pt. ca aveau nevoie de un start bun..si dupa ce se vede..nu prea joaca conform asteptarilor..
Totusi si eu am incredere in cuplul Cisse-Baros...si raman la parerea ca plecarea lui heskey a fost un lucru bun..iar cu michael owen..ce puteau sa faca..atata timp cat nu a vrut sa semneze un contract nou..au luat cat au putut pe el...Ce sa zic..lui Rafa Benitez..o sa ii trebuiasca mult mai mult timp decat si'a inchipuit el..ca sa construiasca o echipa asa de eficienta..ca la Valencia..si eu zic ca ar trebui sa i se acorde..acest timp..pentru ca vedeti exemplele..ancelotti..- 1 exemplu..aduceti`va aminte ..de perioada in care Milan..avea aproximativ acceasi echipa....si lua bataie in ch. league de la Chelsea cu 5-0 si de la Galatasaray...Eh..italieni..l'au lasat sa'si faca treaba..si..se vede ce'a iesit..La fel si cu Arsene Wenger...din 1996 de cand venise la carma echipei..tot s'a straduit sa faca o echipa..si..desi a avut multe insuccese..l'au pastrat..iar urmarile..se vad..clarr...
Asadar..conducatorii romani ar trebui sa ia aminte din experientele antrenorilor astora...si sa nu mai skimbe antrenorii din 2 in 2 etape...oricat de buni..sau slabi sunt antrenori..este nevoie de cel putin 1an-2..sa isi puna amprenta pe stilul de joc al echipei..
Deci..Liverpool..locul 4 zic ca ar fi mai mult decat multumitor pentru ei anul acesta...mai ales cu apararea aia greoaie..si mijlocul..nu tocmai stralucit..mai ales acum ca sa accidentat si Gerrard (dupa mine..cel mai complet jucator englez..in momentul de fata..)

viole(n)t
28th September 2004, 09:53
pana una-alta, liverpool a trecut cu bine peste absentzele lui gerrard shi kewell

senzatzionala evolutzia lui Xabi Alonso in meciul cu Norwich

azi, meci greu la olimpiakos

Seahawk
3rd October 2004, 21:27
evolutie extrem de slaba a tuturor spaniolilor ...(si aici includ si pe domnul Rafa Benitez)... in meciul contra lui Chelsea..n'au jucat nimic..absolut nimic..
Cel putin de la Benitez ma asteptam la mai mult..a tot incercat sa faca experimente..introducandu`l pe Garcia ..care desi era intr`o forma buna..totusi sa fim seriosi nu este inca un jucator de calibrul lui Milan Baros..si a mai facut mai multe greseli..
Deocamdata Liverpool sunt sub nivelul echipei de anul trecut pregatita de Houllier...
Desi nu imi place sa afirm asta, trebuie sa o admit..Houllier cu stilul lui care nu placea nimanui, macar aducea rezultate....Asa cu Benitez, si 3 spanioli in plus Liverpool sunt in partea inferioara a clasamentului..pe locul 10 daca nu ma insel..
Totusi trebuie sa le acordam si circumstante atenuante..fara owen, si fara gerrard..accidentat..
Dar..cu Xabi Alonso, Luis Garcia, si Cisse in plus - care toti trei au evoluat azi de nota 4 :))
Deci ..concluzia : lui Benitez & Spanioli.Co le mai trebuie timp sa se acomodeze in Anglia..si eu zic ca ar trebui sa i se acorde acest timp...pentru ca intr'adevar este un antrenor valoros, problema fiind acomodarea cu campionatul englez, cred eu :D


multa bafta lui Liverpool in continuare !

inter
10th October 2004, 21:28
la sfarsitul sezonului Baros va parasi echipa .... pe fir deocamdata : Real si Roma :D

dar Rafa deja la convins pe Victor de la Deportivo sa vina la Liverpool :drak:, urmarind se pare sa copieze modelul lui Arsenal , formand o legiune spaniola :cool:

Seahawk
12th October 2004, 02:32
referitor la Owen..de ce l`au dat asa de repede..pai era in ultimul an de contract..si nu a vrut sa mai semneze...si decat sa'l piarda pe gratis..peste un an..au luat 12 milioane..plus panarama aia de Garcia..
in fine..e acelasi lucru..Owen pentru un an..sau 12 milioane si Garcia..valoreaza egal..zic eu..
1. pentru ca Garcia n`o sa dea atatea goluri..cate da..(*sau dadea)...Owen..si
2. cam atata zic eu ..ca e profitul lui Liverpool..pe un an de pe urma lui Owen..punand in calcul si cheltuielile pe care avea sa i le faca...

Deci overall..l'au dat pentru ca au fost stransi cu usa..in mare masura..nu ca asa au vrut ei
Totusi..se pare ca se va intoarce inapoi :)) :evil:

inter
20th October 2004, 19:58
si acum ca se pare ca il veti lua pe Morientes , ce mai ziceti ? :p

viole(n)t
26th October 2004, 10:10
Golul "virtual" al lui Garcia din meciul vs Charlton (din mai multe unghiuri):

http://www.bbc.co.uk/virtualreplay/premiership/index.shtml?494

Diseara jucam la Millwall (League Cup) probabil (shi) cu tinerii Neil Mellor, Zak Whitbread & Darren Potter. Se pare Sami Hyypia, Luis Garcia, Xabi Alonso, Djibril Cisse shi Dietmar Hamann vor fi odihnitzi.


si acum ca se pare ca il veti lua pe Morientes , ce mai ziceti ?

tot de pe bbc (de sapatamana trecuta):
The Spanish international striker recently said he would be interested in signing for Liverpool, due to his limited opportunities at the Bernabeu.

But Real said on their website: "Certain press speculation suggests the possibility of Fernando Morientes leaving Real Madrid.

"The club would like to say that the player is not for sale."

OwenSkeet
26th October 2004, 22:32
Si eu sunt un mare Fan a lui Liverpool....Inital am tinut cu Liverpool pt ca eram un Fan a lui Owen dar cu timpul mai placut extraordinar cum joca toata echipa. La ora actula Liverpool are un antrenor f buna...dar multi jucatori noi care le trebuie timp ca sa se si sa faca treaba buna.Sincer cred ca in sezonul viitor se va bate fara probleme la titlu si la finala unei cupe Europene.

sorinl
10th November 2004, 12:29
celebrul capitan al lui liverpool din anii '70,hughes,a incetat ieri din viata.
a devenit celebru in marea echipa care-i mai cuprindea pe keegan,toschack,mc dermott,neal,thompson,sounes si dalglish.
dupa ce a adus prima cupa a campionilor,uimit de numarul mare al fanilor veniti sa-i intampine a exclamat:"acum santem mai celebri decat beatles-ii"

OwenSkeet
28th November 2004, 20:32
Liverpool a reusit o superba victorei impotriva celor de la Aresenal..invingand cu scorul de 2-1 golurile fiind inscrise de X. Alonso, N. Mellor respectiv P.Vieira. Liverpool a reusit golul victorie in min 90!

Thanya
3rd December 2004, 21:33
Atacantul international ceh Milan Baros, accidentat la o coapsa, ar putea reveni in teren la meciul pe care echipa sa, FC Liverpool, il va disputa cu grecii de la Olympiakos Pireu pe 8 decembrie, in Liga Campionilor la fotbal, a anuntat antrenorul sau Rafael Benitez.

OwenSkeet
4th December 2004, 21:14
Liverpool a reusit decat un egal 1-1 in deplasare cu Aston Vila. Golul a fost inscris de H. Kewell

sickboy
9th December 2004, 01:46
yes

viole(n)t
9th December 2004, 14:08
ce sut a prins Gerrard!!!

superba victoria de aseara... prilej cu care revin shi eu pe threadul asta :)

P.S.: Anglia, singura tzara europeana cu 4 echipe in optimile Champions League. Adica dublu decat Spania!! :D

sorinl
10th December 2004, 12:01
sper ca zvonurile referitoare la plecarea lui gerrard in iarna sa fie nefondate.
la ora actuala gerrard e barometrul si motorul echipei.

OwenSkeet
11th December 2004, 17:07
Everton-Liverpool 1-0...dupa un meci extraordinar in CL a venit aceasta infrangere..:(

N0_NaM3
12th December 2004, 01:15
Nu shtiu ce se intampla cu ei...nu au deloc constanta in evolutii...

OwenSkeet
20th December 2004, 07:57
Dupa derbyul cu Arsenal , Liverpool a reusit sa mai castige un derby pe cel cu cei de la Newcastle U. Ei au invins cu scorul de 3-1. Pentru Liverpool au marcat:N. Mellor,M. Baros,T. Bramble (o.g.) .:D

sorinl
23rd December 2004, 14:25
morientes pe drum spre anfield? se pare ca e vizat ca inlocuitor al djibril cisse,care a terminat sezonul.

OwenSkeet
23rd December 2004, 22:08
ar fi un inlocuitor bun...sa speram ca se va concretzia acest transefer..:D

inter
26th December 2004, 23:28
Liverpool umileste WB Albion cu un sec 5-0 , goluri marcate de :Riise 2 , Gerard, Pongolle si Garcia :D

whatever
26th December 2004, 23:54
bine v-am gasit ... sunt si eu fan Liverpool de multi ani, cam de cand apareau Redknapp si Macca in echipa :) si sper in continuare sezonul acesta la macar un trofeu. Imi pare bine sa vad cati suporteri are echipa, mai ales ca aici in Arad toata lumea e sau cu Arsenal, sau cu Manchester (majoritatea cu MU) Ma mandresc cu autografe de la tot lotul din 2000 si cu tricoul original din acel an plus un catalog cu clubul, si ceva reviste oficiale cumparate din Marea Britanie, hehe :)

sa avem noroc in viitoarea partida cu Southampton !

iulian
31st December 2004, 11:21
ar fi un inlocuitor bun...sa speram ca se va concretzia acest transefer..:D
"Yes, I am going to England - I have decided," Morientes is reported to have told the Spanish press. "I will go to Liverpool and for many reasons. The main reason is the coach Rafa Benitez. He is Spanish and knows me perfectly, which is worth a lot for a professional.

Mai ramane decat ca clubul madrilen sa fie deacord :ok:

OwenSkeet
1st January 2005, 17:53
GG!! :yeah: sa vedem ce spune akum antrenoru asta nou a lu real.....

OwenSkeet
3rd January 2005, 08:40
Liverpool 0-1 Chelsea.
Chiar şi jucînd slab, echipa lui Mourinho a cîştigat. Aşa a vrut arbitrul Mike Riley, care i-a refuzat două penaltyuri lui Liverpool la 0-0. "Nu meritam să cîştigăm. Liverpool a jucat mai bine, dar şansa ne-a ajutat exact cînd aveam nevoie. Acesta e norocul campionilor, fiindcă noi vom fi primii la sfîrşitul primăverii". Pentru Jose Mourinho, managerul victorios în prima zi a anului, "norocul campionilor" a fost arbitrul Mike Riley, omul potrivit la locul potrivit.

