PDA

View Full Version : Echipe fara nici o prezenta in Superbowl !



Cucu
29th March 2007, 18:18
Echipele care nu au fost inca la Superbowl sunt:

1.Arizona Cardinals
2.Cleveland Browns
3.Detroit Lions
4.Houston Texans
5.New Orleans Saints
6.Jacksonville Jaguars

si ce au 5 din ele in comun? au fost gazde pentru Superbowl (in afara de Cleveland)

Care din ele credeti ca vor reusi sa ajunga primi si de ce?

Cucu
29th March 2007, 18:22
New Orleans in opinia mea, cu cateva ajustari in defense poate emite pretenti la un NFC title
Houston ... niciodata
Jaguars ... niciodata
Detroit ... niciodata
Arizona ... poate peste 3 ani
Cleveland ... in 6 ani poate

A.k.a
29th March 2007, 18:55
Saints cred si eu. Celelate cine stie, poate in cativa ani

Cucu
29th March 2007, 19:25
Saints in schimb nu par prea activi pe piata ... s-ar putea sa regreseze anul asta

A.k.a
29th March 2007, 19:29
Oricum Bills stiu ca au ajuns de vreo 3 ori cel putin si nu au castigat niciodata nu?

Cucu
29th March 2007, 19:34
da saracii de ei :)
dar vorba aia ... macar au ajuns ... tot e ceva
doar 17 echipe au castigat Superbowlul in istoria lor
5 San Francisco 49ers 1981, 1984, 1988, 1989, 1994
Dallas Cowboys 1971, 1977, 1992, 1993, 1995
Pittsburgh Steelers 1974, 1975, 1978, 1979, 2005
3
L.A./Oakland Raiders 1976, 1980, 1983
Washington Redskins 1982, 1987, 1991
Green Bay Packers 1966, 1967, 1996
New England Patriots 2001, 2003, 2004
2
Miami Dolphins 1972, 1973
New York Giants 1986, 1990
Denver Broncos 1997, 1998
Baltimore/Indianapolis Colts 1970, 2006
1
New York Jets 1968
Kansas City Chiefs 1969
Chicago Bears 1985
St. Louis Rams 1999
Baltimore Ravens 2000
Tampa Bay Buccaneers 2002

georgebz
29th March 2007, 19:59
eu am votat pentru "niciuna in urmatorii 10 ani " dar ar fi mai adecvat raspunsul "niciuna in urmatorii 5 ani " , pentru ca 10 ani totusi e o perioada mult prea mare in care multe se pot schimba ... oricare isi poate alcatui un lot cu care sa atace SB pe o perioada mai indelungata

Zabriskie
29th March 2007, 20:07
Cardinals si Saints seama destul de mult parerea mea. Ofensiva super, cu exceptia linemen-ilor. Aparari slabe, cu cateva valori individuale. As zice ca diferenata anul asta au facut-o Brees si Sean Payton.

Patriots
25th May 2007, 19:17
Cred ca echipa care are cele mai multe sanse la momentul actual este Saints.Anul trecut au fost foarte aproape de castigarea conferintei si de ajungerea in SB.

Bronco
26th May 2007, 21:24
Parerea mea e k Saints au mari sanse sa mearga ca lumea sezonul asta...Poate si fiindca au totusi cativa jucatori foarte buni....Reggie Bush find unul dintre ei, si preferatul meu....:ok:

titans_rulez
23rd June 2007, 00:34
am schimbat denumirea acestui thread, stergand "ratate"....suna destul de ciudat

little_earl
12th January 2009, 09:44
Ce ziceti, vom asista la un debut in Super Bowl mai devreme decat ne asteptam?
Chiar daca ii simpatizez pe Eagles parca m-ar bucura sa castige Arizona.

codrutc
12th January 2009, 10:16
E greu de spus cine va ajunge prima dintre cluburile mentionate. Dupa cum se intoarce situatia de la an la an e posibil ca si Detroit Lions sa ajunga.
De ce nu? Au un lot destul de talentat, in special ofensiva. Tot ce le trebuie este un Gm bun care sa ia decizii bune in draft si sa schimbe atitudinea intr-una de invingatori. E suficient un sezon doua bune si asteptarile incepsa fie altele.
Asa pentru a ma conforma am votat pentru Saints pentru ca au QB.
Cucu, am observat o mica greseala, la Giants nu ai enumerat Superbowl-ul castigat anul trecut (le-ai pus numai pe cele castigate cu Parcels:))

Sinisther
12th January 2009, 11:33
Hai ca la faza cu Detroit m-ai lasat masca... ce au asa mult talent in ofensiva...Calvin Johnson indiscutabil...Kevin Smith... da nu e un super talent la RB dar te poti baza pe el. In rest nu mai e nimic....poate Gosder Cherilus dar inca mai are de progresat. Linia ofensiva e destul de varza atat la Run cat si la Pass iar la capitulul QB sunt decenti cu posibilitate de competitie in training camp intre Culpepper si Kitna ceea ce nu strica niciodata. De partea cealalta in defensiva il au pe Simms si Dizon care arata bine....in rest totul e out(Bodden ar fi mai mult decat ok dar are un roster bonus de peste 8 mil $ si intr-o reconstructie nu poti pastra asa ceva).

pe scurt situatia lor e urmatorea:
Ofensiva: Johnson, Smith, Kitna/Culpepper, Cherilus, Furrey/Mcdonad(trecuti aici doar pt ca ar fi total inexplicabila aducerea/draftarea de WR in primele runde anul asta)
Defensiva: Smith,Dizon
Special Teams: Hanson, Harris

Restul trebuie trimis la reciclare/reevaluare

alex2006
12th January 2009, 23:08
New Orleans in opinia mea, cu cateva ajustari in defense poate emite pretenti la un NFC title
Houston ... niciodata
Jaguars ... niciodata
Detroit ... niciodata
Arizona ... poate peste 3 ani
Cleveland ... in 6 ani poate

detroit nu a ajuns nici un epoca showurilor unice ale lui barry sanders..ar putea ajunge daca s-ar mai naste nu unul, ci doi de sanders.:))

alex2006
12th January 2009, 23:10
E greu de spus cine va ajunge prima dintre cluburile mentionate. Dupa cum se intoarce situatia de la an la an e posibil ca si Detroit Lions sa ajunga.
De ce nu? Au un lot destul de talentat, in special ofensiva. Tot ce le trebuie este un Gm bun care sa ia decizii bune in draft si sa schimbe atitudinea intr-una de invingatori. E suficient un sezon doua bune si asteptarile incepsa fie altele.
Asa pentru a ma conforma am votat pentru Saints pentru ca au QB.
Cucu, am observat o mica greseala, la Giants nu ai enumerat Superbowl-ul castigat anul trecut (le-ai pus numai pe cele castigate cu Parcels:))

pai saints il au pe cel mai in forma QB al ligii, dar nu chiar si cel mai bun..cel putin anu asta cei mai buni au fost kurt warner si peyton manning. cleveland e o echipa de mare traditie si va ajunge cu siguranta in urmatorii 10 ani, insa nu mai devreme.

codrutc
12th January 2009, 23:43
Niciodata" eu cred ca e un cuvant prea puternic.
Eu nu am zis ca Detroit va ajunge prima in Superbowl, am vrut doar sa sustin o idee, de fapt am si votat pentru Saints. Uitati-va insa la Cardinals, erau tinta tuturor ironiilor iar anul asta sunt la un meci de Superbowl.
Si da, cred ca au ceva talent in ofensiva incepand cu Calvin Johnson si cu RB-ul Smith si mai sunt si alti jucatori care nu apar in Stats. Anul trecut cand Miami a iesit 1-15 cati credeau ca au jucatori cu care sa faca echipa in ofensiva (Camarilo , who ?) . Parcels a adaugat cativa jucatori, nu cu nume sonore si uite ce s-a intamplat. E drept ca l-au luat pe Pennington, dar si asta e o dovada ca de multe ori nu trebuie adaugate multe piese pentru a schimba directia unei echipe. Asa cum am zis , dupa parerea mea un GM poate schimba multe intr-un termen relativ scurt.

murdocitu
13th January 2009, 00:45
Niciodata" eu cred ca e un cuvant prea puternic.
Eu nu am zis ca Detroit va ajunge prima in Superbowl, am vrut doar sa sustin o idee, de fapt am si votat pentru Saints. Uitati-va insa la Cardinals, erau tinta tuturor ironiilor iar anul asta sunt la un meci de Superbowl.
Si da, cred ca au ceva talent in ofensiva incepand cu Calvin Johnson si cu RB-ul Smith si mai sunt si alti jucatori care nu apar in Stats. Anul trecut cand Miami a iesit 1-15 cati credeau ca au jucatori cu care sa faca echipa in ofensiva (Camarilo , who ?) . Parcels a adaugat cativa jucatori, nu cu nume sonore si uite ce s-a intamplat. E drept ca l-au luat pe Pennington, dar si asta e o dovada ca de multe ori nu trebuie adaugate multe piese pentru a schimba directia unei echipe. Asa cum am zis , dupa parerea mea un GM poate schimba multe intr-un termen relativ scurt.

Sunt intru totul de acord. Dupa parerea mea SB castigat anul trecut de Giants i se datoreaza in mare masura si lui Jerry Reese (GM). Sa nu uitam ca anul trecut la Giants au confirmat nu mai putin de 7 rookies :shocked:.

A.k.a
8th February 2010, 12:44
Nu au fost primii, dar au fost primii care l-au castigat

Bronco
8th February 2010, 14:05
Au mai ramas Browns, Lions , Texans si Jaguars... Ma intreb care e urmatoarea... Jaguars au fost aproape de doua ori, insa nu-i vad prea curand ajungand in Super Bowl!

A.k.a
8th February 2010, 15:56
Eu zic Texans

campuscodi
8th February 2010, 17:58
I'll take a wild guess here and discredit myself and say Browns.
So there it is. You can call me 'tupid :)))))

dumboss_yo
8th February 2010, 21:53
Mizez pe Texans ...

Zabriskie
8th February 2010, 22:25
Texans sunt favoriti acum, cam cum erau Saints in 2007 cand s-a facut pollul asta. Sunt deja playoff quality + foarte tineri. Cateva piese alese cu grija prin aparare, sa-i verifice pulsul lui Slaton si cine stie cum devin hot pe final. Kubiak e destul de suspect insa ca antrenor si l-au si resemnat.