PDA

View Full Version : Ziarul local cel mai obiectiv



ucvfan
27th October 2005, 23:32
Care credeti ca este ziarul local care trateaza cel mai obiectiv subiectele sportive? Care sunt partile bune si care sunt partile rele la ziarele din Oltenia? Eu citesc Cuvantul Libertatii, este mai 'underground' :)

Che Guevara
28th October 2005, 23:14
Cuvantul Libertatii este bun de sters cu el atunci cand ti s-a terminat hartia igienica din casa. Cel mai corect si normal ziar local din Craiova este Editie Speciala de Oltenia. :ok:

vasi_florescu
7th November 2005, 19:13
ESO este ziarul care ne merge la suflet.Nu este neaparat si cel mai obiectiv.Din el poti sa afli cel mai repede stirile despre Stiinta.

inter
7th November 2005, 20:13
nici unul ... toti alearga dupa bani ... Morcov versus Marilio mai nou e o curva ... caruia ii apreciati articolele acum , dupa ce in urma cu 6 luni il injurati peste tot ... ce repede uitati!:headbang:

ady_azzuro
7th November 2005, 21:31
Da, editie scrie cel mai bine. Nu neaparat morcoveata, ci Pribeanu, Staicu si ceilalti din echipa...

Che Guevara
8th November 2005, 00:08
nici unul ... toti alearga dupa bani ... Morcov versus Marilio mai nou e o curva ... caruia ii apreciati articolele acum , dupa ce in urma cu 6 luni il injurati peste tot ... ce repede uitati!:headbang:

@Inter: nici o data nu am injurat persoana Morcov si nici nu am apreciat aceeasi persoana. Intotdeauna am criticat ceea ce a scris prost si am aplaudat ceea ce a scris bine.

Nu omul ma intereseaza, in acest caz, ci faptele lui.

stefanm14
30th January 2006, 11:40
Gazeta de Sud si Editie Speciala scriu cam in aceeasi nota despre Stiinta, si cam aceleasi articole, nu se poate face mare diferenta. In schimb, Cuvantul Libertatii nu are nici o treaba cu fotbalul...sunt anti-Mititelu clar.

corto
30th January 2006, 16:38
Nici unul din ziare nu e obiectiv. Editia face jocurile clubului, normal, Gazeta a inceput critic si dupa aia au lasat-o moale cand au vazut ca le scad vanzarile, presupun, iar Cuvantul Libertatii e plin de sobolani care vor si ei sa roada o bucata de cascaval, precum amicul Morcov, care acum linge cu sarg acolo unde a scuipat. Dupa parerea mea e doar un singur ziarist sportiv cu capul pe umeri in Craiova: Ion Jianu. Si zic asta pentru ca l-am cunoscut personal si e un om integru (pe cat de integru poti fii cand muncesti la un ziar) ... Articolele lui, si in special interviurile din Gazeta n-au nici o samanta de scandal in ele.

stefanm14
30th January 2006, 21:21
Editie mi se pare destul de obiectiv. E mai bine asa, articolele se rezuma decat la stiri despre jucatori si club, decat sa se publice fel de fel de zvonuri legate de nu stiu ce scandaluri sau altele.

inter
30th January 2006, 22:08
si eu cand ajung prin Craiova , doar Editia o cumpar ... gds nu ma mai intereseaza!

stefanm14
31st January 2006, 10:23
Pai la ce o cumperi, nu o citesti pe net ?

nr.zece
31st January 2006, 11:42
si eu cand ajung prin Craiova , doar Editia o cumpar ... gds nu ma mai intereseaza!

la editie sunt unii care o injurau acum un an de nu aveau aer

stefanm14
31st January 2006, 12:19
Eh, nu cred ca injurau clubul sau echipa in sine, ci persoanele care erau atunci la conducere. Acum, mi se pare ca ei scriu cel mai obiectiv.

nr.zece
31st January 2006, 14:44
era vorba ca injurau editie nu clubul

nr.zece
31st January 2006, 14:45
aminteste-ti de morcov si de zvonurile ce le livra zilnic si la gsp

inter
31st January 2006, 19:14
Pai la ce o cumperi, nu o citesti pe net ?

cat stau eu pe acasa ... macar sa contribui cu ceva la prosperitatea lui mititelu :drak:

nr.zece
1st February 2006, 11:24
inter gandeste in perspectiva, el cumpara eso pentru club nu pentru presa :))

stefanm14
1st February 2006, 12:16
Cine stie cine isi aduce aminte peste ani de cel care cumpara ziarul cand venea la Craiova....:D

nr.zece
1st February 2006, 12:26
e vorba de satisfactia de a face ceva pentru echipa nu de recunoasterea meritelor peste ani de zile
de exemplu impreuna cu inter si cu gruppo+reggie am cumparat un steag al bosniei cand l-au adus pe guso si a aparut pentru primadata pe stadion de ziua lui si l-a impresionat foarte mult pe bosniac
avea si autograf pentru noi
anii au trecut, bosniacul a tradat, steagul a ars :)