OwenSkeet
13th January 2005, 08:16
Morientes a semnat!! /hello Pentru 9 milioane de euro, Real Madrid l-a cedat pe atacantul spaniol, care va juca trei ani şi jumătate în "Anfield Road". :ok:

OwenSkeet
23rd January 2005, 12:16
Southampton 2 - 0 Liverpool...iarasi incepe periodaa negra..

Pancone
24th January 2005, 11:30
Perioada buna cand a fost ?
prin anii 80 :)

MethoD MaN
11th February 2005, 02:01
Benitez a facut niste transferuri cam nasoale pentru Liverpool... Nu prea joaca fotbalistii lui preferati.. :no:

OwenSkeet
21st March 2005, 08:44
Liverpool a reusit sa castige derbyul orasului cu cei de la Everton cu scorul de 2-1. Au marcat S. Gerrard,L. Garcia respectiv T. Cahill .:P

sorinl
22nd March 2005, 13:21
Pacat doar de eliminarea lui baros,a fost o intrare criminala si prosteasca.daca era la 0-0?? spre norocul lui liverpool a castigat,altfel...

inter
22nd March 2005, 18:56
Hamman si warnock , indisponibili pt. primul meci cu Juve ...iar Morientes e accidentat usor ... mey da parca sunteti blestemati , aveti o gramada de accidentati!

Corrado*
30th March 2005, 00:44
viole(n)t de ce nu te ocupi de threadul asta? Daca postezi aici mai mult, cu siguranta, iti va raspunde mai multa lume... Printre care si eu... Nu te supara, dar ti`am zis tie pt ca tu ai pornit threadul, si ca esti cel mai mare suporter Liverpool de pe forum (no offense OwenSkeet:D)

Dee
30th March 2005, 16:26
ce mai face Morientes? Ainscris vreu gol de cand e la Liverpool?

Triphat
30th March 2005, 17:17
a dat 2 goluri pana acuma morientes, din 9 meciuri.

Triphat
6th April 2005, 00:40
Super a jucat Liverpool azi, o prima repriza de vis...ce goluri, ce atmosfera..de cand is n-am mai vazut atmosfera mai incendiara pe Anfield...

inter
6th April 2005, 00:43
intra Morientes in retur?

Darkslowstar
6th April 2005, 12:48
Morientes a jucat deja pt Real in CL, asa ca nu mai intra decat la vara, daca se califica.

Mare pacat de gafa lui Carson, care a aparat superb pana atunci, probabil sau mai linistit si Kirkland si Dudek, ca altfel frecau banca de le venea rau. In retur va trebui sa joaca mai atent si sa inscrie pt. ca Juve nu iarta acasa. Sa-l intrebe pe scotian cum a reusit MU sa-i arda pe Juve acum 6 ani pe Delle Alpi.
Come on you Reds!!!

Triphat
6th April 2005, 17:28
Darkslowstar Man Utd a batut pe Juve cu 3-0 pe Delle Alpi nu demult.. acu vreo 2-3 ani, sau poate chiar unul.

Darkslowstar
6th April 2005, 17:44
Eu m-am referit la acel 3-2 cand a condus Juve cu 2-0 si au revenit diavolii fantastic. Nu mai tin minte meciul de care spui tu, dar sigur nu a fost anul trecut, ca MU n-am mai reusit nimic in CL in ultimii 2-3 ani. Mai exact de cand a plecat Becks.

Triphat
6th April 2005, 18:03
Nu are nimic in legatura performantele lu Man utd cu plecarea lui Becks. C.ronaldo joaca de 2 ori mai bine ca Becks. Juve - Man U 0-3 -> http://football.guardian.co.uk/Champions_League/Story/0,5764,903244,00.html

Darkslowstar
6th April 2005, 18:23
Asa, acum imi aduc aminte, a fost in faza a doua a grupelor CL, misto meci.

Si mie imi place mai mult Cristiano, dar uite ca de cand a plecat Becks MU nu mai are aceasi turatie. Si in meciul de care vorbeai a jucat tot Becks. Nu e vina portughezului, echipa toata joaca mult mai rau. Ronaldo are un potential fantastic, dar e destul de indivualist pe cand centrarile lui Becks erau mana cereasca pt Ruud sau Ole. E si asta o explicatie pt caderea lui MU (dupa politica proasta de transferuri)

Triphat
7th April 2005, 13:06
Putem continua conversatia pe threadul Manchester sa nu fim offtopic aici.

ADelPiero
7th April 2005, 13:15
daca tot a venit vorba de Delle Alpi, sa precizez ca acolo se va opri Reds, in CL ;)

Triphat
7th April 2005, 13:27
Mai stii, eu n-am incredere in Liverpool, niciodata n-am avut, dar daca joaca cum au facut-o marti, The Reds vor trece mai departe cu siguranta. Un factor mare al performantei lor a fost amosfera, nu va fi la fel pe Delle Alpi...

ADelPiero
7th April 2005, 13:53
daca stam putin si calculam... golul anulat lui Juve... si faza 1 la 1 a lui Del Piero (90% din atacanti dadeau gol) ... nu cred ca e asa mare diferenta intre cele 2 echipa ... si nu mi s`ar parea o surpriza daca ar iesi REDs ;)

viole(n)t
7th April 2005, 13:55
viole(n)t de ce nu te ocupi de threadul asta? Daca postezi aici mai mult, cu siguranta, iti va raspunde mai multa lume... Printre care si eu... Nu te supara, dar ti`am zis tie pt ca tu ai pornit threadul, si ca esti cel mai mare suporter Liverpool de pe forum (no offense OwenSkeet:D)

din pacate, nu mai intru pe forum ca-n alte vremuri... De la lucru, nu prea mai pot, iar acasa nu mai am acces (nici macar dial-up)...

Citesc ocazional... shi ma bucur ca s-au inmultzit fanii fotbalului britanic p-aici. Sper sa revin in fortza odata si-odata...

Salutari si noului moderator, care pare sa aiba "feeling-ul" necesar pentru fotbalul din insula...

Revenind la Liverpool, eu unul nu-mi faceam prea mari iluzii de la dubla cu Juve, dar forcingul din prima repriza mi-a confirmat ca Rafa e... antrenor. Nu stiu ce se va intampla pe Delle Alpi, dar Rafa pare capabil sa faca o echipa mare. Ramane totusi un rezultat bun... eu m-as fi multumit si cu un 0-0.

Sfertu' asta cu Juve imi aminteste de optimile cupei UEFA din 2001 cu Roma (cand am castigat trofeul)... Si atunci am plecat cu sansa a 2-a, Roma era o clasa peste noi, dar totusi i-am eliminat in urma unui meci bun pe Olimpico (2-0, dubla Owen)... Acum, daca dam gol pe Delle Alpi, nu mai intoarce Juve scorul, din simplul motiv ca n-are cine sa le dea gol

Ar fi de vis o semifinala britanica, Liverpool - Chelsea

Triphat
7th April 2005, 14:04
Salut viole(n)t, de aia vreau sa se califice Liverpool, sa vedem o semifinala britanica, Liverpool - Chelsea. Are destule sanse Liverpool, dar va fi foarte greu. Oricum cred ca Rafa va gasi tactica necesara pentru calificare...

ADelPiero la golul anulat s-a oprit toata lumea, altfel nu intra, dar a gresit acolo tusierul. La fara lui Del Piero 1-1 cu Carson, a aparat portarul foarte bine, dar putea sa faca mai bine atacantul. Sa nu uitam bara lui Ibrahimovic...

Triphat
8th April 2005, 14:57
Michael Owen says that he would be open to a return to Liverpool.

The Real Madrid striker is finding it hard to nail down a regular starting spot in the Spanish capital, and has been linked with a return to England.

Owen has been in great goalscoring form for his new club, but Real coach Wanderley Luxemburgo still seems unwilling to start him ahead of Ronaldo and Raul.

Newcastle and Arsenal have been linked with moves for 25-year-old Owen, but he says that he would be willing to return to Liverpool should things not work out in Madrid.

Owen left Anfield last summer in one of the first deals done by Rafa Benitez, but Owen appears to hold no grudge, and would have no problems returning to Merseyside.

"Would I return to Liverpool? I would have nothing against it if I had to move for one reason or another," he told Shoot magazine.

"I left Liverpool on good terms, they are still the first result I look out for and I have a lot of friends there.

"I have no bitterness at all to Liverpool and they are still a club very close to my heart.

"It's well documented I don't like sitting on the bench, so let's hope things improve."

N-ar fi rau sa se intoarca Owen pt Liverpool.

ADelPiero
9th April 2005, 00:01
tot la Reds e casa lui ;)

Triphat
11th April 2005, 23:57
Owen NU pleaca de la Real Madrid, asta e clar, am vazut un interviu in care zicea ca-i place spania, clubul etc... iar forma lui la Real e foarte buna, joaca la cel mai mare nivel cu o echipa de vis, n-are un singur motiv sa se intoarca la Liverpool.

Triphat
13th April 2005, 13:51
Pacat de coregrafia facuta de Liverpool saptamana trecuta, italineii n-au nici un pic de respect, am vazut la TV ii escorteaza politia pe Reds, pe la diferite iesiri din aeroport etc.. pacat de gestul frumos facut sapt trecuta.

sickboy
13th April 2005, 23:47
Dupa 20 de ani tot cu Juventus...
:ok:
Ce e mai departe nu conteaza,desi ar fi frumos sa castige CL,dupa 20 de la Heysel.

Catalanul
13th April 2005, 23:49
go, go, Liv`pool :yeah: urmatoarea victima, Chelsea FC :drak:

Corrado*
13th April 2005, 23:50
Bine zis! :D Las` ca se razbuna ei pt Cupa Ligii...

OwenSkeet
14th April 2005, 08:42
Sa sperama ca asa o sa fie..;)

zeus
14th April 2005, 14:32
Cat a putut sa ma unga pe suflet faptul ca au batut pe juventus. Nu ii suport pe italieni.
Excelent!

Triphat
15th April 2005, 15:53
astept semifinala asta, sper sa fie un fotbal frumos, dar cred ca Chelsea se va califica, parerea mea...

Corrado*
15th April 2005, 16:44
eu zic ca nu... parerea mea... sa vedeti ca revine cisse cu un hattrick :D

inter
3rd May 2005, 23:41
/hello /hello Reds .... FELICITARI! /hello /hello

sickboy
3rd May 2005, 23:51
LIVERPOOL :great: /OLE/ :yeah:

OwenSkeet
4th May 2005, 08:15
De cand visam la finala asta...;)

vlad1607
4th May 2005, 12:53
Felicitari LIVERPOOL pt calificarea in finala ! Am tinut cu "reds" aseara :)

Triphat
4th May 2005, 22:13
Felicitari Liverpool, toata Anglia au fost cu ei, au ce-i mai minunati suporteri din Anglia, au dat totul pe teren, merita finala.

DaRk_Star
15th May 2005, 19:52
am convingerea ca liverpool nu s-a calificat degeaba in finala si nu se vor incurca tocmai acum,de trupa obosita a lui ancelotti...


