PDA

View Full Version : Liverpool FC



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7

Cristy RVD
1st October 2008, 23:53
6 din 6 pana acum in CL :D

in sfarsit a marcat si Keane,un gol cu adevarat frumos :great:

Bogdy LFC
2nd October 2008, 18:12
6 din 6 pana acum in CL :D

in sfarsit a marcat si Keane,un gol cu adevarat frumos :great:

Executia aia ar fi trebuit reusita si impotriva lui Stoke...pozitia era aceeasi :headbang: Oricum ma bucur pentru Robbie :ok:

Andrei_23
2nd October 2008, 20:52
Da, era si timpul, s-a vazut dupa modul in care s-a bucurat cata frustrare a adunat in el in meciurile in care nu a marcat; imi zicea un prieten ca va fi un al doilea Crouch, cu primul gol dupa vreo 3 luni...:D

Bogdy LFC
5th October 2008, 18:54
GOOOOOOOOOOOOOOOOL DIIIIIIIIIIIIIIIIIRK KUUUUUUUUUUUUYYYYTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!

Man City 2 - 3 LFC dupa ce-am fost condusi cu 2-0!

Bravo Arbeloa si mai ales TORRES!!!

Cristy RVD
5th October 2008, 21:28
DAAAAAAAAA :D


Liverpool's Number 9 !!!!

YoNuTzz
6th October 2008, 02:31
2 victorii consecutive importante ptr liverpool in deplasare cu everton si man city
bv :ok:

saintcatri
18th October 2008, 19:25
M-am saturat sa traiesc periculos!!! :))

Sincer, mie imi plac victoriile astea pe final... Dar parca una e sa-i bati pe Man Utd sau Chelsea si sa defilezi cu astea mai mititele!!! In fine, 3 puncte sunt 3 puncte si sunt multumit ca stam acolo sus!!!

Etapa viitoare e baza!! :)

Cristy RVD
18th October 2008, 19:29
superb,minunat,ca de obicei :haha:

interesant e ca Xabi Alonso e la al 3-lea meci consecutiv cand obtine o eliminare.

saintcatri
19th October 2008, 18:32
Macar e si el in statistici... :)))

Bogdy LFC
19th October 2008, 19:41
Macar e si el in statistici... :)))

Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine! Alonso chiar are untalent in a obtine cartonsae rosii adversarilor...a facut-o deja de 4x sezonul asta.Continui sa cred ca face cuplul perfect cu Mascherano la inchidere :ok:

saintcatri
20th October 2008, 13:02
Bogdy, nu am zis-o in nume de rau!! :) Mie imi place mult Xabi si sunt de acord cu tine ca sunt un cuplu extraordinar la inchidere!!! Dar stii cum se prezinta: cu acest ''talent" de care zici (pe care Doamne-ajuta sa-l foloseasca cat mai des!! :D) si cu goluri de la 5'jde metri!! :)

YoNuTzz
26th October 2008, 17:29
felicitari ptr victoria din deplasare cu chelsea :ok:
o mare victorie, bravo :ok:

Bogdy LFC
26th October 2008, 17:38
felicitari ptr victoria din deplasare cu chelsea :ok:
o mare victorie, bravo :ok:

In ceea ce priveste scorul...se putea si mai bine! :rolleyes: Nota 7 tuturor jucatorilor cu exceptia lui Riera care merita 6-6,5 :ok:

E un inceput destul de bun (DOAMNE daca bateam si Stoke acasa :headbang:) :ok:

laurdog
26th October 2008, 17:40
Bogdy, daca te aud si acum ca ti-e frica, innebunesc. Anul asta suntem campioni fratioare. Multumim baietilor.
STEVIE G, cel mai mare fotbalist la ora asta!!!

Bogdy LFC
26th October 2008, 17:45
Bogdy, daca te aud si acum ca ti-e frica, innebunesc. Anul asta suntem campioni fratioare. Multumim baietilor.
STEVIE G, cel mai mare fotbalist la ora asta!!!

Prietene,e chestia ca egalul cu Stoke City si acum ma urmareste.
Sper doar sa NU o comitem miercuri impotriva lui Portsmouth :P

laurdog
26th October 2008, 17:52
Nu poti sa mergi chiar fara greseala. Uite ce face Hull. Cine s-ar fi asteptat? Portsmouth la ora asta, nu arata nimic, dar e bine sa fie in garda, atat Rafa cat si baietii. Am incredere ca anul asta reusim in sfarsit sa reinodam sirul succeselor interne.

YoNuTzz
26th October 2008, 18:05
E un inceput destul de bun (DOAMNE daca bateam si Stoke acasa :headbang:) :ok:

eh, se mai intampla...milanul a pierdut meciul de deschidere acasa cu bologna 1-2...
importante sunt victoriile impotriva lui man utd si chelsea...

miril
26th October 2008, 18:05
Felicitari pentru victorie!

Bogdy LFC
26th October 2008, 18:09
eh, se mai intampla...milanul a pierdut meciul de deschidere acasa cu bologna 1-2...
importante sunt victoriile impotriva lui man utd si chelsea...


Felicitari pentru victorie!

Multam multam.

Chestia e daca vrei sa castigi un campionat,il castigi DOAR in fata echipelor mici.Victoriile cu United si Chelsea de pana acum,dau destul de bine la palmares :D

Mario Di Lazi
27th October 2008, 08:08
super meci făcut de Liverpool ... i-am urmărit cu plăcere în meciul de ieri ...

saintcatri
27th October 2008, 08:57
Ce sa mai zic si eu acu!!!! Inca sunt mort de beat, ma doare "mansarda" de nu-i adevarat....!!!! Anu' asta suntem campioni!!!

Sincer, nu mi-e frica de astea mari, toate meciurile mari le-am castigat!!! Mi-e sa nu ne mai impiedicam de astea mici!!! (a.c. Stoke)
Multumesc lui Rafa si baietilor si dau dracului vodka ruseasca!!! :D

saintcatri
1st November 2008, 21:28
Wow... Nu imi pot reveni!! Sper ca acei carcotasi "care este" sa nu vina cu tot felul de explicatii, bla-bla-bla... A fost ghinion maaaaaaaaaare, dar totusi tzin sa felicit echipa din Londra pt darurirea cu care au jucat in ultimele 20 de min!!! :(

Inca suntem campioni anu' asta!!!

saintcatri
1st November 2008, 21:29
P.S. : Si ne-am impiedicat de astea "mici" !!!!

miril
1st November 2008, 21:41
Scuze, Liverpool, nu meritati sa pierdeti dar aveam nevoie de aceste trei puncte. Respect, Liverpool! COYS!

Cristy RVD
1st November 2008, 22:18
saintcatri,daca obtinem locul 3 e o performanta,avem lot prea slab pt. titlu.

Astazi am avut ghinion (ciudat,nu?) ... am jucat foarte bine,dar am pierdut (nu ne prea sta in caracter).

saintcatri
2nd November 2008, 11:42
Sper sa nu ma insel, dar parca Andrei (scuze dak gresesc!) zicea ca noi nu am avea niciodata sanse sa facem cu Spurs un rezultat de 4-4, si asta pentru ca nu suntem in stare sa MARCAM 4 goluri... :)) Oare?! Dupa ce am vazut asearaaaaa.... ajung sa cred chestia asta!!!

Cristi, pe de-o parte ma bucur; cum zici si tu, nu ne sta in caracter sa pierdem dupa ce jucam bine, kiar invers as sublinia!!! Acum putem da vina pe ghinion, cum face orice echipa mare!!! Echipele mari nu pierd prin jocul lor, ci din "diferite motive", da?! :)) Eu nu as spune asa repede ca e gata lupta, noi nu suntem Hull City sa incepem sa pierdem tot (no offence pt fani, dar asta cred ca se va intampla!)... Se mai pot intampla multe...

Cat despre lot... Nu suntem nici United, nici Chelski!!! Ei sunt the big boys, pentru ca au bugete nelimitate... :)) Noi avem un lot foarte apropiat de al celor doua ca valoare, numa' ca nah... pe resursele disponibile!!! (Skrtel comparativ cu Alex sau Bosingwa - oricand l-as lua pe slovac!!)

YNWA, cop'cii!!! Anu' asta titlul vine pe Merseyside!!! ;)

messi19
2nd November 2008, 12:20
eu iti ziceam ca nu puteti sa dati 4 goluri intr-un meci....s-a vazut si aseara....echipa s-a miscat foarte bine,insa daca nu marchezi nu castigi
cineva zicea ca liver a dominat tot meciul si a luat bataie pe final fiindca cei de la spurs au crezut pana la capat...degeaba ai posesie daca nu faci ceva cu ea...asa era barca anii trecuti(ultimii 2)...avea posesie 70% si lua bataie....acuma au posesie 72% si dau 4-5-6 goluri pe meci....
tin cu spurs insa vreau sa ia liver titlul...pt ca m-am saturat de man.utd si arsenal....chelski sunt facuti in eprubeta...si de obicei astia nu rezista mult(cred)

YoNuTzz
2nd November 2008, 13:43
am vazut si eu meciul, si a fost ghinion curat...dar se mai intampla in fotbal...asta e...

Bogdy LFC
2nd November 2008, 17:24
Prea multe NU ar mai fi de 'spurs'...mergem inainte...Pana la meciul cu Arsenal din 21 Decembrie - ne trebuie urgent maximul de puncte si cred ca suntem in stare sa-l obtinem.
In CL trebuie neaparat sa obtinem locul I marti!

YNWA!

Andrei_23
2nd November 2008, 17:29
Nu am apucat sa vad decat foarte putin din meci :sleep:; nu zic neaprat despre meciul asta, in general, in deplasare Liverpool imi pare o echipa fricoasa, nu pune aceeasi presiune pe adversar cum fac celelalte trei: ori joaca linistiti prima repriza si forteaza in a doua cat sa inscrie un gol, ori marcheaza repede si se multumeste sa se apere.

Pacat ca Babel si Benayoun sunt folositi prea putin, ambii sunt peste Riera, eu asa cred...

saintcatri
5th November 2008, 14:39
Mi s-a parut numai mie sau eu am vazut aseara un amical frumos?! Cam asta a fost Liverpool-Atletico... Prima oara sezonul asta cand nu am fost deloc tensionat si m-am bucurat doar ca mi-am vazut echipa intr-un meci... Ciudata senzatie!... Nu imi mai pasa cinte termina pe 1 si cine pe doi, ne ducem noi cu Atletico si batem in optimi pe oricine iese in calea noastra! Gata! :)

brunetu
6th November 2008, 14:52
nu stiti de unde pot face rost de rezumatul meciului liverpool - milan din 2005 dar in varianta data de protv?

Bogdy LFC
6th November 2008, 14:55
nu stiti de unde pot face rost de rezumatul meciului liverpool - milan din 2005 dar in varianta data de protv?

Nu cred ca a captat cineva pe tv tuner asa ceva omule :( Sunt totusi 3 ani si 1/2 de-atunci.Eu unul nu stiu,poate stiu ceilalti baieti :ok:

YNWA!

saintcatri
7th November 2008, 16:59
Brunetule, sunt de acord cu bogdy... E mult timp de atunci... Asaa, fiecare Red presupun ca are un DVD cu meciul ala!!! Eu il am intregral cu, comentariul in engleza... Dak te ajuta cu ceva... Ask!

Peace!

brunetu
7th November 2008, 20:41
am si eu asa in engleza :D eram curios si de versiunea in romana :)

Cristy RVD
8th November 2008, 20:29
2-0 la pauza dupa dubla lui Keane :ok:

Bogdy LFC
8th November 2008, 21:26
Iata ca pana la urma am facut ''scor'' cu WBA :D Cred ca-i primul gol al lui Arbeloa la LFC!
:ok:

saintcatri
8th November 2008, 21:42
Bogdy, ti-a iesit tie...!!! Bv, dude... :)) Curios, Arbeloa.... Dak ar baga mai mult de 1 ar fi ideal... :P

stevie_g
18th November 2008, 21:54
Salutare!!Caci am devenit fan liverpool cu adevarat s-a intimplat in seara magnifica a finalei cu AC Milan.Se intimpla sa fiu plecat din tzara navigind pe o nava conatiner,norocul meu ca am reusit sa vad meciul.De atunci s-au schimbat multe i-am citit cartea lui Stevie,si -mi doresc sa merg in Liverpool la un meci.Se baga cineva?All the best

saintcatri
20th November 2008, 17:17
ma bag eu stevie... cand vrei sa merem? :)

Andrei_23
28th November 2008, 20:18
Torres sta din nou deoparte 2-3 saptamani dupa ce s-a accidentat in meciul de miercuri cu Marseille. :sleep:

saintcatri
29th November 2008, 13:54
Nu ma asteptam sa faca un sezon extraordinar ca precedentul, dar... se pare ca in actualul nici macar nu se va apropia de acea prestatie... Our fuckin' bad luck!! :(

Iaco
1st December 2008, 23:24
Hai West Ham cu egalu...stiu ca poti:D:D...nu se putea ma Bogdy...trebuie sa va mearga prost:) nu se poate altfel...cum sa castige Liverpool titlul...e inadmisibil asha ceva:)

Tazz
1st December 2008, 23:35
Da, asta ar fi chiar culmea :drak:

Catalanul
1st December 2008, 23:51
un egal e mai bun pentru ca distanta intre candidatele pentru titlu sa nu fie asa de mare :D

delaparis
1st December 2008, 23:51
Crispati Liverpool astia ... nu imerge nimic in stilul asta

Cristy RVD
2nd December 2008, 11:44
:headbang:

Asa a fost dintotdeauna: batem Chelsea si MU dar remizam acasa cu Stoke,Fulham si West Ham.Orice echipa care vine sa se apere pe Anfield pleaca lejer cu puncte,doar cele ce au venit sa atace au plecat invinse (ex. Wigan sau Boro).Asa se intampla in fiecare an ... cand avem o opiune buna pentru primele 2 locuri facem egaluri acasa cu Fulham si West Ham ... de asta MU si Chelsea sunt mereu in fata,astia chiar daca pierd cu L'pool si Arsenal fac scor cu echipele mici si de acolo aduna marea majoritate a punctelor.

Andrei_23
2nd December 2008, 13:34
Asa Benitez, baga-l pe Riera titular meci de meci, de ce nu-i dai si banderola?

laurdog
2nd December 2008, 14:21
E a doua sansa pe care o ratam anul asta. Nu stiu cate oportunitati se vor mai ivi, dar in stilul asta iar ramanem cu buza umflata la sfarsit.:(

Iaco
2nd December 2008, 15:39
:headbang:

Asa a fost dintotdeauna: batem Chelsea si MU dar remizam acasa cu Stoke,Fulham si West Ham.Orice echipa care vine sa se apere pe Anfield pleaca lejer cu puncte,doar cele ce au venit sa atace au plecat invinse (ex. Wigan sau Boro).Asa se intampla in fiecare an ... cand avem o opiune buna pentru primele 2 locuri facem egaluri acasa cu Fulham si West Ham ... de asta MU si Chelsea sunt mereu in fata,astia chiar daca pierd cu L'pool si Arsenal fac scor cu echipele mici si de acolo aduna marea majoritate a punctelor.

Anul trecut v-am batut de doua ori, la fel si acum doi ani...si sa nu mai punem la socoteala ce batai v-am dat pe old trafford...pur si simplu Liverpool trebuie sa isi mai schimbe tactica...sunt previzibili...am vazut aseara ultima jumatate de ora din meci...iar toate fazele de atac ale lui Liverpool urmareau acelasi tipar...mingea la Gerrard sau Benayoun si dai cu centrarea si cu cross-uri in careu...nimic diferit nimic schimbat...orice echipa se prinde de jocul destul de previzibil al lui Liverpool...Man Utd si Chelsea pur si simplu au mai multe tricuri in bagaj...stiu si pe sus dar stiu si combinatii in viteza sau faze rezolvate de unul singur in careu cu juma de echipa in jurul tau...aseara in juma de ora Upson a respins mai multe mingi cu capul din careu decat in toata cariera lui! Liverpool este o echipa frumoasa cu jucatori MUNCITORI si PERSEVERENTI...si iti face placere sa vezi cum fug pe teren ca disperatii pentru echipa...dar uneori nu e de ajuns!

Cristy RVD
2nd December 2008, 23:57
Anul trecut v-am batut de doua ori, la fel si acum doi ani...si sa nu mai punem la socoteala ce batai v-am dat pe old trafford...pur si simplu Liverpool trebuie sa isi mai schimbe tactica...sunt previzibili...am vazut aseara ultima jumatate de ora din meci...iar toate fazele de atac ale lui Liverpool urmareau acelasi tipar...mingea la Gerrard sau Benayoun si dai cu centrarea si cu cross-uri in careu...nimic diferit nimic schimbat...orice echipa se prinde de jocul destul de previzibil al lui Liverpool...Man Utd si Chelsea pur si simplu au mai multe tricuri in bagaj...stiu si pe sus dar stiu si combinatii in viteza sau faze rezolvate de unul singur in careu cu juma de echipa in jurul tau...aseara in juma de ora Upson a respins mai multe mingi cu capul din careu decat in toata cariera lui! Liverpool este o echipa frumoasa cu jucatori MUNCITORI si PERSEVERENTI...si iti face placere sa vezi cum fug pe teren ca disperatii pentru echipa...dar uneori nu e de ajuns!


Sa iti reamintesc cum a fost eliminat Mascherano anul trecut pe Old Trafford ? Cu lotul asta noi nu vom emite niciodata pretentii,pentru ca nu avem o banca de rezerve consistenta.

Cu un lot si cu rezerve ca astea nu ne putem bate niciodata la titlu.Hai sa facem o comparatie intre bancile lui Chelsea,MU si Arsenal si banca lui Liverpool.La MU Tevez,Giggs,Brown nu prea prind primul 11,la Chelsi e concurenta imensa intre Anelka si Drogba,Essien si Mikel,Cole si Bridge,Belleti si Bosingwa,Malouda,Joe Cole si Ballack si care or mai fi,la Arsenal la fel,daca revin Rosicki si Eduardo vor avea un lot foarte bun pe cand la noi cine ia loc pe banca ? Ngog ? Plessis ? El Zhar ? In afara de Pennant si Babel nici unul nu are fata de Liverpool.

Am mai spus-o si o mai spun: pe langa fixurile lui Benitez care insista cu Riera si Keane ar trebui si cateva transferuri,pentru ca in ultimii ani in afara de Torres,Liverpool nu a facut nici un transfer notabil.

cinebelu
2nd December 2008, 23:59
si-n Anglia la fel ca-n Romania: liderul nu prea joca nimic dar aduna punctele :D

Iaco
3rd December 2008, 01:37
Sa iti reamintesc cum a fost eliminat Mascherano anul trecut pe Old Trafford ? Cu lotul asta noi nu vom emite niciodata pretentii,pentru ca nu avem o banca de rezerve consistenta.

Cu un lot si cu rezerve ca astea nu ne putem bate niciodata la titlu.Hai sa facem o comparatie intre bancile lui Chelsea,MU si Arsenal si banca lui Liverpool.La MU Tevez,Giggs,Brown nu prea prind primul 11,la Chelsi e concurenta imensa intre Anelka si Drogba,Essien si Mikel,Cole si Bridge,Belleti si Bosingwa,Malouda,Joe Cole si Ballack si care or mai fi,la Arsenal la fel,daca revin Rosicki si Eduardo vor avea un lot foarte bun pe cand la noi cine ia loc pe banca ? Ngog ? Plessis ? El Zhar ? In afara de Pennant si Babel nici unul nu are fata de Liverpool.

Am mai spus-o si o mai spun: pe langa fixurile lui Benitez care insista cu Riera si Keane ar trebui si cateva transferuri,pentru ca in ultimii ani in afara de Torres,Liverpool nu a facut nici un transfer notabil.

Nu e vina nimanui ca nu se investeste la echipa...patronii lui Liverpool de exemplu sunt mai bogati decat cei ai lui Manchester, iar legat de eliminarea lui Mascherano...a fost eliminat ca a fost idiot si s-a certat cu arbitru toata repriza si a mai comis si o serie de faulturi(nu de galbene recunosc) dar asta combinat cu protestele prelungite a facut sa fie eliminat...sa nu mai intram in detalii ca v-am tras-o 3-0, iar pana la eliminarea lui Mascherano oricum eram pe voi!

Am mai spus si repet nu am nimic cu Liverpool chiar admir spiritul de lupta si munca depusa, dar cum am mai spus nu e de ajuns ca sa castigi un campionat...daca pot sa fac o paralela Liverpool se aseamana foarte mult echipelor scotiene....muncitoare daruire cat caru la talent mai slabut(bine comparatia e fortata Liverpool are jucatori mult mai valorosi)

Oricum politica de transferuri e mai mult decat ciudata la Liverpool...a investit in vara asta cat man utd 9 mil acolo 10 acolo bla bla...noi l-am luat pe berbatov care face cati toti la un loc si inca ceva...nush pur si simplu nu inteleg politica de transferuri a lui Liverpool!

saintcatri
3rd December 2008, 15:11
Hai ca ti-o explic eu, Morph!!! :)) Ti-am mai zis odata, cand la fel ai tinut sa precizezi ca patronii lui 'pool sun mai bogati decat cel al lui Man U si eu bineinteles ca am replicat ca nu conteaza asta... Nu e vina nimanui ca ei nu baga bani!!!!
Transferurile se fac nu dupa mari nume, pt ca marile nume costa!!! Asa ca, din banii "mancare la scoala" pe care ii arunca mult prea respectabilii domni Gillet si Hicks se incearca!... O incercare buna a fost Skrtel !!! Restu'... banane!!!

Aaaa... voi pe Berbatov ati dat 10 milioane?! :) Te intreb, ca nu stiu... :P

Iaco
3rd December 2008, 15:18
Hai ca ti-o explic eu, Morph!!! :)) Ti-am mai zis odata, cand la fel ai tinut sa precizezi ca patronii lui 'pool sun mai bogati decat cel al lui Man U si eu bineinteles ca am replicat ca nu conteaza asta... Nu e vina nimanui ca ei nu baga bani!!!!
Transferurile se fac nu dupa mari nume, pt ca marile nume costa!!! Asa ca, din banii "mancare la scoala" pe care ii arunca mult prea respectabilii domni Gillet si Hicks se incearca!... O incercare buna a fost Skrtel !!! Restu'... banane!!!

Aaaa... voi pe Berbatov ati dat 10 milioane?! :) Te intreb, ca nu stiu... :P

Nu dati cate 9 10 milioane pe un jucator...vream sa spun ca ati cumparat 3 4 jucatori cu cate 9 10 milioane si fac ca valoare impreuna cat Berbatov chiar mai putin pe care noi am platit 30 de mil....sa iti aduc aminte de Robbie Keane pe care ati dat 15 milioane daca nu ma insel, iar la Liverpool e f f f slab...un jucator foarte bun dealtfel la Tottenham dar la Liverpool e banana precum ai spus:P:P

saintcatri
4th December 2008, 13:54
Aaa, imi cer scuze... Da, e banana la noi, e-adevarat! :P In cazul lui Robbie chiar nu stiu ce sa spun, ca daca spun de "adaptat" suna prea a Liga lu' Mitica!! Chiar un jucator exponential la Spurs, la noi nu face nimic!!! Dossena, cel mai bun fundas stanga din Serie A, in Premier League e tot cam fruct exotic!! Riera ma oftica de ma ia dracu' in ultima vreme... Ba Morph, tu sa stii ca ai dreptate!! =))

Tot astept sa isi revina Keane, da' nu vreau sa ma prinda finalu' sezonului asteptand! Si tot "asteptand" si titularizarea lui Babel pe stanga in locul mingicarului!! :)

Iaco
4th December 2008, 14:49
Aaa, imi cer scuze... Da, e banana la noi, e-adevarat! :P In cazul lui Robbie chiar nu stiu ce sa spun, ca daca spun de "adaptat" suna prea a Liga lu' Mitica!! Chiar un jucator exponential la Spurs, la noi nu face nimic!!! Dossena, cel mai bun fundas stanga din Serie A, in Premier League e tot cam fruct exotic!! Riera ma oftica de ma ia dracu' in ultima vreme... Ba Morph, tu sa stii ca ai dreptate!! =))

Tot astept sa isi revina Keane, da' nu vreau sa ma prinda finalu' sezonului asteptand! Si tot "asteptand" si titularizarea lui Babel pe stanga in locul mingicarului!! :)

Si inca o lovitura...se pare ca Torres va absenta pana la sfarsitul anului...dupa ce ca nu aveti valoare:P:P(glumesc bineinteles)...mai aveti si ghinion:drak:...pacat EPL va fi mai sarac fara el de sarbatori:happy:happy

saintcatri
4th December 2008, 19:17
Iete valorosu'!!! :P :P Nah, shit happens!!! Oricum, dak luam campionatu' anu asta vin in Nederlanda ta si tu dai berea!!! ;) Vezi ca beau multa! :P

banok5
6th December 2008, 21:13
Blackburn-Liverpool :: goals
http://www.videoplayer.hu/videos/play/278207

YoNuTzz
13th December 2008, 19:16
2-2 acasa cu hull

Sir. Eko
21st December 2008, 19:02
cum nu o fost ala rosu la Keane?

Sir. Eko
21st December 2008, 19:23
las ca noua nil scoate pentru jumate din atata:ok:

iuli_vl
21st December 2008, 19:59
1-1 scor final liverpool ramane lider.

Sasuke Uchiha
21st December 2008, 20:33
doar pana maine :D

saintcatri
22nd December 2008, 16:08
Eh.... Nu au iesit toate 3, dar e bun si 1....Sper sa dezamageasca Chelsea... Azi imi plac dulciurile!!! ;) :P

Leo
29th December 2008, 14:47
Steven Gerrard a fost arestat pentru agresiune !

Căpitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, a fost arestat, după ce a fost acuzat că în noaptea de duminică spre luni a fost implicat într-un scandal, potrivit unor surse din poliție citate de Reuters.

Incidentul s-a petrecut într-un bar din Southport, iar șase persoane, printre care și jucătorul lui Liverpool, au fost arestate de poliție. Ceilalți cinci bărbați au vârste cuprinse între 18 și 33 de ani.

Un bărbat în vârstă de 34 de ani din Southport a fost transportat la spital cu mai multe răni pe față, dar este în afara oricărui pericol.

Gerrard, în vârstă de 28 de ani, a marcat două goluri în meciul de duminică împotriva lui Newcastle, scor 5-1.

Sursa: Newsin

mihai_alex
29th December 2008, 16:24
Ce babalau...

kain
29th December 2008, 16:50
Ciudat ca majoritatea jucatorilor care au iesiri din acestea sunt din Premier League..

Andrei_23
29th December 2008, 18:21
Crezi ca in alte tari fotbalistii nu se bat, nu beau, nu merg la prostituate?...dar la astia e politia severa, nu conteaza ca esti baiatu lu' tata.

Nu vad nimic senzational in stirea asta, sunt multe exemple de jucatori care fac excese (Terry, Rooney, Ferdinand), dar atat timp cat joaca bine suporterii n-au ce sa le reproseze.

stevie_g
31st December 2008, 14:25
Salutare ptr.fanii lui Liverpool!! Sintem pe primul loc si acest baiat extraordinar StevieG a petrecut citeva ore intr-un bar.Nimic extraordinar,merita acest lucru nu?Se va prezenta pe 26 ian. in fatza judecatorilor si totul va fi Ok..Sint sigur ca a fost instigat.Se intimpla in Anglia si oriunde in lume.Ar trebui sa vorbim de ultimul meci cu newcastle unde au jucat extraordinar.Va multzumesc baietzi ca-mi aducetzi clipe de bucurie in viatza anosta din Romania..Si doar un dinte i-a cazut acelui DJ??

saintcatri
3rd January 2009, 23:31
Of, of, of... Se poate argumenta cu lipsa de jocuri in picioare, dar azi Babel a avut sansa sa arate ce poate si a demonstrat ca e demn de Liga lu' Mitica!!! Totusi sa nu reusesti tu o pasa mai de Doamne-ajuta -ba da, parca a fost una- e grav tare!!! :rosu::(Surpriza placuta Riera, care cu un gol fff frumos plus un joc bun (ca si ultimile cateva) incepe sa arate ca merita un loc la Liverpool!! :yes:Keane ba inscrie cate 2, ba da cu stangul in dreptul... Au fost azi niste lufturi monumentale... :no:

saintcatri
9th January 2009, 18:07
Noah!! Dak tot suntem in ianuarie si e mare valva pe piata transferurilor (nu ma refer la "jucatori de valoare" din Liga I), sa auzim si noi niste pareri in privinta noilor achizitii si eventualelor plecari din curtea LFC!!! DIn cele vehiculate pana acum, pe cine vreti IN si pe cine OUT!! Up Up... :)

Tazz
11th January 2009, 00:39
0-0 cu Stoke! Cam nasol...:groggy:

Iaco
11th January 2009, 10:29
Eu vreau la Out Liverpool din Premier League:D:D

saintcatri
11th January 2009, 17:30
Te inteleg... Sentimentu-i reciproc!!! :P Daca facem toate meciurile ca cel de aseara cu Stoke, avem sanse sa iti indeplinim visul!!! Imi vine sa-mi bag si sa-mi scot de aseara intr-una, dar mi-e de un inevitabil BAN la ce am la gura acu...:headbang:

Iaco
11th January 2009, 20:07
Eu nu iti dau ca is euforic...mai ales ca i-am inchis gura lui benitez in seara asta...webb a dat la faulturi aiurea pentru chelsea cat pentru 3 partide...si cateva cartonase galbene de o parte si de alta total aiurea!

Celso
11th January 2009, 20:56
Eu nu iti dau ca is euforic...mai ales ca i-am inchis gura lui benitez in seara asta...webb a dat la faulturi aiurea pentru chelsea cat pentru 3 partide...si cateva cartonase galbene de o parte si de alta total aiurea!

hai lasa...pana i-a dat un galben lui Rooney..:sleep: ...pana la urma a condus bine partida, s-au potolit baietii apoi in rprz a 2-a

Iaco
11th January 2009, 21:05
Hai ca suntem offtopic...da Rooney merita cartonas gallben pentru proteste...dar parca a fluierat prea repede in repriza intai...cum cadea unu chiar daca era umar la umar sau o intrare mai barbateasca ala era cu fluieru la gura...prima repriza d-aia a fost si mai urata ca a oprit de multe ori jocu...doua trei pase fault doua trei pase fault!

saintcatri
12th January 2009, 22:11
Nu stiu de ce raspund aici, dar obiectiv fiind, parca a adiat un vant ajutator pt Chelsea... IN NICI UN CAZ nu se poate numi arbitraj partinitor, dar.... putiiiiin, putin de tot... :rolleyes:

saintcatri
12th January 2009, 22:21
Aaa, sa nu uit... Morph, victoria de ieri seara nu a inchis doar gura lui Benitez, ci mai multe guri care ii sustineau declaratiile... Sa nu ma intelegi gresit, nu pot sa iubesc Manure, dar pot sa recunosc (cu ciuda, e-adevarat! :P) cand sunt buni si joaca un fotbal de calitate!!! Nu sunt in Liga I sa imi bag $%&# in fanul si clubul advers, si cu asta sa rezolv totul!! Insa si mie mi se par declaratiile lui Rafa bazate pe ceva mai mult decat "un sambure de adevar"... Nu jignesc clubul, nu-i jignesc suporterii si nici pe Ferguson... Incerc sa privesc din calitate de observator obiectiv!!!

P.S.: Din ceea ce stiu, Rafa nu s-a luat de calitatea jocului "diavolilor", ar fi fost culmea sa faca asta :confused:.... ci alta "speta" a reprezentat nucleul declaratiilor!! ;)

Cristy RVD
12th January 2009, 22:31
One of my dreams is to see Kun Aguero near Fernando Torres in our ofensive line :D

Asa este cu Liverpool:bati MU si Chelsea,"scoti" un egal pe Emirates dar pierzi 8 puncte cu West Ham,Fulham si 2x Stoke.De ce ? Pentru ca nu e un jucator care sa poate faca diferenta.In general,cu echipele care se apara supraaglomerat e nevoie de un joc pe flancuri foarte bun si de atacanti care sa loveasca foarte bine mingea cu capul.Se vorbeste despre o intoarcere a lui Heskey la vara.Asta e tipul de jucator care fuge cu 2-3 jucatori dupa el si care ar intra cu tot cu adversarul in poarta daca ar putea,poate de asta am avea nevoie in meciurile cu echipele mici.Dupa mine Mascherano nu avea ce sa caute pe teren in meciul cu Stoke!E probabil in primii 3 mijlocasi la inchidere din lume dar cu ce te poate ajuta in conditiile astea ?

Iaco
12th January 2009, 23:07
One of my dreams is to see Kun Aguero near Fernando Torres in our ofensive line :D

Asa este cu Liverpool:bati MU si Chelsea,"scoti" un egal pe Emirates dar pierzi 8 puncte cu West Ham,Fulham si 2x Stoke.De ce ? Pentru ca nu e un jucator care sa poate faca diferenta.In general,cu echipele care se apara supraaglomerat e nevoie de un joc pe flancuri foarte bun si de atacanti care sa loveasca foarte bine mingea cu capul.Se vorbeste despre o intoarcere a lui Heskey la vara.Asta e tipul de jucator care fuge cu 2-3 jucatori dupa el si care ar intra cu tot cu adversarul in poarta daca ar putea,poate de asta am avea nevoie in meciurile cu echipele mici.Dupa mine Mascherano nu avea ce sa caute pe teren in meciul cu Stoke!E probabil in primii 3 mijlocasi la inchidere din lume dar cu ce te poate ajuta in conditiile astea ?

Man utd joaca prin excelenta cu mijlocasi si fundasi de banda foarte tehnici si rapizi si tot a avut probleme cu echipele cu aparare supranumerica cu marcaj 2:1...am batut si noi chinuit pe old trafford cu 1-0(vezi Sunderland unde am avut posesie 80% si am dat gol in minutele de prelungire)

Ai dreptate...Liverpool nu are jucatori care sa diferenta...iar Torres e prea singur si se accidenteaza f f f f des si sta mult...voua va trebuie un mijlocas de creatie(Gerrard e bun dar e un mijlocas tipic englez e tehnic dar nu o sa il vezi niciodata scotand trei adversari din joc)

saintcatri
12th January 2009, 23:18
Cristy, sunt de acord cu tine la unele faze... Dar nu cred ca Masche a fost cel mai "exotic fruct", ci, cum laude, Lucas Leiva... Mascherano e dur, e bataios, e bun, e tot ce vrei tu... Dar nu e nici Superman, nici alt erou de benzi desenate... Eu am avut incredere in Lucas si degeaba!!! Nu a facut NIMIC, a fost cel mai slab jucator de pe teren...:rosu: A primit waaaaay mai multe sanse decat Babel, si tot nimic nu a facut! E normal ca olandezul sa isi doreasca plecarea...:no:

Gerrard a prins una din cele mai proaste zi din ultimii ani, IMO!! :( Dar fotbalul nu se joaca numai pe barba lui Gerrard... Niciodata nu am vrut sa admit, dar se pare ca suntem dependenti de el...:(

Stiu ca Robbie nu a facut multe de cand a venit, dar nu poti sa il f$%i pe saracul Kuyt de pe banda in centrul atacului si sa lasi un Keane pe banca... Parerea mea... Keane are momentele lui, si asta este exact ce ne trebuia sambata! Moment de sclipire individuala -> gol -> 3 puncte -> locul 1!!
Acum Manure este pe locul 1 (nu cred ca se va incurca...) :angry:

Cel mai tare ma doare ca acum suntem obligati sa o luam de la capat, sa batem iar pe cele mari...:mda: In speranta ca nu mai pierdem puncte cu astea mici, ca altfel tot un rahat am facut... :groggy: Asta e diferenta intre noi si Man sau Chelsea...: daca ele se impiedica de una mica, e doar un accident!! Daca o facem noi, suntem "specialisti" in egaluri!!! Nu asa se castiga un titlu!:no:

Sergio "Kun" Aguero langa Torres?! Cu un Gerrard in spate?!? :ok: Dar slabe sanse... :confused:

saintcatri
12th January 2009, 23:24
(Gerrard e bun dar e un mijlocas tipic englez e tehnic dar nu o sa il vezi niciodata scotand trei adversari din joc)

...am auzit ca e Culio de vanzare...:yes: Pe Trica l-au luat deja, la naiba... :happy

Steeeve Gerrard, Gerrard,
He passes from 40 yards
(Of course! :p) He's better than Frank Lampard,
SG, SG! :evil:

pup :*

saintcatri
26th January 2009, 15:33
Ne facem singuri viata grea... De parca nu era destul ca urmeaza meciuri grele in PL, ne-am mai pus pe cap si o rejucare in FA... M-am cam saturat de meciuri cu Everton pt un timp.... :(

Catalanul
26th January 2009, 21:09
superba pasa cu calcaiul a lui Torres ieri la golul lui Gerrard :great:

saintcatri
28th January 2009, 17:54
Cineva cu vreun stream live pt Wigan - Liverpool?! Vreau sa vad meciul si nu am unde... pls :(

jesus supremu
28th January 2009, 19:02
asta e cel mai tarehttp://www.atdhe.net/#

saintcatri
28th January 2009, 20:43
Ms ms! :)

saintcatri
28th January 2009, 23:39
Este incredibil!!!:headbang: De fapt, la cum joaca 'pool, e ceva normal... Cu Rafa nu luam noi titlul in veci-amin!!
Asta e... Dak se intampla sa castigam cu Chelsea, eu imi bag p in el fotbal... Scuze de limbaj, dar m-au ajuns dracii!!!
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: :headbang::headbang::headbang::headbang:

YoNuTzz
28th January 2009, 23:41
0-0 cu stoke, 1-1 cu everton pe final, si acum 1-1 cu wigan tot pe final primit golul
nu vreau sa-i supar pe suporterii lui liverpool, dar cred ca liverpool nu are nici o sansa la titlu...

saintcatri
29th January 2009, 13:41
Nu mai ai cum sa ne superi, Yonutzz, o face Rafa destul... Leiva OUT!!! Mai OUT decat mi-as dori Manure OUT din PL!!! :(

saintcatri
1st February 2009, 20:00
We fuckin' won!!! :D

Tazz
1st February 2009, 22:10
Vad ca ti-ai schimbat si semnatura saintcatri :lol:
Am fost aproape de egalul dorit, dar oricum... felicitari pt victorie :ok:

saintcatri
2nd February 2009, 12:40
Era normal sa o schimb... Au aratat si ai mei ca un contender la titlu... Intr-un final!!
Pacat de Riley, el a arbitrat saracu' alt meci... :no:

Mario Di Lazi
2nd February 2009, 15:06
frumoasă victorie

eliminarea lui Lampard a fost justificată ... nu am văzut intrarea lui Gerrard (i-am auzit pe cei 2 comentatori vorbind)

saintcatri
2nd February 2009, 16:14
Mario, a fost o intrare cel putin la fel de periculoasa!!! Galben merita clar Lampard, dar rosu... parca prea mult!! :no:

Iote, dracu, am ajuns sa fac propaganda pentru Chelski!!! :happy

Catalanul
5th February 2009, 16:09
Gerrard 3 saptamani out ... se pare ca nu va juca turul cu real :rolleyes:

Roddicted
5th February 2009, 16:14
Gerrard 3 saptamani out ... se pare ca nu va juca turul cu real :rolleyes:

asta inseamna probleme pt liverpool:)

saintcatri
5th February 2009, 17:07
Probleme?! E mult prea putin spus... :(
Cineva trebuie sa blocheze iuresul madrilen?! Cine?! Banana de Leiva?!
Acum mi se pare cea mai proasta alegere vanzarea lui Robbie!!:headbang:
Dar e bine ca macar ne mentinem pe acelasi sir de alegeri neinspirate!! Macar la asta suntem buni... :confused:

Catalanul
5th February 2009, 21:56
Probleme?! E mult prea putin spus... :(
Cineva trebuie sa blocheze iuresul madrilen?! Cine?! Banana de Leiva?!

ce iuresh ? nici realu nu trece printr-o perioada prea buna ... Rafa Benitez se va ocupa de omul lor nr. 1 (Robben) si astfel Liverpool va avea viata mai usoara.

saintcatri
5th February 2009, 22:02
Sa fie asa!! Da' totusi absenta lui Gerrard e mai mult decat notabila... :(

saintcatri
7th February 2009, 20:52
:headbang:Babel OUT!!!:rosu::rosu::rosu: Rafa OUT!!! Cu o echipa facuta in bucatarie nu castigi EPL!!!:headbang:

Andrei_23
7th February 2009, 21:12
Kuyt :ok::ok::ok:

Tot nu-i de ajuns...

Cipri
7th February 2009, 21:12
2-2 ... a egalat Kuyt ... ce gol :|

Cristy RVD
7th February 2009, 21:43
We won again! :D

Celso
7th February 2009, 21:52
greu:headbang:..sa speram ca se incurca si diavolii:evil:

Tazz
7th February 2009, 22:37
Of of!! Ce era s-o peciti iar :P

banok5
7th February 2009, 22:47
Portsmouth-Liverpool 2-3 ::: highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/312031

Cipri
7th February 2009, 23:12
Nu ma asteptam la 2-1 pentru Portsmouth ca Liverpool sa intoarca meciul . D. James a fost foarte slab in acest meci ...

YoNuTzz
8th February 2009, 12:10
ce revenire pe final !

saintcatri
9th February 2009, 17:30
Mie nu mi s-a ca doar James a fost slab... Si Reina a avut gauri in manusi... :)

saintcatri
27th February 2009, 12:27
Of, of... I-am batut si pe astia... Un meci frumos facut de 'pool si o victorie meritata!! C'mon lads!!:yeah:

PORTOKALA_007
1st March 2009, 21:42
Middlesborough - Liverpool 2-0
s-a dus campionatul. mai ramane champs' league

saintcatri
3rd March 2009, 12:25
Campionatul era demult dus!! Doar ca acum am primit o extra-confirmare!! De care, sincer, nu mai aveam nevoie... :(

saintcatri
3rd March 2009, 17:36
HELP!!! Am nevoie de un stream pt. 'pool-Sunderland!!! Somebody?! Thanks!! :D
Moprh, tu tre sa stii!!! :D:D:D

Sir. Eko
3rd March 2009, 17:49
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=31333&part=sports

sper sa iti mearga :D

Iaco
3rd March 2009, 18:48
HELP!!! Am nevoie de un stream pt. 'pool-Sunderland!!! Somebody?! Thanks!! :D
Moprh, tu tre sa stii!!! :D:D:D

Nu stiu sorry! de vreo luna jumate doua nu ma prea mai intereseaza ce face Liverpool in campionat...eu ma uit la meciul lui CHelsea...sper sa o ia in freza:D:D ca mie frica sincer de ei pentru soarta campionatului:drak::drak:

banok5
14th March 2009, 20:08
Manchester United-Liverpool 1-4 ::: video
http://www.videoplayer.hu/videos/play/331416

saintcatri
16th March 2009, 15:07
Pana una alta, ati luat-o voi in freza!! :D
Noah, e normal sa iti fie frica de Chelsea, e o echipa aproape la fel de buna ca 'pool... :)
Acu serios, optimismul meu te intreaba: Cine dracu va mai poate ajunge?! :)) Nici el, saracu'... :P

ducus
19th March 2009, 11:56
Tehnicianul Rafa Benitez si-a prelungit contractul cu gruparea "cormoranilor" cel putin pana in 2014! Se pare ca vrea sa-l ajunga pe Wenger in continuitate :P Rezultatele foarte bune din ultima vreme i-au multumit deci pe patronii echipei. Bravo! La mai mare si aasteptam noi transferuri bomba! :)

YoNuTzz
22nd March 2009, 21:02
4-0 cu real madrid, 4-1 cu man utd si acum 5-0 cu aston villa...

HardmaN
25th March 2009, 01:54
luam CHampionsLeagu si anu asta;) sau cel putin finala! trecem peste chelsea

alecsutz
25th March 2009, 12:11
13 goluri date si unul primit in 3 meciuri. Merge cel mai bine din Europa.

dardar_3
25th March 2009, 12:55
Nu stiu daca e bine venita pauza asta de 2 saptamani pentru baietii de la liverpool. Poate interveni o scadere de forma. E drept ca pornesc cu prima sansa in fata lui chelsea, insa olandezu e un mare tehnician si poate oricand sa ii elimine pe cormorani, mai ales ca returul este la Londra.

Campionatul se poate castiga, insa sunt de parere ca doar Manchester poate pierde campionatu. Mai e insa si chelsea care poate profita de lucrul asta. Arsenal va fi arbitrul in acest sfarsit de campionat. Cine castiga cu ei, poate lua o optiune serioasa pentru titlu. Chelsea are sansa a 3-a , jucand in deplasare cu Arsenal.

EdySan123
25th March 2009, 16:59
luam CHampionsLeagu si anu asta;) sau cel putin finala! trecem peste chelsea

Sa va vad, daca veti putea :evil:

Hard
1st April 2009, 17:22
Kaka: "Steven Gerrard e fotbalistul ideal!"

Celso
4th April 2009, 13:31
FULHAM - LIVERPOOL | 19:30 | Craven Cotage | Eurosport 2 Live | LIVE PE NET AICI (http://www.atdhe.net/live-tv-5891.html)

http://img26.imageshack.us/img26/6272/royhodgson1141185697840l.jpg (http://img26.imageshack.us/my.php?image=royhodgson1141185697840l.jpg)vshttp://img27.imageshack.us/img27/1095/rafaelbenitezr468x473.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=rafaelbenitezr468x473.jpg)

Fulham: Schwarzer - Paintsil, Hangeland, Hughes, Konchesky - Dempsey, Murphy(c), Etuhu, Davies - Johnson, Zamora

Liverpool: Reina - Aurelio, Skrtel, Carragher, Arbeloa - Kuyt, Mascherano, Gerrard(c), Alonso, Riera - Torres

Absente:
#P. Degen

Fata in fata:
Liverpool 6 victorii
Fulham 2 victorii
Egal 2

Celso
9th April 2009, 14:37
"Sunt dezamăgit de felul în care am fost învinși și de greșelile pe care le-am făcut, ce au dus la două goluri ale adversarilor. Acum va fi foarte dificil. Va trebui să înscriem de trei ori pe Stamford Bridge, ceea ce va fi dificil în fața unei echipe foarte bune. Însă trebuie să credem că putem face acest lucru. Am marcat de patru ori pe terenul formației Manchester United, așa că știm de ce suntem în stare. Prioritatea noastră este acum partida cu Blackburn și vom vedea apoi ce vom face cu Chelsea", a spus Benitez, informează sportinglife.com.

banok5
11th April 2009, 18:17
Liverpool-Blackburn 4-0 ::: video
http://www.videoplayer.hu/videos/play/346616

newcool
8th May 2009, 15:49
hello boys...cam asa a fost pe Anfield:):yeah:

moty
8th May 2009, 15:53
cat te invidiez.

Celso
8th May 2009, 15:53
frumos! la ce meci ai fost?

newcool
8th May 2009, 16:20
Liverpool-Newcastle 3-0,duminica 4 mai..adica duminica trecuta:)

Iaco
8th May 2009, 16:28
Liverpool-Newcastle 3-0,duminica 4 mai..adica duminica trecuta:)

Cum ai facut rost de bilet...pe Old Trafford daca nu esti membru cotizant trebuie sa cumperi un bilet cu o luna inainte...

newcool
8th May 2009, 16:54
Cum ai facut rost de bilet...pe Old Trafford daca nu esti membru cotizant trebuie sa cumperi un bilet cu o luna inainte...
stai linistit si aici tot cu o luna inainte...prin Happy Tour.De exemplu eu am vrut sa merg la Liverpool-Arsenal,dar ciuciu bilete...:P

newcool
8th May 2009, 23:42
cat te invidiez.
ai si de ce Moty.
cine are ocazia sa vada un meci in Anglia ii recomand cu caldura sa n-o rateze.Pe Anfield cu atat mai mult.
Atmosfera de vis,tot stadionu' canta,au fost extraordinari si suporterii lui Newcastle,la 0-3 cantau de mama focului,iar la final cand au iesit s-au amestecat cu cei a lui Liverpool fara nici cea mai mica problema.Cand o fi posibil asa ceva in Romania? Facand o comparatie cu ce-i la noi..de la cer la pamant.Si momentul de inceput cand s-a cantat "you never walk alone" e ceva unic..parca si arbitrii asteptau finalul cantecului,ca sa poata da drumu la meci...uite poza.:ok:

Cristy RVD
8th May 2009, 23:46
E clar ... trebuie sa ajung cat mai repede pe Anfield :D

newcool
9th May 2009, 21:29
3-0 si cu West Ham..:ok:

Andrei_23
9th May 2009, 23:01
Meci bun pentru Liverpool, Gerrard si Torres au jucat excelent...Insua imi pare mediocru.

Cneazul
11th May 2009, 13:27
Ynwa

Sir. Eko
2nd June 2009, 15:07
Datoriile s-au dublat anul acesta.

http://www.goal.com/en/news/9/england/2009/06/01/1299689/liverpools-debt-doubles-report

Nu cred ca va faceti stadion nou in curand asa cum era in plan.Se pare ca si bugetul pentru transferuri va fi afectat.

Sir. Eko
16th June 2009, 15:34
http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/article6506773.ece


£18.5 million pentru Glen Johnson :lol:

Jucator umflat de presa...bani dati degeaba .

milanezu
5th July 2009, 01:44
nu inteleg de ce liverpool nu l-au transferat pe owen.
bine ca pe fowler au putut sa-l readuca si pe owen nu.

Celso
6th July 2009, 11:30
=> Glen Johnson £ 18,500,000 Portsmouth
<= Paul Anderson &#163; 250,000 Nottingham Forest

Amicalele verii:

15th Friendly Match St Gallen vs Liverpool
9th Friendly Match Rapid Vienna vs Liverpool
24th Friendly Match Tranmere vs Liverpool
2nd Friendly Match Espanyol vs Liverpool
5th Friendly Match Lyn Oslo vs Liverpool
8th Friendly Match Liverpool vs Atletico Madrid

Patriots
6th July 2009, 11:52
nu inteleg de ce liverpool nu l-au transferat pe owen.
bine ca pe fowler au putut sa-l readuca si pe owen nu.

Probabil nu au vrut sa ii plateasca salariul pe care il cerea Owen. Oricum celor de la Liverpool nu le trebuie atacanti in acest moment , eu zic ca se pot descurca cu Torres , Kuyt , Babel si Voronin , plus ca mai vin din urma si N'gog si Nemeth. Ei ar avea nevoie de un fundas central , unul lateral si un mijlocas de banda.

Celso
22nd July 2009, 18:51
Masaj thailandez;)

Thailanda - Liverpool 1:1
6' Babel
72' Sutee

Iaco
22nd July 2009, 18:53
No si astia radeau de noi ca am batut Malaysia cu 3-2 cu gol in minutu 85:D:D...asiaticii astia sunt snicky bastards:D:D

jo27
22nd July 2009, 20:02
No si astia radeau de noi ca am batut Malaysia cu 3-2 cu gol in minutu 85:D:D...asiaticii astia sunt snicky bastards:D:D


macar tu i-ai batut, asa-i. insa eu nu rideam de tine cind i-ai batut cu 3-2 pe aia, ci cind ti-ai luat-o la fundulet cu 4-1 pe teren propriu de la "astia"....

Celso
22nd July 2009, 20:10
ei! cu totii stiim, astea sunt bussinesuri:D

Iaco
22nd July 2009, 22:48
macar tu i-ai batut, asa-i. insa eu nu rideam de tine cind i-ai batut cu 3-2 pe aia, ci cind ti-ai luat-o la fundulet cu 4-1 pe teren propriu de la "astia"....

Dupa 10 in care ati castigat vreo 2 meciuri in toate intalnirile aveti un moment de bucurie...adica 2 in 10 ani...mi se pare cam putin...presupun ca stii bannerul celor de la Liverpool de avum 16 cand a castigat man utd pentru prima oara premier league...si se pare ca acum am ajuns:)

Sir. Eko
22nd July 2009, 22:51
Morph mai stii pe Bogdy ? =))) cum zicea ,toate meciurile pe care le-au pierdut in aia 10 ani au fost GHINION ,toate meciurile le-au pierdut nemeritat :))

Iaco
22nd July 2009, 23:24
Morph mai stii pe Bogdy ? =))) cum zicea ,toate meciurile pe care le-au pierdut in aia 10 ani au fost GHINION ,toate meciurile le-au pierdut nemeritat :))

Normal ca-l stiu...pana anu asta spuneau ca noi nu avem 18 titluri si ca au mai multe trofee...acum nu mai zic nimic de titluti si 10 de ani de acum incolo o sa ne aduca aminte de infrangerea asta de acasa cu 1-4(palida consolare pentru cei 20 de ani fara titlu-almost).

Gooner
22nd July 2009, 23:42
M0rph fara suparare dar ceea ce conteaza e ca ei dupa meciurile cu voi ei au baut, au sarbatorit, au iesit in lume cu capu' sus. Voi...cu Arsenal 1 pct in 2 meciuri, pe Scolari l-ati batut (atentie! scolari nu chelsea), iar liverpool a facut porno cu voi. Titlu nu se castiga in meciurile dintre big 4 ci cu Hull, Stoke sau Sun'land. Sincer, cand ai fi fost mai fericit? daca Man U. o batea pe Liverpool cu 4-0 de exemplu? ....sau cand voi ati batut Boltonul cu 2-0 si Liverpool si-a luat-o de la Boro ?

Iaco
23rd July 2009, 01:00
M0rph fara suparare dar ceea ce conteaza e ca ei dupa meciurile cu voi ei au baut, au sarbatorit, au iesit in lume cu capu' sus. Voi...cu Arsenal 1 pct in 2 meciuri, pe Scolari l-ati batut (atentie! scolari nu chelsea), iar liverpool a facut porno cu voi. Titlu nu se castiga in meciurile dintre big 4 ci cu Hull, Stoke sau Sun'land. Sincer, cand ai fi fost mai fericit? daca Man U. o batea pe Liverpool cu 4-0 de exemplu? ....sau cand voi ati batut Boltonul cu 2-0 si Liverpool si-a luat-o de la Boro ?

O batea cu 2-0 si 3-0...pe Arsenal am batut-o cu 4-0 anu trecut...si sa nu mai vb de CL anu asta...pentru un fan Arsenal ar trebui sa ai gura mica in legatura cu ultimele meciuri...eu doar zic ca in 20 de ani o victorie cu 4-1 este singurul lucru cu care se lauda e grav:))

Gooner
23rd July 2009, 02:00
Eu zic sa reanaziam problema, de data asta cu simtu masuri. Arsenal nu da 55 de milioane de euro pe o rezerva (Berbatov). Eu vorbeam strict de campionat, ca in FA Cup ne-ati snopit c-am jucat cu Hoyte si Traore pe teren e partea a 2-a. In UCL la fel, presiunea a fost prea mare pe pustuletii lui Wenger, si aia a fost....dar in fine, eu vorbeam de campionat....acolo unde Man U. a fost tavalita fara probleme de Liverpool. Uite, sincer Liverpool nu cred ca o sa castige nici anul asta titlul, dar meciuri gen: Liverpool 4-1 Man U. , Liverpool 4-0 Real Madrid, Liverpool 4-4 Chelsea, Liverpool 4-4 Arsenal iti dau o satisfactie mai mare ca un titlu castigat datorita lotului puternic. Manchester cu ce ramane? Cu meciul cu Villa intors dupa pauza si sirul ala de meciuri castigate cu 1-0 ? patetic ! Daca as fi sa ma bag in pielea unui suporter al lui Liverpool sau Man U., as alege Liverpool fara sa clipesc. Una e sa iti bati rivalele si alta e sa bati Stoke si Boro cu rezervele. Big 4 e defapt un Big 2-2 . Chelsea si Manchester echipele cu bani si Liverpool cu Arsenal, echipe care nu-si permit bombe...decat odata la 3-4 ani.

Iaco
23rd July 2009, 07:57
Eu zic sa reanaziam problema, de data asta cu simtu masuri. Arsenal nu da 55 de milioane de euro pe o rezerva (Berbatov). Eu vorbeam strict de campionat, ca in FA Cup ne-ati snopit c-am jucat cu Hoyte si Traore pe teren e partea a 2-a. In UCL la fel, presiunea a fost prea mare pe pustuletii lui Wenger, si aia a fost....dar in fine, eu vorbeam de campionat....acolo unde Man U. a fost tavalita fara probleme de Liverpool. Uite, sincer Liverpool nu cred ca o sa castige nici anul asta titlul, dar meciuri gen: Liverpool 4-1 Man U. , Liverpool 4-0 Real Madrid, Liverpool 4-4 Chelsea, Liverpool 4-4 Arsenal iti dau o satisfactie mai mare ca un titlu castigat datorita lotului puternic. Manchester cu ce ramane? Cu meciul cu Villa intors dupa pauza si sirul ala de meciuri castigate cu 1-0 ? patetic ! Daca as fi sa ma bag in pielea unui suporter al lui Liverpool sau Man U., as alege Liverpool fara sa clipesc. Una e sa iti bati rivalele si alta e sa bati Stoke si Boro cu rezervele. Big 4 e defapt un Big 2-2 . Chelsea si Manchester echipele cu bani si Liverpool cu Arsenal, echipe care nu-si permit bombe...decat odata la 3-4 ani.

Tu de cand te uiti la Premier League? de un an...asta s-a intamplat sezonul trecut...in urma cu doua sezoane care a fost situatia in urma cu trei s.a.m.d....Liverpool in ultimii 20 de ani ne-a batut de vreo 10 ori in vreo 40 de meciuri...infrangerea cu 6-1 a lui Arsenal o mai tii minte? sau ca Man Utd a jucat sezonul asta cu alta aparare in fiecare meci in perioada de meciuri fara gol primit...Arsenal are bani, Liverpool la fel nu e vorba de puterea de a cumpara jucatori este vorba de cine cumperi...iti aduci aminte de Robbie Keane...jucator cumparat anu trecut de Liverpool cu 22 de milioane de lire sterline(fata de cele 30 de pentru berbatov - atata a fost...si nu sunt 55 de milionae de euro - calculeaza mai bine) si vandut dupa juma de sezon pe 13 milioane de lire....s-a mai purtat discutia asta legat de bugete...si dupa un calcul scurt s-a ajuns la concluzia ca Benitez de cand a venit a investit in jucatori per total mai mult decat Ferguson in aceeasi perioada de timp...iar rezultatele ioc...un CL? imi vine sa rad:D...diferenta este ca Man Utd are un lot puternic in care combina numele mari(in fiecare sezon semnanm cate unu de 20 30 de milione de lire dar atat) cu jucatorii formati la club(fletcher, o'shea, giggs, gibson, fratii da silva, johnny evans) si lista continua...pe cand Benitez cumpara vreo 4 5 jucatori de pe undeva la 14 15 milioane pe sezon si fac rahatu praf ca tot in 2 3 jucatori sta echipa aia.

Din punct de vedere finaciar momentan Arsenal sta cel mai bine...incaseaza o carca de bani si din vanzarea de bilete avand stadion mare comparativ cu Chelsea sau Liverpool, s.a.m.d...problema la Arsenal este Wenger si doar Wenger.

jo27
23rd July 2009, 10:53
Tu de cand te uiti la Premier League? de un an...asta s-a intamplat sezonul trecut...in urma cu doua sezoane care a fost situatia in urma cu trei s.a.m.d....Liverpool in ultimii 20 de ani ne-a batut de vreo 10 ori in vreo 40 de meciuri...infrangerea cu 6-1 a lui Arsenal o mai tii minte? sau ca Man Utd a jucat sezonul asta cu alta aparare in fiecare meci in perioada de meciuri fara gol primit...Arsenal are bani, Liverpool la fel nu e vorba de puterea de a cumpara jucatori este vorba de cine cumperi...iti aduci aminte de Robbie Keane...jucator cumparat anu trecut de Liverpool cu 22 de milioane de lire sterline(fata de cele 30 de pentru berbatov - atata a fost...si nu sunt 55 de milionae de euro - calculeaza mai bine) si vandut dupa juma de sezon pe 13 milioane de lire....s-a mai purtat discutia asta legat de bugete...si dupa un calcul scurt s-a ajuns la concluzia ca Benitez de cand a venit a investit in jucatori per total mai mult decat Ferguson in aceeasi perioada de timp...iar rezultatele ioc...un CL? imi vine sa rad:D...diferenta este ca Man Utd are un lot puternic in care combina numele mari(in fiecare sezon semnanm cate unu de 20 30 de milione de lire dar atat) cu jucatorii formati la club(fletcher, o'shea, giggs, gibson, fratii da silva, johnny evans) si lista continua...pe cand Benitez cumpara vreo 4 5 jucatori de pe undeva la 14 15 milioane pe sezon si fac rahatu praf ca tot in 2 3 jucatori sta echipa aia.

Din punct de vedere finaciar momentan Arsenal sta cel mai bine...incaseaza o carca de bani si din vanzarea de bilete avand stadion mare comparativ cu Chelsea sau Liverpool, s.a.m.d...problema la Arsenal este Wenger si doar Wenger.

ce iti vine sa razi? am zis eu cumva ca man. e mai slaba decit Liverpool? eu doar ti-am spus cind am ris eu, nu la meciul cu malayesia, ci la marele derby. si ce incepi sa-mi povestesti de acum 10 ani? ca asa pot a incep si eu cu toata istoria....o fi 18-18, dar la celelalte trofee tot Liverpool sta mai bine(per total...sa nu incepi ca man. are mai multe cupe...). eu nu am zis ca Liverpool a fost mai buna ca man. sezonul trecut, caci campionatul se joaca in 38 de etape, insa in meciurile directe i-a facut ferfenita, si asta a fost acum citeva luni, nu 10 ani in urma.

Iaco
23rd July 2009, 12:04
ce iti vine sa razi? am zis eu cumva ca man. e mai slaba decit Liverpool? eu doar ti-am spus cind am ris eu, nu la meciul cu malayesia, ci la marele derby. si ce incepi sa-mi povestesti de acum 10 ani? ca asa pot a incep si eu cu toata istoria....o fi 18-18, dar la celelalte trofee tot Liverpool sta mai bine(per total...sa nu incepi ca man. are mai multe cupe...). eu nu am zis ca Liverpool a fost mai buna ca man. sezonul trecut, caci campionatul se joaca in 38 de etape, insa in meciurile directe i-a facut ferfenita, si asta a fost acum citeva luni, nu 10 ani in urma.

Nu e vorba de 10 ani in urma ci acum doua sezoane...1-0 pe anfield si 3-0 la noi...dar m-am saturat de acelasi chestii pe care le zic fanii liverpool...pana anul trecut erau numarul de campionate...acum ca v-am egalat singurul lucru de care va agatati este victoria de anul trecut in care ati fost mai buni si ati castigat pe merit...ati batut pe real senzational nu neg...dar schimbati placa ca e veche...anul asta daca va tragem vreun patru zero...ce o sa mai fie...cele patru CCE castigate acum 30 de ani...trebuie sa coborati un pic de pe high horse si sa acceptati ca in ultimii 20 de ani Man Utd a fost peste Liverpool in toate privintele...voi vedeti vreun fan Man Utd care sa nege performantele lui Liverpool din perioada 70-80...nu!!!...este normal ca fiecare echipa sa aiba momentele de gratie si cele de regres anul trecut a fost al nostru in confruntarile cu Liverpool...cel putin Vidic a prins un singur meci prost tot sezonul si s-a nimerit sa fie cel cu Liverpool...dar sortii sunt schimbatori...e posibil ca voi sa incasati patru anu asta:)

Celso
23rd July 2009, 12:23
M0rph, mai mediaza si tu, esti mod:D ...

un lucru e clar, abia astept a inceapa campionatul:yes:

Gooner
23rd July 2009, 12:31
Tu de cand te uiti la Premier League? de un an...asta s-a intamplat sezonul trecut...in urma cu doua sezoane care a fost situatia in urma cu trei s.a.m.d....Liverpool in ultimii 20 de ani ne-a batut de vreo 10 ori in vreo 40 de meciuri...infrangerea cu 6-1 a lui Arsenal o mai tii minte? sau ca Man Utd a jucat sezonul asta cu alta aparare in fiecare meci in perioada de meciuri fara gol primit...Arsenal are bani, Liverpool la fel nu e vorba de puterea de a cumpara jucatori este vorba de cine cumperi...iti aduci aminte de Robbie Keane...jucator cumparat anu trecut de Liverpool cu 22 de milioane de lire sterline(fata de cele 30 de pentru berbatov - atata a fost...si nu sunt 55 de milionae de euro - calculeaza mai bine) si vandut dupa juma de sezon pe 13 milioane de lire....s-a mai purtat discutia asta legat de bugete...si dupa un calcul scurt s-a ajuns la concluzia ca Benitez de cand a venit a investit in jucatori per total mai mult decat Ferguson in aceeasi perioada de timp...iar rezultatele ioc...un CL? imi vine sa rad:D...diferenta este ca Man Utd are un lot puternic in care combina numele mari(in fiecare sezon semnanm cate unu de 20 30 de milione de lire dar atat) cu jucatorii formati la club(fletcher, o'shea, giggs, gibson, fratii da silva, johnny evans) si lista continua...pe cand Benitez cumpara vreo 4 5 jucatori de pe undeva la 14 15 milioane pe sezon si fac rahatu praf ca tot in 2 3 jucatori sta echipa aia.

Din punct de vedere finaciar momentan Arsenal sta cel mai bine...incaseaza o carca de bani si din vanzarea de bilete avand stadion mare comparativ cu Chelsea sau Liverpool, s.a.m.d...problema la Arsenal este Wenger si doar Wenger.

Nu ma uit de anu trecut la premier league, ma uit de mult timp. Eu doar am subliniat faptul ca Manchester anu' trecut in meciurile cu rivalele din big 4 a fost praf. Hai totusi sa nu rascolim in istorie.....ca oricum primele lucruri care-mi vin in minte sunt locurile noastre in clasament mereu in fata celor de la Spurs :lol:. Aduci doi miopi sa se uite la macar 3-4 meciuri din campionat unde au jucat Lpool si Man U. si o sa-ti confirme faptul ca Liverpool a jucat mai frumos (nu mai eficient). Acu 2 ani a fost altceva, la fel acu 3 ani si tot asa..... .

jo27
23rd July 2009, 12:42
Nu e vorba de 10 ani in urma ci acum doua sezoane...1-0 pe anfield si 3-0 la noi...dar m-am saturat de acelasi chestii pe care le zic fanii liverpool...pana anul trecut erau numarul de campionate...acum ca v-am egalat singurul lucru de care va agatati este victoria de anul trecut in care ati fost mai buni si ati castigat pe merit...ati batut pe real senzational nu neg...dar schimbati placa ca e veche...anul asta daca va tragem vreun patru zero...ce o sa mai fie...cele patru CCE castigate acum 30 de ani...trebuie sa coborati un pic de pe high horse si sa acceptati ca in ultimii 20 de ani Man Utd a fost peste Liverpool in toate privintele...voi vedeti vreun fan Man Utd care sa nege performantele lui Liverpool din perioada 70-80...nu!!!...este normal ca fiecare echipa sa aiba momentele de gratie si cele de regres anul trecut a fost al nostru in confruntarile cu Liverpool...cel putin Vidic a prins un singur meci prost tot sezonul si s-a nimerit sa fie cel cu Liverpool...dar sortii sunt schimbatori...e posibil ca voi sa incasati patru anu asta:)

dar eu nu neg ca man. a fost mai buna decit Liverpool in ultimii 20 de ani. chiar ar fi culmea. insa tu ai facut misto de Liverpool pt rezultatul unui meci, iar eu ti l-am intors cu rezultatul ultimul meci direct. Am mentionat si in postul anterior...desi Liverpool i-a batut in ambele meciuri pe man., asta nu inseamna ca au fost mai buni sezonul trecut.

Iaco
23rd July 2009, 12:56
Nu am facut misto de rezultat...daca citesti postul pe care l-ai citat tu mai sus am recunoscut ca Liverpool a fost mai buna in meciul respectiv...iar in meciul de pe anfield te rog frumos sa primeste gol in primele cinci minute e normal sa lupti pentru un rezultat pozitiv...in fine eu doar am atacat obstinatia cu care fanii Liverpool se agata de acel 1-4 de parca ar fii castigat cinci campionate cu rezultatul ala...citeste mai sus sa vezi ce am afirmat eu

Celso scuze dar m-am cam saturat de aceleasi discutii tot timpul

Gooner...2-1 cu Arsenal(ati jucat o repriza...a doua ati cam pus 11 jucatori in poarta...da se pare ca memoria e scurta), egal la noi joc la rezultat:D...de meciurile din CL nu aduc aminte ca acolo ati fost batuti din toate punctele de vedere: tactica, skill, suporteri(suporterii lui Man Utd cantau la meciul cu Liverpool - la meciul de pe Emirates in minutu 60 mai era jumate de stadion plin)....sa nu vb si de eliminarea gratuita a lui Fletcher si penalty-ul ala de toata jena.
Chelsea 1-1 la ei 3-0 la noi
Liverpool e singura care ne-a batut si asta intr-o maniera categorica!

Din toata discutia asta trebuie sa trageti urmatoarele concluzii:

Consider Liverpool o echipa foarte buna si cu un stil de joc incantator.
Nu imi plac manifestarile FANILOR lui Liverpool de pe forumuri in general...care prin a scoate in fata o victorie in orice discutie despre cele doua echipe mie mi se pare ca au o mentalitate de suporter de echipa mica(stiti genul care aminteste in orice discutie o victorie chiar daca e veche de 60 de ani in fata unei alte echipe ca o principala performanta)...a fost un meci get over it!!!

Iaco
23rd July 2009, 13:04
dar eu nu neg ca man. a fost mai buna decit Liverpool in ultimii 20 de ani. chiar ar fi culmea. insa tu ai facut misto de Liverpool pt rezultatul unui meci, iar eu ti l-am intors cu rezultatul ultimul meci direct. Am mentionat si in postul anterior...desi Liverpool i-a batut in ambele meciuri pe man., asta nu inseamna ca au fost mai buni sezonul trecut.

Si din nou nu faceam misto de Liverpool ca echipa ci mai mult era un atac la adresa fanilor care dupa infrangerea aia chinuita cu Malaysia(a noastra) au inceput din nou cu mistourile si referinta la acel meci de anu trecut.

Hai sa incheiem discutia ca deja ne abatem de la subiect si oricum nu o sa ne convingem niciodata care e mai buna:D:)

Gooner
23rd July 2009, 15:40
Nu am facut misto de rezultat...daca citesti postul pe care l-ai citat tu mai sus am recunoscut ca Liverpool a fost mai buna in meciul respectiv...iar in meciul de pe anfield te rog frumos sa primeste gol in primele cinci minute e normal sa lupti pentru un rezultat pozitiv...in fine eu doar am atacat obstinatia cu care fanii Liverpool se agata de acel 1-4 de parca ar fii castigat cinci campionate cu rezultatul ala...citeste mai sus sa vezi ce am afirmat eu

Celso scuze dar m-am cam saturat de aceleasi discutii tot timpul

Gooner...2-1 cu Arsenal(ati jucat o repriza...a doua ati cam pus 11 jucatori in poarta...da se pare ca memoria e scurta), egal la noi joc la rezultat:D...de meciurile din CL nu aduc aminte ca acolo ati fost batuti din toate punctele de vedere: tactica, skill, suporteri(suporterii lui Man Utd cantau la meciul cu Liverpool - la meciul de pe Emirates in minutu 60 mai era jumate de stadion plin)....sa nu vb si de eliminarea gratuita a lui Fletcher si penalty-ul ala de toata jena.
Chelsea 1-1 la ei 3-0 la noi
Liverpool e singura care ne-a batut si asta intr-o maniera categorica!

Din toata discutia asta trebuie sa trageti urmatoarele concluzii:

Consider Liverpool o echipa foarte buna si cu un stil de joc incantator.
Nu imi plac manifestarile FANILOR lui Liverpool de pe forumuri in general...care prin a scoate in fata o victorie in orice discutie despre cele doua echipe mie mi se pare ca au o mentalitate de suporter de echipa mica(stiti genul care aminteste in orice discutie o victorie chiar daca e veche de 60 de ani in fata unei alte echipe ca o principala performanta)...a fost un meci get over it!!!

WooooW ce te-ai inflacarat, asa scoate tot din tine :happy . Memorie scurta, ha ? Hai sa ne amintim putin de acel Arsenal 2-1 Manchester. Din cate imi aduc eu aminte in acel meci am jucat fara atac practic, adica faca Adebayor si fara Van Persie si cu Silvestre in aparare, sau Denilson la centru. Deci intr-un cuvant am jucat cu jumatate de echipa vs "marea campioana" si ops:
http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/About/General/2008/11/8/1226158457929/Samir-Nasri-celebrates-001.jpg

Tocmai sublineam a 14'a oara ca eu vorbeam strict de campionat NU de UCL. Dar na, trebuie si tu sa te lauzi cu ceva, ori cu titlul de anul trecut, ori cu finala ucl unde au facut Barca porno cu voi. Vorbe multe spuse degeaba atata timp cat Man U. a castigat 1 puncticel amarat in cele 4 meciuri cu Liverpool si Arsenal. Iar cand eu vorbesc despre asta, sa nu uiti sa-mi spui ca aveti 1800 de trofee si ca ne-ati scos din UCL ;) Frustracila :lol:

Celso
23rd July 2009, 15:48
hey ia gata cu discutiile astea:mda:, parca sunt pe Intern, va rog, fara jigniri!

Sir. Eko
23rd July 2009, 16:54
Bai Gooner mai calm putin ,mai chill:D ,noi aici pe `Anglia` in afara de cate o `intepatura` ici colo ,suntem linstiti ,vorbim calm si civilizat ,incerca si tu :D ...

Stii cum ii cu derby-urile astea?Adica cum vad eu treaba:P....In economia unui campionat nu conteaza foarte mult ,ii vorba mai mult de orgoliu ,ii altfel cand castigi un meci cu o rivala mare ....alta satisfactie decat atunci cand castigi cu Bolton....
Dar campionatul tot timpul este castigat de cea mai buna echipa,in cupe in CL se intampla surprize ...prinzi o zi buna ...adversara una slaba mai stiu eu...
In campionat insa joci` week in week out `:D ,mai ai noroc intr-un meci ,doua ....dar ii vorba de 38 de etape ,si tot timpu va castiga echipa mai buna,echipa cu lot mai bun ,echipa care joaca constant bine,care castiga la Stoke la Boro ,ca tot ai zis tu de ei ..Sa stii ca si noi in 2003/2004 am avut destule meciuri castigate cu 1-0,tot 3 puncte primesti :D
Ai dreptate fotbalul trebuie sa fie jucat frumos,insa cam toate din Big 4 fac show aproape saptamanal.... dar trebuie sa joci si la rezultat cateodata .
Sincer nu ma interseaza daca pierd cu cei din Big 4 daca castig campionatul, pentru ca pana la urma asta conteaza cel mai mult!
Ai zis ca Liverpool e ca si noi la $,dar sa stii ca nu ,Morph are dreptate Benitez face 3-4 transferuri(pe bani grei) din care sa zicem unu ii reusit(gen Torres,restul sunt gen Keane) ....au bani stai linstit,mai multi ca noi(ca noi Arsenal ,nu ca noi personal :))) ).






un lucru e clar, abia astept a inceapa campionatul:yes:

word :D

Gooner
23rd July 2009, 17:19
Nu inteleg ce ai tu de aici ? "Sa stii ca si noi in 2003/2004 am avut destule meciuri castigate cu 1-0,tot 3 puncte primesti " nu e "sa stiu" fiindca "stiu" spui asta de parca m-as uita la fotbal de ieri. Dar sa nu comparam sezonul magnific in care am castigat campionatu fara sa pierdem vre-un meci cu cel de anu asta, n-ai cum sa le compari. "noi aici pe `Anglia` in afara de cate o `intepatura` ici colo ,suntem linstiti ,vorbim calm si civilizat ,incerca si tu " asta e un text de bun-venit sau ce ? Nu-s nici calm nici civilizat ? adica-s useru " huligan-inflacarat" sau ce ? "sincer nu ma interseaza daca pierd cu cei din Big 4 daca castig campionatul" un tunar adevarat nu gandeste asa, "victory through harmony" iti spune ceva? ....probabil nimic, n-ai vazut chestiile cu gold member. In fine, ideea era ca victoriile prin armonie e cam greu sa le reusesti cu stoke sau wba (de anu asta). Le poti reusi pentru fani doar in meciurile cu Manchester, Chelsea sau Spurs . Ala e un sezon reusit, in care iti bati rivalii.....probabil habar n-ai ca Wenger si-a dat toate medaliile castigate cu Arsenal la prieteni sau la fani, asta e ARSENAL.....fotbalul pe primul loc, trofeele pe locul 2.....dar cum nu poti face performanta fara trofee.....in fine...ti-am spus ce aveam de spus, poate ai inteles ce a transmis wenger prin gestul sau.

Hai gata cu off-topicu.....

Sir. Eko
23rd July 2009, 18:56
^Pentru ca vreau ca echipa mea favorita sa castige trofee nu sunt tunar adevarat? :)) .....dar cei care nu isi sustin proprii jucatori sunt?

jo27
23rd July 2009, 19:30
^Pentru ca vreau ca echipa mea favorita sa castige trofee nu sunt tunar adevarat? :)) .....dar cei care nu isi sustin proprii jucatori sunt?


ca sa fii cel mai adevarat tunar iti sugerez sa te angajezi in armata....bineinteles la arma cu pricina. ;)

morph nu sint de acord cu ce zici tu, insa iti inteleg cumva punctul de vedere....adica nu-l condamn, caci am vazut genul asta de practica...."noi fanii lui xxx sintem mai buni, fair-play, destepti, etc., decit fanii lui yyy" si pe sectiunea tenis, purtata de fanii federer...presupun ca si pe la alte sporturi se gasesc fani care sa scoata in evidenta cit de buni sint ei fata de cei ai adversarilor, sau cit de prosti sint aia mai bine zis.....deci nu esti un caz singular....

jo27
23rd July 2009, 19:45
WooooW ce te-ai inflacarat, asa scoate tot din tine :happy . Memorie scurta, ha ? Hai sa ne amintim putin de acel Arsenal 2-1 Manchester. Din cate imi aduc eu aminte in acel meci am jucat fara atac practic, adica faca Adebayor si fara Van Persie si cu Silvestre in aparare, sau Denilson la centru. Deci intr-un cuvant am jucat cu jumatate de echipa vs "marea campioana" si ops:
http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/About/General/2008/11/8/1226158457929/Samir-Nasri-celebrates-001.jpg

Tocmai sublineam a 14'a oara ca eu vorbeam strict de campionat NU de UCL. Dar na, trebuie si tu sa te lauzi cu ceva, ori cu titlul de anul trecut, ori cu finala ucl unde au facut Barca porno cu voi. Vorbe multe spuse degeaba atata timp cat Man U. a castigat 1 puncticel amarat in cele 4 meciuri cu Liverpool si Arsenal. Iar cand eu vorbesc despre asta, sa nu uiti sa-mi spui ca aveti 1800 de trofee si ca ne-ati scos din UCL ;) Frustracila :lol:

totusi aici e thread-ul FC Liverpool......iti sugerez sa folosesti photoshop-ul si sa introduci si un jucator de la cormorani acolo....ca sa fii cit de cit on-topic :D.

ca sa revin on-topic, nu cred ca Liverpool va cistiga anul acesta campionatul...era nevoie foarte mare de un mijlocas lateral, preferabil stinga, preferabil Silva, insa ei cumpara fundas dreapta, si acolo era loc de imbunatatiri, insa nu cred ca Johnson e mai bun decit Arbeloa. si nu cred ca vor mai face vreo mutare in sensul asta...mai sint 3 saptamini si incepe campionatul...

cred ca Chelsea va cistiga....

Iaco
23rd July 2009, 20:07
ca sa fii cel mai adevarat tunar iti sugerez sa te angajezi in armata....bineinteles la arma cu pricina. ;)

morph nu sint de acord cu ce zici tu, insa iti inteleg cumva punctul de vedere....adica nu-l condamn, caci am vazut genul asta de practica...."noi fanii lui xxx sintem mai buni, fair-play, destepti, etc., decit fanii lui yyy" si pe sectiunea tenis, purtata de fanii federer...presupun ca si pe la alte sporturi se gasesc fani care sa scoata in evidenta cit de buni sint ei fata de cei ai adversarilor, sau cit de prosti sint aia mai bine zis.....deci nu esti un caz singular....

Era vorba de durata pe care se scot ochii pentru un meci sau pentru o greseala de arbitraj(cel putin pe forumuri)...doar pentru penalty-ul ala din meciul cu Tottenham s-a vorbit pe aici si la doua saptamani dupa incident(chiar daca dupa toate statisticile clasamente facute de analistii sportivi cu clasamente reale dintre echipele din Big4 doar Liverpool era prea sus - s.a.m.d)......au trecut sase luni de la UN meci si tot de ala se aduce aminte...nu am zis ca sunt mai buni dar nu ne vezi pe noi amintind de victoria aia cu 3-0 de acu doi ani...fiecare padure are si uscaciuni...si daca stai sa te interesezi de istoria fanilor/huliganilor de prin Anglia aia de Man Utd nu sunt de departe cei mai nobili/cuminti....iar cel putin pe OLS deobicei fanii Liverpool au cam acelasi discurs(sau cel putin aveau pana a plecat "ze lider" - ghinion, arbitrii, noi jucam mai frumos, noi facem dregem...aia doar fura s.a.m.d.)....gooner presupun ca esti gooner de pe forumul rival(ala cu cifre in coada:D)...care e bun prieten cu "ze lider" in a "bash-ui" Man Utd(daca nu imi cer scuze publice:D)

Si apropo nu zic ca sunt mai prosti sau mai destepti sau fac referire la nivelul lor de inteligenta...cei care ma stiu de mai mult timp pe aici...stiu ca sunt echilibrat si vad lucrurile destul de obiectiv in legatura cu rivalitatile din Big4...am fost primul care a felicitat Liverpool dupa victoria aia.

Eu am incheiat discutia pe aceasta tema.

Gooner
24th July 2009, 00:08
@ jo27 - le am bine cu PSul, il bag eventual in poza pe Gerrard care ii dadea un pumn in gura DJ'ului care tine cu Man U. :happy (eu care-l credeam impreuna cu Kaka cele mai bune exemple inafara terenului) ...si cesc era pana la incidentul cu P. Brown (desi nu cred ca a fost 100% real)

@ M0rph - poate decodifici "care e bun prieten cu "ze lider" in a "bash-ui" Man Utd(daca nu imi cer scuze publice)"

On Topic:
....vorbeam de trofee .....
Torres: I'm with Liverpool to win trophies
Gerrard apologises for lashing out
Liverpool and the&#163;350m bank loans: Q&A
Skrtel&El Zahr fly home injured
....cam atat :D

Iaco
24th July 2009, 00:31
@ jo27 - le am bine cu PSul, il bag eventual in poza pe Gerrard care ii dadea un pumn in gura DJ'ului care tine cu Man U. :happy (eu care-l credeam impreuna cu Kaka cele mai bune exemple inafara terenului) ...si cesc era pana la incidentul cu P. Brown (desi nu cred ca a fost 100% real)

@ M0rph - poate decodifici "care e bun prieten cu "ze lider" in a "bash-ui" Man Utd(daca nu imi cer scuze publice)"

On Topic:
....vorbeam de trofee .....
Torres: I'm with Liverpool to win trophies
Gerrard apologises for lashing out
Liverpool and the&#163;350m bank loans: Q&A
Skrtel&El Zahr fly home injured
....cam atat :D

esti gooner de pe forumu rival...incepe cu s si se termina cu 365(a fost cenzurat numele cand am posta)? iar ze lider a fost moderator si aici(toata lumea stie despre cine vb) si pentru esecurile lui Liverpool doar ghinionul si gratia divina(abatuta asupra altei echipe:D) erau de vina:D...pe acolo are alt nume...daca esti acelasi gooner stii despre cine vb...daca nu esti acelasi "gooner" imi cer inca odata mii de scuze:)

Cristy RVD
24th July 2009, 11:08
E acelasi Gooner.

Gooner
24th July 2009, 12:56
esti gooner de pe forumu rival...incepe cu s si se termina cu 365(a fost cenzurat numele cand am posta)? iar ze lider a fost moderator si aici(toata lumea stie despre cine vb) si pentru esecurile lui Liverpool doar ghinionul si gratia divina(abatuta asupra altei echipe:D) erau de vina:D...pe acolo are alt nume...daca esti acelasi gooner stii despre cine vb...daca nu esti acelasi "gooner" imi cer inca odata mii de scuze:)


Gata, gata m-am prins....mi-a explicat cineva despre cine e vorba ca-n prima faza nu m-am prins :) :(.


On Topic: Peter Crouch set for Liverpool FC return
A dat si asta o foarfeca anu' trecut si gata, are loc iar la Lpool ? O sa stea pe tusa ca inainte si iara o sa plece....:yes:

Celso
26th July 2009, 16:34
Singapore 0 - 5 Liverpool
45'Voronin
54'Riera
73'Nemeth
80'Torres
83'Nemeth

TeBat
3rd August 2009, 12:12
Espanyol 3 - 0 Liverpool
20' Luis Garcia
62' Ben Sahar
87' Ben Sahar

Tazz
3rd August 2009, 12:39
Aoleu, ce cearta am ratat aici :drak:
Bine ca s-a terminat ;)

xisco
4th August 2009, 21:13
Espanyol 3 - 0 Liverpool
20' Luis Garcia
62' Ben Sahar
87' Ben Sahar

tari de tot astia care nu merg singuri hahahaahahahahahahahahahahahahaah:happy

Andrei_23
5th August 2009, 14:50
Liverpool l-a vandut pe Xabi Alonso la Real Madrid pentru 30 mil &#163;.

Alonso paraseste Liverpool dupa 5 ani, timp in care a bifat 210 aparitii in prima echipa.

Cristy RVD
5th August 2009, 14:57
Anul trecut a fost stalpul echipei, e imposibil sa-i gasesti inlocuitor.

Andrei_23
5th August 2009, 15:00
Din ce am citit pe la englezi, Benitez ar vrut sa scape de el inca de anul trecut cand spera sa-l inlocuiasca cu Barry de la Villa...pacat ca a plecat.

Luis Garcia10
5th August 2009, 15:04
Vine Aquilani in locul lui... sa vedem cum se va descurca italianul! :rolleyes: Xabi Alonso a avut un sezon exceptional si merita felicitari, dar cand primesti atatia bani pentru el, n-ai cum sa nu-l dai!

Iaco
5th August 2009, 16:56
Acum sa tineti cu dintii de Mascherano care si el parca dadea sa plece la un moment dat...daca ala pleaca nu va vad bine:)...oricum pierdere grea pentru Liverpool:( si campionatul englez

Andrei_23
6th August 2009, 08:58
Liverpool a comfirmat transferul lui Alberto Aquilani (25 ani) de la Roma contra sumei de 20 mil &#163;.

Aquilani a fost capitanul selectionatei nationale under19 cat si under21, in echipa mare are 11 aparitii.

Iaco
6th August 2009, 11:18
Deci Benitez asta face niste afaceri de te doare scufa...eu nu inteleg cum poti platii pe Aquilani 20 de milioane de lire sterline...e bun da nu de 20 de milioane de lire...

Cristy RVD
6th August 2009, 11:22
Un nou transfer esuat.
Mai bine incearca cu Leiva sau Plessis decat cu amaratul asta.De banii aia iei jucatori foarte buni, nu pe Aquilani.

Iaco
6th August 2009, 11:39
Un nou transfer esuat.
Mai bine incearca cu Leiva sau Plessis decat cu amaratul asta.De banii aia iei jucatori foarte buni, nu pe Aquilani.

Deci Benitez e bun ca antrenor dar ca manager ar trebui sa lase locul altcuiva...mie tot nu imi vine sa cred ca a platit 20 de milioane de Lire:o::o:

Andrei_23
6th August 2009, 13:39
Un nou transfer esuat.
Mai bine incearca cu Leiva sau Plessis decat cu amaratul asta.De banii aia iei jucatori foarte buni, nu pe Aquilani.

Leiva a avut o gramada de oportunitati sa confirme si n-a reusit...mie imi pare ca nu-i de Liverpool.

Luis Garcia10
6th August 2009, 17:24
Eu nu inteleg atata inversunare contra lui Benitez. Omul l-a lasat sa plece pe Alonso pe 30 de milioane de lire, si l-a luat pe Aquilani pe 20 de milioane. Tind sa cred ca a facut o afacere chiar buna. Hai sa ne amintim totusi cine era Xabi Alonso pana sa vina la Liverpool, sa ne amintim cine era Mascherano...Aquilani de bine de rau vine de la Roma! Nu e nici un jucator la Real Sociedad, nici rezerva la West Ham! ;) Asa ca mai lasati-l voi pe Benitez.
Daca omul va transfera si un winger de calitate, eu cred ca deja Liverpool e mai puternica decat anul trecut cand a tras pana in penultima etapa la titlu! ;) Pe de alta parte United e slabita, Arsenal la fel...doar Chelsea pare a fi ramas aceeasi! :rolleyes:

Sir. Eko
6th August 2009, 18:15
Aquilani asta ce vine de la Roma...e asa bun ca va juca la fel ca Xabi din prima etapa ?Nu are nevoie de timp sa se acomodeze? Esti tu asa sigur? Poate nu se va acomoda deloc si va fi inca un transfer ratat marca Benitez:ok:...

Luis Garcia10
6th August 2009, 18:36
Se poate si asta.... :rolleyes: Speram :D

jo27
6th August 2009, 21:28
Aquilani e un jucator exceptional, parerea mea. l-am vazut in trecut in citeva meciuri si mi-a lasat o impresie f buna. sper sa confirme in Anglia. eu inca mai sper sa-l ia pe Silva...ar fi o campanie reusita de transferuri daca s-ar materializa si acest transfer.

Sir. Eko
8th August 2009, 21:45
http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=665947&sec=england


Reds new signing Aquilani out for two months.

J.Bond
11th August 2009, 23:56
Un jocator bun e bine venit oricand la Liverpool. Mai trebuie sa si confirme.:)

Celso
14th August 2009, 15:31
Atacantul spaniol Fernando Torres a semnat un nou contract cu echipa engleza FC Liverpool valabil pentru urmatoarele patru sezoane, informeaza site-ul oficial al cormoranilor.

Gerrard8
17th August 2009, 15:27
Mda, debut neconvingator, pacat. Tre sa ne revenim repede si o vom face miercuri cu Stoke.

Luis Garcia10
17th August 2009, 19:26
O infrangere pe un teren greu la inceput de sezon...nu e chiar ceea ce imi doream, dar am incredere in echipa si in Benitez!

alecsutz
19th August 2009, 08:45
Atacantul spaniol Fernando Torres a semnat un nou contract cu echipa engleza FC Liverpool valabil pentru urmatoarele patru sezoane, informeaza site-ul oficial al cormoranilor.

Da, a semnat pana in 2013.
Astazi Liverpool joaca primul meci acasa, cu Stoke City.
Ce credeti ca va face?

:confused:

Cristy RVD
19th August 2009, 11:33
ii batem daca scapam de babel si joaca benayoun.

alecsutz
19th August 2009, 11:51
Probabil azi isi va face si debutul Glen Johnson. Sa vedem de ce e in stare.

Cristy RVD
19th August 2009, 12:08
a jucat si cu spurs, chiar a scos si un penalty....

Iaco
19th August 2009, 13:42
Liverpool o sa faca egal azi:)

Celso
19th August 2009, 13:56
da`o ma dreaq 3-a oara consecutiv egal cu Stoke ...eu zic ca le da de la 2 in sus ...anul trecut daca lua cele 6 pcte cu astia lua campionatul

alecsutz
19th August 2009, 22:16
E deja 1-0 pentru Liverpool. A marcat Torres in minutul 4.

Manchester e condusa de Burnley cu 1-0.

Later edit: 2-0 pentru Liverpool, a marcat Johnson. :)

adi_sampon
19th August 2009, 23:40
3-0 chiar bv Liverpool

newcool
19th August 2009, 23:56
nah,ca ne-am revenit.:yeah:
4-0 cu Stoke,cu un Gerrard extraordinar.:great:
buna afacere transferul lui Glenn Johnson:ok:

HardmaN
20th August 2009, 07:29
hai k ne-am revenit , deunde a venit Johnson? ce echipa ma refer

jo27
20th August 2009, 07:39
hai k ne-am revenit , deunde a venit Johnson? ce echipa ma refer

Portmus, ca sa-l citez pe Bogdan Cosmescu :D

alecsutz
20th August 2009, 10:13
Liverpool 4-0 Stoke City (http://liverpoolfc.ro/liverpool-4-0-stoke-city)
Rezumat + Poze.

Glen Johnson a venit de la Portsmouth.

alecsutz
22nd August 2009, 14:19
Ce parere aveti de noul numar 16 al lui Liverpool, grecul Sotirios Kyrgiakos?

http://liverpoolfc.ro/noul-numar-16

Gooner
22nd August 2009, 14:26
Ce parere aveti de noul numar 16 al lui Liverpool, grecul Sotirios Kyrgiakos?

http://liverpoolfc.ro/noul-numar-16

Sincer cred ca a fost adus doar ca sa mareasca lotul :) .....dar cine stie, asa cum grecul Samaras si-a dat drumu la joc la Celtic, poate si pleticosa asta isi va da drumul, desi joaca pe posturi diferite.

Luis Garcia10
22nd August 2009, 16:16
Carragher, Skrtel si Agger nu puteau duce tot sezonul, asa ca a fost adus si Kyrgiakos asta! Are ceva experienta si poate sa ajute echipa in momentele grele! Plus ca a fost si foarte ieftin! :D

alecsutz
25th August 2009, 09:22
Golul tarziu al lui Fernando Torres n-a fost destul pentru o revenire spectaculoasa cu Aston Villa.

Spaniolul a marcat in minutul 72 dupa autogolul lui Lucas Leiva si golul lui Curtis Davies.

Dar Ashley Young a marcat din penalty si i-a condamnat pe cormorani la a doua infrangere din 3 meciuri.

Echipa lui Liverpool: Reina, Insua, Carragher, Skrtel, Johnson, Benayoun, Mascherano, Leiva, Kuyt, Gerrard (capitan), Torres. Rezerve: Voronin, Cavalieri, Sanchez Ayala, Dossena, Riera, Kelly, Babel

Liverpool 1 - 3 Aston Villa

Rezumat video + Poze de la meci (http://liverpoolfc.ro/liverpool-1-3-aston-villa)

Andrei_23
25th August 2009, 09:42
Cat mai insista Benitez cu Leiva asta ? Si Insua a fost tot pe langa aseara...Babel nu-si mai revine in veci la Liverpool.

Liverpool le reteaza speranta fanilor pentru titlu inca din primele etape dupa cate se pare.

Cristy RVD
25th August 2009, 10:26
Nu mai merge treaba.

Antrenorii s-au prins de jocul lui Gerrard cu Torres si aglomereaza centrul....

J.Bond
25th August 2009, 18:14
Cat mai insista Benitez cu Leiva asta ? Si Insua a fost tot pe langa aseara...Babel nu-si mai revine in veci la Liverpool.

Liverpool le reteaza speranta fanilor pentru titlu inca din primele etape dupa cate se pare.
Sa speram totusi ca a fost doar un accident de etapa. Mai e mult pana departe.;)

alecsutz
27th August 2009, 09:26
Urnele UCL:

Urna 1 – FC Barcelona, Liverpool, Chelsea, Manchester United, AC Milan, Arsenal, FC Sevilla, Bayern Munchen;

Urna 2 - Olympique Lyon, Internazionale Milano, Real Madrid, TSKA Moscova, FC Porto, AZ Alkmaar, Juventus Torino, FC Rangers;

Urna 3 - Olympiacos Pireu, Olympique Marseille, Dinamo Kiev, VfB Stuttgart, Fiorentina, Atletico Madrid, Girondins Bordeaux, Besiktas Istanbul;

Urna 4 - VfL Wolfsburg, Standard Liege, Maccabi Haifa, FC Zurich, Rubin Kazan, Unirea Urziceni, APOEL Nicosia, DVSC Debrecen.

In ce fel de grupa credeti ca va intra Liverpool?
Eu as vrea o echipa mare din Urna 2 si doua mai accesibile din ultimele doua urne.
Mai multe despre tragere: http://liverpoolfc.ro/liverpool-in-ucl

Sambata, Bolton Wanderers vs Liverpool
http://liverpoolfc.ro/bolton-vs-liverpool

jo27
27th August 2009, 12:25
1. Liverpool FC
2. Real Madrid CF
3. Olympique Marseille
4. Debrecen

Andrei_23
27th August 2009, 14:02
Rangers in urna a 2-a ? Cam aiurea...

Lyon cred ca e de evitat.

alecsutz
27th August 2009, 20:02
http://liverpoolfc.ro/wp-content/uploads/2009/08/grupaucl.png (http://liverpoolfc.ro/lyon-fiorentina-si-debrecen)

O grupa foarte usoara, se poate trece mai departe de pe locul 1.

Sasuke Uchiha
28th August 2009, 00:03
la cum jucati acum, nu cred ca e usoara deloc

YoNuTzz
28th August 2009, 01:24
hmm...liverpool, lyon si fiorentina - nu cred ca este usoara...

TeBat
28th August 2009, 11:02
Calificare de pe primul loc si aici...

Andrei_23
28th August 2009, 22:31
Cred ca-i bataie mare pentru primul loc cu Lyon.

J.Bond
29th August 2009, 02:31
Ne calificam mai departe din grupa aia.;)

Luis Garcia10
3rd September 2009, 16:56
Daca nu era eliminarea lui Sean Davis... :rolleyes: In fine...bine ca sunt astea doua saptamani de pauza si poate vedem un alt Liverpool! Asta e deocamdata, nu avem bani, nu putem avea nici mari pretentii! Totusi..poate, poate! :D

J.Bond
13th September 2009, 00:59
Liverpool 4 - 0 Burnley

Hat-trick Benayoun! :ok:

alecsutz
21st September 2009, 21:37
Leeds vs Liverpool in Carling Cup, turul III, maine seara (http://liverpoolfc.ro/leeds-vs-liverpool)

Liverpool 4-0 Burnley - Rezumat video + Poze (http://liverpoolfc.ro/liverpool-4-0-burnley)

Liverpool 1-0 Debrecen - Rezumat video + poze de la prima victorie din acest sezon in UCL (http://liverpoolfc.ro/liverpool-1-0-debrecen)

West Ham 2-3 Liverpool - Poze + Rezumat Video maine (http://liverpoolfc.ro/west-ham-2-3-liverpool)

Gooner
21st September 2009, 23:37
Foarte interesant meciul cu Leeds :D......dar nu cred ca ei mai sunt nici 10% din ce au fost, dar sansa lor e ca Lpool o sa joace cu rezervele. Eu zic ca bate Lpool dar nu la scor. Ma fac maine de rusine daca castiga Lpool cu un 3-5 la 0 :)

alecsutz
23rd September 2009, 18:32
Leeds 0-1 Liverpool (http://liverpoolfc.ro/leeds-0-1-liverpool)

Fotografii, in curand un rezumat video.

banok5
26th September 2009, 21:08
Liverpool-Hull City 6-1 ::: video
http://www.videoplayer.hu/videos/play/419367

alecsutz
27th September 2009, 10:47
Liverpool 6-1 Hull City - REZUMAT VIDEO HQ - POZE (http://liverpoolfc.ro/liverpool-6-1-hull-city)

Sir. Eko
27th September 2009, 12:38
Ce jucator e Torres :ok: ,incredibil.

alecsutz
28th September 2009, 15:23
Da, a facut ce a vrut din apararea lui Hull City. I-a intors pe toate fetele.

newcool
4th October 2009, 20:07
po.ola mea-l intelege si pe Benitez.Sa nu joci cu Benayoun titular in meciul cu Chelsea..:mda:
s-a dus titlul si anu' asta:headbang:

jo27
5th October 2009, 08:04
po.ola mea-l intelege si pe Benitez.Sa nu joci cu Benayoun titular in meciul cu Chelsea..:mda:
s-a dus titlul si anu' asta:headbang:

stai linistit. au trecut doar 8 etape. se pot schimba multe pina la sfirsit.

alecsutz
5th October 2009, 12:50
http://liverpoolfc.ro/chelsea-2-0-liverpool

-Video cu golurile
-Poze

messi19
5th October 2009, 13:17
po.ola mea-l intelege si pe Benitez.Sa nu joci cu Benayoun titular in meciul cu Chelsea..:mda:
s-a dus titlul si anu' asta:headbang:

titlul era pierdut de la inceputul sezonului.sunt prea puternici spurs:P:mda:

alecsutz
16th October 2009, 18:26
http://liverpoolfc.ro/sunderland-vs-liverpool

Sunderland vs Liverpool
Transmis pe Eurosport 2, ora 17-00.

alecsutz
18th October 2009, 10:35
http://liverpoolfc.ro/sunderland-1-0-liverpool

Fotografii, rezumat video + interviurile de dupa meci si puteti vedea exact ce s-a intamplat la faza golului. Se pare ca Glen Johnson a atins si el putin mingea...dar totusi nu este corect.

Celso
20th October 2009, 14:41
Liverpool interzice baloanele!

Magazinul lui Liverpool a vindut pentru 10 lire sterline baloane pentru plaja, iar acum clubul a decis sa nu le mai permita fanilor accesul pe stadion cu astfel de obiecte, dupa ce echipa a pierdut meciul cu Sunderland din cauza unui balon aflat pe teren, informeaza The Guardian.

Antrenorul echipei, Rafael Benitez, a explicat ca nu va cere rejucarea partidei, in timp ce arbitrul Mike Jones va arbitra in urmatoarea perioada in liga secunda.

Portarul Pepe Reina a spus ca a fost incurcat de balonul rosu aflat in fata sa, iar regulamentul prevede ca golul nu trebuie sa fie acordat daca mingea intra in poarta dupa ce a lovit un obiect care nu trebuia sa se afle pe teren. "Am avut mult ghinion. Am vazut doar balonul rosu si am vrut sa ma arunc dupa el. Nu mi s-a mai intimplat niciodata, nu am stiut ce sa fac", a afirmat acesta.


hai ca e prea exagerat, totusi Liverpool lua gol si fara balonul ala mai devreme sau mai tarziu ..mai bine s-ar gandi la jocul echipei care e dezastruos

Benitez: "Suntem pe drumul cel bun!"

"Intotdeauna, noi gindim pozitiv si nu putem lua in calcul alt rezultat decit victoria in partida cu Lyon. Adversarul nostru are un lot valoros, cu jucatori capabili sa faca diferenta intr-un joc de o asemenea importanta. Nu voi da niciun nume, intrucit cel nominalizat va marca impotriva noastra. Cred ca echipa mea se afla pe drumul cel bun, mai ales ca Steven este acum apt de joc. Din pacate, pe Torres nu am reusit sa il recuperam"

pai fara Gerrard esti cam mort Rafa...asta scoate mereu cormoranii din momentele grele:P

Iaco
20th October 2009, 16:23
De fapt articolu zicea ceva de genu ca ii vor controla pe fanii lui United duminica viitoare in meciul de pe Anfield dupa ce in juma de ora dupa meci s-au epuizat toate seturile de plaja(care cuprindea si faimoasa minge by the way:D)

Sunt curios cum o sa opreasca la porti si chant-urile:D...o sa ne astepte un meci de zile mari saptamana viitoare:D

Sir. Eko
20th October 2009, 16:30
^De cand nu te ai mai distrat asa bine Morph? :))

Torres va fi apt pentru saptamana viitoare?

Iaco
20th October 2009, 17:01
De foarte mult timp...dupa ce ca nu pot sa castige titlul prin fortele proprii mai vine si un balon in ajutor:D...cuplat cu faptu ca au fost sapte minute de prelungire oficiale:D(mai ales dupa scandalu cu golul lui Owen din derby-ul cu City) si sunt curios cum o sa arate banner-ul cu ne-am intors:D
dupa asta afisat de supoerterii lui Liverpool in 94:D

http://imgkk.com/i/lFwKBeoX.jpg

Daca ii mai si batem o sa ma distrez si mai bine:D

Si cei mai inflacarati suporteri ai lui Liverpool cred ca au vazut ze funny side la golul respectiv:D...mai ales ca reina s-a dus dupa mingea de plaja:D(i-o fi adus aminte de insorita Spanie:D)

Celso
20th October 2009, 17:05
chiar tare a fost, Reina se ducea dupa balon:happy:lol:

una peste alta Morph, nu va vad invingand pe Anfield:drak: ...ce e drept, nici nu vreau sa o faceti:)

Iaco
20th October 2009, 17:18
chiar tare a fost, Reina se ducea dupa balon:happy:lol:

una peste alta Morph, nu va vad invingand pe Anfield:drak: ...ce e drept, nici nu vreau sa o faceti:)

Asa trebuia sa zici de la inceput...nu ca nu crezi:D:P...nu stiu e un meci deschis la orice rezultat...totul tine de dorinta de razbunare a jucatorilor lui United si de cate baloane o sa poata introduce pe sustache pe stadion:D...si stii si tu cum se zice in fotbal: "Balonu' e rotund!:D"

Celso
20th October 2009, 17:19
Asa trebuia sa zici de la inceput...nu ca nu crezi:D:P...nu stiu e un meci deschis la orice rezultat...totul tine de dorinta de razbunare a jucatorilor lui United si de cate baloane o sa poata introduce pe sustache pe stadion:D...si stii si tu cum se zice in fotbal: "Balonu' e rotund!:D"

prevad ca se vor umfla multe prezervative in timpul meciului:happy:lol:

Iaco
20th October 2009, 17:22
Lasand gluma la o parte daca Liverpool pierde duminica viitoare titlul e pierdut pentru ei in proportie de 99%...imposibil de crezut ca nu vor mai pierde sau face egal pana la sfarsitul sezonului:D...se pare ca fanii vor astepta pana vara viitoare sa zica: This is OUR year:D!