PDA

View Full Version : Liverpool FC



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7

Celso
20th January 2007, 13:27
Vinzarea lui Liverpool e iminenta
Echipa engleza va ajunge in scurt timp sub aripa Dubai International Capital - compania de investitii a guvernului din Dubai.
Directorul executiv al formatiei engleze Liverpool, Rick Parry, a confirmat, astazi, faptul ca Dubai International Capital va prelua clubul Liverpool in scurt timp. In momentul de fata au ramas nefinalizate doar anumite aspecte legale, insa acestea sunt doar o chestiune de timp.

Cele doua parti au confirmat pentru prima data ca sunt in negocieri, in decembrie 2006. Dubai International Capital, compania de investitii a guvernului din Dubai, a luat fiinta in 2004, si are ca scop obtinerea de profit pentru actionarii care investesc capital.

RAUL AR PUTEA AJUNGE LA LIVERPOOL
Capitanul lui Real Madrid s-ar putea transfera in aceasta vara la formatia antrenata de Rafael Benitez.
Cheia acestui posibil transfer este prietenia care ii leaga pe Raul si Benitez, considera AS, care aminteste si de noua politica a clubului Real Madrid in privinta transferurilor si lotului.

Dupa plecarea lui David Beckham la Los Angeles Galaxy, retragerea lui Zinedine Zidane si transferul lui Luis Figo la Internazionale Milano, transferul lui Raul ar grabi finalul "erei galacticilor".

Raul are contract cu Real Madrid pina in 2010 si o eventuala plecare a sa la finalul acestui sezon ar obliga gruparea care il va achizitiona sa plateasca 18 milioane de euro.

Hard
21st January 2007, 12:21
Liverpool-Chelsea 2-0 :D ce bine imi pare

Celso
21st January 2007, 12:24
ca ai luat tzeapa:D ..bate si Arsenal azi pe MU:evil:

Val
21st January 2007, 13:14
Ar fi super daca Arsenal ar bate MU ca astfel Liverpool s-ar mentine aproape de diavoli. Oricum titlul se joaca iar Liverpool de cand a venit Benitez mereu au inceput prost sezonul dar in a doua jumatate au recuperat.

Bogdy LFC
21st January 2007, 13:21
Ar fi super daca Arsenal ar bate MU ca astfel Liverpool s-ar mentine aproape de diavoli. Oricum titlul se joaca iar Liverpool de cand a venit Benitez mereu au inceput prost sezonul dar in a doua jumatate au recuperat.

Ai dreptate.Sincer NU cred k mai putem castiga titlul dar speranta pt mine si ceilalti suporteri moare ultima:)

Val
21st January 2007, 13:45
Stie careva cand o sa revina pe gazon Kewell The Jewell?

Val
21st January 2007, 23:33
Juventus Torino pregateste o oferta de 45 de mil. de euroi pt Steven Gerrard. "Vrabia malai viseaza". Nu pleaca Steven de aici nici daca i-ar oferi Juve un salariu triplu. Steven e un capitan adevarat si sunt sigur ca nu va pleca niciodata de la Liverpool. Iubeste prea mult clubu asta ca sa plece de aici.

Celso
22nd January 2007, 18:55
Dupa infringerile dezastruoase suferite pe teren propriu impotriva lui Arsenal, in Cupa Angliei si Cupa Ligii, succesul cu Chelsea l-a readus pe Benitez in gratiile suporterilor. Fanii cormoranilor au scandat "Rafa este Special One", sau "La revedere Mourinho".:cool: :rolleyes:

Val
24th January 2007, 23:00
Liverpool a transferat un "lăncier" de 18 ani


Gruparea Liverpool a făcut, miercuri, o nouă achiziție, transferându-l pe jucătorul Jordy Brouwer, în vârstă de 18 ani, de la Ajax Amsterdam, informează AFP.

Brouwer este al treilea jucător achiziționat la cererea managerului Rafael Benitez în această iarnă.

La Liverpool a sosit sub formă de împrumut portarul naționalei de tineret a Italiei și al echipei Sampdoria, Daniele Padelli, și Emiliano Insua, împrumutat pentru un sezon și jumătate de la Boca Juniors.

"Cu Jordy, am făcut o alegere bună pentru viitor. El a fost format la Ajax, dar a ales să-și construiască o carieră la Liverpool", a declarat directorul executiv Rick Parry.
ProSport

Bogdy LFC
25th January 2007, 19:08
Liverpool a transferat un "lăncier" de 18 ani


Gruparea Liverpool a făcut, miercuri, o nouă achiziție, transferându-l pe jucătorul Jordy Brouwer, în vârstă de 18 ani, de la Ajax Amsterdam, informează AFP.

Brouwer este al treilea jucător achiziționat la cererea managerului Rafael Benitez în această iarnă.

La Liverpool a sosit sub formă de împrumut portarul naționalei de tineret a Italiei și al echipei Sampdoria, Daniele Padelli, și Emiliano Insua, împrumutat pentru un sezon și jumătate de la Boca Juniors.

"Cu Jordy, am făcut o alegere bună pentru viitor. El a fost format la Ajax, dar a ales să-și construiască o carieră la Liverpool", a declarat directorul executiv Rick Parry.
ProSport

Am citit si eu.
Speram oricum sa se dovedeasca o achizitie buna:D

Val
25th January 2007, 22:24
Sa vedem peste cati ani. Brouwer asta nu prea a jucat la echipa mare din ce am vazut eu in meciurile lui Ajax.

Val
31st January 2007, 11:50
Ce goooooooluriiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!! Grande Kuyt, Grande Crouch. La cum merg treburile avem mari sanse sa eliminam Barca.

Bogdann
31st January 2007, 13:06
hehe Val...va fi greu cu Barca, dar nu imposibil. O zi mare pt cormorani si se rezolva. Sper sa castige Liverpool si sa le dea Rafa la toti peste nas...Forza Liverpool!

Bogdy LFC
31st January 2007, 14:35
hehe Val...va fi greu cu Barca, dar nu imposibil. O zi mare pt cormorani si se rezolva. Sper sa castige Liverpool si sa le dea Rafa la toti peste nas...Forza Liverpool!

Si eu la fel omule!!! Uite avem si aici fani adevaratii k tine:ok:

Bogdann
31st January 2007, 21:54
ms ms .. imi place de mult Liverpool si de cate ori am ocazia ma uit la meciuri. mi`e ciuda ca in UCL arata tot pe barca, chelsea si deja e plictisitor. acum 2 ani knd a castigat Liverpool stiau sa le televizeze meciurile...

Val
3rd February 2007, 13:47
A venit ziua razbunariiiiiiiiii!!!!!!!!! Tre sa-i rupem pe Everton ca sa spalam rusinea din tur.

Val
3rd February 2007, 21:36
Benitez valea ca ne-am saturat de tine. Misto tactica de azi!!!!!!!. Numai suturi aiurea de la 30 de metri iar centrarile lui Pennant au fost adevarate dezastre. Sper ca noul patron sa-l dea draku afara si sa mai dea si vreo 2 -3 pagube de jucatori afara.

Celso
3rd February 2007, 21:42
am vz meciul de azi...dezastru...am pariat si io un gol de Liverpool...si ma exasperat Xabi Alonso si cu Gerrard( ei numai de suturi de la distanta au auzit)...Crouch a fost penibil....Agger nesuferit rau! ce a mai miscat Kuyt! Benitez la fel...total neinspirat, il introduce pe Fowler in min 86(nu stiu pt ce!)...dezamagit total de Liverpool!:( ...:)

fanatic88
3rd February 2007, 21:57
crouch a fost de nerecunoscut

Val
3rd February 2007, 22:04
Crouch are noroc ca mai da cate un gol spectaculos ca in rest nici macar o preluare simpla nu e in stare sa faca. Benitez nu e sanatos la cap cand il foloseste. Cand va pleca Benitez( sa dea Domnu cat mai repede) atunci va pleca si Crouch.

fanatic88
3rd February 2007, 23:41
fizicul nu-l prea ajuta...e bun doar la mingi inalte

Celso
4th February 2007, 09:22
nici la alea! :) :D

fanatic88
4th February 2007, 10:17
nici la alea! :) :D

nu stii cum de l-au cedat pe milan baros asa usor ...cred ca era mult mai bun

Val
4th February 2007, 16:01
Baros, Cisse si Morientes oameni care dupa mintea lui Benitez sunt mult mai slabi decat Crouch, Bellamy si Fowler. Fiecare antrenor are fixurile lui insa Benitez e sef la asa ceva.

Bogdy LFC
5th February 2007, 15:18
Una peste alta un rezultat incredibil de prost pt LIVERPOOL.Intr-un fel,de acum inainte pana la sfarsitul sezonului trebuie sa ne asteptam la orice rezultat prost avand in vedere k traversam cel mai mizerabil sezon din ultimii 16 ani.:(

Bogdy LFC
6th February 2007, 17:25
Liverpool have confirmed the Anfield club has been taken over by American businessmen George Gillett and Tom Hicks.

Liverpool's board of directors announced the news on Tuesday, and called a press conference for 15:00 CET (14:00 UK time).

The Stock Exchange received a statement from the Americans' bid company, Kop Football Limited, which read: "The offer is £5,000 in cash for each Liverpool Share, valuing the issued share capital of Liverpool at approximately £174.1million.

"Together with the £44.8million of net debt in the club as at December 31 2006, this represents an enterprise value for Liverpool of £218.9 million."

Liverpool become the latest club to be taken over by foreign investors, following Manchester United, Chelsea and Aston Villa, and it is thought the deal will go some way to redress the balance amongst those clubs in terms of spending power.

Liverpool have failed to compete in the transfer market over recent years, but the Americans' takeover is likely to signal an increase in the number of big money signings arriving at Anfield.

Added to the expected increase in transfer activity, plans for a new stadium are likely to be realised after the takeover group pledged to carry out the club's proposals.

"Kop has indicated its intention to build, as soon as reasonably practicable, the proposed new 60,000 seat stadium at Stanley Park for which the club has already received planning permission and to facilitate the financing of its construction," a statement issued by the club's board read.

"Kop has indicated that it is committed to an annual budget for player transfers and is able to supplement this should Liverpool's management and Kop agree additional funds are required.

"Kop is supportive of both the current executives and the football team management at Liverpool to provide stability to the club."

Kan
7th February 2007, 07:51
hmmmm nu ma asteptam k Liverpool sa aibe 80 si cv de milioane $ datorii...sa vdm c or sa faca americanii :)

Bogdy LFC
7th February 2007, 11:51
hmmmm nu ma asteptam k Liverpool sa aibe 80 si cv de milioane $ datorii...sa vdm c or sa faca americanii :)

Dak le vor acoperi sin general vor baga multi bani in club - E BINEEEEEE:yes: /OLE/ :rock:

Celso
21st February 2007, 12:06
Avancronica: Barcelona - Liverpool

De departe cel mai interesant meci al optimilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal este razboiul dintre FC Barcelona si Liverpool, câstigatoarele competitiei din 2006 si 2005, meci programat în prima mansa, miercuri seara, pe stadionul Nou Camp.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/14599/avancronica-barcelona--liverpool.htm

Bogdy LFC
21st February 2007, 13:27
Avancronica: Barcelona - Liverpool

De departe cel mai interesant meci al optimilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal este razboiul dintre FC Barcelona si Liverpool, câstigatoarele competitiei din 2006 si 2005, meci programat în prima mansa, miercuri seara, pe stadionul Nou Camp.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/14599/avancronica-barcelona--liverpool.htm

RAZBOI??? A zis cineva asa ceva? NU-mi amintesc sa fim in razboi cu prietenii nostri Baraca...in fine:ok:

sickboy
22nd February 2007, 10:14
/OLE/

Foarte buna tactica lui Benitez, oricum ajutat si de greselile din apararea Barcelonei...eram foarte fericit aseara, mai ales ca toata lumea tine cu Barca, ce sa mai zic de aia de la Protv, care urlau cand ajungeau Messi sau Ronalinho prin preajma careului.
In retur sper sa jucam ofensiv, oricum nu o sa fie usor, dar la sfarsitul meciului vreau sa vad tot stadionul cantand.

Celso
22nd February 2007, 10:27
'Cormoranii' au facut legea pe Nou Camp

FC Liverpool a castigat cu 2-1 (1-1) duelul cu FC Barcelona, elevii lui Rafael Benitez luand o optiune serioasa pentru calificarea in sferturile de finala. Dupa ce Deco a deschis scorul in minutul 14, 'cormoranii' au revenit inainte de pauza prin Bellamy (42), pentru ca Riise sa puncteze decisiv in minutul 74.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/14634/cormoranii-au-facut-legea-pe-nou-camp.htm

Kan
22nd February 2007, 16:38
victorie frumoasa....insa...nush de ce..pana acum kuyt nu mi se pare k s-a prea integrat in anglia. Iar pt Bellamy io ink il injur d totzi mortii pe sOUNESS:angry:

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 19:38
crouch in meciul de ieri
http://www.as.com/recorte.php?id=LCO&xref=20070225dasdaiftb_35&type=Ies

Celso
2nd March 2007, 18:21
Benitez prefateaza derbiul cu United

Managerul lui FC Liverpool, Rafael Benitez, a declarat vineri ca nu va menaja nici unul dintre sai de baza in meciul de sambata cu Manchester United, pentru a-i avea proaspeti la decisiva intalnire cu Barcelona din Liga Campionilor.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/15031/benitez-prefateaza-derbiul-cu-united.htm

Val
3rd March 2007, 18:17
Ghinion, ghinion si iar ghinion. Am jucat super bine, insa atunci cand e sa se aleaga praful, praful se alege. Oricum Barca nu o sa aibe sansa sa castige pe Anfield.

sickboy
7th March 2007, 00:11
A castigat, Barcelona, dar tot sunt fericit :)
Excelent meci, ca de obicei cand joaca Liverpool...daca Benitez avea mai mult curaj, putea scpa fara emotiile de la sfarsit, trebuia' lasati doi atacanti pe final. Gerard joac cel mai bine mijlocaj central cu intrari pe partea dreapta, daca il pui numai mijlocaj dreapta dispare din joc, asa cum a facut-o in prima repriza. Englezilor le lipsea un mijlocas ofensiv in prima repriza si puteau decide meciul atunci, oricum au avut ghinion la cate ocazii au avut. Barcelona e citita de toti acum, si cred ca avea mari probleme cu orice echipa din optimi, Ronaldinho e gras, e comic cand sprinteaza,iar greseala conducerii echipei e, ca nu a transferat din timp un atacant central care sa ii faca concurenta lui Eto'o, cum a fost sezonul trecut Larsson. Oricum ma bucur ca cea mai iubita si cea mai puternica, cu cei mai buni fotbalisti, a fost eliminata de niste muncitori care au jucat in cel mai pur stil britanic. Tre' sa fac un efort sa strang bani, sa merg macar o data pe Anfield, cat mai e timp. :)

Sasuke Uchiha
7th March 2007, 01:51
bravo liverpool , un meci extraordinar :ok:

Celso
7th March 2007, 10:10
Este adevarat! LIVERPOOL in sferturile de finala UCL

http://img219.imageshack.us/img219/858/512973mediumlandscapeof1.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/4337/512974mediumlandscapepd1.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/3762/512975mediumlandscapeji8.jpg

Val
14th March 2007, 08:31
FC Liverpool îl vrea pe Daniel Alves

ANGLIA Daniel Alves, jucatorul care a facut zile fripte Stelei la Bucuresti, este aproape de un transfer la echipa engleza FC Liverpool. Brazilianul de la Sevilla va fi vândut la vara, iar pentru el se mai lupta sa-i câstige semnatura si FC Barcelona si Chelsea. Echipa lui Benitez s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, iar în aceasta seara pe Sport Klub începând cu ora 17:00 puteti urmari înregistrarea partidei retur dintre Liverpool si Barcelona, meci în urma caruia englezii au mers mai departe în Champions League.
ProSport

Val
14th March 2007, 08:32
Ar fi un super transfer pt Liverpool. Dani Alves e printre cei mai doriti jucatori din lume la ora actuala.

Celso
14th March 2007, 10:34
cred ca va ramane in Spania brazilianul!:) la o fortza de pe acolo!

Val
14th March 2007, 17:17
Sa nu uitam ca Liverpool va avea un vagon de bani la vara. Va fi probabil echipa cu cel mai mare buget de trensferuri la vara.

paul violetPowe
15th March 2007, 01:46
Liverpool are the best!!! ma bucur ca vad atati fani ai "pride of mersey-side" aici! anul acesta liga campionilor ajunge in Liverpool !!! NO MORE man'ure, toffies & chelsky...(sper ca stiti poreclele rivalelor noastre de moarte, nu?)

Celso
15th March 2007, 10:35
le stim:) , dar te rog nu mai apela la ele! scrie normal numele echipelor!

Val
18th March 2007, 18:04
Dezamagitoare prestatia lui Liverpool de la Birmingham. Cea mai clara ocazie a venit in minutul 89.

Bogdy LFC
18th March 2007, 19:32
Dezamagitoare prestatia lui Liverpool de la Birmingham. Cea mai clara ocazie a venit in minutul 89.

Si cu o victorie NU mai faceam prea mare lucru.Poate doar la moral ne mai ajuta o victorie.Vin meciuri mai importante decat acesta in urmatoarea perioada:)

Val
23rd March 2007, 12:05
Benitez a anuntat ca Kewell va fi apt de joc in 2-3 saptamani. Era si cazul pt ca m-am saturat de Fabio Aurelio.

VILI
26th March 2007, 14:03
Mai bine si-ar reveni Robbie...:(

Val
31st March 2007, 10:23
Crouch ar putea juca cu Arsenal, iar Riise va juca al 200-lea meci pt Liverpool.

Val
31st March 2007, 10:28
Loturile lui Liverpool si Arsenal pt meciul de azi:
Liverpool:Reina, Finnan, Carragher, Agger, Hyypia, Riise, Aurelio, Arbeloa, Gerrard, Sissoko, Alonso, Pennant, Bellamy, Fowler, Kuyt, Crouch, Mascherano, Zenden, Dudek.
Arsenal:Lehmann, Eboue, Gallas, Toure, Clichy, Ljungberg, Denilson, Fabregas, Rosicky, Baptista, Adebayor, Almunia, Senderos, Hoyte, Diaby, Hleb, Connolly, Randall.
Hai Liverpool

VILI
2nd April 2007, 13:04
SuperLiverpool !!!:yeah: :yeah: :yeah:
Come on Reds !!!

Celso
4th April 2007, 09:30
Gerrard si Crouch nu se gandesc la semifinale

*Intrebat pe cine prefera in semifinale dintre Valencia si Chelsea, Gerrard a evitat raspunsul. "Nu cred ca trebuie sa ne preocupe asta momentan. Cred ca trebuie sa terminam dubla mansa mai intai si apoi sa ne gandim la adversarii din semifinale", a declarat Gerrard pentru postul de televiziune ITV.

*"Nu stiu daca e din cauza sistemului de rotatie, dar toti am parut proaspeti in seara asta. 3-0 in deplasare este un rezultat excelent", a precizat Peter Crouch la sfarsitul meciului.

Celso
12th April 2007, 10:16
LIVERPOOL IN SEMIFINALELE UCL!

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42790000/jpg/_42790347_petercrouch203.jpg

http://www.cbc.ca/gfx/topstory/sports/traore_djimi0413.jpg

Celso
2nd May 2007, 10:21
LIVERPOOL IN FINALA UCL!

http://img141.imageshack.us/img141/2843/533984biglandscapetd0.jpg

VILI
2nd May 2007, 10:38
Ole Rafa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah:

Bogdy LFC
2nd May 2007, 15:13
LIVERPOOL IN FINALA UCL!

http://img141.imageshack.us/img141/2843/533984biglandscapetd0.jpg

La cum a jucat pe toata durata competitiei - NU e de mirare acest fapt.

Si oricum LIVERPOOL e cea mai buna reprezentanta a Angliei in CL:ok:

Celso
2nd May 2007, 15:15
daca printr`un miracol se va califica Milan in finala:D , va avea sustinerea mea...daca nu...MAN:D

Bogdy LFC
7th May 2007, 14:19
Sambata va fi ultimul meci al lui JERZY DUDEK in tricoul lui LIVERPOOL:( :( :( :cry: :cry: :cry:

Stiu k sunt putini fani LIVERPOOL pe forum si mai stiu k JERZY NU va muri dupa ce va pleca de la noi dar totusi - propun sa retraim cele mai frumoase momente petrecute de echipa cu el intre buturi :cry:

Celso
7th May 2007, 14:20
la ce echipa pleaca?:)

Bogdy LFC
7th May 2007, 14:28
la ce echipa pleaca?:)

NU stiu....si dak ma crezi in momentele astea nici NU imi pasa :cry: :cry: :cry:

Celso
7th May 2007, 14:48
asta este// nici rezerva nu poate sa stea..un portar ca el merita sa apere:ok:

Celso
20th May 2007, 11:54
*Fundasul irlandez de 31 de ani, Steve Finnan a declarat ca vrea sa isi incheie cariera la Liverpool.

*Benitez a dat asigurari ca portarul Pepe Reina va fi apt de joc pt finala CL, el suferind o mica accidentare in partida cu Fulham.

lenny9
21st May 2007, 21:58
salut...nu numai S.Finnan a spus ca ar dori sa-si incheie carierea la LFC ,S.Gerrard si J.Carragher au declarat acelasi lucru....chiar si Dudek si-ar fi dorit dar tot el a spus ca a pierdut si postul de titular (chiar si de rezerva) al nationalei Poloniei si va trebui sa plece.....si sincer cine e RED cu adevarat, RED va fii toata viata in inima............pls GOD help us in Athens....YOU'LL NEVER WALK ALONE

Celso
21st May 2007, 22:02
asa este...insa generatiile se mai schimba.. asta e fotbalul!:ok:

Bogdy LFC
21st May 2007, 22:02
salut...nu numai S.Finnan a spus ca ar dori sa-si incheie carierea la LFC ,S.Gerrard si J.Carragher au declarat acelasi lucru....chiar si Dudek si-ar fi dorit dar tot el a spus ca a pierdut si postul de titular (chiar si de rezerva) al nationalei Poloniei si va trebui sa plece.....si sincer cine e RED cu adevarat, RED va fii toata viata in inima............pls GOD help us in Athens....YOU'LL NEVER WALK ALONE

:ok: :ok: :ok: :bere: :bere: :bere:

''CORMORAN'' ADEVARAT

lenny9
21st May 2007, 22:15
mda ...corect si ce spui dar.....daca avem rezultate si la noile generatii o sa le placa LFC.....asa cum se intampla acum cu Chelsea ,are fanii mai multi decat acum 5 ani....si dusmani :) ....dar ce frumos e cand in echipa ai jucatori care inainte de ar fi jucatori la "noi" erau fani LFC ex:Riise ,Hyypia,Bellamy,Pennant etc....

lenny9
21st May 2007, 22:19
DAAAA.....de destul de mult....cam 27 ani si sunt fff mandru de asta :)....RED FOREVER

Bogdy LFC
22nd May 2007, 22:36
Benitez vrea sa faca o noua echipa la Liverpool. 7 jucatori sint pusi pe lista de transferuri

Dupa finala Ligii Campionilor, managerul Rafa Benitez se va descotorosi de jucatorii considerati in plus, la fel cum a procedat si in 2005, in urma finalei cu Milan. Atunci, Smicer, Biscan si Baros au plecat, iar portarul-erou Dudek a ajuns rezerva. Dudek va fi acum primul crucificat, pe lista aparind Fowler, Bellamy, Hyppia, Zenden, Kewell si Mark Gonzalez. Pe lista de achizitii sint trecuti Darren Bent, Eto'o, Fernando Torres, Dani Alonso si Gabi Milito.



