PDA

View Full Version : Dezinformari din presa



t.b.
24th October 2005, 20:57
Faptul ca unii ziaristi clujeni sunt hraniti cu fursecuri de catre pletosul finantator al echipei din deal nu mai este un secret pentru nimeni. Azi m-am cutremurat cand am citit anumite articole din presa locala, probabil frica de a ne vedea pe noi in A i-a determinat pe dusmanii nostri sa mareasca "premiile" acordate ziaristilor care lovesc in echipa fanion a Ardealului. Iata cateva exemple:

Din Monitorul de Cluj, articol care apare si in cotidianul national Sport Total:



Juniorul Vascan a adus trei puncte de aur Universitatii (de ce-s de aur? )

Aflati in eclipsa de forma, elevii lui Leo Grozavu au facut din nou un joc foarte slab, in care au avut doar doua ocazii serioase de a marca in tot meciul. Totusi, golul victoriei a venit relativ repede, in minutul 17, dupa ce voleul din 10 metri al juniorului Vascan a nimerit cadrul portii. Nabadan putea aduce egalarea inainte de pauza, dar sutul sau de la 25 de metri a trecut putin pe linga buturile lui Suciu (:) la vreo 10 m).

daca dominarea oaspetilor nu era haotica ultimele douazeci de minute, cei de la „U“ au fost inghesuiti in propriul teren de o echipa in inferioritate numerica, (asta chiar a fost la meci? aradenii nu au trecut de centrul terenului prea des...)

Tot nemultumit
Desi au urcat pe treapta a doua a podiumului, elevii lui Leo Grozavu au parasit terenul in huiduielile propriului public(din nou intrebarea, asta chiar a fost la meci? N-as crede... altfel nu-mi explic cum e posibil sa scrie ca jucatorii au fost huiduiti cand i-a aplaudat intreg stadionul, mai mult au venit si au cantat impreuna cu galeria).

(Daniel LUP - asta e un om mai bogat decat ieri)


Prosport Titlu pe prima pagina: Grozavu si vedetele lui "U" sunt la cutite :o: dar macar astia nu au estimat aproape corect nr. de spectatori, ei au zis 2000, de fapt au fost vreo 2500-3000....

Gazeta Sporturilor: numar de spectatori 900 :o:


Sa nu se inteleaga ca avem ceva impotriva tuturor ziaristilor, nici vorba, anumiti ziaristi merita toata aprecierea: cei de la Ziua de Cluj, EZ de Transilvania, Buna Ziua Ardeal, Ziarul Clujeanului & Clujeanul, si doi editorialisti de la Prosport: Dan Mosoiu si Teodor Mateescu.

HIV
24th October 2005, 22:39
Is de toata groaza...Scot ziarele cate o perla deasta de te prapadesti de ras...ciudat totusi ca , daca e vorba de cfr nu exista perle . Strange.

Ozzy76
24th October 2005, 22:46
Din ce am citit eu mai demult in Academia Catavencu, se pare ca Monitorul de Cluj e proprietatea lui Vasile Tulbure, fost director al Regionalei cfr Cluj, actual ceva director la bucuresti in sncfr... asa ca se cam explica atitudinea acelei fituici....

t.b.
24th October 2005, 22:46
Bine n-am vrut sa zic nimik de ailalti, da` in ziarele de care am zis mai sus pe prima pagina apar poze cu ei, ca sa nu mai vorbim ca-i ridica in slavi si dupa 0-5 si numarul de spectatori la ei il dubleaza la noi il injumatatesc... da` mie mi se rupe ca-i lauda pe ei, macar sa zica adevarul despre noi, nu aberatii ca jucatorii au fost huiduiti sau ca am fost inghesuiti in careu :mda:

dragos_popa17
25th October 2005, 10:51
Desi au urcat pe treapta a doua a podiumului, elevii lui Leo Grozavu au parasit terenul in huiduielile propriului public



:o: :mda: :headbang: Altceva ce sa mai zici dupa ce citesti asa ceva. Cum zice t.b., asta ori n-o fost la meci, ori ii nebun. Intre timp, ramane ca suntem pe primul loc promovabil, pt. ca timisorenii nu pot promova, iar etapa viitoare trecem pe primul loc, punct. Astept victorie la Deva. Din partea mea sa fie si cu 0.5 la 0, da sa fie victorie, sa ramanem in frunte.

t.b.
25th October 2005, 20:22
Astea nu-s nici perle nici greseli, sunt lucruri facute cu intentie, de catre anumiti ziaristi care sunt platiti sa discrediteze clubul nostru. Sigur pentru noi care mergem pe stadion ni se pare o aberatie, dar unul care nu a fost la meci ar putea sa creada tampenia asta... e drept jucam prost, dar nu mai prost decat alte contracanditate cum ar fi Oradea... si eu ma multumesc cu un 1-0 meci de meci, important nu e sa jucam ca Brazilia, important e sa promovam

PS: Victoria o sa fie la Hunedoara nu la Deva :D

dragos_popa17
26th October 2005, 09:53
My bad :ok: Da' tot un drak e, CS Deva sau Corvinul 2005 Hunedoara. Parca mai bine suna CS Deva. :)

t.b.
9th November 2005, 12:54
Aseara pe pro(st) tv, la stirile din sport, "Iasko a fost amenintat ca i se va da foc la casa daca pleaca la dusmanii de moarte din Banat"

Noah, mai poti sa zici ceva...

dragos_popa17
9th November 2005, 13:34
Las' ca aseara m-am distrat bine. La protv erau 6000 de oameni la primul antrenament cu hagi, la antena 4000, la tvr 1500, la sporttv era interviu cu nustiu cine de pe stadion iar tribunele erau goale, iar azi in ceva ziar am citit ca erau 5000 de oameni. Deci cati au fost cu adevarat ramane un mister care probabil va fi elucidat de nepotii nostrii. :D

t.b.
9th November 2005, 13:51
Am vazut si eu chestia aia, de pe la vreo 500 o ajuns la 5000, dar asta-i problema lor, pe mine ma intereseaza ce zic de "U"... si cand auzi baliverne ca aia de mai sus, iti vine sa te dai cu capul de pereti, auzi cica-i dam foc la casa :happy si pleaca la "dusmanii de moarte" ioi penibili mai is...


Inca ceva amuzant, pe Mutu l-a intrebat un reporter daca a auzit de tIlinca, si el a raspuns ca este atacant la "U" Cluj...
Hai ma Mutule chiar asa, ala nici sa le stearga pantofii alor nostri nu-i bun, dar noah trebuia sa cheme pe careva si din deal ca sa-l voteze ********u` pe sandu :no:

dragos_popa17
9th November 2005, 14:33
Da, am vazut si eu faza. Imi si imaginez cum se dadea Muresan cu capul de pereti cand a auzit. :D

t.b.
23rd November 2005, 21:23
Din ciclul sa radem cu nea Marin :) iata ce declara pentru ziarul nostru preferat cel cunoscut drept sapaliga:


Ion Marin a trecut mai apoi la un atac indirect la conducerea lui „U“, declarind ca ar fi promovat fara probleme in acest an cu „U“ in prima divizie. „Cu lotul pe care l-am avut eu si jucatorii care s-au adus as fi fost in acest moment cu «U» lider detasat si as fi obtinut fara probleme promovarea. Din pacate, nu am mai fost dorit de anumite persoane la Cluj. Oricum, eu nu le port pica si am un respect foarte mare pentru suporterii Clujului. Din pacate, tot anumite persoane din conducere au avut «grija» ca relatia mea cu suporterii lui «U» sa se deterioreze. Nu vreau sa intru in detalii, deoarece nu doresc sa polemizez cu nimeni, asa ca voi incheia aici aceasta discutie. Oricum, as dori din toata inima ca anul viitor sa dau piept cu «Universitatea» in prima divizie“, a spus Ion Marin

monitorul de cluj

Sa nereamintim cu nu f. mare bucurie meciurile de anul trecut cu Zalaul, Liberty, CS Deva :mda: