PDA

View Full Version : Liverpool FC



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7

dflOM
3rd October 2007, 22:47
fara suparare,da' mai grav ar fi ca faultam gramatica asta rau de tot :rolleyes:.si poate liverpoolu vostru joaca prost pt ca si adversarul da o replica mai buna decat ar fi crezut.sa nu mai zic de golul anulat la limita...nu ne trebuia mult si conduceam acum.si inca un detaliu:cei 2000 de marseillezi domina ambianta sonora de pe anfield.

lenny9
3rd October 2007, 23:38
nu ma uit exact cum scriu....in sfarsit.....meci pierdut de Benitez...parerea mea

Bogdy LFC
3rd October 2007, 23:42
nu ma uit exact cum scriu....in sfarsit.....meci pierdut de Benitez...parerea mea

Normal k pierdut de el.A inceput cu Leto pe stanga si cu marele mijlocas la inchidere Sissoko care a gresit la golul francezilor.Ar fi trebuit sa-nceapa partida in atac din minutul 1.Am fost depasiti clar la mijlocul terenului.:rosu::headbang::headbang::headbang:

dflOM
4th October 2007, 00:01
asta pt ca cheyrou,cana si ziani au facut un meci imperial.tehnic am fost mult superiori.liverpool a jucat tern,in timp ce noi am avut combinatiile tehnice,in viteza,nebunia pe care o asteptam in joc de atata timp.

Bogdy LFC
4th October 2007, 00:06
Adevarat.

Oricum,in CL putem sa iesim si din grupe - numai sa castigam odata blestematul ala de campionat :mask

milanezu
4th October 2007, 00:13
Adevarat.

Oricum,in CL putem sa iesim si din grupe - numai sa castigam odata blestematul ala de campionat :mask

nici o sansa la campionat.
e ocupat de man utd sau arsenal.
locul 3 va ajunge.

dflOM
4th October 2007, 00:29
apropo,voi de cand n-ati mai luat un titlu?
noi din 93...aici se pare ca suntem uniti in suferinta :D

ReD_Devil
4th October 2007, 08:14
apropo,voi de cand n-ati mai luat un titlu?
noi din 93...aici se pare ca suntem uniti in suferinta :D

voi stati bine ei din sez 89-90 :lol::drak:

felicitari Olympique de Marseille/OLE/:great:

Bogdy LFC
4th October 2007, 13:27
nici o sansa la campionat.
e ocupat de man utd sau arsenal.
locul 3 va ajunge.

Momentan asa este,ai dreptate :ok:


apropo,voi de cand n-ati mai luat un titlu?
noi din 93...aici se pare ca suntem uniti in suferinta :D

apropo k to ne-ati invins in CL...voi de cand NU ati mai luat vreun CL sau Cupa UEFA?


voi stati bine ei din sez 89-90 :lol::drak:

felicitari Olympique de Marseille/OLE/:great:

vrei sa discuti depre OM,te duci in topicul lor :ok: NU aici :ok:

dflOM
4th October 2007, 13:55
nu stiu ce inseamna acel "NU" majusculat,presupun ca doare rau infrangerea asta.tine minte ce ziceam ieri:...cu atat mai dureroasa va fi cazatura :D
OM a castigat prima editie a ligii campionilor,92-93.asta e singura cupa europeana.noi am mai jucat si-n 91 o finala de cupa a campionilor,pierduta la penaltiuri cu steaua rosie.de asemenea,inca 2 finale de uefa,in 99(0-3 cu parma) si 2004(0-2 cu valencia,un meci inca greu de digerat.collina ne-a lucrat bine de tot)

Bogdy LFC
4th October 2007, 14:49
E adevarat k m-am trezit si eu cam tarziu sa postez dar asa va arata noul nostru stadion care va fi gata in 2,cel mult 3 ani :floricica::ok: :

http://img229.imageshack.us/img229/8204/edit0707stadiumex1mu5.jpg

http://img75.imageshack.us/img75/372/edit0707stadiumex2nf3.jpg

http://img54.imageshack.us/img54/8668/edit0707stadiumin1lo8.jpg


Acestea sunt cateva dintre poze.O bijuterie care efectiv va intrece Emirates :D :ok:

dflOM
4th October 2007, 14:58
se darama anfield-ul?sau asta nou se construieste pe alt teren?

Bogdy LFC
4th October 2007, 15:02
se darama anfield-ul?sau asta nou se construieste pe alt teren?

ANFIELD va fi daramat:plans::huhu::sad: si stadionul nou va fi construit altundeva :mask

lenny9
4th October 2007, 15:43
nu stiu ce inseamna acel "NU" majusculat,presupun ca doare rau infrangerea asta.tine minte ce ziceam ieri:...cu atat mai dureroasa va fi cazatura :D
OM a castigat prima editie a ligii campionilor,92-93.asta e singura cupa europeana.noi am mai jucat si-n 91 o finala de cupa a campionilor,pierduta la penaltiuri cu steaua rosie.de asemenea,inca 2 finale de uefa,in 99(0-3 cu parma) si 2004(0-2 cu valencia,un meci inca greu de digerat.collina ne-a lucrat bine de tot)

hey yo...hinteligentule....aici despre LFC......

Bogdy LFC
4th October 2007, 15:45
hey yo...hinteligentule....aici despre LFC......

Ia-o usor Lenny.....i-am facut eu obs pe PM :ok:

lenny9
4th October 2007, 15:46
ANFIELD va fi daramat:plans::huhu::sad: si stadionul nou va fi construit altundeva :mask

Bogdy...vezi ca discutiile la LFC sunt ca Anfield sa ramana si noul stadion va fi peste drum....e un parc...acolo :) ...

dflOM
4th October 2007, 15:46
sigur ca da.much respect.cred ca inca mai doare meciul de aseara,nu? :cool:

lenny9
4th October 2007, 15:48
sigur ca da.much respect.cred ca inca mai doare meciul de aseara,nu? :cool:

doare ...dar atentia nu a fost din cauza asta....deci.....

ReD_Devil
4th October 2007, 16:33
intr-adevar impresionant stadion ! :ok::D....dar partea buna e ca se darama anfield :drak:

PS:ce capacitate va avea?:D

Bogdy LFC
4th October 2007, 16:39
intr-adevar impresionant stadion ! :ok::D....dar partea buna e ca se darama anfield :drak:

PS:ce capacitate va avea?:D

Intre 65 si 70.000 :ok: Oricum,nicio echipa din EPL sau UCL NU va scapa de presiune....STADIONUL VA FI ALTUL - SUPORTERII MEREU ACEIASI :ok:

lenny9
4th October 2007, 22:51
intr-adevar impresionant stadion ! :ok::D....dar partea buna e ca se darama anfield :drak:

PS:ce capacitate va avea?:D

Cum am mai spus....S-AR PUTEA CA SA FIM SINGURA ECHIPA CARE ISI VA PASTRA SI VECHIUL STADION....adica....ANFIELD ROAD....noul stadion va avea aprox. 60 000 de locuri cu posibilitatea de a fi marit la peste 70 000 de locuri , daca primaria e de acord ; 18 000 de locuri doar pentru ...KOP . 2010 ar fi data de deschidere....

Andrei_23
7th October 2007, 14:14
frumos stadionul , in general toate stadioanele din anglia sunt frumoase , daca "Riverside Stadium" ar fi plin meci de meci greu ar castiga vreo echipa puncte , stadionul are acustica extraordinara :ok:

milanezu
7th October 2007, 18:27
liverpool-tottenham 1-2 min. 70.
demisia!!!
inca odata rafa nu ia titlul in anglia!!!!

Bogdy LFC
7th October 2007, 19:21
2-2 (jucatori nenorociti si cretini).

Titlul e compromis.Ramane sa ne concentram pe celelalte cupe:headbang::headbang::headbang:

Andrei_23
7th October 2007, 20:53
nici vorba ca titlul sa fie compromis , inseamna ca si chelsea trebuie sa-si ia gandu' ?

Bogdy LFC
7th October 2007, 21:08
nici vorba ca titlul sa fie compromis , inseamna ca si chelsea trebuie sa-si ia gandu' ?

Nici nu ai idee........:mask....ti-as aduce eu multa rgumente referitoare la sansele celor 2 echipe mentionate de noi,dar se pot supara altii pe aici...

Andrei_23
7th October 2007, 21:17
nu zic ca liverpool e favorita la titlu , dar in nici un caz sansele nu sunt compromise...stai sa vezi arsenal isi va intrerupe sirul de victorii , manchester poate pierde in derby-uri , singurul lucru de care mie frica e ca benitez sa nu se axeze pe champions league

Bogdy LFC
7th October 2007, 21:22
singurul lucru de care mie frica e ca benitez sa nu se axeze pe champions league

De asta mi-e si mie frica :(

ReD_Devil
8th October 2007, 10:42
nici vorba ca titlul sa fie compromis , inseamna ca si chelsea trebuie sa-si ia gandu' ?

DA :drak:

Andrei_23
8th October 2007, 20:02
Devile de se accidenteaza ronaldo & ronney , o veti tine numai in egaluri :lol:

ReD_Devil
8th October 2007, 22:04
Devile de se accidenteaza ronaldo & ronney , o veti tine numai in egaluri :lol:
nu prea cred...:D ar fi saha+tevez...si exista si un nani care ar juca pe postul lui ronaldo...nu sta Manchester intr-un jucator ;) :drak::ok:

Bogdy LFC
8th October 2007, 22:26
Deja deveniti OFF-TOPIC si nu-mi place sa vb despre ce vb voi in ''threadul meu'' :nah:

Bogdy LFC
20th October 2007, 16:44
YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES

2-1 in ultimul minut.O victorie meritata /OLE/ /OLE/ /OLE/

ReD_Devil
20th October 2007, 20:21
YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES

2-1 in ultimul minut.O victorie meritata /OLE/ /OLE/ /OLE/

n-as zice ... noroc cat cuprinde...:rosu::no:

Bogdy LFC
20th October 2007, 20:46
n-as zice ... noroc cat cuprinde...:rosu::no:

:happy:lol::rosu: Tu vorbisi cu ManU ai tai?...care ati castigat numai cu 1-0 chinuit meci de meci si cu noroc..........

NU ai vazut meciul si iti intri cu parerea k ''musca in miere''....:rosu::rosu:

Numai sa fi vazut ce ocazii incredibile am ratat care odata si odata tot ar fi trebuit concretizate:rosu:

Sasuke Uchiha
20th October 2007, 21:07
nu am vazut meciul insa ma bucur ca a castigat liverpool, credeam ca penaltiurile le trage gerrard... oricum asa am nimerit marcatorul

Bogdy LFC
25th October 2007, 14:08
Jucam foarte bine,ne creem ocazii clare si multe de gol insa cel mai trist lucru - NU reusim sa le fructificam.Calitatea in fata portii este scazuta.Trebuie sa mai lucram mult la capitolul asta.:scsa:

Castigam ultimile 3 meciuri din grupa si in optimi intalnim Real M :ok: :drak:

Val
25th October 2007, 14:39
Castigam ultimile 3 meciuri din grupa si in optimi intalnim Real M :ok: :drak:

Insa in meciurile astea nu tre' sa joace Hyypia:D.

Iaco
27th October 2007, 19:39
Hai liverpool maine...maine voi tine pentru o ora jumate cu liverpool...chiar sunt curios cu cine vei tine maine bogdy???daca bateti pe arsenal stii cine vine pe primu loc nu???:D:D:D:D:D

Bogdy LFC
27th October 2007, 19:45
Hai liverpool maine...maine voi tine pentru o ora jumate cu liverpool...chiar sunt curios cu cine vei tine maine bogdy???daca bateti pe arsenal stii cine vine pe primu loc nu???:D:D:D:D:D

Pai da omule! Eu zic sa ne dam la o parte din fata lui arsenal sa ramana tot ei pe primul loc :happy:ok:

Sir. Eko
27th October 2007, 19:50
M0rph si daca castigam meciul pe care il avem in minus stii cine va ramane pe primul loc? Nu tre sa va dati la o parte ....:D

Iaco
27th October 2007, 20:49
arsenal 4life
cum sta treaba voi daca pierdeti noi venim la doar 2 puncter de voi...presupunand ca restanta o castigati...iar daca faceti egal suntem la egalitate si avem meciul direct de saptamana viitoare in care daca batem am recuperat si cele trei puncte

Deci in concluzie daca pierdeti sau faceti egal si noi va batem etapa viitoare in meciul direct suntem la egalitate de puncte, restanta aceea nu mai conteaza...

Oricum discutia nu isi are locu aici ca suntem fftopic...oricum bogdy nu ar fii frumos din partea lu liverpool sa fdaac asa ceva...:D:D

Bogdy LFC
27th October 2007, 21:19
Voi amandoi sunteti pur si simplu niste visatori :ok:

Sir. Eko
27th October 2007, 21:29
Voi amandoi sunteti pur si simplu niste visatori :ok:

ai dreptate ...avem rabdare si vedem ce se va intampla pe teren.

Lordul
27th October 2007, 22:05
veti pierde cormoranilor ,anu asta v-ati luat-o cu 5-1 in cupa

Bogdy LFC
28th October 2007, 20:18
Un meci in care bineinteles norocul nostru trebuia sa se termine in ultimile minute ale meciului.Asta e! Nici macar acum norocul asta nenorocit NU a fost de partea noastra sa castigam si noi un meci pe care nu-l meritam (pt prima oara in istoria moderna a clubului).

Poate ca intr-o buna zi BUNUL DUMNEZEU ne va da si noua norocul porcesc de care beneficiaza altii :( ''Lor (ex.ManU.....) cu carul si noua cu paharul'' :sad:

Asta e divinitatea.Eu sunt resemnat!

La cat ghinion avem,NU ma mira sa retrogradam :(

Andrei_23
28th October 2007, 20:31
la cum a jucat arsenal astazi , as zicea ca liverpool ar trebui sa fie multumita ca a scos un punct

Bogdy LFC
28th October 2007, 20:33
la cum a jucat arsenal astazi , as zicea ca liverpool ar trebui sa fie multumita ca a scos un punct

N-ai inteles nimc din ce-am scris acolo si la ce m-am referit :sad:

alex1nho
1st November 2007, 20:52
Ce ziceti de un Forum al Cormoranilor... ? Astept ceva posturi.. ;) lasati aici si va dau eu un PM cu idu`.. sau il postez chiar here :)

Hard
6th November 2007, 23:46
Respect Liverpool :yeah: !

ReD_Devil
7th November 2007, 12:41
importanta victoria ..nu neaparat nr de goluri...e imp pt lupta locului care duce in uefa :D:drak:

Geografu
7th November 2007, 15:40
Lucrările pentru noul stadion al echipei Liverpool, Stanley Park, care va costa peste 575 de milioane de euro, vor începe în primăvara anului viitor, după ce consiliul local a dat, marți, undă verde proiectului, informează site-ul oficial al grupării engleze.
Noul stadion, care va fi construit în apropierea actualei arene a grupării engleze, va avea o capacitate de 60.000 de locuri, cu 15.000 mai mult decât Anfield. Capacitatea noii arene ar putea crește până la 75.000 de locuri, iar clubul își propune să evolueze acolo începând cu anul 2011.
"Lucrările vor începe în primăvară. Nu vreau să ofer mai multe detalii. Acest lucru ne va da posibilitatea să construim o structură care va fi capabilă să susțină mai mult de 60.000 de persoane. Vom fi foarte mândri cu ce vom avea. Vrem să avem o echipă mare și un stadion mare. Nu este vorba de construirea de monumente, ci de a ne asigura că vom fi competitivi", a spus directorul executiv al grupării engleze, Rick Perry.
FC Liverpool a primit permisiunea de a construi un stadion de 60.000 de locuri în martie 2006, însă proprietarii Tom Hicks și George Gillett nu au fost mulțumiți de design-ul primului proiect, astfel că au cerut o altă variantă. Suprafața de joc a viitoarei arene se va afla la aproximativ opt metri sub nivelul pământului, pentru a face loc mai multor suporteri.

Mediafax

Incet ,incet Anfield se va uita.....:(

Bogdy LFC
7th November 2007, 15:59
importanta victoria ..nu neaparat nr de goluri...e imp pt lupta locului care duce in uefa :D:drak:



@Geografu....din pacate asta e realitatea :

ANFIELD se va darama,dar meciurile facute de echipa,NU vor muri niciodata :ok:

Bogdy LFC
10th November 2007, 21:46
Am obtinut azi o victorie tarzie dar foarte meritata:ok: NU ma asteptam totusi k TORRES sa inscrie :D

Lordul
10th November 2007, 21:49
Ati obtinut o victorie pe deplin meritata ,ati intrat in istorie in Liga

Bogdy LFC
10th November 2007, 23:08
Ati obtinut o victorie pe deplin meritata ,ati intrat in istorie in Liga

Doar prin prisma scorului...k in istoria CL eram demult ;):ok:

Bogdy LFC
11th November 2007, 13:35
LIVERPOOL 2-0 Fulham (rezumat) (http://www.zshare.net/download/48273704b76a4a/) - sa vedeti si voi cum se rateaza cu poarta goala :D :sad:

lenny9
16th November 2007, 20:09
damn.....ceva se intampla cu RB....dupa Bellamy,Garcia...acum vrea sa-l dea si pe Carson.....pacat

Bogdy LFC
16th November 2007, 22:15
damn.....ceva se intampla cu RB....dupa Bellamy,Garcia...acum vrea sa-l dea si pe Carson.....pacat

Partea buna AR FI k ar lua pe el vreo 10 mil GBP.
Partea rea e k RB a dat-o iar la intors si acum vrea sa-l vanda pe CROUCH :headbang::(

lenny9
17th November 2007, 17:24
Partea buna AR FI k ar lua pe el vreo 10 mil GBP.
Partea rea e k RB a dat-o iar la intors si acum vrea sa-l vanda pe CROUCH :headbang::(

eu nu prea vad partea buna.....LFC este o echipa britanica ,asta nu inseamna sa nu existe si alte nationalitati ,dar totusi.....plus daca v-a intra "legea" cu cel mult 5 sau 6 jucatori straini????.....vrei sa ajungem ca si Arsenal...cea mai "josnica" echipa britanica???????......

Bogdy LFC
17th November 2007, 17:29
eu nu prea vad partea buna.....LFC este o echipa britanica ,asta nu inseamna sa nu existe si alte nationalitati ,dar totusi.....plus daca v-a intra "legea" cu cel mult 5 sau 6 jucatori straini????.....vrei sa ajungem ca si Arsenal...cea mai "josnica" echipa britanica???????......

Oricum suntem pe cale sa ajungem k ei pt k RB in loc sa se orienteze cat poate de bine spre englezi,o tine pe-a lui cu spaniolii :headbang:

lenny9
17th November 2007, 20:45
Oricum suntem pe cale sa ajungem k ei pt k RB in loc sa se orienteze cat poate de bine spre englezi,o tine pe-a lui cu spaniolii :headbang:

asta este lucrul care nu imi place la el.....ex:Finnan si Riise nu prea mai joaca meci de meci

Bogdy LFC
21st November 2007, 18:00
Rafa Benitez:”Mai am multe trofee de castigat la Liverpool”

Dupa ce a respins din start ideea de a o parasi pe Liverpool in favoarea lui Bayern Munchen, Rafa Benitez a facut cateva precizari in presa britanica de astazi. “Sunt onorat de oferta lui Bayern. Este dovada suprema ca munca mea este apreciata si ca incercam sa facem lucrurile cum trebuie. Sunt foarte fericit la Liverpool. Imi place totul, de la persoanele care lucreaza pentru club, suporteri si oras, pana la stilul de viata al englezilor. Mai avem multe trofee de castigat impreuna, asa ca planuiesc sa raman aici cat mai mult timp”. Benitez a fost abordat de conducatorii lui Bayern saptamana trecuta dupa o serie de rezultate nefavorabile ale bavarezilor in campionat si in Cupa UEFA. Vina pentru insuccesele inregistrate pare sa fi cazut pe umerii lui Ottmar Hitzfeld, aparent responsabil pentru criza de forma a lui Ribery & Co.


RESPECT RAFA

Bogdy LFC
24th November 2007, 00:09
http://www.ifotbal.ro/benitez-ameninta-daca-nu-mi-aduceti-jucatorii-pe-care-i-doresc-puteti-sa-va-cautati-un-alt-antrenor/

Link-ul acesta ne scuteste (FANII LFC) de orice fel de comentarii :( :sad:

lenny9
24th November 2007, 10:02
stai linistit ca nu a "urlat" el asa.....discutia de transferuri a fost.....in iarna vor fi ...vanzari-cumparari.....singura chestie care la pus 15 minute pe ganduri a fost....nationala Angliei

lenny9
24th November 2007, 10:07
aaa....scuze...inca o chestie.....Javier Mascherano dupa cate stiu eu e al nostru, nicidecum imprumutat....

Bogdy LFC
24th November 2007, 16:36
I-am ruuuuuuuuuuupt. 3-0.

Revansa dulce dupa infranger4ea NEmeritata din sezonul trecut de pe St.James :yeah: /OLE/

lenny9
24th November 2007, 16:44
am jucat frumos........3-0 plus alte 3-4 mari ocazii a le lui Torres....frumos

Bogdy LFC
24th November 2007, 16:52
am jucat frumos........3-0 plus alte 3-4 mari ocazii a le lui Torres....frumos

Am auzit k a ratat de vreo 4 ori singur cu portarul si o data cu poarta goala! :headbang:

Bine totusi k am luat 3 puncte :ok:

ducus
25th November 2007, 23:52
Imi pare rau ca pleaca Rafa, dar asta e...cormoranii merg mai departe si fara el. Se pare ca succesorul va fi Mourinho:
http://evz.ro/article.php?artid=332126
Ce performante credeti ca va reusi la Liverpool fostul antrenor al lui Chelsea si cat va rezista pe banca?

Bogdy LFC
26th November 2007, 15:14
Imi pare rau ca pleaca Rafa, dar asta e...cormoranii merg mai departe si fara el. Se pare ca succesorul va fi Mourinho:
http://evz.ro/article.php?artid=332126
Ce performante credeti ca va reusi la Liverpool fostul antrenor al lui Chelsea si cat va rezista pe banca?

ducus NU te grabi omule! Exact acelasi titlu si aceleasi fraze au fost publicate si in prosport.Sunt DOAR zvonuri deocamdata :ok:

SweetMan
27th November 2007, 15:36
nu pleca benitez , asta e o gogoasa

Lordul
27th November 2007, 15:37
Liverpool ar face o greseala daca s-ar desparti de Crouch

Andrei_23
27th November 2007, 20:27
ce ziceti conduce liverpool maine la pauza ? vreau sa pun 1pauza/1final

Bogdy LFC
27th November 2007, 21:13
ce ziceti conduce liverpool maine la pauza ? vreau sa pun 1pauza/1final

Mie imi e frica de FC P,mai precis de QUARESMA - poate decide soarta unui meci de unul singur,inclusiv meciul de maine :mask e prea greu meciu pt un pronostic oricum :)

Bogdy LFC
28th November 2007, 18:34
RAFA isi joaca realmente postul in aceasta seara.Sa speram k totul se va termina cu o victorie a noastra :ok:

Bogdy LFC
2nd December 2007, 18:21
LFC 3-0 Bolton min 62.....le mai dam sa-nnebunesc :evil

YoNuTzz
2nd December 2007, 19:50
4-0 cu bolton
bravo :ok:

Bogdy LFC
2nd December 2007, 20:56
4-0 cu bolton
bravo :ok:

Mdap,multumim,dar putea fi si mai mult :D

:ok:

Bogdy LFC
3rd December 2007, 15:57
Fernando Torres: “Daca pleaca Rafa, plecam toti!”

Agitatie pe Anfield Road. Iesit din gratiile patronilor Tom Hicks si George Gillett dupa declaratiile facute in presa, Rafa Benitez este aparat de jucatori si de fani, care-l vor pe spaniol in continuare la carma lui Liverpool. “Nu poate sa plece. Suporterii au dat un verdict clar. Cu totii ii suntem datori lui Rafa. Sunt sigur ca, daca va pleca, multi jucatori nu vor sta pe ganduri si vor face acelasi lucru. Benitez nu este doar un manager. A creat o echipa, si-a pus increderea in noi, si il vom rasplati” a raspuns Fernando Torres zvonurilor care-l dadeau pe tehnicianul spaniol in varsta de 47 de ani ca si plecat de la “cormorani”. Liverpool se afla pe locul 3 in campionat, la 6 puncte de liderul Arsenal, si are o sansa reala de a incurca socotelile la varful ierarhiei in acest sezon.

:ok:

Bogdy LFC
3rd December 2007, 15:59
Crouch: “Nu am de gand sa plec. Vreau sa raman pe Anfield!”

Rugat sa comenteze zvonurile referitoare la posibila sa despartire de Liverpool si relatia cu managerul Benitez, atacantul nationalei Angliei a declarat pentru Daily Mail: “Nu vreau sa plec. Sincer, apreciez inventivitatea lui Rafa. Niciodata nu stii ce urmeaza sa faca. Am avut mereu incredere in posibilitatile mele si cred ca pot juca la cel mai inalt nivel. Am progresat mult in ultimul timp. Sunt la un club la care ma simt bine si vreau sa castig multe trofee alaturi de <<cormorani>>”. Crouch a fost titular in doar doua partide de campionat de la inceputul sezonului desi s-a dovedit a fi un marcator important pentru Liverpool, atat in Premier League cat si in Champions League.

:yeah:

Andrei_23
3rd December 2007, 20:36
jucator bun pentru campionatu' angliei :)
as vrea sa-l vad jucand in spania , sunt curios cum s-ar descurca

Bogdy LFC
3rd December 2007, 20:38
jucator bun pentru campionatu' angliei :)
as vrea sa-l vad jucand in spania , sunt curios cum s-ar descurca

Peste tot s-ar descurca bine la ce inaltime are.:D

Andrei_23
3rd December 2007, 21:33
sunt convins da asta , sunt curios sa vad cum sa-ar descurca avand in vedere faptul ca spaniolii nu obisnuiesc sa joace cu centrari inalte
nu cred ca va primi vreodata oferte de le vreun club spaniol oricate goluri ar marca in anglia

Bogdy LFC
5th December 2007, 15:43
Ce ''bine''-i merge clubului nostru in aceste zile cel putin.Man CITY e gata sa-l fure pe MASCHERANO iar Capello a dezvaluit k a fost ofertat de noi de cel putin 2 ori :sad:

Catalanul
5th December 2007, 15:45
iar uefa se pare ca investigheaza victoria cu 8-0 impotriva lui Besiktas :rolleyes:

lenny9
7th December 2007, 08:43
iar uefa se pare ca investigheaza victoria cu 8-0 impotriva lui Besiktas :rolleyes:

...stai linistit....un ziar idiot din Germania a scris asta...UEFA a si anuntat ca nu a luat in considerare ce s-a scris.....

YoNuTzz
8th December 2007, 21:12
reading - liverpool 3-1
nu ma asteptam...

Bogdy LFC
8th December 2007, 21:17
reading - liverpool 3-1
nu ma asteptam...

:happy Da-ne dreaq de prosti!

Macar sa batem noi in Franta :headbang::headbang:

YoNuTzz
8th December 2007, 21:25
trebuie sa bateti, si poate mai jucam ink o finala :D

Bogdy LFC
8th December 2007, 21:26
trebuie sa bateti, si poate mai jucam ink o finala :D

Ce dracu k dak batem si mergem in optimi - va intalnim pe voi si ''voila'' :

5-0 pt Milan pe San Siro si 4-1 pe ANFIELD :headbang:

Celso
8th December 2007, 21:41
:happy Da-ne dreaq de prosti!

Macar sa batem noi in Franta :headbang::headbang:

OM nu a fost invinsa niciodata in Franta de catre o echipa englezeasca:rolleyes:

PS: ce prost ati jucat azi:evil::D

Lordul
8th December 2007, 22:57
Liverpool va trece mai departe in L.C de pe locul 2 kred

lenny9
9th December 2007, 12:15
OM nu a fost invinsa niciodata in Franta de catre o echipa englezeasca:rolleyes:

PS: ce prost ati jucat azi:evil::D

E adevarat.....bine nu s-a jucat....dar vorba celor doi comentatori englezi....."ghiciti cate penaltyuri a avut Liverpool a.1 b.2 c.3 ?".......si tot el a dat raspunsul......C...TREIIII si tot ei au spus ( ca si mine ) ca faultul facut de Carra nu a fost in careu.....concluzia ( ca in meciul cu Chelsea)????.....in sfarsit...trei puncte sau dus.......:(

Bogdy LFC
9th December 2007, 16:19
E adevarat.....bine nu s-a jucat....dar vorba celor doi comentatori englezi....."ghiciti cate penaltyuri a avut Liverpool a.1 b.2 c.3 ?".......si tot el a dat raspunsul......C...TREIIII si tot ei au spus ( ca si mine ) ca faultul facut de Carra nu a fost in careu.....concluzia ( ca in meciul cu Chelsea)????.....in sfarsit...trei puncte sau dus.......:(

Adevarul asta este!

Oricum......pe data de 17 Decembrie vreau sa fiu un tip fericit stiind k pana atunci am pierdut NEmeritat la Reading si am batut Marseille si manchester :)

Hard
13th December 2007, 10:06
Gerrard al 6-lea jucator de la Liverpool jefuit in ultimii 2 ani :D

lenny9
13th December 2007, 22:42
Gerrard al 6-lea jucator de la Liverpool jefuit in ultimii 2 ani :D

wow......si ce bucurie pe capul tau........iti arati inteligenta??????

