PDA

View Full Version : Liverpool FC

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7

Andrei_23
18th March 2008, 23:33
Chelsea daca maii vrea sa puna mana pe campionat trebuie sa bata pe Hart Lane , si e cam greu , dupaia duminica iar cu Arsenal...e cale lunga :D Eu sunt mutumit si cu un egal la Manchester , important e sa-i incurcam :drak:

Bogdy LFC
18th March 2008, 23:50
Chelsea daca maii vrea sa puna mana pe campionat trebuie sa bata pe Hart Lane , si e cam greu , dupaia duminica iar cu Arsenal...e cale lunga :D Eu sunt mutumit si cu un egal la Manchester , important e sa-i incurcam :drak:

Adevarul este ca este un meci de 1,X,2.Niciun rezultat nu m-ar surprinde,recunosc :ok:

Bogdy LFC
23rd March 2008, 18:51
Astazi echipa a intrat intimidata pe teren.Babel a simtit presiunea meciului din plim! Poate ca altfel ar fi fost situatia daca s-ar fi dat fault in atac la primul gol al lui Manchester si ''durul'' de Mascherano nu ar fi fost eliminat atat de usor dar TOTUSI corect...In ceea ce priveste locul 4,infrangerea de astazi nu e atat de importanta in privinta acestui aspect dar extrem de dureroasa din punctul de vedere al orgoliului.

Urmeaza victoria cu Everton din etapa viitoare si dupa aceea LFC se poate concentra linistita pe Liga Campionilor :ok:

Sasuke Uchiha
23rd March 2008, 21:03
singurul vinovat , mascherano :rosu::rosu:

ReD_Devil
23rd March 2008, 23:55
era 1-0 ,dominam clar jocul, ar fi venit,inevitabil,si golul 2 :ok: mascherano ne-a facut munca mai usoara doar :D

Bogdy LFC
24th March 2008, 00:02
era 1-0 ,dominam clar jocul, ar fi venit,inevitabil,si golul 2 :ok: mascherano ne-a facut munca mai usoara doar :D

Cam ciudat sa spui treaba asta cand la 1-0 pentru United in repriza a 2-a,le-au tremurat picioarele serios minute bune pana sa intre in teren Nani si Tevez. Oricum,Benitez a avut dreptate sa se dea la ferguson verbal inainte de meci,pentru ca s-a vazut CLAR influenta scotianului asupra arbitrului.

Liverpool va trece usor peste infrangerea asta! :ok:

ReD_Devil
24th March 2008, 09:09
Liverpool va trece usor peste infrangerea asta! :ok:
STIU ! puterea obisnuintei:drak:

Iaco
24th March 2008, 09:59
pai din 90 nu a mai acstigat pe old trafford...si in ultimele 10 intalniri au mi se pare 9 infrangeri si 1 victorie:D:D

Bogdy LFC
24th March 2008, 15:15
pai din 90 nu a mai acstigat pe old trafford...si in ultimele 10 intalniri au mi se pare 9 infrangeri si 1 victorie:D:D

Iti dai singur palme. :rosu: In sezonul 2003-2004,Manchester 0 - 1 Liverpool (D.Murphy - pen.) :ok:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N159292080324-1208.htm

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=633099

Bogdy LFC
30th March 2008, 21:02
Exceptional meci facut de Liverpool astazi insa cum era de asteptat,un meci extenuant.E foarte bine faptul ca clubul deja a inceput pregatirile pentru castigarea titlului de campioana a Angliei din sezonul viitor.:ok:

YoNuTzz
30th March 2008, 21:05
1-0 si se cam stie cine termina pe 4...
oricum, mult prea putin ptr un club cu pretentiile lui liverpool...

Andrei_23
30th March 2008, 21:12
Exceptional meci facut de Liverpool astazi

Eu zic ca numai in prima repriza Liverpool a jucat cu adevarat bine , nu inteleg retragerea din a doua repriza. Cei mai buni oameni mi s-au parut Gerrard si Skrtel :ok:

saintcatri
30th March 2008, 22:29
Ma inclin si va salut pe toti de pe forum!!! (cu un plus pt. cei fideli to the Reds :P)! Cat despre meciul de azi... Mie mi-a placut prima repriza, poate ca "a batut vantul" prea tare spre Goodison Park pt un Merseyside derby, dar... ma bucur pt victorie! Skrtel si Gerrard au fost cei mai buni din tabara noastra, de la Everton nu cred ca am putut sa remarc pe cineva... O victorie muncita si pe deplin meritata!!! Aaaa.... Si ca fapt divers... Poate ca ar trebui ca fanii mai infocati de pe sub-forumul asta sa ne intalnim undeva printr-un orash la o bere sa vedem si noi un meci, poate returul cu Arsenal... Asa, ca suporterii :P !! Zic si eu, cred ca ar fi frumos... Peace!

Bogdy LFC
30th March 2008, 22:36
Ma inclin si va salut pe toti de pe forum!!! (cu un plus pt. cei fideli to the Reds :P)! Cat despre meciul de azi... Mie mi-a placut prima repriza, poate ca "a batut vantul" prea tare spre Goodison Park pt un Merseyside derby, dar... ma bucur pt victorie! Skrtel si Gerrard au fost cei mai buni din tabara noastra, de la Everton nu cred ca am putut sa remarc pe cineva... O victorie muncita si pe deplin meritata!!! Aaaa.... Si ca fapt divers... Poate ca ar trebui ca fanii mai infocati de pe sub-forumul asta sa ne intalnim undeva printr-un orash la o bere sa vedem si noi un meci, poate returul cu Arsenal... Asa, ca suporterii :P !! Zic si eu, cred ca ar fi frumos... Peace!

Este un mic Fan Club Liverpool in Bucuresti :D str. Plevnei,nr.27,acolo se strang o multime de fani sa vizioneze meciurile formatiei favorite :ok:

Bine ai venit pe acest forum si te asteptam cat mai des pe acest TOPIC si subforum :ok: :great:

Sasuke Uchiha
30th March 2008, 23:59
victorie importanta, locul 4 prcatic asigurat
nu inteleg de ce in baga pe babel titular, mi se pare destul de slab , si ce sa intamplat cu agger , nu l-am mai vazut demult ??

Andrei_23
31st March 2008, 00:01
Agger e accidentat din cate stiu eu , oricum Skrtel il inlocuieste cu succes. Cat despre Babel am observat ca joaca bine doar prima repriza , dupaia isi pierde capul , da numai pase gresite , mai mult incurca...

saintcatri
2nd April 2008, 01:33
Bogdy, ms mult de tot pt informatie... As vrea sa ma duc, dar, dat fiind ca sunt din Iasi, as vrea sa cunosc pe cineva care a mai fost pe acolo... Asa, ca sa nu-mi fie urat :P.... Si care, eventual, se regaseste printre paginile acestui forum... Respekt si "Go Reds" pt diseara... Peace!

Dani3l
2nd April 2008, 18:59
Desi nu sunt fan liverpool,dupa istanbul,chiar nu-i suport...:D
Acesta-i un jucator fenomenal...--> http://www.youtube.com/watch?v=X-kKra6stsI

Bogdy LFC
2nd April 2008, 19:18
Desi nu sunt fan liverpool,dupa istanbul,chiar nu-i suport...:D
Acesta-i un jucator fenomenal...--> http://www.youtube.com/watch?v=X-kKra6stsI

O adevarata legenda,o legenda vie,unul dintre marii atacanti pe care i-a avut fotbalul in ultimile decenii :huhu::no1

Bogdy LFC
3rd April 2008, 15:21
Joc tactic aproape perfect facut aseara de echipa (cu exceptia greselii de la golul lui Adebayor cand Hyypia visa:D).
Calificarea e departe,chiar foarte departe de a fi jucata :ok:

Geografu
9th April 2008, 16:16
I-am laudat destul pe baietii de la Liverpool pe threadul de la UCL acum imi permit sa citez aici un articol superb al lui T.Jumatate de la GSP despre aceasta echipa :

Liverpool, fotbalul planetei rosii!

Da, acum e clar! Liverpool vine de pe alta planeta. Nu e un cliseu, chiar asa e. Vine de pe Marte, planeta rosie. Jucatorii sai, Gerrard, Torres, Kuyt, Babel si ceilalti, managerul Benitez, toti sint niste martieni. Iar suporterii, acesti suporteri fara egal printre semenii nostri, transforma Anfield Road intr-o cazemata imposibil de cucerit. The Reds au calatorit citeva sute de milioane de kilometri prin spatiu ca sa le ia pamintenilor Liga Campionilor. Daca trec si de Chelsea, si mi-e aproape imposibil sa cred ca martienii vor fi scosi de pe orbita de Chelsea, vor juca finala Champions League pentru a treia oara in ultimele patru sezoane.

La 0-1, cu Arsenal, Benitez simtea ca era de-abia inceputul razboiului. N-a schitat nici un gest de frustrare, de enervare. Stia ce putere neobisnuita are echipa sa. Forta, fizica si mentala, cu care impinge jocul implacabil spre poarta adversa n-o mai gasesti nicaieri in Europa. Nici macar la Man. United.

Lui Hyypia, veteranul pe care alt antrenor l-ar fi trimis in Finlanda la 34 de ani, Benitez tocmai i-a prelungit contractul. Si colosul nordic a egalat, multumindu-i.

Apoi, fenomenul Torres, la 2-1. Din nou surprins cu spatele la poarta, ca impotriva lui Chivu cu Inter. Acum, Senderos l-a admirat, in loc sa se lipeasca de el. A stat departe, iar spaniolul a tras tot din intoarcere, fara sa se uite la poarta, dar calculind exact unde se va opri mingea. In coltul lung, la paianjen, de unde nici doi Almunia n-ar fi aparat-o!

Si a fost 2-2, dupa o actiune (si ea) extraterestra a lui Theo Walcott, dar Babel - iarasi inspiratia lui Benitez! - a erupt ca un vulcan printre fundasii lui Arsenal. Nu a fost doar patrunderea decisiva, ci si finalul actiunii. Olandezul, cu Toure in spate, s-a prabusit atit de artistic incit nu putea sa nu-l pacaleasca pe arbitru. Totusi, la acest penalty sa nu-l uitam pe cel din tur, refuzat lui Arsenal, cind Hleb n-a plonjat, a fost tras, rasucit si trintit de Kuyt, fara ca Vink, arbitrul batav, sa vada ceva anormal acolo, desi infractiunea era vizibila si de pe Marte (Ce-ar fi fost daca pe Emirates se termina 2-1 pentru Arsenal?).

Cine sa bata un 11 metri de viata sau moarte, la 2-2, in ultimele minute, decit Gerrard? Capitanul isi asuma intotdeauna responsabilitatea, ia tot greul pe umeri si trage ca Zidane in semifinala cu Portugalia de la Euro 2000. Un balon ce nu poate fi aparat.

Mai e finalul, cu acelasi Babel eliberat de tensiune, zburdind spre poarta lui Almunia. Saracul Cesc a incercat sa se agate de el, insa in acele clipe nimeni nu-l putea opri pe olandezul zburator (foto). Cu atit mai putin Almunia.

Spectacolul s-a incheiat impresionant, ca de fiecare data pe Anfield Road, cu acest fantastic You’ll Never Walk Alone. Asa e. Cu Liverpool, fotbalul nu va fi niciodata singur!

www.ifotbal.ro

Bogdy LFC
9th April 2008, 16:22
Respect Geografu,Respect Teodor Jumatate :ok:

Acesta este un articol care are menirea sa spuna ADEVARUL si NUMAI ADEVARUL :great::bere:

Sir. Eko
9th April 2008, 19:59
Adevarul este ca ati fost ajutati DINOU de arbitri.Mai stii semifinala cu Chelsea de acum nu stiu cate sezoane cand mingea nu a intrat in poarta dar golul a fost validat si voi ati jucat finala?

Bogdy LFC
9th April 2008, 20:00
Adevarul este ca ati fost ajutati DINOU de arbitri.Mai stii semifinala cu Chelsea de acum nu stiu cate sezoane cand mingea nu a intrat in poarta dar golul a fost validat si voi ati jucat finala?

Pai a fost validat pentru ca a fost gol ;)

:ok:

Sir. Eko
9th April 2008, 20:02
da si penaltyu de ieri a fost dat pentru ca a fost ,si marmota tot invelea ciocolata.......

Bogdy LFC
9th April 2008, 20:07
da si penaltyu de ieri a fost dat pentru ca a fost ,si marmota tot invelea ciocolata.......

NU a fost penalty NICI in tur si NICI in retur :ok:

Sir. Eko
9th April 2008, 20:10
esti prea extremist in faze din astea !DESCHIDE OCHII!