Mie unul pursi simplu nu-mi vine a crede :( :cry:

lenny9
23rd May 2007, 16:37
parerea mea e ca Eto'o e bun dar nu l-as vrea,in locul lui Bent mai degraba Lennon (mult mai bun) ,Torres ok (Rafa si-l doreste de mult),Alves daca vine nu rezista mai mult de un an ( la fel ca si Josemi ) iar Milito ( eu nu prea l-am vazut ) alt jucator dorit de demult de R.B......Zenden era trecut de mult pe plecare dar folosindu-l in ultimul timp...cine stie???Bellamy s-ar pute sa nu plece doar a fost o discutie de cand a fost scandalul din Portugalia -eu unul sper sa ramana. Hiipia tot nu cred ca va pleca - e nevoie de cel putin trei fundasi(buni) centrali, chiar daca nu vor juca toti trei deodata.Pleaca sigur Dudek,Fowler.....e una ce vreau e alta ce se va intampla...:)

lenny9
23rd May 2007, 16:38
aaa....... am uitat de Gonzales.......pleaca....:)

mari_zana
24th May 2007, 01:48
imi puteti spune si mie niste situri unde a-si putea sa imi cumpar chestii cu liverpllo pt suporteri adresa mea este mari_zana@yahoo.com
va multumesc si sper sa primesc mail

lenny9
30th May 2007, 15:55
LA MULTI ANI......la LFC ,pentru al nostru capitan , Steven Gerrard

lenny9
30th May 2007, 15:58
Liverpoolfc.tv is the most po****r football club website in England according to a new Online Premiership table.The 20 teams deemed to make the Online Premiership are:
1. Liverpool
2. Manchester United
3. Arsenal
4. Chelsea
5. Tottenham Hotspur
6. Everton
7. Wolves
8. Leeds United
9. Sunderland
10. Charlton Athletic
11. Nottingham Forest
12. Manchester City
13. Queens Park Rangers
14. Bristol Rovers
15. Newcastle United
16. Leicester City
17. Sheffield Wednesday
18. Southampton
19. West Ham United
20. Blackburn Rovers

lenny9
30th May 2007, 15:59
din nou tot respectul pentru Leeds si Notthingham

Celso
30th May 2007, 16:16
lenny , te rog eu, foloseste butonul EDIT:) nu mai posta cate 3 mesaje consecutiv...in rest numai bine:D

lenny9
30th May 2007, 17:25
lenny , te rog eu, foloseste butonul EDIT:) nu mai posta cate 3 mesaje consecutiv...in rest numai bine:D

mutumesc de pont , scuze.........dar totusi aici parca ar trebui sa fie doar fanii LFC ????...dar daca te deranjeaza...........chiar aici la " Red & White Kop!!!! Liverpool F C"

Celso
30th May 2007, 17:38
nu am zis`o deloc ostentativ...doar ca astea sunt regulile:) nici o problema...oricine poate posta pe threadurile astea...

poti pune si 3 posturi consecutiv, treaba e sa nu fie unul dupa altul la un interval scurt de timp

Bogdy LFC
30th May 2007, 21:12
CAPITANUL

Steven Gerrard. Nu puțini îl consideră cel mai complet jucător din lume. Pentru că se apără bine, atacă și mai bine, are o pregătire fizică extraordinară, e agresiv, face tacklinguri imposibile, dar e și tehnic în același timp, pasînd ideal la orice distanță, mai ceva ca David Beckham, și șutînd nimicitor. Are abilitate de a crea și de a marca goluri exact cînd ai mai mare nevoie. E oare puțin? El este căpitanul fantasticului Liverpool, ultimul mare cîștigător al Ligii Campionilor.


"A devenit cel mai influent fotbalist din Anglia. Nu spun că lui Vieira i-ar lipsi ceva, dar Gerrard are și mai mult"
Alex Ferguson, manager Man. United


"Acum îl iau pe Gerrard"
S-a născut pe 30 mai 1980 la Whiston, o mică localitate din regiunea Merseyside. Era la doar 13 kilometri de Liverpool. Și dacă n-a fost muzician, în orașul-Beatles, a fost fotbalist. "Microbul s-a luat, de mic bătea mingea. O lua dimineața și o aducea seara", a povestit tatăl său, fost jucător amator. I-a fost imposibil să-l țină departe de fotbal. Pînă la urmă, l-a dus la academia lui Liverpool, "marea lui iubire". Pe 26 februarie 1988. Copilul avea 7 ani și 9 luni.

L-a lăsat pe mîna lui Steve Heighway, tot un Steve. "M-a cucerit de la început. Era un luptător și asta-mi plăcea", spunea antrenorul care l-a pregătit, de la pitici la juniori, pînă în 1998. Atunci l-a descoperit managerul Gerard Houllier. Total întîmplător. Fusese invitat să supervizeze alt adolescent al academiei. Gerrard i-a atras însă privirea ca un magnet. Houllier a hotărît: "Acum îl iau pe Gerrard".

Gazza i-a dat o palmă
29 noiembrie 1998, o zi magică pentru Stevie: debuta la Liverpool, chiar pe Anfield, la 2-0 cu Blackburn. A intrat în repriza a doua, în locul norvegianului Heggem. Pe 8 decembrie, o altă premieră. Titular cu Celta Vigo. Înfrîngere, 0-1, eliminare din Cupa UEFA, dar Gerrard era în echipă. Atunci, avea aceeași înălțime ca Owen: 1,76 m. Acum are 1,88 m.

La 19 ani, curajul tinereții l-a îmboldit să-i dea printre picioare lui Paul Gascoigne în primul joc direct. Gazza n-a uitat. În tunel, în drum spre vestiare, l-a prins într-un colț. I-a dat o palmă peste ceafă, avertizîndu-l: "Ai grijă cum te porți!".


"E reconfortant să-l vezi jucînd pe Gerrard. E rasat"
Paul Gascoigne


"Cel mai spectaculos gol"
Gazza recunoștea totuși talentul. Și selecționerul Kevin Keegan l-a convocat curînd la "națională". 31 mai 2000, o altă dată de amintit, la 2-0 cu Ucraina pe "Wembley". Iar pe 1 septembrie 2001, după un sezon extraordinar cu Liverpool și o triplă victorie, Cupa UEFA - Cupa Angliei - Cupa Ligii Angliei, a marcat primul său gol pentru Albion. La incredibilul succes pe terenul Germaniei, 5-1 la Munchen.
Keegan fusese demis, Eriksson era pe bancă. "La 1-1, am preluat pe piept la marginea careului și am șutat din voleu, lîngă bară. A fost cel mai frumos gol al meu", spune Gerrard. Din păcate, a pierdut tocmai Mondialul din 2002, din cauza unei operații la adductori.

În toamna lui 2003, Houllier i-a pregătit o surpriză. I-a oferit banderola. Pe 15 octombrie, în manșa secundă cu Olimpija Ljubljana, din turul 1 al Cupei UEFA, Gerrard a fost căpitanul lui Liverpool. Și așa a rămas. Cel mai bun.


"Am dormit cu Cupa Campionilor, nu voiam s-o pierd din ochi. Cînd m-am trezit și n-am mai văzut-o, m-am speriat, parcă pierdusem o parte din mine"
Steven Gerrard, după finala Ligii cu Milan


Nume: Steven George Gerrard
Poreclă: Stevie G
Data nașterii: 30 mai 1980
Locul nașterii: Whiston, Merseyside (Anglia)
Casa: Southport (Liverpool)
Mașină: Mercedes
Date fizice: 1,88 m, 85 kg
Post: mijlocaș
Club: FC Liverpool (din 1998; 198 meciuri - 27 goluri, Premier League)
Selecții la "națională": 34
Goluri la "națională": 6
Performanțe: Liga Campionilor (2005), Cupa UEFA (2001), Supercupa Europei (2001), Cupa Angliei (2001), Cupa Ligii Angliei (2001, 2003)
Idoli: John Barnes și Peter Beardsley
Hobbyuri: Snooker și golf


"Gerrard e mai mare decît Beckham"
Jan Moelby, fost internațional danez


30,8 milioane de euro va cîștiga Steven Gerrard pînă în 2009 numai din contractul cu FC Liverpool. Căpitanul va primi anual 7,7 milioane

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/7/18444/lilyfetita-119075226d6b4e649eb63_400_450_.jpg

http://www.stevengerrard.azplayers.com/private-life/steven-gerrard-privatelife4.jpg

După despărțirea de frumoasa, dar mult prea curtata actriță britanică Jennifer Ellison, Gerrard s-a împrietenit în 2002 cu manechinul Alex Curran (foto 1), o superbă blondă cu picioare interminabile. Cei doi s-au logodit doi ani mai tîrziu, la puțin timp după nașterea fetiței-păpușă Lilly-Ella (foto 2), în luna februarie, și au programat deja nunta. În 2006, după Mondial, s-a anunțat, va fi petrecere mare la Liverpool. În trei ani, de cînd sînt împreună, Stevie a înșelat-o o singură dată pe Alex. După finala Ligii Campionilor cu AC Milan, cînd a fost văzut și de Smicer, coechipierul său de atunci: "Logodnica sa n-a fost acolo, așa că el a luat cupa și s-a culcat cu ea".


INEDIT

Hăituit de un gangster y În 2001, Gerrard s-a îndrăgostit de o puștoaică, Lauren Ashcroft, cu 6 ani mai mică. Neșansa lui a fost ca Lauren să fie iubită și de un traficant de droguri, fiul unui mafiot. Gelos, rivalul a trecut la represalii: i-a spart cu o cărămidă parbrizul Mercedesului de 75.000 de euro; l-a urmărit cu mașina, tamponîndu-l pe străzile din Liverpool; l-a atacat cu o rangă. O perioadă, în toamna lui 2001, pînă cînd gangsterul a fost condamnat la închisoare, Steven a fost protejat zi și noapte de polițiști înarmați.

Tatăl, criticul fiului y Pînă la 21 de ani a locuit cu părinții, în Whiston, după care s-a mutat la Southport, 25 de kilometri de Liverpool. Dar oricum se întorcea. "Ca orice băiat de-abia plecat de acasă, tot mai avea nevoie să-i spele mama rufele și să-i facă mîncare", și-a amintit un prieten. Motivul era însă altul. Adora discuțiile cu părinții, mai ales cu tatăl, "care știe mai mult fotbal decît mine", spune Steven. Legătura a rămas la fel de puternică. "Îl văd zilnic și îmi zice mereu cum am jucat. A fost la toate meciurile de cînd aveam opt ani și e întotdeauna sincer". Nu se enervează?, a fost întrebat. "Cîteodată. Însă, cînd sîntem la telefon, pun receptorul jos înainte să se aprindă".

Pastă de dinți în ghete y În noaptea de 30 spre 31 mai 2000, chiar după ziua sa de naștere și înainte să debuteze în "naționala" Angliei, împotriva Ucrainei, cîțiva colegi au intrat în camera sa și i-au pus pastă de dinți în ghete. A descoperit în autocar, în timp ce se îndrepta spre stadion. "Am făcut o anchetă", glumește Steven. "L-am întrebat pe Fowler, dar s-a jurat pe viața copilului său că n-a fost el. N-am aflat autorii surprizei".

Dureri musculare de la carii y În primele două sezoane ca profesionist, 1998-2000, Gerrard se plîngea mereu de dureri musculare și se accidenta prea ușor și frecvent. Doctorii clubului intraseră în panică. Nu găseau nici o explicație. Un alt medic a aflat cauza. Jucătorul avea probleme dentare. Mai exact, cîteva carii. Le-a rezolvat și durerile au încetat.