Hard
13th December 2007, 23:10
nu imi pot arata inteligenta printr-o stire legata de Liverpool. Ai grija ce postezi ca ne suparam.

Bogdy LFC
13th December 2007, 23:16
Lenny si Hardliner calm down guys!

V-ati inteles gresit unul pe altul.

:kiss:

OT: Meci beton cu manutd duminica.La cat noroc au ei in general si pe ANFIELD mai ales,NU vad mai mult de un egal :headbang::angry:

lenny9
14th December 2007, 11:38
nu imi pot arata inteligenta printr-o stire legata de Liverpool. Ai grija ce postezi ca ne suparam.

nu iti poti arata inteligenta printr-o stire legata de Liverpool ?????....wow.....sa am grija ce postez ca ne suparam???....wow ...de doua ori.....

lenny9
14th December 2007, 11:41
Lenny si Hardliner calm down guys!

V-ati inteles gresit unul pe altul.

:kiss:

OT: Meci beton cu manutd duminica.La cat noroc au ei in general si pe ANFIELD mai ales,NU vad mai mult de un egal :headbang::angry:

ok...in caz de eu am inteles gresit ionia lui......atunci e greseala mea....Bogdy,stii ca sunt RED si ma deranjeaza ironiile si.....altele ,dar cum am spus ,daca eu am inteles gresit.......am inchis subiectul

Lordul
14th December 2007, 11:52
pacat pt Gerard , un super fotbalist ,ar fi interesat de vazut cu cine tine jefuitorul !

lenny9
14th December 2007, 11:54
pacat pt Gerard , un super fotbalist ,ar fi interesat de vazut cu cine tine jefuitorul !

...in tot necazul asta bine ca familia ,care era acasa, nu au patit nimic ....doar o sperietura

Iaco
14th December 2007, 14:07
Presupun ca era suporter a lui everton...:D:D...sau un suporter suparat de la liverpool:)

Bogdy LFC
14th December 2007, 14:14
Presupun ca era suporter a lui everton...:D:D...sau un suporter suparat de la liverpool:)

Poate era vreun fan al ''caramelelor''.Nicun suporter NU poate fi suparat pe GERRARD,care la ora actuala e el mai bun jucator din Premier League :ok:

Andrei_23
14th December 2007, 20:38
abia astept meciurile de duminica , vreau sa bata liverpool si chelsea ;)

Bogdy LFC
14th December 2007, 20:40
abia astept meciurile de duminica , vreau sa bata liverpool si chelsea ;)

Si eu,dar va fi greu....aproape imposibil! :(

Andrei_23
14th December 2007, 21:01
greu va fi la chelsea , la liverpool totul e posibil , acum jucatorii au si moral bun dupa meci' din franta , depinde si de echipa de start

Hard
15th December 2007, 15:24
...in tot necazul asta bine ca familia ,care era acasa, nu au patit nimic ....doar o sperietura

te pomenesti ca ai fost langa familia lui cand s-a intamplat de stii ca au tras doar o sperietura ... sau ai incredere in ce scriu The Sun ,etc ...

lenny9
15th December 2007, 21:57
te pomenesti ca ai fost langa familia lui cand s-a intamplat de stii ca au tras doar o sperietura ... sau ai incredere in ce scriu The Sun ,etc ...

fraiere vad ca insisti....daca ai fi fost fan LFC ,ai fi stiut ca nici un fan adevarat nu citeste idiotenia aia si ca avem un motiv mare.......dar tu ramai la nivelul tau......

Hard
15th December 2007, 23:53
nici un fan adevarat nu citeste idiotenia aia si ca avem un motiv mare.....

vai ! cu afirmatia asta m-ai dat gata ! fanii adevarati se duc pe stadioane de ani de zile!!! au season tickets !! cei care vad Liverpool la tv sunt doar fani ,simpatizanti mai bine spus... Tu nu citesti The sun pt ca nu cunosti limba si preferi Can can , Libertatea .. :happy dar crede-ma ca am intalnit multi Liverpool fans care citesc The Sun,nu sunt cu nimic speciali decat ceilalti oameni sau fani.:cool:

Revenind la stire,nu cred ca au tras doar o sperietura,ci momente de groaza (daca nu si acte de violenta?!? ) numai ca in UK nu se mediatizeaza tot ca in Romania.

ReD_Devil
16th December 2007, 09:56
Poate era vreun fan al ''caramelelor''.Nicun suporter NU poate fi suparat pe GERRARD,

hmmm esti sigur!?!? aminteste-ti atunci cand gerrard nu mai vroia sa continue cu l'pool ... ce s-a intamplat in fata stadionului cu niste fani ...ti-ai amintit ?!?!? dar probabil ca era pur si simplu un hot :happy a aflat ca e casa lui=> are bani :evil: daca era fan al caramelelor sau orice alt fan ...ar fi vandalizat nu jefuit :D

astazi.....trebuie sa nu pierdem...iar daca vom castig...cu atat mai bine :drak:

lenny9
16th December 2007, 12:18
vai ! cu afirmatia asta m-ai dat gata ! fanii adevarati se duc pe stadioane de ani de zile!!! au season tickets !! cei care vad Liverpool la tv sunt doar fani ,simpatizanti mai bine spus... Tu nu citesti The sun pt ca nu cunosti limba si preferi Can can , Libertatea .. :happy dar crede-ma ca am intalnit multi Liverpool fans care citesc The Sun,nu sunt cu nimic speciali decat ceilalti oameni sau fani.:cool:

Revenind la stire,nu cred ca au tras doar o sperietura,ci momente de groaza (daca nu si acte de violenta?!? ) numai ca in UK nu se mediatizeaza tot ca in Romania.

esti intradevar pe nicaieri...si mai bine ma abtin.......

Celso
16th December 2007, 12:22
cred ca intru cu sanctiuni drastice:drak:...ati intrecut limita, iar daca dupa meciurile de astazi se va sari iar calul, voi actiona in consecinta....va rog sa ramaneti on-topic:mda:

Iaco
16th December 2007, 13:54
dada...asha pune biciu pe ei de huligani informatici:D:D:D

Bogdy LFC
16th December 2007, 18:01
Suntem *******i! Titlul e compromis! :sad: Resemnarea e tot ce se poate citi pe fata mea in momentul asta!

Ne ramane Liga Campionilor,Cupa Ligii si FA Cup.....NU castigam cel putin una din astea 2 => ''bye bye RAFA''

:mask

YoNuTzz
16th December 2007, 20:25
Suntem *******i! Titlul e compromis! :sad: Resemnarea e tot ce se poate citi pe fata mea in momentul asta!

Ne ramane Liga Campionilor,Cupa Ligii si FA Cup.....NU castigam cel putin una din astea 2 => ''bye bye RAFA''

:mask

lasa k jucam a 2-a finala consecutiva in Champions League...nici noi nu stam bine in campionat, dar in UCL e altceva :ok:

Bogdy LFC
16th December 2007, 21:09
lasa k jucam a 2-a finala consecutiva in Champions League...nici noi nu stam bine in campionat, dar in UCL e altceva :ok:

Pai si-n Liga Campionilor ''norocul ne va surade'' la tragerea la sorti si va vom intalni pe voi in optimi si ne veti scoate fotbalu' din cap :(

Andrei_23
16th December 2007, 21:47
manchester cred ca a devenit favorita (clara) la titlu dupa victoria de azi

Sasuke Uchiha
17th December 2007, 00:41
gol absurd ca in curtea scolii, nu pot sa cred cum benitez ca este un mare "ganditor" in fotbal si nu pune un om in fata careului mare la corner :headbang:

Hard
21st December 2007, 14:27
in urma tragerii la sorti pt optimi CL , Liverpool va intalni Inter . Meci usor zic eu :D

miril
21st December 2007, 14:32
...pentru Inter.

Bogdy LFC
21st December 2007, 21:40
...pentru Inter.

El s-a referit pt LIVERPOOL si ''you know fucking better'':angry:Eram 100% calificati DACA primul meci il aveam in deplasare :headbang:

YoNuTzz
26th December 2007, 20:20
in campionat derby - liverpool 1-2 ( Liverpool a castigat in min 90 prin Gerrard )

Iaco
27th December 2007, 12:08
in campionat derby - liverpool 1-2 ( Liverpool a castigat in min 90 prin Gerrard )

Se pare ca nu numai noi castigam meciurile pe final de meci...si noi ne-am chinuit foarte tare la sunderland inscriind ultimul gol in minutu 88:P:P

Dogville
27th December 2007, 14:27
Halal satisfactie brother Morpheus...sa ne-ntelegem,campionatul il luam noi,cormoranii....::::)))))

Iaco
28th December 2007, 09:44
Poate anu viitor:P....uiti ca liverpool mai are de jucat in retur acasa la chelsea arsenal si manchester...daca voi ati luat acasa la voi 2 puncte din noua...deci nush daca este prea simplu sa castigati campionatul anu asta...so

lenny9
28th December 2007, 10:06
Poate anu viitor:P....uiti ca liverpool mai are de jucat in retur acasa la chelsea arsenal si manchester...daca voi ati luat acasa la voi 2 puncte din noua...deci nush daca este prea simplu sa castigati campionatul anu asta...so

pai da...la anu' -2008-...:)....ok. Chelsea ne-a egalat,cu un ajutor mareeee , cu Man U am jucat mult mai bine decat ei si......ne-au batut....Iar cu Arsenal am a fost si pe teren si scorul....egal........ok....dar daca norocul va fi cu noi in retur???????...speram.ps. parerea mea ca Man U are prima sansa,noi si tunarii a doua si Chelsea a treia....parerea mea

Lordul
28th December 2007, 10:31
Chelsea n-o vad in lupta....sunt 9p diferenta parca...nici pe Liverpool .doar un retur de senzatie ar putea aduce titlul

Bogdy LFC
28th December 2007, 11:19
DACA LIVERPOOL avea PUTIN noroc - castiga toate cele 3 derby-uri dar Lui DUMNEZEU I-a parut prea mult si ne-a dat 2 puncte din 9 :headbang: Macar sa NU luam noi titlul si sa incurcam pe altii (ManU de pilda) :angry:

P.S. De la inceputul campionatului si pana in prezent - NU JOCUL ECHIPEI A FOST PROBLEMA ci NUMAI GHINIONUL NENOROCIT

:headbang:

Iaco
29th December 2007, 10:56
DACA LIVERPOOL avea PUTIN noroc - castiga toate cele 3 derby-uri dar Lui DUMNEZEU I-a parut prea mult si ne-a dat 2 puncte din 9 :headbang: Macar sa NU luam noi titlul si sa incurcam pe altii (ManU de pilda) :angry:

P.S. De la inceputul campionatului si pana in prezent - NU JOCUL ECHIPEI A FOST PROBLEMA ci NUMAI GHINIONUL NENOROCIT

:headbang:

Cred ca liverpool o sa ia campionatul in anul cand o sa se intample urmatoarele chestii
1. Se va desfiinta Manchester United
2. Se aliniaza planetele
3. Eclipsa de soare
4. Trece Cometa Halley
5. Apocalipsa...care vreti voi Cioran, Ioan...nu conteaza

Ba bogdy esti incredibil...fotbalul se joaca pe teren si numai pe teren nu mai invoca atata interventia divinitatii sau a altor puteri supra-omenesti:rosu::rosu:

P.s Presupun ca acest post va fii sters imediat, si voi primii vreun ban sau ceva da trebuia sa o zic:D:D

Bogdy LFC
29th December 2007, 11:31
Cred ca liverpool o sa ia campionatul in anul cand o sa se intample urmatoarele chestii
1. Se va desfiinta Manchester United
2. Se aliniaza planetele
3. Eclipsa de soare
4. Trece Cometa Halley
5. Apocalipsa...care vreti voi Cioran, Ioan...nu conteaza

Ba bogdy esti incredibil...fotbalul se joaca pe teren si numai pe teren nu mai invoca atata interventia divinitatii sau a altor puteri supra-omenesti:rosu::rosu:

P.s Presupun ca acest post va fii sters imediat, si voi primii vreun ban sau ceva da trebuia sa o zic:D:D


Ba NU ai dreptate omule! E ceva chiar EXTRA-DIVIN...pai gandeste si tu putin asa - sezonul trecut a fost cel mai ghinionist din istoria clubului si anul asta pare a fi si mai rau!

OT: In meciul de la Derby,am doborat recordul ratarilor din acest sezon.Ratarile din meciurile cu Chelsea,Tottenham,Besiktas,Blackburn si ManU au fost '''joaca de copii''

Iaco
29th December 2007, 11:36
no ma se mai intampla sa ai ghinion...dar oricum ar trebui sa vezi si cum joaca echipa...nu da gol atacantu...rateaza penalty...schimbal dreaq...eu zic ca si echipa are probleme...oricum apreciez ca nu ai sters postu:D:P

Celso
29th December 2007, 11:39
Bogdy...inceteaza...nu are rost...cu noroc ati castigat si voi multe intalniri ..mai ales pe plan international.... asta este fotbalul....parerea mea ca la voi Benitez trebuie schimbat daca nici anul asta nu castiga nimic...si-a cumparat toti jucatorii pe care ia vrut...si Liverpool chiar are lot de lot....

Moprheus...stai calm ca nu ti-l va sterge nimeni:D

Iaco
29th December 2007, 12:08
Bogdy...inceteaza...nu are rost...cu noroc ati castigat si voi multe intalniri ..mai ales pe plan international.... asta este fotbalul....parerea mea ca la voi Benitez trebuie schimbat daca nici anul asta nu castiga nimic...si-a cumparat toti jucatorii pe care ia vrut...si Liverpool chiar are lot de lot....

Moprheus...stai calm ca nu ti-l va sterge nimeni:D

Ai dreptate celso...sa ne amintim de golu ala cu ce echipa era...aaaaa.chiar cu chelsea...a fost un super gol...da care nu prea a intrat in poarta:P:P

Bogdy LFC
29th December 2007, 12:14
Bogdy...inceteaza...nu are rost...cu noroc ati castigat si voi multe intalniri ..mai ales pe plan international.... asta este fotbalul....parerea mea ca la voi Benitez trebuie schimbat daca nici anul asta nu castiga nimic...si-a cumparat toti jucatorii pe care ia vrut...si Liverpool chiar are lot de lot....

Moprheus...stai calm ca nu ti-l va sterge nimeni:D

Parerea mea k tu NU stii absolut nimic din ce misca la clubul nostru acum sau ce-a fost pana acum!

1.Asta-vara banii investiti N-au fost chiar de ajuns....mai sunt o sumedenie de argumente.....:D

2.La cat '''noroc'' am avut saracii de noi sezonul trecut si sezonul asta,vom castiga o multime de trofee.:P

lenny9
29th December 2007, 13:15
Cred ca liverpool o sa ia campionatul in anul cand o sa se intample urmatoarele chestii
1. Se va desfiinta Manchester United
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..........saracu'

Bogdy LFC
30th December 2007, 20:48
Suntem efectiv de tot rahatul! Nici NU-mi mai pasa ce facem pana la finalul sezonului! :angry::headbang::sad:

Andrei_23
30th December 2007, 22:17
se rateaza destul de mult la liverpool , poate nu exagerezi cand da-i vina pe ghinion

Bogdy LFC
30th December 2007, 22:46
se rateaza destul de mult la liverpool , poate nu exagerezi cand da-i vina pe ghinion

Pai asta e principalul argument pt care NU suntem lideri in EPL cu maximum de puncte dar SINCER sunt cand spun k o sa ma uit TOTAL DEZINTERESAT la meciurile pe care *******ii le vor sustine pana la finele sezonului! (Adica in CL si FA Cup k EPL NU pot)

:rosu::angry:

Andrei_23
30th December 2007, 23:57
eee , asa ziceam si eu ca nu ma mai uit la napii aia de la steaua , si tot ma uit
ce sa-i faci , oricum de la anu' cred ca vine altu' in locu' lu' benitez...mourinho ? :)

YoNuTzz
31st December 2007, 01:39
chiar ar fi fost cazul sa castige si liverpool un meci considerat greu, dar se pare k nu a fost nici de data asta...
succes in continuare :ok:

Bogdy LFC
31st December 2007, 10:04
eee , asa ziceam si eu ca nu ma mai uit la napii aia de la steaua , si tot ma uit
ce sa-i faci , oricum de la anu' cred ca vine altu' in locu' lu' benitez...mourinho ? :)

1.Sunt un om al dracului de serios cand spun ceva!
2.Mourinho se va duce la AC M sau in alta parte iar din surse sigure,BENITEZ va ramane si sezonu urmator.Oricum decat sa vina alt antrenor care '''cunoaste EPL la fel de bine ca si el'',mai bine NU!


chiar ar fi fost cazul sa castige si liverpool un meci considerat greu, dar se pare k nu a fost nici de data asta...
succes in continuare :ok:

Pai da! Suntem de kkt,mai e cineva k noi de toata jena? Cu putina sansa,batem si noi pe cineva cu nume sezonu asta! Multumim pe succesul urat Ionut dar gratie ''reusitelor'' lui LIVERPOOL din acest an - voi trece pe celalalt an intr-o stare deprimanta si cum spun englezii '''pissed off'' sau ''gutted''

:angry::headbang::headbang:

lenny9
2nd January 2008, 15:33
LA MULTI ANI!.....si 2008 sa ne aduca numai bucurii...si in sport si in viata

Andrei_23
3rd January 2008, 00:13
liverpool - wigan 1-1 ! , cormoranii sunt ca si iesiti din lupta pentru titlu

YoNuTzz
3rd January 2008, 14:27
incredibil...doar 1-1 aks cu wigan si titlul pare departe...

Bogdy LFC
3rd January 2008, 14:39
incredibil...doar 1-1 aks cu wigan si titlul pare departe...

Titlul era departe inca dupa ce-am pierdut ca boii acasa cu manutd! :angry::rosu::headbang:

De-acum inainte FA Cup si abia dupa aceea CL raman obiectivele cat de cat realizabile,dar oricum NU-mi mai pasa ce facem pana la finele sezonului actual :rosu:

Andrei_23
3rd January 2008, 15:04
meci aparent usor duminica in cupa angliei , in deplasare la Luton Town , ocupanta locului 11 in a treia liga engleza
daca nici acum , atunci cand ?

Bogdy LFC
3rd January 2008, 17:21
meci aparent usor duminica in cupa angliei , in deplasare la Luton Town , ocupanta locului 11 in a treia liga engleza
daca nici acum , atunci cand ?

Trebuie folosit :floricica:XABI ALONSO:floricica: in meciul de Duminica ;):D

Bogdy LFC
6th January 2008, 20:03
1-1 la Luton ai dreacu *******i :happy :happy :happy Chiar imi vine sa rad de prostia noastra :happy

Celso
6th January 2008, 20:06
mai bateti pe cineva?:D

YoNuTzz
6th January 2008, 20:11
1-1 la luton...oricum va calificati, nu asta e problema, ci jocul echipei...

Val
6th January 2008, 20:47
mai bateti pe cineva?:D
Pe voi, in semifinalele CL:happy.
Acum, serios vorbind, e nasoala treaba. Azi, ne-au dominat niste falimentati din League One:headbang:.

delaparis
6th January 2008, 20:52
Vine Mourinho ... :D

milanezu
6th January 2008, 21:16
Vine Mourinho ... :D

si asta ii ceva pui de zmeu?

