PDA

View Full Version : Etapa 11: Dinamo - Jiul



Pages : [1] 2

ADelPiero
24th October 2005, 00:52
Sambata, 29 octombrie 2005: Dinamo - Jiul, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

blaga
24th October 2005, 01:31
Acuma serios, inca o nepoata a lui Dinamo,
dupa ce etapa trecuta a jucat contra "propriei gasti" -BRAVO LUI CA IA PROMOVAT CA JUCATORI PE CAND ERA LA SPORTU in definitiv sant rodul muncii lui asa ca a fost de inteles ca "studentii" il respecta ,mai ales ca si Petrescu e legat de Giovani, acuma
Andone o sa se confrunte cu "tata propriilor cainilor"- Chirila antrenorul juniorilor lui Dinamo.

Da bine da fotbal "care pe care" cand mai vedem ? "Hai pe ei".......... la pariuri

Iasu,Sportu,Jiu -toate cu OMNIASIG PE PIEPT si lotto pe bulan, da oricum DINAMOVISTII nu-s asa de.... ca sa inteleaga ca nu le face bine asta, si nu de acuma

tudi
24th October 2005, 02:46
blaga.. tot respectul ai draptate
eu insa mai sper la o minune :)

iaro
24th October 2005, 04:10
Cu blat (sincer nu cred ca e nevoie) sau fara blat e meci de 1 solist, mai ales ca Dinamo a prins gustul primului loc. Cu toata oboseala acuzata dinamovistii nu pot pierde jocul asta, mai ales ca joaca pe teren propriu.

APercele79
24th October 2005, 04:53
da ma stilistilor, o sa fie blat deci clar ramanem pe primu loc
(eventual va trimitem o vedere acolo pe locul 2; o sa bagam ceva timbre in plus sa fim siguri sa va ajunge) :degete:

Rossi
24th October 2005, 07:54
nu are forta Jiul sa impiedice Dinamo .....pronostic 1

GruppoApparte
24th October 2005, 17:24
adevaru e ca bate dinamo fara nici o problema , nu se pune problema de blat , se pune mai mult de valoare , dinamo e peste jiul cu mult si cred ca iar batea in orice moment fara probleme , un 4-0, 5-0 pentru dinamo nu cred ca ar surprinde pe nimeni

orixontel
24th October 2005, 18:17
Avand in vedere ca Dinamo joaca cu portile inchise e un avantaj ptr. Jiul care poate surprinde cu un egal !

Dark Horror
24th October 2005, 19:00
Cred ca Dinamo ii va rupe pe astia de la Jiul.Singura sansa a celor din Petrosani ar fi sa "umble" la arbitrii.

apparte
24th October 2005, 20:56
Nu va faceti iluzii!Antrenor la Jiul e....asa ca asta-i meci de 1 solist!

cip_81
24th October 2005, 21:18
E clar, unii dintre voi sunteti irecuperabili...auzi la ei, asta e motivul pentru care Dinamo ar bate pe Jiul, ca antrenor la Jiul este unul cu un trecut dinamovist...ca daca ar fi dupa valoare, Jiul ar pleca cu prima sansa. Iti vine sa versi cand auzi ce ineptii pot debita unii.

Paul
24th October 2005, 22:33
deh , 1 solist ;
cip_81 suspiciunile vin din cauza ca N jucatori dinamovisti au fost imprumutati la JIul ...
gratis ...

Dennis
24th October 2005, 22:59
Da, meci foarte greu pentru Jiul, Dinamo ar trebuii sa castige, dar Jiul ii de acolo mai de undes eu, Deva, sper ca o sa ii incurce pe Dinamo macar cu un egal. Dar teoretic Dinamo o sa castige nimic de zis.

george-dinamo
24th October 2005, 23:14
pai de buni au fost imprumutati? cand aud de astea cu o panarama de echipa care joaca la primul loc si spuneti ca e blat. sincer asta depaseste orice limita. pai cred ca si cu avantul bolintin daca jucam, tot blat e daca unul dintre masori si-a facut stagiul militar la jandarmi sau a vazut pe DINAMO la tv. incetati cu astea. sunteti penibili fratilor.:rosu:

rhadoo
24th October 2005, 23:20
Cred ca Dinamo ii va rupe pe astia de la Jiul.Singura sansa a celor din Petrosani ar fi sa "umble" la arbitrii.


este clar ca va bate dinamo.1pt ca avem antrenor dinamovist
2 pt ca nu se pune problema valorii dintre cele 2 loturi si ar trebui sa fi nebun sa crezi ca am putea face ceva in momentul de fata cu dinamo
dar e clar ca va fi la pace shi probabil va fi un antrenament pt dinamo probabil 1-0 sau 2-0
shi voi cfr istilor vedetiva de treaba ca nu aveti nimic cu divizia A,timpul va demonstra ca am dreptate shi voi va credeti ceea ce nu sunteti o echipa de cacao de 2 bani,cu nimic mai buna decat a noastra asha ca ciocu mic shi invatati de la alti ca altfel veti posta pe la divizia B UNDE E LOCUL VOSTRU DEFAPT:degete:

HAI JIUL PETROSANI!!!!!!!!!!!!

george-dinamo
24th October 2005, 23:26
mare antrenor e chirila asta...a castigat o gramada de meciuri...e tot ala de care a zis simota ca parca e inginer constructor?
batem 3,4-0.

apparte
25th October 2005, 00:27
George,nu e mare antrenor...dar au raspuns deja altii!Nu se pune problema diferentei de valoare,ea exista si nu poate fi pusa la indoiala.Orice e posibil in fotbal,dar NU la meciul asta!

codrind
25th October 2005, 00:38
Meci de 1 solist

Că doar nu a "transpirat" Dinamo, atāt de mult, īncāt să dea cu piciorul la tot! :mda:

blaga
25th October 2005, 00:56
Meci de 1 solist

Că doar nu a "transpirat" Dinamo, atāt de mult, īncāt să dea cu piciorul la tot!

Te gandesti probabil la punctele de la Iasi :ok: , stai linistit, oricum mai aveti si returu' :) :)

Ammadeus
25th October 2005, 09:25
Cred ca Dinamo ii va rupe pe astia de la Jiul.Singura sansa a celor din Petrosani ar fi sa "umble" la arbitrii.


cheferistule, si arbitrii au fost cumparati de stapinul biletelor de la patria din bucalele masii. 3-1 dupa "un meci de mare lupta, cu multa risipa de energie de ambele parti", fara galbene si fara rosii

george-dinamo
25th October 2005, 09:58
apparte...deci o echipa mult mai buna valoric va invinge doar pt ca antrenorul respectiv a antrenat o perioada juniori la DINAMO. sper sa nu uiti in perspectiva meciului dintre jiul si rapid ca a antrenat si la baieti de sub grant. mai terminati cu scenariile astea. o sa ajungeti chiar sa le credeti.
4-0 batem pe jiul.

andrei_cj
25th October 2005, 19:52
Nu are Jiul valoare sa bata pe dinamo sau sa faca egal! Bate Dinamo lejer!

esku
25th October 2005, 20:52
ar fi culmea sa nu bata dinamo :D

APercele79
25th October 2005, 21:15
suporteri in tribune sau ne-suporteri, eu miros un 3-0 lejer....in meciul asta, poti sa joci cu un radu stefan, un chihaia (daca e apt de joc, chit ca nu cred), ptr. ca e de fapt un simplu antrenament...daca clujenii au venit acum 10 zile cu batind cu pumnii in piept cand au sosit in stefan cel mare, astia de la Jiul cred ca stiu de acum ca nici pe hartie nici pe teren nu poti compara valorile intre celor doua echipe

Paul
25th October 2005, 21:50
pai de buni au fost imprumutati? cand aud de astea cu o panarama de echipa care joaca la primul loc si spuneti ca e blat. sincer asta depaseste orice limita. pai cred ca si cu avantul bolintin daca jucam, tot blat e daca unul dintre masori si-a facut stagiul militar la jandarmi sau a vazut pe DINAMO la tv. incetati cu astea. sunteti penibili fratilor.:rosu:

pai daca nu sunt buni ii dai afara si gata ...
nu`i trimiti la Jiul...
IN mod normal ei ar trebui sa traga tare , sa le arate celor de la DInamo ca s-au inselat in privinta lor

Insa , daca prin absurd Jiul va avea vre`o ocazie , are grija Dragan sa o dea in peluza plina de fani dinamovisti

andrei_cj
25th October 2005, 21:55
APercele79 si daca va mai ajuta umpik arbitru poate reusiti sa-i bateti si pe jiu!

cip_81
25th October 2005, 23:12
Hai mai taceti si voi din gura cu arbitrii vostri, ca ati scapat de a treia infrangere consecutiva doar ca un arbitru a inchis ochii la un fault in careu al lui Tudor.

george-dinamo
26th October 2005, 00:11
paulica, ti-am mai zis..fa-ti o firma de ghicit viitorul. iar iti dai cu presupusul aiurea. e asa de bu8n dragan ca sa nu rateze de loc? si daca se va intampla sa aiba vreo ocazie, vizionarul din bistrita va apare si...citat...eu am zis ca asa o sa fie...poti sa incerci sa spui asa de toti de la jiul, ca sa fii acoperit. si poti sa spui si ca nu vor avea nici o ocazie! :D

APercele79
26th October 2005, 00:13
APercele79 si daca va mai ajuta umpik arbitru poate reusiti sa-i bateti si pe jiu!

dupa bataia la poponeata goala care ati primit-o acum 2 etape, tu poti zice ca avem nevoie de blat cu petrosani?? nu cred ca vorbesti serios, zici la misto..
voi parca erati echipa de europa (a iesit macel la meciul vostru) si tu crezi ca jiul pierde in fata lu dinamo doar cu ajutorul arbitrului??
saracii de voi, sincer imi e mila de voi daca chiar credeti aceste aberatii...

rhadoo
26th October 2005, 00:30
dupa bataia la poponeata goala care ati primit-o acum 2 etape, tu poti zice ca avem nevoie de blat cu petrosani?? nu cred ca vorbesti serios, zici la misto..
voi parca erati echipa de europa (a iesit macel la meciul vostru) si tu crezi ca jiul pierde in fata lu dinamo doar cu ajutorul arbitrului??
saracii de voi, sincer imi e mila de voi daca chiar credeti aceste aberatii...


nu pierdem cu arbitrii dar e clar ca nu o sa opunem o rezistenta prea mare shi de acea nici scorul nu va fi prea mare,probabil1-0 sau 2-0,in retur in schimb va fi schimbata putin schema,depinde cum vor sta ambele echipe.
nu vi se pare ciudat ca acest chirila nu e schimbat?inca mai are tupeu sa spuna ca el nu are nici o vina pt. rezultatele de pana acum

Dennis
26th October 2005, 01:23
dupa bataia la poponeata goala care ati primit-o acum 2 etape, tu poti zice ca avem nevoie de blat cu petrosani?? nu cred ca vorbesti serios, zici la misto..
voi parca erati echipa de europa (a iesit macel la meciul vostru) si tu crezi ca jiul pierde in fata lu dinamo doar cu ajutorul arbitrului??
saracii de voi, sincer imi e mila de voi daca chiar credeti aceste aberatii...

Lol dupa ce iati batut si pe Clujul tot cu albitri. Daca dadea penalty la faulul clar asupra jucatorului de la Cluj, meciul era poate total diferit. Dar bineinteles ca albitru nu a dat, iar Dinamo a inscris...deci tot cu albitri castigati...

APercele79
26th October 2005, 01:45
degeaba vorbeste omul cu voi....totul e din cauza arbitrilor
asa ca stati acolo bine pe locul 2 la caldurica, si uitati-va in sus cum luam inca un campionat
(in gandul vostru, din cauza arbitrilor)

Dennis
26th October 2005, 03:12
Bah da siguri sunteti pe voi. Sa terminat campionatul? Si cred ca nu poti sa ma contrazici la penaltyul Clujului niciodata acordat. Asa ca mai stati voi vreo cateva etape pe locul 1 acolo la caldurica pana va scoatem noi fotbalul din cap.

old lord
26th October 2005, 18:06
3-0
sec

andrei_cj
26th October 2005, 19:33
Ii bateti cu fortele proprii zic eu dar daca nu merge nici asa rezolvati voi cumva!

rhadoo
26th October 2005, 23:07
LA FIGURA FRUMOASA PE CARE A FACUT-O dinamo in cupa incepem sa speram la un egal
HAI JIUL!!

Dennis
27th October 2005, 03:20
lol daca joaca la fel cum au jucat cu Petrolul, 0-1 pentru jiul.

matei_viola
27th October 2005, 12:02
Arbitreaza CRACIUNESCU /hello /hello :ciocan: :ciocan: :ciocan: pronostic 1 SOLIST

cip_81
27th October 2005, 14:11
Gresit, zabaucule...va fi arbitrat de Martis, adica prietenul la catarama al lui MM.

Cristy
27th October 2005, 14:31
aaaaa martis parca asta a fost la Rapid cu suceava , acum inteleg de ce a dat penalty ul ala inexistent si rosu ....

dede
27th October 2005, 15:00
castiga dinamo cu 1-0. aia de jiul vor veni la bucuresti doar sa se apere si nu cred ca vor face mare lucru prin atac

george-dinamo
27th October 2005, 16:25
batem la scor, baietii o sa vrea sa aiba moral bun pt meciul de la sofia. o sa-i calcam in picioare. 4-0.

sun
27th October 2005, 17:18
Gresit, zabaucule...va fi arbitrat de Martis, adica prietenul la catarama al lui MM.

ala care a dat penalty pentru Bacau pe Ghencea :happy:

bate Jiul cu 2-0 :ok:

NY_giants05
27th October 2005, 18:32
bate Dinamo..cu 2-0,3-0..depinde cat vrea arbitrul

cip_81
27th October 2005, 20:42
ala care a dat penalty pentru Bacau pe Ghencea :happy:

bate Jiul cu 2-0 :ok:

Da, da, ala...fapt recunoscut si de radoi (pentru prima oara in viata ei, Mirela a dat dovada de fair-play). Ca jiji cotcodacea ca o gaina beata doar pentru a muta discutia in directia dorita de el este o alta problema.

Cra10veanu
28th October 2005, 02:45
daca plecam pe chestia ca DInamo bate din prima atunci Jiul ar trebui sa nu se mai prezinte la meci si sa le dea 3 puncte lu Dinamo, dar treaba sta un pic altfel, meci cu portile-nchise, care pot avantaja intr-un fel sau altul Jiul nu cat sa-i bata dar macar un egal asa tras de par, Hai JIUL

remy
28th October 2005, 13:47
Lol dupa ce iati batut si pe Clujul tot cu albitri. Daca dadea penalty la faulul clar asupra jucatorului de la Cluj, meciul era poate total diferit. Dar bineinteles ca albitru nu a dat, iar Dinamo a inscris...deci tot cu albitri castigati...

Cred ca bate Dinamo, dar nu mai da iar 5 goluri. Se vor menaja.
P.S.
Mai e ceva de zis ?!?!?!
<<<iati, albitri, faulul, si multe altele...>>>. Aici nu mai e vorba de graba. Si nici nu e vorba ca se da cineva profesor de romana.
Nu se stie exact cate clase are, poate una mai mult ca trenul, dar astia-s oamenii...

andrei_cj
28th October 2005, 13:50
Da.....Dinamo bate lejer...pt ca Jiul nu poate bate la bucuresti si daca ar incerca sa o faca le-ar sari dinmovistilor arbitrii in ajutor!

RstInPc
28th October 2005, 13:52
Cred ca bate Dinamo, dar nu mai da iar 5 goluri. Se vor menaja.

Nu mai da cinci goluri..da sase :D

PS: andrei_cj, tu altceva mai stii in afara de "arbitrii" care ajuta pe Dinamo. Vai vai ce ne bateati voi daca va dadea 11m ala ! Penibil. :cya:

phlo
28th October 2005, 14:03
lasa mai, asta tine de educatia fotbalistica a fiecaruia.
oricum dinamo cred ca va castiga cu un 2-0 chinuit tinand cont de jocul infect al jiului.

andrei_cj
28th October 2005, 16:23
phlo & RstInPc daca atunci era gol Coroian nu mai rata din 3 metri si intram cu 2-0 la pauza...dar aceste lucruri sunt prea greu de vazut pt uni care stiu numai sa vandalizeze tot ce vad in cale si pt care fotbalul inseamna doar sa castigi campionatul (prin blaturi) si sa te mai si bucuri de el) RUSINE :rosu:

P.S. Din pacate bate dinamo caci jiul...e o echipa prea mica sa fie bagata in seama prin aceasta divizie!

phlo
28th October 2005, 16:47
daca mereu e daca.
daca erati asa de buni dadeati macar un gol, ce naiba. tu te bazezi pe o singura faza intr-un meci de 90 minute.

raspunde-mi si mie la o intrebare: crezi ca barcelona sau real sau arsenal etc nu au scapat de vreun penalty care era clar, si daca au scapat inseamna ca au cumparat arbitrul???

DACA clujul era asa de buna nu primea atatea goluri in a2 a repriza si daca ma iei ca erau demoralizati ca nu le-a dat un penalty inseamna ca cfr are jucatori de curtea scolii

george-dinamo
28th October 2005, 17:08
pai asa jucatori are...se stie asta...sunt cu moralul in pioneze de catvea meciuri...si penalty-ul neacordat cu noi, coroborat cu ocazia lu coroian urmata de golul lui grigorie i-au infundat cu totul.
si jiul tot asa va pati...vor lua 3 apoi 5 penalty-uri neacordate de ruda lui mm, care vrea sa se razbune pe acesta ca nu a dat bani multi la o cumetrie, apoi chirila baga 3 atacanti...tactica sinucigasa care are drept urmare inca 3 goluri in poarta celor din petrosani. ce ziceti? pot face si eu scenarii?
batem 4-0.

blaga
28th October 2005, 19:23
Dinamo -Dinamo3 = teatru ieftin= 0,0 cu altii =cand nu o sa mai existe Dinamo"n" poate o sa ajunga si Dinamo in primavara.......mai incercati poate la anu, anu asta Iasu;Jiu... win some. lose some...yours choose

Paul
28th October 2005, 19:45
Dinamo - Jiul , linistea .
Urmeaza furtuna.

Foarte probabil ultimul meci a lui Ando pe banca lui DInamo , in Stefan cel Mare...

Joi va fi demis ...

marcel
28th October 2005, 20:33
ando ramane! jiul nu poate scoate puncte la dinamo

Ammadeus
28th October 2005, 20:38
blat: 2-0 dinamo

corect: 1-1

va fi blat

cip_81
28th October 2005, 20:49
E clar, unii sufera de schizofrenie paranoida. Pacat pentru ei, bine pentru rasa umana ca o mai duc putin.

Ioca10
28th October 2005, 20:57
Of cum astept egalu asta.

phlo
28th October 2005, 20:59
blat: 2-0 dinamo

corect: 1-1

va fi blat


eu cred ca tu suferi ca man U pierde si sezonul asta in fata lui chelsea

ieppy
28th October 2005, 21:00
mai asteapta. :happy

cip_81
28th October 2005, 21:00
Asteptati, asteptati si iar asteptati...pana va creste barba de-un cot....cu atat mai mare va fi bucuria noastra cand la sfarsitul meciurilor nu va ramane altceva de facut decat sa va sectionati carotida.

rhadoo
28th October 2005, 23:38
phlo & RstInPc daca atunci era gol Coroian nu mai rata din 3 metri si intram cu 2-0 la pauza...dar aceste lucruri sunt prea greu de vazut pt uni care stiu numai sa vandalizeze tot ce vad in cale si pt care fotbalul inseamna doar sa castigi campionatul (prin blaturi) si sa te mai si bucuri de el) RUSINE :rosu:

P.S. Din pacate bate dinamo caci jiul...e o echipa prea mica sa fie bagata in seama prin aceasta divizie!



BA DE NE MAI LASI TU CU ECHIPA TA DE *****cfr?
parca voi ati luat campionatu sau ati batut pe dinamo sau pe jiul cu 5 0 acasa asa vb:rosu:
aveti o echipa de ***** care a intrat in A datorita la jiul la care voi ati dat 1 MILION DE USD shi mai dai din p...a de gura?:degete:
daca nu era jiu shi acum va luptati prin B unde o sa ajungeti curand pt ca acolo e locul vostru inca vreo 50 de ani
HAI JIUL!!!!!!

Vand vise
28th October 2005, 23:52
cred ca o sa castige JIUL :D

1-2

APercele79
29th October 2005, 00:10
eu cred ca tu suferi ca man U pierde si sezonul asta in fata lui chelsea
saracu...asta micul sufera rau
cred ca merge la biserica cand joaca dinamo si se roaga sa piarda cainii meci de meci, dar din pacate nu ii ies rugaciunile
fara caterinca, luati-i lu asta sireturile si cureaua ca mi-e frica sa nu faca vreo belea...e stresat rau!!!

Ammadeus
29th October 2005, 06:18
saracu...asta micul sufera rau
cred ca merge la biserica cand joaca dinamo si se roaga sa piarda cainii meci de meci, dar din pacate nu ii ies rugaciunile
fara caterinca, luati-i lu asta sireturile si cureaua ca mi-e frica sa nu faca vreo belea...e stresat rau!!!


dai din coditza de javro-maidanez de Queens pana joi cand bulgarii v-o trag lejer; bucura-te de blatul cu jiul ca vine sezonul marilor manevre de toamna; bulgaroci-javre rosii: 3-0, scurt si cuprinzator, ca sa nu mai zic ca terminatzi turul pe 2 (mult peste valoarea reala); pe craciunescu l-atzi pierdut si nici popescu nu se simte mai bine...fratele bishnitzar va face sluj de revelion la johnnie walker de la frf; macar bursucu se va alege cu postul de interimar la dinamo, pana cand aduc antrenor strain (daca sar la cap cu cashu')

rhadoo
29th October 2005, 11:06
e televizat?pe ce program?

Paul
29th October 2005, 12:03
National TV...
scrie in primul post :P

baez
29th October 2005, 12:10
mai, oameni buni, la ce joaca Jiul poate sa arbitreze si Simota sau Miron Cazma ca tot Dinamo bate. dar asa e romanul, bolnav de scenarita.

Omu'cu barosu'
29th October 2005, 14:18
La ce joaca Jiul? Pai sa nu uitam ca dinamo a pierdut in cupa cu o echipa de pe locul 8 in divizia B care a pierdut azi pe teren propriu in campionat.Asa ca orice este posibil..

Rossi
29th October 2005, 17:25
sperati degeaba ....

Dinamo o sa castige

1. Dinamo 28p
2. Steaua 27p


http://i26.photobucket.com/albums/c145/ForzaDinamo/DINAMO2.jpg

Dennis
29th October 2005, 20:42
Iar Dinamo ajutata de albitri...minutul 37, fault de rosu nici macar nu sa acordat...

GeKuRA
29th October 2005, 20:44
32' Plesan suteaza de la 25 de metri, la aproximativ aceeasi inaltime.
:happy :happy :happy :happy :happy
mare jucator....:no:

ce_bine_e
29th October 2005, 20:48
mare nu e...dar nici scund :D
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooool ce ratare, dar oricum sunt slabani astia de la jiul, tre sa facem macar egal etapa viitoare :D

APercele79
29th October 2005, 20:49
Iar Dinamo ajutata de albitri...minutul 37, fault de rosu nici macar nu sa acordat...
hahaha si asta e blat
de nu ma mai mira oile?

Dennis
29th October 2005, 20:51
hahaha si asta e blat
de nu ma mai mira oile?

nu eu am ziso...uitate aici:

http://ols2.liga.ro/frm.php?sport=Fotbal&competitie=Divizia%20A&eveniment=Etapa%2011&id=192&meciid=828

minutul 37, sa nu zici ca a zis un stelist...

APercele79
29th October 2005, 20:53
pai eu vad meciul si am vazut faza in deosebire de tine
faultul nu a fost la joc, deci arbitrul nu se uita la bratu (adica nu era fault de joc) o sa vada astia faza la TV ce a facut
nici noi nu am vazut-o in direct, doar la reluare

Paul
29th October 2005, 20:59
Rosu fara disctii la Bratu.
Daca arbitrul Martis nu are nici o vina (era cu spatele) , in schimb asistentul trebuia sa intervina !!!

In rest ocazie mare Jiul , incep sa sper sa Jiul poate arunca bomba ...

Pana nu ajungem in min 75 , Dinamo e favorita in continuare !!!

Dennis
29th October 2005, 21:00
Eu nu te contrazic pentru ca nu vad meciul, dar din ce se spune pe site ala trebuia sa fie rosu.

SteauaToronto
29th October 2005, 21:02
ROSU LA BRATU FARA DISCUTIE!:rosu:


Acum e clar se intampla la fel cum s-a intamplat cu Clujul o sa dea dINAMO Vreo 3 goluri!Macar ca la Cluj arbitrul nu a vazut penlaty! Militia ramane Militie!

Steaua + Dobrin
29th October 2005, 21:03
Pina una alta este 0-0 la pauza si Di-mano iar este protejata de arbitrii !! Cel putin doi dintre cotonogarii di-mano-visi trebuiau eliminati !! Plesan si Bratu !! Din nou se profileaza o rusine a fotbalului romanesc !! Din nou protagonista este DI-Mano !!

APercele79
29th October 2005, 21:04
sunt de acord, ROSU PE FATA!!!
:rosu:
gest inadmisibil...dar nu e vb de blat ptr ca nu a vazut arbitrul din moment ce nu era la minge...nu se uita nici dracu la bratu din moment ce mingea nu era acolo
exact cum a fost fergusson cand a dat in tamas la meciul cu everton...bine ca tipau comentatorii ca niste bezmetici cand nu se uita nici un arbitru la ei

SteauaToronto
29th October 2005, 21:06
sunt de acord, ROSU PE FATA!!!
:rosu:
gest inadmisibil...dar nu e vb de blat ptr ca nu a vazut arbitrul din moment ce nu era la minge...nu se uita nici dracu la bratu din moment ce mingea nu era acolo
exact cum a fost fergusson cand a dat in tamas la meciul cu everton...bine ca tipau comentatorii ca niste bezmetici cand nu se uita nici un arbitru la ei

Bai baiatule eu nu vorbesc aici de blat eu vorbesc de prestatie arbitrilor cand joaca Dinamo! Cu Clujul penalty neacordat! Acum Bratu trebuie dat afara cu el si Plesan! Rusine Rusine! Lasa ca vine Uefa sa vedem acolo daca mai opereaza arbitrii vostrii!:rosu:

Paul
29th October 2005, 21:07
APercele79 , nu a zis nimeni ca arbitrul e corupt , din contra mi-a placut arbitrajul.

Dar ca un asistet tupeist se baga la faza aia (sau chiar arbitrul de rezerva daca vedea faza).

Imi place ca admiti ca a fost rosu la Bratu !

APercele79
29th October 2005, 21:09
Bai baiatule eu nu vorbesc aici de blat eu vorbesc de prestatie arbitrilor cand joaca Dinamo! Cu Clujul penalty neacordat! Acum Bratu trebuie dat afara cu el si Plesan! Rusine Rusine! Lasa ca vine Uefa sa vedem acolo daca mai opereaza arbitrii vostrii!:rosu:
degeaba vorbeste omul cu voi...o tineti tot pe a voastra
bine, a fost arbitrul furat!! ok

Dennis
29th October 2005, 21:09
APercele79 , nu a zis nimeni ca arbitrul e corupt , din contra mi-a placut arbitrajul.

Dar ca un asistet tupeist se baga la faza aia (sau chiar arbitrul de rezerva daca vedea faza).

Imi place ca admiti ca a fost rosu la Bratu !

I agree !!

Paul
29th October 2005, 21:11
degeaba vorbeste omul cu voi...o tineti tot pe a voastra
bine, a fost arbitrul furat!! ok

Iti spun eu ca si daca vedea , un dadea :rosu: .

Toate coincidentele astea numai la meciurile lui Dinamo se petrec...

Jiul incepe curajos repriza !

SteauaToronto
29th October 2005, 21:15
Maine meciul STEAUA-GLORIA LIVE LA FCSTEAUA.RO live text + video instant! Deci de fiecare data cand se inscrie o sa fie pus video!

FCSTEAUA.RO TEAM!

Paul
29th October 2005, 21:16
aoleeeeeeeeeeeeeeeu , ce ocazie JIUl..........

APercele79
29th October 2005, 21:17
eu zic ca a ratat intentionat...se vede ca nu a vrut sa dea gol
miros un blat

SteauaToronto
29th October 2005, 21:17
CE RATARE JIUL INCA O DATA! Gata acum sunt sigur! Dinamo bate pe sigur! Asa se intampla in fotbal! Cine rateza mult pierde! dar ati fost tinuti 0-0 timp de 50 de minute!:happy

Paul
29th October 2005, 21:18
Fara suparare , dar nu e posibil asa ceva ...

Dennis
29th October 2005, 21:19
eu zic ca a ratat intentionat...se vede ca nu a vrut sa dea gol
miros un blat

lol? la dinamo?! un dinamovist sa zica asa ceva? WOW!!

Paul
29th October 2005, 21:21
min 58 ...

SteauaToronto
29th October 2005, 21:21
Paule eu m-am saturat sa pun suflet la un joc cand este asa strans si cand vad ca se termina altfel moorr! Mai ales cu Rosenborg cand conduceam cu 1-0si ne-au egalat am plans 2 zile! Eu sunt foarte emotiv! :no:

ce_bine_e
29th October 2005, 21:21
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, PENALTY SI ROSU...LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :(
si goooooooooool uratzi astia de la jiu :(
las dinamovistilor ca le-o tragem noi la nesimtiti :D

Paul
29th October 2005, 21:21
goooooool

Paul
29th October 2005, 21:22
bate Dinamo , pana la urma

Dennis
29th October 2005, 21:23
lol no offence da' Bratu ii criminal azi. bah intrati si voi pe tribuna sa ma tineti si pe mine la curent cu meciul. please?!

phlo
29th October 2005, 21:23
Iti spun eu ca si daca vedea , un dadea :rosu: .

Toate coincidentele astea numai la meciurile lui Dinamo se petrec...

Jiul incepe curajos repriza !


mai desteptule cica azi nu le acorda 2 penaltyuri clare lui poli asta inseamna ca sportul cumpara arbitrul?????? :jerk:

ce_bine_e
29th October 2005, 21:24
iarasi bara jiul, incredibil, se anuntza masuri majore la dinamo
oricum etapa viitoare ii zapacim pe mineri :D

Paul
29th October 2005, 21:24
se poate accepta si greseala umana , dar pana la un punct !

APercele79
29th October 2005, 21:24
nu-ti bate capul cu ei....sunt inca stresati ca sunt pe locul 2...
de 1 saptamina au turbat oile, nu te mai intelegi cu ei
(pana la pauza a fost blat, acum nu mai e)
lol saracii

SteauaToronto
29th October 2005, 21:25
Gooooooolllll!
Gooooooooooooooooooooooooool Jiul!

Paul
29th October 2005, 21:25
min 63 , Jiule vei intra in istorie !!!

Dennis
29th October 2005, 21:26
sau enervat cainii ca au primit gol. hum hum.

phlo
29th October 2005, 21:27
Gooooooolllll!
Gooooooooooooooooooooooooool Jiul!

sunteti de-al dreptul patetici, cand dinamo e condusa gata se joaca curat. :degete: :rosu:

Paul
29th October 2005, 21:28
intra Baltoi ...

ce ratare ZIcu ...

ce_bine_e
29th October 2005, 21:29
bai ce ratare, uite vedeti , va castiga jiul pt ca asa este scris in legile nescrise:D
desi mi-as dori sa bata dinamo, este prea tarziu si prea greu :(
va mancam de vii etapa viitoare mineri! ;)

Dennis
29th October 2005, 21:30
sunteti de-al dreptul patetici, cand dinamo e condusa gata se joaca curat. :degete: :rosu:

a zis cineva de la inceput ca s-a facut blat sau ceva? nu, nu a pzis nimeni nimic, iar la Bratu nu a dat nimeni vina pe albitrul central...

Paul
29th October 2005, 21:30
min 69 , inca 21+3 minute :P

APercele79
29th October 2005, 21:32
eu zic ca o sa fie vreo 9 minute prelungire ca sa dea gol dinamo
after all, stim toti ca e blat

phlo
29th October 2005, 21:32
a zis cineva de la inceput ca s-a facut blat sau ceva? nu, nu a pzis nimeni nimic, iar la Bratu nu a dat nimeni vina pe albitrul central...


nu a zis nimeni ???? habar nu aveti de fotbal :rosu: :rosu:

Paul
29th October 2005, 21:33
lasa`l mah in pace;
tot ce zboara e de mancare pt. el;

rhadoo , sincere felicitari !

edit:
Inca o ocazie !

Jiul va merita victoria daca o va obtine !

Vadim
29th October 2005, 21:34
Vor sa il zboare pe Andone, e unica eplicatie.

Paul
29th October 2005, 21:35
E posibil si asta !

ce_bine_e
29th October 2005, 21:37
NE MANINCI **** HAI JIUL!!!!
ce urat vb minerule :O
ma refeream nesimtit asa in genereal, o caracteristica nu o lau personal
oricum va mancam de vii!!
oricum prin reactzia ta ne-ai demonstrat de ce esti in stare!

phlo
29th October 2005, 21:37
min 74 :P
Oleeeeee , oleeeee , Multumim Jiule !


sa vezi ce o sa mai plangi tu la sf campionatului :headbang:

ce_bine_e
29th October 2005, 21:38
bv DINAMO!! GOOL!

rhadoo
29th October 2005, 21:38
Ce Gol De *****

Paul
29th October 2005, 21:38
1-1

bulan mare dinamo

Dennis
29th October 2005, 21:39
1-1...macar daca ramane asa...

APercele79
29th October 2005, 21:40
a egalat dinamo
BLAT!!!!!!!!!

Paul
29th October 2005, 21:40
aha , min 79

rhadoo
29th October 2005, 21:40
Avem Voie Sa Batem Pe Dinamo?
Nu Prea Cred
Hai Jiul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paul
29th October 2005, 21:41
pai voi nu vreti ...
ce sa va fac , daca ratai ca niste chiori ?

remy
29th October 2005, 21:43
Cumva aranjament ? Aproape sigur Dinamo da un gol in ultimele 5 minute.

phlo
29th October 2005, 21:43
GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL sa moare oile de oftica

Paul
29th October 2005, 21:44
min 82 ...
Hai Jiul ca se poate !

rhadoo
29th October 2005, 21:44
CE SA FACEM?suntem mici de provincie,dar aratam ca stim jocul
HAI JIUL!

Vadim
29th October 2005, 21:45
1-1 inseamna ca maine Steaua e lider.

Dennis
29th October 2005, 21:46
Go Jiul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale O Ale O , Go Jiu' Pe Dinamo!!!!

ce_bine_e
29th October 2005, 21:46
si intra cristea!
hai baiatule arata-le ca esti iesean si ingraoma mineri in a lor mina :D

Paul
29th October 2005, 21:46
Vadim , inca Dinamo are prima sansa !

Min 84

rhadoo
29th October 2005, 21:49
Ba Moldovene Da Ne Lasi?
Nu Vezi Meciul Sau Ce Dracu Vrei?dute La Mamaliga
Hai Jiul!!!

Paul
29th October 2005, 21:49
min 87 .... hai JIUL !!!!!!

Dennis
29th October 2005, 21:49
bah fratilor intrati in tribuna sa discutam meciul mai usor acolo. cmon!

remy
29th October 2005, 21:51
Goool Dinamo ! :happy

Paul
29th October 2005, 21:51
100 de secunde din timpul regulamentar !

Dennis
29th October 2005, 21:52
4 minute?!

Paul
29th October 2005, 21:52
goool Dinamo !

Ai vrea tu .
4 minute de prelungiri !

rhadoo
29th October 2005, 21:55
Hai Jiule!

Dennis
29th October 2005, 21:56
minutul 96 wtf?!

Vand vise
29th October 2005, 21:56
hai jiul
hai cu golul :D

rhadoo
29th October 2005, 21:56
1minut

Paul
29th October 2005, 21:56
gataaaaaaaaaaaa

ce_bine_e
29th October 2005, 21:57
punct obtinut de mineri, bucurativa stelisti, plangeti catzei, traitziva viatza oameni buni :evil:
is cam negri jucatori astia de la jiu, aveti sapun peacolo prin mine?:drak:

rhadoo
29th October 2005, 21:57
bravo jiuleeeee!!!!

APercele79
29th October 2005, 21:57
blat pe fata, trebuia sa fie 1-0 ptr jiul
maine ioanitoaia va discuta acest blat discutabil cu domnu MM stoica

Dennis
29th October 2005, 21:58
Yay.

Paul
29th October 2005, 21:59
punct obtinut de mineri, bucurativa stelisti, plangeti catzei, traitziva viatza oameni buni :evil:
is cam negri jucatori astia de la jiu, aveti sapun peacolo prin mine?:drak:

ala din avatarul meu ;

Superb Jiul !

Vand vise
29th October 2005, 21:59
a fost blat :D
dinamo trebuia sa piarda... sa se multumeasca cu 1 punct :drak:

Ioca10
29th October 2005, 21:59
Of cum astept egalu asta.
Mama mea ce le am:happy :happy :happy !!!!!

remy
29th October 2005, 21:59
Inseamna ca si steaua va face la fel maine. Si mai ziceati ca e blat, ca e echipa lui Dinamo. Ce inseamna presiunile puse de JIJI asupra arbitrilor si a echipei, in general. Vad ca foloseste metode psihologice, ********e.
Chiar nu mai poti recunoaste echipa Dinamo, cea care marca 5 goluri acasa !
Si ce conteaza spectatorii la un meci ! (VEZI FEYENOORD - RAPID 1-1)

rhadoo
29th October 2005, 22:00
punct obtinut de mineri, bucurativa stelisti, plangeti catzei, traitziva viatza oameni buni :evil:
is cam negri jucatori astia de la jiu, aveti sapun peacolo prin mine?:drak:



da ba avem sapun
da nu conteaza conteaza ca am facut egal cu dinamo pe stefan cel mare
BRAVO JIUL PETROSANI!!!!!!/hello

APercele79
29th October 2005, 22:01
destept nea jiji, conducatorul tuturor stelistilor de pretutindeni
(inclusiv astia de pe forum)
au conducator smecher, ce sa mai? jos palaria

Ioca10
29th October 2005, 22:02
Auzi sa faca Campionii egal cu bistrita:happy Ce spera unii

rhadoo
29th October 2005, 22:03
AU FOST SUPER JIULISHTII.nu imi vine sa cred ,e SUPER TARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O SEARA DE VIS PT NOI
BRAVO JIUL !!!!!!!!!!!
HAI JIUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

AxinTe
29th October 2005, 22:05
DE-ZA-MA-GI-TOR! :(

Dinamo e in 2 jucatori : Fl. Petre, Cl.Niculescu :(

Nexus
29th October 2005, 22:05
Nu stiu ce sa zic. Ma bucur dar cam 75% pentru ca azi Dinamo a scos punct. Florentin P si Niculescu au contat enorm. Dinamo are o perioada proasta, precum Steaua de anul trecut.

Lipsa spectatorilor este un dezavantaj mult mai mare decit se poate crede. Iar de asta meciul de miine a devenit cu 50% mai dificil.

Una peste alta azi Dinamo a scos un punct cu mare noroc si cu contributia atacantilor petroseneni care au ratat monumental de 2 ori. Plus bara respectiva. Asa ca zic sa spuneti "multumim frumos" cu punctul asta. Serios.
Jiul nu a stat cu curul in poarta, au presat , au interceptat, au rupt jocul. Au tras si de timp dar asta o face si AC MIlan. Numai Dorinel nu a stiut de trasul asta de timp....

ce_bine_e
29th October 2005, 22:05
bv jiul!! vedeti sa nu va inecati in alcol diseara, ca e mare performantza ca o echipa de 2 lei ca voi sa faca egal cu dinamo :evil:

Dennis
29th October 2005, 22:05
Cea mai frumoasa zii de saptamana asta...:D

Paul
29th October 2005, 22:05
destept nea jiji, conducatorul tuturor stelistilor de pretutindeni
(inclusiv astia de pe forum)
au conducator smecher, ce sa mai? jos palaria

Mai ce treaba are nea Jiji cu presiunea si alte rahaturi :happy :happy

Din cate stiu eu fotbalul se joaca 11 contra 11.
Cand cineva joaca handbal in careu se joaca 11 contra 10 ... atat !

Azi ati castigat un punct , si Jiul a pierdut 2 !!!

rhadoo
29th October 2005, 22:06
Am Zis Ieri Ca Sper La Un Egal Dar Nu Credeam Ca O Sa Pierdem 2 Puncte In Stefan Cel Mare!
Hai Jiul Petrosani!!!!!!!!!!!!!!
Shi Pt Taranu Ala Moldovean Cat Ii Intra Pe Gura
Hai Jiule!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AxinTe
29th October 2005, 22:07
Menace, se scrie zi nu zii :|

P.S : a fost blat sau ne-a ajutat arbitrii meciul asta ?

brandacadabra
29th October 2005, 22:07
Nu va faceti iluzii!Antrenor la Jiul e....asa ca asta-i meci de 1 solist!


cand oitza nu gandeste aparte se numeste...
joc f slab....

Paul
29th October 2005, 22:08
Cea mai frumoasa zii de saptamana asta...:D

Saptmana magica e doar la inceput


Sambata : Dinamo - JIul 1-1
Duminica: Farul - Rapid 1(x) , Steaua - Gloria 1
Joi : Sampdoria - Steaua x , Levsky - Dinamo 1(x)
Duminica: CFR - Steaua 2

Ioca10
29th October 2005, 22:08
Ce le-a facut badoiu ala:great:

Nexus
29th October 2005, 22:08
bv jiul!! vedeti sa nu va inecati in alcol diseara, ca e mare performantza ca o echipa de 2 lei ca voi sa faca egal cu dinamo :evil:

iar cind o echipa de 2 bani bate pe Steaua e ceva ce va fi reamintit copiilor si stranepotilor in veacul vecilor ! Mai ceva decit cistigarea Cupei Campionilor.

rhadoo
29th October 2005, 22:08
Veniti Voi La Petrosnai Shi Mai Vb
Hai Jiul!!!!
Ma Refer La Moldoveni
Hai Jiul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Paul
29th October 2005, 22:09
i-a umilit !
Asta e cuvantul !

Ammadeus
29th October 2005, 22:09
blat: 2-0 dinamo

corect: 1-1

va fi blat



vezi linia a doua, asta pt. fanii cainilor...arbitrul a fost cu dinamo, ca de obicei pe teren propriu

Nexus
29th October 2005, 22:09
Ce le-a facut badoiu ala:great:

Faza a fost absolut memorabila. Daca scria pe el Ronaldinho ( la faza aia ) ma intrebam doar de ce nu-i negru :D

Dennis
29th October 2005, 22:10
Menace, se scrie zi nu zii :|

lol scuzama ca ma bucur si scriu repede si gresesc. si voi dinamovistilor nu mai aveti nimic bun de facut in afara de a va lua de gramatica altora acum eh? stati la voi in cusca si taceti macar etapa asta.

Nexus
29th October 2005, 22:10
vezi linia a doua, asta pt. fanii cainilor...arbitrul a fost cu dinamo, ca de obicei pe teren propriu

Sunt stelist dar arbitrajul mi s-a parut impecabil.

Ioca10
29th October 2005, 22:11
Am vazut ce mare echipa e dinamo vai de soarta lor de penali!

Paul
29th October 2005, 22:12
bai minerule, sfidezi legile gravitatziei, poli este cea mai tare echipa!!
va mancam de vi!! e o promisiune:evil:

te rog abtine-te ...
e vorba de Jiul , nu de Poli Iasi ...

Jiul performara etapei , Badoiu omu` etapei

AxinTe
29th October 2005, 22:12
hai ma Ammadeus .. daca si in meciul de azi ne-a ajutat arbitrii nu mai am nimic de comentat de voi..

rhadoo
29th October 2005, 22:13
bv jiul!! vedeti sa nu va inecati in alcol diseara, ca e mare performantza ca o echipa de 2 lei ca voi sa faca egal cu dinamo :evil:
BA tu esti ofticat sau ce naiba ai?:degete:
nu am jucat corect sau ce?
veziti de treaba shi dute la mamaliga ca sunteti mai raspanditi decat coca cola
HAI JIULE!!!!!!!!!!!!!/hello

Ioca10
29th October 2005, 22:14
hai ma Ammadeus .. daca si in meciul de azi ne-a ajutat arbitrii nu mai am nimic de comentat de voi..
Pai tocmai nu va asteptati ca arbitru asta mic si nou promovat sa nu puna mana pe pliculet si ups ce s-a intamplat dinamo a clacat:happy

ce_bine_e
29th October 2005, 22:16
Paule, lasa-ma draga nu vezi ca astia delireaza?:evil:
apropo, ma tzin de promisiuni:evil:
a fost un meci bunicel, iar arbitru a dezavantajant, transand meciul asemenea unui pork in favoarea minerilor :degete:

rhadoo
29th October 2005, 22:16
bai minerule, sfidezi legile gravitatziei, poli este cea mai tare echipa!!
va mancam de vi!! e o promisiune:evil:


BA voua va traba pasaport sa veniti in ardeal,adica la noi si mai vedem noi cum o sa stea treaba la petrosani va fi prima victorie acasa a JIULUI
HAI JIUL PETROSANI!!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Paul
29th October 2005, 22:17
Ioca, plicul se da dupa meci , si de obicei indiferent de rezultat este mai gros.

Din cate stiu eu , jumatate din "supliment" numit in lumea arbitrilor si "cotizatie" mergea direct la Nea Nelu`

rhadoo
29th October 2005, 22:19
Faza a fost absolut memorabila. Daca scria pe el Ronaldinho ( la faza aia ) ma intrebam doar de ce nu-i negru :D


ESTE ALB NEGRU CULORILE LUI JIUL!/hello

Ioca10
29th October 2005, 22:20
@paul
Din cate stiu eu , jumatate din "supliment" numit in lumea arbitrilor si "cotizatie" mergea direct la Nea Nelu`[/QUOTE]
dinamo are tactica inventata de ei asa ca nu stim noi cum se face ne dam cu presupusu da mai mirosim uneori cate ceva:D

Paul
29th October 2005, 22:21
fotbalul e frumos cand se jaoca numai pe teren;

Apar probleme la DInamo

rhadoo
29th October 2005, 22:21
Paule, lasa-ma draga nu vezi ca astia delireaza?:evil:
apropo, ma tzin de promisiuni:evil:
a fost un meci bunicel, iar arbitru a dezavantajant, transand meciul asemenea unui pork in favoarea minerilor :degete:



DACA NOI AM JUCAT CU ARBITRU IMPOTRIVA LUI DINAMO APAI TU SAU NU AI VAZUT MECIU SAU ESTI RAU VOITOR
HAI JIUL!

AxinTe
29th October 2005, 22:22
O sa vina si vremea voastra cat de curand :)

Paul
29th October 2005, 22:23
rhadoo , nu stii ca moldovenii au o simatie pentru Adrian Nastase si echipa DInamo ?

Lasa`i in pace ...

SORENSEN
29th October 2005, 22:25
ce surpriza ... frumoasa 1-1 :D

rhadoo
29th October 2005, 22:26
rhadoo , nu stii ca moldovenii au o simatie pentru Adrian Nastase si echipa DInamo ?

Lasa`i in pace ...


DA NU II INTELEG.DACA STATEAM CU CURU IN POARTA II INTELEGEAM,DAR AM AVUT SHI O BARA SI ALTE OCAZII.NU ARE VOCABULAR SI NICI ECHIPA VALOROASA CA SA SE DEA ASA ROTUND
HAI JIUL!

remy
29th October 2005, 22:27
Oricum, e posibil sa retrogradeze Jiul, chiar daca a jucat foarte bine azi. Daca luau 3 puncte, mai ziceam.

rhadoo
29th October 2005, 22:29
Mersi Shi Voua Asisderea In Viitor
Hai Jiul!

blaga
29th October 2005, 22:29
Menace, se scrie zi nu zii :|

P.S : a fost blat sau ne-a ajutat arbitrii meciul asta ?

Usor baieti sa nu faceti menisc...

Paul
29th October 2005, 22:30
DA NU II INTELEG.DACA STATEAM CU CURU IN POARTA II INTELEGEAM,DAR AM AVUT SHI O BARA SI ALTE OCAZII.NU ARE VOCABULAR SI NICI ECHIPA VALOROASA CA SA SE DEA ASA ROTUND
HAI JIUL!

lasa`l in pace;
sunt unii frustrati de acest rezultat ...

saphicus
29th October 2005, 22:34
Marturisesc faptul ca in urma meciului pierdut cu Petrolul in Cupa, imi spuneam ca meciul cu Jiul va fi un galop de sanatate pentru alb-rosii.
In realitate, nu numai ca nu a fost asa, dar am vazut o echipa Dinamo care NU A ARATAT NIMIC TIMP DE 90 MINUTE + prelungirile, in timp ce Jiul printr-un
joc simplu si o tactica a jocului, demna de o echipa din prima parte a clasamentului a aratat fotbal.
Numai faza in care acest Badoiu a driblat 3 aparatori dinamovisti, e suficienta pentru a arata impotenta ( ca sa nu spun degringolada) echipei gazda.
Si scorul real trebuia sa fie Dinamo - Jiul 2-3 (dupa numarul ocaziilor clare ca lumina zilei ), insa Jiul s-a multumit ...cu putin!!
In ceace ii priveste pe pretendentii la titlul de campioana, incep sa ma conving ca majoritatea jucatorilor alb-rosii au o valoare limitata, probata si la intern si in semiesecul din Grupa UEFA!!
Sau cum s-ar spune, sunt cam umflati... cu pompa!! Asta e realitatea!!
Si cum doresc succes tuturor echipelor romanesti in meciurile din Grupele Cupei UEFA, nu am decat a le adresa urmatoarele :
TREZITI-VA ODATA, PANA NU VA FI PREA TARZIU!!!!!!!:ciocan:

metallic_rain
29th October 2005, 22:36
ce_bine_e....te cam intreci in afirmatii care nu te reprezinta deloc. Ne faci negri, nespalati si alte apelative care ar trebui sa le mai calculezi. Mama si tatal tau nu ti-au luat calculator ca tu sa scrii aiureli pe el. Poti sa il folosesti la alte lucruri utilitare sau doneaza-l la o casa de copii! Aia cu siguranta il vor folosii mai cu cap spre deosebire de tine. Si cum va fi saptamana viitoare vom vedea in teren .
Allah

t.b.
29th October 2005, 22:39
Felicitari alb-negrilor din Petrosani, pacat ca nu au reusit sa castige, dupa cum au jucat ar fi meritat, pacat de atatea ratari. Oricum Jiul a demonstrat ca merita sa ramana in A :ok: sa nu uitam ca alte echipe "cu pretentii" au luat 5-0 de la Dinamo...

metallic_rain
29th October 2005, 22:44
Exprima-ti parerea pe privat flacau, nu generaliza, pt ca eu unul nu permit unui mucos sa ma faca jegos fara sa ma cunoasca, ok? Vorbind aici ne-ai bagat in aceeasi oala si te sfatuiesc prieteneste sa porti discuti de astea doar pe privat si cu cine iti permite!
Cat despre jucatori negri.... un lucru important ..nu sunt moldoveni!!!!

blaga
29th October 2005, 22:44
Numai faza in care acest Badoiu a driblat 3 aparatori dinamovisti, e suficienta pentru a arata impotenta ( ca sa nu spun degringolada) echipei gazda.
:

Cine nu a vazut faza; Sa nu piarda buletinele de stiri, Badoiu trece printre 3 dinamovisti, dupa care vine un al 4-lea sa-i deznoade, ma rog sa-i ia de pe jos.........fotbalul e asa de simplu:cool:

Dennis
29th October 2005, 22:56
@ ce_bine_e, astazi ai fost total off topic cu injuraturi si comentarii rasiste care nu au sens. Poli Iasi nu e o echipa valoroasa, iar pana acum nu a dovedit nimic mai presus decat Jiul. Asa ca ar trebui sa astepti pana ajungeti la meciul Jiul-Iasi(Iasi-Jiul) si sa vorbesti pe topicu' ala atunci...

Omu'cu barosu'
29th October 2005, 23:02
Eu pana la urma cred ca a fost blat.Vedeti interventia lui Hotoboc la golul lui Dinamo.Cred ca o victorie a Jiului ar fi fost o umilinta totala pentru dinamo si avand in vedere ca, Chirila provine de la dinamo i s-a facut mila de niste catei neajutorati.Cred ca dupa acest meci jucatorii de la JIUL ar trebui sa primeasca un premiu special din partea organizatiilor pentru protectia animalelor...

Dennis
29th October 2005, 23:11
am tras niste apropouri si unu s-a simtit nu musca pe caciula, asa ca va rog stelistilor rezervati-va, mi-am spus parerea despre meci si despre aspectul fizic al minerilor (atat timp cat sunt din acea zone le zici se numesc)
dupa meciul dintre jiul si POLI IASI, va avea loc o mineriada f puternica:evil:
cat desre voi mamifere cu blanitza, va urez sa bateti maine, si cum ai zis o echipa ca Iasul, are grija altor echipe mici pt a fi sigura de mentinerea in A, asa ca shut up !:ciocan:

te supara adevarul nu? doar ca am zis ca faci comentarii rasiste si ca aveti o echipa slaba? Las' ca v-o luati vui cu tri guoluri di la Jiu' mah ca doar she ichipa aviti vui mah..

TZEFERU
29th October 2005, 23:21
Da vad ca si echipe de tip "khapeoni" stiu sa faca egal cu Jiul.....Oki, just checking....:evil:

deep purple
29th October 2005, 23:24
Nu am vazut meciul, dar din ce scrie GSP-ul se pare ca arbitrul a inchis ochii la Bratu si la un alt dinamovist care meritau rosu din prima la unele interventii, iar aici dinamovistii incearca sa spuna ca cei de la Jiul i-ar fi dus pe arbitrii la striptease si le-au dat cafea si Kent. Ciudat!

Ce_bine_(ca)_e, cum suna "shut up" cu accent iesean? Cred ca nu poate fi ceva mai comic.

metallic_rain
29th October 2005, 23:28
Si tot pt flacaul aflat la varsta pubertatii... scopul acestui forum pt care a fost creeat este o comunicare mai buna intre suporteri. Daca nu intelegi fenomenul doneaza-ti compul la orfani! Cat despre amenintari... se pare ca trebuie sa scriu cu accent moldovenesc ca tu sa pricepi mesajul. Eu am scris ca vreau sa iti testez barbatia dandu-ti ocazia sa imi spui si in fatza ce scrii aici. Nici vb de amenintare flacau. Si de tras de sireturi nu ma trag cu mucosi ca tine in nici un caz! E o mica diferenta intre noi si ar fi cazul sa o iei in calcul. Daca nu esti in stare du-te si aduna barabulilii di pi tarla uai ca ti prishiepi mai ghinii ok?

orixontel
29th October 2005, 23:32
Oricum, e posibil sa retrogradeze Jiul, chiar daca a jucat foarte bine azi. Daca luau 3 puncte, mai ziceam.

Daca Jiul retrogradeaza inseamna ca voi veti termina pe locul 12 !

bobycox
29th October 2005, 23:55
IA uite frate , daca se joaca pe bune apar si surprizele. De la anul sa va luati adio de la asa rezultate bomba , pt ca la 18 echipe si cu o noua haita la arbitraj , cam slabe sanse.

PS. Bravo Jiul.

Dennis
29th October 2005, 23:56
Originally Posted by ce_bine_e
uratzi astia de la jiu
las dinamovistilor ca le-o tragem noi la nesimtiti

Parca pana acum tineai cu Iasiul, acum ai nevoie de backup asa ca ceri de la dinamovisti, iar aia ma indoiesc ca sunt destul de fraieri sa stea in spatele tau dupa cate jigniri ai facut in seara asta...asta ca dute tu la culcare sa te trezesti dimineata banned.

dyuletz
30th October 2005, 00:02
He he he iar si-au furat-o cainii de la tarani :)) !!!

cip_81
30th October 2005, 00:04
fotbalul e frumos cand se jaoca numai pe teren;

Apar probleme la DInamo

Asa e, la steaua cand nu se joaca pe teren nu apar probleme. Unde e aparte, ala care zicea ca va fi blat?...cica antrenor la Jiul este un fost dinamovist. Vad ca stit cam multe, le stiti din propria experienta...deh, asta e apanajul stelei.

Omu'cu barosu'
30th October 2005, 00:16
He he he iar si-au furat-o cainii de la tarani :)) !!!

Nu uita fratioare ca voi veniti in Vale si avem o sete mare de victorie acasa.Asa ca nu cumva sa v-o tragem si voua(Asa de tarani cum ne numesti)..

andrei_cj
30th October 2005, 00:23
Adevarata lovitura de teatru...cand nu ajuta arbitrii Dinamo e 0!!! Felicitari echipei din Petrosani (cu toate ca nu mi-s prea simpatici)

Omu'cu barosu'
30th October 2005, 00:25
Adevarata lovitura de teatru...cand nu ajuta arbitrii Dinamo e 0!!! Felicitari echipei din Petrosani (cu toate ca nu mi-s prea simpatici)

Cu toate ca nici voi nu ne sunteti simpatici , multumim pentru ca ati castigat la Bacau impotriva unei contracandidate a noastre la retrogradare..

Swisstec
30th October 2005, 00:26
Patronul grupării Jiul Petroşani, Alin Simota, a afirmat că formaţia pregătită de Ionuţ Chirilă a c&#226;ştigat un punct mare &#238;n urma remizei obţinute, s&#226;mbătă, &#238;n deplasare, scor 1-1, &#238;n faţa echipei Dinamo, &#238;n etapa a XI-a a Diviziei A. "Am făcut o partidă bună astăzi, &#238;mpotriva uneia dintre cele mai bune echipe ale campionatului. Antrenorul Chirilă trebuie felicitat pentru rezultatul de astăzi, chiar dacă &#238;n trecut mi-am exprimat nemulţumirea faţă de el. Jiul a c&#226;ştigat astăzi un punct mare", a subliniat Simota.

Antrenorul Ionuţ Chirilă a explicat că &#238;n meciul cu Dinamo a mizat pe un presing agresiv şi pe contraatac, &#238;ncerc&#226;nd, totodată, să nu lase spaţii largi de acţiune adversarului. "Ştiam că &#238;nt&#226;lnim o echipă care are şase, şapte jucători ce pot face diferenţa &#238;n teren. Am &#238;ncercat să facem un presing agresiv, să jucăm la intercepţie şi am vrut să micşorăm spaţiile, pentru că mi-am dat seama şi după meciul cu Petrolul că Dinamo are probleme c&#226;nd are spaţii mici. Am vrut să facem un joc de tatonare şi să &#238;ncercăm pe contraatac să dăm lovitura. Am &#238;nt&#226;lnit un Dinamo &#238;ntr-o zi mai proastă. C&#226;nd au ieşit Ilin, Mulţescu, iar P&#226;cleşan a făcut ruptură nu am avut şase titulari &#238;n teren şi am dat posibilitatea lui Dinamo să devină periculoasă", a declarat Chirilă.

andrei_cj
30th October 2005, 00:26
Welcome!!! Caini au luat-o pe cocoasa toata tara e fericita!!!!

Swisstec
30th October 2005, 00:31
JIUL a mai urcat un loc:D. Sper sa ramana pe 11 si dupa meciurile de maine. Avand in vedere ca Bistritza joaca cu Steaua, Sabau nu prea are sanse sa ne intreaca. Oricat ar incerca Sabau, tot nu poate fi peste JIUL!!!

Semieşecul de pe teren propriu cu Jiul a īnvolburat şi mai mult apele īn Ştefan cel Mare. La finalul īntālnirii Ioan Andone a comentat rezultatul: "Cu atitudinea asta jucătorii nu au ce căuta la Dinamo. N-am avut nici un jucător nici īn cupă nici azi care să pună suflet īn evoluţie. Problemele noastre sunt īn atac. Am contract pānă īn vara lui 2006 şi nu-mi dau demisia de la Dinamo. Spuneţi-mi voi dacă ştiţi vreo declaraţie a unui conducător care īmi cere demisia".

Tehnicianul crede că Dinamo a obţinut cu şansă un punct īn meciul cu Jiul, apreciind că formaţia din Petroşani s-ar fi putut desprinde chiar la 3-0. "Pentru mine e o partidă stranie, fără spectatori şi cu cel mai slab joc de cānd sunt eu la conducerea acestei echipe. Am cāştigat un punct cu şansă mare, īntr-o partidă īn care īntālneam o echipă, Jiul, care nu a avut un īnceput de campionat aşa favorabil. Gaev ne-a salvat astăzi īn cāteva situaţii. Scorul putea fi 2-0 sau 3-0", a comentat antrenorul dinamovist.

Andone a mai declarat că, dacă va evolua la fel, Dinamo nu are nici o şansă īn partida cu Levski Sofia, din grupa F a Cupei UEFA. "Le-am atras atenţia jucătorilor mei că Jiul a făcut partide bune īn deplasare. Am pregătit bine jocul, dar, curios, lucrurile au ieşit pe dos. N-am făcut presing, nici posesie n-am avut, iar ocaziile pe care ni le-am creat le-am ratat cu seninătate, iar īn fotbal se īntāmplă să plăteşti pentru asta. Dacă se īntāmplă la fel şi la Sofia, nu avem nici o şansă", a afirmat Andone.

La rāndul său, căpitanul cāinilor, Florentin Petre a declarat: "Trebuie să ne schimbăm atitudinea. Dacă eram eu īn teren nu se schimba nimic. Jiul a avut ocaziile mai mari dar rezultatul a fost pānă la urmă echitabil".

La o oră după meci, conducătorii roş-albilor au intrat īntr-o şedinţă la tribuna oficială, la care antrenorul nu a participat īnsă. Īn locaţia de la Dinamo Cafe s-au strāns Giovani Becali, Cornel Dinu, Cristi Borcea, Constantin Dănilescu şi Victor Becali, care dorind să se ascundă de ochii presei au tras draperiile pentru a nu fi văzuţi.

huskers
30th October 2005, 00:42
nu de putin timp in urma am citit pe forumul gsp-ului cum o gramada de baieti sustinatori ai echipelor conduse de cei cu epoleti isi dau cu parerea despre fotbal. nu ma mira faptul asta chiar deloc, scoala micilor comunisti analfabeti, stefan ghiorghiu, a produs o multime de ignoranti care zgarie cu pixul si isi scot ceara din urechi cu creionul, care din pacate au ajuns sa conduca fotbalul romanesc. nu inteleg sau mai bine zis nu vreau sa inteleg de ce nu se face un campionat al echipelor purtatoare de epoleti din europa de est: CSKA Moscova, Dinamo Buc, Steau Buc, mai ne ajuta si bulgarii ca nici ei nu duc lipsa (sper ca joi militienii romani si bulgari sa fie in toane bune si sa nu scoata ****nele ci sa se rezume doar la microfoane) si atunci poate vom avea si noi liste in campionat si arbitrii si-ar vedea de arbitrat, ciobanii de oilele lor si poate ne-am bucura de fotbal mai mult.

"U" Cluj 4ever

Swisstec
30th October 2005, 00:46
Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate (1-1) meciul susţinut s&#226;mbătă, pe teren propriu, &#238;mpotriva formaţiei Jiul Petroşani, cont&#226;nd pentru etapa a XI-a a Diviziei A.

Jiul Petroşani a deschis scorul prin Adrian Drida, &#238;n minutul 60, dintr-un penalty acordat de arbitrul Marius Martiş, după ce fundaşul dinamovist Cosmin Moţi a respins cu m&#226;na un balon trimis spre poartă de Mircea Gheorghe, care reuşise să-l dribleze pe portarul Vladimir Gaev. La aceeaşi fază, Moţi a primit direct cartonaşul roşu.

&#206;n minutul 62, Ovidiu Vezan a expediat un şut de la distanţă spre poarta dinamovistă, dar balonul a lovit bara din st&#226;nga lui Gaev. Dinamo a restabilit egalitatea &#238;n minutul 76, c&#226;nd Ştefan Grigorie a reluat cu capul &#238;n plasă, de la şapte metri, un balon centrat, din lovitură liberă de pe partea st&#226;ngă, de Cristian Pulhac. &#206;n minutul 28, portarul Jiului, Cătălin Mulţescu, accidentat la piciorul st&#226;ng la o fază petrecută cu două minute mai devreme, a fost &#238;nlocuit cu Dumitru Hotoboc.

Partida Dinamo - Jiul s-a disputat fără spectatori, după ce Comisia de Disciplină a FRF a decis ca formaţia din Şoseaua Ştefan cel Mare să dispute un meci cu porţile &#238;nchise, ca urmare a incidentelor provocate de suporteri la &#238;nt&#226;lnirea cu CFR Cluj, din etapa a IX-a. Conducerea dinamovistă a amplasat un ecran gigant pe stadionul ICSIM, dar acolo nu au fost prezenţi dec&#226;t circa zece suporteri.

&#206;n tribună s-au aflat mijlocaşul dinamovist Florentin Petre, administratorul delegat Cornel Dinu şi preşedintele executiv Ioan Becali, care au urmărit &#238;ncălzirea echipei de l&#226;ngă antrenorul Ioan Andone. Meciul a fost urmărit şi de directorul executiv al FC Dinamo, Cristian Borcea, şi de impresarul Victor Becali, din clădirea ambasadei statului Belize, situată &#238;n apropierea stadionului din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Dinamo: 1. Gaev - 15. Galamaz, 4. Tamaş, 5. Moţi, 3. Pulhac - 27. I. Bălan, 6. Mărgăritescu, 19. Pleşan (17. Bălţoi '67), 10. Grigorie (20. Adr. Cristea '84) - 21. Fl. Bratu (22. Vl. Munteanu '76), 7. Zicu. Antrenor: Ioan Andone.

Jiul: 26. Mulţescu (1. Hotoboc '28) - 2. Bădoiu, 3. C. Dinu, 22. Kalai, 21. Mihart, 31. Boiciuc - 16. M. Gheorghe, 5. P&#226;cleşan, 20. Ilin (30. Vezan '46), 25. C. Petre - 19. Drida (9. Movilă '65). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Cartonaşe galbene: Grigorie '18, Pulhac '84, Bălţoi '90+4 / M. Gheorghe '13, Drida '56, Boiciuc '69, Vezan '86, Hotoboc '90+1.

danito
30th October 2005, 01:31
Andone Out?????????
Sa Vedem, Daca Ai Singe In P...a Becali

adidinamo
30th October 2005, 02:00
Bai voi astia obsedati de blaturi unde sunteti?Afacut blat DINAMO nu?
Obsedati si complexati ! vai de voi

Ravelly
30th October 2005, 02:03
Egal nemeritat ptr dinamo...tb jiul sa dea vreo 5...

blackjack21avj
30th October 2005, 02:07
CE-MI PLACE! ce schimburi de replici...da zau ca miar place sa-l dea jos pe Andone...a "ruginit" nitel ....

Cristy
30th October 2005, 02:07
auzi la paul saptamana magica , faru RAPID 1 x , era normal frate sa tii cu satelitu da nici chiar asa.

punct obtinut de dinamo , jiul merita victoria dupa ocaziile mari avute, au avut si un om in plus dar cred ca le-a fost cam frica , oricum felicitari .

blackjack21avj
30th October 2005, 02:10
Hai Jiul "bucuresti" !!!

Cra10veanu
30th October 2005, 02:55
Stiam eu de ce votez egal ;) BRAVO Jiul extraordinar, cred ca Dinamo se impotmoli, pa pa si visele prin cupa uefa :D:D:D

Cristy
30th October 2005, 03:04
ce ciudat unii care sunt suporterii jiului au votat 1 , lol de lol ...

valtm
30th October 2005, 03:38
nu cred ca e bucurie mai mare ca in Timisoara pentru rezultatul de azi

Dennis
30th October 2005, 03:51
Lol egal ca egal, dar Jiul merita pana si o victorie, chiar si Andone a spus'o. Si aici e fericire mare :D

Angelina Jolie
30th October 2005, 03:52
P.S. Din pacate bate dinamo caci jiul...e o echipa prea mica sa fie bagata in seama prin aceasta divizie!
No da-o dracului. Am ajuns sa le purtam de grija la inamicii din petrosani? Imi pare rau ca nu le-a dat Dinamo 10-0, atata tot.
FORZA CFR!

Mariusmadmax
30th October 2005, 06:35
Bratu trebuia eliminat ...
Tamas trebuia eliminat ...
Moti a fost eliminat !
Martis (arbitrul) a tras cat a putut cu Dinamo ... insa Jiul a fost echipa mai valoroasa :evil:
Daca CFR-ul primea penalty ... Daca Sportul juca NORMAL ... acum Dinamo era undeva langa Rapid ... sau mai jos !

"Cine vine in Groapa NE DA CINCI si SCAPA(m) !"

... vai de capu' lor catzei ...

nukusor
30th October 2005, 09:35
unii de care mie imi e sincer drag,
unii care stiu ce inseamna galerie,
unii care au dat cu scaune dupa Tudor,
unii au o vorba:
CE RUSINE SA FII CAINE ............................

AxinTe
30th October 2005, 09:43
unii care va fura bannerele la fiecare meci DINAMO-steaua
unii care va dau foc la stadion
unii ...

STEAUA-MANIA
30th October 2005, 09:50
borcica cum e ...mult ati stat pe locul 1:)) HAHAHA
dinamo jenanta prestatie!cu jocul asta va da levski de nici cu vaporul nu o sa puteti aduce golurile:)
Felicitari Jiul!BADOIU rullez!
Doamne,ce aparare are dinamo...moti fundasul care a "ajutat" craiova sa pice in B:))))))))))
Faptul ca arbitrii "trag" cu dinamo..nu mai mira pe mine,deja devine o obisnuita cotidiana.

Paul
30th October 2005, 09:54
Traiasca Badoiu :P

sun
30th October 2005, 09:55
au fost doar 9 inconstienti care au votat X la Dinamo - Jiul . Eu ma numar printre ei :D

Arbitrajul a fost impecabil . In schimb , aceleasi manevre dinamoviste ( accidentarea portarului in minutul 20 , apoi agresarea repetata a rezervei de portar :no: ) . Ce aveti ma cu portarii Jiului ? :P Meciul ma uns la inima . A fost o senzatie incredibila la 1-0 pentru Jiul . :yeah:

Dinamo e cea mai ciudata echipa din Romania . Asta nu inseamna ca dinamovistii sunt ciudati :rolleyes:

ps : ( ii la moda ) : BADOIU rullllllzzzzzz :P /hello

@ Apercele : cred ca ai scris de vreo 20 de ori cuvantul blat aici . Si pe celelalte threaduri la fel . Esti complexat de cuvantul "BLAT" ? :hmm:

Paul
30th October 2005, 10:09
sun doar 6 au votat ...
ceilalti 3 au votat dupa ce meciul s-a incheiat

STEAUA-MANIA
30th October 2005, 10:18
@ Apercele : cred ca ai scris de vreo 20 de ori cuvantul blat aici . Si pe celelalte threaduri la fel . Esti complexat de cuvantul "BLAT" ? :hmm:
Este vorba de obisnuita...la cate meciuri "blat" vede la dinamo..i-a intrat in sange acest cuvant!
Badoiu si-a batut joc de catei ooooooooo oooooooo!Asta tre adus la STEAUA:D Cati ani are Badoiu?:D

Paul
30th October 2005, 10:19
24 si cateva luni;

E mai slab ca Nesu ...

STEAUA-MANIA
30th October 2005, 10:22
Pai...Badoiu joaca pe dreapta:D cel putin la faza unde si-a batut joc de "vedetele" de la dinamo..era pe dreapta:)

Paul
30th October 2005, 10:24
fix pix ... acolo e Ogararu ... :P

Badoiu asta trebuie adus la Steaua , asa sa`i fie oferit un premiu cum s-a intamplat cu Eugen Baciu dupa ce a batut Rapidul

Si oricum Ogararu nu are rezerva pe dreapta :D

bancar100%
30th October 2005, 10:25
Mai, dinamovistilor, v-am mai spus odata:chemati-l pe serea!!Daca nu el, atunci cine ......sa va ajute....

Ioca10
30th October 2005, 10:26
sun doar 6 au votat ...
ceilalti 3 au votat dupa ce meciul s-a incheiat
Eu chiar am votat si am si postat x:D

Paul
30th October 2005, 10:26
Mai, dinamovistilor, v-am mai spus odata:chemati-l pe serea!!Daca nu el, atunci cine ......sa va ajute....

Altmayer

Ioca10
30th October 2005, 10:46
Bai voi astia obsedati de blaturi unde sunteti?Afacut blat DINAMO nu?
Obsedati si complexati ! vai de voi
Pai tocmai daia nu a castigat dinamo ca nu a reusit sa se inteleaga cu minerii sau cu arbitrii:evil:

SORENSEN
30th October 2005, 10:51
"La o oră după meci, conducătorii roş-albilor au intrat &#238;ntr-o şedinţă la tribuna oficială, la care antrenorul nu a participat &#238;nsă. &#206;n locaţia de la Dinamo Cafe s-au str&#226;ns Giovani Becali, Cornel Dinu, Cristi Borcea, Constantin Dănilescu şi Victor Becali, care, dorind să se ascundă de ochii presei, au tras draperiile pentru a nu fi văzuţi."Prosport

Astia probabil au cautat pe cine sa dea vina , jucatorii sau Andone.Dar ei care aua dus o caruta de olteni fara sa se intereseze pe ce post sau ce forma au in rest ...sau poate au zis ca trebuie sa mai vanda ca nu se mai poate

STEAUA-MANIA
30th October 2005, 10:56
Atacantul lui Dinamo Florin Bratu a scăpat de eliminare &#238;n minutul 35, c&#238;nd l-a lovit pe fundaşul Jiului Florin Boiciuc. Dinamovistul a fost atacat cu talpa &#238;nainte de jucătorul oaspeţilor la aproximativ 35 de metri, dar a reuşit să dea drumul la minge, după care l-a călcat intenţionat pe tibie pe Boiciuc. Arbitrul Marius Martiş nu a văzut faza şi a lăsat nepedepsit atacul periculos al lui Bratu. &#206;n minutul 55, asistentul Stoianov a indicat greşit ofsaid la o pasă pentru Drida, care ar fi scăpat singur spre poarta lui Gaev.
gsp.ro
Mai e nevoie sa spunem ceva in plus?Rusine...

esku
30th October 2005, 10:57
ar fi culmea sa nu bata dinamo :D

m`am inselat .... bv jiul!!!!! /hello

dede
30th October 2005, 12:33
"cine vine-n groapa fara egal nu scapa"...merge, nu? meciul asta a fost surpriza etapei, pacat insa ca nu a castigat jiul, aveau sanse.

be@
30th October 2005, 13:29
Dinamo a jucat extrem de slab, si pot sa spun ca a castigat un punct aseara. Iar Jiul a reprezentat o surpriza extrem de placuta.

Cīştigă Dinamo la "masa verde" cu Jiul?

La finalul partidei dintre Dinamo şi Jiul (1-1), conducerea echipei din Ştefan cel Mare a depus o contestaţie legată de folosirea de către formaţia pregătită de Ionuţ Chirilă a jucătorului Ciprian Petre. Roş -albii susţin că Jiul nu a plătit suma de transfer la Juventus Bucureşti. Zilele următoare urmează ca şefii lui Dinamo să depună actele necesare la LPF.

:lol: :lol: