PDA

View Full Version : Etapa 11: Poli Timisoara - FC National



ADelPiero
24th October 2005, 01:54
Duminica, 30 octombrie 2005: Poli Timisoara - FC National, ora 18:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
24th October 2005, 01:56
RAZBUNARE!!!!!!!!!!!
Este tot ce imi doresc !

iaro
24th October 2005, 05:31
Nationalul nu are puterea sa castige la Timisoara, dar daca joaca bine si ii mai ajuta un pic arbitrul nici Poli nu ii poate invinge. Eu as merge pe un X. Sau poate timisorenii isi aduc aminte ca anul asta vroiau sa lupte la titlu?

Rossi
24th October 2005, 08:56
meci de 1 X 2 .... greu de dat un pronostic ..... probabil un X

miril
24th October 2005, 10:10
Daca bate Poli, bate cu...4-0, daca bate National, bate cu...1-0, dar cum Poli pare o campioana a meciurilor egale, sper intr-un meci egal, probabil 0-0.

be@
24th October 2005, 10:20
Dar de ce ar bate cu 4-0??? Cine sa dea goluri? Bucur? :evil:
Mirile, nu-i mai supraestima atata,ca nu e cazul.Eu zic ca-i putem tine in sah,asa cum i-au tinut si alte echipe.

miril
24th October 2005, 10:24
Mai ales ca se zvoneste, din nou, de un antrenor italian, BERGODI.

codrind
24th October 2005, 10:45
Meci īn FAMILIE ! :mda:
Cred că la un moment dat īşi vor pasa unul altuia, uitānd că īmbracă tricouri diferite! :evil:

DECI 1 SOLIST !

alamar
24th October 2005, 10:45
Mama, ce vreau sa-i batem pe astia. Si ii vom bate. Ce spunea Olaroiu dupa meciul cu Vasluiul, ca trebuie sa aduca spectatorii inapoi la stadion. Astia sunt suporteri ai unei echipe de fotbal sau spectatori de teatru, care atunci cand piesa este proasta stau acasa. Lasa ca ii gonim noi definitiv cand le vom arata ca poli-aek-rocar-fulgerul-timisoara-berceni-bragadiru este cea mai proasta piesa care a fost pusa in scena vreodata. Banii nu aduc intotdeauna fericirea.
HAAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUUU'

Carlos Gambino
24th October 2005, 10:59
Astia sunt suporteri ai unei echipe de fotbal sau spectatori de teatru, care atunci cand piesa este proasta stau acasa.
Si ce te foote pe tine grija cati spectatori vin pe DP ? Esti pasionat de aritmetica ? Sau doar iti place sa numeri de la 1 la 33000 ?
Ce probleme existentiale au unii...

Poli-National 2-0.

Bancaru
24th October 2005, 11:30
Carlos, nu trebuie sa te enervezi. Pana la urma, din cauza unei "rotite" care merge prost la voi, sau mai multe, Poli Tim nu este acolo unde s-ar fi asteptat multi si si-ar fi dorit si mai multi. Eu cred ca in acest meci prima sansa o are Timisoara. Clar. Dar jocul pe care il aratati nu va recomanda castigatori dinainte. Eu sper ca echipa mea sa faca ceva bun, dar nu exclud nici o posibilitate. Anul trecut, la primul meci in formula FC National - National Poli Timisoara, meciul a fost de toata jena. Olita trebuia sa plece cu fruntea sus din Cotroceni, asa cum a facut-o si in iarna, cand tot cu fruntea in sus a descis usa stadionului nostru cu ... capul. A plecat cu tot ce se putea sa fie mai bun, asa ca nu se justifica o infrangere. Care era sa se intample.
Meci de 1 x.

miril
24th October 2005, 11:33
Fratilor, sa lasam ce a fost si ce nu a fost. Doresc o discutie civilizata despre doua echipe de traditie ale fotbalului romanesc. Indiferent de ce spun unii despre echipa actuala a Timisoarei suporterii timisoreni o indentifica ca pe echipa lor cea mai iubita. Sa respectam asta si sa ne respectam reciproc. Nu vreau ca moderatorii acestui meci sa aiba un meci mai greu pe acest topic. Deci, HAI PROGRESUL! Respect, Poli T!

Carlos Gambino
24th October 2005, 11:42
Imi cer scuze fata de voi, cei cu care se poate vorbi normal, nu si fata de cei care au aceeasi placa stricata in gura, "fulgerulaekbragadirusamd", de ani de zile...
HAI POLI ! RESPECT PROGRESUL !

miril
24th October 2005, 11:59
Sa castige cei mai buni!

alamar
24th October 2005, 12:24
Si ce te foote pe tine grija cati spectatori vin pe DP ? Esti pasionat de aritmetica ? Sau doar iti place sa numeri de la 1 la 33000 ?
Ce probleme existentiale au unii...

Poli-National 2-0.

Atentie la limbaj:rosu: . Frustatule! Ce, daca nu va merge caruta la viteza preconizata trebuie sa-i injurati pe altii? Caruta nu merge singura chiar daca are roti de BMW. Nu vedeti ca asa carpiti si tot suntem peste voi. Am ramas pana acum la nivelul anului trecut, locul 4.
Poli - Progresul 0-1.

miril
24th October 2005, 12:34
Alamar, vad ca nu te lasi si in loc sa folosesti argumente recurgi la afecte. Uite asa vom pierde noi meciul inainte ca el sa inceapa. O ultima atentionare in favoarea unui limbaj moderat, civilizat, in primul rand din partea progresitilor ca-i simt ca pe...camasa, asta pana la proba contrarie. RESPECT, POLI T!

be@
24th October 2005, 12:43
miril, lasa oamenii sa spuna ce au pe inima.Respectul nu se impune, se castiga. Iar ei, pentru ce ne-au facut, nu merita asa ceva.

Carlos Gambino
24th October 2005, 12:47
Nu vedeti ca asa carpiti si tot suntem peste voi. Am ramas pana acum la nivelul anului trecut, locul 4.

Asta dovedeste inca odata ca Poli nu este "groparul" Nationalului, asa cum ati afirmat unii dintre voi. Pe mine nu poate decat sa ma bucure rezultatele bune ale Nationalului...FELICITARI !

miril
24th October 2005, 12:48
Merci CG! Be@, daca oamenii spun ce doresc in mod civilizat si fara sa raneasca amorul propriu al adversarului, nici o problema. Un sfat "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Mi se pare normal sa vorbim de meciul de sambata(?) si nu de ce a facut Oli, de ce au plecat unii si altii, de ce si...pentru ce. Sa vorbim de ce va fi si nu de ce a fost sau am crezut noi ca a fost. Si toate acestea sa se faca printr-un limbaj civilizat. Este chiar asa de greu?

Bancaru
24th October 2005, 13:37
Si eu cred ca subiectul e deja depasit. Nu mai are nici o importanta. Daca si jucatorii nostri ar avea aceeasi indarjire ar fi ideal. Numai ca nu cred sa fie asa. In definitiv nu avem nimic de pierdut. Daca mancam bataie nu vor dovedi nimic in plus, decat ca au luat niste jucatori buni de la noi. Daca batem noi, vorba lui Carlos, e clar ca nu ne-au ruinat. Daca e egal... e bine.
Ca de obicei, cel mai bun sa castige.
Sper sa nu se transforme si acest subiect in cateva zeci de pagini fara nimic concret pentru ca atunci e clar ca avem o problema. Si vreau sa cred ca nu avem. Eu sunt resemnat. Nu ma pot gandi ca Necula ca avem lot de locul 4. Nu avem. Avem lot de locul 4 la anul, poate. Avem un lot pestrit si cu valori individuale. Sau avem un lot. Atat. Echipa nu. Poli are si lot si echipa.
Imi doresc sa reintre Thwaite. Iar Necula, daca va fi tot el, sa aiba inspiratie in alcatuirea echipei.
Si sa nu uit: Carlos, trage si tu niste sfori sa il luati inapoi pe Bad, ca mi-a mancat ficatii.

miril
24th October 2005, 14:00
This is not a BAD proposal!

Carlos Gambino
24th October 2005, 14:34
Si sa nu uit: Carlos, trage si tu niste sfori sa il luati inapoi pe Bad, ca mi-a mancat ficatii.
Era o vreme cand jucatorul asta avea si proprii lui fani la Timisoara... :D saracul de el, ce-a ajuns acum...it's a BAD choise for everybody ! :D

miril
24th October 2005, 14:36
CG, esti siguri ca vea fani pe motive de fotbal sau... Oh, what a BAD Boy, Miril!!!

Carlos Gambino
24th October 2005, 14:41
Pe motive de fotbal cu siguranta. :D Ne-a scos din cateva situatii delicate: (Poli-Craiova 1-1, gol Bad), (Poli-Alba Iulia 1-1, tot el) si nu in ultimul rand F.C.Bihor- Poli 2-3, Bad a inscris golul victoriei in min.88.

miril
24th October 2005, 14:49
Nu se simte in apele lui la Bucuresti, probabil. Aceiasi impresie o am despre McKain, la voi. Sper sa-si revina, dupa meciul cu noi, bineinteles, caci este un fundas central foarte bun.

Bancaru
24th October 2005, 14:50
Poate are un frate vitreg. Eu nu il mai suport. Nici pe el nici pe Necula care insista sa-l bage in teren. Cand il vad pe baiatul asta ma enervez. Nu se poate asa ceva. Ca sa nu fiu nerecunoscator, il pun in pachet si pe Ersin, sa va dam si ce e mai bun, ca sa nu se zica despre noi ca alegem Badul de neghina.

Carlos Gambino
24th October 2005, 15:00
Din cate am vazut , Mehmedovici s-a achitat bine de sarcini la meciul cu Farul. Eu zic ca aveti mare nevoie de el in momentul de fata.
Daca va fi titular la meciul cu noi, ii voi trasa sarcini sa se dea lovit dupa ce Necula va efectua toate schimbarile. :D Cum am facut si la meciul cu Vasluiul...:drak:

PS
De abia astept sa le imprumutam niste jucatori si la SteauaDinamoRapid...:D

miril
24th October 2005, 15:00
Ba d-al pe Oprea, Bank, ca nu-i nici bun, nici..., stiti voi ce am vrut sa spun. Fie vorba intre noi, Ersin are stofa si cand il veti vinde pe...Mc Kain la olandezi ar fi tocmai potrivit pe postul respectiv. Personal, daca as fi mogulul Progresului, l-as cumpara imediat pe bosniac. Si cum nu sunt, o sa-l oprea...sca Oli la ei la...ramadanul urmator. Daca nu cumva... CG, eu zic ca mai intai sa luati si apoi sa...nu-i mai dati.

Bancaru
24th October 2005, 17:22
Sa-l ia si pe Oprea. De el uitasem. Eu ma refeream ca as vrea sa fim cinstiti. Daca au venit la pachet, sa-i dea la pachet. Nu sa patram pe alese, pentru ca nu te poti apuca sa cauti de dinti calul de dar. Asa ca sa trimitem tot pachetul inapoi. La unul bunicel, Ersin, ne da doi prosti. Nu spui cine. In plus noi trebuie sa ne facem echipa noastra din jucatori proprii, indiferent ca i-am crescut, inventat, reinventat sau cumparat. Refuzati imprumutati nu.
Carlos, s-a cam cufurit in nadragi Ersin, ca a venit o gagica in tribune care i-a zambit frumos. Avea fata o esarfa cu FC National. E admiratoare infocata. Nu cred ca o sa fie vreo problema sa schimbe esarfa si culorile. Schimba si rimmelu. Mai greu o sa fie cu naveta Bucale-Timisoara. Sau mai rau, Voivodina sau mai stiu eu pe unde ajunge omu'.
E bun, dar si fara el avem fundasi buni. Thwaite, Panc, Sapunaru, Bazzi, Burca, Ghindeanu, Mozacu (care a facut un meci bunicel cu Farul).

Carlos Gambino
24th October 2005, 17:26
E bun, dar si fara el avem fundasi buni. Thwaite, Panc, Sapunaru, Bazzi, Burca, Ghindeanu, Mozacu (care a facut un meci bunicel cu Farul).
Nini ?!:o: :D Aveti grija, ca la asta merge cu o suta...deh, cutume... :D

miril
24th October 2005, 17:27
Fata cu esarfa era cumva Be@? ...admiratoare infocata... Si mie mi-a placut Mozacu. Si lui i-a zambit o fata, in etapa precedenta. Sa fii fost ace...iasi? Dar lui Shroj cine-i zambeste, nu ca eu....cu el, dar pare chipes la...borcan. Ni, ni, Cristi!

sun
24th October 2005, 18:02
sincer , nu cred ca ( fara greseli grave de arbitraj ) , Poli Timisoara va inscrie.
Dar nici nu va primi gol : 0-0 antrenant :ok:

miril
24th October 2005, 18:19
A Sunny News! Asta-i si pronosticul meu, de inima si cu un pic de rationament. Noroc ca rezultatul este supus aleatorului, deci imprevizibil.

be@
24th October 2005, 18:46
Fata cu esarfa era cumva Be@? ...admiratoare infocata... Si mie mi-a placut Mozacu. Si lui i-a zambit o fata, in etapa precedenta. Sa fii fost ace...iasi? Dar lui Shroj cine-i zambeste, nu ca eu....cu el, dar pare chipes la...borcan. Ni, ni, Cristi!
As vrea eu sa fiu in Cotroceni si sa-i zambesc frumos lui Irsin......:D

Bancaru
24th October 2005, 18:48
Carlos, nu e Nini. Ala nu stie fotbal. E un produs propriu, cred ca are 190 cm si un tip promitator. Daca nu intra taticul vostru la bulau parca vad ca pune ochii pe el in 2 ani. Ochii aia mari ca doua cani. Zici ca vede si cati bani ai in portofel. Numai ca de data asta in spatele tarabei nu mai e Gino. Sper si cred. E Iacov, care pare sa dea dovada de o zgarcenie proverbiala stii tu cui... Asta nu face ghiseftul daca nu are de castigat.
Eu sper ca Poli sa ramana in continuare campioana egalurilor, iar noi sa ii ajutam sa-si consolideze pozitia. Nu cred ca suntem capabili de o victorie la TImisoara, dar un egal e echitabil. Vorba aia, suntem in familie. Noi v-am dat jucatori, voi o sa ne dati antrenorul inapoi. Noi o sa va mai dam jucatori. Voi o sa dati ceva mai multi bani, daca-i vreti. Facem si-un pod de flori.
Miril, i-o fi zambit si lui Mozacu o fata etapa trecuta, numai ca etapa trecut Cipi era in tribune. Cand i-a zambit si el o coaja neagra de "floare" ii acoperea incisivul, drept pentru care s-a facut de ras.
Be@, de ce ai vrea tu, adica? Ti se pare Ersin simpatic?
Lui Shroj nu i-a zambit nimeni. A zambit el la "pasarica". Nu a vazut-o, doar a auzit-o si ... l-am pozat. Nu era el cel vizat, ci Los Platanos.

ViolaBoy
24th October 2005, 20:59
vom invinge sigur


POLI TIMISOARA 3-1 fc national



HAIDE POLI TIMISOARA!!!


ANTI buCUResti!! mitici

ViolaBoy
24th October 2005, 21:02
Era o vreme cand jucatorul asta avea si proprii lui fani la Timisoara... :D saracul de el, ce-a ajuns acum...it's a BAD choise for everybody ! :D


aha ai uitat si de echipa de fotbal SuperBAD :D :evil:

Carlos Gambino
24th October 2005, 21:13
Da, mah ! Recunosc ca am jucat in echipa SuperBazilor, dar a fost o situatie conjuncturala !:D Oricum, cu Grebla coordonator de joc, am fost condamnati inainte de inceperea turneului...:D

Bancaru
24th October 2005, 21:20
Luati-l inapoi pe Bad Man. Si-a tras si o freza de ţuţăr acum. Eu zic ca e bine sa ne mai lasa in plata noastra. Avem un super atacant care sta in tribune, Ucha Lopez, ca sa faca Bad balet in teren.

be@
24th October 2005, 21:58
Be@, de ce ai vrea tu, adica? Ti se pare Ersin simpatic?
Lui Shroj nu i-a zambit nimeni. A zambit el la "pasarica". Nu a vazut-o, doar a auzit-o si ... l-am pozat. Nu era el cel vizat, ci Los Platanos.

Ersin ? Atata timp cat joaca la noi,mi se pare simpatic.Eu iubesc la nebunie tot ce tine de Progresul: jucatori, culori, imn, etc. :P

leku
24th October 2005, 22:22
Meci greu pt. ambele echipe! Deschis oricarui rezultat! Amu' sper sa nu fie un rezultat de genul celui de anul trecut (vreo 2 saptamani am visat numa' abionduni). Si mai sper sa nu bage astia (conducerile) de vreo prietenie, asa, mai subtila (care daca ar fi, cred ca ar fi in folosul lui Poli), desi nu prea imi vine sa cred ca ar face asa ceva...
Eh, cel mai bun sa castige!
FORZA POLI!!!

Bancaru
25th October 2005, 00:03
Exact de asta imi este frica si mie. Si tot in favoarea lui Ploi cred si eu ca va fi daca va fi...
Vad ca Olaroiu incearca sa dreaga busuiocul. Il sustine pe Moldovan si l-a convins sa nu plece. Un lucru e clar. In vestiarele lui Poli lucrurile nu sunt tocmai asa verzisoare cum par in ziare. Rosianu musca de popou pe toata lumea cand are el chef. Normal, este cainele fratilor... cum se numesc ei, si cateodata prinde si el lesa mai libera pe lung si se repede.
Probabil ca trebuie si altceva ca sa motivezi jucatorii, altceva inafara banilor. Olaroiu arata mult mai bine pe vremea Cotrocenilor. De unde si vorba aia "banii n-aduce fericirea!".

Ammadeus
25th October 2005, 10:17
arbitrii i-au facut pe poli anul asta, s-ar putea sa-i lase de acum sa-si faca jocul, sunt prea departe de echipele de trista amintire de la bucale (vreau capitala la Viena) 3-0 poli

me
25th October 2005, 11:08
poli-national 2-0..deci pronostic 1..e drept ca si pana acum am cam mizat la fiecare meci ca batem si nu mi-a prea iesit :)
dar e meci acasa, asa ca avem prima sansa
poate se accidenteaza si caramarin si coman si trebuie sa joace paez sa vedem ce poate :)

miril
25th October 2005, 11:28
Nu acelasi lucru ziceau timisorenii in retur, anul trecut. Se uita repede cand este vorba de fotbal. Poli, la efectivul pe care-l are, nu ar trebui sa aibe probleme cu o echipa care, valoric, este de mijlocul clasamentului. Dar cum nu numai valoarea lotului decide...

Bancaru
25th October 2005, 12:35
(vreau capitala la Viena)
Stii ce simplu se rezolva asta? Nu trebuie decat sa mergi vreo 5 -6 ore cu masina, sa te opresti la primul post de politie din capitala Austriei si sa te predai. Eventual te dai din secta lui Bivolaru si spui ca nu ti se respecta drepturile. Se poate rezolva si mai repede, primul post din Austria. Cand vei deveni austriac vei avea capitala la Viena. Pana atunci adulmeci miros de Bucale.
Parca vad ca intra Bad in teren. Necula va miza pe dorinta lui (!!!!) de a arata ca a fost indepartat in mod eronat. Nu el trebuia imprumutat ci Moldovan, sau Gigel Bucur. El, Bad, are valoare. Are freza de golgeter.

andrei_cj
25th October 2005, 20:54
X cu toate ca acest meci este foarte interesant deoarece poate fi castigat de ambele echipe...depinde de abordarea tehnico-tactica a antrenorilor!

Bancaru
25th October 2005, 21:15
Noi nu avem antrenor.

Carlos Gambino
25th October 2005, 21:26
Nici noi...:D

krapulax
25th October 2005, 21:33
m-ati innebunit cu 'sa castige cel mai bun'. eu vreau sa castige cel mai slab. sau sa scoata un egal- ma voiu bucura la fel de mult.

esku
25th October 2005, 21:49
ex-fcnational - FC NATIONAL.....cred ca va castiga actuala FC National :happy:

Carlos Gambino
25th October 2005, 21:52
De ce ai pus doua puncte dupa ":happy " ? Mai urmeaza ceva nou ? Sau bagi tot placa aia stricata cu "fulgerulaekbragadirurocar" ? :jerk:

Poli-National 2-0.

esku
25th October 2005, 22:03
ca sa intrebi tu..... d`aia le`am pus....vreo problema? ....

rradur
25th October 2005, 22:10
ex-fcnational - FC NATIONAL.....cred ca va castiga actuala FC National :happy:

Baietas, la felul cum vorbesti ai putea la fel de bine sa spui ca doua editii Dinamo era ex-universitatea craiova s.a.m.d.
In plus Netoiu este actionar si la echipa pe care vad ca o sustii.
Daca n-ai ceva interesant de spus stii proverbul cu "daca taceai filozof ramaneai"
Intr-un fotbal profesionist jucatorii se duc unde sunt bani. Eu as fi preferat sa se cumpere copii aceia tineri de la Sportul. Nu vedete (Coman si/sau Caramarin) umflate de presa (bucuresteana !).

Be@, intr-un fel, banii veniti de la Timisoara v-au salvat de la desfiintare. Inca nu aveti bani sa va platiti datoriile la stat si Iorgulescu a plecat (stie el de ce !). Ca tranferurile jucatorilor la Timisoara v-au facut "rau" se vede pozitia voastra in clasament. Mie-mi plac jucatorii care dau totul pe teren indiferent de nume.
Sper sa fie un meci pe bune.

Carlos Gambino
25th October 2005, 22:13
ca sa intrebi tu..... d`aia le`am pus....vreo problema? ....
Singura problema e prezenta ta pe topicul asta.

miril
25th October 2005, 22:18
Eu atat pot spune ca umflatii de presa v-au salvat de la retrogradare anul trecut, dar ca anul asta n-au confirmat. Moldo n-a facut mare branza nici in retur si nici acum, dar nu comenteaza nimeni asta. Sper sa jucam bine si sa luam cel putin un punct la Timisoara.

Carlos Gambino
25th October 2005, 22:22
Moldo n-a facut mare branza nici in retur si nici acum, dar nu comenteaza nimeni asta.
Esti prea exigent cu Moldo. Mie mi-a placut cum a jucat in retur, si acum este golgheterul echipei...chiar daca jocul lui lasa de dorit. Jocul lui depinde foarte mult de mijlocasi...

miril
25th October 2005, 22:29
Replica era pentru altcineva, caci Gigel Coman a fost cel mai bun jucator in retur, anul trecut. N-au confirmat, inca, Gigel Bucur si McKain, Caramarin a fost foarte slab, iar Coman a jucat sub posibilitati, in acest tur, desi nu este singurul. Singurul care a mai miscat si a mai prins si Nationala, vorbesc de "progresisti", este Ov Petre. Pacat de Olah, mai trebuia lasat la noi turul asta si... Popa oscilant.

esku
25th October 2005, 22:31
Singura problema e prezenta ta pe topicul asta.

stiu ca te irita prezenta cuiva care spune un adevar despre "polu" timisoara ... :degete:

Carlos Gambino
25th October 2005, 22:37
I-am mai spus unui confrate de-al tau, mai devreme, cum sta treaba cu "Argesul"...dar a facut Tudose "curatenie". Nu vreau sa continui polemica pe topicul asta, pentru ca n-are legatura cu subiectul. "Hai pa" !
Poli-National 2-0.

andrei_cj
25th October 2005, 22:53
E posibil sa bata poli dar nu e un meci usor pt timisoara...publicul sa incurajeze echipa..si poate isi revin si ei acum pe final!!!!

Luci@n333
25th October 2005, 23:44
poli - NATIONAL
0 - 99
Va blocam tabela


Cel mai bun de pe teren : Thwaite cu 23 de recuperari si cu 33 de punte, 13 din aruncari libere

Merge si un 0-1 , gol Mehme din corner prin minutul 3.

HAI NATIONAL !!!

esku
26th October 2005, 02:10
de un 1-8 ce zici??? :D .....

miril
26th October 2005, 09:06
Asta-i scorul...granzilor. Desi, 1+8=9!!! Iar Lucian, are dreptate, nick-ul lui face tot 9, deci, prin alipire, 99!!! Concluzia, trebuie recurs la magie!

be@
26th October 2005, 09:14
Bătaie Moldovan – Osei

Tensiunea din cadrul lotului timişorean creşte o dată cu lipsa tot mai acută a rezultatelor pozitive.
Ultimul episod s-a derulat la şedinţa de pregătire de ieri, de la Bucureşti. La un moment dat, Emmanuel Osei a avut o intervenţie mai dură la Viorel Moldovan. Cunoscut pentru agresivitatea sa, ghanezul a fost aproape de a-l accidenta pe atacant. Acesta a scăpat doar cu nişte vânătăi, dar incidentul a degenerat.
Extrem de nervos, Moldo a sărit la bătaie, martorii oculari povestind că s-au schimbat inclusiv pumni între cei doi! Conflictul a fost aplanat în cele din urmă de coechipieri. Tehnicianul Cosmin Olăroiu nu a comentat incidentul.

deja-vu
26th October 2005, 10:18
Iacov nu e Iorgulescu si nu are nici-o treaba cu P-Oli. Ca urmare, meciul din returul campionatului de anul trecut nu se va repeta. Este posibil orice rezultat, dar eu mizez pe ambitia bancarilor, chiar daca valoarea lotului este poate cea mai slaba din ultimii ani. Cred ca va fi o victorie la un gol diferenta a Nationalului.

Bancaru
26th October 2005, 11:27
Iacov nu e Iorgulescu, dar Niculescu poate sa fie Iorgulescu. Radu trebuie sa invete ca din afacerea asta e necesar sa si castigi... bani. Am vrut sa zic BANI.

miril
26th October 2005, 11:55
Tie iti convine sa zici de bani, caci, uitandu-ma la nick-ul tau, tu ai cu...carul. Daca este asa, ti-ai platit taxele la Bodu? Dar Iacov? Ssst! Sa nu se afle! Radu este un avar, nu prin etnie, ci prin...caracter. Aici este veriga slaba a Nationalului. Sa vedem ce se va intampla duminica. Sper intr-un joc si rezultat bun al Nationalului.

old lord
26th October 2005, 19:05
2-0

miril
26th October 2005, 19:18
Vrei sa spui 0-2! Am vrea noi, dar nu putem conta pe atatea...autogoluri.

ViolaBoy
26th October 2005, 19:34
vom invinge 3-1 :D

Luci@n333
26th October 2005, 23:58
Eu inteleg ...toata lumea arunca in forumul asta cu rezultate de parca ar fi Mafalda sau Nostradamus in locul lor, in monentul in care bat la tastatura... fratilor nu stiti si cate cornere are poli sau cate aruncari de la margine au?
FORUMISTI .... beep .... FORUMISTI. Haideti fratilor la meciuri si sustineti echipa si lasati pronosticurile ca nu va ridica nimeni statuie daca ghiciti in ce minut isi leaga Jucatorul X sireturile ... Acolo-i viata de suporter ... nu in fata ecranului cu cafeaua in stanga , tigara-n dreapta si remarcile acide pe toata suprafata ecranului.

HAI NATIOANAL!!!

ceau
27th October 2005, 00:12
Mda...l-ati auzit pe Luci...inchidem forumul!!!Gata! Ce atata discutii...pe stadion cu voi! Va luati cortul si innoptati de maine pe Paltinisanu pana la meci.
Oricum sper sa castigam( nu conteaza scorul) iar jocul sa fie unul frumos, fara suspiciuni asupra arbitrajului sau asupra combatului uneia dintre echipe! Hai Poli, respect National!




HAI NATIOANAL!!!
Nu m-am putut abtine :drak:

Luci@n333
27th October 2005, 00:35
Mda...l-ati auzit pe Luci...inchidem forumul!!!Gata! Ce atata discutii...pe stadion cu voi! Va luati cortul si innoptati de maine pe Paltinisanu pana la meci.
Oricum sper sa castigam( nu conteaza scorul) iar jocul sa fie unul frumos, fara suspiciuni asupra arbitrajului sau asupra combatului uneia dintre echipe! Hai Poli, respect National!


Nu m-am putut abtine :drak:

Nu ma refeream la progresistii mei ... si in cazul in care preferi sa te deplasezi cu cortul prin Timisoara , este problema ta. Hai bafta!

be@
27th October 2005, 00:39
Eh....Lasa, ca ei asa spun in fiecare etapa ca bat, si....

miril
27th October 2005, 00:51
O sa vin eu din Stockholm, glumesc, ca n-am incotro si Bancaru care vine si el la meciurile de acasa, ca si Kra****x. Be@ i-a placut de Ersin asa ca se muta in Bucuresti, deci o sa vina si ea. Concluzia, faptul ca suntem activi pe forum nu inseamna ca nu venim si pe stadion. In rest, se mai pune si virgula, ca altfel se intelege pe...dos, asta a propos de...anal, si, realizezi Ceau ca Lucian a facut o greseala neintentionat. Imi pare rau ca lumea nu vine pe Progresul, macar cum o facea acum vreo 20 de ani, cand fiind in B si la retrogradare strangeam vreo 5-6 mii de spectatori, etapa dupa etapa. Aici Luci are dreptate, suntem prea putini pe stadion si prea multi pe acasa, dintre progresisti. Caci, sa fie inteles, vreo 2-3 mii tot ne putem aduna pe stadion, asa cum am facut-o in penultima etapa cu Bacau, in 2002. Dar cum meciul cu Timisoara se joaca in deplasare, vor fi sigur vreo 10-12 suporteri de la FANS, care vor apara culorile bleu-albastre. Sper sa se bucure macar de un meci egal, desi va fi greu. Cinste lor! HAI PROGRESUL!

matei_viola
27th October 2005, 01:17
CORECT 1 SOLIST/hello /hello /hello

THE HUN
27th October 2005, 01:28
O sa vin eu din Stockholm, glumesc, ca n-am incotro si Bancaru care vine si el la meciurile de acasa, ca si Kra****x. Be@ i-a placut de Ersin asa ca se muta in Bucuresti, deci o sa vina si ea. Concluzia, faptul ca suntem activi pe forum nu inseamna ca nu venim si pe stadion. In rest, se mai pune si virgula, ca altfel se intelege pe...dos, asta a propos de...anal, si, realizezi Ceau ca Lucian a facut o greseala neintentionat. Imi pare rau ca lumea nu vine pe Progresul, macar cum o facea acum vreo 20 de ani, cand fiind in B si la retrogradare strangeam vreo 5-6 mii de spectatori, etapa dupa etapa. Aici Luci are dreptate, suntem prea putini pe stadion si prea multi pe acasa, dintre progresisti. Caci, sa fie inteles, vreo 2-3 mii tot ne putem aduna pe stadion, asa cum am facut-o in penultima etapa cu Bacau, in 2002. Dar cum meciul cu Timisoara se joaca in deplasare, vor fi sigur vreo 10-12 suporteri de la FANS, care vor apara culorile bleu-albastre. Sper sa se bucure macar de un meci egal, desi va fi greu. Cinste lor! HAI PROGRESUL!
Miril vezi sa nu ajunga Bucuresti numai o halta pe harta preferintelor fotbalistice al lui Be@,pai nu-ti dai seama ca daca se intoarce Mehmedovici la Timisoara o s-o vezi agitand trei steaguri deodata plus steagul national al Serbiei-Muntenegru.Pronostic 1x2 ( numai clonele au voie sa puna de amicaluri oficiale)

miril
27th October 2005, 01:57
HUN-ule, pai nu-i bosniac, baiatul? Atunci se fac...patru, doua la prefectura, unul in Cotroceni, etc, etc. Be@ (scuza-ma ca vorbesc in lipsa ta) se face viole(n)ta la...fata, numai cand aude numele de..., stii tu, nu-ti mai spun si eu. Atunci chair devine poli...viole(n)ta. Fata apriga, Be@ noastra! Sa ne traiasca, ca, de fapt, e dama buna!

be@
27th October 2005, 02:04
Miril vezi sa nu ajunga Bucuresti numai o halta pe harta preferintelor fotbalistice al lui Be@,pai nu-ti dai seama ca daca se intoarce Mehmedovici la Timisoara o s-o vezi agitand trei steaguri deodata plus steagul national al Serbiei-Muntenegru.

Da, am sa agit steagurile Politehnicii Timisoara. :drak:
Mai, eu n-am zis ca-mi place Mehmedovici in special.Eu tin la toti jucatorii nostri. La fel cum isi lauda parintii copii, tot asa zic si eu, ca fotbalistii Nationalului sunt cei mai talentati, si cei mai frumosi. Ei si cei de la Politehnica Iasi. :P

Cra10veanu
27th October 2005, 05:42
Bate poli nu se discuta, 2-0 , Nationalu e pe branci

be@
27th October 2005, 09:40
Eh, asa pe branci cum suntem, jucam sferturile in sferturile Cupei Romaniei, si ocupam locul 4 in campionat. :drak:

Benny
27th October 2005, 10:15
Pacat de Olah, mai trebuia lasat la noi turul asta si... Popa oscilant.
Mie, Popa mi s-a parut cel mai constant "progresist". Adicatelea bun.

miril
27th October 2005, 10:20
Oscilant in comparatie cu ce poate.

Benny
27th October 2005, 10:31
jucam sferturile in sferturile Cupei Romaniei, si ocupam locul 4 in campionat. :drak:
Cu putin noroc Poli Iasi ar putea chiar sa joace semifinala sau chiar finala.

be@
27th October 2005, 10:33
Si ce vrei sa subliniezi ? Ca Poli Iasi e slaba ? Am jucat cu echipa a doua, si am ajuns in sferturi.

miril
27th October 2005, 10:43
Nu fii diversionist acuma!!! Taras, grapis, am putea ajunge in finala cu sanse reale de castig. Asta o spun de cand am scapat de...Serea. La Progresul trebuie castigat timp fara sa pierdem (in) teren. Imi pun sperante de reabilitare, ca anul trecut, prin venirea unui antrenor capabil, sper Bergodi, si aducerea, in perioada transferurilor, a vreo trei-apatru jucatori buni, mai ales la mijloc, unde creatia este in suferinta si la gol, unde suntem in/de...coma. Dar cum sortii nu sunt chiar orbi, parca vad ca vom juca in sferturi cu...Poli...T.

matei_viola
27th October 2005, 12:17
Eh, asa pe branci cum suntem, jucam sferturile in sferturile Cupei Romaniei, si ocupam locul 4 in campionat. :drak:
Si daca vine BODU va ia si ghetele si cum o sa jucati la TIMSOARA:headbang: :headbang:

bancar100%
27th October 2005, 12:31
Meci nasol! Dar, avand in vedere ca tradatorii nu sunt prea in forma ,nu se stie niciodata. Cu asa niste vedete (rasuflate) in echipa de-abia ati trecut de fc targoviste??!! Curioasa treaba cum ati marcat 3 goluri in 10 minute. Sau va desteptati numai dupa 90 minute??!!!
FORZA NATIONALLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bega
27th October 2005, 14:33
Cine stie cind se trag la sorti sferturile Cupei? Si daca se mai fac cele trei grupe valorice cu 3-4-1 echipe.

dede
27th October 2005, 15:56
meci de 1x2

UrsMeier
27th October 2005, 17:38
Cred ca se va termina egal

Benny
27th October 2005, 18:00
Si ce vrei sa subliniezi ? Ca Poli Iasi e slaba ?
Doresc sa subliniez ca:
Cu putin noroc Poli Iasi ar putea chiar sa joace semifinala sau chiar finala.

Bancaru
27th October 2005, 18:02
Bega, aici vorbim de alt meci. E drept ca exista sanse sa ne intalnim si in cupa, dar trebuie sa ne pastram pentru atunci. Vreau sa avem alta mentalitate si sa jucam mai bine. Vreau antrenor! Bun egalul! Si lui Poli ii convine. Cred ca in sufeltul lor mai au ceva sange progresist. Gigel Coman isi ca aduce aminte de prima indemnizatie, de prima masina, de prima tigare si prima... toate in vremurile "nationaliste". Trebuie sa ai si nostalgii.

leku
27th October 2005, 23:20
Mai Bancare, pai ce Rachitzan esti tu daca nu tii cu Poli?!?:mda: :D

on-topic: Totusi, bate Poli, simt eu! 2-1!

Bancaru
27th October 2005, 23:44
Io'te asa. Răchice, e Răchice, dar fotbalul e altceva. Am crescut in Bucuresti si de mic am fost pe Cotroceni. Nici bunu nu tinea cu Poli, si a trait numai in Rachita. Nu tinea cu nimeni, defapt. :D
Dar poate nu bate Poli. Eu sper sa nu bata. Hai, ca vedem. Vreau antrenor!

Carlos Gambino
27th October 2005, 23:47
Io'te asa. Răchice, e Răchice, dar fotbalul e altceva. Am crescut in Bucuresti si de mic am fost pe Cotroceni. Nici bunu nu tinea cu Poli, si a trait numai in Rachita. Nu tinea cu nimeni, defapt. :D


Da, da' sangele apa nu se face...:D

THE HUN
28th October 2005, 00:59
HUN-ule, pai nu-i bosniac, baiatul? Atunci se fac...patru, doua la prefectura, unul in Cotroceni, etc, etc. Be@ (scuza-ma ca vorbesc in lipsa ta) se face viole(n)ta la...fata, numai cand aude numele de..., stii tu, nu-ti mai spun si eu. Atunci chair devine poli...viole(n)ta. Fata apriga, Be@ noastra! Sa ne traiasca, ca, de fapt, e dama buna!
Este musulman din Novi Pazar care este in Serbia.

THE HUN
28th October 2005, 01:08
Nu fii diversionist acuma!!! Taras, grapis, am putea ajunge in finala cu sanse reale de castig. Asta o spun de cand am scapat de...Serea. La Progresul trebuie castigat timp fara sa pierdem (in) teren. Imi pun sperante de reabilitare, ca anul trecut, prin venirea unui antrenor capabil, sper Bergodi, si aducerea, in perioada transferurilor, a vreo trei-apatru jucatori buni, mai ales la mijloc, unde creatia este in suferinta si la gol, unde suntem in/de...coma. Dar cum sortii nu sunt chiar orbi, parca vad ca vom juca in sferturi cu...Poli...T.
Poate Serea era asul din maneca dar incepand cu sferturile,cum dinamovistii au facut chinta sparta probabil va fi rechemat in campionat unde mai mult ca sigur dupa esecul din cupa vor avea nevoie "profesionalismul"sau.

Cra10veanu
28th October 2005, 03:35
Duel fratricid :D:D care se va termina cu o remiza, dar sper ca Poli va bate

saphicus
28th October 2005, 03:36
Meci echilibrat in care cel mai probabil punctele se vor imparti ca intre frati!
Fiecare cunoaste jocul celeilalte echipe!
Si la urma urmei, macar in semn de recunostinta, Poli n-o sa bata echipa care i-a oferit atatia jucatori, cu antrenor cu tot !! Ce Dumnezeu ? Sa avem rezon!! :) :) :) :ok:

Hai PROGRESUUU!!!!!!!!!!:ok: :ok:

miril
28th October 2005, 10:02
Saph, s-o recunoastem ca au facut-o pe bani buni, spre deosebire de altii. Sper intr-un egal

six
28th October 2005, 12:13
Frati????NICIODATA...meci de 1SOLIST...miril ai dreptate minus ultima propozitie

andrei_cj
28th October 2005, 14:53
FORZA POLI Ardealu' e cu VOI!

be@
28th October 2005, 16:49
National-locul 4, Europoli-locul 9.
Thwaite-convocat la nationala Australiei pentru barajul cu Uruguay, mckain - lasat acasa. Cam asta e diferenta intre cele doua cluburi.
:D :D

andrei_cj
28th October 2005, 17:19
FC National e o echipa buna nimeni nu spune ca nu dar sunt intr-o scadere de forma vizibila deci Poli are sanse daca joaca fotbal la valoarea lotului!!!!

be@
28th October 2005, 17:22
Necula: „Ne vindem cît mai scump pielea”

Antrenorul lui FC Naţional, Cătălin Necula, a declarat: "Mergem la Timişoara ca să ne vindem cît mai scump pielea, nicidecum în vacanţă. Întîlnim un adversar foarte bun, valoros, cu un antrenor foarte bun, căruia eu, personal, îi datorez multe. El m-a adus la FC Naţional, de la el am avut foarte multe de învăţat în cele patru luni cît am lucrat împreună". Referitor la Cupa României, Necula a afirmat că nu şi-ar dori ca, în urma tragerii la sorţi, în sferturile de finală ale competiţiei FC Naţional să întîlnescă echipele Rapid, Poli Timişoara sau Farul Constanţa.

P.S.: Pai nici nu avem cum sa intalnim Rapidul sau Farul in sferturi, fiindca toate suntem cap de serie. Corect ?

Leo_
28th October 2005, 17:26
Bate Nationalul...sunt mai odihniti, ca in cupa au avut de alergat doar pana la mijlocul terenului :happy:

be@
28th October 2005, 17:28
Daca am alergat doar pana la mijlocul terenului si-am castigat, inseamna ca suntem tari de tot. :drak:

Leo_
28th October 2005, 17:35
Daca zici tu...:D Va recomand aceeasi tactica si cu Timisoara :D

Bancaru
28th October 2005, 18:43
Se cheama ca am castigat lupta la mijlocul terenului. Pe langa meciul ala. Nu stiu cum o sa facem asta cu Poli. Poate o sa castige varfurile noastre.

Platanu
28th October 2005, 21:27
Un meci echilibrat,zic eu.Mizez pe un X.

Bancaru
28th October 2005, 22:55
Bate Nationalul...sunt mai odihniti, ca in cupa au avut de alergat doar pana la mijlocul terenului :happy:
Asa e. Am intalnit o divizionara B. Nu merita osteneala. Au facut figuratie. Si mai vor si in A...

GruppoApparte
29th October 2005, 03:50
Thwaite indisponibil
Fundaşul australian Michael Thwaite nu va face parte din lotul lui FC Naţional pentru partida cu Poli Timişoara de mīine din cauza incapacităţii fizice. "Nu sīnt accidentat, ci nu mă simt apt de joc sută la sută şi mai bine las locul altcuiva īn prima echipă. Nu am jucat nici etapa trecută, cu Farul, şi nici īn meciul din Cupă, īmpotriva Universităţii Craiova. Voi mai absenta două săptămīni", a spus jucătorul "bancar", care a fost convocat la echipa naţională a Australiei pentru partidele de baraj cu Uruguay. / Antonia Garonfil

„Mozzarella e pe bani!”
Atacantul Ionuţ Savu, golgeterul lui FC Naţional de pīnă acum, cu 3 reuşite, a declarat: "Chiar dacă vom juca īmpotriva foştilor noştri coechipieri, Caramarin, Olah şi Ovidiu Petre, nu avem de ce să ne temem. Am fost noi colegi pīnă sezonul trecut, dar mozzarella e pe bani", a declarat fotbalistul de 28 de ani, făcīnd aluzie la antrenorii italieni care s-au perindat prin Cotroceni.

---===---GSP---===---

be@
29th October 2005, 11:18
OLAROIU: "FC Naţional e una dintre cele mai incomode echipe din campionat"

La conferinta de presa sustinuta astazi antrenorul echipei Poli Timişoara, Cosmin Olăroiu, a declarat că FC Naţional, este una dintre cele mai incomode echipe din campionat.

"Este o echipă care are un stil de joc īnchis, echilibrat, speculativ, majoritatea golurilor le-au īnscris din contraatacuri. Īn afara meciului cu Jiul, atunci cānd au īnscris, au şi cāştigat. Trebuie să fim foarte atenţi, trebuie să ne luăm măsuri de precauţie īn perspectiva acestui joc. Chiar dacă noi cunoaştem bine Naţionalul, nu este un joc deloc uşor, va fi un joc foarte dificil", a spus Olăroiu.
Olăroiu a apreciat, de asemenea, că atacantul formaţiei bucureştene, Ionuţ Savu, este un jucător extrem de periculos: "Este periculos prin instinctul pe care īl are. El este un jucător instinctiv de multe ori, marchează cānd nu te aştepţi, e un jucător care stă mult la pāndă, nu apare mult īn joc".
Pentru meciul cu FC Naţional, Olăroiu nu poate conta pe Jonathan McKain (suspendat) şi nici pe Gabriel Cānu, care a fost operat de menisc. "Cānu va fi apt de joc după opt săptămāni de la operaţie. Aşteptăm să vedem cum decurg lucrurile şi vom decide apoi dacă īl vom trimite la clinica de reabilitare din Italia", a comentat antrenorul formaţiei timişorene.

P.S.:Nici noi nu contam pe Thwaite, Abiodun si Panc.

Paul
29th October 2005, 11:46
Meci de 1x.
Scor exact 0-0 :P

be@
29th October 2005, 11:51
Fie cum zici tu. Nici un egal nu m-ar supara,fiindca asta ar inseamna ca pierd doua puncte acasa. Totusi eu imi doresc sa-i batem neaparat.

leku
29th October 2005, 18:25
Sa inteleg mai Beo ca tu vrei mai mult sa piarda Poli decat sa castige Nationalul, nu? Vaishamar, suporter ce mai esti si tu!!! Deh, moldoveni...:no:

Platanu
29th October 2005, 18:30
Ne dorim ca Nationalul sa faca o figura frumoasa la Timisoara(egal sau,de ce nu,victorie).Asta-i pohta ce-o pohtim.

Bancaru
29th October 2005, 19:14
Nasol ca nu joaca Thwaite. Nu imi place asta. Cum adica nu are nimic, dar nu se simte informa? Rahat!
S-a redat circulatiei p(L)odul de la Maracineni. Iar jucam cu Ghindaru si Mozzacu.Burca si Sapunaru (sper). Lita, Shroj...? M-am plictisit. Un total mister pentru mine. Desi se zice ca tot romanul se pricepe la fotbal, ei bine, eu nu ma pricep. Sau nu pricep. Nu pricep de ce nu avem antrenor. Si cica ne vindem scump pielea... Care piele? Pielea... aia? Sa nu-l vad pe Bad!

phlo
29th October 2005, 19:19
HAI POLI!!!
sper sa bata timisoara, merita

ddpurple
29th October 2005, 19:29
Hopaaaaaaaa!:D Stai sa fac poza ecranului:D Poli-National 1-0 gol din offside il ultimele minute!:)

Carlos Gambino
29th October 2005, 20:20
Sa nu-l vad pe Bad!
Eu cred ca o sa fie titular in meciul asta.:drak: Cica vrea sa-i arate lui Oli ca a gresit cand l-a imprumutat la National.:D

be@
29th October 2005, 20:26
Sa inteleg mai Beo ca tu vrei mai mult sa piarda Poli decat sa castige Nationalul, nu?
Nu.De unde ai tras concluzia asta? :mda:
Vreau sa va dam o lectie.

deep purple
30th October 2005, 00:30
HAI POLI!!!
sper sa bata timisoara, merita

Dinamovist din Craiova care tine cu Poli?!?!?!?!

Phlo, dai autografe? Ca m-ar interesa. :D

Leku, Be@ e suporteritza din Moldova a Nationalului. Acum, nu stiu sa-ti spun daca-i prietena cu toata echipa sau doar ii simpatizeaza de la distanta. In orie caz, din ce scrie pe-aici e anti-fan toata divizia a minus Poli Iasi si Nationalul. Astfel, are toate motivele sa scrie oriunde pe forum din moment ce ea e anti-echipa caruia i-a fost dedicat threadul.

andrei_cj
30th October 2005, 01:30
Forza POLI!

Ammadeus
30th October 2005, 05:16
2-0 si in sfarsit oli isi da seama ca moldovan n-a fost in toata cariera lui lider de echipa...e meciul in care bucur incepe ascensiunea...

Paul
30th October 2005, 11:10
lol , Bucur a dat vre`un gol in acest campionat ?

bancar100%
30th October 2005, 11:35
[QUOTE=be@]Necula: „Ne vindem cīt mai scump pielea”

Antrenorul lui FC Naţional, Cătălin Necula, a declarat: Īntīlnim un adversar foarte bun, valoros, cu un antrenor foarte bun, căruia eu, personal, īi datorez multe. El m-a adus la FC Naţional, de la el am avut foarte multe de īnvăţat īn cele patru luni cīt am lucrat īmpreună".

Ce declaratie...dubioasa! Mai ramine sa faca o plecaciune in fata tradatorului cand intra pe teren si sa-i sarute inelul. Meciul acesta va avea acelasi rezultat ca cel din primavara. Ce vreti??!! Trebuie sa castige tradatorii ca sa-si recapete credibilitatea in fata suporterilor.

Paul
30th October 2005, 11:36
asa gandesc si eu ... :(

be@
30th October 2005, 13:31
Dinamovist din Craiova care tine cu Poli?!?!?!?!

Phlo, dai autografe? Ca m-ar interesa. :D

Leku, Be@ e suporteritza din Moldova a Nationalului. Acum, nu stiu sa-ti spun daca-i prietena cu toata echipa sau doar ii simpatizeaza de la distanta. In orie caz, din ce scrie pe-aici e anti-fan toata divizia a minus Poli Iasi si Nationalul. Astfel, are toate motivele sa scrie oriunde pe forum din moment ce ea e anti-echipa caruia i-a fost dedicat threadul.
Vorbesti ca sa te afli in treaba, baiete.Din divizia A, eu nu suport echipa voastra, si pe cea din ghencea.Atat.
Nu am nimic cu echipe ca Sportul, Farul, CFR Cluj , FC Arges, Rapid,Jiul s.a.m.d.

DanielAndrei
30th October 2005, 13:58
Meci īn FAMILIE ! :mda:...

...de asta ma tem si eu. s-au mai predat odata bucurestenii fara lupta, sezonul trecut, la olteni acasa :rosu: :rosu: .:degete: :degete:

be@
30th October 2005, 14:03
Trineo, de-atunci lucrurile s-au schimbat mult. A plecat gINO,si-a venit Iacov,un tip foarte ambitos, si care baga destui bani in FC National.Crede-ma ca nu-i convine sa piarda.

ce_bine_e
30th October 2005, 14:32
din divizia A eu nu suport nici o echipa, in afara de POLI IASI!(metaforic vorbind)
in seara asta TM, va pierde si veti vedea cu toti cum la sfarsitul campionatului, vom fi peste multe echipe cu pretentzi!

andrei_cj
30th October 2005, 14:57
Meci de X!

ViolaBoy
30th October 2005, 17:55
2-1 pt POLI :D

deep purple
30th October 2005, 18:11
din divizia A eu nu suport nici o echipa, in afara de POLI IASI!(metaforic vorbind)
in seara asta TM, va pierde si veti vedea cu toti cum la sfarsitul campionatului, vom fi peste multe echipe cu pretentzi!


Deci nu suporti nici o echipa in afara de Iasi, dar vei tine in seara asta cu Nationalul? Sa-ntelegi ca-i urasti pe toti, dar nu la acelashi nivel.

THE HUN
30th October 2005, 19:08
Lasati suportera Nationalului pe nume be@ in pace ,ea tine cu National doar de trei ani , uraste Poli Timisoara cam se un an si orasul Timisoara cam de douazeci.Deci este mai noua in fenomenul de suporter si nu intelege tot fenomenul.Pronostic pt.meci:1.

ce_bine_e
30th October 2005, 19:17
[QUOTE]Deci nu suporti nici o echipa in afara de Iasi, dar vei tine in seara asta cu Nationalul? Sa-ntelegi ca-i urasti pe toti, dar nu la acelashi nivel.[/QUOTE

nu tzin cu ei, decat in meciul asta, pt ca vreau sa terminam clasamentul peste voi :D

deep purple
30th October 2005, 19:58
[QUOTE]Deci nu suporti nici o echipa in afara de Iasi, dar vei tine in seara asta cu Nationalul? Sa-ntelegi ca-i urasti pe toti, dar nu la acelashi nivel.[/QUOTE

nu tzin cu ei, decat in meciul asta, pt ca vreau sa terminam clasamentul peste voi :D


De ce peste noi in special? Noi nu ne uitam la pozitia Iasiului cand ne propunem sa urcam in clasament.
De ce nu va propuneti sa treceti de Dinamo? La momentul actual iti cere mai multa ambitie.

ce_bine_e
30th October 2005, 21:00
pt ca voi sunteti mai accesibili, nu numai voi, vreau sa fim cei mai buni din provincie :D..oricum e greu, felicitari pt victorie :P

Dark Horror
30th October 2005, 21:05
Felicitari Poli Timisoara!

deep purple
30th October 2005, 21:06
2-1 pt POLI :D

Marti e jackpotul de 165 de milioane de coco. Zi-mi te rog si mie numerele.

Ce_bine_e, sper ca te-ai lamurit ca nu suntem asa accesibili. Nationalul a scapat basma curata in repriza a doua, iar golul lor din 11m marcat in prelungiri a fost primul gol incasat pe teren propriu in aceasta editie de campionat.

Bancaru
30th October 2005, 21:13
Felicitari pentru victorie! A fost meritata desi, sincer, in prima repriza noi am fost cu ocaziile iar voi cu golul. Nu avem antrenor. Cand mai sunt 3 minute si tu bagi un jucator ca Bad... nu vad ce naiba mai poti sa ceri. Schimbari total neinspirate. In aceste conditii e normal ca Poli a castigat. Pun pariu ca daca erau cei doi in aparare, titularii de drept, Sapunaru si Thwaite altul era scorul.
Frumos golul lui Gigel. Sper pentru el sa isi revina. Nu e cinstit ca a fost huiduit. Caramarin sters.Cred ca cel mai bun de la Poli a fost Batranu, desi prin asta nu vreau sa scot in evidenta "forta" noastra ofensiva.
Una peste alta a fost un meci bun. Noi am jucat ceva mai bine decat alte dati. Daca jucam asa si acasa o sa fie bine. Sper sa-i frigem pe dinamovisti, ca sunt in deriva.

miril
30th October 2005, 21:14
Frumos golul criticatului Coman. Se pare ca si noi ne-am miscat ceva mai bine, in comparatie cu ultimele meciuri, mai ales in prima repriza.

be@
30th October 2005, 21:21
Mda.....mai ales in prima repriza, ca in a doua n-am mai jucat mare lucru.Si sunt de acord cu Bancaru, schimbarile au fost neinspirate. Mi-au placut Mehmedovic si Bundea,care a avut 2 ocazii bune in prima repriza.
Vreau atacant !!!!!!!!!!

deep purple
30th October 2005, 21:23
Mehmedovic e al nostru. Sper sa-l luam inapoi in iarna ca asta ne da emotii. Mai lipsea Bad s-o bage in ate si eram aranjati.

miril
30th October 2005, 21:27
Ersin este singurul polist care are valoare din cei imprumutati la noi. Bad is a Bad...One.

codrind
30th October 2005, 21:31
FELICITĂRI Poli AEK-ului pentru victorie!

Nu m-am uitat la meci dar cred că aţi meritat victoria!! :mda:

be@
30th October 2005, 21:33
Mehmedovic e al nostru. Sper sa-l luam inapoi in iarna ca asta ne da emotii. Mai lipsea Bad s-o bage in ate si eram aranjati.

Baiatu', Mehmedovic e al nostru pana la vara.Ia-ti gandul de la el.

saphicus
30th October 2005, 21:36
Meci de nivel mediocru, in special in repriza a doua, inviorat de executia magistrala a lui Gigel Coman la lovitura libera! Un gol frumos! In rest, pase la
adversar minute in sir, joc destul de "tare", ratari cu carul, executii tehnice precare cu nemiluita, nenumarate contre la limita regulamentului, cartonase galbene, multi nervi si absolut nejustificat comportamentul lui Oli, iritat la culme si intrand in teren de nenumarate ori, desi Corpodean, a prestat un arbitraj corect, in limitele regulamentului, dupa opinia mea!
De semnalat din nou, galeria timisoreana , la inaltime si de data asta! Bravo!
Poli are mult de lucrat pentru a emite pretentii de podium, dar acest succes ii tine in priza si poate in viitor va demonstra acest lucru.
Despre FC National, dupa o prima repriza in care au avut trei ocazii mari si le-au risipit cu seninatate, primind un gol (actorul principal a ramas "batranul" Viorel Moldovan), in a doua repriza s-au complacut intr-un joc de uzura cu pase gresite, golul care putea relansa partida inscris de Marian Savu din 11m
a venit din pacate prea tarziu!!
Mergem mai departe!! Hai Progresuuu, prelucreaza-i pe ....otelari!!:ok: :ok:

miril
30th October 2005, 21:38
La cald sau la rece, Saph?

saphicus
30th October 2005, 21:44
@miril Depinde cum vor hotari cei indrituiti sa o faca, fie la rece fie la cald,
numai treaba sa iasa!!!:) :ok:

miril
30th October 2005, 21:46
Sa iasa de trei puncte pentru noi.

FcPoliFan
30th October 2005, 23:42
Nu stiu de ce, dar nu pot fi de acord cu tine in privinta arbitrajului. Lasand deoparte corectitudinea/incorectitudinea lui, niciodata nu o sa accept un arbitraj de genul celui prestat in mod frecvent de Corpodean. Fotbalul trebuie lasat sa curga si interesul jucatorilor ar trebui sa fie sa ramana pe picioare cat mai mult. E si normal ca atunci cand un arbitru fluiera tot sa te trantesti la fiecare ocazie si maniera de arbitraj de asta seara (si in general) a lui Corpodean a fost in primul rand in defavoarea fotbalului (spectacolului). Trebuie schimbata mentalitatea.

tendogz
30th October 2005, 23:51
prunea care zicea ca nu a fost

rradur
30th October 2005, 23:57
Si eu sunt de parere ca arbitrajul a fost mizerabil. Corpodean a fluierat orice contact si n-a auzit de legea avantajului. S-a jucat destul de dur iar Corpodean se plasa departe de joc. Ca sa aiba motiv ca n-a vazut faza.

GeKuRA
31st October 2005, 00:02
Corpodean ne-a facut si pe noi varza in meciul din Cupa cu Vasluiul: un om eliminat si un penalty + ..........

interesant este ca POLI (ambele) sunt singurele echipe care au invins acasa in aceasta etapa !!! :ok:
FORZA POLI !!! :ok:

Cra10veanu
31st October 2005, 00:31
/hello Felicitari Poli /hello 3 puncte pretioase !

be@
31st October 2005, 00:35
Reacţii după meci

“Meciul a fost o bună propagandă fotbalului, printre cele mai frumoase ale campionatului, pentru că la Timişoara este un stadion excepţional şi un gazon foarte bun”
Florin Prunea , portar FC Naţional

“Multe orgolii între cele două echipe. S-au făcut speculaţii, dar nu am cuvinte să spun ce cred despre cei care le-au făcut. Naţionalul şi-a dorit să câştige la fel ca noi, dar am meritat victoria”
Cosmin Olăroiu, antrenor Poli Timişoara

“Jucătorii mei şi-au dorit foarte mult să câştige în faţa unui adversar valoros, de aici şi nervozitatea de pe teren. Normal că mi-aş dori să antrenez în continuare o echipă ca FC Naţional”
Cătălin Necula, antrenor FC Naţional

“Fiecare echipă a vrut să demonstreze că este mai bună decât cealaltă. Până şi eu, care sunt un tip calm, am reuşit să mă enervez la acest meci”
Marius Popa , portar Poli Timişoara

vagus
31st October 2005, 01:08
Necula:
"După un asemenea joc, sincer, nu am ce să le reproşez jucătorilor, au vrut foarte mult, s-au dăruit. De data asta, poate ne-a lipsit ceea ce am avut în meciul cu Farul, şi anume şansa. Poate această înfrângere ne demoralizează puţin, dar mai avem patru etape şi sperăm să obţinem cât mai multe puncte, mai ales că astăzi am făcut un joc foarte bun şi asta ne dă speranţe pentru viitor".

"Nu depinde de mine dacă rămân antrenor şi în retur. Acest lucru depinde de ceea ce vrea societatea (...)" :happy

Cătălin Necula a precizat că este posibil ca o cauză a nervozităţii excesive a jucătorilor săi să fi fost faptul că aceştia şi-au dorit foarte mult să obţină un rezultat bun în faţa unui adversar valoros.

La fel ca alte echipe din campionat, National-ul a luptat cu o ambitie iesita din comun sa tina piept lui Poli TM ceea ce face si mai savuroasa victoria violetilor ... /hello /hello

Poli TM 2 - 1 National - dedicatie pentru be@ :happy

in rest ... sper ca National-ul sa revina o echipa de top in Romania. Daca s-ar juca tot campionatul asa cum s-a jucat etapa asta, ar fi multe rezultate neasteptate. Din pacate, deabia in etapa a 11-a au avut unii ceva de demonstrat referitor la arbitraj ... stiti voi cine, ce si cum ...:happy

leku
31st October 2005, 03:06
Eh, 2-1, cum am prezis eu! Nu m-a incantat jocul lui POLI, dar se observa o alta abordare a jocului, ceea ce e bine!
Tot respectul pt. cei aprox. 12 suporteri ai Nationalului ce au facut deplasarea si, in prima repriza mai ales, si-au sustinut continuu echipa! In repriza a 2-a s-au mai linistit, dar pe frigul ala....
Arbitrajul a fost o porcarie, nu spun ca defavorizat pe cineva (nu am putut sa vad bine fazele controversate, deci nu ma pronunt), dar a fragmentat jocul excesiv.

miril
31st October 2005, 10:10
Felicitari, FANS!

alamar
31st October 2005, 10:22
prunea care zicea ca nu a fost

Prunea, fair-play
La golul de 2-0, marcat de Gigel Coman, jucatorii lui FC National, care nu vazusera ca mingea depasise linia portii, au sarit imediat pe asistentul Ionel Popa, reprosindu-i ca nu a ridicat fanionul. Ei au fost potoliti de catre Florin Prunea, care a recunoscut ca a fost gol perfect valabil.

bancar100%
31st October 2005, 11:23
Nici o surpriza in privinta rezultatului.V-am spus ca o sa fie ca in primavara??!!pOli s-a dat putin in spectacol ca sa dea bine pe sticla, in rest...am remarcat imbratisarile "fierbinti" dintre jucatorii celor doua echipe de la sfarsitul meciului. Ce mai...toata lumea multumita!!!

ce_bine_e
31st October 2005, 11:27
ce a fost, a fost, sa vedem ce urmeaza
oricum, felicitari!

Bancaru
31st October 2005, 11:33
Bacar100%, nu a fost nici un aranjament. Atata putem noi iar ei, sub asteptari. La banii care s-au bagat in echipa ar fi trebuit sa zburde, Nu numai cu noi. Noi chiar am jucat mai bine decat as fi crezut.
Nu am luat nici macar un punct pentru ca nu avem antrenor si nici cojones. Pai Sapunaru sta pe banca? De ce? Cel mai bun fundas central pe care il ai il lasi pe banca. Thwaite pe banca? De ce? Ca nu are el chef de joc? Se teme sa nu se accidenteze cu ratatii din Romania? Bad varf? Il scoti pe Bundea ca sa bagi ce? Mai spunea si comentattorul: Necula risca.... Ce rahat a riscat? Poate doar sa devina penibil, sau si mai penibil.
Ca Mehmedovic a jucat mai bine nu ma incalzeste atat timp cat a incercat sa o faca numai ca sa il impresioneze pe Olaroiu. Oare cand or vrea sa-l impresioneze pe Iacov. Ca sa nu mai vorbesc de noi. Sa se duca Mehmedovic inapoi la Poli. De mana cu Oprea si Bad.
Corpodean a fost varza, dar nu cred ca a tras cu unii sau cu altii. Pur si simplu este un arbitru slab. Atat.
La primul gol eu cred ca Prunea a fost vinovat. Nu se poate sa stai ca la teatru cand vezi ca mingea e pe sus. Lovitura de cap a lui Osei a fost usurica. Pe aia trebuie sa o prinzi nu sa i-o pui in picior lui Moldovan. Uite asa ajunge si Moldovan mare golgeter. Imi pare rau pentru el, dar raman la parerea mea ca e depasit. Si Prunea. Nu avem portar. Nu avem varfuri (sau inca 2 varfuri). Nu avem antrenor.

Bega
31st October 2005, 12:08
De acord ca Poli nu joaca cel mai frumos fotbal din prima divizie. Dar nici cel mai prost. De departe sunt 95% echipe care joaca mai prost. Numai ca la Poli totul se raporteaza la timpenia aia de etichetare Europoli si la pretentiile ce decurg din asta. Nu cred ca am vazut in presa scris ca Steaua a jucat prost cit s-a spus de Poli chiar si cind cistiga cu 4-0.
Pe de alta parte, cu doua puncte furate in meciul cu Sportul aram pe locul 3. Ce mai puteai spune atunci, ca nu e pe 1? Probabil. Ca Poli este echipa cu cel mai mare punctaj pe teren propriu nu se spune nimica, in contextul in care punctele acasa se cistiga tot mai greu in aceasta editie de campionat. Ca Poli nu a pierdut 5 meciuri la rind iarasi nu mai incinta pe nimeni, dar in alti ani cu echipa de dinainte de "revolutie" cind aveai 5 meciuri fara infringere urla presa de performanta lui Poli. E putin deranjant sa vezi ca la tine toate "sunt sub asteptari", iar la Dinamo si Steaua e de vina doar ghinionul, lipsa de spectatori, absenta lui Banel si alte scuze penibile.

Bega
31st October 2005, 12:18
Si nu in ultimul rind, cu exceptia surprizelor Bistriza si Jiul, Poli este singura echipa din campionat care a intrat in morisca rezultatelor egale cu echipele cu pretentii din Bucuresti. 0-0 acasa cu Steaua si 0-0 la Rapid. Cu un egal la Dinamo (nu imposibil) ar intra in hora egalurilor dintre echipele cu pretentii. Ceea ce inseamna totusi o oarecare constantza, nu ca in cazul Farului, care bate la Dinamo dar se face de kakao cu Steaua si Rapid acasa.

unik
31st October 2005, 12:26
bravo Poli ... inca o victori cu constantza

miril
31st October 2005, 12:27
Bega, eu cred ca Bancaru a exprimat o critica pozitiva, adica acesta echipa joaca sub potentialul ei, ceea ce au recunoscut si polistii insisi. Nu cred ca te incalzeste ce spun jurnalistii despre granzi, cand tu nu esti acolo unde lotul ti-ar permite. Ma insel? Aici nu este vina granzilor sau a jurnalistilor, ci a antrenorului si jucatorilor timisoreni. Daca Steaua si Dinamo vor mai pierde puncte cu CFR-ul respectiv cu voi si noi, va veti bate cu sanse la titlu. Sa nu uitam ca s-a scurs doar 40% din campionat, iar titlul se acorda dupa 30 de etape.

Bega
31st October 2005, 12:43
Eu chiar nu fac parte din categoria care injura presa pentru momentele slabe ale lui Poli. Ai dreptate, dar trebuie sa ne raportam la un nivel realist de asteptare. Daca inainte de tur te-ai fi asteptat sa fim pe primul loc cu 10 pct avans, sa elimini la anul pe Liverpool din preliminarile CL, atunci tot ce se scrie e justificat, dar daca ne raportam la fotbalul de la noi, nu cred ca rezultatele sunt atit de catastrofale incit sa pui in permanentza presiune pe Poli, iar lui Steaua si Dinamo sa le cauti scuze si atunci cind joaca catastrofal. Cu tot cu jocul asta anost uneori, Poli ar fi fost la 21 de puncte, la 3 pct in urma lui Steaua, dar nu pe fantezii, ci pe greseli flagrante ale arbitrajului. 2 pct cu Sportul si golul anulat de la Petrosani, evident valabil. De aia am deschis subiectul asta, ca ma intreb ce se mai spunea, cu acelasi joc anost, despre Poli, daca acuma era pe locul 3, la 3 pct de Steaua.

miril
31st October 2005, 12:48
Bega, din pacate, declaratiile facute la inceputul campionatului au facut ca toata lumea sa fie cu ochii pe Poli. Asta cu atat mai mult cu cat presa de la noi este sub orice critica, subiectiva, partinitoare cu...stim noi cine si mai degraba dupa scandaluri de culise de cat sa fie interesate de ce se petrece pe terenul de joc.

Bega
31st October 2005, 12:54
Focalizarea asta facuta e presa a vizat marirea de tiraj intr-un oras cumparator de presa. Asta pot sa o inteleg, dar acuma, cind Poli este o echipa "de pluton", nu foarte interesanta, de ce tot o freaca cu prestatiile "sub asteptari". Sa ne lase sa devenim "peste asteptari" pas cu pas, fara prea mare tam-tam, cum ar fi dupa o victorie acasa cu Farul si una in deplasare la Galati (ar fi cazul). Cum crezi ca joaca blocatii astia psihic de la Poli bagindu-le toata ziua in cap ca esti prost. Hai sa fim seriosi, ca la trupa asta iti trebuie un "bum" ca sa incepi sa zburzi. Partea proasta este ca, dupa cum banuiesc, ar putea veni "bum"-ul asta cind se termina turul si ne va parea rau ca nu mai poti recupera.

miril
31st October 2005, 13:19
Bega, pe topicul despre cauzele..., am mentionat factorul psiholgic ca fiind decisiv in evolutia sub asteptari, alta expresie nu am, a echipei acum, in tur. Aceiasi echipa, in mare, cu acelasi antrenor, a avut o evolutie foarte buna in returul campionatului trecut, fiind campioana returului. Presiunea venita din toate partile, inclusiv suporteri, nu a fost benefica timisorenilor si de aici, spirala psihologica negativa.

rradur
31st October 2005, 14:56
Campania presei este intentionat facuta impotriva Timisoarei. Iar o sa apara unii sa spuna ca suntem frustrati sau mai stiu eu cum.
La o echipa ce joaca "sub asteptari" vin peste 10.000 de spectatori meci de meci. Iar presa, in loc sa laude acest lucru, ce face ? Critica si cauta scandaluri la Poli. Baga "strambe" intre conducere, jucatori si public. Cati spectatori au fost la Bacau sau la Constanta ? A jucat Farul cu Rapid avand 4.000 de spectatori ! 2 echipe cu pretentii si sanse la podium !
Sa nu spuneti ca la Timisoara s-au investit bani si se asteapta rezultate. Pai ce sa spunem de alte echipe chiar de la noi sau de dincolo ?
Daca Bacaul nu marca un gol norocos, pana cum singura infrangere meritata este la Cluj. Ne-am facut presa in fel si chip ca n-am batut la Petrosani. Voi ce credeti, ca unele echipe vor lua bataie tot campionatul sau vor castiga meci de meci ? Uite ce surprize au facut Jiul si Gloria. Bravo lor.
Printr-o astfel de campanie a presei, in loc asa atragi spectatori in tribune, ii indepartezi.
Ma repet, ar trebui sa le dea de gandit ca la o echipa ce joaca "sub asteptari" vin 10.000 de oameni. Ce s-ar intampla daca ar juca "peste asteptari" ?

Bancaru
31st October 2005, 16:42
Daca va bateam noi aseara ce ziceai? Eu nu zic ca nu e echitabil. Dar daca dadeam noi in prima repriza 2 goluri era mai greu pentru voi. Cum mult mai greu ar fi fost daca nu dadeati gol in prima repriza. Asta este. Nu veni cu chestii de genul ca vin 10.000 de oameni. Pentru cati veneau inainte de meciurile astea mai slabe, vin putini. Unde la inceputul campionatului se punea problema ca nu ajung 35.000 de Policarduri. In acest moment vin mai putin de o treime dintre spectatorii obisnuiti.
La banii care s-au bagat in echipa nu ati rupt gura targului. Cred ca aveti sanse la titlu. Egalul lui Dinamo si infrangerea Stelei pica manusa pentru voi. Daca era si egal la Constanta, nici nu puteati spera mai mult. Ba da! Sa ia bataie si Dinamo.

be@
31st October 2005, 16:45
Ce sanse la titlu ???????Ca in deplasare n-au castigat niciodata !!!
Gata cu meciul asta. A trecut . Next !

miril
31st October 2005, 17:41
Ajunge sa o faca o data...Spre exemplu, ...next...game.

Bancaru
31st October 2005, 22:44
Dinamo are in deplasare. Steaua mai are un meci fara soldatii ei. Poli poate sa bata cam tot. Mai are un meci greu - cel cu DInamo. Atat. Eu zic ca este posibil, dar nu va fi.

rradur
1st November 2005, 10:12
Daca va bateam noi aseara ce ziceai? Eu nu zic ca nu e echitabil. Dar daca dadeam noi in prima repriza 2 goluri era mai greu pentru voi. Cum mult mai greu ar fi fost daca nu dadeati gol in prima repriza. Asta este. Nu veni cu chestii de genul ca vin 10.000 de oameni. Pentru cati veneau inainte de meciurile astea mai slabe, vin putini. Unde la inceputul campionatului se punea problema ca nu ajung 35.000 de Policarduri. In acest moment vin mai putin de o treime dintre spectatorii obisnuiti.
La banii care s-au bagat in echipa nu ati rupt gura targului. Cred ca aveti sanse la titlu. Egalul lui Dinamo si infrangerea Stelei pica manusa pentru voi. Daca era si egal la Constanta, nici nu puteati spera mai mult. Ba da! Sa ia bataie si Dinamo.

Exact de spuneam si eu. Si pentru unii din voi (alaturi de presa) este o banalitate un numar de 10.000 de suporteri. Ne supunem majoritatii. Daca vreti stadioane si fotbal fara spectatori asa va fi. Presa sa critice in continuare, sa creeze scandal din orice. Cati bani s-au bagat la Dinamo si cati spectatori au ? Dintr-un oras cu 2 milioane de locuitori ? Unii ca sa nu-si plateasca darile la stat nici macar nu au curajul sa spuna cati bani investesc. Nu conteaza numarul banilor bagati la o echipa. Daruirea jucatorilor si a publicului fac spectacolul. Din punct de vedere al publicului la Timisoara nu se poate reprosa nimic. Poate adoar acel "nash" de minori sa caute nod in papura.

miril
1st November 2005, 10:49
Faptul ca pana si la Timisoara spectatorii nu mai vin la meci ca inainte, este o realitate, nu "un nod in papura". Ca este o relitate relativa in contextul in care pe multe alte stadioane se joaca aproape fara spectatori, ca in Cotroceni, asta arata cum rapid, cand echipa nu merge, se trece de la dezamagirea suporterului la tribuna goala. Ca massmedia "isi freaca mainile", in astfel de cazuri, asta tine de calitatea jurnalisticii sportive de la noi. In loc sa se analizeze in profunzime acest fenomen social, se multumeste sa se "constate". De mult mi-as fi dorit ca macar un singur jurnalist sa analizeze cat de cat situatia echipei mele favorite si modul in care a fost posibil ca o echipa iubita de circa zece mii de spectatori in trecut, sa joace aproape cu tribunele goale, acum, chair daca performantele nu lipsesc, asa zice din contra. Dar vazand divizia...goala, a se citi sexy, mi-am dat sema ca interesul pentru soarta unei echipe ca Progresul este...gol.