PDA

View Full Version : AutoPress - Masina Publicitara Gratis



ionut_cluj
29th March 2007, 15:01
Salut!

De cateva zile incoace tot vad masini prin oras cu un sticker pe ele "Masina Publicitara Gratis". Cineva mi-a spus ca proprietarii sunt platiti ca sa poarte acele stickere pe masini, suma primita acoperind rata de leasing, de aici "gratis". stie cineva mai multe despre chestia asta?

resita
29th March 2007, 15:30
masina poti sa o iei in rate sau in leasing dar ei platesc doar 5 ani rata sau leasingul 150 EUR pe luna. este o conditie, trebuie sa faci un anumit numar de km. pe luna, undeva in jur de 650-800 :ok:

oaspetele
1st April 2007, 07:13
30 de km pe zi pe cat posibil in oras, masina sa fie curata in permanenta.
nu merita.

ionut_cluj
1st April 2007, 15:27
pai 30 de km fac pe zi. si am si boala curateniei. de ce n-ar merita?

ralucyka
3rd April 2007, 09:18
salut si pe mine ma intereseaza, dar nu stiu aproape nimic despre asta. Daca poti sa-mi dai mai multe informatii ar fi perfect gen: care sunt conditiile, care sunt firmele care fac asa ceva...

Multumesc frumos

resita
3rd April 2007, 14:07
de ce n-ar merita?

- din cei 150 euro tu trebuie sa platesti tva-ul
- publicitatea cred ca se impoziteaza, nu stiu sigur
- daca vrei sa pleci in strainatate cu masina trebuiie sa mergi la firma
- daca faci accident trebuie sa mergi la ei la firma
- daca zgarii sau deteriorezi autocolantul mergi pe la ei si suporti cheltuielile
- dupa ce dai jos autocolantul trebuie vopsita masina
- autocolantul trebuie inregistrata in talonul masini

ionut_cluj
3rd April 2007, 16:40
- din cei 150 euro tu trebuie sa platesti tva-ul
- publicitatea cred ca se impoziteaza, nu stiu sigur
- daca vrei sa pleci in strainatate cu masina trebuiie sa mergi la firma
- daca faci accident trebuie sa mergi la ei la firma
- daca zgarii sau deteriorezi autocolantul mergi pe la ei si suporti cheltuielile
- dupa ce dai jos autocolantul trebuie vopsita masina
- autocolantul trebuie inregistrata in talonul masini

pai nu suna rau, mai bine platesc TVA la 150 de euro decat 150 de euro:) si cu vopsitul, din cate stiu iti pune doar pe usi, deci in cel mai rau caz revopsesti usile. Nu stiu, o sa merg zilele astea pana la firma respectiva sa ma interesez. Multumesc de informatii.

resita
3rd April 2007, 20:20
sa ne spui si noua cum sta treaba :ok:

ionut_cluj
3rd April 2007, 21:24
dar n-am inteles o chestie. Ei iti dau 150 de euro sau iti platesc rata la masina pana la 150 de euro?

resita
3rd April 2007, 21:29
din cate am inteles trebuie sa te duci la ei cu chitanta. ai grija ca nu dat la toate masinile suma de 150 de euro, suma difera in functie de masina.

ionut_cluj
3rd April 2007, 23:15
deci probabil e varianta a doua, adica iti platesc rata, dar ni limita a 150 de euro.

mery
4th April 2007, 09:00
M-ar interesa cum pot achizitiona o masina,care sunt conditiile in care se poate acgizitiona

ionut_cluj
4th April 2007, 12:24
o sa ma interesez in cursul saptamanii sau saptamana viitoare si o sa va scriu toate detaiile.

istrate claudiu
5th April 2007, 19:02
asa este asa stiam si io dar cate am inteles io cu cat ai mai multe actipilduri dalea cu reclama cu atat iti da mai mult adik suma aia de 150 de euro

ionut_cluj
5th April 2007, 19:20
m-am interesat. poti lua masina numai din gama Seat, Skoda, WV, Opel. Trebuie sa-ti permiti rata la leasing si daca nu ti-o platesc ei, deci un venit undeva la 6-700 de euro.in rest, conditile sunt cele care le-a scris cineva mai sus

resita
5th April 2007, 21:25
si contractul cat este valabil? poti renunta la el dupa 1 an sau trebuie sa stai pana se termina contractul?

ionut_cluj
5th April 2007, 22:55
contractul e pe 5 ani, dar nu stiu in ce conditii poti renunta la el. ei in schimb, pot renunta f usor:)

istrate claudiu
5th April 2007, 23:16
si ce faci iti mai iei? sau doar te gandeai?:P

ionut_cluj
5th April 2007, 23:18
nu cred, o sa ma mai gandesc.

ukume52
11th April 2007, 10:47
Sunt si echipe mai mari care trec prin dusuri reci,fiecaruia ii vine randul,vezi AS Roma ,care a luat 7-1,asa ca nu disperati stelistilor,dupa ploaie vine vreme buna,cert este ca Olaroiu nu a prea gasit solutii la Steaua.

ionut_cluj
11th April 2007, 10:52
eu nu disper, o sa-mi schimb masina si fara autopress si Olaroiu:))

renata21
11th April 2007, 16:14
m-ar interesa o masina publicitara.poate cineva sa imi dea cateva detalii?
care ar fi conditiile sa imi pot achizitiona masina?
si unde se afla firma respectiva care se ocupa cu asa ceva.

ionut_cluj
11th April 2007, 18:14
aveam pe undeva un numar de telefon, daca il gasesc iti dau un mesaj cu el.
conditia principala e sa fie din gama: Seat, Wv, Hyundai, Skoda, Toyota.
contractul se face pe 5 ani, in limita ratei de leasing de 150 de euro (tu platesti tva si casco).

clla_udiu
25th April 2007, 18:36
m-ar interesa treaba asta cu masina publicitara...unde dau de firma asta,sa mai povestesc cu ei?

jammal
18th May 2007, 22:11
as vrea sa stiu daca nu cer prea mult cateva detalii referitoare la aceasta masina gratis
deoarece suntem interesati cativa colegi de munca de acest proiect
va multumesc anticipat

abc_tase
19th May 2007, 17:11
pe linkul asta ar trebui sa gasiti tot ce va intereseaza in legatura cu masina publicitara gratis:

http://www.saptamana.ro/content/view/255/1/

ionut_cluj
22nd May 2007, 16:36
e Chevrolet Cuda (Barracuda)

cris977
27th May 2007, 10:23
as dori sa aflu mai multe detalii daca am un Opel Astra din 2004 si pot sa fac un contract cu aceasta firma. Cum pot lua legatura cu ei?

ionut_cluj
27th May 2007, 14:31
contractul se face inainte sa-ti iei masina

SoBo
11th June 2007, 18:50
Am vazut afisat chestia cu AutoPres si pe Dacia Logan :)

LARISA
14th June 2007, 21:27
ce stiti poate oricine sa-si ia o masina pt publicitate

vasim74
19th January 2008, 22:28
Salut!

De cateva zile incoace tot vad masini prin oras cu un sticker pe ele "Masina Publicitara Gratis". Cineva mi-a spus ca proprietarii sunt platiti ca sa poarte acele stickere pe masini, suma primita acoperind rata de leasing, de aici "gratis". stie cineva mai multe despre chestia asta?

m-am interesat si eu in legatura cu aceasta.depinde de cat esti dispus sa faci.daca ai masina noua se merita,dar daca ai masina pana in cinci ani trebuie sa platesti ca sa-ti inscriptionezi masina si primesti ulterior 150 euro pe luna la 900-1000 de kilometri si trebuie sa duci bonuri de spalatorie si sa indici ruta pe care o faci zilnic.eu zic sa-ti notezi nr. de telefon si sa-i suni pe ei iti vor da mai multe detalii.

YoYoyOi
20th January 2008, 01:58
stati linistiti ca a murit problema...