De cand visam la finala asta...;)

un amic stelist,de aici din pitesti,mi-a zis la putine zile dupa stabilirea celor doua finaliste:"mi s-a indeplinit visul"...no comment :)

inter
24th May 2005, 13:12
Baros anunta ca e posibil sa plece!

sickboy
25th May 2005, 00:13
Baros anunta ca e posibil sa plece!

Sa plece ca oricum rateaza mult,ii astept pe Owen si pe Fowler inapoi.

Triphat
25th May 2005, 13:24
Sa plece ca oricum rateaza mult,ii astept pe Owen si pe Fowler inapoi.

Baros este mult peste Folwler la ora actuala. Iar owen nu cred ca se mai intoarce in Anglia..

Kan
26th May 2005, 00:46
felicitari liverpool....ati fost fantastici in toata editzia..nu as fi vrut sa castige liverpool..dar au fost extraordinari...nu ai ce sa zici...felicitari..sper k la anu sa ne batem si noi cu voi acolo sus.
Inca o data felicitari :ok:

uti2102
26th May 2005, 00:54
Bravo Liverpool ! Au jucat pana la ultima picatura, au sperat pana la capat!
Nu mi-a venit sa cred ce facea Dudek la penaltiuri, intra in sufletul milanezilor :drak: Felicitari Dudek !

Triphat
26th May 2005, 00:55
Well done Liverpool!!! Mama ce meci... la pauza nimeni nu mai credea ca Liverpool ar avea sanse, superb joc... au meritat Liverpool tot.. sa speram ca-i mai vedem si la anu in CL. Fantastic supporters, fantastic club, fantastic performance!

myself
26th May 2005, 10:49
Baros este mult peste Folwler la ora actuala. Iar owen nu cred ca se mai intoarce in Anglia..

Cate goluri a dat Baros si cate a dat Fowler,uitate in statistici,ma refer la Fowler in perioada in care juca la Liverpool nu acu la Man. City

Mihai
26th May 2005, 14:22
Liverpool nu joacă în Liga Campionilor sezonul viitor!!!
Victoria înregistrată de formaţia Liverpool în finala Ligii Campionilor, disputată aseară, la Istanbul, în compania echipei AC Milan, nu a convins UEFA să schimbe regulamentele în vigoare pentru ediţia 2005/2006 a Ligii, informează AFP. Potrivit regulamentului UEFA, câştigătoarea competiţiei nu este calificată automat pentru ediţia următoare. În campionatul Angliei, Liverpool ocupă doar locul cinci, care nu îi permite participarea în Liga Campionilor, doar primele patru clasate având acest drept."Regulile sunt clare. Nu depinde de noi, ci de Federaţia Engleză de Fotbal (FA), care trebuie să aleagă dacă Everton (n.r. -Everton ocupă locul patru în clasamentul campionatului englez) participă sau nu în Liga Campionilor", a declarat, azi dimineaţă, directorul de comunicare al UEFA, William Gaillard.

GSP

Kan
26th May 2005, 19:32
corect ar fi sa participe everton...chestia cu locul patru a fost stabilita de la inceputul sezonului...pt asta au tras baietii nu ar fi prea normal...cum de altfel nu ar fi prea normal k liverpool sa nu-si aprere trofeul...ramane de vazut ce se intampla

uti2102
26th May 2005, 19:39
Sa stea acasa Man United !!! :happy
Oricum, in cazul in care Everton e inlocuita de Liverpool, iese razboi civil pe Merseyside. E ca shi cum Dinamo ar juca in locul Stelei in cupele europene !

Triphat
26th May 2005, 22:57
Asa s-a intamplat si cu Real Madrid acu cativa ani... nu cred ca e corect ca o campioana sa nu poata sa isi apare cupa. Sa vedem.. Gallard ala de la Uefa a zis ca este regula care spune ca numai 4 echipe dintr-o tara pot concura in CL in acelasi timp. Acum pe strazile Liverpool-ului este sarbatoare mare, se face un tur pe un autobuz. Super imaginile, cred ca sunt vreo 300.000 de reds acolo. Bravo lor.

DaRk_Star
2nd June 2005, 22:47
Sa stea acasa Man United !!! :happy ...!

hehe... :drak:
se opune cineva?

oricum,liverpool merita mai mult si decat manchester accesul in champions league..
dintre everton si liverpool joaca in cupa uefa manchester... :P

Edgar
6th June 2005, 16:34
Se pare ca Liverpool va afla in urmatoarele 2 zile daca va juca sau nu in CL: http://www.football365.com/news/story_154236.shtml

desdemona
4th July 2005, 22:45
O poezea simpatica: :rolleyes:

The Flowers of Liverpool

In the year of Our Lord nineteen fourteen
The call came for lads to join up with a team
So they packed up their boots with their hopes and dreams
And they offered their hearts for the price of a shilling

For the crown heads of Europe bickered and fought
And millions of innocent lives would be caught
Scattered like poppies across the French fields
In a match where the cost could not be redeemed

Kitchener’s posters plastered on Liverpool walls
“Your country needs you” its message implored
So they joined with their pals all so eager to go
But one in 6 Scousers never made it home

Lord Derby he led a recruitment campaign
And 2000 Scousers joined up in just 3 days
Patriotic and proud they’d soon teach the hun
But most would be dead, fodder for the machine guns

Fathers and brothers, uncles and sons
From the bosom of the kop they came willingly down
Sent off to a country a war and a madness
Digging graves in the trenches below each setting sun

The grand club of Liverpool had patriots plenty
And eager to join for honour and pride
Joe Dines, Wilfrid Bartop and the bold Tom Gracie
Laced up their boots, and then joined Heaven’s side

So many lost wishes so many lost hopes
In the mud and the blood and the bullets and stones
Lads no more than 18 would cry out for their Mams
Beg Jesus to stop this because no one there can

Just boys in their uniforms with a rucksack and gun
Just boys for who time had no time to make men
They lived for their footy and woodbines and pints
They died for a world where no more have to fight

But the lessons of history will never be heeded
And down from the ages the blood runs as free
And they stood on the steps of God’s heaven and waited
1 in 6 “Scouser Tommys” died on those French killing fields

The tears of the Liver Bird ran down to the Mersey
For her poor shattered heart wrecked with sorrow and grief
Her children lay battered and shell shocked and bleeding
And the ones that she lost, she grieves for them still.
(P. Maguire)

Triphat
5th July 2005, 21:35
frumos poem

Azi am vazut la stiri ca Gerrard vrea sa plece de la club.. urat din partea lui. sa vedem unde va ajunge..

desdemona
5th July 2005, 21:40
Discutiile nu-s de azi, de ieri si nu e numai "vina" lui... :ciocan:

Poezeaua mi-a placut si mie :) Mai erau cateva, dar asta era cea mai frumoasa :ok:

t.b.
7th July 2005, 19:03
Poezeaua se refera la un batalion englez format in majoritate din soldati originari din Liverpool... Lupta la care se face referire a avut loc in localitatea Kop, si majoritatea soldatilor au fost ucisi... De aici vine si numele galeriei Kop Army

BTW: Eu nu ma declar fan Liverpool fc, am niste rude in oras, si am fost vara trecuta acolo, din cate am vazut eu in Liverpool sunt mai multi suporteri de-ai lui Everton... Chiar mi-au luat verii mei de acolo un tricou cu Everton, da` nu pot sa zic ca sunt fan nici al lor, imi place fotbalul englez in general, m-am bucurat ca Liverpool a castigat Champions League...

Triphat
8th July 2005, 01:17
In Liverpool sunt mult mai multi fani Everton, asa e si in Manchester.. mai multi fani City decat United.. mie imi place ambele cluburi din Liverpool.. super suporteri.

edit: Gerrard a decis sa ramana la club ;)

t.b.
8th July 2005, 22:40
"iti place ambele cluburi" :D

Steven Gerrard si-a prelungit contractul cu Liverpool pe inca patru ani, punand astfel capat speculatiilor legate de un posibil transfer la Real Madrid sau Chelsea...

Triphat
9th July 2005, 17:24
:mda: :shy: vai cum am putut ? doar era noapte si muream de somn :sleep:

Vad ca s-au intarit cat de cat Liverpool, si au ajuns la un acord cu Gerrard, un mare bonus pentru ei, ca el este omul de baza al echipei... Zenden iar este un transfer super bun, a fost magnific pt Middlesborough..

Triphat
9th July 2005, 20:34
Liverpool have completed their swoop for Valencia midfielder Mohamed Sissoko.

The Mali international had looked like joining Everton for the past few weeks, but The Reds have nipped in to gazump their Merseyside rivals.

Rafa Benitez signed the 20-year-old for Valencia from French side Auxerre and obviously believes he can be a useful addition to his European champions.

Liverpool are believed to have paid ?8 million for the powerful African, who has signed a four-year deal at Anfield.

Benitez's troops had their first run-out since lifting the UEFA Champions League in Istanbul on Saturday in the friendly at Wrexham.

The Spaniard revealed after the game that the club had completed the capture of Sissoko, and believed he would be a good new recruit.

"We have signed Momo Sissoko," Benitez told Sky Sports News.

"He's a centre midfielder who is very, very good, he has a high energy level and is always working.

"He's also not bad with the ball and he can give us a balance in the middle.

"He's had two good years with Valencia where he has won trophies. I know him well and he's a very good player."

Benitez is to continue bolstering his squad for the coming season and revealed that he wanted to add to or three more new faces in the next week.

Despite Sissoko's arrival, Benitez says he is still hoping to sign Luis Figo, but the matter remains in the hands of Real Madrid.

"It is possibility but at the moment it's in the hands of Real Madrid," he added.

"We have a number of possibilities and Figo is one of them we are trying to get.

"We hope to sign two or three more players. I think we are better than last season."

Triphat
21st July 2005, 18:39
Poza echipei Liverpool pentru noul sezon.

http://forums.cpfc.org/attachment.php?s=&postid=3212937

ps. ala inalt e Peter Crouch aka. FREAK! :evil: :yeah: /hello

t.b.
30th July 2005, 17:00
Tre` sa te inregistrezi ca sa vezi poza aia... pune-o te rog ca atasament

Triphat
1st August 2005, 03:12
oops. my bad

http://img204.imageshack.us/img204/4589/liverpoolfirstteam6xc.jpg

inter
6th August 2005, 22:03
Pentru cei interesati de Liga Campionilor, Liverpool sau pariuri sportive:
In 1981:
Printul Charles s-a casatorit
Liverpool a castigat 17 meciuri de campionat si a terminat pe locul 5.
Norwich si Crystal Palace au retrogradat.
West Ham United a promovat in prima divizie engleza.
Liverpool a castigat Cupa Campionilor.
Liverpool ca detinatoare a trofeului, a fost eliminata de TSKA Sofia in primul tur.
In 2005:
Printul Charles s-a casatorit din nou
Liverpool a castigat 17 meciuri de campionat si a terminat tot pe locul 5.
Norwich si Crystal Palace au retrogradat.
West Ham United a promovat in prima divizie engleza.
Liverpool a castigat Liga Campionilor.

In 2005 urmatorul meci al lui Liverpool e cu TSKA Sofia

o chestie fooooooooooooarte interesanta preluata de pe http://www.gruppo-maxima.ro /hello /hello

t.b.
6th August 2005, 22:11
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Vand casa si banii ii bag la pariuri pe calificarea lu` TSKA....

Foarte interesant....

inter
6th August 2005, 22:15
:yeah: merita, :D:D cam rar coincidente de asemenea fel :rolleyes:

o sa bag si eu ceva ... numai de curiozitate :D:D probabil va fi o "cota" interesanta :rolleyes:

Corrado*
6th August 2005, 22:31
W0w. Cand e supercupa? :D:D

Triphat
6th August 2005, 23:12
E maine... dar ar trebui sa vb despre asta pe threadul lui Chelsea sau Arsenal.

Triphat
6th August 2005, 23:15
LOL Inter... ce coincidenta... sunt adevarate toate alea ? daca da.. spooky. Dar tot pe mana lui Liverpool merg. :)

inter
6th August 2005, 23:26
da ... asa e ... nu pui si tu 5 lire pe bulgari? ... cat e cota acolo? :D

Triphat
6th August 2005, 23:45
n-am bani de pariuri acuma. oricum eu nu pot paria numa pe net, ca la casele de pariuri nu ma lasa ca n-am 18 ani.:( n-am vazut cotele, dar ma gandesc ca liverpool sunt considerati favoriti. bine ca ai postat chestia aia cu 1981 - 2005. ca am prieteni care pariaza, si le ii pun sa puna ceva pe bulgari, si daca castiga, impartim banii, daca nu... ii dau eu inapoi banii ;)

inter
6th August 2005, 23:50
te-ai scos .... poate te citeaza si aia de la "the sun" ... scoti un ban cinstit, ca aia platesc articolelel interesante :D:D ... dai o bere! :P

Triphat
7th August 2005, 00:01
Mai stii ca cineva n-a mai aflat de chestia asta cu coincidentele ? un englez.. banuiesc ca da.. dar totusi, de ce trebuia sa aduci "The sun" in discutie ?? Acuma ma gandesc daca ar merita sa le trimit un mail sau nu :D

inter
7th August 2005, 00:03
ar merita .... ai scoate de un sejur la St. Tropez :D:D
ca aia sunt seriosi :D:D platesc ...

Triphat
7th August 2005, 00:21
"Have you got a story for The Sun? Many of our best stories come from our vast
army of readers. We always protect our sources - and if the story is a major
exclusive there may be a fee. So if you have a hot tip email us right now. If possible,
please include a contact telephone number."

Daca e adevarat cica ma platesc... impart juma cu tine inter ;) am trimis mail. :yeah: /hello

inter
7th August 2005, 00:31
sa marcat :D

Triphat
27th August 2005, 15:31
Sincer, nu m-a impresionat nimic la Liverpool ieri. Pana cand a intrat Cisse n-a miscat nimic. Omul ala poate castiga un meci de unul singur. El cu Alonso m-au impresionat ieri.. si Carvalho de la CSKA. Cand a fost intrebat daca Cisse este in planurile lui, Benitez a zis ca tre sa se duca sa primeasca trofeul.. :D Glumetz... dar daca renunta la Cisse e cel mai prost om de pe lume!

viole(n)t
7th September 2005, 21:42
Acu' sa fim sinceri, nici Cisse n-a aratat nimic pana acum

Triphat
8th September 2005, 21:17
Supercupa a cashtigat-o el de unu singur. N-a aratat mult, dar sa nu uitam de accidentarea de anul trecut.

viole(n)t
8th September 2005, 23:18
totusi, parca ma asteptam la mai mult... Stii cum e: clasa unui fotbalist nu se arata doar din juma' in juma' de an, iar cisse nu prea si-a aratat clasa... so far

Triphat
9th September 2005, 00:16
In meciul cu CSKA clasa s-a vazut, si au mai fost meciuri pe care le-am vazut la TV in care a jucat bine. E greu totusi dupa o asemenea accidentare sa joci la nivelul tau cel mai inalt. O sa se vada la Cisse.

viole(n)t
9th September 2005, 22:24
eu sper sa ai dreptate...

ADelPiero
5th November 2005, 16:43
meseriasa victorie pentru Liverpool.... in 4 minute 2 goluri ... si inca minutele 85 si 89 :lol:

Triphat
5th November 2005, 16:48
offf.. si eu m-am plictisit 80 de minute :D se pare ca am pierdut golurie. Bravo lor, se pare ca au un joc mai bun in deplasare acuma.

Vand vise
5th November 2005, 16:55
Ce bucuros sunt... :rolleyes: FORZA Gerrard & Alonso :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8403&page=8 :D

ADelPiero
5th November 2005, 17:01
au adus 3 puncte mari lui Liverpool :)

sHperacLu
24th November 2005, 15:19
http://www.bwfc.premiumtv.co.uk/javaImages/ef/3e/0,,1004~540399,00.jpg -- 0 - 0 -- http://www.gruenweissamstel.at/gweurope/betis.gif

Aseara, in Liga Campionilor, Liverpool si-a asigurat calificarea din faza grupelor, terminand la egalitate, 0-0 cu Betis Sevilla.

Peter Crouch iarasi nu a marcat, neobositul atacant de aproape 2 metri inaltime disperandu-i atat pe fundasii spanioli prin incursiuni, cat si pe fani prin ratari. Blondu' a avut 4 ocazii mari si late in prima repriza, culminand cu hentul neobservat facut de un jucator de la Betis, la un voleu al sau.

Rafa Benitez a aliniat urmatoarea echipa: Pepe Reina in poarta, Riise, Carragher, Hyypia si Finnan fundasi, Zenden, Hamman, Sissoko si capitanul Gerrard (90' Potter) la mijloc, Morientes (67' Cisse) si omul meciului, Crouch (83' Kewell), in linia de atac.

Asteptam cu interes ultimul meci, sa vedem de pe ce loc de calificam! /hello

Clasament Grupa G

1) Liverpool 10 pts
2) Chelsea 7 pts
3) Betis 6 pts
4) Anderlecht 0 pts

philos
20th February 2006, 22:55
cam liniste pe aici...can't u hear the sound of the Kop?

On a Saturday afternoon
We support a team called Liverpool
And we sing until we drop
In a red and white Spion Kop
We all live in a red and white Kop
A red and white Kop
A red and white Kop
We all live in a red and white Kop
A red and white Kop
A red and white Kop
In a town where I was born
Lived a man who sailed the seas
And he told me of his pride
They were a famous football team
So we trailed to Anfield Road,
Singing songs of victory
And there we found the holy ground,
Of our hero Bill Shankly
We all live in red and white Kop…

SILVIU99
27th July 2006, 01:24
LIVERPOOL a primit ieri-dimineata o oferta de la Real Madrid, de 25 de milioane de euro, pentru Xabi Alonso. Se pare ca suma este pe placul cormoranilor, care ar putea sa se desparta de spaniol.

GoPens
5th August 2006, 00:33
in seara asta, FSV Mainz 05 - FC Liverpool 5:0

SILVIU99
5th August 2006, 00:41
in seara asta, FSV Mainz 05 - FC Liverpool 5:0

:o: :o: :o: nu-mi vine sa cred .....dar totusi e un meci amical;)

GoPens
5th August 2006, 00:58
da' sa stii ca n-au venit cu echipa a 2-a.
din 3 iulie deja nu se mai gaseau bilete pt. meciu asta. io n-am prins desi stau practic linga stadion, dar l-a dat DSF meciul.

Hard
22nd August 2006, 23:23
slabutz liverpool anul asta! min 75 1-1 cu macaby haifa,astia intra in prelungiri

Ayrton
25th August 2006, 16:26
Grupa lejera pt cormorani:

Grupa C: Liverpool, PSV, Bordeaux, Galatasaray.

PSV si Galata nu mai sunt ce erau anii trecuti, Bordeaux pare principala contracandidata... Dar sunt sigur ca Liverpool va lua totusi locul 1 la final.

Zabriskie
27th August 2006, 23:48
Victorie Liverpool 2-1 Cu West Ham in etapa a 2-a, goluri Peter Crouch si Daniel Agger.

cristane
29th August 2006, 00:32
Victorie Liverpool 2-1 Cu West Ham in etapa a 2-a, goluri Peter Crouch si Daniel Agger.

Ce gol super a dat Agger ;) Imi place tot mai mult de pustiul asta.

Pentru Liverpool urmeaza derbiul cu the blue shite (adica everton), peste 2 saptamini.

Triphat
30th August 2006, 02:08
Ce gol a dat Agger, ce gol... superb! Golul sezonului pana acum..

Liverpool o sa piarda cu Everton, Andy Johnson o sa marcheze 2 goluri ;)

Zabriskie
10th September 2006, 03:15
..Liverpool o sa piarda cu Everton, Andy Johnson o sa marcheze 2 goluri ;)

:o: :o: .Everton-Liverpol 3-0 :headbang: Cum bine a zis Triphat + Cahill..:mda:

sHperacLu
10th September 2006, 13:11
Rusine mare pt. o echipa ce mi-a placut mult! :(

Hard
13th September 2006, 11:01
se mai intampla

Thanya
16th September 2006, 02:27
@sHperacLu
Extraordinar.Sa inteleg ca pentru tine un meci e totul?

Triphat
21st September 2006, 16:14
Ce gol a marcat Xabi Alonso... de la vreo 10 metrii, din jumatate Liverpool-ului. Nu e prima data cand da gol de la 60 de metrii. Incredibil!

kain
21st September 2006, 16:27
Golul lui Xabi Alonso : http://www.youtube.com/watch?v=G-RlDju5N6A&eurl= :o: :headbang: :o: :headbang: :yeah:

BoboCosta
5th November 2006, 14:44
Mama e in coma threadu asta.....totusi cum tin cu liverpool zic si eu:Go reds

SORENSEN
4th December 2006, 21:58
Conform eurosport...Liverpool este in pragul de a fi cumparat de DIC (Dubai Investement Capital) detinut de al cincelea cel mai bogat om...Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum (prim ministru al E.A.U si printul Dubaiului)...

Bogdy LFC
11th December 2006, 22:41
Si eu sunt un MARE FAN LIVERPOOL,dak NU cel mai MARE DIN TARA.IUBESC ECHIPA asta mai MULT decat pe mine.Fanii LIVERPOOL care doresc sa tina legatura cu mine cat de cat,imi pot trimite un mesaj personal pe acest forum si eu le voi da ID-ul meu de messenger sau hotmail.Va astept:ok:

LIVERPOOL FOREVER - SCOUSE BLOOD

Triphat
11th December 2006, 22:44
Who's that tryina steal your TV
A dirty scouser
A dirty scourseeeeer

;)

Pana nu cumpara arabu ala clubu nu mai castiga nimic Liverpool in Anglia.

Kan
13th December 2006, 14:22
de acord...echipa e tinuta in spate de Gerrard momentan..superb jucator