PDA

View Full Version : GOLF Kraft Nabisco Championship



Dorin
30th March 2007, 01:50
Kraft Nabisco Championship este primul mare turneu al anului la femei. De ani de zile nr 1 mondial este Annika Sörenstam care a dominat precum Tiger la barbati. Dar ea este in cadere.Daca mexicanca Lorena Ochoa castiga turneul acesta se va petrece ceva istoric. Sörenstam pierde pozitia nr 1! Dupa prima zi Sörenstam este deja la mare distanta in spatele mexicancei. Sint inca 3 zile de jucat dar istoria pare a incepe a se scrie...
Amanunte pe www.lpga.com D:yeah:

atisha
31st March 2007, 00:01
dorine, tu cu golful ai o perseverenta admirabila, ma pregatesc de asa ceva si eu cu cricketul :D

Dorin
31st March 2007, 01:20
Succes. Nu stiu prea mult despre cricket daram un prieten din India si unul din Shri Lanka. Ma mai distrez cu ei din cand in cand.Vorbim , nu jucam....:yeah:

atisha
31st March 2007, 03:13
apropo, turneul fetelor se transmite pe ESPN Philipines, via SopCast, seara pe la 11 :)
informeaza oamenii sa stie ce si cum :P ca eu pe unul l-am si prins cu cricketul si maine se va uita la australia-bangladesh (cat timp, el stie) :D

Dorin
31st March 2007, 10:14
Lorena Ochoa conduce dupa 2 zile din 4. Annika Sörenstam pe locul...51! La 11 lovituri de lider. Cel mai mizerabil start al suedezei de la debutul din 1992.
Annika a deschis o Academie de golf in Florida . Doua zile cu ea si cu inca doi antrenori, cazare mancare si antrenament 10 000 dollars. Si poate nu credeti dar locurile sint ocupate o buna perioada!!!!!:yeah: D

Dorin
1st April 2007, 12:06
Golful se dovedeste inca odata dependent de jocul nervilor.Lorena Ochoa are sansa sa devina lider mondial. Dar in ziua a treia face contraperformanta si pierde multe locuri extrem de pretioase.Pe un par 3 face 7 lovituri.Plus ca nu au fost nici birdie! Asa ca Annika(un pic mai buna ziua a treia ) pare oricum ca isi va pastra suprematia inca o perioada. www.lpga.com :yeah:

Dorin
2nd April 2007, 23:07
O invingatoare surpriza de 18 ani Morgan Pressel . O norvegianca conducea cu trei lovituri cand mai erau 4 gauri. Si nervii au lasat-o si a pierdut. Nu e prima data . Lider mondial tot suedeza Sörenstam cand nici mexicanca Ochoa nu a rezistat nervos la gandul ca ar putea lider mondial si a jucat destul de nesigur.:yeah: restul pe www.lpga.com