A jucat 3 meciuri contra echipelor românești. De fiecare dată în Cupa UEFA. Pe 28 septembrie 2000, la 0-0 pe "Anfield" cu Rapid în manșa secundă a turului 1, după ce Liverpool cîștigase la limită în Giulești, 1-0. Apoi, pe 6 și 27 noiembrie 2003, în turul 2 al competiției, a întîlnit Steaua, eliminînd-o după 1-1 la București și 1-0 la Liverpool. Paraschiv (foto, în dreapta) își amintește ce greu i-a fost cu Gerrard. Pe 16 mai 2001, englezul a jucat și împotriva lui Cosmin Contra, pe care l-a învins în finala Cupei UEFA, Liverpool - Alaves 5-4 după prelungiri.


FINALA LIGII

"Cea mai frumoasă zi"
Pe 25 mai 2005 a fost cel de-al 39-lea căpitan care a ridicat Cupa Campionilor după o fantastică finală cu AC Milan. La pauză era 3-0 pentru italieni. "Am fost surclasați în prima repriză. Îmi imaginam deja sfîrșitul meciului, plîngînd și primindu-ne medaliile învinșilor". Gerrard a înscris primul gol al "cormoranilor". A fost trezirea. "Am luptat pentru fani. Știam că puseseră bani deoparte de săptămîni, nu voiam să-i facem de rîs". A ieșit însă mult mai bine. "Cormoranii" au egalat și au învins la penaltyuri: "A fost cea mai frumoasă zi din viața mea".

Show-ul verii
"Cum aș mai putea pleca de la Liverpool după o noapte ca asta? Negocierile vor începe în curînd". Acesta era Gerrard în urma finalei Ligii Campionilor. Dar a fost atît de aproape să părăsească echipa de care pare legat pe veșnicie. Tratativele au eșuat de cîteva ori, Gerrard s-a certat cu managerul Benitez și a amenințat că se transferă, Chelsea și Real Madrid pistonîndu-l insistent cu oferte amețitoare. În două zile, un oraș întreg a trecut de la agonie la extaz. De la știrea plecării, de marți, 5 iulie, la cea a răzgîndirii, de miercuri, 6 iulie. Cînd s-a și parafat noul angajament: 4 ani, 7,7 milioane de euro salariul pe sezon.

Benitez: "Îl vreau pe viață la Liverpool"
Într-o conferință de presă, managerul Rafa Benitez a declarat: "Pe Gerrard îl vreau pe viață la Liverpool. Dacă mă voi decide să părăsesc acest club peste opt ani, mi-ar plăcea să-l văd tot aici. Căutător de talente, asistent al managerului sau, de ce nu, chiar manager". Cerîndu-și scuze pentru scandalul iscat la începutul săptămînii, Gerrard i-a spus lui Benitez că e gata să cedeze banderola. Spaniolul l-a refuzat: "Tu ești căpitanul meu".


"Mai bun decît Lampard!"

Unul dintre hiturile serii la finala Ligii Campionilor de la Istanbul, pe 25 mai, a fost cîntecul improvizat de fanii lui Liverpool pe notele celebrului "Che sera sera".

"Steve Gerrard, Gerrard
He 's big and he's f****** hard
He's better than Frank Lampard
Steve Gerrard, Gerrard"

(Steve Gerrard, Gerrard
E mare și e al naibii de tare
E mai bun decît Frank Lampard
Steve Gerrard, Gerrard)

LA MULTI ANI CAPITANULE SI EROULE STEVEN GERRARD

Celso
30th May 2007, 21:20
Un adevarat CAPITAN:ok: ! ..La multi ani Steven!:cool:

lenny9
8th June 2007, 14:25
Gerrard ,Carra,Reina,Alonso.......inca 5 ani pe Anfield. Urmeaza noile contracte :Finnan si Sissoko ( cu ,care e o problema ,s-a plans ca nu prea joaca....????) si s-a discutat despre Eto'o,pe care il mai doresc Milan AC si Chelsea (dar el vrea sa ramana la Barca ) si Malouda ,dupa care mai "fuge" si Arsenal (care are toate sansele sa-l piarda pe Henry la Milan AC)

Bogdy LFC
8th June 2007, 15:36
Gerrard ,Carra,Reina,Alonso.......inca 5 ani pe Anfield. Urmeaza noile contracte :Finnan si Sissoko ( cu ,care e o problema ,s-a plans ca nu prea joaca....????) si s-a discutat despre Eto'o,pe care il mai doresc Milan AC si Chelsea (dar el vrea sa ramana la Barca ) si Malouda ,dupa care mai "fuge" si Arsenal (care are toate sansele sa-l piarda pe Henry la Milan AC)

Asta trebuia procedat intai si asta s-a si intamplat:ok:

Celso
14th June 2007, 12:27
http://img246.imageshack.us/img246/5331/poolbp0.jpg (http://imageshack.us)

cred ca mai urmeaza sa stabileasca si altele

Bogdy LFC
14th June 2007, 13:16
http://img246.imageshack.us/img246/5331/poolbp0.jpg (http://imageshack.us)

cred ca mai urmeaza sa stabileasca si altele

Mai au nevoie si de altele....tocmai de asta:D

lenny9
17th June 2007, 12:21
Date Opposition Date Allocated To Home/Away
Sat Aug 11 Aston Villa Barclays Premier League Away
Wed Aug 15 West Ham United Barclays Premier League Home
Sat Aug 18 Chelsea Barclays Premier League Home
Sat Aug 25 Sunderland Barclays Premier League Away
Wed Aug 29 - Carling Cup 2 -
Sat Sep 1 Derby County Barclays Premier League Home
Sat Sep 15 Portsmouth Barclays Premier League Away
Sat Sep 22 Birmingham City Barclays Premier League Home
Wed Sep 26 - Carling Cup 3 -
Sat Sep 29 Wigan Athletic Barclays Premier League Away
Sat Oct 6 Tottenham Hotspur Barclays Premier League Home
Sat Oct 20 Everton Barclays Premier League Away
Sat Oct 27 Arsenal Barclays Premier League Home
Wed Oct 31 - Carling Cup 4 -
Sat Nov 3 Blackburn Rovers Barclays Premier League Away
Sat Nov 10 Fulham Barclays Premier League Home
Sat Nov 24 Newcastle United Barclays Premier League Away
Sat Dec 1 Bolton Wanderers Barclays Premier League Home
Sat Dec 8 Reading Barclays Premier League Away
Sat Dec 15 Manchester United Barclays Premier League Home
Wed Dec 19 - Carling Cup 5 -
Sat Dec 22 Portsmouth Barclays Premier League Home
Wed Dec 26 Derby County Barclays Premier League Away
Sat Dec 29 Manchester City Barclays Premier League Away
Tue Jan 1 Wigan Athletic Barclays Premier League Home
Sat Jan 5 - FA Cup 3 -
Wed Jan 9 - Carling Cup Semi-Final (1) -
Sat Jan 12 Middlesbrough Barclays Premier League Away
Sat Jan 19 Aston Villa Barclays Premier League Home
Wed Jan 23 - Carling Cup Semi-Final (2) -
Sat Jan 26 - FA Cup 4 -
Tue Jan 29 West Ham United Barclays Premier League Away
Sat Feb 2 Sunderland Barclays Premier League Home
Sat Feb 9 Chelsea Barclays Premier League Away
Sat Feb 16 - FA Cup 5 -
Sat Feb 23 Middlesbrough Barclays Premier League Home
Sun Feb 24 - Carling Cup Final -
Sat Mar 1 Bolton Wanderers Barclays Premier League Away
Sat Mar 8 Newcastle United Barclays Premier League Home
Sat Mar 15 Reading Barclays Premier League Home
Sat Mar 22 Manchester United Barclays Premier League Away
Sat Mar 29 Everton Barclays Premier League Home
Sat Apr 5 Arsenal Barclays Premier League Away
Sat Apr 12 Blackburn Rovers Barclays Premier League Home
Sat Apr 19 Fulham Barclays Premier League Away
Sat Apr 26 Birmingham City Barclays Premier League Away
Sat May 3 Manchester City Barclays Premier League Home
Sun May 11 Tottenham Hotspur Barclays Premier League Away
Sat May 17 - FA Cup Final -

Bogdy LFC
17th June 2007, 14:49
Date Opposition Date Allocated To Home/Away
Sat Aug 11 Aston Villa Barclays Premier League Away
Wed Aug 15 West Ham United Barclays Premier League Home
Sat Aug 18 Chelsea Barclays Premier League Home
Sat Aug 25 Sunderland Barclays Premier League Away
Wed Aug 29 - Carling Cup 2 -
Sat Sep 1 Derby County Barclays Premier League Home
Sat Sep 15 Portsmouth Barclays Premier League Away
Sat Sep 22 Birmingham City Barclays Premier League Home
Wed Sep 26 - Carling Cup 3 -
Sat Sep 29 Wigan Athletic Barclays Premier League Away
Sat Oct 6 Tottenham Hotspur Barclays Premier League Home
Sat Oct 20 Everton Barclays Premier League Away
Sat Oct 27 Arsenal Barclays Premier League Home
Wed Oct 31 - Carling Cup 4 -
Sat Nov 3 Blackburn Rovers Barclays Premier League Away
Sat Nov 10 Fulham Barclays Premier League Home
Sat Nov 24 Newcastle United Barclays Premier League Away
Sat Dec 1 Bolton Wanderers Barclays Premier League Home
Sat Dec 8 Reading Barclays Premier League Away
Sat Dec 15 Manchester United Barclays Premier League Home
Wed Dec 19 - Carling Cup 5 -
Sat Dec 22 Portsmouth Barclays Premier League Home
Wed Dec 26 Derby County Barclays Premier League Away
Sat Dec 29 Manchester City Barclays Premier League Away
Tue Jan 1 Wigan Athletic Barclays Premier League Home
Sat Jan 5 - FA Cup 3 -
Wed Jan 9 - Carling Cup Semi-Final (1) -
Sat Jan 12 Middlesbrough Barclays Premier League Away
Sat Jan 19 Aston Villa Barclays Premier League Home
Wed Jan 23 - Carling Cup Semi-Final (2) -
Sat Jan 26 - FA Cup 4 -
Tue Jan 29 West Ham United Barclays Premier League Away
Sat Feb 2 Sunderland Barclays Premier League Home
Sat Feb 9 Chelsea Barclays Premier League Away
Sat Feb 16 - FA Cup 5 -
Sat Feb 23 Middlesbrough Barclays Premier League Home
Sun Feb 24 - Carling Cup Final -
Sat Mar 1 Bolton Wanderers Barclays Premier League Away
Sat Mar 8 Newcastle United Barclays Premier League Home
Sat Mar 15 Reading Barclays Premier League Home
Sat Mar 22 Manchester United Barclays Premier League Away
Sat Mar 29 Everton Barclays Premier League Home
Sat Apr 5 Arsenal Barclays Premier League Away
Sat Apr 12 Blackburn Rovers Barclays Premier League Home
Sat Apr 19 Fulham Barclays Premier League Away
Sat Apr 26 Birmingham City Barclays Premier League Away
Sat May 3 Manchester City Barclays Premier League Home
Sun May 11 Tottenham Hotspur Barclays Premier League Away
Sat May 17 - FA Cup Final -

Dak intr-adevar ne vom lupta pt titlu (sper k DA),e un lucru partial bun k meciurile tur cu rivalele le avem pe ANFIELD:ok:

Luis Garcia10
17th June 2007, 15:10
Asa a avut si United anul trecut :rolleyes: Poate , poate :D :yes:

lenny9
22nd June 2007, 07:22
"A Liverpool delegation has reportedly travelled to Madrid to offer £16 million plus Luis Garcia"....... :( , sincer nu as dori sa plece L.Garcia

Bogdy LFC
22nd June 2007, 08:28
"A Liverpool delegation has reportedly travelled to Madrid to offer £16 million plus Luis Garcia"....... :( , sincer nu as dori sa plece L.Garcia

Eu nu voiam sa vina Torres dar in fine :(

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 08:49
va fi un transfer bun pt liverpool, torres este foarte bun, trebuie sa plece de la atletico ca isi rateaza cariera acolo

Bogdy LFC
22nd June 2007, 09:05
va fi un transfer bun pt liverpool, torres este foarte bun, trebuie sa plece de la atletico ca isi rateaza cariera acolo

Dak esti esti asa de sigur Vali sau mai presus de toate - informatia este f sigura,atunci...sa vina la LFC.Dar dak NU-si face datoria cum trebuie - sa ne paraseasca dupa un sezon:angry:

*Cat de siguri pari tu si sursele tale,eu personal tot NU cred k Torres va veni :ok:

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 09:09
sigur sigur nu sunt, insa daca in anglia se discuta despre asta, si aici se discuta destul deci ceva adevar tot e , in cazul in care se va realiza transferul va fi un succes pt pt liverpool
torres e tanar si bun

Celso
22nd June 2007, 10:04
Torres e meserie daca are mijloc in spate....ceea ce nu prea a avut la Atletico...dar sa descurcat si asa;)

Bogdy LFC
22nd June 2007, 11:50
Torres e meserie daca are mijloc in spate....ceea ce nu prea a avut la Atletico...dar sa descurcat si asa;)

GERRARD,XABI ALONSO,KEWELL sunt ''niste'' SPECIALISTI PRIN DEFINITIE LA TOATE CAPITOLELE:ok:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 11:55
Acu` vad si eu asta ? :groggy: Garcia + 16 milioane de lire pe Torres ? :cry: :cry: :cry:

Bogdy LFC
22nd June 2007, 12:01
Acu` vad si eu asta ? :groggy: Garcia + 16 milioane de lire pe Torres ? :cry: :cry: :cry:

O sa mai fi alaturi de LIVERPOOL dak pleaca Garcia la Madrid,nu? :plans:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:01
Da normal :D YNWA! :D :P

Geografu
22nd June 2007, 12:55
Liverpool ar face o achizitie interesanta daca l-ar lua pe Torres dar cred ca da prea mult 35 de milioane de euro sau daca e cealalta varianta atunci Luis Garcia n-ar trebui sa plece niciodata de acolo ! :mda:

Lordul
22nd June 2007, 13:10
Liverpool e pregatita sa bata recordurile pe piata transferurilor

Bogdy LFC
22nd June 2007, 16:59
Liverpool e pregatita sa bata recordurile pe piata transferurilor

Oricum ala NU merita 25 milioane de BGP :angry:

Raphy
23rd June 2007, 15:52
Oferta pentru Torres (16 Milioane + LUIS GARCIA) este prea mare...cu indulgenta Torres merita cel mult 20 Mil.
L'pool are nevoie de un atacant de talia lui Torres si ar face bine sa-l achizitioneze cat mai repede.
Se vorbeste de venirile urmatorilor jucatori: Florent Malouda (Lyon £17m), Simao (Benfica, £12m), Fernando Torres (Atletico Madrid, £16m + Luis Garcia), Yossi Benayoun (West Ham, £4.5m), Diego Milito (Real Zaragoza, £13m), Darren Bent (Charlton, £17m), Diego Forlan (Villarreal).
Dintre acestia cei mai importanti ar fi (in viziunea mea) Malouda, Simao, Torres.
Abia astept sa vad ce se va intampla.


PS:Eu inca sunt de parere ca echipei ii trebuie inca un CM de caliate, care sa lupte pentru un loc in primul 11 cu Gerrard si Alonso.

lenny9
29th June 2007, 00:42
"it's an honour for me to be able to call myself a Liverpool player."....acestea au fost azi vorbele lui Sissoko dupa ce a semnat un nou contract de 4 ani......hmmm...parca si-a revenit un pic,dupa ce "urla" ca daca nu e titular nu mai sta.

Catalanul
29th June 2007, 22:06
Torres se apropie cu pasi mari de Liverpool... se pare ca suma finala va fi 32 milioane € + Luis Garcia.

lenny9
30th June 2007, 00:14
si eu spun la fel ca Torres e ca si sigur la LFC si mai presimt ca si pe Tevez il vom lua

Catalanul
30th June 2007, 04:22
oricum... nu cred ca Torres valoreaza atatia bani :( insa nah... daca aveti de unde cheltui nu conteaza asa mult :rolleyes:

lenny9
30th June 2007, 10:00
oricum... nu cred ca Torres valoreaza atatia bani :( insa nah... daca aveti de unde cheltui nu conteaza asa mult :rolleyes:

LFC a avut intotdeauna de unde cheltui dar avea alte principii ,noi nu cumparam jucatori scumpi sau "vedete" pe bani multi ...noi le cream....pe Torres il doreste mult Rafa si preturile sunt altele acum , in special daca sunt mai multe echipe in cursa .Garcia se pare ca va pleca in Madrid (Atletico ) din cauza sotiei ......asta e...ce ma supara este evaluarea lui la 4 mil., ceea ce cred eu ca este mult prea putin

OverMind
30th June 2007, 12:20
Torres- supraevaluat
Luis Garcia- subevaluat :rosu:

Val
1st July 2007, 12:58
si eu spun la fel ca Torres e ca si sigur la LFC si mai presimt ca si pe Tevez il vom lua
Se te auda Dumnezeu:D:D

Val
1st July 2007, 12:59
Torres- supraevaluat
Eu cred ca asta e valoarea lui Torres, eu zic ca asta e pretul corect pentru un atacant de 23 de ani. Sincer, as da si 40 de milioane daca ar fi nevoie.

Luis Garcia10
1st July 2007, 13:01
E prea mult! :rosu:

Val
1st July 2007, 13:05
E prea mult! :rosu:
Scump, scump... dar "El Nino" e al draku de bun.

lenny9
3rd July 2007, 23:30
"It was a difficult decision because it hurts to be leaving one of the most important clubs in the world, and a club with one of the best sets of fans.....but Liverpool will always be with me because they always treated me very well."....L.Garcia .....si acestea au fost spuse la plecarea lui din Anfield.

Lordul
3rd July 2007, 23:32
e foarte bun El Nino

lenny9
3rd July 2007, 23:34
e foarte bun El Nino

a trecut azi de proba medicala......maine se asteapta semnatura lui si.....90 mii L. pe saptamana...al doilea salariu dupa Gerrard

Catalanul
3rd July 2007, 23:37
este un atacant bun insa pe minca inca nu m-a convins... sa vedem, poate va triumfa in Anglia :) suma inca mi se pare prea mare!

Lordul
3rd July 2007, 23:38
sa -l vedem la treaba pt Liverpool acu are atac bun Liverpool :

F.Torres -D.Kuyt-P.Crouch-C.Bellamy

lenny9
3rd July 2007, 23:50
e mai este si Vororin ,dar eu nu m-as baza pe el ,azi s-a finalizat si contractul de trei ani (cu optiune la inca doi )cu bulgarul de 21 ani ,Mihaylov......apropo ,nu te-a convins dar la Atletico :214 meciuri in liga -82 goluri....destul de bine

Val
4th July 2007, 11:00
este un atacant bun insa pe minca inca nu m-a convins... sa vedem, poate va triumfa in Anglia :) suma inca mi se pare prea mare!

La cate goluri a dat Barcei, trebuia sa te convinga.

ReD_Devil
4th July 2007, 14:34
este un atacant bun insa pe minca inca nu m-a convins... sa vedem, poate va triumfa in Anglia :) suma inca mi se pare prea mare!

de acord cu tine :ok:insa sa vedem ce va face la liverpool....cred ca mai pe stilul lor e villa insa...greu de crezut ca-l dadea valencia :D

Lordul
4th July 2007, 14:41
Voronin a dat niste goluri senzationale pt Leverkusen

lenny9
4th July 2007, 16:37
ok....Torres a semnat.....si i s-a promis tricoul cu nr.9 ,fiind liber ( ex. Fowler nr.).....si printre primele propozitii :"Liverpool is one of the best, if not the best, clubs in Europe,"......la cati bani ii dam... :) . vom vedea acum ,noua ne trebuie un jucator sa marcheze cel putin 20 goluri pe campionat ,Torres a marcat mai tot timpul 16 gol.in Spania

kain
4th July 2007, 20:44
Torres imbraca tricoul cu nr-ul 9 :ok:

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2007/07/1183567340.jpg

Succes la Liverpool !

Lordul
4th July 2007, 20:47
Succes pt Torres sa mearga cat mai departe in CL

Sasuke Uchiha
4th July 2007, 22:20
Torres imbraca tricoul cu nr-ul 9 :ok:

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2007/07/1183567340.jpg

Succes la Liverpool !

aici torres cu fata :D

http://www.marca.com/07/07/04/torresliverpool/01.jpg

http://www.marca.com/07/07/04/torresliverpool/05.jpg

http://www.marca.com/07/07/04/torresliverpool/02.jpg

lenny9
6th July 2007, 22:14
Cisse si Zenden maine vor fi cu pixul in mana la Marseille

lenny9
6th July 2007, 22:18
scuze....Zenden deja a semnat ,astazi de dimineata...:)

Raphy
15th July 2007, 19:19
Ei bine...am trait sa-l vad si pe Torres la L'pool...ce pacat ca L.Garcia a fost subevaluat.
Iar ca sa fim mai optimisti sa ne gandim ca echipa noastra a facut urmatoarele achizitii pe langa Torres:
1. Benayoun (West Ham)
2. Babel (Ajax)
3. Voronin (Leverkusen)
4. Mihaylov (Levski)
5. Mikel San Jose (Atletic Bilbao)
6. Sebastien Leto (Club Atletico Lanus)
7. Lucas Leiva (Gremio)

Intre timp C. Bellamy a plecat si el la West Ham, iar atacul echipei arata acum asa:

Crouch - Kuyt - Torres - Voronin - Babel
Mi se pare destul de slabut in conditiile in care L'pool se lupta pentru titlu.

Timp mai este si sper ca clubul va mai obtine semnatura cel putin a unui jucator deosebit precum Quaresma, Simao sau Heinze.
Abia astept sa vad cum se termina sezonul de transferuri.

lenny9
16th July 2007, 16:04
poate cineva sa-mi spuna daca Benayoun este mai bun ca si Garcia ? ...sau Voronin decat Bellamy ?....pararea mea e ca nu........sau cum mai doream eu , cred ca-i mai bun Lennon decat Babel....asta e..........sunt planurile lui Rafa

Celso
16th July 2007, 17:59
asta este, nimeni nu poate spune din timp, pe teren se va vedea totul:)

Sasuke Uchiha
16th July 2007, 22:43
in afara de torres celelalte sunt transferuri mediocre, cam multi atacanti

Luis Garcia10
16th July 2007, 23:17
Babel e un super transfer ;)

OverMind
17th July 2007, 00:29
Pe Babel l-a ratat si Arsenal la mustata. :(

Raphy
17th July 2007, 11:07
Asta spuneam si eu.. valoarea atacantilor de anu trecut este peste cea de acum, dar sa nu fim chiar atat de carcotasi...vom vedea pe teren de ce sunt in stare.

PS: Pentru cei care nu stiu, azi la 21:15 Liverpool joaca cu Werder Bremen @Eurosport :ok:

Raphy
17th July 2007, 15:37
Gabriel Heinze este pe cale sa devina singurul jucator care se transfera de la Man Utd la L'pool in ultimii 43 ani:D
Sir Alex Ferguson a confirmat Luni (ieri) ca jucatorul de 29 de ani vrea sa paraseasca campionii.

Cei de la Man Utd nu se pot impotrivi, intrucat exista o clauza in contractul jucatorului care spune ca daca pe adresa clubului va veni o oferta de £6million, atunci transferul este ca si facut:yeah:
Ei bine, va dati seama, Sir Alex nu prea este impacat cu ideea ca isi va intari rivalii de moarte, asa ca incearca sa negocieze transferul la Real Madrid, Juventus sau Newcastle (care sunt si ele interesate).

Parerea mea este ca argentinianul va ajunge totusi la Liverpool, care este dispusa sa plateasca suma vehiculata in clauza de care am pomenit mai sus.:yes:

Sasuke Uchiha
17th July 2007, 15:42
valoarea atacantilor de anu trecut este peste cea de acum
:

cum asa ?¿ :groggy:
anu trecut aveati 3 atacanti, a plecat bellamy si au venit babel, torres si voronin, acum aveti un atac destul de bun

Luis Garcia10
17th July 2007, 15:43
Asta ma mira si pe mine.. :| Sunt de acord cu Valiente :ok:

Raphy
17th July 2007, 19:41
Poi anu trecut au fost Crouch - Garcia - Kuyt - Fowler - Bellamy
Acum sunt Crouch - Kuyt - Torres - Babel - Voronin

Pot face cateva afirmatii
1.Torres il inlocuieste pe Garcia. Asta e ok.
2.Fowler si Bellamy sunt peste Babel si Voronin in ceea ce priveste valoarea.
Asta e teoretic si chiar imi doresc sa fie altfel in pe teren.

Celso
17th July 2007, 20:49
Babel e de mare viitor!!! se va potrivi pe stilul lui Liverpool:)...cu Torres de minune...parerea mea e ca Liverpool a miscat cel mai bine in pauza asta la transferuri!

lenny9
18th July 2007, 15:10
sa dea Domnu sa fie asa..........:yeah:

Bogdy LFC
18th July 2007, 16:09
Cu DUMNEZEU inainte :ok:

Bogdy LFC
18th July 2007, 17:19
Pe Simao inca il mai dorim la echipa,cat despre Heinze - eu unul NU vreau gunoaie la echipa,sub nicio forma si sunt total convins k Heinze NU va semna cu noi.Oricum NU ar avea ce titular sa-nlocuiasca in primul 11 :rosu::headbang::no::angry:

Raphy
19th July 2007, 11:09
Stire de ultima ora: Mark Gonzales a semnat cu Real Betis, care l-a luat pe gratis. :headbang::rosu:

Bogdy LFC
19th July 2007, 13:14
Stire de ultima ora: Mark Gonzales a semnat cu Real Betis, care l-a luat pe gratis. :headbang::rosu:

Se stia de-acum vreo 2 luni k Mark va semna cu Betis,dar pe gratis........:no:

Raphy
20th July 2007, 14:22
Atletico Madrid a ajuns la un acrod pentru transferul lui Simao Sabrosa de la Benfica pentru o suma de 19 milioane de euro, conform presei din Portugalia.

Spaniolii au cautat o extrema dreapta, iar dupa ce FC Porto nu a vrut sa-l cedeze pe Ricardo Quaresma, oficialii de pe Vicente Calderon s-au inteles cu Benfica pentru transferul lui Simao.
Negocierile sunt aproape de incheiere, portughezul urmand sa semneze un contract pe patru ani in care va primi 2.5 milioane de euro pe sezon.

Kainsashiki
20th July 2007, 14:35
Raphy, las' ca vine Quaresma :D

ReD_Devil
20th July 2007, 15:02
Raphy, las' ca vine Quaresma :D

poa' sa vina si mama lu' quaresma ,tot pt locul 4 se bate liverpool :happy

Dani3l
20th July 2007, 16:06
Acum ,pe www.rojadirecta.com se transmite in stream,meciul auxerre-liverpool fc. Setanta Sports.
1-0 la pauza pt liverpool(gerrard 45'),meci urat..in atac au jucat cu voronin si kuyt.In a 2 a repriza cred ca o sa intre crouch si torres.

ReD_Devil
20th July 2007, 22:05
Acum ,pe www.rojadirecta.com se transmite in stream,meciul auxerre-liverpool fc. Setanta Sports.
1-0 la pauza pt liverpool(gerrard 45'),meci urat..in atac au jucat cu voronin si kuyt.In a 2 a repriza cred ca o sa intre crouch si torres.

apropo de voronin....bun transfer :ok: ar merita sa joace titular....parerea mea:D

lenny9
21st July 2007, 11:05
poa' sa vina si mama lu' quaresma ,tot pt locul 4 se bate liverpool :happy

daca nu stiai noi am terminat pe locul 3.....deci nu avem cum sa ne batem TOT pe locul 4........iar voi pana sa castigati cate ccl avem noi...........si nici in campionat nu sunteti deasupra ,deci.......mai tacati "gura"

ReD_Devil
21st July 2007, 15:54
daca nu stiai noi am terminat pe locul 3.....deci nu avem cum sa ne batem TOT pe locul 4........iar voi pana sa castigati cate ccl avem noi...........si nici in campionat nu sunteti deasupra ,deci.......mai tacati "gura"

TOT ....ma refeream la faptul ca locul 3-4 e pt voi ...si asa tot terminati mai mereu....voi nu mai aveti treaba cu campionatu' de 20 de ani :cya:daca s-ar intari serios echipe precum everton,tottenham(ei chiar au inceput asta) va fi si mai dura lupta pt locurile 3-4 (arsenal/liverpool/tottenham/everton/boro/newcastle poate) mare grija ...o sa ajungi sa-ti doresti si ACEL LOC 4 :ok: liverpool are doar istorie...prezentul e mediocru ;)

PS:se scrie taca-ti ! no offence :evil:

Raphy
21st July 2007, 17:51
TOT ....ma refeream la faptul ca locul 3-4 e pt voi ...liverpool are doar istorie...prezentul e mediocru ;)

Daca mediocru insemna la tine 2 finale de UCL in ultimii 3 ani, una dintre ele castigata (cea mai frumoasa finala din istorie, in caz ca nu stiai), atunci eu sunt paralel cu fotbalul.;)

Bogdy LFC
21st July 2007, 20:50
poa' sa vina si mama lu' quaresma ,tot pt locul 4 se bate liverpool :happy

Avand in vedere faptul k R QUARESMA ii da clasa de la distanta la tehnica plangaciosului d C Ronaldo....nu vad de ce nu s-ar bate la locurile 1-2 cum de altfel a facut in ultimele 2 sezoane si a terminat pe 3....sa NU mai mentionez k in 2005-2006,doar o cedare de meci a lui Charlton in ultima runda a facut k Dirty Scum sa ocupe locul 2 knd ei ''se bateau pt titlu'':lol::ok:

ReD_Devil
21st July 2007, 20:59
...nu vad de ce nu s-ar bate la locurile 1-2 cum de altfel a facut in ultimele 2 sezoane si a terminat pe 3....

obiectivul e titlul normal....dar eu zic ca mai sus de 3 nu veti urca pt mult timp de-acum inainte...doar sa se intample ceva cu chelsea....altfel...:lol::cya:

Bogdy LFC
21st July 2007, 21:05
obiectivul e titlul normal....dar eu zic ca mai sus de 3 nu veti urca pt mult timp de-acum inainte...doar sa se intample ceva cu chelsea....altfel...:lol::cya:

Omule...cu Chelsea NU are ce sa se intample pt k este a 2-a echipa k valoare din lume...(chiar dak LIVERPOOL are castig de cauza mai mereu in fata ei si Chelsea pe Manu ii tot bate de 3 ani incoace pe unde ii prinde)....dar sa lasam cele mentionate in paranteza.......
Tu ii vezi pe cai mari pe Scum doar pt k s-au batut si ei dupa 4 ani la titlu si din pacate in cele din urma au reusit sa-l castige doar pt k Chelsea s-a incurcat si ei au castigat nush cate partide in ultimul minut....ma rog - e acm acelasi lucru..Scum va lupta cu noi pt locul 2 in timp ce titlul ii va reveni lui Chelsea pt k este mai buna si merita......vei vedea:mask

ReD_Devil
21st July 2007, 21:14
Scum va lupta cu noi pt locul 2 in timp ce titlul ii va reveni lui Chelsea pt k este mai buna si merita......vei vedea:mask

ramane de vazut ...:ok:

lenny9
22nd July 2007, 14:15
TOT ....ma refeream la faptul ca locul 3-4 e pt voi ...si asa tot terminati mai mereu....voi nu mai aveti treaba cu campionatu' de 20 de ani :cya:daca s-ar intari serios echipe precum everton,tottenham(ei chiar au inceput asta) va fi si mai dura lupta pt locurile 3-4 (arsenal/liverpool/tottenham/everton/boro/newcastle poate) mare grija ...o sa ajungi sa-ti doresti si ACEL LOC 4 :ok: liverpool are doar istorie...prezentul e mediocru ;)

PS:se scrie taca-ti ! no offence :evil:

scuze, nu mi-am dat seama ca esti chiar atat de inteligent...........

Iaco
24th July 2007, 08:24
[/QUOTE]
Tu ii vezi pe cai mari pe Scum doar pt k s-au batut si ei dupa 4 ani la titlu si din pacate in cele din urma au reusit sa-l castige doar pt k Chelsea s-a incurcat si ei au castigat nush cate partide in ultimul minut....ma rog - e acm acelasi lucru..Scum va lupta cu noi pt locul 2 in timp ce titlul ii va reveni lui Chelsea pt k este mai buna si merita......vei vedea:mask[/QUOTE]

In acei patru ani tot timpul am terminat inaintea voastra...doar arsenal a terminat mai sus de noi...oricum anu asta o sa fie un campionat mai disputat ca oricand...tottenham se anunta periculoasa...pe arsenal din cele 4 mari nu o vad bine...mai ales ca a plecat henry ...liverpool e puternica anu asta...are sanse la titlu...

Raphy
27th July 2007, 18:16
Liverpool a pierdut trofeul Barclays Asia dupa ce a pierdut la penalty-uri cu 4-3 in fata lui Portsmouth (Fernando Torres a ratat un penalty). Desi a jucat mai bine, Liverpool nu a putut sa inscrie si meciul s-a terminat la egalitate.

Raphy
3rd August 2007, 13:44
Astazi a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din tutul 3 preliminar la UCL;), iar Liverpool va juca in compania celor de la Tolouse:lol:

Celso
4th August 2007, 12:34
Liverpool Transfers

Players In


Ryan Babel - Ajax - £11,500,000

Mikel San Jose - Athletic Bilbao - undisclosed

Andriy Voronin - Bayer Leverkusen - Free

Fernando Torres - Atletico Madrid - undisclosed

Nikolay Mihaylov - Levski Sofia - undisclosed

David Amoo - Millwall FC - undisclosed

Krisztian Nemeth - MTK Hungaria FC - undisclosed

Andras Simon - MTK Hungaria FC - undisclosed

Ryan Crowther - Stockport County - undisclosed

Yossi Benayoun - West Ham United - undisclosed

Lucas Leiva - Gremio - undisclosed



Players Out


Luis Garcia - Atlético Madrid - undisclosed

Danny Guthrie - Bolton Wanderers - Season Loan

Mark Gonzalez - Real Betis - undisclosed

Godwin Antwi - Hartlepool FC - Loan

Lee Peltier - Yeovil Town - Loan

Djibril Cisse - Marseille - £6,000,000

Boudewijn Zenden - Marseille - Free

Jerzy Dudek - Real Madrid - Free

Florent Sinama Pongolle - Recreativo Huelva - £2,700,000

Adam Hammill - Southampton FC - loan

Craig Bellamy - West Ham United - £7,500,000

Robbie Fowler - Cardiff City - Free

Team Lineup

3 Finnan
4 Hyypia
5 Agger
6 Riise
7 Kewell
8 Gerrard
9 Torres
10 Voronin
11 Benayoun
12 Aurelio
14 Alonso
15 Crouch
16 Pennant
17 Arbeloa
18 Kuyt
19 Babel
20 Mascherano
21 Lucas
22 Sissoko
23 Carragher
25 Reina
26 Carson
29 Paletta
30 Padelli
33 Leto
34 Roque
38 Lindfield
39 Darby
40 Martin
42 El Zhar
44 Threlfall
45 Smith
46 Hobbs
48 Insua
Nemeth
Mihailov

Raphy
4th August 2007, 14:26
Liverpool a invins, scor 2-0 echipa chineza Shangai Shenhua in turneul de la Rotterdam. Primul gol a fost marcat de Torres (primul sau gol pentru Cormorani) dupa o pasa de la Benayoun, in timp ce Steven Gerrard a inscris al doilea gol, cu un sut de si cu efect:yes:
In urma acestui rezultat L'pool a acumulat 5 puncte.

lenny9
12th August 2007, 14:36
nu-i rau.........trei puncte........de cinci ani parca nu am mai invins in prima etapa....deci e un inceput bun......speram ca o vom tine tot asa ,in victorii

lenny9
20th August 2007, 16:59
jegosii aia doi :rosu: ce au ajutat-o pe Chelsea sa ia si ei un punct.......ce e mai grav ca noi am pierdut doua :headbang:......si sa nu sari in teren sa le rupi gatul un pic??????

Bogdy LFC
20th August 2007, 20:14
jegosii aia doi :rosu: ce au ajutat-o pe Chelsea sa ia si ei un punct.......ce e mai grav ca noi am pierdut doua :headbang:......si sa nu sari in teren sa le rupi gatul un pic??????

Calm omule....NU mai ataca Chelsea.Abia mai sunt considerati rivali..Arbitru e un bou,nu ''cheater'':)

lenny9
20th August 2007, 21:04
Calm omule....NU mai ataca Chelsea.Abia mai sunt considerati rivali..Arbitru e un bou,nu ''cheater'':)

initial Bogdy eu nu am "atacat" pe Chelsea si.....arbitru central-in special - si unul de linie......

Catalanul
21st August 2007, 17:30
bine macar ca arbitrul care a "furat-o" pe Liverpool in meciul cu chelsea si-a primit pedeapsa... fiind suspendat o etapa :rolleyes:

Bogdy LFC
21st August 2007, 17:48
bine macar ca arbitrul care a "furat-o" pe Liverpool in meciul cu chelsea si-a primit pedeapsa... fiind suspendat o etapa :rolleyes:

Da dar cum spunea si lenny - NU ne foloseste la ABSOLUT nimic :headbang::rosu:

Bogdy LFC
21st August 2007, 21:43
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N156758070821-1605.htm

Citit asta.O sa va simtiti absolut ''miscati'':huhu::huhu::huhu:

Hard
28th August 2007, 22:04
Meciul Liverpool-Toulouse incepe cu un moment de reculegere in memoria copilului ucis pe strada...
C`mon Liverpool !

YoNuTzz
29th August 2007, 00:10
bravo liverpool...5-0 per total cu toulouse...:ok:

Bogdy LFC
29th August 2007, 11:13
:happy Stiam k asa o sa se termine :)

Hard
29th August 2007, 19:09
bravo liverpool...5-0 per total cu toulouse...:ok:

1-0 si 3-0 = 4-0 :D :ok:

Bogdy LFC
29th August 2007, 19:15
1-0 si 3-0 = 4-0 :D :ok:

Stiam eu k poti sa te dai si cu LIVERPOOL,nu numai cu arsenal :evil::ok:

Hard
29th August 2007, 19:22
Pai Liverpool si Arsenal sunt favoritele mele ,in ordinea asta :D

Bogdy LFC
29th August 2007, 19:35
Pai Liverpool si Arsenal sunt favoritele mele ,in ordinea asta :D

Cooool :ok::yeah:

Sasuke Uchiha
30th August 2007, 19:56
grupa accesibila pt liverpool

Bogdy LFC
30th August 2007, 22:43
grupa accesibila pt liverpool

:happy Vom matura cu Porto,OM si mai ales Besiktas :cool:

HardmaN
31st August 2007, 03:42
Favorita Liverpool imi placel stilul de joc dar cred k si Porto se va duce mai departe!

Raphy
31st August 2007, 11:34
Intr-adevar...L'pool are o grupa usoara; bineinteles, va ajunge pana in finala:rolleyes:

lenny9
1st September 2007, 18:59
ma gandeam la 3-0....si un pic la spre 4-0...dar 6-0 :yeah:...tot asa

Celso
1st September 2007, 19:03
bravo ba....am mers cu incredere 100% azi pe voi la pariuri:D

lenny9
1st September 2007, 19:21
bravo ba....am mers cu incredere 100% azi pe voi la pariuri:D

sa-ti spun un secret....sa faci asta si la meciul cu voi, tot cu incredere.....BA

Celso
1st September 2007, 19:27
pai din fericire nu am facut-o ...acum la ultimul direct:D..ba:D

lenny9
1st September 2007, 19:30
pai din fericire nu am facut-o ...acum la ultimul direct:D..ba:D

stiai de "aranjamentul" cu arbitri.......iar faza cu ...BA... e a ta...stilatule

Celso
1st September 2007, 20:17
ce ai ?:o: ...io credeam ca stii de gluma...:o: da vad ca ai luat-o in serios....ti-am mai zis...io nu am nimic cu Liverpool si cu nici o alta echipa din Anglia:)...nu cred ca mai vz lovind in 'pool pe aici:P....in plus...asa este ...a fost o greseala impardonabila a arbitrului....dar in Anglia e doar greseala....ca doar nu suntem in Romania!

lenny9
1st September 2007, 20:47
ce ai ?:o: ...io credeam ca stii de gluma...:o: da vad ca ai luat-o in serios....ti-am mai zis...io nu am nimic cu Liverpool si cu nici o alta echipa din Anglia:)...nu cred ca mai vz lovind in 'pool pe aici:P....in plus...asa este ...a fost o greseala impardonabila a arbitrului....dar in Anglia e doar greseala....ca doar nu suntem in Romania!

ok...pace......ma bucur totusi ca ai recunoscut ca noi am pierdut doua puncte atunci.......:ok:....mie imi place echipa Chelsea (cea din inainte) si cativa jucatori de acum , plus ca am cunoscut un tip tare (englez) care era partener cu clubul Chelsea,super baiat,.......sa nu se supere nimeni ,chiar daca rivali nostri la cupe,campionate, sunt Man.Utd (la care este min.70 si 0-0...:D.),mie din Anglia nu imi place Arsenal....sunt cei care ne-au "ars" cel mai urat si ne-au dat cele mai nasoale momente

lenny9
1st September 2007, 20:49
na ...daca am fost rau...:)...1-0 ptr. Man.utd.....Saha....ma abtin....

YoNuTzz
1st September 2007, 21:15
dupa 4-0 cu toulouse, acum 6-0 cu derby...
bv liverpool :ok:

lenny9
1st September 2007, 21:17
dupa 4-0 cu toulouse, acum 6-0 cu derby...
bv liverpool :ok:

mda.....totusi Derby nu putea emite pretentii....nici chiar Toulouse....dar oricum ...Go REDS Go...

Bogdy LFC
22nd September 2007, 19:02
0-0 cu B'gham....meci slab :headbang::headbang::angry: Dak o mai tinem tot asa 2,3 partide - tot pe Liga campionilor ne vom concentra :headbang::angry::mda:

milanezu
22nd September 2007, 19:13
0-0 cu B'gham....meci slab :headbang::headbang::angry: Dak o mai tinem tot asa 2,3 partide - tot pe Liga campionilor ne vom concentra :headbang::angry::mda:

arsenal va zice :cya::cya:
nu stiu ce se intampla da liverpool a devenit echipa de adormiti pe teren.
nu joaca nimic.
dupa cati atacanti are ar trebui sa inscrie macar un gol.

Bogdy LFC
22nd September 2007, 19:30
arsenal va zice :cya::cya:


Incerc sa pui gaz pe foc insa NU ma las intimidat.NU de tine cel putin.Arsenal are un start bun e drept,dar noi tot vom termina peste ei,fie k luam titlul sau nu.Toate echipele se incurca :rosu:

Sir. Eko
22nd September 2007, 19:38
sry Bogdi dar anul acesta NU

Universal
22nd September 2007, 19:50
au jucat bine ,au avut ocazii, dar nu a marcat goluri.

Nu face nimic, se poate intampla si la case mari.

Bogdy LFC
22nd September 2007, 20:04
au jucat bine ,au avut ocazii, dar nu a marcat goluri.

Nu face nimic, se poate intampla si la case mari.

Asa este Universal,ai mare dreptate.Insa se-ntampla azi sa NU dai goluri,maine sa NU dai..pana cand iti faci un obicei si te fluieri in ea de treaba.Si de data asta k si in etapa trecuta cu Pompey ''a facut ceva'' k am pierdut 4 puncte uriase...(totusi NU se poate vb de titlu acum).

Rusine noua!:rosu:

Lordul
22nd September 2007, 20:05
un egal cu modesta Birminghamm acasa pe Anfield pt Liverpool dar sezonul e abia la inceput echipele se mai pot incurca

Sasuke Uchiha
22nd September 2007, 20:23
cu kuyt si voronin in atac nu fac nimic, in prima parte nu au avut nici o ocazie

Lordul
22nd September 2007, 20:25
mai au si pe babel si crouch

Sasuke Uchiha
22nd September 2007, 20:26
ma tu te uiti la meci ?¿
unde il vezi tu pe cruch iar babel e extrema

Bogdy LFC
22nd September 2007, 20:26
cu kuyt si voronin in atac nu fac nimic, in prima parte nu au avut nici o ocazie

N-a fost meciu nostru.A fost nevoie in fata de atacanti puternici,si Voronin si Kuyt erau aia cum spunea si RB:angry:

Lordul
22nd September 2007, 20:28
ma tu te uiti la meci ?¿
unde il vezi tu pe cruch iar babel e extrema


ziceam ca ii au in lot

lenny9
22nd September 2007, 21:22
au jucat bine ,au avut ocazii, dar nu a marcat goluri.

Nu face nimic, se poate intampla si la case mari.

hmmm.....nu te inteleg..."Nu face nimic, se poate intampla si la case mari."...????

Bogdy LFC
24th September 2007, 22:24
O stewardesa dezvaluie: "Pennant e un animal in pat"

Splendida stewardesa Brooke Healey este cea cu care Jermaine Pennant, jucatorul lui Liverpool, a inselat-o pe iubita sa Amii Grove si din cauza careia cuplul s-a despartit. "E un animal in pat, in sens pozitiv. E puternic, dar nu violent si voia sa fie sigur ca si eu ma simt la fel de bine cind facem dragoste. Mai are o calitate. Poate rezista la nesfirsit si stie toate pozitiile posibile", a declarat blonda, care a mai spus ca "Pennant se poarta ca Tarzan. M-a sarutat, apoi m-a luat pe umar. Asa m-a dus sus, in dormitor. Unde a urmat o partida de sex de peste patru ore".

http://www.ifotbal.ro/libraryimages/63691_pennant.jpg


:great:

Lordul
24th September 2007, 22:30
:great:

si Crouch e foarte bun in pat...

Sasuke Uchiha
24th September 2007, 23:52
tu de unde stii ?! :D:evil::D

Prome
24th September 2007, 23:58
hahaha ce intrebare tare :evil:

o avea informatii de la gura patului pardon locului :rolleyes:

Bogdy LFC
25th September 2007, 13:38
Asa arata o echipa CASTIGATOARE a (CEL PUTIN) unuia dintre urmatoarele trofee in sezonul 2007-2008: League Cup or FA Cup orChampions League Cup orFA Premier league :ok:

http://img520.imageshack.us/img520/1120/squad2007081280iu3.jpg

Hard
25th September 2007, 13:56
am si eu tricou ca al lui Benitez :D
ce fata are Crouch ,m-am indragostit :rolleyes:

ReD_Devil
25th September 2007, 14:03
Asa arata o echipa CASTIGATOARE a (CEL PUTIN) unuia dintre urmatoarele trofee in sezonul 2007-2008: League Cup or FA Cup orChampions League Cup orFA Premier league :ok:

http://img520.imageshack.us/img520/1120/squad2007081280iu3.jpg

poate doar League Cup ...ca altceva nu sunt sanse prea mari sa castigati :drak::lol:

Bogdy LFC
25th September 2007, 14:28
Asa arata schema ce caracterizeaza toate cele 4 mari echipe din Anlgia:

http://img215.imageshack.us/img215/6571/9406uk2.jpg

:ok:

dardar_3
25th September 2007, 14:30
Care cele 4.... ca chelsea e in ultimii 4 ani.... iar liverpool nu a mai castigat Premier League de ani buni... In Europa ce au mai scos si ei capu...


Arsenal si Manchester au dominat fotbalul din Anglia de un deceniu si jumatate...

Bogdy LFC
25th September 2007, 14:32
Care cele 4.... ca chelsea e in ultimii 4 ani.... iar liverpool nu a mai castigat Premier League de ani buni... In Europa ce au mai scos si ei capu...


Arsenal si Manchester au dominat fotbalul din Anglia de un deceniu si jumatate...

:happy (Stiu k incerci sa ma provoci si tu,insa de data asta NU tine :ok: )

Totusi sunt cele 4.Iar cum tu in Italia consideri ACM cea mai buna pt k este cea mai titrata ,asa consider si eu LIVERPOOL in Anglia :ok:

dardar_3
25th September 2007, 14:39
Nu e cea mai titrata in Italia...

Eu spre deosebire de tine... in campionat traiesc prezentul sau trecutul apropiat...


Oriucm... pana una alta v-am batut la Atena... asa ca :cya:

Bogdy LFC
25th September 2007, 14:42
Nu e cea mai titrata in Italia...

Eu spre deosebire de tine... in campionat traiesc prezentul sau trecutul apropiat...


Oriucm... pana una alta v-am batut la Atena... asa ca :cya:

NU m-am referit in Italia insa in rest - ADEVARAT....ne-ati batut :(:ok:

Universal
25th September 2007, 14:51
Succes astazi in fata lui Reading :ok:

Bogdy LFC
25th September 2007, 14:57
Succes astazi in fata lui Reading :ok:

Merci.Vom avea nevoie pt k e un meci infernal in fata uneia dintre putinele echipe care mereu s-au dat la o parte din fata noastra:ok:

Lordul
25th September 2007, 15:00
au batut cu arbitrii pe Liverpool la Athena sa fim seriosi ...

Liverpool va castiga un trofeul anul acesta da probil ca League Cup altceva nu vad ce ...

dardar_3
25th September 2007, 15:03
Lordule.... mai lasa bautura vere si trezeste-te la realitate...:D

Bogdy LFC
25th September 2007, 15:05
au batut cu arbitrii pe Liverpool la Athena sa fim seriosi ...

Liverpool va castiga un trofeul anul acesta da probil ca League Cup altceva nu vad ce ...

1.AC M ne-au invins datorita norocului,NU arbitrului

2.LIVERPOOL e mai puternica decat oricand si titlul este prioritatea nr 1:ok:


Lordule.... mai lasa bautura vere si trezeste-te la realitate...:D

(OFF-T) Dak are doar 17 ani si sta mereu in baruri,NU e bine de la varsta asta:rosu:

lenny9
25th September 2007, 15:24
1.AC M ne-au invins datorita norocului,NU arbitrului

2.LIVERPOOL e mai puternica decat oricand si titlul este prioritatea nr 1:ok:



(OFF-T) Dak are doar 17 ani si sta mereu in baruri,NU e bine de la varsta asta:rosu:

eu chiar ii dau dreptate si sunt si argumente....de la penalty neacordat ( lui Gerard) pana la prelungirea mecuilui (care nu prea a fost)......

Bogdy LFC
25th September 2007, 15:31
eu chiar ii dau dreptate si sunt si argumente....de la penalty neacordat ( lui Gerard) pana la prelungirea mecuilui (care nu prea a fost)......

Ar mai fi si mingea in mana lui Inzaghi la gol insa o sa razbunam finala de sezonul trecut,sezonul asta sau celalalt sigur :ok:

YoNuTzz
25th September 2007, 16:18
bogdy, AC Milan este cea care aduce glorie Italiei, deci este si cea mai titrata...
in Anglia trebuie sa recunosc k Liverpool este cea mai titrata atat prin faptul k are cele mai multe campionate castigate, cat si prin parcursul in UCL

DAR totusi nu poti ironiza Man Utd, ptr k in ultimii aproape 20 de ani ei au facut legea in Anglia :ok:

ReD_Devil
25th September 2007, 17:56
Asa arata schema ce caracterizeaza toate cele 4 mari echipe din Anlgia:

http://img215.imageshack.us/img215/6571/9406uk2.jpg

:ok:

haha :happy:happy tu imi dai mie avertisment pt ultimul post pt o asa zisa "incercare de provocare" (nu e decat o parere personala)si ce tot faci tu aici ce e ??cred ca stiu ...se numeste frustrare :rosu: dar asa nu mi-ai demonstrat decat ca am dreptate... profiti de "puterea suprema" :happy de a fi moderator si cand nu-ti convine ceva "actionezi" .

PS:da-ti tie cateva avertismente ca le meriti pe deplin :rosu::rosu:


:lol::lol:

OBIECTIV !!! ----iti zice ceva cuvantul asta ???(si cand zic obiectiv ma refer la ATITUDINE....fac precizarea ca va fi nevoie cu siguranta) nu prea cred !

Bogdy LFC
25th September 2007, 20:09
haha :happy:happy tu imi dai mie avertisment pt ultimul post pt o asa zisa "incercare de provocare"

Ti-am dat in compensatie :ok: Acum iar ar trebui sa-ti dau pt ''plangere impotriva moderatorilor'' :happy:happy

Alexz
25th September 2007, 20:57
Anul asta Liverpool are cel mai solid lot,nici nu cred ca vor conta accidentarile la ce lot avem.Stie careva daca joaca Crouch cu Reading acum la 21:45 ?

Catalanul
25th September 2007, 23:48
Primul hatrick reusit de Torres la Liverpool :) Felicitari :ok: stau si ma gandesc de cand nu a mai marcat oare El Niño 3 goluri intr-un meci :D

YoNuTzz
26th September 2007, 00:11
reading - liverpool 2-4 :D
3 goluri torres in repriza secunda
bv torres :ok:

Bogdy LFC
26th September 2007, 11:26
Victorie superba intr-un meci spectaculos - marca LIVERPOOL

Universal
26th September 2007, 13:24
Bravo :ok:


Felicitari si continuati asa :ok:

Bogdy LFC
26th September 2007, 13:33
Bravo :ok:


Felicitari si continuati asa :ok:

Merci mult :ok: Asa speram si noi sa continuam:ok:

Alexz
26th September 2007, 13:37
Un spectacol ,un joc minunat,un F.Torres in forma de zile mari :yeah:

Bogdy LFC
26th September 2007, 13:40
Un spectacol ,un joc minunat,un F.Torres in forma de zile mari :yeah:

Primul meci in care a demonstrat cu adevarat k merita 36 de milioane de EURO :ok:

Bogdy LFC
26th September 2007, 16:34
Reading 2-4 LIVERPOOL (http://www.mediafire.com/?3a1emyrnyjg) :ok:

Catalanul
26th September 2007, 16:48
a reusit torres la liverpool ceea ce nu realizase la atl. madrid :happy sa marcheze 3 goluri intr-un meci :D

dardar_3
26th September 2007, 16:50
Mai ales in meciul aranjat cu voi, nu catalane?


:rosu:..


:D

Catalanul
26th September 2007, 16:52
lasa ca noua ne-a marcat duble pe camp nou :)

si nu a fost nici un meci aranjat :mda: da nah... poate ai tu ceva probe :rosu:

dardar_3
26th September 2007, 16:54
Mda.... de la portar, gradinar, maturator si pana la ultimul jucator care tinea cu atletico... toti doreau sa "se lase" invinsi de catalani... pentru a nu lua real titlul...:D... 6-1 in care atletico a dat totul pe teren... inclusiv magaria blonda numita torres...:D


In fine... pana la urma tot Madridul s-a bucurat....:great:

Catalanul
26th September 2007, 17:03
a fost 6-0 :D dar hai ca deja deviem del a subiect ;)

Alexz
29th September 2007, 18:53
WIGAN vs. LIVERPOOL 0-0 0-1 BENAYOUN(75) :ok:

Bogdy LFC
29th September 2007, 19:17
a fost un rezultat mai mult decat meritat.Dak era mai mult ,NU se supara nimeni :ok:

YoNuTzz
29th September 2007, 19:32
Wigan Athletic 0 - 1 Liverpool

:ok:

Cristy RVD
29th September 2007, 20:12
E bine ca reusim o noua victorie dupa 3 egaluri consecutive

lenny9
30th September 2007, 16:58
The draw in full is as follows:

Luton Town v Everton
Portsmouth v Blackburn Rovers
Chelsea v Leicester City
Sheffield United v Arsenal
Tottenham Hotspur v Blackpool
Bolton Wanderers v Manchester City
Coventry City v West Ham United
Liverpool v Cardiff City
...se re-intoarce ROBBIE FOWLER......:ok:

Bogdy LFC
30th September 2007, 18:06
The draw in full is as follows:

Luton Town v Everton
Portsmouth v Blackburn Rovers
Chelsea v Leicester City
Sheffield United v Arsenal
Tottenham Hotspur v Blackpool
Bolton Wanderers v Manchester City
Coventry City v West Ham United
Liverpool v Cardiff City
...se re-intoarce ROBBIE FOWLER......:ok:

Oh daaaa:yeah:.NU stiam :great:/OLE/.


ZEUL revine acasa :ok:


***Bine k mi-ai spus k s-au tras la sorti fazele urmatoare ale Carling Cup :ok:

lenny9
30th September 2007, 22:35
Oh daaaa:yeah:.NU stiam :great:/OLE/.


ZEUL revine acasa :ok:


***Bine k mi-ai spus k s-au tras la sorti fazele urmatoare ale Carling Cup :ok:

sincer , :yeah:sper sa marcheze ...doua goluri si noi ...patru.....ar fi superrrrr

ReD_Devil
1st October 2007, 09:53
sincer , :yeah:sper sa marcheze ...doua goluri si noi ...patru.....ar fi superrrrr

eu sper invers :D ....dar... lasand gluma ....cred ca liverpool e favorita la castigarea trofeului :ok:(league cup ) cum ziceam si in alt post....e defapt sigurul trofeu la care au sanse anul asta :evil::drak::lol:

lenny9
1st October 2007, 11:19
eu sper invers :D ....dar... lasand gluma ....cred ca liverpool e favorita la castigarea trofeului :ok:(league cup ) cum ziceam si in alt post....e defapt sigurul trofeu la care au sanse anul asta :evil::drak::lol:

cel putin noi avem sanse la un trofeu :yeah::yeah::yeah:

Bogdy LFC
1st October 2007, 15:13
cred ca liverpool e favorita la castigarea trofeului :ok:(league cup ) cum ziceam si in alt post....e defapt sigurul trofeu la care au sanse anul asta :evil::drak::lol:

Bai frate hai sa-ti spun un lucru sa terminam cu ironiile.Tu crezi k LIVERPOOL are sanse doar la un singur trofeu pt k asa vrei tu,asa iti doresti.Asa cred si eu k ''voi'' NU mai aveti sanse la nici macar unul,odata eliminati din Cupa Ligii. Si cum spuneam si eu in alte posturi - sunt destule trofee pt toti :rosu:

ON-TOPIC: E prea devreme sa spui care dintre LIVERPOOL,Arsenal,Chelsea si Everton e favorita in Cupa Ligii

ReD_Devil
1st October 2007, 18:54
ON-TOPIC: E prea devreme sa spui care dintre LIVERPOOL,Arsenal,Chelsea si Everton e favorita in Cupa Ligii

bine ...lasand ironiile ...cred totusi ca arsenal si liverpool...la forma care o arata in mom. asta sunt favorite pt league cup:ok:

lenny9
3rd October 2007, 22:33
0-0 la pauza...dar m-ai grav este ca nu prea jucam bine.....m-i se pare iarasi un meci cu greselile lui Rafa......sper sa ne revenim in a doua repriza....adik sa faca schimbari......