PDA

View Full Version : doar un foc de paie ?



Marquise MGP
27th October 2005, 22:05
in ultima perioada evolutia otelului nu a fost tocmai incantatoare,baietii avand atat un program dificil in debutul noului sezon cat si ceva probleme de omogenitate si de adaptare la multiplele schimbari din cadrul clubului insa trecand peste pozitia dificila din clasamentul diviziei nationale, in cupa romaniei otelarii au reusit o evolutie buna incununata cu o calificare in sferturi ... este aceasta calificare rodul muncii celor nou veniti sau este doar o intamplare norocoasa ?

Doctor_Satan
3rd November 2005, 09:44
Sa speram ca nu!
Daca scapam de retrogradare si jucam (ca de castigat...) finala cupei, eu zic ca ar fi un sezon extraordinar dupa cum stau lucrurile la ora actuala.

FORZA OTELUL

Marquise MGP
3rd November 2005, 16:03
sa nu ne amagim totusi singuri si sa ne gandim doar la meciul care urmeaza...mai e mult pana departe iar finala cupei e departe.

forza otelul !

Marquise MGP
3rd November 2005, 16:42
o sa pun tot aici ca se potriveste titlului :D

http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=76959&p=2

prosportul scrie astazi despre alte vise marete ale conducerii galatene , capul de afis fiind aducerea sub forma de imprumut a lui florin cernat in iarna si inca o data a unui antrenor cu un salariu imens (150.000$ ) ...daca nu ne-am fi ars o data cu stoichita si promisiunile indienilor poate ca as fi crezut o iota din articolul asta, insa asa nu pot sa ma amagesc singur.

Doctor_Satan
4th November 2005, 09:05
Frumos articol!
Aproape ca mi-a tresarit inima de bucurie!
Ai dreptate, cu o exceptie: nu cu Stoichita ne-am ars, ci cu indarjirea *****ilor de a nu da bani pentru transferuri!
O sa ma bucur de stirea asta cand o sa vad niste jucatori noi adusi la club!
Nu imprumutati, nu bosorogi liberi de contract, ci jucatori cumparati!


sa nu ne amagim totusi singuri si sa ne gandim doar la meciul care urmeaza...mai e mult pana departe iar finala cupei e departe.

forza otelul !
Lasa-ma mai omule si pe mine sa visez! Strici bucuria omului!
Pentru ca dupa cum decurg lucrurile, vom ramane cu visele la anul cand vom juca in B!

Marquise MGP
4th November 2005, 13:03
n-avem noi ce cauta in B ... anul asta e randul bacaului ca prea au stat pe marginea prapastiei in ultimii ani :D

zvonurile din prosport sunt dezmintite clar de marius stan ... traiasca presa sportiva din romania :no:

4ever_otelu
6th November 2005, 12:38
fratilor cand echipa mai scartzaie avem si ghinion.........daca indianu nu se implica ........ne ducem incet dar sigur spre derby-uri gen Otelu-Dacia Unirea si Otelu - Fc Dunarea.........frumoase goluri la meciu cu National (Balauru-u r the man) da' asta nu ne incalzeste cu nimic. poate se schimba norocu daca o sa jucam din retur pe stadionu nostru.......Speranta moare ultima!!!! Fratilor haideti la stadion k daca nu ii incurajam nici noi altcineva cine DACA NU NOI ATUNCI CINE?!!!!!!!!!!

Marquise MGP
7th December 2005, 15:52
balauru a ratat-o de data asta :D

gata , s-au terminat paiele si s-a stins si focul ... concentrare maxima pe campionat ... avem 15 meciuri la dispozitie ca sa urcam o pozitie in clasament ... nu e imposibil dar nici floare la ureche ... go go go otelul

Doctor_Satan
10th January 2006, 09:19
balauru a ratat-o de data asta :D

gata , s-au terminat paiele si s-a stins si focul ... concentrare maxima pe campionat ... avem 15 meciuri la dispozitie ca sa urcam o pozitie in clasament ... nu e imposibil dar nici floare la ureche ... go go go otelul
Ati auzit? Cica s-ar fi apucat de adus jucatori, dupa ce au scapat de cativa tinerei chiar buni!
Totusi, eu zic ca doi jucatori e cam putin pentru pretentiile pe care promiteau sezonul trecut ca le vor emite!
Macar au adus antrenorul Farului, care a facut o treaba buna sezonul trecut!
MAI ADUCETI JUCATORI INDIENILOR! :ciocan:

Marquise MGP
13th January 2006, 15:02
au fost adusi mai multi jucatori ... lotul e schimbat aproape in intregime insa nimic spectaculos...ghidarcea a revenit in lot...e inca o mare ceata in cea ce priveste lotul.

starsteel
18th February 2006, 14:13
Ceata neceata trebuie sa iesim din rahatul in care am intrat, am avut niste conducatori groaznici in ultimii ani, cum a plecat Meme la timona trebuia numit Stan. Nu vedeti Parv asta e responsabil cu retrogadarile acum se pare ca infunda handbalul.

M|tea
16th March 2006, 00:27
gata! Otelul renaste!
victorie !!!! scapam de B sigur!
FORZA SIDEXPLOZIA

OVIDIU 62
21st March 2006, 21:41
Va fi greu dar nu imposibil la BACAU unde doresc sa vina cat mai multi galateni sa sustina echipa pentru ca este nevoie de ei.

OVIDIU 62
23rd March 2006, 20:37
Meciul incepe la ora 15.30 si se va disputa vineri.Aici vremea este urata iar gazonul va fi foarte greu.

starsteel
23rd March 2006, 20:41
Asta e o veste proasta.

OVIDIU 62
24th March 2006, 21:53
Am fost superiori la toate capitolele.Sa speram ca va veni prima victorie acasa chiar cu STEAUA ar fi daca vreti si o victorie a lui MARIUS STAN impotriva lui STOICA.

OVIDIU 62
25th March 2006, 12:55
Cand ma gandesc ca fiind copil bateam mingea de fotbal in TIGLINA 1 pe asa numitul MARACANA(asa vedeam noi lucrurile atunci)undeva in spatele centralei termice de langa BL E3 si jucam cu MIHAI STOICA care era in clasa cu sora-mea dar de atunci am observat acel rafinament in joc al lui.Toti doreau sa joace cu el in echipa pentru ca simtea jocul.La 2 blocuri mai incolo statea CALUGARU adica la E7.DOAMNE ce meciuri sa incingeau.Frumoase amintiri.

starsteel
26th March 2006, 13:39
Amintiri, amintiri pt. tine care nu mai stai aici sunt cu atat mai placute, atunci sa-ti readuc in memorie si Pedagogicul din Tig.2 locul in care jucam cu Meme meciurile interblocuri. De cate ori ma duc la un meci in Ghencea unde ne intalnim 3 din cei 4 muschetari, nu pot sa iti spun ce muschetar era Meme, radem cu gura pana la urechi de prostiile pe care le faceam cand eram copii. Astea sunt semne de batranete poate, dar totusi sunt asa placute amintirile.

OVIDIU 62
27th March 2006, 09:19
Am reusit dar sunt suparat pe medicul TROACA care nu este meserias.El da dovada ca este afon in meseria pe care o slujeste de atatia ani.Cum este posibil sa dea un diagnostic iar la BUCURESTI doctorul echipei nationalei POMPILIU SA AFIRME CA ESTE CU TOTUL ALTCEVA.Sa ne lase.

OVIDIU 62
8th April 2006, 13:53
La acest meci am fost mai buni ca ei la toate capitolele.

OVIDIU 62
9th April 2006, 16:57
Da este adevarat ca MEME statea in TIG.2 dar venea des in TIGLINA 1 pentru ca invata la scoala 6 pe PARTIZANILOR langa FRANCEZI(ce coniac bun au si acum in acel complex).El o simpatiza pe MISI care juca baschet cu sora-mea dar nu era la nivelul lui sora-mea.care a fost selectionata si la nationala.Pacat ca anii au trecut iar oamenii sunt atat de rai.

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 13:57
Eu Stiam Ca Meme Ala Statea In Centru Nu In Tiglina

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:28
Sa credem mai mult in echipa si in conducatori pentru ca sunt pe un drum bun plin de speranta si pentru viitorul sezon.

The_Blonde
31st July 2006, 11:21
meme e doar o amintitre sinistra sau ati uitat cate datorii a lasat echipei...marius Stan e un conducator excelent!!!

Doctor_Satan
31st July 2006, 12:03
Si totusi, sa nu uitam ca sub conducerea lui am fost aproape de a lua campionatul in 2002!

starsteel
31st July 2006, 13:46
meme e doar o amintitre sinistra sau ati uitat cate datorii a lasat echipei...marius Stan e un conducator excelent!!!

Vrei sa-ti dau numele unui conducator felicitat pt. realizarile financiare mai precis....bani nu a dat/ puncte nu a luat /si in B ne-a aruncat. Autorul performantei e cretinul ala de Igor Parv o catastrofa de conducator care anul asta a retrogradat si echipa de handbal fete in final am scapat prin....schimbarea regulamentului?! Deci Meme nu poate fi o amintire sinistra pt. ca rezultatele vorbesc, e poate elevul care si-a depasit profesorul, adica pe M. Stan.

bada_otelul
31st July 2006, 15:02
vreti sa-ti dau numele unui cretin si mai mare decat parvu care cat a stat la galati a facut numai shmenuri cu banii clubului,iar la plecare a avut grija sa ne lase fara jucatori?imbeciulu de meme,oitza preferata din turma lui jiji.numai unu ca tine poate sa il ridice pe huliganul ala la nivelul unui conducator exceptional ca marius stan,intreaba-i si pe ieseni cum le-a mers cand era marius stan presedinte si ai sa vezi ca il regreta.cu marius stan presedinte am reusit 2 calificari consecutive in uefa(chiar daca el a plecat in pauza de iarna in 97-98,echipa era facuta de el,mm a irosit ce muncise m.stan,pt ca returul a fost slab),pe cand papitoiu de mm nu a reusit decat sa destrame echipa aceea frumoasa din 98,singurul sezon in care se mai poate lauda cu ceva e returul din 2001-2002,cand am terminta pe 5 dar departe de cupele europene.
asa ca mai lasa-ne cu sclavu si golanul de mm
marius stan e cel mai bun presedinte pe care l-a avut otelul

OVIDIU 62
24th August 2006, 17:22
Nu este un foc de paie pentru ca va veni si vremea noastra sunt sigur numai ca trebuie rabdare.

Marius.B
25th August 2006, 09:14
Vrei sa-ti dau numele unui conducator felicitat pt. realizarile financiare mai precis....bani nu a dat/ puncte nu a luat /si in B ne-a aruncat. Autorul performantei e cretinul ala de Igor Parv o catastrofa de conducator care anul asta a retrogradat si echipa de handbal fete in final am scapat prin....schimbarea regulamentului?! Deci Meme nu poate fi o amintire sinistra pt. ca rezultatele vorbesc, e poate elevul care si-a depasit profesorul, adica pe M. Stan.

MM este hiena care l-a sapat si in cele din urma l-a indepartat pe Marius Stan din conducerea clubului.

Dregan
25th August 2006, 12:58
mee mee e un gunoi imputit!

OVIDIU 62
25th August 2006, 16:01
Sa transformam focul de paie in valvataie astfel incat echipa noastra sa fie iar SPAIMA MOLDOVEI si CAMPIOANA PROVINCIEI.