Brady_12
9th April 2008, 20:17
Probabil ca daca meciul era arbitrat de acelasi arbitru ca si in tur nu ar fi fost penalty...dar din pacate pentru Arsenal au avut ghinionul sa aiba parte de arbitri cu alte pareri, pareri in dezavantajul lui Arsenal :D

Bogdy LFC
9th April 2008, 20:20
Probabil ca daca meciul era arbitrat de acelasi arbitru ca si in tur nu ar fi fost penalty...dar din pacate pentru Arsenal au avut ghinionul sa aiba parte de arbitri cu alte pareri, pareri in dezavantajul lui Arsenal :D

Poate ca daca ar fi fost alt arbitru la Finala UCL din 2007 - LIVERPOOL ar fi avut acum 6 Cupe ale Campionilor :rolleyes::ok:

smiling_ancutza
9th April 2008, 20:26
suporterii lui liverpool merita orice sacrificiu din partea jucatorilor, au fost formidabili :cheer: a castigat cea mai frumoasa echipa atat la propriu cat si la figurat:evil::evil:

Sir. Eko
9th April 2008, 20:43
suporterii lui liverpool merita orice sacrificiu din partea jucatorilor, au fost formidabili :cheer: a castigat cea mai frumoasa echipa atat la propriu cat si la figurat:evil::evil:

si tu ai atatea in comun cu fenomenul fotbalistic ca nu ii adevarat :sleep:

Iaco
9th April 2008, 21:26
Nu ma bag la faza cu penaltyurile nu ma intereseaza...dar in semifinala de acum nspe ani nu a fost gol!!

saintcatri
10th April 2008, 20:30
Spectacolul a fost facut de jucatorii ambelor echipe, de daruirea celor 22, de tanarul Walcott (daca mai erau 24 de Reds pe teren probabil trecea de toti) si de fani!!! Dar cum sa nu admiram si prestatia de exceptie a lui Ryan Babel in careul tunarilor?!? E adevarat ca Arsenal a fost dezavantajata, dar cum poate cineva sustine ca Liverpool nu merita sa se califice?! Mi se pare cam deplasat un astfel de comentariu!!! Si stiti cum e, cei mai buni au si noroc... Spre exemplu, am cazut din nou cu Chelsea... :P Oare se mai prezinta la meci??? :))) Bravo, Liverpool!!! Ink 3... YNWA!!!! Peace!

Bogdy LFC
11th April 2008, 21:47
Clubul LIVERPOOL este pe cale sa intre din nou in impas (NU in teren ci in afara lui cum de altfel s-a tot intamplat in acest sezon incepand la jumatate,motiv pentru care echipa a iesit din lupta pentru titlul).Iata o situatie teribil de amuzanta pentru alti fani si una exasperanta pentru cei ai lui LIVERPOOL:

1.Acum ceva vreme Hicks & Gillett s-au certat din cauza lui Rick Parry si DIC (toata lumea stie de ce :()

2.Ieri dupa-amiaza Tom Hicks i-a cerut demisia lui Rick Parry

3.Astazi Gillett a sarit in apararea lui Parry si acesta din urma l-a insulatat DUR in presa britanica pe Hicks :angry:

Din punctul meu de vedere si nu numai,aceste situatii vor dauna echipei mai devreme sau mai tarziu cum de altfel s-a mai intamplat si mai devreme in acest sezon.

:rosu:

Bogdy LFC
13th April 2008, 18:46
Meci slab facut de echipa astazi.Cele 5 meciuri infernale si-au pus amprenta :( De cand este la LFC si pana in prezent,XABI a facut cel mai slab meci iar Arbeloa si Voronin NU sunt de LIVERPOOL.

Sper sa obtinem macar un egal la Londra cu Fulham etapa viitoare :ok:

Sir. Eko
13th April 2008, 18:54
bogdy,nu trebuia eliminare la faza aia?

Bogdy LFC
13th April 2008, 18:59
bogdy,nu trebuia eliminare la faza aia?

NU!!!

Exista o lege in arbitraj care spune ca se poate da chiar si GALBEN ultimului aparator in caz de fault.

Oricum am avut penalty la GERRARD in prima repriza insa eu NU saunt un tip care sa comenteze arbtrajele dupa meciuri echipei favorite - NICI DACA este FURATA (cum a fost la Manchester) - NICI daca este avantajata (Everton 1 - 2 LFC din tur) :ok:

Sir. Eko
13th April 2008, 19:54
se poate daca esti fanul echipei respective? muhahah:))

YoNuTzz
13th April 2008, 20:04
oricum dupa victoria de astazi e clar: liverpool si-a asigurat prezenta in UCL sezonul urmator :ok:

Bogdy LFC
13th April 2008, 20:06
oricum dupa victoria de astazi e clar: liverpool si-a asigurat prezenta in UCL sezonul urmator :ok:

Yonutzz,oricum era asigurat :ok::D insa echipa a jucat DEZAMAGITOR astazi :angry:

Bogdy LFC
16th April 2008, 22:36
Astazi RAFA BENITEZ a implinit frumoasa varsta de 48 de ani! :ok::great::bere:

Ii uram INCA 100 DE ANI DE VIATA SI TOT ATATIA SI PE BANCA LUI LIVERPOOL FC

/OLE/

Bogdy LFC
18th April 2008, 22:08
Rafa Assures Fans Over Future

Rafa Benitez has assured the Liverpool faithful that he has no intention of leaving the club despite that the unwelcome back-room drama only looks like getting uglier.

The ongoing soap opera between the clubs feuding American owners Tom Hicks and George Gillett and chief executive Rick Parry has been disastrous for the historic club's image, and despite it inevitably affecting his ability to plan long-term, the Spaniard insists that he will not jump ship as a result.

“I was preparing the team for Fulham,” was Benitez's deflectory response when pressed on whether he is making thoughts about his future at the club.

“The players have shown they are professionals, they are focused and concentrated on playing games.”

“At this moment I have two years of contract. I am really pleased and happy here and I want to stay.”

Benitez then turned his attention to the trip to Fulham, revealing concerns over the fitness of several players including star man Steven Gerrard.

“We have problems with Arbeloa, [Daniel] Agger, [Harry] Kewell and Gerrard. Agger and Kewell will not play, we need to check Arbeloa and Gerrard.

“Gerrard’s is a neck problem. He scored three or four goals with the head in training, so at the end he had a neck problem.

“But we will play a team to win so we can go eight points clear of Everton.”

Finally, Benitez commented on the status of the contract extension talks with Peter Crouch.

“We have no new news on Peter Crouch. He has been getting fit and he is ready for Saturday. If he is playing and scoring goals it is easier for us to discuss.”

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=664047

----------------------------------------------------------------

Sper sa fie asa! GO REDS :yeah:

Catalanul
18th April 2008, 23:56
Ce-mi place cantecul pe care suporterii lui Liverpool il dedica lui Torres :D

His armband proved he was a red
TORRES TORRES
You never walk alone it said
TORRES TORRES
We bought the lad from sunny Spain
He gets the ball
He scores again
Fernando Torres Liverpools' number 9
na na na na na na na Fernando Torres Liverpool's number 9

http://youtube.com/watch?v=DUjRQfJ3f74&feature=related

http://youtube.com/watch?v=fZiW7Gz0Rdg

Bogdy LFC
19th April 2008, 00:03
Intr-adevar,este un cantec frumos,marca LFC FANS :ok: TORRES are sange de cormoran :ok:

Catalanul
19th April 2008, 00:45
am mai auzit si cantecul dedicat lui Pepe Reina :) era ceva de genu " ....... Pepe Reina, he came from Spain and he eats paella" :D (pe ritmul melodiei Macarena)

din pacate nu este pe youtube.

Andrei_23
19th April 2008, 00:49
Pai cam fiecare jucator are strigarea lui , la golul lui Hyypia cu au cantat melodia inchianta lui , emotinant momentu'
Oh Sami-Sami , Sami-Sami-Sami-Sami Hyypia !

Iaco
19th April 2008, 09:25
NU!!!

Exista o lege in arbitraj care spune ca se poate da chiar si GALBEN ultimului aparator in caz de fault.

Oricum am avut penalty la GERRARD in prima repriza insa eu NU saunt un tip care sa comenteze arbtrajele dupa meciuri echipei favorite - NICI DACA este FURATA (cum a fost la Manchester) - NICI daca este avantajata (Everton 1 - 2 LFC din tur) :ok:

Prin simplul fapt ca ai mentionat meciuri in care tu consideri ca a fost furata sau ajutata ai comentat arbitrajul:D:D(emitand judecati de valoare)...iar eliminarea lui mascherano a fost meritata...toate ziarele din anglia inclusiv skysports experts au considerat meritata eliminarea(in afara de andy gray - care a fost un fel de don quijote la momentu respectiv:D:D)

In fine in alta ordine de idei am vazut ceva stire pe sport.ro

http://www.sport.ro/stiri/33172/Fotbal-Extern/Campionate-externe/Anglia/Cosmar-financiar-la-Liverpool-Benitez-obligat-sa-i-vanda-pe-Torres-si-Babel-la-vara.html

Voi ce stiti despre asta e serioasa stirea sau nu...mai ales ca e scrisa in The times nu in the sun sau news of the world care stim si noi cat de serioase sunt:)

Bogdy LFC
19th April 2008, 11:30
Prin simplul fapt ca ai mentionat meciuri in care tu consideri ca a fost furata sau ajutata ai comentat arbitrajul:D:D(emitand judecati de valoare)...iar eliminarea lui mascherano a fost meritata...toate ziarele din anglia inclusiv skysports experts au considerat meritata eliminarea(in afara de andy gray - care a fost un fel de don quijote la momentu respectiv:D:D)

In fine in alta ordine de idei am vazut ceva stire pe sport.ro

http://www.sport.ro/stiri/33172/Fotbal-Extern/Campionate-externe/Anglia/Cosmar-financiar-la-Liverpool-Benitez-obligat-sa-i-vanda-pe-Torres-si-Babel-la-vara.html

Voi ce stiti despre asta e serioasa stirea sau nu...mai ales ca e scrisa in The times nu in the sun sau news of the world care stim si noi cat de serioase sunt:)

Olandezule,referitor la ce-am spus despre jocul cu united,am pus accent mai mult pe golul lui Brown dupa un fault in atac care s-a vazut de pe luna si in al 2-lea rand am mai pus accent si pe lovirea cu cotul si multe alte faulturi pentru care Ferdinand merita galben...:ok: In fotbal DOAR rezultatul conteaza :ok:

Iar chestiile astea cu plata datoriilor sunt simple porcarii! LFC poate plati acei bani fara sa-i vanda pe TORRES sau BABEL :ok:

Iaco
19th April 2008, 11:34
Olandezule,referitor la ce-am spus despre jocul cu united,am pus accent mai mult pe golul lui Brown dupa un fault in atac care s-a vazut de pe luna si in al 2-lea rand am mai pus accent si pe lovirea cu cotul si multe alte faulturi pentru care Ferdinand merita galben...:ok: In fotbal DOAR rezultatul conteaza :ok:

Iar chestiile astea cu plata datoriilor sunt simple porcarii! LFC poate plati acei bani fara sa-i vanda pe TORRES sau BABEL :ok:

Lasa faza cu olandezu...ca nu sunt la capsuni in olanda sau mai bine zis lalele

P.s Daca tu crezi ca ma ataci cu faze din astea te inseli amarnic:D:D

Bogdy LFC
19th April 2008, 12:06
Lasa faza cu olandezu...ca nu sunt la capsuni in olanda sau mai bine zis lalele

P.s Daca tu crezi ca ma ataci cu faze din astea te inseli amarnic:D:D

Ma olandezule,stiu ca tu nu esti la cules capsuni sau lalele sau etc...

OT: Daca tu tot ai adus in discutie arbitrajele mai devreme - eu doar am reamintit ca am facut DOAR aluzii si categoric NU l-am criticat vehement inainte de jocul echipei mele (INVERSUL la cum au facut Arsenal4Life si Lala si anumti retardati de pe Intern dupa ce LFC a scos Arsenal din UCL :ok:)

Bogdy LFC
19th April 2008, 17:25
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N159621080419-0936.htm

Cum spuneam - simple rahaturi :ok:

saintcatri
21st April 2008, 22:17
Big game ahead... Chelsea are un trecut cu Liverpool, statistica o da clar favorita pe Liver, sper sa nu se schimbe nimic si istoria sa se repete!!! Nu am nimic cu Chelsea, sunt o echipa buna (dar mai buni sunt Arsenal!! :P), merita sa joace si ei o finala, dar nu acum... :) Acum nu este loc!!! La anu' sa faca cumva sa nu mai dea de Liverpool!!! Anyway, un joc greu si multe, multe sperante de ambele parti!! Barca, ne vedem la Moscova!!! :P

saintcatri
21st April 2008, 22:19
Aaaa... Sa nu uit si sper sa nu aduc nimanui nici o ofensa... Join me, Bogdy! :P "F**k off, Chelsea, U ain't got no history.... [..]"... Respekt! Peace!

Celso
21st April 2008, 22:19
daca mereu dam peste voi...:headbang:...lasa ca anu asta mai facem cu randu':D

totusi incearca sa nu mai faci 2 posturi consecutive la interval scurt de timp ...in ceea ce priveste jignirile de data asta te iert:P ....

ne mai auzim:ok:

Andrei_23
21st April 2008, 22:24
Aaaa... Sa nu uit si sper sa nu aduc nimanui nici o ofensa... Join me, Bogdy! :P "F**k off, Chelsea, U ain't got no history.... [..]"... Respekt! Peace!

Ce-a fost asta ? :shocked: :groggy:

Bogdy LFC
21st April 2008, 22:34
Ce-a fost asta ? :shocked: :groggy:

Ce-a spus viitorul presedinte executiv al lui LFC despre chelsea acum ceva vreme...

Sir. Eko
21st April 2008, 22:34

si cand e vorba de campionat voi aveti doar istorie si doar cu atata o sa ramaneti =))) au trecut mai bine de 20 de ani ?in 10 ani o sa aveti forta sa va bateti la titlu si in inca 10 o sa castigati si voi.
pana atunci contiunati sa investit o gramada de $$$$ si sa traiti an dupa anu cu speranta ca poate poate atacati locul 2 .....
e trist cand principalul obiectiv iese din discutie inca dupa primele 2-3 luni..prin decembrie se termina la voi campionatu =)))
`Respekt!Peace!`

Bogdy LFC
21st April 2008, 22:37
si cand e vorba de campionat voi aveti doar istorie si doar cu atata o sa ramaneti =))) au trecut mai bine de 20 de ani ?in 10 ani o sa aveti forta sa va bateti la titlu si in inca 10 o castigati si voi.
pana atunci contiunati sa investit o gramada de $$$$ si sa traiti an dupa anu cu speranta ca poate poate atacati locul 2 .....
e trist cand principalul obiectiv iese din discutie inca dupa primele 2-3 luni..prin decembrie se termina la voi campionatu =)))
`Respekt!Peace!`

Spre deosebire de LIVERPOOL care NU a mai castigat titlul de 18,19 ani,Arsenal NU a castigat NICIODATA UEFA Champions League si sa NU uitam Chelsea a luat titlul dupa 50 de ani :ok:

Iti promit ca in urmatorii 3-4 ani vei vedea LIVERPOOL CAMPIOANA ANGLIEI!!! (Daca bineinteles ramane RAFA BENITEZ antrenor)

Bogdy LFC
21st April 2008, 22:48
GERRARD FIT TO FACE CHELSEA

Rafael Benitez has revealed Steven Gerrard will be fit to lead Liverpool in Tuesday night's Champions League semi-final first-leg against Chelsea at Anfield.
The skipper missed Saturday's 2-0 win at Fulham after suffering a neck injury in training and had been a doubt for tomorrow night's clash with Avram Grant's men.

But in a press conference held at Anfield this afternoon, Benitez told reporters that the talismanic midfielder has been given the green light to face the Blues.

"Yes, he is fit," said Benitez.

"He was training this morning so he is okay."

Sami Hyypia and Javier Mascherano, both of whom sustained knocks at Craven Cottage, are also fit to play.

:ok: veste destul de buna :ok:

YoNuTzz
21st April 2008, 23:07
stati linistiti, ii eliminati si acum pe chelsea...

Sasuke Uchiha
22nd April 2008, 01:27
nu cred , egal pe anfield si bate chelsea in retur :D

ReD_Devil
22nd April 2008, 08:45
si cand e vorba de campionat voi aveti doar istorie si doar cu atata o sa ramaneti =))) au trecut mai bine de 20 de ani ?in 10 ani o sa aveti forta sa va bateti la titlu si in inca 10 o sa castigati si voi.
`Respekt!Peace!`

nu sunt de acord cu tine...in sensul ca au trecut 18 ani :D,dar ma rog nu stiu daca era necesar sa scrii asta,fiindca stiu si ei asta bine,mai bine ca oricine :lol:
Legat de dubla cu Chelsea,vad iar o intalnire in genul celei cu Arsenal(cu mentionarea ca in retur,cu chelsea, s-ar putea sa nu mai aiba atat noroc ),stransa,primul meci probabil egal.

YoNuTzz
23rd April 2008, 00:59
ce v-a facut riise...
la 1-0, se anunta celebrul 0-0 din retur si erati in finala...
acum, se schimba situatia...

ReD_Devil
23rd April 2008, 09:44
tre' sa recunosti ca a fpst frumos golul :great:
oricum sansele de calificare inca sunt.

Bogdy LFC
23rd April 2008, 13:26
tre' sa recunosti ca a fpst frumos golul :great:
oricum sansele de calificare inca sunt.

Aseara echipa a dovedit cat de rahat poate sa fie...'

Principalii protagonisti negativi pentru dezastrul de aseara :

Torres - a fost prea sigur pe el si el insusi si echipa si a ratat 2 ocazii mari cat roata carului,cu preluarea aceea cand putea scapa singur este 3...in rest o putoare imputita de jucator:rosu:

***Din acest moment,el pentru mine NU mai exista la LIVERPOOL
:angry::rosu:

Arbeloa - o calamitate in sensul bun al cuvantului.Cel mai bun meci al lui si singurul de altfel este cel impotriva Barcei din sezonul trecut (scor 0-1 pe ANFIELD).Inca 2,3 ''spanish speakers'' ca el si sigur vom lua titlul peste 10 ani :rosu:

Riise - asta e cel mai prost sezon al lui de cand este la LFC iar ''stangacia'' de aseara a pus cireasa pe tort confirmand aceasta teorie si de sigur si transferul lui din vara la Newcastle.:rosu:

***Pentru mine,Riise s-a urinat pe toti cei 8 ani petrecuti pe ANFIELD si din punctul meu de vedere NU (mai) este o legenda :rosu:

Ca fan al cormoranilor sunt scarbit,desgustat dar mai ales deziluzionat :rosu:

Rusine Rafa,rusine LIVERPOOL FC :rosu:

ReD_Devil
23rd April 2008, 13:34
cred ca mai degraba ghinionul lui a fost ca a prins un cech in forma de zile mari :D

YoNuTzz
23rd April 2008, 14:37
bogdy nu e nevoie sa fii atat de drastic...
se mai intampla si ******** din astea...
nu uita k echipa este a 2-a oara consecutiv in semifinalele UCL...

acmilan_nutu
23rd April 2008, 14:46
Sunt de acord cu Yonutz...Acest meci era de 1 solist si numai un ghinION a facut sa se termine 1-1.Un meci de Champions League are 180 de minute si inca mai putetis a intoarceti rezultatul.Nu cred ca mai erai asa drastic bogdy daca se termina 1-0.A fost doar un ghinION iar sa nu uitam ca liverpool mai mereu a ajuns in semifinale sau chiar finale de Champions League.Nu ai vazut ca Chelsea nici nu stiau sa se bucure la final?! Cum au cantat si suporterii " we won it 5 times"....Manchester are debea 2...ca sa nu mai zic de arsenal si chelsea!!!

Bogdy LFC
23rd April 2008, 14:52
Sunt de acord cu Yonutz...Acest meci era de 1 solist si numai un ghinION a facut sa se termine 1-1.Un meci de Champions League are 180 de minute si inca mai putetis a intoarceti rezultatul.Nu cred ca mai erai asa drastic bogdy daca se termina 1-0.A fost doar un ghinION iar sa nu uitam ca liverpool mai mereu a ajuns in semifinale sau chiar finale de Champions League.Nu ai vazut ca Chelsea nici nu stiau sa se bucure la final?! Cum au cantat si suporterii " we won it 5 times"....Manchester are debea 2...ca sa nu mai zic de arsenal si chelsea!!!

Nutule,eu NU am dat vina pe ghinion..nicidecum....Chelsea a meritat egalul cu varf si indesat.....

Cat despre meciul de pe Stamford Bridge,Chelsea de 4 ani incoace isi bate joc de noi acolo (NUMAI si NUMAI victorii la 0 in toate competitiile :angry:

acmilan_nutu
23rd April 2008, 15:27
Pentru toate exista un inceput!!!Ti-am zis meciul de ieri putea sa se termine linistit 1-0!!!

Iaco
23rd April 2008, 15:46
las ba ca ii batem noi sambata si o sa fie tristi ca au pierdut campionatu si nu o sa se concentreze si o sa ii bateti:)

Catalanul
23rd April 2008, 15:55
Principalii protagonisti negativi pentru dezastrul de aseara :

Torres - a fost prea sigur pe el si el insusi si echipa si a ratat 2 ocazii mari cat roata carului,cu preluarea aceea cand putea scapa singur este 3...in rest o putoare imputita de jucator:rosu:

esti mult prea dur cu torres... nu uita totusi ca el a fost cel care v-a adus pana aici prin golurile decisive marcate in optimi si sferturi :ok:

tot torres este cel mai bun golgeter pe care l-a avut Liverpool dupa Owen (daca nu ma insel).... iar daca va inscrie inca un gol in acest sezon va depasi recordul lui van Nistelrooy ca fiind debutantul cu cele mai multe goluri inscrise intr'un sezon pentru o echipa din Premier League :ok:

sa zicem ca aprins si el o zi mai proasta... toti avem cate una din cand in cand :rolleyes:

Brady_12
23rd April 2008, 16:00
Este adevarat ca Chelsea a fost superioara lui Liverpool pe Stamford Bridge in ultimii ani, dar Liverpool are o echipa mult mai buna acum si Chelsea nu cred ca se compara cu echipa de pe vremea lui Mourinho...cat despre Torres cred ca va demonstra adevarata valoare in retur si ca va face un meci mare.

Rusine Rafa,rusine LIVERPOOL FC :rosu:
Nu cred ca un antrenor ca Benitez poate fi criticat dupa ce a facut pentru Liverpool...

ReD_Devil
23rd April 2008, 16:50
preamariteeeee ,ma scuzi ca te inoportunez cu tupeul meu de a-ti cere sa lasi postul asa cum e el...n-a fost nici o ironie(se pare ca nu le sesizezi cand sunt :evil:) ci era parerea mea...ca torres si gerrard au fost cei mai buni jucatori sezonul asta :ok:
inceteaza cu apucaturile de dictator :rosu::rosu::rosu:

Sir. Eko
23rd April 2008, 17:57
las ba ca ii batem noi sambata si o sa fie tristi ca au pierdut campionatu si nu o sa se concentreze si o sa ii bateti:)

s-au o sa se concentreze mai mult pentru singurul obiectiv ramas :D

saintcatri
24th April 2008, 16:27
Liverpool se califica, pt ca invinge pe Stamford Bridge!!! Simplu si concis!!! Sa vedem acu dak mai ajung la Moscova... In caz ca mancs bat pe Barca, nu ma mai duc.... 50k de Reds cu 50k mancs.... Artificii !!! Si mai sunt si vodkarii cu kalashurile lor .. :)) Si pt cei care au ceva cu Liverpool doar pt ca nu s-a calificat Arsenal... Dak stam 15 ani pe burta tot nu ne egalati "istoria"... Aia cu care o sa ramanem! ;) Stim si noi prea bine de cand nu am mai luat titlul, dar totusi 2 finale de CL, una castigata, FA Cup, Uefa,... Nu am stat chiar degeaba, nu? :) Offtopic... Red Devil, respekt! (in unele limite, of course... :P). Peace!

Bogdy LFC
24th April 2008, 17:27
Liverpool se califica, pt ca invinge pe Stamford Bridge!!! Simplu si concis!!! Sa vedem acu dak mai ajung la Moscova... In caz ca mancs bat pe Barca, nu ma mai duc.... 50k de Reds cu 50k mancs.... Artificii !!! Si mai sunt si vodkarii cu kalashurile lor .. :)) Si pt cei care au ceva cu Liverpool doar pt ca nu s-a calificat Arsenal... Dak stam 15 ani pe burta tot nu ne egalati "istoria"... Aia cu care o sa ramanem! ;) Stim si noi prea bine de cand nu am mai luat titlul, dar totusi 2 finale de CL, una castigata, FA Cup, Uefa,... Nu am stat chiar degeaba, nu? :) Offtopic... Red Devil, respekt! (in unele limite, of course... :P). Peace!

Catri,gresesti!

Arsenal4Life are intr-un fel si dreptate,NU putem sa ne laudam la infinit cu istoria.

In prezent suntem o echipa DE RAHAT! :rosu:

Sir. Eko
24th April 2008, 23:59
Catri,gresesti!

Arsenal4Life are intr-un fel si dreptate,NU putem sa ne laudam la infinit cu istoria.

:ok::ok:
respect frate

Sasuke Uchiha
25th April 2008, 00:28

bogdy exagerezi rau ma , daca voi sunteti de rahat atunci barsa ... :D

daca nu ajungeti in finala atunci intradevar asta a fost un sezon ratat , insa mai aveti sanse , minime dar mai aveti

saintcatri
25th April 2008, 19:06
Bogdy, nu! Nu gresesc!!! Va veni si vremea noastra! Dar ca sa catalogam pe Reds ca o echipa de rahat... No comment!!! Ia stai putin si gandeste-te cate seri magice ne-au oferit noua... Acum probabil (in opinia mea sigur!!!) ca un campionat ar valora mai mult decat un titlu CL... Se poate!!! Trebuie sa inceteze scandalul din conducere, sa ramana Rafa, sa invatzam din greseli si sa-i sustinem in continuare pe cei din teren!! Ei ne fac mandri!! :)

P.S.: Dak batem pe Stamford, dai o bere!!! ;)

Bogdy LFC
25th April 2008, 19:29
Bogdy, nu! Nu gresesc!!! Va veni si vremea noastra! Dar ca sa catalogam pe Reds ca o echipa de rahat... No comment!!! Ia stai putin si gandeste-te cate seri magice ne-au oferit noua... Acum probabil (in opinia mea sigur!!!) ca un campionat ar valora mai mult decat un titlu CL... Se poate!!! Trebuie sa inceteze scandalul din conducere, sa ramana Rafa, sa invatzam din greseli si sa-i sustinem in continuare pe cei din teren!! Ei ne fac mandri!! :)

P.S.: Daca batem pe Stamford, dai o bere!!! ;)

Am spus si prietenilor si repet,eo am vrut titlul sezonul asta sa NU mai zica toata planeta si sa ne intepe pentru faptul ca NU am luat titlul de 18 ani si ca sa tinem un pic distanta de united la numarul de titluri castigate.Atata tot! In rest,pentru mine ca Fan LFC (chiar daca sunt roman) - e mai important de N ori UEFA Champions League decat titlul :bere:

La frazele cu necesitatile,de asemenea trebuie sa ne descotorosim de calamitati ca Riise,Arbeloa si multi altii si sa incercam sa NU mai aducem '''vorbitori de limba spaniola'' (degeaba pentru ca RAFA il vrea pe Amorebieta de la Bilbao la vara) :mask

Calificarea in finala este pierduta (la 1-0 mergeam 99% la Moscova).

YNWA (ce poti sa mai spui in rest? :()

saintcatri
1st May 2008, 15:03
Astazi chiar nu se mai poate spune nimic!!! Imi pare asa rau ca spun asta, dar... au fost mai buni!!! A fost un meci extraordinar... dar, sa fiu sincer, am avut prea mult noroc pe tot restul sezonului actual de UCL ca sa ne mai iasa si aseara... YNWA si la anu' astept titlul, FA Cup si Liga (ca in fiecare an de altfel!!!)!!! YNWA!!

Bogdy LFC
5th May 2008, 15:58
Astazi chiar nu se mai poate spune nimic!!! Imi pare asa rau ca spun asta, dar... au fost mai buni!!! A fost un meci extraordinar... dar, sa fiu sincer, am avut prea mult noroc pe tot restul sezonului actual de UCL ca sa ne mai iasa si aseara... YNWA si la anu' astept titlul, FA Cup si Liga (ca in fiecare an de altfel!!!)!!! YNWA!!

Catri gresesti!
Singurele meciuri din intregul sezon,NU numai din UCL in care intr-adevar am avut noroc nesimtit,au fost cele cu Arsenal...atat! In afara de aceste 2 meciuri - NUMAI si NUMAI ghinion nenorocit!
Gandeste-te de ce NU am castigat titlul? De ce am fost scosi din FA Cup de o echipa precum Barnsley? De ce am fost scosi din UCL ? = GHINION

Sezonul asta a fost CLAR mai ghinionist ca precedentul.

Intr-o discutie in particular purtata cu tine,iti spuneam ca la noi TREBUIE revolutie mai Mare ca la AC MILAN in aceasta vara!

Toti fanii s-ar multumi chiar si cu un singur trofeu din cele 3 mentionate de tine! :ok:

saintcatri
6th May 2008, 16:51
Poate ca ai dreptate... Ghinion sau noroc, fotbalul se joaca pe goluri!!! Cine are mai multe dupa 90 de minute, ala castiga!!! Revolutie la noi trebuie!! Imi pare rau sa o spun, dar unele "legende" trebuie sa plece!! Nu ca nu isi mai regasesc locul la LFC, dar au inceput si sa greseasca FATAL!! (nu mai reamintesc!).... Cine joaca, sa stea, cine nu mai duce.... asta e!!! Raman amintiri frumoase cu ei, dar... :) La anu' luam tot!!! :D:D YNWA!

YoNuTzz
6th May 2008, 19:49
revolutie mai mare k la AC MILAN ? cred k glumesti...voi stati chiar bine la capitolul jucatori...

Bogdy LFC
6th May 2008, 23:32
Lasand la o parte pentru cateva durate de timp revolutia de jucatori,clubul a primit o veste extraordinara din partea consiliului local :ok:

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N159840080506-1556.htm

saintcatri
12th May 2008, 17:09
His armband proves he was a Red, Torres, Torres.... TORRES BREAKS RECORD IN FINAL DAY WIN!!!! In opinia mea, cel mai bun transfer al anului!!! ;) In fine, sa iti dau un raspuns, Bogdy... M-am saturat ca pe liverpoolfc.tv la sectiunea "News/New Stadium" sa ma invite sa vad proiectul ala si sa nu gasesc nici o veste noua... I wanna see facts!!! Si parca acest consiliu local isi mai daduse acordul o data. Sau ma insel... Vreau sa vad stadionul alaaaa.... :D Si vreau sa vad planul final al stadionului! Sa vedem,.. poate chiar se incepe constructia de vara asta!!! Poate mai pun si eu mana pe un bilet... :D

Bogdy LFC
12th May 2008, 17:22
His armband proves he was a Red, Torres, Torres.... TORRES BREAKS RECORD IN FINAL DAY WIN!!!! In opinia mea, cel mai bun transfer al anului!!! ;) In fine, sa iti dau un raspuns, Bogdy... M-am saturat ca pe liverpoolfc.tv la sectiunea "News/New Stadium" sa ma invite sa vad proiectul ala si sa nu gasesc nici o veste noua... I wanna see facts!!! Si parca acest consiliu local isi mai daduse acordul o data. Sau ma insel... Vreau sa vad stadionul alaaaa.... :D Si vreau sa vad planul final al stadionului! Sa vedem,.. poate chiar se incepe constructia de vara asta!!! Poate mai pun si eu mana pe un bilet... :D

Intr-adevar,isi mai daduse acordul si mai demult :D.Din vara asta sigur vor incepe constructiile iar din cate am citit in media britanica,va fi gata cel tarziu in vara lui 2011.:) Biletele pe noul stadion vor fi putin mai scumpe ca in prezent...
DAR,pana ''la stadion'' trebuie bagati bani in aceasta masina avariata numita echipa si SA INCERCAM sa castigam pentru ultima data titlul SAU UCL pe vechiul/actualul stadion :ok:

saintcatri
14th May 2008, 18:34
Ar fi frumos.... Dak vine revolutia, chiar foarte posibil!!! Sper ca '77 si '84 ne dau sperante ca Roma e a noastra... Cat despre biletele mai scumpe, makr vom avea sansa sa ne luam... Vom avea de unde... Ca acum e full tot, si e greu sa faci rost de vreun biletel la un meci mai important... Peace!

Bogdy LFC
16th May 2008, 14:38
Fix acum 7 ani de zile,LIVERPOOL FC castiga cea mai senzationala finala a Cupei UEFA din istorie,invingand la Dortmund pe Deportivo Alaves cu scorul de 5-4:yeah: /OLE/

YNWA!

saintcatri
18th May 2008, 01:07
Frumos meci!!! Mi-a urcat inima-n gat... :D

Bogdy LFC
18th May 2008, 23:31
Stire de ultima ora si de rahat in acelasi timp! :rosu:Hyypia si-a prelungit contractul si totodata statutul de legenda :angry: Eu zic ca ajunge :mask

Probabil urmeaza Voronin! :headbang:

Andrei_23
19th May 2008, 21:26
Lasa ca-si revine Agger , mai e Skrtel si Carragher , nu-si mai gaseste si Hyypia locul in echipa

Bogdy LFC
20th May 2008, 15:39
Rafa Benitez se pregateste deja de noul sezon, aducandu-l pe Anfield Road pe fundasul dreapta al celor de la Borussia Dortmund, Philipp Degen. Internationalul elvetian va ajunge la Liverpool pe 1 iulie, cand intelegerea cu gruparea germana va lua sfarsit.

"Philipp este inca tanar, dar a capatat destula experienta de cand joaca in Bundesliga si este selectionat la prima reprezentativa a Elvetiei. A evoluat si in Champions League cand era la Basel, deci fotbalul de top nu va fi o problema pentru el. Este un jucator care urca des in atac si are o mentalitate de invingator, de aceea cred ca o sa ne fie de mare ajutor.

__________________________________________________ __________________________________________________ ________

Sper sa NU faca parte din clubul select al celor care au venit la LIVERPOOL gratis si care NU au dovedit nimic (exceptie Zenden ) :ok:

Andrei_23
28th May 2008, 21:18
A semnat Xabi Alonso cu Juventus ?

Bogdy LFC
28th May 2008, 21:38
A semnat Xabi Alonso cu Juventus ?

Inca NU si nici macar NU se stie daca o va face! :D
Din cate se pare,echipele sunt in tratative.LFC cere pe el vreo 20-25 de milioane de EURO,suma realista zic eu pentru unul dintre cei mai buni mijlocasi la recuperare/inchidere din lume daca nu ecl mai bun zic eu!
Ramane de vazut ce va iesi! :)

Important este ca suntem pe locul 1 in Europa la 'rang' din 1985 si pana in prezent (in ultimii 4,5 ani cei drept:)) :ok:

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N160051080528-1203.htm

Bogdy LFC
13th June 2008, 17:35
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=734947

Xabi Alonso a semnat cu Juventus :huhu::huhu::huhu:

saintcatri
14th June 2008, 11:21
:( :( :(.... Imi pare si mie rau.... Dar sa vedem totusi ce se face cu banii luati pe el... Cineva trebuie sa acopere postul lui, si Lucas Leiva nush cat de mult poate suplini un mare Xabi Alonso... We'll miss you, lad... Btw, Xabi will always be a Red!!! :D

saintcatri
14th June 2008, 19:28
"Romania m-a surprins mult, dar a avut ghinion. In grupa sa se afla unele din cele mai puternice echipe ale turneului, dar nimeni nu ar trebui sa fie surprins daca trece mai departe", spuse Fernando "El Nino" Torres despre sansele de calificare ale Romaniei!! Sa te-auda Domnul!!! Uite, un true Red!! Realist!!! :P:P

Bogdy LFC
16th June 2008, 14:36
Programul complet PL 08-09:

August:

16 Sunderland (a)
23 Middlesbrough (h)
30 Aston Villa (a)

September:

13 Manchester United (h)
20 Stoke City (h)
27 Everton (a)

October:

4 Manchester City (a)
18 Wigan Athletic (h)
25 Chelsea (a)
29 Portsmouth (h)

November:

1 Tottenham Hotspur (a)
8 West Bromwich Albion (h)
15 Bolton Wanderers (a)
22 Fulham (h)
29 West Ham United (h)

December:

6 Blackburn Rovers (a)
13 Hull City (h)
20 Arsenal (a)
26 Bolton Wanderers (h)
28 Newcastle United (a)

January:

10 Stoke City (a)
17 Everton (h)
27 Wigan Athletic (a)
31 Chelsea (h)

February:

7 Portsmouth (a)
21 Manchester City (h)
28 Middlesbrough (a)

March:

4 Sunderland (h)
14 Manchester United (a)
21 Aston Villa (h)

April:

4 Fulham (a)
11 Blackburn Rovers (h)
18 Arsenal (h)
25 Hull City (a)

May:

2 Newcastle United (h)
9 West Ham United (a)
16 West Bromwich Albion (a)
24 Tottenham Hotspur (h)

Bogdy LFC
19th June 2008, 15:01
John Arne Riise s-a transferat la AS Roma:

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N160266080619-1058.htm

Thanks for the memories,John

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N160265080619-1101.htm

laurdog
19th June 2008, 15:12
mai oameni buni, Alonso iesise demult din vederile lui Benitez. a jucat destul de putin campionatul trecut, iar cand a facut-o a fost neconvingator. oricum mai trebuie un inchizator, pt ca dupa Sissoko a plecat si Alonso. Lucas e tanar si e......doar el.
cat despre Riise.......RESPECT si BAFTA:ok:

Bogdy LFC
19th June 2008, 15:47
mai oameni buni, Alonso iesise demult din vederile lui Benitez. a jucat destul de putin campionatul trecut, iar cand a facut-o a fost neconvingator. oricum mai trebuie un inchizator, pt ca dupa Sissoko a plecat si Alonso. Lucas e tanar si e......doar el.
cat despre Riise.......RESPECT si BAFTA:ok:

L-ai vazut aseara pe XABI omule? A fost fantastic...la fel si Mascherano care este un alt inchizator de clasa (chiar mai bun decat Gattuso spun unii) si a facut un meci grozav aseara in Brazilia - Argentina :ok:

Mai trebuiesc facute cateva achizitii :ok:

laurdog
19th June 2008, 15:51
da, l-am vazut, dar meciul de aseara nu are relevanta. Mascherano, intr-adevar e super scula. parerea mea e ca mai trebuie niste mijlocasi de banda + un varf cu adevarat de valoare langa El Nino

Bogdy LFC
19th June 2008, 15:55
da, l-am vazut, dar meciul de aseara nu are relevanta. Mascherano, intr-adevar e super scula. parerea mea e ca mai trebuie niste mijlocasi de banda + un varf cu adevarat de valoare langa El Nino

Cred totusi ca vom transfera doi mijlocasi de banda foarte probabil pe bani putini,ceea ce-nseamna ca nu vor fi suficient de buni iar Babel va ocupa postul de atacant :ok: cel putin asa se spune 'pe-acolo' :ok:

laurdog
19th June 2008, 15:59
Cred totusi ca vom transfera doi mijlocasi de banda foarte probabil pe bani putini,ceea ce-nseamna ca nu vor fi suficient de buni iar Babel va ocupa postul de atacant :ok: cel putin asa se spune 'pe-acolo' :ok:

pai Bogdy, cu bani putini......tot locul....4:angry:

Bogdy LFC
19th June 2008, 16:01
pai Bogdy, cu bani putini......tot locul....4:angry:

Asa insinuam si eu insa problema se pune in felul urmator : avem in vizor si foarte probabil vom aduce jucatori din Premier League (majoritatea autohtoni),vom ocupa iar locul 4 la finele campionatului dar cu acei jucatori nu putem face mare lucru nici in UCL :angry:

messi19
19th June 2008, 16:04
la liverpool ar trebui doi mijlocasi laterali...cred ca ar trebui sa il ia pe downing pe stanga si bentley pe dreapata(ca sa scapam noi de el)....si i-ar avea pe gerard si mascherano in centru....torres si inca unu in atac...nu stiu daca babel e cea mai buna varianta....oricum mai trebuie si un fundas central de valoare.

Bogdy LFC
19th June 2008, 16:10
la liverpool ar trebui doi mijlocasi laterali...cred ca ar trebui sa il ia pe downing pe stanga si bentley pe dreapata(ca sa scapam noi de el)....si i-ar avea pe gerard si mascherano in centru....torres si inca unu in atac...nu stiu daca babel e cea mai buna varianta....oricum mai trebuie si un fundas central de valoare.

Pe Downing inca il mai avem in vizor iar la Bentley Rafa a renuntat de ceva vreme...probabil va dori din nou sa-l aduca pe ''rejectul'' lui Man City - Albert Riera pentru partea dreapta sau probabil il va folosi pe Gareth Barry...ramane de vazut.
De transferuri de valoare am mai spus-o si se stie de altfel - nici nu poate fi vorba la fel cum nu poate fi vorba de un partener pentru Torres si cu atat mai putin de valoare :(

Andrei_23
19th June 2008, 16:52
Pacat de plecarea lui Riise...zic ca era cu mult peste Arbeloa sau Aurelio.

saintcatri
19th June 2008, 17:03
Uof... Chiar daca nu a avut un an prea bun, totusi he we'll be missed!!! Riise este si va ramane un Red... Sa-i uram bafta la noul club!!!

Thanks for the memories, John!!!

By the way, circula un rumour cum ca s-ar putea ca acel "big club" pt care a semnat Quaresma sa fim noi!!! Astfel s-ar pune cap la cap transferul secret al lui Rafa cu secretul lui Quaresma si nevoia CLARA de mijlocasi de banda a lui Liverpool!!! Sincer, eu unu' as vrea sa fie adevarat, imi place mult Ricardo Quaresma!!! Si Downing recunosc ca imi place... Cat despre Barry, imi place si el!!
Acu sa vedem ce banuti sunt... :) Insa cred ca pana la finalul lui EURO nu stim nik sigur!!!

Question!: Va place Away Kit-ul lansat aseara?! :D

saintcatri
19th June 2008, 17:12

Eu sunt de parere ca Skrtel si Carra in centru se descurca... Sper ca Skrtel sa joace cum a facut-o sezonul trecut - excelent!!!! Ar mai fi si un Hypiia, care a mai primit un an!! :headbang: Benzile?! Astept intoarcerea lui Agger...

Arbeloa - :rosu:
Finnan - batranel :(

Bogdy LFC
19th June 2008, 17:33
Uof... Chiar daca nu a avut un an prea bun, totusi he we'll be missed!!! Riise este si va ramane un Red... Sa-i uram bafta la noul club!!!

Thanks for the memories, John!!!

By the way, circula un rumour cum ca s-ar putea ca acel "big club" pt care a semnat Quaresma sa fim noi!!! Astfel s-ar pune cap la cap transferul secret al lui Rafa cu secretul lui Quaresma si nevoia CLARA de mijlocasi de banda a lui Liverpool!!! Sincer, eu unu' as vrea sa fie adevarat, imi place mult Ricardo Quaresma!!! Si Downing recunosc ca imi place... Cat despre Barry, imi place si el!!
Acu sa vedem ce banuti sunt... :) Insa cred ca pana la finalul lui EURO nu stim nik sigur!!!

Question!: Va place Away Kit-ul lansat aseara?! :D

Eu sunt de parere ca Skrtel si Carra in centru se descurca... Sper ca Skrtel sa joace cum a facut-o sezonul trecut - excelent!!!! Ar mai fi si un Hypiia, care a mai primit un an!! :headbang: Benzile?! Astept intoarcerea lui Agger...

Arbeloa - :rosu:
Finnan - batranel :(

Cred totusi ca acel big club este Chelsea sau real madrid cu siguranta...e prea frumos sa fie adevarat! Avem in vizor foarte putini jucatori de la EURO,poate chiar 1-2 si asta pentru ca normal nu sunt bani :angry:

Agger ar fi ca o noua semnatura.Carragher a imbatranit si implicit a devenit lent (vezi finala UCL 2007 cand a gresit GRAV-DECISIV la ambele goluri :().Deci ar trebui un cuplu de fundasi centrali Agger-Skrtel insa foarte putin probabil ca Rafa sa gandeasca in felul asta :angry: Hyypia este un ''back up'',Arbeloa trebuie sa plece urgent insa cred ca FINNAN o va face din pacate! :huhu:

De tot rahatul away kit-ul :ok:

Andrei_23
19th June 2008, 19:32
De tot rahatul away kit-ul :ok:

Cum e ? Tot alb ?

Bogdy LFC
19th June 2008, 20:12
Cum e ? Tot alb ?

http://store.liverpoolfc.tv/products/footballkit/awaykit/awayadultkit/official-lfc-adult-away-shirt-08/pid-26204

In caz ca vrei sa faci comanda :ok:

laurdog
19th June 2008, 20:27
bai Bogdy, da' chiar ca e nasol. ce culoare cacacioasa. ce dreak ma, erau mai misto alea vechi, galbene decat asta

Bogdy LFC
19th June 2008, 20:39
bai Bogdy, da' chiar ca e nasol. ce culoare cacacioasa. ce dreak ma, erau mai misto alea vechi, galbene decat asta

Cel mai frumos ''away kit'' din era moderna este cel din 2006-2007

http://www.anfield-online.co.uk/store/clothing5.htm

Cel din dreapta jos e magnific!!!

laurdog
19th June 2008, 20:44
Cel mai frumos ''away kit'' din era moderna este cel din 2006-2007

http://www.anfield-online.co.uk/store/clothing5.htm

Cel din dreapta jos e magnific!!!

sa stii ca mie im placeau si alea negre de anul trecut. erau elegante.
mai stie cineva, ceva despre stadion?
incep sau nu lucrarile?

Bogdy LFC
19th June 2008, 20:47
sa stii ca mie im placeau si alea negre de anul trecut. erau elegante.
mai stie cineva, ceva despre stadion?
incep sau nu lucrarile?

Vor incepe in Septembrie din cate am vazut! Pentru mai multe detalii Laur,cauta aici - http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?board=7.0 :ok:

laurdog
19th June 2008, 21:09
un stadion de 70.000 ar fi potrivit pt numarul din ce in ce mai mare de abonati. deja nu mai au loc pe miticul ANFIELD. nu se poate ca cea mai frumoasa si iubita echipa sa aiba un stadion de 45.000.
in alta ordine de idei, stau si ma gandesc daca nu cumva Rafa e principalul vinovat pt ca nu reusim sa luam campionatul. sistemul lui de rotatie nu cred ca e cea mai buna solutie. cel putin nu de la inceputul sezonului.
m-am saturat sa-i vad pe Chelsea, Arsenal si...man united batandu-se pt titlu!

Bogdy LFC
19th June 2008, 21:38
in alta ordine de idei, stau si ma gandesc daca nu cumva Rafa e principalul vinovat pt ca nu reusim sa luam campionatul. sistemul lui de rotatie nu cred ca e cea mai buna solutie. cel putin nu de la inceputul sezonului.
m-am saturat sa-i vad pe Chelsea, Arsenal si...man united batandu-se pt titlu!

In cea de-a doua parte a seozonului a renuntat complet la sistemul de rotatie dupa cum bine cred ca ai vazut daca ai vazut.
Principala problema in 2006-2007 si sezonul recent incheiat a fost cu totul alta : INeficienta jucatorilor in fata portii.In fiecare meci din campionat mai ales,CL,FA,Carling Cup ocazii cat roata carului de mare ratate ori daca nu se intampla asa ceva,nici nu s-ar mai fi resimtit sistemul rotatiei aplicat de Rafa.Oricum in primii 4-5 ani nu-i poti cere unui tactician desavarsit cum este el sa cucereasca titlul intr-o tara in care stilul de joc este cu totul altul fata de cel pe care el il cunoaste cel mai bine...
Un lucru e cert - daca si sezonul care vine nu luam vreun trofeu,RAFA va pleca cu siguranta iar asta inseamna ca va trebui dupa aceea sa mai asteptam vreo alti 10 ani sa cucerim titlul.

laurdog
19th June 2008, 21:47
e parerea ta, o respect, dar nu prea sunt de acord. si iti spun si de ce:
1.un mare antrenor nu asteapta.....10 ani sa ia un titlu, indiferent in ce tara antreneaza. si exemple sunt multiple.
2.am vazut tot sezonul trecut si pot sa spun atat:nu poti marca daca nu bagi atacanti. e cam acelasi stil ca si piturca. daca nu ai decat un atacant, mai cumpara. nu e normal ca al doilea golgeter al echipei sa fie un mijlocas, care culmea, nici macar nu e mijlocas ofensiv. chiar daca el se numeste STEVEN GERRARD.
3.toate meciurile mari, din "big four", le-a abordat cu o echipa 80% defensiva, 4 fundasi, doi inchizatori, unul in fata lor si doar un singur varf. nu poti castiga daca nu marchezi, si ca sa marchezi trebuie sa mai si ajunga mingea in fata. au fost situatii, multe de tot, cand se supara Mascherano si urca de nebun in atac. nu e voie asa ceva la o echipa cu pretentiile lui LIVERPOOL.

Bogdy LFC
19th June 2008, 21:53
Remember de cati ani a avut nevoie Ferguson sa cucereasca primul sau titlu dupa care efectiv NU s-a mai oprit din a le cuceri,remember Wenger...a luat si el vreo 3 dupa aceea si remember cel mai important lucru - lipsa de bani....daca Rafa dispunea de bani multi cum a dispus Mourinho castigand titlul la primul sau an in Premier League,eram deja campioni si asta o spun cu fara niciun fel de retinere.
In caz ca va mai ramane si dupa sezonul urmator,indiferent de ce se va intampla,cu siguranta ne va aduce titlul.

laurdog
19th June 2008, 21:57
eeee, da, aici ai dreptate. dintre toate cele patru, Rafa a avut cu siguranta cel mai mic buget. eu sper, ca in fiecare an, ca sezonul urmator castiga campionatul. si chiar daca nu o fac, oricum ii iubesc

Bogdy LFC
19th June 2008, 22:05
eeee, da, aici ai dreptate. dintre toate cele patru, Rafa a avut cu siguranta cel mai mic buget. eu sper, ca in fiecare an, ca sezonul urmator castiga campionatul. si chiar daca nu o fac, oricum ii iubesc

DA...si chiar daca ultimul titlul s-a produs in '90 iar urmatorul nu se stie cand se va produce,eu raman fidel Europei...pentru mine intotdeauna va fi mai important UCL decat titlul...mai ales dupa infrangerea de la Atena si dupa ce Man United a castigat la Moscova :ok:

saintcatri
19th June 2008, 22:21
Acum ca s-a indurat cineva sa-si dea cu parerea asupra kit-ului... Arata nashpa, recunosc.... Dar parca aduce a perioada de gloriei in care rupeam Anglia si Europa!!! :-> ...Nu am vazut live meciurile alea, dar ce frumos scria "Candy".... Can anyone say Candy?! :D Perioada noastra de glorie maxima s-a produs cand pentru deplasari foloseam un kit fff asemanator cu asta... Aaaa... Si tricoul lui Reina ce mult aduce a Brucie (a.c. Grobbelaar), in perioada in care toti portarii purtau verde ('86 - Duckadam)...
Siii, Bogdy, nu te las sa ma dezamagesti tu!! :P Astept pana se anunta oficial noul club al lui Quaresma!!! Imi place mult!! :->
Cine stie, poate o'nnebunit americanii si o varsat vreo cativa "barili de petrol" lu' Rafa!!! :P

Rafa must stay!!! ;)

laurdog
20th June 2008, 09:16
Bogdy, in CL ne-am demonstrat suprematia fata de toate echipele din insula. vreau neaparat un titlu. si cred ca 90% din suporteri ar da CL pe titlu in Premier.
apropos de Grobelaar, cand a intrat la incalzire, la semifinala de Cupa Campionilor din '84, i-am spus ca ii batem cu 2-0. s-a uitat la mine, a zambit si mi-a zis: "i think 2-1 it's ok for us".
s-a terminat 2-1 pt ei:D

saintcatri
21st June 2008, 01:26
Tre sa recunosc ca is de acord cu Laurdog... Vrem un titlu!!! UCL e mare, dar pt noi e si mai mare un titlu acu'!!!! Vreau titlul!!!! Si daca mere si UCL, sa fie si ala.... Ca sa spargem una bucata MUFC, sa nu mai aiba de comentat.... ;)

Andrei_23
27th June 2008, 23:54
Liverpool este aproape de a-l achizitiona pe fundasul echipei italiene Udinese, Andrea Dossena, conform cotidianului BBC.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/l/liverpool/7475953.stm

Andrei_23
4th July 2008, 22:36
Cormoranii au perfectat transferurile fundasilor Andrea Dossena (Udinese) si Philpp Degen (Dortmund).

smiling_ancutza
4th July 2008, 23:11
de ce l-au lasat pe alonso sa plece?:(

Lordul
4th July 2008, 23:22
si pe Kewell l-au lasat ,s-a dus la Galatasaray pe gratis

Andrei_23
4th July 2008, 23:29
Kewell nu stiu daca a prins cinci meciuri anul asta, nu cred lipsa lui se va resimti.

Riddler
5th July 2008, 13:26
Kewell totusi a fost cel mai valoros fotbalist australian de la CM din 2006 ... imi pare rau pentru el dar Galata nu este un pas inapoi. Cat despre Alonso , unde s-a dus? :headbang:

smiling_ancutza
5th July 2008, 15:23
am auzit ca alonso a fost transferat la juventus :o:

Andrei_23
5th July 2008, 22:24
S-a transferat acum vreo saptamana, la Juventus, in schimbul a 18 mil euro.

Lordul
5th July 2008, 22:39
si Crouch i-a parasit pe cormorani plecand la Portsmouth

Patriots
5th July 2008, 22:47
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=763836 Alonso inca nu a semnat cu Juve :ok:

Sasuke Uchiha
6th July 2008, 22:44
Kewell , crouch , riije, alonso ... prea multi au plecat

saintcatri
8th July 2008, 13:28
S-a transferat acum vreo saptamana, la Juventus, in schimbul a 18 mil euro.

NU a semnat inca, desi sunt aproape sigur ca o va face!!!
Pt. ca va veni Barry dupa ce se termina saga asta Rafa-O'Neill si asta inseamna ca Xabi se va duce la Juve!!!

Nici nu stiu daca sa zic "Bine!!!" sau "Pacat!..."...:confused:

Andrei_23
11th July 2008, 19:52
Peter Crouch a semnat oficial cu Portsmouth, suma tranferului este de 11 milioane lire sterline.

Andrei_23
15th July 2008, 20:57
Juventus nu se mai arata interesata de servicile jucatorului spaniol, Xabi Alonso, dupa ce a reusit trensferul danezului Christian Poulsen de la Fc. Sevilla.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/l/liverpool/7508000.stm

Asadar sunt sanse mari ca Alonso sa joace si sezonul viitor pe Anfield !

Bogdy LFC
24th July 2008, 18:17
Xabi Alonso ramane la Liverpool si sezonul viitor cel putin :ok:
http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?topic=224782.0
Pacat ca pana acum s-au transferat numai rebuturi la noi! :(

saintcatri
25th July 2008, 17:57
A aparut noul echipament European Away!!! Ce parere aveti?

http://store.liverpoolfc.tv/products/footballkit/eurokit/adulteurokit

Sincer, mie nu imi place!! Ba chiar imi place mai mult cel gri!!! Anu' asta sper sa jucam mai bine decat suntem imbracati!!! :P

smiling_ancutza
30th July 2008, 10:59
nu se compara cu cel rosu,;) dar nici urat nu este

messi19
31st July 2008, 01:22
Xabi Alonso ramane la Liverpool si sezonul viitor cel putin :ok:
http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?topic=224782.0
Pacat ca pana acum s-au transferat numai rebuturi la noi! :(

uite ca ati luat si ceva de valoare:headbang:...keano e partenerul perfect pt torres

saintcatri
1st August 2008, 12:26
Acum sa vedem pe ce post va juca.... Oare se incumeta Rafa sa bage 2 varfuri?! In opinia mea, ar cam fi timpul!!! Si cam astea zic eu ca au fost transferurile noastre!! Deja Silva pare mult-mult prea departe de Anfield... :)

Bogdy LFC
3rd August 2008, 16:45
Acum sa vedem pe ce post va juca.... Oare se incumeta Rafa sa bage 2 varfuri?! In opinia mea, ar cam fi timpul!!! Si cam astea zic eu ca au fost transferurile noastre!! Deja Silva pare mult-mult prea departe de Anfield... :)

Nu cred ca Rafa va folosi doua varfuri...nu in acest start de sezon cel putin.La mijloc suntem decimati de participarile lui Babel,Lucas si Masch la JO.
Oricum echipa a jucat perfect ieri pe Ibrox Park :ok:

Andrei_23
5th August 2008, 15:24
Tanarul Sebastian Leto va fi imprumutat pe o perioada de doi ani la formatia greaca, Olypiakos.

saintcatri
5th August 2008, 22:38
Pentru ca nu i-a fost acordat permisul de munca!!! :(

Cristy RVD
14th August 2008, 00:07
joc destul de slab,0-0 la pauza.

Reina a fost omul primei reprize,scotand un penalty al gazdelor.

arbeloa,agger si carragher s-au miscat binisor dar nu deosebit.Dossenna s-a miscat bine,ajutand si putin ofensiva.

la mijloc plessis si xabi nu prea s-au inteles.kuyt iarasi s-a incaltat invers,din pacate.Benayoun a jucat excelent,cel mai bun dupa Reina,a incercat cate ceva dar nu a avut cu cine.

In atac Torres si Keane au fost tinuti bine si nu au reusit mare lucru.Sa speram ca vor face mai multe in partea secunda.

c'mon guys

ATI
14th August 2008, 00:09
http://www.rtlinfo.be/others/livevideo/popup_video_live_standardliverpool.html puteti urmari meciul aici.

Cristy RVD
14th August 2008, 01:01
ce meci slab ....

Standard merita sa castige,noroc cu Reina care a scos toate mingile periculoase.Nu stiu ce s-a incercat cu introducerea lui El Zhar dar nu a iesit.Desigur,urmeaza returul de pe Anfield unde probabil vom avea alt joc.Sper sa intre Mascherano si Babel si sa poata schimba cumva jocul echipei.In afara de Reina si de Benayoun ceilalti nu prea au misca.Plessis e o achizitie ok,destul de folositor la mjlocul terenului,dar nu cred ca va prinde prima echipa odata cu revenirea lui Mascherano de la JO.Torres si Keane sunt inca la inceput si au timp sa se obisnuiasca unul cu jocul celuilalt.

Pana la urma nu e chiar asa rau,se putea si mai rau.

YoNuTzz
14th August 2008, 01:05
o mica surpriza acest 0-0 din tur, dar nu cred ca liverpool va avea probleme pe anfield :ok:

skateboard
14th August 2008, 01:48
liverpool face de ras echipele din Anglia in Europa
0-0 ce rusine

Andrei_23
14th August 2008, 09:11
0-0 ce rusine

Nu ma obliga sa te fac cretin.

laurdog
14th August 2008, 09:48
0-0 ce rusine

dimineata se cere apa rece pe fata.:D
daca vrei doar sa provoci, te rog sa te abtii

skateboard
14th August 2008, 12:22
pai e ce e scorul ala ma la liverpool ? 0-0 cu o echipa oarecare, cand aseara toate echipele mari au avut victorii la scor !!! (barca:4-0, arsenal:2-0,juve:4-0,fiorentina:2-0)

nu aveti ce cauta in UCL, sunteti rusinea Angliei :)

Cristy RVD
14th August 2008, 13:04
pai e ce e scorul ala ma la liverpool ? 0-0 cu o echipa oarecare, cand aseara toate echipele mari au avut victorii la scor !!! (barca:4-0, arsenal:2-0,juve:4-0,fiorentina:2-0)

dap,rusinea Angliei care a jucat 2 finale in 3 ani.

e adevarat ca meciul a fost slab,meritam chiar sa pierdem.In retur sper sa revina Mascherano si Babel.

laurdog
14th August 2008, 16:10
daca twente se poate compara cu standard.........ai o problema.
sa inteleg ca barcelona si juventus sunt....mandria Angliei?:groggy::groggy:

Riddler
15th August 2008, 14:18
Cei de la Standard au fost o banda de hoti. :happy

messi19
15th August 2008, 15:06

pai voi cam sunteti o echipa de pluton in comparatie cu liver.....asa ca:rosu:

skateboard
16th August 2008, 18:52
cine, Manchester ? hahaha

YoNuTzz
16th August 2008, 22:30
sunderland - liverpool 0-1
nu vreau sa par rautacios, dar sunt urate rau tricourile lui liverpool...nu inteleg de ce au ales culoarea asta...

laurdog
17th August 2008, 19:43
nu sunt urate, sunt odioase, astea de deplasare. s-a revenit la o moda de acum cativa ani. si la arsenal la fel.

vatavu
22nd August 2008, 18:59
salutare all....am creat un grup social Liverpool...sunteti invitati toti suporterii lui Liverpool in el..va astept cu caldura

Andrei_23
23rd August 2008, 20:01
Gerrard salveaza din nou ziua :yeah:

Liverpool joaca slab...

Luis Garcia10
23rd August 2008, 20:07
STEVEN GERRARD! :ok:

messi19
23rd August 2008, 20:19
riley??????

Andrei_23
23rd August 2008, 20:23
N-a fost deloc fault la faza ultimului gol, cum tot zbiera Gradinescu ca dispertau'...

Cristy RVD
23rd August 2008, 20:29
joc slab !

Stevie :ok:

YoNuTzz
23rd August 2008, 22:07
liverpool 6 din 6, dar ambele meciuri au fost castigate pe final, al 2-lea in extrem chiar...

Tazz
28th August 2008, 01:13
In prelungiri cu Standard Liege :shocked:

Zabriskie
28th August 2008, 01:34
incredibil, gol cu 2 min inainte de penalty'uri, la 1 min dupa ce pornisem un stream :D.

Tazz
28th August 2008, 01:35
Gol Kuyt in min 28 al prelungirilor. Norocosilor :P

Tazz
28th August 2008, 01:36
incredibil, gol cu 2 min inainte de penalty'uri, la 1 min dupa ce pornisem un stream :D.

Inseamna ca ai vazut tot ce era important :lol: N-ai pierdut nimic...

YoNuTzz
28th August 2008, 01:39
idem aici...in min 25 ET am deschis un stream si 1-0 Kuyt
pacat de standard care dupa 2 rezultate de 0-0 pierde in min 28, dar totusi ar fi fost prea de tot anul asta in UCL fara Milan si Liverpool

Andrei_23
28th August 2008, 01:40
Liverpool a jucat fara pic de sclipire :(

Tazz
28th August 2008, 01:42
Lasa ca sclipirea vine odata cu grupele...
Poate cu CFR :D

vatavu
28th August 2008, 02:57
Sper sa ajunga iar in finala anul asta:D

skateboard
28th August 2008, 14:36
liverpool nu este echipa de UCL la cum a jucat aseara ....era cat pe-aci sa nu se califice, caficare super chinuita - ce rusine !!!

iulian_1976
28th August 2008, 15:05
Multi injura si acum Liverpool ,aseara casele de pariuri erau in sarbatoare
:D:D:D

YoNuTzz
28th August 2008, 22:10
norocul de aseara s-a transformat in ghinion...
dintre capii de serie, liverpool are pe departe cea mai GREA grupa !

Sir. Eko
29th August 2008, 21:39
hai bogdi explica-ne cum liverpool ii cea mai ghinionista echipa din lume :|

Bogdy LFC
29th August 2008, 23:26
@skateboard Dak nu sti sa postezi frumos pe forum si postezi in topicul asta numai provocari la adresa fanilor...........................nu mai posta!
Deci poti sa dispari din acest topic daca nu vrei sa dispari de pe forum :ok:
__________________________________________________ _____________________________________

Suntem de rahat! :ok:

Sasuke Uchiha
30th August 2008, 00:09
eu nu inteleg de ce tot cumpara jucatori mediocri benitez , cu asemenea transferuri nu o sa castige niciodata campionatul

smiling_ancutza
30th August 2008, 00:38
norocul de aseara s-a transformat in ghinion...
dintre capii de serie, liverpool are pe departe cea mai GREA grupa !

cea mai grea grupa? nu ma pricep prea bine la fotbal si nu am urmarit meciurile adversarelor lui liverpool din liga, dar mi se pare o grupa accesibila:)

Catalanul
30th August 2008, 00:41
Liverpool mai tot timpul a avut probleme in grupe, de multe ori s-a calificat in optimi la limita (un exemplu ar fi golul lui Gerrard in ultimul minut cu Olympiakos, chiar in anul in care ati castigat ultima voastra CL :D) Si anul trecut daca imi aduc bine aminte a inceput foarte prost faza grupelor.

Andrei_23
2nd September 2008, 00:55
Liverpool il pierde pe Torres pentru doua sau trei saptamani, atacantul spaniol s-a accidentat in partida de campionat cu Aston Villa.
In alta ordine de idei, Finnan pleaca de la Liverpool dupa cinci ani petrecuti pe Anfield - a semnat un contract pe doi ani cu Espanyol;
Voronin va fi si el imprumutat un an la Hertha Berlin.
Pe ultima suta de metri, cormoranii au reust sa-l aduca pe fundasul spaniol Albert Riera de la Espanyol.

Un transfer foarte bun dupa parerea mea. :ok:

Cristy RVD
2nd September 2008, 01:02
Albert Riera din cate stiu e mijlocas de banda stanga,nu fundas.Sper sa nu gresesc.

Probabil Finnan a fost o piesa importanta in transferul lui Riera.Chiar daca era un jucator bun chiar nu avea loc in primul "11".

Andrei_23
2nd September 2008, 01:06
Nu stiu ce sa zic, este folosit pe ambele posturi, e un jucator polivalent. In multe meciuri la Espanyol l-am vazut fundas stanga, pe wikipedia vad ca scrie ca-i mijlocas lateral.

vatavu
2nd September 2008, 03:30
Liverpool e ca un motor diesel..se incalzeste mai greu...s'a calificat greu in grupe..poate la fel din grupe..da' pana la urma o sa ajunga departe

Bogdy LFC
7th September 2008, 20:24
Din pacate nu jucam nimic :( Ne bate United chiar si fara Ronaldo sambata din pacate! :(

Andrei_23
7th September 2008, 20:49
Nici United nu-i mai presus...joaca la fel de previzibil, Anderson ce mai misca.

Eu sunt optimist, cred cel putin intr-un egal.

Citesc ca Gerrard e putin revoltat de faptul ca este folosit si de catre Benitez si de Capello pe pozitii dferite de la meci la meci...are dreptate, e plimbat tot timpul de pe stanga pe drapta in loc sa-l lasa la mijloc in spatele varfurilor.

Bogdy LFC
7th September 2008, 21:26
Nici United nu-i mai presus...joaca la fel de previzibil, Anderson ce mai misca.

Eu sunt optimist, cred cel putin intr-un egal.

Citesc ca Gerrard e putin revoltat de faptul ca este folosit si de catre Benitez si de Capello pe pozitii dferite de la meci la meci...are dreptate, e plimbat tot timpul de pe stanga pe drapta in loc sa-l lasa la mijloc in spatele varfurilor.

United nu-i mai presus????? :o:
Am avut un noroc INCREDIBIL in toate aceste 5 partide oficiale din startul noului sezon si cum este normal acest noroc se va termina sambata pe 13 impotriva lui United! :(

laurdog
7th September 2008, 21:29
Offf, stati ma linistiti, ca niciun meci nu seamana cu altul. E adevarat ca jucam lent si previzibil, dar anul asta presimt ca le-o tragem.

Iaco
8th September 2008, 11:27
United nu-i mai presus????? :o:
Am avut un noroc INCREDIBIL in toate aceste 5 partide oficiale din startul noului sezon si cum este normal acest noroc se va termina sambata pe 13 impotriva lui United! :(

Va fi un meci foarte disputat...sanse 50-50%

Andrei:
In legatura cu Ronaldo...in primele etape lipsea juma de echipa iar ferguson trebuia sa joace cu o'shea mijlocas ofensiv s.a.m.d. pana la meciul cu voi vor reveni carrick heargraves nani park si va la meci si berbatov...deci nu ne da invinsi dinainte!

Bogdy LFC
8th September 2008, 12:56
Va fi un meci foarte disputat...sanse 50-50%

Andrei:
In legatura cu Ronaldo...in primele etape lipsea juma de echipa iar ferguson trebuia sa joace cu o'shea mijlocas ofensiv s.a.m.d. pana la meciul cu voi vor reveni carrick heargraves nani park si va la meci si berbatov...deci nu ne da invinsi dinainte!

Sansele sunt de 41-59%!

Noua ne lipsesc Gerrard si Torres iar pe partea dreapta a apararii noastre este sinucidere curata cu *******ul ala cretin de Arbeloa.:headbang:

Un egal va fi cat o victorie sambata iar daca pierdem (ceea ce este foarte probabil),vom iesi definitiv din lupta pentru locul 2.:(

Robbert_ro
8th September 2008, 14:20
pe dreapta poate il incearca pe caragher...
si atunci ramane de vazut pe centru cu skrtel si hyypia

Bogdy LFC
8th September 2008, 14:36

De asemenea este o alta sinucidere sa bagi in aparare un jucator de 34 de ani in fata unor atacanti de 21-22 precum Rooney si Tevez.

Hyypia si Arbeloa sunt rebuturi care trebuiesc re-reciclate.:rosu:

Andrei_23
8th September 2008, 15:09

De ce Hyypia si nu Agger ? Parca nu mai e accidentat danezul, eu asa stiu...

Bogdy LFC
8th September 2008, 15:20
De ce Hyypia si nu Agger ? Parca nu mai e accidentat danezul, eu asa stiu...

Nu-l poti folosi pe Agger care n-are niciun meci in picioare de-un an intr-un asemenea meci...a slabit mult,si la propriu si la figurat iar cu Hyypia in felul ala sta treaba.

Iaco
8th September 2008, 15:51
Sansele sunt de 41-59%!

Noua ne lipsesc Gerrard si Torres iar pe partea dreapta a apararii noastre este sinucidere curata cu *******ul ala cretin de Arbeloa.:headbang:

Un egal va fi cat o victorie sambata iar daca pierdem (ceea ce este foarte probabil),vom iesi definitiv din lupta pentru locul 2.:(

Asta nu stiam...in acest caz ai dreptate in legatura cu sansele:D:D...hai un 45-55% pentru fani cel putin:D:D...ai dreptate liverpool fara gerrard si torres sunt carne de tun din pacate...oricum eu sper sa se tina tare liverpool sezonu asta ca nu vreau sa ii vad pe aia care caca bani(mai nou) in top4 mai bine voi:D:D

Bogdy LFC
8th September 2008, 16:14
Asta nu stiam...in acest caz ai dreptate in legatura cu sansele:D:D...hai un 45-55% pentru fani cel putin:D:D...ai dreptate liverpool fara gerrard si torres sunt carne de tun din pacate...oricum eu sper sa se tina tare liverpool sezonu asta ca nu vreau sa ii vad pe aia care caca bani(mai nou) in top4 mai bine voi:D:D

Eh,las ca in top 4 terminam noi...chinuit asa dar terminam!
Benitez spunea : ''Our main priority is to close the gap,NOT the title.'' :floricica:

Cristy RVD
8th September 2008, 16:37
sanse mici spre foarte mici cu United.Sper doar ca Reina sa fie in forma pentru ca va avea de munca.

as risca cu Carragher pe dreapta si Skrtel si Agger in centru decat cu Hyypia.

Bogdy LFC
8th September 2008, 17:17
sanse mici spre foarte mici cu United.Sper doar ca Reina sa fie in forma pentru ca va avea de munca.

as risca cu Carragher pe dreapta si Skrtel si Agger in centru decat cu Hyypia.

Asa ceva pui in aplicare exact atunci cand vrei sa te aperi.Carragher la constructie si urcari este un dezastru!!!
Daca United deschide scorul (probabil o va face),abea atunci trebuie incercat totul pe cartea atacului.

Robbert_ro
12th September 2008, 12:21
pai din cate stiu...ager nu mai ii la liverpool? sau gresesc?

Cristy RVD
12th September 2008, 12:28
^ gresesti.A fost accidentat dar acum revine.

Robbert_ro
12th September 2008, 16:50
^ gresesti.A fost accidentat dar acum revine.

da, scuze...nush de ce m-am gandit la steve finnan

Iaco
12th September 2008, 18:16
V-a trecut glontu pe la ureche...Gerrard si cu Torres au fost pusi pe foaia de joc maine...god damn:D:D

http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_4135259,00.html

Cristy RVD
12th September 2008, 19:04
am vazut si eu stirea :great:

sansele cresc considerabil :D

banok5
13th September 2008, 19:02
Liverpool - Manchester United 2-1 ::: highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/235933

Sasuke Uchiha
13th September 2008, 19:27
bun rezultat ! bravo liverpool

Sir. Eko
13th September 2008, 21:37
se poate si fara Torres si Gerrard :D

Bogdy LFC
14th September 2008, 20:08
NU vreau sa par prea lipsit de respect insa united a scapat ieftin cu 2-1.....Kuyt a ratat 3 ocazii dincolo de limita monumentalului :( Asta este...e bun si 2-1 :ok:

laurdog
14th September 2008, 20:17
Tu nu uita de berile alea. V-am zis ca ii batem? I-am batut si gata.:D

Raphy
17th September 2008, 11:06
Frumos meciul de aseara, cu o prima repriza minunata, care a generat toate cele 3 goluri, insa primul gol al lui L'pool - marca Steven Gerrard va fi cu siguranta unul din golurile cele mai frumoase ale acestei editii de ucl:yeah:

Andrei_23
19th September 2008, 18:03
Maine meci teoretic usor cu Stoke...daca va uitati la meci il veti vedea pe unu' care are niste aruncari din aut senzationale; deci l-am vazut in meciul cu Everton, asta arunca cu mana mai mult decat cu piciorul, se bucurau superterii lui Stoke la o repunere din margine mai mult ca la un corner :D

Bogdy LFC
19th September 2008, 20:15
Maine meci teoretic usor cu Stoke...daca va uitati la meci il veti vedea pe unu' care are niste aruncari din aut senzationale; deci l-am vazut in meciul cu Everton, asta arunca cu mana mai mult decat cu piciorul, se bucurau superterii lui Stoke la o repunere din margine mai mult ca la un corner :D

Asta teoretic n-ar trebui sa fie o problema :) Bine ca avem meci marti in Carling Cup cu o echipa lejera (Crewe Alexandra) si putem face un antrenament cu public pentru marea infruntare de sambata viitoare impotriva lui Everton :ok:

Cred ca-i batem maine pe stoke cu 3-0 :ok:

Cristy RVD
19th September 2008, 22:27
eu nu cred ca vom bate la scor :D

1-0 chinuit.

Cipri
20th September 2008, 18:03
Liverpool-Stoke City 1-0
Gerrard in min 2 dintr-o lovitura libera ...
Golul a fost anulat !

Cristy RVD
20th September 2008, 19:57
Asta e ....

ieri bati Manchester , azi faci egal cu Stoke , poimaine nu stii ce se intampla.

Asta inseamna LIVERPOOL.

laurdog
20th September 2008, 20:04
Incredibil cat de haotic au jucat. Degeaba sutezi de 27 de ori, daca nu esti in stare sa marchezi o data. Acelasi joc lent, previzibil, lipsit de imaginatie.

Bogdy LFC
20th September 2008, 20:07
Kuyt trebuia dat la Hamburg iar Keane imi bag **** in toti mortii lui de calamitate iar Torres nici acum nu si-a revenit dupa golul victoriei de la EURO cu Spania slobozm-as pe mancarea care o mananca el !

Cristy RVD
20th September 2008, 20:11
Kuyt trebuia dat la Hamburg iar Keane imi bag **** in toti mortii lui de calamitate iar Torres nici acum nu si-a revenit dupa golul victoriei de la EURO cu Spania slobozm-as pe mancarea care o mananca el !

Keane e o epava.Culmea e ca nu avem nici un atacant de rezerva.Poate vine si pe la noi un arab si ni-l face cadou pe Aguero sau pe Cisse.

Arbeloa - bun astazi,a dat cateva centrari foarte bune.
Kuyt nu stie ca pe langa determinare si devotament are nevoie si de creier.

Bogdy LFC
20th September 2008, 20:13
Keane e o epava.Culmea e ca nu avem nici un atacant de rezerva.Poate vine si pe la noi un arab si ni-l face cadou pe Aguero sau pe Cisse.

Arbeloa - bun astazi,a dat cateva centrari foarte bune.
Kuyt nu stie ca pe langa determinare si devotament are nevoie si de creier.

Ne lipseste cu desavarsire consistenta......iti spun la cel mai sincer mod posibil ca daca batem Everton etapa viitoare la ei acasa - NU ma voi mai putea bucura !

Cristy RVD
20th September 2008, 20:18
Ne lipseste cu desavarsire consistenta......iti spun la cel mai sincer mod posibil ca daca batem Everton etapa viitoare la ei acasa - NU ma voi mai putea bucura !

pai deja m-am obisnuit .

Batem Manchester si Everton si pierdem sau facem egal acasa cu Stoke sau mai stiu eu,Hull.

Partea buna - suntem inca neinvinsi anul asta :D

laurdog
20th September 2008, 20:22
Daca bate Arsenal acum, si manc. maine si in restanta, mi se rupe ca suntem neinvinsi.

Bogdy LFC
20th September 2008, 20:23
pai deja m-am obisnuit .

Batem Manchester si Everton si pierdem sau facem egal acasa cu Stoke sau mai stiu eu,Hull.

Partea buna - suntem inca neinvinsi anul asta :D

Putem sa fim neinvinsi si ca la inceputul sezonului trecut cand aveam o serie de 5000 de egaluri consecutive! :headbang:

Cristy RVD
20th September 2008, 20:24
Daca bate Arsenal acum, si mancheshit maine si in restanta, mi se rupe ca suntem neinvinsi.

Arsenal castiga usor,la fel si Chelsea sigur.

ce puncte mari am pierdut astazi :headbang:

Bogdy LFC
20th September 2008, 20:30
Daca bate Arsenal acum, si manc. maine si in restanta, mi se rupe ca suntem neinvinsi.

Arsenal castiga usor,la fel si Chelsea sigur.

ce puncte mari am pierdut astazi :headbang:

La urma urmei de enervam degeaba ca oricum nu putem castiga niciodata titlul cu echipa asta inconstanta si de ***** dar nu trebuie sa ne strofocam si pe altii ce fac in alte meciuri!

laurdog
20th September 2008, 20:35
Ba, pe mine ma editezi si tu injuri in gura mare. Da-i p..a mea de sclavi cu echipa lor.

Bogdy LFC
20th September 2008, 20:38
Ba, pe mine ma editezi si tu injuri in gura mare. Da-i p..a mea de sclavi cu echipa lor.

Ce-am facut eu se accepta,ce-ai facut tu - NU...............in fine ......ne trebuie 4 puncte din urmatoarele 2 meciuri...............cel putin 4 puncte!

Iaco
21st September 2008, 13:35
Fara sa imi sariti in cap...pana la urma s-au suparat degeaba benitez si keane cand a spus ferguson ca e cam mult 22 de milioane de lire pentru keane...va trebe un mijlocas de creatie la liverpool...torres totusi e atacant iar gerrard e puternic un adevarat lider dar nu e genu sa faca artificii care sa aduca victoria printr-un gol norocos...benitez daca tot cumpara spanioli si alti vb de limbi latine in prostie ar putea sa cumpere si altceva decat mijlocasi la inchidere?!

Andrei_23
21st September 2008, 13:41
M-a nenorocit Alonso ieri cu bombele lui...pacat cu Babel e folosit prea putin.

Bogdy LFC
21st September 2008, 13:53
Fara sa imi sariti in cap...pana la urma s-au suparat degeaba benitez si keane cand a spus ferguson ca e cam mult 22 de milioane de lire pentru keane...va trebe un mijlocas de creatie la liverpool...torres totusi e atacant iar gerrard e puternic un adevarat lider dar nu e genu sa faca artificii care sa aduca victoria printr-un gol norocos...benitez daca tot cumpara spanioli si alti vb de limbi latine in prostie ar putea sa cumpere si altceva decat mijlocasi la inchidere?!

Ai perfecta dreptate! Keane a fost cumparat tocmai pentru ca jegurile de patroni NU l-au lasat pe Benitez sa-l cumpere pe Gareth Barry :headbang:

M-a nenorocit Alonso ieri cu bombele lui...pacat cu Babel e folosit prea putin.

Babel si Benayoun ar trebui sa inceapa TITULARI fiecare meci! :angry:

Iaco
21st September 2008, 16:31
Ai perfecta dreptate! Keane a fost cumparat tocmai pentru ca jegurile de patroni NU l-au lasat pe Benitez sa-l cumpere pe Gareth Barry :headbang:

Babel si Benayoun ar trebui sa inceapa TITULARI fiecare meci! :angry:

Asta da premiera...am inceput sa ne dam dreptate unul altuia:D:D...ar trebui sa ne uitam un pic la posturile de acum un an...parca era mai interesant atunci cand ne certam "ca chiorii" pe diverse thread-uri si teme referitoare la PL si CL:D:D:evil::evil:

Adevaru e ca de la Liverpool doar Babel cred ca e in stare sa insire o aparare:D:D...dar se pare ca nu e in gratiile lui Benitez

Off topic...juma de ora pana la super sunday...deabia astept

Bogdy LFC
21st September 2008, 16:35
Asta da premiera...am inceput sa ne dam dreptate unul altuia:D:D...ar trebui sa ne uitam un pic la posturile de acum un an...parca era mai interesant atunci cand ne certam "ca chiorii" pe diverse thread-uri si teme referitoare la PL si CL:D:D:evil::evil:

Adevaru e ca de la Liverpool doar Babel cred ca e in stare sa insire o aparare:D:D...dar se pare ca nu e in gratiile lui Benitez

Off topic...juma de ora pana la super sunday...deabia astept

Pai si atunci aveai dreptate dar eram eu un prost! Sa dea naiba de nu ma''citezi'' pentru asta (quote) :D

Daca nu batem la scor Alexandra Crewe,sa ne lasam! :ok:

Iaco
21st September 2008, 16:37
Pai si atunci aveai dreptate dar eram eu un prost! Sa dea naiba de nu ma''citezi'' pentru asta (quote) :D

Daca nu batem la scor Alexandra Crewe,sa ne lasam! :ok:

CLAAARRRR:shocked::shocked::shocked::shocked:...ha i sa nu exageram...erai doar orbit de adoratia pentru cormorani:P:P

Bogdy LFC
23rd September 2008, 23:47
1-1 la pauza cu Alexandra Crewe! :o: suntem de rahat!

M.I.B.
23rd September 2008, 23:49
bine ca a marcat danezul.

saintcatri
24th September 2008, 12:53
Am fost plecat o perioada din tzara si cu accesul la net mai greu... Dar in ziua MECIULUI am stat ca pe jar si am aflat rezultatul de pe teletext!! :yes: Bucurie si betie, in sfarsit batusem Man Utd!!!...
Vine urmatoarea etapa, cap de afis Chelsea-Man Utd, 'course!... Liverpool avea meci teoretic simplu, dar parca aveam o presimtire ca ne vom impiedica de Stoke!!!
Si ca sa vezi o chestie si mai frumoasa, Chelski si Man scot cel mai avantajos rezultat posibil pt Liverpool, egalul, noi avand posibilitatea detasarii la mai multe puncte...

Insa bine ca avem fani care canta YNWA, iertatori, calmi, batem Everton si o luam de la Hull, si tot asaaaa... avem mari sanse ca si anu' asta sa prindem locu' 4!!!

:confused:

Bogdy LFC
24th September 2008, 13:24
avem mari sanse ca si anu' asta sa prindem locu' 4!!!

Exact....si ar trebui sa ne concentram foarte mult pe Cupa Ligii si Cupa Angliei pentru ca cluburile astea teoretic mici se concentreaza intens pentru cupele alea doua si este posibil sa ne-o luam iar pe acolo :ok:

Andrei_23
24th September 2008, 13:42
maxim locul 5 pentru asa o echipa de desculti plafonati :D

HUOO ! :drak:

Lasa ma ca daca incepe Benitez cu Babel si Benayoun pe benzi, si cu Dossena in locul lui Aurelio, Liverpool face spectacol.
Aaa, inca ceva:
1. Mascherano in locul lui Alonso, cel putin pana isi revine spaniolul...
2. Fara Hyypia (poate doar in cupe)

Bogdy LFC
24th September 2008, 14:13
Legat de Mascherano,ai dreptate Andrei.........la 4-4-2 este iesit din schema ceeea ce nu e bine pentru el si totodata pentru viteza echipei...........Alonso si-a revenit inca din meciul cu United :ok:

Andrei_23
24th September 2008, 21:00
Eu as juca asa: pe Anfield, la mijloc cu Alonso si Gerrard pe aceeasi linie; in deplasare cu Gerrard si Mascherano la mijloc, argentinianul in spatele lui Gerrard.

Cristy RVD
24th September 2008, 21:02
ce glumet e elphax :happy

eu as juca cu Babel in locul lui Keane si cu Benayoun si Kuyt pe benzi.Keane joaca doar pentru ca a costat foarte multi bani :D.

saintcatri
25th September 2008, 20:15
Referitor la Hyypia, parca mai spusesem odata ca Liverpool are deja destui fundasi centrali si ca nu stiu unde ar mai putea intra Sami... In fine, Rafa il foloseste, el are in palmares cupa de CL, FA, eu am numa tricouri, fulare si bannere.. Deci stie omu' mai multe ca mine despre alcatuirea echipei!! Dar totusi daca te gandesti la Carra, Skrtel, Agger, parca deja ai si centralii si o rezerva... Nah.. Cu Domnu'nainte!! :D

Cat despre Keane, poate isi da drumu' mai greu, il tine mai mult :)) !!! Sa speram ca va face ca Torres si va arat ca merita banii platiti pe el... Ca doar nu banii joaca pe teren, ci jucatorul cumparat cu ei... Asa ca...

Il prefer pe Mascherano in locul lui Xabi, cel putin pana isi revine, dupa cum a spus si Andrei... Dar cred ca si dupa! Mascherano imi place...

Cristy RVD
27th September 2008, 17:06
nu credeam ca o sa spun curand asta,dar: Bravo Keane :D

dupa ce l-am injurat tot meciul a reusit sa dea o centrare perfecta.

2x Torres

Bogdy LFC
27th September 2008, 17:46
nu credeam ca o sa spun curand asta,dar: Bravo Keane :D

dupa ce l-am injurat tot meciul a reusit sa dea o centrare perfecta.

2x Torres

Pentru mine tot nu este suficient referitor la Robbie Keane.Torres chiar daca a inscris de 2x,ramane un EGOIST! :angry::angry: