PDA

View Full Version : SportStar.Ro va asteapta



Kainsashiki
29th March 2007, 19:08
La SportStar.ro, fiecare utilizator devine practic un redactor, un reporter, un jurnalist. Proiectul vine ca o continuare fireasca a rubricii noastre de pe Onlinesport, "Jurnalist pentru o zi", numai ca este mult mai dezvoltat.

www.sportstar.ro

Aveti idei, aveti pareri despre un eveniment sportiv, vreti sa barfiti vreo vedeta? Credeti ca echipa voastra a fost defavorizata pe Onlinespot sau pe alt site? Criticati scriind versiunea voastra a povestii. A fost offside sau nu? Noi la Onlinespot.ro credem ca da, insa e posibil sa ne inselam si sa citim pe SportStar.ro altceva!

Faceti un ziar de sport interesant, suta la suta din pasiune. Suntem aici ca sa ajutam. Vrem sa folosim inteligenta si interactivitatea pe care o are publicul Onlinesport.ro pentru a crea pe SportStar.ro cea mai mare redactie de sport din Romania!

Aveti imagini foto sau video facute de voi la stadion sau la vreun eveniment sportiv? Aveti texte si cronici interesante, fie ele cuminti sau dure? Aici le puteti publica si sa le faceti conoscute in fata a mii de oameni. Toate articolele scrise sunt publicate pe prima pagina a siteului si in sectiunea aferenta. De asemenea, toate articolele scrise de un autor sunt publicate in pagina personala a autorului. Fiecare articol poate fi comentat, astfel ca autorii pot vedea exact modul in care le este apreciata munca.

Geografu
29th March 2007, 19:47
E super ideea chiar acuma m-am logat si de abia astept sa postez primul meu articol.Ii felicit pe cei care au avut aceasta idee.BRAVO SI LA MAI MARE !! :yes:

YoYoyOi
29th March 2007, 19:54
acum sa vedeti ce de jurnalisti sunt in tara :groggy:

kerosene
29th March 2007, 20:33
Poate ma reprofilez :happy

Sandilius
29th March 2007, 21:32
In ce constau premiile saptamanale?

r0bby
29th March 2007, 21:58
Ce premii?

YoYoyOi
29th March 2007, 22:26
care premii? :shocked:

Sandilius
29th March 2007, 22:37
Eu asa am auzit si mi se pare normal sa se dea si premii sa fie ceva concurenta :)

YoYoyOi
29th March 2007, 22:39
pai n-am zis sa nu se dea, dar n-am vazut ca ar fi vorba de premii

Sandilius
29th March 2007, 23:11
Uite "dovada" :)

YoYoyOi
29th March 2007, 23:13
da, ai avut dreptate :D

la treaba :yeah:

Vadim
30th March 2007, 02:04
Vedem luni ce premii. Tricouri cu Onlinesport e bine? :D

Vadim
30th March 2007, 02:04
E super ideea chiar acuma m-am logat si de abia astept sa postez primul meu articol.Ii felicit pe cei care au avut aceasta idee.BRAVO SI LA MAI MARE !! :yes:
Ai debutat in forta!

Hard
30th March 2007, 02:56
Vedem luni ce premii. Tricouri cu Onlinesport e bine? :D

foarte bine :ok:
:happy
sper sa se premieze originalitatea.
mi-a placut articolul lui geografu:ok:

r0bby
30th March 2007, 09:07
Vedem luni ce premii. Tricouri cu Onlinesport e bine? :D

Cani,stegulete,postere :D

YoYoyOi
30th March 2007, 10:13
:hmm: tricouri? hmmmmmm

Jerry20cm
30th March 2007, 10:59
Am si eu o question:D:

Ce se intampla daca un user pune stiri copiate de pe un alt site?
N-ar putea sa va cauzeze?

YoYoyOi
30th March 2007, 11:05
ideea site-ului este de a veni cu idei proprii. Una e sa se inspire dintr-un alt material si alta e sa copieze integral un articoul.

Jerry20cm
30th March 2007, 11:08
am inteles ideea site-ului si inca o inteleg. Personal mi se pare o idee buna, dar.... de unde stii ca n-o sa vina unul care o sa posteze articole copiate din anumite surse doar pentru simplul fapt ca vrea sa fie laudat sau sa ajunga pe prima pagina a site-ului ols.

tchibos
30th March 2007, 11:09
:hmm: tricouri? hmmmmmm

ptr fete, ude :P

kerosene
30th March 2007, 11:12
am inteles ideea site-ului si inca o inteleg. Personal mi se pare o idee buna, dar.... de unde stii ca n-o sa vina unul care o sa posteze articole copiate din anumite surse doar pentru simplul fapt ca vrea sa fie laudat sau sa ajunga pe prima pagina a site-ului ols.

Ia uite ce scrie aici (http://www.sportstar.ro/p/176/termeni-si-conditii-de-utilizare.htm)

YoYoyOi
30th March 2007, 11:12
am inteles ideea site-ului si inca o inteleg. Personal mi se pare o idee buna, dar.... de unde stii ca n-o sa vina unul care o sa posteze articole copiate din anumite surse doar pentru simplul fapt ca vrea sa fie laudat sau sa ajunga pe prima pagina a site-ului ols.

in momentul in care si acest site va avea moderatori, acestia trebuie sa stie si sa urmareasca intreaga presa sportiva, ca sa poata recunoaste articolele originale si copiile.
SI in acest caz, copia se va sterge, presupun :groggy:



@tchibos, ati vrea voi :evil:

kerosene
30th March 2007, 11:15
ptr fete, ude... :P

...tricouri subtiri si albe :P

YoYoyOi
30th March 2007, 11:16
ia dispareti :P :mda:

Hard
30th March 2007, 11:17
XXL :lol:

tchibos
30th March 2007, 11:18
si cu decolteuri mari, iar cele mai frumoase poze sa fie puse pe site :)

yoyo pai voi nu vreti mai, pentru la vara cand vor fi 40 grade, va mai racoriti si voi, ne mai incingem si noi :)

YoYoyOi
30th March 2007, 11:19
XXL :lol:
asa si? :mda:

si cu decolteuri mari, iar cele mai frumoase poze sa fie puse pe site :)

yoyo pai voi nu vreti mai, pentru la vara cand vor fi 40 grade, va mai racoriti si voi, ne mai incingem si noi :)

ne luam ventilator sau bagam aer conditionat :P

tchibos
30th March 2007, 11:22
ala sub fusta mai :) .. aia micuta si frumoasa de care vorbea luma :)

hai ca ne-am facut o idee de cum vor fi tricourile pentru fete :)

kerosene
30th March 2007, 11:24
deci se vor da tricouri cabrio :P

tchibos
30th March 2007, 11:26
:happy

nici nu vreau sa mai continui ca vine delaparis si iar muta treadul pe diverse :D

Hard
30th March 2007, 11:28
ia zi yoyo pt baieti ce premiu sa fie?

tchibos
30th March 2007, 11:31
chilotii tanga a lui Bumbescu :D

nu m-am putu abtine :happy

YoYoyOi
30th March 2007, 12:04
pt baieti? :D

ma mai gandesc :P

Sandilius
30th March 2007, 13:39
in momentul in care si acest site va avea moderatori, acestia trebuie sa stie si sa urmareasca intreaga presa sportiva


Initial, am crezut ca-ti bati joc de mine, e o gluma, nu?

Toshiro
30th March 2007, 14:01
Abia astept sa citesc creatiile moderatorilor mei preferati...:happy

tchibos
30th March 2007, 14:03
Ai unul care se ridica peste toti ceilalti, ca sa stie sa faca eforturi gramaticale. De virgule nici nu vreau sa mai amintesc :)

YoYoyOi
30th March 2007, 14:04
Initial, am crezut ca-ti bati joc de mine, e o gluma, nu?

nu obisnuiesc sa-mi bat joc, dar n-am inteles ce anume vrei sa spui.....

