PDA

View Full Version : Ce se intimpla dle.Federer ?



Optimistul
30th March 2007, 16:41
Care credeti ca sunt motivele care au stat la baza insuccesului Nr.1 mondial in concursurile de la IW si Miami 2007 ?
Atentie : puteti bifa mai multe optiuni.

Ady
30th March 2007, 17:06
eu chiar nu pot sa imi dau seama ce s-a intamplat cu el in ultima vreme ... trebuie sa mai treaca o perioada pana sa imi fac o parere ... poate fi doar o pasa proasta ...

Luis Garcia10
30th March 2007, 17:20
Eu cred ca pur si simplu nu gaseste o motivatie pentru care sa joace cel mai bun tenis al sau in unele meciuri! Poate fi si uzura ... nu stiu .. eu asa zic :D

Optimistul
30th March 2007, 21:43
http://www.theaustralian.news.com.au/story/0,20867,21471499-23216,00.html

Cneazul
31st March 2007, 11:20
eu cred ca e din cauza relaxarii! a fost atata timp no1. a ajuns in varful piramidei:D ma rog, mai aree de castigat RG si Olimpiada de la beijing, dar pana atunci poate prinde o forma mai ceva ca in ultimele sezoane:D

Val
31st March 2007, 11:44
mai aree de castigat RG si Olimpiada de la beijing
Crezi ca-l intereseaza pe el Olimpiada de la Beijing? Cati bani o sa castige el daca va deveni campion olimpic? Asa cum il doare in spate de echipa de Cupa Davis asa o sa-l doara si la Beijing cand va trebui sa obtina o medalie olimpica pt Elvetia. Nu va-ti prins ca pe el il intereseaza doar persoana lui, nu si Elvetia. Domnu' Federer nu strica putin patriotism.:rosu: :rosu:

Black Mamba
31st March 2007, 13:17
Cupa Davis? Din nou? :no:

Optimistul
31st March 2007, 14:28
Nu va-ti prins ca pe el il intereseaza doar persoana lui, nu si Elvetia. Domnu' Federer nu strica putin patriotism.:rosu: :rosu:

Asa e , dar culmea federatia elvetiana nu l-a criticat niciodata. ia sa fi fost Federer roman sa vezi ce critici ar fi fost la adresa lui....in conditiile in care Elvetia l-a ajutat enorm iar la noi fiecare se ajuta cum poate...

Ady
31st March 2007, 15:18
federer face mai mult bine federatiei elvetiene facand ceea ce face, decat toti jucatorii care joaca in cupa davis adunat pentru federatiile lor ...

Cipri
31st March 2007, 17:01
Lipsa de concentratie dupa parerea mea ... :|

TenisFan
31st March 2007, 17:04
Eu zic ca-i indragostit de Sharapova... :ras-plans:

Optimistul
31st March 2007, 18:51
Eu zic ca-i indragostit de Sharapova... :ras-plans:

Nenorocita ,am simtit eu ceva...

Black Mamba
31st March 2007, 21:15
Eu zic ca-i indragostit de Sharapova... :ras-plans:Good one... :ok: :happy

lucian_iasi
31st March 2007, 21:17
Eu zic ca-i indragostit de Sharapova... :ras-plans:

Faci si glume :ras-plans:

ana888
31st March 2007, 22:14
varianta cu indragostitu' mi se pare cea mai plauzibila:mda: :mda:

costeaa
31st March 2007, 22:16
tenisfan ia nu te mai lua dupa mine..eu am votat ca ii indragostit..doar eu..si asta o fost ieri:D

susi
31st March 2007, 22:50
nu se intampla nimic cu el,canas si nadal nu au frica de el,din nefericire sunt numai 2,daca ar fi macar inca 2 dominatia lui federer s-ar opri

coiscif
31st March 2007, 23:08
varianta cu indragostitu' mi se pare cea mai plauzibila:mda: :mda:

deah...probabil ca umbla dupa altcineva si nu stie cum sa scape de Milka fara sa-si ia boxu!
si probabil Mika sta cu Fed pt ca e nr 1 autoritar...daca o sa mai piarda cateva meciuri...bufnita se va muta in alt copac!:yes:

krydo
31st March 2007, 23:33
Nu cred ca se intampla nimic cu el... Pur si simplu nu se poate concentra in meciuri cu jucatori gen Canas sau Nadal. De obicei este obisnuit ca el sa se apere si sa puna toate mingile in teren, pe cand cu astia doi vede ca ei nu ataca, si ataca el... iar astia ii pun si ei toate mingile inapoi si logic ca se enerveaza. Pe astia ori ii bati repede (cum si-a luat-o Nadal la Australian Open-3 seturi, Miami-2 seturi), ori daca se prelungeste e mai greu. Nu sunt jucatori tocmai spectaculosi Canas si Nadal. In plus, sa nu uitam ca in urma cu vreo 3-4 ani Canas era si nasul lui Kafelnikov. Desi cu altii ii mai mergea cum ii mergea lui Yevgeny, cum dadea de Canas si-o lua. Deci s-o fi molipsit si Roger...

ana888
1st April 2007, 11:19
deah...probabil ca umbla dupa altcineva si nu stie cum sa scape de Milka fara sa-si ia boxu!
si probabil Mika sta cu Fed pt ca e nr 1 autoritar...daca o sa mai piarda cateva meciuri...bufnita se va muta in alt copac!:yes:

se transnsforma cumva in telenovela si eu nu stiu?? :shocked::groggy: :shocked:
se mai intampla sa mai ai o pasa proasta...sa faci greseli..asta e:) :cool:

lucian_iasi
1st April 2007, 11:25
se mai intampla sa mai ai o pasa proasta...sa faci greseli..asta e:) :cool:

Nimeni nu e perfect :)

Prome
1st April 2007, 11:51
deah...probabil ca umbla dupa altcineva si nu stie cum sa scape de Milka fara sa-si ia boxu!
si probabil Mika sta cu Fed pt ca e nr 1 autoritar...daca o sa mai piarda cateva meciuri...bufnita se va muta in alt copac!:yes:

hai frate zici ca nu stiu ce super femeie sta cu el :happy
la cati bani si cat de cunoscut e federer chiar putea ceva mai bun sincer :)

Cipri
16th April 2007, 13:21
Acum sper sa isi revina la Monte Carlo si sa il bata pe Nadal in finala , si sa arate ca e mai bun ca el si pe zugra X(X(X(X(X :D

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:12
nimeni nu e perfect. se mai intampla. asta e...e si el om, nu masinarie. dar ramane nr. 1 si eu il respect, chiar daca nu e el favoritul meu.:yeah: sunt momente in viata cand nu totul iti iese cum iti doresti.

Sorin Blaj
22nd April 2007, 23:23
Se pare ca se intampla tot mai des in ultimul timp.

krydo
22nd April 2007, 23:29
Nu cred ca mai e nimeni de parere in ultima vreme ca Federer e "perfect"... Am vazut meciul cu Nadal si era oarecum evident ca va pierde din moment ce facea atatea si atatea greseli nefortate. La fel a pierdut si cu Canas......de doua ori. Sper insa sa mai ramana cat mai multa vreme pe prima trepta a clasamentului ATP ca nu as vrea sa-l vad pe Nadal ajungand acolo... Nu stiu dar parca Nadal nu are o lovitura frumoasa, un joc spectaculos, o personalitate deosebita, ceva ce sa-l faca si pe el special... Dupa mine Nadal joaca destul de OK, dar nu are ce cauta pe primul loc! Asa ca hai dle Federer trezeste-te si mai cafteste-l un pic sa-i iasa din cap faza cu "Who's next?" :ok:

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:38
pe mine ma enerveaza nadal!