Bogdy LFC
6th January 2008, 21:31
@Celso - Vom fi un arbitru extraordinar in lupta pt titlu din ManUTD si Arsenal :evil:

@Yonutzz - Jocul doar in partida de azi si-npartidele din CL cu Marseille si Besiktas a fost problema din tot sezonul asta :ok:

@Val - Ai dreptate,trebuia sa fie vreo 5 sau 6 la 2 pt ei. :mask

@Delaparis - E prea frumos sa fie adevarat si sa vina Mourinho,dar NICIODATA NU se va intampla asta :sad:

@milanezu - Dupa Ancelotii (care e de departe cel mai mare antrenor al lumii) , Mourinho este cel mai bun :ok:

YoNuTzz
6th January 2008, 23:27
@Bogdy LFC, ancelotti nu e nici pe departe cel mai bun antrenor din lume, dar asta nu tine de acest topic...
cat despre benitez, vad k nu este antrenorul cu care liverpool ar putea lua titlul in anglia...

Andrei_23
7th January 2008, 21:32
pe sport.ro , scria ca de la anu' benitez pleaca la real madrid eu unu' nu dau doi bani pe stirile lor

Geografu
9th January 2008, 23:41
Fundașul central internațional slovac Martin Skrtel a semnat un contract cu formația engleză de fotbal FC Liverpool, venind de la formația rusă Zenit Sankt-Petersburg, a anunțat clubul englez.

Suma de transfer este de aproape 10 milioane de euro, cea mai mare din istoria lui Liverpool pentru un fundaș, fiind supusă aprobării proprietarilor americani ai clubului. Skrtel, 23 de ani, are 15 selecții în naționala Slovaciei.

Rompres

Interesant transfer poate de viitor....:rolleyes::ok:

Bogdy LFC
10th January 2008, 14:15
Fundașul central internațional slovac Martin Skrtel a semnat un contract cu formația engleză de fotbal FC Liverpool, venind de la formația rusă Zenit Sankt-Petersburg, a anunțat clubul englez.

Suma de transfer este de aproape 10 milioane de euro, cea mai mare din istoria lui Liverpool pentru un fundaș, fiind supusă aprobării proprietarilor americani ai clubului. Skrtel, 23 de ani, are 15 selecții în naționala Slovaciei.

Rompres

Interesant transfer poate de viitor....:rolleyes::ok:

:ok:

NU prea pare sa aiba maturitatea necesara pt a sta in apararea noastra :D Mai ales in CL :rolleyes:

Cum ai spus si tu - se poate confirma ca un transfer bun peste ceva vreme:ok:

Andrei_23
10th January 2008, 21:09
10 milioane pe un fundas sovac de 23 ani ? cam mult...
numele parca imi suna cunoscut , nu l-am vazut niciodata jucand
e sunt sceptic :D

Bogdy LFC
10th January 2008, 21:31
10 milioane pe un fundas sovac de 23 ani ? cam mult...
numele parca imi suna cunoscut , nu l-am vazut niciodata jucand
e sunt sceptic :D

Chiar ciudat cand ne-am gasit si noi sa facem achizitia asta atat de mare cum ai spus si tu...AGGER este pe cale sa revina si.......................:thinkso:

Oricum,am incredere in RAFA - stie bine ce-a adus :ok:

Geografu
10th January 2008, 21:38
Intr-adevar mai ales ca Dany Agger a fost din nou ales cel mai bun fotbalist danez al anului dar cum ai zis si tu Benitez stie ce alege.
Hai Liverpool in UCL anul asta ! :yeah:

Andrei_23
11th January 2008, 19:32
Bogdy , ii bateti maine pe amaratii aia de mineri ? :D
eu zic ca-i meci greu , mai ales dupa jocu' echipei din ultimele saptamani

lenny9
11th January 2008, 21:21
"Oricum,am incredere in RAFA - stie bine ce-a adus"...Bogdy nu uita de :Kromkamp,Paletta,Gonzalez,Antonio Nunez,Josemi ,Arphexad....jucatori adusi de Rafa care sincer au fost pe "dinafara" cu LFC , poate doar un pic Kromkamp..........deci......dar recunosc ca a adus si jucatori buni ( unii i-a si dat care meritau sa stea, Bellamy si Garcia)....

Bogdy LFC
11th January 2008, 21:24
Bogdy , ii bateti maine pe amaratii aia de mineri ? :D
eu zic ca-i meci greu , mai ales dupa jocu' echipei din ultimele saptamani

Meci beton maine...ramane de vazut ce va fi :ok: Sper intr-o victorie :ok:


"Oricum,am incredere in RAFA - stie bine ce-a adus"...Bogdy nu uita de :Kromkamp,Paletta,Gonzalez,Antonio Nunez,Josemi ,Arphexad....jucatori adusi de Rafa care sincer au fost pe "dinafara" cu LFC , poate doar un pic Kromkamp..........deci......dar recunosc ca a adus si jucatori buni ( unii i-a si dat care meritau sa stea, Bellamy si Garcia)....

Lenny,intotdeauna am avut incredere in RAFA si voi avea pana in momentul in care el va pleca de la noi :(

***Se pare ca i-a fost explicat faptul ca NU va obtine prelungirea de contract peste 2 ani si jumatate cand expira actualul :Sad:

Andrei_23
11th January 2008, 21:42
cine pleaca la cupa africii de la liverpool ? sissoko , intandje (e african ?) ; mai sunt altii ?

lenny9
11th January 2008, 21:43
"intotdeauna am avut incredere in RAFA si voi avea pana in momentul in care el va pleca de la noi "..:)..imi place cum gandesti.... unul dintre cele mai frumoase "complimente" spuse de Rafa : "When you see the supporters and how the club works it is like a religion to them. We will try to do our best to bring more trophies back for them." ......YOU'LL NEVER WALK ALONE......

lenny9
11th January 2008, 21:43
cine pleaca la cupa africii de la liverpool ? sissoko , intandje (e african ?) ; mai sunt altii ?

sisoko pleaca definitiv.....

Bogdy LFC
11th January 2008, 21:48
sisoko pleaca definitiv.....

Asa este si se pare ca ne vom scoate de la Juventus banii platiti pe Skrtel!

MULTUMIM PT TOT CE-AI FACUT PT NOI MOMO! YOU'LL NEVER WALK ALONE :huhu:

Bogdy LFC
12th January 2008, 17:47
1-0 pt M'boro! :mask Cu sansa,mai batem si noi pe cineva sezonul asta si prindem locul 4 :ok:

Val
12th January 2008, 19:13
1-0 pt M'boro! :mask Cu sansa,mai batem si noi pe cineva sezonul asta si prindem locul 4 :ok:

1-1 la final, dupa o executie de vis a lui El Nino Torres.
Apropo, Benitez sa se spele pe cap cu Arbeloa si Voronin:rosu:.

YoNuTzz
12th January 2008, 19:19
Middlesbrough 1 - 1 Liverpool

mult prea multe egaluri ptr. Liverpool in acest sezon...

Bogdy LFC
12th January 2008, 19:42
1-1 la final, dupa o executie de vis a lui El Nino Torres.
Apropo, Benitez sa se spele pe cap cu Arbeloa si Voronin:rosu:.

La TORRES chiar m-asteptam sa marcheze iar Voronin pare as fie Bellamy ''2''.A venit,a stat un sezon si a plecat.


Middlesbrough 1 - 1 Liverpool

mult prea multe egaluri ptr. Liverpool in acest sezon...

Din cauza egalurilor a pierdut LIVERPOOL campionatul.In principal din cauza egalurilor cu niste echipe de rebut :angry::rosu::headbang:

lenny9
13th January 2008, 12:40
...deci raman la ce am mai spus....Bellamy este mai bun decat Voronin ; Arbeola ,prea il forteaza sa joace la noi (nu e momentan de LFC),iar eu cred ca Sissoko este mai bun decat Leiva ( asta este motivul pentru care il vinde pe Sisoko - il are pe Leiva )......

Andrei_23
15th January 2008, 15:14
Liverpool - Luton ora 22 - pe sport.ro ; prevad un scor de peste 3-0 , asta daca nu vor fi prea multe rezerve :D

Bogdy LFC
15th January 2008, 15:27
Liverpool - Luton ora 22 - pe sport.ro ; prevad un scor de peste 3-0 , asta daca nu vor fi prea multe rezerve :D

RAFA zicea ca o sa foloseasca cea mai buna echipa impotriva lui Luton dar eo zic ca e f riscant :thinkso:

Andrei_23
16th January 2008, 19:30
deci am avut freptate :D , 5-0 scor final , joc destul de bun , steven gerrard omu' meciului , de-ar juca toti ca el...:rolleyes:

Bogdy LFC
20th January 2008, 21:26
Se pare ca NU vom fi cumparati de arabi (DIC).Americanii au de gand sa duca clubul in liga a 3-a :angry::angry::rosu::headbang:

Iaco
22nd January 2008, 09:12
Liverpool - Aston villa 2-2...ce s-a intamplat...:D:D...nu-i mai dau mult timp lui benitez la liverpool...daca pierde in derbyuri in retur e ca si plecat

Sasuke Uchiha
22nd January 2008, 13:38
4 egaluri consecutive..prea multe puncte pierdute pt a mai spera la titlu si asta ca ati inceput f bine sezonul

Bogdy LFC
22nd January 2008, 14:09
Liverpool - Aston villa 2-2...ce s-a intamplat...:D:D...nu-i mai dau mult timp lui benitez la liverpool...daca pierde in derbyuri in retur e ca si plecat

Tie iti spun acum pt a 1000-a oara ca tu NU sti ABSOLUT nimic din ce misca la clubul nostru :rosu::rosu:


4 egaluri consecutive..prea multe puncte pierdute pt a mai spera la titlu si asta ca ati inceput f bine sezonul

Era normal sa facem egal cu Aston Villa,doar ne pregatim pt marele meci cu Havant&Waterlooville :):ok:

YoNuTzz
22nd January 2008, 16:21
pff...ink un egal...
in momentul asta, sansele la titlu sunt egale cu 0...
nu prea il vad nici pe benitez bine pe viitor...

Celso
22nd January 2008, 17:39
in stilul asta Liverpool o sa prinda cu greu si locurile de CL....foarte slab:o:

georg40
22nd January 2008, 18:01
Campionatul englez este...foarte lung si este prematur sa excludem de la titlu unele echipe. Cert este insa ca doar "marele trio" ManU, Arsenal si Chelsea confirma pana acum asteptarile. Eu unul sper ca Chelsea cu Michael Ballack sa ia titlul , dar cum spunem mai sunt in joc 45 de puncte pentru fiecare echipa.

