PDA

View Full Version : Guillermo Canas vs.Ivan Ljubicic 1/2 Miami 2007



Optimistul
30th March 2007, 07:38
Voteaza !

Optimistul
30th March 2007, 08:24
As vrea sa vad o finala Nole vs. Canas.

Andreea
30th March 2007, 09:39
Canas e in forma, asa ca ar fi o finala interesanta.

Val
30th March 2007, 14:53
Ljubicic.

costeaa
30th March 2007, 15:43
bate ljubicic..a ajuns prea departe canas:D

Luis Garcia10
30th March 2007, 15:50
Super meci! :D Cred ca se va impune Canas :D :P

Prome
30th March 2007, 23:24
eu sper sa se impuna croatul,desi ii este greu greu ..

Cipri
31st March 2007, 00:32
Nu stiu ce ma face sa cred ca Ljubicic il calca in picioare pe argentinian :D

vassy
31st March 2007, 02:45
Meciul e strans deocamdata (4-4 primul set), dar Canas nu prea face puncte pe serviciul lui Ljubicic, in felul asta nu are cum sa castige

Sorin Blaj
31st March 2007, 02:48
Ramane sa vedem.

Sorin Blaj
31st March 2007, 02:56
Meciul e strans deocamdata (4-4 primul set), dar Canas nu prea face puncte pe serviciul lui Ljubicic, in felul asta nu are cum sa castige
Ce spuneai?

vassy
31st March 2007, 02:57
meciul s-a incins BREAK Canas.... 6-5 serveste pt set

pai si-a intrat Canas in mana, a inceput sa-i ghiceasca jocul lui Ljubicic

Sorin Blaj
31st March 2007, 02:59
Nu stiu ce ma face sa cred ca Ljubicic il calca in picioare pe argentinian :D
Poate dupa meci, vreo fotografie. :)

Sorin Blaj
31st March 2007, 03:02
Minge de set. Set Canas: 7-5.

vassy
31st March 2007, 03:53
Guillermo Canas - Ivan Ljubicic 7-5,6-2

Prima data cand la Miami ajunge un jucator din calificari in finala.
Primul set a fost strans, Ljubicic cu mai multe puncte castigate dar Canas a reusit sa faca break la momentul potrivit. Din setul al 2-lea Ljubicic a inceput cu greselile si Canas a defilat spre finala. Dupa parerea mea este un jucator de primii 10.

Optimistul
31st March 2007, 07:16
Se agata de orice minge,speculeaza orice minge si te executa cu singe rece.Ced ca acest Canas este de primii zece.Nu intimplator l-a batut pe Federer de 2 ori consecutiv...Ce-o fi facut omul asta in pauza pe care i-a dat-o ATP ca parca joaca ultimul meci al vietii sale ?Atit e de disperat !Cred ca vrea sa recupereze timpul pierdut si nu numai...oricum felicitari !

Sorin Blaj
31st March 2007, 09:06
Canas era sus si inainte de a fi suspendat.

Ce a facut in perioada suspendarii?

Cred ca s-a antrenat pe hard ca inainte era redutabil pe zgura. Si probabil, are de luat o revansa, fata de el insusi.

Prome
31st March 2007, 10:44
ce s-o fi intamplat in setu 2 :confused:
am vazut meciul pana la breakul lu canas . croatul parea stapan pe situatie reusind servicii de-a dreptul fantastice,canas nici nu se atingea de ele

vassy
31st March 2007, 12:05
In setul al 2-lea a inceput Ljubicic cu greselile nefortate, s-a schimbat situatia: Canas isi castiga mai usor serviciul si luptele se dadeau pe serva lui Ljubicic (care era si cam nervos), nu era totusi de 6-2 dar Canas l-a dominat.

TenisFan
31st March 2007, 14:47
Canas nu are nicio sansa cu Nadal de exemplu...Si cu jucatorii de tipul lui Nadal...Adica jucatorii care sunt obisnuiti cu rabdarea pentru castigarea unui punct...Pe toti ceilalti "big hitters" ii inseala le suge capacitatea de lupta ii dreneaza psihic...Si Federer e mai bun decat Canas numai ca Federer chiar se enerveaza foarte rapid...Tot respectul pentru Canas pentru aceasta abilitate de a-i scoate din pepeni pe acesti jucatori...El joaca cel mai bun tenis al lui in momentele hiper mega importante...Am ras azi-noapte de nu mai puteam in [rimul set...Ljubicic a dominat priul set adica si-a facut serviciul extrem de usor...Pe serviciul lui Canas a avut cateva mingi de break dar marsavul Canas l-a inselat...Au ajuns la 5-5 unde Canas a pus ceva presiune si Ljubicic a cedat...Apoi setul 2 a fost o plimbare prin parc deoarece Canas l-a enervat decisiv salvand alte cateva mingi de break...Uitandu-ma la Canas ma intreb: asta de ce nu e numarul 1 mondial? :ras-plans: E bun tipul ii enerveaza pe cei cu lovituri mari dar nu are sanse cu tacanitorii... ;)

dextercioby
31st March 2007, 15:01
Acelasi scor ca-n meciul cu Fed de la IW. Ivan a dat-o-n bara ca Fed si a pierdut ceva puncte, nu cred ca decisiv ca sa iasa din top 10, sper, dar Canas asta e viclean.

vassy
31st March 2007, 15:02
Eu zic ca si Canas sta bine cu rabdarea, la schimburile lungi din spatele terenului se descurca destul de bine

TenisFan
31st March 2007, 17:05
Iote ce-o zis Ljubicic dupa meci:
"I feel like giving the wildcards to guys coming off doping suspensions means helping them come back, which I don't feel is right,"
"The guys were cheating on us and I don't think we should help them to come back. I feel it's like a guy coming out of prison and you're just giving him a gun straight away."
:ras-plans: :happy

dextercioby
31st March 2007, 18:13
E seful sindicatului jucatorilor si a zis-o de frustrare. Oricum e tare funny.