Toshiro
30th March 2007, 14:12
Ai unul care se ridica peste toti ceilalti, ca sa stie sa faca eforturi gramaticale. De virgule nici nu vreau sa mai amintesc :)
Un lucru sper, sa nu fie fan Faru'...:happy

tchibos
30th March 2007, 15:05
speri mata, dar speri degeaba :ok:

nu te pot lasa fara o mostra din calitate :)

ps: te dai mare troll maker, dar vii cu asta ca sa ma intepi :happy


Un lucru sper, sa nu fie fan Faru'...:happy

subtire de tot :)

Toshiro
30th March 2007, 15:19
Originally Posted by Toshiro
Un lucru sper, sa nu fie fan Faru'...


subtire de tot :) Pai, ce, am zis eu ca oi fi f'un gros? Subtire, nesubtire, numa' sa te tii departe de tastatura. Ca uite ce tre' sa citim... Si ne zgaraie la ochi...:headbang:

tchibos
30th March 2007, 15:36
si asa esti tu cu retina crapata, huh? :happy

nu ma pot abtine departe de tastatura.. dar ai noroc ca in vreo doua luni nu cred ca vei mai avea privilegiul de a mai gusta din sangerarile oculare, cel putin temporar :).. pana atunci indura sau inghite :happy

GruppoApparte
30th March 2007, 17:45
se pare ca vadim o ia pe urmele gsp'ului ... e cam ce faceau si aia, asa ceva face si el ... inca un site bani in plus , dar tre' sa recunosc ca e originala ideea aceasta dar totusi nu isi avea locul ... maine pomaine ce va mai scoate vadim ma intreb ??? .. :))

YoYoyOi
30th March 2007, 19:36
te cam contrazici singur, cand zici ca "asa ceva face si el", dar ca "e originala ideea" :groggy:

delaparis
30th March 2007, 19:48
se pare ca vadim o ia pe urmele gsp'ului ... e cam ce faceau si aia, asa ceva face si el ... inca un site bani in plus , dar tre' sa recunosc ca e originala ideea aceasta dar totusi nu isi avea locul ... maine pomaine ce va mai scoate vadim ma intreb ??? .. :))


hai te rog sa-mi explici ce bani ies de acolo ?

Daca esti in materie putin iti dai seama ca banii ies din reclame etc ... dupa cum vezi sngura reclama acolo este pentru onlinesport ... deci Vadim castiga bani cheltuind pe acel site :groggy:

Este un serviciu oferit celor care au dorinta de a publica articole fara sa fie profesionisti, celor care vor sa se exprime serios si direct pe subiecte care ii pasioneaza ...si asta Vadim o face cheltuind bani , nu castigand :no:

Asa de putine lucruri sunt gratuite in lumea asta ca ma intreb de ce unii mai si critica atunci cand au acces la asa ceva

Vadim
30th March 2007, 21:54
GruppoApparte, teoretic ai dreptate. Insa am vorbit cu multa lume si nu li se pare deloc ciudat ce face gsp.ro, chiar si in agentii de publicitate. M-am uitat in oglinda si atunci am zis ca sunt eu nebun. :D Glumesc. Tot redirectare se numeste acest procedeu. Numai ca eu nu o sa o fac barbar, asa cum face gsp.ro. O sa o fac finut (1-2 articole pe zi, cele mai bune), iar in timp, spre deosebire de gsp.rp care nu a reusit sa fidelizeze publicul pe celelalte siteuri, vei vedea ca pe Sportstar va exista un public fidel, unul care va intra direct acolo si care nu va fi numai un click din Onlinesport. Si asa, comparand cu siteurile gsp spre care se face redirectare, rata de click e mult mai mare in Sporstar (6 clickuri per user in loc de 1-2 la ei), ceea ce inseamna ca omul chiar se uita pe acel site, nu face click din Onlinesport si apoi da back sau inchide browserul.

Nu am facut aberatii gen site pentru Steaua, pentru ca in Onlinesport exista sectiune pentru Steaua si pentru toate echipele. M-am gandit sa fac un concept Sportstar integrat in Onlinesport, insa am considerat ca fiind un produs diferit si creat de oameni trebuie sa aiba o alta identitate. Separat are o alta forta. De aceea l-am facut separat, acesta este singurul motiv. Ca sa evolueze separat, autonom. Daca vor exista in viitor sponsori, e normal, e o idee buna, e urmarita, trebuie dusa mai departe si are niste costuri... Daca ma stii, stii ca imi plac ideile, imi place sa fac primul lucruri interesante. Iar apoi, poate, vin si altele.

Concluzionand:1 nu o sa fie barbara promovarea articolelor, ca pe gsp si 2 onlinesport nu va deveni un homepage in care sa se puna linkuri spre 20 de siteuri, iti garantez eu asta. Si crede-ma ca pot face un site pe zi. Maine pot sa fac cate un site pentru fiecare echipa din Liga 1 si sa il umplu cu informatii. Dar nu vreau, nu este strategia mea, pentru ca tot ce inseamna articole de sport este si va fi in Onlinesport.

Ar fi bine sa mai scot si maine-poimaine ceva... Si daca scot fii sigur ca le fac cel mai bine.

Cneazul
31st March 2007, 11:16
eu nu ma pot inregistra pe sportstar. dau la inregistrare, scriu datele care trebuie si nu merge mai departe! dar nici nu imi zice de ceva eroare

tchibos
31st March 2007, 15:08
same here

Vadim
1st April 2007, 11:27
Ce browser si sistem de operare folositi? Primiti pe e-mail mesajul de activare a contului? In ce sens 'nu merge mai departe'?

tchibos
1st April 2007, 11:34
XP, explorer 6 acasa si 7 la munca.. de la munca nu am incercat, dar o sa incerc maine..

eu dupa ce bag datele dau trimite, dispare scrisul ala (datele introduse.. user, parola si mail), ca si cum actiunea a fost declansata iar cand verific mailul nu am nimic.. nici in inbox, nici in bulk.. deci linkul prin care ar trebui sa imi activez contul nu exista in mail

Cneazul
1st April 2007, 11:36
pai dau la inregistrare si zice: user, parola, parola din nou, si e-mail. le pun toate(am incercat mai multe nick-uri in caz ca era ocupat cel care am vrut sa-l folosesc) dar degeaba. dau enter. se incarca si imi apare aceasi pagina cu spatiile necompletate.

luma
1st April 2007, 11:52
La mine a mers. :thinkso:

Cneazul
1st April 2007, 21:00
pai unde e vadim??? sa ne spuna care e problema! tot zice sa sportstar e cel mai tare :P

resita
1st April 2007, 21:09
pai unde e vadim??? sa ne spuna care e problema! tot zice sa sportstar e cel mai tare :P

dupa ce bagi datele trebuie sa primesti linkul de confirmare pe e-mail.Verifica e-mailul :ok:

SlayerCommaThe
1st April 2007, 22:29
Si apoi te poti duce sa scrii ce te duce mintea.

Nu zau fiecare scrie ce vrea fara pic de responsabilitate. Asa ma duc la coltu strazii si aud opinii mai pertinente. Nu se poate sa scrii articole de capul tau fara sa dai socoteala.

In opinia mea ar trebui ca sa existe moderatori si daca un numar de vreo 3 moderatori sunt de accord cu articolul acesta sa poata fi publicat.

Sunt prea multe articole deja scrise care contin informatii false sau jignitoare.

r0bby
11th April 2007, 12:17
Se mai dau premii?

Vadim
11th April 2007, 20:49
Da, luni le anunt. :) Cu Pastele si cu punerea la punct a siteului am intarziat putin... Mea culpa.

Vadim
11th April 2007, 21:02
eu nu ma pot inregistra pe sportstar. dau la inregistrare, scriu datele care trebuie si nu merge mai departe! dar nici nu imi zice de ceva eroare

Mai ai problema asta?

r0bby
11th April 2007, 21:28
Deci pana acum am scris 4 articole,toate despre baschet.Sper ca macar unul dintre ele sa fie considerat bun desi era un rezumat al unui meci din NBA sau o informatie simpla.

r0bby
28th April 2007, 14:28
Ce se mai aude de premii?