Bogdy LFC
22nd January 2008, 19:42
Pt ULTIMA OARA

1.Voi NU ati vazut niciun meci de-al lui LFC sezonul acesta de EPL si chiar daca ''de-afara'' pare ceva - in interiorul clubului E CU TOTUL ALTCEVA!

2.Referitor la primul argument - NU jocul echipei a fost problema in tot acest sezon de EPL cel putin - ci nenorocitul de ghinion care face sa para acest sezon mai ghinionist decat cel trecut

3.Avem meciuri pe teren propriu cu Everton si Man City si oricum prindem lejer locul 4

4.Champions League si FA Cup sunt in acest moment obiective mai mult decat realizabile


***Sper k m-am facut inteles :ok:

Celso
22nd January 2008, 20:25
nu te-ai facut inteles....esti incapatanat pur si simplu

fotbalul se joaca PE GOLURI...nu ma intereseaza ca ratati voi sau nu stiu ce ghinion intervine, atata timp cat vad ca nu invingeti nimic....asa ca te rog frumos accepta aceasta situatie...daca am laudat pe Liverpool cand a fost intr-o forma buna, asa pot sa o si critic..

cat naiba sa tina ghinionu asta de zici tu...1 meci, 2, 3 ,4....dar tu dai vina numai pe ghinion:headbang:...

nu le mai pune atata la suflet, trateaza si tu mai degajat...pana la urma e doar un joc de fotbal....

Sir. Eko
22nd January 2008, 20:52
''Some people think football is a matter of life and death...I can assure them,it's much more serious than that.''

:P

Bogdy LFC
25th January 2008, 12:37
Juve a reusit transferul lui Mohamed Sissoko. Desi mutarea nu-i inca oficiala, presa italiana anunta ca duminica mijlocasul lui Liverpool va fi la Torino pentru a face vizita medicala si a semna contractul pe 5 ani cu “bianconerii”. Juventus va plati 13 milioane de euro pentru internationalul din Mali, care va incasa un salariu anual de 2,5 milioane.


II MULTUMIM LUI MOMO SISSOKO PT CE-A FACUT PT LIVERPOOL

YOU'LL NEVER WALK ALONE MOMO

:huhu::huhu::huhu:

lenny9
26th January 2008, 16:18
Juve a reusit transferul lui Mohamed Sissoko. Desi mutarea nu-i inca oficiala, presa italiana anunta ca duminica mijlocasul lui Liverpool va fi la Torino pentru a face vizita medicala si a semna contractul pe 5 ani cu “bianconerii”. Juventus va plati 13 milioane de euro pentru internationalul din Mali, care va incasa un salariu anual de 2,5 milioane.


II MULTUMIM LUI MOMO SISSOKO PT CE-A FACUT PT LIVERPOOL

YOU'LL NEVER WALK ALONE MOMO

:huhu::huhu::huhu:

....unul dintre cele mai bune meciuri ale lui Sissoko a fost cel cu Barcelona........pacat ca nu l-am mai tinut

Bogdy LFC
26th January 2008, 16:20
....unul dintre cele mai bune meciuri ale lui Sissoko a fost cel cu Barcelona........pacat ca nu l-am mai tinut

Momo trebuia sa-ncerce altceva.A avut mai multe meciuri bune precum cele cu Barcelona.Oricum sper sa-l pastram pe Mascherano :ok:

Hard
26th January 2008, 21:49
Ce s-au chinuit cormoranii prima repriza cu amatorii aia...

SweetMan
26th January 2008, 21:53
a fost aproape Havant de o surpriza dar ... :(

Dani3l
26th January 2008, 22:08
Sincer,desi pot spune ca nu-mi place DELOC aceasta echipa...la inceputul sezonului am vazut-o principala fav la titlu.Daca ii elimina inter,atunci e stres...si se va lasa cu demisii/teri.

Bogdy LFC
26th January 2008, 22:47
Ceva obisnuit la noi in ultimul timp - ''1 sut si jumate spre poarta noastra = 2 goluri''

I-N-C-R-E-D-I-B-I-L! :mask

Bogdy LFC
29th January 2008, 18:46
RAFA a zis ca suntem ff aproape de-al semna definitiv pe MASCHERANO! Sper ca vestile bune NU vor inceta sa apara in urmatoarea vreme! :floricica:

http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N158635080129-1415.htm

:ok:

Andrei_23
29th January 2008, 20:43
pe eurosport am vazut ca sissoko a plecat la juve , peste 8 milione de lire au dat pe el

Bogdy LFC
29th January 2008, 21:53
pe eurosport am vazut ca sissoko a plecat la juve , peste 8 milione de lire au dat pe el

Da! Intelegere perfecta intre cele 2 cluburi! Banii luati de pe MOMO ii punem de-oparte pt semnarea definitiva a ''Aspiratorului'' MASCH :yeah:

YoNuTzz
31st January 2008, 01:00
dupa multe egaluri consecutive, ptr liverpool urmeaza si o infrangere la west ham in min 90...
ce se intampla ? liverpool e in cadere libera...

Bogdy LFC
31st January 2008, 11:33
dupa multe egaluri consecutive, ptr liverpool urmeaza si o infrangere la west ham in min 90...
ce se intampla ? liverpool e in cadere libera...

Crezi tu?

Intr-un fel asa este cand ratezi 10000 de ocazii clare pe meci si-nultimul minut pierzi! :D

Echipa NU joaca slab:ok:

ReD_Devil
31st January 2008, 12:06
daaa pe langa cele 6.124.158 de ocazii pe meci eu cred ca e si mana serviciilor secrete aici ...e un complot la nivel mondial impotriva celor de la liverpool ...sunt sabotati la fiecare pas...groaznic ce se intampla :lmao

PS: de pasa proasta ai auzit ? :lol: (si nu ma refer la procedeul fotbalistic :D )

Bogdy LFC
31st January 2008, 12:31
daaa pe langa cele 6.124.158 de ocazii pe meci eu cred ca e si mana serviciilor secrete aici ...e un complot la nivel mondial impotriva celor de la liverpool ...sunt sabotati la fiecare pas...groaznic ce se intampla :lmao

PS: de pasa proasta ai auzit ? :lol: (si nu ma refer la procedeul fotbalistic :D )

Pai daca e sa o luam dupa ''pasa proasta'' - noi suntem in ea de la startul sezonului si pana acum de ratam zeci de ocazii CLARE pe meci si NU reusim sa-nvingem,ba mai rau - sa si pierdem cum s-a-ntamplat aseara! :D

Raphy
31st January 2008, 17:38
Chiar daca am pierdut, echipa nu joaca deloc rau...
Haideti sa privim partea buna alucrurilor, ieri a fost si ziua lui Crouch. LA MULTI ANI si la cat mai multe goluri pentru Liverpool!!!:ok::yeah:

YoNuTzz
31st January 2008, 22:25
eliminati interul in optimi si v-ati scos :ok:

Bogdy LFC
31st January 2008, 22:27
Mascherano a fost cumparat in sfarsit pt 18,6m &#163; :yeah::ok:

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=569116

:great::cheer:

Andrei_23
31st January 2008, 22:29
18,6 milioane lire ? asta e vreo 25 mil de euro nu ?
nu e cam mult ?

Bogdy LFC
31st January 2008, 22:30
18,6 milioane lire ? asta e vreo 25 mil de euro nu ?
nu e cam mult ?

NU e deloc ''cam'' mult :rolleyes: MASCH e in primii 3 cei mai buni mijlocasi la inchidere din lume! Face toti banii,te asigur :ok::yeah:

lenny9
1st February 2008, 16:55
Cuvinte frumoase in scrisoarea deschisa a lui Sissoko de adio catre fanii lui LFC ,printre ele:
"Liverpool FC as a club, its fans, its coaches and my team-mates have together helped me to become a better player and, above all, a better person.".........
"I shall play to my best in every single match, I shall fight hard for my new shirt to the end, but when every match is finished, I know what I'll do first - I shall ask about the results of Liverpool FC."......farewell Sissoko.

lenny9
1st February 2008, 18:01
Mascherano a fost cumparat in sfarsit pt 18,6m &#163; :yeah::ok:

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=569116

:great::cheer:

nu e rea vestea ta ,dar uite ce scrie pe site (ieri) :"Meanwhile, contrary to reports elsewhere, the deal to complete Javier Mascherano's permanent move to Liverpool has yet to be finalised."........sper sa se rezolve odata...super jucator chiar si Maradona ,anul trecut a declarat ca este un super mare jucator : "a monster of a player destined for great things."

Bogdy LFC
1st February 2008, 19:45
Cuvinte frumoase in scrisoarea deschisa a lui Sissoko de adio catre fanii lui LFC ,printre ele:
"Liverpool FC as a club, its fans, its coaches and my team-mates have together helped me to become a better player and, above all, a better person.".........
"I shall play to my best in every single match, I shall fight hard for my new shirt to the end, but when every match is finished, I know what I'll do first - I shall ask about the results of Liverpool FC."......farewell Sissoko.

Am fost pur si simplu miscat :plans::huhu::huhu:

lenny9
2nd February 2008, 21:36
Am fost pur si simplu miscat :plans::huhu::huhu:

......!!!!????

YoNuTzz
3rd February 2008, 18:08
in sfarsit o victorie ptr liverpool, 3-0...era si cazul :ok:

Bogdy LFC
16th February 2008, 19:01
Footballul este impotriva lui Liverpool.Asta e clar!

kain
16th February 2008, 19:10
Parerea mea este ca nu aveti un jucator gen Inzaghi care sa bage mingea aia in poarta :D

YoNuTzz
16th February 2008, 19:32
Footballul este impotriva lui Liverpool.Asta e clar!

nici nu se pune problema faptului ca in multe meciuri in care liverpool a pierdut sau a facut egal, merita sa castige...
DAR fotbalul se joaca pe rezultate, si in momentul de fata liverpool e eliminata din cupa ligii, din cupa angliei, iar la campionat nu mai are nici o sansa...

daca nu treceti de inter, sezonul este compromis total...

Raphy
16th February 2008, 19:38
De ce oare trebuie sa induram atatea ghinioane???:(
Daca castigam dubla cu Inter s-ar putea sa revenim pe drumul cel bun.

Bogdy LFC
16th February 2008, 20:16
Parerea mea este ca nu aveti un jucator gen Inzaghi care sa bage mingea aia in poarta :D

Ey bine,Fernando Torres nu cred ca este de ajuns



DAR fotbalul se joaca pe rezultate, si in momentul de fata liverpool e eliminata din cupa ligii, din cupa angliei, iar la campionat nu mai are nici o sansa...

daca nu treceti de inter, sezonul este compromis total...

Si asa nu se stie ce se va intampla mai departe!

Andrei_23
16th February 2008, 21:21
Nu-mi pot explica ce s-a intamplat astazi...Liverpool si-a facut singura viata grea

Hard
16th February 2008, 21:31
Au jucat titularii ?

Celso
16th February 2008, 21:36
mai conteaza...au jucat...in afara de Agger,Reina si Torres au cam jucat toti...

castigam si io bani de o pizza si o cola pt maine...numai pe astia am pierdut...:headbang:

Andrei_23
16th February 2008, 21:38
Gerrard a jucat doar ultimele 15 minute

Celso
16th February 2008, 21:39
ah .da..uitasem de el...oricum a jucat 15 minute ...avea timp sa dea 2 goluri:D

Andrei_23
17th February 2008, 00:11
Declaratia lui Benitez de dupa meci , care se arata multumit de atitudinea jucatorilor nu si de eficacitatea lor in fata portii
http://www.skysports.com/video/0,20285,12606_3154393,00.html

Celso
17th February 2008, 10:34
Io cred ca Benitez e cam depasit de situatie, nu reuseste sa motiveze jucatorii in meciurile sa zicem cu adversari mai slabi, ca pe de alta parte cand joaca cu Chelsea jucatorii lui Liverpool joaca singuri;)... cat sa mai suporte si conducatorii lui Liverpool...eu unul ieri il dadeam afara....nici un antrenor nu este de neinlocuit:) defapt l-as da afara dupa ce iese si din UCL....

YoNuTzz
19th February 2008, 23:46
felicitari ptr. succesul cu inter :ok:

Hard
21st February 2008, 10:00
Eu abia astept luptele de strada care vor urma in Milano :D

Bogdy LFC
2nd March 2008, 19:21
Meci mare facut azi de echipa lui Benitez! Sper sa obtina maxim de puncte din urmatoarele 3 jocuri :ok:

ReD_Devil
3rd March 2008, 09:12
:lol: cu precadere cel de-al treilea ,nu ? :sleep: spera ... :ok:

Bogdy LFC
3rd March 2008, 14:21
:lol: cu precadere cel de-al treilea ,nu ? :sleep: spera ... :ok:

Cele 3 jocuri sunt impotriva lui West Ham United,Newcastle si Reading.Cum spun englezii - sunt meciuri ''more than winnable'' deci am tot dreptul sa sper :ok:

Sasuke Uchiha
3rd March 2008, 17:54
prea tare golul lui gerrard , nu mai vazusem asa ceva :D

Bogdy LFC
3rd March 2008, 17:59
prea tare golul lui gerrard , nu mai vazusem asa ceva :D

Goluri ca acesta,SUNT ORIGINARE din Anglia dar s-au intalnit mai rar si in alte Ligi.Una peste alta,cred ca Liverpool ar fi castigat oricum :)

Bogdy LFC
5th March 2008, 17:17
Meci dificil astazi pentru Liverpool! Sa speram ca vor invinge West Ham :ok:

YoNuTzz
6th March 2008, 01:30
Meci dificil astazi pentru Liverpool! Sa speram ca vor invinge West Ham :ok:

se pare ca nu a fost asha de dificil
liverpool - west ham 4-0 si torres iar a dat 3 goluri...

Andrei_23
8th March 2008, 19:58
Liverpool - Newcastle 3-0 , primu' gol no comment :D un gol cum numai Piturca sau Inzaghi in zilele noastre mai pot inscrie
Al doilea gol , un gol de toata frumusetea. Inca un meci mare facut de Gerrard si Torres

Bogdy LFC
8th March 2008, 20:06
Liverpool - Newcastle 3-0 , primu' gol no comment :D un gol cum numai Piturca sau Inzaghi in zilele noastre mai pot inscrie
Al doilea gol , un gol de toata frumusetea. Inca un meci mare facut de Gerrard si Torres

Intr-adevar! :D Sper ca unul dintre ei sa dea macar un gol si marti pe San Siro verisorilor de la Inter :ok:

Andrei_23
8th March 2008, 20:10
Depinde de cum alege sa joace Benitez , Liverpool nu trebuie sa se cantoneze in aparare mai ales ca milanezii au mari probleme in aparare de care se poate profita
Un gol marcat de Liverpool incheie practic socotelile , Interul ar trebui sa bata cu 4-1

Bogdy LFC
8th March 2008, 20:27
Depinde de cum alege sa joace Benitez , Liverpool nu trebuie sa se cantoneze in aparare mai ales ca milanezii au mari probleme in aparare de care se poate profita
Un gol marcat de Liverpool incheie practic socotelile , Interul ar trebui sa bata cu 4-1

Asta incercam si eu sa spun.Oricum Benitez va fi ''cam'' obligat sa joace pe atac in conditiile in care Mascherano va fi absent! :rolleyes:

Andrei_23
8th March 2008, 20:37
Nu l-am mai vazut de mult pe Voronin , ce-i cu el ?

Bogdy LFC
8th March 2008, 20:50
Nu l-am mai vazut de mult pe Voronin , ce-i cu el ?

Voronin e accidentat demult si nici pana sa se intampla evenimentul neplacut pentru el,nu prea mai era folosit.Cred ca la finalul sezonului va pleca :ok: Sper sa nu sa intample vreo nenorocire marti la Milano!

YoNuTzz
8th March 2008, 21:12
3-0 azi :ok:
se pare ca liverpool isi continua seria buna de meciuri din campionat...

YoNuTzz
12th March 2008, 03:24
felicitari ptr dubla victorie cu inter...
pur si simplu le-ati dat clasa :ok:

Bogdy LFC
18th March 2008, 18:06
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=625903

De aceeasi parere sunt si eu :angry:

Andrei_23
18th March 2008, 19:37
Pai cum sa nu se duca jucatoru' la nationala daca e convocat ? Nu conteaza ca e amical , nu conteaza ca e la 10000 km distanta , nu conteaza ce se-ntampla in campionat ; echipa aia a Argentinei are si ea nevoie sa-si creeze relatii de joc , sa incerce noi scheme de joc pentru viitor si multe altele

Bogdy LFC
18th March 2008, 20:57
Pai cum sa nu se duca jucatoru' la nationala daca e convocat ? Nu conteaza ca e amical , nu conteaza ca e la 10000 km distanta , nu conteaza ce se-ntampla in campionat ; echipa aia a Argentinei are si ea nevoie sa-si creeze relatii de joc , sa incerce noi scheme de joc pentru viitor si multe altele

Pe un alt forum de sport (International :D ) un fan al lui united facea o gluma cum ca Benitez ar trebui sa minta antrenorii Nationalelor ca jucatorii sunt accidentati de fiecare data cand acestia incearca sa-i convoace....la fel cum face Ferguson :happy

Andrei_23
18th March 2008, 21:45
Nu-i singuru , si la noi a fost scandalu ala cand Radoi nu a fost lasat de Piturca la nationala pe motiv ca-i accidentat

Bogdy LFC
18th March 2008, 21:59
Recunosc ca sunt de acord cu ceea ce-ai spus tu insa sunt de parere ca in cazul in care jucatorii se accidenteaza (si nu vorbesc doar de Liverpool),Nationalele tarilor respective sa plateasca despagubiri,exact asa cum mi-amintesc ca s-a propus odata.In sfarsit,sa speram ca Torres si Mascherano nu se vor accidenta :ok:

Andrei_23
18th March 2008, 22:15
Ar fi groaznic sa se accidenteze Torres si Mascherano . Si asta cu plata federatilor catre cluburi e cam dificila ; sa zicem ca se accidenteaza Kanoute (Mali) , de unde naiba sa aiba sarantocii aia bani sa plateasca Seviliei ? 200.000 de euro sa zicem teoretic , e o suma fabuloasa pentru federatia Maliului...mai sunt multe alte exemple

Bogdy LFC
18th March 2008, 22:17
Chiar daca cei doi din fericire nu s-ar accidenta,se vor intoarce extenuati dupa meciul Nationalelor si dupa drumul obositor - un alt aspect negativ :D

Andrei_23
18th March 2008, 22:23
Chiar daca nu mai conteaza asa mult (cel putin pentru Liverpool) imi doresc enorm sa-i batem duminica pe arogantii de la Manchester. Decat Manchester mai bine Arsenal sa castige campionatu' :ok:

Bogdy LFC
18th March 2008, 22:28
Chiar daca nu mai conteaza asa mult (cel putin pentru Liverpool) imi doresc enorm sa-i batem duminica pe arogantii de la Manchester. Decat Manchester mai bine Arsenal sa castige campionatu' :ok:

Ey bine daca City a reusit acest lucru in stil de mare echipa,LFC de ce nu ar reusi? :) Eficienta in fata portii (macar la acest meci) TREBUIE sa fie maxima,ca la Milano cu Inter - o ocazie = un gol...asta in cazul in care Rafa va dori sa joace pe contra-atac.Dar cum a zis si Xabi Alonso pe site-ul oficial,cormoranii trebuie sa mearga acolo si sa se apere atacand pentru ca altfel va fi foarte greu.Si pentru ca vorbeai tu,as prefera si pe Chelsea nu numai Arsenal lui United la castigarea titlului :ok: