PDA

View Full Version : Pe cine preferati in Sferturile Cupei?



ady51a
27th October 2005, 23:23
Folosind acelasi algoritm ca in sezonul 2004/2005, iata posibilele urne din actualul sezon, in sferturi:

Urna A: Rapid Bucuresti, FC National Bucuresti, Farul Constanta
Urna B: Politehnica Timisoara, Otelul Galati, Politehnica Iasi, Jiul Petrosani (nou-promovata)
Urna C: Petrolul Ploiesti (B)



Posibilele adversare ale Farului sunt:
Petrolul - Sanse 33 %, Poli Timisoara, Otelul, Poli Iasi, Jiul fiecare cu 16.5 probabilitate.

ady51a
27th October 2005, 23:28
Eu prefer Petrolul ca sa-i eliminam pe cei care i-au scos pe Steaua si Dinamo iar in turul urmator sa jucam cu cei care ii vor elimina pe Rapid.:D :ok:

tchibos
27th October 2005, 23:38
eu vreau sa picam cu Otelul ca dupa mine e cea mai comoda echipa, iar cu petrolul putem juca dupa ce vor trece de Rapid sau National :ok:

Kooler
28th October 2005, 15:25
Si jiul ar fii o echipa de care Farul poate trece ...

tchibos
28th October 2005, 17:52
daca ne uitam bine cam toate sunt de batut
poli tim - pasa de moment proasta
poli iasi - nu cred sa mai aiba norocul din campionat -> ulciorul nu merge de multe ori la apa
otelul -> slabuta rau
petrolul -> echipa slaba chiar si in divizia in care joaca... meciul cu dinamo = exceptie
jiul -> jalnica, doar ca se mai intampla ( rar) sa prinda cate o zi cand da emotii chiar si echipelor bune

important e sa joace Farul asa cum trebuie

ady51a
28th October 2005, 19:06
Si in plus Popa, de la Iasi a decflarat ca nu-l prea intereseaza Cupa Romaniei.
Jiul incepe sa-si revina. Sper sa evitam Jiul si Timisoara!

tchibos
29th October 2005, 22:34
jiul -> jalnica, doar ca se mai intampla ( rar) sa prinda cate o zi cand da emotii chiar si echipelor bune



iata si dovada la ce spuneam
Dinamo Bucuresti 1 - 1 Jiul Petrosani

:happy :happy :happy :happy

ma bucur ca s-a produs dovada cu dinamo... incepe sa revina dinamo...meci "bun" cu petrolul, acum egal chinuit cu jiul... tot asa baieti, ca anul asta ia FARUL Cupa, iar la titlul doar in declaratii o sa va bateti daca o tineti tot asa


mai zic inca o data:

:happy :happy :happy :happy

ady51a
7th November 2005, 13:34
Felicitari FatFrumos si Kooler! Am nimerit cu preferata voastra.
Dupa mine o sa fie greu cu Jiul. Poate vin cu un alt antrenor.
Ce-ati zice de un Jiul cu Grigoras la carma contra Farului in cupa, ca si asa Chirila e pe faras? Interesant nu?

adi_cta
7th November 2005, 13:37
Daca s-ar afisa cu Grigoras pe banca tehnica nu ar avea nici o sansa.

tchibos
7th November 2005, 19:57
si mie imi e frica de jiul mai ales daca o sa jucam tot asa dezastruos

Seahawk
7th November 2005, 20:34
Ii batem pe Jiul. O sa ne revenim pana atunci, o sa vedeti voi

tchibos
7th November 2005, 20:46
asa sa fie

Kooler
8th November 2005, 16:33
Am preferat Jiul pentru ca o cred o echipa neexperimentata si lejera (din ce am vazut in meciul din campionat). Nu cred ca Grigoras va pleca la Jiul (probabil din respect fata de Farul). Raman in continuare sa cred ca Jiul e cea mai buna alegere. In semifinale cel mai greu ar fii sa cadem cu Poli Tim

adi_cta
8th November 2005, 17:37
Pe Poli Timisoara in dubla mansa ii mancam pe paine.

Kooler
9th November 2005, 00:56
Ii mancam pe paine dar ma gandeam ca pote Hagi va avea un cuvant de spus. Eu sper din suflet sa nu spuna nimic Hagi la Timisora si Farul sa fie peste ei la sfarsit de campionat