PDA

View Full Version : Etapa a unsprezecea: Poli Timisoara - FC National



Bancaru
24th October 2005, 10:35
Un fel de: asta seara dansam in familie. De la ora 6 PM, la Timisoara se intalnesc surorile vitrege ale diviziei A. Puteti vedea si la National TV. Mai scoatem punct(e) din deplasari? Pana acum am adus din toate deplasarile, mai putin din Ghencea.
Sa incercam sa privim lucrurile realist fara sa ne mai gandim ca multi jucatori de la noi au plecat la ei. Gata! S-a terminat. Sa ne vedem de ai nostri.

miril
24th October 2005, 10:51
Mitici, partout! Deci, egalitate intre...mitici.

alamar
24th October 2005, 11:48
Nu se putea pune thread-ul asta putin mai devreme. Nu ma mai bagam la "intern". Ar fi o mare bucurie daca i-am invinge la ei acasa. Si cum, dupa victoria de sambata, optimismul meu a atins stratosfera, spun ca ii vom bate.
P.S. Miril, toti au voie sa ne ia peste picior, noi nu avem voie. De ce trebuie sa fim noi mereu bunii crestini si sa intoarcem si celalat obraz.

miril
24th October 2005, 11:59
Alamar, tonul face muzica. Sa fie de Bach si nu de manele. Adica tine de manelele bune, pardon manierele bune, Progresistule. Vreau sa raspundem civilizat si consistent nu sa dam buzna ca altii. In final, fiecare face ce crede.
HAI PROGRESUL!

be@
24th October 2005, 12:06
miril,nu cred ca eu am jignit pe cineva. Pur si simplu am fost sincera,si am spus ce imi doresc.
Pentru ca ce ne-au facut ei noua nu este moral.
Gata, eu am terminat-o cu subiectul asta.
CEA MAI MARE DORINTA A MEA ESTE SA CASTIGAM URMATOARELE 2 MECIURI. NIMIC NU-MI DORESC MAI MULT DECAT ASTA !

miril
24th October 2005, 12:18
Ei? Care or fi aia? Eu as incepe in...Parcul cu Platani unde a facut ceva...umbra...Gino Iorgulescu. Sa ne uitam in ograda noastra inainte de a ne ocupa de...capra vecinului. Multe mai gandeste omul, mai ales la frustrare, dar de aici si pana a spune lucrurilor pe nume... Cenzura este o functie de ajustare a functiilor cognitive si face...diferenta intre... Cu asta am terminat si eu. Dati si voi o bere, ceva? Am implinit 2000 de mesaje pe FC National. La mai multe...cu Bach ca...se poate. Si sa nu uitam esentialul, HAI PROGRESUL!

alamar
24th October 2005, 12:31
Dati si voi o bere, ceva? Am implinit 2000 de mesaje pe FC National.

Ohohooo, la mai multe! Dam, cum sa nu dam:bere: Eu am si plecat sa cumpar o naveta...sau trebuie doua? Desi un vin bun de citiva anisori ar merge mai bine, caci miroase a iarna.
Pentru Miril:
HAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUU'

Bancaru
24th October 2005, 12:41
Alamar, dar unde te gasesti de miroase a iarna? La mine miroase a primavara, mai ales ca au anuntat 4 zile de "frumos". 22 grade...
Asta inseamna ca e bine sa ramanem inca o vreme pe bere. Si de ce sa nu o bem si dupa meciul de duminica? Daca jucam ca pana acum nu as putea sa zic ca o sa sufar ca am pierdut, daca pierdem. Suferinta mea va tine, in continuare, de puterile noastre sleite. Daca jucam frumos si bine va fi alta treaba. Dar daca jucam frumos si bine, mai ales bine, nu cred ca pierdem. Asa sa fie.
Alamar, cine erau "BLUR BOYS" sau ce scria pe banner-ul ala la tribuna 2, unde statea COSA NOSTRA de obicei? Ai fost la meci, nu?

miril
24th October 2005, 13:07
Se pune de muzica de Bach...us! Asa va vreau...Platanilor! Nu puteti sa ne dati si noua cateva...grade? Si nu ma refer la beutura, ci la cele trei...grade de pe aici. Cu soare, ce-i adevarat!

alamar
24th October 2005, 13:58
Alamar, dar unde te gasesti de miroase a iarna? La mine miroase a primavara, mai ales ca au anuntat 4 zile de "frumos". 22 grade...
Asta inseamna ca e bine sa ramanem inca o vreme pe bere. Si de ce sa nu o bem si dupa meciul de duminica? Daca jucam ca pana acum nu as putea sa zic ca o sa sufar ca am pierdut, daca pierdem. Suferinta mea va tine, in continuare, de puterile noastre sleite. Daca jucam frumos si bine va fi alta treaba. Dar daca jucam frumos si bine, mai ales bine, nu cred ca pierdem. Asa sa fie.
Alamar, cine erau "BLUR BOYS" sau ce scria pe banner-ul ala la tribuna 2, unde statea COSA NOSTRA de obicei? Ai fost la meci, nu?

Ne pacaleste Unu de sus de tot. Iarna este pe ulita, dupa colt si nu o vedem noi. Baietii aia erau din Constanta si suporteri ai Farului.

Bancaru
24th October 2005, 14:42
A, da?! Erau constanteni? Aha! Dar ce naiba cautau acolo? Sunt certati cu ailalti? Am crezut ca a aparut o noua grupare. Nu ar fi exclus. Ii mai stie cineva pe bivolii din Girgiu? Sau cam asa ceva. Veneau niste tarani la meciuri si aveau un banner cu niste vite din Giurgiu. Nu mai stiu exact daca erau boi, bivoli, tauri...

athc_
24th October 2005, 18:42
Aia din dreapta grupului Fans erau suporteri constanteni. Au fost pe gard bannerele a doua grupuri: ARIA ULTRA' si BLUE BOYS.
Am stat de vorba cu ei, si au zis ca au unele neintelegeri cu restul suporterilor... ceva asemanator cu situatia dintre noi si cosa nostra.

Platanu
24th October 2005, 18:47
La mai multe mesaje,Mirile!Iti place muzica de Bach?Ca vin si-ti cant cu vioara mea Bach.Numa' ca e cam mare distanta intre Bucuresti si Stockholm.

Dark Horror
24th October 2005, 19:01
Cred ca puteti scoate cel putin un egal cu timisorenii.

miril
24th October 2005, 20:37
Platanu, se aude pana aici, fii fara grija. De preferat sonatele de vioara sau de vioara si clavecin. Si daca vrei si poti...vara-i cel mai placut, orasul este superb pe apa. Venetia Nordului, fara exagerare. Välkommen! Speram intr-un egal!

krapulax
24th October 2005, 21:08
mi-e groaza de meciul asta. EuroPoli, egalii lui Juventus si Bayern Munich contra cui? fc national who? or sa se razbune pe noi pentru toate esecurile recente, de parca pe noi ar trebui sa ne [...] ca sa-si demonstreze clasa ioropeana. adi, ovidel, gigele, cara, popica, jon, gabi, cosminel, mitica - cu mila, baieti! si cu 1-0 tot 3 puncte luati.

Bancaru
25th October 2005, 10:59
E posibil sa faca scor cu noi daca pierdem. Sezonul asta am pierdut cam aiurea. 8 goluri in 2 meciuri, fara sa dam macar 1. Marea echipa a Clujului... Eu am zis ca meciul ala a fost cam aiurea. Sper sa facem o branza la Timisoara.
Echipa eu o vad asa: Nae - Thwaite, Sapunaru, Ersin, Ghindeanu - Mozacu, Lita, Shroj, Chiacu - Griffith (Bundea), Savu. Asta ar fi cea mai rapida echipa posibila. Ne trebuie rapiditate. Sa ne miscam repede. Daca ii lasam sa se cocoate pe noi, am pus-o, cum zice englezul.

Bancaru
25th October 2005, 16:37
Sa vina Ucha Lopez! Sa faca apel pentru Abiodun. Nu e cinstit!

miril
25th October 2005, 16:44
Sa nu intre Bad! Nu e necinstit dar perdant.

saphicus
25th October 2005, 20:50
mi-e groaza de meciul asta. EuroPoli, egalii lui Juventus si Bayern Munich contra cui? fc national who? or sa se razbune pe noi pentru toate esecurile recente, de parca pe noi ar trebui sa ne [...] ca sa-si demonstreze clasa ioropeana. adi, ovidel, gigele, cara, popica, jon, gabi, cosminel, mitica - cu mila, baieti! si cu 1-0 tot 3 puncte luati.
Chiar asa Krapu??? Mie imi spune ceva launtric, care nu poate fi exprimat
prin vorbe, ca meciul va fi unul echilibrat, iar rezultatul pe masura!!
Si de obicei nu ma insel!! Echipa va demonstra ca lupta cu sanse pentru
podium si va prinde o cupa europeana in final!! Corectarile micilor disfunctii in angrenajul echipei, se vor face din mers!!
Hai Progresuuuu!! Hai baieti!! Faceti-mi o bucurie, ca... nu mai am prea mult timp sa astept o izbanda pe care istoria voastra o merita !! :) Mult succes la Timisoara !!!!:ok: :ok: :ok:

P.S. Pentru poll de azi 25.10.2005 (la SUPORTER!!) Krapu - Puschea pe limba!!
Alamar, Platanu, Saphicus - Asa mai merge!!
Alpi, Don Denver, Kurany, Miril - Sa aveti gura aurita!!!

krapulax
25th October 2005, 20:53
sa ai gura aurita, nu aiurita, ca mine. multumim de urari.

miril
25th October 2005, 21:22
Saph, sa te auda Cine Trebuie! Bine te-am surprins (de vreo saptamana)!

Bancaru
26th October 2005, 10:37
Eu, de la meciul cu Clujul, nu mai indraznesc sa dau vreun pronostic. Sau sa-l scriu, mai bine zis. Inima ma indeamna sa pun mereu victorie in dreptul nostru. Mintea nu prea. In plus, mai am si o boala. Scenarita. De multe ori e posibil sa exagerez. Dar prea am fost mereu manta de ploaie pentru diversi. Dinamo, atunci cand era cu 6 esecuri la rand s-a scos cu noi (si nu numai atunci, cu Dinamo e poveste lunga). Poli a castigat in retur primul meci in deplasare cu ... noi. Raman la parerea mea ca nu a fost ceea ce trebuie, noi in forma de zile mari, cu un singur sut, aiurea, pe poarta si ala gol. Apoi Munteanu visator la golul lui Cara, precum si fundasi draguti. Aceeasi fundasi draguti paralei in care, fault, penalty, gol Moldo. Sa nu mai pomenesc de Craiova. Singurii care au mancat bataie de la olteni in retur am fost tot noi.
Poli sufera in acest moment. Nu inteleg de ce. Au tot ce le trebuie. Lotul este, poate, cel mai valoros. Bani au. Public au. Antrenor au. Ori noua ne lipseste cam tot din ce au ei. Eu nu pot decat sa sper. Si un egal mi-ar placea, normal.

miril
26th October 2005, 10:40
Buna analiza, Bank.

Bancaru
26th October 2005, 11:05
Miril, sa nu ne imbatam cu apa de ploaie. Sansele sunt de partea lui Poli 85%. Putem sa facem o analiza pe linii.
Portarii sunt egali. Fundasii - ai lor sunt cam bezmetici, dar de valoare, ai nostri nu prea au valoare, mai refuzati, mai scapatati (Mozacu, Burca, Ersin), cu mici exceptii - Thwaite si Sapun. Deci un usor avantaj pentru ei. Ca sa nu zic de omogenitate. Mijlocul... aici e buba. La ei super mijloc: Caramarin, Coman, Olah (daca joaca in mijloc), Osei, Ovidiu Petre si care mai sunt. La noi... Abiodun care nu joaca. Lita care nu mai poate mereu. Shroj e in cadere de forma. Bundea... nu stiu ce sa zic. Oprea nu conteaza. La capitolul atacanti nici nu trebuie sa mai comnetam. Scurt. Deci mijlocul si atacul sunt cu avantaje mari pentru ei. Si atunci eu la ce sa ma astept? Nici nu cred ca s-ar putea pune problema unui aranjament. Nu vad de ce. Ma bucur ca nu privesc meciul cu frustrarea pe care as putea-o acuza. Avem alte probleme acum. Daca imi cade o unghie si o masea, ma plang de masea.

miril
26th October 2005, 11:36
Pai asta zic si eu, cu mentiunea surprinsa si de tine, avem nesansa sa jucam cu echipe aflate intr-un moment crucial, Dinamo, Poli T anul trecut si acum, FC Vaslui, samd. Ma rog, i-am prins si pe Farul, pe invers. Il vreau pe Bergodi, in rest ne descurcam noi. Ah, am uitat, patru puncte din meciul de cupa si campionat, cu Poli.

Bancaru
26th October 2005, 11:48
Patru puncte.... BUN!!!

miril
26th October 2005, 20:39
Mai avem un punct de luat si...deja doresc trei. In cupa am mers in prelungiri si noi si ei, cu avantajul de partea...noastra. Am exersat mai multe variante la...penalty.

be@
26th October 2005, 22:22
Miril, sa nu ne imbatam cu apa de ploaie. Sansele sunt de partea lui Poli 85%. Putem sa facem o analiza pe linii.
Portarii sunt egali. Fundasii - ai lor sunt cam bezmetici, dar de valoare, ai nostri nu prea au valoare, mai refuzati, mai scapatati (Mozacu, Burca, Ersin), cu mici exceptii - Thwaite si Sapun. Deci un usor avantaj pentru ei. Ca sa nu zic de omogenitate. Mijlocul... aici e buba. La ei super mijloc: Caramarin, Coman, Olah (daca joaca in mijloc), Osei, Ovidiu Petre si care mai sunt. La noi... Abiodun care nu joaca. Lita care nu mai poate mereu. Shroj e in cadere de forma. Bundea... nu stiu ce sa zic. Oprea nu conteaza. La capitolul atacanti nici nu trebuie sa mai comnetam. Scurt. Deci mijlocul si atacul sunt cu avantaje mari pentru ei. Si atunci eu la ce sa ma astept? Nici nu cred ca s-ar putea pune problema unui aranjament. Nu vad de ce. Ma bucur ca nu privesc meciul cu frustrarea pe care as putea-o acuza. Avem alte probleme acum. Daca imi cade o unghie si o masea, ma plang de masea.

Echipa asta a lor pe care tot o lauzi tu este pe locul 9.Intelegi ? Iar cu mijlocul lor "super" s-au chinuit cu Targoviste si cu alte echipe. Ca sa nu mai spun ca de coman si caramarin a ramas mai mult numele.

Bancaru
26th October 2005, 22:30
Be@, la ei buba e alta. Nu stiu eu care este. Pana la urma trebuie sa plece Oli. Si o sa plece. Eu stiu ca tu ai o problema in ceea ce ii priveste pe aia, dar ca sa fim sinceri au o echipa mai buna. Daca pleaca si Moldovan... e beton. Viorel e terminat, dar e sfatos. Eu stiu ca ei sunt pe 9, dar mai stiu ca daca ne bat pe noi, iar apoi pe Pandurii se duc pe 3. Farul are cu Rapidul iar Argesul nu cred sa ia 6 puncte din 2 etape. Intelege ca astia daca isi dau drumul urca vertiginos. Anul trecut in retur au acumulat puncte pentru 2 retururi anii precedenti. Orice vrei tu sa ma convingi au un lot bun. Si noi ne-am chinuit cu Craiova. E drept ca noi nu avem antrenor.

be@
26th October 2005, 22:48
In amicalul de asta vara i-am condus cu 2-0 la ei acasa. Si daca nu gresea Bazzi, ii bateam.E drept, atunci antrena Landi.

miril
27th October 2005, 00:41
...si au egalat...Rapid.

be@
28th October 2005, 14:17
Poli Timişoara - FC Naţional - ora 18:00, Naţional TV

Arbitri: Sorin Corpodean - Aurel Oniţa, Ionel Popa
Observatori: Sorin Satmari, Dragoş Crăciun

krapulax
28th October 2005, 14:53
lasati amicalele de o parte, ca asa poli e egala cu juventus torino. sau daca vreti sa aducem vorba despre ele, in acel meci i-am avut pe lopez, rio si ducu (e drept, au intrat pe final, dar acu nu vor juca deloc). cine a dat golurile atunci? griffiths si...? panc?

Bancaru
28th October 2005, 16:22
Panc si Griffiths. Si, tot de la noi, Coman si Caramarin.

miril
30th October 2005, 08:42
Bad news, Bancaru, Bad este inclus in formula de start, conform GSP. O alta informatie interesanta este ca Thwaite su Chiacu nu sunt inclusi in lot. De Thwaite am primit o explicatie, cam vaga, de la el. Dar Chiacu?

Platanu
30th October 2005, 10:26
Chiacu merita titularizat.

Bancaru
30th October 2005, 11:08
Poate il trimit si pe el la nationala... Macedoniei si se menajeaza.

krapulax
30th October 2005, 12:19
Poate il trimit si pe el la nationala... Macedoniei si se menajeaza.

cred ca nu vor sa-l vada timisorenii.
vălelei.... parcă aş fi un porc īn preajma Crăciunului. fie ca cei mai slabi să īnvingă!

Bancaru
31st October 2005, 13:26
Se pare ca asa a fost. Glumesc. Cred ca a fost vorba de sansa si de inspiratia "sarpelui" pe care l-am crescut la san - Gigel Coman. Lafel de bine puteam sa avem noi 2-0 dupa ocaziile ratate de Savu, un lob aiurea, si Bundea, un sut aiurea, ambii in pozitii bune, ca sa nu zic ideale.

be@
31st October 2005, 13:29
Asta e...Mergem mai departe. Mai avem meciul din retur, din Cotroceni, in care o sa ne luam revansa.

Bancaru
31st October 2005, 13:46
Be@, eu stiu ca tu ai un ghimpe impotriva lor, dar eu cred ca noi trebuie sa batem tot. De aia ne prezentam. Macar sa fie astea cu Poli, singurele meciuri pe care le pierdem. Partea proasta e ca noi nu jucam nimic, iar cand batem nu o facem convingator. Orice s-ar zice, de cand e Necula antrenor, tot ce am castigat, puncte sau meciuri, a fost cam cu cantec: in cupa cu satelitul lui Poli am jucat cu o echipa de B spre C. La Vaslui cica aia meritau un penalty. Cu Farul ai vazut si tu. Cica gol valabil anulat. Deci era 1-1. Cu Craiova abia, abia. Eu nu zic ca Stiinta e ultimul rahat, dar e echipa de B, pentru numele lui Dumenzeu. Acum cu Poli... mai multa ambitie decat stiinta. Ce naiba de rezultate are si Necula, asta? Sa nu amintesc de rusinea cu Arges...
Vreau antrenor!!